اکران در هنر و تجربه

اکران در هنر و تجربه

قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
از این جهت اکران فیلم اتفاق خوبی است چون گروهی از تماشاگران که در شهرستان‌ها حضور دارند می‌توانند به تماشای فیلم بنشینند. وی در خصوص اهمیت اکران‌های جهانی این دست آثار اظهار کرد: علاقه من و تهیه‌کننده به اکران جهانی این اثر از یک واقعیت برمی‌خیزد. این مهم است که یک فیلمساز ایرانی به سراغ این موضوعات برود، از نگاه خودمان اثری را بسازد و بعد برای مخاطب جهانی اکران شود. این اتفاق بیشتر نگاه ما را به این سمت برد که باید به مخاطب جهانی توجه و برای رساندن آثار به آن‌ها تلاش کرد. همان طور که گفتم ما برای مطرح کردن این بحران‌های انسانی که در اطرافمان است نیازمند زاویه دیدی انسانی هستیم که مخاطب جهانی هم قادر به ارتباط گیری با آن باشد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
به بهانه توقیف مجدد فیلم نگاهی مفصل انداخته‌ایم به «خانه پدری»، فیلمسازش و حواشی بارز همه این سال‌ها. «خانه پدری» در سال ۱۳۸۹ ساخته و در همان ابتدای کار با سه سال توقیف همراه شد. مسئولان سینمایی و ناجی هنر (سرمایه گذار فیلم) حتی اجازه نمایش فیلم «خانه پدری» را در جشنواره ونیز ندادند. درباره «خانه پدری» چه گفته‌اند؟ هوشنگ گلمکانى سردبیر مجله‌ی فیلم در واکنش به توقیف فیلم نوشته است: «خانه پدری» علی رغم اصلاحات انجام شده و محدودیت در اختصاص سالن سینما به دستور دادستانی توقیف شد. دادستانی به این تشخیص رسیده که فیلم باید توقیف شود، بنابراین به وظیفه ذاتی خودش عمل کرده و دستور توقیف فیلم را صادر نموده است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
این اثر اکنون در پردیس سینمایی اصفهان سیتی سنتر، پردیس سینمایی باغ کتاب، پردیس سینمایی چارسو، پردیس سینمایی گلستان در شیراز، خانه هنرمندان، موزه سینما و پردیس سینمایی هویزه مشهد به نمایش درآمده است. این مستند اکنون در پردیس سینمایی اصفهان سیتی سنتر، پردیس سینمایی گلستان، پردیس سینمایی هویزه مشهد، تماشاخانه پارس کرمان، هنروتجربه بابل و خانه هنرمندان اکران می‌شود. «صدای آهسته» تاکنون در نمایش‌های بین‌المللی خود جوایز بهترین فیلم تجربی، بهترین فیلم آوانگارد، بهترین فیلمبرداری و … را دریافت کرده است. این فیلم هم‌چنین جایزه بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی توکیو را برنده شده و نامزد جایزه قلب سارایووی بهترین فیلم در جشنواره سارایوو ۲۰۱۷ هم بوده‌است. این اثر که اکنون در پردیس سینمایی اصفهان سیتی سنتر، پردیس سینمایی باغ کتاب، پردیس سینمایی چارسو پردیس سینمایی گلستان شیراز، هنر تجربه بابل، سینما فرهنگ، موزه سینما، پردیس سینمایی هویزه مشهد، تماشاخانخ پارس کرمان و خانه هنرمندان تهران اکران میشود.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
