ایرباس

ایرباس

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز41 دقیقه قبل
وزیر راه و شهرسازی درباره طرح دولت برای خانه‌دار کردن کارمندان جوان گفت: صندوق پس انداز مسکن راه اندازی شده و این کارمندان از بدو ورود به حوزه کاری خود در صندوق پس انداز مسکن پس انداز کرده و اقساط منازل دریافتی خود را در ۱۵ سال پرداخت می‌کنند. ما مذاکرات خود را با دستگاه‌های مرتبط انجام می‌دهیم و هر دستگاهی که آماده‌تر باشد برای مبادله تفاهم‌نامه اقدام می‌کنیم. باید صندوق پس انداز مسکن برای کارمندان تازه وارد ایجاد شود. وی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره قیمت بلیت قطار و هواپیما گفت: قیمت قطار که مشخص و ابلاغ شده و پیش فروش تابستانی آن هم شروع شده است، قیمت هواپیما هم هیچ تغییری ندارد اما مردم از سایت‌های معتبر خرید کنند. فرودگاه مهر آباد هم با شش ماه گذشته قابل مقایسه نیست و تغییراتی در آن ایجاد شده است که ما این مسیر را ادامه می‌دهیم.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ساعت قبل
وزیر راه و شهرسازی از تشکیل صندوق پس‌انداز مسکن در راستای طرح رئیس جمهور برای خانه دار کردند کارکنان دولت خبر داد. وی با اشاره به اینکه این طرح در مرحله کارشناسی بوده و در مرحله بعد برای تصویب قرار می‌گیرد خاطرنشان کرد: مشارکت دستگاه‌های اجرایی که دارای زمین هستند در تسریع این طرح مؤثر است. ما مذاکرات خود را با دستگاه‌های مرتبط انجام می‌دهیم و هر دستگاهی که آماده‌تر باشد برای مبادله تفاهم‌نامه اقدام می‌کنیم. باید صندوق پس انداز مسکن برای کارمندان تازه وارد ایجاد شود. قیمت هواپیما هم هیچ تغییری ندارد اما مردم از سایت‌های معتبر خرید کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
وی گفت: این طرح تدوین شده و در مراحل کارشناسی و فرآیند بررسی و تصویب قرار دارد که باید گزارش آن را نیز به رئیس جمهور ارایه دهیم. اسلامی گفت: براساس این طرح مشارکت دستگاه‌های اجرایی موجب تسریع و تسهیل طرح خواهد شد به خصوص دستگاه‌هایی که زمین دارند و می‌توانند به کارمندان خود تخصیص دهند. وزیر راه و شهرسازی گفت: خروجی و نتیجه مورد انتظار از این طرح این است که تولید مسکن برای اقشار متوسط و پایین جامعه سرعت بگیرد. البته این طرح باید به گونه‌ای اجرا شود تا برای سازندگان و انبوه سازان مزیت ایجاد شود. اما مهمتراز تامین هواپیما، این است که هواپیما، فرودگاه و هم سیستم هدایت ناوبری کشور را ارتقا دهیم.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، گروه اینترنشنال ایرلاینز، که شرکت مادر بریتیش ایرویز (هواپیمایی انگلستان) است، اعلام کرد در نظر دارد ۲۰۰ هواپیمای مکس ۷۳۷ خریداری کند. این اولین سفارش خرید این هواپیما پس از زمین‌گیر شدن آن به دنبال سقوط دو فروند مکس ۷۳۷ و به وجود آمدن نگرانی‌های ایمنی در مورد این هواپیما بود. گروه اینترنشنال ایرلاینز و بوئینگ نامه تمایل به خرید این سفارش عظیم را در نمایشگاه هوایی پاریس رونمایی کردند تا اوضاع این هواپیماساز آمریکایی تقویت شود. این درحالی صورت گرفت که ایرباس در این نمایشگاه با معرفی یک مدل جدید رقیب، بیشتر سفارشات را به دست آورده است. ارزش تقریبی این ناوگان هوایی که ترکیبی از ۷۳۷ مکس ۸ و ۱۰ است، ۲۵ میلیارد دلار برآورد شده است، اما اینترنشنال ایرلاینز اعلام کرده است که تخفیف بزرگی گرفته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
