باند کلاهبرداری

باند کلاهبرداری

الفالف1 روز قبل
رئیس پلیس فتا پایتخت از رصد و اشراف اطلاعاتی این پلیس در شناسایی و برخورد با جرایم فضای مجازی از جمله فروش اقلام ممنوعه، بدحجابی سلبریتی‌ها و کلاهبرداری‌های مناسبتی خبر داد. پلیس فتا به کدام پرونده‌ها ورود می‌کند؟ رئیس پلیس فتا پایتخت: پلیس فتا به پرونده‌هایی که سایبری محض باشد ورود می‌کند؛ مانند برداشت‌های اینترنتی. از افسران پلیس فتا بگویید؛ از تخصص آنها و اینکه چگونه می‌توان جذب پلیس فتا شد؟ رئیس پلیس فتا پایتخت: افسران پلیس فتا اکثرا مهندسان کامپیوتر هستند که از همه دانشگاه‌ها جذب پلیس می‌شوند. پلیس فتا در خصوص رصد و پیگیری حملات سایبری اقدامی داشته است؟ رئیس پلیس فتا پایتخت: پلیس فتا مجازی فضای را رصد می‌کند و اگر مواردی از حملات سایبری باشد به قسمت‌های مربوطه اعلام می‌کند؛ حملات سایبری را واحدهای تخصصی دیگری رصد و پیگیری می‌کنند. مدت زمان رسیدگی به پرونده‌های ارجاعی به پلیس فتا چقدر است؟ رئیس پلیس فتا پایتخت: به طور متوسط از زمان اعلام به پلیس فتا تا تکمیل پرونده یک ماه طول می‌کشد.
فراروفرارو2 روز قبل
فرمانده انتظامی فارس از دستگیری باند ۳ نفره کلاهبرداران تحت پوشش مشاور املاک با ۴۰ میلیارد ریال کلاهبرداری در شیراز خبر داد. به گزارش پایگاه خبری پلیس فارس، سردار رهام‌بخش حبیبی بیان کرد: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری و فروش مال غیر از سوی ۳ نفر از مشاوران املاک، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت. فرمانده انتظامی فارس خاطرنشان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با پیگیری و تلاش شبانه‌روزی موفق شدند باند ۳ نفره کلاهبرداران در حالی که در مخفیگاهشان بودند در یک عملیات ضربتی دستگیر کنند. سردار حبیبی با بیان اینکه متهمان در بازجویی فنی و تخصصی به ۴۰ میلیارد ریال کلاهبرداری اقرار کردند، عنوان کرد: این کلاهبرداران پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند. وی با تاکید بر ضرورت هوشیاری و دقت نظر شهروندان در انجام معاملات، گفت: مردم لازم است پیشنهاد‌های تجاری گوناگون از سوی املاک و شرکت‌ها را تا قبل از احراز هویت و اطمینان از قانونی بودن را نپذیرند و معاملات خود را فقط در دفاتر اسناد رسمی به ثبت رسانند.
ایسناایسنا2 روز قبل
فرمانده انتظامی فارس از دستگیری باند ۳ نفره کلاهبرداران تحت پوشش مشاور املاک با ۴۰ میلیارد ریال کلاهبرداری در شیراز خبر داد. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس فارس، سردار رهام‌بخش حبیبی بیان کرد: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری و فروش مال غیر از سوی ۳ نفر از مشاوران املاک، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت. فرمانده انتظامی فارس خاطرنشان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با پیگیری و تلاش شبانه‌روزی موفق شدند باند ۳ نفره کلاهبرداران در حالی که در مخفیگاهشان بودند در یک عملیات ضربتی دستگیر کنند. سردار حبیبی با بیان اینکه متهمان در بازجویی فنی و تخصصی به ۴۰ میلیارد ریال کلاهبرداری اقرار کردند، عنوان کرد: این کلاهبرداران پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند. انتهای پیام
انتخابانتخاب4 هفته قبل
یک باند جعل و کلاهبرداری از اتباع خارجی منهدم شد. به گزارش ایسنا، درپی ارجاع خبری در خصوص اخاذی و کلاهبرداری تلفنی از اتباع خارجی با عناوین و سمت‌های برخی از مسئولان دولتی و انتظامی، موضوع در سومین روز مرداد ماه امسال در دستور کار ماموران معاون مهاجرت و گذرنامه پلیس پایتخت قرار گرفت و ماموران پس از انجام تحقیقات مقدماتی جمع آوری اطلاعات به دست آمده چهار عضو یک باند جعل و کلاهبرداری را که تحت پوشش یک موسسه اقدام به جعل و کلاهبرداری از اتباع خارجی کرده بودند، شناسایی کردند. این متهمان در تحقیقات انجام شده ضمن اعتراف به جرم خود اظهار داشتند که با خرید سیم کارت‌های ثبت نشده و افتتاح حساب‌های بانکی با اسناد و مدارک جعلی، اقدام به کلاهبرداری از اتباع خارجی به وسیله پیامک کرده‌اند. در ادامه با هماهنگی‌های انجام شده دو همدست دیگر این متهمان نیز شناسایی و دستگیر شدند که در بازرسی از مخفیگاه آنها نیز مقادیر متنابهی مواد روانگردان، ترازوی توزین موادمخدر، تعدادی اسناد جعلی همچون، گذرنامه، سند منزل، خودرو و … کشف شد. مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت با تایید این خبر اعلام کرد که با توجه به جزییات پرونده این متهمان و همچنین شناسایی شکات و مالباختگان، بر اساس دستور مرجع قضایی تحقیقات همچنان در این زمینه ادامه دارد.
