ایالت اورگان آمریکا

ایالت اورگان آمریکا

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 هفته قبل
پلیس فدرال آمریکا هشدار داد میزان جرایم سایبری در این کشور در حال افزایش است و کلاهبرداران آنلاین روز‌به‌روز از روش‌های پیچیده‌تری استفاده می‌کنند. اعتمادآنلاین| تنوع روش‌های مورد استفاده هکرها برای فریب کاربران اینترنت و سرقت پول از آنها نیز به یکی از عوامل نگرانی «FBI» مبدل شده است. بررسی‌های موسسه ملی بیمه WFG نشان می‌دهد، در سال ۲۰۱۵ استراق سمع‌های اینترنتی موجب سرقت مجموعا ۲۵۰ میلیون دلار در آمریکا شد، اما این رقم در سال ۲۰۱۹ از مرز ۱٫۵میلیارد دلار گذشت. «FBI» برای کاهش این مشکل خواستار همکاری بیشتر قربانیان، مقامات قضایی و پلیس شده است. بررسی‌های «FBI» نشان می‌دهد تنها در ایالت اورگان آمریکا در بازه زمانی اول ژانویه تا ۳۰ سپتامبر سال جاری میلادی ۲۴میلیون دلار جرم و جنایت مرتبط با سوءاستفاده‌های رایانه‌ای صورت گرفته، این در حالی است که کل این رقم در سرتاسر سال ۲۰۱۸ از ۲۳٫۵ میلیون دلار فراتر نرفته است.
مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یاهونیوز، تنوع روش‌های مورد استفاده هکرها برای فریب کاربران اینترنت و سرقت پول از آنها نیز به یکی از عوامل نگرانی اف بی آی مبدل شده است. ارسال ایمیل‌های فریبنده برای افراد با ظاهر و سربرگ هایی مشابه با ظاهر و سربرگ‌های رسمی مورد استفاده بانک‌ها، موسسات مالی و اعتباری و نهادهای دولتی از جمله روش‌های محبوب مورد استفاده کلاهبرداران آنلاین است. بررسی‌های موسسه ملی بیمه WFG نشان می‌دهد، در سال ۲۰۱۵ استراق سمع‌های اینترنتی موجب سرقت مجموعا ۲۵۰ میلیون دلار در آمریکا شد، اما این رقم در سال ۲۰۱۹ از مرز ۱٫۵میلیارد دلار گذشت. اف بی آی برای کاهش این مشکل خواستار همکاری بیشتر قربانیان، مقامات قضایی و پلیس شده است. بررسی‌های اف بی آی نشان می‌دهد تنها در ایالت اورگان آمریکا در بازه زمانی اول ژانویه تا ۳۰ سپتامبر سال جاری میلادی ۲۴میلیون دلار جرم و جنایت مرتبط با سواستفاده‌های رایانه‌ای صورت گرفته، این در حالی است که کل این رقم در سرتاسر سال ۲۰۱۸ از ۲۳٫۵ میلیون دلار فراتر نرفته است.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
یک زن آمریکایی که رکورددار سرعت با خودرو بود، در تلاش برای شکستن رکورد خودش کشته شد. جسی کامبز، معروف به «سریع‌ترین زن چهارچرخه» جهان روز سه‌شنبه ۵ شهریور در حالی که در صحرایی بایر در غرب آمریکا مشغول رانندگی برای شکستن رکورد سرعت خودش بود دچار سانحه شد و جان باخت. او که با ۶۴۰ کیلومتر بر ساعت رکورد جهانی سرعت با خودرو چهارچرخ را در اختیار داشت در روز حادثه تلاش می‌کرد با یک خودرو مجهز به پیش‌رانه جت این رکورد را بشکند. جسی کامبز که در شبکه‌های تلویزیونی آمریکا نیز چهره‌ای شناخته شده بود از نوامبر ۲۰۱۸ تمرین‌های خود برای شکستن رکورد سرعت را آغاز کرده بود. او سعی داشت تا سرعت خودرو را باز هم افزایش دهد و رکورد «سریع‌ترین زن جهان» را هم بشکند.
