اینترنت

اینترنت

جام نیوزجام نیوز22 ساعت قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، «پتری کینگزلی - Patrick Kingsley» خبرنگار روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در برلین آلمان، به تازگی گزارشی از دیدار خود از اردوگاه منافقین در نزدیکی «تیرانا» پایتخت آلبانی تهیه و منتشر ساخت. خبرنگار این رسانه آمریکایی در روایت خود از دیدرش از داخل این اردوگاه، از گرفتن پاسخی مبهم به پرسشی از اعضا درباره زنده یا مرده بودن مسعود رجوی سخن می‌گوید و اینکه آنها گفته‌اند «ما نمی‌توانیم در این باره حرفی بزنیم». او در ادامه به موضوع پذیرفتن اعضای این گروه (تروریستی) از سوی دولت آلبانی اشاره کرده است: «دیتمیر بوشاتی» وزیر امور خارجه وقت آلبانی پذیرفتن این افراد را به نوعی خوش خدمتی به واشنگتن اعلام کرده بود. بخصوص درباره تامل مقام‌های ارشد در دادن پاسخ به این پرسش که مسعود رجوی رهبر این گروه، که از سال ۲۰۰۳ میلادی ناپدید شده، در کجا به سر می‌برد. یک سال بعد (۲۰۱۳) در نهایت دولت آلبانی آنها را می‌پذیرد؛ دولت وقت آلبانی و بنابر گفته دیتمیر بوشاتی وزیر امور خارجه این کشور (۲۰۱۳- ۲۰۱۹)، امیدوار است که این مهمانوازی خوشایند واشنگتن قرار گیرد.
فراروفرارو22 ساعت قبل
او در ادامه به موضوع پذیرفتن اعضای این گروه (تروریستی) از سوی دولت آلبانی اشاره کرده است: «دیتمیر بوشاتی» وزیر امور خارجه وقت آلبانی پذیرفتن این افراد را به نوعی خوش خدمتی به واشنگتن اعلام کرده بود. هنگامی که از او می‌پرسم: آیا او هنوز زنده است و در آلبانی ست؟ صفوی پس از لحظاتی سکوت می‌گوید: «ما نمی‌توانیم در این باره صحبت کنیم». یک سال بعد (۲۰۱۳) در نهایت دولت آلبانی آن‌ها را می‌پذیرد؛ دولت وقت آلبانی و بنابر گفته دیتمیر بوشاتی وزیر امور خارجه این کشور (۲۰۱۳- ۲۰۱۹)، امیدوار است که این مهمانوازی خوشایند واشنگتن قرار گیرد. به نظر می‌آید دیگر اعضا یا این گروه را ترک کرده‌اند و یا بطور دسته‌جمعی از آنجا رفته‌اند. ساید گفت که در واقع نظامیان آمریکایی دسترسی عادی به ساختمان‌ه واقع در اردوگاه در عراق و یا دیگر اعضایی که خانواده آنان مدعی بودند بستگانشان را به اجبار نگاه داشته‌اند را نداشتند.
