اینترنت

اینترنت

خبر فوریخبر فوری52 دقیقه قبل
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حمایت از آشوب‌ها در حاشیه اعتراضات در ایران، بیانیه‌ای مداخله‌جویانه صادر کرد. «مورگان اورتاگوس» نوشت: ایالات متحده در کنار مردم ایران که مدت‌هاست در حال زجر کشیدن هستند، قرار دارد؛ مردمی که به تازه‌ترین بی‌عدالتی رژیم فاسد در قدرت اعتراض می‌کنند. ما تلاش (دولت ایران) برای قطعی اینترنت را محکوم می‌کنیم. این پیام در حالی منتشر شده است که دولت آمریکا از سال ۲۰۱۶ و پس از روی کار آمدن، اقدامات متعددی را علیه مردم ایران اتخاذ کرده و دست به اعمال شدیدترین تحریم‌ها زده است.
فارسفارس2 ساعت قبل
پوزهای متصل به خطوط تلفن همانند گذشته فعال هستند اما به دلیلی قطعی اینترنت در نقاط مختلف، اختلال در عملیات پوزهای متصل به Wireless به وجود آمده است. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امروز خبرهایی مبنی بر بروز اختلال و عدم امکان خدمات‌دهی پوزها شنیده شد اما پیگیری‌ ما نشان می‌دهد در شبکه مرتبط با خدمات پرداخت کارتی مشکلی به‌وجود نیامده است. پوزهای (کارتخوان) متصل به خطوط تلفن همانند گذشته فعال هستند اما به دلیلی قطعی اینترنت در نقاط مختلف، اختلال در عملیات پوزهای متصل به Wireless (اینترنت ‌بی‌سیم) به وجود آمده است. پیگیری‌های ما نشان می‌دهد، شبکه شتاب و عابربانک‌ها مشکلی در ارائه خدمات به مشتریان ندارند. انتهای پیام/
وانانیوزوانانیوز2 ساعت قبل
بنا بر اعلام مقامی اگاه در وزارت ارتباطات محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت کشور به اپراتور‌های اینترنت از عصر دیروز و به مدت ۲۴ ساعت اعمال شده است. به گزارش وانانیوز، با سهمیه بندی و افزایش نرخ بنزین از بامداد جمعه (۲۴ آبان) برخی اعتراضات مردمی در بعضی نقاط کشور آغاز شد. از اهم اقدامات کنترلی مسئولان امنیتی کشور می‌توان به محدودیت دسترسی به اینترنت اشاره کرد. طبق پیگیری، بنا بر اعلام منابع وزارت ارتباطات محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت کشور و ابلاغ دبیرخانه آن به اپراتور‌های اینترنت از عصر دیروز و به مدت ۲۴ ساعت اعمال شده است. محدودیت برای سرورهای خارجی علت قطعی سایت هاهمچنین پیگیری‌ها حاکی از آن است که سایت‌هایی که از سرور‌های داخلی ایران استفاده می‌کنند شامل محدودیت دسترسی نبوده و به طور کامل در دسترس هستند، اما سایت‌هایی که از زیر ساخت‌های خارجی استفاده می‌کنند با محدودیت و گا‌ها قطعی کامل مواجه هستند.

بهترین سریال‌های ۲۰۱۹؛ تماشای این سریال‌های تلویزیونی جذاب را از دست ندهید!

