اخبار « کسب و کار »

ایسناایسنا2 ماه قبل
دبیر علمی همایش زنان کارآفرین گفت: ما باور داریم کارآفرینی کسب‌وکار نیست بلکه یک سبک زندگی است. دبیر علمی همایش زنان کارآفرین اظهار کرد: زنان کارآفرین به دلیل انتظاراتی که از آن‌ها وجود دارد و به دلیل پنداره‌هایی که خودشان دارند در شرایط تحریم باید به موارد دیگر نیز توجه کنند و از خانواده غافل نشوند؛ از طرفی نگاه تک ساحتی به زنان کارآفرین یکی از مشکلات زنان کارآفرین است. وی عنوان کرد: ما باور داریم کارآفرینی کسب‌وکار نیست بلکه یک سبک زندگی است، زنان کارآفرین در مدیریت هماهنگ خانواده و سایر ابعاد زندگی در کنار کسب‌وکار موفق هستند، ادعای امروز ما این است که زنان کارآفرین در زمینه اداره خانواده بسیار تأثیرگذار هستند و صرفا مسئله مشارکت اقتصادی نیست. رهایی یادآور شد: لزوم ارائه رویکرد نوین به زندگی زنان کارآفرین زمینه‌ساز برگزاری این همایش شده است، یکی از مشکلات ما در حوزه سیاست‌گذاری این است که تعریف دقیقی از زن کارآفرین وجود ندارد، زن کارآفرین به معنای زن شاغل نیست بلکه سبک زندگی خودش را داشته و قدرت تصمیم‌گیری بالایی دارد. رهایی با اشاره به اینکه دیدگاه تعادلی یک دیدگاه ثابت است، یادآور شد: در این همایش آنچه برای ما مهم است تعادل و هارمونی در زندگی و کار مشخص شود.
زومیتزومیت2 روز قبل
امروزه روش کسب در آمد و فروش محصولات در هر زمینه کاری چیست؟ نیازی به توضیح نیست که امروز برای کسب در آمد از فروش محصول یا مهارت خودتان نیاز به راه اندازی یک کسب‌و‌کار اینترنتی دارید. راه اندازی یک کسب‌و‌کار اینترنتی روش‌های بسیاری دارد. طراحی سایت شما با قالب‌های وردپرسییک نکته را فراموش نکنید که، با تهیه یک قالب وردپرس مناسب، نیازی به طراحی سایت با برنامه‌نویسی نخواهید داشت. این یعنی طراحی سایت شما بدون نیاز به برنامه‌نویسی و تنها با کشیدن و رها کردن موس در بخش‌های مختلف صفحه! با استفاده از آموزش‌ها و منابع سایت میهن وردپرس می‌توانید یک کسب‌و‌کار اینترنتی راه اندازی کنید.
الفالف1 ماه قبل
انصاف در کسب و کارگروه عکس الف، ۹ اسفند ۱۳۹۷، ۰۹:۵۰ ۳۹۷۱۲۰۹۰۵۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارتصویر مغازه‌ای که باتوجه به وضعیت نامناسب اقتصادی از سود‌های کلان خود صرف نظر کرده است.
الفالف2 ماه قبل
به گزارش تسنیم، محیط مساعد کسب وکار به عنوان یکی از عوامل اصلی و موثر بر رشد اقتصادی و تولید کالا و خدمات به شمار میرود. مرکز پژوهش‌های مجلس در راستای الزامات بهبود فضای کسب و کار در بودجه ۹۸ پیشنهاداتی را ارائه کرده است. محیط مالی، مهمترین مولفه محیط کسب وکار است و ناپایداری مالی بودجه بخش دولتی تاثیر قابل توجهی بر نامساعد شدن محیط مالی دارد. بر اساس گزارش‌های داخلی و خارجی محیط کسب وکار در رابطه با وضعیت ایران، نظیر گزارش‌های «پایش محیط کسب وکار» اتاق ایران و «رقابت پذیری جهانی» مجمع جهانی اقتصاد، مولفه‌های دسترسی واحدهای تولیدی به منابع مالی و ثبات اقتصادی از جمله مهمترین اولویت‌ها در محیط کسب وکار ایران هستند. ضرورت دارد اولویت بندی در راستای تسهیل فرآیندهای کسب وکار را مد نظر قرار داد.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به همین خاطر باید برای دهه‌های یک کسب وکار چاپی برنامه‌ریزی دقیق و حساب شده نمود. بر این اساس و با نگاهی کارآفرینانه به کسب وکار چاپ می‌توان روش‌هایی برای بازدارنگی کاهش ارزش یک کسب و کار چاپی پیشنهاد داد، در ادامه به دو روش ایجاد محرک‌ها و ایجاد مزیت رقابتی در یک کسب و کار می‌پردازیم. کسب یک مزیت رقابتی به تنهایی کافی نیست و کلید موفقیت در طول زمان، ایجاد یک مزیت رقابتی تخصصی و پایدار است. بازاری‌ها، مشتریان و رقبا ممکن است تغییر کنند، اما قابلیت‌ها و توانمندی‌های تخصصی یک کسب وکار از دوام بالایی برخوردار است. پس با تمرکز بر یک هدف و استفاده از خلاقیت و توانایی‌های خاص می‌توان ایجاد ارزش کرد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