ایرناایرنا22 ساعت قبل
او در ادامه به موضوع پذیرفتن اعضای این گروه (تروریستی) از سوی دولت آلبانی اشاره کرده است: «دیتمیر بوشاتی» وزیر امور خارجه وقت آلبانی پذیرفتن این افراد را به نوعی خوش خدمتی به واشنگتن اعلام کرده بود. هنگامی که از او می‌پرسم: آیا او هنوز زنده است و در آلبانی ست؟ صفوی پس از لحظاتی سکوت می‌گوید: «ما نمی‌توانیم در این باره صحبت کنیم». یک سال بعد (۲۰۱۳) در نهایت دولت آلبانی آنها را می‌پذیرد؛ دولت وقت آلبانی و بنابر گفته دیتمیر بوشاتی وزیر امور خارجه این کشور (۲۰۱۳- ۲۰۱۹)، امیدوار است که این مهمانوازی خوشایند واشنگتن قرار گیرد. به نظر می‌آید دیگر اعضا یا این گروه را ترک کرده‌اند و یا بطور دسته‌جمعی از آنجا رفته‌اند. ساید گفت که در واقع نظامیان آمریکایی دسترسی عادی به ساختمان‌ها واقع در اردوگاه در عراق و یا دیگر اعضایی که خانواده آنان مدعی بودند بستگانشان را به اجبار نگاه داشته‌اند را نداشتند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
افسردگی در نوجوانان خیلی بیشتر از آنچه تصور می‌کنید به آنها صدمه می‌زند. آمار تقریبی نشان می‌دهد که ازهر۵نوجوان، یکی از آنها درمقطعی از نوجوانی دچار افسردگی می‌شود. در صورت تشخیص افسردگی در آنها می‌توان به‌طورکامل بیماری را درمان کرد. در دوره نوجوانی، بدخلقی و عصبانیت پیاپی، طبیعی، ولی افسردگی، چیزی متفاوت است. تأثیر منفی افسردگی در نوجوانان بسیار فراتر از غم و غصه است. خیلی از رفتارهای خروشان و ناسالم نوجوانان می‌تواند از علائم افسردگی باشد. علائم افسردگی چیست؟ اطرافیان نوجوان افسرده باید درد او را تشخیص دهند و به او کمک کنند. نوجوانان افسرده همیشه غمگین به‌نظر نمی‌‌رسند چرا که کلافگی، عصبانیت و پریشانی شاخص‌ترین علائم افسردگی در نوجوانان است.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
این طرح که «آشتی با آموزش» نامگذاری شده، مناطق چابهار، لاشار، نیک شهر، قصرقند، کنارک و دشتیاری را تحت پوشش قرار می‌دهد. اپلیکیشنی با استاندارد لازم و محتوای آموزشی غنی طراحی شده و در این کلاس‌ها در اختیار دانش آموزان بازمانده از تحصیل قرار گرفته است. تاکنون ۳۱۴۰ ساعت محتوای آموزشی مربوط به پایه‌های ششم تا دوازدهم با کمک معلمان خبره تهیه شده و در گروه علوم انسانی نیز درحال تولید محتوای بیشتری هستیم. زینی وند تصریح کرد: در مدل آموزش گروهی، یک مشاور آموزش دیده به عنوان کارشناس مقیم از طریق مدرسه آموزش از راه دور استخدام شده است. زینی وند گفت: طرح آموزش الکترونیکی، گامی متفاوت در راستای عدالت آموزشی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
شرکت‌های خدماتی بدون متولیاولین ملاک اعتماد به یک واحد صنفی، مجوزدار بودن یا نبودن آن است. قیمت خدمات شرکت‌های نظافتی برای ۴ساعت کار نظافتچی مرد بین ۷۰تا ۷۵ و برای نظافتچی خانم ۸۰تا ۸۵هزار تومان است. با این حساب یک خانه‌تکانی شش‌ساعته حدود ۱۰۰هزار تومان هزینه برمی‌دارد. نبض بازارقیمت خدمات شرکت‌های نظافتی برای ۴ساعت کار نظافتچی مرد بین ۷۰تا ۷۵و برای نظافتچی خانم ۸۰تا ۸۵هزار تومان است. با این حساب یک خانه‌تکانی شش‌ساعته حدود ۱۰۰هزار تومان هزینه برمی‌دارد
افکارنیوزافکارنیوز23 ساعت قبل
«پتری کینگزلی - Patrick Kingsley» خبرنگار روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در برلین آلمان، به تازگی گزارشی از دیدار خود از اردوگاه منافقین در نزدیکی «تیرانا» پایتخت آلبانی تهیه و منتشر ساخت. اخبار سیاسی - خبرنگار این رسانه آمریکایی در روایت خود از دیدرش از داخل این اردوگاه، از گرفتن پاسخی مبهم به پرسشی از اعضا درباره زنده یا مرده بودن مسعود رجوی سخن می‌گوید و اینکه آنها گفته‌اند «ما نمی‌توانیم در این باره حرفی بزنیم». او در ادامه به موضوع پذیرفتن اعضای این گروه (تروریستی) از سوی دولت آلبانی اشاره کرده است: «دیتمیر بوشاتی» وزیر امور خارجه وقت آلبانی پذیرفتن این افراد را به نوعی خوش خدمتی به واشنگتن اعلام کرده بود. بخصوص درباره تامل مقام‌های ارشد در دادن پاسخ به این پرسش که مسعود رجوی رهبر این گروه، که از سال ۲۰۰۳ میلادی ناپدید شده، در کجا به سر می‌برد. یک سال بعد (۲۰۱۳) در نهایت دولت آلبانی آنها را می‌پذیرد؛ دولت وقت آلبانی و بنابر گفته دیتمیر بوشاتی وزیر امور خارجه این کشور (۲۰۱۳- ۲۰۱۹)، امیدوار است که این مهمانوازی خوشایند واشنگتن قرار گیرد.
