اپلیکیشن‌های بانکی

اپلیکیشن‌های بانکی

همشهریهمشهری12 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، طبق سیاست بانک مرکزی و ابلاغ به شبکه بانکی، مشتریان بانکی در آینده نزدیک دیگر نمی‌توانند از رمز دوم ثابت کارت‌های بانکی خود در خریدهای اینترنتی استفاده کنند و باید سریعتر نسبت به فعال‌سازی رمز پویا (یکبار مصرف) اقدام کنند. برهمین اساس هم البته از یکی دو ماه قبل، برخی مشتریان نظام بانکی نسبت به فعال‌سازی رمز پویای کارت‌های بانکی خود اقدام کرده و بعضا با مشکلاتی همراه شده‌اند و گروهی هم هنوز نسبت به فعال‌سازی رمز پویا اقدام نکرده‌اند. بانک مرکزی قبلا اول دی‌ماه را زمان اجباری شدن رمز پویا اعلام کرده بود ولی به دلیل عدم آمادگی بانک‌ها و عدم فعال‌سازی رمز پویا از سوی برخی مشتریان بانکی، این مهلت تمدید و در اطلاعیه‌ای اعلام شد: استفاده از سرویس پیامک برای دریافت رمز دوم پویا از هفته دوم دی‌ آغاز و به تدریج با اتصال بانک‌ها تا انتهای دی‌ به انجام می‌رسد و در این فاصله کسانی که رمز دوم پویا را فعال نکرده‌اند همچنان می‌توانند از رمز ایستا استفاده کنند. باتوجه به پایان دی ماه برخی از منابع خبری اعلام کرده‌اند که از فردا دیگر امکان استفاده از رمز ایستا وجود ندارد و مشتریان باید با رمز پویا خریدهای اینترنتی خود را انجام دهند ولی کسب اطلاع تسنیم از بانک مرکزی حکایت از آن دارد که فعلا اولتیماتومی برای استفاده اجباری از رمز پویا تعیین نشده است. یکی از مدیران بانکی به تسنیم گفت: احتمالا از ۱۰ بهمن، استفاده از رمز دوم ثابت محدود شود و بعد از آن رسما خریدهای اینترنتی با رمز پویا ممکن باشد.
جام نیوزجام نیوز15 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، طبق سیاست بانک مرکزی و ابلاغ به شبکه بانکی، مشتریان بانکی در آینده نزدیک دیگر نمی‌توانند از رمز دوم ثابت کارت‌های بانکی خود در خریدهای اینترنتی استفاده کنند و باید سریعتر نسبت به فعال سازی رمز پویا (یکبار مصرف) اقدام کنند. برهمین اساس هم البته از یکی دو ماه قبل، برخی مشتریان نظام بانکی نسبت به فعال سازی رمز پویای کارت‌های بانکی خود اقدام کرده و بعضا با مشکلاتی همراه شده‌اند و گروهی هم هنوز نسبت به فعال سازی رمز پویا اقدام نکرده‌اند. بانک مرکزی قبلا اول دی ماه را زمان اجباری شدن رمز پویا اعلام کرده بود ولی به دلیل عدم آمادگی بانک‌ها و عدم فعال سازی رمز پویا از سوی برخی مشتریان بانکی، این مهلت تمدید و در اطلاعیه‌ای اعلام شد: استفاده از سرویس پیامک برای دریافت رمز دوم پویا از هفته دوم دی‌ آغاز و به تدریج با اتصال بانک‌ها تا انتهای دی‌ به انجام می‌رسد و در این فاصله کسانی که رمز دوم پویا را فعال نکرده‌اند همچنان می‌توانند از رمز ایستا استفاده کنند. باتوجه به پایان دی ماه برخی از منابع خبری اعلام کرده‌اند که از فردا دیگر امکان استفاده از رمز ایستا وجود ندارد و مشتریان باید با رمز پویا خریدهای اینترنتی خود را انجام دهند ولی کسب اطلاع خبرنگار تسنیم از بانک مرکزی حکایت از آن دارد که فعلا اولتیماتومی برای استفاده اجباری از رمز پویا تعیین نشده است. در حال حاضر دو روش برای دریافت رمز دوم پویا وجود دارد که این دو روش شامل استفاده از اپلیکیشن‌های بانکی و پیامک می‌شود که انتخاب آن به عهده مشتری است، اما دریافت این رمز از هر دو روش نیازمند یک‌بار تایید اطلاعات هویتی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، طبق سیاست بانک مرکزی و ابلاغ به شبکه بانکی، مشتریان بانکی در آینده نزدیک دیگر نمی‌توانند از رمز دوم ثابت کارت‌های بانکی خود در خریدهای اینترنتی استفاده