ایران

ایران

تابناکتابناکچند ثانیه قبل
وی افزود: مخاطبان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با توجه به محدودیت‌هایی که اغلب در محل زندگی خود دارند، ممکن است به رایانه دسترسی نداشته باشند و به همین دلیل، ارائه خدمات بر بستر تلفن همراه ضروری به نظر می‌رسد. سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به توسعه زیرساخت‌های اینترنتی در مناطق روستایی و عشایری ایران در دولت تدبیر و امید، از آغاز نهضت آتی. تی در این صندوق خبر داد و گفت: به‌ زودی بخش قابل توجهی از خدمات این صندوق و نیازهای ارتباطی روستائیان، کشاورزان و عشایر در سراسر کشور، از طریق اپلیکیشن‌های موبایلی به این گروه از هم‌میهنان ارائه خواهد شد. به گزارش تابناک، علی شیرکانی امروز یکشنبه در بازدید از نمایشگاه الکامپ افزود: نسبت استفاده از ظرفیت‌های آی‌تی بسیار خوشبین هستم چرا که دسترسی جامعه هدف به خدمات اجتماعی صندوق را افزایش می‌دهد. وی افزود: مخاطبان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با توجه به محدودیت‌هایی که اغلب در محل زندگی خود دارند، ممکن است به رایانه دسترسی نداشته باشند و به همین دلیل، ارائه خدمات بر بستر تلفن همراه ضروری به نظر می‌رسد. شیرکانی در ادامه، از غرفه سازمان تامین اجتماعی بازدید کرد و در در جریان ارائه خدمات الکترونیک توسط این سازمان قرار گرفت.
الفالف9 دقیقه قبل
در فاصله کمتر از ۱۲ ساعت تا آغاز رسمی رقابت‌های جهانی کشتی آزاد، احادیه جهانی کشتی نسبت به حضور ۲ ستاره ایرانی و روس کشتی جهان در محل برگزاری این رقابت‌ها واکنش نشان داد. گروه ورزشی الف، ۲۸ شهریور ۱۳۹۸، ۰۵:۰۰ ۳۹۸۰۶۲۸۰۱۰به گزارش ایسنا، رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۹ از صبح امروز (پنج شنبه) به میزبانی نورسلطان پایتخت قزاقستان آغاز می‌شود. در روز نخست رقابت‌های اوزان ۵۷ و ۶۵ کیلوگرم برگزار می‌شود و رضا اطری و امیرمحمد یزدانی نمایندگان ایران در این ۲ وزن به روی تشک می‌روند. در حالیکه حسن یزدانی قهرمان جهان و المپیک به همراه سایر اعضای تیم عازم قزاقستان شده، اتحادیه جهانی کشتی با نمایش فیلم گرم کردن یزدانی در سالن رقابت‌ها در کنار نمایش فیلم مربوط به حضور عبدالرشید سعدالله یف ملقب به تانک روس در سالن تمرین، نوشت: آن‌ها آمدند، تانک روس و بزرگترین. حسن یزدانی در وزن ۸۶ و سعدالله یف در وزن ۹۷ کیلوگرم از بخت‌های اصلی کسب مدال طلای جهان در این رقابت‌ها محسوب می‌شوند.
ایسناایسنا14 دقیقه قبل
یک وکیل دادگستری اولین کلید رمز مبارزه موفق با فساد را «شفافیت در همه عرصه‌ها» دانست و گفت: پاسخگویی در کلیه سطوح و استقرار یک ساز و کار مستقل به منظور نظارت و تضمین اجرای موازین ضدفساد در جامعه از دیگر موارد این مبارزه است. وکیل فساد را «یک بیماری مسری و واگیردار» خواند و تصریح کرد: اگر جلوی فساد در سطوح پایین و مقیاس‌های کوچک گرفته نشود، خوی منفعت طلبی و انحصارگرایی به سایر عناصر اجتماع تسری پیدا می‌کند. این به معنی وداعی تلخ با نیروی خودجوش، سازنده و تحول آفرین عموم جامعه برای سازندگی، اصلاحات و خودسازی است. این وکیل دادگستری اولین کلید رمز مبارزه موفق با فساد را شفافیت در همه عرصه‌ها خواند و تصریح کرد: پاسخگویی در کلیه سطوح و استقرار یک ساز و کار مستقل، مقتدر و روزآمد به منظور نظارت، کنترل و تضمین اجرای موازین ضدفساد در جامعه از دیگر موارد این مبارزه است. وکیل تاکید کرد: بزرگترین پیشرفت‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی اگر بر سنگ بنای آلوده به فساد پایه گذاری شده باشند، تحولاتی فانی، مخرب و بی اثر خواهند شد.
