باغوز

(تصاویر) باغوز در آستانه آزادی

15+
فراروفرارو1 ماه قبل
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
همسر یک نیروی داعشی اعلام کرد که سرکرده این گروه تروریستی از آنها خواسته تا از روستای باغوز سوریه خارج شوند. زن یکی از عناصر داعش که تابعیتی سوری دارد در نزدیکی روستای باغوز (در شرق دیرالزور) که همچنان صدها خانواده داعش از آنجا خارج شده و به سمت چادرهای موقت می‌روند، به شبکه «اخبار الآن» گفت که ابوبکر بغدادی، سرکرده این گروه تروریستی دستور داد که تمامی زنان از روستای باغوز خارج شوند تا مردان آنها نیز پس از زنان بیایند و مردان به جنگ و برپایی «خلافت» روی بیاورند. وی گفت که شوهرش همچنان در داخل باغوز بوده و می‌جنگد و اقدام به بمب گذاری می‌کند. این زن داعشی در ادامه تاکید کرد که شوهرش با بغدادی دیدار نکرده است. پیشتر منابع اعلام کردند که توافق علنی نشده‌ای میان داعش و ائتلاف تحت امر آمریکا وجود دارد که بر اساس آن، هرکس از نیروهای داعش و خانواده‌هایشان که بخواهند از منطقه باغوز به البوکمال و تدمر و سویداء در سوریه می‌روند یا راهی مناطقی می‌شوند که تحت تصرف نیروهای سوریه دموکراتیک است یا خودشان را به ائتلاف تسلیم می‌کنند.

عکس/ خروج غیرنظامیان از باغوز سوریه

7+
انتخابانتخاب1 ماه قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
این بمب‌ها در حال انفجار بر فراز باغوز دیده شدند، همچنین صدای انفجارهایی شنیده شد و درگیری‌های شدیدی میان نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) و داعشی‌ها به وقوع پیوست. این منابع افزودند، نیروهای سوریه دموکراتیک پیشروی جزئی در اطراف این منطقه محاصره شده داشتند و داعشی‌ها مقاومت شدیدی از خود نشان دادند. نیروهای ائتلاف ضد داعش و نیروهای سوریه دموکراتیک پس از دو هفته توقف درگیری‌ها در منطقه باغوز، عصر جمعه حمله جدیدی را علیه داعش آغاز کردند. خروج غیرنظامیان از باغوز پس از بمباران چند ساعته صبح روز جمعه علیه این منطقه انجام شد. داعشی‌ها پس از عملیات نظامی چند ماهه نیروهای سوریه دموکراتیک که تحت حمایت ائتلاف ضد داعش هستند، در منطقه کوچکی در باغوز محاصره شده‌اند.

تصاویر: انفجارهای انتحاری داعش در باغوز

13+
انتخابانتخاب1 ماه قبل
ایسناایسنا4 هفته قبل
نیروهای سوریه دموکراتیک امروز (پنجشنبه) اعلام کردند که بر گروه ترویستی داعش در باغوز سوریه پیروز شده‌اند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسکای نیوز، نیروهای سوریه دموکراتیک اعلام کردند: بر داعش در باغوز پیروز شده‌ایم. این اظهارات پس از آن مطرح شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز از شکست کامل داعش در سوریه خبر داد. انتهای پیام
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
همزمان با درگیری‌های شدید نیروهای سوریه دموکراتیک و داعشی‌ها، جنگنده‌های «ائتلاف ضد داعش» امروز (شنبه) منطقه محاصره شده باغوز را با بمب‌های فسفر سفید هدف قرار دادند. این بمب‌ها در حال انفجار بر فراز باغوز دیده شدند، همچنین صدای انفجارهایی شنیده شد و درگیری‌های شدیدی میان نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) و داعشی‌ها به وقوع پیوست. این منابع افزودند، نیروهای سوریه دموکراتیک پیشروی جزئی در اطراف این منطقه محاصره شده داشتند و داعشی‌ها مقاومت شدیدی از خود نشان دادند. نیروهای ائتلاف ضد داعش و نیروهای سوریه دموکراتیک پس از دو هفته توقف درگیری‌ها در منطقه باغوز، عصر جمعه حمله جدیدی را علیه داعش آغاز کردند. داعشی‌ها پس از عملیات نظامی چند ماهه نیروهای سوریه دموکراتیک که تحت حمایت ائتلاف ضد داعش هستند، در منطقه کوچکی در باغوز محاصره شده‌اند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، مصطفی بالی مدیر مرکز رسانه‌ای نیروهای دموکراتیک سوریه گفت: نیروها عملیات خود را به سمت روستای باغوز آغاز کردند. وی در توییتی نوشت: جنگنده‌های ائتلاف بین المللی مواضع نیروهای داعش و انبار مهمات آن‌ها را زیر آتش مستقیم خود قرار دادند. پیش‌تر نیروهای دموکراتیک سوریه اعلام کرده بودند که مهلت آن‌ها به عناصر باقی مانده داعش در باغوز و مناطق اطراف برای تسلیم شدن پایان یافته است. بالی همچنین گفت: روز گذشته (شنبه) یکصد نفر از مناطق تحت کنترل داعش در باغوز خارج شدند. در صورتی که نیروهای کرد بر بخش‌های باقیمانده باغوز و مزارع اطراف آن مسلط شوند، به حضور داعش در منطقه شرق فرات به طور کامل پایان داده‌اند.

