اپل

اپل

خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
طراحان به تازگی جدیدترین کانسپت احتمالی گوشی منعطف اپل را در فضای مجازی منتشر کردند. مانند تمامی دستگاه‌هایی که اولین مدل نوع خود هستند، نظر‌های گوناگونی متوجه این گوشی منعطف سامسونگ شده است. به تازگی طراحان کانسپت سایت Foldable. news از یک طراحی جذاب از کانسپت مورد انتظار خود از گوشی منعطف اپل منتشر کردند. در این تصویر گوشی اپل با طراحی فعلی گلکسی فولد ترکیب شده و گوشی منعطف جذابی ارائه کرده است. این همان طراحی است که احتمالا شرکت اپل برای گوشی منعطف خود استفاده خواهد کرد.

تصاویر: سیر تکاملی کامپیوتر اپل

16+
انتخابانتخاب1 ماه قبل
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
شرکت تراشه سازی کوالکام بعد از تشدید تنش و درگیری با اپل، به تازگی مدعی شده است که اپل بدون همکاری این شرکت قادر نخواهد بود حتی یک گوشی آیفون تولید کند. خبرگزاری ایسنا: به نظر می‌رسد که دعوا و کشمکش‌های میان کوالکام و اپل به شدت بالا گرفته است و سریال درگیری‌های این دو غول تکنولوژی آمریکایی نیز پایانی ندارد. کوالکام و اینتل که دو شرکت آمریکایی بزرگ تولیدکننده تراشه‌های پردازنده و مودم به شمار می‌روند، در رقابت تنگاتنگی برای جلب توجه اپل در تامین تراشه‌های موردنیاز آن در تولید آیفون به سر می‌برند. حالا به نظر می‌رسد که کوالکام به تازگی مدعی شده است که بدون فناوری و تراشه‌های مودم و پردازنده کوالکام، اپل قادر نخواهد بود به تولید و توسعه گوشی‌های آیفون با همین کیفیت بپردازد. اپل در صورت عدم همکاری با کوالکام، مجبور خواهد بود با شرکت‌های دیگری همچون اینتل، سامسونگ و مدیاتک که در مقایسه با تراشه‌های ساخت کوالکام از کیفیت نسبتا کمتری برخوردارند، استفاده کند.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
ماه آینده کمپانی سامسونگ گوشی گلکسی فولد خود را عرضه می‌کند و گوشی تاشوی هواوی میت X نیز در تابستان پیش رو روانه بازار خواهد شد. گفته می‌شود که اپل جز آخرین شرکت هایی خواهد بود که گوشی تاشو و گوشی ۵G تولید می‌کند و در ادامه با هم درباره آن صحبت می‌کنیم، با ما همراه باشید. طرح مفهومی گوشی تاشو اپلپیش‌تر در ماه دسامبر، شرکت تحقیقاتی کره‌ای CGS-CIMB اعلام کرد که اپل آخرین تولیدکننده بزرگ تلفن‌همراه است که یک گوشی تاشو را به بازار عرضه خواهد کرد. براساس شواهد موجود نخستین گوشی تاشوی اپل به‌صورت عمودی باز و بسته خواهد شد؛ همان‌طور که هندست آینده موتورولا RAZR نیز احتمالا با چنین الگویی ارایه می‌شود. همچنین اپل احتمالا یکی از آخرین تولیدکنندگان بزرگ تلفن‌همراه است که یک گوشی ۵G را به بازار عرضه می‌کند.

