باغ سرهنگ

باغ سرهنگ

ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/البرز مدیرکل میراث فرهنگی البرز از ابلاغ الواح ثبتی شش اثر تاریخی و فرهنگی استان از طرف وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خبر داد. حجت الاسلام فخرالدین صابری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: اولین مورد از این شش اثر ثبت شده در فهرست آثارملی، تپه کرگلین شهرستان ساوجبلاغ است که به شماره ۳۲۳۹۶ به ثبت رسیده است. وی ادامه داد: دیگر اثر ثبت شده تپه باغ سرهنگ است، این تپه باستانی که در شهرستان ساوجبلاغ واقع، به شماره ۳۲۰۷۹ ثبت ملی شده است. وی افزود: محوطه شهر خاقان در شهرستان ساوجبلاغ نیز به شماره ۳۲۳۹۰ از دیگر آثاری است که امسال در فهرست آثار ملی کشورمان به ثبت رسیده است. وی در ادامه با اشاره به اینکه در کنار ثبت این چهار تپه و محوطه تاریخی دو اثر نیز به عنوان میراث ملموس ثبت ملی شده، گفت: یکی از این آثار ملموس شیوه قفل سازی سنتی رمزداراستان البرز است، دیگر اثر ملموس ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور، چلنگری استان البرز است که یک شیوه سنتی آهنگری از گذشتگان ما است.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
مهدی فرجی از مدیران سابق تلویزیون با اتشار تصویری از مرحوم مجید اوجی و مرحوم سیدکمال طباطبایی در پشت صحنه سریال «تعبیر وارونه یک رویا» به کارگردانی فریدون جیرانی، درگذشت مجید اوجی را تسلیت گفت. مهدی فرجی که تهیه‌کنندگی سریال «نون. خ» را عهده‌ار بود است، در صفحه شخصی خود در اینستاگرم درباره عکسی که منتشر کرده چنین نوشته است: در پشت‌ صحنه این سریال دو دوست نازنینم مرحوم سیدکمال طباطبایی تهیه‌کننده مجموعه و مرحوم مجید اوجی مرا همراهی می‌کردند. مجید اوجی تهیه‌کننده باسابقه تلویزیون پس از تحمل یک دوره بیماری شب گذشته (۱۷ آبان ماه) درگذشت. اوجی همسر فلورا سام، کارگردان، بازیگر و نویسنده تلویزیون بود و اکثر فعالیت‌های آنها در حوزه سریال‌سازی با هم شکل گرفته بود. از دیگر سوابق کاری مجید اوجی در مقام تهیه‌کننده می‌توان به سریال‌های سفر سبز، توطئه فامیلی، باغ سرهنگ و همسایه‌ها اشاره کرد.
مهرمهر5 روز قبل
وی با این توضیح که نخستین مورد از شش اثر ثبت شده در فهرست آثارملی، تپه «کرگلین» واقع در شهرستان ساوجبلاغ است، گفت: این تپه به شماره ۳۲۳۹۶ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است، دیگر اثر ثبت شده تپه «باغ سرهنگ» است. مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز اضافه کرد: تپه باستانی باغ سرهنگ در شهرستان ساوجبلاغ واقع است، این اثر باستانی به شماره ۳۲۰۷۹ ثبت ملی شده است. صابری با اشاره به اینکه تپه تاریخی «قیدار» نیز یکی دیگر از شش آثار ثبت شده استان در فهرست آثار ملی است، گفت: این اثر نیز در شهرستان ساوجبلاغ واقع است و شماره ثبت ملی آن ۳۲۳۹۵ است، محوطه شهر «خاقان» در شهرستان ساوجبلاغ نیز به شماره ۳۲۳۹۰ از دیگر آثاری است که امسال در فهرست آثار ملی کشورمان به ثبت رسیده است. وی در ادامه با اشاره به اینکه در کنار ثبت این چهار تپه و محوطه تاریخی دو اثر نیز به عنوان میراث ملموس به ثبت رسیده است، گفت: یکی از این آثار ملموس شیوه قفل سازی سنتی رمزدار استان البرز است، دیگر اثر ملموس ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور، «چلنگری» است که یک شیوه سنتی آهنگری از گذشتگان ما است. صابری گفت: در آینده نیز برنامه‌های زیادی در بحث انجام کارهای مرمتی تپه‌ها و محوطه‌های تاریخی شناسایی شده در استان البرز داریم که باید مقدمات پرونده‌های ثبتی آن آثار را نیزدنبال کنیم.