یک زمانی اعتبار تمام جشنواره‌های سینمایی دنیا، سینمای ایران بود و مدیران جشنواره‌ها در نشست‌هایشان با افتخار از حضور سینمای ایران در جشنواره‌ها می‌گفتند. یک زمانی اعتبار تمام جشنواره‌های سینمایی دنیا، سینمای ایران بود و مدیران جشنواره‌ها در نشست‌هایشان با افتخار از حضور سینمای ایران در جشنواره‌ها می‌گفتند. بنابراین سینمای اجتماعی در ایران عموما ضررده بودند، یعنی به سود نرسیدند که این برای یک فیلم اجتماعی یک موفقیت است. چطور می‌شود که فیلمساز امروز سمت معتادها ایستاده، فردا سمت قاچاق‌فروش‌ها و روز بعد سمت پلیس. چطور می‌شود که فیلمساز امروز سمت معتادها ایستاده، فردا سمت قاچاق‌فروش‌ها و روز بعد سمت پلیس.
برترین‌هابرترین‌ها4 ماه قبل
*ساخت فیلم سینمایی «در سکوت» مربوط به حدود سال ۹۵-۹۴ است. این وقفه پیش‌آمده در اکران فیلم به چه دلیل بوده است؟ -این تصمیم تهیه‌کننده فیلم یعنی سعید ملکان بوده است. من به‌عنوان کارگردان چندان به جزییات این مساله واقف نیستم و بهتر است در مورد این سه سال وقفه در اکران فیلم، تهیه‌کننده اگر لازم دید توضیح دهد. کارگردانان می‌توانستند با ساخت تله‌فیلم تجربه کسب کنند و آماده ساخت فیلم‌های سینمایی حرفه‌ای شوند. نمی‌دانم «در سکوت» اگر در سینمای بدنه اکران می‌شد چه نتیجه‌ای می‌گرفت، اما به‌طور کلی تفاوت چندانی بین «هنر و تجربه» و سینمای بدنه نمی‌بینم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ماه قبل
‎ابراهیم داروغه‌زاده، معاون پیشین نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی، با بیان اینکه تلاش کرده به عهد خود که همان صیانت از مجوزهای سازمان سینمایی وفادار بماند می‌گوید: امروز دیگر فیلم‌های «توقیفی» دغدغه اصلی سینما نیستند و فضای مساعدی برای ساخت فیلم‌های انتقادی در سازمان سینمایی وجود دارد. معتقد بودم و هستم مرجع تشخیص و نماینده حاکمیت در حوزه سینما، سازمان سینمایی است و تصمیم سازمان، فصل‌الخطاب است و همه باید تابع آن باشند. ‎البته بعضی‌ها نگران این هستند که شبکه نمایش خانگی رقیب تلویزیون شود، در صورتی که اتفاقا این شبکه می‌تواند مکمل تلویزیون باشد. این دو سال توسعه همه جانبه در تولید و نشر شبکه نمایش خانگی از نکات مثبت است چون شما تصور کنید سال‌ها افرادی در این حوزه فقط دلال بودند و ۹۰ درصد شبکه نمایش خانگی این بود که فیلمی را از یکی از کشورهای خارجی بخرند، اینجا دوبله و بعد پخش کنند اما این الان در شبکه نمایش خانگی کمترین سهم را دارد. ما هر چقدر در حوزه سینما و شبکه نمایش خانگی بتوانیم تولید را افزایش دهیم به موفقیت رسیده‌ایم.
ایسناایسنا4 ماه قبل
معتقد بودم و هستم مرجع تشخیص و نماینده حاکمیت در حوزه سینما، سازمان سینمایی است و تصمیم سازمان، فصل‌الخطاب است و همه باید تابع آن باشند. دومین اتفاق مهم افزایش سهم تولیدات فیلم و سریال داخلی در شبکه نمایش خانگی بوده است. ‎البته بعضی‌ها نگران این هستند که شبکه نمایش خانگی رقیب تلویزیون شود، در صورتی که اتفاقا این شبکه می‌تواند مکمل تلویزیون باشد. این دو سال توسعه همه جانبه در تولید و نشر شبکه نمایش خانگی از نکات مثبت است چون شما تصور کنید سال‌ها افرادی در این حوزه فقط دلال بودند و ۹۰ درصد شبکه نمایش خانگی این بود که فیلمی را از یکی از کشورهای خارجی بخرند، اینجا دوبله و بعد پخش کنند اما این الان در شبکه نمایش خانگی کمترین سهم را دارد. بنابراین از هر نظر که این موضوع بررسی شود حمایت همه جانبه دولت از شبکه نمایش خانگی واجب است و همینطور حمایت صداوسیما.

