اینترنت

انتخابانتخاب23 ساعت قبل
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه گفت: روسیه باید برای تلاش‌های احتمالی غرب برای ممانعت از دسترسی این کشور به اینترنت جهانی آماده شود و شبکه خودکفایی از اینترنت در این کشور تاسیس کند. پوتین گفت: «تصور می‌کنم آن‌ها (کشور‌های خارجی) پیش از انجام این کار به دقت درباره آن فکر کنند، اما این احتمال به صورت نظری هست (که دسترسی روسیه به اینترنت قطع شود) و به همین علت است که ما باید اینترنتی را تاسیس کنیم که به دیگران وابسته نباشد.» وی افزود: «نمی توانم از طرف شرکایمان صحبت کنم و این که چه در سر دارند، اما فکر می‌کنم چنین کاری خسارت سنگینی به آن‌ها خواهد زد.» اظهارات پوتین بعد از آن عنوان شد که نمایندگان روسیه از کنترل‌های اینترنی سخت‌تر در این کشور به منظور دفاع در برابر دخالت خارجی حمایت کردند. منبع: خبرگزاری صدا و سیما
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز21 ساعت قبل
اینترنت همراه در تجارتبا ورود اینترنت و به ویژه اینترنت همراه در تجارت شاهد دگرگونی تجارت الکترونیکی هستیم. تجارت همراه یا تجارت در بستر شبکه‌های موبایل به سرعت در حال پیشرفت است به گونه‌ای که به نظر می‌رسد نسبت به تجارت الکترونیکی پیشی گرفته و در آینده‌ای نزدیک ارزش تجارت همراه بیشتر از تجارت الکترونیکی خواهد شد. با پیشرفت تجارت همراه نیاز به اینترنت همراه نیز افزایش خواهد یافت. شرکت‌ها، فروشگاه‌ها و فروشندگان برای خرید و فروش و انواع تجارت همراه، نیاز به اینترنت همراه دارند. اینترنت همراه جایگزین اینترنت ثابتاینترنت همراه جایگزینی برای اینترنت ثابت و اینترنت ADSL و همچنین مودم همراه نیز جایگزینی برای مودم ADSL خواهد بود.
خبر فوریخبر فوری23 ساعت قبل
سرهنگ حمیدی فر گفت: پدیده‌های اجتماعی را می‌توانیم با راهکارهای اجتماعی حل و فصل کنیم و با شناخت علت وقوع این پدیده‌ها، به پاکسازی اجتماعی بپردازیم. بنابراین همایش‌های علمی با هدف شناخت و بررسی علت آسیب‌های اجتماعی برگزار می‌شوند. سرهنگ حمیدی فر با بیان اینکه آسیب‌های مربوط به فضای مجازی با مسائل اجتماعی، فرهنگی و خانوادگی در ارتباط هستند، تصریح کرد: اعتقاد داریم که می‌توانیم پدیده‌های اجتماعی را با راهکارهای اجتماعی حل و فصل کنیم و با شناخت علت وقوع این پدیده‌ها، به پاکسازی اجتماعی بپردازیم. وی افزود: این مراکز مددکاری اجتماعی و مشاوره با برخورداری از متخصصان و کارشناسان روانشناسی، مشاوره و مددکاری اجتماعی ارائه خدمت می‌کنند و در زمینه‌های مختلف خانوادگی و اجتماعی فعالیت دارند. وی در پاسخ به این سوال که چه پرونده‌هایی بیشتر به مرکز مددکاری اجتماعی ناجا منتقل می‌شوند؟ گفت: پرونده اختلافات و نزاع‌های خانوادگی و اجتماعی و مواردی که با مددکاری اجتماعی می‌توان آن‌ها را حل کرد، به مرکز مددکاری اجتماعی ناجا منتقل می‌شوند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
از بین انواع آنها، دوربین مدار بسته معمولی و دوربین مدار بسته بیسیم برای کاربرد در ویلاها مناسب هستند که در ادامه به توضیح ویژگی‌های آنها می‌پردازیم. دوربین مدار بسته معمولیاستفاده از دوربین مدار بسته معمولی در اماکن ویلایی نیازمند کابل کشی می‌باشد. بنابراین دوربین مدار بسته معمولی نسبت به دوربین مدار بسته بیسیم تجهیزات بیشتری نیازمند است. پاور بانک‌ها در انواع گوناگون پاور بانک معمولی، پاوربانک خورشیدی، پاور بانک محافظ و پاور بانک مودم دار در بازار موجود هستند. پاور بانک خورشیدیپاور بانک خورشیدی یکی از انواع پاور بانک‌ می‌باشد.
ایرناایرنا21 ساعت قبل
وی اظهار داشت: برای جلوگیری از آسیب‌های استفاده از فضای مجازی باید خانواده‌ها، دانش آموزان را به شرکت در فعالیت‌های اجتماعی تشویق کنند. وی همچنین راهنمایی فرزندان در خصوص استفاده بهینه از شبکه‌های مجازی و برقراری ارتباط محکم و استوار و صمیمی با فرزندان، تقویت باورهای دینی و اعتقادی خانواده، قراردادان رایانه خانوادگی در محلی که برای همه قابل مشاهده باشد را از دیگر راهکارهای مناسب کاهش آسیب نوجوانان در فضای مجازی دانست. وی همچنین به والدین توصیه کرد به فرزندان خود آسیب‌ها و تهدیدهای فضای مجازی را آموزش بدهند تا اطلاعات شخصی خود و خانواده را در اختیار دیگران قرار ندهند. وی بیان کرد: براساس نظر کارشناسان در فضای مجازی چهار حوزه آسیب وجود دارد که بیشترین جرایم و تخلفات و سوءاستفاده‌ها در راستای چهار حوزه خشونت، فحشا، اعتیاد و کلاهبرداری انجام می‌شود. او گفت: حوزه خشونت از طریق بازی‌های رایانه‌ای، روان فرزندان را تهدید می‌کند، حوزه فحشا و فساد بی عفتی و بی بند باری را ترویج می‌کند، حوزه اعتیاد و گرایش به سوءمصرف مواد مخدر و داروهای روان گردان و حتی اعتیاد ورود به فضای مجازی است و حوزه کلاهبرداری که در استفاده فضای مجازی نیاز به مراقبت دارد.
