بالگرد

تابناکتابناک1 هفته قبل
سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اعلام خبر سقوط بالگرد نیروی انتظامی از احتمال مصدومیت ۴ نفر در این حادثه خبر داد. به گزارش ایلنا، مجتبی خالدی (سخنگوی سازمان اورژانس کشور) درباره جزییات این حادثه گفت: یک فروند بالگرد نیروی انتظامی در محل دیزج مرگور در کوه‌های دالامپر ارومیه سقوط کرده است. وی با بیان اینکه بلافاصله ۵ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: این حادثه در ساعت ۱۱:۵۸ گزارش شده است و احتمالا ۴ مصدوم نیز برجای گذاشته است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از سقوط بالگرد نیروی انتظامی خبر داد. سید مجتبی خالدی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: ساعت ١١ و ۵٨ دقیقه گزارشی مبنی بر سقوط یک دستگاه بالگرد نیروی انتظامی به اورژانس اعلام شد که در این آن پنج دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند. وی با بیان اینکه محل سقوط دیزج مرگور در کوه‌های دالامپر ارومیه اعلام شده است، گفت: آمار دقیقی از تعداد مصدومان یا کشته شدگان این حادثه مشخص نیست. اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از سقوط بالگرد نیروی انتظامی خبر داد. سید مجتبی خالدی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: ساعت ١١ و ۵٨ دقیقه گزارشی مبنی بر سقوط یک دستگاه بالگرد نیروی انتظامی به اورژانس اعلام شد که در این آن پنج دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند. وی با بیان اینکه محل سقوط دیزج مرگور در کوه‌های دالامپر ارومیه اعلام شده است، گفت: آمار دقیقی از تعداد مصدومان یا کشته شدگان این حادثه مشخص نیست. اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از سقوط بالگرد نیروی انتظامی خبر داد. سید مجتبی خالدی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: ساعت ١١ و ۵٨ دقیقه گزارشی مبنی بر سقوط یک دستگاه بالگرد نیروی انتظامی به اورژانس اعلام شد که در پی آن پنج دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند. وی با بیان اینکه محل سقوط دیزج مرگور در کوه‌های دالامپر ارومیه اعلام شده است، گفت: آمار دقیقی از تعداد مصدومان یا کشته شدگان این حادثه مشخص نیست. اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد
ایران‌جیبایران‌جیب1 هفته قبل
بالگرد مرزبانی نیروی انتظامی لحظاتی پس از پرواز به‌ دلیل نقص فنی سقوط کرد. بالگرد مرزبانی نیروی انتظامی لحظاتی پس از پرواز به‌ دلیل نقص فنی سقوط کرد. شواهد اولیه نشان می‌دهد نقص فنی علت اصلی سقوط است. سردار مستاجران، فرمانده هواپیمایی نیروی انتظامی نیز گفت: بالگرد هواپیمایی نیروی انتظامی هنگام جابه‌جایی نیرو‌های مرزبانی، در ارتفاعات صعب العبور غرب کشور (منطقه دالامپر در استان آذربایجان غربی) به علت نقص فنی دچار سانحه شده است. یک تیم کارشناسی نیز به‌منظور بررسی علت نقص فنی بالگرد به منطقه اعزام می‌شوند. براساس برخی گزارش‌ها، وزش باد شدید هنگام برخاستن بالگرد، علت بروز این سانحه اعلام شده است.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از سقوط بالگرد نیروی انتظامی خبر داد. سید مجتبی خالدی در این باره اظهار کرد: ساعت ١١ و ۵٨ دقیقه گزارشی مبنی بر سقوط یک دستگاه بالگرد نیروی انتظامی به اورژانس اعلام شد که در پی آن پنج دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند. وی با بیان اینکه محل سقوط دیزج مرگور در کوه‌های دالامپر ارومیه اعلام شده است، گفت: آمار دقیقی از تعداد مصدومان یا کشته شدگان این حادثه مشخص نیست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، بر اثر سقوط یک فروند بالگرد در ولایت میدان وردک در افغانستان همه خدمه آن کشته شدند. بر اساس اعلام این خبرگزاری، بالگرد مذکور متعلق به ارتش افغانستان بوده و در منطقه «لوره» در شهر سیدآباد ولایت میدان وردک سقوط کرده است. طالبان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که بالگرد مذکور از سوی این گروه هدف قرار گرفته است.