تصاویر: پایان داعش در سوریه

16+
انتخابانتخاب3 هفته قبل
ایسناایسنا1 ماه قبل
نیروهای کرد سوری که تحت حمایت آمریکا هستند، از موفقیت خود در دفع دو حمله داعش در باغوز علیه این نیروها خبر دادند. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای‌نیوز عربی، نیروهای سوریه دموکراتیک تحت حمایت آمریکا اعلام کردند که موفق شدند دو ضد حمله داعشی‌هادر باغوز علیه این نیروها را دفع کنند، همچنین آنها چند حمله انتحاری داعشی‌ها در باغوز که شامل تعدادی روستا و زمین کشاورزی در نزدیکی مرزهای عراق است را ناکام بگذارند. مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای سوریه دموکراتیک اعلام کرد، داعش ضد حمله دوم را عصر روز چهارشنبه با استفاده از ایجاد دود در آسمان باغوز آغاز کرد و درگیری‌ها همچنان ادامه دارند بدون این‌که این گروه تروریستی هیچ‌گونه پیشرفتی داشته باشد و یا آن را متوقف کند. مصطفی بالی، مدیر این مرکز اظهار کرد: در این درگیری‌های شدید ۳۸ تروریست از جمله هشت عامل انتحاری داعش و چهار تن از نیروهای ما کشته و هشت تن نیز زخمی شدند. در پی این درگیری‌ها ابرهای بزرگی از دود سیاه در آسمان باغوز ایجاد شده و صدای تیراندازی و انفجار در این منطقه شنیده می‌شد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، یک منبع امنیتی عراقی فاش کرد: بسیاری از کسانی که طی روزهای گذشته از منطقه باغوز سوریه خارج شده‌اند بیعت خود را با ابوبکر البغدادی شکسته‌اند که برخی به شکل علنی آن‌را اعلام کرده و برخی دیگر هنوز آن‌را کتمان می‌کنند. این منبع به نقل از یکی ازسرکرده‌های چچنی داعش موسوم به ابومحمد که زخمی شده است نقل کرد: بغدادی ما را ول کرد و گریخت. این سرکرده داعشی به وضعیت خفت باری که داعشی‌ها در نتیجه تحولات باغوز دارند، اشاره کرد. منبع امنیتی عراقی بیان کرد: خروج داعشی‌ها از باغوز سوریه در وضعیتی فلاکت بار تأثیر شدیدی بر روی روحیه داعشی‌ها گذاشته است. همزمان اخبار از ترور سرکرده‌های داعش توسط خود داعش قبل از خروج از باغوز به گوش می‌رسد.