(تصاویر) چند نما از «فلورا سام» در تشییع «مجید اوجی»

8+
فراروفرارو1 هفته قبل
پارس نیوزپارس نیوز1 هفته قبل
هرچی فکر میکنم نمیدونم چی بنویسم، هنگ کردم تو شوک هستم، قرار بود که از آلمان اومدین بیام دیدنت، همین چند روز پیش بود تولد فلورا جون رو تبریک گفتم و حالت و پرسیدم، بهم گفت خوبی، خدارو شکر بهتری، ازش خواهش کردم هر وقت حوصله داشتی بیام ببینمت، عجب رفیق قدیمی، دوست، برادر، نمیدونم چی بگم ولی یادمه تو این سالها خیلی وقتها اتفاقات بدو خوب زیادی افتاد، یه روزهایی توی کار قهر بودیم و یه روزهایی آشتی و خدارو شکر که الان همون موقع آشتی امون بود که اگه قهر بودیم رفیق جان و بی خداحافظی میرفتی، من کی فرصت داشتم بیام برای آشتی و حتما بیشتر از الان میمردم و دق میکردم، همین یکماه پیش بود که با صدای گرفته زنگ زدی و گفتی دکترها دیگه جوابم کردند و گفتم شوخی نکن، چون شوخی اش هم قشنگ نیست، بهت گفتم تو اینقدر قوی هستی که اینبارم شکستش میدی شک ندارم، خیلی حالم بد خیلی جدی میگم. اشک امان نمیده و من با کلمات درگیرم هنوز و فلورا جان عزیزم، مهربونم، خیلی تلاش کردی، خیلی همسر بودی براش، خیلی رفیق بودی براش، خیلی عاشق بودی، و همه جوره همراهش بودی عزیز دلم و مجید اوجی همیشه و همیشه و همیشه عاشقت بود و به عشق تو و فریال عزیزم زندگی میکرد، به عشق تو و فریال جان مبارزه میکرد با این بیماری، بمیرم برای دل تو عزیز دلمم که رفیقت و عشقت و همسرت و همه زندگیت و از دست دادی، تسلیت برای این جدایی واژه کوچیکیه فلورا جانم، فریال جانم، خدا بهتون صبر بده عزیزانم، چقدر دلمون برات تنگ میشه رفیق، برادر، همکار قدیمیمجید اوجی تهیه کننده قدیمی سینما تلویزیون و همسر فلورا سام کارگردان و بازیگر سینما و تلویزیون بودند. برای عزیزانی که از سوال پرسیدند. من افتخار داشتم در سریال روزهای زندگی و باغ سرهنگ ایشون بازی کنم و در سریال همسایه‌ها ایشون منشی صحنه کارشون باشم.
پارس نیوزپارس نیوز1 هفته قبل
پارس نیوز، به گزارشمهدی فرجی که تهیه‌کنندگی سریال «نون. خ» را عهده‌ار بود است، در صفحه شخصی خود در اینستاگرم درباره عکسی که منتشر کرده چنین نوشته است: در پشت‌ صحنه این سریال دو دوست نازنینم مرحوم سیدکمال طباطبایی تهیه‌کننده مجموعه و مرحوم مجید اوجی مرا همراهی می‌کردند. امروز جای این دو هنرمند دوست‌داشتنی بین ما خالی است و ما مانده‌ایم و حسرت دیدار آنها. مجید اوجی تهیه‌کننده باسابقه تلویزیون پس از تحمل یک دوره بیماری شب گذشته (۱۷ آبان ماه) درگذشت. اوجی همسر فلورا سام، کارگردان، بازیگر و نویسنده تلویزیون بود و اکثر فعالیت‌های آنها در حوزه سریال‌سازی با هم شکل گرفته بود. از دیگر سوابق کاری مجید اوجی در مقام تهیه‌کننده می‌توان به سریال‌های سفر سبز، توطئه فامیلی، باغ سرهنگ و همسایه‌ها اشاره کرد.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سفر سبز، شیخ مفید، سفر زندگی تا رهایی، باغ سرهنگ و مرضیه از جمله سریال‌های تهیه شده مرحوم مجید اوجی بوده است. وی افزود: در طول ۴۰ سالی که در عرصه هنر کار کرد، ندیدم کسی بگوید مجید اوجی کار من را از من گرفت. لاله اسکندری بازیگر تلویزیون نیز در این مراسم گفت:: من همیشه به او می‌گفتم که اگر تلویزیون چند تهیه کننده مثل شما داشت غم نداشت. همیشه عاشق همسر و فرزندش بود و عاشقانه کار می‌کرد. علی اوجی تهیه کننده و بازیگر هم در این مراسم گفت:: همه ما مجید اوجی را به طور ویژه دوست داشتیم، چون هیچ چیز را فدای انسانیت نمی‌کرد.
