اخبار بازار - آخرین و مهم ترین اخبار بازار از خبرگزاری‌های ایران | خبری

بازار

ایلناایلنا12 دقیقه قبل
هجدهمین جشنواره‌ «کتاب و رسانه» با معرفی برگزیدگان تندیس «درخت معرفت» و تقدیرشوندگان، به کار خود پایان داد. تقدیر از «ذلیخا کرمی» از «خبرگزاری کتاب ایران – همدان» برای اثر با تیتر: «رمان «تاریخ غیرت» اثر «نثری همدانی» روانه بازار شد» بخش طنز: هیئت داوران اثری را به‌عنوان برگزیده تندیس «درخت معرفت» معرفی نکرد. بخش عکس: تندیس «درخت معرفت» برای «امیر غلامی» از «خبرگزاری کتاب ایران»، برای گزارش تصویری انتخابی هیئت داوران از مجموعه آثار. چهره تجلیلی رسانه‌های دیداری: «علی دهباشی» مدیر مجله «بخارا» بابت سال‌ها مداومت و فعالیت گسترده در حوزه اطلاع‌رسانی کتاب. بخش رسانه‌های دیداری: تندیس درخت معرفت برای «علی رئیسی» از «صداوسیمای مرکز اصفهان» برای پویانمایی‌هایی با نام‌های: "ماه گفت: قلپ قلپ کمک!

معرفی قصه‌های صوتی کودکانه

6+
خبرآنلاینخبرآنلاین12 دقیقه قبل
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران16 دقیقه قبل
یاسر فلاح افزود: متاسفانه آگاهی لازم در خصوص مفاهیم بازار سرمایه در کشور وجود ندارد و از سوی دیگر عمق سواد مالی ما استاندارد نیست و بنابراین باید از طریق فرهنگ سازی به ویژه با برنامه ریزی فرهنگی برای سنین پایه به سمت آموزش مفاهیم بورسی و تعمیق سواد مالی حرکت کنیم. از خلاقیت‌های دانش آموزی حمایت می‌شوددر ادامه حسین فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، در ششمین دوره مسابقات فین تک دانش آموزی که در کیش اینوکس ۲۰۱۹ برگزار شد از حمایت بازار سرمایه از خلاقیت‌های دانش آموزی سخن گفت. فهیمی گفت: هم اکنون شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با برگزاری این رویداد دانش آموزی ایده‌های شما دانش آموزان را حمایت می‌کند و تا رسیدن به قله موفقیت همراهی می‌کند. حسین فهیمی با اشاره به حمایت بازار سرمایه کشور از ایده‌های دانش آموزی گفت: بازار سرمایه که رکن چهارم اقتصادی کشور است از خلاقیت و ابداع‌های شما حمایت می‌کند و روی آنها حساب باز می‌کند تا بتواند آینده بهترین را در اقتصاد ایران ایجاد کند. شما قرار نیست به امکانات سنتی ما محکوم شوید و می‌توانید با ابداع روش‌های نوین در خدمات رسانی فعلی بازار سرمایه، اقتصاد کشور را دچار تغییر و تحول کنید.
تسنیمتسنیم17 دقیقه قبل
وی افزود: ۲۰۰ هزار تن واردات گندم ظرف سه هفته آینده برای کنترل بازار گندم در استان داریم و از طریق بنادر امیرآباد و نوشهر کمک به ذخایر استراتژیک را در برنامه داریم. مدیرکل غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور تصریح کرد: کشتی ۳۰ هزار تنی روغن وارد استان شده و بیش از هزار تن روغن ذخیره شده در استان داریم. جعفری با بیان اینکه ۱۷ هزار تن روغن خام ذخیره شده در استان داریم و تلاش داریم امورات به پیش ببریم، گفت: افزایش قیمت نان متوقف شده فعلا برنامه‌ای نداریم. وی گفت: ۱۹ کارخانه آرد با ظرفیت ۵۰۰ هزار تن سیلویی و انبار بوده و سه سیلوی گندم در حال ساخت داریم. نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران تا عصر جمعه در محل نمایشگاه سعید جاده خزرآباد جریان دارد.