کنند و باید سریعتر نسبت به فعال سازی رمز پویا (یکبار مصرف) اقدام کنند. برهمین اساس هم البته از یکی دو ماه قبل، برخی مشتریان نظام بانکی نسبت به فعال سازی رمز پویای کارت‌های بانکی خود اقدام کرده و بعضا با مشکلاتی همراه شده‌اند و گروهی هم هنوز نسبت به فعال سازی رمز پویا اقدام نکرده‌اند. بانک مرکزی قبلا اول دی ماه را زمان اجباری شدن رمز پویا اعلام کرده بود ولی به دلیل عدم آمادگی بانک‌ها و عدم فعال سازی رمز پویا از سوی برخی مشتریان بانکی، این مهلت تمدید و در اطلاعیه‌ای اعلام شد: استفاده از سرویس پیامک برای دریافت رمز دوم پویا از هفته دوم دی‌ آغاز و به تدریج با اتصال بانک‌ها تا انتهای دی‌ به انجام می‌رسد و در این فاصله کسانی که رمز دوم پویا را فعال نکرده‌اند همچنان می‌توانند از رمز ایستا استفاده کنند. باتوجه به پایان دی ماه برخی از منابع خبری اعلام کرده‌اند که از فردا دیگر امکان استفاده از رمز ایستا وجود ندارد و مشتریان باید با رمز پویا خریدهای اینترنتی خود را انجام دهند ولی کسب اطلاع از بانک مرکزی حکایت از آن دارد که فعلا اولتیماتومی برای استفاده اجباری از رمز پویا تعیین نشده است. یکی از مدیران بانکی گفت: احتمالا از ۱۰ بهمن، استفاده از رمز دوم ثابت محدود شود و بعد از آن رسما خریدهای اینترنتی با رمز پویا ممکن باشد.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طبق سیاست بانک مرکزی و ابلاغ به شبکه بانکی، مشتریان بانکی در آینده نزدیک دیگر نمی‌توانند از رمز دوم ثابت کارت‌های بانکی خود در خریدهای اینترنتی استفاده کنند و باید سریعتر نسبت به فعال سازی رمز پویا (یکبار مصرف) اقدام کنند. برهمین اساس هم البته از یکی دو ماه قبل، برخی مشتریان نظام بانکی نسبت به فعال سازی رمز پویای کارت‌های بانکی خود اقدام کرده و بعضا با مشکلاتی همراه شده‌اند و گروهی هم هنوز نسبت به فعال سازی رمز پویا اقدام نکرده‌اند. باتوجه به پایان دی ماه برخی از منابع خبری اعلام کرده‌اند که از فردا دیگر امکان استفاده از رمز ایستا وجود ندارد و مشتریان باید با رمز پویا خریدهای اینترنتی خود را انجام دهند ولی کسب اطلاع خبرنگار تسنیم از بانک مرکزی حکایت از آن دارد که فعلا اولتیماتومی برای استفاده اجباری از رمز پویا تعیین نشده است. یکی از مدیران بانکی به خبرنگار تسنیم گفت: احتمالا از ۱۰ بهمن، استفاده از رمز دوم ثابت محدود شود و بعد از آن رسما خریدهای اینترنتی با رمز پویا ممکن باشد. در حال حاضر دو روش برای دریافت رمز دوم پویا وجود دارد که این دو روش شامل استفاده از اپلیکیشن‌های بانکی و پیامک می‌شود که انتخاب آن به عهده مشتری است، اما دریافت این رمز از هر دو روش نیازمند یک‌بار تایید اطلاعات هویتی است.
تکرساتکرسا2 روز قبل
بر اساس آنچه بیان شد، ما داده‌های عمومی کافه بازار درباره وضعیت اپلیکیشن‌های بانکی کشور که جهت فرآیند دریافت رمز دوم یکبار مصرف پیاده‌سازی شده‌اند را از چند جهت بررسی کردیم. میانگین امتیاز پایین اپلیکیشن‌های یکبار مصرف از دید کاربرانبا مرور امتیاز هر اپلیکیشن، می‌توان از میزان علاقه‌مندی کاربران به استفاده از اپلیکیشن‌های دریافت رمز یکبار مصرف پی برد. با توجه به جدول زیر، این اپلیکیشن‌ها میانگین امتیاز ۲ الی ۳ را از کاربران دریافت کرده‌اند. بیشتر اپلیکیشن‌های حوزه مالی امتیاز ۴ از ۵ را از کاربران دریافت کرده‌اند که امتیاز بالایی محسوب می‌شود. چند نکته درباره اپلیکیشن‌های دریافت رمز یکبار مصرفاپلیکیشن‌هایی مانند رمزساز ارس و ریما که به ترتیب با ۶ و ۴ بانک همکاری دارند، فرآیند دریافت رمز یکبار مصرف را برای کاربران آسان‌تر کرده‌اند.
