باغوز

باغوز

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
جا دارد شورای امنیت سازمان ملل متحد به وضوح تمامی این جنایات را محکوم کند نه آنکه در پی توجیه آنها بر آید. ادلب تنها چهار بیمارستان عمومی دارد که به آن چهار بیمارستان خصوصی را هم باید بیافزاییم که در مجموع هشت بیمارستان می‌شود. این اتاقک‌ها مکانی برای هدف قرار دادن نظامیان ارتش سوریه است. یعنی آن بخش از محصولاتی که به آتش کشیده نشد به یک چهارم قیمت اصلی به ترکیه فروخته شود. آنان سلاح شیمیایی را از بنغازی لیبی به استانبول و از آنجا به حلب و خان العسل منتقل می‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
وی افزود: همه تحرکات نظامی که در سوریه صورت می‌گیرد برای مقابله با اقدام‌های تحریک آمیز تروریست هاست. تروریست‌های تحریر الشام به شلیک موشک و گلوله خمپاره ادامه می‌دهند و شهرهای امن را هدف قرار می‌دهند. وی با تاکید بر این که تروریست‌های تحریر الشام از سلاح‌های ساخت غرب استفاده می‌کنند افزود تروریست‌ها، بیمارستان‌ها و مدارس را هدف قرار می‌دهند. نبنزیا در ادامه گفت: نیروهای مسلح سوریه و روسیه صرفا مکان هایی را هدف قرار می‌دهند که مطمئن باشند متعلق به تروریست هاست. نماینده روسیه در سازمان ملل متحد گفت: نیروهای کلاه سفید که در کنار تروریست‌های جبهه النصره فعالیت می‌کنند, در حملات شیمیایی دست دارند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
پرچمی که خود تفسیر اهداف این نیروها و فدراسیون دموکراتیک شمال سوریه است. فدراسیون دموکراتیک شمال سوریه یا کنفدراسیون شمال سوریه که همچون اقلیم کردستان عراق فعلا به کنفدارسیون شبیه‌تر است تا فدارسیون، در سال ۲۰۱۶ در نشست رمیلان در کانتون جزیره جایگزین سیستم خودمدیریتی دموکراتیک غرب کردستان (روژاوا) گشت. در حقیقت کنفدارسیون شمال سوریه همان پ. قرابت کردهای سوریه به پ. ک. ک و داشتن حاکمیت مستقل برای ترکیه قابل هضم نیست و ایران نیز از این موضوع آسیب جدی خواهد دید و پزاک شاخه ایرانی پ. به هر حال چالش کردستان سوریه یا کردستان غربی معروف به روژاوا، به حتم مسئله بعدی خاورمیانه خواهد بود که منطقه را در بحران خود فرو خواهد برد و کشورهای منطقه باید بسیار هوشیارانه با این چالش روبرو شوند.
فارسفارس1 هفته قبل
منابع خبری سوریه از کشته شدن ۱۱ نفر از سربازان ارتش سوریه در حمله عناصر تروریستی داعش به نزدیکی دیرالزور خبر دادند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، عناصر تروریستی داعش عصر امروز سه‌شنبه به مواضع ارتش سوریه در نزدیکی دیرالزور حمله کردند. شبکه العربیه گزارش داد که در این حمله تروریست‌های داعش، ۱۱ نفر از سربازان ارتش سوریه جان خود را از دست دادند. اگرچه بخش اعظم از استان دیرالزور پس از آزادسازی منطقه «باغوز» آخرین نقطه باقی‌مانده تحت کنترل داعش آزاد شد، اما هسته‌های این گروه تروریستی همچنان در دیرالزور واقع در شرق سوریه وجود دارد. نیروهای دموکراتیک سوریه متشکل از کردها، اعراب و آشوریان سوری است که توسط آمریکا حمایت می‌شوند واکثر شبه نظامیان عضو این گروه، کردهای سوری هستند.