اخبار مسکن - آخرین و مهم ترین اخبار مسکن از خبرگزاری‌های ایران | خبری

اخبار « مسکن »

ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/لرستان معاون مشارکت‌ها و اشتغال بهزیستی لرستان از واگذاری ۱۴۷ واحد مسکن به مددجویان تحت حمایت بهزیستی استان خبر داد. رضا وفایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: شش ماه امسال به مددجویان عادی تحت حمایت بهزیستی لرستان ۱۲۵ واحد تحویل داده شده است. وی ادامه داد: همچنین به مددجویانی که دارای حداقل دو فرزند معلول هستند ۲۲ واحد تحویل داده شده است. معاون مشارکت‌ها و اشتغال بهزیستی لرستان عنوان کرد: در مجموع ۱۴۷ واحد مسکن به مددجویان (عادی و دارای حداقل دو فرزند معلول) تحت حمایت بهزیستی تحویل داده شده است. به گزارش ایسنا، در حال حاضر ۴۰۰ هزار نفر جامعه هدف سازمان بهزیستی لرستان هستند که از خدمات مستمری و غیر مستمری بهره‌مند هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، در بازار مسکن یک واحد ۴۶۰ متری ۳۵ سال ساخت ۵ خوابه واقع در ولنجک به قیمت ۵۰ میلیارد تومان (هر مترمربع ۱۰۸ میلیون تومان) قیمت‌گذاری شده است. این واحد مسکونی کلنگی ۴ پارکینگ دارد. بیشتر بخوانید: حداکثر سن واحد مسکونی برای دریافت وام مسکندر نیاوران یک واحد ۵۳۷ متری کلنگی ۶ خوابه با قیمت ۴۲ میلیارد تومان (۸۰ میلیون تومان به ازای هر مترمربع)، در الهیه واحد مسکونی ۲۱۵ متری به قیمت ۱۴ میلیارد تومان (هر مترمبع ۶۵ میلیون تومان) و در میدان شهدا یک واحد ۱۳۸ متری به قیمت ۲ میلیارد و ۳۴۶ میلیون تومان (هر مترمربع ۱۷ میلیون تومان) عرضه شده است. همچنین یک واحد کلنگی ۳۰۵ متری واقع در زعفرانیه با قیمت هر مترمربع ۶۰ میلیون تومان (قیمت کل ۱۹ میلیارد تومان) و زمین ۲۰ هزار متری در محدوده شهرک راه‌آهن به قیمت ۴۰۰ میلیارد تومان (هر مترمربع ۲ میلیون تومان) در فایل فروش قرار گرفته است.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/لرستان مدیرکل بنیاد مسکن لرستان از تعمیر ۱۰۰ درصدی واحدهای سیل‌زده در استان خبر داد. مسعود رضایی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: پیشرفت فیزیکی واحدهای احداثی در مناطق سیل‌زده استان ۶۰ درصد و واحدهای تعمیری ۱۰۰ درصد است. مدیرکل بنیادمسکن لرستان تصریح کرد: از این تعداد ۴۸ هزار فقره برای انواع تسهیلات به بانک‌ها معرفی‌شده‌اند که از این تعداد هم ۱۲ هزار و ۵۸ فقره آن‌ها احداثی است. وی اضافه کرد: در بحث پیشرفت فیزیکی کارهای صورت گرفته حدود ۱۱ هزار و ۶۴۰ واحد تاکنون آواربرداری، فنداسیون ۱۰ هزار و ۱۰۰ واحد هم اجرا، حدود ۸۵۰۰ اسکلت نصب و ۶ هزار واحد دیوارچینی و ۶۴۰۰ واحد سقف آن‌ها اجراشده است که ۲۵۰۰ واحد به مرحله گچ‌وخاک و بهره‌برداری رسیده‌اند. مدیرکل بنیادمسکن لرستان بیان کرد: واحدهای تعمیری ۱۸ هزار و ۵۴۹ واحد هستند که تعمیراتشان شروع شده و خوشبختانه ۱۸ هزار و ۴۱۴ فقره آن به بهره‌برداری رسیده و تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در بازار مسکن یک واحد ۴۶۰ متری ۳۵ سال ساخت ۵ خوابه واقع در ولنجک به قیمت ۵۰ میلیارد تومان (هر مترمربع ۱۰۸ میلیون تومان) قیمت‌گذاری شده است. این واحد مسکونی کلنگی ۴ پارکینگ دارد. در نیاوران یک واحد ۵۳۷ متری کلنگی ۶ خوابه با قیمت ۴۲ میلیارد تومان (۸۰ میلیون تومان به ازای هر مترمربع)، در الهیه واحد مسکونی ۲۱۵ متری به قیمت ۱۴ میلیارد تومان (هر مترمبع ۶۵ میلیون تومان) و در میدان شهدا یک واحد ۱۳۸ متری به قیمت ۲ میلیارد و ۳۴۶ میلیون تومان (هر مترمربع ۱۷ میلیون تومان) عرضه شده است. همچنین یک واحد کلنگی ۳۰۵ متری واقع در زعفرانیه با قیمت هر مترمربع ۶۰ میلیون تومان (قیمت کل ۱۹ میلیارد تومان) و زمین ۲۰ هزار متری در محدوده شهرک راه‌آهن به قیمت ۴۰۰ میلیارد تومان (هر مترمربع ۲ میلیون تومان) در فایل فروش قرار گرفته است. محله متراژ قیمت (تومان) یافت‌آباد جنوبی ۲۳۰۰۰ ۳۴٫۵ میلیارد دهکده المپیک ۵۰۰ ۱۳٫۵ میلیارد یافت آباد شمالی ۵۰۰ ۷۵۰ میلیون بهار شیراز ۱۲۰ ۱٫۷ میلیارد سهرودی شمالی ۴۲۰ ۲۱ میلیارد اجاره‌دار ۱۰۵ یک میلیارد و ۳۶۵ میلیون کاووسیه ۱۶۰۰ ۱۶۰ میلیارد جردن ۵۴۰ ۲۵ میلیارد شهرآرا ۲۱۶ ۸ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ستارخان ۱۷۲ ۴ میلیارد و ۷۲۵ میلیون صادقیه ۳۶۰ ۱۳ میلیارد و ۶۸۰ میلیونانتهای پیام/
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ساعت قبل
این مناطق محلاتی را شامل می‌شوند که در آنها تعداد آپارتمان‌های کوچک‌متراژ و میان‌متراژ زیاد است و پیش از این نیز به‌عنوان کانون تقاضای این گروه از واحدهای آپارتمانی در بین متقاضیان مسکن به خصوص خانه اولی‌ها شناخته می‌شدند؛ در حالی‌که پیش‌تر این مناطق بیشتر مصرفی و خریدهای مسکن از بازار ملک آنها بیشتر با هدف سکونت خانوارهای با سطح درآمد پایین‌تر یا افراد با توان مالی محدودتر انجام می‌شد اما هم‌اکنون طیف مختلفی از خریداران اعم از متقاضیان مصرفی و سرمایه‌ای در بازار مسکن این مناطق حضور دارند. عمده فایل‌هایی که طی روزهای گذشته با قیمت کل کمتر از یک میلیارد تومان به بازار مسکن شهر تهران عرضه شد در این مناطق- مناطق ۹، ۱۰ و ۱۱ شهر تهران- قرار دارد؛ بیشترین حجم فایل‌های عرضه شده به این مناطق که تعداد قابل‌توجهی از آنها با قیمت کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان و با مساحت کمتر از ۶۰ مترمربع عرضه شده‌اند عموما در بازه متراژی ۳۵ تا ۶۰مترمربع قرار دارند؛ اگر چه در سایر مناطق جنوبی شهر تهران نیز فایل‌هایی با این محدوده قیمتی و حتی با قیمت کمتر به بازار عرضه شده است اما میزان عرضه فایل با این سطح قیمتی در نزدیک‌ترین مناطق مصرفی به مرز نیمه شمالی شهر تهران در این مناطق تمرکز دارد؛ با این حال نمونه‌هایی از آپارتمان‌های عرضه شده به بازار مسکن مناطق مصرفی نیمه شمالی همچون منطقه ۵ با قیمت کمتر از یک میلیارد تومان نیز در آگهی‌های فروش ملک که طی روزهای گذشته منتشر شد به چشم می‌خورد که عمدتا قیمت این آپارتمان‌های ریزمتراژ در محدوده قیمتی ۶۰۰ تا ۹۹۰ میلیون تومان قرار دارد. در برخی از محلات مصرفی دو منطقه ۴ و ۸ شهر تهران نیز نمونه‌هایی از این فایل‌ها به چشم می‌خورد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ساعت قبل
براساس این گزارش، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای تمامی واحدهای مسکونی زلزله زده استان آذربایجان شرقی ۱۰ میلیون تومان بلاعوض به‌عنوان کمک به اجاره‌بها تا تکمیل واحدها پرداخت می‌کند. همچنین افرادی از سوی بنیاد مسکن در تمامی روستاهای زلزله زده مستقر شده‌اند و تامین اعتبار برای بازسازی انجام شده است. بر اساس اعلام مسوولان بنیاد مسکن تاکنون ۲۰۰ میلیاردتومان اعتبار در این زمینه تصویب و برای ارائه به متقاضیان در اختیار بنیاد قرار گرفته است. در عین حال ۱۰۰ میلیاردتومان نیز بلاعوض مصوب شده که ۵۰ درصد آن تامین اعتبار شده است. برآوردها نشان می‌دهد واحدهای مسکونی تعمیراتی مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی تا ۲۲ بهمن و واحدهای احداثی استان نیز تا پایان امسال به اتمام خواهند رسید. تلاش می‌شود تا ۱۰ هزار واحد دیگر نیز تا پایان امسال تعیین تکلیف و به اتمام برسند. به این ترتیب، بر اساس برنامه، واحدهای احداثی سیل زده تا پایان امسال تکمیل و به متقاضیان تحویل می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ساعت قبل