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
مهلت پایان دی برای عملیاتی کردن کامل رمز پویا و اصلاح ساختار ارسال رمز از طریق پیامک در حالی برای نظام بانکی تعیین شده که گزینه «فعالسازی رمز پویا از طریق پیامک» در ATMها حذف شده است. به گزارش مهر، رمز پویا کلیدواژه جدیدی است که این روزها بسیاری از مشتریان نظام بانکی را به خود مشغول کرده است. روز گذشته نیز بانک مرکزی مجدد اعلام نمود که هیچ بانکی حق دریافت هزینه پیامک مرتبط با رمز پویا را از مشتریان ندارد. در حالیکه اکنون بررسی‌های میدانی خبرنگار مهر نشان می‌دهد که برخی از بانک‌ها، در گزینه‌های تغییر رمز که بر روی دستگاه‌های خودپرداز تعبیه شده بود، گزینه مرتبط با فعال سازی رمز پویا از طریق پیامک را حذف کرده‌اند. رئیس سازمان رگولاتوری تاکید کرد: تاکنون هر مبلغی که از مشترکان بابت پیامک دریافت رمزدوم کسر شده، قانونی بوده و تخلف اپراتور محسوب نمی‌شود؛ چرا که هر پیامک هزینه دارد و مشترک باید هزینه آن را پرداخت کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
قائم مقام مدیر عامل بانک تجارت با اشاره به برگزاری این جشنواره گفت: بانک تجارت همواره از برگزاری این نوع جشنواره‌ها خاطره خوبی از خود نزد مردم و مشتریان خود بجا گذاشته است. وی افزود: همراه بانک تجارت همواره جزء بهترین اپلیکیشن‌های بانکی و مالی کشور بوده و با استقبال خوبی از سوی کاربران مواجه شده است. روشهای کسب و افزایش امتیاز و شرکت در قرعه کشی جشنواره پاییزی همراه بانک تجارت برای کاربران متفاوت است. نصب اپلیکیشن همراه بانک ۵۰ امتیاز، نصب فعال شتابی همراه بانک تجارت (برای مشتریان سایر بانک‌ها) ۶۰امتیاز، عضویت در باشگاه مشتریان و تکمیل پروفایل ۲۰ امتیاز، انتقال وجه ساتنا و پایا ۲۰ امتیاز، انتقال وجه داخلی (تجارت به تجارت) ۱۰ امتیاز، خرید شارژ ۶۰امتیاز،، خرید بسته اینترنتی ۷۰ امتیاز و پرداخت قبوض هم هر یک۳۰ امتیاز برای کاربر همراه بانک تجارت به همراه خواهد داشت. اسامی برندگان مرحله اول جشنواره بزرگ پاییزی همراه بانک تجارت را می‌توانید در سایت اینترنتی بانک تجارت به آدرسwww. tejaratbank. ir ببینید.
انتخابانتخاب2 هفته قبل
همزمان با چهل سالگی تاسیس بانک تجارت، اولین مرحله قرعه کشی جشنواره بزرگ پاییزی همراه بانک تجارت برگزار و لیلا قاسمی از استان سمنان برنده جایزه یک میلیارد ریالی کمک هزینه خرید خودرو شد. قائم مقام مدیر عامل بانک تجارت با اشاره به برگزاری این جشنواره گفت: بانک تجارت همواره از برگزاری این نوع جشنواره‌ها خاطره خوبی از خود نزد مردم و مشتریان خود بجا گذاشته است. وی افزود: همراه بانک تجارت همواره جزء بهترین اپلیکیشن‌های بانکی و مالی کشور بوده و با استقبال خوبی از سوی کاربران مواجه شده است. روشهای کسب و افزایش امتیاز و شرکت در قرعه کشی جشنواره پاییزی همراه بانک تجارت برای کاربران متفاوت است. اسامی برندگان مرحله اول جشنواره بزرگ پاییزی همراه بانک تجارت را می‌توانید در سایت اینترنتی بانک تجارت به آدرسwww. tejaratbank. ir ببینید.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، در اولین مرحله از قرعه کشی جشنواره همراه بانک تجارت که با حضور حق وردی قائم مقام مدیر عامل و مدیران ارشد بانک، صبح روز سه شنبه دهم دی ماه و با استفاده از گوی و گردونه انجام شد، لیلا قاسمی کاربر همراه بانک تجارت از استان سمنان، شعبه ایوانکی برنده جایزه یک میلیارد ریالی کمک هزینه خرید خودرو شد. قائم مقام مدیر عامل بانک تجارت با اشاره به برگزاری این جشنواره گفت: بانک تجارت همواره از برگزاری این نوع جشنواره‌ها خاطره خوبی از خود نزد مردم و مشتریان خود بجا گذاشته است. وی افزود: همراه بانک تجارت همواره جزء بهترین اپلیکیشن‌های بانکی و مالی کشور بوده و با استقبال خوبی از سوی کاربران مواجه شده است. روشهای کسب و افزایش امتیاز و شرکت در قرعه کشی جشنواره پاییزی همراه بانک تجارت برای کاربران متفاوت است. اسامی برندگان مرحله اول جشنواره بزرگ پاییزی همراه بانک تجارت را می‌توانید در سایت اینترنتی بانک تجارت به آدرسwww. tejaratbank. ir ببینید.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
