اخبار مسکن - آخرین و مهم ترین اخبار مسکن از خبرگزاری‌های ایران | خبری

اخبار « مسکن »

تسنیمتسنیم23 دقیقه قبل
پس از این اتفاق گروه‌های جهادی و نیروهای داوطلب مردمی از سراسر کشور به کمک مردم گرفتار سیل شتافتند و در کنار آن‌ها برای بازسازی و نوسازی منازل مسکونی و اماکن ویران شده شتافتند. گروه‌های جهادی اصفهان نیز از سرتاسر نقاط اصفهان با سازمان‌دهی ویژه سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) اعلام آمادگی کردند و همانند حضور پررنگ رزمندگان اصفهانی دوران دفاع مقدس در مناطق عملیاتی جنگ تحمیلی، بار دیگر اصفهان را به عنوان نقطه عطفی در کشور برای خدمت‌رسانی مطرح کردند. مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان اظهار داشت: سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان به عنوان معین شهر پلدختر در بازسازی اماکن آسیب‌دیده مشخص شد و نزدیک به ۳۷۵ واحد مسکونی آسیب‌دیده اعم از تخریبی و تعمیری به این سازمان واگذار شده است. وی گفت: در این راه با توافق با بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره) بنیاد مسکن و مالکان منازل به بازسازی و نوسازی منازل آسیب‌دیده ورود پیدا کرده‌ایم که تاکنون حدود ۱۰۰ واحد توسط گروه‌های جهادی تعمیر و بازسازی شده است. وی ادامه داد: این طرح به عنوان فعالیت مثمرثمری است که در پایگاه‌ها و نواحی بسیج در سطح استان اصفهان در حال انجام است.
تسنیمتسنیم27 دقیقه قبل
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن افزود: ۱۰ هزار گزارش مردمی از تصرف اراضی در مناطق مختلف کشور بررسی شده و تهران که زمانی بهشت زمین‌خواران بود امروز به جهنم زمین‌خواران تبدیل شده است. وی با اشاره به اثرات سو و تبعات اجتماعی و اقتصادی زمین‌خواری افزود: ارتباط یگان حفاظت با مردم تقویت شده و با تعریف تلفن ۴ شماره‌ای به دنبال بهره‌گیری از ظرفیت مردم هستیم. فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن گفت: همچنین از فن آوری‌های روز و جی پی اس برای مقابله با زمین‌خواری بهره خواهیم گرفت و در برخورد با سودجویان هیچ اغماضی نداریم. به گفته خردمند در استان‌ها به منظور برخورد جدی با زمین‌خواری واحدهای ویژه نیز تعریف شده که البته در خود استان وضعیت بغرنج نبوده و نیازی به تشکیل این واحد نیست. وی تصریح کرد: علت اصلی فعالیت زمین‌خواران ناآگاهی مردم است و لازم است رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی گسترده مشارکت داشته باشند.
تسنیمتسنیم43 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حجت‎‌الاسلام مهدی قاسمی عصر امروز در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان اظهارداشت: براساس آمار ۵۳ روستای استان در معرض مهاجرت قرار دارند که باید فکری برای آنها کرد. وی افزود: با مصوبه امروز شورا برای جلوگیری از مهاجرت روستانشینان و توسعه پایدار، طرح‌های تولیدی، اشتغال‌زایی و زیرساختی در این روستاها که با موج مهاجرت به شهرها مواجه هستند، اجرا می‌شود. معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بیان داشت: دستگا‌ه‌های اجرایی باید طرح‎های اقتصادی و عمرانی خاص این مناطق را در زمینه‎های گردشگری، کشاورزی، صنعت، خدمات، آموزش و بهداشت و درمان آماده کنند. وی خاطرنشان کرد: مهارت‎آموزی در روستاها و شناسایی و بازآفرینی مناطق حاشیه‌نشین آسیب‌پذیر و تکمیل کمربند سبز حفاظتی حاشیه شهر گرگان از دیگر مصوبه‌های این شورا است که همه دستگاه‌های دخیل باید در این امر مشارکت کنند. انتهای پیام/ش
الفالف1 ساعت قبل
