ایسما

ایسما

ایلناایلنا1 روز قبل
شرایط ناامید کننده این روزهای استقلال پیش از این هم در خاطر هواداران این تیم ثبت شده است. او یقینا با مطالعه و مشاوره کافی به استقلال آمده و می‌داند اگر قدمی از خواسته‌های منطقی‌اش پا پس بکشد سرنوشتی بدتر از شفر آلمانی در انتظارش خواهد بود! استقلال با پیرمرد آلمانی هم کم از این روز‌های خوب و بردهای پرگل نداشت، اما عدم مدیریت مناسب شادی‌های مقطعی هواداران را بی سرانجام گذاشت! مصدومیت شجاعیان، سیاوش یزدانی و … نیز مزید بر علت شده تا دست سرمربی خالی‌تر از همیشه باشد. با این وضعیت آیا می‌توان پایان خوشی برای استقلال فصل نوزدهم متصور بود؟ سید مهدی فاطمی
روزنوروزنو1 هفته قبل
مهاجم برزیلی سرخ‌ها با هیاهوی زیادی راهی این تیم شد و قرار بود مشکل گلزنی تیم در فصل جدید را حل کند. براندائو با قراردادی ۵۰۰ هزار دلاری به پرسپولیس پیوست. مبلغی که برای او با سن‌وسال کم و آماری نه‌چندان خوب در تیم‌های سابقش کمی عجیب به نظر می‌رسید. به هر حال او از همان نخستین حضورش در زمین و برابر تراکتور نشان داد که دست‌کمی از دی‌کارمو، مهاجم معروف و پرحاشیه سابق قرمزها ندارد. ایسمای ۲۵۰ هزار دلاری همانند منشا ۱۸ بازی کرد و سه گل زد و یک پاس‌گل داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، ‌ مهاجم برزیلی سرخ‌ها با هیاهوی زیادی راهی این تیم شد و قرار بود مشکل گلزنی تیم در فصل جدید را حل کند. براندائو با قراردادی ۵۰۰ هزار دلاری به پرسپولیس پیوست. مبلغی که برای او با سن‌وسال کم و آماری نه‌چندان خوب در تیم‌های سابقش کمی عجیب به نظر می‌رسید. به هر حال او از همان نخستین حضورش در زمین و برابر تراکتور نشان داد که دست‌کمی از دی‌کارمو، مهاجم معروف و پرحاشیه سابق قرمزها ندارد. ایسمای ۲۵۰ هزار دلاری همانند منشا ۱۸ بازی کرد و سه گل زد و یک پاس‌گل داد.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
مهاجم برزیلی سرخ‌ها با هیاهوی زیادی راهی این تیم شد و قرار بود مشکل گلزنی تیم در فصل جدید را حل کند. مبلغی که برای او با سن‌وسال کم و آماری نه‌چندان خوب در تیم‌های سابقش کمی عجیب به نظر می‌رسید. به هر حال او از همان نخستین حضورش در زمین و برابر تراکتور نشان داد که دست‌کمی از دی‌کارمو، مهاجم معروف و پرحاشیه سابق قرمزها ندارد. ایسمای ۲۵۰ هزار دلاری همانند منشا ۱۸ بازی کرد و سه گل زد و یک پاس‌گل داد. در چنین شرایطی شاید بتوان جونیور را که گزینه نهم کالدرون برای خرید مهاجم خارجی در ابتدای فصل بود، یکی از بنجل‌ترین و بی‌کیفیت‌ترین خارجی‌های تاریخ فوتبال ایران دانست که حضورش تنها روی اعصاب هواداران تیم بود و آورده‌ای برای قرمزها نداشت.