سلامت نیوزسلامت نیوز4 هفته قبل
گروه مرجع کسانی هستند که روی رفتار نوجوانان تاثیر می‌گذارند. نوجوانان به واسطه مختصات سن‌شان سعی می‌کنند که از آن‌ها الگوبرداری کنند. ما نمی‌توانیم تقسیم‌بندی کنیم و بگوییم که مثلا ۵۰ درصد جامعه دارای هوش سیاه هستند و ۵۰ درصد دیگر هوش مثبت دارند! واقعیت این است که در یک کشور از هر دو نوع هوش وجود دارند و این دو دسته هوش از ابتدای پیدایش جوامع تاکنون وجود داشته و دارد. نوجوانان به واسطه رفتار‌های نمایشگرایانه‌ای که دارند علاقه دارند که این رفتار‌های تخریبی را انجام دهند.
رکنارکنا4 هفته قبل
به گزارش رکنا، سرهنگ «محمد نادربیگی» در تشریح این خبر گفت: در پی ارجاع پرونده‌ای از کلانتری ۲۴ کمالشهر مبنی بر کلاهبرداری یک باند حرفه‌ای که با راه اندازی یک شرکت کاریابی صوری اقدام به دریافت مبلغی از مشتریان خود کرده و پس از مدتی متواری شده بودند، موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت. وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه مشخص شد باند ۴ نفره کلاهبرداری با دریافت وکالت فروش منزل یکی از مالباختگان به بهانه مشارکت در کار و دریافت سود ماهانه خانه را به مبلغ ۸۶۰ میلیون ریال فروخته و از سایر مالباختگان مبلغ ۹۰۰ هزار تومان برای خرید ابزار کار در منزل دریافت کرده و در مدت زمان کوتاهی با انتقال شرکت به محل دیگری متواری شده‌اند. این مقام انتظامی افزود: در ادامه کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی یکی از متهمان شده و با هماهنگی مقام قضائی هنگامی که نامبرده برای پیگیری امور قضائی خود به دادسرا مراجعه کرده بود در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد. وی تصریح کرد: در تحقیقات تکمیلی با همکاری متهم سایر اعضای باند دستگیر و به ۶ فقره کلاهبرداری از طریق شرکت کاریابی صوری اعتراف کردند. سرهنگ نادربیگی خاطرنشان کرد: افراد جویای کار برای پیدا کردن کار به شرکت‌های کاریابی مجاز مراجعه کنند و از پرداخت وجه نقد پیش از معرفی به شرکت‌های معتبر خودداری کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 هفته قبل
رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی باند کلاهبرداری شرکت هرمی در خرمدشت کرج منهدم و ۱۳ نفر در این رابطه دستگیر شد. محمد نادربیگی رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: در پی وصول خبری مبنی بر حضور و فعالیت تعدادی از اعضای شرکت هرمی در محدوده خرمدشت کرج، موضوع در دستورکار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت. وی افزود: اکیپی از کارآگاهان با مراجعه به آدرس اعلامی و اطمینان از صحت خبر با هماهنگی مقام قضائی وارد مخفیگاه آنها شده و ۱۳ نفر از سر شاخه‌های اعضای این باند را دستگیر کردند. این مقام انتظامی ادامه داد: در بازرسی از منزل متهمان مقداری جزوات آموزشی مربوط به شرکت‌های هرمی و یک دستگاه لپ تاپ کشف شد. نادربیگی افزود: در تحقیقات انجام گرفته از متهمان آنها به صراحت به فعالیت و عضویت در شرکت هرمی QNET اعتراف و مشخص شد هرکدام مبلغ حدود دویست میلیون ریال در شرکت هرمی سرمایه گذاری کرده و در حال حاضر در حال عضوگیری برای این شرکت کلاهبرداری بودند.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی باند کلاهبرداری شرکت هرمی در خرمدشت کرج منهدم و ۱۳ نفر در این رابطه دستگیر شد. به گزارش ایسنا، سرهنگ محمد نادربیگی گفت: در پی وصول خبری مبنی بر حضور و فعالیت تعدادی از اعضای شرکت هرمی در محدوده خرمدشت کرج، موضوع در دستورکار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت. وی افزود: اکیپی از کارآگاهان با مراجعه به آدرس اعلامی و اطمینان از صحت خبر با هماهنگی مقام قضائی وارد مخفیگاه آنها شده و ۱۳ نفر از سر شاخه‌های اعضای این باند را دستگیر کردند. این مقام انتظامی ادامه داد: در بازرسی از منزل متهمان مقداری جزوات آموزشی مربوط به شرکت‌های هرمی و یک دستگاه لپ تاپ کشف شد. سرهنگ نادربیگی افزود: در تحقیقات انجام گرفته از متهمان آنها به صراحت به فعالیت و عضویت در شرکت هرمی QNET اعتراف و مشخص شد هرکدام مبلغ حدود دویست میلیون ریال در شرکت هرمی سرمایه گذاری کرده و در حال حاضر در حال عضوگیری برای این شرکت کلاهبرداری بودند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