قائم مقام مدیر عامل بانک تجارت با اشاره به برگزاری این جشنواره گفت: بانک تجارت همواره از برگزاری این نوع جشنواره‌ها خاطره خوبی از خود نزد مردم و مشتریان خود بجا گذاشته است. وی افزود: همراه بانک تجارت همواره جزء بهترین اپلیکیشن‌های بانکی و مالی کشور بوده و با استقبال خوبی از سوی کاربران مواجه شده است. روشهای کسب و افزایش امتیاز و شرکت در قرعه کشی جشنواره پاییزی همراه بانک تجارت برای کاربران متفاوت است. نصب اپلیکیشن همراه بانک ۵۰ امتیاز، نصب فعال شتابی همراه بانک تجارت (برای مشتریان سایر بانک‌ها) ۶۰امتیاز، عضویت در باشگاه مشتریان و تکمیل پروفایل ۲۰ امتیاز، انتقال وجه ساتنا و پایا ۲۰ امتیاز، انتقال وجه داخلی (تجارت به تجارت) ۱۰ امتیاز، خرید شارژ ۶۰امتیاز،، خرید بسته اینترنتی ۷۰ امتیاز و پرداخت قبوض هم هر یک۳۰ امتیاز برای کاربر همراه بانک تجارت به همراه خواهد داشت. اسامی برندگان مرحله اول جشنواره بزرگ پاییزی همراه بانک تجارت را می‌توانید در سایت اینترنتی بانک تجارت به آدرسwww. tejaratbank. ir ببینید اعضای باشگاه مشتریان بانک تجارت و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط شرکت در جشنواره‌های این باشگاه و آگاهی از اسامی برندگان می‌توانند به پایگاه اینترنتی باشگاه مشتریان تجارت به نشانی www. tejaratclub. ir مراجعه کنند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 هفته قبل
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه حتی ارز با نرخ ۱۲۹۵۰ تومان در صرافی‌ها نیز خریدار ندارد، گفت: اینکه صرافی‌ها با بانک مرکزی در ارتباط باشند و بانک مرکزی آنها را مجبور کند تا نرخ ارز را به زور کاهش دهند، صحت ندارد و ما دخالتی در این زمینه نداریم. وی افزود: اینکه صرافی‌ها با بانک مرکزی در ارتباط باشند و بانک مرکزی آنها را مجبور کند تا نرخ ارز را به زور کاهش دهند، صحت ندارد و ما دخالتی در این زمینه نداریم. رییس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی حتی در خصوص ارز نیمایی نیز دستوری عمل نمی‌کند، گفت: قیمت ارز بر اساس عرصه و تقاضای بازار تعیین می‌شود. وی با بیان اینکه حتی ارز با نرخ ۱۲۹۵۰ تومان در صرافی‌ها نیز خریدار ندارد، در پاسخ به این پرسش که خریداری وجود ندارد یا اینکه صرافی‌ها ارز برای فروش ارائه نمی‌دهند، اظهار کرد: الان ما خرید داریم و خریدار دیگری برای صرافی‌ها وجود ندارد؛ الان صرافی‌ها از ما اجازه گرفته‌اند که برای ما بخرند؛ پس معلوم است که فروشنده بیشتر از خریدار است. کل محاسبات سود بر مبنای اصول شرعی است که در شورای فقهی بانک مرکزی تصویب می‌شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 هفته قبل
بانک مرکزی پایش را در یک کفش کرده و می‌خواهد هر طور شده رمز یکبار مصرف را اجرا کند. فعالسازی غیرحضوری رمز دوم پویا در بانک پاسارگاداینترنت‌بانک و اپلیکیشن همراه بانک پاسارگاد هر دو برای فعال کردن رمز دوم پویا کارت بانکی شما آماده‌اند. بعد از ورود به حساب می‌توانید از منو سایر، گزینه خدمات رمز دوم یکبار مصرف را انتخاب و برای فعالسازی غیرحضوری رمز دوم پویا اقدام کنید. بعد از فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف، هر مرتبه برای تراکنش‌های آنلاین می‌توانید کد دستوری #۵*۷۱۹* را شماره‌گیری کنید و بعد از وارد کردن رمز سامانه، رمز دوم یکبار مصرف ۶۰ثانیه‌ای را دریافت کنید. فعالسازی غیرحضوری رمز دوم پویا در بانک ملتبانک ملت خودش کار فعالسازی رمز دوم پویا برای مشتریانش را برعهده گرفته و لازم نیست بابت این مورد نگرانی به دلتان راه دهید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
