بازداشت خبرنگار

بازداشت خبرنگار

خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
محمدجواد ظریف امروز در جمع فعالان فضای مجازی به تندی از برخی رفتارها در حوزه سیاست خارجه انتقاد کرد. من باید از منافع جمهوری اسلامی دفاع کنم و نه از منافع برجام. وظیفه من حفظ برند ایران است و نه حفظ برند ظریف. من اگر می‌خواستم برند ظریف را حفظ کنم، جایزه صلح نوبل می‌گرفتم. وی افزود: آن شب من تبدیل به یک فرد شده بودم و دیگر برند جمهوری اسلامی نبودم و استعفا دادم.
رکنارکنا2 ماه قبل
به گزارش رکنا، یک هفته پس از بازداشت خبرنگار روس در ایران، این خبرنگار آزاد شده است. سفارت روسیه در ایران در توئیتر خود در این باره نوشت: در نتیجه تلاش‌های مشترک وزارت امور خارجه روسیه و سفارت مسکو در تهران، ایران تصمیم به آزاد کردن «یولیا یوزیک» خبرنگار روس بازداشت‌شده در تهران گرفت و وی صبح روز ۱۰ اکتبر با یک پرواز، از تهران به سمت مسکو حرکت کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایلناایلنا2 ماه قبل
سفارت روسیه در ایران از آزادی خبرنگار روس خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از رادیو اروپای آزاد، یک هفته پس از بازداشت خبرنگار روس در ایران، این خبرنگار آزاد شده است. سفارت روسیه در ایران در تویتر خود در این باره نوشت: در نتیجه تلاش‌های مشترک وزارت امور خارجه روسیه و سفارت مسکو در تهران، ایران تصمیم به آزاد کردن «یولیا یوزیک» خبرنگار روس بازداشت‌شده در تهران گرفت و وی صبح روز ۱۰ اکتبر با یک پرواز، از تهران به سمت مسکو حرکت کرد.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
آندره گانکو سخنگوی سفارت روسیه امروز، پنجشنبه ۱۸ مهر، با تایید این خبر به ایرنا گفت وی صبح امروز تهران را ترک کرد. علی ربیعی سخنگوی دولت روز سه شنبه گفته بود: بازداشت خبرنگار خانم روسی در تهران مربوط به معاونت ضد جاسوسی نبوده و مربوط به تخلفات پیرامون روادید بوده است.
ایلناایلنا2 ماه قبل
سخنگوی وزارت خارجه روسیه خواهان همکاری برای آزادی خبرنگار روس شد. به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در مورد بازداشت خبرنگار روس در ایران گفت: تلاش‌ها برای حل این موضوع وجود دارد. ما از طرف ایرانی تضمین دریافت کرده‌ایم که این مسئله به زودی حل خواهد شدوی هم چنین افزود: ما خواستار دسترسی کنسولی شده‌ایم و فکر می‌کنیم که باید در آینده‌ای نزدیک، این دسترسی برقرار شود.