فارسفارس15 ساعت قبل
معاون مسافری راه آهن کشور با بیان اینکه امسال در راستای رضایتمندی مسافران طرح رتبه‌بندی قطارهای مسافربری انجام شده است گفت: شرکت‌ها با توجه به کیفیت خدمات و بر اساس رتبه اجازه قیمت‌گذاری دارند. معاون مسافری راه آهن کشور با بیان اینکه امسال در راستای رضایتمندی مسافران طرح رتبه‌بندی قطارهای مسافربری انجام شده است گفت: شرکت‌ها با توجه به کیفیت خدمات و بر اساس رتبه اجازه قیمت‌گذاری دارند. وی با اشاره به برگزاری این طرح طی سال آینده در تمام قطارها ادامه داد: ‌ در راستای ارتقای کیفیت در دو بخش فنی و دکوراسیون داخلی قطارها نیز اقدامات لازم را انجام داده‌‌ایم. معاون مسافری راه آهن کشور با بیان اینکه شرکت راه‌آهن مبالغی را برای توسعه ایستگاه‌ها پیش بینی کرده و در کنار آن ۳۰ طرح جامع را نیز برای ایستگاه‌ها داریم اظهار کرد: در ایستگاه راه آهن ملایر یک روز در میان قطار مستقیم ملایر به مشهد فعال است. وی با بیان اینکه به جد پیگیر مشکلات ایستگاه راه‌آهن ملایر هستیم خاطرنشان کرد: تمام مشکلات را بررسی و سعی می‌کنیم سال آینده مشکلات را تا حد امکان رفع کنیم.
خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل
آق قلا- فرمانده انتظامی آق قلا از دستگیری کلاهبردار پنج میلیارد ریالی در این شهرستان خبر داد. سرهنگ مجید زائری اظهار کرد: پس از وقوع چند فقره کلاهبرداری در سطح شهرستان آق قلا، شناسایی متهمان به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت. زائری گفت: فروشندگان با حضور در محل‌های تعیین شده و تخلیه اقلام، به همراه متهم اصلی برای تسویه حساب به سطح شهر می‌رفتند. وی اضافه کرد: متهم به بهانه دریافت پول از بانک در فرصتی مناسب متواری و همدستانش هم اقلام را به مکان دیگری منتقل می‌کردند. زائری ادامه داد: با اشراف اطلاعاتی پلیس و تحقیقات گسترده پلیسی، سرانجام یکی از اعضاء اصلی این باند شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی در عملیاتی غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
به نقل از خبرگزاری «تاس»، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که پیشنهاد وی به آمریکا درباره محاسبه سرعت و برد سلاح‌های جدید روسی، یک تهدید نبوده، بلکه پیشنهادی برای محاسبه عواقب اقدامات آنهاست. پوتین شب گذشته در نشستی با نمایندگان رسانه‌های گروهی و مطبوعات روسیه گفت: «سخنان من درباره تسلیحات جدید نظامی روسی یک تهدید نیست. و من امیدوارم که از این مکانیزم استفاده شود تا مانع از بروز هر نوع بحران جدیدی از نوع بحران کارائیب در جهان شود که هیچکس به آن نیازی ندارد. ولی ادعاهای متقابل دلیل نمی‌شود تا کار به رویارویی در سطح بحران کارائیب در دهه ۶۰ قرن گذشته بیانجامد. لازم است تا سرمایه گذاری لازم در زمینه‌های ضروری صورت بگیرد و امکانات کشور توسعه پیدا کند.» ۲۳۲۳
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری «تاس»، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که پیشنهاد وی به آمریکا درباره محاسبه سرعن و برد سلاح‌های جدید روسی، یک تهدید نبوده، بلکه پیشنهادی برای محاسبه عواقب اقدامات آنهاست. پوتین شب گذشته در نشستی با نمایندگان رسانه‌های گروهی و مطبوعات روسیه گفت: «سخنان من درباره تسلیحات جدید نظامی روسی یک تهدید نیست. و من امیدوارم که از این مکانیزم استفاده شود تا مانع از بروز هر نوع بحران جدیدی از نوع بحران کارائیب در جهان شود که هیچکس به آن نیازی ندارد. ولی ادعاهای متقابل دلیل نمی‌شود تا کار به رویارویی در سطح بحران کارائیب در دهه ۶۰ قرن گذشته بیانجامد. وی افزود: «به عقیده من، آنها (غربی‌ها) قبل از آنکه دست به چنین اقدامی بزنند، باید صدها بار به عواقب آن فکر کنند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز21 ساعت قبل
خدماتی از جمله سرعت مناسب در خرید بلیط هواپیما، قیمت مناسب‌تر و خدمات بعد از فروش از جمله مواردیست که مسافران را به خرید اینترنتی بلیط هواپیما ترغیب می‌کند. مسافران می‌توانند برای خرید بلیط هواپیما از سایت سفرمی safarme. com که گارانتی پایین‌ترین نرخ بلیط هواپیما را در میان همه ارائه‌دهندگان بلیط هواپیما دارد استفاده کنند. همچنین برای اطمینان می‌توانند به‌راحتی قیمت بلیط هواپیما را در ایرلاین‌های مختلف مقایسه کنند و بعد از تصمیم به‌صورت آنلاین و آنی بلیط هواپیما خود را خریداری کنند. خرید بلیط هواپیما با سه کلیک! خرید بلیط قطار با سه کلیک!