ایران‌جیبایران‌جیب3 ماه قبل
یک زن آمریکایی که رکورددار سرعت با خودرو بود، در تلاش برای شکستن رکورد خودش کشته شد. یک زن آمریکایی که رکورددار سرعت با خودرو بود، در تلاش برای شکستن رکورد خودش کشته شد. جسی کامبز، معروف به «سریع‌ترین زن چهارچرخه» جهان روز سه‌شنبه ۵ شهریور در حالی که در صحرایی بایر در غرب آمریکا مشغول رانندگی برای شکستن رکورد سرعت خودش بود دچار سانحه شد و جان باخت. جسی کامبز که در شبکه‌های تلویزیونی آمریکا نیز چهره‌ای شناخته شده بود از نوامبر ۲۰۱۸ تمرین‌های خود برای شکستن رکورد سرعت را آغاز کرده بود. او سعی داشت تا سرعت خودرو را باز هم افزایش دهد و رکورد «سریع‌ترین زن جهان» را هم بشکند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
خبرگزاری میزان- درگیری خشونت بار راست گرایان افراطی با گروه‌های ضد فاشیستی در ایالت اورگان آمریکا با مداخله پلیس و زخمی و بازداشت شدن چند نفر پایان یافت. در جریان درگیری میان تظاهرکنندگان ضد فاشیسم و گروه‌های راستگرای افراطی معترض به آنان در «پورتلند» بیش از ۱۰ نفر بازداشت و ۶ نفر زخمی شدند. رئیس پلیس پورتلند می‎گود نیرو‌های پلیس در این درگیری‌ها چند قبضه چاقو، چماق‌های چوبی و فلزی، اسپری‌های شیمیایی و یک قبضه سلاح بی حس کننده ضبط کردند. رئیس پلیس پورتلند همچنین از انتقال یک مجروح به بیمارستان در پی تشدید درگیری‌ها خبر داد. پورتلند در سال‌های اخیر شاهد چندین درگیری خشن میان افراط گرایان دست راستی و تظاهرکنندگان ضد فاشیسم بوده است.
ایلناایلنا3 ماه قبل
پلیس پورتلند در ایالت اورگان آمریکا از بازداشت ۱۸ نفر در تظاهرات راست گرایان افراطی و همچنین تجمع مخالفان فاشیسم خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، ‌ پلیس پورتلند در ایالت اورگان اعلام کرد که روز گذشته -شنبه- ۱۸ نفر را در جریان تظاهرات راست‌گرایان افراطی و همچنین مخالفان فاشیسم دستگیر کرده است. انجمن‌های راست افراطی طرفداران خود را به تظاهرات روز شنبه در اعتراض به بازداشت شش نفر از افراد منتسب به این جریان دعوت کرده بودند. جنبش‌های مخالف فاشیسم مشهور به «آنتیفا» نیز در تظاهرات خود به مقابله با راست‌گرایان دعوت کردند. شهر پورتلند در اثنای تظاهراتی مشابه همین از سوی طرفداران راست افراطی در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ شاهد تنش‌هایی بوده و راست‌گرایان و شرکت‌کنندگان در تظاهرات ضدفاشیسم با یکدیگر درگیر شدند.
خبر فوریخبر فوری5 ماه قبل
اطلاعات شخصی بیش از ۶۴۵هزار آمریکایی ساکن در ایالت اورگان که برای بهره‌مندی از مزایا و خدمات وزارت خدمات انسانی این کشور نام‌نویسی کرده بودند، هک شده است. هکرها با اجرای حملات فیشینگ بر علیه نه نفر از کارمندان وزارتخانه خدمات انسانی و فریب دادن آنها توانستند به اطلاعات شخصی ۶۴۵هزار نفر از ایالت اورگان دسترسی یابند. هکرها با سوءاستفاده از این اطلاعات به سرعت دسترسی نه کارمندیادشده را به ایمیل‌های خود قطع کردند. هکرها با اجرای این حملات فیشینگ به محتوای ایمیل‌های بیش از دو میلیون نفر دسترسی یافتند. هنوز مشخص نیست چه میزان از اطلاعات شخصی افراد بدین شیوه به سرقت رفته است.
فارسفارس5 ماه قبل
اطلاعات شخصی بیش از ۶۴۵هزار آمریکایی ساکن در ایالت اورگان که برای بهره مندی از مزایا و خدمات وزارت خدمات انسانی این کشور نام نویسی کرده بودند، هک شده است. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از زددی نت، اطلاعات شخصی بیش از ۶۴۵هزار آمریکایی ساکن در ایالت اورگان که برای بهره مندی از مزایا و خدمات وزارت خدمات انسانی این کشور نام نویسی کرده بودند، هک شده است. هکرها با اجرای حملات فیشینگ بر علیه نه نفر از کارمندان وزارتخانه مذکور و فریب دادن آنها توانستند به اطلاعات یادشده دسترسی یابند. هکرها با سواستفاده از این اطلاعات به سرعت دسترسی نه کارمندیادشده را ایمیل‌های خود قطع کردند. هنوز مشخص نیست چه میزان از اطلاعات شخصی افراد بدین شیوه به سرقت رفته است.