برنابرنا1 هفته قبل
به‌گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ در این روزها چهار سریال از هشت سریال در حال نمایش در کانال فارسی، در ژانر طنز و کمدی قرار دارند. «خروس» سریال طنز دیگری است که رأس ساعت ۱۹ هر روز راهی پخش می‌شود. «نون خ» به‌کارگردانی سعید آقاخانی، آخرین سریال طنز آی‌فیلم است که نوروز امسال از شبکه سه سیما پخش شد و این بار هر شب ساعت ۲۱ برای آی‌فیلمی‌ها نمایش داده می‌شود. کشاورزان هم‌محلی نورالدین، محصول تخمهٔ آفتاب‌گردان خود را به نورالدین فروخته‌اند. بازپخش این مجموعه‌ها در دو نوبت به‌فاصله هشت ساعت تقدیم نگاه علاقه‌مندان به مجموعه‌های طنز ایرانی می‌شود.
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، مجید اوجی، تهیه کننده با سابقه تلویزیون پس از تحمل یک دوره بیماری، روز گذشته (جمعه ۱۷ آبان) دار فانی را وداع گفت. او سابقه تهیه‌کنندگی آثاری چون «سفر سبز»، «به سوی افتخار»، «باغ سرهنگ»، «همسایه‌ها»، «توطئه فامیلی»، «دردسر»، «تا رهایی»، «نشانی» را در کارنامه کاری خود داشت و «مرضیه» آخرین همکاری او با تلویزیون بود که در ماه محرم پخش شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
رادیو، تئاتر را نقد می‌کند «صدادر صحنه» برنامه‌ای درباره نقد نمایشنامه‌های در حال اجرا در سالن‌های تهران است که روزهای شنبه از رادیو نمایش پخش می‌شود. «صدادر صحنه» به تهیه کنندگی ژاله محمدعلی و با کارشناسی و اجرای رضا آشفته شنبه‌ها ساعت ۲۱ از رادیو نمایش پخش می‌شود. اسفندماه زمان شروع فصل دوم «عصر جدید» فصل دوم برنامه تلویزیونی «عصر جدید» هم با رویکرد استعدادیابی در زمینه‌های هنری، ورزشی و سرگرمی تولید می‌شود. «جاده جنگ» به تهیه‌کنندگی اشرف‌السادات اشرف‌نژاد، صدابرداری فرزاد شریفی و گویندگی احمد گنجی هر روز ساعت ۱ بامداد از رادیو نمایش پخش می‌شود. «کتاب‌باز» به تهیه‌کنندگی محمدرضا رضاییان و اجرای سروش صحت، شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۰ از شبکه نسیم پخش می‌شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رئیس سازمان صداوسیما در پیامی درگذشت مجید اوجی، تهیه‌کننده تلویزیون را به همسر و خانواده وی تسلیت گفت. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی سازمان صداوسیما، متن پیام عبدالعلی علی‌عسکری به شرح زیر است: «انالله وانا الیه راجعوندرگذشت هنرمند گرامی، جناب آقای مجید اوجی را که از تهیه‌کنندگان باسابقه و خوش‌نام تلویزیون بود و برغم بیماری سال‌های آخر حیاتش هیچ‌گاه از تلاش برای خدمت به مردم بازنایستاد و در نهایت بیست و هفت اثر تلویزیونی باارزش از خود به جای گذاشت به خانواده محترم ایشان بویژه همسر هنرمندش، سرکار خانم سام و جامعه هنری تسلیت عرض می‌کنم. از درگاه خداوند تعالی برای آن فقید سعید علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم.» مجید اوجی پس از تحمل یک دوره بیماری، روز جمعه (۱۷ آبان ماه) دار فانی را وداع گفت. او سابقه تهیه‌کنندگی آثاری چون «سفر سبز»، «به سوی افتخار»، «باغ سرهنگ»، «همسایه‌ها»، «توطئه فامیلی»، «دردسر»، «تا رهایی»، «نشانی» را در کارنامه کاری خود داشت و «مرضیه» آخرین همکاری وی با تلویزیون بود که در ماه محرم پخش شد. انتهای پیام
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