مرکز پژوهش‌های مجلس نوشته است: در سالهای اخیر نه تنها بهبودی در وضعیت کسب‌وکار کشور طبق شاخص سهولت کسب‌وکار صورت نگرفته، بلکه رتبه کشور رو به تنزل است. نمودار ۱ رتبه ایران را در گزارش انجام کسب و کار بانک جهانی در سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ نشان میدهد. نمودار ۲ رتبه ایران را در مقایسه با کشورهای سند چشم انداز در گزارش سال ۲۰۱۹ نشان میدهد. اما تحلیل تغییرات رتبه ایران علاوه بر مقایسه وضعیت امتیازات ایران در سال ۲۰۱۹ با اطلاعات سال ۲۰۱۸ بازنگری شده، نیازمند مقایسه با اطلاعات سال ۲۰۱۸ پیش از بازنگری نیز هست. با فرض چنین حالتی، در سالهای اخیر نه تنها بهبودی در وضعیت کسب وکار کشور طبق شاخص سهولت کسب‌وکار صورت نگرفته، بلکه رتبه کشور رو به تنزل است.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
مرکز پژوهش‌های مجلس با بررسی وضعیت ایران در گزارش کسب و کار جهانی، با یادآوری تغییر رتبه ایران با تعدیل اطلاعات اشتباه دولت در سال‌های گذشته نوشته است: در سالهای اخیر نه تنها بهبودی در وضعیت کسب‌وکار کشور طبق شاخص سهولت کسب‌وکار صورت نگرفته، بلکه رتبه کشور رو به تنزل است. نمودار ۱ رتبه ایران را در گزارش انجام کسب و کار بانک جهانی در سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ نشان میدهد. نمودار ۲ رتبه ایران را در مقایسه با کشورهای سند چشم انداز در گزارش سال ۲۰۱۹ نشان میدهد. اما تحلیل تغییرات رتبه ایران علاوه بر مقایسه وضعیت امتیازات ایران در سال ۲۰۱۹ با اطلاعات سال ۲۰۱۸ بازنگری شده، نیازمند مقایسه با اطلاعات سال ۲۰۱۸ پیش از بازنگری نیز هست. با فرض چنین حالتی، در سالهای اخیر نه تنها بهبودی در وضعیت کسب وکار کشور طبق شاخص سهولت کسب‌وکار صورت نگرفته، بلکه رتبه کشور رو به تنزل است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مرکز پژوهش‌های مجلس با بررسی وضعیت ایران در گزارش کسب و کار جهانی، با یادآوری تغییر رتبه ایران با تعدیل اطلاعات اشتباه دولت در سال‌های گذشته نوشته است: در سالهای اخیر نه تنها بهبودی در وضعیت کسب‌وکار کشور طبق شاخص سهولت کسب‌وکار صورت نگرفته، بلکه رتبه کشور رو به تنزل است. نمودار ۱ رتبه ایران را در گزارش انجام کسب و کار بانک جهانی در سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ نشان میدهد. نمودار ۲ رتبه ایران را در مقایسه با کشورهای سند چشم انداز در گزارش سال ۲۰۱۹ نشان میدهد. اما تحلیل تغییرات رتبه ایران علاوه بر مقایسه وضعیت امتیازات ایران در سال ۲۰۱۹ با اطلاعات سال ۲۰۱۸ بازنگری شده، نیازمند مقایسه با اطلاعات سال ۲۰۱۸ پیش از بازنگری نیز هست. با فرض چنین حالتی، در سالهای اخیر نه تنها بهبودی در وضعیت کسب وکار کشور طبق شاخص سهولت کسب‌وکار صورت نگرفته، بلکه رتبه کشور رو به تنزل است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
وی با بیان اینکه یکی از حوزه‌هایی که در شرایط اقتصادی فعلی می‌تواند تحت تاثیر قرار گیرد حوزه بانکی است، گفت: فضای مجازی به شدت متحول شده و رکن اصلی آن اقتصاد است که بر پایه تکنولوژی با کارکرد اجتماعی است. رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور با بیان اینکه با توسعه بازارها چند نکته مغفول ماند، گفت: عدم احراز هویت یکی از نکات مهمی بود که مورد غفلت قرار گرفت، بحث دیگر موضوع امنیت بود؛ که مراجع رسمی باید به آن توجه کنند. سید ابوطالب نجفی، مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک نیز در همایش «مدیریت