تصاویر: خروج داعشی‌ها با خانواده از باغوز

16+
انتخابانتخاب1 ماه قبل
ایسناایسنا2 ماه قبل
همزمان با حمله نیروهای سوریه دموکراتیک به آخرین مقر داعش در شرق سوریه جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی نیز این پایگاه را هدف حملات خود قرار دادند. به گزارش ایسنا، به نقل از ارم نیوز، شاهدان عینی اعلام کردند که جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا با پرواز بر فراز روستای باغوز در دیرالزور این روستا را که پناهگاه داعش است، هدف قرار دادند. این در حالی است که نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) نیز که مورد حمایت واشنگتن هستند شنبه به منظور تسلط بر این پناهگاه به این منطقه حمله کردند. این در حالی است که نیروهای قسد بر خروج دست کم ۱۷ کامیون از باغوز نظارت داشتند که اهالی این منطقه را به مناطق تحت کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک انتقال دادند. روزنامه الشرق الأوسط نیز در گزارشی به روند عملیات نیروهای سوریه دموکراتیک در باغوز پرداخت و نوشت که عناصر داعش در شهرک باغوز فوقانی به شدت برای دفاع از آخرین پناهگاه خود می‌جنگند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش تارنمای شبکه خبری یورو نیوز، یک منبع از نیروهای دموکراتیک سوریه افزود: ۵۰۰ نفر از مناطق تحت محاصره داعش در روستای باغوز واقع در حومه دیر الزور خارج شدند. این منبع افزود: ۱۵۰ نفر از آن‌ها از عناصر داعش بودند که خود را تسلیم نیروهای دموکراتیک سوریه کردند. یک مقام نظامی از نیروهای دموکراتیک سوریه، گفت: هنوز شمار نامشخصی از عناصر داعش در باغوز حضور دارند. ارتش عراق هفته گذشته طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای دموکراتیک سوریه طی روزهای اخیر ۲۸۰ تن از اسرای داعشی عراقی و خارجی را به این کشور تحویل دادند. باقیمانده‌های گروه تروریستی داعش هم اکنون در بخش هایی از روستای باغوز و مناطق مرزی سوریه و عراق حضور دارند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلاین| جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی منطقه باغوز در حومه شرقی دیرالزور را با بمب‌های حاوی فسفر سفید بمباران کردند. امروز منابع محلی گفتند: در پی حمله جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی به محل حضور غیرنظامیان در اطراف روستای باغوز واقع در حومه دیرالزور، شماری از غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان کشته و زخمی شدند. شایان ذکر است که ائتلاف آمریکایی یکشنبه گذشته نیز با بمب‌های حاوی فسفر سفید منطقه باغوز را بمباران کرده بود که در این حمله نیز شماری غیرنظامی کشته شدند. ائتلاف بین‌المللی که در سال ۲۰۱۴ توسط واشنگتن خارج از چارچوب سازمان ملل متحد تشکیل شده بود، ده‌ها بار محله‌های مسکونی دیر الزور و الرقه و حسکه را بمباران کرد که منجر به کشته و زخمی شدن صدها غیر نظامی و واردن آمدن خسارات مادی به منازل و دارایی‌ها و زیرساخت‌ها شد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری رویترز، «ینس لایرکه» سخنگوی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد گفت: از ماه دسامبر (آذر) ۸۴ سوری که یک سوم آن‌ها کودک هستند هنگام فرار از دست عناصر داعش در استان دیرالزور کشته شدند. وی افزود: سازمان ملل متحد نسبت به وضعیت بد هزاران سوری که درحال فرار از دست داعش در باغوز واقع درحومه دیرالزور هستند، بسیار نگران است. سخنگوی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد اضافه کرد: ۹۰ درصد از کسانی که به اردوگاه الهول آمدند زنان و کودکان هستند و بسیاری از آن‌ها از خستگی، گرسنگی و بیماری رنج می‌برند. باقی مانده‌های گروه تروریستی داعش هم اکنون در بخش هایی از روستا باغوز و مناطق مرزی سوریه و عراق حضور دارند. شهرک باغوز هم اکنون در محاصره نیروهای کرد سوریه است و این نیروها درحال آمادگی برای آغاز عملیات پاکسازی این روستا هستند.