نامه‌نیورنامه‌نیور35 دقیقه قبل
تاثیر رژیم کاهش وزن بر پوست افراد در درجه نخست به ژنتیک آنها بستگی دارد و بعد به سنشان. * دریافت به اندازه ویتامین‌D که به جذب کلسیم و استحکام پوست کمک می‌کند هم مهم است. * ویتامین C با تقویت سیستم ایمنی به بهبود ساختار پوست کمک می‌کند. * استفاده از برخی روش‌های مکمل مثل رادیوفرکوئنسی پوست و بدن به بهبود کیفیت پوست بعد از رژیم کمک می‌کند. * اگر پوست دچار شلی باشد و روش‌های غیرتهاجمی به جمع شدن پوست کمک نکند باید از روش‌های جراحی و برداشتن پوست اضافه برای شکل‌دهی به بدن کمک گرفت.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز36 دقیقه قبل
آنتونیو گوترش در نشست خبری بعدازظهر چهارشنبه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شنیده شده است آمریکا هنوز به هیات ایرانی ویزای ورود نداده است، این مطلب را مطرح کرد. وی افزود: امیدوارم امکان حل این مشکل فراهم شود. دولت ترامپ تا کنون ویزای هیات ایرانی را برای شرکت در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، صادر نکرده است. مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا بارها از اینکه ظریف توانسته است صدای مردم ایران در رسانه‌های جهان باشد، اظهار خشم کرده و از رسانه‌ها خواسته بود که انعکاس دهنده منطق ایران نشوند. پس از آن، دولت آمریکا در ادامه اقدام تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران، وزیر خارجه و رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی را تحت تحریم قرار داد.
فردا نیوزفردا نیوز39 دقیقه قبل
ایران آنلاین: پسر ۵ ساله آمریکایی هنگامیکه مادرش در خواب بود برادر ۴ ساله خود را کشت. به گزارش کرایم، این حادثه در خانه‌ای در ایالت تگزاس آمریکا در حالی رخ داد که مادر خانواده در خواب بوده و پسر ۵ ساله اسلحه پدرش را پیدا کرده و با آن به سمت برادرش شلیک کرده است. در پی این حادثه پلیس اعلام کرد که پس از تیراندازی ماموران در محل حضور یافته و کودک را به بیمارستان منتقل کرده‌اند، اما یک ساعت بعد از حادثه در بیمارستان جان سپرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز39 دقیقه قبل
غرب و در راس آنها آمریکا، به شدت این حملات را محکوم کرده و آن را تقبیح می‌کنند. هر ۱۰ دقیقه یک کودک یمنی به دلیل این جنگ تحمیلی، جان خود را از دست می‌دهد. یا نیرو و تجهیزات به ائتلاف متجاوز می‌دهند، یا مشاوره و اطلاعات نظامی و یا حمایت سیاسی و رسانه‌ای. آمریکایی‌ها در این چهل سال آن‌قدر از ایران سیلی خورده‌اند که به قول روزنامه «تایمز کره»: «در حال حاضر اگر یک سیارک در حال برخورد به زمین باشد، جای تعجب نیست که آمریکا، ایران را مقصر بداند.»! ترامپ هم سقف حمایت خود از سعودی‌ها را به نمایش گذاشت و گفت به وزیر خزانه‌داری دستور داده است که تحریم‌های شدیدی علیه ایران وضع کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور44 دقیقه قبل