این در حالی است که تاکنون ساخت ۷۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهرهای جدید کشور از مجموع ۲۰۰ هزار واحد این طرح در شهرهای جدید آغاز شده است و بنا بر اعلام مسوولان، ثبت‌نام این طرح در شهرهای جدید همزمان با استانی که در آن قرار دارند، انجام می‌شود. بر اساس اعلام وزارت راه وشهرسازی، زمین ساخت این واحدها در شهرهای جدید تامین شده است. بنابراین فرآیند اجرایی ساخت واحدهای طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهرهای جدید پس از آغاز ثبت‌نام متقاضیان شروع خواهد شد. به گزارش «دنیای اقتصاد» ادامه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن براساس اعلام وزارت راه وشهرسازی منوط به زمان اتصال سراسری اینترنت و رفع قطعی آن در کشور خواهد بود. این در حالی است که پیش‌تر مسوولان وزارت راه وشهرسازی اعلام کرده بودند از اول آذرماه سامانه برای متقاضیان واحدهای مسکونی این طرح در شهرهای جدید باز خواهد شد و متقاضیان امکان ثبت‌نام برای این واحدها را خواهند داشت.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ساعت قبل
با این حال میانگین قیمت فروش این واحدها نیز در این ماه در مقایسه با شهریور حول‌وحوش ۱۹ درصد افزایش یافت و شرایطی کاملا متفاوت با بازار فروش آپارتمان‌های نقلی به لحاظ تحولات قیمتی تجربه شد. واحدهای مسکونی واقع در بازه متراژی ۴۰تا ۶۰ و ۶۰ تا ۸۰ مترمربع (واحدهای مسکونی کوچک و میان‌متراژ) نیز در مهرماه در مقایسه با شهریور با رشد ۱۶ درصدی در حجم معاملات فروش مواجه شده‌اند. انتظارات اولیه از بازار پاییزی معاملات مسکن بر ادامه روند این کاهش قیمت قرار دارد. در مهرماه اما بیشترین افزایش قیمت مسکن در شهر تهران مربوط به رشد ۱۳ درصدی میانگین قیمت فروش آپارتمان در منطقه یک در مقایسه با شهریورماه بود. هر چند این گروه از واسطه‌ها میزان فروش واحدهای مسکونی در آبان‌ماه را تقریبا معادل مهرماه عنوان می‌کنند؛ البته در برخی از محلات واقع در نیمه شمالی شهر تهران برخی از واسطه‌ها از افزایش فروش مسکن در مقایسه با مهرماه خبر می‌دهند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ساعت قبل
سهام گروه دارو پرمعامله‌ترین سهام فرابورس ایران در یک ماه گذشته بودند. تا قبل از شروع موج اصلاحی بازار سهام، روند مشارکت در عرضه‌های اولیه صعودی بود. صعود نرم نرخ اوراق بدهیبازار بدهی در یک ماه اخیر میزبان سه مرحله دیگر از اوراق خزانه بود. باد موافق در بادبان اوراق «تسه» یکی دیگر از رویدادهای جالب توجه در بازار ابزارهای نوین فرابورس، رشد قیمت و افزایش جریان نقدینگی در اوراق وام مسکن در معاملات آبان بود. افزایش بیش از ۱۰ درصدی متوسط قیمت اوراق وام طی یک ماه اخیر همزمان با رشد ۹ درصدی جریان نقدینگی در این بخش از فرابورس رقم خورد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
حسام عقبایی در گفتگو با خبرآنلاین افزود: حجم سرمایه‌گذاری ایرانی‌ها در بخش املاک در کشور ترکیه طی یک سال گذشته برابر با هفت، هشت سال اخیر بوده است. وی افزود: برخی تصور می‌کنند خرید ملک در ترکیه یا هر کشور دیگری می‌تواند سرمایه‌گذاری مناسبی برای آینده باشد اما در حقیقت این بازار اصلا بازار مناسبی برای سرمایه‌گذاران نیست. وی گفت: در برخی موارد مشخص است که برخی با هدف سرمایه‌گذاری قصد ورود به این بازار را دارند اما باید توجه داشت که این بازار، بازار خوبی