آخرین خبرها درباره «اینترنت»

فراروفرارو1 هفته قبل
متخصصان فناوری اطلاعات بر این باوزند که اینترنت اینترنت ۵G یا اینترنت نسل پنجم یک انقلاب در زندگی بشر به وجود می‌آورد و ما را وارد دوران جدیدی خواهد کرد: دوران اینترنت اشیا. این تفاوت باعث می‌شود تا سرعت اینترنت نسل پنجم ۲۰ برابر بیش از اینترنت پر سرعت کنونی باشد. به عنوان مثال دانلود کردن یک فیلم با حجم یک گیگا بایت که با اینترنت نسل چهارم چند دقیقه طول می‌کشد با اینترنت نسل جدید به تنها چند ثانیه کاهش پیدا خواهد کرد. معماری اینترنت نسل پنجم بر اساس امواج میلیمتری است و همین موضوع کار حفاظت از اطلاعات را به نسبت اینترنت کنونی بسیار پیچیده‌تر می‌کند. برای استفاده از اینترنت نسل پنجم باید به مودم‌های مخصوص و سازگاز هم مجهز بود.
ایران‌جیبایران‌جیب2 هفته قبل
داوود زارعیان، معاون فروش شرکت مخابرات به «شهروند» می‌گوید: «تا حدود ٢‌سال پیش هنوز تعدادی مشترک اینترنت دیال‌آپ در ایران وجود داشت و برخی شرکت‌های فروش خدمات اینترنتی، هنوز کارت‌های اینترنت دیال‌آپ عرضه می‌کردند اما حالا اینترنت دیال‌آپ به کلی در ایران منسوخ شده است.» البته اگر در گوکل سرچ کنید، هنوز ردپاهایی از اینترنت دیال‌آپ می‌بینید. شرکت‌های پارس آنلاین، مهران اینترنت و … هنوز اطلاعیه‌های فروش اینترنت دیال‌آپ را از صفحه‌های خود حذف نکرده‌اند؛ گرچه می‌گویند که دیگر کارت‌های اینترنت دیال‌آپ را نمی‌فروشند. اینترنت ثابت خانگی منقرض می‌شودحالا نه‌تنها اینترنت دیال‌آپ بلکه اینترنت ثابت خانگی یا همان ADSL‌ها هم در معرض انقراض قرار گرفته‌اند. سرعت اینترنت ایران نصف میانگین جهانیبا این حال ایرانی‌ها هنوز از حدود نصف میانگین سرعت اینترنت در جهان برخوردارند. با این وجود کمتر کسی سراغ اینترنت فیبر نوری می‌رود، زیرا اینترنت فیبر نوری همچنان کاملا فراگیر نشده، این است که هزینه‌های آن گرانقیمت است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
این پروژه عظیم، تأمین‌کنندگان اینترنت را ملزم می‌کند که در هنگام قطع اینترنت روسیه توسط کشورهای خارجی یا حمله سایبری، ارائه خدمات به شهروندان و کاربران روسی تضمین کنند. «اینترنت مستقل» در روسیههمزمان با سروصدای ایجاد شده در خصوص قطع موقت اینترنت روسیه، روز سه‌شنبه نمایندگان مجلس دوما بررسی یک لایحه قانونی به منظور ایجاد یک «اینترنت مستقل» را آغاز کردند. در صورت اجرای این طرح فعالیت اینترنت روسیه در صورت قطع احتمالی شبکه اینترنت جهانی ادامه پیدا کرده و انتقال اطلاعات و داده‌های کاربران روسی از طریق اینترنت به خارج از مرزها به حداقل می‌رسد. منتقدان این طرح را بخشی از سیاست‌های درازمدت مقامات روسی برای قطع دسترسی به اینترنت دانسته و در خصوص قطع کامل مسیر اینترنت از اینترنت جهانی ابراز نگرانی کردند. اما به گفته بسیاری از تحلیلگران اجرای اینترنت مستقل و طرح آزمایشی قطع موقت اینترنت در روسیه از چند منظر قابل بحث و بررسی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
داوود زارعیان، معاون فروش شرکت مخابرات می‌گوید: «تا حدود ٢‌سال پیش هنوز تعدادی مشترک اینترنت دیال‌آپ در ایران وجود داشت و برخی شرکت‌های فروش خدمات اینترنتی، هنوز کارت‌های اینترنت دیال‌آپ عرضه می‌کردند اما حالا اینترنت دیال‌آپ به کلی در ایران منسوخ شده است.» البته اگر در گوکل سرچ کنید، هنوز ردپاهایی از اینترنت دیال‌آپ می‌بینید. شرکت‌های پارس آنلاین، مهران اینترنت و … هنوز اطلاعیه‌های فروش اینترنت دیال‌آپ را از صفحه‌های خود حذف نکرده‌اند؛ گرچه می‌گویند که دیگر کارت‌های اینترنت دیال‌آپ را نمی‌فروشند. اینترنت ثابت خانگی منقرض می‌شودحالا نه‌تنها اینترنت دیال‌آپ بلکه اینترنت ثابت خانگی یا همان ADSL‌ها هم در معرض انقراض قرار گرفته‌اند. سرعت اینترنت ایران نصف میانگین جهانیبا این حال ایرانی‌ها هنوز از حدود نصف میانگین سرعت اینترنت در جهان برخوردارند. با این وجود کمتر کسی سراغ اینترنت فیبر نوری می‌رود، زیرا اینترنت فیبر نوری همچنان کاملا فراگیر نشده، این است که هزینه‌های آن گرانقیمت است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه افتتاح همزمان طرح‌های اقتصادی و عمرانی شهرستان سمنان در سالن همایش‌های اداره کل امور مالیاتی این استان، گفت: در چند سال گذشته در