تداوم کسب‌وکار در صنعت بانکی» ضمن بیان اینکه در این رابطه، برنامه‌ریزی برای شناسایی تهدیدهایی که سرویس‌ها، سازمان‌ها و صنعت بانکی با آن مواجه هستند از اهمیت بالایی برخوردار است، مهم‌ترین چالش‌های صنعت بانکی را مهاجرت نیروهای نخبه دانست و حفظ آنها را برای تداوم این کسب و کار ضروری عنوان کرد. وی افزود: در اغلب تهدیدهای سایبری صنعت بانکی نشانه می‌رود که برای مقابله با آن ضروری است بانک‎ها برنامه‌ریزی کنند. نجفی یکی دیگر از مهم‌ترین تهدیدات در صنعت بانکی را سامانه‌ها دانست و اظهار کرد: سابقه برخی از این سامانه‌ها در دنیا به ۴٠ سال پیش و در ایران به ٣٠ سال پیش باز می‌گردد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) مصوب شورای عالی اشتغال کشور و یکی از برنامه‌های اصلی و محوری توسعه اشتغال در کشور بوده و در ۳۱ استان کشور در حال اجراست. معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: طرح تکاپو ذیل قرارگاه اقتصاد مقاومتی تحت عنوان توسعه رسته‌های پراشتغال منطقه‌ای نیز قرار داشته و یکی از طرح‌های اقتصاد مقاومتی کشور است. موسی بی‌باک، هدف از اجرای طرح تکاپو را توسعه اشتغال پایدار از طریق بهسازی دینامیک اشتغال در سطح مناطق و توسعه رسته‏‌های کسب ‏وکاری منتخب و اولویت‌دار در سطح ملی و استان‏ها عنوان کرد. «مریم رزاقی» کارگزار توسعه کسب‌و‌کار و اشتغال پایدار (تکاپو) در استان گلستان نیز در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: طرح تکاپو در ۳۱ استان کشور در حال اجرا است. از این رو توسعه خدمات مولد شامل خدمات گردشگری و فناوری اطلاعات جهت تحریک بخش‌های اقتصادی، و توسعه خدمات فنی مهندسی و خدمات حمل و نقل جهت خدمت‌رسانی به مشاغل درون استانی، می‌تواند یکی از سیاست‌های مناسب برای توسعه اشتغال استان گلستان باشد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد نیک نژاد صبح چهارشنبه در حاشیه مسابقات ملی شتاب دهی کسب و کار شهری تاکید کرد: هدف برگزاری این مسابقه ایجاد شغل و خلاقیت در بین دانشجویان است. وی تصریح کرد: دانشجویانی که بتوانند در این مسابقه ایده‌ی برتری ارائه دهند به سازمان کار آفرینی فرستاده می‌شود و از ایده دانشجو در اختصاص به برپایی شغل حمایت می‌شود. نیک نژاد یادآور شد: اولین مسابقه در اردیبهشت امسال برگزار شد و مورد استقبال از سوی دانشجویان قرار گرفت و ایده‌های برتر به سازمان کار آفرینی فرستاده شدند و دانشجویان توانستند کسب و کارهای خود را راه اندازی کنند. دبیر انجمن علمی دانشگاه هنر و معماری شیراز افزود: عصر امروز دومین دوره مسابقه آغاز می‌شود و تا فردا ادامه دارد و همچنان ما در تلاش هستیم که بتوانیم در اردیبهشت سال ۹۸ سومین دوره مسابقه شتاب دهی کسب و کار و خلاق شهری را برگزار کنیم.
زومیتزومیت3 ماه قبل
آمازون به‌عنوان غول تجارت الکترونیک جهان، اطلاعات فراوانی از خرید مشتریان دارد و با استفاده از آن‌ها، می‌تواند تبلیغات هدفمند بفروشد. درواقع، تبلیغ‌دهنده‌ها، افراد را به‌کمک سرویس‌های تبلیغاتی آمازون یافتند که از اطلاعات عالی آن شرکت، یعنی عادت‌های خرید آنلاین مصرف‌کننده‌ها، قدرت می‌گیرد. سرویس‌های تبلیغاتی آمازون، زمانی محدودیت داشتند، اما امروز به سومین ستون کسب‌وکار آن‌ها (درکنار تجارت الکترونیک و خدمات ابری) بدل شده‌اند. هسته‌ و نمونه‌های اولیه‌ی کسب‌وکار تبلیغاتی آمازون، محصولات ساده‌ای هستند که درکنار نتایج جستجوی دیگر درAmazon. com نمایش داده می‌شوند. آمازون اطلاعات دقیقی از عادت‌های خرید کاربران داردبه‌هرحال، ‌ آمازون با استفاده از اطلاعاتی شبیه به موارد بالا، یک سرویس تبلیغاتی راه‌اندازی کرده است که به آژانس‌های فعال در آن حوزه، امکان بهره‌برداری از اطلاعات خرید کاربران را می‌دهد.