رادیو، تئاتر را نقد می‌کند «صدادر صحنه» برنامه‌ای درباره نقد نمایشنامه‌های در حال اجرا در سالن‌های تهران است که روزهای شنبه از رادیو نمایش پخش می‌شود. «صدادر صحنه» به تهیه کنندگی ژاله محمدعلی و با کارشناسی و اجرای رضا آشفته شنبه‌ها ساعت ۲۱ از رادیو نمایش پخش می‌شود. همچنین دومین رویداد رویازی در هفته آخر آذر ماه با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی برگزار خواهد شد. «جاده جنگ» به تهیه‌کنندگی اشرف‌السادات اشرف‌نژاد، صدابرداری فرزاد شریفی و گویندگی احمد گنجی هر روز ساعت ۱ بامداد از رادیو نمایش پخش می‌شود. «کتاب‌باز» به تهیه‌کنندگی محمدرضا رضاییان و اجرای سروش صحت، شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۰ از شبکه نسیم پخش می‌شود.

تسلیت هنرمندان به مناسبت درگذشت مجید اوجی + تصاویر

9+
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
ایسناایسنا1 هفته قبل
مهدی فرجی از مدیران سابق تلویزیون با اتشار تصویری از مرحوم مجید اوجی و مرحوم سیدکمال طباطبایی در پشت صحنه سریال «تعبیر وارونه یک رویا» به کارگردانی فریدون جیرانی، درگذشت مجید اوجی را تسلیت گفت. به گزارش ایسنا، مهدی فرجی که تهیه‌کنندگی سریال «نون. خ» را به تازگی عهده‌ار بوده است، پیشتر مدیریت گروه فیلم و سریال شبکه یک، مدیر شبکه دو سیما و مدیریت شبکه اول سیما را بر عهده داشت. او در صفحه شخصی خود در اینستاگرم درباره عکسی که منتشر کرده، چنین نوشته است: در پشت‌ صحنه این سریال دو دوست نازنینم مرحوم سیدکمال طباطبایی تهیه‌کننده مجموعه و مرحوم مجید اوجی مرا همراهی می‌کردند. مجید اوجی تهیه‌کننده باسابقه تلویزیون پس از تحمل یک دوره بیماری شب گذشته (۱۷ آبان ماه) درگذشت. از دیگر سوابق کاری مجید اوجی در مقام تهیه‌کننده می‌توان به سریال‌های سفر سبز، توطئه فامیلی، باغ سرهنگ و همسایه‌ها اشاره کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
مجید اوجی که شامگاه جمعه ۱۷ آبان در ۵۸ سالگی از دنیا رفت، تا آخرین روزهای پیش از مرگ هم فعالیت می‌کرد و سریال مناسبتی «مرضیه» یادگار آخر او در قاب تلویزیون بود. اعتمادآنلاین| آخرین فعالیت زنده‌یاد مجید اوجی در مقام تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «مرضیه» بود که ماه محرم امسال به کارگردانی همسرش فلورا سام از شبکه دو روی آنتن رفت. فلورا سام سال‌ها بازیگر ثابت سریال‌های همسرش بود و در سال‌های اخیر زنده‌یاد اوجی به تهیه‌کننده ثابت سریال‌هایی تبدیل شد که سام روی صندلی کارگردانی آنها می‌نشست. نخستین فعالیت حرفه‌ای آن مرحوم تهیه‌کنندگی سریال «حکایت‌نامه» در سال ۶۸ به کارگردانی حمید لبخنده و قاسم شاکری بود. مرحوم اوجی در عرصه تهیه‌کنندگی سینما هم فعال بود و سال گذشته فیلم سینمایی «قرارمون پارک شهر» را به کارگردانی سام تهیه کرد که البته در اکران عمومی توفیقی نیافت و چندان دیده نشد.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
مجید اوجی تهیه کننده سینما و تلویزیون متولد ۱۳۴۰ هجری شمسی، همسر فلورا سام بازیگر، نویسنده و کارگردان ایرانی بود که مدتی با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کرد. «مجید اوجی» تهیه کننده با سابقه تلویزیون به دلیل ابتلا به بیماری سرطان شامگاه جمعه دار فانی را دواع گفت. وی افزود: هم اکنون در حال پیگیری مراسم تشییع و خاکسپاری این تهیه کننده تلویزیون در قطعه هنرمندان هستیم. این تهیه کننده تلویزیون با ابراز تاثر از درگذشت اوجی عنوان کرد: مجید اوجی شخصیت والایی داشت و جای وی خالی خواهد ماند. مجید اوجی تهیه کننده سینما و تلویزیون متولد ۱۳۴۰ هجری شمسی، همسر فلورا سام بازیگر، نویسنده و کارگردان ایرانی بود که مدتی با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