استفاده اجباری از رمزهای دوم یکبار مصرف (پویا) در تراکنش‌های غیرکارتی از ابتدای دی ماه آغاز می‌شود که بر اساس آن، رمزهای دوم ایستای کنونی، غیرفعال خواهند شد. پیگیری‌ها نشان می‌دهد که نهادهای ذیربط عزم جدی دارند تا این طرح را از ابتدای دی‌ماه اجرایی کنند، اما واقعیت این است که بسیاری از دارندگان کارت‌های بانکی، هنوز موفق به فعال‌سازی سامانه‌های دریافت رمزهای پویا نشده‌اند. ناآشنایی کارمندان برخی بانک‌ها با رمزهای پویابرخی از مراجعه‌کنندگان به بانک‌ها شاکی بودند که در زمان سوال از کارمندان بانک‌ها درباره راه‌اندازی رمزهای پویا متوجه می‌شدند که خود کارمندان بانک‌ها، با نحوه کار این رمزها آشنا نیستند. مسدود شدن کارت‌ها به علت عبور از ۶۰ ثانیهدر طرح استفاده اجباری از رمزهای پویا، برای بالابردن امنیت تراکنش‌ها، رمزهای یک‌بار مصرف صادر شده تنها ۶۰ ثانیه اعتبار دارند و پس از پایان ۶۰ ثانیه باید درخواست رمز جدید کرد. پیگیری‌های ایرنا نشان می‌دهد که قرار است برای رفع این مشکل، مدت زمان اعتبار رمزهای پویا به ۱۲۰ ثانیه افزایش یابد که هنوز به طور رسمی ابلاغ نشده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ماه قبل
کارت تراکنش‌های اینترنتی را از سایر کارت‌ها جدا کنیدعلاوه بر این به مشتریان بانک‌ها توصیه می‌شود که کارت بانکی خریدهای اینترنتی خود را از سایر کارت‌ها جدا کرده و مبالغ کمتری در کارت‌های بانکی که از آن برای خرید اینترنتی استفاده می‌کنند، داشته باشند. به همین دلیل لازم است که افراد برای استفاده از درگاه‌های پرداخت اینترنتی به آدرس دقیق این درگاه‌ها و نشانه‌های اصل بودن آن دقت کنند. اطلاعات خود را در اختیار سایرین قرار ندهیدبرخی افراد برای انجام تراکنش‌های بدون حضور کارت، اطلاعات کارت بانکی و رمزهای خود را در اختیار افراد دیگر قرار می‌دهند تا آن‌ها این تراکنش را برای‌شان انجام دهند. با توجه به اینکه این‌گونه تراکنش‌ها، نیازی به در اختیار داشتن کارت ندارد، سودجویان می‌توانند فقط با در اختیار داشتن اطلاعات کارت، اقدام به سواستفاده از آن‌ها کنند. گرفتار پیامک‌های جعلی نشویدهیچ‌یک از بانک‌ها و بانک مرکزی به هیچ عنوان نیازی به اطلاعات حساب بانکی شما ندارند، بنابراین هیچ‌گاه بانکی از شما درخواست ارسال اطلاعات حساب بانکی را نمی‌کند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
با افزایش میزان سوءاستفاده‌ از کارت‌های بانکی، مشتریان می‌توانند با اقدامات امنیتی، از احتمال قربانی‌ شدن در این حملات بکاهند. کارت تراکنش‌های اینترنتی را از سایر کارت‌ها جدا کنیدعلاوه بر این به مشتریان بانک‌ها توصیه می‌شود که کارت بانکی خریدهای اینترنتی خود را از سایر کارت‌ها جدا کرده و مبالغ کمتری در کارت‌های بانکی که از آن برای خرید اینترنتی استفاده می‌کنند، داشته باشند. به همین دلیل لازم است که افراد برای استفاده از درگاه‌های پرداخت اینترنتی به آدرس دقیق این درگاه‌ها و نشانه‌های اصل بودن آن دقت کنند. اطلاعات خود را در اختیار سایرین قرار ندهیدبرخی افراد برای انجام تراکنش‌های بدون حضور کارت، اطلاعات کارت بانکی و رمزهای خود را در اختیار افراد دیگر قرار می‌دهند تا آن‌ها این تراکنش را برای‌شان انجام دهند. گرفتار پیامک‌های جعلی نشویدهیچ‌یک از بانک‌ها و بانک مرکزی به هیچ عنوان نیازی به اطلاعات حساب بانکی شما ندارند، بنابراین هیچ‌گاه بانکی از شما درخواست ارسال اطلاعات حساب بانکی را نمی‌کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
در این گزارش تلاش شده تا گام به گام، روش‌های فعال‌سازی رمزهای پویا برای کارت‌های بانکی تشریح شود: مراحل فعال‌سازی رمز پویا در کارت‌های بانکی۱- به نزدیک‌ترین دستگاه خودپرداز یا پایانه غیرنقد بانکی مراجعه کنید. ۳- در بخش تغییر رمز، سپس گزینه خدمات رمز پویا را انتخاب کنید. در این حالت دو زیربخش پیش‌روی شما نمایش داده می‌شود که اعم از «گزینه فعال‌سازی رمز پویا» و «گزینه فعال‌سازی سامانه رمزنگار نسخه پیامکی» است. ۴- افرادی که گوشی‌های هوشمند در اختیار ندارند، می‌توانند برای دریافت رمز پویا یا یک‌بارمصرف خود، سامانه پیامکی را فعال کنند. ۵- پس از تکمیل ثبت‌نام در نرم‌افزار مربوطه، باید اقدام به فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف کرده و گزینه فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف را انتخاب کنید.