برای سرمایه‌گذاری نیست. وی به تجربه سرمایه‌گذاران در بازار املاک دوبی اشاره کرد و گفت: پول‌های سرگردان در ایران، سال‌هاست به بازار املاک دیگر کشورها از جمله گرجستان، امارات و حتی اسپانیا و کانادا مهاجرت کرده‌اند اما در نهایت زیان مالی محتمل‌تر از سود در این بازارهاست. وی با اشاره به اینکه تبلیغات جدید بر تعویض ملک در تهران با ترکیه یا گرجستان و … استوار است، گفت: این خطر وجود دارد که با پا گرفتن چنین معاملاتی طبقه متوسط نسبت به خروج سرمایه هایش از کشور اقدام کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- طی ۲۴ ساعت گذشته اخباری در خصوص نوسان قیمت طلا، نفت و آمار واردات گمرک از کالا‌های غیر ضروری و قیمت آپارتمان در تهران در خبرگزاری میزان منتشر شده است. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، طی ۲۴ ساعت گذشته اخباری در خصوص نوسان قیمت طلا، نفت و آمار واردات گمرک از کالا‌های غیر ضروری و قیمت آپارتمان در تهران در خبرگزاری میزان منتشر شده است. سهمیه سوخت آذرماه در کارت‌های سوخت شارژ شدسهمیه سوخت آذرماه، در ساعت صفر یکم آذرماه در کارت‌های سوخت شارژ شد. چسومین مرحله یارانه حمایتی فردا واریز می‌شودسومین مرحله از یارانه حمایت معیشتی فردا (دوم آذر) به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. قیمت جهانی طلا به ۱۴۶۵ دلار و ۹ سنت رسیدقیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۱ درصد افزایش به ۱۴۶۵ دلار و ۹ سنت رسید. تامین زمین برای ساخت ۷۰ هزار واحد در شهرهای جدیدطاهر خانی از تامین زمین ساخت برای ۷۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن خبر داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
بیشتر بخوانید: یاقوتی با خواص دارویی فراوانآیا فعالیت فیزیکی در میزان استرس افراد تاثیر دارد؟ تحقیقات بسیاری ثابت کرده‌اند بی‌تحرکی افراد با میزان اضطراب آن‌ها ارتباطی مستقیم دارد. اختلال اضطراب و عوامل ایجاد آنبی‌تحرکی یا کم‌تحرکی از عوامل شناخته شده‌ی ابتلا به بیماری‌های شدیدی هم‌چون دیابت، افسردگی، سرطان و بیماری‌های قلبی-رگی هستند. ضمنا زندگی بدون تحرک و ورزش به بدن آسیب می‌رساند و زمینه‌ی ایجاد اختلال اضطراب را فراهم می‌آورد. اختلال اضطراب بیماری شایعی است که با پارامترهای زندگی مدرن ارتباط زیادی دارد. مثلا کسانی که مبتلا به بیماری‌های قلبی و تیروئیدی و دیابت هستند، بیش‌تر در معرض اختلال اضطراب قرار می‌گیرند.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، اخرین خبرهای ارائه شده نشان می‌دهد سقف تسهیلات در نظر گرفته شده برای طرح مسکن ملی ۱۰۰ میلیون تومان است که وارد ساخت می‌شود و در نهایت به شکل فروش اقساطی به خریدار منتقل خواهد شد. نرخ سود این تسهیلات نیز ۱۸ درصد با مدت بازپرداخت ۱۲ ساله است که با طول دوره ساخت محاسبه می‌شود. در این طرح قرار است تسهیلات ۷۵ تا ۱۰۰ میلیونی به متقاضیان داده شود که در شهرهای بزرگ و کوچک رقم این تسهیلات متفاوت خواهد بود. رقم اقساط وام ۷۵ میلیون تومانی با سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله، ماهانه یک میلیون و ۲۷۴ هزار تومان و تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی نیز با شرایط مذکور، یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. آن دسته از متقاضیانی هم که وام ۷۵ میلیون تومانی با سود ۱۸ درصد برای ثبت‌نام در این طرح دریافت می‌کنند، در پایان سال دوازدهم ۱۸۳ میلیون تومان به بانک مسکن بازپس خواهند داد که که ۱۰۸ میلیون تومان آن، صرفا سود این تسهیلات خواهد بود.