فوتبالیفوتبالی2 هفته قبل
طول کشید، زمان برد اما سرانجام آن چیزی که خطیر و فتحی وعده‌اش را داده بودند از راه رسید. درز اتفاقات سری باشگاه به رسانه‌ها موجب شد خیلی‌ها تصور کنند این اخبار از سوی تیم خطیر به بیرون درز پیدا می‌کند. لازم نبود تا خبرنگار حرفه‌ای حوزه باشگاه استقلال باشید تا متوجه جریان‌های موازی و بعضا مخالف بشوید. علی خطیر بعد از آخرین شکست ۶ امتیازی سرمربی آلمانی در لیگ هجدهم تن به این ریسک بزرگ داد. اگر خطیر خیانت کرد پس آن کاری که ایرج عرب با پرسپولیس کرد نامش چه بود؟ ۷۴۱۳
وانانیوزوانانیوز3 هفته قبل
با نگاهی به ترکیب استقلال در ۱۰ هفته اول لیگ برتر می‌توان حدس زد که آبی‌ها در نقل و انتقالات زمستانی در کدام پست‌ها بازیکن می‌گیرند. در این بین با نگاهی به ترکیب استقلال در این فصل می‌توان حدس زد که آبی‌ها در کدام پست‌ها باید بازیکن جدید جذب کنند. بعد از جدایی مهدی رحمتی از استقلال سیدحسین حسینی پیراهن شماره یک استقلال را بر تن کرد و این بازیکن در تمام بازی‌های استقلال در ترکیب آبی‌ها به میدان رفته است. ۴ پستی که بازیکن در آن جابه جا می‌شوداما در استقلال ۴ پست وجود دارد که بازیکنان در آن جا به جا می‌شوند. در دفاعه سه نفره استقلال پست مدافع مرکزی جایی که است که در آن روزبه چشمی و سیاوش یزدانی ملی پوش در آن حضور دارند و برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی با هم رقابت دارند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، حضور بازیکنان خارجی در تیم‌های استقلال و پرسپولیس ظاهرا تبدیل به یک عادت شده است. با وجود سابقه بد بازیکنان خارجی در فوتبال ایران، باز هم می‌بینیم که استقلال و پرسپولیس سراغ بازیکنان خارجی می‌روند. نکته قابل توجه اینکه، بازیکنان خارجی در تیم‌های شهرستانی به مراتب بهتر از بازیکنان خارجی استقلال پرسپولیس بوده‌اند. او مقطعی هم با چند بازیکن استقلال به اختلاف خورد و خیلی زود تصمیم به جدایی از استقلال گرفت. ایسما گونکالوس، آیاندا پاتوسی و گادوین منشااین سه بازیکن خارجی نیم فصل لیگ گذشته به استقلال پیوستند.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 هفته قبل
مدیرعامل آبی‌ها سال گذشته با سیاست اشتباه جذب بازیکنان خارجی، رقم بسیار گزافی از درآمد استقلال را هدر داد. فصل قبل این باشگاه ۵۵ میلیارد تومان (به گفته ملکی عضو سابق هیات مدیره استقلال) از اسپانسر درآمد داشت. استقلال از سال گذشته تا امروز هم رقمی حدود ۴۰۰ هزار دلار از لیگ قهرمانان آسیا درآمد داشته است. به اعتراف کامران منزوی عضو هیات مدیره استقلال سال گذشته این باشگاه ۴۰ میلیارد تومان هزینه قرارداد وینفرد شفر و ۵ بازیکن خارجی خود کرد. حالا امیرحسین فتحی دست به دامن وزارت ورزش شده تا کمک کنند و بتواند طلب بازیکنان و مربیان خارجی این تیم را بپردازد.
روزنوروزنو1 ماه قبل
برغم پیروزى هاى پرگل آبى پوشان، مصاحبه هاى سرمربى ایتالیایی و بازیکنان استقلال بعد از برد مقابل صنعت نفت به نگرانى هواداران از جدایى استراماچونى یا اعتصاب بازیکنان منجر شد. برغم پیروزى هاى پرگل آبى پوشان، مصاحبه هاى سرمربى ایتالیایی و بازیکنان استقلال بعد از برد مقابل صنعت نفت به نگرانى هواداران از جدایى استراماچونى یا اعتصاب بازیکنان منجر شد. به گزارش روزنو، دغدغه هاى مالى سرمربى و بازیکنان در حالی است که استقلال هیچ بازیکن گران قیمت جدیدی جذب نکرده است. پس این معادله چگونه قابل است؟ بیشترین درآمدها در تاریخ استقلال و در مقابل کمترین پرداخت‌ها اما مواجهه با بى پولى! به عبارت دیگر مدیران کنونی به اندازه بیش از یک ششم کل تاریخ باشگاه استقلال بازیکن خارجی گرفته‌اند که بیشتر آنها تنها نیم فصل در این تیم توپ زدند.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱1 ماه قبل
اختصاصی | آرش برهانی معتقد است ایسما بدترین خرید خارجی استقلال بوده است. ورزش ۱۱ - آرش برهانی مهاجم محبوب سابق استقلال تهران، در مصاحبه‌ای تند و آتشین به انتقاد از خریدهای خارجی تیمش در سال‌های اخیر پرداخته و ایسما را بدترین دانسته است. ایسمابرهانی در این باره اظهار داشت: ایسما بازیکنی بود که حتی نمی‌توانست یک توپ ساده را استپ کند، نمی‌دانم چگونه این بازیکنان وارد استقلال شدند، اما باید خوشحال باشیم که حداقل دیاباته از دستۀ ایسما نیست!