سیر تکاملی کامپیوتر اپل (عکس)

10+
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
مانند تمامی دستگاه‌هایی که اولین مدل نوع خود هستند، نظر‌های گوناگونی متوجه این گوشی منعطف سامسونگ شده است. به تازگی طراحان کانسپت سایت Foldable. news از یک طراحی جذاب از کانسپت مورد انتظار خود از گوشی منعطف اپل منتشر کردند. در این تصویر گوشی اپل با طراحی فعلی گلکسی فولد ترکیب شده و گوشی منعطف جذابی ارائه کرده است. هنگامی که این گوشی منعطف بسته است، شبیه آیفون و هنگامی که باز است، شبیه آیپد است. این همان طراحی است که احتمالا شرکت اپل برای گوشی منعطف خود استفاده خواهد کرد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
شرکت اپل به تازگی از ثبت پتنتی خبر داد که در آن قفل خودروها با استفاده از سیستم بیومتریک باز می‌شود. در برخی از خودروها، می‌توان با استفاده از گوشی هوشمند قفل خودرو را باز کرد. حال به نظر می‌رسد شرکت اپل روی سیستمی برای خودرو کار می‌کند که با روش «بیومتریک» (زیست سنجشی) قفل‌گشایی می‌شود. این پتنت که به تازگی منتشر شده است تحت عنوان «سیستم و روش اجازه خودرو» نام گرفته و به نوعی نمایانگر فناوری سیستم بیومتریک تشخیص چهره «فیس‌آیدی» (Face ID) اپل است تا برای افزایش امنیت خودروها مورد استفاده قرار گیرد. «فیس‌آیدی» سیستم پیشرفته تشخیص چهره اپل است که برای گوشی و تبلت این شرکت استفاده می‌شود تا قفل دستگاه باز شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
شرکت اپل به تازگی از ثبت پتنتی خبر داد که در آن قفل خودروها با استفاده از سیستم بیومتریک باز می‌شود. در برخی از خودروها، می‌توان با استفاده از گوشی هوشمند قفل خودرو را باز کرد. حال به نظر می‌رسد شرکت اپل روی سیستمی برای خودرو کار می‌کند که با روش «بیومتریک» (زیست سنجشی) قفل‌گشایی می‌شود. این پتنت که به تازگی منتشر شده است تحت عنوان «سیستم و روش اجازه خودرو» نام گرفته و به نوعی نمایانگر فناوری سیستم بیومتریک تشخیص چهره «فیس‌آیدی» (Face ID) اپل است تا برای افزایش امنیت خودروها مورد استفاده قرار گیرد. «فیس‌آیدی» سیستم پیشرفته تشخیص چهره اپل است که برای گوشی و تبلت این شرکت استفاده می‌شود تا قفل دستگاه باز شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 هفته قبل
وقتی تیم کوک در جلسه شورای مشاوران دیجیتالی با ترامپ شرکت کرده بود، ترامپ در حال تعریف کردن از اپل و تیم کوک بود که این اشتباه لفظی را مرتکب شد، ولی همین اشتباه به سرعت در شبکه‌های اجتماعی چرخید. البته سمبل اپل را فقط کاربران مک و iOS می‌توانند ببینند، بنابراین اگر ویندوز دارید و این لوگو را در توییتر تیم کوک نمی‌بینید تعجب نکنید. کاراکتر لوگوی اپل یک کاراکتر یونیکد نیست و به همین دلیل فقط در سیستم‌عامل اپل قابل دیدن است. اگر گوشی اندرویدی یا ویندوزی دارید فقط یک مربع خالی را مشاهده می‌کنید که انگار سمبل رندر نشده است. البته ممکن است در گوشی اندرویدی یا دیگر سیستم عامل‌ها سمبل اپل شکل و شمایل دیگری هم بیابد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
کوالکام در ادامه‌ی پرونده‌ی شکایت علیه اپل، اکنون ادعا می‌کند کوپرتینونشین‌ها بدون همکاری آن‌ها قادر به تولید گوشی آیفون نخواهند بود. کوالکام ادعا می‌کند بدون فناوری کوالکام، دیگر گوشی آیفون اپلی وجود نخواهد داشت. کوالکام در دادگاه روز سه‌شنبه‌ی گذشته و در حضور کمیسیون تجاری فدرال ادعا کرد که اپل بدون این شرکت نمی‌تواند گوشی‌های هوشمند آیفون تولید کند. کوالکام ادعا می‌کند از آنجایی که تراشه‌های کوالکام بهترین هستند، مشتریان تراشه‌‌های این شرکت را انتخاب می‌کنند. اپل معتقد است که کوالکام از نوآوری‌های کاملا جدید در گوشی‌های آیفون جدید و مدرن سود می‌برد.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
پس از آنکه ترامپ در جلسه‌ای تیم کوک را تیم اپل نامید حالا کوک لوگوی اپل را جایگزین فامیلی خود در توییتر کرده است. ترامپ در حال تعریف کردن از اپل و تیم کوک بود که این اشتباه لفظی را انجام داد ولی همین اشتباه به سرعت در شبکه‌های اجتماعی چرخید. البته سمبل اپل  را فقط کاربران مک و iOS می‌توانند ببینند بنابراین اگر ویندوز دارید و این لوگو را در توییتر تیم کوک نمی‌بینید تعجب نکنید. کاراکتر لوگوی اپل یک کاراکتر یونیکد نیست و به همین دلیل فقط در سیستم‌عامل اپل قابل دیدن است. تصویر تیم اپل در گوشی‌های غیر اپل ممکن است اینگونه دیده شودالبته ممکن است در گوشی اندرویدی یا دیگر سیستم عاملها سمبل اپل شکل و شمایل دیگری هم بیابد.