تابناکتابناک8 ساعت قبل
مدیر عامل سابق سرمایه گذاری ملی ایران معتقد است: قطعی اینترنت در شرایط فورس ماژور و برای حفظ امنیت ملی رخ داده، موضوعی که در کنار شرایط اجتماعی در هفته گذشته موجب کاهش ارزش معاملات خرد بورس تهران به میزان ۱۱۴۶۹ میلیارد ریال شد. کاهش ۱۱۴۶۹ میلیارد ریالی مشارکت سهامداران خرد در هفته گذشتهمجموع ارزش معاملات خرد در هفته منتهی به ۲۲ آبان ماه رقم ۴۹۶۷۸ میلیارد ریال بوده و این رقم در هفته منتهی به ۲۹ آبان ماه، ۳۸۲۰۹ میلیارد ریال گزارش شده یعنی در هفته گذشته شاهد کاهش ۱۱۴۶۹ میلیارد ریالی در ارزش معاملات خرد بوده‌ایم. روز یکشنبه ۲۶آبان ماه ارزش معاملات ۳۹۵۵۰ میلیارد ریال گزارش شده در حالی که از این رقم ۲۶۴۲۵ میلیارد ریال مربوط به معاملات عمده و انتقالی بوده است، حال اگر ارزش معاملات بورس تهران را در هفته گذشته بدون احتساب این رقم محاسبه کنیم به عدد ۵۷۴۷۴ میلیارد ریال خواهیم رسید که نسبت به ارزش معاملات هفته قبل (۶۵۴۶۳ میلیارد ریال) کاهش قابل توجهی داشته است، لازم به ذکر است در هر دو هفته ۵ روز معاملاتی را شاهد بوده‌ایم. یکی دیگر از پارامترهای موثر بر نحوه مشارکت سهامداران حقیقی و خرد در بازار سرمایه ارزش معاملات خرد است، در هفته گذشته (منتهی به ۲۹/۰۸/۹۸) ارزش معاملات خرد بدین شرح بوده است. مدیر عامل بورس تهران در حاشیه نمایشگاه کیش اینوکس ۲۰۱۹ نیز بر این مطلب صحه گذاشت که درصد بالایی از معامله گران بورس تهران به صورت آنلاین فعالیت می‌کنند.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
ایسنا/اصفهان مسئول دبیرخانه شورای سالمندان استان اصفهان اجرای طرح شهر دوستدار سالمند را برندی برای اصفهان دانست و گفت: این طرح در دو محله پایلوت هزار جریب و کاوه و پهنه گردشگری چهارباغ اجرا می‌شود. زهره مولایی در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: در جریان برگزاری کارگاه بین المللی شهر دوستدار سالمند در تهران که متولی آن شورای ملی سالمندان کشور بود، نمایندگانی از دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی و شهرداری اصفهان ضمن شرکت در کارگاه، پیشنهاد دادند که اصفهان پایلوت اجرای طرح شهر دوستدار سالمند شود. مسئول دبیرخانه شورای سالمندان استان اصفهان خاطرنشان کرد: در دی ماه سال ۹۷ صندوق جمعیت سازمان ملل متحد باتوجه به تجربه موفقی که اصفهان در بحث شهر دوستدار کودک داشت پیشنهاد اصفهان برای پایلوت شدن در زمینه شهر دوستدار سالمند را تایید کرد. وی با بیان اینکه طرح شهر دوستدار سالمند در اصفهان هم اکنون درحال انجام است، گفت: کلیات طرح این است که ۸ محور شهر دوستدار سالمند همچون مناسب سازی فضای فیزیکی، مسکن، اشتغال، احترام، سلامت و بهداشت در دو محله شهری و یک پهنه گردشگری در اصفهان اجرا شود. مسئول دبیرخانه شورای سالمندان استان اجرای طرح شهر دوستدار سالمندان را برندی برای اصفهان دانست و گفت: فعلا تا این لحظه مانع جدی بر سر اجرای طرح وجود نداشته، اگرچه ممکن است درمرحله اجرا موانعی وجود داشته باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین11 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| مهدی جمالی‌نژاد، معاون عمرانی وزارت کشور با اشاره به آخرین برنامه‌های دولت برای بازسازی مناطق سیل زده، بیان کرد: برنامه بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده در بخش‌های مختلف تهیه و با تعیین اعتبارات مورد نیاز پس از تصویب توسط دستگاه‌های اجرایی ذیربط اجرایی و عملیاتی شد. با اولویت به بازسازی بخش مسکن و برنامه ریزی صورت گرفته از مجموع ۱۰۱۰۶۲ واحد نیازمند تعمیر در شهر‌ها و روستا‌ها و تسهیلات اعطایی دولت بخش تعمیرات واحد‌های مسکونی به پایان رسیده است. جمالی نژاد ادامه داد: برنامه ریز‌ی برای اتمام واحد‌های احداثی نیز انجام و مقرر است تا پایان سال جاری این موضوع تکمیل شود؛ همچنین بررسی سوابق امور بازسازی مسکن در حوادث در کشور نشان از سرعت عمل بسیار مناسب این موضوع در کشور دارد. معاون عمرانی وزارت کشور یادآور شد: برای سایر زیرساخت‌ها به ویژه در حوزه راه، تاسیسات، برق و فاضلاب نیز ابتدا در قالب اعتبارات داخلی و سپس اعتبارات مصوبه تیرماه ۱۳۹۸ برنامه ریزی و با تعیین اولویت‌های اجرایی و‌عملیاتی توسط دستگاه‌هایی اجرایی ذیربط بهبود اضطراری انجام و فعالیت‌های بهبود اساسی در دست اقدام می‌باشد. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
برترین‌هابرترین‌ها12 ساعت قبل
دلایل تورم پاگردش خون نامناسب در قسمت پایینی بدن دلیل اصلی تورم پاها محسوب می‌شود. احتباس مایع یکی دیگر از دلایل شایع تورم پاها در نظر گرفته می‌شود که ممکن است به واسطه مشکلات کلیوی رخ دهد. پوشیدن کفش راحتاستفاده از یک کفش راحت با قابلیت گردش مناسب هوا می‌تواند احتمال عود تورم را کاهش دهد. دوش آب سردیکی از بهترین روش‌های طبیعی برای کاهش تورم پاها استفاده از آب سرد است. استفاده از نمک فرنگی اصلحمام نمک فرنگی اصل یک درمان کلاسیک برای تسکین تورم پاها محسوب می‌شود.

سایه «منطقه آزاد بوشهر» بر سر املاک نجومی/ خواب لاکچری شدن از سر جوانان پرید

7+
فارسفارس12 ساعت قبل
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
فرمانده سپاه شهرستان سنندج به اتفاقات اخیر اشاره و تصریح کرد: متأسفانه در اغتشاشات شاهد حضور عده‌ای نادان و عناصر ضدانقلاب در سطح خیابان‌ها بودیم که به اماکن و اموال عمومی تعرض و بیت‌المال را تخریب کرده که این اقدام به هیچ وجه قابل قبول نیست. سرهنگ عسگری یادآور شد: نیروهای نظامی و انتظامی حافظ امنیت، آسایش و اموال مردم هستند و به هیچ وجه مماشاتی با آشوبگران نداشته و با هماهنگی دستگاه قضایی «اشد مجازات» در انتظار این عده خواهد بود. فرمانده سپاه شهرستان سنندج یادآور شد: اجازه نمی‌دهیم امنیت و آسایش کنونی که با تقدیم بیش از ۵۴۰۰ شهید گلگون‌کفن به دست آمده، توسط عده‌ای اراذل و اوباش به خطر بیفتد و قطعا با مخلان برخورد قانونی می‌شود. فرمانده سپاه شهرستان سنندج با بیان اینکه بسیجیان برای آرامش و امنیت مردم از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: بسیج همواره در راستای محرومیت‌زدایی مناطق محروم در صف مقدم و به‌دنبال حل مشکلات مردم است. سرهنگ عسگری ادامه داد: ایجاد اشتغال برای ۱۴ جوان جویای کار سنندجی، معرفی ۲۹۰ نفر معتاد به کمپ‌های اعتیاد و برگزاری جشن بهبودیافتگی برای ۲۵۰ نفر از خدمات سپاه به مردم این شهرستان بوده است.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
یک کارشناس بازار مسکن گفت: با وجود افت معاملات نسبت به سال قبل، منحنی بازار مسکن، نزولی نیست و علت کاهش معاملات در دو ماه گذشته، قرار داشتن در ماه‌های محرم و صفر بوده است. بیت‌الله ستاریان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تا انتهای سال رکود در بخش مسکن نخواهیم داشت؛ چراکه با وجود کاهش معاملات نسبت به سال قبل، منحنی رو به پایین نیست. رشد درآمد سرانه با افزایش قیمت بنزیناین کارشناس بازار مسکن، افزایش درآمد سرانه را در رونق بازار مسکن موثر دانست و گفت: اقداماتی مثل افزایش نرخ سوخت می‌تواند رکود بخش املاک را از بین ببرد؛ چراکه افزایش قیمت بنزین منجر به بالا رفتن درآمد دولت می‌شود که در جامعه توزیع خواهد شد. وی درباره تاثیرگذاری طرح اقدام ملی بر بازار مسکن گفت: طرح‌هایی مثل مسکن ملی، مسکن اجتماعی، مسکن ویژه، مسکن مهر و این قبیل نام‌ها دهن‌پرکن است ولی عملا محلی از اعراب ندارد. هر موقع دولت توانست مشکل مسکن را در مقیاس کل حل کند آن موقع می‌تواند این قبیل طرح‌های دولتی نیز به اقشار پایین اختصاص دهد.
