باران

باران

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد55 دقیقه قبل
پرواز پروانه‌های سی و دومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان همراه با فریادهای سرخوشانه کودکان و نوجوانان و در میان خاطرات پدران و مادران در باغ غدیر اصفهان اوج گرفت. هرچند سال‌ها از این خاطرات می‌گذرد، اما برای آنان که با کلاه قرمزی، مریم و میتیل‌ها بزرگ‌شده‌اند، همچنان ماندگار است. پس از سخنرانی‌ها ۱۷۰ کودک و نوجوان، روی صحنه آمدند و نواهای لطیف کودکانه‌ای را نواختند که با تشویق پرشور حضار همراه بود. با پخش برنامه‌ای که با اجرای عمو مهربان و خاله رویا همراه بود، از کودکان سیل‌زده دعوت شد تا روی صحنه بیایند. شهری بدون خشونت برای کودکاندر ادامه رئیس گروه فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: به‌دنبال شهری هستیم که کودکان در آن مورد خشونت قرار نگیرند و کودک کار مشاهده نشود.
اصفهان امروزاصفهان امروز6 ساعت قبل
۲۹ مرداد ۱۳۹۸, ۲۲:۳۰ / کد خبر:۷۴۱۸۱ ایران چهارفصل ما مملو از مکان‌های دیدنی و شهرهای زیبایی است که سفر به آنها می‌تواند تا سالیان متمادی ادامه داشته باشد. اما فارغ از ظرفیت‌های گردشگری، چشم‌اندازهای طبیعی و سایت‌های باستانی، شهرهای مختلف ایران لقب‌های متنوعی دارند که در زیر به شما معرفی کرده‌ایم؛ از شهر بدون گدا گرفته تا پایتخت بهارنارنج و شهر می‌ناب و انگور. برای آشنایی با با لقب‌ شهرهای مختلف ایران تا انتهای مطلب همراهمان باشید. ایلام: عروس زاگروسمسجدسلیمان: شهر اولین‌ها، به سبب وجود اولین چاه خاورمیانه، اولین باشگاه‌های ورزشی و سایر موارد عصر جدیدشیراز: پایتخت ادب و فرهنگ ایران، مدینه الشعرابابل: پایتخت بهارنارنج ایرانقائمشهر: قطب ورزش ایرانتبریز: شهر بدون گدایاسوج: پایتخت طبیعت ایراناصفهان: شهر شهیدان، نصف جهان، شهر گنبدهای فیروزه‌ای، پایتخت سنگ، پایتخت صنایع دستی جهانکرج: ایران کوچکلالجین: پایتخت سفال و سرامیک ایرانمشهد: پایتخت معنوی ایراننیشابور: ابرشهر، دمشق کوچک، پایدارترین شهر ایران، شهر فیروزهسبزوار: دیار سربداران، پایتخت نثر فارسی، پایتخت اولین حکومت شیعه اثنی عشری در ایران، مهد هندبال ایران، شهر دیرینه‌های پایدار و دانشوران بیدارهمدان: پایتخت تاریخ وتمدن ایرانهندیجان: سرزمین آب و لنج‌ها، سرزمین ماهیان و شهر همزیستی انسان و دریاتویسرکان: بهشت غرب ایران، شهر گردوبروجرد: شهر فرزانگان، دارالسرور، پاریس کوچک ایرانمیمه: شهر می‌ناب و انگورکاشان: دارالمومنین، شهر گل و گلابگرگان: شهرطلای سفیدپورزنه: شهر فرشته‌ها، شهر کبوتران سفیدلواسان: بورلی هیلز ایران، سوئیس ایرانیزد: دارالعباد، دارالاسلام، شهر بادگیرها، شهر دوچرخه‌ها، شهر قنات و قنوت و قناعتدزفول: موزه آجری ایرانهرمز: جزیره رنگین کمانمحلات: هلند ایرانفریدونشهر: سوئیس ایرانمراغه: پایتخت نجوم ایراننجف آباد: شهر شهادتلاهیجان: عروس گیلانلرستان: سرزمین گیسوان آبی، آبشارهاگرمسار: جزیره اقوام، شهر خورشید تابانکلیبر: سرزمین صخره هاقشم: سرزمین عجایب هفتگانهدلیجان: شهر ایزوگامکیش: مروارید خلیج فارس، نگین خلیج فارسکوهرنگ: شهر برف و بورانقزوین: پایتخت خوشنویسی ایرانفیروزه: استانبول کوچکجیرفت: هندوستان کوچکاردکان: یونان کوچک، نگین کویر ایران، شهر گفتگو و لبخندآبادان: برزیل ایرانبلداجی: شهر گزرشت: شهر بارانپارس آباد: مهد کشاورزیشهرکرد: بام ایرانبندرعباس: پایتخت حمل و نقلکرمان: دیار کریمان، بهشت معادناراک: پایتخت صنعتی ایرانخمینی شهر: حسینیه ایرانرامسر: عروس شهر‌های ایراناردبیل: دار الارشاد
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز7 ساعت قبل