الفالف2 ماه قبل
این همه علائم چرا بازتابی در سیاست فرهنگی نمی‌یابد؟ سیاست فرهنگی به تکرار تبلیغاتی آرمان‌ها تقلیل پیدا کرده است. او همیشه سخت افزاری کار کرد، پل، تونل و اتوبان در تهران ساخت اما هیچ وقت کار فرهنگی انجام نداد. از حدود یک سال پیش بحث افزایش قیمت بنزین یا سهمیه‌بندی آن چندین و چند بار مطرح شده است. به نظر می‌رسد عزم جدی در دولت و مجلس برای تعیین تکلیف مسئله بنزین وجود ندارد؛ شاید پای انتخابات در میان باشد. در این شرایط این سوال به وجود می‌آید که ماجرا چیست؟.. خانم یوزیک به خاطر روزنامه‌نگار بودن خود بازداشت نشده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
مشکل فعلی اصلاح‌طلبان در دولت، مجلس و مدیریت شهری، فاصله گرفتن از واقع‌گرایی و عمل‌گرایی است. لوبلاگ: راهبرد ایران جواب داد آمریکا محاسبات خود را تغییر می‌دهداستراتژی فشار ایران بر آمریکا در منطقه در حال جواب دادن است. روسیه در انتخابات آمریکا مداخله کرده است، شبکه انرژی آمریکا را با اخلال مواجه کرده و اوکراین و سایر همسایگان اروپای شرقی را در خاموشی فرو برده است. کارشناسان امنیت کامپیوتری آمریکا نگرانند مشتریانشان هدف تلافی‌جویی بالقوه ایران قرار بگیرند. بازداشت یکی از مدیران ارشد جهادیکی از مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی مرتبط با خرید خارجی چهارشنبه گذشته بازداشت شده است.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
ایرنا نوشت: چند روزی است که ماجرای بازداشت یک خبرنگار روس در برخی رسانه‌ها به خصوص رسانه‌های کشور روسیه مطرح شده است. روس‌ها، با محوریت خبرگزاری دولتی اسپوتنیک و بخش فارسی آن بیش از ۱۰ خبر را ظرف دو روزی که از زمان بازداشت این خبرنگار می‌گذرد منتشر کرده است. در این شرایط این سوال به وجود می‌آید که ماجرا چیست؟ ابتدا بیایید ماجرا را به روایت طرف روس ببینیم. در گزارش این رسانه آمده است که این خانم توسط ماموران سپاه پاسداران بازداشت شده است. هم‌چنین آخرین آمار خبرنگاران ورودی به ایران که مربوط به مرداد ماه است نشان می‌دهد ۷۹ خبرنگار در ماه مرداد از ۳۹ رسانه خارجی وارد ایران شدند و در ماه تیر نیز ۹ خبرنگار از چهار رسانه روس وارد تهران شدند و بدون هیچ مشکلی به کار خود پرداختند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ماه قبل
وی افزود در حال حاضر کارکنان سفارت روسیه در وزارت خارجه ایران در حال بحث درباره این مسئله هستند. پیشتر اعلام شد یک خبرنگار زن روس در ایران به اتهام جاسوسی گویا برای اسرائیل در ایران بازداشت شده است. سفارت روسیه در ایران از بازداشت یولیا یوزیک، خبرنگار روس در تهران خبر دارد و دیپلمات‌های روس در حال تلاش برای روشن کردن جزئیات این قضیه هستند. در فرودگاه گذرنامه وی را گرفته و قول دادند آنرا هنگام خروج از کشور بازگردانند اما پس از آن خبرنگار زن روس در هتل بازداشت کردند. سفیر ایران در روسیه به وزارت خارجه روسیه احضار شدبه گزارش اسپوتنیک، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: مهدی سنایی، سفیر ایران در مسکو در خصوص بازداشت یولیا یوزیک خبرنگار اهل روسیه، به وزارت امور خارجه روسیه فراخوانده شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
***********کیهانراستی‌آزمایی طرح گفت‌وگوی ملی اعلام بیزاری از فتنه‌گران استرئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان می‌گوید: طرح گفت‌وگوی ملی تهیه شده است. فشارهای ایران هنوز حداکثری نشده استوزیر خارجه فرانسه می‌گوید ایران و آمریکا یک ماه برای مذاکره و کاهش تنش‌ها فرصت دارند. ژان‌ ایو لودریان گفت: با توجه به شرایط متشنج خاورمیانه ایران و آمریکا فقط یک ماه برای مذاکره جهت رفع اختلافات فرصت دارند. دولت عراق در نوامبر سال ۲۰۱۷ شهر القائم در استان الانبار در غرب عراق را آزاد کرد. با کنار کشیدن آمریکا از مداخله در مسائل عراق، ایران به برترین نیروی ذی‌نفوذ خارجی در این کشور تبدیل شده است.