اسلامی، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طرح دولت برای خانه دار کردن کارمندان جوان عنوان کرد: صندوق پس انداز مسکن راه اندازی شده و این کارمندان در ۱۵ سال اقساط منازل دریافتی خود را پرداخت می‌کنند. ما مذاکرات خود را با دستگاه‌های مرتبط انجام می‌دهیم و هر دستگاهی که آماده‌تر باشد برای مبادله تفاهم‌نامه اقدام می‌کنیم. باید صندوق پس انداز مسکن برای کارمندان تازه وارد ایجاد شود. قیمت هواپیما هم هیچ تغییری ندارد اما مردم از سایت‌های معتبر خرید کنند. فرودگاه مهر آباد هم با شش ماه گذشته قابل مقایسه نیست و تغییراتی در آن ایجاد شده است که ما این مسیر را ادامه می‌دهیم.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام احمد ملایی پیش از ظهر امروز در جلسه برنامه‌ریزی ستاد بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در خراسان جنوبی اظهار داشت: متاسفانه آمریکای جنایتکار که خود بزرگترین ناقض حقوق بشر در دنیا است دم از حقوق بشر می‌زند و در پشت این نقاب، هولناک‌ترین جنایت‌ها را در سطح جهان مرتکب می‌شود. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: دامنه جنایات آمریکا در سطح خاورمیانه و کل جهان و حتی بر سر مردم خودشان گستره دارد و با نگاهی به تاریخ آمریکا می‌توان به جنایات بزرگ آمریکا پی برد. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: ضرورت دارد اینگونه حوادث و جنایات با روشنگری برای نسل جوان و نوجوان بیان شود تا چهره واقعی آمریکا برای همگان مشخص شود. وی ادامه داد: با تاکید مقام معظم رهبری و با توجه به حوادثی که در بازه زمانی ۶ لغایت ۱۲ تیرماه اتفاق افتاده است این هفته تحت عنوان هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده است که فرصتی مغتنم برای انعکاس نفاق، دورویی و دروغگویی قدرت‌های استکباری مدعی حقوق بشر و فرصتی برای افشاگری و نمایاندن چهره واقعی آمریکای جنایتکار است. ملایی تصریح کرد: برگزاری مراسم محوری ویژه این هفته در سطح استان، غبارروبی مزار شهدا، دیدار و تجلیل از خانواده شهدا و جانبازان شیمیایی، برگزاری نمایشگاه پوستر، عکس و گرافیک، اکران فیلم‌های ضد آمریکایی، برگزاری شب شعرو خاطره و سخنرانی و جلسات بصیرتی در هیئت، مساجد و قبل از خطبه‌های نماز جمعه از جمله برنامه‌های هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی است.
فردا نیوزفردا نیوز4 ساعت قبل
به گزارش مهر، در حاشیه جلسه هیئت دولت، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در خصوص طرح مسکن اقساطی گفت: این طرح کمک می‌کند تا مشکل مسکن تا حدودی برطرف شود. به گزارش مهر، علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره مباحث صورت گرفته در جلسه امروز (چهارشنبه) دولت اظهار داشت: در این جلسه گزارشی در مورد ضرورت ارتقای گردشگری و تمهیدات لازم برای جذب بیشتر گردشگران به کشورمان مطرح شد. حسینی کیا: یک سوم مدارس کشور مشکل داردسرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: یک سوم مدارس کشور با مشکلاتی روبرو است که انشالله با کمک خیرین مدرسه ساز حل می‌شود. انشاالله ۳۰درصد باقیمانده با کمک دولت استاندارد خواهد شد. امضای تفاهنامه با سازمان میراث فرهنگی برای تسهیل جذب توریسم سلامتنمکی گفت: با کمک سازمان میراث فرهنگی تفاهم نامه همکاری امضا کردیم.
