اخبار بازار - آخرین و مهم ترین اخبار بازار از خبرگزاری‌های ایران | خبری

بازار

بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 روز قبل
شهاب الدین شمس در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) با بیان اینکه بازارهای موازی هرکدام ریسک‌های مخصوص به خود را دارند، اظهار داشت: بازار سرمایه قادر است ظرفیت‌های کسب بازده را به صورت روشن‌تری بازتاب دهد و به نظر می‌رسد آن بازدهی که از بازار سرمایه به دست می‌آید، در بازارهای دیگر به سادگی به دست نیاید. این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: به نظر می‌رسد، عدم تقسیم سود و نگهداری سود به نیت توسعه فعالیت‌ها در شرکت‌های سودده در ذات خود بد نباشد، ولی از نظر تئوریک میزان تقسیم سود، تاثیر خاصی بر بازدهی شرکت ندارد. شمس پیش بینی کرد که فصل مجامع امسال از منظر عمکرد و گزارش‌ها، فصلی با خبرهای خوب باشد. وی همچنین درمورد روند حرکتی کامودیتی‌ها در سال جاری میلادی گفت: کامودیتی‌ها هرکدام رفتار فصلی خاص خود را دارند. مدیرعامل سرمایه گذاری دانایان پارس افزود: فعالان در این بخش درصورتی که بتوانند خط فروش خود را حفظ کنند، با همین نرخ‌های فعلی هم به نظر می‌رسد گزارش‌های خوبی داشته باشند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 ماه قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد7 ساعت قبل
ایسناایسنا3 هفته قبل
یک کارشناس بانکی معتقد است که بازار متشکل ارزی گامی در جهت شفافیت بازار است. داوود سوری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه هر اقدامی که موجب افزایش شفافیت در بازار ارز شود، گامی مثبت در راستای ثبات‌بخشی به این بازار است، اظهار کرد: ایده بازار متشکل ارزی در مسیر شفافیت در بازار ارز طراحی شده و قطعا این سیاست اگر به درستی اجرایی و عملیاتی شود، می‌تواند آثار قابل تأملی در خصوص ساماندهی بازار ارز داشته باشد. وی رمز موفقیت این بازار را در تدوین مناسب و همه جانبه آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها دانست و گفت: انتظار می‌رود سیاست‌گذاران ارزی با بررسی کارشناسی و لحاظ کردن عوامل مؤثر در ثبات‌بخشی به بازار ارز در جهت تدوین مطلوب آئین‌نامه‌ها اقدام کنند و با آسیب‌شناسی سیاست‌های گذشته مؤثرترین شیوه‌ها را انتخاب و اجرایی کنند. این کارشناس با تاکید مجدد بر اصل شفافیت در اقتصاد به ویژه بازار ارز، گفت: هر اقدامی که بتواند شفافیت را افزایش دهد و مبادلات را تسهیل کند، مورد تأیید و استقبال فعالان اقتصادی خواهد بود و این امر افزایش کارایی بازار ارز را در پی خواهد داشت. سوری خواهان بسته شدن دایره محدودیت‌های نابجا در بازار ارز شد و تصریح کرد: اگر بازار متشکل ارزی همچون برخی سیاست‌های گذشته با ایجاد محدودیت‌های نابجا مسیر فعالیت بازرگانان را ناهموار کند، قطعا نتیجه مثبتی به بار نخواهد آورد و بازار موازی دیگری با خنثی‌سازی اهداف بازار متشکل ارزی شکل می‌گیرد.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