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشخبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از منابع محلی گزارش داد جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی موسوم به «اتئلاف بین‌المللی ضد داعش» به بهانه هدف قرار دادن مقر عناصر داعش، روستای باغوز در جنوب شرق سوریه را با بمب‌های ممنوعه حاوی فسفر سفید بمباران کردند. رسانه‌های سوریه بار‌ها استفاده از فسفر سفید در بمباران‌های ائتلاف آمریکایی را گزارش داده‌اند. مقامات دولت سوریه نیز بار‌ها از سازمان ملل خواسته‌اند تا اقدامات جدی علیه استفاده فسفر سفید در حملات ائتلاف آمریکایی در منطقه باغوز انجام دهد و حضور نظامی غیرقانونی این ائتلاف در سوریه را متوقف کند. ائلاف آمریکایی هفته گذشته نیز در چند نوبت روستای باغوز را با بمبهای حاوی فسفر سفید بمباران کرد. مطابق با کنوانسیون بین‌المللی ژنو استفاده از مهمات حاوی فسفر سفید علیه غیرنظامیان یا مناطق غیرنظامی ممنوع است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی پنجشنبه شب منطقه باغوز در حومه شرقی دیرالزور را با بمب‌های حاوی فسفر سفید بمباران کردند. امروز منابع محلی به خبرنگار سانا گفتند: در پی حمله جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی به محل حضور غیرنظامیان در اطراف روستای باغوز واقع در حومه دیرالزور، شماری از غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان کشته و زخمی شدند. شایان ذکر است که ائتلاف آمریکایی یکشنبه گذشته نیز با بمب‌های حاوی فسفر سفید منطقه باغوز را بمباران کرده بود که در این حمله نیز شماری غیرنظامی کشته شدند. ائتلاف بین‌المللی که در سال ۲۰۱۴ توسط واشنگتن خارج از چارچوب سازمان ملل متحد تشکیل شده بود، ده‌ها بار محله‌های مسکونی دیر الزور و الرقه و حسکه را بمباران کرد که منجر به کشته و زخمی شدن صدها غیر نظامی و واردن آمدن خسارات مادی به منازل و دارایی‌ها و زیرساخت‌ها شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
یکی از رهبران جریان صدر عراق گفت، بر اساس اطلاعات به دست آمده؛ ابوبکر بغدادی، رهبر داعش و برخی فرماندهان این گروه تروریستی در باغوز سوریه هستند. به گزارش سایت شبکه خبری المیادین، الزاملی با اشاره به اینکه بسیاری از داعشی‌ها وارد مناطق حوران در خاک عراق شده‌اند، تاکید کرد: اطلاعات نشان می‌دهد ابوبکر بغدادی، رهبر داعش و دیگر فرماندهان این گروه تروریستی در حال حاضر در باغوز سوریه هستند. این رهبر جریان صدر عراق گفت: داعشی‌ها اعتراف کردند که فرماندهانشان نزد آمریکایی‌ها هستند و داعشی‌هایی که به عراق تحویل داده شده‌اند نیز اعتراف کرده‌اند که پول‌های عراق و طلاهای مسروقه در باغوز قرار دارد. وی افزود: علاوه بر آثار باستانی عراق، بسیاری از طلاهای این کشور نیز در زمان یورش آمریکایی‌ها به سرقت رفت. همچنین شبکه خبری المیادین از خنثی‌سازی حمله مسلحانه داعش به ایست بازرسی حشد شعبی در نزدیکی روستای النجاتیه در استان نینوای عراق خبر داد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) به ازسرگیری عملیات نظامی ضد داعش در منطقه الباغوز به عنوان آخرین منطقه تحت کنترل تکفیری‌ها در حومه شرقی دیرالزور اشاره کردند. این در حالی است که یک مقام ارشد نظامی آمریکایی اعلام کرد که سیطره بر الباغوز روزها یا هفته‌ها به درازا می‌انجامد. مقام مذکور به خروج حدود ۲۰ هزار داعشی و خانواده‌های آنها از الباغوز اشاره کرد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشنیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) به ازسرگیری عملیات نظامی ضد داعش در منطقه الباغوز به عنوان آخرین منطقه تحت کنترل تکفیری‌ها در حومه شرقی دیرالزور اشاره کردند. این در حالی است که یک مقام ارشد نظامی آمریکایی اعلام کرد که سیطره بر الباغوز روزها یا هفته‌ها به درازا می‌انجامد. مقام مذکور به خروج حدود ۲۰ هزار داعشی و خانواده‌های آنها از الباغوز اشاره کرد.