مجید اوجی تهیه کننده با سابقه تلویزیون پس از تحمل یک دوره بیماری دارفانی را وداع گفت. به گزارش ایسنا، مجید اوجی همسر فلورا سام، کارگردان، بازیگر و نویسنده تلویزیون بود و اکثر فعالیت‌های آنها در حوزه سریال‌سازی با هم شکل گرفته بود. آخرین همکاری این زوج هنری به سریال مرضیه برمی‌گردد که همین اواخر از تلویزیون پخش شد. از دیگر سوابق کاری مجید اوجی در مقام تهیه‌کننده به سریال‌های سفر سبز، توطئه فامیلی، باغ سرهنگ و همسایه‌ها اشاره کرد. مجید اوجی کار حرفه‌ای خود را از تلویزیون آغاز کرد و سال ۱۳۶۸ در سریال حکایت‌نامه (لطائف المتون) به کارگردانی حمید لبخنده و قاسم شاکری به عنوان تهیه کننده فعالیت داشت.
ایلناایلنا1 هفته قبل
مجید اوجی تهیه کننده سریال و صدا و سیما بر اثر حمله قلبی درگذشت. مهران مهام تهیه کننده صدا و سیما و از دوستان نزدیک مجید اوجی در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: مجید اوجی مدتها بدلیل بیماری و سرطان لنف تحت درمان بود و شامگاه جمعه ۱۷ آبان بر اثر حمله قلبی درگذشتوی ادامه داد: هم اکنون در حال نامه نگاری و پیگیر امور برای انجام مراسم و تشییع و تدفین در قطعه هنرمندان هستیم و بزودی زمان تشییع وی اعلام می‌شودمجید اوجی متولد ۱۳۴۰ بود و ۵۸ ساله بود وی همسر فلورا سام کارگردان سریالهای مختلف تلویزیونی استسریال‌های «باغ سرهنگ»، «راز پنهان»، «بی‌قرار» و «مرضیه» از جمله سریالهای وی در مقام تهیه کننده است.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
مجید اوجی، تهیه‌کننده با سابقه تلویزیون پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری سرطان درگذشت. او همسر فلورا سام، نویسنده، بازیگر و کارگردان تلویزیون بود. برنا: مجید اوجی، تهیه‌کننده با سابقه تلویزیون پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری سرطان درگذشت. او همسر فلورا سام، نویسنده، بازیگر و کارگردان تلویزیون بود. مجید اوجی، ساخت سریال‌های متعددی را در کارنامه هنری خود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به سریال‌های «باغ سرهنگ»، «راز پنهان»، «بی‌قرار» و «مرضیه» اشاره کرد.

کاش به جای «مرضیه»، مختارنامه را بازپخش می‌کردید!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
جا دارد شاهکار مختارنامه از تمام شبکه‌های سیما هر سال پخش شود اما آثار ضعیفی چون «مرضیه» در این ایام، مخاطب را از تلویزیون فراری ندهد. روایت سریال مرضیه را می‌توان با این بخش از فیلم «در دره الا» و حواشی مرتبط با آن مقایسه کرد. علی (روزنامه‌نگار) و مرضیه (پزشک و جراح) به همراه دخترشان روزگار خوبی‌ را پشت سر می‌گذارنند. چون ما با سریال نمایشی چندین قسمتی مواجه هستیم، نمی‌توانیم ادعا کنیم، با طرح معترضه مرضیه به امام حسین (ع) این وضعیت را در قسمت‌های بعدی تعدیل کرده‌ایم. چون ممکن است مخاطب همان قسمت چهارم یا پنجم را که زن به امام حسین (ع) و مراسم عزاداری او خروش می‌کند را تماشا کند.
