بازار

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
قائم مقام مدیرعامل چری در مراسم رونمایی از آریزو ۶ اظهار کرد: مدیران خودرو ۱۵ سال تجربه خودروسازی دارد و به هیچ عنوان با این شرایط اقتصادی بازار را ترک نمی‌کند. شو چینگ سونگ درباره برنامه عرضه این محصول در شرایط فعلی بازار گفت: شرکت مدیران خودرو ۱۵ سال تجربه خودروسازی دارد و اگر چه در این مدت بازار خودرو فراز و فرود بسیاری داشته است اما به هیچ عنوان عقب نشینی نکرده‌ایم و طی این دوره ۱۰ مدل جدید را به بازار عرضه کردیم. او با اشاره به اینکه برند چری در سال ۲۰۱۵ وارد بازار ایران شد، خاطرنشان کرد: هر سال دو مدل جدید از این برند به محصولات اضافه شده است. در ادامه این نشست گرمان، مدیرعامل خدمات پس از فروش مدیران خودرو نیز گفت: ۷۰ درصد قطعات این خودرو با سایر خودروهای چری یکسان است، و برای ۳۰ درصد باقیمانده برنامه ریزی شده است. در حال حاضر ۹۴ نمایندگی چری تمام دوره‌ها را گذرانده‌اند و آماده خدمات رسانی هستند.

بازار تهران

9+
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران4 هفته قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فارس؛ محسن خدابخش مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس در رابطه با راه‌اندازی بازار متشکل ارزی گفت: بانک مرکزی متولی تأسیس و راه اندازی شرکت سهامی مدیریت بازار متشکل معاملات ارزی با مشارکت ۲۰ درصدی شرکت فرابورس ایران است. خدابخش درباره تدوین مقررات بازار متشکل ارزی و سازوکار نرم افزاری آن عنوان کرد: تابلوی معاملات این بازار به طور حتم در بازارهای مرتبط با فرابورس نخواهد بود و متولی بازار سرمایه آن را راهبری و نظارت نخواهد کرد. وی از تغییرات جدید در بازار پایه فرابورس تحت سه تابلوی جدید «قرمز»، «زرد» و «نارنجی» نیز سخن گفت و افزود: به طور خلاصه بازار پایه فقط امکانی برای حضور آن دسته از ناشرانی است که نزد سازمان بورس ثبت اما در هیات پذیرش بورس‌ها پذیرفته نشده‌اند و یا اخراج شده‌اند. این مقام مسئول تاکید کرد: معاملات سهام باید در بازار پایه بر اساس قیمت‌های ذاتی سهام انجام شود. خدا بخش تفاوت قائل شدن میان شرکت‌های پذیرش شده در بورس و فرابورس با ناشران اخراجی و یا پذیرش نشده در بازار پایه را هدف اصلی سازمان بورس از ابلاغ این مقررات جدید عنوان کرد و افزود: بازار پایه مطابق تکالیف قانونی سازمان بورس فقط بستری برای نقل و انتقال سهام است.

بازار گل محلات

11+
مهرمهر1 هفته قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 هفته قبل
در شرایطی وزارتخانه این مساله را به خودروسازان تکلیف کرده است که بازار خودرو همچنان ملتهب است و قیمت‌ها به‌صورت روزانه تغییر می‌کند. به‌نظر می‌رسد وزارت صنعت به‌دنبال آن است به کمک فروش فوری دو خودروساز بزرگ کشور، تب بازار را پایین بیاورد. با این حال سیاست‌گذاران کلان بخش خودرو برای اینکه تیرشان به هدف بخورد و ضریب موفقیت خود را در کنترل نوسانات بازار افزایش دهند، فروش فوری را به‌صورت عرضه مستقیم به مصرف‌کننده در دستور کار قرار دادند. پیش از این برخی از فعالان بازار، نمایندگی‌های شرکت‌های خودروساز را متهم به دلالی و واسطه‌گری در بازار می‌کردند و معتقد بودند نمایندگی‌ها خود در ایجاد نوسان قیمتی نقش عمده دارند. برگ برنده شرکت‌های خودروساز برای پیروزی در این سه جبهه، افزایش تولید و تیراژ با ثبات است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
این در حالی است که بازار خودرو بی‌توجه به این اتفاقات، کماکان به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد و قیمت‌ها روزانه و حتی ساعتی تغییر می‌کنند. شرایط به شکلی است که طی هفته جاری به‌نوعی «بیگ‌بنگ» (انفجار بزرگ) بازار خودرو رخ داده و قیمت‌هایی عجیب و غریب برای فروش خودروها ارائه می‌شود. به گفته نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت، پژو ۲۰۷ اتومات نیز در حال حاضر قیمتی برابر با ۱۳۳ میلیون تومان دارد که نشان می‌دهد خودرو موردنظر ۱۵ میلیون تومان رشد را به خود می‌بیند. در بین دیگر خودروهای داخلی، رانا نیز در حال حاضر ۸۰ میلیون تومان قیمت دارد که نشان می‌دهد خودرو موردنظر ۱۵ میلیون تومان رشد قیمت داشته است. در بین دیگر خودروهای داخلی، کیا سراتوی مونتاژی سایپا نیز به قیمت ۲۵۰ میلیون تومان رسیده و پژو ۲۰۰۸ هم ۲۶۰ میلیون تومان قیمت دارد.