33+
تکراتوتکراتو2 ساعت قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- بنا بر اعلام مقامی اگاه در وزارت ارتباطات محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت کشور به اپراتور‌های اینترنت از عصر دیروز و به مدت ۲۴ ساعت اعمال شده است. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، با سهمیه بندی و افزایش نرخ بنزین از بامداد جمعه (۲۴ آبان) برخی اعتراضات مردمی در بعضی نقاط کشور آغاز شد. از اهم اقدامات کنترلی مسئولان امنیتی کشور می‌توان به محدودیت دسترسی به اینترنت اشاره کرد. طبق پیگیری خبرنگار خبرگزاری میزان، بنا بر اعلام منابع وزارت ارتباطات محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت کشور و ابلاغ دبیرخانه آن به اپراتور‌های اینترنت از عصر دیروز و به مدت ۲۴ ساعت اعمال شده است. محدودیت برای سرورهای خارجی علت قطعی سایت هاهمچنین پیگیری‌ها حاکی از آن است که سایت‌هایی که از سرور‌های داخلی ایران استفاده می‌کنند شامل محدودیت دسترسی نبوده و به طور کامل در دسترس هستند، اما سایت‌هایی که از زیر ساخت‌های خارجی استفاده می‌کنند با محدودیت و گا‌ها قطعی کامل مواجه هستند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ساعت قبل
از دیروز اینترنت خطوط تلفن ثابت و تلفن همراه در برخی نقاط کشور قطع شده است، امروز نیز گزارش ‌ها حاکی از قطع اینترنت در کشور است. کندی و قطع اینترنت خطوط ثابت تلفن از دیروز در برخی از نقاط کشور اتفاق افتاد و همزمان خبرها از قطع اینترنت خطوط تلفن‌های همراه در برخی از خطوط به گوش می‌رسد. امروز نیز گزارش‌ها حاکی از قطع اینترنت خطوط تلفن ثابت و همراه در کشور است. وی با تاکید بر اینکه تصمیم برای قطع اینترنت هیچ ارتباطی به اپراتورها ندارد، افزود: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
عکس: خبرگزاری فارس۲ - فارغ از مصداق کنونی، هنوز ساز و کار مناسبی برای «بیان اعتراضات» در کشور وجود ندارد؛ گو این که اساسا چنین حقی به رسمیت شناخته نشده است! به عنوان مثال نوجوانانی که اساسا در ماجرای اعتراضات بنزینی نیستند و در عین حال، اینترنت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنهاست نیز درگیر نارضایتی می‌شوند. وانگهی مگر در یکی دو روز گذشته، وقایع اعتراضی چقدر پرحجم بودند که کل اینترنت کشور را این گونه مختل کردند؟! این واکنش سنگین، چنین تداعی می‌کند که اعتراضات بسیار گسترده‌تر و خطرناک‌تر از آنی هستند که واقعا هستند. سران قوا با پشتوانه کارشناسی یک تصمیم گرفتند و باید اجرا شود. "
ایلناایلنا2 ساعت قبل
با قطع اینترنت، خدمات تاکسی‌های اینترنتی مختل شده و این موضوع مشکلاتی را در حوزه حمل و نقل ایجاد کرده است. به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، با قطع اینترنت در کشور خدمات وابسته به اینترنت نیز دچار اختلال شده است. از جمله این خدمات تاکسی‌ها اینترنتی هستند که از دیروز خدمات آن‌ها با اختلال روبه‌رو شده است. در صورت تماس با دفتر مرکزی اسنپ اپراتور درباره شرایط جدید تامین سوخت و هزینه‌ها به رانندگان توضیحاتی را ارائه می‌دهد. توضیح دیگر اپراتور مربوط به قطع اینترنت با این محتوا است؛ به علت بروز اختلال در زیر ساخت شبکه اینترنت کلیه اتصالات اینترنتی دچار اختلال شده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ساعت قبل
بعد از اظهارات مداخله‌جویانه «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا درباره بروز برخی آشوب‌ها در حاشیه اعتراضات در ایران، وزارت خارجه آمریکا هم یک بیانیه صادر کرد. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حمایت از آشوبها در حاشیه اعتراضات در ایران، بیانیه‌ای مداخله‌جویانه صادر کرد. این بیانیه مداخله‌جویانه ساعتی بعد از توئیت «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا درباره برخی اغتشاشات و ناآرامی‌ها در ایران صادر شد. پامپئو در این پیام توئیتری نوشت که آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند. با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین و سهمیه بندی آن در ایران، روز گذشته (شنبه) اعتراضاتی در نقاط مختلف کشور انجام شد.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
فارس نوشت: «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مورد اعتراضات در ایران، بیانیه‌ای مداخله‌جویانه صادر کرد. این مقام آمریکایی در توئیتر نوشت: «ایالات متحده در کنار مردم ایران که مدت‌هاست در حال زجر کشیدن هستند، قرار دارد؛ مردمی که به تازه‌ترین بی‌عدالتی رژیم فاسد در قدرت اعتراض می‌کنند. ما تلاش (دولت ایران) برای قطعی اینترنت را محکوم می‌کنیم». این بیانیه مداخله‌جویانه ساعتی بعد از توئیت «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا صادر شد. پمپئو در این پیام توئیتری نوشت که آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند.