رمز پویا یا رمز دوم یکبارمصرف را چطور فعال کنیم؟ + همه بانک‌ها

8+
ایمناایمنا1 ماه قبل
تابناکتابناک1 ماه قبل
بانک مرکزی تصمیم گرفته است که موضوع رمز دوم پویا را در اول دی ماه سال جاری که مصادف است با شب یلدا اجرایی کند. رمز دوم پویا چیست؟ همان گونه که در بالا ذکر شد قرار است از ابتدای دی ماه سال جاری رمز دوم پویا، جایگزین رمزهای ایستا یا ثابت قبلی شود. چگونه رمز دوم پویا را فعال کنید؟ برای فعالسازی رمز دوم پویا نیاز است تا شماره تلفن همراه شما توسط بانک تایید شود. روش دوم این است که رمز دوم پویا به صورت پیامکی و از سوی بانک برای شما ارسال گردد. در روش دوم، فرد کاربر می‌تواند بعد از ورود به درگاه خرید اینترنتی و وارد کردن اطلاعات کارت، تقاضای رمز پویا کنند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
رمز دوم پویا از ابتدای دی‌ماه اجباری می‌شود و همه بانک‌ها موظفند که این طرح را اجرا کنند، اما برای برخی مردم در این باره هنوز ابهاماتی وجود دارد. آنطور که بانک مرکزی اعلام کرده استفاده از رمز دوم پویا در تراکنش‌های بدون حضور کارت بانکی از ابتدای دی‌ماه اجباری می‌شود و در واقع رمز دوم‌های قدیمی برای این عملیات کاربرد ندارند، اما برخی بانک‌ها این موضوع را زودتر آغاز کرده‌اند. تمامی عملیات بانکی که تاکنون از طریق رمز دوم یا همان رمز اینترنتی انجام می‌شد، از ابتدای دی‌ماه دیگر با رمز قبلی قابل انجام نیست و مشتریان بانک‌ها برای استفاده از این خدمات باید از رمز دوم پویا یا یک‌بار مصرف استفاده کنند. رمز دوم پویا یا یک‌بار مصرف رمزهایی هستند که در جریان پرداخت‌های اینترنتی و سایر پرداخت‌های بدون حضور کارت، به عنوان رمز مشتری وارد می‌شوند و قرار است که با جایگزینی آن‌ها به جای رمز دوم‌های ثابت، مدت زمان اعتبار هر رمز ۶۰ ثانیه باشد و پس از آن فاقد اعتبار است و باید رمز جدیدی دریافت شود. طرح رمز دوم پویا فعلا برای کارت‌های برداشت و اعتباری انجام می‌شود و سایر کارت‌ها از جمله بن‌کارت‌ها و کارت‌های هدیه با روال سابق کارشان ادامه خواهد یافت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
برای این کار مشتریان بانکی باید از یکی از سه راه مراجعه حضوری به شعبه، خودپرداز یا اینترنت‌بانک‌هایی که تایید هویت دو مرحله‌ای دارند، شماره تلفن همراه خود را تایید کنند که البته برای تغییر شماره تلفن همراه، مراجعه به شعبه الزامی است. حال آنکه افرادی که فاقد گوشی هوشمند هستند یا به هر دلیلی می‌خواهند از طریق پیامک رمز دوم پویای خود را دریافت کنند، با کلیک روی دکمه‌ای که در درگاه پرداخت اینترنتی یا سایر تراکنش‌های بدون حضور کارت تعبیه می‌شود، می‌توانند رمز دوم را به صورت پیامک دریافت کنند. اما باید این را در نظر داشت که برخی گوشی‌های تلفن همراه قدیمی که هوشمند هم نیستند، سیستم قفل صفحه نمایش به صورت رمزگذاری ندارند و به سادگی می‌توان به آن‌ها دسترسی پیدا کرد. راه‌کار چیست؟ در این زمینه بانک مرکزی هنوز راهکاری ارائه نکرده و بر همین اساس مردم باید این موضوع را مدنظر قرار دهند که تا حد امکان از اپلیکیشن‌های بانکی برای دریافت رمز دوم استفاده کنند. ‌همچنین بانک‌ها نیز باید با توجه به سوابق مشتریانی که از طریق اپلیکیشن‌ اقدام به دریافت رمز دوم کرده‌اند، در صورت درخواست ارسال پیامک، آن‌ها را ملزم به استفاده از اپلیکشن برای دریافت رمز کنند، چراکه ممکن است، مشتری قبلا از طریق اپلیکیشن رمز خود را گرفته باشد، اما فرد سودجو درخواست پیامک برای انجام عملیات را بدهد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