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان غربی گفت: حال مصدومین حادثه سقوط بالگرد هواناجا خوب است. به گزارش مهر، سرهنگ فردین پیری عصر چهارشنبه در تشریح جزئیات سقوط بالگرد هواناجا در ارومیه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: صبح امروز یک فروند بالگرد هواناجا که جهت تعویض اکیپ‌های نیرویی واحدهای هنگ مرزی ارومیه اعزام شده بود در شرایط سخت جوی در کوه‌های دالامپر دچار سانحه شد. سرپرست فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی با اشاره به وضعیت مصدومین حادثه خاطرنشان کرد: مصدومیت سطحی و حال عمومی آنها خوب گزارش شده است‌. مجروحان سانحه بالگرد مرزبانی در ارومیه مساعد استرئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر مجروحان سانحه سقوط بالگرد مرزبانی در ارومیه مشکل جسمی حادی ندارند. باقر بهرامی در گفتگو با مهر با بیان اینکه هم اکنون مجروحان سانحه بالگرد در ارومیه در حال مداوا هستند افزود: مصدومان حادثه سقوط بالگرد در منطقه «دالامپر» ارومیه مشکل حاد جسمی ندارند و بیشترین مشکلات جسمی آنان مربوط به شکستگی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، این بالگرد نظامی زمانی که قصد فرود اضطراری در یک مجتمع مسکونی در منطقه «چکمه کوی» استانبول را داشت، سقوط کرد. «علی یرلی قایا» فرماندار استانبول با تایید خبر سقوط بالگرد نظامی در توییتی نوشت: چهار نظامی سرنشین این بالگرد زخمی شدند که پس از انتقال به بیمارستان دو تن از آن‌ها کشته شدند. هنوز علت سقوط بالگرد نظامی مشخص نشده است، اما برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که مشکل فنی باعث سقوط این بالگرد بوده است.
موجموج1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری موج، سید مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور در این باره گفت: ساعت ١١ و ۵٨ دقیقه گزارشی مبنی بر سقوط یک دستگاه بالگرد نیروی انتظامی به اورژانس اعلام شد که در این آن پنج دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند. وی با بیان اینکه محل سقوط دیزج مرگور در کوه‌های دالامپر ارومیه اعلام شده است، گفت: آمار دقیقی از تعداد مصدومان یا کشته شدگان این حادثه مشخص نیست.
فارسفارس2 ماه قبل
سقوط بالگرد متعلق به ارتش اتیوپی در محل استقرار نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در منطقه مورد مناقشه «ابیی» سودان حداقل سه کشته و ده زخمی بر جا گذاشت. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک بالگرد متعلق به ارتش اتیوپی در حالی که از «کادوقلی» استان «کردفان جنوبی» سودان به مقصد منطقه مورد مناقشه «ابیی» در حال پرواز بود، روز شنبه در درون منطقه استقرار نیروهای حافظ صلح سازمان ملل سقوط کرد. به گزارش «اسپوتنیک»، بنا بر اعلام نیروهای حافظ صلح سازمان ملل برای این منطقه که «نیروی امنیت موقت سازمان ملل برای ابیی» نام دارد، ۲۳ نفر این بالگرد ۲۳ سرنشین داشت. حال سه تن از زخمی‌های سقوط بالگرد ارتش اتیوپی، وخیم است. ابیی منطقه‌ای در سودان است که بر پایه قطعنامه نزاع ابیی (پروتکل ابیی) در سال ۲۰۰۴ به آن «وضعیت اداری ویژه» اعطا شد.