زومیتزومیت1 ماه قبل
تراشه‌های A۱۲ و A۱۱ و A۱۰ که در مدل‌های سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ استفاده شدند، همگی طراحی اپل و ساخت TSMC بودند. تراشه‌ی آیفون‌های سال ۲۰۱۵ را نیز همین شرکت و البته با همکاری رقیب دیرین اپل، یعنی سامسونگ ساخت. گفتنی است سامسونگ پردازنده‌ی A۷ اپل برای گوشی آیفون ۵S را نیز ساخته بود. البته، برخی قطعات مهم گوشی‌های اپل همچون صفحات نمایش OLED را هنوز سامسونگ تولید می‌کنند که کوپرتینویی‌ها برای آن‌ها نیز به‌دنبال تولیدکننده‌ و توزیع‌کننده‌ی جایگزین هستند. در مقام مقایسه، پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۴۵ تولید سامسونگ عملکرد ضعیف‌تری از A۱۲ Bionic دارد و اپل امیدوار است A۱۳ پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۵۵ را نیز پشت‌سر بگذارد.
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان بر این باورند که گوشی تاشو و انعطاف پذیر سامسونگ می‌تواند یک تهدید جدی برای اپل به شمار برود و آن را از رقیب دیرینه کره‌ای خود عقب بیاندازد. خبرگزاری ایسنا: چند روز پیش بود که سامسونگ از گوشی هوشمند تاشو و انعطاف پذیر خود رونمایی کرد و توجه خیل عظیمی از کاربران را به سمت و سوی خود جلب کرد. حالا بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران گلدمن ساکس برآورد کرده‌اند که معرفی این گوشی توسط سامسونگ می‌تواند خطر و تهدید بزرگی برای رقیب دیرینه و قدرتمند آن یعنی شرکت آمریکایی اپل به شمار رود چراکه نمایشگرهای محصولات تا شو از نوع اولد (OLED) است که در حال حاضر تنها در انحصار غول‌های تکنولوژی آسیایی همچون سامسونگ و ال‌جی قرار دارد و اپل هنوز برای تأمین نمایشگرهای اولد موردنیاز خود برای گوشی‌های هوشمند به آنها سفارش می‌دهد. بر اساس گزارش وب سایت the verge، بنابراین این دسته از تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که در صورت استقبال کاربران و مشتریان از این محصول، اپل تا مدت‌ها نخواهد توانست به تولید و تأمین گوشی‌های تاشوی مجهز به صفحه نمایش انعطاف‌پذیر اقدام کند و سامسونگ نیز می‌تواند توسعه این تکنولوژی را در اختیار اپل قرار ندهد و موجب افزایش وابستگی اپل به خود شود. البته این در حالیست که اخبار و گزارش‌های زیادی در ماه‌های گذشته منتشر شده است که نشان‌دهنده تلاش اپل برای توسعه، طراحی و تولید گوشی‌های هوشمند مجهز به نمایشگر انعطاف پذیر و تا شو است اما با این حال به نظر می‌رسد که اپل آخرین غول تکنولوژی و تولیدکننده موبایلی خواهد بود که وارد عرصه گوشی‌های هوشمند تا شو می‌شود که البته برخلاف سایر گوشی‌های تاشویی که اطلاعات آنها در فضای مجازی درز کرده است، این محصول از اپل قرار است به جای افقی به صورت عمودی خم شود.