فارسفارس19 دقیقه قبل
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: طرح ویژه سازمان تعزیرات حکومتی برای کنترل قیمت‌ها و مقابله با افزایش آن در فاز اول یک ماهه اجرا می‌شود. به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در خصوص نظارت جدی بر قیمت‌ها و بازار گفت: سازمان تعزیرات از اولین ساعات بحث افزایش قیمت بنزین به ساسر کشور ابلاغ شد تا شعب ویژه‌ای برای رسیدگی به تخلفات مربوط به افزایش قیمت به بهانه گرانی بنزین اختصاص دهند. وی افزود: مقرر شد این شعب ویژه رسیدگی هایشان را یک هفته‌ای انجام دهند و نتیجه رسیدگی‌ها را به استحضار هموطنان برسانند. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: روز ینیست که از سوی سازمانها و ادارات کل صدها پرونده به شعب وارد نشود. رایگانی افزود: بعد از آن، کالاهای مورد نیاز پایش بیشتر تا پایان تعطیلات فروردین سال ۹۹ این طرح اجرا خواهد شد.
مهرمهر22 دقیقه قبل
وی گفت: این دیدارها میان مراکز علمی کشورهای اسلامی موجب تقویت اخوت اسلامی و تبادل افکار و اندیشه‌ها و ارتقای علمی جوامع دینی مسلمانان می‌شود. آیت الله اعرافی جامعه مسلمانان هند را بسیار بزرگ و تاریخی دانست و افزود: جمعیت بالای مسلمانان در این کشور و سابقه درخشان علما بسیار مهم و قابل توجه است. وی گفت: سفارش ما به طلاب و روحانیون تعایش و حفظ وحدت و انسجام اسلامی است. آیت الله اعرافی همگی مسلمانان را یک امت دانست و افزود: توصیه ما به دوستان و فضلا، حفظ وحدت و اخوت اسلامی است. وی همزیستی و گفت‌وگوی سالم و سازنده با همه ادیان و مذاهب برای احیای تمدن اسلامی را ضروری دانست و افزود: رسیدن به این هدف نیازمند همکاری و تعامل خوب بین مراکز علمی جهان اسلام و تشکیل یک بازار است.
فارسفارس22 دقیقه قبل
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: وزیر ارشاد برای پاسخ به سوالات ۴ نفر از نمایندگان در کمیسیون فرهنگی حاضر شد که هر ۴ نماینده به وزیر برای رفع مشکلات فرصت دادند. سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: در ادامه این جلسه، پیش‌نویس گزارش تحقیق و تفحص از باشگاه‌های ورزشی استقلال و پرسپولیس قرائت شد و بنا شد تا گزارش نهایی پس از بررسی دقیق‌تر به کمیسیون ارسال شود. سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: در مورد بعدی سوال حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان از وزیر مطرح شد که آن هم سوال منطقه‌ای درباره اوقاف بود که در این مورد نیز نماینده مردم همدان یک ماه به وزیر فرصت داد تا ایرادات موجود را رفع کند. ذوالقدر خاطرنشان کرد: ‌ در ادامه سوال سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر از وزیر مطرح شد که این سوال هم در رابطه با موقوفات حوزه انتخابیه شوشتر بود که این نماینده مجلس به وزیر دو هفته فرصت داد تا مشکلات را رفع کند. سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان گفت: سوال آخر هم از احمد مازنی نماینده مردم تهران درباره پولشویی در سینما بود که رئیس سازمان سینمایی توضیحاتی را ارائه کرد و در نهایت یک فرصت یک ماهه داده شد تا معاونت سینمایی با نماینده سوال‌کننده ابهامات را مورد بررسی قرار دهند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز23 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم حسینعلی حاجی‌دلیگانی درباره حوادث اخیر در استان اظهار داشت: آنچه رخ داد اتفاقات تلخی بود. متأسفانه در سال‌های اخیر دولت به وظایف خود در ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت اقتصادی مردم عمل نکرد و این موضوع زمینه‌ای را فراهم کرد تا مردمی که در تأمین درآمد و معیشت خود مشکل داشتند، پس از اینکه احساس کردند با افزایش قیمت بنزین فشار مضاعفی به آنها وارد می‌شود نگران و ناراضی شوند. این عناصر خاص از جایی مأمور بودند و از فضای به وجود آمده سوءاستفاده کردند. خوشبختانه کالا و اقلام مصرفی مردم به اندازه کافی و ذخیره در کشور وجود دارد و در بخش‌هایی هم که از قیمت بنزین تأثیر می‌پذیرد، این اتفاق باید به میزان واقعی باشد بدون اینکه در حق مردم اجحافی صورت گیرد. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ملت ایران و مردم استان اصفهان و حوزه انتخابیه مطمئن باشند که ذره‌ای از حقوق آنها کوتاه نمی‌آییم و این امر را دنبال می‌کنیم تا هیچ حقی از مردم تضییع نشود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین23 دقیقه قبل
سید ابوطالب نجفی، مدیر عامل شرکت خدمات انفورماتیک، با بیان اینکه روز گذشته ۱۲۴ میلیون تراکنش در شبکه شتاب صورت گرفته، گفت: پایداری شبکه بانکی ایران علیرغم قطعی اینترنت بیش از ۹۹٫۹ درصد بوده است. وی اضافه کرد: طی روزهای گذشته به دلیل محدودیت در دسترسی به خدمات بانکی در نبود اینترنت، مشکلاتی بروز کرده است. اما چالش در تراکنش‌های بانکی به واسطه قطعی اینترنت مشاهده نشده است به نحوی که روز گذشته (۲۷ آبان ماه) ۱۲۴ میلیون تراکنش در شبکه شتاب و ۱۶۶ میلیون خرید در شبکه شاپرک به ثبت رسیده که پایداری بیش از ۹۹٫۹ درصدی را نشان می‌دهد. نجفی تصریح کرد: بانک‌ها باید سرویس‌های سنتی را کنار گذاشته و سرویس‌های جدید ارائه دهند. این مقام مسئول در نظام بانکی اظهار داشت: خدمات انفورماتیک برای پیش گامی در نوآوری صنعت بانکی از نوآوری‌های حوزه مالی، بانکی و استارت آپ‌های فعال حمایت کرده و فضایی را به وجود آورده است که استارت آپ‌های حوزه مالی و بانکی بتواند برای تبدیل ایده‌های خود به طرح مشورت و مشارکت بپردازند.
خبر فوریخبر فوری23 دقیقه قبل
یک مقام مسئول در نظام بانکی با بیان اینکه روز گذشته (۲۷ آبانماه) ۱۲۴ میلیون تراکنش در شبکه شتاب صورت گرفته، گفت: پایداری شبکه بانکی ایران علیرغم قطعی اینترنت بیش از ۹۹٫۹ درصد بوده است. وی اضافه کرد: طی روزهای گذشته به دلیل محدودیت در دسترسی به خدمات بانکی در نبود اینترنت، مشکلاتی بروز کرده است. اما چالش در تراکنش‌های بانکی به واسطه قطعی اینترنت مشاهده نشده است به نحوی که روز گذشته (۲۷ آبان ماه) ۱۲۴ میلیون تراکنش در شبکه شتاب و ۱۶۶ میلیون خرید در شبکه شاپرک به ثبت رسیده که پایداری بیش از ۹۹٫۹ درصدی را نشان می‌دهد. نجفی افزود: در خصوص اتصال سرویس‌های حیاتی بانکی کشور در صورت نبود و قطعی اینترنت چندین مانور بزرگ صورت گرفته که نشان داده شبکه، دارای پایداری کامل در برابر اتفاقات احتمالی است. این مقام مسئول در نظام بانکی اظهار داشت: خدمات انفورماتیک برای پیش گامی در نوآوری صنعت بانکی از نوآوری‌های حوزه مالی، بانکی و استارت آپ‌های فعال حمایت کرده و فضایی را به وجود آورده است که استارت آپ‌های حوزه مالی و بانکی بتواند برای تبدیل ایده‌های خود به طرح مشورت و مشارکت بپردازند.
فراروفرارو28 دقیقه قبل
دانلود بلدنقشه و مسیریاب فارسی بلد، این امکان را به کاربران می‌دهد که در شرایط اختلال شدید اینترنت هم بتوانند براحتی از آن استفاده کنند. مسیریابی بهینه با اطلاعات دقیق و بومیبا انتخاب هر نقطه بر روی نقشه بلد، امکان مسیریابی به سمت آن برای کاربر فراهم می‌شود. مسیریابی در نقشه بلد، محدود به استفاده با خودروی شخصی نمی‌شود. برای استفاده از این قابلیت بلد، نقشه استان مورد نظرتان را دانلود کنید. با استفاده از نقشه آفلاین شما می‌توانید بدون نیاز به اینترنت از امکانات نقشه و مسیریاب بلد استفاده کنید.