موجموج4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز در حاشیه جلسه هیات دولت، در خصوص طرح مسکن اقساطی اظهار داشت: این طرح کمک می‌کند تا مشکل مسکن تا حدودی برطرف شود. اسلامی همچنین در خصوص قیمت بلیت هواپیما و قطار در سفرهای تابستانی گفت: تغییری در قیمت بلیت هواپیماها وجود ندارد. مردم از سایت‌های رسمی بلیت هواپیما را تهیه کنند. ایرباس، بوئینگ و ATR برخلاف قانون لغو قرارداد کردندوی در خصوص قراردادهای خرید بلیت هواپیما از شرکت‌های ATR، بوئینگ و ایرباس گفت: این شرکت‌ها برخلاف قراردادها را لغو کردند. وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه راهبرد ما تأمین هواپیماست، گفت: راه‌های گوناگونی برای تأمین هواپیما و تجهیزات مورد نیاز وجود دارد که شرکت‌های هواپیمایی ما همواره موفق بوده‌اند و ناوگان مورد نیاز را تأمین کرده‌اند.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در حاشیه جلسه هیئت دولت، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در خصوص طرح مسکن اقساطی گفت: این طرح کمک می‌کند تا مشکل مسکن تا حدودی برطرف شود. اسلامی همچنین در خصوص قیمت بلیط هواپیما و قطار در سفرهای تابستانی گفت: تغییری در قیمت بلیط هواپیماها وجود ندارد. مردم از سایت‌های رسمی بلیط هواپیما را تهیه کنند. وی در خصوص قراردادهای خرید بلیط هواپیما از شرکت‌های ATR، بوئینگ و ایرباس گفت: این شرکت‌ها برخلاف قراردادها را لغو کردند. اسلامی گفت: شرکت ATR در زمان عقد قرارداد در رکود اقتصادی بسر می‌برد اما پس از مدتی به قراردادها عمل نکرد.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
حداقل این که ایرانیان دیگر از این ارابه‌های بی خاصیت جنگی نمی‌ترسند، چون به مجرد شلیک آن‌ها، به قول سرلشکر سلامی با سرب داغ جواب خواهند گرفت و مهم‌تر این که به قول فرمانده تازه نفس و راهبردی سپاه، این ناو‌ها اکنون دیگر آهن قراضه‌ای بیش نیستند! ایرانیان! می‌خواهیم از یک جمله کلیدی سرلشکر سلامی رونمایی کنیم که‌ای دنیا! و‌ای آمریکایی‌ها! "‌ای احرار جهان! و‌ای نهضت‌های آزادیبخش ما در تهران آهن قراضه لینکلن را بفروش می‌رسانیم و …
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
عربستان سعودی سفارش خرید ۱۰۰ فروند هواپیما به ایرباس داد. به گزارش عصرایران، شرکت هواپیمایی سعودی (السعودیه) که هواپیمایی تحت پرچم این کشور است اعلام کرد علاوه بر سفارش قبلی خرید ۳۵ فروند هواپیما به ایرباس، سفارش خرید ۶۵ فروند هواپیمای دیگر را به این غول هواپیماسازی ارائه کرده است. شرح عکس: یک فروند هواپیمای ایرباس از نوع ای ۳۳۰ در نمایشگاه هوایی پاریس ۲۰۱۹ در فرودگاه لوبورژیه در نزدیکی پاریس - عکس: ایربک پیرمونت - خبرگزاری فرانسهاین موضوع در حاشیه نمایشگاه هوایی پاریس اعلام شد. این سفارش ریاض، شامل ۱۵ فروند هواپیما از نوع ای ۳۲۱ اکس ال آر جدید نیز می‌شود. ایرباس همچنین از برنامه فروش ۳۱ فروند هواپیما به شرکت سیبوپاسیفیک فیلیپین خبر داد.
همشهریهمشهری17 ساعت قبل
به گزارش گاردین شرکت اروپایی ایرباس از هواپیمای A۳۲۱XLR در نمایشگاه هوایی پاریس رونمایی می‌کند که گونه بلندبرد هواپیمای قبلی‌اش A۳۲۱neo است که رقیب هواپیمای اکنون زمین‌گیر شده بوئینگ ۷۳۷ مکس است. انتظار می‌رود که که ایرباس سفارش تا ۲۰۰ فروند از این مدل جدید را در طول هفته برگزاری نمایشگاه هوایی پاریس دریافت کند. شرکت بوئینگ در روز گشایش نمایشگاه درباره حوادثی که برای دو هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس شرکت هوایپمایی اتیوپی و شرکت لاین ایر اندونزی خ داد ابراز تاسف کرد. این دو حادثه که تصور می‌شود مربوط به مشکل نرم‌افزای و حسگرها در این هواپیما بوده باشد، به مرگ همه ۳۴۶ نفر مسافر و خدمه این دو هواپیما انجامید. بوئینگ با مشکل دیگری هم برای ساخت هواپیمای جدیدش ۷۷۷‌ایکس که قرار است امسال به پرواز درآید و بزگترین هواپیمای مسافربری دوموتوره جهان شود، روبرو شده است.