اجرای طرح‌های اینترنت خانگی و تلفن ثابت همراه در کشور دستاورد قابل توجهی نداشتیم، اما از دهه فجر امسال برای توسعه آن برنامه ریزی هایی انجام‌ شده است. وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح افزایش سرعت اینترنت خانگی روزهای گذشته در شهر دزفول به صورت نمونه انجام شد و سرعت اینترنت در بخش خانگی به چهار برابر در این شهرستان افزایش یافته است. آذری جهرمی تصریح کرد: اجرای طرح شهر هوشمند در کشور نیازمند زیرساخت است و بخش قابل توجهی از فناوری این برنامه می‌بایست در کشور ساخته شود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: اجرای طرح شهرهای هوشمند در ایران تنها مختص به اینترنت خانگی نیست، باید تمامی زیرساخت‌های این طرح مانند خودرو هوشمند یا جاده هوشمند هم در به خوبی قابل اجرا شود. آذری جهرمی تصریح کرد: ایجاد اشتغال مبتنی بر فضای مجازی در کشور نیازمند برنامه ریزی اصولی است و با این راهبرد می‌توان در حفظ و افزایش اشتغالزایی‌های انجام شده در این حوزه اقدام کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
در حال حاضر، انواع سرویس‌های موجود اینترنت در ایران، به‌دلیل داشتن ویژگی‌های متمایز از هم، برای کاربران با شرایط مکانی و موقعیتی متفاوت ارائه می‌شود. سرویس‌های پرسرعت فراهم‌شده از سرویس‌های ثابت تا نقطه به نقطه و درنهایت همراه را شامل می‌شوند که هر سرویس نیز در خود دارای انواع مختلفی سرویس‌های متمایز از هم است که کاربران اینترنتی بسته به شرایط و نیاز خود می‌توانند مناسب‌ترین سرویس را انتخاب کنند. تفاوت سرویس‌های پرسرعت چیست؟ یکی از انواع اینترنت پرسرعت، اینترنت ثابت است که اینترنت‌های ADSL، VDSL و FTTX را شامل می‌شود؛ این دسته به یک مکان مشخص و محدوده جغرافیایی خاص یا بستر فیزیکی محدود هستند و خارج از این محدوده‌ی مشخص، امکان استفاده از این سرویس وجود ندارد. یکی دیگر از انواع اینترنت پرسرعت، سرویس‌های ثابت بی‌سیم است که انواع ADSL، TD-LTE، وایمکس و اینترنت نقطه به نقطه بی‌سیم را شامل می‌شود. در کنار سرویس‌های اینترنت ثابت، اینترنت همراه است که حتی در مواردی از اینترنت ثابت هم پیشی گرفته و سرعت بیش‌تری ارائه می‌دهد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
به گزارش خبرآنلاین، «آدریان لاوت» مؤسس و مدیر بنیاد وب می‌گوید شکاف وجود دارد ولی به‌سادگی نمی‌توان روی آن برچسب «سیاه‌وسفید» یا «چپ و راست» زد. {لینک} {لینک} به گفته وی، یک اینترنت اصلی داریم که بر اساس فضای باز تعریف‌شده و پیشگامان اینترنت آن را توسعه داده و بدون نیاز به داشتن انواع مجوزهای حکومتی و … بنیان نهاده شده است. مدیر بنیاد وب همچنین گفت: برای اولین بار نیمی از جهان آنلاین هستند و نیمی دیگر آفلاین! همچنین نبرد در بخش ۵ جی یا نسل پنجم شبکه بی‌سیم است که اجازه نقل‌وانتقال سریع‌تر داده در ابعاد بسیار بزرگ را فراهم می‌سازد. به گفته وی بنابراین باید به شکاف شهری-روستایی و شکاف مردان-زنان به اینترنت را در اولویت قرار دهیم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 هفته قبل
وزیر ارتباطات در توییتی دیگر نوشت: «‌عبارت ‎رزمایش قطع اینترنت یکی از فجیع‌ترین عباراتی بود که برای ضایع کردن یک موضوع بسیار مهم مثل بررسی تاب‌آوری زیرساخت‌های حیاتی کشور، به‌کار برده شد. باید بپذیریم در شناخت رسانه ضعف داریم.» در همین حال روز گذشته وزیر ارتباطات در گفت‌وگو با «ایرنا» درتوضیح چرایی این تصمیم و لغو آن گفت: در طبقه‌بندی زیرساخت‌های کشور، زیرساخت نظام بانکی زیرساخت حیاتی به‌حساب می‌آید و طبیعتا وابستگی زیرساخت حیاتی به زندگی مردم زیاد است. نتیجه این راستی‌آزمایی مشخص می‌کرد که اگر دو ساعت اینترنت این شرکت قطع باشد، تا چه میزان می‌تواند خدمات داخل کشور ارائه دهد. جهرمی با بیان اینکه این ماجرا به کل لغو شده است، ادامه داد: این تصمیم به اطلاع شرکت سداد رسید و آنها این تاب‌آوری را تحت عنوان رزمایش قطع اینترنت، از طریق فضای مجازی به اطلاع مردم رساندند. وی گفت: تاکید می‌کنم استفاده از شیوه قطع اینترنت برای سنجش تاب‌آوری زیرساخت‌ها لغو شده، اما کل این مساله درحال بررسی و میزان تاب‌آوری زیرساخت‌های حیاتی با شیوه‌های دیگر در آینده مورد راستی‌آزمایی قرار می‌گیرد تا برای هر تهدیدی آماده باشیم.