ایلناایلنا31 دقیقه قبل
معاون پشتیبانی، برنامه ریزی و تحقیقات اتاق تعاون از انتشار گزارش دوره اول طرح شاخص مدیران خرید (PMI) در مهرماه سالجاری در بخش ساختمان خبر داد. به گزارش ایلنا، علی مطیع جهانی با بیان این مطلب، گفت: بررسی‌های آماری در بخش ساختمان مهرماه سال‌جاری نشان می‌دهد عدد شامخ کل ۴۴٫۳، در بخش ساختمان بوده است. درحال حاضر شاخص شامخ برای حدود ۲۹۰۰۰ بنگاه بخش خصوصی در بیش از ۴۰ کشور دنیا محاسبه و منتشر می‌شود. با توجه به کاهش سفارشات و تولید، کاهش موجودی انبار ۴۲٫۴۱ منطقی به نظر می‌رسد. اتاق تعاون ایران برای نخستین بار در کشور از مهرماه ۱۳۹۸ نسبت به اجرای طرح شامخ ساختمان اقدام کرده که نتیجه آن بصورت ماهانه توسط مرکز آمار اتاق تعاون ایران منتشر خواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران32 دقیقه قبل
به گزارش فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بازار دارایی‌ فکری از جمله نهادهای وابسته و همکار با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که با هدف ایجاد تحرک در بازار‌های مالی و زیست بوم نوآوری و فناوری در کشور تاسیس شد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای کمک به این فرآیند و تسهیل روند تجاری‌سازی ایده‌ها و اختراعات اقدام به طراحی یک نوع خاص از تسهیلات کرده است‌. خریدار می‌تواند نسبت به خرید یک ایده اقدام کند و ۸۰ درصد قیمت آن ایده و اختراع را با سود ۴ درصد از صندوق فناوری‌های نوین تسهیلات دریافت کند. با وجود آن که مدت زمان زیادی از تشکیل بازار دارایی‌های فکری نمی‌گذرد. در این مدت تعداد قابل توجهی معاملات روزمره اعم از انواع: فروش فکر، ایده و اختراع در آن صورت گرفته است.
نامه‌نیورنامه‌نیور35 دقیقه قبل
نامه نیوز بررسی کرد؛ قیمت بنزین افزایش یافت، خبر کوتاه بود و گویا، اتفاقا فعل افزایش نیز بر گذشته دلالت داشت. گروه اقتصاد نامه نیوز: داستان پرماجرای بنزین، این بار نیز در حال تکرار بود، از پس شانزدهمین تجربه ایران در افزایش قیمت‌ها. ستاد تنظیم بازار درست در اولین ساعات اعلام خبر افزایش قیمت بنزین نشستی ویژه و فوق العاده را تدارک دید تا موضع خود را پیش از بازگشایی بازار، در خصوص افزایش قیمت‌ها اعلام کند. نظارت‌ها افزایش می‌یابدهر چند بسیاری از کارشناسان معتقدند انتظارات تورمی، بیش از اثرات واقعی اقتصادی ناشی از افزایش قیمت بنزین، اقتصاد را تحت تاثیر قرار می‌دهد اما در هفته اول پس از افزایش قیمت، بخشنامه‌ها و دستور العمل‌ها همگی بر ممانعت از رشد قیمت‌ها دلالت دارد. به این ترتیب پیش بینی می‌شود تاثیر افزایش قیمت بنزین بر قیمت کالا و خدمات با تاخیری قابل توجه همراه شود.
مهرمهر40 دقیقه قبل
درحال حاضر شاخص شامخ برای حدود ۲۹۰۰۰ بنگاه بخش خصوصی در بیش از ۴۰ کشور دنیا محاسبه و منتشر می‌شود. با توجه به کاهش سفارشات و تولید، کاهش موجودی انبار ۴۲٫۴۱ منطقی به نظر می‌رسد. وی افزود: در یک دسته بندی کلی، بخش ساختمان در ایران شامل دو بخش کلی مسکونی و غیرمسکونی (تجاری و عمرانی) است. متوسط قیمت هر متر مربع نیز به ترتیب ۰٫۴ و ۴۷٫۷ نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال گذشته افزایش را تجربه کرده است. اتاق تعاون ایران برای نخستین بار در کشور از مهرماه ۱۳۹۸ نسبت به اجرای طرح شامخ ساختمان اقدام کرده که نتیجه آن بصورت ماهانه توسط مرکز آمار اتاق تعاون ایران منتشر خواهد شد.