فیلم | از سورپرایز ایرباس تا نسل جدید جنگنده‌های اروپا در نمایشگاه پاریس

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
ایرباس در این نمایشگاه نسل جدید مدل ۳۲۱ را معرفی کرد. ایرباس ۳۲۱ ایکس‌ال‌آر دوربرد‌ترین هواپیما باریک پیکر جهان است. در نمایشگاه هوایی پاریس نسل جدید هواپیماهای پنهانکار نسل پنجم نیز معرفی شده‌اند. جنگنده‌های کنونی در اروپا نسل چهارونیم هستند و در برابر مدل جدید سوخو با نام ۵۷ که پنهانکار و نسل پنجم است توانایی پایین‌تری دارند. جنگنده جدید با مشارکت آلمان، اسپانیا و فرانسه ساخته می‌شود و شرکت‌های داسو، سفران و ایرباس در ساخت آن مشارکت می‌کنند.
کجاروکجارو1 روز قبل
در مواقع اضطراری مانند وجود نقص فنی خلبان هواپیما مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه یا حتی بر روی آب می‌شود. از طرفی علی‌رغم پیشرفت‌های روزافزون تکنولوژی، کماکان، هر از چندگاهی اخبار گوناگونی پیرامون فرود اضطراری و سقوط هواپیما می‌شنویم. همین امر موجب شد تا تحقیقاتی برای فرود بی‌دردسرتر روی آب در مواقع اضطراری انجام شود. آیا هواپیماها برای فرود روی آب هم طراحی شده‌اند؟ جان ترنر می‌گوید: به طور حتم برخی از هواپیماها قابلیت فرود روی آب را دارند. کم‌خطرترین روش برای فرود روی آب چیست؟ ترنر معتقد است: مهم‌ترین مورد برای فرود روی آب این است که هواپیما هم‌جهت و موازی با جریان و امواج آب فرود بیاید و نه مخالف آن.
فارسفارس1 روز قبل
در مراسمی در فرانسه، برای نخستین‌بار توافقی در راستای سیستم‌های مبارزه هوایی به امضای سه کشور اروپایی رسید. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزرای دفاع آلمان، فرانسه و اسپانیا دیروز (دوشنبه) در حومه پاریس امضای نخستین قرارداد سیستم‌های هوایی FCAS را جشن گرفتند. روزنامه آلمانی «هاندلزبلات» با اعلام این خبر نوشت که پیمان «آینده سیستم مبارزه هوایی» موسوم به FCAS فقط مربوط به هواپیما نمی‌شود بلکه ابزارهای مختلف دیگر جنگی را هم شامل می‌شود. این مراسم درمنطقه «لو بورژه» برگزار شد و شرکت‌های ایرباس و MBDA هم نخستین مدل‌های نیمه اتوماتیک این موشک‌ها را ارائه دادند. «اورسولا فون‌درلین» وزیر دفاع آلمان دراین مورد گفت: «امروز روز بسیار مهمی برای تجدید ارتباط آلمان و فرانسه در زمینه نیروی هوایی و امور دفاعی اروپایی و صنایع اروپایی است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
مدیرعامل بوئینگ، دنیس مویلنبرگ، در مصاحبه با سی‌ان‌بی‌سی اعتراف کرد که این نمایشگاه هوانوردی، برای این شرکت جنبه به دست آوردن سفارش نخواهد داشت، اما فرصت خوبی برای این هواپیماساز آمریکایی خواهد بود تا به مشتریان و تامین‌کنندگان قطعات اطمینان دهند که بوئینگ در به پرواز بازگرداندن هواپیمای زمین‌گیر شده ۷۳۷ مکس، پیشرفت کرده است. مویلنبرگ به سی‌ان‌بی‌سی گفت: مساله به پرواز بازگرداندن این هواپیما مهم‌ترین چیز در این نمایشگاه خواهد بود. در طرف دیگر ماجرا، انتظار می‌رود رقیب دیرینه بوئینگ، ایرباس، با معرفی هواپیمای بدنه باریک جدید خود، ای ۳۲۱ اکس‌ال‌آر، اکثر سفارشات هواپیماهای جدید را به دست آورد. در روز اول نمایشگاه، شرکت ایر لیز که لیزینگ صدها هواپیما برای ایرلاین‌های سراسر جهان را به عهده دارد، سفارشی ۱۱ میلیارد دلاری برای خرید ۱۰۰ هواپیمای ایرباس ثبت کرد که از این تعداد، ۲۷ فروند آنها اکس‌ال‌آر هستند. البته کارشناسان این هواپیمای جدید ایرباس را هواپیمای پروفروش آینده می‌دانند و آن را جایگزینی واقعی برای ۷۵۷ به حساب می‌آورند که از لحاظ مصرف سوخت بسیار مقرون به صرفه‌تر است.