خبر فوریخبر فوری23 ساعت قبل
تصویر کودکی بوراک کنار برادرش، تصاویری از بوراک که ایمیلی از سوریه برای خانواده فرستاده و تصاویری از گولای و عثمان در کنار بوراک در سوریه. تصویر بوراک در کنار برادرش یورونیوزخانواده دو بار برای متقاعد کردن بوراک به سوریه رفتند اما دست خالی بازگشتند. گویی کسی تلفن را شنود می‌کرد.» سفر خانواده بوراک به سوریه برای متقاعد کردن او به بازگشت یورونیوزدرخواست‌های تلفنی مادر هم اثر نمی‌کند. آنها از طریق ایمیل ۶ تصویر از جسد بوراک برای خانواده فرستادند اما به گفته خانواده بوراک هیچیک از این تصوشبیه پسرشان نبود. گولای می‌گوید: «پسرم زنده‌است، دلم گواهی می‌دهد که او زنده‌است و امیدوارم به دست آدم‌های خوبی افتاده باشد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
به دلیل علاقه به رانندگی اجرای «دست فرمون» را پذیرفتمکامبیز دیرباز درباره پذیرفتن اجرای این مسابقه گفت: پیشنهاد اجرا در تلویزیون داشتم. محمودی تهیه کننده «دست فرمون» درباره طراحی این مسابقه گفت: «دست فرمون» را به گونه‌ای طراحی کردیم که برای خانواده باشد. دیرباز در پاسخ به این پرسش که چه زمانی در مسابقه «دست فرمون» خود را محک می‌زند، گفت: اگر ویژه برنامه خاصی پیش بیاید علاقه دارم با دوستانم مسابقه بدهم. تهیه کننده «دست فرمون» درباره فصل جدید این مصاحبه توضیح داد: طراحی فصل بعد این مسابقه انجام و آماده شده است. همچنین صحبت‌هایی نیز شده، اما پخش مسابقه بستگی به کنداکتوری دارد که شبکه در اختیار ما قرار می‌دهد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
هدفم موقع شروع بازی، فروختن اکانتم نبودآگهی یک بازی با لول (سطح) ۱۳۵ را می‌بینم که قیمت حدود ۲۵۰ هزار تومان برای آن تعیین شده است. او اعلام می‌کند این اولین باری است که اکانت بازی می‌فروشد و اطلاع خاصی از نحوه قیمت‌گذاری ندارد. درباره آشنایی‌اش با بازی و وقتی که برای این کار گذاشته این‌طور توضیح می‌دهد: «مدتی بود هر جا می‌رفتیم، می‌دیدیم همین کلش را بازی می‌کنند. او توضیح می‌دهد که مراکز رسمی خرید و فروش بازی هم وجود دارد که می‌توانید از آن‌جا بازی بخرید یا به آن‌جا بفروشید. می‌پرسم چقدر وقت گذاشتی به این‌جا برسی؟ محسن با اشاره به سابقه پنج ساله‌اش در این بازی می‌گوید: «من از طریق همکارانم با بازی آشنا شدم.