مهرمهر42 دقیقه قبل
حسینی تصریح کرد: علاوه بر این اعلام شد که میزان تورم حداکثر ۴ درصد خواهد بود. ۱٫۷ درصد تورم روانی و ۲٫۳ درصد تورم مستقیم. همچنین وزیر صمت اعلام کرد: از همه اتحادیه‌ها خواسته شده که قیمت کالاهای اساسی و غیراساسی افزایش نیابد. حسینی ادامه داد: بانک مرکزی اعلام کرد: با افزایش قیمت بنزین، هزار تومان قیمت ارز افزایش یافت که در روز دوم ۵۰۰ تومان کاهش یافت و امروز اختلاف قیمت ارز پیش از افزایش قیمت بنزین و پس از افزایش قیمت بنزین به میزان ۵۰۰ تومان است که سیر نزولی خواهد داشت. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سازمان تعزیرات اعلام کرد میزان پرونده‌های گران فروشی افزایش غیرمتعارفی نداشته و ۲ یا ۳ درصد افزایش یافته که نشان می‌دهد صنوف قیمت کالاها را افزایش نداده‌اند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز43 دقیقه قبل
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به حضور دژپسند در این کمیسیون گفت: تعدادی از اعضا از توضیحات وزیر اقتصاد قانع شده و تعدادی هم اعلام کردند که نیاز به بررسی‌های تکمیلی دارند و برخی هم متقاعد نشدند. الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پس از حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در این کمیسیون در جمع خبرنگاران گفت: قوه مقننه علاوه بر قانونگذاری وظیفه نظارت بر دستگاه‌های اجرایی را هم برعهده دارد. وی با اشاره به طرح ۹ سؤال از وزیر اقتصاد در جلسه عصر امروز این کمیسیون اقتصادی، گفت: دژپسند به صورت مفصل توضیحاتی را در مورد بخش‌های مختلف بانک، ‌ بیمه، ‌ گمرک و بازار ارائه کرد. حضرتی خاطرنشان کرد: تعدادی از نمایندگان مجلس از توضیحات وزیر اقتصاد قانع شده و تعدادی هم اعلام کردند که نیاز به بررسی‌های تکمیلی بیشتری دارند، ضمن اینکه برخی هم از این پاسخ‌ها قانع نشدند. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در جلسه عصر امروز آذری جهرمی وزیر ارتباطات هم در کمیسیون اقتصادی حاضر شده و پاسخگوی سؤال نمایندگان بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین44 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه با هدف افزایش توجه به کارکردهای رسانه در حوزه نشر و ترویج کتاب‌خوانی، با بررسی ۱۰۰۰ اثر رسیده به این جشنواره مورد داوری قرار گرفت. تقدیر از سیدغیاث‌الدین ملک‌حسینی از روزنامه خبر جنوب (شیراز استان فارس) برای تیتر: زمین کتابخانه مرکزی شیراز همچنان روی هواتقدیر از محمدصادق علیزاده از روزنامه جام جم برای تیتر: هاج و گاجبخش نقد و مقاله تخصصی: هیئت داوران اثری را به‌عنوان برگزیده تندیس درخت معرفت معرفی نکرد. تقدیر از سعید ناظمی از روزنامه آرمان امروز برای اثر با تیتر: سقوط از مرگ/تاملاتی بر رمان این سگ می‌خواهد رکسانا را بخوردبخش یادداشت: تندیس درخت معرفت برای هادی حسینی‌نژاد از خبرگزاری کتاب ایران، برای آثار با تیترهای: قاچاقچیان کتاب؛ ویروس‌های تکامل‌یافته در جان نشر و کتاب؛ «از تولید به مصرف» /ام‌المفاسد