زومیتزومیت1 هفته قبل
براساس آخرین گزارش زنجیره‌ی تأمین چین، انتظار می‌رود گوشی هوشمند آیفون ۲۰۱۹ اپل با دوربین سه‌گانه معرفی و به بازار عرضه خواهد شد. تاکنون اخبار مختلفی در مورد آیفون ۲۰۱۹ اپل منتشر شده است. پیش‌تر آیفون ۲۰۱۹ اپل در رندرهایی جدید رؤیت شد. اوایل بهمن‌ماه گفته شد، اپل در حال تست آیفون‌ ۲۰۱۹ با دوربین‌ سه‌گانه و درگاه USB-C است. براساس اخبار غیررسمی منتشرشده، گوشی آیفون ۲۰۱۹ با ماژول دوربین مربعی‌شکل مشابه هواوی میت ۲۰ پرو معرفی خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
دعوای اپل با تراشه ساز معروف، کوآلکوم بر سر پرداخت لایسنس و عقب ماندن اینتل از رقبا و تکیه کردن اپل به اینتل در فناوری مودم‌های ۵جی باعث شده است تا مدیران کوپرتینو از این لحاظ عقب‌افتاده محسوب شوند و گوشی و تبلت‌های خود را در سال ۲۰۱۹ بدون اتصالات ۵جی راهی بازار کنند. تاریخ عرضه گوشی‌های اپل با اتصالات شبکه‌ای یک‌فاصله تاریخی داشته و مثلا زمانی که اچ‌تی‌سی گوشی مجهز به ۳جی را راهی بازار کرد، اپل ۲ سال بعد این کار را کرد و حتی اتصالات ۴جی اپل تا ۲۰۱۲ نیامد و بعدا روی آیفون ۵ آن را دیدیم. اما اتصالات ۵جی با نسل‌های قبلی فرق دارد و کاربران فاکتورهای دیگری مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، واقعیت افزوده، فناوری خودران و … باعث شده‌اند تا نیاز به ۵جی بیش‌ازپیش احساس شود و گوشی بدون ۵جی عملا بی‌فایده خواهد شد. در خوش‌بینانه‌ترین حالت گوشی‌های ۵جی اپل تا سال آینده راهی بازار نخواهند شد. امسال شاهد رونمایی دمو از گوشی خواهیم بود اما تا ۲۰۲۰ باید منتظر بود تا به دست مصرف‌کننده برسد و بدین ترتیب اپل که تاکنون قافله را به رقبای چینی-کره‌ای باخته، بیش‌ازپیش دچار بحران فروش خواهد شد.
زومیتزومیت1 ماه قبل
آمارها نشان می‌دهد اپل با فروش ۶۶ میلیون گوشی آیفون در سه‌ماهه‌ی منتهی به سال ۲۰۱۹، افت درخورتوجهی در میزان فروشش درمقایسه‌با سال قبل را شاهد بوده است. طبق برآوردهای وب‌سایت تحلیلی Strategy Analytics، فروش آیفون‌های شرکت اپل در سه‌ماهه‌ی اکتبر تا دسامبر، حدود ۶۶ میلیون دستگاه بوده که درمقایسه‌با سال گذشته سقوط چشمگیری را تجربه کرده است. براساس آمارهای منتشرشده از این وب‌سایت، اپل ۶۵٫۹ میلیون دستگاه را در سه‌ماهه‌ی منتهی به تعطیلات سال نو عرضه کرده که از میزان ۷۷٫۳ میلیون دستگاهی سال گذشته بسیار کمتر است. اگر این اعداد و ارقام درست باشد، فروش اپل درمقایسه‌با سال قبل ۱۵ درصد افت کرده است. گفتنی است اپل گزارش‌ میزان فروش سه‌ماهه‌ی محصولات اصلی‌اش، ازجمله آیفون را منتشر نمی‌کند؛ با‌این‌حال، تحلیلگران همچنان به ارائه‌ی آمارهای تخمینی خود ادامه می‌دهند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 هفته قبل