مرجع کسب و کار هنر در ایران

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
از آن جایی که هنر معاصر ایران در تمام شاخه‌ها گستره‌تر و فعال‌تر شده، نیاز به مباحثه و گفت وگو درباره‌‌‌ اقتصاد هنر بیش از پیش احساس می‌شود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
با نزدیک شدن به زمان برگزاری این شیوه گزینشی ورودی دانشگاه‌ها موسسات آموزشی بازارشان داغ‌تر شده و شنیده می‌شود برای یک ساعت مشاوره انتخاب رشته از ۲۰۰ هزار تومان تا دو میلیون تومان دریافت می‌کنند. وی افزود: قابل پذیرش نیست که برخی موسسات کنکور هر مطلبی را منتشر کنند و نظارتی بر آنها نباشد. کریمی گفت: اگر مسئولان نمی‌توانند در شرایط کنونی کنکوررا حذف کنند حداقل می‌توانند بر بازار موسسات فرهنگی که برای کنکور فعالیت می‌کنند، نظارت داشته باشند. کریمی افزود: برخی از این موسسات برای برگزاری یک جلسه مشاوره و تعیین رشته بیش از ۵۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند. وی ادامه داد: در حال حاضر یک ناعدالتی آموزشی در آموزش و پرورش ما وجود دارد و آن وجود مدارس خاص است.
فارسفارس2 ماه قبل
در مقابل آن‌هایی که با حربه‌های مختلف به دنبال جلوگیری از مبارزه با مفاسد هستند و سعی می‌کنند فضای کسب و کار استان را امنیتی جلوه دهند، آمارهای کشوری چیز دیگری می‌گوید. آدرس غلط فضای امنیتی کسب و کاربا شروع این مبارزه که در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با جدیت آغاز شد برخی برای دادن آدرس غلط و خلاص شدن خود از مخمصه، بحث امنیتی شدن فضای کسب و کار استان را به میان کشیدند و عده‌ای نیز که تازه به دوران رسیده‌اند برای بازگشتن به وضعیت سابق و تساهل و تسامحی که در برابر مفاسد صورت می‌گرفت، اشک تمساح ریختند و فضای کسب و کار استان را امنیتی جلوه دادند. اما در مقابل آن‌هایی که با حربه‌های مختلف به دنبال جلوگیری از مبارزه با مفاسد هستند و سعی می‌کنند فضای کسب و کار استان را امنیتی جلوه دهند، آمارهای کشوری چیز دیگری می‌گوید و استان نه تنها گرفتار فضای کسب و کار امنیتی نشده بلکه توانسته در کشور رتبه اول را به خود اختصاص دهد که خود دلیلی گویا برای منسوخ بودن فضای امنیتی در استان است. کسب عنوان بهترین محیط کسب و کار از سوی استان در کشور از پاییز ۹۶ تا پاییز ۹۷ حکایت از بهبود فضای اقتصادی استان دارد که با تحلیل بسترهای رسیدن به این رتبه، می‌توان به ادامه این مسیر امیدوار بود. البته در کنار همه آنها هماهنگ نمودن سایر دستگاههای اجرایی و خدمات رسان با دستگاه اقتصادی استان توسط استاندار استان در جهت حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری نیز در بهبود فضای کسب و کار بسیار تاثیر گذار بوده است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مرکز ملی فرش ایران با هدف افزایش بهره‌وری و بهبود فضای کسب و کار صنعت فرش دستباف و واگذاری تصدی‌گری‌ها به اتحادیه فرش تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. وی با بیان اینکه تعاونی‌ها نقش استراتژیکی در ساماندهی و توانمندسازی فعالان و بافندگان فرش دستباف دارند، گفت: با توانمندسازی تعاونی‌های فرش دستباف می‌توان به بهبود وضعیت کسب و کار این مشاغل کمک کرد. تعاونی‌های فرش دستباف در دو گرایش تعاونی‌های تولیدی و تأمین نیاز فعال هستند که به دنبال افزایش بهره‌وری و صرفه اقتصادی هستند. کبیری به پنج عامل موفقیت تعاونی‌های فرش دستباف اشاره کرد و گفت: اولین عامل این است که در تعاونی‌های فرش دستباف زمینه جذب نیروهای متخصص و آموزش دیده فراهم شده است. رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به راه اندازی تعاونی‌های فرش دستباف، پیشنهاد کرد که تعاونی‌های حوزه فرش دستباف مجوز فعالیت خود را با مشورت مرکز ملی فرش ایران و ادارات استانی این مرکز دریافت کنند تا اصالت فرش دستباف ایرانی با چالش مواجه نشود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