بساط‌های حراجیتقدیر از مائده مرتضوی از روزنامه سازندگی برای مجموعه یادداشت‌های روزانه‌ نمایشگاه کتاب تهرانبخش خبر: هیئت داوران اثری را به‌عنوان برگزیده تندیس درخت معرفت معرفی نکرد. تقدیر از ذلیخا کرمی از خبرگزاری کتاب ایران – همدان برای اثر با تیتر: رمان «تاریخ غیرت» اثر «نثری همدانی» روانه بازار شدبخش طنز: هیئت داوران اثری را به‌عنوان برگزیده تندیس درخت معرفت معرفی نکرد. هیئت داوران هجدهمین دوره‌ جشنواره کتاب و رسانه به این شرح معرفی شده‌اند: سیف‌الله صمدیان (مدیر مجله «تصویر» و جشن «تصویر سال»)، حمیدرضا بیدقی (گرافیست، طراح و تصویرگر)، افشین۵۷۵۷
وانانیوزوانانیوز44 دقیقه قبل
وی ادامه داد: قانون امر به معروف و نهی از منکر مانند قانون مذکور چنین شرایطی را داشت. برای سوال آقای حسینعلی حاجی مقرر شد یک ماه برای بررسی بیشتر فرصت داده شود. آقای علی‌اکبر کریمی نیز دو سوال در مورد مساله موقوفه بازار عراق داشتند در این باره قرار شد جلسه‌ای با اوقاف برگزار کنند تا موضوع بررسی شود. در خصوص سوال آقای گیلانی قرار شد با همکاری اوقاف موضوع حل و فصل شود و آقای مازنی نیز در خصوص پولشویی و ورود پول‌های مشکوک به سینما سوال داشتند معاونت سینمایی در این باره توضیح داد قرار شد این موضوع و ابعاد آن در کمیته‌ای بررسی شود. همچنین یک ماه فرصت داده شد که معاونت سینمایی و وزارت ارشاد موضوع را بررسی کرده و پاسخ قانع کننده به آقای مازنی ارائه دهند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین44 دقیقه قبل
ما مهندسان زیادی داریم که نیاز به بازار کار داشته و از سوی دیگر تجهیزات و امکاناتی که باید در مسیر توسعه ظرفیت و بالا رفتن راندمان کار استفاده شود. وزیر راه و شهرسازی افزود: بعضی از پروژه‌هایی که در دستور کار وزارت راه و شهرسازی آرزوی چند ساله مردم یک منطقه است. مسیری که اگر یک تونل در آن احداث می‌شد یا احداث شود، مسیرشان ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر کوتاه‌تر و دسترسی ایمن و آسان‌تری خواهند داشت. اسلامی ادامه داد: در این خصوص باید سعی کنیم این پروژه‌ها با توجه به طراحی مدل‌های جدید مالی آغاز شده و در این مسیر از تمام شرکت‌های عمرانی دعوت می‌کنیم تا با این مدل‌ها و پروژه‌های موجود یک کنسرسیوم تشکیل داده تا فعالیت در این پروژه‌ها در دستور کار قرار گیرد. به این نحو یک تعریف برای بازگشت مالی خواهیم داشت و بیش از این منتظر بودجه‌های دولتی نخواهیم بود. وی تصریح کرد: پروژه‌ها بسیار و در مقابل آن مطالبات اجتماعی هم زیاد است که منتظر اقدام عملی به جای وعده هستند. یک برش زیبا که فقط با پل و تونل بود و در شدن مسیر ۱۱۵ کیلومتری آن، حدود یک ساعت به طول می‌انجامید. اسلامی افزود: به هرحال این مسیر انتخاب نشد و به جای آن روی مسیر دیگری کار شد که سال‌هاست گرفتار آن بوده و چاره‌ای هم جز تکمیل آن نداریم. به این شکل می‌توانیم به صورت عملی این کار را در دستور کار قرار دهیم که یکی از نیاز‌های مبرم مردم تردد به شمال کشور است.