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کردهای شمال شرق سوریه اعلام کردند ۱۲ کودک یتیم داعشی‌ را به فرانسه تحویل دادند. «عبدالکریم عمر» یکی از مقامات کردهای این ناحیه گفت: «۱۲ کودک یتیم فرانسوی برجای مانده از خانواده‌های داعشی به نماینده وزارت امور خارجه فرانسه تحویل داده شد». فرانسه از جمله کشورهایی است که بیشترین تعداد افراد را در میان نیروهای اروپایی داعش دارد. این گروه در ماه مارس سال جاری میلادی طی عملیاتی در شهر «باغوز» رسما شکست خود را اعلام کرد. سرنوشت خانواده‌های نیروهای داعشی که اکنون «بی‌وطن» محسوب می‌شوند، در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

معامله قرن؛ شاید وقتی دیگر

16+
ایمناایمنا1 هفته قبل
انتخابانتخاب2 هفته قبل
هیئت دائم روسیه در سازمان ملل در بیانیه‌ای اظهار کرد، مسکو پیش‌نویس بیانیه شورای امنیت که طی آن خواستار آتش‌بس فوری در ادلب سوریه شده، را رد می‌کند زیرا این سند دارای رویکردی جانبدارانه در خصوص شرایط سوریه است. در این بیانیه آمده است: ما موافق نیستیم که وضعیت در شمال غرب می‌تواند فارغ از شرایط دیگر مناطق سوریه بررسی شود. متاسفیم که همکارانمان در شورای امنیت ترجیح داده‌اند رویکرد جانبدارانه خود را نسبت به شرایط موجود در سوریه حفظ کنند. خبرگزاری تاس روسیه به نقل از یک دیپلمات گزارش داد، روسیه از حق وتو برای عدم تصویب پیش‌نویس بیانیه شورای امنیت که در آن از طرف‌ها خواسته شده بود به توافقنامه‌های آتش‌بس پایبند باشند، استفاده کرد. این منبع افزود، متن پیش نویس بیانیه نامتعادل بوده و در آن اشاره‌ای به تروریست‌های فعال در منطقه نشده بود.
فارسفارس2 هفته قبل
نیروهای کرد مستقر در شمال سوریه اجازه خروج ۸۰۰ زن و کودک سوری را که در شرایط بسیار سخت به سر می‌بردند، صادر کردند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مسئولان اردوگاه آوارگان «الهول» واقع در استان حسکه در شمال شرق سوریه اجازه خروج ۸۰۰ زن و کودک سوری از این اردوگاه و حرکتشان به سمت شهرهای خود را صادر کردند. خروج این تعداد زن و کودک در حالی صورت می‌گیرد که دو ماه از آزادی منطقه «باغوز» به عنوان آخرین نقطه تحت اشغال داعش در سوریه می‌گذرد. برخی منابع سوری تعداد ساکنان را بیش از این ذکر کرده‌اند. نمایی از اردوگاه آوارگان الهولدو اردوگاه «الهول» در شمال و اردوگاه «الرکبان» در جنوب سوریه هر دو به نوعی تحت تسلط آمریکا قرار دارند.