اما بر اساس قانون بانک مرکزی سقف انتقال وجه کارتی در اپلیکیشن‌های بانک‌ها سه میلیون تومان و سقف انتقال وجه در اپلیکیشن‌های غیر بانکی یک میلیون تومان تعیین شده است. حال آنکه در سال‌های اخیر بانک‌ها بسته به سیاست خود، سقف انتقال وجه برای اپلیکیشن‌های غیربانکی را نیز تا سه میلیون تومان در نظر گرفته بودند که به گفته معاون سابق فناوری‌های نوین بانک مرکزی، این موضوع بستگی به سیاست‌های بانک مبدا برای انتقال وجه دارد. شاید به همین علت باشد که مدتی است بانک‌ها سقف انتقال وجه در اپلیکیشن‌های غیر بانکی را به همان یک میلیون تومان کاهش داده‌اند. پیشتر یکی از مسئولان اپلیکیشن غیربانکی آسان پرداخت (آپ) به ایسنا گفته بود که کاهش سقف انتقال وجه در این اپلیکیشن مربوط به سیاست‌های بانک مبدا است و آپ دخالتی در آن ندارد. آمار نشان می‌دهد که بانک‌های بیشتری در طول این مدت سقف انتقال وجه در اپ‌های غیربانکی را کاهش داده‌اند تا مردم را برای انتقال وجه به سمت استفاده‌ از اپلیکیشن‌های خود بانک سوق دهند؛ اپلیکیشن‌هایی که برای دریافت رمز دوم پویا نیز کاربرد دارند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
تمامی عملیات بانکی که تاکنون از طریق رمز دوم یا همان رمز اینترنتی انجام می‌شد، از ابتدای دی‌ماه دیگر با رمز قبلی قابل انجام نیست و مشتریان بانک‌ها برای استفاده از این خدمات باید از رمز دوم پویا یا یک‌بار مصرف استفاده کنند. رمز دوم پویا یا یک‌بار مصرف رمزهایی هستند که در جریان پرداخت‌های اینترنتی و سایر پرداخت‌های بدون حضور کارت، به عنوان رمز مشتری وارد می‌شوند و قرار است که با جایگزینی آن‌ها به جای رمز دوم‌های ثابت، مدت زمان اعتبار هر رمز ۶۰ ثانیه باشد و پس از آن فاقد اعتبار است و باید رمز جدیدی دریافت شود. در حال حاضر دو روش برای دریافت رمز دوم پویا وجود دارد که این دو روش شامل استفاده از اپلیکیشن‌های بانکی و پیامک می‌شود که انتخاب آن به عهده مشتری است، اما دریافت این رمز از هر دو روش نیازمند یک‌بار تایید اطلاعات هویتی است. طرح رمز دوم پویا فعلا برای کارت‌های برداشت و اعتباری انجام می‌شود و سایر کارت‌ها از جمله بن‌کارت‌ها و کارت‌های هدیه با روال سابق کارشان ادامه خواهد یافت. بانک مرکزی نیز رقم تراکنش‌های بین‌بانکی و و تراکنشهای درون بانکی بدون حضور کارت را در طول روز حدود ۳۰ میلیون اعلام کرده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
بسیاری از افراد اعلام می‌کردند که از حساب بانکی آنها پول کسر می‌شود و در برخی موارد منابع به حساب بانکی افراد وارد و خارج می‌شود، بدون اینکه اراده‌ای از سوی فرد صاحب حساب وجود داشته باشد. روش تایید شماره همراه رمز اینترنتی پویا چیست؟ ‌کاربران برای تایید شماره همراه برای دریافت رمز اینترنتی پویا می‌توانند به سه روش عمل کنند. روش دریافت رمز دوم پویا چیست؟ ‌همچنین برای دریافت رمز دوم پویا نیز دو روش وجود دارد: روش نخست بهره‌گیری از اپلیکیشن‌های بانکی است که به‌صورت آفلاین نیز رمز دوم پویا تولید می‌کنند و امنیت بالایی برای خرید اینترنتی دارند. هزینه دریافت رمز پویا چقدر است؟ ‌یکی از ابهامات بهره‌گیری از طرح رمز پویا، هزینه پیامک از سوی بانک‌ها است. بنابراین افراد برای دریافت رمز پویا نباید هزینه‌ای را پرداخت کنند و هزینه ارسال پیامک بر عهده بانک‌ها است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
کاهش تراکنش‌ها و خریدهای اینترنتی «سعید محمدی» از مدیران فروشگاه‌های اینترنتی گفت: در روزهای اخیر شاهد خطاهایی در درگاه‌های پرداخت بانکی بوده‌ایم. این فعال بخش خصوصی درباره قطعی خدمات پرداخت بانک‌ها گفت: در روزهای نخست قطع اینترنت، درگاه‌های پرداخت و خدمات بانک‌ها برای نیم ساعت تا دوساعت قطع می‌شد، اما به تدریج میزان قطعی خدمات بانک‌ها کاهش یافت. وی اضافه کرد: آن دسته از کارتخوان‌هایی که از طریق خطوط تلفن متصل بودند در روزهای اخیر بدون هیچ مشکلی فعالیت می‌کردند و هیچ گزارشی از قطعی فعالیت آنها وجود نداشت. صاحب‌فصول ادامه داد: سرور و پذیرش همه ابزارهای پرداخت در داخل کشور است، بنابراین قطعی اینترنت روزهای اخیر، مشکلی برای آنها ایجاد نکرده است. وی درباره پرداخت اینترنتی و تلفن همراه نیز گفت: آنها نیز به دلیل قرارداشتن بر روی شبکه‌های داخلی، بدون هیچ محدودیت و مشکلی مشغول فعالیت هستند.