تسنیمتسنیم45 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، پس افزایش قیمت بنزین، بازار اصفهان با حضور بازرسان اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان تحت نظارت دقیقی قرار گرفته ‌و تیم‌های نظارتی از دستگاه‌های ذی‌ربط به صورت مستمر در حال رصد بازار هستند. همچنین شرایط کسب و کار صنوفی که بنزین در ارائه خدمات آنها موثر است مورد توجه قرار دارد و از سایر بخش‌های بازار بازرسی دقیقی انجام می‌گیرد. رئیس بسیج اصناف استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درباره برنامه‌های بسیج اصناف اصفهان برای بازرسی از بازار جهت ثبات قیمت‌ها گفت: بسیج اصناف اصفهان جهت بازرسی از بازار آمادگی خود را به بازرسی اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان اعلام کرده است. حمیدرضا امانی تصریح کرد: بسیج اصناف استان اصفهان به صورت کامل آمادگی دارد تا با اکیپ‌های بازرسی جهت کنترل قیمت‌ها همکاری کند تا بر قیمت اجناس کنترل شود. انتهای پیام/۱۷۲/ش
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
قیمت نفت امروز به دنبال پیشرفت محدود مذاکرات میان آمریکا و چین به ۶۲٫۲۶ دلار کاهش یافت. به دنبال پیشرفت محدود مذاکرات میان آمریکا و چین برای لغو تعرفه‌های تجاری، قیمت نفت آمریکا برای دومین روز متوالی در روز سه‌شنبه کاهش یافت. نفت خام آمریکا ۲۹ سنت کاهش یافت و هر بشکه ۵۶٫۷۶ دلار فروخته شد. نفت برنت نیز با ۱۸ سنت کاهش ۶۲٫۲۶ دلار به ازای هر بشکه معامله شد. نفت خام آمریکا از بالاترین رقم هشت هفته گذشته که روز جمعه به دنبال امید برای توافق تجاری ثبت کرد، کاهش یافته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه‌ ملت، اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در نشستی با حضور وزیر اقتصاد و دارایی دلایل افزایش قیمت بنزین و تبعات آن را مورد بررسی قرار دادند. از سوی دیگر به دنبال راهکاری برای تسهیل امور هستیم تا فرار مالیاتی صورت نگیرد کما اینکه سال گذشته ۵ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از فرار مالیاتی را اخذ کردیم. این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه از وزیر اقتصاد و دارایی خواست تا بر افزایش افزوده بیمه عمر اصرار کند. نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حیف است شهرهایی از کشور که در زمینه طلاسازی حضور فعالی دارند در زمینه فروش در این بخش با رکود مواجه شوند. عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه ۵۰۰ واحد صنعتی در حوزه انتخابیه‌اش فعالیت دارند، تأکید کرد که ۹۰ درصد آنها از فرآیند گمرکات گلایه‌مند هستند.
فردا نیوزفردا نیوز1 ساعت قبل
یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که جلسه این کمیسیون برای بررسی اعتراضات به سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین به دوشنبه هفته آینده موکول شد. درخواست مهلت حاجی میرزایی از کمیسیون آموزش برای پاسخگویی به سوال نماینده سبزوارسخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از تعیین ۲ هفته وقت برای وزیر آموزش و پرورش به منظور پاسخگویی به سوال نماینده سبزوار خبر داد. سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: سئوال بعدی از وزیر آموزش و پرورش مربوط به حسین مقصودی بود. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در جلسه عصر امروز آذری جهرمی وزیر ارتباطات هم در کمیسیون اقتصادی حاضر شده و پاسخگوی سؤال نمایندگان بود. لغو ۱۶۶ عنوان قانونی قدیمی و بلااثر در کمیسیون شوراهارئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی از لغو ۱۶۶ قانون زائد، قدیمی و بلااثر در حوزه شهری در این کمیسیون خبر داد.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بررسی سوال نماینده مردم تهران از وزیر فرهنگ و ارشاد در خصوص ورود پول‌های مشکوک به سینما در کمیسیون متبوع خود خبر داد. برای سوال آقای حسینعلی حاجی مقرر شد یک ماه برای بررسی بیشتر فرصت داده شود. آقای علی‌اکبر کریمی نیز دو سوال در مورد مساله موقوفه بازار عراق داشتند در این باره قرار شد جلسه‌ای با اوقاف برگزار کنند تا موضوع بررسی شود. در خصوص سوال آقای گیلانی قرار شد با همکاری اوقاف موضوع حل و فصل شود و آقای مازنی نیز در خصوص پولشویی و ورود پول‌های مشکوک به سینما سوال داشتند معاونت سینمایی در این باره توضیح داد قرار شد این موضوع و ابعاد آن در کمیته‌ای بررسی شود. همچنین یک ماه فرصت داده شد که معاونت سینمایی و وزارت ارشاد موضوع را بررسی کرده و پاسخ قانع کننده به آقای مازنی ارائه دهند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی از درج قیمت کالاهای اساسی در اپلیکیشن آپ و سامانه ۱۲۴ خبر داد و گفت: برای کنترل بازار و جلوگیری از سواستفاده سودجویان در اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، بازرسی و نظارتها افزایش یافته و ۱۵ هزار بازرس در طرح مبازره با گرانفروشی به نظارت و بازرسی می‌پردازند. مدرس خیابانی در ادامه افزود: تمرکز ستاد تنظیم بازار بر کنترل قیمت صد قلم کالای اساسی است، اما این به معنای کنترل نکردن بقیه قیمت‌ها نیست. وی با بیان اینکه با استفاده از سامانه رصد قیمت کالا، بهای صد قلم کالا کنترل می‌شود گفت: بر اساس آمار روز گذشته، قیمت ۵۱ قلم کالای اساسی کاهش و ۱۱ قلم افزایش داشته و قیمت ۳۸ قلم کالا نیز ثابت مانده است. وی افزود: افزایش قیمت برخی کالاها همچون برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالاها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد.