انتخابانتخاب2 هفته قبل
المیهوب تاکید کرد، در حال حاضر بستر مناسبی در طرابلس و مصراته فراهم است و البغدادی اگر در لیبی باشد یا در طرابلس یا در مصراته و یا میان این دو منطقه حضور دارد. ورود این نیروها و تجهیزات به لیبی می‌تواند نشانه‌ای درباره احتمال اجرایی شدن عملیات بزرگ‌تر در هر منطقه‌ای از این کشور در آینده باشد؛ به ویژه که نیروهای مسلح لیبی در حال حاضر در درگیری‌های طرابلس مشغول هستند. فرار البغدادی به لیبی و آغاز فصل جدیدی از مبارزه با تروریسممجله فرانسوی «ژون آفریک» فرانسه هم پیش از این نوشته بود، به دنبال انتشار اطلاعاتی از سوی ائتلاف بین‌المللی مبنی بر اینکه البغدادی در لیبی حضور دارد، ‌ تونس تدابیر امنیتی خود را در مرزهای جنوبی تشدید کرد. در همین راستا، ‌ گزارش‌های رسانه‌ای هم حاکی از آن است که انگلیس پس از دریافت اطلاعاتی درباره احتمال حضور البغدادی در لیبی، تعدادی از نظامیان خود را از این کشور خارج کرده است. تازغات می‌گوید، در صورت قطعی بودن حضور البغدادی در لیبی، امکان انتقال درگیری‌های وی به منطقه وجود دارد، زیرا حامیانش امکانات نامحدودی در اختیار دارند، آنها بر خطوط هوایی و پروازهای میان استانبول و طرابلس کنترل دارند و می‌توانند از این طریق البغدادی را به لیبی منتقل کنند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
یک رسانه فرانسوی اعلام کرد که سرکرده گروه تروریستی داعش به لیبی فرار کرده است. به گزارش ایسنا، مجله فرانسوی «ژون آفریک» به نقل از چند منبع «اطلاعاتی» نوشت که ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش به لیبی فرار کرده است و در حال حاضر در این کشور مستقر است. طبق این گزارش، تونس اطلاعاتی از ائتلاف بین‌المللی به اصطلاح «ضد داعش» در عراق و سوریه مبنی بر حضور البغدادی در لیبی دریافت کرده است و به همین دلیل مقامات تونسی نیروهای مسلح مستقر در مرزهای این کشور با لیبی را به حالت آماده باش درآورده‌اند. پیشتر هم پایگاه خبری تونسی «تونیزی نیمیریک» اعلام کرده بود که سرکرده داعش پس از شکست سنگین نیروهایش در آخرین پناهگاه‌شان در منطقه باغوز سوریه، به لیبی پناه برده است. همچنین طبق گزارش رسانه‌ها، نیروهای انگلیسی موجود در لیبی، پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر حضور البغدادی در این کشور تعدادی از نظامیان خود را از لیبی خارج کرده‌اند.
وانانیوزوانانیوز2 هفته قبل
به گزارش وانانیوز، به همین دلیل مقامات تونسی نیروهای مسلح مستقر در مرزهای جنوب شرقی این کشور با لیبی را به حال آماده باش درآوردند. پیشتر پایگاه خبری Tunisie Numérique اعلام کرده بود سرکرده گروه تروریستی داعش پس از شکست سنگین نیروهایش در منطقه باغوز سوریه، به لیبی پناه برده است. این منبع خاطر نشان کرد نیروهای ویژه انگلیسی در عملیات تخلیه تعدادی از نیروهای مستقر در لیبی درپی عملیات خلیفه حفتر در طرابلس، اطلاعاتی درباره حضور البغدادی در این کشور دریافت کردند. بر اساس این اطلاعات سرکرده داعش تحت حفاظت نیروهایش است. این تصاویر در واقع اولین تصاویر از سال ۲۰۱۴ تا کنون از وی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک؛ به همین دلیل مقامات تونسی نیروهای مسلح مستقر در مرزهای جنوب شرقی این کشور با لیبی را به حال آماده باش درآوردند. پیشتر پایگاه خبری Tunisie Numérique اعلام کرده بود سرکرده گروه تروریستی داعش پس از شکست سنگین نیروهایش در منطقه باغوز سوریه، به لیبی پناه برده است. این منبع خاطر نشان کرد نیروهای ویژه انگلیسی در عملیات تخلیه تعدادی از نیروهای مستقر در لیبی درپی عملیات خلیفه حفتر در طرابلس، اطلاعاتی درباره حضور البغدادی در این کشور دریافت کردند. بر اساس این اطلاعات سرکرده داعش تحت حفاظت نیروهایش است. این تصاویر در واقع اولین تصاویر از سال ۲۰۱۴ تا کنون از وی است.