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی پنجشنبه شب منطقه باغوز در حومه شرقی دیرالزور را با بمب‌های حاوی فسفر سفید بمباران کردند. امروز منابع محلی به خبرنگار سانا گفتند: در پی حمله جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی به محل حضور غیرنظامیان در اطراف روستای باغوز واقع در حومه دیرالزور، شماری از غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان کشته و زخمی شدند. شایان ذکر است که ائتلاف آمریکایی یکشنبه گذشته نیز با بمب‌های حاوی فسفر سفید منطقه باغوز را بمباران کرده بود که در این حمله نیز شماری غیرنظامی کشته شدند. ائتلاف بین‌المللی که در سال ۲۰۱۴ توسط واشنگتن خارج از چارچوب سازمان ملل متحد تشکیل شده بود، ده‌ها بار محله‌های مسکونی دیر الزور و الرقه و حسکه را بمباران کرد که منجر به کشته و زخمی شدن صدها غیر نظامی و واردن آمدن خسارات مادی به منازل و دارایی‌ها و زیرساخت‌ها شد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری سوریه گزارش داد: پس از کمتر از ۲۴ ساعت از حملات ائتلاف تحت سرکردگی آمریکا در شهرک «باغوز»، جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی مجددا به بهانه مبارزه با تروریست‌های داعش دست به حمله جدیدی زدند و بار دیگر شهرک «باغوز» در حومه دیر الزور را مورد حمله قرار دادند. منابع سوری امروز اعلام کردند: در پی حمله جتگنده‌های ائتلاف بین المللی علیه یک اردوگاه غیرنظامیان در شهرک «باغوز» واقع در حومه دیر الزور ۷۰ غیر نظامی از جمله کودکان و زنان کشته و زخمی شدند. جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی اردوگاهی که در آن صدها غیرنظامی که از بمباران آمریکایی‌ها و حملات داعش فرار کرده بودند، هدف قرار دادندمنابع محلی افزودند: شمار کشته شدگان این حمله به حالت وضعیت وخیم زخمی شدگان و دشواری امدادرسانی پزشکی به آنها و نیز ادامه بمباران قابل افزایش آست. این حمله و کشتار جدید ساعاتی پس از کشته شدن ۲۴ غیرنظامی که بیشتر آنها را کودکان تشکیل می‌دهند به منطقه الباغوز است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
در حالی که جنگ در آخرین نقطه تحت کنترل گروه داعش همچنان ادامه دارد، نیروهای سوریه دموکراتیک از تسلیم شدن شمار جدیدی از جنگجویان داعش به همراه خانواده‌هایشان خبر دادند. اعتمادآنلاین| در حالی که جنگ در آخرین نقطه تحت کنترل گروه داعش همچنان ادامه دارد، نیروهای سوریه دموکراتیک از تسلیم شدن شمار جدیدی از جنگجویان داعش به همراه خانواده‌هایشان خبر دادند. به گزارش اعتمادآنلاین، رسانه‌های وابسته با قسد (نیروهای سوریه دموکراتیک مورد حمایت نیروهای ائتلاف ضد داعش) اعلام کردند با پیشروی به داخل روستای باغوز شمار جدیدی از جنگجویان داعش خود را به آنها تسلیم کرده‌اند. این خبر در حالی منتشر می‌شود، که گروه تروریستی داعش با انتشار کلیپی از جنگجویانش در داخل روستای باغوز در شرق سوریه خواستار استقامت و پایداری آنها در برابر محاصره و حملات هوایی شد. در این کلیپ ۱۴ دقیقه‌ای که در یکی از کانال‌های این گروه در تلگرام منتشر شد چهار نفر از جنگجویان داعش ادعا کردند در داخل باغوز حضور داشته و قصد دارند در برابر حملات مهاجمان مقاومت کنند.
ایسناایسنا4 هفته قبل
در حالی که دونالد ترامپ اخیرا از پایان نبرد در سوریه علیه داعش خبر داد، اما نماینده ائتلاف بین المللی تحت امر آمریکا گفت که عملیات برای آزادسازی منطقه باغوز در شرق سوریه از دست داعش ادامه دارد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این نماینده امروز (جمعه) در سخنانی گفت: عملیات آزادسازی باغوز نبرد دشواری است و داعش آمادگی خود را برای ادامه نبرد نشان می‌دهد. داعش همچنان همچون گذشته به روش‌های وحشیانه‌ای همچون حملات انتحاری و استفاده از کودکان به عنوان سپرهای انسانی متوسل می‌شود. نیروهای سوریه دموکراتیک برای شکست داعش تلاش می‌کنند و این کار با حکمت و ثبات انجام می‌دهند. پیشتر نیروهای سوریه دموکراتیک اعلام کردند پایان نبرد علیه داعش در شمال شرق سوریه بسیار نزدیک شده است.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