سینماپرسسینماپرس2 ماه قبل
سینماپرس: فلورا سام کارگردان سریال محرمی «مرضیه» با اشاره به جزییاتی از داستان این سریال از برملا شدن یک فساد اقتصادی و تاثیر آن بر زندگی روزمره یک خانواده در این مجموعه خبر داد. اولین کار مناسبتی من اگرچه یک کار اجتماعی و عاشقانه بود اما فضایی انسانی هم داشت. سام در پاسخ به پرسشی درباره حضور بازیگر کودک سریال «مرضیه» توضیح داد: من عاشق بچه‌ها هستم و معمولا در سریال هایم از حضورشان بهره می‌گیرم، شایلین از دخترهای بااستعداد و باهوش است. این کارگردان درباره ترکیب بازیگران «مرضیه» نیز عنوان کرد: در این سریال کوچکترین نقش‌ها پیچیدگی‌ای دارد و نمی‌توان گفت چه کسی نقش یک است. یک اختلاس و فساد اقتصادی بزرگ در سریال نمایان می‌شود که خانواده‌ای را تحت تاثیر قرار می‌دهد و خانواده‌ای که شاد و عاشق هستند بر اثر آن متلاشی می‌شوند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
فلورا سام کارگردان سریال «مرضیه» شبیه‌سازی و معادل‌سازی واقعه عاشورا در «مرضیه» وی در خصوص داستان سریال «مرضیه» تأکید کرد: سریال «مرضیه» یک داستان خانوادگی اجتماعی است که هم به مسائل خانوادگی و روز جامعه می‌پردازد. هیچ‌وقت خانواده از جامعه جدا نبوده که برخی مثلا می‌گویند یک سریال خانوادگی می‌سازند و گروهی هم می‌گویند سریال اجتماعی! سریالی که فضایی متفاوت دارد و مخاطب با دیدن هر قسمت در جریان قصه «مرضیه» قرار می‌گیرد. در صورتیکه بایستی تمام فیلمنامه در اختیار ناظران در شوراهای تصویب فیلمنامه قرار بگیرد تا کار تحت یک نظارت جدی جلوی دوربین برود. هر فیلمنامه‌ای نباید زمینه‌ساز ساخت یک سریال تلویزیونی شود!
برنابرنا5 ماه قبل
با اتمام دوبله مجموعه تلویزیونی «باغ سرهنگ» به زودی شاهد پخش این سریال از کانال آذری شبکه سحر خواهیم بود. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ این سریال طنز اجتماعی که جایگزین مجموعه «آوای باران» خواهد شد، توسط نادر حمیدی شفیق در استودیو شفیق تبریز به زبان آذری دوبله شده است. خلاصه داستان مربوط به پسری به نام هادی است که با دختری به نام سمیرا عقد می‌کند، این در حالی است که در شب خواستگاری از سمیرا مادرهادی موافق و پدر هادی با این ازدواج مخالف است. برادر سمیرا به نام سهراب ماشینش را در اختیار هادی قرار می‌دهد تا با آن کسب درآمد کند. زمان پخش مجموعه تلویزیونی «باغ سرهنگ» به کارگردانی فلورا سام از کانال آذری شبکه سحر متعاقبا اعلام می‌شود.
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم: «سربداران» پخش می‌شودسریال تاریخی «سربداران» به کارگردانی محمدعلی نجفی از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. مهران رجبی خانه‌نشین شدفیلم تلویزیونی «خانه نشین» به تهیه‎کنندگی جمشید سهرابی‎زاده و کارگردانی کمال مقدم، سه‎شنبه ۲۸ خرداد، از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. فیلم تلویزیونی «خانه نشین» امشب سه‎شنبه ۲۸ خرداد، از شبکه پنج سیما، ساعت ۲۱، پخش می‌شود. «نغمه‌ها» برنامه تخصصی شبکه چهار سیما در حوزه موسیقی است که با هدف معرفی بزرگان عرصه موسیقی تهیه و تولید می‌شود. این برنامه روزهای جمعه ساعت ۱۶ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

تلویزیون در رمضان ۹۸| فلورا سام: سریال‌های رمضان با آن دستخط رهبری همخوانی ندارد/ دریغ از یک سفره افطاری و یک صحنه نماز خواندن!