رکنارکنا1 هفته قبل
این پروژه عظیم، تأمین‌کنندگان اینترنت را ملزم می‌کند که در هنگام قطع اینترنت روسیه توسط کشورهای خارجی یا حمله سایبری، ارائه خدمات به شهروندان و کاربران روسی تضمین کنند. «اینترنت مستقل» در روسیههمزمان با سروصدای ایجاد شده در خصوص قطع موقت اینترنت روسیه، روز سه‌شنبه نمایندگان مجلس دوما بررسی یک لایحه قانونی به منظور ایجاد یک «اینترنت مستقل» را آغاز کردند. در صورت اجرای این طرح فعالیت اینترنت روسیه در صورت قطع احتمالی شبکه اینترنت جهانی ادامه پیدا کرده و انتقال اطلاعات و داده‌های کاربران روسی از طریق اینترنت به خارج از مرزها به حداقل می‌رسد. منتقدان این طرح را بخشی از سیاست‌های درازمدت مقامات روسی برای قطع دسترسی به اینترنت دانسته و در خصوص قطع کامل مسیر اینترنت از اینترنت جهانی ابراز نگرانی کردند. اما به گفته بسیاری از تحلیلگران اجرای اینترنت مستقل و طرح آزمایشی قطع موقت اینترنت در روسیه از چند منظر قابل بحث و بررسی است.
مهرمهر3 هفته قبل
در کل، مفهوم اینترنت اشیا اتصال دستگاه‌های مختلف به یکدیگر از طریق اینترنت است. به کمک اینترنت اشیا برنامه‌ها و دستگاه‌های مختلف می‌توانند از طریق اتصال اینترنت با یکدیگر و حتی انسان تعامل و صحبت کنند. براساس پیش‌بینی‌ها، پنج سال آینده، اینترنت اشیا تحولی را برای مصرف‌کنندگان، شرکت‌ها و دولت‌ها به دنبال خواهد داشت. همچنین پیش‌بینی می‌شود هزینه ابداع راه‌های استفاده از اینترنت اشیا، به ۴۵۰ میلیارد دلار برسد. از این رو توجه بیش از پیش به پیاده سازی و توسعه اینترنت اشیا می‌تواند به هوشمندسازی امور و بالطبع تسهیل زندگی مردم منجر شود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
امروزه اغلب کودکان با استفاده از گوشی‌های هوشمند به راحتی به اینترنت دسترسی دارند. دسترسی مداوم کودکان به اینترنت می‌تواند آن‌ها را در معرض خطرات جدی مانند کاهش ارتباط آن‌ها با دنیای اطراف قرار دهد. اعتیاد به اینترنت قابل درمان است خصوصا در ارتباط با کودکان که در زیر به راه‌کارهایی جهت کم کردن آن پرداخته شده است. از «حوصله‌ام سر رفت» کودک‌تان نترسید تا او به اینترنت وابسته نشود: عاملی که برای پیشگیری از اعتیاد به اینترنت در کودکان مفید است، نترسیدن والدین از «سر رفتن حوصله» بچه‌هاست. خودمان معتاد اینترنت نباشیم: اعتیاد نداشتن خود پدر و مادر به تبلت و اینترنت، عامل مهمی است که در پیشگیری موثر است.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به الزامات ورود اینترنت نسل ۵ به کشور گفت: برای سال ۹۸ جذب ۲٫۵ میلیون مشترک نسل جدید اینترنت خانگی هدف‌گذاری شده است. وی با بیان اینکه در اینترنت نسل ۵، تنها سرعت اینترنت دیگر ملاک استفاده نیست و اینترنت نسل ۵ برخی کاربردهای زندگی مردم را راحت می‌کند عنوان کرد: به عنوان مثال رانندگی هوشمند یکی از کاربردهای اینترنت نسل ۵ است؛ اما رانندگی هوشمند تنها منوط به اینترنت نسل ۵ نیست و ما باید جاده‌های هوشمند و شهر هوشمند نیز داشته باشیم. آذری جهرمی عنوان کرد: بخشی از صنایعی که برای اینترنت نسل ۵ نیاز است نیز از سوی برخی شرکت‌ها در حال تولید است تا در زمان راه‌اندازی اینترنت نسل ۵ تولید داخلی در این زمینه داشته باشیم و خودمان تجهیزات تولید کنیم. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: کشور در موضوع تلفن همراه توسعه خوبی داشت؛ اما وضعیت تلفن ثابت و اینترنت خانگی چندان مطلوب نبود و در این زمینه اقداماتی از دهه فجر امسال آغاز شده است. آذری جهرمی تصریح کرد: در این راستا اگر در سال ۹۸ بتوانیم به ۲٫۵ میلیون مشترک برای نسل جدید اینترنت خانگی برسیم؛ به اهداف خود در این زمینه دست یافته‌ایم.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا، اینترنت اشیا یعنی وصل کردن وسیله‌ها به یکدیگر از طریق اینترنت و اجازه دادن به آنها تا با ما و نرم افزارها و با دیگر وسایل ارتباط برقرار کنند. سلامت و پزشکی از حوزه‌های مهمی در دنیا است که با کمک اینترنت اشیا دچار تحول بسیار زیادی شده است. اینترنت اشیا در این زمینه هم مفید واقع می‌شود. اینترنت اشیا کمک بسزایی در کاهش زمان و خطاها دارد. مواردی مانند قند خون، قد، وزن، فشار خون می‌توانند با استفاده از تجهیزات مبتنی بر اینترنت اشیا به آسانی اندازه گیری شوند.