ایمناایمنا3 ساعت قبل
ناصر رئیسی فرد، رئیس انجمن شرکت‌های تامین و توزیع فرآورده‌های نفتی کشور در گفت‌وگویی با خبرنگار ایمنا به اتفاقات اخیر و گرانی ناگهانی قیمت بنزین واکنش نشان داد و گفت: با توجه به اینکه سیستم‌ها و اینترنت قطع است، جایگاه‌داران برای خرید فرآورده با مشکلات بسیاری مواجه هستند.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
وزیر امور خارجه و سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، در پی اعتراضات اخیر در کشورمان به گران شدن بنزین، موضع‌گیری مداخله‌جویانه داشتند. به گزارش ایسنا، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و همچنین مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور در اظهاراتی مداخله‌جویانه، درباره مسائل داخی ایران و اعتراضات به افزایش نرخ بنزین در روز گذشته، موضع‌گیری کردند. پمپئو در پیامی توییتری با بازنشر توئیتی مشابه که در ژوئیه ۲۰۱۸ منتشر کرده بود، بار دیگر، با مداخله در امور داخلی ایران، گفت: تقریبا یک سال و نیم پیش به مردم ایران گفتم که آمریکا کنار شما ایستاده است. علاوه بر این، اورتاگوس نیز رویدادهای روز گذشته را در ایران دستمایه اظهارات مداخله‌جویانه خود قرار داده و در پیامی توییتری مدعی شد در حالی که مردم ایران به «بی‌عدالتی حکومت» اعتراض می‌کنند، «آمریکا در کنار این مردم که مدت‌هاست در رنج هستند، می‌ایستد.» او افزود: ما تلاش‌ها برای قطع اینترنت را محکوم می‌کنیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
عصر شنبه در پی سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین، در برخی شهرهای کشور اعتراضاتی به صورت پراکنده شکل گرفت. اختلال در سرویس‌دهی مترو و اتوبوس‌های درون‌شهری و همچنین نبود امکان تردد خودروها باعث بروز مشکل برای برخی شهروندان شد. مشاهدات عینی از آرام‌بودن اغلب این اعتراضات و خویشتنداری پلیس نسبت به شهروندان معترض در بیشتر نقاط حکایت داشت. در منطقه چهارراه زند نیز برخی افراد نسبت به خاموش‌کردن چراغ‌های بخشی از خیابان اصلی اقدام کردند و لاستیک خودروها را آتش زدند. محسن دالوند فرمانده انتظامی اهواز وضعیت اهواز را «تحت کنترل» عنوان کرد و گفت که هیچکدام از مسیرها مسدود نشده است.
ایمناایمنا3 ساعت قبل
بابک صادقیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص وضعیت کیفی هوای کلانشهر اصفهان اظهار کرد: با توجه به قطعی اینترنت و نبود امکان برای فعالیت اینترنت دیتا امکان دسترسی به اطلاعات ایستگاه‌های سنجش آلاینده‌های اصفهان وجود ندارد. وی تصریح کرد: البته با برآورد صورت گرفته می‌توان گفت در حال حاضر وضعیت کیفی هوای شهر اصفهان در شرایط سالم قرار دارد.