گزارش‌های جدیدی که از سوی مجله فست‌کمپانی منتشرشده، نشان می‌دهد شرکت اپل که همواره نامش در صدر فهرست رده‌بندی نوآورترین شرکت‌های جهان به چشم می‌خورد، حالا به جایگاه هفدهم این جدول سقوط کرده است. به گفته تحلیلگران، اپل همانطور که پیش‌تر پیش‌بینی شده بود، از روزهای اوج خود فاصله گرفته و به دوران افول خود نزدیک شده است به همین دلیل نیز در معرفی و رونمایی از محصولات جدید این شرکت دیگر نوآوری‌های تازه، جذاب و منحصرفردی دیده نمی‌شود که نظر کاربران و مشتریان را به خود جلب کند و موجب در صدر قرار گرفتن این شرکت شود. جایگاه هفدهم این رده‌بندی نیز به لطف طراحی جدید تراشه توسط اپل به این شرکت تعلق یافته است. این تراشه مجهز به ۹/ ۶ میلیارد ترانزیستور در یک بسته‌بندی منحصربه‌فرد است که در پردازش‌های مربوط به حوزه‌های هوش مصنوعی، واقعیت افزوده و عکاسی مدرن کاربرد دارد. هری مک‌کراکن، ویراستار بخش فناوری مجله فست‌کمپانی در این خصوص نوشته است: دیگر نوآورترین محصولات اپل در سال ۲۰۱۸ گوشی، تبلت یا لپ‌تاپ نیست بلکه یک تراشه جدید است که موجب ارتقای سطح عملکرد این شرکت از لحاظ نوآوری در صنعت تکنولوژی و ترغیب مشتریان شده است.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 هفته قبل
​اقتصاد نیوز: براساس آخرین گزارش زنجیره‌ی تأمین چین، انتظار می‌رود گوشی هوشمند آیفون ۲۰۱۹ اپل با دوربین سه‌گانه معرفی و به بازار عرضه خواهد شد. تاکنون اخبار مختلفی در مورد آیفون ۲۰۱۹ اپل منتشر شده است. پیش‌تر آیفون ۲۰۱۹ اپل در رندرهایی جدید رؤیت شد. اوایل بهمن‌ماه گفته شد، اپل در حال تست آیفون‌ ۲۰۱۹ با دوربین‌ سه‌گانه و درگاه USB-C است. از طرفی دیگر، پیش‌بینی می‌شود که یکی از این رندرها مربوط به گوشی آیفون XI و دیگری مربوط به گوشی آیفون XI Max باشد (گرچه هیچ‌یک از این اسامی به‌صورت رسمی تایید نشده‌اند).
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- منابع نزدیک به اپل اطلاعات تازه‌ای را در مورد ویژگی‌های آیفون ۱۱ و به خصوص قابلیت شارژ بی سیم دوگانه آن که برای شارژ ساعت اپل و هدفون ایرپاد قابل استفاده است، منتشر کرده‌اند. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، آیفون ۱۱ مجهز به قابلیتی مشابه با قابلیت پاور شیر گوشی گالکسی اس ۱۰ شرکت سامسونگ خواهد بود؛ بنابراین با استفاده از آن، شارژ بی سیم همزمان دیگر تولیدات اپل نیز امکان پذیر می‌شود. این بدان معناست که قاب شارژ بی سیم هدفون ایرپاد با سیستم شارژ بی سیم آیفون ۱۱ سازگاری دارد؛ بنابراین می‌توان حدس زد باتری آیفون جدید تا بدان حد بزرگ باشد که بتواند انرژی خود را با ساعت اپل یا ایرپاد به اشتراک بگذارد. کابل شارژ آیفون ۱۱ هم ارتقا یافته و بدین منظور از یک پورت یو اس بی ۱۸ واتی استفاده می‌شود که سرعت و ظرفیت شارژ این گوشی را به میزان چشمگیری ارتقا می‌بخشد. اپل اخبار منتشر شده در این زمینه را رد یا تأیید نکرده است.