مهرمهر1 روز قبل
مدیرعامل بوئینگ، دنیس مویلنبرگ، در مصاحبه با سی‌ان‌بی‌سی اعتراف کرد که این نمایشگاه هوانوردی، برای این شرکت جنبه به دست آوردن سفارش نخواهد داشت، اما فرصت خوبی برای این هواپیماساز آمریکایی خواهد بود تا به مشتریان و تامین‌کنندگان قطعات اطمینان دهند که بوئینگ در به پرواز بازگرداندن هواپیمای زمین‌گیر شده ۷۳۷ مکس، پیشرفت کرده است. مویلنبرگ به سی‌ان‌بی‌سی گفت: مساله به پرواز بازگرداندن این هواپیما مهم‌ترین چیز در این نمایشگاه خواهد بود. در طرف دیگر ماجرا، انتظار می‌رود رقیب دیرینه بوئینگ، ایرباس، با معرفی هواپیمای بدنه باریک جدید خود، ای ۳۲۱ اکس‌ال‌آر، اکثر سفارشات هواپیماهای جدید را به دست آورد. در روز اول نمایشگاه، شرکت ایر لیز که لیزینگ صدها هواپیما برای ایرلاین‌های سراسر جهان را به عهده دارد، سفارشی ۱۱ میلیارد دلاری برای خرید ۱۰۰ هواپیمای ایرباس ثبت کرد که از این تعداد، ۲۷ فروند آنها اکس‌ال‌آر هستند. البته کارشناسان این هواپیمای جدید ایرباس را هواپیمای پروفروش آینده می‌دانند و آن را جایگزینی واقعی برای ۷۵۷ به حساب می‌آورند که از لحاظ مصرف سوخت بسیار مقرون به صرفه‌تر است.
تابناکتابناک1 روز قبل
پژو فرانسه اولین خودروسازی که با قرارداد محرمانه به ایران آمد و با اعمال تحریم‌ها برای ایران سنگ تمام گذاشت! در سال ۲۰۰۳ قراردادی بین روسای جمهور ایران و فرانسه به امضا رسید که قرار بود طبق همین قرارداد شرکت پژو همکاری خود با ایران را از سال ۲۰۰۴ آغاز کند. ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ شرکت بوئینگ به طور رسمی در یک بیانیه کوتاه اعلام کرد: ‌ این شرکت هواپیمایی هیچ هواپیمایی به ایران تحویل نخواهد داد. این شرکت قرارداد فروش ۱۰۰ فروند هواپیما را با شرکت هما امضا کرد. فرزانه شرفبافی مدیرعامل سابق شرکت هواپیمایی ایران‌ ایر در مورخه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در جلسه تودیع و معارفه گفت: ای تی آر ۱۳ هواپیما به ایران تحویل داد.
ایرناایرنا1 روز قبل
به دنبال افول شدید تمایل شرکت‌های هواپیمایی برای خرید هواپیماهای بوئینگ، «دنیس مویلنبرگ» مدیرعامل بوئینگ گفت، شرکت ما هیچ تمایلی برای دریافت سفارش در نمایشگاه هوایی پاریس ندارد. به گفته مویلنبرگ، شرکت بوئینگ هم اکنون به دنبال متقاعد کردن مشتریان برای حل مشکلات بوئینگ ۷۳۷ و بازگشت آن به آسمان است. در شش ماه گذشته دو فروند بوئینگ ۷۳۷ آمریکا به دلایل نقص فنی سقوط کرده‌اند که منجر به کشته شدن بیش از ۳۰۰ تن شده است. بعد از وقوع دومین حادثه سقوط هواپیمای ۷۳۷ بوئینگ، مقامات هواپیمایی جهان عملیاتی شدن این تایپ از بوئینگ را متوقف کرده و هم اکنون اکثر بوئینگ‌های ۷۳۷ آمریکا زمین گیر شده‌اند. نمایشگاه هوایی پاریس از ۱۷ تا ۲۳ ژوئن (۲۷ خرداد لغایت ۲ تیر) در فرودگاه هوایی لوبوژه فرانسه در حال برگزاری است.