دبیر ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی از بررسی گزارش با موضوع پول الکترونیک بیت کوین در نشست فردای این ستاد خبر داد. گروه اقتصادی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۷:۰۲ ۳۹۸۰۴۳۰۱۵۳سیدرمضان شجاعی کیاسری دبیر ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی، در گفت و گو با فارس، با اشاره به دستورالعمل سی و امین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی، اظهار کرد: این جلسه فردا دوشنبه ۳۱ تیربه ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور برگزار می‌شود. فردا در این جلسه گزارشی از سوی مسئولان مربوطه در خصوص تبلیغات پول الکترونیک (بیت کوین) ارائه خواهد شد. همچنین بخشی از این گزارش مربوط به فضای رسانه‌ای بوده که برای این موضوع جریان سازی شده است. دبیر ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی تصریح کرد: در جلسه فردا قرار است درباره آخرین وضعیت بازار کاغذ و تولید آن کشور بحث و بررسی شود.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید کمال الدین میرجعفریان ظهر یکشنبه در شورای فنی استان اظهار کرد: باید از ظرفیت‌های این شورا برای پیشبرد اهداف حداکثر بهره برداری شود. وی تاکید بر استفاده دستگاه‌ها از مصالح استاندارد بومی بیان کرد: همچنین از دستگاه‌ها خواستاریم نیازهایشان را اعلام کنند تا بین استفاده از تولیدات هم توازنی برقرار شود. وی خواستار رعایت کیفیت در انجام پروژه‌ها شد و افزود: کوچک‌ترین اهمال در کیفیت پروژه‌ها قابل جبران نیست بنابراین نیازمند توجه ویژه است. میرجعفریان با اشاره به پروژه ساخت ۱۰ هزار مسکن محرومان در استان بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۸۸ هزار واحد مسکن روستایی در استان وجود دارد که تنها ۴۵ درصد آنها طی چند سال گذشته بازسازی شده و استاندارد هستند. وی با بیان اینکه ۳۶ هزار واحد روستایی استان فاقد استحکام هستند، اظهار کرد: همچنین ۲۰۳ هزار واحد مسکونی در شهر داریم که سالانه دو و نیم درصد از آنها به دلیل کیفیت نامناسب تخریب می‌شوند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
آن طور که مدیر نظام فنی اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی گفت: از سال گذشته تاکنون جلسات مختلفی داشتیم که در زمینه استفاده از مصالح ساختمانی بومی استان مدنظر بود و اینکه چند درصد از دستگاه‌های استان از مصالح بومی استفاده می‌کنند را رصد کردیم. وی گفت: برنامه داریم تا امسال نیز رصد کنیم و موضوع استفاده از مصالح بومی را دنبال کنیم و مشاوران هم باید در طرح‌ها از مصالح بومی استفاده و در مناقصات توجه لازم را داشته باشند. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: کسی که متعهدانه و دلسوزانه کار می‌کند باید در تشخیص صلاحیت‌ها استفاده از ظرفیت حداکثری دیده شود و تلاش کنیم پروژه‌ها را کیفی انجام دهیم. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی افزود: برای بافت‌های فرسوده ناکارآمد دولت همراهی می‌کند و سازندگان نیز باید پای کار آیند و از طرح‌های مشارکتی استفاده کنند. رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت: دستگاه‌هایی که معین انتخاب می‌کنیم گروکشی نکنند و اول پروژه‌های خود را آنجام ندهند بلکه باید بی طرف باشند.
فارسفارس1 ساعت قبل
دبیر ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی از بررسی گزارش با موضوع پول الکترونیک بیت کوین در نشست فردای این ستاد خبر داد. سیدرمضان شجاعی کیاسری دبیر ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی، در گفت و گو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، با اشاره به دستورالعمل سی و امین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی، اظهار کرد: این جلسه فردا دوشنبه ۳۱ تیربه ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور برگزار می‌شود. فردا در این جلسه گزارشی از سوی مسئولان مربوطه در خصوص تبلیغات پول الکترونیک (بیت کوین) ارائه خواهد شد. همچنین بخشی از این گزارش مربوط به فضای رسانه‌ای بوده که برای این موضوع جریان سازی شده است. دبیر ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی تصریح کرد: در جلسه فردا قرار است درباره آخرین وضعیت بازار کاغذ و تولید آن کشور بحث و بررسی شود.