گزارش خبری نامه نیوز؛ مهمترین خودرویی که پیش از این از خط تولید ایران خداحافظی کرده است پیکان بود، خودرویی نوستالژیک با انبوهی از خاطرات ریز و درشت نسلی که حالا گذر عمر و سپیدی مویشان را به نظاره نشسته‌اند. این اولین باری نیست که صحبت از خداحافظی خط تولید خودروسازی‌های ایران با پراید و پژو می‌شود. مهمترین خودرویی که پیش از این از خط تولید ایران خداحافظی کرده است پیکان بود، خودرویی نوستالژیک با انبوهی از خاطرات ریز و درشت نسلی که حالا گذر عمر و سپیدی مویشان را به نظاره نشسته‌اند. وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته است: خودرو‌های فاقد استاندارد و کیفیت از خط تولید ۲ خودروساز بزرگ کشور خارج می‌شوند. وی زمان خروج را پایان سال جاری اعلام کرده است. در زمستان سال ۱۳۸۹ شرکت سایپا محصولات را بر پایه پلتفرم پراید متوقف کرد و تولید بر اساس پلتفرم X۱۰۰ را آغاز کرد و محصولات خود را با نام‌های جدید سایپا ۱۱۱، سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۳۲، سایپا ۱۴۱ تولید می‌کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور49 دقیقه قبل
آنچه مسلم است اینکه جمع آرای سندرز و وارن، به مراتب از آرای بایدن بیشتر خواهد بود. به عبارت بهتر، اگر یکی از این دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به سود یکدیگر کناره گیری کنند، احتمال شکست بایدن در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات بسیار زیاد خواهد بود. نظرسنجی شبکه سی بی اس و موسسه یوگاو در ایالتهایی که زودتر انتخابات را برگزار می‌کنند، بایدن را در راقبت فشرده با وارن و سندرز نشان میدهد. نکته دیگر اینکه اتحاد احتمالی سندرز و وارن، می‌تواند بدترین خبر ممکن برای ترامپ باشد. مطابق آخرین نظرسنجی‌های صورت گرفته، در دو سطح ایالتی و عمومی، محوبیت وارن و سندرز از رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا بیشتر است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
یکی از حاضران در این جلسه گفت: بولتون بدون اینکه نامی از ترامپ ببرد بارها از وی به شدت انتقاد کرد. پولیتکو در ادامه نوشت: بولتون همچنین گفت ناکامی ترامپ در پاسخ به حمله ایران به یک پهپاد آمریکایی در ۳۰ خرداد زمینه را برای رفتار تهاجمی ایران در ماه‌های اخیر فراهم کرد. بولتون که پیشتر ریاست موسسه گیت‌استون را بر عهده داشت همچنین اظهار داشت اگر آمریکا سرنگونی پهپادش را تلافی می‌کرد ایران به میادین نفتی عربستان آسیب نمی‌زد. بولتون حمله به تاسیسات نفتی عربستان را «اقدام جنگی» خواند. تاسیسات نفتی شرکت سعودی «آرامکو» در شرق عربستان شنبه گذشته هدف حمله پهپادی انصارالله یمن قرار گرفت.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
دولت کشور ملی، اساس قانون‌گذاری است؛ بر این مبنا که بدون تقدم سیاست بر هر امری و بدون داشتن حاکمیت مطلقه ملی نمی‌توان هیچ سیاستی را عملیاتی کرد. دولت کشور ملی اساس آمایش و برنامه توسعه است؛ یعنی جایی که در آن فرقه، قومیت، طایفه و حزب در منافع ملی مهار شده است. ایران بزرگ فرهنگی محور سیاست خارجی قرار می‌گیرد و با توجه به منابع اسلامی، شیعی، باستانی و مدرنی که در ایران وجود دارد هر یک ابزاری برای حفظ و بسط قدرت ملی ایران می‌شود. هیچ سامانه معرفتی جز ایران توانایی بالفعل کردن عناصر هویتی و ایجاد کمربندهای حفاظتی اطراف کشور را ندارد. در صورت پیدا کردن جایی برای ایستادن و درک و استفاده از ظرفیت‌های دولت کشور ملی می‌توان شاخص‌های حکمرانی خوب را عملیاتی کرد.