۸ موتورسیکلت برقی برتر دنیا

4+
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
وی اضافه کرد: طی روزهای گذشته به دلیل محدودیت در دسترسی به خدمات بانکی در نبود اینترنت، مشکلاتی بروز کرده است. اما چالش در تراکنش‌های بانکی به واسطه قطعی اینترنت مشاهده نشده است به نحوی که روز گذشته (۲۷ آبان ماه) ۱۲۴ میلیون تراکنش در شبکه شتاب و ۱۶۶ میلیون خرید در شبکه شاپرک به ثبت رسیده که پایداری بیش از ۹۹٫۹ درصدی را نشان می‌دهد. نجفی افزود: در خصوص اتصال سرویس‌های حیاتی بانکی کشور در صورت نبود و قطعی اینترنت چندین مانور بزرگ صورت گرفته که نشان داده شبکه، دارای پایداری کامل در برابر اتفاقات احتمالی است. نجفی تصریح کرد: بانک‌ها باید سرویس‌های سنتی را کنار گذاشته و سرویس‌های جدید ارائه دهند. این مقام مسئول در نظام بانکی اظهار داشت: خدمات انفورماتیک برای پیش گامی در نوآوری صنعت بانکی از نوآوری‌های حوزه مالی، بانکی و استارت آپ‌های فعال حمایت کرده و فضایی را به وجود آورده است که استارت آپ‌های حوزه مالی و بانکی بتواند برای تبدیل ایده‌های خود به طرح مشورت و مشارکت بپردازند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
وی گفت: من به همراه معاونان و روسای سازمان‌های زیرمجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی به تفصیل به سوالات پاسخ دادیم. وی افزود: ​ اخیرا دولت و نظام یک تصمیمی گرفت و نگرانی وجود دارد که نکند این تصمیم به بازار کالا و خدمات اساسی تسری پیدا کند. وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: دولت با تمرکز روی نظارت جامع بر بازار کالا و خدمات مانع از این می‌شود که افزایش قیمت بنزین به سایر کالا‌ها تسری پیدا کند. وی گفت: بنابراین با اعمال نظارت‌ها بازار روزانه رصد می‌شود هر روز بعد از ظهر کارگروهی به ریاست قائم مقام وزیر صنعت این موضوع را نظارت می‌کند. وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: ​ خوشبختانه اکنون ثباتی در بازار کالا و خدمات ایجاد شده است و امیدواریم که ادامه پیدا کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
در ابتدای هفته جاری همزمان با افزایش قیمت بنزین، شاهد رشد تقاضا در سهام شرکت‌های پالایشی بودیم. قیمت بنزین برای پالایشگاه‌ها تغییری نکردهنادر اسراری، کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: در حالت عادی افزایش قیمت بنزین باید روی صنعت پالایشگاهی اثر بگذارد، اما با این حال، افزایش اخیر عملا هیچ تأثیری روی شرکت‌های پالایشگاهی و پتروشیمی نخواهد گذاشت. از همین رو، افزایش قیمت بنزین روی صورت‌های مالی آنها تأثیری نخواهد گذاشت. علتش این است که بهای تمام شده خودرو، ترکیبی از قیمت خودرو و بخشی از حامل‌های انرژی است که خودرو مصرف می‌‎کند. رشد قیمت در یکی از این کالاهای مکمل، موجب کاهش در دیگری می‌شود، اما این وضعیت در کشور ما برعکس شده است.

به انتهای لیست رسیدید