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به همین دلیل مقامات تونسی نیروهای مسلح مستقر در مرزهای جنوب شرقی این کشور با لیبی را به حال آماده باش درآوردند. پیشتر پایگاه خبری Tunisie Numérique اعلام کرده بود سرکرده گروه تروریستی داعش پس از شکست سنگین نیروهایش در منطقه باغوز سوریه، به لیبی پناه برده است. این منبع خاطر نشان کرد نیروهای ویژه انگلیسی در عملیات تخلیه تعدادی از نیروهای مستقر در لیبی درپی عملیات خلیفه حفتر در طرابلس، اطلاعاتی درباره حضور البغدادی در این کشور دریافت کردند. بر اساس این اطلاعات سرکرده داعش تحت حفاظت نیروهایش است. خبرگزاری رویترز ۲۹ آوریل اعلام کرد ابوبکر البغدادی یک پیام ویدئویی در رسانه‌های مربوط به تروریست‌ها منتشر کرده است.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشنشریه ژون افریک به نقل از منابع اطلاعاتی اعلام کرد تونساطلاعاتی از ائتلاف بین‌المللی به اصطلاح در عراق و سوریه مبنی بر حضور ابوبکر بغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش، در لیبی دریافت کرده است. به همین دلیل مقامات تونسی نیرو‌های مسلح مستقر در مرز‌های جنوب شرقی این کشور با لیبی را به حال آماده باش درآوردند. پیشتر یک پایگاه خبری تونسی اعلام کرده بود سرکرده گروه تروریستی داعش پس از شکست سنگین نیروهایش در منطقه باغوز سوریه، به لیبی پناه برده است. این منبع اعلام کرد نیرو‌های ویژه انگلیسی در عملیات تخلیه تعدادی از نیرو‌های مستقر در لیبی در پی عملیات خلیفه حفتر در طرابلس، اطلاعاتی درباره حضور بغدادی در این کشور دریافت کردند. خبرگزاری رویترز ۲۹ آوریل اعلام کرد ابوبکر بغدادی یک پیام ویدئویی در رسانه‌های مربوط به تروریست‌ها منتشر کرده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 هفته قبل
ساعت ۲۴ - نماینده سازمان ملل در عراق خواستار «حمایت گسترده بین‌المللی» برای مقابله با «حکومت اسلامی» شده و در مورد پا گرفتن نسل تازه‌ای از نفرات داعش در عراق هشدار داده‌است. جنین هنیس-پلاشرت، نماینده ملل متحد در عراق، ۳۱ اردیبهشت، در نشست شورای امنیت سازمان ملل، گفت اگر بازگشت هزاران تن از پیکارجویان داعش و خانواده‌های آن‌ها از سوریه به عراق، به‌درستی مدیریت و سازماندهی نشود، جامعه بین‌المللی «با خطر احیای زمینه برای نسل تازه‌ای از تروریست‌ها» روبه‌رو است. به، «رلیف‌وب»، خانم هنیس-پلاشرت، در مورد ادامه حمایت‌های بین‌المللی از عراق ابراز نگرانی کرده‌است: «حمایت‌هایی که برای گذار عراق از دوران خشونت لازم است. آن‌ها استراحت کردند، جابه‌جا شدند و فعال هستند». واپسین مرحله نبردها علیه گروه حکومت اسلامی در غرب آسیا در مناطقی از سوریه صورت گرفت. هشدارهایی که سخنان خانم هنیس-پلاشرت در شورای امنیت دور تازه‌ای از آن‌ها به شمار می‌رود. نماینده سازمان ملل در عراق از درگیری‌های سیاسی در خود عراق نیز انتقاد کرده و می‌گوید این درگیری‌ها جلوی