فارسفارس1 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایک پامپئو»، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا که پس از حمله ارتش یمن به تاسیسات شرکت نفتی سعودی آرامکو به عربستان سعودی سفر کرده تا به زعم خود، برای ایجاد ائتلافی علیه ایران تلاش کند، در توئیتی نوشت که واشنگتن در کنار سعودی‌ها خواهد ایستاد. وی در این توئیت نوشته است: «با ولی‌عهد محمد بن‌سلمان دیدار کردم تا در خصوص حمله بی‌سابقه به زیرساخت‌های نفتی عربستان سعودی گفت‌وگو کنیم. آمریکا در کنار عربستان سعودی می‌ایستد و از حق این کشور برای دفاع از خود حمایت می‌کند. رفتار تهدیدآمیز رژیم ایران تحمل نخواهد شد.» برخی تحلیل‌گران بر این باورند که پامپئو در تلاش است بابت انفعال آمریکا در برابر حمله به تاسیسات آرامکو از ریاض دلجویی کند. رسانه‌های غربی حتی تلاش کردند از احتمال اقدام نظامی علیه ایران تصویرسازی کنند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ساعت قبل
اظهارات روز جاری پمپئو و متهم کردن ایران به مشارکت در انجام عملیات بر علیه پالایشگاه آرامکو و تاکید بر این گزاره که این اقدام، اعلان جنگ مستقیم به عربستان است نشان می‌دهد که امریکا با فضاسازی‌های غیر واقعی بدنبال قرار دادن پوست خربزه زیر پای سعودی‌ها و فروش سلاحهای جدیدو دوشیدن مجدد این کشور به بهانه باصطلاح مهار ایران است. وزیر امور خارجه امریکا امروز اعلام کرد که با شرکای اروپایی، امارات متحده عربی و عربستان سعودی در خصوص تشکیل ائتلافی برای «مهار ایران» رایزنی کرده است. این اظهارات پس از نمایش تبلیغاتی عربستان سعودی و نشان دادن برخی قطعات سوخته و بی نام نشان و ادعای ایرانی بودن تجهیزات استفاده شده در حمله پهپادی به تاسیسات نفتی این کشور، بیان شده است. پمپئو همچنین مدعی شد: «حمله به تاسیسات عربستان نه از یمن، بلکه از ایران بوده و این اقدام اعلان جنگ مستقیم علیه عربستان سعودی است». ترامپ رییس جمهور این کشور نیز پیش از این در واکنش به حمله پهپادی به تاسیسات نفتی ارامکو گفته بود: منتظر اعلام نظر عربستان سعودی در مورد عامل حمله روز شنبه به تاسیسات نفتی این کشورهستیم اما واقعیت این است که به عربستان سعودی حمله شده نه امریکا.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ق وقف شده و می‌توان موقوفات مرحوم مولاوردیخانی را بزرگ‌ترین و بیشترین موقوفات استان قزوین دانست. در این میان آب‌انبار تاریخی ملاوردیخان قزوین از بناهای ارزشمندی است که با شماره ۱۴۳۵ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. وی افزود: سالیان بعد متولیان امور این موقوفات را اداره می‌کردند و از سال ۱۳۶۰ شمسی نیز بنده متولی این موقوفات شده‌ام. سرقت کتیبه‌ها در اردی‌بهشت ماه رخ داده استاین معلم بازنشسته قزوینی با اشاره به سرقت جدید کتیبه‌های آب‌انبار گفت: برخی اعلام می‌کنند که این سرقت در بزرگداشت هفته قزوین رخ‌داده که می‌گویم چنین چیزی نیست و سرقت در ماه رمضان و اردیبهشت‌ماه رخ‌داده است. این کتیبه‌ها نمادی از گذشته‌ خاندان مولاوردیخانی است و برای ما پیدا شدن آن بسیار حیاتی است ازاین‌رو حفظ و نگه‌داری آن بسیار مهم است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