قائم مقام مدیرعامل چری در مراسم رونمایی از آریزو ۶ اظهار کرد: مدیران خودرو ۱۵ سال تجربه خودروسازی دارد و به هیچ عنوان با این شرایط اقتصادی بازار را ترک نمی‌کند. شو چینگ سونگ درباره برنامه عرضه این محصول در شرایط فعلی بازار گفت: شرکت مدیران خودرو ۱۵ سال تجربه خودروسازی دارد و اگر چه در این مدت بازار خودرو فراز و فرود بسیاری داشته است اما به هیچ عنوان عقب نشینی نکرده‌ایم و طی این دوره ۱۰ مدل جدید را به بازار عرضه کردیم. او با اشاره به اینکه برند چری در سال ۲۰۱۵ وارد بازار ایران شد، خاطرنشان کرد: هر سال دو مدل جدید از این برند به محصولات اضافه شده است. در ادامه این نشست گرمان، مدیرعامل خدمات پس از فروش مدیران خودرو نیز گفت: ۷۰ درصد قطعات این خودرو با سایر خودروهای چری یکسان است، و برای ۳۰ درصد باقیمانده برنامه ریزی شده است. در حال حاضر ۹۴ نمایندگی چری تمام دوره‌ها را گذرانده‌اند و آماده خدمات رسانی هستند.
افکارنیوزافکارنیوز4 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشعلی اصغر، سمیعی رئیس اسبق کانون صرافان با اشاره به عواملی که منجر به تحقق بازار متشکل ارزی به صورت واقعی می‌شود، گفت: بازار متشکل ارزی تنها در صورتی موفق خواهد بود که قیمت در آن واقعی و واحد باشد؛ بنابراین اگر منظور از بازار متشکل، برانداختن انواع قیمت‌های قبلی و تعریف یک قیمت واقعی یا نزدیک به واقعیت باشد، باید گفت که این تصمیم، تصمیمی مبارک، نافع و قدمی در جهت اصلاح ساختارهای اقتصادی کشور است. و اینکه برخی از کالاها با نرخ رسمی وارد و با نرخ آزاد بفروش رسیده‌اند هم باید بررسی و پیگیری شود. سمیعی بیان کرد: نکته دیگر اینکه اگر مراد از تصویب مقررات بازار متشکل ارزی، تقویت پول ملی یا جلوگیری از سرعت تضعیف آن باشد، باید ابتدا برای کاهش میزان تورم و بهره بانکی فکری اساسی شود تا نقدینگی با نظارت بیشتری کنترل و به بازارهای هدف از جمله سرمایه و سایر نهاد هدایت شود. رئیس اسبق کانون صرافان در پایان گفت: بازار متشکل الزاما موجب حذف صرافان و دلالان نمی‌شود، فقط باعث می‌شود سودجویان نتوانند به منافع مصرف‌کنندگان آسیب وارد کنند. البته به شرطی که این اسم نیز مانند سایر اسامی که تاکنون به بازار ارز داده‌اند، فقط تزیینی نباشد.