با نزدیک شدن به زمان برگزاری این شیوه گزینشی ورودی دانشگاه‌ها موسسات آموزشی بازارشان داغ‌تر شده و شنیده می‌شود برای یک ساعت مشاوره انتخاب رشته از ۲۰۰ هزار تومان تا دو میلیون تومان دریافت می‌کنند. وی افزود: قابل پذیرش نیست که برخی موسسات کنکور هر مطلبی را منتشر کنند و نظارتی بر آنها نباشد. کریمی گفت: اگر مسئولان نمی‌توانند در شرایط کنونی کنکوررا حذف کنند حداقل می‌توانند بر بازار موسسات فرهنگی که برای کنکور فعالیت می‌کنند، نظارت داشته باشند. کریمی افزود: برخی از این موسسات برای برگزاری یک جلسه مشاوره و تعیین رشته بیش از ۵۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند. وی ادامه داد: در حال حاضر یک ناعدالتی آموزشی در آموزش و پرورش ما وجود دارد و آن وجود مدارس خاص است.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
بنابراین زیبنده در اختیار داشتن بهترین‌هاست. وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: دسترسی به بندر و کمبود پس کرانه مانع توسعه بندر بوشهر می‌شد، اما امروز با افتتاح جزیره نگین و تکمیل راه دسترسی مستقل جزیره نگین خارج از شهر این پیام اعلام شد که دولت برای رفاه مردم و توسعه کسب و کار در بوشهر تلاش می‌کنند. اسلامی ادامه داد: ‌ پس کرانه ۴۰۰ هکتاری بندر بوشهر کسب و کارهای متعددی را می‌تواند در خود جای دهد و بندر بوشهری دیگر را متولد می‌کند. وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه زیرساخت‌ها ضروری است، گفت: توسعه نباید منتظر منابع محدود دولتی باشد و افتتاح اسکله ۵۰ هزار تنی جزیره نگین کارکرد حضور بخش خصوصی را نشان می‌دهد و با همت بنیاد مستضعفان امروز شاهد این تحقق بوده‌ایم. اسلامی با اشاره به افتتاح جزیره نگین و پس کرانه ۴۰۰ هکتاری بندر گفت: ‌جهت‌گیری تخصصی برای پس کرانه این بندر از نظر کسب و کارهای نوین باید، به گونه‌ای باشد که اشتغال پایدار و تولید با ارزش افزوده بالا ایجاد کند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
بر اساس آمار موجود اکنون ۳۲ هزار کسب و کار شناسایی شده اینترنتی در کشور فعالیت دارد و در سال جاری افزون بر ۶۲۰ هزار کسب و کار اینترنتی مجوز فعالیت داده شده است. با توجه به اینکه سهم بخش صنعت، معدن و تجارت از تولید ناخالص داخلی ۴۱ درصد است افزایش این سهم نیازمند توجه به عرصه‌های مختلف اقتصادی از جمع تجارت و به ویژه تجارت الکترونیک است. وی اضافه کرد: از دخالت دستگاه‌های دولتی و نظارتی بپرهزیند و در صورت تحلف با آن‌ها برخورد کنند. به گفته وی با به روز رسانی قوانین تجارت، پویایی و توجه به فعالیت‌های اقتصادی و نیازهای آن‌ها امنیت کاری را افزایش و از فساد اقتصادی و فرارهای قانونی جلوگیری شود. بر اساس آمار موجود هم اکنون ۳۲ هزار کسب و کار شناسایی شده اینترنتی در کشور فعالیت دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
به گزارش مشرق، روزنامه جهان صنعت با اشاره به رکود اقتصادی موجود می‌نویسد: سیاست‌های اقتصادی دولت تاکنون علاوه بر اینکه نرخ تورم را افزایش داده، فضای کسب و کار را نیز تخریب کرده است. رتبه کشور در زمینه سهولت کسب و کار هر سال بدتر می‌شود اما از سال گذشته تاکنون شدت گرفته است. طبیعی است این روند باعث کاهش رشد اقتصادی شود. به گفته وحید شقاقی‌شهری عضو هیات علمی دانشگاه هدف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در واقع خروج از تاثیرات نوسانات نفتی و ایجاد درون‌زایی در اقتصاد کشور بود که متاسفانه پیگیری نشد. او با اظهار اینکه رشد اقتصادی در ایران پایدار نیست، بیان کرد: در کشور ما رشد اقتصادی تابع سرمایه‌های خارجی، صادرات و واردات و در نهایت بخش نفت بوده است که هر سه اینها حکایت از بی‌ثباتی رشد اقتصادی دارد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی افزود: سهم کهگیلویه و بویراحمد از شاغلان حوزه برنامه‌های کاربردی مبتنی بر تلفن همراه، ۹ دهم درصد است که نسبت به جمعیت استان