مهرمهر1 ساعت قبل
فاخر ربیعی فر رئیس شورای شهر خرمشهر در این رابطه توضیح داد: در خرمشهر از سال ۹۴ تاکنون هیچ نرخ نامه رسمی برای تعیین هزینه کرایه درون‌شهری تعیین نشده و نرخ‌گذاری‌ها سلیقه‌ای و بدون نظارت بوده است. وی افزود: مشکل نرخ‌گذاری‌های سلیقه‌ای که اکنون در خرمشهر رایج است به دلیل ضعف سیستم نظارتی شهرداری خرمشهر است و قبل از افزایش کرایه‌ها باید درصدد تقویت سیستم‌های نظارتی برای برخورد با متخلفین بود. وی افزود: نرخ کرایه‌ها امروز به عامل اختلاف میان رانندگان و مسافران در خرمشهر تبدیل‌شده و یکی از وظایف شورای شهر رفع این‌گونه اختلاف‌هاست. ساماندهی بازار امام علی (ع) که باهدف رفع مشکل دست‌فروشان بازار روز خرمشهر احداث‌شده است از دیگر موارد مطرح‌شده در این جلسه بود. ترمیم غیراصولی تراشه‌های حفاری توسط پیمانکار مجری طرح آب و فاضلاب دیگر مورد مطرح‌شده در صحن علی شورای شهر خرمشهر بود.
جام نیوزجام نیوز1 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، موضوع احتکار مسکن که منجر به فشار تقاضا و سوداگری در بازار ملک می‌شود همواره به عنوان پاشنه آشیل بازار مسکن در ایران مطرح بوده است. رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران هم که پیش از این وجود ۴۹۰ هزار خانه خالی در پایتخت را رد کرده بود، منکر سلطان و مافیا در بازار مسکن شد. مصطفی‌قلی خسروی گفت: عقل سلیم حکم می‌کند به دلیل اتلاف سرمایه، خانه خالی نماند. با این حال طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۲٫۶ میلیون مسکن خالی در کشور وجود دارد و گفته می‌شود ۲٫۱ میلیون مسکن نیمه خالی که شش ماه از سال مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز باید به عنوان مازاد مسکن لحاظ و مشمول مالیات شود. این موافقت تلویحی، نوعی همسویی دولت و مجلس در طرح مالیات مسکن محسوب می‌شود.
موجموج1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، نصرالله پژمان‌ فر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: اگر مشکلات مردم را حل نمی‌کنیم حداقل نمک به زخم مردم نپاشید. آقای رئیس جمهور اعلام کردند که مسکن در کشور فقط ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است یا بنگاههایی که ایشان به آنجا مراجعه می‌کنند و از رانت آنجا استفاده می‌کنند ۳۰ درصد است یا این که خبر از واقعیت‌های اجتماعی ندارند. تاکید بنده این است که اگر مشکلات مردم را حل نمی‌کنیم نمک به زخم آن‌ها نپاشید. ایثارگران و جانبازان مهمترین سرمایه‌های کشور هستند آن‌ها که دیگر جریان سیاسی نیستند که به جای دیگر حواله بدهیم. مسعود پزشکیان در پاسخ به این تذکر گفت: مشکلات جانبازان و شیمیایی‌ها مهم است و باید پیگیری شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، محسن رضایی شامگاه شنبه در گفت و گوی ویژه خبری خوزستان بیان کرد: جمهوری اسلامی به دنبال جنگ نیست اما در مقابل تهدیدات هم کوتاه نمی‌آید؛ اگر هر کشوری کشتی ما را مورد هدف قرار دهد ما نیز کشتی آنها را هدف قرار می‌دهیم. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: استان خوزستان در طول عمر دولت‌های مختلف هیچ وزیر قدرتمندی در کابینه نداشته است و افراد مطرح خوزستان در کشور نیز در قوه اجرایی یا مقننه نبوده‌اند. وی ادامه داد: نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی نیز باید در زمان حضور در تهران شرایط استان خوزستان را فراموش نکنند؛ استان خوزستان به دلیل داشتن ظرفیت‌های بسیار می‌تواند قطب سیاسی باشد. وی ادامه داد: در سال‌های اخیر نیز مجدد مساله جابجایی شهر مسجدسلیمان به دلیل قرار گرفتن زیر ذخایر گاز و احتمال آلودگی منطقه مطرح شد به همین دلیل در بسیاری از نقاط این شهر توسعه صورت نگرفت. رضایی گفت: تکمیل خانه‌هایی که شرکت نفت، بنیاد مسکن و راه و شهرسازی تقبل کرده‌اند راهی برای جبران خسارت‌های ناشی از زلزله است.