حاجی رضا شاکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، اظهار داشت: یک کارخانه تولید کننده آب آشامیدنی در استان البرز به دلیل آلودگی به برخی میکروب‌ها تعطیل شد. باند کلاهبرداری و کار چاق‌کنی در دستگاه قضایی و دوایر دولتی البرز متلاشی شدوی افزود: تحقیقات در این زمینه ادامه دارد. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با بیان اینکه این کارخانه تا رفع مشکل به وجود آمده تعطیل است، بیان کرد: موضوع سلامت موضوع مهمی است که تولید کنندگان مواد غذایی ملزم به رعایت آن هستند و در صورت عدم رعایت موازین بهداشتی مدعی العموم به این موضوع ورود میکند و از حقوق مردم دفاع میکند. انتهای پیام/ن
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
پیشینه استفاده از کارت سوخت در ایران به تیرماه سال ۱۳۸۶ و اجرای سیاست هدفمندی مصرف سوخت در کشور باز می‌گردد. کارشناسان تخمین زده‌اند استفاده از کارت سوخت در این شرایط، کاهش ۱۰ تا ۱۲ میلیون لیتری مصرف بنزین را به دنبال خواهد داشت. البته نمی‌توان از این امر غافل شد که با آنالیز اطلاعات مصرف، دولت می‌تواند حفره‌های قاچاق سوخت را نیز به خوبی کنترل کند. انقلاب اسلامی ایران بیانگر خواست و اراده سیاسی برای به هم زدن نظم موجود در منطقه خاورمیانه بود. شهردار شهریار عزل شدعضو شورای اسلامی شهر شهریار ضمن اشاره به عزل شهردار شهریار توسط شورای شهریار گفت: مصوبه عزل شهردار شهریار جهت تائید به کمیته تطبیق شهرستان خواهد رفت.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، دادستانی مرکز استان البرز در اطلاعیه‌ای از بازداشت چهار نفر از اعضای باند کلاهبرداری و کار چاق‌کنی با ادعای اعمال نفوذ در مراجع قضایی این استان خبر داد. بر اساس این اطلاعیه و حسب دستور مقام قضایی تصاویر این افراد در رسانه‌ها و جراید کثیر انتشار به منظور شکایت شکات و‌ مالباختگان احتمالی منتشر می‌شود، مال‌باختگان احتمالی می‌توانند برای طرح شکایت به شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کرج آمپر جنایی و جرائم خاص مراجعه کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
موجموج1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری موج، حاجی رضا شاکرمی، ‌ دادستان کرج گفت: اخیرا اعضای باند کلاهبرداری و کارچاق‌کنی در دستگاه قضایی تهران و البرز دستگیر و بازداشت شدند. وی ادامه داد: این افراد از طریق غصب عناوین حقوقی و ادعای اعمال نفوذ در مراجع قضایی اقدام به اغفال و کلاهبرداری از افراد می‌کردند. ‌دادستان کرج توضیح داد: برای شناسایی شکات و مالباختگان احتمالی، دستور لازم برای انتشار تصاویر این افراد در رسانه‌ها صادر شده است. وی گفت: کسانی که مورد اغفال این افراد فرار گرفته‌اند، برای طرح شکایت می‌توانند به بخش امور جنایی و جرایم خاص دادسرای عمومی و انقلاب کرج مراجعه کنند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، دادستانی مرکز استان البرز در اطلاعیه‌ای از بازداشت چهار نفر از اعضای باند کلاهبرداری و کار چاق‌کنی با ادعای اعمال نفوذ در مراجع قضایی این استان خبر داد. بر اساس این اطلاعیه و حسب دستور مقام قضایی تصاویر این افراد در رسانه‌ها و جراید کثیر انتشار به منظور شکایت شکات و‌ مالباختگان احتمالی منتشر می‌شود، مال‌باختگان احتمالی می‌توانند برای طرح شکایت به شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کرج آمپر جنایی و جرائم خاص مراجعه کنند. انتهای پیام/ح