زوم‌جیزوم‌جی3 ساعت قبل
در صحنه‌های آغازین انیمیشن Rew Day تقریبا یک دقیقه و نیم هیچ اتفاقی جز حرکت چند قایق یا عنصر محیطی دیگر نیستیم. روی کاغذ، روند روایت انیمیشن Rew Day مناسب یک انیمیشن کوتاه نیست، اما پردازش خوب باعث شده که نهایتا اثر قابل قبول از آب دربیایددر گذشته زمان زیادی را به صحبت کردن درباره‌ی اهمیت ضرب آهنگ و یکپارچگی روایت در آثار کوتاه اختصاص دادیم. روی کاغذ، روند روایت انیمیشن Rew Day، درست مثل سکانس آغازینش، مناسب یک انیمیشن کوتاه نیست، اما پردازش خوب باعث شده که نهایتا اثر قابل قبول از آب دربیاید؛ Rew Day اثری هفت دقیقه‌ای است که نیمی از آن به آماده‌سازی بینندگان برای پیچش اصلی داستان اختصاص یافته است. Rew Day از آن دسته آثاری است که صرفا بر پایه‌ی یک ایده‌ی اصلی تولید شده. او بعد از Rew Day دو انیمیشن دیگر به نام‌های The Magical Cake of Auntie Bantie و Shell in Love ساخت، که البته به اندازه‌ی Rew Day موفق نبودند.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
از دیروز اینترنت خطوط تلفن ثابت و تلفن همراه در برخی نقاط کشور قطع شده است، امروز نیز گزارش ‌ها حاکی از قطع اینترنت در کشور است. امروز نیز گزارش‌ها حاکی از قطع اینترنت خطوط تلفن ثابت و همراه در کشور است. یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا دلیل قطع اینترنت را مسائل امنیتی عنوان کرد. وی با تاکید بر اینکه تصمیم برای قطع اینترنت هیچ ارتباطی به اپراتورها ندارد، افزود: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد.
ایمناایمنا4 ساعت قبل
ناصر رئیسی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: با توجه به اینکه سیستم‌ها و اینترنت قطع است، جایگاه‌داران برای خرید فرآورده با مشکلات بسیاری مواجه هستند. وی با بیان اینکه دولت اقدام غیرعقلایی انجام داده‌ است، خاطرنشان کرد: من سال‌هاست که موافق واقعی شدن قیمت حامل‌های انرژی، بنزین و سوخت هستم اما نه به این شکلی که اتفاق افتاد. رئیس انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای تامین و توزیع فرآورده‌های نفتی کشور افزود: تا ساعت ۱۱ شب ۲۴ آبان ماه تغییرات قیمت تکذیب می‌شد، اما ساعت ۱۲ شب اعلام شد که تغییرات اتفاق افتاده است، آن هم به بدترین شکل ممکن یعنی سهمیه‌بندی کردن؛ زیرا سهمیه بندی به غیر از فساد و رانت دستاورد دیگری ندارد. وی با بیان اینکه مردم سیاست‌گذاری‌ها ی دولت را باور ندارند و اعتماد از بین رفته است، گفت: در سیاست‌گذاری اخیر برای قیمت بنزین به این مهم که درآمد حاصل از افزایش قیمت‌ها باید صرف امور رفاهی مردم و ساختن زیرساخت‌ها شود، توجهی نشد، صحبت‌های اخیر برخی مسئولان نیز در حد تئوری است. رئیسی فرد اعلام کرد: با وجود تغییر قیمت اما جایگاه‌هایی که فرآورده دارند، شلوغ است.
عصر ایرانعصر ایران4 ساعت قبل
اینترنت در برخی شهرستان‌های خراسان رضوی دچار اختلال است که تا ظهر امروز (یکشنبه) رفع خواهد شد. مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات خراسان رضوی به خبرنگار ایرنا گفت: در حال حاضر اینترنت در برخی مناطق شهر مشهد و شهرستان‌های این استان نظیر نیشابور و کاشمر دچار اختلال شده است. وی اظهار داشت: اینترنت گوشی‌های تلفن همراه اول نیز مشکلی ندارد و مشکلات رخ داده اختلال در سطح بین‌المللی است. وی گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ اپراتور تلفن همراه در خراسان رضوی و کشور سرویس دهی می‌کنند که یکی از آن‌ها همراه اول است و ممکن است اختلالات رخ داده مربوط به سایر شبکه‌ها باشد. هم‌اکنون بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک تلفن همراه اول و افزون بر ۲ میلیون و ۵۰۰ مشترک تلفن ثابت در خراسان رضوی خدمات رسانی می‌شوند.