در رده نهم کشوری قرار دارد. غلام پور با تأکید بر حمایت مجموعه وزارت ارتباطات از کسب و کارهای اینترنتی در کهگیلویه و بویراحمد، بیان کرد: این اداره کل به طرح‌های فناورانه از نوع توسعه کسب و کار، بازی‌های رایانه‌ای، شرکت‌های نوپا و اپلیکیشن‌های موبایل در استان تسهیلات اعطا می‌کند. کهگیلویه و بویراحمد ۷۱۳ هزار نفر جمعیت دارد که کمتر از ۵۰ درصد آن در روستاها زندگی می‌کنند. براساس گزارش مرکز آمار ایران خانوارهای روستایی کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۹۶ پس از استان‌های بوشهر، مازندران و خوزستان رتبه چهارم استفاده کنندگان از اینترنت را در اختیار داشتند. براساس این گزارش در سال گذشته ۶٫۹۷ درصد خانوارهای روستایی کهگیلویه و بویراحمد از تلفن ثابت استفاده می‌کردند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
بر اساس آمار موجود اکنون ۳۲ هزار کسب و کار شناسایی شده اینترنتی در کشور فعالیت دارد و در سال جاری افزون بر ۶۲۰ هزار کسب و کار اینترنتی مجوز فعالیت داده شده است. با توجه به اینکه سهم بخش صنعت، معدن و تجارت از تولید ناخالص داخلی ۴۱ درصد است افزایش این سهم نیازمند توجه به عرصه‌های مختلف اقتصادی از جمع تجارت و به ویژه تجارت الکترونیک است. وی اضافه کرد: از دخالت دستگاه‌های دولتی و نظارتی بپرهزیند و در صورت تحلف با آن‌ها برخورد کنند. به گفته وی با به روز رسانی قوانین تجارت، پویایی و توجه به فعالیت‌های اقتصادی و نیازهای آن‌ها امنیت کاری را افزایش و از فساد اقتصادی و فرارهای قانونی جلوگیری شود. بر اساس آمار موجود هم اکنون ۳۲ هزار کسب و کار شناسایی شده اینترنتی در کشور فعالیت دارد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وضعیت کسب و کار در تابستان وضعیت نامناسبی بوده، بعد از رسیدن گزارش‌ها گروهی تشکیل و تحلیلی صورت گرفت و مشخص شد شاخص‌های ۲، ۶، ۱۰، ۱۱، ۱۴، ۱۵، ۱۹، ۲۸ ضعف داشته است. وی بیان کرد: وضعیت کسب و کار در تابستان وضعیت نامناسبی بوده، بعد از رسیدن گزارش‌ها گروهی تشکیل و تحلیلی صورت گرفت و مشخص شد شاخص‌های ۲، ۶، ۱۰، ۱۱، ۱۴، ۱۵، ۱۹، ۲۸ ضعف داشته است. منوچهر توسطی بیان کرد: خروجی تلاش‌های شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت این بوده که استان مرکزی در مسیر توسعه‌یافتگی حرکت و توانسته رتبه دوم را در این زمینه در کشور به دست آورد. رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک افزود: باید نگرش و تفکر را در زمینه فعالیت‌های اقتصادی تغییر داده تا بتوان گام‌های موثری برای بهبود فضای کسب و کار و افزایش تولید برداشت. توسطی اضافه کرد: فعالان اقتصادی بخش معدن برای رشد و توسعه اقتصادی صادرات نیاز به کسب اطلاعات و آگاهی نسبت به قوانین و مقررات مالیاتی از جمله ارزش افزوده دارند تا بتوانند به آسانی فعالیت کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: به گزارش الف، مرکز پژوهش‌های مجلس به برگزاری سه نشست با فعالان عمده کسب‌وکار اقدام کرده است. نظرات فعالان تولید و تجارت در این سه نشست نشان می‌دهد که بسیاری از مشکلات فعلی حاکم بر بازارها ناشی از نوعی خودتحریمی و بی‌تدبیری‌هایی است که در صورت مدیریت می‌تواند بخش مهمی از صدمات ناشی از تحریم‌های خارجی را خنثی کند. در ایام اخیر بیش از گذشته ناهماهنگی بین دستگاههای مرتبط با تولید و تجارت به خصوص بانک مرکزی، گمرک، کشتیرانی، وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی همراه بوده است. اکثر فعالان اقتصادی که به صادرات مشغول هستند، از سازوکارهای پیمان‌سپاری ارزی اظهار گلایه کرده‌اند. منع یا کندی ترخیص مواد اولیه از گمرک در برهه‌هایی و دستورالعمل‌های ناگهانی و متناقض به‌ویژه درباره تخصیص ارز و پیمان‌سپاری، فعالان اقتصادی را سردرگم کرده است تا حدی که تقریبا همه فعالان اقتصادی معتقدند در ماه‌های اخیر «تحریم داخلی»، بسیار بیشتر از تحریم خارجی به فعالیت تولیدی آنها آسیب زده است.