بهترین دیکشنری اندروید؛ آشنایی با بهترین دیکشنری‌های اندرویدی آفلاین و آنلاین

4+
تکراتوتکراتو1 روز قبل
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 روز قبل
نخستین نشست باشگاه مقاله خوانی (ژورنال کلاب) در تهران با موضوع «بازاندیشی در رسالت کتابخانه‌های عمومی» برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نخستین نشست باشگاه مقاله خوانی (ژورنال کلاب) با همکاری انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران، کانون اسلامی انصار و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، با حضور مهدی شقاقی، عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی؛ عباس کاظمی، پژوهشگر حوزه علوم اجتماعی و فرهنگ؛ محمد حسن زاده، رئیس انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران؛ سیامک محبوب، مدیرکل دفتر برنامه ریزی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان و منصور کوهی رستمی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان روز شنبه ۲۶ بهمن ماه در سالن جلسات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شد. زمانی که از نقش اجتماعی کتابخانه‌ها صحبت می‌کنیم، نمی‌توانیم چارچوب واحدی برای تمامی کتابخانه‌ها مشخص کنیم؛ چراکه نیازهای مردم در اجتماعات مختلف متفاوت است. کتابخانه عمومی بخشی از فضای عمومی شهر است و لازم است همچون سایر اماکن عمومی، در خدمت مردم بوده و دولت در اداره آن نقشی نداشته باشد. در ادامه منصور کوهی رستمی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان با اشاره به کتابی با عنوان «نوآوری در کتابخانه‌های عمومی» ‌، اظهار داشت: اگر بخواهیم کارکردهای اجتماعی کتابخانه‌های عمومی را فعال کنیم ناگزیر هستیم در چهار حوزه خدمات، برنامه‌ها، مجموعه‌ها و ساختمان‌ها نوآوری داشته باشیم.
فردا نیوزفردا نیوز3 روز قبل
تبلیغات انتخابات یکی ازموضوعات روتینی است که در هر دوره شکل جدیدی به خود می‌گیرد که امروز به انواع عجیب و غریب آن‌ها در این دوره از انتخابات مجلس در شهر تبریز نگاهی می‌کنیم. یکی از این شگرد‌ها که اخیرا در فضای مجازی هم منتشر شد دعوت برای صرف سوپ هم‌اندیشی و کباب خوری صلواتی است. البته رقابت بین تریبون گرفتن بین کاندیدا‌ها و نمایندگان فعلی و قدیمی با چهره‌های جدید هم دیدنی است، یکی از نمایندگان فعلی که انگار احساس خطر کرده، از هر دری وارد می‌شود تا خاکی بودنش را ثابت کند. برخی از نمایندگان فعلی هم تبلیغات خود را از زبان مدیران و مسوولان شهری مطرح می‌کنند. حتی چندتا از کاندیدا‌های مجلس یازدهم در راستای تبلیغاتشان، مانکن‌های زنده رنگ شده‌ای را اجاره کرده‌اند.
الفالف3 روز قبل
رییس سازمان فناوری اطلاعات درباره حملات اخیر سایبری به زیرساخت‌های کشور گفت: ما نگرانیم با حمله کاری کنند که کیفیت اینترنت کاهش یابد و از این طریق این نگرانی ایجاد شود که خود حاکمیت کیفیت را پایین می‌آورد. از طرفی بعضی دیتاسنترهای ما تاکنون با چنین حملاتی مواجه نبوده‌اند و آمادگی لازم را هم نداشتند که بخواهند با این حملات برخورد کنند. رییس سازمان فناوری اطلاعات درباره تاثیر این حملات اینترنتی بر زیرساخت‌ها اظهار کرد: کیفیتی که مردم دریافت می‌کنند، تحت تاثیر قرار گرفته است. ما نگرانیم با حمله کاری کنند که کیفیت اینترنت کاهش یابد و از این طریق نارضایتی ایجاد شده و یا این نگرانی ایجاد شود که خود حاکمیت کیفیت اینترنت را پایین می‌آورد. ناظمی خاطرنشان کرد: در این شرایط و زمانی که فشار این اندازه زیاد است به طوری که باعث می‌شود کیفیت اینترنت کاهش یابد، کافی است این شایعه هم ایجاد شود که دولت اینترنت را قطع کرده که متاسفانه پذیرفتنش هم برای مردم راحت است.