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، اعلام کرد این وزارت‌خانه در واکنش به اقدام ایران در بازداشت خبرنگار روس متهم به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی، سفیر ایران در مسکو را فراخواند. اخبار سیاسی- او تائید کرد که در جریان وضع فعلی قرار دارد و برای آزادی روزنامه‌نگار روس تلاش خود را به کار می‌گیرد. سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود هم‌اکنون کارکنان سفارت این کشور در وزارت خارجه ایران حضور دارند و در حال بحث درباره این مسئله هستند. پیشتر اعلام شد یولیا یوزیک، یک خانم خبرنگار روس، به اتهام جاسوسی برای رژیم صهیونیستی در ایران بازداشت شده است.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
شامگاه ۲۱ مرداد طرح ولایت، برنامه سخنرانی سردار جوانی در مسجد حضرت زهرا (س) دانشگاه فردوسی بود که خبرنگار ایرنا پس از پایان این برنامه با مراجعه افراد ناشناس به وی مورد بازخواست قرار گرفت که چرا در آن محل حضور یافته است. خبرنگار سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) دوشنبه شب ۲۱ مرداد ماه برای پوشش یکی از سلسله برنامه‌های طرح دانشجویی ولایت در محل دانشگاه فردوسی مشهد حضور یافت اما افراد ناشناس از پوشش خبری این برنامه ممانعت کردند. «طرح ولایت» به عنوان یک برنامه فرهنگی از سوی سازمان بسیج دانشجویی همه ساله برای دانشجویان عضو بسیج دانشجویی، سایر دانشجویان و تشکلهای دانشجویی دانشگاههای کشور برگزار می‌شود. بیست و چهارمین دوره طرح ولایت امسال با همکاری مؤسسه امام خمینی (ره) برپا شده است. خبرنگار ایرنا تنها پس از پاک شدن تمام فایلهای صوتی نشست، امکان خروج از دانشگاه فردوسی را پیدا کرد.
فارسفارس3 ماه قبل
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی درباره برخی شایعات پیرامون بازداشت خبرنگار یکی از رسانه‌ها به دلیل پوشش برنامه‌های این سازمان، گفت: ما بازداشت خبرنگار را تکذیب می‌کنیم و این موضوع صحت ندارد. محمد حسین فؤادیان معاون ارتباطات و اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی در گفت وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس درباره برخی شایعات پیرامون بازداشت خبرنگار یکی از رسانه‌ها به دلیل پوشش یک از برنامه‌های این سازمان، گفت: ما برای جامعه خبرنگاران کشور احترام قائل هستیم‌ و بازداشت خبرنگار را تکذیب می‌کنیم و چنین موضوعی صحت ندارد. وی اظهار داشت: سازمان بسیج دانشجویی هم پیگیری این موضوع را از مراجع قضایی برای خود محفوظ می‌دارد. انتهای پیام/
برنابرنا4 ماه قبل
سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری اعلام کرد: در پرونده اکبر طبری ۱۰ نفر بازداشت شدند. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، نشست خبری، «غلامحسین اسماعیلی» سخنگوی قوه قضاییه لحظاتی پیش آغاز شد. سخنگوی قوه قضائیه عنوان کرد: ریاست قوه قضاییه بر نظارت‌های درون سازمانی، تاکید فراوانی داشتند. وی همچنین در مورد پرونده کیمیا خودرو اظهار کرد: پرونده کیمیا خودرو در نوبت رسیدگی قرار گرفته است. در نخستین روزهای ریاست رئیسی در مورد این پرونده صحبت شد و در این باره پرونده قضایی تشکیل شده است.
برنابرنا4 ماه قبل
سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری اعلام کرد: در پرونده اکبر طبری ۱۰ نفر بازداشت شدند. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، نشست خبری، «غلامحسین اسماعیلی» سخنگوی قوه قضاییه لحظاتی پیش آغاز شد. سخنگوی قوه قضائیه عنوان کرد: ریاست قوه قضاییه بر نظارت‌های درون سازمانی، تاکید فراوانی داشتند. وی همچنین در مورد پرونده کیمیا خودرو اظهار کرد: پرونده کیمیا خودرو در نوبت رسیدگی قرار گرفته است. در نخستین روزهای ریاست رئیسی در مورد این پرونده صحبت شد و در این باره پرونده قضایی تشکیل شده است.