رجانیوزرجانیوز1 روز قبل
پیام دروغین «یا جنگ یا سازش» مهم‌ترین مانع ساختاری ما برای بیرون آمدن از وضع فعلی است. جنگ اساسا با نفرت عمومی همراه می‌شود و ترساندن هر جامعه‌ای فارغ از عقاید سیاسی و مذهبی از جنگ نتیجه‌ مشابهی دارد. بهاری‌ها طیف دوم هستند اما با مانع تاریخی مواجهند و سعی می‌کنند از پوزیشن ضداستکباری سابق بیرون نیایند اما با ابلاغ پیام ترس از جنگ آمریکا در قالب «خبر درگوشی» نقش‌آفرینی کنند. بخش زیادی از عملیات رفت و برگشت صدای جنگ و سازش در ماه‌های اخیر به‌صورت شگفت‌انگیزی در داخل و خارج ایران همزمان رخ می‌دهد. این پاسخ ناظر به قدرت نظامی کشور در مقام دفاع است و خودش مانع جنگ.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
شرکت هواپیماسازی ایرباس که پیش‌تر اعلام کرده بود با معرفی یک مدل جدید هواپیمای نسبتا کوچک مخصوص مسافت‌های طولانی قصد دارد تغییر و تحولات جدیدی را در صنعت هوانوردی و خطوط هوایی ایرلاین‌های مختلف ایجاد کند. حالا نسخه جدیدی از هواپیمای مسافربری ایرباس A۳۲۱neo که برای پیمایش مسافت‌های نسبتا طولانی طراحی و توسعه داده شده است، از سوی این غول هواپیماسازی اروپایی ساخته و معرفی شده است که تاکنون نظر بسیاری از ایرلاین‌ها را به سمت و سوی خود جلب کرده و انتظار می‌رود که این شرکت در جریان برگزاری نمایشگاه هوایی پاریس ۲۰۱۹، حدود ۲۰۰ فروند سفارش را از این مدل ایرباس بگیرد. همین امر باعث شد که بلافاصله تمامی ایرلاین‌های فعال در سراسر جهان فعالیت و پرواز این نوع خاص از هواپیما را تا اطلاع ثانوی در تمامی خطوط هوایی خود لغو و متوقف اعلام کنند. این مساله به شدت بر روی سهام شرکت بوئینگ تأثیر منفی داشت و آن را به شدت با روند کاهشی مواجه کرد. شرکت‌های هواپیماسازی بوئینگ آمریکا و ایرباس اروپا سالهاست از زمان آغاز فعالیت خود با یکدیگر برای اختصاص سهم بیشتری از بازارهای مصرف و خرید و فروش هواپیما در جهان به رقابت تنگاتنگی پرداخته‌اند.
ایسناایسنا2 روز قبل
انتظار می‌رود شرکت هواپیماسازی ایرباس با معرفی و آغاز عرضه هواپیمای A۳۲۱XLR بالغ بر ۲۰۰ فروند سفارش از ایرلاین‌های مختلف دریافت کند. شرکت هواپیماسازی ایرباس که پیش‌تر اعلام کرده بود با معرفی یک مدل جدید هواپیمای نسبتا کوچک مخصوص مسافت‌های طولانی قصد دارد تغییر و تحولات جدیدی را در صنعت هوانوردی و خطوط هوایی ایرلاین‌های مختلف ایجاد کند. همین امر باعث شد که بلافاصله تمامی ایرلاین‌های فعال در سراسر جهان فعالیت و پرواز این نوع خاص از هواپیما را تا اطلاع ثانوی در تمامی خطوط هوایی خود لغو و متوقف اعلام کنند. این مساله به شدت بر روی سهام شرکت بوئینگ تأثیر منفی داشت و آن را به شدت با روند کاهشی مواجه کرد. شرکت‌های هواپیماسازی بوئینگ آمریکا و ایرباس اروپا سالهاست از زمان آغاز فعالیت خود با یکدیگر برای اختصاص سهم بیشتری از بازارهای مصرف و خرید و فروش هواپیما در جهان به رقابت تنگاتنگی پرداخته‌اند.