ایرناایرنا3 هفته قبل
ایجاد پنجره واحد، کاهش زمان صدور مجوز، اصلاح برخی قوانین وهمکاری بانکها و سازمان‌های خدمات دهنده از جمله موضوعاتی است که مسئولان استان قزوین برای رونق کسب و کار و فعالیت بخش خصوصی بر آنها تاکید می‌کنند. فرزین بهنامی فر ادامه داد: رتبه ایران از نظر شاخص کل سهولت انجام کسب و کار براساس آمار بانک جهانی در بین ۱۹۰ کشور عضو، ۱۲۸ است. وی، اصلی‌ترین وظیفه هیات یاد شده را صدور مجوز کسب و کار در حداقل زمان ممکن در حوزه مقررات، بخشنامه‌ها، آیین نامه‌ها و سایر موارد دانست. **استان قزوین ظرفیت درآمدی بیشتر از وضعیت کنونی را نداردمدیرکل امور مالیاتی استان قزوین نیز در این رابطه اظهار داشت: با توجه به میزان درآمدهای مالیاتی اخذ شده، این استان ظرفیت بیش از حد موجود را در زمینه دریافت مالیات ندارد. این مسئول مالیاتی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی موجود و مشکل واحدهای تولیدی و اقتصادی، ۸۵ درصد از سهم درآمدهای مالیاتی استان محقق شده است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
رضایی درباره جاده مواصلاتی اصفهان دهق علویجه گفت: ۱۵ کیلومتر از این محور بهره برداری شد و مابقی آن طی روزهای آینده آماده می‌شود. ‎عباس رضایی استاندار اصفهان امروز در سفر یکروزه شهرستانی خود، از جاده در حال احداث دهق - میمه بازدید کرد. ‎منطقه مهردشت در شهرستان نجف آباد دارای دو شهر و ۱۰ روستاست که شهر دهق با ۱۵ هزار نفر پر جمعیت‌ترین شهر منطقه و پس از آن علویجه با جمعیت ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر دومین شهر منطقه است. ‎همچنین هشت روستا در تابعه شهر دهق و ۲ روستا در تابعه شهر علویجه می‌باشد که شهرک‌های صنعتی دهق و علویجه و ناحیه صنعتی حسین آباد، هسنیجه، خونداب و اشن از قطب‌های اقتصادی این منطقه می‌باشد. ‎منطقه مهردشت (دهق و علویجه) در ۸۰ کیلومتری غرب اصفهان است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمدحسن زدا سرپرست تأمین اجتماعی امروز در آیین رونمایی از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پنجره واحد شروعدر وزارتبا ابراز تاسف از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رتبه جهانیدر محیط کسب وکار عنوان کرد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سازمان تأمین اجتماعی در حالی جمعیتی بر بالغ بر ۴۹ میلیون نفر ایرانی را تحتقرار داده که در حال حاضر یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر کارفرما و ۱۴ میلیون نفر به عنوان بیمه‌شدگان جدید این سازمان به شمار می‌روند. وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: بودجه سازمان تامین اجتماعی در حالی بالغ بر ۱۲۰ هزار میلیارد تومان است که از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ این رقم بلاغ بر ۷۰ هزار میلیارد تومان به عنوان مستمری و ۲۰ هزار میلیارد تومان به عنوان حق بیمه درمانی پرداخت شده است. وی با بیان اینکه با روش‌های کنونی نمی‌توان همچنان ناظر فعالیت‌های موجود بود، از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خبرهای خوب در حوزه کسب و کار در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: در حال حاضر سازمان تأمین اجتماعی با ۱۳ وزارتخانه اعم از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فناوری اطلاعات، رفاه، بهداشت، ‌ پست، بانک‌ها، ‌شهرداری، ثبت احوال، نظام پزشکی، فنی و حرفه‌ای و نیروی انتظامی در ارتباط است و اتفاق بزرگی که در این زمینه رخ داده این است که به جای دریافت خدمات از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سوی مردم، باید برای ارائه خدمات به نزد مردم رفت. زدا تأکید کرد: با شفاف‌سازی اطلاعات کسب و کار می‌توان موضوع دو دفتری و سه دفتری را برای همیشه از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فرایند مالی شرکت‌ها حذف کرد و این موضوع منجر به حذف سو استفاده‌ها از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ لیست حق بیمه و تأمین اجتماعی و همچنین سازمان مالیاتی خواهد شد.