شب بازار قم

14+
ایسناایسنا2 هفته قبل

این ور بازار

25+
الفالف1 ماه قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 هفته قبل
نگاهی به آخرین قیمت برخی محصولات کامپیوتری در بازارهای داخلیبازار کم‌فروغ سخت‌افزاردنیای‌اقتصاد: بازارهای کالاهای دیجیتال به تدریج به فضای متراکمی که در آستانه شب سال نو به وجود می‌آید نزدیک می‌شوند. بازاری که جنب و جوش سال‌های قبل در آن گم است و اندک متقاضیان همچنان گوشه چشمی به پیدا کردن کالایی با قیمت متناسب با توان مالی خود دارند. در ماه‌های اخیر کالاها و قیمت‌ها از آنچه خریداران انتظار دارند کمیاب‌تر و گران‌تر هستند و از سوی دیگر مشکلات پیش‌روی واردکنندگان کالاهای کامپیوتری همچنان باقی است. به نظر می‌رسد بازار کالاهای کامپیوتری در عید امسال کم‌فروغ‌تر از سال‌های گذشته باشد، چراکه بالا رفتن قیمت کالاهای اساسی و اولیه بر کاهش قدرت خرید مردم از بازار دیجیتال افزوده است. در ادامه آخرین قیمت برخی محصولات بازار سخت‌افزار آورده شده است.
ایرناایرنا2 هفته قبل
وی همچنین اضافه می‌کند: ۸۰ تن برنج تایلندی هومالی و ۱۸۵ تن برنج تایلندی رده ب در اختیار تنظیم بازار قرار می‌گیرد. همچنین دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی، انحصار در توزیع شکر را نیز عامل دیگری در افزایش قیمت شکر دانسته است. وی افزود: قیمت شکر ظرف سه ماه حدود ۷۰ درصد افزایش یافت و بخش خصوصی دخالتی در این افزایش قیمت ندارد. پس نمی‌توان افزایش قیمت دلار را دلیل افزایش قیمت شکر در این روز‌های پایانی سال دانست. موضوع دیگری که می‌تواند روی قیمت شکر موثر باشد، کاهش عرضه این محصول از طریق کاهش تولید و یا کاهش واردات است.
ایرناایرنا3 هفته قبل
این روزها به سراغ هر چیزی که برویم با برچسب گرانی بر روی آن روبه‌رو می‌شویم و بازار مسکن هم از این قاعده مستثنی نیست. امروزه باتوجه به شرایط حساسی که در کشور حاکم شده، زندگی افراد را تحت‌تاثیر قرار داده و روند زندگی آنان را دستخوش تحول کرده است. بسیاری از کسانی که دیگر توانایی پرداخت اجاره‌بها در شهر تهران را ندارند، به اجبار به سوی حاشیه‌نشینی و زاغه‌نشینی رفته‌اند. این در حالی است که شرایط زندگی در این مناطق هم چندان مناسب نیست و ساکنانش با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند. مهدی سلطان محمدی، کارشناس فعال بازار مسکن با اشاره به درست پرداختن به مفهوم حاشیه‌نشینی در کلان‌‌شهرها به «ابتکار» می‌گوید: در بحث حاشیه‌نشینی شهر تهران باید بگویم که ما با پدیده کاهش جمعیت این شهر روبه‌رو نیستیم، اکثر حاشیه‌نشینی‌ها از روستاها و شهرهای کوچک است.
الفالف2 هفته قبل
در حالی که ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلو مرغ را برای مصرف‌کننده ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین کرده بررسی قیمت‌ها در بازار نشان از آن دارد که هر کیلو مرغ تازه ۱۵ هزار تومان و اقلام دیگر مرغ ۱۶ تا ۳۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود. ستاد تنظیم بازار در راستای کنترل بازار و قیمت‌گذاری دستوری، عرضه مرغ یخ‌زده و مرغ تنظیم بازاری را آغاز کرد. در این مدت بارها قیمت دستوری ستاد تنظیم بازار تغییر کرد و در حال حاضر این قیمت از کیلویی ۸,۵۰۰ تومان به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافته است و این در حالی است که قیمت مرغ تازه در سطح بازار از سوی عرضه‌کنندگان واحدهای صنفی کیلویی ۱۵ هزار تومان تعیین شده است. این تفاوت گفتار از سوی ستاد تنظیم بازار و اتاق اصناف ایران در حالی رخ داده که رئیس اتاق اصناف ایران در نشست‌های ستاد تنظیم بازار حضور دارد و می‌تواند نظرات خود را به این ستاد ارائه و نظرات ستاد را دریافت کند. حال جای این سوال وجود دارد که با این وجود چرا این ناهماهنگی در رابطه با بازار مرغ رخ داده است؟ بررسی‌های میدانی نشان از این دارد هر کیلو مرغ تازه در بازار ۱۵ هزار تومان عرضه می‌شود و این در حالی است که قیمت هر کیلو سینه مرغ ۲۹ هزار و ۵۰۰ تومان، سینه بدون استخوان با کتف ۲۵ هزار تومان، ساق مرغ ۲۶ هزار تومان، بال مرغ ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان، کتف مرغ ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان، مرغ بسته‌بندی ۱۸ هزار و ۸۰۰ تومان، جگر مرغ ۴۰۰۰ تومان، دل مرغ ۸۰۰۰ تومان، پای مرغ ۵۰۰۰ تومان، سنگدان ۸۰۰۰ تومان، سینه زعفرانی ۳۳ هزار تومان، ران زعفرانی ۳۳ هزار تومان، سبزیجات ۳۳ هزار تومان، شنسل سینه ۳۳ هزار تومان، شنسل ران ۳۵ هزار تومان و شنسل فیله ۳۵ هزار تومان است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
اولین عامل به تاثیرپذیری جو روانی بازار از التهاب قیمتی بازار خودرو مربوط می‌شود و دومین متغیر مربوط به تحولات احتمالی بین‌المللی مرتبط با ایران است. نکته مهمی که در مقطع زمانی فعلی در بازار معاملات مسکن رصد می‌شود آن است که هم‌اکنون بازار منتظر جرقه کاهش قیمت است؛ تا جایی که واسطه‌ها معتقدند در صورتی که در محلات و مناطق مختلف شهر تهران معاملاتی با قیمت کمتر در مقایسه با معاملات اخیر انجام شود این موضوع می‌تواند باعث ایجاد دومینوی تخفیف در قیمت‌های فروش مسکن شود؛ معکوس شرایطی که در نیمه اول امسال در شکل دومینوی تحریک قیمتی تجربه شد؛ در شرایط فعلی تحت تاثیر برخی انتظارات از جمله انتظار از بابت پایان دوره رشد محسوس قیمت مسکن، فضا برای جرقه کاهش قیمت در بازار ملک به نوعی مهیا شده است. به گونه‌ای که این انتظار از سوی برخی فعالان بازار مسکن مطرح است که دومینوی تخفیف در سال بعد می‌تواند جایگزین دومینوی تحریک قیمت شود. تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» از بازار مسکن منطقه یک شهر تهران به‌عنوان کانون تمرکز و عرضه واحدهای مسکونی لوکس، بزرگ‌متراژ و گران قیمت حاکی است در این منطقه هم‌اکنون میزان عرضه فایل‌های فروش مسکن به نحو قابل توجهی زیاد است، اما تقاضای قطعی چندانی برای خرید ملک در این منطقه از سوی متقاضیان بازار مسکن وجود ندارد. فعالان بازار مسکن معتقدند سطح قیمت فروش مسکن در این منطقه نیز باید تعدیل شود، چرا که قیمت‌ها در شرایط فعلی با توان مالی متقاضیان شکاف قابل توجهی دارد، این در حالی است که در سایر مناطق شهر تهران نیز عرضه فایل فروش به‌صورت خفیف افزایش داشته است اما در عمده این فایل‌ها نیز قیمت‌های پیشنهادی قابل اتصال با توان تقاضای مراجعه‌کننده به بازار شب عید مسکن نیست.
خانه ملتخانه ملت2 روز قبل
حسن خسته بند عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عدم نظارت بر وضعیت بازار مسکن، گفت: قطعا یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن در سال گذشته عدم نظارت متولیان به ویژه وزارت راه و شهرسازی بوده است. دلال بازی در بازار تجهیزات ساختمانی؛ تأثیر تشدید نرخ مصالح بر افزایش قیمت مسکننماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت مسکن، فعالیت دلالان در عرصه تجهیزات و مصالح ساختمانی بوده، به طور که تجهیزات تولید داخل نیز در یک سال اخیر به بهانه افزایش نرخ دلار، با افزایش قیمت مواجه شده است. وی از افزایش قیمت مسکن در سال ۹۸ خبر داد و گفت: با توجه به افزایش نرخ حقوق و دستمزد کارگران ساختمانی در سال جاری و همچنین افزایش نرخ آب، برق و گاز و تشدید قیمت مصالح ساختمانی این پیش بینی می‌شود که قیمت مسکن در سال جاری نیز بالا رود. خسته بند افزود: این سوال در یک سال اخیر بارها مطرح شده که چرا نرخ تجهیزات ساختمانی طی چند ماه باید سه برابر شود، این مسئله چه دلیلی جزء دلال بازی دارد. عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: اگر مسئولان و متولیان به دنبال تثبیت قیمت مسکن در سال جاری هستند، باید در گام نخست اقدام به با ثبات سازی قیمت تجهیزات ساختمانی کنند و پس از آن، محورهای دیگر بازار مسکن را مورد بررسی و بازبینی قرار دهند. /پایان پیام