انتخاب وزاری کلیدی را گرفته‌است. او افزوده که فساد «به تمامی سطوح» رخنه کرده‌است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پس از ۵ سال تصویر او بار دیگر دیده شد. کسی که وعده داده بود از شمال آفریقا تا خراسان بزرگ و عراق و شامات را تحت خلافت خود قرار دهد. پس از آن نیز البغدادی گروه خود را تحت عنوان حکومت اسلامی عراق و شام با مخفف نام داعش در سوریه به جهانیان اعلام کرد. برخی معتقدند هدف بعدی داعش تنها این سه کشور آفریقایی نیست بلکه مدت هاست این گروه در قندوز شمال افغانستان حضور دارد. اینکه بعد ۵ سال دوباره جلوی دوربین ظاهر شده شگرد خود البغدادیه.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرگزاری ایسنا: مقام‌های نظامی انگلیس اعلام کردند، احتمال می‌رود رهبر داعش از ماه فوریه پس از فرار از باغوز سوریه در لیبی پنهان شده باشد. براساس گزارشی که روزنامه ساندی اکسپرس انگلیس منتشر کرده است، هواپیما‌های انگلیس، آمریکا و ایتالیا سورتی‌های شناسایی بر فراز لیبی برای تعیین موقعیت مکانی ابوبکر البغدادی، رهبر داعش انجام داده‌اند. گمان می‌رود ارتباط لیبی با البغدادی بر پایه مشاهدات کاربران رسانه‌های اجتماعی لیبیایی درباره تازه‌ترین ویدیوی البغدادی باشد. کاربران به شباهت بسیار زیاد دو شی که در ویدیو رهبر داعش دیده می‌شود و وسایلی که در بازار لیبی پیدا می‌شود، اشاره داشتند. در چند هفته‌ای که از انتشار فایل ویدیویی البغدادی می‌گذرد، حملات تروریستی داعش خصوصا در جنوب لیبی افزایش یافته است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
مهرشاد ایمانی، نامه‌نیوز، موضوع افزایش قیمت بنزین همچنان یکی موضوعاتی است که برای روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها مهم است. امروز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت۹۷ علاوهبر خبر بازداشت عامل شایعه افزایش قیمت بنزین، روزنامه‌ها نیز بر این موضوع گزارش‌هایی نوشته‌اند و گفت‌وگوهایی گرفته‌اند. بازداشت کارمند رسمی صداوسیما در پی شایعه افزایش قیمت بنزینیکی از مهم‌ترین خبرهای امروز که مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت، بازداشت فردی است که گفته می‌شود عامل پخش شایعه افزایش قیمت بنزین بوده است. چندروز پیش خبری مبنی بر افزایش قیمت بنزین منتشر شد که بعد از آن وزیر نفت خبر را تکذیب کرد. امینی با انتقاد از انحصاری‌بودن بازار خودرو گفته است که وزیر برای ملاقات با خودروسازان باید وقت ملاقات بگیرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، گروه تروریستی داعش در سال‌های اخیر با شکست‌های بزرگ در خاک سوریه و عراق مواجه شد و سرانجام سال گذشته دولت عراق شکست آنها را به‌صورت رسمی اعلام کرد. این بزرگترین استفاده داعش از دنیای مجازی تا آن زمان بود و توانست توجه همگان را به خود جلب کند. شبکه‌های اجتماعی بزرگ در سال‌های اخیر تلاش‌های فراوان کردند تا حساب‌های کاربری این گروه تروریستی را غیرفعال کنند. این گروه تروریستی در هر دقیقه به طور میانگین ۴۵۶ توئیت را به اشتراک می‌گذارد و از هشتگ و دیگر ابزارهای اجتماعی برای انتشار گسترده پیام‌های خود بهره می‌برد. با انتشار این تصویر ویدئویی «ریتا کاتز» مدیر گروه اطلاعاتی «سایت اینتلیجنس» با انتشار یک توئیت نوشت: «داعش بار دیگر به شبکه‌های اجتماعی روی آورده است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وزارت