من فکر می‌کنم که در کشورمان نسبت به موضوع هالیوود کم کار شده است. من فکر می‌کنم که هالیوود ثمره یک تقاضا است اما حتما جریاناتی سوار این تقاضا می‌شوند و از آن سوء استفاده می‌کنند. به نظرم سینمای آمریکا قدرتمند است و حتی از سیاست‌مدارن آن هم جلوتر می‌رود. فکر می‌کنم که اکنون نیز به همان زمان برگشته‌ایم. من فکر می‌کنم که این مستند، یک قدم اولیه بوده است و ما در مدت ۴۰ دقیقه به ارتباط هالیوود و سیا پرداختیم.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
بحث موضوع مذاکره ایران و طالبان پیش از این هم مطرح و هدف از آن مبارزه جدی کشورهای منطقه با تروریسم عنوان شده بود که جمهوری اسلامی ایران آمادگی همکاری در روند صلح حکومت افغانستان با طالبان را دارد. در همین زمینه حامد کرزای رئیس جمهور پیشین افغانستان نیز تاکید کرد که گفت‌وگو و تماس ایران با طالبان به نفع افغانستان تمام خواهد شد. اخیرا هم اعلام شد که اعضای دفتر سیاسی طالبان در قطر پس از سفر به مسکو عازم تهران شدند تا با مفامات ایران درباره مذاکرات صلح افغانستان به گفت‌وگو بنشینند. روند صلح، مذاکرات بین‌الافغانی و توقف مذاکرات صلح میان طالبان و آمریکا از جمله موضوعات مورد بحث میان اعضای دفتر سیاسی طالبان و مقامات جمهوری اسلامی ایران بوده است. او گفت که تحولات اخیر در روند صلح و پیشرفت در پروژه‌های اقتصادی ایران در افغانستان محور گفت‌وگوها در این سفر بوده است.
فارسفارس1 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سناتور جیمز ریش»، سناتور جمهوری‌خواه و رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا می‌گوید «این رئیس‌جمهور، نمی‌خواهد با هیچ‌کس وارد جنگ شود. او چنین گرایشی ندارد.» این سخنان سناتور ایالت آیداهو در ضمن یک گزارش روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال مطرح شده که به رویکرد آمریکا پس از حمله ارتش یمن به تاسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو اختصاص دارد. پیش‌تر گزارش شده بود که واشنگتن قصد دارد موضوع حمله به تاسیسات شرکت سعودی آرامکو را به شورای امنیت سازمان ملل متحد بکشاند. پس از آنکه بامداد روز شنبه، ۱۰ فروند پهپاد ارتش یمن در عملیاتی تلافی‌جویانه، توانستند آسیب‌های گسترده‌ای به تاسیسات آرامکو در بقیق و خریص وارد کنند، مقامات آمریکایی سعی کردند انگشت اتهام را به سمت تهران بچرخانند. تهران ادعاهای مقامات آمریکایی را رد کرده و در پیامی به طرف آمریکایی هشدار داده که هرگونه تجاوزی را فراتر از منبع آن تجاوز پاسخ خواهد داد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
حالا کار به جایی رسیده است که یکی زده است و مسئولیت آن را هم به عهده گرفته اما می‌گویند نه این حملات خیلی دقیق و پیچیده بوده و فقط می‌تواند کار ایران باشد! این تنها یکی از دستاوردها و افتخارات «جمهوری عزت و مومنین» است. جهان دوقطبی بار دیگر شکل گرفته است. اگر پس از جنگ جهانی دوم این دو قطب را بلوک شرق و غرب تشکیل می‌دادند، دوقطبی امروز محور مقاومت و اردوگاه استکبار است. دشمن سال‌هاست که به شکل‌گیری این اردوگاه اعتراف کرده است. سرانجام همه آنان را چون کاه جویده شده قرار داد.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