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ماه قبل
ضرر دو هزار میلیارد تومانی بابت اختلاف در قیمت فروش و قیمت تمام‌شده محصولات، افزایش بدهی‌ها به ۲۹ هزار میلیارد تومان و رسیدن تعداد خودروهای مانده در انباری به بیش از ۳۵ هزار دستگاه از مهم‌ترین نکات بررسی کارنامه آذر ماه ایران‌خودرو است. همچنین طبق این کارنامه، ایران‌خودرو ۱۲٫۵ هزار میلیارد تومان بابت پیش‌فروش خودرو دریافت کرده و زیان خالص آن با دو برابر شدن طی سه ماه، در آذر ماه امسال به بیش از پنج هزار میلیارد تومان رسیده است.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران3 هفته قبل
مهدی محمود رباطی، مدیرعامل کارگزاری بورس بیمه ایران ضمن بیان مطلب فوق در خصوص روزهای پایانی سال ۹۷ به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گفت: بازار سرمایه در حال حاضر با برخی ریسک‌های داخلی و خارجی روبرو است و یکی از مهمترین آنها تائید یا عدم تائید CFT و پالرمو است. البته ریسک‌های بیرونی همچون ریسک رد یا تصویب لوایح مذکور طی سال‌های گذشته همواره بر بازار مترتب بوده است. وی یادآور شد: دولت نمی‌تواند به سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی ادامه دهد و صنایعی که از آزاد سازی نرخ ارز متاثر می‌شوند می‌توانند پیشروهای آینده بازار باشند. مدیرعامل کارگزاری بورس بیمه خاطرنشان کرد: با توجه به اخبار موجود و گزارش‌های مالی منتشر شده روند بازار سرمایه در روزهای انتهایی سال متعادل خواهد بود. بنابراین روزهای پایانی سال با نوسانات کوچک خواهد گذشت و در صورت اتخاذ سیاست‌های صحیح اقتصادی می‌توانیم در سال آینده حرکت هایی را شاهد باشیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سنا، علی صحرایی، مدیرعامل شرکت بورس تهران میزبان اصحاب رسانه بود. وی با اشاره به تغییر در اعضای هیئت مدیره شرکت بورس تهران در پایان شهریورماه سال جاری بیان کرد: با آغاز به کار هیئت مدیره جدید در شرکت بورس تهران چندین هدف مهم، به عنوان برنامه‌های اصلی در نظر گرفته شد. این اهداف به نحوی چینش شد، که در نهایت منجر به توسعه هرچه بیشتر بورس و بازار سرمایه شود. وی در ادامه بیان کرد: افزایش کیک بازار سرمایه، یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها است. عرضه‌های اولیه در راه استمدیرعامل شرکت بورس تهران در بخش سوم این نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 هفته قبل
آنها دلار را در کانال ۱۲ هزار تومان و در نهایت روی مرز ۱۳ هزار تومان خرید و فروش می‌کردند. الان هم که نزدیک نوروز است قیمت دلار پایین نمی‌آید چون سفرها هم پیش‌رو است قیمت دلار پایین نخواهد آمد. بازار پس از اعلام نرخ دلار از طرف صرافی‌های ملینرخ دلار در صرافی‌ها حدود ساعت ۱۱ اعلام شد. همه فکر می‌کردند شب عید دلار به ۱۸ تومان می‎رسد، همتی هم گفت دلار ۱۱ هزار تومان می‌شود و نگذاشتند قیمت دلار افزایش پیدا کند. یکی از فعالان بازار ارز معتقد است تا پایان سال قیمت دلار کاهش می‌یابد و به نرخ ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش می‌یابد.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
چهارآیین گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۰ هزار و ۲۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ۱۶ هزار تومان است. برومند چهار آیین از ثبات نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۰ هزار و ۲۰۰، مرغ آماده به طبخ میدان بهمن ۱۴ هزار و خرده فروشی ۱۶ هزار تومان است. وی کمبود عرضه، افزایش تقاضا در روز‌های پایانی سال و نوسان سایر محصولات پروتئینی از جمله گوشت قرمز را دلیل اصلی گرانی مرغ در بازار اعلام کرد. مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ شب عید وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به افزایش جوجه‌ریزی نسبت به مدت مشابه سال قبل در واحد‌های مرغداری پیش‌بینی می‌شود که قیمت مرغ در بازار شب عید تنها ۳ تا ۵ درصد افزایش یابد. چهارآیین قیمت مرغ را تابع عرضه و تقاضا دانست و گفت: فروش مرغ با قیمت‌های دستوری جوابگو نیست و تحت میزان عرضه و تقاضا، قیمت‌ها با نوساناتی در بازار روبه‌رو‌ می‌شود.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