بهانه ارزشمند دیدارمان بازگشت آزادگان سرافراز به آغوش میهن بود. شک ندارم هر چه در این باره بشنویم باز هم زوایای پنهان و ناگفته دیگری وجود خواهد داشت چراکه سخن از این وادی زیاد است. این آزاده سرافراز که در شهریورماه ۹۰ در امور مالی فاطمیه بازنشسته شده است گفت: وقتی که بازنشسته شدم جای من سه نفر جایگزین شدند. ایجاد روحیه ایثارگری به جامعه به رسیدگی نیاز دارد سطح تورم باعث بسیاری مشکلات است مردم وقتی در رفاه باشند به جانبازی و ایثارگری جذب می‌شود. و کلام آخر از قول مولاناگر بگویم شرح این معنا تمام صد قیامت بگذرد وین ناتمام
فارسفارس7 ساعت قبل
بهانه ارزشمند دیدارمان بازگشت آزادگان سرافراز به آغوش میهن بود. شک ندارم هر چه در این باره بشنویم باز هم زوایای پنهان و ناگفته دیگری وجود خواهد داشت چراکه سخن از این وادی زیاد است. این آزاده سرافراز که در شهریورماه ۹۰ در امور مالی فاطمیه بازنشسته شده است گفت: وقتی که بازنشسته شدم جای من سه نفر جایگزین شدند. ایجاد روحیه ایثارگری به جامعه به رسیدگی نیاز دارد سطح تورم باعث بسیاری مشکلات است مردم وقتی در رفاه باشند به جانبازی و ایثارگری جذب می‌شود. و کلام آخر از قول مولاناگر بگویم شرح این معنا تمام صد قیامت بگذرد وین ناتمامانتهای پیام/ ۸۹۰۵۰/خ
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز8 ساعت قبل
اما زمانی که تنها باشید، این کار می‌تواند می‌تواند بازدهی شما را بالا ببرد و شما را آرام کند. تحقیقات متعددی بیان می‌کند جویدن آدامس به ما کمک می‌کند احساس هوشیاری بیشتری کنیم. تحقیق دیگری هم بیان می‌کند جویدن آدامس روحیه را تقویت می‌کند و سطح کورتیرول یا همان هورمون اضطراب را در بدن پایین می‌آورد. تحقیقی در سال ۲۰۱۵ بیان می‌کند بی نظمی، آدم‌ها را وادار می‌کند هدفمندتر باشند، چون این انگیزه را به آن‌ها می‌دهد که «در جای دیگری» به دنبال نظم باشند. اما تحقیقات بیان می‌کند استفاده از این کلمات کمک می‌کند چیزی که می‌خواهیم بگوییم را به خاطر بیاوریم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز8 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، «کاری لام»، رئیس اجرایی هنگ کنگ امروز- سه شنبه- اعلام کرد که راهپیمایی هفته پیش در هنگ کنگ که مسالمت‌آمیز برگزار شد، ابتدای روند آرامش در این شهر خواهد بود. صدها هزار نفر روز یکشنبه زیر باران شدید به راهپیمایی ضد دولتی در این شهر پرداختند. وی در ادامه گفت که در حال ایجاد زیرساخت برای مذاکره با معترضان برای دستیابی به فهم مشترک خواهد بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ساعت قبل
با توجه به استقبال تماشاگران، نمایش «فرشته تاریخ» به نویسندگی و کارگردانی «محمد رضایی‌راد» تا ۴ شهریور، در «تماشاخانه ملک» روی صحنه می‌رود. نمایش «فرشته تاریخ» تازه‌ترین اثر محمد رضایی‌راد–نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر- است که از ابتدای تیرماه با حضور بازیگرانی چون میلاد رحیمی، باران کوثری، رضا بهبودی، میلاد شجره و … در سالن چهارسوی تئاترشهر روی صحنه رفته است. «فرشته تاریخ» یازدهمین نمایش «گروه تئاتر خانه» به سرپرستی محمد رضایی‌راد است که با رویکردی آزاد به روایت آخرین شب از زندگی «والتر بنیامین»، فیلسوف شناخته شده آلمانی می‌پردازد. اندیشه‌های بنیامین سپهر وسیعی از موضوعات گوناگون، از فلسفه «تاریخ» و «زبان» گرفته تا «هنر» و «زیبایی شناسی» را در بر می‌گیرد. نمایش «فرشته تاریخ» تا ۴ شهریور در «تماشاخانه ملک» واقع در خیابان شریعتی، خیابان ملک (نرسیده به خیابان بهارشیراز)، ‌ نبش خیابان وزوایی، پلاک ۱۳ به روی صحنه می‌رود و پیش‌فروش بلیت این نمایش، هم اکنون در سایت tik۸ به آدرس www. tik۸. comآغاز شده است.
ایلناایلنا9 ساعت قبل
رئیس اجرایی هنگ کنگ اعلام کرد که در حال ایجاد زیرساخت برای مذاکره با معترضان است. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «کاری لام» , رئیس اجرایی هنگ کنگ امروز- سه شنبه- اعلام کرد که راهپیمایی هفته پیش در هنگ کنگ که مسالمت‌آمیز برگزار شد، ابتدای روند آرامش در این شهر خواهد بود. صدها هزار نفر روز یکشنبه زیر باران شدید به راهپیمایی ضد دولتی در این شهر پرداختند. وی در ادامه گفت که در حال ایجاد زیرساخت برای مذاکره با معترضان برای دستیابی به فهم مشترک خواهد بود.

خان‌محمدی: نگهبان نمایش فرمالیته را بازی می‌کنم/قاراسمیان: فرمالیته سالها در کارنامه کاری من ماندگار خواهد ماند

3+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ساعت قبل
ایسناایسنا10 ساعت قبل
معاون فرهنگی دانشگاه علامه محدث نوری مازندران گفت: اسلام بر پایه توحید، نبوت و معاد است و استوانه مهم دیگر یعنی امامت امامان معصوم را، روز غدیر تثبیت کرد و با آن خداوند این دین را به کمال رساند. حجت الاسلام فیاضی با بیان اینکه رسول خدا پس از انجام مناسک حج به هنگام بازگشت در محلی که اکنون به غدیرخم مشهور است از حرکت باز ایستادند، افزود: با دستور رسول خدا اجتماع عظیم بیش از یکصد هزار نفراز کاروانیان به پیشرفته و عقب مانده نزد رسول خدا گرد آمدند و منبری از جهاز شتر برافراشته که رسول خدا بر فراز آن نشست و شروع به خطبه‌ای کرد که معروف به خطبه‌ی غدیریه شد و پیروان اسلام مکتب اهل بیت باید به تمام ابعاد آن سخنرانی توجه عمیق داشته باشند. وی خاطرنشان کرد: رسول خدا ابتدا با گرفتن اقرار اعتراف از جمعیت با بلند کردن دست امیرالمومنین علی (ع) و با گفتن «من کنت مولاه، فهذا علی مولاه» به جمعیت حاضر بلکه تاریخ بشری جانشین خود و امام امت را معرفی کرد. وی با اشاره به اینکه روز غدیر مکمل روز بعثت است، اظهار کرد: امامت علی (ع) موجب اتمام نبوت رسول خدا و دین اسلام با قبول امامت علی به کمال خود رسید. حجت الاسلام فیاضی تصریح کرد: این که پس از پنجاه سال واقعه غدیر خاندان ابوسفیان در عاشورا سر فرزند رسول خدا را برید، خورشید وار بر بالای نیزه قرار دادند و اهل بیت رسول خدا را به عنوان اسیر به مجلس هند جگر خواره آوردند، اگر واقعه غدیر پاس داشته می‌شد، عاشورا پدید نمی‌آمد.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
با توجه به استقبال تماشاگران، نمایش «فرشته تاریخ» به نویسندگی و کارگردانی «محمد رضایی‌راد» تا ۴ شهریور، در «تماشاخانه ملک» روی صحنه می‌رود. نمایش «فرشته تاریخ» تازه‌ترین اثر محمد رضایی‌راد–نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر- است که از ابتدای تیرماه با حضور بازیگرانی چون میلاد رحیمی، باران کوثری، رضا بهبودی، میلاد شجره و … در سالن چهارسوی تئاترشهر روی صحنه رفته است. «فرشته تاریخ» یازدهمین نمایش «گروه تئاتر خانه» به سرپرستی محمد رضایی‌راد است که با رویکردی آزاد به روایت آخرین شب از زندگی «والتر بنیامین»، فیلسوف شناخته شده آلمانی می‌پردازد. اندیشه‌های بنیامین سپهر وسیعی از موضوعات گوناگون، از فلسفه «تاریخ» و «زبان» گرفته تا «هنر» و «زیبایی شناسی» را در بر می‌گیرد. نمایش «فرشته تاریخ» تا ۴ شهریور در «تماشاخانه ملک» واقع در خیابان شریعتی، خیابان ملک (نرسیده به خیابان بهارشیراز)، ‌ نبش خیابان وزوایی، پلاک ۱۳ به روی صحنه می‌رود و پیش‌فروش بلیت این نمایش، هم اکنون در سایت tik۸ به آدرس www. tik۸. comآغاز شده است.
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
موج به نقل از مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران نوشت: قیمت دام زنده نسبت به سال ۹۷ نزدیک به ۳۰ درصد کاهش داشته است، هرچند این تغییر قیمت در دامداری‌ها رخ داده اما عملا کاهش قیمت در بازار ایجاد نشده است و این متاثر از نفوذ افرادی است که مانع از کاهش قیمت گوشت در بازار می‌شوند. برای نمونه اتحادیه دامداران در بخش تولید فعالیت دارد و انجمنی برای واردات گوشت زیرمجموعه اتاق بازرگانی تشکیل شده است، همچنین انجمنی برای صادرات گوشت تشکیل شده که به نفع تولیدکننده‌ها و مصرف‌کننده‌ها نیست و تنها عده‌ای خاص از بازار گوشت سود می‌برند. مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران با تاکید بر اینکه در سال ۹۸ نزدیک به ۶ درصد افزایش تولید گوشت قرمز در کشور داشته‌ایم، گفت: در حال حاضر صادرات ممنوع است و عده‌ای هنوز به واردات گوشت ادامه می‌دهند در شرایطی که بازار تغییر قیمت نداشته است، در شرایطی که با ایجاد بهره‌وری می‌توان میزان نیاز بازار را به طور کامل در داخل تامین کرد. او با تاکید بر اینکه گفته می‌شود سال گذشته ۱۸۰ هزار تن گوشت قرمز وارد شده است، اما شواهد حاکی از این است که یک‌سوم این گوشت بیشتر در بازار عرضه نشده، اظهار کرد: وقتی به آمار واردات و میزان عرضه گوشت قرمز در بازار توجه می‌کنید نشان می‌دهد یا این میزان واردات انجام‌نشده است یا با وجود واردات دو سوم آن به بازار عرضه نشده است. سلطانی با بیان اینکه نیاز کشور به واردات گوشت قرمز در کشور ۷۰ تا ۸۰ هزار تن است، گفت: در شرایط کنونی نزدیک به ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید می‌شود که بر مبنای تقاضای بازار میزان نیاز به واردات ۱۰ درصد است و اگر بهره‌وری لازم برای افزایش وزن لاشه گوشت به میزان ۳۰ درصد انجام شود با همین میزان تولید داخلی نیاز به واردات به طور کامل برطرف می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴10 ساعت قبل
در این مطلب مروری داریم بر هشت سریال ملودرام ایرانی که بالای ۵۰ قسمت ساخته شدند. «بوی باران» در گروه سریال‌های ملودرام طولانی تلویزیون قرار می‌گیرد. منظورمان از سریال طولانی، کمدی‌های نود شبی و سریال‌های الف ویژه نیست. سریال پر از شخصیت‌ها و خرده‌قصه‌های مختلف بود تا جایی که هیچکس درست نمی‌دانست دغدغه اصلی سریال و هدفی که دنبال می‌کند چیست. از عشق و خیانت و اعتیاد و جراحی زیبایی گرفته تا دعوای عروس و مادرشوهر و … در واقع مشکل اصلی سریال گستردگی شخصیت‌ها و دور بودن آن‌ها از مسیر اصلی سریال بود.
رکنارکنا11 ساعت قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، در این حادثه به علت اصابت و حجم بالای گلوله‌های شلیک شده جوان ۳۵ ساله در دم فوت کرد و جوان ۳۱ساله دیگری که نیز در داخل خودرو و درکنار راننده بود به علت اصابت گلوله مجروح شد. علت این حمله مشخص نشده و قاتل متواری شده است! برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
فاطمه پاقلعه‌نژاد: «بوی باران» پرحاشیه‌ترین سریال این روزهای تلویزیون است. با اینکه «بوی باران» خیلی شعارزده است و خودتان هم می‌گویید بر اساس المان‌های اخلاقی نوشتید انتقادها به شما درست در جبهه‌ای است که انتظار می‌رود پشت چنین سریالی بایستند. بله ایشان صحبت‌هایی کردند و گفتند بودجه «بوی باران» ۱۹میلیارد شده. آقای وحید جلیلی گفته بوی باران نماد نفوذ در صدا و سیما است. من حاضرم به عنوان شاگرد و میرزا بنویس کنار دستش باشم. می‌دانید بوی باران چند صفحه است؟ ۲۲۵۰ صفحه.
همشهریهمشهری12 ساعت قبل
ما برای شنیدن حقیقت به عقب بازمی‌گشتیم. هنوز که هنوز است، ما مقصدی داریم که راه رسیدن به او را گم نمی‌کنیم؛ مقصدی که نامش علی‌ (ع) است. همین‌قدر مهربان، همین‌قدر ساده، همین‌قدر صبور. اصلا انگار همه‌ی نعمت‌های دنیا را در یک وجود جمع کردی؛ وجودی که نامش علی‌ (ع) است. پیغامی که نامش علی‌ (ع) است.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، ‌ سه‌شنبه ۲۹ مرداد و ۱۸ ذی‌الحجه مصادف با روز عید سعید غدیر خم بزرگ‌ترین عید مسلمانان جهان است. علی که بود؟ نفهمیده هیچ کس هرگزنه در زمان معاصر، نه در زمان علی! نکرد سجده به درگاه جز خدا همه عمررواست سجده‌ی عالم بر آستان علیکدام رای به ناحق! آخرینی توچه جای حیرت؟ او باید که شیر کربلا باشداگر استاد پیکار یل ام‌البنینی توامیدت شاید از این چاه کندن، آه! روزی بودکه از نخلی برای کوثرت، خرما بچینی توتو را با دست‌های بسته می‌بردند و می‌پرسم: دلیل خلق عالم!
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین12 ساعت قبل
مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران با اشاره به اینکه امسال بعد از چند سال خشک‌سالی وارد ترسالی شدیم و همین موضوع روی پرورش و زایش دام‌های سبک تاثیر گذاشت، گفت: بارش اخیر باران و آغاز ترسالی باعث شد دام‌های سبک دوباره زایی و دوقلو زایی داشته باشنداعتمادآنلاین|‌ قیمت دام زنده نسبت به سال ۹۷ نزدیک به ۳۰ درصد کاهش داشته است، هرچند این تغییر قیمت در دامداری‌ها رخ داده اما عملا کاهش قیمت در بازار ایجاد نشده است و این متاثر از نفوذ افرادی است که مانع از کاهش قیمت گوشت در بازار می‌شوند. سعید سلطانی با بیان اینکه در یک سال اخیر مبارزه با قاچاق دام نیز بیشتر از گذشته جدی گرفته شده است، افزود: علاوه بر این اقدامات افزایش تخصیص ارز برای واردات گوشت و کاهش قدرت خرید مردم در روند کاهش قیمت گوشت قرمز نیز تاثیر داشته است، به طوری که به تازگی قیمت دام زنده نسبت به اوج قیمت گوشت در سال ۹۷ نزدیک به ۳۰ درصد کاهش داشته است، هرچند این تغییر قیمت در دامداری‌ها رخ داده اما عملا کاهش قیمت در بازار ایجاد نشده است و این متاثر از نفوذ افرادی است که مانع از کاهش قیمت گوشت در بازار می‌شوند، در حالی که دامداران گوشت را ۳۰ درصد کمتر از قیمت‌های قبلی عرضه می‌کنند. برای نمونه اتحادیه دامداران در بخش تولید فعالیت دارد و انجمنی برای واردات گوشت زیرمجموعه اتاق بازرگانی تشکیل شده است، همچنین انجمنی برای صادرات گوشت تشکیل شده که به نفع تولیدکننده‌ها و مصرف‌کننده‌ها نیست و تنها عده‌ای خاص از بازار گوشت سود می‌برند. او با تاکید بر اینکه گفته می‌شود سال گذشته ۱۸۰ هزار تن گوشت قرمز وارد شده است، اما شواهد حاکی از این است که یک‌سوم این گوشت بیشتر در بازار عرضه نشده، اظهار کرد: وقتی به آمار واردات و میزان عرضه گوشت قرمز در بازارتوجه می‌کنید نشان می‌دهد یا این میزان واردات انجام‌نشده است یا با وجود واردات دو سوم آن به بازار عرضه نشده است. سلطانی با بیان اینکه نیاز کشور به واردات گوشت قرمز در کشور ۷۰ تا ۸۰ هزار تن است، گفت: در شرایط کنونی نزدیک به ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید می‌شود که بر مبنای تقاضای بازار میزان نیاز به واردات ۱۰ درصد است و اگر بهره‌وری لازم برای افزایش وزن لاشه گوشت به میزان ۳۰ درصد انجام شود با همین میزان تولید داخلی نیاز به واردات به طور کامل برطرف می‌شود.
رکنارکنا12 ساعت قبل
به گزارش رکنا، بعدازظهر امروز برای ارتفاعات استان البرز، غرب مازندران، ‌ برخی مناطق آذربایجان غربی، ‌کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و برخی مناطق هرمزگان افزایش ابر، رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده است. این وضعیت علاوه بر مناطق ذکر شده فردا برای شرق استان بوشهر روی خواهد داد. در ساعات بعدازظهر پنجشنبه و جمعه (۳۱ مرداد و اول تیر ۹۸) برای جنوب کرمان، برخی نقاط هرمزگان و بوشهر و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و غرب فارس، افزایش ابر، رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده است. طی سه روز آینده وزش باد شدید در نوار شرقی کشور به خصوص در منطقه زابل روی می‌دهد و علاوه بر این در شرق استان‌های یزد، کرمان و برخی نقاط خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی نیز وزش باد و خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین13 ساعت قبل
شب گذشته پروانه‌های رنگارنگ جشنواره کودک در نصف‌جهان به پرواز درآمدند و سایه بانی از مهربانی، لبخند و شادی را بر فراز شهر اصفهان گسترانیدند. اعتمادآنلاین|‌ بالاخره انتظارها به سر رسید و پس از یک سال بار دیگر پروانه‌های رنگی مهمان جشنواره کودک شدند و سایه بانی از مهربانی، لبخند و شادی را بر فراز شهر اصفهان گسترانیدند. سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در شب عید غدیرخم و با استقبال بی نظیر شهروندان اصفهانی و حضور چهره‌های شناخته شده سینمای کودک و مهمانان داخلی و خارجی به طور رسمی در باغ غدیر اصفهان آغاز به فعالیت کرد. وی افزود: این جشنواره می‌تواند با یاری از نگاره‌های معصومانه کودکان در حل مشکلات جهان موثر باشد. او ادامه داد: دلیل اهمیت جشنواره تحقق شور و نشاطی است که ضرورت جامعه امروزی است و باید درجامعه گسترش یابد.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
او با تاکید بر اینکه سیاست تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشت قرمز نه تنها موجب کاهش قیمت گوشت قرمز نشد، بلکه بخش عمده‌ای از منابع ارزی کشور از این طریق خارج شد، تصریح کرد: در حال حاضر قیمت دام زنده از ابتدای سال ۹۸ تاکنون نزدیک به ۳۰ درصد کاهش یافته است، هرچند در بازار اثر آن برای مردم دیده نمی‌شود که این ناشی از ضعف نظارتی و نبود نهادی واحد برای پذیرفتن مسئولیت بازار است. برای نمونه اتحادیه دامداران در بخش تولید فعالیت دارد و انجمنی برای واردات گوشت زیرمجموعه اتاق بازرگانی تشکیل شده است، همچنین انجمنی برای صادرات گوشت تشکیل شده که به نفع تولیدکننده‌ها و مصرف‌کننده‌ها نیست و تنها عده‌ای خاص از بازار گوشت سود می‌برند. مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران با تاکید بر اینکه در سال ۹۸ نزدیک به ۶ درصد افزایش تولید گوشت قرمز در کشور داشته‌ایم، گفت: در حال حاضر صادرات ممنوع است و عده‌ای هنوز به واردات گوشت ادامه می‌دهند در شرایطی که بازار تغییر قیمت نداشته است، در شرایطی که با ایجاد بهره‌وری می‌توان میزان نیاز بازار را به طور کامل در داخل تامین کرد. او با تاکید بر اینکه گفته می‌شود سال گذشته ۱۸۰ هزار تن گوشت قرمز وارد شده است، اما شواهد حاکی از این است که یک‌سوم این گوشت بیشتر در بازار عرضه نشده، اظهار کرد: وقتی به آمار واردات و میزان عرضه گوشت قرمز در بازار توجه می‌کنید نشان می‌دهد یا این میزان واردات انجام‌نشده است یا با وجود واردات دو سوم آن به بازار عرضه نشده است. سلطانی با بیان اینکه نیاز کشور به واردات گوشت قرمز در کشور ۷۰ تا ۸۰ هزار تن است، گفت: در شرایط کنونی نزدیک به ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید می‌شود که بر مبنای تقاضای بازار میزان نیاز به واردات ۱۰ درصد است و اگر بهره‌وری لازم برای افزایش وزن لاشه گوشت به میزان ۳۰ درصد انجام شود با همین میزان تولید داخلی نیاز به واردات به طور کامل برطرف می‌شود.
موجموج14 ساعت قبل
سعید سلطانی با بیان اینکه در یک سال اخیر مبارزه با قاچاق دام نیز بیشتر از گذشته جدی گرفته شده است، افزود: علاوه بر این اقدامات افزایش تخصیص ارز برای واردات گوشت و کاهش قدرت خرید مردم در روند کاهش قیمت گوشت قرمز نیز تاثیر داشته است، به طوری که به تازگی قیمت دام زنده نسبت به اوج قیمت گوشت در سال ۹۷ نزدیک به ۳۰ درصد کاهش داشته است، هرچند این تغییر قیمت در دامداری‌ها رخ داده اما عملا کاهش قیمت در بازار ایجاد نشده است و این متاثر از نفوذ افرادی است که مانع از کاهش قیمت گوشت در بازار می‌شوند، در حالی که دامداران گوشت را ۳۰ درصد کمتر از قیمت‌های قبلی عرضه می‌کنند. او با تاکید بر اینکه سیاست تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشت قرمز نه تنها موجب کاهش قیمت گوشت قرمز نشد، بلکه بخش عمده‌ای از منابع ارزی کشور از این طریق خارج شد، تصریح کرد: در حال حاضر قیمت دام زنده از ابتدای سال ۹۸ تاکنون نزدیک به ۳۰ درصد کاهش یافته است، هرچند در بازار اثر آن برای مردم دیده نمی‌شود که این ناشی از ضعف نظارتی و نبود نهادی واحد برای پذیرفتن مسئولیت بازار است. برای نمونه اتحادیه دامداران در بخش تولید فعالیت دارد و انجمنی برای واردات گوشت زیرمجموعه اتاق بازرگانی تشکیل شده است، همچنین انجمنی برای صادرات گوشت تشکیل شده که به نفع تولیدکننده‌ها و مصرف‌کننده‌ها نیست و تنها عده‌ای خاص از بازار گوشت سود می‌برند. مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران با تاکید بر اینکه برنامه‌ریزی برای واردات گوشت قرمز در کشور وجود ندارد، گفت: در شرایطی که یک برنامه منسجم وجود ندارد و سازمان واحدی نیز مسئولیت نظارت بر آن را به عهده نمی‌گیرد به‌طورقطع این روند بی‌نظمی در واردات و عدم تعادل قیمت در بازار گوشت قرمز ادامه خواهد داشت. آیا پای افراد با نفوذی در میان است که مانع از تصمیم‌گیری‌های موثر در دستگاه‌های متولی و نظارتی شده است؟
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
احسان علیخانی ادامه داد: «اگر به جای پارسا بود نهایتا برای خواهرش یک عکس و قلب می‌فرستاد.» بدجور اسیر قیل و قال استیکرها شده‌ایم. گاهی یک کلمه کوچک؛ انسانی تنومند را آب می‌کند و گاهی یک آفرین ساده، پارسا خائفی را رشد می‌دهد. چرا این پسر خوب؛ به گریاندن علاقه دارد؟ ۴- دختران نینجا تنها فینالیست‌های عصر جدید بودند که نمایشی گروهی را ارائه دادند. ارائه کار جذاب تیمی در جامعه‌ای که با کار گروهی بیگانه است توسط بانوان یک امتیاز ویژه برای تحسین شدن است. سعید با اجراهای فوق العاده هم آینده روشنی را برای خود به تصویر کشید و هم فصلی نو را برای شعبده بازی رقم زد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین14 ساعت قبل
سجاد پهلوان زاده که بیشتر در نقش منتقد تاکنون در سینما حضور داشته یکی از نویسندگان این اثر است، در کارنامه کاری وی تدوین فیلم سینمایی «خدا جیرجیرک‌ها را دوست دارد» دیده می‌شود. اما مصطفی زندی فعالیت بیشتری در نویسندگی سینما داشته و در نگارش آثاری همچون فیلم سینمایی هزارپا و کیک زرد و همچنین سریال هایی همچون در قصه زندگی می‌کنند، کسی خوابه و راه طولانی در مقام نویسنده همکاری داشته است. مستانه مهاجر تدوینگر و حالا تهیه کننده سینما در فیلم سینمایی جوجه تیغی در کنار پارسایی ایستاده است تا به نوعی حضور چهره‌های سینمایی در فیلم پارسایی قطعی شود، این فیلم چهارمین تجربه مهاجر در عرصه تهیه کنندگی سینما محسوب می‌شود. مهاجر آخرین بار تهیه کنندگی فیلم سینمایی اسرافیل با بازی همسرش پژمان بازغی را بر عهده داشت که نه در جشنواره و نه در گیشه تجربه خوبی را برای خود به ثبت نرساند. اما نکته قابل تامل در مورد این فیلم سینمایی حضور حسین پارسایی کارگردان جنجالی این سالهای تئاتر به عنوان کارگردان است، وی طی سالهای گذشته تغییر رویه مشهودی داشته از ساخت آثاری ارزشی به سوی ساخت نمایش‌های بفروش و گیشه محور رفته است.
مهرمهر14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بالاخره انتظارها به سر رسید و پس از یک سال بار دیگر پروانه‌های رنگی مهمان جشنواره کودک شدند و سایه بانی از مهربانی، لبخند و شادی را بر فراز شهر اصفهان گسترانیدند. سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در شب عید غدیرخم و با استقبال بی ظنیر شهروندان اصفهانی و حضور چهره‌های شناخته شده سینمای کودک و مهمانان داخلی و خارجی به طور رسمی در باغ غدیر اصفهان آغاز به فعالیت کرد. وی افزود: این جشنواره می‌تواند با یاری از نگاره‌های معصومانه کودکان در حل مشکلات جهان موثر باشد. وی ادامه داد: دلیل اهمیت جشنواره تحقق شور و نشاطی است که ضرورت جامعه امروزی است و باید درجامعه گسترش یابد. شاید صحنه زندگی در این بخش غمگین شده باشد اما بلافاصله کاروان شادی کودکان نیز برای دلجویی از دوستانشان به روی صحنه می‌آیند تا با دمیدن روح امید در روح کودکان سیل زده، امید برای تحقق رویای آنها را بار دیگر دل و جانشان زنده کنند و بگویند «رویای کودکان سیل زده را می‌سازیم».

تالاب استیل کجاست؟

6+
کجاروکجارو15 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل
عباس نعمتی نویسنده سریال «بوی باران» در کافه‌خبر درباره انتخاب نقش ترانه برای نرگس محمدی توضیح می‌دهد. نرگس محمدی در سریال «بوی باران» کاراکتر دختری را ایفا می‌کند که در تمام طول سریال مجبور است با مشکلاتش بجنگد و دائم بلا سرش می‌آید. در طول پخش سریال در فضای مجازی بارها این بحث درگرفت که چرا این کاراکتر این همه شبیه به ستایش سریال «ستایش» است. انتقادی که عباس نعمتی، نویسنده فیلمنامه «بوی باران» آن را رد می‌کند و می‌گوید: اصلا اینطور نیست. ایشان متن را خواند و گفت ترانه را به چه کسی می‌دهید؟ اما نرگس محمدی در ابتدا کاندیدای کدام کاراکتر بود؟ نویسنده «بوی باران» پاسخ می‌دهد: اگر اشتباه نکنم ما برای کاراکتر فرشته به سراغ خانم محمدی رفتیم اما ایشان خودشان دوست داشتند نقش ترانه را بازی کنند.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
رسول نجفیان ضمن بیان اینکه برخی از بازیگران جنبه شهرت را ندارند، گفت: هنرمند باید دکتر جامعه در بخش آرامش و امید دادن باشد. اگر کاری نیازهای معنوی، مادی و اجتماعی را درک کند و بر آن اساس ساخته شود، حتما مورد استقبال قرار می‌گیرد. هنرمند باید با شاخک‌های حسی‌اش ضرورت جامعه را درک کند و به آن بپردازد. هر چه آثار هنری بیشتر بر اساس ضرورت جامعه باشند و ضرورت‌ها را بازتاب دهند، بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرند. هنرمند نیز دکتر جامعه به خصوص در بخش آرامش و امید دادن و تلنگر زدن است.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
روز غدیر، روز تکمیل دین اسلام، همان روز یاس و ناامیدی کفار به‌شمار می‌رود. در روز غدیر، با نصب امامت و سیاست اسلام، خداوند راضی می‌شود که اسلام دین جهانی باشد و منهای غدیر رضایت پروردگار حاصل‌ نشده است. *داستان غدیر آن قدر مهم است که تکمیل ‌۲۳ سال زحمت پیامبر به این حادثه وابسته است و منهای غدیر دین ناقص و ناتمام‌ خواهد بود. در روز غدیر، با نصب امامت و سیاست اسلام، خداوند راضی می‌شود که اسلام دین جهانی باشد و منهای غدیر رضایت پروردگار حاصل ‌نشده است. (۲) بنابراین روز غدیر، روز تکمیل دین اسلام، همان روز یاس و ناامیدی کفار به‌شمار می‌رود.
فارسفارس23 ساعت قبل
انتظار پرواز پروانه‌ها بر آسمان فیروزه‌ای اصفهان به سر آمد و پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی میزبان بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی بین‌المللی برای کودکان و نوجوانان شد. به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، پروانه‌های سی‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان در شب بزرگ‌ترین عید مسلمانان با صدای باران انگشتی دستان معصوم و پرمهر کودکان در آسمان باغ غدیر اصفهان به پرواز در آمدند. هنرنمایی کودکان و نوجوانان در گروه‌های سرود متعدد را می‌توان یکی از مهم‌ترین بخش‌های این آیین دانست چرا که نباید فراموش کرد که جشنواره متعلق به کودکان است و برنامه‌ها باید حول محور کودک و برای کودکان باشد. در آخر با پرواز بادکنک‌ها و پروانه‌ها، شادی کودکان و فریاد پروانه، سی‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان رسما افتتاح شد. انتهای پیام/۶۳۰۱۰۶/ا ۳۰/و

به انتهای لیست رسیدید