ایرناایرنا3 روز قبل
در ماده۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر مصوب ۱۹۴۸، صراحتا بر اهمیت جریان آزاد اطلاعات تاکید شده و آمده است: «هرکس حق آزادی عقیده و بیان دارد. پیش‌‏نویس ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر درباره آزادی اطلاعات با وجود مخالفت‌‏های شدید کشورهای سوسیالیستی و فرانسه بر سر محدودیت‏‌های این آزادی، تصویب شد. صحبت کردن صرف در مورد آسیب‌های فضای مجازی امری بی فایده است. در همین ارتباط، «معصومه ابتکار» معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده، سوم آذرماه امسال در گفت‌وگو با ایرنا گفته است: دولت هیچگاه مخالف جریان آزاد اطلاعات نبوده است. وی افزوده است: در تحقق این امر، ابزار مختلفی برای حمایت از رسانه‌ها و جریان آزاد اطلاعات فراهم شده است.
ایرناایرنا3 روز قبل
این مدرس دانشگاه افزود: در موسیقی شرق مفهوم موسیقی بر خلاف هنر غربی، مفهومی کلی گرا است. اما در هنر غربی چون مفهوم آهنگسازی وارد شده، اجزا نقش اساسی و کلیدی را ایفا می‌کنند. اما در مفهوم موسیقی ایرانی یک مفهوم کلی وجود دارد. در واقع مفهوم روایت، مفهوم بداهه نوازی را در دل خودش دارد. بعد از صفویه فصل انفعالی از موسیقی ایران به وجود می‌آید و اگر آن عصر ادامه پیدا می‌کرد موسیقی ایران به طور کلی متفاوت می‌شد.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/فارس رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی شیراز اعلام کرد که پذیرش بدون کنکور دانشجو در رشته‌ها و مقاطع مختلف، تا پایان ساعت اداری روز ۲۹ بهمن ماه تمدید شده است. او با اشاره به استقبال خوب علاقه مندان به ادامه تحصیل از پذیرش بدون کنکور دانشجو در این واحد دانشگاهی، گفت: علاقه‌مندان تا پایان وقت اداری روز ۲۹ بهمن ماه فرصت خواهند داشت تا با مراجعه به مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی شیراز واقع در ابتدای خیابان صورتگر و ارائه مدارک مورد نیاز نسبت به تکمیل پرونده و ثبت‌نام اقدام کنند. رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی شیراز با بیان اینکه تمام علاقه مندان دارای حداقل مدرک دیپلم می‌توانند در رشته‌های مختلف این مرکز ثبت نام کرده و ادامه تحصیل دهند، گفت: مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی شیراز یکی از مراکز علمی شاخص استان فارس به شمار می‌رود. وی گفت: علاقه‌مندان برای ثبت‌نام به شیراز، ابتدای خیابان شهید فقیهی (صورتگر) یا ابتدای بلوار عدالت جنوبی، روبروی کوچه ۲۱، مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی شیراز مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۳۲۳۳۳۰۲۳ و ۰۹۱۶۴۴۹۴۸۰۶ تماس بگیرند یا به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. رئیس مرکز علمی کابردی جهاددانشگاهی شیراز با بیان اینکه دانشجویان این مرکز علاوه بر تقسیط شهریه می‌توانند از وام دانشجویی نیز استفاده نمایند، تاکید کرد: به تمامی فارغ التحصیلان در کلیه مقاطع، مدرک رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعطا خواهد شد.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 روز قبل