روایتی از یک قاچاق متفاوت در سینما / نمی‌خواستیم بایگانی شویم

4+
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل

روایتی از یک قاچاق متفاوت در سینما / نمی‌خواستیم بایگانی شویم

ایسناایسنا4 ماه قبل
«کارت پرواز» راوی قصه‌ای است که شاید در همین نزدیکی‌ها اما دور از چشم ما رخ دهد. ماحصل تمام تلاش ما در این مدت برای نمایش «کارت پرواز» اکران در هنر و تجربه بود و اگر این را هم از دست می‌دادیم فیلم‌مان برای همیشه بایگانی می‌شد. درباره اکران «کارت پرواز» هم داستان به همین شکل است و نمی‌توان به گذشته رفت و دید که اگر «کارت پرواز» در زمان خودش اکران می‌شد، چه اتفاقی می‌افتد. ولی حالا که فیلم اکران شده می‌بینم که شاید آن موقع نباید یک سری کارها را انجام می‌دادم و البته کارهایی که باید انجام می‌دادم. هیئت انتخاب جشنواره فجر آقای افروغ لیست فیلم‌های منتخب را اعلام کردند و «کارت پرواز» جزو لیست بود اما در لیستی که جشنواره انتخاب می‌کند، نبود.
سینماپرسسینماپرس4 ماه قبل
سینماپرس: مجموعه هنر و تجربه را شاید بتوان به عنوان مصداقی آشکار از کارنامه دولت تدبیر و امید در تسهیل فضای فیلم شویی در صنعت سینمای ایران قلمداد نمود؛ کارنامه‌ای که به خوبی چگونگی برخورداری تولیدات سینمایی معلوم الحال را از امکانات دولتی مشخص ساخته و نحوه حمایت‌های مالی دولت در ترویج ولنگاری فرهنگی را معین می‌نماید. بر این اساس گزارش عملکرد گروه سینمایی هنر و تجربه را شاید بتوان به عنوان مصداقی آشکار از کارنامه دولت تدبیر و امید در تسهیل فضای فیلم شویی در صنعت سینمای ایران قلمداد نمود؛ کارنامه‌ای که به خوبی چگونگی برخورداری تولیدات سینمایی معلوم الحال را از امکانات دولتی مشخص ساخته و نحوه حمایت‌های مالی دولت در ترویج ولنگاری فرهنگی را معین می‌نماید. قطعا این مهم در بازبینی دقیق فیلم‌های عنوان شده در گزارش عملکرد گروه سینمایی هنر و تجربه و سنجش آن با دستورالعمل‌های ابلاغی نظام لیبرالیسم در قالب سندهایی همچون سند ۲۰۳۰ یونسکو قابل مشاهده است. موجودیتی که به صورتی محسوس در کلیت فضای سینمای روشنفکری از حضوری ویژه و قابل ملاحظه‌ای برخوردار بوده است و امروزه بخش قابل توجهی از تولیدات سینمایی کشور را از لحاظ محتوا به سمت و سوی مد نظر و در راستای اهداف تبیین شده در سند ۲۰۳۰ هدایت می‌نماید. ادامه دارد …
سینماپرسسینماپرس4 ماه قبل
سینماپرس: فیلم سینمایی «آلرژی» در حال آماده سازی برای اکران در گروه «هنر و تجربه» است. به گزارش سینماپرس، فیلم سینمایی «آلرژی» به کارگردانی محمدداود عسگری و تهیه کنندگی مشترک محمدکامبیز دارابی و احمد کاوری، آخرین مراحل فنی را برای اکران در گروه «هنر و تجربه» سپری می‌کند. حسین سلیمانی، سهند جاهدی، بهار قاسمی، روناک پوریادگار، عرفان فرج زاده، یلدا درویش، هادی مهدی پور، آرش خیری، امیرحسین امین زاده، هادی مهدی نیا، علی کاشانی، عارف جعفر زاده، یوسف جعفر زاده، افشین مطلب زاده و سید علی صالحی در این فیلم بازی داشته‌اند. قرار است ماشین یکی از این دوستان ماشین عروس شود. اتفاقاتی که آنان را مجبور به فرار و تغییر مسیر می‌کند … د.