فراروفرارو4 ساعت قبل
فرارو-در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون ۹۵ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون ۸۰ هزار تومان معامله شد. در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی دو میلیون و ۱۴۰ هزار تومان، ربع سکه هم یک میلیون و ۳۳۰ هزار تومان و سکه گرمی نیز ۸۵۰ هزار تومان قیمت خورد. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۱۵ هزار تومان ارزش گذاری شد، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۴۶۸ دلار قیمت خورد. با توجه به محدودیت دسترسی به اینترنت اتحادیه طلا و جواهر برای امروز یکشنبه ۲۶ آبان قیمت رسمی طلا و سکه را اعلام نکرد و همان قیمت‌های روز گذشته را اعلام شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
سعید دهقان، وکیل دادگستری، با اشاره به طرح موضوع vpn قانونی گفت: این موضوع، علاوه بر تبعیض آمیز بودن این اقدام، خلاف اصول ۱۹ و ۲۰ از قانون اساسی است که بر حقوق مساوی ملت و یا حمایت یکسان قانون از مردم تاکید دارد. اعتمادآنلاین| سعید دهقان، وکیل دادگستری، با اشاره به توضیحات فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در خصوص طرح VPN قانونی گفت: این عنوان پارادوکس و تضاد دارد. دهقان افزود: در آن جا هم که قانونگذار مجوز استفاده از ماهواره را به یک عده خاص داده، هر چند برخلاف بند ۹ از اصل سوم قانون اساسی مبنی بر منع تبعیض ناروا عمل شده است، ولی دست کم در قالب یک قانون ولو نادرست بوده است. مگر می‌شود با فشار و ارعاب، سلیقه‌های شخصی را در حکم قانون دید و بعد با همین سلیقه، بین مردم تبعیض ایجاد کرد؟ آنهم در شرایطی که هیچ مقامی ولو قانونگذار هم طبق اصل نهم قانون اساسی، حق ندارد آزادی‌های شهروندان را سلب کند. امیدواریم رییس قوه قضاییه در جریان این ناهمواری‌های مسیر قانونی نباشند و اطلاع یابند، ولی اگر در جریان بوده باشند و درخواست قانونی ما اجازه ثبت نیافته باشد، مسأله جای تامل دارد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از دیجیاتو، علی رغم گذشت چندین دهه از معرفی شبکه اینترنت هنوز میلیاردها نفر در دنیا به اینترنت دسترسی ندارند. یکی از راه‌های غلبه بر این مشکل فراهم کردن امکان اتصال عموم افراد به شبکه اینترنت از طریق ماهواره است؛ فرایندی که به خاطر پیچیدگی فنی و هزینه سرسام آور از نظر بسیاری ناممکن بود. با این وجود ایلان ماسک با راه اندازی تسلا، اسپیس ایکس و حتی بورینگ کمپانی، مهارت خود در پیاده سازی پروژه‌های دشوار را به همگان ثابت کرده است. ماسک با راه اندازی پروژه استارلینک قصد ارسال دستکم ۱۲ هزار ماهواره به مدار زمین را دارد که با ایجاد شبکه‌ای عظیم، اینترنت را برای نخستین بار در دسترس همه ساکنان این کره خاکی قرار می‌دهند. کمپانی فضایی در صورت موفقیت این پروژه به درآمدی سرشار دست می‌یابد که قرار است صرف مسکونی سازی مریخ شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز5 ساعت قبل