مدیرمخابرات منطقه کردستان: عصر کرد - سنندج – مدیر مخابرات منطقه کردستان از افزایش قابل ملاحظه دسترسی مردم ساکن در روستاهای کردستان به اینترنت پرسرعت خبر داد. وی ضمن تشریح پروژه‌های مخابراتی استان طی شش سال اخیر، عنوان کرد: با سرمایه گذاری ۱۹۱ میلیارد و ۹۲۸ میلیون ریال اعتبار، خدمات مخابراتی و ارتباطی در سه حوزه دیتا، سیار و تلفن ثابت از لحاظ کیفی و کمی توسعه و ارتقاء یافته‌اند. وی بیان کرد: تعداد ۸۴ کافوی نوری استان کردستان طی شش سال اخیر به ۲۱۳ کافوی نوری افزایش یافته است که می‌توان به رشد ۱۵۴ درصدی آن اشاره نمود. وی به توسعه شبکه ارتباطات سیار در روستاهای استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون ۹۳۸ روستای استان تحت پوشش تلفن همراه اول هستند که این آمار نسبت به چند سال اخیر رشد ۳۳ درصدی داشته است. حکمت تعداد مراکز تلفن شهری استان را ۴۶ مورد بیان کرد و از رشد ۲۴ درصدی آن نسبت به شش سال اخیر خبر داد.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 روز قبل
عصر کرد - سنندج - مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: در طول ۶ سال اخیر ۱۹۱ میلیارد و ۹۲۸ میلیون ریال در بخش‌های مختلف مخابراتی و ارتباطی این استان سرمایه‌گذاری شده است. مدیر مخابرات منطقه کردستان یادآور شد: در راستای عدالت اجتماعی و بهره‌گیری یکسان مشتریان از بسترهای مخابراتی، در ۶ سال اخیر تعداد روستاهای تحت پوشش اینترنت پرسرعت از ۹ روستا به ۴۹۳ روستا افزایش یافته است. مدیر مخابرات منطقه کردستان اضافه کرد: ۴۷۷ سایت BTS در استان نصب و راه‌اندازی و تعداد ۴۰۵ سایت BTS به تکنولوژی نسل چهارم تلفن همراه مجهز شده است. ۲ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۲۷۴ مشترک تلفن همراه در کردستان با ضریب نفوذ ۱۲۲ درصد وجود دارد و ۹۳۸ روستای استان نیز از این خدمات بهره‌مند هستند. برچسب‌هاشرکت ارتباطات زیرساخت کردستان دولت تدبیر و امید سرمایه گذاری
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
آسیب‌پذیری توسط محقق PerimeterX به نام Gal Weizman کشف شده و این آسیب‌پذیری با شناسه CVE-۲۰۱۹-۱۸۴۲۶ در نسخه وب واتس‌اپ واقع شده است. بر اساس گزارش مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه‌ای)، در نسخه وب واتس‌اپ یک آسیب‌پذیری خطرناک از نوع open-redirect وجود دارد که می‌تواند با ارسال یک پیام مخرب به حملات cross-site scripting ختم شود. در نتیجه اگر پیام مخرب توسط قربانی در نسخه وب واتس‌اپ در مرورگر باز شود امکان اجرای کد از راه دور در context برنامه وجود دارد؛ اگر پیام در برنامه نسخه desktop باز شود نیز کد مخرب در گیرنده‌ سیستم و در context برنامه اجرا می‌شود. علاوه بر این به دلیل اشتباه در تنظیم (misconfigure) محتوای سیاست‌های امنیتی دامین نسخه وب واتس‌اپ، امکان بارگذاری payload‌های XSS با استفاده از iframe از یک وب سایت دیگر در اینترنت که تحت کنترل مهاجم است، وجود دارد. با دور زدن قوانین CPS مهاجم می‌تواند اطلاعات باارزشی از قربانی سرقت کند و payload‌های XSS را به راحتی بارگذاری کند.

مهم‌ترین و پرطرفدارترین بازی‌های موبایل جهان

9+
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
دل پردردی دارد مانند بسیاری از مردم این حوالی که با چشم‌های‌شان ناگفته‌های زیادی را از فقر و تبعیض فریاد می‌زنند. هر سال تعدادی از بچه‌ها به دلیل سختی عبور و مرور ترک تحصیل می‌کنند و ما هم کاری از دستمان برنمی‌آید». قصه پر غصه بلوچستان فقط مربوط به روزهای سیل نمی‌شود اصلا پا به این منطقه که می‌گذاریم، درد و محرومیت را از خانه‌های خشتی و کپری‌اش می‌توان لمس کرد. می‌گفت، توفان «گونو» مجبورش کرده بود به این نقطه بیاید اما دوباره مصیبت سیل دامن او را گرفته است. چند کیلومتری آن طرف‌تر با یک داس وسط زمین ایستاده بود، زمین‌هایش را نگاه می‌کرد و سر تکان می‌داد.