فارسفارس2 روز قبل
در مقدمه این یادداشت آمده است: «امنیت خلیج فارس» اصطلاحی است که همواره از گذشته تاکنون و آینده موضوع پژوهش‌ها و گف‌ وگوهای سیاسی و آکادمیک بسیاری بوده است همان اندازه که گهگاه محور چانه زنی و مذاکره است. القدس العربی نوشت: در همین آب‌های خلیج فارس شمار زیادی در جنگ‌هایی که بسیاری از توان بالقوه کشور را نابود کردند، کشته شدند. از سوی دیگر ایرانی‌ها هر گونه ارتباط با این حملات را رد و بر مسئولیت خود برای حفظ امنیت خلیج فارس تاکید می‌کنند چرا که نیمی از سواحل آن به ایران اختصاص دارد. بنابراین بعید نیست این حملات از سوی قدرت‌هایی که امیدوار به رویارویی نظامی بین ایران و ایالات متحده هستند ساخته و پرداخته شده باشد. آمریکا فقط برای تامین امنیت عبور نفتکش‌ها برای امنیت خلیج فارس اهمیت قائل است و زمانی که خواستار روابط نزدیک با ایران می‌شود از سر غرور و متکبرانه، این کار را انجام می‌دهد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
این رویداد صنعت هوانوردی فرصتی است برای بررسی وضعیت این صنعت که ۱۵۰ میلیارد دلار در سال ارزش اقتصادی دارد. بسیاری از تحلیلگران عقیده دارد صنعت هوانوردی به خاطر فشارهای جهانی تنش‌های تجاری و اقتصاد‌های متزلزل وارد رکود می‌شود. زمین‌گیر شدن جدیدترین مدل جت‌های پرفروش دنیا به خاطر نگرانی‌های ایمنی صدای عرضه کنندگان را درآورده و ایرباس رقیب را پریشان کرده است. نمایندگان این نمایشگاه همچنین شاهد یک درگیری بین آمریکا و ایران در خلیج فارس هستند. آرزوهای هوانوردی این کشور در بحبوحه درگیری تجاری با آمریکا و قبل از نشست احتمالی دونالد ترامپ و زی جینپینگ در همین ماه، افزایش یافته است.
دیجیاتودیجیاتو2 روز قبل
امریکن ایرلاینز اینترنت وای فای مبتنی بر ماهواره را به مسافران هواپیماهای باریک پیکر خود ارائه می‌دهد. امریکن ایرلاینز از نظر تعداد ناوگان و نیز مسافران بزرگترین خط هوایی جهان به شمار می‌رود. البته باید اشاره کرد که پیش از این هم امریکن ایرلاینز چنین سرویس اینترنتی را در هواپیماهای پهن پیکر خود ارائه داده بود اما تعداد این هواپیماها بسیار کمتر بودند. در کنار ارائه اینترنت پر سرعت ماهواره‌ای، امریکن ایرلاینز در آینده پریزهای برق را برای هر یک از صندلی‌ها در ناوگان اصلی خود و نیز ناوگان منطقه‌ای با دو کلاس پروازی ارائه خواهد کرد. امریکن ایرلاینز سرویس استریم اپل موزیک رایگان ارائه می‌کند، برخی دیگر پیام رسان‌های رایگان را در اختیار مسافران می‌گذارند و شرکت دلتا در حال آزمایش اینترنت وای فای رایگان برای مسافران است.