فارسفارس3 هفته قبل
بر اثر سقوط یک بالگرد نیروی دریایی آمریکا در ایالت آریزونا خلبان و کمک خلبان هر دو کشته شدند. سقوط بالگرد نیروی دریایی آمریکا/ خلبان و کمک خلبان کشته شدندبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتدپرس، یک فروند بالگرد نیروی دریایی ارتش آمریکا در ایالت آریزونا سقوط کرد. براساس این گزارش، خلبان و کمک خلبان این بالگرد که از نوع AH-۱Z بوده است در این سانحه کشته شده‌اند. علت سقوط این بالگرد نظامی هنوز مشخص نیست. انتهای پیام/م
ایلناایلنا1 هفته قبل
بر اثر سقوط بالگرد در ارومیه کمک خلبان این بالگرد شهید و ۴ نفر دیگر مصدوم شده‌اند. به گزارش ایلنا، خلبان بالگرد سقوط کرده، سرهنگ توحیدی مهر زخمی و کمک خلبان کاپیتان علی شهسواری شهید شد. همچنین حال ۳ زخمی دیگر وخیم اعلام شده است. این بالگرد در منطقه دیزج مرگور در کوههای دالامپر ارومیه در ساعت ۱۱:۵۸ سقوط کرده است.
فارسفارس1 هفته قبل
سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه حال مصدومین حادثه سقوط بالگرد هواناجا خوب است، گفت: کولاک و باد شدید علت سقوط بالگرد مرزبانی در ارومیه بوده است. سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان‌ غربی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، در تشریح جزئیات سقوط بالگرد هواناجا در ارومیه گفت: صبح امروز یک فروند بالگرد هواناجا که جهت تعویض اکیپ‌های نیرویی واحدهای هنگ مرزی ارومیه اعزام شده بود، در شرایط سخت جوی در کوه‌های دالامپر دچار سانحه شد که در این سانحه کمک خلبان به درجه رفیع شهادت نائل شد و هشت نفر از سرنشینان پرسنل مرزبانی دچار مصدومیت‌های سطحی شدند. فردین پیری ادامه داد: دو نفر از مصدومین با همکاری تیم واکنش سریع مرزبانی و سپاه پاسداران به صورت هوایی جهت مداوا به بیمارستان عارفیان ارومیه منتقل شدند. سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه هیچ گونه مشکل امنیتی در مرزهای استان وجود نداشته و سقوط این بالگرد ربطی به موضوعات امنیتی ندارد، اظهار کرد: یک فروند بالگرد به همراه مسؤولان امنیتی بلافاصله جهت بررسی دقیق حادثه به منطقه اعزام شد که وجود کولاک و باد شدید را علت اصلی انحراف و سقوط بالگرد حین برخواستن از زمین عنوان کردند. وی با بیان اینکه در منطقه سقوط بالگرد بالای ۶ متر برف وجود دارد و امکان دسترسی زمینی به منطقه سقوط بالگرد وجود نداشته است، اظهار کرد: با توجه به شرایط مذکور حین حادثه از طریق امداد هوایی اقدام شده است.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
چهارمحال و بختیاری گفت: بالگرد اورژانس استان پیش از ظهر امروز در شهرستان کیار دچار حادثه شد و سقوط کرد. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ستار فرهادی مدیرکل مدیریت بحرانگفت: بالگرد اورژانس استان پیش از ظهر امروز در شهرستان کیار دچار حادثه شد و سقوط کرد. مدیرکل مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در این حادثه ۵ سرنشین بالگرد براثر آتش گرفتن بالگرد در دم جان باختند. وی ادامه داد: پنج اکیپ جمعیت هلال احمر استان به همراه یک تیم واکنش سریع به منطقه سقوط بالگرد در منطقه سرتشنیز اعزام شدند. انتقال اجساد جانباختگان سقوط بالگرد اورژانس به پزشکی قانونیمسئول روابط عمومی اورژانس چهارمحال و بختیاری گفت: اجساد جانباختگان به دلیل سوختگی شدید برای شناسایی به پزشکی قانونی مرکز استان