زومیتزومیت1 ماه قبل
شایعه‌های مربوط به آیفون جدید اپل از مدتی پیش آغاز شده‌اند و هرچه زمان می‌گذرد، شاهد انتشار شایعه‌ها و گزارش‌های جدیدی هستیم. چند روز پیش وب‌سایت اسلش‌گیر مدعی شد که آیفون ۱۱ اپل احتمالا قرار است توانایی این را داشته باشد که در نقش منبع انرژی لپ‌تاپ‌ها ظاهر شود. در واقع اپل می‌تواند با طراحی چنین دستگاهی، بیش از پیش قدرت آیفون‌های خودش را - که در بنچمارک‌ها برای همه ثابت شده است - به رخ رقبا بکشد. اگر اپل مستقیما مدعی شود که این دستگاه می‌تواند جایگزین لپ‌تاپ باشد، شک نکنید که این شرکت قیمتی معادل لپ‌تاپ‌ها را نیز برای آن در نظر خواهد گرفت. در این بخش از وب‌سایت، امکان مشاهده‌ی قیمت گوشی اپل، سامسونگ، هواوی، وان‌پلاس و اوپو به‌همراه گالری تصاویر و اخبار و مقالات مرتبط با آن‌ها برای شما فراهم شده است.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
اپل بزرگترین شرکت سازنده گوشی تلفن همراه در جهان مجبور شد برای دومین بار در یک سال گذشته به منظور جلوگیری از خسارات بیشتر به این شرکت آمریکایی، بهای تلفن‌های همراه در چین را کاهش دهد. تارنمای یی سی چین روز شنبه گزارش کرد، اپل تاکید کرده است که فروش تلفن‌های همراه این شرکت در ماه‌های اخیر در چین کاهش یافته و برای برون رفت از این وضعیت، چاره‌ای جز کاهش بهای آنها نداشته است. گزارش حاکی است که بهای تلفن همراه آیفون ایکس اس اپل که یکی از محبوب‌ترین تلفن‌های ساخت این شرکت است نزدیک به ۱۴۹ دلار معادل یکهزار یوان کاهش یافته است. بر همین اساس برخی از تارنماهای فعال در زمینه فروش در چین مانند علی بابا و سونینگ نیز قیمت تلفن همراه آیفون ایکس مکس اپل را که گران‌ترین تلفن همراه این شرکت در حال حاضر در بازار است تا ۲ هزار یوان کاهش داده‌اند. لیو دینگ دینگ تحلیلگر فناوری در چین می‌گوید که اپل دریافته که نتوانسته است در بازار چین به دلیل بهای بالا با شرکت‌های دیگر رقابت کند و اینکه مشتریان انتخاب‌های زیادی برای خرید دارند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
Ek در پست خود نوشته است: «اپل، اسپاتیفای و دیگر سرویس‌های دیجیتال را ملزم به پرداخت ۳۰ درصد مالیات یا سهم روی تمام خریدهای انجام‌شده در سیستم پرداخت اپل می‌کند. Ek مدعیست اگر اسپاتیفای تصمیم بگیرد از سیستم پرداخت اپل استفاده نکرده و مبلغ مالیات موردنظر را نپردازد، در آن صورت محدودیت‌های فنی روی برنامه اسپاتیفای از سوی اپل اعمال می‌شود. کمیسیون اروپا قبلا نیز شکایت‌های مرتبط با اپل را حل و فصل کرده است. شرکت کوآلکام قبلا برای استفاده اختصاصی پردازنده‌های این شرکت، به اپل پول پرداخت کرده بود که سر همین مساله قانون‌گذاران، کوآلکام را به پرداخت جریمه سنگینی محکوم کردند. شکایت اسپاتیفای از اپل فعلا با واکنشی از سوی اپل روبه‌رو نشده است.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
احتمالا همه شما دوستان گوشی آیفون اس ای را به خاطر دارید؛ گوشی با ابعاد و اندازه آیفون ۵ اس اپل که قرار بود در دنیای پر از گوشی‌های با نمایشگر بزرگ، باب طبع علاقمندان به گوشی‌های با نمایشگر کوچک باشد. خبرهای جدید نشان می‌دهد که اپل بعد از سه سال از معرفی این گوشی، دوباره آن را به لیست فروش محصولات خود اضافه کرده است. بعد از اینکه اپل در سال گذشته با فروش بسیار ضعیفی در گروه محصولات آیفون روبرو شد دست به کارهای جدید کرد و تلاش نمود تا بتواند هر چه بیشتر کاربران را به سمت محصولات خود جذب کرده و به عبارتی، بیشتر بفروشد. از چند روز پیش شرکت اپل آیفون SE را با قیمت کاهش یافته و به دو نوع تحت قرارداد و آزاد در وبسایت خود به فروش می‌رساند. اگر به خاطر داشته باشید آیفون اس ای در واقع مدل کوچکتر سخت‌افزار آیفون ۶ اس بود که همراه با آن عرضه شد و حتی این شرکت چندین بار نسخه‌های Refurbished آن را نیز برای فروش روی سایت خود گذاشته بود.