فردا نیوزفردا نیوز2 ساعت قبل
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس گفت: رئیس جمهور می‌گوید مسکن نهایتا ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است اگر مشکلات مردم را حل نمی‌کنید نمک به زخم آن‌ها نپاشید. خبرگزاری ایسنا: نصرالله پژمان‌فر در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در تذکری شفاهی خطاب به رئیس‌جمهور گفت: اگر مشکلات مردم را حل نمی‌کنیم حداقل نمک به زخم مردم نپاشید. آقای رئیس جمهور اعلام کردند که مسکن در کشور فقط ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است یا بنگاههایی که ایشان به آنجا مراجعه می‌کنند و از رانت آنجا استفاده می‌کنند ۳۰ درصد است یا این که خبر از واقعیت‌های اجتماعی ندارند. تاکید بنده این است که اگر مشکلات مردم را حل نمی‌کنیم نمک به زخم آن‌ها نپاشید. مسعود پزشکیان در پاسخ به این تذکر گفت: مشکلات جانبازان و شیمیایی‌ها مهم است و باید پیگیری شود.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، پویش فصل گرم کتاب با هدف «ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی» و «تقویت مهارت‌های زندگی» در محوطه منازل مسکن مهر شهرستان الشتر و پارک شیرز شهرستان کوهدشت لرستان برگزار شد. این سومین هفته از اجرای این برنامه در لرستان است که برنامه‌های متنوعی با حضور کودکان و نوجوانان به اجرا درآمد. براساس این گزارش در پویش شهرستان الشتر، برنامه‌هایی مانند معرفی کتاب، معرفی کانون، بلندخوانی کتاب، قصه گویی و اجرای نمایش «گربه کتاب خوان» توسط اعضای نوجوان و مربی، شعرخوانی و مسابقه اجرا شد. در شهرستان کوهدشت برنامه‌هایی نظیر معرفی کتاب، خوانش کتاب، ساخت اوریگامی (کاغذ و تا) اجرای استند آپ کمدی، قصه گویی و ضبط فیلم‌های یک دقیقه‌ای انجام شد. همچنین در شهرستان دورود، برنامه‌های شاد و متنوعی با حضور کودکان و نوجوانان اجرا شد که می‌توان به کتاب خوانی، شعرخوانی، معرفی کانون و معرفی کتاب، مسابقه و اجرای نمایش اشاره کرد.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
ایرنا- جلیل رحیمی نماینده مردم تربت جام در تذکری به جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد گفت: چه کسی به شما اجازه داده است به مردم و ارکان نظام بتازید. چرا به وزیر، رئیس جمهوری و نماینده مردم می‌تازید و ما را غیر انقلابی خطاب می‌کنید. «جلیل رحیمی جهان آبادی» نماینده تربت جام در جلسه علنی امروز- یکشنبه- مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: تذکر من به آقای «جواد کریمی قدوسی» نماینده مشهد و کسانی است که از ایشان حمایت کرده و این وضعیت را برای کشور ایجاد کرده‌اند. نماینده مردم تربت جام با اشاره به سفر کریمی قدوسی به شهرستان تربت جام و تهییج مردم این شهر و درج نامه مبنی بر رد صلاحیت رحیمی جهان‌آبادی به عنوان نماینده این شهر، خطاب به کریمی قدوسی افزود: شما چه کاره هستید که به وزیر، رییس جمهوری و نماینده مردم می‌تازید و ما را غیرانقلابی خطاب می‌کنید. وی ادامه داد: چه کسی به شما شناسنامه و اجازه داده که به مردم و ارکان این نظام بتازید؛ چند روز سابقه جبهه دارید و در چند عملیات شرکت کرده‌اید.