منتقل شدند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، وزارت دفاع افغانستان در بیانیه‌ای از سقوط یک فروند بالگرد «MD-۵۳۰» در فرودگاه «قندهار» در جنوب این کشور خبر داد. در این بیانیه آمده است که این بالگرد ساعت ۶:۴۵ شب گذشته (به وقت محلی) پس از انجام پرواز آموزشی در حال فرود بود که به دلیل نقص فنی سقوط کرد. وزارت دفاع افغانستان می‌افزاید: در نتیجه سقوط این بالگرد دو نفر خلبان بطور سطحی زخمی شده‌اند. در اواخر بهمن ماه سال گذشته نیز یک فروند بالگرد MD-۵۳۰ در منطقه تحت کنترل طالبان در ولایت «وردک» سقوط کرد و برخی منابع خبری اعلام کردند که این بالگرد در نتیجه حمله طالبان سقوط کرده است. صبح امروز نیز فرماندهی ماموریت «حمایت قاطع» اعلام کرد که یک فروند هواپیمای نظارتی و اطلاعاتی نیروهای خارجی به دلیل مسایل فنی در ولایت «هلمند» سقوط کرده است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان از سقوط یک فروند بالگرد ارتش افغانستان در شهرستان «سیدآباد» ولایت «وردک» خبر داد. مجاهد بدون ارائه جزئیات بیشتر اعلام کرد که این بالگرد پس از سقوط دچار حریق شد و افراد داخل آن نیز کشته شدند. تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که بالگرد سقوط داده شده از نوع «MD-۵۳۰F» نیروی هوایی افغانستان است و طالبان کنترل محل سقوط را در دست دارد. برخی منابع خبری نیز می‌گویند این بالگرد در نتیجه حمله طالبان سقوط کرده است. هنوز جزئیاتی درباره سرنوشت خلبان آن در دست نیست.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر ۳۰ نیروی امدادی جمعیت هلال احمر استان به منطقه سقوط بالگرد اورژانس اعزام شد. اعزام ۳۰ نیروی امدادی هلال احمر چهارمحال و بختیاری به منطقه سقوط بالگردسقوط بالگردمدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر ۳۰ نیروی امدادی جمعیت هلال احمر استان به منطقه سقوط بالگرد اورژانس اعزام شد. سید احمد مرتضوی‌فرد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: پنج اکیپ جمعیت هلال احمر استان به همراه یک تیم واکنش سریع به منطقه سقوط بالگرد در منطقه سرتشنیز اعزام شدند. دقایقی قبل یک بالگرد اورژانس در شهرستان کیار حوالی منطقه سرتشنیز سقوط کرد. منبع: ایسنا
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین|‌ محمد مولایی معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی آذربایجان‌غربی امروز در ارومیه با اشاره به سقوط یک فروند بالگرد مرزبانی در بخش سیلوانای ارومیه اظهار کرد: هنوز اطلاع دقیقی از چگونگی سانحه در دست نیست. شنیده‌ها حاکی است این بالگرد در کوه‌هاى دالامپر در نقاط مرزى ارومیه سقوط کرده است. شاهدین از اعزام بیش از ۱۰ آمبولانس به منطقه خبر می‌دهند. وی خاطرنشان کرد: هیچ گونه مشکل امنیتی در مرزهای استان وجود نداشته و سقوط این بالگرد ربطی به موضوعات امنیتی ندارد و یک فروند بالگرد به همراه مسؤولان امنیتی به منطقه جهت بررسی دقیق حادثه اعزام شده است. یک منبع مطلع در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه در منطقه سقوط بالگرد بالای ۶ متر برف وجود دارد و امکان دسترسی زمینی به منطقه سقوط بالگرد وجود نداشته است، اظهار کرد: با توجه به شرایط مذکور از طریق امداد هوایی اقدام شده است. شهادت شهید شهسواری از سوی منابع محلی تایید شده و خلبان توحیدی از مجروحان حادثه در حال انتقال به بیمارستان است.