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمدحسن زدا سرپرست تأمین اجتماعی امروز در آیین رونمایی از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پنجره واحد شروع کسب و کار در وزارت اقتصاد با ابراز تاسف از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رتبه جهانی ایران در محیط کسب وکار عنوان کرد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سازمان تأمین اجتماعی در حالی جمعیتی بر بالغ بر ۴۹ میلیون نفر ایرانی را تحت پوشش قرار داده که در حال حاضر یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر کارفرما و ۱۴ میلیون نفر به عنوان بیمه‌شدگان جدید این سازمان به شمار می‌روند. وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: بودجه سازمان تامین اجتماعی در حالی بالغ بر ۱۲۰ هزار میلیارد تومان است که از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ این رقم بلاغ بر ۷۰ هزار میلیارد تومان به عنوان مستمری و ۲۰ هزار میلیارد تومان به عنوان حق بیمه درمانی پرداخت شده است. وی با بیان اینکه با روش‌های کنونی نمی‌توان همچنان ناظر فعالیت‌های موجود بود، از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خبرهای خوب در حوزه کسب و کار در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: در حال حاضر سازمان تأمین اجتماعی با ۱۳ وزارتخانه اعم از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فناوری اطلاعات، رفاه، بهداشت، ‌ پست، بانک‌ها، ‌شهرداری، ثبت احوال، نظام پزشکی، فنی و حرفه‌ای و نیروی انتظامی در ارتباط است و اتفاق بزرگی که در این زمینه رخ داده این است که به جای دریافت خدمات از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سوی مردم، باید برای ارائه خدمات به نزد مردم رفت. زدا تأکید کرد: با شفاف‌سازی اطلاعات کسب و کار می‌توان موضوع دو دفتری و سه دفتری را برای همیشه از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فرایند مالی شرکت‌ها حذف کرد و این موضوع منجر به حذف سو استفاده‌ها از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ لیست حق بیمه و تأمین اجتماعی و همچنین سازمان مالیاتی خواهد شد. انتهای پیام/ب
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه ضمن بیان راهکاری تحقق شعار سال، ایجاد رونق تولید را مستلزم اصلاح و مساعد شدن فضای کسب و کار دانست. ضرورت مساعد کردن فضای کسب و کار برای رونق تولیدرئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه تاکید کرد: رونق تولید را نمی‌توان ایجاد کرد مگر اینکه در ابتدا فضای کسب و کار را مساعد کرد. وی افزود: شاخص‌های فضای کسب و کار نیز مشخص است و خیلی هم کار پیچیده‌ای نیست و هزینه زیادی هم نمی‌خواهد. کاشفی تصریح و خاطرنشان کرد: ابتدا ما باید فضای کسب و کار را اصلاح کنیم که قطعا اولین قدم خواهد بود. رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه تاکید کرد: اگر امسال بتوانیم به موارد ذکر شده بپردازیم کار بسیار مهمی خواهد بود.
ایرناایرنا3 هفته قبل
ایجاد پنجره واحد، کاهش زمان صدور مجوز، اصلاح برخی قوانین وهمکاری بانکها و سازمان‌های خدمات دهنده از جمله موضوعاتی است که مسئولان استان قزوین برای رونق کسب و کار و فعالیت بخش خصوصی بر آنها تاکید می‌کنند. **وضعیت کشور در شاخص سهولت کسب و کار خوب نیستمدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان قزوین نیز در این رابطه اظهار داشت: کشورهای موفق در حوزه کسب و کار مسیرهای سهل‌تری را انتخاب کرده و در این راه نیز به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌اند. فرزین بهنامی فر ادامه داد: رتبه ایران از نظر شاخص کل سهولت انجام کسب و کار براساس آمار بانک جهانی در بین ۱۹۰ کشور عضو، ۱۲۸ است. وی، اصلی‌ترین وظیفه هیات یاد شده را صدور مجوز کسب و کار در حداقل زمان ممکن در حوزه مقررات، بخشنامه‌ها، آیین نامه‌ها و سایر موارد دانست. این مسئول مالیاتی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی موجود و مشکل واحدهای تولیدی و اقتصادی، ۸۵ درصد از سهم درآمدهای مالیاتی استان محقق شده است.

به انتهای لیست رسیدید