یورونیوزیورونیوز2 روز قبل
نمایشگاه هوایی پاریس در حالی کار خود را آغاز کرد که به‌نظر می‌رسد ایرباس دست پر به نمایشگاه آمده باشد. ایرباس در این نمایشگاه نسل جدید مدل ۳۲۱ را معرفی کرد. مدل ۳۲۱ ایکس‌ال‌آر حدود ۹ هزار کیلومتر را با یک بار سوخت گیری طی می‌کند. بیشتر بخوانید: در نمایشگاه هوایی پاریس نسل جدید هواپیماهای پنهانکار نسل پنجم نیز معرفی شده‌اند. جنگنده‌ها کنونی در اروپا نسل چهارونیم هستند و در برابر مدل جدید سوخو با نام ۵۷ که پنهانکار و نسل پنجم است توانایی پایین‌تری دارند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
اقتصادآنلاین – مهسا نجاتی؛ گزارش اخیر ارائه شده حاکی از آن است که ایرباس SE قصد دارد نخستین هواپیمای هیبریدی-الکتریکی جهان را عرضه کند. ایرباس، این هواپیما را جایگزین هواپیماهای لاغر پیکر A۳۲۰neo خواهد کرد. تولید این هواپیمای هیبریدی-الکتریکی، یک جهش تکنولوژیکی عظیم را در صنعت هوافضا رقم خواهد زد. کارشناسان و برنامه‌ریزان اروپایی، در حال برای برنامه‌ریزی صحیح و تلاش برای این انقلاب بزرگ در صنعت هواپیمایی هستند که پیش‌بینی می‌شود، این تکنولوژی تا ۱۵ سال آتی (۲۰۳۵) برای نخستین بار در اختیار جت‌های تک سرنشین قرار خواهد گرفت.
تابناکتابناک3 روز قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و ششمین روز خرداد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و ششمین روز خرداد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۲۶ خرداد ۱۲۸۲، هنری فورد در این روز «کمپانی فورد» را به ثبت رساند و عملیات راه اندازی آن را آغاز کرد. ۲۶ خرداد ۱۳۴۷، شرکت ملی گاز اعلام کرد که برای توزیع گاز در تهران، سفارش دستگاه‌‌های مجهز و مدرنی را به خارج داده است و تا آخر سال واحد توزیع شرکت ملی گاز با مجهزترین وسایل توزیع آماده توزیع خواهد شد. ۲۶ خرداد ۱۳۹۵، بعد از تفاهم ایران با شرکت ایرباس فرانسه به ‌منظور خرید ۱۱۸ فروند هواپیما، شرکت بوئینگ آمریکا نیز اعلام کرد که به ‌زودی قرارداد فروش ۱۰۰ فروند هواپیمای مسافربری به ایران را نهایی می‌کند.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
شرکت ایرباس نخستین هواپیمای پهن پیکر A۳۵۰ را به شرکت هواپیمایی ژاپن ایرلاین تحویل داد. ایرباس آ -۳۵۰ (Airbus A۳۵۰) یک هواپیمای مسافربری پهن‌پیکر و دو موتور است که توسط شرکت ایرباس طراحی و ساخته شده است. هواپیمای آ -۳۵۰ نخستین هواپیمای ایرباس است که در ساخت بدنه آن بجای آلیاژهای آلومینیوم سبک رایج در صنعت هواپیمایی، از پلیمر تقویت شده با فیبر کربن استفاده شده است. این هواپیما برای رقابت با هواپیماهای بوئینگ ۷۷۷ و بوئینگ ۷۸۷ طراحی شده است و نخستین نمونه آن در سال ۲۰۱۳ میلادی روانه بازار شد. بر اساس گزارش وب سایت ژاپن تودی، نخستین نمونه ساخته شده این هواپیما در سال ۲۰۱۳ میلادی در فرودگاه تولوز فرانسه به پرواز درآمد.
ایسناایسنا3 روز قبل
شرکت ایرباس نخستین هواپیمای پهن پیکر A۳۵۰ را به شرکت هواپیمایی ژاپن ایرلاین تحویل داد. ایرباس آ -۳۵۰ (Airbus A۳۵۰) یک هواپیمای مسافربری پهن‌پیکر و دو موتور است که توسط شرکت ایرباس طراحی و ساخته شده است. هواپیمای آ -۳۵۰ نخستین هواپیمای ایرباس است که در ساخت بدنه آن بجای آلیاژهای آلومینیوم سبک رایج در صنعت هواپیمایی، از پلیمر تقویت شده با فیبر کربن استفاده شده است. این هواپیما برای رقابت با هواپیماهای بوئینگ ۷۷۷ و بوئینگ ۷۸۷ طراحی شده است و نخستین نمونه آن در سال ۲۰۱۳ میلادی روانه بازار شد. بر اساس گزارش وب سایت ژاپن تودی، نخستین نمونه ساخته شده این هواپیما در سال ۲۰۱۳ میلادی در فرودگاه تولوز فرانسه به پرواز درآمد.

به انتهای لیست رسیدید