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ آرش برهانی در واکنش به حضور بازیکنان خارجی گل نزن در ایران و اینکه چرا نباید جای آنها از بازیکنان جوان استفاده کنیم، گفت: «بهتر است از جوان‌ها استفاده کنیم. متاسفانه باشگاه‌ها از روی سی دی بازیکنان خارجی را انتخاب می‌کنند. دو سه تا رابط هم داشته باشم حل است.» او ادامه داد: «بیشتر این اتفاقات به خاطر بده بستان‌های ناپاک فوتبالی است. البته بازی استقلال تراکتور همه را شست برد و بازی به نظر من باکیفیتی بود که کیفیت آن از سطح آسیا هم بالا‌تر بود. پاتوسی بازیکن خوبی بود که روند گلزنی مهاجمان را بهتر کرد و توپ‌ها را خوب ارسال می‌کرد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشآرش برهانی مهاجم محبوب سابق استقلال تهران، در مصاحبه‌ای تند و آتشین به انتقاد از خریدهای خارجی تیمش در سال‌های اخیر پرداخته و ایسما را بدترین دانسته است.
الفالف1 ماه قبل
اما آتش بازی دیاباته و ۳ گل در کلاس جهانی اش در ورزشگاه یادگارامام به همه ثابت کرد که تصمیم استراماچونی در مورد جذب این بازیکن بلند قامت و البته بازی دادن به او در بازی با تراکتورسازی به هیچ عنوان اشتباه نکرده است. گل‌های متنوع در کلاس جهانیدیاباته به جز اینکه در بازی با تراکتورسازی هت تریک کرد، موفق شد سه گل متنوع در کلاس جهانی بزند تا استراماچونی را بابت انتخابش روسفید کند. سه آمار جذاب با هت تریک شیخشیخ دیاباته با هت تریک در بازی امشب یک آمار فردی و دو آمار تیمی برای تیمش به ثبت رساند. *استقلال با پیروزی در بازی امشب به امتیاز هزار و یکم در تاریخ لیگ برتر رسید و از این حیث بهترین تیم فوتبال ایران شد. *از طرف دیگر استقلال با گل‌های دیاباته موفق شد بعد از ۷ سال و ۹ ماه تراکتورسازی را شکست بدهد و این آمار منفی را هم از کارنامه خود پاک کند.

جای خالی نام‌های بزرگ در تراکتور استقلال (عکس)

4+
ورزش۳ورزش۳1 ماه قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
باشگاه استقلال در صدر جذب بازیکنان خارجی در سه فصل اخیر بوده است. استقلال این فصل دو بازیکن خارجی به نام‌های شیخ دیاباته از کشور مالی و هروویه میلیچ از کرواسی را به خدمت گرفته است. پرسپولیس سه بازیکن خارجی به نام‌های رادوشوویچ، بشار رسن و جونیور دارد. در واقع با یک حساب سرانگشتی مجموع هزینه‌های ۵ بازیکن استقلال و پرسپولیس در لیگ نوزدهم ۱۹ میلیارد و ۴۷۰ میلیون تومان می‌شود. پرسپولیس و استقلال در شرایطی امسال هم بازیکن خارجی گرفته‌اند که هنوز پرونده بازیکنان خارجی قبلی‌شان بسته نشده و هر روز خبرهای جدیدی در این باره منتشر می‌شود.