اکران در «هنر و تجربه» را به فال نیک می‌گیریم

ایسناایسنا5 ماه قبل
کارگردان مستند «اسرار دریاچه» از نحوه تامین بودجه این مستند و همچنین وضعیت اکران آن در گروه «هنر و تجربه» سخن گفت. همچنین در جشنواره سینمای مستند ایران هم جایزه بهترین فیلمبرداری را گرفت و در جشن خانه سینما نامزد بهترین فیلم مستند شد. ایثاریان درباره وضعیت اکران مستند «اسرار دریاچه» در گروه هنر و تجربه گفت: من تا قبل از این تجربه حضور اکران در گروه هنر و تجربه را نداشتم. حالا که امکان اکران این مستند میسر شد، امکان ارتباط‌گیری با مخاطب را نیز از طریق هنر تجربه پیدا کرده‌ام. اما اکران در هنر و تجربه را به فال نیک می‌گیرم و این آغاز راه است چرا که این اتفاق فرخنده و ارزشمند است.
ایسناایسنا7 ماه قبل
گروه سینمایی «هنر و تجربه» در سال جدید قصد دارد علاوه بر داشتن سانس‌های ثابت، از تعداد اکران‌ فیلم‌های روی پرده خود کم کند و آثار را بر اساس معیارهای کیفی مورد ارزیابی قرار دهد. جعفر صانعی مقدم _ مدیرعامل مؤسسه سینمایی «هنر و تجربه» _ در گفت‌وگویی با ایسنا درباره برنامه‌های این گروه سینمایی در ایام نوروز سال ۹۸ بیان کرد: سه فیلم سینمایی «رضا» ساخته علیرضا معتمدی، «یه‌وا» به کارگردانی آناهید آباد، مستند «ترور سرچشمه» محمدحسین مهدویان و پکیج فیلم‌های کوتاه به نام «بهاریه فیلم کوتاه» جدیدترین برنامه اکران گروه سینمایی «هنر و تجربه» هستند. صانعی مقدم افزود: در کل کشور حدود ۳۲ سالن به فیلم‌های «هنر و تجربه» اختصاص دارد که از این تعداد حدود هفت سالن در تهران و بقیه در شهرستان‌ها هستند. وی در ادامه گفت: تعامل خوبی هم با شرکت‌های vod داشتیم که آثار بلافاصله بعد از اتمام اکران در هنر و تجربه بتوانند در vodعرضه داشته باشند. این مدیر سینمایی به تعداد آثار اکران شده در سال گذشته هم اشاره کرد و افزود: در سال ۹۷، ۶۳ فیلم سینمایی، ۱۱ فیلم خارجی، ۵۷ فیلم مستند، ۲۶ فیلم کوتاه و یک انیمیشن اکران کردیم.
خبر فوریخبر فوری8 ماه قبل
فیلم سینمایی «تا ۱۰ بشمار» به کارگردانی سعادت بسطام برای اکران در گروه «هنر و تجربه» آماده شد. فرید ولی‌زاده تهیه‌کننده و مشاور کارگردان فیلم سینمایی «تا ۱۰ بشمار» به کارگردانی سعادت بسطام درباره آخرین وضعیت و مراحل فنی این فیلم گفت: با پایان صداگذاری این فیلم توسط حسین وفایی و همچنین آخرین مراحل اتانولاژ و اصلاح رنگ آن توسط حامد رضی، نسخه بین‌المللی «تا ۱۰ بشمار» آماده نمایش و حضور در جشنواره‌های داخلی و خارجی شده است. وی درباره اکران «تا ۱۰ بشمار» گفت: در حال تکمیل فرم‌های پروانه نمایش این فیلم در سایت سازمان سینمایی برای اکران سینمای این فیلم در گروه «هنر و تجربه» هستیم. «تا ۱۰ بشمار» روایت چند ساعت از زندگی زوجی با اختلاف سنی زیاد است که در مسیری با چالش گفتمان وارد ماراتنی مسابقه گونه تا شمارش ۱۰ می‌شوند. فیلمبرداری این فیلم فروردین ماه سال ۹۷ در لوکیشنی در بوستان نهج‌البلاغه و شهرک غرب تهران با بازی منوچهر زنده‌دل و غزال نظر به اتمام رسید.
مهرمهر8 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، فرید ولی‌زاده تهیه‌کننده و مشاور کارگردان فیلم سینمایی «تا ۱۰ بشمار» به کارگردانی سعادت بسطام درباره آخرین وضعیت و مراحل فنی این فیلم گفت: با پایان صداگذاری این فیلم توسط حسین وفایی و همچنین آخرین مراحل اتانولاژ و اصلاح رنگ آن توسط حامد رضی، نسخه بین‌المللی «تا ۱۰ بشمار» آماده نمایش و حضور در جشنواره‌های داخلی و خارجی شده است. وی درباره اکران «تا ۱۰ بشمار» گفت: در حال تکمیل فرم‌های پروانه نمایش این فیلم در سایت سازمان سینمایی برای اکران سینمای این فیلم در گروه «هنر و تجربه» هستیم. «تا ۱۰ بشمار» روایت چند ساعت از زندگی زوجی