فراروفرارو4 ماه قبل
در هفته‌های اخیر سریال ضد جاسوسی «گاندو» فضای پر التهابی را برای صف آرایی مخالفان و موافقانش در فضای مجازی، مطبوعات و حتی در بین سیاستمداران ایجاد کرد. سازندگان گاندو هرگز به این پرسش پاسخ نمی‌دهند که چرا تمام فعالیت‌های پروژه نفوذ روی دولت آن هم تا سر حد کشف طعم آدامس رییس جمهور متمرکز شده بود. ۱-۳- خبرنگاران: گاندو خبرنگاران را هم بخشی از پازل پروژه نفوذ معرفی می‌کند. شاهد این مدعای منتقدان نیز کاراکتر ظریف در قسمت بیست و نهم سریال گاندو است. هر چند در تولید پرژه‌های بزرگی از این دست اشتباهات ساختاری تا حدی قابل اغماض هستد، اما چوب خط گاف‌های گاندو در همان نیمه‌های سریال پر شده بود!
یورونیوزیورونیوز6 ماه قبل
یک خبرنگار معروف در روسیه یک روز پس از آن که به اتهام تلاش برای قاچاق مواد مخدر بازداشت شده بود، با علائم ضرب‌دیدگی و کوفتگی روی بدن به بیمارستان منتقل شد. این خبرنگار معروف روسی که ایوان گولونوف نام دارد و ۳۶ ساله است، روز جمعه ۱۷ خرداد به اتهام حمل «مقدار زیادی مواد مخدر» به دست پلیس بازداشت شده بود. ایوان گولونوف، خبرنگار تحقیقاتی یک پایگاه خبری مستقل به نام «مدوزا» است. احتمال ضربه مغزی هم وجود دارد.» «مواد مخدر در خانه گولونوف گذاشته شده است» این خبرنگار اتهام مطرح شده را رد کرده است. سازمان گزارشگران بدون مرز نیز روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای از بازداشت خبرنگار روسی و رفتار «مشکوک» پلیس با او به شدت ابراز نگرانی کرد.
ایسناایسنا6 ماه قبل
بدین ترتیب، فرصت موسعی فراهم شد و فعالان رسانه‌ای بیش از دو ساعت حرف دلشان را گفتند و صریح و بی‌پروا هم گفتند. ۳- در طول ۱۰ سال گذشته، رسانه‌ها وارد نقد قوه قضائیه نشدند، چرا که فضای نقد قوه فراهم نبود. آقای رئیسی با سعه صدر پذیرفت و به آقای القاصی مهر گفت که این موضوع را لحاظ کنند. یکی از دوستان رسانه‌ای هم پیشنهاد کرد آقای رئیسی جلسه‌ای با فعالان رسانه‌ای استان‌ها داشته باشند. آقای رئیسی!
عصر ایرانعصر ایران6 ماه قبل
۳ - در طول ۱۰ سال گذشته، رسانه‌ها وارد نقد قوه قضائیه را نشدند چرا که فضای نقد قوه فراهم نبود. این نکته‌ای بود که مهمانان افطار رئیس قوه قضائیه - از همه گرایش هایس سیاسی - بارها بدان اشاره کردند و از رئیس جدید خواستند با فرمان قبلی نراند و فضای نقد را بگشاید. آقای رئیسی با سعه صدر پذیرفت و به آقای القاصی مهر گفت که این موضوع را لحاظ کنند. یکی از دوستان رسانه‌ای هم پیشنهاد کرد آقای رئیسی جلسه‌ای با فعالان رسانه‌ای استان‌ها داشته باشند. آقای رئیسی!