دفاع عراق، آخرین ظهور البغدادی را شبیه ظهور اسامه بن لادن و صدام حسین دانست که از پیروزی‌های خیالی سخن می‌گفتند. ابوبکر البغدادی سرکرده داعش در حالی پس از نزدیک به پنج سال بار دیگر خود را نشان داد که طی این مدت اخبار زیادی در خصوص مرگ یا زخمی شدن وی منتشر شده بود. البغدادی گفت: نبرد اسلام و پیروانش با امت صلیبی و پیروان آن نبردی طولانی است و پس از این نبرد نبردی دیگر خواهد بود. وی مدعی شد: مبارزان این سازمان که طی دو سال اخیر شاهد شکست نظامی پی در پی بوده‌اند انتقام خود را خواهند گرفت. البغدادی همچنین در این ویدئو نام تعدادی از رهبران گروه تروریستی داعش که در باغوز کشته شدند را اعلام کرد و از پیوستن گروه‌های افراطی به گروه تروریستی داعش در چندین کشور دنیا از جمله کشورهای مالی، بورکینافاسو و سریلانکا خبر داد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
این در حالی است که در اولین حضور البغدادی در مسجد نوری موصل بینندگان شاهد حضور ایستاده و تامل او بودند. اما صرف‌نظر از تمامی اینها، هدف اصلی ابوبکر البغدادی از این حضور ظاهرا اعلام تغییر راهبرد گروه تروریستی تحت امرش است. دومین شاخص این حضور، اعلام تغییر راهبرد داعش در مرحله پیش رو بعد از شکست استراتژی استقرار سرزمینی و تشکیل دولت است. دیگر شاخص این حضور، صدور دستور انتقال جنگ و درگیری به مناطق جدیدی از جهان است که به دنبال از دست رفتن عراق، سوریه و لبنان صورت می‌پذیرد. حال آیا می‌توان حضور جدید البغدادی را در شبکه‌های تلویزیونی آغاز دور جدیدی از جنگ برای خلافت تفسیر کرد؟

ابوبکر البغدادی وارد می‌شود

6+
ایمناایمنا1 ماه قبل
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
تحلیلگران معتقدند که بغدادی در این فیلم از نظر روحی ضعیف به نظر می‌رسد و حرکت سر و دستانش و تلاش برای نگاه نکردن مستقیم به دوربین، نشان دهنده آشفتگی واضح اوست. تحلیلگران معتقدند که بغدادی در این فیلم از نظر روحی ضعیف به نظر می‌رسد و حرکت سر و دستانش و تلاش برای نگاه نکردن مستقیم به دوربین، نشان دهنده آشفتگی واضح اوست. علاوه بر اینکه به احتمال زیاد، بغدادی در بین کسانی بوده که در منطقه باغوز، یا هجین، یا دیرالزور محاصره شدند. وی همچنین تصریح کرد: «ممکن است گروههای حامی حضور آمریکا در عراق، از عملیات ظهور بغدادی استفاده سیاسی کرده و تلاش کنند خطر داعش را همچنان زنده نشان دهند». ظاهرا رهبر داعش به این ترتیب قصد داشته این سازمان را همچنان قدرتمند نشان داده و تاکید کند که جدایی برخی طرفها باعث تضعیف این گروه تروریستی نشده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
تحلیلگران معتقدند که بغدادی در این فیلم از نظر روحی ضعیف به نظر می‌رسد و حرکت سر و دستانش و تلاش برای نگاه نکردن مستقیم به دوربین، نشان دهنده آشفتگی واضح اوست. علاوه بر اینکه به احتمال زیاد، بغدادی در بین کسانی بوده که در منطقه باغوز، یا هجین، یا دیرالزور محاصره شدند. در این نواحی، به دلیل قحطی، خوراک مردم برگهای درختان بوده است. علاوه بر اینکه به احتمال زیاد، بغدادی در بین کسانی بوده که در منطقه باغوز، یا هجین، یا دیرالزور محاصره شدند. وی همچنین تصریح کرد: «ممکن است گروههای حامی حضور آمریکا در عراق، از عملیات ظهور بغدادی استفاده سیاسی کرده و تلاش کنند خطر داعش را همچنان زنده نشان دهند».