الفالف2 ساعت قبل
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس گفت: رئیس جمهور می‌گوید مسکن نهایتا ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است اگر مشکلات مردم را حل نمی‌کنید نمک به زخم آن‌ها نپاشید. گروه سیاسی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۴۸ ۳۹۸۰۴۳۰۱۳۷به گزارش ایسنا، نصرالله پژمان‌فر در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در تذکری شفاهی خطاب به رئیس‌جمهور گفت: اگر مشکلات مردم را حل نمی‌کنیم حداقل نمک به زخم مردم نپاشید. آقای رئیس جمهور اعلام کردند که مسکن در کشور فقط ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است یا بنگاههایی که ایشان به آنجا مراجعه می‌کنند و از رانت آنجا استفاده می‌کنند ۳۰ درصد است یا این که خبر از واقعیت‌های اجتماعی ندارند. تاکید بنده این است که اگر مشکلات مردم را حل نمی‌کنیم نمک به زخم آن‌ها نپاشید. مسعود پزشکیان در پاسخ به این تذکر گفت: مشکلات جانبازان و شیمیایی‌ها مهم است و باید پیگیری شود.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
وی بر استفاده از ظرفیت‌های علمی دانشگاه در بخش بازآفرینی تاکید کرد و افزود: در بحث بازآفرینی شهری تعامل با دانشگاه و بهره‌گیری از توانمندی‌های علمی اساتید یکی از اولویت‌های اصلی ما است. در ادامه این نشست نیز افشین قنبرزاده مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه گفت: خوشبختانه با برنامه ریزی‌های لازم اقدامات موثری در زمینه ارتباط موثر دانشگاه با جامعه و صنعت انجام شده است. وی بیان کرد: دانشگاه شهید چمران اهواز با ترسیم ماموریت‌های هفت گانه ارتباط با بخش صنعت و جامعه را جزو اولویت‌های کاری قرار داده است. در دفتر ارتباط با صنعت نیز تلاش می‌کنیم تعامل با بخش‌های خارج از دانشگاه را تسهیل کنیم. عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز آموزش شهروندی را بهترین راه برای بازآفرینی شهری دانست و بیان کرد: اگر مردم هویت کالبدی را زنده نگه داشته و تعلقات فرهنگی را ارتقاء دهند می‌توان میزان مشارکت در بازآفرینی را بالا برد.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس گفت: رئیس جمهور می‌گوید مسکن نهایتا ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است اگر مشکلات مردم را حل نمی‌کنید نمک به زخم آن‌ها نپاشید. به گزارش ایسنا، نصرالله پژمان‌فر در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در تذکری شفاهی خطاب به رئیس‌جمهور گفت: اگر مشکلات مردم را حل نمی‌کنیم حداقل نمک به زخم مردم نپاشید. آقای رئیس جمهور اعلام کردند که مسکن در کشور فقط ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است یا بنگاههایی که ایشان به آنجا مراجعه می‌کنند و از رانت آنجا استفاده می‌کنند ۳۰ درصد است یا این که خبر از واقعیت‌های اجتماعی ندارند. تاکید بنده این است که اگر مشکلات مردم را حل نمی‌کنیم نمک به زخم آن‌ها نپاشید. مسعود پزشکیان در پاسخ به این تذکر گفت: مشکلات جانبازان و شیمیایی‌ها مهم است و باید پیگیری شود.
فارسفارس2 ساعت قبل
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: با همه روش‌های که در حوادث و رانش‌های دیگر داریم، این روستا را بازسازی خواهیم کرد. وی تصریح کرد: همه زمین‌های موجود در اطراف روستای حسین‌آباد را بررسی کرده و گمانه‌های لازم زده شده؛ اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است. رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: تنها به نتیجه قطعی درباره یک زمین برای جابه‌جایی روستا رسیدیم که آن هم روستاییان به دلیل بعد مسافت از روستای خود راضی نمی‌شوند. تابش به در پیش بودن فصل سرما اشاره کرد و گفت: امروز مردم روستای حسین‌آباد ناراحت و تحت‌فشار هستند و ما هم به آنها حق می‌دهیم و باید زودتر این موضوع تعیین تکلیف شود. رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ‌ درصدد هستیم تا امروز با حضور استاندار سمنان، فرماندار میامی و نماینده مردم شهرستان‌های میامی و شاهرود در مجلس و شوراهای منطقه تبادل نظر کنیم و به جمع‌بندی برسیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، جواد شمقدری در پی شنیده هایی مبنی بر قطع بودجه صدا و سیما توسط دولت گفت: بنده برای اولین بار که این مطلب را شنیدم تردید کردم که واقعیت دارد یا خیر؛ اگر این مسأله واقعیت داشته باشد نشانه بسیار خطرناکی است، چرا که علاوه بر اشاعه شیوه خفقان در فضای رسانه‌ای و تبلیغاتی و صدا و سیما، نشان دهنده