فارسفارس10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، براساس آنالیزهای صورت گرفته درآمد حاصل از فروش گوشی در شرکت سامسونگ افزایش یافته و به همین میزان فروش محصولات اپل کاهش یافته است. نتایج یک تحلیل نشان می‌دهد، آیفون بیشترین کاهش فروش را میان محصولات اپل داشته و فروش بیشتر گوشی‌های سامسونگ زنگ خطری برای شرکت اپل به شمار می‌آید. شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۸ کاهش فروش گوشی‌ آیفون را پیش بینی‌کرده بود و انتظار می‌رود فروش آیفون در ماه‌های آتی سال جاری نیز با کاهش مداوم رو به رو باشد. اپل در ۳ ماهه‌ چهارم سال ۲۰۱۸، حدود ۶۴ میلیون دستگاه آیفون فروخته است که نسبت به ۷۳ میلیون دستگاه در دوره‌ مشابه سال ۲۰۱۷، یک کاهش قابل‌ توجه محسوب می‌شود. گوشی‌های آیفون، بیشترین کاهش فروش را در چین تجربه کرده‌اند؛ در آن منطقه، سهم اپل از ۱۴٫۶ درصد در ۳ ماهه‌ چهارم سال۲۰۱۷، به حدود ۸٫۸ درصد در مدت مشابه سال گذشته‌ی میلادی کاهش یافته است.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
مدیرعامل اپل اخیرا به سهام داران این شرکت که نگران آینده آن هستند، گفته که محصولات آتی اپل بازار را تکان داده و به اصطلاح می‌ترکاند. خبرگزاری مهر: تیم کوک که به تازگی در جمع سرمایه داران اپل سخن گفته، در پاسخ به سوالاتی در مورد نزول جایگاه اپل و افزایش فروش گوشی‌های هوشمند رقیب آیفون تصریح کرده که آینده از آن اپل است. وی که در نشست سالانه سهامداران اپل در کوپرتینوی کالیفرنیا حضور یافته بود، افزوده که اپل در حال کاشت دانه‌هایی است که محصول آن را در آینده نزدیک درو می‌کند. تیم کوک در تکمیل دیدگاه‌های خوش بینانه خود گفته که اپل آینده دنیای فناوری را در دست خواهد داشت. دو برابر شدن درآمد اپل تا سال ۲۰۲۰ وعده دیگری است که تیم کوک به سهام داران اپل داده است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
ساعت‌های شرکت اپل نیز به جز برای قابلیت‌هایی که ارایه می‌دهند، متفاوت نیستند. هشدار ندادن و اطلاع‌رسانی نکردن این ساعت یکی از مشکلات بزرگ این محصول محبوب اپل است. زمانی که ساعت شما خاموش شد، برای روشن کردن آن دکمه کناری را تا زمانی که لوگوی شرکت اپل ظاهر شود، نگه دارید. مشکل ویبره ساعت هر چه باشد احتمالا با انجام این کار برطرف شده است. با اپل مشورت کنیداگر هیچ‌کدام از این راه‌حل‌ها مشکل شما را برطرف نکرد، زمان آن رسیده مشکل خود را با شرکت اپل به‌وسیله نزدیک‌ترین فروشگاه اپل یا کانال‌های پشتیبانی موجود از طریق برنامه Apple Support مطرح کنید.