عصر ایرانعصر ایران6 ماه قبل
تعقیب و رسیدگی و بازداشت و صدور حکم، مبتنی بر گزارشات و اعمال مجرمانه منتسب به افراد است و در این قصه نه شغل و نه جنسیت موضوعیت ندارد. سخنگوی قوه فضاییه در پاسخ به سئوال خبرنگار روزنامه شرق مبنی بر بازداشت مرضیه امیری از همکاران این روزنامه در روز کارگر و اینکه امکان ملاقات وی با وکیلش فراهم نشده است، گفت: تعقیب و رسیدگی و بازداشت و صدور حکم، مبتنی بر گزارشات و اعمال مجرمانه منتسب به افراد است و در این قصه نه شغل و نه جنسیت برای ما موضوعیت ندارد. به گزارش عصر ایران به نقل از میزان، اسماعیلی تصریح کرد: فردی که اسم بردید به او عمل مجرمانه نسبت داده شده که این عمل مجرمانه که کار تحقیقات درباره آن در حال انجام است، در حوزه اقدام علیه امنیت است که در این موضوع وکلای خاص می‌توانند وکالت کنند. سخنگوی قوه قضاییه افزود: ماده ٤٨ و تبصره این ماده، قانون لازم الاجرا است. اگر مجلس که ماده ٤٨ و تبصره آن را وضع کرده آن را اصلاح کند و هرآنچه را که مجلس تصویب کند، اجرا خواهیم کرد و از همگان تقاضا می‌کنیم به قانون احترام بگذارند و همه خودمان را مقید به اجرای قانون بدانیم.
خبر فوریخبر فوری9 ماه قبل
دمشق در چارچوب درخواست رسمی وزارت خارجه اردن درخصوص شفاف سازی درباره ابهامات بازداشت خبرنگار اردنی در سوریه اظهار بی‌اطلاعی کرد. سفیان القضاة، سخنگوی رسمی وزارت خارجه اردن پیشتر اعلام کرده بود که سفارت اردن در دمشق یادداشت رسمی‌ای به وزارت خارجه سوریه درخصوص کسب اطلاع از جزئیات بازداشت عمر الغرایبه، خبرنگار اردنی و درخواست برای آزادی فوری او ارسال کرده است. سخنگوی وزارت خارجه اردن تصریح کرد: همزمان با تلاش‌های سفارت‌مان در دمشق، وزارت خارجه اردن ایمن علوش، کاردار سفارت سوریه در امان را احضار کرد و از وی خواست تا الغرابیه را فورا آزاد کنند. به گفته رسانه‌های داخلی، دستگاه اطلاعات نظام سوریه الغرایبه را ۱۲ فوریه حین بازگشت به کشورش بازداشت کرد. روابط سوریه و اردن بعد از بازگشایی گذرگاه مرزی «جابر-نصیب» در اکتبر ۲۰۱۸، شاهد بهبود قابل ملاحظه‌ای است.
ایلناایلنا9 ماه قبل
سفیر آلمان در کاراکاس به اتهام تلاش برای مداخله در امور داخلی ونزوئلا، اخراج شد. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، دولت ونزوئلا امروز-چهارشنبه- سفیر آلمان را به اتهام تلاش برای مداخله در امور داخلی این کشور، اخراج کرد. «دنیل کرینر» سفیر آلمان در کاراکاس دو روز پس از آن اخراج شد که به همراه دیپلمات‌های چند کشور دیگر برای استقبال از «خوان گوایدو» رهبر اپوزیسیون ونزوئلا، به فرودگاه کاراکاس رفته بود. وزارت امور خارجه ونزوئلا ضرب‌الاجل ۴۸ ساعته برای خارج شدن سفیر آلمان از این کشور تعیین کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان این خبر را تایید کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ماه قبل
روزنامه نیویورک‌تایمز اعلام کرد که مقامات مصری با ورود یکی از خبرنگاران این روزنامه به این کشور مخالفت کرده و وی را برای چند ساعت در فرودگاه قاهره بازداشت کردند. اعتمادآنلاین| دیوید کرک‌پاتریک، خبرنگار این روزنامه دوشنبه‌شب بعد از رسیدن به فرودگاه بین‌المللی قاهره توسط مسئولان این فرودگاه بازداشت و تلفن همراهش برای چند ساعت مصادره شد. او برای چند ساعت در این فرودگاه بازداشت بود. این روزنامه نوشت: صبح سه‌شنبه مسئولان مصری او را با هواپیمای وابسته به پلیس مصر همراهی کرده و به لندن بازگرداندند. وی گفت: ما مراتب اعتراض و نگرانی خود را به مسئولان مصری اعلام کرده‌ایم.