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
تنوع بسته‌های اینترنت همراه با هدف اقناع نظر مشتریاننماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اپراتورهای اینترنت همراه، نرخ و قیمت مصوب را برای بسته‌های اینترنتی اعمال می‌کنند، افزود: تنوع بسته‌های اینترنت همراه برای اقناع نظر مشتریان درنظر گرفته شده است. شائبه‌ای مبنی بر سوءاستفاده از بسته‌های اینترنتی و قیمت آنها را رد می‌کنم. اجرای دولت الکترونیک مشروط بر الکترونیکی شدن فرآیندها استوی بیان کرد: اجرای دولت الکترونیک مشروط بر الکترونیکی شدن فرآیندها، دسترسی فراگیر به اینترنت و کاهش هزینه‌ها است درحالیکه علیرغم تلاش‌های بسیار وزارت ارتباطات، تاکنون تمام نقاط کشور تحت پوشش اینترنت قرار نگرفته‌اند و زیرساخت استفاده از اینترنت برای تمامی نقاط کشور مهیا نشده است. افزایش تعداد کابران اینترنت افت سرعت را به دنبال دارداین نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: علاوه بر کمیت، کیفیت اینترنت نیز باید ارتقا پیدا کند تا با افزایش تعداد کاربران سرعت اینترنت نه تنها افت نکند بلکه بر سرعت آن افزوده شود. مسائل بین المللی تاثیرات سوئی در کیفیت اینترنت داردعضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسائل بین المللی در کیفیت اینترنت تاثیرات نامناسبی دارد، خاطرنشان کرد: کیفیت و سرعت اینترنت همراه و ADSL باید افزایش پیدا کند بایستی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز با تمام تلاش به دنبال رفع کاستی‌ها باشد. /پایان پیام
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
روسیه قصد دارد در یک طرح آزمایشی ارتباط خود را با اینترنت جهانی قطع کند. هنوز زمان دقیق اجرای طرح مشخص نیست اما پیش‌بینی می‌شود قبل از یکم آوریل سال جاری میلادی اجرا شود. دولت روسیه تصمیم دارد در یک طرح آزمایشی اتصال به اینترنت جهانی را قطع کند. طبق این طرح تهیه کنندگان روسی اینترنت ملزم بودند تا در صورت قطع شدن دسترسی به اینترنت جهانی همچنان ارائه سرویس به شهروندان و کاربران روسی را فراهم کنند. این طرح در صورت موفقیت آمیز بودن به روسیه اجازه می‌دهد تا اینترنت داخلی خود را ارائه و ارتباط با اینترنت جهانی را قطع کند.
رکنارکنا4 هفته قبل
گلایه‌های توئیتری وزیراما ماجرای گلایه وزیر چیست؟ محمدجواد آذری جهرمی با انتشار سلسله توئیت‌هایی نسبت به انتخاب نام این رزمایش گلایه کرد و نوشت: چرا تاب‌آوری زیرساخت‌ها را به‌قطع اینترنت ارتباط می‌دهیم؟ او با انتقاد از طرح عبارت رزمایش قطع اینترنت، در توئیتی عنوان کرد: عبارت رزمایش قطع اینترنت یکی از فجیع‌ترین عباراتی بود که برای ضایع کردن یک موضوع بسیار مهم مثل بررسی تاب‌آوری زیرساخت‌های حیاتی کشور، به‌کار برده شد. وزیر ارتباطات تأکید کرد: ‌ فرآیند بررسی پایداری نیاز به قطع اینترنت نداشته و می‌شود با شیوه‌های دیگری صورت گیرد. اما در هر حال قطع اینترنت یک شرکت، انتصاب داده شد به قطع اینترنت کل کشور و این کج‌سلیقگی در به کار بردن کلمات، فضایی را ایجاد کرد که خوشایند نبود. قرار نیست کل اینترنت در کشور قطع شود و شرکت‌هایی که سرورشان در داخل کشور قرار دارد هم نباید مشکلی پیدا کنند چون باید لینک پشتیبان داشته باشند و حتی در صورت قطع اینترنت هم بتوانند خدمات و سرویس‌های خود را ارائه بدهند. به هرحال به نوعی باید گفت «رزمایش قطع اینترنت» نیامده لغو شد.
دیجیاتودیجیاتو2 هفته قبل
این آمار به معنای آن است که نزدیک به ۷۵ درصد مشترکین اینترنت پهن باند ترجیح می‌دهند تا از اینترنت مبتنی بر شبکه موبایل استفاده کنند. بر اساس همین داده‌ها، اینترنت سیار از سال ۱۳۹۳ رقیب سرسختی برای اینترنت ثابت شد، یعنی درست زمانی که رایتل نتوانست قرارداد انحصار اینترنت ۳G خود را تمدید کند. در ادامه اما متوجه می‌شویم که آمار در سال ۱۳۹۴ دچار تغییرات زیادی می‌شود. همین آمار در سال ۱۳۹۵ و با گسترش ۴G در کشور بازهم رشد خوبی را طی می‌کند و این روند تا به امروز ادامه دارد. در حالی‌که تعداد مشترکین تلفن ثابت رو به کاهش است، تعداد مشترکین تلفن همراه هم‌چنان در حال رشد است و رشد دسترسی باند پهن نیز به صورت پایدار ادامه دارد.
خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
در حال حاضر، انواع سرویس‌های موجود اینترنت در ایران، به‌دلیل داشتن ویژگی‌های متمایز از هم، برای کاربران با شرایط مکانی و موقعیتی متفاوت ارائه می‌شود. سرویس‌های پرسرعت فراهم‌شده از سرویس‌های ثابت تا نقطه به نقطه و درنهایت همراه را شامل می‌شوند که هر سرویس نیز در خود دارای انواع مختلفی سرویس‌های متمایز از هم است که کاربران اینترنتی بسته به شرایط و نیاز خود می‌توانند مناسب‌ترین سرویس را انتخاب کنند. اتصال اینترنت ADSLرا می‌توان روی خطوط تلفن ثابت ایجاد کرد و نیازی به کابل‌کشی و نصب خطوط جدید ندارد. یکی دیگر از انواع اینترنت پرسرعت، سرویس‌های ثابت بی‌سیم است که انواع ADSL، TD-LTE، وایمکس و اینترنت نقطه به نقطه بی‌سیم را شامل می‌شود. در کنار سرویس‌های اینترنت ثابت، اینترنت همراه است که حتی در مواردی از اینترنت ثابت هم پیشی گرفته و سرعت بیش‌تری ارائه می‌دهد.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
این پروژه تامین‌کنندگان اینترنت را ملزم می‌کند که به هنگام قطع اینترنت روسیه توسط کشورهای خارجی، ارائه خدمات به شهروندان و کاربران روسی را تضمین کنند. دولت روسیه قرار است در یک طرح آزمایشی قطع موقت اینترنت در این کشور را اجرا کند. به گزارش یورونیوز، آنطور که رسانه‌های روسی گزارش می‌دهند قرار است این طرح با هدف ارتقای توانمندی فضای اینترنت داخلی این کشور صورت پذیرد. این پروژه تامین‌کنندگان اینترنت را ملزم می‌کند که به هنگام قطع اینترنت روسیه توسط کشورهای خارجی، ارائه خدمات به شهروندان و کاربران روسی را تضمین کنند. این طرح آزمایشی قرار است در ماه مارچ (اوایل فروردین) اجرایی شود.
انتخابانتخاب4 هفته قبل
هشتگی که در سکوت کامل انتشار دهندگان، به نادرستی از قطع اینترنت در ایران خبر می‌داد و با ورود وزیر ارتباطات جریان آن تغییر کرد. نامه یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده درگاه پرداخت اینترنتی حاکی از آن است که به‌زودی «رزمایش قطع اینترنت» به‌صورت مکرر در کشور برگزار خواهد شد تا میزبانی‌های داخلی و میزان اتکا به اینترنت کاهش یابد. اما در نگرانی که بابت قطع اینترنت برای مردم حاصل شد، تقصیر برعهده کسانی است که این گونه اطلاع رسانی کردند. آنها باید در همان ابتدا توضیح می‌دادند که اصل مسئله قطع اینترنت چیست و تحت چه عنوانی و با چه هدفی قرار است انجام شود. این دو اشتباه در فضای رسانه‌ای، به رزمایش قطع اینترنت تبدیل شده است و این تصور عمومی برای مردم به وجود آمده که کل اینترنت کشور قرار است در روز هفتم بهمن به مدت دو ساعت قطع شود.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وی با بیان اینکه در اینترنت نسل ۵، تنها سرعت اینترنت دیگر ملاک استفاده نیست و اینترنت نسل ۵ برخی کاربردهای زندگی مردم را راحت می‌کند عنوان کرد: به عنوان مثال رانندگی هوشمند یکی از کاربردهای اینترنت نسل ۵ است؛ اما رانندگی هوشمند تنها منوط به اینترنت نسل ۵ نیست و ما باید جاده‌های هوشمند و شهر هوشمند نیز داشته باشیم. آذری جهرمی عنوان کرد: بخشی از صنایعی که برای اینترنت نسل ۵ نیاز است نیز از سوی برخی شرکت‌ها در حال تولید است تا در زمان راه‌اندازی اینترنت نسل ۵ تولید داخلی در این زمینه داشته باشیم و خودمان تجهیزات تولید کنیم. وی با اشاره به دیگر اولویت‌های وزارت ارتباطات گفت: چیزی که در حوزه تکنولوژی باید پیش ببریم موضوع توسعه تلفن ثابت و اینترنت خانگی است که در گذشته وضعیت مناسبی نداشت. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: کشور در موضوع تلفن همراه توسعه خوبی داشت؛ اما وضعیت تلفن ثابت و اینترنت خانگی چندان مطلوب نبود و در این زمینه اقداماتی از دهه فجر امسال آغاز شده است. آذری جهرمی تصریح کرد: در این راستا اگر در سال ۹۸ بتوانیم به ۲٫۵ میلیون مشترک برای نسل جدید اینترنت خانگی برسیم؛ به اهداف خود در این زمینه دست یافته‌ایم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 هفته قبل
تقریبا تمام ترافیک ارتباطات ماهواره‌ای امروزی اعم از داده‌ و پخش، از این ماهواره‌ها عبور می‌کند. دسترسی به اینترنت از طریق ماهواره در مدارهای نزدیک‌تر به زمین، پیش از این امتحان شده بود. سه شرکت «تله‎دسیک»، «ایریدیوم» و «گلوبال‌استار»، ده‌ها میلیارد دلار در اینترنت ماهواره LEO صرف کردند. شرکت ایریدیوم جان سالم به در برد، اما به‌عنوان یک ارائه‌کننده موفق تلفن ماهواره‌ای، دسترسی ارزان و سریع به اینترنت را تامین نمی‎کرد. با شبکه‌ای از ماهواره‌ها که اطراف کره زمین را احاطه کرده‌اند، انسان‌ها در آینده نزدیک دیگر آفلاین نخواهند شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
بیش از دو هفته است که مقامات جمهوری کنگو اینترنت را به‌عمد خاموش کرده تا نتایج انتخابات در این کشور دست‌کاری نشود. در سه سال گذشته قطعی‌های عمدی اینترنت بیشتر از قبل شده و برای جلوگیری از توسعه اختلافات آنلاین ازاین روش استفاده می‌شود. این هفته در زیمبابوه به دنبال افزایش قیمت سوخت و تظاهرات خیابانی، دولت دستور داد ۳ روز اینترنت قطع شود. با ورود به ۲۰۱۹ پنج کشور سودان، بنگلادش، جمهوری کنگو، گابن و زیمبابوه اینترنت را به‌عمد قطع کردند. مانند بسیاری از تاکتیک‌های سانسور، چین سردمدار قطعی عمدی اینترنت بوده و این روش را به متحدین خود نیز یاد داده و نرم‌افزارهای محدود سازی را در اختیار این کشورها نیز قرار داده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
یک روانشناس معتقد است پدیده اینترنت، مثل یک شمشیر دولبه است و جلوه‌های مثبت و منفی دارد که اگر به‌موقع و در زمان مناسب و برای حل مشکل از آن استفاده شود، خوب است. اعتمادآنلاین|‌ شجاع عربان روانشناس اظهارکرد: پدیده اینترنت، مثل یک شمشیر دولبه است و جلوه‌های مثبت و منفی دارد که اگر به‌موقع و در زمان مناسب و برای حل مشکل از آن استفاده شود، خوب است. وی با اشاره به مزایای فراوان اینترنت، تصریح کرد: متأسفانه قسمت منفی خیلی پررنگ‌تر بوده و این یک ضعف است و هر پدیده‌ای که به کشور ما می‌آید، بعضا جلوه‌های منفی آن بیشتر است. وی بیان کرد: در افرادی دیده شده که فکر کرده‌اند زیرنظر نیستند و اخلاق کمرنگ شده و حالت و حس تکان‌های غریزه‌ای که بی‌پروا اجابت می‌کنیم، بعدا ممکن است در محیط واقعی هم «کنترلینگی» که قبلا داشته‌ایم از دستمان برود و آدم دچار سقوط اخلاق می‌شود. عربان گفت: برخی‌ها از طریق همین فضای مجازی به انحصار کشیده شده‌اند و اثرات آن برای همیشه با آنان است.