بازار خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل

بازار ماکارونی

صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اگر چه عرضه ماکارونی به صورت کافی صورت نگرفته، اما این محصول با قیمت‌های جدید در حال ورود به بازار است. رقابتی شدن محصول می‌تواند به افزایش سهم از بازار کمک کند یعنی شرکت‌های کوچک می‌توانند با افزایش بهره وری و به تبع آن کاهش قیمت تمام شده، فروش بیشتری در بازار داشته باشند.

بازار تهران

9+
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 ماه قبل
دکتر محمدی با بیان اینکه این رویکرد به تنظیم بازار بدهی کمک می‌کند، ادامه داد: یکی از مهمترین ابزارهای سیاستگذاری پولی در دنیا عملیات بازار باز است و امیدواریم در کشور ما نیز جایگاه خود را پیدا کند. سخنگوی سازمان بورس با اشاره به اینکه فعالین بورسی نیز می‌توانند از منافع عملیات بازار باز بهره مند شوند، افزود: اتخاذ این تصمیم با حضور بانک مرکزی به افزایش میزان نقدشوندگی اوارق بدهی منجر می‌شود. وی به جزییات عملیات بازار باز اشاره کرد و گفت: بازار باز مکانیزمی است که در آن بانک مرکزی با خرید اوراق بهادار کم ریسک و عموما دولتی حجم نقدینگی را کنترل می‌کند. به این ترتیب که فروش اوراق با هدف کاهش حجم نقدینگی و خرید آن با هدف افزایش حجم نقدینگی انجام می‌شود. از طرف دیگر بانک مرکزی می‌تواند نرخ سود سپرده و سود اوراق بدهی را تنظیم کند و این اقدام به همه بازار‌ها از جمله بازار پول و سرمایه کمک می‌کند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 روز قبل
در حالی بازار ارز در آستانه راه‌اندازی بازار متشکل ارز وضعیت آرامی را طی کرد که کفه ترازو به سمت عرضه ارز سنگین‌تر بود، به نحوی که فعالان این بازار فعالیت معاملاتی خود را در بخش خرید دلار کم‌رنگ کردند و در مقام فروشنده قرار گرفتند. به گزارش تجارت‌نیوز، دلار در بازار ارز امروز شنبه، ۲۸ اردیبهشت ماه نسبت به آخر هفته گذشته با حدود ۱۰۰ تومان کاهش قیمت مواجه شد. در این صرافی‌ها قیمت فروش هر یورو معادل ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت خرید آن معادل ۱۶ هزار و ۴۰۰ تومان نرخ‌گذاری شد. یکی از فعالان این بازار آینده نرخ دلار را چنین پیش‌بینی کرد که به احتمال زیاد قیمت ارز به ریزش خود ادامه می‌دهد. اما در این بین بخشی هر چند کوچک از دلالان بازار ارز، دلار را تا نرخ ۱۴ هزار و ۷۰۰ نیز می‌خریدند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی ادامه داد: بر این اساس با توجه به این که به دلایل مختلف از جمله کاهش منابع درآمدی و بودجه‌ای، دولت توان دادن وام‌های بالا با بهره کم را به سازندگان ندارند، بازار سرمایه می‌توان محل مناسبی برای تامین مالی سازندگان مسکن باشد. فرخ‌نژاد افزود: از سوی دیگر برخی از شرکت‌های فعال در بازار سرمایه نیز مربوط به صنایع ساختمانی هستند که سرمایه‌گذاران می‌توانند با خرید سهام این شرکت‌ها به‌صورت غیرمستقیم به تامین مالی مسکن در کشور کمک کنند و خود نیز از این رهگذر با افزایش قیمت سهام کسب سود کنند. وی اضافه کرد: همچنین نگاهی به شرایط بازار مسکن در کشور نشان می‌دهد در حال حاضر مسکن لوکس در مناطق مختلف تهران ساخته شده و این مسکن‌ها خریداران خاص خود را دارد. بر این اساس ما نیز به عنوان یکی از شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه برنامه ویژه‌ای را برای خانه‌دار شدن این قشر از جمعیت کشور داریم. وی افزود: تامین مالی صنایع مختلف از طریق بازار سرمایه علاوه بر این که به کاهش هزنیه تمام شده تولیدات شرکتها و بنگاه‌ها منجر می‌شود، هدایت نقدینگی به سمت بازار سهام را به دنبال دارد که این امر علاوه بر کاهش دلالی و جولان نقدینگی در سایر بازارها و تورم ناشی از آن، موجب تعمیق بازارسرمایه در کشور می‌شود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 ماه قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فارس؛ محسن خدابخش مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس در رابطه با راه‌اندازی بازار متشکل ارزی گفت: بانک مرکزی متولی تأسیس و راه اندازی شرکت سهامی مدیریت بازار متشکل معاملات ارزی با مشارکت ۲۰ درصدی شرکت فرابورس ایران است. خدابخش درباره تدوین مقررات بازار متشکل ارزی و سازوکار نرم افزاری آن عنوان کرد: تابلوی معاملات این بازار به طور حتم در بازارهای مرتبط با فرابورس نخواهد بود و متولی بازار سرمایه آن را راهبری و نظارت نخواهد کرد. وی از تغییرات جدید در بازار پایه فرابورس تحت سه تابلوی جدید «قرمز»، «زرد» و «نارنجی» نیز سخن گفت و افزود: به طور خلاصه بازار پایه فقط امکانی برای حضور آن دسته از ناشرانی است که نزد سازمان بورس ثبت اما در هیات پذیرش بورس‌ها پذیرفته نشده‌اند و یا اخراج شده‌اند. این مقام مسئول تاکید کرد: معاملات سهام باید در بازار پایه بر اساس قیمت‌های ذاتی سهام انجام شود. خدا بخش تفاوت قائل شدن میان شرکت‌های پذیرش شده در بورس و فرابورس با ناشران اخراجی و یا پذیرش نشده در بازار پایه را هدف اصلی سازمان بورس از ابلاغ این مقررات جدید عنوان کرد و افزود: بازار پایه مطابق تکالیف قانونی سازمان بورس فقط بستری برای نقل و انتقال سهام است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، هادی حق شناس در گفت و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین با بیان اینکه برای برون رفت از شرایط نوسانات بازار ارز و حذف هرگونه رانت باید سیاست‌های صحیحی اتخاذ شود، افزود: به نظر می‌رسد راه اندازی بازار متشکل ارزی زمینه مناسبی برای حذف نقش دلالان در بازار ارز را فراهم می‌آورد و در نتیجه فعالان اقتصادی با توجه به قیمت واحد و واقعی ارز می‌توانند با اطمینان خاطر بیشتری به فعالیت اقتصادی بپردازند. این کارشناس اقتصادی چالش در جانب عرضه و تقاضای ارز را از مهمترین عوامل تلاطمات ارزی خواند و گفت: وقتی که در بازار سوداگران ارزی با ایجاد موج و هیجانات کاذب موجب افزایش نرخ ارز می‌شوند طبیعتا نوسانات ادامه و استمرار خواهند داشت، البته خوشبختانه بانک مرکزی با راه اندازی بازار متشکل ارزی در جهت حذف سوداگران ارزی گام بر می‌دارد. حق شناس با اشاره به کشف قیمت در بازار متشکل ارزی توسط بازیگران این بازار گفت: کشف قیمت با توجه به عرضه و تقاضا قطعا مفید و به نفع اقتصاد خواهد بود چرا که تجربه چندین دهه تعیین نرخ دستوری ارز حاصلی جز رانت و نوسانات ارزی نداشته است. وی با تاکید بر اینکه با راه اندازی بازار متشکل ارزی، نقش و حضور سوداگرانه ارزی کمرنگ و حتی محو خواهد شد گفت: اگر قیمت بر اساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین و کشف شود و بانک مرکزی از این نرخ حقیقی پشتیبانی کند، قطعا در فضای مجازی و حقیقی جایی برای سوداگرانه ارزی برای تعیین قیمت‌های غیرواقعی و غیرمعاملاتی وجود نخواهد داشت.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
این در حالی است که بازار خودرو بی‌توجه به این اتفاقات، کماکان به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد و قیمت‌ها روزانه و حتی ساعتی تغییر می‌کنند. شرایط به شکلی است که طی هفته جاری به‌نوعی «بیگ‌بنگ» (انفجار بزرگ) بازار خودرو رخ داده و قیمت‌هایی عجیب و غریب برای فروش خودروها ارائه می‌شود. به گفته نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت، پژو ۲۰۷ اتومات نیز در حال حاضر قیمتی برابر با ۱۳۳ میلیون تومان دارد که نشان می‌دهد خودرو موردنظر ۱۵ میلیون تومان رشد را به خود می‌بیند. در بین دیگر خودروهای داخلی، رانا نیز در حال حاضر ۸۰ میلیون تومان قیمت دارد که نشان می‌دهد خودرو موردنظر ۱۵ میلیون تومان رشد قیمت داشته است. در بین دیگر خودروهای داخلی، کیا سراتوی مونتاژی سایپا نیز به قیمت ۲۵۰ میلیون تومان رسیده و پژو ۲۰۰۸ هم ۲۶۰ میلیون تومان قیمت دارد.