ایلناایلنا13 ساعت قبل
وزیر راه و شهرسازی گفت: تا زمانی که از اتصال اینترنت و دسترسی همه مردم در مناطق مختلف به اینترنت اطمینان حاصل نکنیم، ثبت نام‌ها انجام نمی‌شود. محمد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره ثبت نام در سایت مسکن ملی در شرایط قطعی اینترنت تاکید کرد: مردم نگران نباشند و قرار نیست این شرایط باعث جاماندگی عده‌ای از ثبت نام در سایت مسکن ملی شود. اسلامی تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم فردی به دلیل عدم دسترسی به اینترنت از ثبت نام جا بماند. وی با بیان اینکه در مرحله اول ثبت نام‌‌ها هستیم، گفت: تا زمانی که اراضی مورد نیاز تامین شود و متقاضی برای خرید مسکن ملی در آن اراضی وجود داشته باشد، ثبت نام مسکن ملی در شهرها ادامه دارد. وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این تعداد واحد قرار است که ۳٫۵ ساله ساخته شوند، گفت: تمام شرایط آن منطبق بر شرایط مسکن ملی است و باید ضوابط مسکن ملی هم در این طرح رعایت شود.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
ایسنا/خراسان جنوبی فرماندار نهبندان گفت: احداث ۲۲ کیلومتر از باند دوم محور نهبندان - سربیشه طی هفته گذشته از سوی وزارت راه و شهرسازی تامین اعتبار شده است. مجید بیکی، در شورای اداری نهبندان افزود: برای احداث این محور ۶۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته که زودی وارد فاز اجرایی خواهد شد. وی بیان کرد: اکنون احداث ۱۷ کیلومتر از باند دوم محور نهبندان - شوسف از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به نهبندان در دست اجرا است. در این جلسه، «حسن ارشادی» به سمت معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری نهبندان و «سعیده شاه بیکی» به سمت بخشدار مرکزی این شهرستان منصوب شدند. «محمد محمدی» پیش از این معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری نهبندان بود که چندی پیش به سمت فرمانداری سربیشه منصوب شد.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، روح الله شاهینی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز یاسوج اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب مطالب مهمی را مطرح کرده که یکی از مهمترین آن‌ها بحث جوان‌گرایی است. وی با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه ۴۰ ساله دوم انقلاب اسلامی ایران است، عنوان کرد: باید مردم و مسئولان اجرایی کشور و استان این بیانیه را سرلوحه کار خود قرار دهند. شاهینی با اشاره به هفته بسیج ابراز کرد: بسیج عامل حفظ نظام و انقلاب است و یکی از مهمترین یادگارهای امام خمینی (ره) به شمار می‌رود و هم اکنون به الگویی برای دیگر ملت‌های دنیا تبدیل شده و تاکنون خدمات ارزنده‌ای در عرصه‌های مختلف ارائه داده و در تمامی زمینه‌ها موفق عمل کرده است. وی تاکید کرد: بسیجیان کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه‌های مختلف از جمله محرومیت زدایی، ایجاد اشتغال، درآمدزایی و ساخت مسکن مددجویی فعالیت‌های مهمی انجام داده‌اند. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه امام (ره) با هوشمندی نهاد بسیج را اوایل انقلاب تأسیس کردند گفت: نیروهای انقلابی و ۹۲ هزار بسیجی شهید در سال‌های نخست انقلاب و در سال‌های دفاع مقدس با دستان خالی جلوی استکبار جهانی ایستادند و از آرمان‌های انقلاب دفاع کردند. وی با اشاره به افرادی که دم از وطن‌پرستی می‌زنند اما در مواقع حساس کشور خبری از آنها نیست تصریح کرد: بعد از دوران دفاع مقدس نیروهای بسیج در نقاط محروم کشور مشغول ساخت و ساز، ساخت راه، ساخت مسجد و ریشه‌کنی فلج اطفال شدند و به طرق مختلف به ملت خدمت کردند. اصحابی با بیان اینکه امروز به دستور فرمانده کل سپاه، بزرگترین وظیفه بسیج و سپاه خدمت رسانی به مردم و کشور است بیان کرد: آواربرداری، ساخت مسکن برای محرومان، کمک به زلزله زدگان، امداد رسانی در سیل و دیگر عرصه‌ها از جمله خدمات نیروهای بسیجی به مردم و کشور است. اصحابی با بیان اینکه نیروهای بسیجی بدون هیچ چشم‌داشتی به مردم محروم خدمت می‌کنند تصریح کرد: زیباسازی و مرمت مدارس، آبخیزداری، ساخت پل و هر چیزی که از دست ما برآید را بدون هیچ چشم‌داشتی انجام می‌دهیم. انتهای پیام/۶۱۳