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان شمالی از دستگیری متهمان و اعضاء یک باند کلاهبرداری در بجنورد خبر داد. به گزارش میزان، پرونده اعضا باند کلاهبرداری در دادسرای بجنورد در حال رسیدگی استمسلم محمدیاران، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از دستگیری متهمان و اعضای یک باند کلاهبرداری در بجنورد خبر داد. وی گفت: اعضای یک باند کلاهبردار حرفه‌ای که با استفاده از روش‌های معمول و سنتی مبادرت به کلاهبرداری مالی به مبلغ بیش از ۳۳ میلیارد ریال از شهروندان بجنوردی کرده بودند توسط پلیس آگاهی استان دستگیر و به دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد معرفی شدند. محمدیاران گفت: تاکنون متهمین به ۳۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری از ۱۵ شهروند اعتراف کردند. وی با بیان اینکه پرونده مذکور در دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد در حال رسیدگی است، افزود: ماهیت و ابعاد مختلف و زوایای پنهان احتمالی در این پرونده تحت بررسی قرار دارد و درباره متهمین قرار تامین کیفری مناسب صادر شده است.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیری اعضای باندی که از طریق درج آگهی در سایت، مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد. ‌به گزارش سایت پلیس فارس، سردار سرتیپ رهام‌بخش حبیبی گفت: پس از مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا و طرح شکایت خود با موضوع درج آگهی در یکی از سایت ‌ های تبلیغات محور، بررسی موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت. وی گفت: با اقدامات فنی و مهندسی مأموران پلیس فتا، در این خصوص اعضای یک باند کلاهبرداری که ۳ نفر بودند، شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند. حبیبی از شهروندان خواست هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان دریافت کالا و یا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، مبلغ یا مبالغی را واریز نکنند. فرمانده انتظامی استان فارس گفت: شهروندان می‌توانند در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک دراین رابطه، آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www. cyberpolice. ir و یا شماره تماس ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۴ اطلاع دهند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رئیس پلیس آگاهی البرز از دستگیری سارقان تجهیزات و ترمز خودروهای سنگین با ۲۵۰ فقره سرقت خبر داد. وی افزود: طبق بررسی‌های اولیه مشخص شد زمانی که رانندگان خودروهای سنگین اقدام به پارک این خودروها در حاشیه اتوبان تهران – کرج و کرج - قزوین کرده و درحال استراحت بودند، سارقان اقدام به سرقت سیستم ترمز خودرو کرده و رانندگان زمان حرکت متوجه سرقت سیستم ترمز می‌شدند. این مسئول افزود: با اقدامات گسترده پلیسی مخفیگاه متهمان شناسایی و در یک عملیات همزمان هفت نفر از متهمان که از سارقان سابقه‌دار هستند، دستگیر شدند. وی گفت: بررسی‌ها نشان داد که ‌یکی از اعضای باند نیز به جرم قتل یک کارگر ساختمانی در جاده کرج - چالوس تحت تعقیب قضایی بوده است. رئیس پلیس آگاهی البرز اضافه کرد: متهمان به ۲۵۰ فقره سرقت ترمز ABS خودروهای تریلر و ترانزیت خارجی در کشور اعتراف کردند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در بسته خبری پلیس امروز اخباری از دستگیری کلاهبرداران میلیاردی در فریمان، کشف سرقت میلیاردی در بینالود، ۱۵ فقره سرقت در کارنامه سارق کامپیوتر خودرو در فریمان و دستگیری اخلالگران نظم و آسایش مردم در حاشیه شهر مشهد می‌خوانید. دستگیری کلاهبرداران میلیاردی در فریمانفرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: در پی نیابت قضایی چند پرونده شکایت از استان‌های غربی کشور به پلیس آگاهی فریمان مبنی بر کلاهبرداری تحت عنوان خرید محصولات کشاورزی، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت. کشف سرقت میلیاردی در بینالودفرمانده