5+
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
قدس آنلاینقدس آنلاین6 ماه قبل
کانال بالکان شبکه سحر علاوه بر پخش از ماهواره‌ هات برد از طریق سیستم کابلی این کشور و سیستم کابلی در جنوب صربستان و سیستم آی پی تی منطقه بالکان رله می‌شود. «باغ سرهنگ» در کانال آذری شبکه سحرمجموعه تلویزیونی «باغ سرهنگ» به مناسبت شروع ماه مبارک رمضان از کانال آذری شبکه سحر هر شب به جایگزینی جنگ شبانه «مهتاب» پخش می‌شود. بررسی مذاکرات بین حزب‌های پارتی، اتحادیه میهنی و تغییر از جمله احزاب کردستان عراق، موضوع امروز برنامه «طنین» کانال کردی است. نمایش «ستایش» برای کردزبانان مخاطب شبکه سحرمجموعه تلویزیونی «ستایش» از دوشنبه ۱۶ اردیبهشت به جایگزینی سریال «رویای گنجشک‌ها» از کانال کردی شبکه سحر پخش می‌شود. این مجموعه که در ۴۴ قسمت ۵۵ دقیقه‌ای آماده شده، هرشب ساعت ۲۰:۱۰ به وقت تهران بر روی آنتن کانال کردی شبکه سحر است.
عصر ایرانعصر ایران8 ماه قبل
محمد مطیع در سریال «کوچک جنگلی» به کارگردانی بهروز افخمی، نقش احسان‌الله خان که دومین چهره برجسته جنبش جنگل بود را ایفا کرده است. ساخت این مجموعه تاریخی هشت سال به طول انجامید و در نهایت در سال ۱۳۶۷ از شبکه یک سیما به روی آنتن رفت. محمد مطیع در این سریال نقش اتابک‌خان را در کنار ایرج راد، رضا رویگری، چنگیز وثوقی و… ایفا کرده است. محمد مطیع در سریال «تبریز در مه» هم نقش میرزا ابوالقاسم فراهانی، صدر اعظم ایران در زمان محمد شاه قاجار را بازی کرده است. سریال «معمای شاه» به کارگردانی محمدرضا ورزی از سال ۹۴ از شبکه یک سیما پخش شد و محمد مطیع در این سریال نقش اردشیر ریپورتر را ایفا کرد.
فراروفرارو8 ماه قبل
محمد مطیع بازیگر سینما و تلویزیون درگذشتاو در «باغ سرهنگ» به کارگردانی فلورا سام و «بچه‌های نسبتا بد» به کارگردانی سیروس مقدم هم ایفای نقش کرده است. محمد مطیع در سریال «کوچک جنگلی» به کارگردانی بهروز افخمی، نقش احسان‌الله خان که دومین چهره برجسته جنبش جنگل بود را ایفا کرده است. ساخت این مجموعه تاریخی هشت سال به طول انجامید و در نهایت در سال ۱۳۶۷ از شبکه یک سیما به روی آنتن رفت. محمد مطیع در این سریال نقش اتابک‌خان را در کنار ایرج راد، رضا رویگری، چنگیز وثوقی و… ایفا کرده است. محمد مطیع در سریال «تبریز در مه» هم نقش میرزا ابوالقاسم فراهانی، صدر اعظم ایران در زمان محمد شاه قاجار را بازی کرده است.
ایسناایسنا8 ماه قبل
«کوچک جنگلی» یکی از سریال‌های تلویزیون در دهه ۶۰ است که فیلمنامه این مجموعه تاریخی را ناصر تقوایی با نگاهی به داستان مردی از جنگل، نوشته احمد احرار، نوشته است. ساخت این مجموعه تاریخی هشت سال به طول انجامید و در نهایت در سال ۱۳۶۷ از شبکه یک سیما به روی آنتن رفت. محمد مطیع در این سریال نقش اتابک‌خان را در کنار ایرج راد، رضا رویگری، چنگیز وثوقی و… ایفا کرده است. سریال «معمای شاه» به کارگردانی محمدرضا ورزی از سال ۹۴ از شبکه یک سیما پخش شد و محمد مطیع در این سریال نقش اردشیر ریپورتر را ایفا کرد. این سریال در کاخ سعد آباد، کاخ نیاوران، شهرک سینمایی غزالی، کاخ گلستان، شمس‌العماره، موزه عبرت، اقدس الدوله و مدرسه علوی تصویربرداری شده است.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

تلویزیون