مهرمهر1 ماه قبل
علی سامان پور در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه هویت اجساد جانباختگان سقوط بالگرد در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد، اظهار داشت: مراحل تشخیص هویت پس از انتقال اجساد به پزشک قانونی آغاز شد و هویت تمام اجساد مشخص شد. وی بیان کرد: اجساد تحویل خانواده‌های جانباختگان شده است. مشخصات شهدای این حادثه به شرح ذیل است: سرهنگ خلبان مسعود خواجویسروان خلبان علی ودعیاستوار فنی علی اشرفیرسول طاهریستار کاویانی
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
‌فرماندار کاشمر گفت: خبر سقوط بالگرد در یکی از روستاهای بخش کوهسرخ این شهرستان که از سوی برخی منابع محلی اعلام شده بود و سپس به سرعت در فضای مجازی منتشر گردید، کذب است. خبرگزاری ایسنا: ‌فرماندار کاشمر گفت: خبر سقوط بالگرد در یکی از روستاهای بخش کوهسرخ این شهرستان که از سوی برخی منابع محلی اعلام شده بود و سپس به سرعت در فضای مجازی منتشر گردید، کذب است. ‌محمدعلی نبی‌پور ‌گفت: عصر ‌روز چهارشنبه و در ساعت ۱۷٫۳۰ گزارشی از روستای اوندر منطقه تکاب مبنی بر سقوط یک فروند بالگرد در منطقه اعلام شد. فرماندار کاشمر عنوان کرد: تنها پرواز انجام شده مربوط به بالگرد پلیس در نیشابور بوده که به سلامت و بدون هیچ گونه مشکلی نیز به زمین نشسته است. فرماندار کاشمر در ادامه از شهروندان خواست به شایعاتی که در فضای مجازی پخش می‌شود توجه نکرده و اخبار را از منابع معتبر و موثق تهیه کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، سرهنگ فردین پیری عصر چهارشنبه در تشریح جزئیات سقوط بالگرد هواناجا در ارومیه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: صبح امروز یک فروند بالگرد هواناجا که جهت تعویض اکیپ‌های نیرویی واحدهای هنگ مرزی ارومیه اعزام شده بود در شرایط سخت جوی در کوه‌های دالامپر دچار سانحه شد. سرهنگ پیری اضافه کرد: مصدومین با همکاری تیم واکنش سریع مرزبانی و سپاه پاسداران به صورت هوایی جهت مداوا به بیمارستان منتقل شدند. سرپرست فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی با اشاره به وضعیت مصدومین حادثه خاطرنشان کرد: مصدومیت سطحی و حال عمومی آنها خوب گزارش شده است‌. مجروحان سانحه بالگرد مرزبانی در ارومیه مساعد استرئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر مجروحان سانحه سقوط بالگرد مرزبانی در ارومیه مشکل جسمی حادی ندارند. باقر بهرامی با بیان اینکه هم اکنون مجروحان سانحه بالگرد در ارومیه در حال مداوا هستند افزود: مصدومان حادثه سقوط بالگرد در منطقه «دالامپر» ارومیه مشکل حاد جسمی ندارند و بیشترین مشکلات جسمی آنان مربوط به شکستگی است.

عکس/ تشییع جان‌باختگان سقوط بالگرد اورژانس

19+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل

توضیحات کولیوند درباره سقوط بالگرد اورژانس

مهرمهر1 ماه قبل
کولیوند رئیس اورژانس کشور: در ساعت ۱۱:۱۹ اعلام مأموریت برای کمک به مادر باردار در ۳۰ کیلومتری شهرکرد عازم منطقه می‌شود که متأسفانه قبل از رسیدن به محل مأموریت سقوط می‌کند.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
خبرگزاری تسنیم: فرماندار ارومیه گفت: یک فروند بالگرد در ارومیه سقوط کرد. علیرضا ملامحمدی زاده اظهار داشت: دقایقی پیش یک فروند بالگرد در ارومیه سقوط کرد و هنوز خبر دقیقی از چگونگی آن در دست نیست. وی تصریح کرد: این اتفاق در ارتفاعات اطراف ارومیه حادث شده و نیرو‌های مربوطه به محل مربوطه اعزام شده‌اند. معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی گفت: در سقوط هلی کوپتر در ارومیه یک مرزبان به شهادت رسید. علی مصطفوی اظهار داشت: بر اساس اطلاعاتی که تا کنون به دستمان رسیده تا کنون یک نفر در این حادثه شهید شده و سه نفر دیگر زخمی شده‌اند. وی تصریح کرد: اطلاعات تکمیلی در این باره متعاقبا اعلام می‌شود.

عکس/ سقوط بالگرد نظامی در استانبول

6+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
این بالگرد پیش از سقوط در منطقه بی ثبات آبیه در مناطق مرزی جنوب سودان، حامل ۲۳ سرنشین و نیروهای نظامی اتیوپی بود که پس از سقوط ده نفر از سرنشیان زخمی و سه نفر دیگر در وضعیت بحرانی به سر می‌برند.

به انتهای لیست رسیدید