بازار بی‌دفاع تبریز

7+
فارسفارس1 هفته قبل

شب بازار قم

14+
ایسناایسنا2 ماه قبل

بازار گل محلات

11+
مهرمهر2 ماه قبل

بازار امینونو استانبول

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
­به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول؛ امینونو در قسمت اروپایی استانبول واقع شده و به دلیل داشتن اسکله‌های قایق‌های متنوع تفریحی و همین طور داشتن رستوران‌های ماهی زبان زد خاص و عام است. در زمان عثمانی منطقه امینونو در مقابل دادگاه یا عدالتخانه و مرکز گمرک شهر قرار داشته و به همین علت به این نام خوانده میشود. بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه به قدری جذابیت دارد که اگر ساعت‌ها در آن‌ها بچرخید و سیاحت کنید، ذره‌ای احساس خستگی نخواهید کرد.

تازه‌ترین لپ‌تاپ‌های بازار

8+
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
در شرایطی وزارتخانه این مساله را به خودروسازان تکلیف کرده است که بازار خودرو همچنان ملتهب است و قیمت‌ها به‌صورت روزانه تغییر می‌کند. به‌نظر می‌رسد وزارت صنعت به‌دنبال آن است به کمک فروش فوری دو خودروساز بزرگ کشور، تب بازار را پایین بیاورد. با این حال سیاست‌گذاران کلان بخش خودرو برای اینکه تیرشان به هدف بخورد و ضریب موفقیت خود را در کنترل نوسانات بازار افزایش دهند، فروش فوری را به‌صورت عرضه مستقیم به مصرف‌کننده در دستور کار قرار دادند. پیش از این برخی از فعالان بازار، نمایندگی‌های شرکت‌های خودروساز را متهم به دلالی و واسطه‌گری در بازار می‌کردند و معتقد بودند نمایندگی‌ها خود در ایجاد نوسان قیمتی نقش عمده دارند. برگ برنده شرکت‌های خودروساز برای پیروزی در این سه جبهه، افزایش تولید و تیراژ با ثبات است.
ایرناایرنا2 ماه قبل
وی همچنین اضافه می‌کند: ۸۰ تن برنج تایلندی هومالی و ۱۸۵ تن برنج تایلندی رده ب در اختیار تنظیم بازار قرار می‌گیرد. همچنین دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی، انحصار در توزیع شکر را نیز عامل دیگری در افزایش قیمت شکر دانسته است. وی افزود: قیمت شکر ظرف سه ماه حدود ۷۰ درصد افزایش یافت و بخش خصوصی دخالتی در این افزایش قیمت ندارد. پس نمی‌توان افزایش قیمت دلار را دلیل افزایش قیمت شکر در این روز‌های پایانی سال دانست. موضوع دیگری که می‌تواند روی قیمت شکر موثر باشد، کاهش عرضه این محصول از طریق کاهش تولید و یا کاهش واردات است.
ایرناایرنا2 ماه قبل
این روزها به سراغ هر چیزی که برویم با برچسب گرانی بر روی آن روبه‌رو می‌شویم و بازار مسکن هم از این قاعده مستثنی نیست. امروزه باتوجه به شرایط حساسی که در کشور حاکم شده، زندگی افراد را تحت‌تاثیر قرار داده و روند زندگی آنان را دستخوش تحول کرده است. بسیاری از کسانی که دیگر توانایی پرداخت اجاره‌بها در شهر تهران را ندارند، به اجبار به سوی حاشیه‌نشینی و زاغه‌نشینی رفته‌اند. این در حالی است که شرایط زندگی در این مناطق هم چندان مناسب نیست و ساکنانش با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند. مهدی سلطان محمدی، کارشناس فعال بازار مسکن با اشاره به درست پرداختن به مفهوم حاشیه‌نشینی در کلان‌‌شهرها به «ابتکار» می‌گوید: در بحث حاشیه‌نشینی شهر تهران باید بگویم که ما با پدیده کاهش جمعیت این شهر روبه‌رو نیستیم، اکثر حاشیه‌نشینی‌ها از روستاها و شهرهای کوچک است.

این ور بازار

25+
الفالف3 ماه قبل
دنیای خودرودنیای خودرو3 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، زیرا در حال حاضر باید با خودرو‌ فعلی خود سر کنند و این موضوع به‌خصوص برای جوانان علاقه‌مند به خودرو ناخوشایند است‌. یکی از گزینه‌های جایگزین این افراد، تیونینگ یا تون‌آپ‌کردن خودرو‌ فعلی‌شان است که باعث می‌شود خودرو از یکنواختی درآید‌‌. این موضوع سبب شده است کسب‌و‌کار تیونینگ‌کاران خودرو، این روزها داغ شود و تیون‌کردن خودروهای وارداتی طرفداران زیادی پیدا کرده است.

به انتهای لیست رسیدید