فراروفرارو1 ماه قبل
کاهش تراکنش‌ها و خرید‌های اینترنتی «سعید محمدی» از مدیران فروشگاه‌های اینترنتی گفت: در روز‌های اخیر شاهد خطا‌هایی در درگاه‌های پرداخت بانکی بوده‌ایم. این فعال بخش خصوصی درباره قطعی خدمات پرداخت بانک‌ها گفت: در روز‌های نخست قطع اینترنت، درگاه‌های پرداخت و خدمات بانک‌ها برای نیم ساعت تا دوساعت قطع می‌شد، اما به تدریج میزان قطعی خدمات بانک‌ها کاهش یافت. به ادعای مدیران نظام بانکی، در پایان روز نخست قطعی اینترنت (شنبه)، وضعیت درگاه‌های پرداخت بانکی و اپلیکیشن‌های بانکی به حالت عادی بازگشت، اما شواهد نشان می‌دهد که هنوز ثبات و تعادل لازم در پرداخت‌های اینترنتی بانک‌ها برقرار نشده است. وی اضافه کرد: آن دسته از کارتخوان‌هایی که از طریق خطوط تلفن متصل بودند در روز‌های اخیر بدون هیچ مشکلی فعالیت می‌کردند و هیچ گزارشی از قطعی فعالیت آن‌ها وجود نداشت. صاحب‌فصول ادامه داد: سرور و پذیرش همه ابزار‌های پرداخت در داخل کشور است، بنابراین قطعی اینترنت روز‌های اخیر، مشکلی برای آن‌ها ایجاد نکرده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
کاهش تراکنش‌ها و خریدهای اینترنتی «سعید محمدی» از مدیران فروشگاه‌های اینترنتی گفت: در روزهای اخیر شاهد خطاهایی در درگاه‌های پرداخت بانکی بوده‌ایم. این فعال بخش خصوصی درباره قطعی خدمات پرداخت بانک‌ها گفت: در روزهای نخست قطع اینترنت، درگاه‌های پرداخت و خدمات بانک‌ها برای نیم ساعت تا دوساعت قطع می‌شد، اما به تدریج میزان قطعی خدمات بانک‌ها کاهش یافت. وی اضافه کرد: آن دسته از کارتخوان‌هایی که از طریق خطوط تلفن متصل بودند در روزهای اخیر بدون هیچ مشکلی فعالیت می‌کردند و هیچ گزارشی از قطعی فعالیت آنها وجود نداشت. صاحب‌فصول ادامه داد: سرور و پذیرش همه ابزارهای پرداخت در داخل کشور است، بنابراین قطعی اینترنت روزهای اخیر، مشکلی برای آنها ایجاد نکرده است. وی درباره پرداخت اینترنتی و تلفن همراه نیز گفت: آنها نیز به دلیل قرارداشتن بر روی شبکه‌های داخلی، بدون هیچ محدودیت و مشکلی مشغول فعالیت هستند.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
با تغییر رمز دوم کارت‌های بانکی از ایستا به پویا (یک‌بار مصرف) برخی کلاهبرداران شگردهای جدیدی را به کار گرفته‌اند. بر اساس اعلام بانک مرکزی رمز دوم پویا از ابتدای دی‌ماه امسال الزامی می‌شود و مشتریان بانکی برای استفاده از خدمات این رمز، نسبت به دریافت رمز دوم به جای رمز ایستای خود اقدام کنند. در همین راستا، بانک ملی ایران در راستای حفظ منافع مشتریان، نسبت به شگردهای جدید کلاهبرداران بدلیل داغ بودن بازار نصب رمزهای یکبار مصرف هشدار داده و گفته است که کلاهبرداران با شگردهایی در تلاش‌اند تا از این فضا جهت دریافت اطلاعات کارت اقدام کنند. این بانک به مشتریان خود تاکید کرده که فعال‌سازی برنامه «رمز یک‌بار مصرف ۶۰» صرفا از طریق دانلود از سایت رسمی بانک به آدرس bmi. ir صورت گرفته و از هیچ صفحه دیگری اقدام به دانلود و نصب نشود. همچنین مشتریان این بانک که دارای گوشی هوشمند نیستند، می‌توانند با استفاده از کد دستوری #۶۰*۷۳۷* اقدام به دریافت رمز یکبار مصرف کنند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 ماه قبل
به گزارش خبرآنلاین، احتمالا قطع اینترنت هم برنامه‌های زندگی شما را به طور کلی تغییر داده است و در حال انجام زندگی جدیدی هستید، زندگی که اصلا به آن عادت ندارید. اما ۲ موتور جستوجوگر داخلی هستند که در روزهای قطع اینترنت بین‌المللی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. پیشنهادی برای راننده‌های اینترنتیاما اگر راننده این برنامه‌های اینترنتی هستید قطعا این چند روز با مشکل مواجه شده‌اید، چراکه با نرم‌افزارهای قبلی امکان مسیریابی مبدا و مقصد مسافرتان اصلا امکان پذیر نیست. بلیت فروشی اینترنتی هنوز امکان دارداگر قصد خرید اینترنتی بلیت سینما یا فوتبال دارید، همچنان می‌توانید به روش‌های قبلی اقدام کنید. مطابق متنی که در صفحه نخست سایت بلیت فروشی شرکت توسعه و تجهیز نوشته شده کاربران برای مراجعه و استفاده از این سایت باید از اینترنت داخلی استفاده کنند و نباید VPN روی اینترنت آن‌ها فعال باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
اگرچه انتقادات زیادی هم به این سرویس‌های داخلی وارد شده است. اما ۲ موتور جستوجوگر داخلی هستند که در روزهای قطعی اینترنت بین‌الملل می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در این میان هم سرویس‌های داخلی وجود دارند که می‌توانید از آن استفاده کنید. پیشنهادی برای راننده‌های اینترنتیاما اگر راننده این برنامه‌های اینترنتی هستید قطعا این چند روز با مشکل مواجه شده‌اید، چراکه با نرم‌افزارهای قبلی امکان مسیریابی مبدا و مقصد مسافرتان اصلا امکان پذیر نیست. بلیت فروشی اینترنتی هنوز امکان دارداگر قصد خرید اینترنتی بلیت سینما یا فوتبال دارید، همچنان می‌توانید به روش‌های قبلی اقدام کنید.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

اپلیکیشن
اپل