روزنوروزنو1 ماه قبل
بازیکنی که در تیم‌های پایه استقلال رشد کرده و اکنون یکی از کلیدی‌ترین نفرات این تیم است. روشن: باید در جذب بازیکن دقت کنیمحسن روشن پیرامون عملکرد ضعیف دیاباته در استقلال گفت: دفعه اول نیست که بازیکن می‌آوریم و گل نمی‌زند. باید در جذب بازیکن دقت کنیم. با سی دی که نمی‌شود بازیکن جذب کرد. در استقلال چه کسی این کار را می‌کند؟ این همه مهره جابجا شده و حالا ببینید چه کسانی به جای آن‌ها آمده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، باشگاه استقلال طبق درخواست آندره‌آ استراماچونی پیش از فصل برای تقویت خط حمله خود سراغ گزینه‌های مختلفی رفت و در نهایت موفق به جذب شیخ دیاباته مهاجم مالی شد. بازیکنی که وقتی به سوابق او نگاه می‌کنیم، در تیم مطرح بوردو فرانسه بازی کرده است. این بازیکن طی ۴ دیدار ابتدای فصل موفق به گلزنی نشد و در دو دیدار اخیر هم که برای استقلال به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شده، نتوانسته در امر گلزنی موفق باشد. صرف اینکه هوادار دوست دارد بازیکن خارجی به استقلال بیاید، نمی‌تواند دلیلی برای جذب بازیکنانی باشد که عمر فوتبالی خود را سپری کرده یا کیفیت پایینی دارند. شاید دیاباته در ادامه کار بتواند به استقلال کمک کند، اما عملکرد او در دیدار‌های گذشته نشان داده که این تیم بدون مهاجم خود هم موفق بوده و طی ۵ دیدار گذشته به پیروزی رسیده است.
فوتبالیفوتبالی1 ماه قبل
استقلال استراماچونی را با استقلال شفر مقایسه کنید. در استقلال منصوریان و استقلال فصل پیش شفر، هیچ کدام از این موارد دیده نمی‌شد. اعتماد به سرمربی و میل فداکاری برای تیم این روزها در چشمان بازیکنان استقلال موج میزند و همین شاید غیرممکن‌ها را ممکن کند. استقلال اکنون یک تیم با روحیه و متحد دارد، و همین آبی‌پوشان را بدل به حرفی ترسناک برای رقبا خواهد کرد. طرفداران استقلال می‌دانند که این تیم در چند فصل گذشته، چقدر از باند و باندبازی ضربه خورده است!
روزنوروزنو1 ماه قبل
در باشگاه استقلال، اما سال هاست مشخص شده آن‌ها چنین هنری ندارند. چند میلیارد هم روی دست استقلال هزینه گذاشت. از او هم خاطره‌ای در استقلال فصل قبل باقی نمانده جز آن ۲۴۰ هزار دلار مفتی که گرفت و رفت! علی دشتی؛ با دریبل چند بازیکن استقلال در فصل گذشته حکم ورود به این تیم را گرفت. منتها باشگاه احتمالا به چیز دیگری فکر می‌کند که تیام و حسینی و اللهیار را هم فروخت.
ایلناایلنا1 ماه قبل
استقلال در ورزشگاه قدس پیکان را هم چهارتایی کرده بود. به گزارش ایلنا، آخرین مرتبه‌ای که استقلال موفق شده بود یک بازی را با نتیجه ۴ بر صفر شکست دهد به هفته شانزدهم لیگ هجدهم برمی‌گردد که در ورزشگاه شهر قدس پیکان را با گل‌های میلاد زکی پور، وریا غفوری، مرتضی تبریزی و ایسما گونکالوس شکست داده بود. آبی‌ها یک‌بار دیگر در این ورزشگاه نتیجه مشابهی آن‌هم مقابل یک باشگاه خودروساز دیگر کسب کردند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
در باشگاه استقلال، اما سال هاست مشخص شده آن‌ها چنین هنری ندارند. چند میلیارد هم روی دست استقلال هزینه گذاشت. از او هم خاطره‌ای در استقلال فصل قبل باقی نمانده جز آن ۲۴۰ هزار دلار مفتی که گرفت و رفت! علی دشتی؛ با دریبل چند بازیکن استقلال در فصل گذشته حکم ورود به این تیم را گرفت. منتها باشگاه احتمالا به چیز دیگری فکر می‌کند که تیام و حسینی و اللهیار را هم فروخت.