یک مقام مسئول، گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۰ هزار و ۳۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۵ هزار تومان است. محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی از ثبات نرخ مرغ نسبت به روزهای اخیر در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۸۰۰ تا ۱۰ هزار و ۳۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار تومان است. به گفته وی، با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود کهقیمت مرغ در همین حد باقی بماند و نوسان چندانی نداشته باشد. وی ادامه داد: با توجه به آنکه دولت به سبب پرداخت یارانه در فروش مرغ گرم با نرخ مصوب زیان می‌کند، بنابراین این مرغ تنها باید در اختیار قشر‌های آسیب پذیر قرار گیرد. یوسفی در پایان با بیان اینکه کمبودی در توزیع مرغ شب عید نداریم، تصریح کرد: با توجه به جوجه ریزی مناسب در واحد‌های مرغداری، پیش بینی می‌شود که نوسان چندانی در بازار مرغ ایام پایانی سال اتفاق نیفتد.
آخرین خبرآخرین خبر3 هفته قبل
با همه این احوالات، رکود یا به گفته‌ی رئیس اتحادیه مشاوران املاک، کسادی هنوز در بازار مسکن وجود دارد. بازار مسکن خنثی شده استیکی از سوالاتی که این روزها ذهن بسیاری از مردم را به خود مشغول کرده این است که بازار مسکن در سال آینده به چه مسیری خواهد رفت. راهکار کنترل قیمت مسکنمحمدمهدی مافی، کارشناس بازار مسکن نیز معتقد است که اگر سیاست‌های لازم برای جذب نقدینگی بخش خصوصی در بخش ساخت و ساز اتخاذ شود می‌توان روند رشد قیمت مسکن را کنترل کرد؛ او هم‌چنین بازار مسکن را ماهیتا تابع عرضه و تقاضا می‌داند و می‌گوید اگر سرمایه‌ها به بازار مسکن حمله کند عرضه حدود یک دهم تقاضا است. قیمت مسکن در سال آینده به ثبات می‌رسدرئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره پیش بینی از قیمت مسکن در سال آینده می‌گوید: تجربه نشان داده بعد از انقلاب اسلامی، چهار بار در سال‌های ۱۳۶۸، ۱۳۸۶، ۱۳۹۱ و ۱۳۹۷ قیمت مسکن جهش داشته است. در ۱۳۹۷ نیز همین اتفاق افتاد و انتظار داریم از این به بعد قیمت مسکن به ثبات برسد.
تابناکتابناک2 هفته قبل
به گزارش «کالاخبر» به نقل از فولاد ایران، متوسط شاخص قیمت قراضه خرد شده موسسه پلاتس ۶ دلار رشد داشته ۳۴۹٫۲۵ دلار هر لانگ تن ثبت شد. از طرفی در بازار واردات ترکیه قیمت قراضه سنگین کلاس ۱ و ۲ خلوص ۲۰-۸۰ رشد جزیی ۵۰ سنتی نسبت به دوشنبه داشته و ۳۱۴ دلار هر تن سی اف آر شنیده شده است. فعلا اغلب خریداران سیاست انتظار در پیش گرفته‌اند. بازار فولاد ترکیه نیز در رکود به سر می‌برد روزهای اخیر تنها فعالیتی جزیی در بازار بیلت رویت شده ورق و مقاطع بازار ساکتی داشته‌اند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 هفته قبل
چهارشنبه هفته گذشته بازار پایه «ج» میهمانی جدید اما تا حدودی آشنا داشت. با فعالیت حسابرس جدید می‌توان امیدوار بود مجامع ۳ سال گذشته لپیام برگزار شود تا شرکت بتواند از بازار پایه «ب» به بازار «ج» ارتقا یابد. نماد این بانک با سرمایه ۱۲۰۰ میلیارد تومانی از تیرماه سال گذشته بسته است. در نامه مزبور گفته شده که شرکت پیگیر افزایش سرمایه (احتمالا) ۱۰۰ درصدی از مطالبات و آورده نقدی خواهد بود تا بتواند از بازار پایه به بازار اصلی فرابورس برود. وآرین از این معامله حدود ۶۱ میلیارد تومان سود شناسایی کرد و حدود ۱۲ میلیارد تومان سود «سرمایه‌گذاری ایران» برای سال ۱۳۹۷ هم به حسابش ثبت شد.