انتظامی بینالود گفت: در پی اعلام وقوع سرقت از کارخانه‌ای در شهرک صنعتی این شهرستان، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت. ۱۵ فقره سرقت در کارنامه سارق کامپیوتر خودرو در فریمانفرمانده انتظامی فریمان گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت کامپیوتر خودروهای پیکان وانت در فریمان پیگیری موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس این فرماندهی قرار گرفت. فرمانده انتظامی فریمان ادامه داد: متهم دستگیرشده پس از تشکیل پرونده مقدماتی به‌منظور سیر مراحل قانونی به‌مراجع قضایی معرفی شد.
رکنارکنا2 ماه قبل
به گزارش رکنا، سردار «محمدکاظم تقوی» با اعلام این خبر گفت: در پی نیابت قضائی چند پرونده شکایت از استان‌های غربی کشور به پلیس آگاهی شهرستان فریمان مبنی بر کلاهبرداری تحت عنوان خرید محصولات کشاورزی، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت. این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: مال باختگان پس از مراجعه به بانک متوجه شدند که چک‌های دریافتی تقلبی است و در دام یک باند کلاهبرداری بزرگ گرفتار شده‌اند. تقوی گفت: کاراگاهان پلیس آگاهی فریمان بلافاصله وارد عمل شده و با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی گسترده متوجه حضور این ۳ فرد سودجو در این شهرستان شدند و در نهایت مخفیگاه متهمان شناسایی و در یک عملیات منسجم و هماهنگ آن‌ها را دستگیر کردند. وی اظهار داشت: متهمان دستگیر شده در مواجهه با ادله و شواهد پلیس، تاکنون به ۲۵ میلیارد ریال کلاهبرداری از ۲۵ نفر به همین شیوه اعتراف کردند. فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی با اشاره به ادامه تحقیقات از متهمان برای کشف دیگر جرایم احتمالی خاطرنشان کرد: شهروندان در سطح استان خراسان رضوی و استان‌های همجوار می‌توانند در صورتی که به این شیوه مورد کلاهبرداری واقع شده‌اند برای پیگیری شکایت خود با پلیس آگاهی شهرستان فریمان با شماره تلفن (۰۵۱۳۴۶۲۳۴۷۰) تماس بگیرند تا اقدامات قانونی لازم به عمل آید. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
بیشتر بخوانید: دستگیری سارق اماکن خصوصیجانشین فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری سارق اماکن خصوصی با ۳۰ فقره سرقت در شهرستان بابل خبر داد. بیشتر بخوانید: سقوط بالابر در زعفرانیه/ ۸ نفر زخمی شدندپیمان صابریان گفت: سقوط بالابر در زعفرانیه تاکنون ۸ زخمی بر جای گذاشته است. بیشتر بخوانید: دستگیری سارق سابقه دار در البرزرئیس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری سارق سابقه دار منازل با اعتراف به ۳۰ فقره سرقت خبر داد. بیشتر بخوانید: کشف ۴۶۴ کیلو مواد مخدر در مرز‌های سیستان و بلوچستانمعاون هماهنگ کننده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان از کشف ۴۶۴ کیلوانواع موادمخدر و دستگیری ۳ قاچاقچی در مرز‌های جنوبی استان خبر داد. بیشتر بخوانید: دستگیری سارق ۳۰ فقره سرقت داخل خودروفرمانده انتظامی شیراز از دستگیری سارق حرفه‌ای محتویات داخل خودرو با ۳۰ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سرهنگ یوسف سپهوند جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی وی توسط فردی ناشناس، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت. وی افزود: در تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس مشخص شد شاکی دریکی از کانال‌های شبکه اجتماعی تلگرام، تبلیغی با موضوع خرید شارژ به صورت نیم‌بها مشاهده کرده که برای خرید شارژ به درگاه پرداخت بانکی هدایت‌شده و پس از خرید ناموفق، بعد از گذشت چند ساعت مبلغ ۷۵ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال از حسابش برداشت شده است. سرهنگ سپهوند اضافه کرد: پس از انجام تحقیقات تخصصی بر روی تجهیزات رایانه‌ای و مخابراتی اعضای این باند، اطلاعات ۹۴۰ فقره کارت‌بانکی و ۳۲۱ فقره سیم‌کارت کشف شد و با توجه با اسناد و مدارک به‌دست‌آمده مشخص شد اعضای این باند حرفه‌ای به این روش در حدود ۲۱ میلیارد ریال از این حساب‌های بانکی برداشت غیرمجاز داشته‌اند. این مقام انتظامی بیان داشت: در هیچ‌یک از شبکه‌های اجتماعی ازجمله کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی درگاه پرداخت بانکی وجود ندارد و تبلیغات با عناوین فروش محصولات و شارژ باقیمت غیرواقعی و خارج از عرف معمول کذب بوده و کلاه‌برداری و برنامه‌ای برای سرقت اطلاعات شهروندان است. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی از دستگیری ۳ متهم در شهرستان فریمان که با ترفند خرید محصولات کشاورزی، ۲۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سردار «محمدکاظم تقوی» با اعلام این خبر گفت: در پی نیابت قضائی چند پرونده شکایت از استان‌های غربی کشور به پلیس آگاهی شهرستان فریمان مبنی بر کلاهبرداری تحت عنوان خرید محصولات کشاورزی، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت. این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: مال باختگان پس از مراجعه به بانک متوجه شدند که چک‌های دریافتی تقلبی است و در دام یک باند کلاهبرداری بزرگ گرفتار شده‌اند. تقوی گفت: کاراگاهان پلیس آگاهی فریمان بلافاصله وارد عمل شده و با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی گسترده متوجه حضور این ۳ فرد سودجو در این شهرستان شدند و در نهایت مخفیگاه متهمان شناسایی و در یک عملیات منسجم و هماهنگ آن‌ها را دستگیر کردند. وی اظهار داشت: متهمان دستگیر شده در مواجهه با ادله و شواهد پلیس، تاکنون به ۲۵ میلیارد ریال کلاهبرداری از ۲۵ نفر به همین شیوه اعتراف کردند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ یوسف سپهوند در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی وی توسط فردی ناشناس، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت. وی افزود: در تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس مشخص شد شاکی در یکی از کانال‌های شبکه اجتماعی تلگرام، تبلیغی با موضوع خرید شارژ به صورت نیم بها مشاهده کرده که برای خرید شارژ به درگاه پرداخت بانکی هدایت شده و پس از خرید ناموفق، بعد از گذشت چند ساعت مبلغ ۷۵ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال از حسابش برداشت شده است. جانشین فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهار داشت: با بررسی فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا، ۶ نفر از اعضای این باند که در استان تهران سکونت داشتند، شناسایی و پس از اخذ نیابت قضائی، مأموران به تهران اعزام و هر ۶ نفر را دستگیر کردند و تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی که برای اقدامات مجرمانه‌شان مورد استفاده قرار می‌گرفت، از آنان کشف و توقیف شد. سپهوند اضافه کرد: پس از انجام تحقیقات تخصصی بر روی تجهیزات رایانه‌ای و مخابراتی اعضای این باند، اطلاعات ۹۴۰ فقره کارت بانکی و ۳۲۱ فقره سیم کارت کشف شد و با توجه با اسناد و مدارک به دست آمده مشخص شد اعضای این باند حرفه‌ای به این روش حدود ۲۱ میلیارد ریال از این حساب‌های بانکی برداشت غیرمجاز داشته‌اند. این مقام انتظامی بیان داشت: در هیچیک از شبکه‌های اجتماعی از جمله کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی درگاه پرداخت بانکی وجود ندارد و تبلیغات با عناوین فروش محصولات و شارژ با قیمت غیرواقعی و خارج از عرف معمول کذب بوده و کلاهبرداری و برنامه‌ای برای سرقت اطلاعات شهروندان است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