رفتارهای کودکانه و غیرمنطقی در مسئولان دولت است! عضو هیأت امنای هیأت اسلامی هنرمندان افزود: دولت قطعا روش‌های دیگری هم دارد تا بتواند از اهرم‌های فشار برای هماهنگ کردن سازمان صدا و سیما با خود استفاده کند!! در واقع دولت از روش‌های پنهانی فشارهای خود را بر صدا و سیما داشت و حالا هم می‌توانست بدون آنکه کسی متوجه شود این فشارها را تشدید کند. کارگردان فیلم سینمایی «توفان شن» تأکید کرد: دولت اگر اینقدر اختیار دارد که به راحتی بتواند بودجه نهادی مانند سازمان صدا و سیما را قطع کند چرا از این قدرت خود در راستای کارهای مفید بهره مند نمی‌شود؟!! چرا دولت به حوزه‌های بازار و اقتصاد و مسکن و معیشت مردم که دچار آشفتگی است ورود نمی‌کند و سعی در حل مشکلات مردم ندارد.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
وی با اشاره به فعالیت ۱۲۰ مرکز توانبخشی در استان گفت: بیش از ۸۲۰ نفر معلول در مراکز شبانه‌روزی و یک‌هزار و۵۰۰ نفر معلولان نیز در مراکز روزانه خدمات دریاف می‌کنند. وی درباره‌ خسارت ناشی از سیل به‌ واحدهای مسکونی مددجویان تحت پوشش بهزیستی خاطرنشان کرد: در سیل اخیر یک‌هزار و ۲۱۴ واحدمسکونی خسارت دید که از این تعداد ۷۶۶ واحد مسکونی تعمیری و ۴۴۸ واحدمسکونی احداثی هستند. غفاری افزود: همه واحدهای مسکونی تعمیری به همت بسیج سازندگی در استان تعمیر و تحویل خانواده‌های دارای معلول می‌شود. وی درباره ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر گفت: سهمیه سال گذشته استان در این حوزه ۹۴ واحد شهری بود که در هفته بهزیستی امسال با تحویل چهار واحد مسکونی در رامیان تعهد ما به طور کامل محقق می‌شود. در بخش روستایی نیز سهمیه استان ۱۰۰ واحد مسکونی بود که تا کنون ۶۰ واحد ساخته و تحویل شده است.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
وی افزود: خروجی فرضیه نماز جمعه قاعدتا وحدت بخشی اسلامی، افزایش آگاهی‌ها و اصلاح طلبی در جامعه است و نباید چنین شود که این تریبون‌ها گاها تبدیل شود به محل‌های اختلاف یا دامن زدن به اختلافات که این امر انحراف و خروج از هدف اصلی نماز جمعه است. وی بیان کرد: مسئولان و ائمه جمعه فرصتی جهت مقابله با یکدیگر و تلف‌کردن انرژی همدیگر ندارند و این روزها به دلیل مشکلات کشور و خباثت‌های دشمنان ایران لزوم وحدت بین ائمه جمعه و مسئولان آشکارتر است. خادمی با اشاره به سیل اخیر استان لرستان گفت: سیل به معنای واقعی در استان لرستان اتفاق افتاده و این در حالی است که در استان‌های دیگر با توجه به افزایش تدریجی سطح آب آمادگی‌های لازم را داشته و یا با حجم آب تنظیم شده روبرو بودند ولی در استان لرستان با توجه به کمبود امکانات سیل ناگهانی که اتفاق افتاد خسارات زیادی به همراه داشت. استاندار لرستان خاطر نشان کرد: در حوزه مسکن سیل‌زدگان تا این لحظه حدود، ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبارات و بیش از ۷۰میلیارد تومان کمک بلاعوض به مردم پرداخت شده و کار ساخت و ساز در اکثر روستاها آغاز شده است. خادمی افزود: استان لرستان باید آمادگی جذب اعتبارات را داشته باشد و مدیران باید مطالعه و طراحی‌های لازم برای اجرای پروژه‌ها را انجام دهند و در این شرایط خاص می‌توان پیمانکاران خوب را انتخاب کنند.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، محبوب حیدری بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اردبیل از اعطای تسهیلات برای ساخت خانه در مناطق فرسوده استان اردبیل خبر داد و اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در استان اردبیل بازآفرینی مناطق فرسوده با اعطای تسهیلات است. وی با بیان اینکه تاکنون برای ۳ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در مناطق فرسوده استان اردبیل قرار گرفته است افزود: در راستای بازآفرینی طی دو سال اخیر ۲ هزار و ۲۰۰ پروانه ساخت واحد مسکونی در مناطق فرسوده استان اردبیل صادر شده است. حیدری از دریافت ۷۰۰ نفر در استان اردبیل از تسهیلات بازآفرینی مناطق فرسوده خبر داد و تصریح کرد: امسال در سه ماهه اول حدود ۷۰۰ نفر در استان اردبیل از تسهیلات بازآفرینی شهری بهره‌مند شده‌اند که این رقم در کل سال گذشته حدود ۱ هزار و ۳۰۰ نفر بود. مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: تلاش ما بر این است که سازمان ملی زمین و مسکن مجوز و پروانه‌های ساخت را در سریع‌ترین زمان صادر کرده و عملیات ساخت‌ و ساز‌ها نیز آغاز شود. وی با اشاره به طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن اظهار کرد: در این طرح نقشه و مشخصات پروژه بر عهده اداره کل راه و شهرسازی استان بوده که همکاری با شهرداری انجام شده و پروانه ساخت صادر شده است.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