افتصادنیوزافتصادنیوز8 ماه قبل
​اقتصاد نیوز: دو دانشجوی چینی مشغول به تحصیل در کالج ایالت اورگان آمریکا توانسته‌اند با فریب شرکت اپل، حدود یک میلیون دلار درآمد کسب کنند. سپس با دستکاری این آیفون‌ها، آن‌ها را با فرم‌های درخواست تعمیر به شرکت اپل می‌فرستادند و اغلب ادعا می‌کردند که این تلفن‌های همراه روشن نمی‌شوند. مطابق دستورالعمل ضمانت گوشی‌های تلفن ساخت شرکت اپل، در ازای این تلفن‌های به ظاهر معیوب آیفون‌های نوی جایگزین به آنان تحویل می‌شده است. آیفون‌های برگشتی چنان با مهارت دستکاری شده بوده‌اند که حتی مهندسان شرکت اپل نیز متوجه تقلب نشده و گمان کرده‌اند مشکل گوشی‌ها در کارخانه محل تولید حادث شده است. مابقی گوشی‌ها توسط اپل خارج از شرایط تعویض تشخیص داده شده‌اند، هرچند هیچ‌کدام ظن شرکت را به دستکاری عمدی برنیانگیخته‌اند.
یورونیوزیورونیوز8 ماه قبل
دو دانشجوی چینی مشغول به تحصیل در کالج ایالت اورگان آمریکا توانسته‌اند با فریب شرکت اپل، حدود یک میلیون دلار درآمد کسب کنند. سپس با دستکاری این آیفون‌ها، آن‌ها را با فرم‌های درخواست تعمیر به شرکت اپل می‌فرستادند و اغلب ادعا می‌کردند که این تلفن‌های همراه روشن نمی‌شوند. مطابق دستورالعمل ضمانت گوشی‌های تلفن ساخت شرکت اپل، در ازای این تلفن‌های به ظاهر معیوب آیفون‌های نوی جایگزین به آنان تحویل می‌شده است. گزارش شده است که این دو دانشجو پس از دریافت گوشی‌های نو، آن‌ها را برای فروش به چین می‌فرستاده‌اند. پرونده این تقلب در دادستانی فدرال آمریکا در جریان است.
عصر ایرانعصر ایران8 ماه قبل
دو دانشجوی چینی با ارائه آیفون‌های تقلبی به شرکت اپل و سوءاستفاده از قوانین گارانتی این شرکت حدود ۹۰۰ هزار دلار از این شرکت کلاهبرداری کرده‌اند. دو دانشجوی کالج در ایالت اورگان آمریکا از طریق آیفون‌های تقلبی، حدود ۹۰۰ هزار دلار از اپل کلاهبرداری کرده‌اند. طی این کلاهبرداری «کوان جیانگ» و «یانگ یونگ ژو» آیفون‌های تقلبی را با کمک فردی از چین وارد آمریکا کرده‌اند. این دو دانشجو هزاران بار تحت پوشش برنامه گارانتی اپل نمونه‌های تقلبی آیفون را به این شرکت ارائه کردند. به گفته شرکت اپل ارائه آیفونی که روشن نمی‌شود، یک کلاهبرداری حرفه‌ای در خدمات گارانتی است.
افتصادنیوزافتصادنیوز9 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دختری ۵ ساله در فرودگاه ایالت اورگان آمریکا مورد حمله یک سگ پیت بول قرار گرفت و دچار جراحت‌های وحشتناکی در ناحیه صورت و سایر اندام هایش شد. به گفته مادر گابریلا وی تاکنون ۱٫۱ میلیون دلار هزینه بیمارستان برای دخترش کرده است که به دلیل بی احتیاطی و قانون شکنی صاحب سگ دخترش زخمی شد. بیشتر بخوانید؛ کودک یک ساله توسط سگ خانگی تکه تکه شد+عکسگفتنی است که در فرودگاه‌ها اجازه ورود و خروج حیوان را به مسافران نداده‌اند و صاحب سگ که مردی جوان بود با قانون شکنی سگ وحشی اش را به داخل سالن انتظار فرودگاه آورد و با این کار موجب زخمی شدن وحشتناک دختری ۵ ساله شد. همچنین پس از این اتفاق به همراه سگش از فرودگاه فرار کرد و پلیس در حال پیگیری برای شناسایی و دستگیری متهم است.
نامه‌نیورنامه‌نیور9 ماه قبل
به گزارش نامه نیوز، آلفا تو نام یک خودروی پرنده عجیب است که توسط شرکت واهانا از زیرمجموعه‌های ایرباس تولید شده و دارای چهار بال و هشت ملخ است. تا به حال ۵۰ تست پرواز بر روی این خودروی پرنده عجیب و غریب صورت گرفته است. این تاکسی پرنده بعد از پرواز عمودی می‌تواند به صورت افقی به سمت جلو حرکت کند. همچنین این تاکسی پرنده می‌تواند ۵ ساعت بدون مشکل در هوا پرواز کند و حداکثر سرعت آن به ۹۷ کیلومتر در ساعت می‌رسد. حداکثر ارتفاع این تاکسی پرنده از زمان در پروازهای آزمایشی ۶۴ متر بوده است.

به انتهای لیست رسیدید