وی ادامه داد: با هماهنگی که با مقام قضایی انجام شد، کارشناسان اکیپی اعزام شدند به تهران و با اقدامات فنی، اعضای این باند که ۶ نفر بودند دستگیر شدند و تجهیزات آنها توقیف شد، در تجهیزات توقیف‌شده این افراد اطلاعات حساب بانکی حدود ۹۴۰ فقره حساب بانکی و ۳۲۱ فقره سیم‌کارت کشف شد. رئیس پلیس فتا استان مرکزی عنوان کرد: در مجموع با اقدامات فنی که انجام شد بر روی تجهیزات مناسب و مجموعه پرونده‌هایی که تشکیل شده در این حوزه مبلغ حدود ۲۱ میلیارد ریال مجموع کلاهبرداری و سرقت مبالغی است که توسط این باند صورت گرفته است. آنقی بیان کرد: مردم توجه داشته باشند در پیام‌رسان‌ها مثل تلگرام تراکنش مالی انجام ندهند چرا که پروتکلی در این پیام‌رسان‌ها تعریف نشده و افراد دقت داشته باشند که مورد سوء‌استفاده کلاهبرداران قرار نگیرند و در حوزه سایت‌هایی که ارائه خدمات پرداخت انجام می‌دهند، هم مردم توجه داشته باشند که حتما بایستی این سایت‌ها این پروتکل ssl و امنیت را داشته باشد که مورد سوء‌استفاده قرار نگیرند. وی ادامه داد: پلیس فتا هم از طریق سایت پلیس فتا به آدرس سایبر پلیس دات آی آر آماده دریافت گزارشات مردمی و رسیدگی به این گزارش‌ها است. انتهای پیام/ ع
رکنارکنا2 ماه قبل
فرمانده انتظامی شهرستان بندرانزلی گفت: ۳ نفر از اعضاء باند کلاهبردارن تلفنی با هوشیاری پلیس آگاهی در بندرانزلی دستگیر شدند. سرهنگ مجید حسینی در تشریح جزئیات این خبر بیان داشت‌: در پی تماس یک طلافروش با پلیس مبنی بر مراجعه افرادی مشکوک به طلافروشی٬ ماموران پلیس آگاهی بلافاصله در محل حضور یافتند. حسینی تصریح کرد: این باند با پرداخت مبلغ ناچیز به تکدی گران یا معتادان، کارت ملی آن‌ها را خریده و اقدام به افتتاح حساب و اخذ عابربانک می‌کردند. این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان با تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی شدند خاطرنشان کرد: تلاش‌ها برای دستگیری سایر عوامل این باند ادامه دارد. فرمانده انتظامی شهرستان بندرانزلی به شهروندان و صاحبان صنوف توصیه کرد، هرگز با یک تماس تلفنی از سوی افراد ناشناس به باجه بانک مراجعه نکرده و در دام این کلاهبرداران گرفتار نشوند و همچنین در فعالیت‌های اقتصادی هوشیار باشند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ماه قبل
خریداران خودرو وقتی به شرکت باند کلاهبرداری پا می‌گذاشتند، وعده‌های وسوسه آمیز می‌شنیدند. بررسی‌های پلیسی نشان داد مدیریت دفتر بر عهده پسر خانواده است و خیلی زود فاش شد پدر خانواده در حکیمیه تهرانپارس زندگی مخفی دارد که با دستور بازپرس، این مرد بازداشت شد. با بازجویی از این مرد ماموران دریافتند پسر او به یکی از شهرهای شمالی ایران فرار کرده است که وی نیز بازداشت شد. این پسر اعتراف کرد خودش و پدرش تحت نظر همدستشان که رئیس باند است، دست به این کلاهبرداری‌ها زده‌اند. او وقتی دید پدر و پسر راز ثروت بادآورده شان را فاش کرده‌اند اقرار کرد تاکنون از ۱۰۰ زن و مرد به بهانه پیش فروش خودرو ۱۰ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
وی به سرقت‌های مسلحانه اشاره و تصریح کرد: ۲۸ باند سرقت در ۳ ماه نخست سال جاری شناسایی و با آن‌ها برخورد شده که سرقت منزل، سرقت داخل خودرو و باندهای سارقان اماکن در رده‌های اول تا سوم قرار دارند. وی خاطرنشان کرد: بیشترین تصادف در جاده‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ بوده است که ۲۷ درصد تصادفات را شامل می‌شود که پر حادثه‌ترین محور تصادفات محور اصفهان به کاشان است، همچنین ۶۱ درصد تصادفات در روز و ۳۹ درصد تصادفات در شب اتفاق افتاده است. فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: حدود ۱۲ هزار کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است و ۳۶ باند تهیه و توزیع مواد مخدر شناسایی و منهدم شده است. وی گفت: حدود ۸۰۰ هزار امدادخواهی به صورت روزانه از پلیس ۱۱۰ صورت گرفته است که تصادفات، نزاع و درگیری و سرقت در رتبه‌های اول تا سوم قرار داشته‌اند. فرمانده انتظامی استان اصفهان بیان کرد: در حوزه موبایل قاپی آمار محدود بوده است و هوشیاری مردم نیز در این زمینه نیز تاثیرگذار است، ضمن این‌که نباید در محیط‌های شلوغ از تلفن‌های همراه استفاده کرد.