بازار شب عید سمنان

16+
مهرمهر5 روز قبل

آتش‌سوزی در بازار تهران

مهرمهر1 هفته قبل
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین شماره دوفصلنامه «نوآفرین» به صاحب امتیازی مرکز رشد دانشگاه امام صادق (ع) و به همت هسته نوآوری این مرکز روانه بازار مطبوعات شد. در این شماره از نشریه «نوآفرین» بخشی از پیچیده‌ترین مفاهیم علمی به زبانی ساده در حوزه نوآوری ارائه شده است و در عین حال مطالب از زاویه علوم اجتماعی و با رویکرد بومی نگاشته شده است. نشریه «نوآفرین» در ۱۱۶ صفحه و ۳۵ مطلب تدوین شده است. «کرکره»، طنز علمی-اجتماعی نوآوری است که در کنار گفتارهایی از رئیس اسبق ایران خودرو و مدیر اجرایی گلدیران قرار گرفته است. علاقه‌مندان می‌توانند برای خرید دوفصلنامه «نوآفرین» به فروشگاه اینترنتی مرکز رشد دانشگاه امام صادق (ع) به آدرس store. rushd. ir و برای آشنایی بیشتر با هسته نوآوری دانشگاه امام صادق (ع) به سایت nuafarin. com مراجعه کنند.

به انتهای لیست رسیدید