رکنارکنا14 ساعت قبل
به گزارش رکنا، حسن محتشم عضو انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین تاثیری در بازار مسکن نخواهد گذاشت، گفت: دولت تنها اقدام به تغییر قیمت در حوزه بنزین کرده و قیمت حامل‌های انرژی تغییری نکرده است بنابراین نباید به این بهانه دامن به افزایش قیمت مسکن بزنیم. او با اشاره به اینکه در تولید مصالح ساختمانی از حامل‌های انرژی مانند گازوئیل استفاده می‌شود که این موضوع نباید در قیمت تمام شده ساخت مسکن تاثیر بگذارد. محتشم با اشاره به اینکه ممکن است در دراز مدت آثار تورمی ضعیفی در بازار مسکن ایجاد شود، گفت: این تورم در طول مدت زمان طولانی طبیعی است بنابراین پیش بینی می‌کنیم بازار مسکن تا سال آینده در شرایط رکودی به سر ببرد. عضو انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران با بیان اینکه قیمت مسکن از پایان سال گذشته شاهد رشد قیمتی ۲۰۰ درصدی بوده است، گفت: از شهریور روند کاهشی قیمت‌ها در این بازار آغاز شده به طوری که آمار‌ها از کاهش ۲۰ درصدی قیمت مسکن خبر می‌دهند. محتشم اظهار کرد: تجربه در سال‌های گذشته نشان داده است که قیمت مسکن همزمان با تغییر قیمت‌ها در تمامی اقلام افزایش می‌یابد به همین دلیل متقاضیان برای جلوگیری از ریسک افزایش قیمت اقدام به خرید مسکن خواهند کرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز14 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حبیب‌الله طاهرخانی از ثبت‌نام طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهرهای جدید همزمان با استان‌ها خبر داده است. وی با بیان این‌که ۷۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح ملی مسکن در شهرهای جدید ایران ساخته می‌شود، ‌ افزود: زمین ساخت این واحدها در شهرهای جدید تامین شده است، افزود: فرآیند اجرایی ساخت واحدهای طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهرهای جدید پس از ثبت‌نام متقاضیان آغاز می‌شود. به گزارش تسنیم، به این ترتیب ثبت‌نام شهرهای جدید پرند و پردیس همزمان با آغاز ثبت‌نام در تهران (تهرانسر) در پایان ماه جاری انجام می‌شود. ثبت نام طرح ملی مسکن در شهر هشتگرد نیز با ثبت‌نامه‌های این طرح در استان البرز آغاز می‌شود که البته هنوز زمان ان مشخص نیست. سهم شهرهای جدید از ۴۰۰ هزارواحد طرح ملی مسکن ۲۰۰ هزار واحد است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین15 ساعت قبل
معاون وزیر راه و شهرسازیبه گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه خبری، حبیب‌اله طاهرخانیبا اشاره به اینکه ۷۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهر‌های جدید کشور ساخته می‌شود، گفت: ثبت‌نام این طرح در شهر‌های جدید همزمان با استانی که در آن قرار دارند، انجام می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
روش ‌پرداخت الکترونیک عوارض‌ آزادراهی بدون توقف متفاوت است، کاربر می‌تواند در مدل‌هایی نظیر ‌نصب اپلیکیشن‌های مربوطه‌، کسر مستقیم از حساب بانکی‌، کد دستوری #۸*۷۲۰*‌، خودپرداز و یا کارت‌خوان‌های نصب شده در مجتمع‌های خدماتی-رفاهی عوارض آزادراهی را پرداخت کند. استعلام بدهی عوارض آزادراهی هم از طریق کد دستوری #۸*۷۲۰*‌ و هم از طریق ارسال پلاک به شماره‌ ۱۰۰۰۰۱۵۳۱ امکان‌پذیر است. ‌در مدل پرداخت عوارض به صورت اپلیکیشن، پس از نصب یکی از برنامه‌های مذکور بر روی گوشی تلفن همراه و انتخاب گزینه پرداخت عوارض آزادراهی، کاربر مراحل انتخاب مسیر آزادراهی مورد نظر و پرداخت را در برنامه طی می‌کند. در مدل کد دستوری استعلام بدهی و یا پرداخت عوارض آزادراهی با گرفتن کد #۸*۷۲۰*‌ توسط گوشی تلفن همراه به راحتی قابل انجام است. ضمن آنکه در این سامانه‌ها، نحوه پرداخت عوارض و جزئیات استفاده از اپلیکیشن‌ها و نحوه اعتراض، همه اشاره شده است.

به انتهای لیست رسیدید