فوتبالیفوتبالی1 ماه قبل
پایگاه خبری فوتبالی- امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال روز چهارشنبه اعلام کرد که توانسته‌اند با پرداخت بدهی‌های باشگاه، مجوز صدور حرفه‌ای را بگیرند. مبلغ بدهی باشگاه استقلال برای حکم‌های قطعی تعیین وضعیت حدود ۴ میلیارد تومان بود. علاوه بر این بدهی‌ها، اشخاص حقیقی وجود دارند که از باشگاه استقلال شکایت کرده‌اند، به طوری که یک نفر به دلیل شکایت باعث شده که لوگوی باشگاه به مزایده گذاشته شود. بنابراین، لزومی ندارد در میان این همه بدهی، مسئولان استقلال اشتباهات قبلی برای جذب بازیکنان خارجی را تکرار کنند. اگر مدیران باشگاه این چند موضوع را حل کنند، حتی اگر موفقیتی برای تیم استقلال حاصل نشود، حداقل دچار ضرر نمی‌شوند.
روزنوروزنو1 ماه قبل
۱۰۰۰ بار گفته‌ام و بازهم می‌گویم تیام بازیکن استقلال بود و یک سال دیگر قرارداد داشت. در کویت به خودش و ایجنتش گفتم اگر با باشگاهی مذاکره کرده باشی مثل بازیکن تیم رقیب تعلیق و محروم می‌شوی. خیلی شفاف می‌گویم تیام بازیکن استقلال بود و به هیچ عنوان نمی‌توانست جدا شود. هر تلاشی کردیم به نفع باشگاه استقلال بود و من رسانه‌ای نداشتم که از من حمایت کند. هوادار بداند تیام بازیکن استقلال بود و نمی‌توانست جدا شود؛ سیدمجید حسینی هم همینطور.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
معاون ورزشی سابق باشگاه استقلال گفت: خاطرتان خواهد بود که با چه وضعیتی جپاروف را برگرداندیم و استفاده کردیم از او و بعد از ما چه اتفاقی افتاد؟ ۶ بازیکن خارجی به استقلال اضافه شدند. موضوع را به افتخاری گفتند و وی نزد وزیر ورزش و جوانان رفت. با توجه به اینکه دو باشگاه برای وزارت ورزش و جوانان است، گفتیم وزارت هر تصمیمی بگیرد عملی می‌شود. اگر من بودم اعتراضم را به شخص وزیر ورزش و جوانان می‌نوشتم. چیزی که برای باشگاه استقلال در سال‌های اخیر اتفاق نیفتاده است، اما دوستان رفتند ترکیه و موضوع را حل کردند و خیلی ساده گفتم اگر این کار انجام شده به دلیل برگرداندن قهرمانی است.
ورزش۳ورزش۳1 ماه قبل
۱۰۰۰ بار گفته‌ام و بازهم می‌گویم تیام بازیکن استقلال بود و یک سال دیگر قرارداد داشت. در کویت به خودش و ایجنتش گفتم اگر با باشگاهی مذاکره کرده باشی مثل بازیکن تیم رقیب تعلیق و محروم می‌شوی. خیلی شفاف می‌گویم تیام بازیکن استقلال بود و به هیچ عنوان نمی‌توانست جدا شود. البته فروش او هم اقتصادی نبود چون ۴۰۰ هزار دلار تیام و ۶۰۰ هزار دلار سید مجید صرف خرید تیام و نویمایر شد. هوادار بداند تیام بازیکن استقلال بود و نمی‌توانست جدا شود؛ سیدمجید حسینی هم همینطور.
ایلناایلنا1 ماه قبل
تاکنون ۴۶ بازیکن خارجی با استقلال قرارداد بسته‌اند که از این تعداد بیشتر آن‌ها بازیکن خط هافبک بودند. در شرایطی که خبر می‌رسید و انتظار می‌رفت هوپر امروز و فردا برای شرکت در تست‌های پزشکی و بستن قرارداد به تهران می‌آید، این اتفاق نیافتاد تا هویت و ملیت چهل و هفتمین بازیکن خارجی استقلال همچنان مجهول بماند. ۴۶ خارجی با پیراهن آبیتاکنون ۴۶ بازیکن خارجی با استقلال قرارداد بسته‌اند که از این تعداد بیشتر آن‌ها بازیکن خط هافبک بودند. ۲۲ خرید خارجی استقلال هم هافبک بودند. ۳ بازیکن از آلمان و ۳ بازیکن هم عراق بازیکن استقلال بوده‌اند. از بیم کشورهای آفریقایی هم ۲ بازیکن از کامرون و ۲ بازیکن هم از نیجریه برای استقلال بازی کرده‌اند.