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
آسیب‌پذیری جدیدی در پیام‌رسان واتس‌اپ کشف شده که امکان دسترسی به فایل‌های موجود در سیستم کاربر را به مهاجمان می‌دهد. آسیب‌پذیری توسط محقق PerimeterX به نام Gal Weizman کشف شده و این آسیب‌پذیری با شناسه CVE-۲۰۱۹-۱۸۴۲۶ در نسخه وب واتس‌اپ واقع شده است. بر اساس گزارش مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه‌ای)، در نسخه وب واتس‌اپ یک آسیب‌پذیری خطرناک از نوع open-redirect وجود دارد که می‌تواند با ارسال یک پیام مخرب به حملات cross-site scripting ختم شود. علاوه بر این به دلیل اشتباه در تنظیم (misconfigure) محتوای سیاست‌های امنیتی دامین نسخه وب واتس‌اپ، امکان بارگذاری payload‌های XSS با استفاده از iframe از یک وب سایت دیگر در اینترنت که تحت کنترل مهاجم است، وجود دارد. به گفته‌ این محقق اگر قوانین CSP یا (CERTIFICATED SYSTEMS PROFESSIONAL) بهتر تنظیم شده بودند، قدرت عمل XSS کاهش پیدا می‌کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 روز قبل
ساعت ۲۴-۲۰ بهمن حمله سایبری به گیت وی بین‌الملل زیرساخت ارتباطی کشور باعث بروز اختلال در دسترسی به اینترنت شد. معاون وزیر ارتباطات گفت: گسترده‌ترین حمله سایبری تجربه شده در تاریخ ایران علیه زیرساخت‌های کشور توسط هکرها اتفاق افتاد که دفع شد. محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیات دولت در واکنش به حمله سایبری آمریکا به ایران گفت: خواب دیدن؛ خیره! یعنی از رایانه شخصی که هیچ اطلاعی از چنین حملاتی ندارد به‌عنوان میزبان برای حمله سایبری و رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند. شبکه ملی اطلاعاتوی افزود: یکی از الزامات پایداری شبکه سایبری را شبکه ملی اطلاعات می‌دانیم و این شبکه خود نمود و از ارکان پدافند سایبری است.
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
کنسول‌هایی که تا هفت سال پیش با قیمتی نازل به فروش می‌رسیدند و بازی‌های آن‌ها نیز به واسطه رعایت نشدن کپی‌رایت، قیمت اندکی داشت. واقعیت ماجرا، اما این است که کنسول مایکروسافت همچنان به شکل کامل کپی‌خور نشده و امکان اجرای بازی‌های غیر اورجینال را ندارد. ترفند موجود به فروشنده اجازه می‌دهد که یک حساب کاربری مخصوص توسعه‌دهندگان را با چند بازی خریداری شده روی تعداد زیادی کنسول مورد استفاده قرار دهد. آرمین روی کنسول خود وارد اکانت مجید می‌شود، به تنظیمات کنسول رفته و پلی استیشن ۴ خودش را به عنوان کنسول اصلی این اکانت مشخص و تعیین می‌کند. البته هزینه این اکانت‌ها بسته به قیمت بازی و قدیمی یا جدید بودن آن‌ها متفاوت است.