مدیر کل دفتر بحران استانداری خراسان شمالی گفت: برای جبران خسارت‌های ناشی از سیل به راه‌ها و ابنیه این استان هنوز رقمی اختصاص نیافته است. ‌مدیر کل دفتر بحران استانداری خراسان شمالی گفت: برای جبران خسارت‌های ناشی از سیل به راه‌ها و ابنیه این استان هنوز رقمی اختصاص نیافته است. وی ادامه داد: در حوزه هایی همچون کشاورزی، آب و فاضلاب و … مبلغ ۲۲۸ میلیون تومان اعتبار برای جبران خسارت سیل در نظر گرفته شده است که تاکنون ۶۳ میلیارد تومان اعطا شده است. به گفته وی از این تعداد یک هزار و ۴۰۰ سهمیه برای منازل روستایی و ۱۰۰ سهمیه برای منازل شهری است. وی تصریح کرد: این امر برای هزینه کرد تسهیلات فقط در امر خانه سازی است نه جای دیگر.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
یکی از اقدامات خوب نیکوکاران در این حوزه، ساخت مسکن برای خانوارهایی بوده که دارای دو معلول به بالا هستند. شریعتمداری ادامه داد: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های دولت در بخش اشتغال فراگیر، توانمندسازی اقشاری است که نیازمند کار هستند. در این راستا بحث مشاغل خانگی در سال گذشته مورد توجه جدی قرار گرفت که تعداد ۲۷۰ هزار نفر متقاضی مشاغل خانگی بودند و ثبت نام کردند و تعداد ۹۳ هزار نفر از آن‌ها در طی سال ۹۷ دارای شغل در خانه شدند. بنابراین معلولان در همه نهادهای دولتی متناسب با شرایطی که دارند و می‌توانند به کار بپردازند. شریعتمداری تشریح کرد: اصلاح سیستم بانکی که از مهمترین چالش‌های هفت‌گانه کشور است در دستور کار دولت بوده و پیگیری‌های لازم آن انجام خواهد شد.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی پیش از ظهر یکشنبه در شورای اداری لرستان در سخنانی با بیان اینکه بین ۱۰ تا ۱۲ پل بالای ۶۰ متر در مسیر پلدختر که به خاطر سیلاب آسیب دیده بود احداث شده است، اظهار داشت: در حوزه مسکن تا کنون ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبارات به مردم پرداخت شده است. بیش از ۷۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل‌زدگان پرداخت شدوی با بیان اینکه ساخت و سازها در مناطق سیل زده شروع شده است، عنوان کرد: بیش از ۷۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان پرداخت شده است. استاندار لرستان با بیان اینکه نزدیک به شش هزار بسته کالای اساسی بین مردم توزیع شده است، افزود: به طور حتم این عدد به بالای ۱۰ تا ۱۲ هزار مورد خواهد رسید. مدیران آمادگی جذب اعتبارات سیلاب را داشته باشندوی با اشاره به برگزاری مناقصه پروژه جاده پلدختر - خرم آباد و انتخاب پیمانکار برای آن، عنوان کرد: قرار داد اولیه این پروژه نزدیک به ۲۸۵ میلیارد تومان منعقد شده است، تلاش شده که اقتصاد مردمی کنار این جاده هم رعایت شود و مسیر فعلی در حد امکان حفظ شود. استاندار لرستان با بیان اینکه همچنین ۲۲۰ میلیارد تومان دیگر نیز جدای از اعتبارات سیلاب برای این جاده اختصاص پیدا کرده است، افزود: اعداد خیلی خوبی در این زمینه به استان اختصاص داده شده و امیدواریم از محل پنج هزار میلیارد تومان قطعا سهم لرستان مناسب خواهد بود.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
مدیرکل نوسازی مدارس لرستان گفت: در جریان سیل اخیر ۴۲۳ فضای آموزشی استان دچار خسارت شد. وی با ذکر این مطلب که در سیل اخیر در لرستان ۳۱۰ مدرسه آسیب دیده‌، ادامه داد: تمام توان نوسازی مدارس لرستان بر تسریع در ساخت و تعمیر مدارس مناطق سیل‌زده استان است. حیدری با اشاره به اینکه با مساعدت خیرین مدرسه‌ساز ۵۷ پروژه آغاز به‌کار شده است، اضافه کرد: با مساعدت کارکنان نوسازی مدارس استان در ۲۵ روز گذشته، با فعال شدن پروژه‌های نوسازی مدارس بیش از ۶۵ میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی جذب شده که در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود. مدیرکل نوسازی مدارس لرستان با تأکید بر اینکه سیل به بسیاری از مدارس در سطح استان آسیب وارد کرد، ادامه داد: حجم ویرانی سیل در پلدختر و معمولان بیشتر بوده است. وی به ساخت مدرسه ۹ کلاسه توسط خیرین در شهرستان ازنا اشاره و تصریح کرد: برای ساخت این آموزشگاه در شهرستان ازنا به اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال نیاز است که به‌طور صد در صد توسط این خیران پرداخت می‌شود.