با اختلاف سنی زیاد است که در مسیری با چالش گفتمان وارد ماراتنی مسابقه گونه تا شمارش ۱۰ می‌شوند. فیلمبرداری این فیلم فروردین ماه سال ۹۷ در لوکیشنی در بوستان نهج‌البلاغه و شهرک غرب تهران با بازی منوچهر زنده‌دل و غزال نظر به اتمام رسید. از جمله عوامل این پروژه می‌توان به نویسنده: کیانوش اسلامی، کارگردان و تدوین: سعادت بسطام، آهنگساز: شهاب اکبری، صداگذار: حسین وفایی، اصلاح رنگ: حامد رضی، طراح پوستر: علیرضا آکار، عکاس: احمد سیفی پور، فیلمبردار: حسین قلی‌پور، صدابردار: مسعود حمیدیان، طراح صحنه و لباس: قاسم مربی، روابط عمومی: سعید گلزار، مجری طرح: مؤسسه فوژان فیلم، تهیه‌کننده و مشاور کارگردان: فرید ولی زاده، بازیگران: منوچهر زنده دل، غزال نظر، الناز باطنی، بهرام حسینی و مانیا بابایی.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز8 ماه قبل
فیلمی که قرار بود در فرانسه ساخته شود و اینجا اکران، اما سال‌هاست در محاق اکران داخلی مانده است. فیلم «وقت داریم حالا» که حالا کار مجتبی و کاهانی را به شکایت در قوه قضاییه کشانده است. شما برای سهم‌تان از آقای کاهانی شکایت کردید. منتهی نمی‌دانم ایشان چرا به عنوان یک کارگردان با سرمایه‌گذار به این شکل برخورد می‌کند. اما اینکه دوست داری با یک کارگردان خوب یک فیلم خوب بسازی که در ایران دیده شود، که کار بدی نیست.
طرفداریطرفداری8 ماه قبل
طرفداری - «وقت داریم حالا» این احتمالا جوابی بوده که در این چند سال مدام مجتبی جباری از عبدالرضا کاهانی شنیده است. فیلمی که قرار بود در فرانسه ساخته شود و اینجا اکران، اما سال‌هاست در محاق اکران داخلی مانده است. فیلم «وقت داریم حالا» که حالا کار مجتبی و کاهانی را به شکایت در قوه قضاییه کشانده است. این روزها فیلم «وقت داریم حالا» حسابی خبرساز شده. شما برای سهم‌تان از آقای کاهانی شکایت کردید.
برترین‌هابرترین‌ها8 ماه قبل
مجتبی جباری می‌گوید مطمئن نیست نسخه‌ای که عبدالرضا کاهانی به ارشاد داده همان نسخه‌ای از فیلم «وقت داریم حالا» باشد که به او نشان داده است! خبرآنلاین: مجتبی جباری می‌گوید مطمئن نیست نسخه‌ای که عبدالرضا کاهانی به ارشاد داده همان نسخه‌ای از فیلم «وقت داریم حالا» باشد که به او نشان داده است! «وقت داریم حالا» این احتمالا جوابی بوده که در این چند سال مدام مجتبی جباری از عبدالرضا کاهانی شنیده است. فیلم «وقت داریم حالا» که حالا کار مجتبی و کاهانی را به شکایت در قوه قضاییه کشانده است. شما برای سهم‌تان از آقای کاهانی شکایت کردید.
فراروفرارو8 ماه قبل
مجتبی جباری می‌گوید مطمئن نیست نسخه‌ای که عبدالرضا کاهانی به ارشاد داده همان نسخه‌ای از فیلم «وقت داریم حالا» باشد که به او نشان داده است! به گزارش خبرآنلاین، این احتمالا جوابی بوده که در این چند سال مدام مجتبی جباری از عبدالرضا کاهانی شنیده است. فیلم «وقت داریم حالا» که حالا کار مجتبی و کاهانی را به شکایت در قوه قضاییه کشانده است. شما برای سهم‌تان از آقای کاهانی شکایت کردید. اما اینکه دوست داری با یک کارگردان خوب یک فیلم خوب بسازی که در ایران دیده شود، که کار بدی نیست.
خبر فوریخبر فوری8 ماه قبل
مجتبی جباری می‌گوید مطمئن نیست نسخه‌ای که عبدالرضا کاهانی به ارشاد داده همان نسخه‌ای از فیلم «وقت داریم حالا» باشد که به او نشان داده است! «وقت داریم حالا» این احتمالا جوابی بوده که در این چند سال مدام مجتبی جباری از عبدالرضا کاهانی شنیده است. فیلمی که قرار بود در فرانسه ساخته شود و اینجا اکران، اما سال‌هاست در محاق اکران داخلی مانده است. فیلم «وقت داریم حالا» که حالا کار مجتبی و کاهانی را به شکایت در قوه قضاییه کشانده است. شما برای سهم‌تان از آقای کاهانی شکایت کردید.

به انتهای لیست رسیدید