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
مقام‌های امنیتی آلمان ویدیویی که اخیرا از ابوبکر بغدادی، رهبر داعش منتشر شده را «معتبر» ارزیابی کرده‌اند. خبرگزاری ایسنا: مقام‌های امنیتی آلمان ویدیویی که اخیرا در «فرقان»، شبکه رسانه‌ای داعش از رهبر این گروه منتشر شد را «معتبر» تشخیص داده‌اند. بغدادی با اشاره‌ به حملات سریلانکا می‌خواهد تهدید بالقوه داعش را در سطح جهان برجسته کند. کارشناسان امنیتی آلمان نگران اظهارات بغدادی در ستایش از نفرات داعش در غرب آفریقا هستند. کارشناس امنیتی آلمان می‌گوید، اینکه در این ویدیو مستقیما نامی از آلمان برده نشده نباید دلیلی برای رفع نگرانی باشد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
الزاملی افزود: ظاهر شدن مجدد ابوبکر البغدادی تحت نظارت سازمان‌های اطلاعاتی بین المللی انجام شده است. این کارشناس امنیتی در عین حال پنج پیشنهاد به دولت عراق ارائه کرد تا بتواند با ظهور دوباره سرکرده داعش و تبعات امنیتی احتمالی آن مقابله کند. پیشنهاد دیگر این کارشناس امنیتی، بازنگری ساختار نظامی و امنیتی عراق و رعایت شایسته سالاری و پاکدستی در انتصاب فرماندهان است تا راه هر گونه کوتاهی و یا نفوذ و همکاری احتمالی در برابر داعش بسته شود. تاریخ این ویدئو مشخص نیست و البغدادی در ابتدا با اشاره به اخراج آخرین گروه تروریستی داعش در شرق سوریه حدود یک ماه پیش می‌گوید: نبرد باغوز تمام شد و همچنین از حملات اخیر سریلانکا صحبت می‌کند. البغدادی همچنین در این ویدئو نام تعدادی از رهبران گروه تروریستی داعش که در باغوز کشته شدند را اعلام کرد و از پیوست گروه‌های افراطی به گروه تروریستی داعش در چندین کشور دنیا از جمله کشورهای مالی، بورکینافاسو و سریلانکا خبر داد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
در این ویدئو در حالت نشسته برای سه نفر سخنرانی می‌کند که احتمالا از امرای این گروه هستند. از این رو، این ظهور رسانه‌ای البغدادی به دنبال پایان سلطه سرزمینی داعش در منطقه است، همچنان که ظهور قبلی وی در ۲۰۱۴ همزمان با اوج سلطه سرزمینی داعش بود. از این رو یک پیام دیگر این ظهور رسانه‌ای تاکید بر «مشروعیت خلافت خود خوانده» خود است. خود خلیفه خودخوانده داعش هم در این نوار ویدئویی تهدید می‌کند که دوره پس از شکست در باغوز متفاوت خواهد بود. ۵ در هنگام تحویل گزارش‌هایی از ایالت‌های خوخوانده داعش در قالب جزوه به البغدادی، ظهور ایالت ترکیه خودنمایی می‌کند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
در این جزوه المصری با ارائه دلایلی خلافت البغدادی را زیر سوال برد و آن را مشروع نمی‌داند. انتشار اخبار عدم تبعیت گروهی از فرماندهان داعش در نبرد باغوز از البغدادی نیز به خوبی نشان دهنده عمق این اختلافات و ضعف داعش است. از مهم‌ترین دلایل شکست داعش نیز امتناع برخی فرماندهان داعش از ادامه نبرد بود که حکایت از تشدید اختلافات سرکرده‌های داعش با البغدادی داشت. بدون شک اشاره البغدادی به تابعیت افراد داعش برای خدمت به استراتژی این گروه در مرحله آینده است. آیا سرنوشت بن لادن و القاعده در انتظار ابوبکر البغدادی است؟
رکنارکنا1 ماه قبل
علی بدری که با نام مستعار ابوبکر بغدادی شناخته می‌شود، خلیفه خودخوانده شبکه تروریستی «دولت اسلامی» است. حال یک کانال تلگرامی وابسته به این شبکه تروریستی ویدئویی منتشر کرده که ابوبکر بغدادی را نشان می‌دهد. به نظر می‌رسد برخلاف آنچه پیشتر گزارش شده بغدادی هنوز زنده است و نفوذ زیادی میان اعضای «دولت اسلامی» دارد. هر چند که گمان می‌رود بغدادی در هیچ‌ نبردی شرکت نکرده و شهادت در راه خدا را همواره به مردان خود سپرده است. به نظر می‌رسد اعضای شبکه تروریستی «دولت اسلامی» تلاش کرده‌اند هیچ‌ رد پایی برجای نگذارند.

پشت پرده ظاهر شدن دوباره ابوبکر البغدادی چیست؟ / نقش راهبردی معلم درگام دوم انقلاب

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل

به انتهای لیست رسیدید