یک مسئول مطلع در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد که محدودیت دسترسی به اینترنت از شب گذشته با تصویب شورای امنیت کشور انجام شده است. ایسنا در گفت‌وگو با یک مسئول مطلع در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص محدودیت دسترسی به اینترنت مطلع شد که با تصویب شورای امنیت کشور و ابلاغ دبیرخانه آن به اپراتورهای اینترنت از شب گذشته و به مدت ۲۴ ساعت دسترسی به اینترنت محدود شده است. پیگیری‌های زیادی از سوی وزارتخانه در حال انجام است تا با رایزنی با دبیرخانه شاک مجوز لازم برای برقراری مجدد ارتباطات و ابلاغ آن به اپراتورها صورت پذیرد.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام کرده‌اند که اپل قصد دارد از رقبای خود در تولید و عرضه گوشی‌های مجهز به شبکه ۵G سبقت بگیرد. به گزارش ایسنا، با توجه به استقبال بی نظیر کاربران از گوشی‌های مجهز به شبکه ۵G، بسیاری از اپراتورهای مخابراتی و شرکت‌های تولیدکننده موبایل درصدد توسعه، تولید و عرضه گوشی‌های مجهز به شبکه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G بوده‌اند. کارشناسان و تحلیلگران فعال در استراتژی آنالتیکس به تازگی برآورد و اعلام کرده‌اند که اپل قصد دارد با معرفی و عرضه گوشی‌های هوشمند مجهز به شبکه ۵G، از رقبای خود یعنی شرکت‌های سامسونگ و هواوی سبقت گرفته و بدین ترتیب تبدیل به شرکت پیشگام در توسعه شبکه ۵G شود. بر اساس گزارش وب سایت businessinsider، بنابراین انتظار می‌رود که هر سه مدل گوشی‌های آیفون که در سال آینده میلادی معرفی و عرضه خواهند شد، از شبکه ۵G پشتیبانی خواهند کرد. نسل پنجم شبکه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می‌شود.

۲۶ آبان | خبر اول روزنامه‌های صبح ایران

12+
همشهریهمشهری5 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا اعلام کرد: پیامک‌هایی که کاربر را به سمت دریافت رمزهای یک بار مصرف هدایت می‌کند، جعلی است. رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا گفت: برای طی کردن فرآیند دریافت رمز یک بار مصرف، نیازی به ثبت نام نیست، به همین دلیل پیامک هایی که کاربر را به سمت دریافت رمز یک بار مصرف هدایت می‌کند، جعلی هستند. وی در مورد شیوه دریافت رمزهای یک بار مصرف از طریق پیامک، گفت: هنوز فرآیند دریافت پیامکی این رمزها اعلام نشده است و منتظر اعلام آن از طریق رسانه‌های عمومی هستیم. رمز یکبار مصرف برای ایمن سازی دسترسی کاربران به سیستم‌های الکترونیکی است که در آن از قابلیت‌های رمزنگاری برای تولید رمز تصادفی یک بار مصرف استفاده می‌شود. همچنین از رمزهای یک‌بار مصرف برای انجام تراکنش‌های مالی در اینترنت‌بانک نیز استفاده می‌شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، محققان طی یک پژوهش جدید دریافتند، اعتیاد به خرید آنلاین یک وضعیت اختلال سلامت روان است که به میزان قابل توجهی میان افراد افزایش یافته است. این پژوهش توسط تیمی از محققان آلمانی صورت گرفته و داده‌های به دست آمده از‌ آن بیانگر این موضوع است که اعتیاد به خرید آنلاین یک وضعیت بهداشت روان است و باید به طور رسمی به دلیل توانایی آن در بروز اختلال در سلامت روان و روابط مردم به رسمیت شناخته شود. پژوهشگران تأکید می‌کنند: افرادی که معتاد به خرید آنلاین وسایل هستند بیشتر از اضطراب یا افسردگی برخوردارند. روانشناسان باتکیه بر اطلاعات به دست آمده از تحقیقات اخیر باور دارند، اعتیاد به خرید آنلاین باید به عنوان یک اختلال روانی واقعی شناخته شود. اختلال خرید آنلاین (BSD)، ده‌ها سال است که شناخته شده، اما کارشناسان می‌گویند در عصر اینترنت معنای جدیدی پیدا کرده و اکنون از هر ۲۰ نفر یک نفر به این وضعیت دچار است.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