تسنیمتسنیم10 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو امروز نوشت: «ماریا زاخارووا» سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه شب گذشته در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «راشا تودی» اعلام کرد که وزارت خارجه یادداشت اعتراضی به سفارت فرانسه در مسکو ارسال کرده که در آن خواستار توضیح درباره اظهارات به چاپ رسیده به نقل از «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه دراینباره که گویا رسانه‌های گروهی روسی در امور داخلی این کشور و در رابطه با اعتراضات گسترده «جلیقه زردها» دخالت می‌کنند، شده است. زاخاروا گفت: «وزارت خارجه روسیه رسما خواستار توضیح سفارت فرانسه در این باره شده است که آیا رئیس جمهوری این کشور واقعا چنین سخنانی را به زبان آورده و آیا باید نقل قول رسانه‌های فرانسوی را دیدگاه رسمی مقامات پاریس ارزیابی کرد.» وی افزود: «اگر مطلب منتشره در نشریه «LePoint» درباره دخالت رسانه‌های روسی در امور داخلی فرانسه واقعا درست باشد، در این صورت رئیس جمهوری این کشور «اصلی‌ترین تولید کننده اخبار جعلی» در فرانسه خواهد بود.» سخنگوی وزارت خارجه روسیه یادآور شد: «ما شاهد فعالیت گسترده‌ای علیه رسانه‌های روسی در اروپا و آمریکا هستیم که بدون تردید کاملا سفارش شده انجام می‌شود. این اقدامات ابزاری هماهنگ برای مقابله با رسانه‌های خارجی است که در کشورهای غربی به زبان اصلی آنها برنامه پخش می‌کنند.» این دیپلمات روس افزود: «در وهله نخست موانع بسیاری برای فعالیت این رسانه‌ها و همچنین کار خبرنگاران آنها ایجاد شده و از همه امکانات و بهانه‌های ساختگی برای جلوگیری از انتشار اخبار واقعی از سوی آنها استفاده می‌شود. درحالیکه هیچ مدرکی وجود ندارد که بتوان خبرنگاران، نشریات و رسانه‌های روسی را بعنوان «پایگاه اتهام» تلقی کرد.» انتهای پیام/
تسنیمتسنیم10 ماه قبل
وی با اشاره به افزایش هجمه‌های فرهنگی و تبلیغاتی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در چند سال گذشته خاطرنشان کرد: ضروری است برای مقابله با ۲۷۰ شبکه قومیتی علیه ایران در حال فعالیت هستند تلاشی بیشتری انجام شود. نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با توجه به فعالیت ۲۷۰ شبکه قومیتی علیه ایران، کانون‌های فرهنگی و رسانه ملی نقش بسزایی در پایان هجمه‌های دشمن دارد. کاتب بابیان اینکه بیش از ۱۷۰ شبکه فارسی‌زبان علیه ایران سخن می‌گویند بیان کرد: ۴۰ شبکه ماهواره‌ای برای ایران فیلم‌های فارسی‌زبان تولید و به نمایش می‌گذارند. وی با بیان اینکه بیش از اقتصاد کشور فرهنگ و رسانه کشورمان در این چهار دهه مورد حمله قرارگرفته است تصریح کرد: این امر از اهمیت ویژه فعالیت‌های فرهنگی در جامعه حکایت دارد. نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیش از انقلاب تمام امکانات، تجهیزات، فرستنده و گیرنده صداوسیما از خارج از کشور وارد می‌شد اظهار داشت: در حال حاضر استقلال در این عرصه نیازی به امکانات خارجی وجود ندارد.

مجلس در هفته‌ای که گذشت: از ارجاع CFT به مجمع تا پایان تصدی دولت در خودروسازی

15+
تسنیمتسنیم10 ماه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ماه قبل
به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، عبدالعلی علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما در هفتمین نشست سراسری منشور رسانه راهبردهای رسانه ملی را برای آغاز پنجمین دهه از پیروزی انقلاب اسلامی تبیین کرد. رئیس رسانه ملی از امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری به عنوان الگوهای انقلابی‌گری یاد کرد که باید فراروی مدیران رسانه ملی قرار بگیرند. وی عمل انقلابی را دارای ۲ بعد اعتقادی و عملی دانست و بر اهمیت مدیریت انقلابی در رسانه ملی تأکید کرد. حمایت از کانون‌های مردم نهادفعال‌سازی و حمایت از نهادهای مردمی نیز بنا به گفته رئیس رسانه ملی از راهبردهایی بود که در دهه پنجم انقلاب رسانه ملی بر آن تأکید خواهد شد. وی از مدیران رسانه ملی خواست تا بهترین‌ها را برای حضور در سازمان بیابند و آموزش دهند.