رکنارکنا2 ماه قبل
وی اضافه کرد: با تحقیقات ویژه پلیسی و تصاویر دوربین‌های مداربسته شناسایی محل سکونت و اختفای اعضای باند کلاهبرداری آغاز و ۹ اعضای باند جعل و کلاهبرداری در مناطق مختلف شهرستان فردیس دستگیر شدند. وی افزود: این افراد در فرصت مناسب از طریق دستگاه ATM یا POS محل فروش وجه را برداشت می‌نمودند. محمدیان اظهار داشت: متهمان در اعترافات خود به بیش از ۳۰ فقره خرید کارت بانکی برای انتقال در امر کلاهبرداری و چندین فقره خالی کردن حساب‌های مالباختگان اعتراف کرده و تلاش برای دستگیری سایر همدستان و همچنین مالباختگان ادامه دارد. وی یادآور شد که میزان مبلغ کلاهبرداری و خسارت وارد شده به دستگاه‌های کارت خوان ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است. وی گفت: ناآشنایی مردم با خدمات الکترونیکی (انجام امورات با ATM، کش لیس، پرداخت‌ها و خریدهای اینترنتی و …) موجب شده تا کلاهبرداران با سو استفاده از ناآگاهی سوژه‌ها به راحتی اقدام به تحصیل مال با این روش کرده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز، سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی استان البرز در گفت و گو با خبرنگار فارس در البرز گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری از دستگاه‌های غیرنقدی عابربانک، پیگیری موضوع در دستورکار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت. فرمانده انتظامی استان البرز افزود: در تحقیقات اولیه از مالباخته مشخص شد زمانی که وی در مقابل دستگاه‌های غیرنقدی بانک در حال تراکنش و جابجایی پول بود، افرادی که در آن محل حضور داشتند به او اعلام می‌کردند که دستگاه خراب است و او را قبل از فشردن دکمه لغو به سوی دیگری هدایت و با انتخاب گزینه انتقال، وجه فرد را به کارت سرقتی یا خریداری شده که از قبل از افراد معتاد و معلوم الحال تحویل گرفته بودند، منتقل می‌کردند و از محل متواری می‌شدند و در فرصت مناسب از طریق دستگاه خودپرداز اقدام به خالی کردن حساب می‌کردند. وی بیان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی البرز با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه یکی از متهمان را در کرج شناسایی کرده و با هماهنگی قضائی، متهم را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند؛ در بازجویی‌های صورت گرفته از متهم هشت نفر همدست وی شناسایی و در یک اقدام ضربتی دستگیر و به پلیس آگاهی استان منتقل شدند. محمدیان اظهار کرد: متهمان تاکنون به بیش از ۳۰ فقره خرید کارت برای انتقال در امر کلاهبرداری و چندین فقره خالی کردن حساب‌های مالباختگان اعتراف کردند و تلاش برای دستگیری سایر همدستان احتمالی و شناسایی مالباختگان ادامه دارد.

عاقبت مرگبار خودخواهی در مسابقات اتومبیلرانی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 ماه قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک مسابقه اتومبیلرانی در ایالت پوئبلا (مکزیک) به وقوع حادثه‌ای وحشتناک منجر شد. در جریان این مسابقه، یکی از شرکت کنندگان با خودخواهی و با هدف جلو افتادن از یک رقیب، ضربه محکمی به خودروی او زد و آن خودرو که تعادلش را از دست داده بود، از مسیر مسابقه خارج شد. تماشاچیانی که در محل خروج خودروی مذکور از مسابقه قرار داشتند، به دلیل برخورد آن به شدت مجروح شدند و ۲ تن نیز جان باختند. بیشتر بخوانید: دانش آموزان کنکوری در دام یک باند کلاهبرداری + فیلمانتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید