باراک اوباما

باراک اوباما

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حسن توران در خصوص سخنان مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه واشنگتن دیگر شهرک سازی اسرائیل در کرانه باختری و شرق بیت المقدس را نقض قوانین بین المللی نمی‌داند، گفت: ارزیابی آمریکا درباره شهرک سازی غیر قانونی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین نقص قوانین بین المللی است. آنها که حق اسرائیل را برای نقض قوانین بین المللی به رسمیت می‌شناسند همدستان اصلی این اقدامات غیر قانونی و جرائمی هستند که تل آویو مرتکب می‌شود. این اقدام آمریکا اکنون این کشور را در مقابل سازمان ملل و اتحادیه اروپا قرار داده است که شهرک سازی اسرائیل را غیر قانونی می‌دانند. این تصمیم همچنین با سیاست دوره باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا در قبال شهرک سازی اسرائیل مغایرت دارد. دولت اوباما از وتو قطعنامه سازمان ملل که در آن توقف شهرک سازی اسرائیل در سال ۲۰۱۶ درخواست شده بود خودداری کرد.
الفالف1 روز قبل
کوبا سفارت آمریکا در هاوانا را به حمایت از اقدامات «ضدانقلابی» یکی از سران معارض و بی‌ثبات کردن کشورش متهم کرد. به گزارش چهارشنبه شب رویترز، دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا محاصره اقتصادی کوبا را تشدید کرده و خواستار آزادی «خوزه دانیل فرر» از چهره‌های اصلی مخالفان دولت کوبا شده است. سفارت آمریکا در کوبا هفته گذشته ویدیویی از دیدار دیپلمات ارشد خود «مارا تکاچ» با «نلوا ایسمارایس اورتگا» همسر فرر منتشر کرد. روزنامه حزب کمونیست سفارت آمریکا در هاوانا را به بی‌ثبات کردن کوبا، جذب مزدور و شناسایی بخش‌های جدید اقتصادی برای تحریم‌های بیشتر متهم کرد. باراک اوباما رییس جمهوری سابق آمریکا روند تنش‌زدایی با کوبا را آغاز کرد اما ترامپ این روند را معکوس کرده و فشارها بر هاوانا را افزایش داده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴-پنجمین مناظره انتخاباتی داوطلبان حزب دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا در حالی برگزار شد که نسبت به وجود فساد سیستماتیک در آمریکا و مراکز تصمیم گیری این کشور، ابراز نگرانی شد. استیضاح ترامپ و فساد سیستمیپس از مساله مهاجرت، موضوع استیضاح ترامپ هم همانگونه که انتظار می‌رفت از سوی مجریان برنامه مورد سوال قرار گرفت. همه داوطلبان دموکرات که ترامپ را یک رقیب انتخاباتی بالقوه برای خود می‌دانند، ترامپ را یک مجرم معرفی کردند که باید تحت پیگرد قرار گیرد. تام استیر میلیونر هم در تایید فساد در آمریکا گفت: این کشور با قانونی کردن بی عدالتی و نژادپرستی تاسیس شد. به همین دلیل است که من بزرگترین طرح ضد فساد را از «واترگیت» تا کنون دارم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
استیضاح ترامپ و فساد سیستمیپس از مساله مهاجرت، موضوع استیضاح ترامپ هم همانگونه که انتظار می‌رفت از سوی مجریان برنامه مورد سوال قرار گرفت. همه داوطلبان دموکرات که ترامپ را یک رقیب انتخاباتی بالقوه برای خود می‌دانند، ترامپ را یک مجرم معرفی کردند که باید تحت پیگرد قرار گیرد. تام استیر میلیونر هم در تایید فساد در آمریکا گفت: این کشور با قانونی کردن بی عدالتی و نژادپرستی تاسیس شد. الیزابت وارن دیگر سناتور داوطلب ریاست جمهوری آمریکا با طرح این سوال که ما طرح‌های خوبی داریم اما چرا تغییری ایجاد نمی‌کنیم، گفت: به خاطر وجود فساد است. به همین دلیل است که من بزرگترین طرح ضد فساد را از «واترگیت» تا کنون دارم.
انتخابانتخاب1 روز قبل
«آسلبورن» در گفت وگو با رویترز که چهارشنبه شب منتشر شد، گفت: به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطینی نه یک لطف است و نه یک چک سفید؛ بلکه فقط به رسمیت شناختن حق مردم فلسطین برای داشتن کشور است. وی افزود که دولت ترامپ، سیاست اتخاذ شده در دوره «باراک اوباما» رئیس جمهوری پیشین این کشور در قبال شهرک‌ سازی‌‌های رژیم صهیونیستی را تغییر می‌دهد. دولت ترامپ پیش‌تر در اقداماتی علیه فلسطینی‌‌ها، بیت‌ المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و همچنین اشغالگری این رژیم در بلندی‌های جولان را به رسمیت شناخته بود. اتحادیه اروپا گفته که همچنان معتقد است طبق قوانین بین‌المللی، شهرک‌ سازی صهیونیست‌‌ها در سرزمین‌‌های اشغالی فلسطین غیرقانونی است. بیش از ۱۳۵ کشور از جمله برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا فلسطین را به رسمیت شناخته‌اند.
ایسناایسنا1 روز قبل
امروز (پنج‌شنبه) کمتر از ۱۰۰ معترض در دانشگاه پلی‌تکنیک هنگ‌کنگ باقی مانده‌اند و پلیس ضد شورش محوطه را محاصره کرده و برخی فعالان همچنان به دنبال راهی برای فرار هستند و برخی هم پنهان شده‌اند. در همین حال کنت لونگ، یکی از قانونگذاران هنگ‌کنگ از اقدام پلیس در شلیک گاز اشک‌آور به سوی معترضان انتقاد کرد و به بیان اعتراض مردم نسبت به خطرات آن روی سلامت جسمانی‌ خودشان پرداخت. برخی از معترضانی که داخل دانشگاه پلی‌تکنیک هنگ‌کنگ گیر افتاده‌اند، به رویترز گفتند چون جرمی مرتکب نشده‌اند و بی‌گناه هستند، نمی‌خواهند با پلیس رو در رو شود و به دنبال راه فرار هستند. وزیر امنیت هنگ‌کنگ سه‌شنبه از بازداشت ۷۳۰ معترض خبر داد و گفت حدود ۹۰۰ معترض تسلیم پلیس شدند که ۳۰۰ تن از آنان زیر ۱۸ سال سن داشتند. مکس بوکوس که در دوران باراک اوباما سفیر چین بود، گفت: «گمان نمی‌کنم این لایحه به معترضان در دسترسی به اهدافشان کمک کند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، «گوردون ساندلند» سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا صبح روز چهارشنبه به وقت محلی با حضور در چهارمین جلسه علنی تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در کمیته قضایی مجلس نمایندگان این کشور، توضیحاتی را درباره ماجرای رسوایی موسوم به «اوکراین گیت» ارائه کرد. به گفته سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا، وکیل شخصی ترامپ تلاش کرده است که دیدار زلنسکی با ترامپ در کاخ سفید را منوط به آغاز این تحقیقات کند و اصطلاحا یک «بده بستان» انجام دهد. وی در ادامه به حاضران در جلسه علنی تحقیقات استیضاح و در رأس آنها «آدام شف» رئیس کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «رئیس جمهور به ما دستور داد که با رودی [جولیانی] در تماس باشیم. به گفته افشاگران، ترامپ حتی ارائه کمک‌های نظامی به اوکراین را منوط به پذیرش این خواسته کرده است. نخستین جلسه علنی تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ در کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا به ریاست آدام شف، هفته گذشته برگزار شد و چهارمین جلسه نیز اکنون (صبح روز چهارشنبه به وقت واشنگتن) در حال برگزاری است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
تمام خدماتی که همه نخست وزیران اسرائیل مشتاق آن‌ها بوده‌اند را ترامپ به نتانیاهو ارائه داده است. هیچ دوره‌ای در تمام بیش از سیزده سال نخست وزیری نتانیاهو به اندازه سال‌های مصادف با ریاست جمهوری ترامپ خوشایند نبوده است. به عبارت بهتر هیچ رییس جمهوری درآمریکا به اندازه ترامپ همراه با دولت اسرائیل نبوده است. در خدمتی دیگر ترامپ مالکیت اسرائیل بر سرزمین جولان اشغالی را به رسمیت شناخت. «محمود عباس» رییس دولت خودگردان فلسطین قدس را پایتخت ابدی فلسطین نامید.
مهرمهر1 روز قبل
تمام خدماتی که همه نخست وزیران اسرائیل مشتاق آن‌ها بوده‌اند را ترامپ به نتانیاهو ارائه داده است. هیچ دوره‌ای در تمام بیش از سیزده سال نخست وزیری نتانیاهو به اندازه سال‌های مصادف با ریاست جمهوری ترامپ خوشایند نبوده است. به عبارت بهتر هیچ رییس جمهوری درآمریکا به اندازه ترامپ همراه با دولت اسرائیل نبوده است. در خدمتی دیگر ترامپ مالکیت اسرائیل بر سرزمین جولان اشغالی را به رسمیت شناخت. «محمود عباس» رییس دولت خودگردان فلسطین قدس را پایتخت ابدی فلسطین نامید.
ایسناایسنا2 روز قبل
"دلایل زیادی وجود دارد که از عزم دولت دونالد ترامپ برای تاکید بر عدم نقض قوانین بین‌المللی در شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری رود اردن متعجب نشویم. شهرک‌نشینان اسرائیلی و سیاستمداران راستگرا در هفته جاری مجددا درخواست‌هایی را برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی مطرح کردند. این اما موضع دولت ترامپ نیست. مایک ایوانز، عضو گروه غیررسمی مشاوران مسیحی انجیلی ترامپ می‌گوید «دونالد ترامپ بیش از هر رییس‌جمهوری دیگری در تاریخ آمریکا به اسرائیل کمک کرده است.» آوی دابوش، مدیر یک گروه مدافع حقوق بشر در کرانه باختری در این خصوص اظهار کرد "هم‌اکنون باید پیدایش خود را به خاطر بیاوریم.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اینترنتی خبرگزاری آناتولی؛ نخست وزیر مالزی موضع اخیر آمریکا درباره شهرک‌های صهیونیست نشین را مشروعیت بخشیدن به اشغالگری دانست. ماهاتیر محمد دیروز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «از امروز به بعد در امان نیستیم و اگر دولتی بخواهد وارد کشور ما شود و شهرک بسازد ممکن است اقدامش قانونی به شمار بیاید و ما هم هیچ کاری نمی‌توانیم بکنیم». وی بااشاره به زمان اعلان آمریکا افزود: در حالی که اسرائیل این حملات غیرقابل توجیه را در غزه انجام می‌دهد شما می‌گویید که شهرک‌های غیرقانونی، قانونی است؟ آیا این اقدام به منزله تشویق اسرائیل به کشتن شهروندان و کودکان بیشتر و فرار از مجازات نیست؟ به اسرائیل با ساخت شهرک در زمین‌های مردمی که آن‌ها را می‌کشد پاداش می‌دهند «. ریتنو مارسودی وزیر خارجه اندونزی هم در این زمینه در بیانیه‌ای اعلام کرد: موضع آمریکا با قوانین بین المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل تعارض دارد. وی خاطرنشان کرد: با توجه به این شرایط اسرائیل همه حقوق فلسطینی‌ها را نقض کرده است و دیگر چه چیزی برای مذاکره باقی مانده است؟ مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: کشورش دیگر شهرک‌های اسرائیلی در سرزمین‌های اشغالی را» خلاف قوانین بین المللی" نمی‌داند. پمپئو در این کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن افزود: دولت ترامپ در قبال شهرک‌های اسرائیلی شیوه مدیریتی متفاوت با شیوه باراک اوباما رئیس جمهور سابق در پیش گرفته است. آناتولی نوشت: اسرائیل سال ۱۹۶۷ اراضی فلسطینی به رسمیت شناخته شده در عرصه بین الملل را اشغال کرد. جامعه بین الملل با اکثریت قاطع، شهرک‌ها را غیرقانونی می‌داند و این امر به معاهده چهارم ژنو باز می‌گردد که مقامات اشغالگر را از انتقال اسرائیلی‌ها به اراضی اشغالی منع می‌کند. دادگاه اروپا چند روز قبل کشور‌های عضو اتحادیه اروپا را ملزم کرد به جای عبارت «ساخت اسرائیل» برچسب «تولید شهرک‌ها» را روی کالا‌های تولید شده در شهرک‌های صهیونیست نشین نصب کنند.

تأثیرگذارترین چهره‌های سال ۲۰۱۹ در دنیا + عکس‌ها

10+
رکنارکنا2 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
برای توصیف ضربه‌ای که ترامپ به اعتبار بین‌المللی امریکا وارد کرده، اصلا نیازی به اغراق نیست. اما از نظر محبوبیت جهانی، ترامپ در قعر جدول قرار گرفته است. امید ترامپ به کسب یک «موفقیت» بزرگ در حوزه سیاست خارجی پیش از انتخابات ۲۰۲۰ بر خشم عمومی می‌افزاید. ترامپ بارها لب به تحسین رژیم‌های استبدادی و رهبران «قدرتمندی» چون پوتین و رییس‌جمهور چین شی جین پینگ گشوده است. اکنون خشم و ناامیدی فزاینده در هر دو کشور می‌تواند تنش‌ها را به بیشترین حد خود برساند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
آن‌ها در سازمان خیریه کودکان یونیسف نیز درباره کمک کردن و قدرت بخشیدن به کودکان سرتاسر دنیا سخن گفته‌اند. این دختربچه مدرسه‌ای سوئدی، کمپینی درجهت اگاه‌سازی مردم از تغییرات آب‌وهوایی و تشویق دولت‌ها به اقدامی درجهت رفع آن، تشکیل داده و رهبری اعتراض‌کنندگان را در سرتاسر دنیا برعهده گرفته است. او وکیلی مجرب و نویسنده نیز هست و کمپینی برای اشاعه پیام برابری جنسیتی در سرتاسر دنیا تشکیل داده است. او در مصر به‌دنیا آمده و درحال حاضر برای تیم لیورپول انگلیس بازی می‌کند. او ابتدا با استریم کردن بازی فورتنایت (Fortnite) معروف شد و پس از آن به‌سرعت تبدیل به یک نماد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
آنها قرار است در فرصتی ۴۵ روزه به ترمیم مشکلات سیاسی و اقتصادی کشورشان بپردازند. (اینجا) طبق این سند، از نخست وزیر و رئیس پارلمان درخواست شده لزوم اجرایی کردن مصوبه‌ها و تدوین قوانین از جمله اجرای اصلاحات گسترده در کابینه را در نظر بگیرند. (اینجا) تقاضای این نماینده امریکایی این بوده که عراق در سیاستهای ضد ایرانی با ایالات متحده همراهی کند. از سوی دیگر دو سخنگوی دفتر نخست وزیری عراق با اعلام ارائه پیش‌نویس قانون جدید انتخابات به پارلمان، جزئیاتی از این پیش‌نویس را منتشر کردند. همچنین نامزدهای پیروز در انتخابات پارلمان نیز نمی‌توانند پست وزارت یا پستی در حد و اندازه وزارت را داشته باشند.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
برنز درباره بررسی موضوع استیضاح ترامپ و حمایت برخی از جمهوری خواهان از وی گفت: به نظرم جمهوری خواهان به واقعیت‌های موجود توجه ندارند. جمهوری خواهان با حمایت از ترامپ تلاش کردند که به آبرو و وجهه افرادی که در کنگره حاضرمی شوند، آسیب وارد کنند. این وضعیت تحت حاکمیت رئیس جمهورترامپ روی داده است و این موضوع فرومایگی اخلاقی وی را نشان می‌دهد. این تمامی آنچه است که جمهوری خواهان دارند. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ,نیکولاس برنز معاون پیشین وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه باشبکه تلویزیونی بی بی سی گفت: ترامپ دچار فرومایگی اخلاقی شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
۳۴ درصد از بسیار لیبرال‌ها گفته‌اند برنی سندرز انتخاب نخست آنها است. همچنین ۱۹ درصد گفته‌اند بوتیجج در رقابت با ترامپ بازنده است. در این بخش از نظرسنجی برنی سندرز و الیزابت وارن در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند. برای برنی سندرز ۱۷ درصد گفته‌اند که مطمئن هستند برنی سندرز پیروز رقابت با ترامپ است. ۲۴ درصد هم گفته‌اند برنی سندرز در رقابت با ترامپ بازنده است. نقطه قوت بایدن اما هنوز در گزینه «قابل انتخاب‌ترین» فرد است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشآدام شیف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا از ترامپ به دلیل رسوایی اوکراین انتقاد کرد. اخبار بین الملل- وی گفت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با اعمال فشار بر اوکراین برای تحقیق درباره جو بایدن، معاون باراک اوباما و نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به منافع شخصی خود در برابر منافع ملی اولویت داده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
اعتمادآنلاین| «وندی شرمن» نماینده دولت باراک اوباما در مذاکرات هسته‌ای با ایران در توییتر خود نوشت: در واقع ایران و کره شمالی به یکدیگر می‌نگرند. شرمن در ادامه افزود: روحانی عکس یادگاری را بی فایده دید و نخواست که تنها خواهان یک گفت‌وگوی تلفنی و یا عکسی یادگاری با ترامپ باشد. نباید تنها به دنبال عکس یادگاری بود. اکنون وزیر دفاع آمریکا باید به دقت اوضاع را در کره شمالی بررسی کند. در واقع اوضاع سختی است.
ایلناایلنا3 روز قبل
وندی شرمن بر ضرورت مذاکرات واقعی و جدی با ایران تاکید کرد. به گزارش ایلنا، وندی شرمن نماینده دولت باراک اوباما در مذاکرات هسته‌ای با ایران در توییتر خود نوشت: در واقع ایران و کره شمالی به یکدیگر می‌نگرند. شرمن در ادامه افزود: روحانی عکس یادگاری را بی فایده دید و نخواست که تنها خواهان یک گفت‌وگوی تلفنی و یا عکسی یادگاری با ترامپ باشد. نباید تنها به دنبال عکس یادگاری بود. اکنون وزیر دفاع آمریکا باید به دقت اوضاع را در کره شمالی بررسی کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
به گزارش ایرنا بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دوشنبه‌شب بلافاصله بعد از اعلام سیاست جدید آمریکا درباره شهرک‌سازی‌های این رژیم در کرانه باختری، از این تصمیم استقبال و آن را «تصحیح یک اشتباه تاریخی» توصیف کرد. نتانیاهو مدعی شد که غیرقانونی دانستن شهرک‌سازی صهیونیست‌ها در کرانه باختری نه تنها انکار حقیقت، تاریخ و واقعیت روی زمین است، بلکه مانع صلح نیز هست. وی تصریح کرد: بیانیه‌های دولتی ایالات متحده درباره فعالیت‌های شهرک‌سازی در کرانه باختری در دهه‌های گذشته ناهماهنگ بوده است. پمپئو تاکید کرد که دولت ترامپ «پس از مطالعه دقیق مباحث حقوقی همه طرف‌ها» اعلام می‌کند که شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری با قوانین بین‌المللی ناسازگار نیست. اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی در نقض آشکار قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد مصوبه ۲۳ دسامبر ۲۰۱۶ (سوم دی ۹۵) است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
در ادامه سیاست‌های حمایتگرانه آمریکا در قبال رژیم صهیونیستی که اجازه قدرت‌نمایی بیشتری به این رژیم در برابر فلسطینی‌ها می‌دهد، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد کشورش دیگر شهرک‌سازی اسرائیلی در کرانه باختری را برخلاف قانون بین‌الملل نمی‌داند. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در عین حال تاکید کرد: موضع نهایی در قبال کرانه باختری باید از طریق مذاکرات اسرائیلی و فلسطینی مشخص شود. پمپئو تاکید کرد: در سال ۱۹۷۸ دولت (جیمی کارتر) به این نتیجه رسید که احداث شهرک‌های اسرائیلی در کرانه باختری مغایرتی با قانون بین‌الملل ندارد و بعد از آن دولت‌های دیگر با تصمیم کارتر مخالفت کردند. رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا ادعا کرد، اینکه دیگر شهرک‌سازی‌ها برخلاف قانون بین‌المللی نیست گامی مبتنی بر واقعیت‌ها، تاریخ و شرایط است. او افزود: برخلاف قانون بین‌الملل دانستن احداث شهرک‌های اسرائیلی چیزی را حل نکرده و هیچ پیشرفتی در مساله صلح رقم نزده است.