یک منبع امنیتی عراقی از فرار سرکرده داعش از منطقه الباغوز سوریه پس از ترور نافرجام وی از سوی داعشی‌ها پرده برداشت. به گزارش مهر به نقل از النهرین، یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد: ابوبکر البغدادی پس از ترور نافرجام در منطقه الباغوز سوریه از این منطقه فرار کرده است. منبع امنیتی عراقی فاش کرد: البغدادی به شدت احساس خطر می‌کند به ویژه که مشکلات داخلی داعش افزایش یافته و همه به دنبال کشتن وی و جانشینی اش هستند. منبع امنیتی عراقی بیان کرده بود: خروج داعشی‌ها از الباغوز سوریه در وضعیتی فلاکت بار تأثیر شدیدی بر روی روحیه داعشی‌ها گذاشته است. همزمان اخباری از ترور سرکرده‌های داعش توسط خود داعش قبل از خروج از الباغوز به گوش می‌رسد.
یورونیوزیورونیوز4 هفته قبل
در حالی که کاخ سفید از شکست کامل داعش در سوریه خبر داده، نیروهای ائتلاف با محوریت کردها تاکید دارند که نبرد با داعش برای آزادسازی باغوز همچنان ادامه دارد. سخنگوی کاخ سفید روز جمعه ضمن اعلام شکست کامل جنگجویان داعش تاکید کرد که تمام مناطق تحت اشغال آنها در خاک سوریه، آزاد شدند. سارا ساندرز، سخنگوی کاخ سفید خبر داد که پاتریک شاناهان، وزیر دفاع آمریکا به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور که به ایالت فلوریدا سفر کرده، خبر داده که اعضای داعش دیگر هیچ بخشی از خاک سوریه را در اشغال خود ندارند. با این وجود، مصطفی بالی، مسئول اطلاع رسانی نیروهای ائتلاف در خبری که رویترز منتشر کرده است، اعلام کرد، با وجود آزاد شدن بخش زیادی از منطقه باغوز نبرد برای آزادسازی تمام این منطقه همچنان ادامه دارد. بیشتر بخوانید: صدها عضو داعش به همراه زنان و کودکان خود را تسلیم نیروهای دموکراتیک سوریه کردندطی روزهای اخیر گذشته نیروهای دموکرات سوریه با محوریت کردها و با پشتیبانی حملات هوایی آمریکا عملیات سنگینی را علیه آخرین مواضع داعش در باغوز آغاز کردند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
یک ناظر کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد به دلیل خدمات ضعیف و شکننده در کمپ آوارگان در شمال شرقی سوریه. رییس کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ اظهار کرد: این مساله یکی از پیچیده‌ترین مسائل است. یک مقام کرد سوریه اعلام کرد: بیش از ۲۰۰ نفر از روستای باغوز در اواخر روز دوشنبه خارج شدند. یک سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه اعلام کرد: درگیری‌های خصمانه در این کشور کاهش یافته است، اما فشارها همچنان باقی‌ مانده است. یک سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه در پیامی در توییتر اعلام کرد که مبارزه برای باز پس‌گیری روستای باغوز به زودی انجام می‌گیرد.

(تصاویر) جشن دختران مبارز کرد پس از پایان خلافت داعش

28+
فراروفرارو3 هفته قبل
انتخابانتخاب3 هفته قبل
یک منبع امنیتی عراقی با بیان اینکه ابوبکر بغدادی بارها برای گریختن به عراق تلاش کرده است گفت: وی در منطقه باغوز سوریه و در عراق حضور ندارد. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، این منبع امنیتی عراقی گفت: ابوبکر بغدادی، سرکرده تروریست‌های داعش در باغوز سوریه نیست. این منبع تصریح کرد: سخن درباره موفقیت وی در ورود به عراق قابل قبول نیست و او هنوز در خاک سوریه است. این منبع امنیتی عراق گفت: داعش نسبت به جغرافیای عراق آشنا است زیرا اکثر رهبران صف اول آن عراقی هستند. به رغم این مسائل، احتمال ورود بغدادی به عمق عراق از طریق این تونل‌ها همچنان ضعیف است.

به انتهای لیست رسیدید