جام نیوزجام نیوز1 ماه قبل
۴۶ خارجی با پیراهن آبیتاکنون ۴۶ بازیکن خارجی با استقلال قرارداد بسته‌اند که از این تعداد بیشتر آن‌ها بازیکن خط هافبک بودند. ۲۲ خرید خارجی استقلال هم هافبک بودند. ۱۳ خرید استقلال هم مهاجم بودند. از این تعداد گل زده، مامه و گوران یرکوویچ به ترتیب با ۱۲ و ۹ گل به ثمر رسانده‌اند. ۳ بازیکن از آلمان و ۳ بازیکن هم عراق بازیکن استقلال بوده‌اند. از بیم کشورهای آفریقایی هم ۲ بازیکن از کامرون و ۲ بازیکن هم از نیجریه برای استقلال بازی کرده‌اند.
روزنوروزنو2 ماه قبل
این مهاجم سنگالی هم بعد از درخشش در ترکیب استقلال، با وسوسه بازی در لیگ متمول امارات آبی پوشا را ترک کرد و به عجمان رفت. در همان مقطع گادوین منشا نیجریه‌ای هم از پرسپولیس جذب شد. این مهاجم ۳۰ ساله هم در استقلال موفق نبود. ۱۴ بازی و فقط یک گل آماری نبود که استقلال و هوادارانش را به حفظ این مهاجم نا آماده ترغیب کند. چاق باسابقه مصدومیت‌های زیادشیخ دیابانه چهارمین مهاجم خارجی است که بعد از تیام به استقلال آمد. در ۳ بازی که برای استقلال انجام داده هنوز گل نزده و پاس گل نداده و ۴ بازی را هم به دلیل مصدومیت ازدست‌داده است.
ایلناایلنا2 ماه قبل
گری هوپر که پیش‌ازاین نامش برای باشگاه‌های پرسپولیس و تراکتورسازی هم مطرح‌شده بود، ‌ گزینه نهایی استراماچونی است. ۱۴ بازی و فقط یک گل آماری نبود که استقلال و هوادارانش را به حفظ این مهاجم نا آماده ترغیب کند. چاق باسابقه مصدومیت‌های زیادشیخ دیابانه چهارمین مهاجم خارجی است که بعد از تیام به استقلال آمد. خبر می‌رسد که‌گری هوپر که پیش‌ازاین نامش برای باشگاه‌های پرسپولیس و تراکتورسازی هم مطرح‌شده بود، ‌ گزینه نهایی استراماچونی است. موردی که در مهاجمان قبلی دیده نشد، در دیاباته هم دیده نمی‌شود و بعید است هوپر ۳۱ ساله هم داشته باشد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال در سالهای اخیر مشکلات متعددی داشته و ثمره این مشکلات، کوتاهی دست این تیم از جام‌ها و موفقیت‌های داخلی و بین قاره‌ای بوده است. اما یکی از مشکلات بزرگ این تیم، روند نامناسبی بود که در سالهای گذشته در نقل و انتقالات این تیم دیده شد. باتوجه به این که هر بازیکنی که حتی برای مقطعی کوتاه عضویت استقلال و پرسپولیس را داشته باشد، پس از بازنشستگی و آویختن کفش‌ها ادعای پیشکسوتی این دو باشگاه را دارد، سیاستگذاران باشگاه استقلال تنها به تولید ده‌ها پیشکسوت برای سالهای آتی این باشگاه پرداخته‌اند. تیمی از پیشکسوتان باسابقه استقلال که اکثر آنها سالها برای این تیم بازی کرده اندمدیران سالهای اخیر استقلال با روندی که در نقل و انتقالات پیش گرفتند و پای ده‌ها بازیکن را برای مقاطع کوتاه به این تیم باز کردند، عاملی هستند تا این تیم در آینده به لحاظ داشتن پیشکسوت هم رکورد شکنی کند. نفراتی مثل رینالدو، عادل شیحی، بویان نایندف، پرو پییچ، الحاجی گرو، نیومایر، طارق همام، منشا و ایسما نیز خارجی هایی هستند که به واسطه حضور کوتاه مدت در استقلال می‌توانند در سالهای آینده داعیه پیشکسوتی این باشگاه را داشته باشند.

به انتهای لیست رسیدید