فارسفارس3 هفته قبل
اختراع جدیدی که اپل به طور انحصاری به ثبت رسانده، نشان می‌دهد که این شرکت به دنبال تولید یک مدل جدید از گوشی آیفون با نمایشگر تاشو است. اختراعی که این شرکت در اداره ثبت اختراعات آمریکا به نام خود به ثبت رسانده، حاکی است که تلاش‌های این شرکت برای تولید آیفون تاشو آغاز شده است. اختراعی که اپل در این زمینه به ثبت رسانده، مربوط به سیستم گرمایش داخلی لولای نمایشگر تاشوی آیفون است. اپل امیدوار است با گرمایش نمایشگر از این طریق عمر نمایشگر تاشوی آیفون تازه خود را افزایش دهد. زیرا بخش تاشوی نمایشگر به علت استفاده زیاد زودتر از بقیه قسمت‌های آن در معرض خطر قرار می‌گیرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 هفته قبل
اختراع جدید اپل نشان می‌دهد این شرکت قادر به تولید گوشی‌های منعطفی خواهد بود که دارای نمایشگرهایی تاشو هستند و حتی می‌توانند اشکال مختلفی به خود بگیرند. گفته می‌شود اپل قصد دارد ال جی را جایگزین سامسونگ کند. ال جی در زمینه تولید نمایشگرها و تلویزیون‌های بزرگ تاشو و قابل لوله کردن تبحر دارد ولی در زمینه تولید گوشی‌های تاشو از سامسونگ عقب‌تر است. اختراع تازه ثبت شده اپل مربوط به گنجاندن نوعی فناوری گرمایشی در لولای نمایشگر تاشوی آی‌فون جدید است که باعث می‌شود این نمایشگر در برابر باز و بسته شدن‌های مکرر مقاومت بیشتری پیدا کند. هنوز مشخص نیست آیا اپل می‌تواند امسال یک گوشی با نمایشگر تاشو روانه بازار کند یا این کار تا سال ۲۰۲۰ به طول می‌انجامد.
افتصادنیوزافتصادنیوز3 هفته قبل
اقتصاد نیوز: روز جمعه اپل میزبان نشست سالانه سهام دارانش بود و آنطور که بلومبرگ گزارش داده تیم کوک مدیرعامل این شرکت در جریان نشست اخیر در رابطه با آینده اپل و محصول بعدی آن که میتواند عینک هوشمند اپل باشد صحبت کرده. بسیاری این گفته‌های کوک را به توسعه عینک هوشمند اپل نسبت دادند. اگر خاطرتان باشد تیم کوک پیشتر در صحبت هایش به تمجید از واقعیت افزوده پرداخته بود و حالا به اعتقاد بسیاری محصول بزرگ بعدی مد نظر کوک میتواند عینک هوشمند اپل با پشتیبانی از واقعیت افزوده باشد. در سال ۲۰۱۷ میلادی جین مانستر تحلیلگر Loup Ventures در این باره گفت که عینک هوشمند اپل حتی از آیفون نیز بزرگ‌تر خواهد شد. به باور کارشناسان عینک واقعیت افزوده اپل سال ۲۰۲۱ به بازار می‌آیداو پیش بینی کرده بود بعدا از آنکه عینک هوشمند اپل عرضه شد آیفون دیگر بخش اعظم درآمدهای این شرکت را تشکیل نخواهد داد.
زومیتزومیت1 ماه قبل
تحلیل‌گر شرکت جی‌پی‌مورگان معتقد است اپل برای نجات خود باید نتفلیکس را بخرد، اما این معامله حداقل ۱۸۹ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. جی‌پی‌مورگان، شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکا به‌تازگی پیشنهاد جالبی به اپل داده است. تحلیل‌گر این شرکت معتقد است اپل برای به دست گرفتن رهبری بازار محتوا باید نتفلیکس را بخرد. نکته‌ی قابل‌توجه این است که خریدن نتفلیکس، هزینه‌ی زیادی برای اپل خواهد داشت. بااین‌حال چاترجی معتقد است این معامله اپل را به رهبر رسانه‌های دیجیتال تبدیل خواهد کرد.

به انتهای لیست رسیدید

اپل

شرکت اپل (به انگلیسی: Apple Inc.) یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که در زمینهٔ طراحی و ساخت لوازم الکترونیکی مصرفی و نرم‌افزار کامپیوتر فعالیت می‌کند. این شرکت ابتدا با نام شرکت کامپیوتری اپل (.Apple Computer Inc) در شهر کوپرتینو در ایالت کالیفورنیا، واقع در دره سیلیکون کشور آمریکا تأسیس شد. در ماه اوت سال ۲۰۱۸ ارزش سهام شرکت اپل در بازار از مرز یک تریلیون دلار گذشت. این اولین باری است که مجموع ارزش سهام یک شرکت به چنین سطحی می‌رسد و به این ترتیب اپل به نخستین شرکت در جهان با ارزشی بیش از یک تریلیون دلار تبدیل شد. ویکی‌پدیا