تفحص‌های معطل‌مانده در کمیسیونی با عضو ۲ بازداشتی

5+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
ایسناایسنا6 روز قبل
دانشگاه‌­های نسل دوم عمدتا دانشجویان و پژوهشگران را از مناطقی که در آن واقع بودند جذب می­‌کردند؛ ولی دانشگاه­های نسل سوم ناچارند تا بهترین استعدادها را از سرتاسر جهان جذب کنند. در واقع اساس مفهوم دانشگاه نسل چهارم و این که اساسا نیازی به چنین امری باشد، محل تردید جدی است. ابتدا اجازه دهید ببینیم در ادبیات کم­ حجم موجود، دانشگاه نسل چهارم به چه معنا است. جدول ۲ ویژگی­‌های ادعاشده برای نسل چهارم دانشگاه­‌ها را نشان می­‌دهد: جدول ۲ ویژگی‌­های دانشگاه نسل چهارم (برگرفته از لوکاچز و زوتی، ۲۰۱۵) در داخل ایران بسیاری این ایده را جذاب یافته‌­اند. نگاهی به ویژگی‌­های دانشگاه‌های نسل سوم نشان می­‌دهد که هنوز هیچ­ دانشگاه ایرانی را نمی‌­توان به تمامی یک دانشگاه نسل سوم دانست.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴6 روز قبل
ساعت ۲۴ - وزیر ارتباطات گفت: برای نخستین بار در جهان امکان مشاهده وضعیت پوشش و کیفیت و شکایات کاربران از سرویس اینترنتشان با سامانه «نت سنج پلاس» فراهم شده است. محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام گفت: برای اولین بار در جهان، برای حق الناس و اینکه اپراتورها کیفیت اینترنت بهتری به شما ارائه دهند، سامانه «نت سنج پلاس» را راه اندازی کردیم. در این سامانه می‌توان وضعیت پوشش، کیفیت و شکایات مردم در نقشه و محل شان را مشاهده کرد.
برترین‌هابرترین‌ها6 روز قبل
فیس بوک و توئیتر به دلیل ذخیره نکردن اطلاعات شخصی کاربران روس در سرورهای داخل روسیه جریمه شدند. خبرگزاری مهر: فیس بوک و توئیتر به دلیل ذخیره نکردن اطلاعات شخصی کاربران روس در سرورهای داخل روسیه جریمه شدند. دادگاهی در مسکو توئیتر و فیس بوک را برای ذخیره نکردن اطلاعات شخصی کاربران روس در سرورهای داخل این کشور جریمه کرده است. سال گذشته توئیتر و فیس بوک برای نقض همین قوانین در روسیه هرکدام ۳۶ پوند جریمه شدند. طبق قانون روسیه سرویس‌های آنلاینی که از قوانین ذخیره اطلاعات پیروی نکنند، در این کشور ممنوع می‌شوند.
برترین‌هابرترین‌ها6 روز قبل
به نظر می‌رسد که کاربران گوشی‌های گلکسی A۳۰ و A۵۰ به زودی قادر خواهند بود اندروید ۱۰ را روی دستگاه‌های اندرویدی خود دریافت کنند. خبرگزاری ایسنا: به نظر می‌رسد که کاربران گوشی‌های گلکسی A۳۰ و A۵۰ به زودی قادر خواهند بود اندروید ۱۰ را روی دستگاه‌های اندرویدی خود دریافت کنند. اخبار منتشر شده در وب سایت gsmarena حاکی از آن است که جدیدترین نسخه از سیستم عامل محبوب اندروید (اندروید ۱۰) به زودی برای گوشی‌های پرطرفدار گلکسی A۳۰ و A۵۰ سامسونگ نیز منتشر خواهد شد تا کاربران بتوانند از جدیدترین قابلیت‌های موجود در آن بر روی دستگاه خود بهره‌مند شوند. به نظر می‌رسد که سامسونگ برخلاف سال‌های گذشته به شدت در تلاش است تا با ارائه و انتشار زودهنگام و به موقع نسخه جدید سیستم عامل اندروید ۱۰، نظر و رضایت کاربرانش را به سمت و سوی خود جلب کند. در فهرست‌های رده بندی منتشر شده از پرفروش‌ترین و بهترین گوشی‌های بازارهای جهانی، نام گلکسی A۳۰ و A۵۰ که توانسته بود جایگاه مناسب و رتبه‌های بالایی را به خود اختصاص دهند، به چشم می‌خورد.

به انتهای لیست رسیدید