رضا عبدی گوینده، صداپیشه و بازیگر نقش «آمیرزا عبدالطمع» در برنامه رادیویی «صبح جمعه با شما» تازه‌ترین پیشکسوت رادیویی‌ست که امروز به خاک سپرده می‌شود. ساجد قدوسیان (تهیه‌کننده برنامه رادیویی صبح جمعه با شما) او درباره وضعیت پیشکسوتان رادیو و حمایتی که باید از آنها صورت گیرد، گفت: فکر می‌کنم، پیشکسوتان بیشتر از بحث مالی، به توجه احتیاج دارند. بر همین اساس از زمانی که من تهیه‌کنندگی برنامه «صبح جمعه با شما» را برعهده گرفتم، اتفاقا سعی کردیم، در درجه اول بیشتر پیشکسوتان را به برنامه دعوت کنیم و بزرگوارانی که به برنامه آمدند نیز، بیشتر از کار نکردن، ناراحت بودند. قدوسیان با بیان اینکه سعی کردیم اکثر پیشکسوتانی که مایل به همکاری با برنامه صبح جمعه با شما بودند را به برنامه بیاوریم، اظهار داشت: از طرف خودم و مدیران شبکه اعلام می‌کنم که در برنامه صبح جمعه با شما به روی هیچ پیشکسوتی بسته نیست، به خصوص آنهایی که با این برنامه همکاری داشتند. تهیه‌کننده «برنامه صبح جمعه با شما» همچنین درباره حمایت‌هایی که از دست‌اندرکاران رادیو می‌شود، گفت: تا آنجایی که این امکان فراهم شود، حمایت صورت می‌گیرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
اما فناوری‌های پوشیدنی در چه بخش‌هایی طرفدار دارد؟ یکی از حوزه‌های پرطرفدار فناوری‌های پوشیدنی، ورزش است. رواج فناوری‌های پوشیدنی در حوزه ورزش زمینه ساز استفاده از این تکنولوژی در میادین ورزشی شده است طوری که به‌عنوان مثال امسال برای نخستین بار در مسابقات ورزشی تنیس میلان ایتالیا، هم بازیکن و هم مربی‌ها مجاز به استفاده رسمی از فناوری‌های پوشیدنی شده‌اند. همچنین با استفاده از این فناوری‌های پوشیدنی، آتش‌نشانان نیز می‌توانند در حوادث و آتش‌سوزی‌های گسترده به راحتی یکدیگر را پیدا کنند. فناوری‌های پوشیدنی، اینترنت اشیا و اپلیکیشن‌های ویژه پیش‌بینی شرایط مختلف در فرودگاه‌ها و مدیریت پروازهای ایرلاین‌ها نیز نقشی خاص ایفا می‌کنند. همچنین محققان مؤسسه گارتنر معتقدند حتی کاربرانی که درحال حاضر نسبت به خرید فناوری‌های پوشیدنی کاملا بی‌اعتنا هستند ممکن است درآینده‌ای نزدیک با افزایش ویژگی‌های این فناوری‌های پوشیدنی، به خرید آنها مشتاق شوند.
ایلناایلنا7 ساعت قبل
در این میان شاهد توجه بیشتر به استارت‌آپ‌ها و کسب و کار‌های نو هستیم. ارزیابی و نظر پذیرفته شده‌ای وجود دارد که عنوان می‌کند تنها ۱۰ درصد کسب و کار‌های جدید موفق می‌شوند. نمایندگان مجلس و فعالان حوزه کسب و کار هم که تقریبا هر روز در این باره حرف می‌زنند. او با تاکید بر اینکه به ویژه در مورد کسب‌و‌کار‌های نو نیازمند بازنگری در قوانین مربوط به دستمزد، بیمه و مجوز‌ها هستیم، عنوان می‌کند: کسب و کار‌های نو نمی‌ایستند. به دلیل قوانین سختگیرانه و مبهم گاهی مجوز گرفتن برای یک کار به قدری مشکل می‌شود که افراد دست از کار می‌کشند.

به انتهای لیست رسیدید