مهمترین تکته در احیای کتابخانه‌های مدارس، احیای پست کتابدار و به‌کارگیری نیروهای متخصص در کتابخانه‌های مدارس است. برنامه‌ریزی رسمی برای برقراری ارتباط بین کتابخانه‌های عمومی و مدارس می‌تواند بخشی از مشکل نبود کتابخانه‌های مدارس را برطرف کند. * پشتیبانی‌های انجمن ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایرانانجمن ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران در چهار سطح می‌تواند به وزارت آموزش و پرورش در اجرای این بخش از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کمک کند:۱. کمک به ساخت و تجهیز کتابخانه‌های مدارس از طریق شبکه ارتباطی انجمن در سطح ملی۴. کتابخانه‌های مدارس نقش تعیین کننده‌ای در شکل‌گیری روحیه پژوهشگری، خلاقیت و ارتقای افق دید دانش‌آموزان امروزی و مدیران و دست‌اندرکاران آتی کشور دارند.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
وضعیت قرمز چاه‌های غیرمجازآمار و ارقام مختلفی درباره تعداد چاه‌های غیرمجاز اعلام می‌شود؛ حدود ۴۷۰ هزار حلقه چاه مجاز و حدود ۳۲۰ هزار حلقه چاه غیرمجاز در کشور وجود دارد. کل برداشت آب به صورت مجاز، ۴۹ میلیارد مترمکعب و به صورت غیرمجاز ۷٫۳ میلیارد مترمکعب است. گفته می‌شود یکی از برنامه‌های وزارت نیرو این است که چاه‌های غیرمجاز تعیین تکلیف شود، البته از ۳۲۰ هزار چاه غیرمجاز ۲۲۰ هزار چاه زیر ۲۰ متر است و برداشت قابل توجهی از آن‌ها صورت نمی‌گیرد. از میان ۴۸۷ هزار حلقه چاه دارای پروانه بهره‌برداری، حدود ۴۱۶ هزار حلقه چاه مربوط به بخش کشاورزی است. چاه‌های یاد شده با ۵٫۵ میلیارد مترمکعب تخلیه از منابع زیرزمینی تاثیر سنگینی بر منابع این بخش دارند و ۸۰ درصد از تخلیه چاه‌های غیرمجاز را به خود اختصاص داده‌اند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 ساعت قبل
بررسی صورت‌های مالی شرکت گروه مالی سپهر صادرات نشان می‌دهد که شرکت در وضعیت مناسبی قرار دارد. مجموع درآمدهای عملیاتی شرکت از ۸۳ میلیارد تومان سال ۹۶ به ۱۷۳ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسیده است. بررسی صورت‌های مالی شرکت گروه مالی سپهر صادرات نشان می‌دهد که شرکت در وضعیت مناسبی قرار دارد. مجموع درآمدهای عملیاتی شرکت از ۸۳ میلیارد تومان سال ۹۶ به ۱۷۳ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسیده است. سود فروش سرمایه‌گذاری‌های شرکت نیز افزایش پیدا کرده و از ۲۳ میلیارد تومان سال ۹۶ به ۸۳ میلیارد تومان سال ۹۷ رسیده است.
مهرمهر2 ساعت قبل
بعد از آن بود که دادگاه نظامی لبنان روز سه شنبه طی جلسه‌ای حکم رسمی بازداشت «عامر الیاس فاخوری» جاسوس اسرائیلی ملقب به «قصاب بازداشتگاه الخیام» را صادر کرد. طبق اعلام اداره کل امنیت عمومی لبنان، فاخوری پیشتر در آمریکا متواری شده بود که پس از بازگشت به لبنان، در جریان عملیات اطلاعاتی بازداشت شد. آمریکایی‌ها پا را از این حد فراتر گذاشته‌اند؛ به طوریکه وکلای آمریکایی پیام‌های تهدیدآمیز برای وزرای لبنان فرستاده‌اند و هشدار داده‌اند که پرونده الفاخوری در دست اعضای کنگره است. اگر بخواهیم خوش بینانه در خصوص عملکرد نیروهای امنیتی لبنان نظر بدهیم باید بگوییم که آمریکا به دنبال زمینه چینی برای بازگرداندن جاسوس‌ها به لبنان است. در خصوص لبنان نیز باید گفت که نیروهای مقاومت در این کشور باید نسبت به توطئه آمریکا در خصوص بازگرداندن جاسوس‌ها به آن هوشیار باشند.