تابناکتابناک3 ساعت قبل
دولت در این اوضاع نا به سامان بازار مسکن و اجاره تنها به فکر پرداخت رانت به عده خاصی از کارمندان خود می‌باشد تا آن‌ها را بعد از هفت سال خدمت خانه دار کند. بر اساس پیشنهاد اولیه این طرح، کارکنان به مدت پنج سال بخشی از حقوق خود را پرداخت و سپس دو سال صبر می‌‌کنند تا خانه ‌ای که توافق شده ساخته شود. مابقی مبلغ خانه در اقساط ۱۷ ساله پرداخت می‌‌شود و مبلغ اقساط بین ۲۰ تا ۴۰ درصد حقوق کارکنان خواهد بود. طبق اطلاعات رسمی موجود تنها ۱۶ درصد کل شاغلان، کارمند دولت می‌باشند و بنابراین دولت با اجرای این طرح تنها بخش کوچکی از جامعه را صاحب مسکن خواهد کرد. این اظهارات رئیس جمهور مربوط به طرح «مسکن اقساطی برای کارمندان» می‌باشد که مدتی است مطرح شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
نماینده مردم خدابنده در مجلس در انتقاد از افزایش دو برابری قیمت اجاره بها گفت: مردم کم کم به سمت چادرنشینی می‌روند، فکری به حال این مردم کنید. اعتمادآنلاین| احمد بیگدلی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: ما ۲۳۰ هزار شهید در دفاع مقدس داده‌ایم. مگر حاکمیت برای خانواده‌های شهدا چه کار کرده است؟ حق این عزیزان از این مملکت، بیمه تکمیلی آنها است. نماینده مردم خدابنده در مجلس خطاب به رئیس جمهور متذکر شد: افزایش بهای اجاره مسکن دو برابر شده است. مردم کم کم به سمت چادرنشینی می‌روند، فکری به حال این مردم کنید.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس خواستار ممنوعیت واردات برنج به مدت ۴ ماه در فصل برداشت این محصول شد. به گزارش ایسنا، علی محمد شاعری در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به وزارت صمت گفت: به مدت ۴ ماه در فصل برداشت، واردات برنج را ممنوع کنید. با این روند ما مجبوریم که ۲ تا ۳ میلیون تن گندم از کشورهای خارجی وارد کنیم. وی در پایان خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: هر چه سریع‌تر رتبه بندی معلمان را عملیاتی کنند. همچنین نسبت به سامان‌دهی مسکن، ساخت مسکن‌های ارزان قیمت و قیمت اجاره‌بها فکر جدی کنید.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
نماینده مردم تهران در مجلس از مدیریت رسانه ملی به ویژه مدیر شبکه تهران درخواست کرد تا انتخابات شورایاریها در تهران را پوشش خبری دهند. از دولت انتظار است که صرفا به برخی توصیه‌های کلی در زمینه مسکن اکتفا نکند و برنامه‌های عملیاتی ارائه دهد. دولت و به ویژه وزارتخانه‌های اقتصاد و راه و شهرسازی سریعا وعده چند باره خود مبنی بر ارائه لایحه برای کنترل سوداگری مسکن را ارائه دهند. وی با اشاره به انتخابات شورایاری‌ها در هفته جاری، گفت: شایسته است برای افزایش مشارکت شهروندان تهرانی تلاش کنیم. موسوی از رسانه ملی به ویژه شبکه تهران درخواست کرد برگزاری این انتخابات را پوشش خبری دهد.

به انتهای لیست رسیدید