تسنیمتسنیم10 ماه قبل
لزوم کار رسانه‌ای در زمان فعلی فنانیت و اشراف بر موضوعات مهم کشور است که شما باید انجام دهید. من همیشه خودم را متعلق به صدا و سیما می‌دانم و باور دارم سازمان صدا و سیما یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی به شمار می‌رود. چرا که در عصر ما ساختار رسانه‌ای در جهان تغییر کرده و این تغییر باعت شده در حوزه حکمرانی نیز شرایط عوض شود. لاریجانی افزود: می‌دانم کار‌های متفکرانه‌ای در حوزه‌های مختلف صدا و سیما انجام شده است، ولی باید نگرش طبیبانه‌ای به چالش‌های کشور داشته باشید. علاج مسائل اساسی کشور و مشکلات جاری بدون یاری رسانه ملی ممکن نیست.
الفالف10 ماه قبل
مرضیه هاشمی در تماس تلفنی که با دخترش سارا داشته گفته که اطلاعی در خصوص تصمیم مربوط به آزادی خود ندارد. دوم اینکه مرضیه هاشمی هیچ فعالیتی جهت جذب و ساماندهی خبرنگاران آمریکایی نداشته اما نازنین زاغری تحت پوشش «بنیاد خیریه تامسون رویترز» تلاش به کادرسازی و جذب خبرنگاران ایرانی علیه نظام داشته است. سوم اینکه به اذعان قاضی دادگاه منطقه کلمبیای آمریکا، هاشمی به هیچ جرمی متهم نشده است و تنها به عنوان شاهد! در بازداشت به سر می‌برد اما دستگاه امنیتی ایران با اتهام جاسوسی و مشارکت در براندازی نرم جمهوری اسلامی، نازنین زاغری را بازداشت کرده است. در این میان لازم است مقامات جمهوری اسلامی ایران نیز تمام تلاش خود را برای آزادی مرضیه هاشمی به کارگیرند و در راستای آزادی وی اقدام کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ماه قبل
به گزارش مشرق، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در تذکری شفاهی جلسه عصر امروز مجلس شواری اسلامی اظهار داشت: امروز تذکر من در خصوص دو موضوع خارجی و داخلی است. در خصوص موضوع خارجی می‌گویم که مسؤولان لهستان برای اجلاس ورشو در حال دودوزه بازی کردن هستند؛ به ما یک چیز می‌گویند و به اروپاییان یک چیز دیگر. آنها باید بدانند و مسؤولان باید به آنها بگویند که جمهوری اسلامی ایران هر اقدامی را علیه خود پاسخ می‌دهد و مقابل به مثل می‌کند. بیشتر بخوانید: اجلاس ضدایرانی معاون وزیرخارجه لهستان را به تهران کشاندوی افزود: در خصوص بازداشت خبرنگار پرس تی وی خانم مرضیه هاشمی توسط آمریکا باید بگویم که نحوه برخورد آمریکا با ادعاهای حقوق بشری سازگاری ندارد. این نماینده مردم تهران اضافه کرد: شنیدم که معاون مطبوعاتی استعفا داده است و قیمت کاغذ مطبوعات افزایش پیدا کرده است و به همین دلیل مطبوعات دچار مشکل شده است؛ همچنین در خصوص تولیدات دامی و قیمت گوشت دولت باید توجه کند؛ چرا که مردم در این حوزه مشکل دارند؛ چرا که این موضوع در شب عید مردم را دارای مشکلاتی می‌کند و دولت به این موضوع توجه کند.

به انتهای لیست رسیدید