برندبازی در بوتیک لیگ برتر فوتبال!

5+
ایسناایسنا2 ساعت قبل
الفالف2 ساعت قبل
عده‌ای گمانه می‌زنند این تقلای رسانه‌ای این روزها، برای مطرح شدن مجدد طرح «افزایش سن قانونی ازدواج» در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس است. در بند سوم آن این سند چنین آمده: محو همه اقدامات زیان‌بار مثلا ازدواج کودکان و ازدواج به‌صورت، زودهنگام، و اجباری! آیا مسئولان امر، شرایط اقتصادی خوبی را برای ازدواج جوانان مهیا نموده‌اند؟ آیا مقصود این تحرکات رسانه‌ای و عملیات‌های روانی، کاهش اندک تمایل برخی جوانان برای ازدواج است؟! در بند سوم هدف پنجم سند ۲۰۳۰ چنین آمده: «محو همه اقدامات زیان‌بار، مثلا ازدواج کودکان، ازدواج زودهنگامم، و اجباری و همچنین ختنه زنان». این عزم برای تحقق آرمان‌های توسعه پایدار آنگاه نمایان‌تر می‌گردد که عنوان برنامه معاونت زنان -و خانواده- دولت دوازدهم «زنان، خانواده، و توسعه پایدار» باشد!

پرچم امام حسین (ع) بر دروازه‌های چین + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، در نزدیکی مرز چین در شمال شرقی پاکستان، شهری زیبا در دل کوه‌های هیمالیا با نام اسکاردو واقع شده است که ساکنان آن شیعه هستند. به دلیل علاقه زیاد مردم اسکاردو به ایرانیان، بسیاری این شهر را ایران کوچک می‌نامند. مردم این شهر به مانند شیعیان سراسر جهان از محبان اهل بیت (ع) هستند. بیشتر بخوانید: پهن شدن سفره احسان حسینی در پایتخت اوکراین + فیلمانتهای پیام/عزاداری پاکستانی‌ها در محرم + فیلم
ایسناایسنا2 ساعت قبل
محمد بحرانی که به تازگی بازی در سریال «هیولا» را به پایان رسانده است، در گفت‌وگویی با خبرنگار ایسنا شرکت کرد تا درباره همکاری با تیم سازنده این سریال بگوید. عده‌ای هم که معتقد بودند پایان‌بندی باید مفصل‌تر می‌بود و تک‌تک کاراکترها معلوم می‌شد که چه سرنوشتی خواهند داشت. بحرانی سکانس پایانی «هیولا» را زیبا، هنری، دلپذیر و در عین حال میخکوب کننده دانست و درباره‌ی سکانس پایانی «هیولا» و شخصیت «شرافت» گفت: من هم از سکانس پایانی شوکه شدم و تاثیرگذار بود؛ چراکه نمی‌دانیم که شرافت چه خواهد کرد. به هر حال به نظر می‌آمد که به طور کلی خانواده چمچاره یا مهرافزون خانواده مثبتی در قصه نیستند، یعنی تازه به دوران رسیده‌هایی بودند که صفت دوست‌داشتنی برای آنها کاربردی نبود. ما هم سعی کردیم به خاطر کمدی بودن سریال، اغراق‌هایی داشته باشیم و یک جاهایی قاعدتا مخاطب را بخندانیم.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند عصر چهارشنبه در مسئولان دستگاه‌های اجرایی ضمن تسلیت ایام ماه محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: شهرداری‌های استان بوشهر باید بر اساس هفته دفاع مقدس برنامه‌ریزی و فضای شهرها را به فرهنگ دفاع مقدس تبدیل کنند. وی تصریح کرد: ظرفیت خیران و سمن‌ها در اجرای برنامه‌های هفته دفاع مقدس باید بهره برد و تمام برنامه‌های هفته دفاع مقدس بر اساس برپایی کنگره سرداران و دو هزار شهید استان بوشهر برنامه‌ریزی شود. استاندار بوشهر بابیان اینکه تعامل دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی مختلف برای تحقق فرهنگ دفاع مقدس ضروری است گفت: در هفته دفاع مقدس باید دانش آموزان و دانشجویان با فرهنگ حماسه‌آفرینی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس آشنا شوند. گراوند بیان کرد: نمایشگاه آثار دفاع مقدس در همه شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر برپا می‌شود. گراوند خاطرنشان کرد: استان بوشهر در عرصه جهاد و ایثار دارای کارنامه درخشان با پیشینه تاریخی ارزشمند است که در این راستا باید با پشتوانه برگزاری کنگره سرداران و دو هزار شهید استان بوشهر، فرهنگ دفاع مقدس در همه رده‌های سنی جامعه متبلور شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی سال ۹۷ نشان می‌دهد که در این مدت بیش از ۳۲۲ تن کالسکه و اجزای آن از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است. بر اساس واردات این حجم کالسکه به کشور ۹۱۶ هزار و ۵۱۱ دلار ارز از کشور خارج شد که معادل ریالی آن بالغ بر ۳ میلیارد و ۷۸۷ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۲۹ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است. براساس این گزارش کالسکه از کشور‌های آلمان، امارات متحده عربی، ایتالیا، ترکیه، چین، بلاروس، لهستان، بلغارستان و نروژ وارد ایران شده است. بنا بر آمار منتشره از سوی گمرک بیشترین واردات کالسکه از کشور چین به حجم بیش از ۲۲۹ تن و به ارزش ۵۶۵ هزار و ۲۹۲ دلار بوده است. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در شرایطی که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا چهارشنبه‌شب به‌وقت تهران از تحریم‌های شدیدتر علیه ایران دم زد، شبکه خبری بلومبرگ در ضمن گزارشی اذعان کرده که چنین تحریم‌هایی آثار ناچیزی بر اقتصاد ایران خواهند داشت. به نوشته بلومبرگ، دولت ترامپ از زمان خروج از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ درحال تشدید تحریم‌ها از جمله بر فروش نفت ایران بوده است. تحریم‌های بیشتر آمریکا بر ایران می‌تواند مسیری برای جلوگیری از درگیری مستقیم نظامی باشد. در حالی که ترامپ گفته بود آماده اقدام است اما پس از آن گفت که مشتاق درگیری دیگری در خاورمیانه نیست. وی در پاسخ به اینکه این تحریم‌ها چه مواردی را شامل می‌شوند گفت: «این تحریم‌ها را ظرف ۴۸ ساعت آینده اعلام خواهیم کرد.»
ایسناایسنا2 ساعت قبل
باید توجه کرد که سال‌هاست که اهدای خون هیجانی در کشور، جایگاهش را به اهدای خون آگاهانه و مسوولانه داده است. سلطان اهدای خون جهان چه کسی است؟ حاجی‌بیگی رکوردداران اهدای خون در کشور گفت: در کشور و در هر استانی رکوردداران اهدای خون اعم از زنان و مردان وجود دارند. مرحوم دکتر شیخ‌الاسلام رکورددار اهدای خون در ایران و دنیا بودند و به نوعی سلطان اهدای خون محسوب می‌شدند که به رحمت خدا رفتند، اما در کل کشور رکوردداران اهدای خون را داریم که ۱۵۰ اهدای خون به بالا دارند. وی درباره نحوه تاسیس مراکز اهدای خون در برخی شهرهای استان تهران که فاقد مرکز اهدای خون هستند، گفت: در شهرستان‌های اطراف تهران مانند رباط کریم، شهر قدس، ورامین و شهریار مرکز اهدای خون داریم. در عین حال توصیه می‌کنیم کسانی که شرایط اهدای خون را دارند، به دلیل نیاز بیماران، اهدای خون انجام دهند.

به انتهای لیست رسیدید