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
خبرگزاری تسنیم: نامه یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده درگاه پرداخت اینترنتی حاکی از آن است که به‌زودی «رزمایش قطع اینترنت» به‌صورت مکرر در کشور برگزار خواهد شد تا میزبانی‌های داخلی و میزان اتکا به اینترنت کاهش یابد. در متن نامه این شرکت آمده است: «پیرو اطلاعیه صادره از شاپرک و بنابر اعلام پدافند غیرعامل کشور، به‌منظور رزمایش قطع اینترنت به‌اطلاع می‌رساند، تمام سرویس‌های مبتنی بر کارت در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۷ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ به‌مدت دو ساعت قطع خواهد بود. در این فرآیند تمام پذیرندگان دارای سرور خارج از کشور، از دسترس خارج خواهند شد. در آینده نزدیک این رزمایش به‌تناوب تکرار شده و در نهایت تمامی پذیرندگانی که دارای سرویس خارج از کشور هستند از سرویس پرداخت خارج خواهند شد. رئیس سازمان پدافند غیرعامل ادامه داد: می‌توانیم اینترنت ایرانی اسلامی داشته باشیم که با حفظ تمام ارزش‌های ملی و اسلامی، خدمات، فرصت‌ها و زیرساخت‌های لازم را در اختیار مردم قرار دهد.
عصر ایرانعصر ایران3 هفته قبل
مردی برای آنکه همسرش را عصبانی کند خودروی او را در اینترنت تنها به قیمت ۷۷ سنت برای فروش گذاشت. این مزایده برای ۶ روز در اینترنت قرار داشت و افراد زیادی برای خرید آن اقدام کردند اما بعد از ۶ روز این مزایده از سطح اینترنت حذف شد و قوانین تازه‌ای نیز در سایت‌های مزایده‌ای برقرار شد. نکته جالب این است که کسی این مزایده را از اینترنت حذف نکرد و سرانجام آن نیز معلوم نشد. او خانه، خودرو، موتور سیکلت و هر چیزی که داشت را برای فروش گذاشت. او تمام زندگی اش را بعد از چند روز مزایده به قیمت ۳۸۴ هزار دلار به فروش رساند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 روز قبل
باید گفت که اینترنت اشیا به کاربران ساکن در شهرهای هوشمند این امکان را می‌دهد که با استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی و هوشمند خود به کارها و فعالیت‌های روزمره خود بپردازند و این امر در زمینه‌هایی همچون انرژی، حمل و نقل، صنعت، بهداشت و درمان، ساخت و ساز، خانه و شهر هوشمند نقش پررنگ و بسزایی ایفا خواهد کرد. اینترنت اشیا به معنی یک شبکه جهانی از اشیا مرتبط و متصل است که هر یک دارای آدرس مختص به خود بوده و بر اساس قراردادهای استانداردی با یکدیگر در ارتباط هستند. این سیستم جدید کنترل از راه دور و کنترل هوشمند اشیا و دستگاه‌ها، امروزه در کشورهای توسعه یافته‌ای همچون کره‌جنوبی در سیستم‌های اداری و همچنین وسایل منزل بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. با رکود بازارهای جهانی موبایل به‌نظر می‌رسد که تمرکز و توجه شرکت‌های غول‌های تکنولوژی و تولیدکنندگان گوشی به سمت‌و سوی فناوری‌های دیگری همچون هوش مصنوعی و اینترنت اشیا سوق داده شده است؛ به گونه‌ای که در تازه‌ترین اخبار و گزارش‌های منتشر شده، بلک‌بری روی توسعه اینترنت اشیا و دستگاه‌های هوشمند الکترونیکی مبتنی بر این فناوری نوین تمرکز ویژه‌ای کرده است. این شرکت همچنین هدف خود برای ورود به این حوزه را افزایش و بهبود امنیت سایبری اینترنت اشیا عنوان کرده است، چراکه یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که پیش‌روی اینترنت اشیا وجود دارد، مساله امنیت سایبری و احتمال نفوذ هکرها به حریم خصوصی و اطلاعات رد و بدل شده توسط کاربران در دستگاه‌های هوشمند و متصل به اینترنت آنهاست.