همشهریهمشهری3 روز قبل
موگرینی در این بیانیه که در تارنمای رسمی اتحادیه اروپا منتشر شد، افزود: اتحادیه اروپا از اسرائیل می‌خواهد که در راستای وظایف بین‌المللی خود به عنوان یک قدرت اشغالگر به همه فعالیت‌های شهرک‌سازی پایان دهد. او تاکید کرد: اتحادیه اروپا به حمایت از ازسرگیری روندی معنادار در جهت مذاکره برای راه حل دو دولت که تنها راه ممکن و واقع‌بینانه برای تحقق اهداف دو طرف است، ادامه می‌دهد. او تصریح کرد: بیانیه‌های دولتی ایالات متحده درباره فعالیت‌های شهرک‌سازی در کرانه باختری در دهه‌های گذشته ناهماهنگ بوده است. به گفته پمپئو، دولت‌های بعدی آمریکا نیز این‌گونه نتیجه‌گیری کردند که شهرک‌سازی‌های نامحدود رژیم صهیونیستی در کرانه باختری مانع صلح خواهد بود، اما آن را متناقض با حقوق بین‌الملل ندانستند. پمپئو تاکید کرد که دولت ترامپ «پس از مطالعه دقیق مباحث حقوقی همه طرف‌ها» اعلام می‌کند که شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری با قوانین بین‌المللی ناسازگار نیست.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
کار تا جایی بالا گرفت که «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور مؤدب وقت آمریکا، رسما از سران فتنه نام برد و به آن‌ها دلگرمی داد. روی سخن ما در این وجیزه، ولی با مقامات کاخ سفید است که ادعای حمایت از مردم ایران را سر داده‌اند. مسئولین کاخ سفید ازجمله «مایک پمپئو»، «استیو منوچین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا و «برایان هوک»، رئیس گروه اقدام علیه ایران، تفسیر حیرت‌آوری از تحریم‌ها دارند. ایران اسلامی، اعتبار و وجاهت خود را از اعتماد مردم وام گرفته و هیچ کنش و واکنش خارجی وجود ندارد مگر آنکه منافع و مضار آن مستقیما متوجه مردم می‌شود. منفعت کاخ سفید هیچ‌گاه در جانب‌داری از اعتراضات مسالمت‌آمیز نبوده، چراکه حاکمیت از این دست اعتراضات حمایت می‌کند و آمریکا نمی‌خواهد در این موضوع، هم‌راستای سیاست ایران باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، پایگاه اینترنتی العربیه عربستان سعودی ادعاهایی روزنامه نیویورک تایمز آمریکا پیرامون به اصطلاح «گزارش‌های لو رفته اطلاعاتی ایرانی درباره طرح تهران برای گسترش نفوذ منطقه‌ای اش» را منتشر کرد. روشن است که این تاریخ، همان تاریخی است که گروه تروریستی وهابی داعش، یک سوم خاک عراق را اشغال کرده و به ۳۰ کیلومتری بغداد رسیده بود. نیویورک تایمز ادعا کرده که ایران پس از عقب نشینی آمریکا از عراق، ماموران سیا را به خدمت گرفته است، همچنین یک مسئول وزارت امور خارجه آمریکا را استخدام کرده تا تهران را از طرح‌های واشنگتن در عراق مطلع کند. مفاد اسناد ادعایی آمریکا درباره المالکی توسط منابع نظامی بلندپایه و نزدیک به سپهبد حاتم المکصوصی رییس سازمان اطلاعات ارتش عراق در دولت المالکی و مدیر فعلی بخش مهندسی ارتش عراق تکذیب شد. این منابع افزودند که اسناد به اصطلاح لو رفته درباره همکاری اطلاعاتی مزبور، موضوعی طبیعی و در چارچوب بندهای توافق چهارجانبه است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: سلیم الجبوری، رئیس‌پیشین مجلس نمایندگان عراق فاش کرد، نماینده آمریکا او را تهدید کرده، در صورتی که عراق با سیاست ضدایرانی آمریکا همراهی نکند، واشنگتن این کشور را به کره شمالی دوم تبدیل می‌کند! سلیم الجبوری گفت که بعد از این تهدید نماینده آمریکا، با او جدال لفظی پیدا کرده و انتقاد کرده که چرا حرفی‌زده که دخالت در امور عراق است. طنز ماجرا اینکه امروزه کره شمالی یکی از کابوس‌های آمریکاست و بعید است دولت آمریکا خواستار کابوس دیگری علیه خود باشد. این نگرانی و وحشت مقامات آمریکایی را در تلاش آنان برای طرح شعارهای ضدایرانی در میان تظاهرات اخیر مردم عراق نیز می‌توان دید. شعارهایی که خیلی زود از سوی مردم عراق به ضد خود تبدیل شد و شعارهای آنان در حمایت از روابط برادرانه و سازنده دو ملت ایران و عراق را به دنبال داشت.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
سناتور ایالت ورمونت، در زمین سیاست خارجی طرفدار پروپاقرص نشستن بر سر میز مذاکره است. او در سیاست داخلی فردی پیشرو به حساب می‌آید اما سیاست خارجی اش از روشی که اوباما انتخاب کرده بود هم سنتی‌تر است. معترضان به او می‌گویند که جو بایدن ید طولایی در خراب کاری در سیاست خارجی دارد و نباید به او اعتماد کرد. آنها پرونده چهل ساله بایدن را روی میز می‌گذارند و معتقدند که او تقریبا هیچ دستاوردی در حوزه سیاست خارجی نداشته است. مواضع نامزدهای انتخاباتی در زمینه سیاست خارجی انقدرها واضح نیست.

تأثیرگذارترین چهره‌های سال ۲۰۱۹ از نگاه BBC

9+
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل

به انتهای لیست رسیدید