آخرین و مهم‌ترین اخبار مربوط به زنان و بانوان

اخبار « بانوان »

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، متقاضیان دریافت گذرنامه باید مراحلی را طی کنند که در ادامه می‌توانند این مراحل را بخوانند. ۲- واریز هزینه صدور گذرنامه و عوارض شهرداری قابل پرداخت از طریق سامانه pos بانکی (دستگاه کارتخوان بانکی) مستقر در مراکز گذرنامه و دفاتر پلیس +۱۰. ۹- ارائه موافقت رسمی همسر برای بانوان شوهر دار، موافقت رسمی ولی یا قیم برای متقاضیان کمتر از ۱۸ سال تمام. ۱۱- در مورد بانوان شوهر دار که همسرشان مفقودالاثر، غایب یا غیرقابل دسترسی می‌باشد ارائه نامه از دادستان محل درخواست گذرنامه الزامی می‌باشد. ۱۵- ارائه گذرنامه قبلی در صورت دارا بودن گذرنامه معتبر۱۶- ارائه آدرس صحیح پستی محل سکونت به همراه کد پستی
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین33 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، متقاضیان دریافت گذرنامه به نکات ذیر توجه کنند. تهیه، تکمیل و ارائه فرم صدور گذرنامه (از طریق دفاتر پلیس +۱۰). واریز هزینه صدور گذرنامه و عوارض شهرداری قابل پرداخت از طریق سامانه pos بانکی (دستگاه کارتخوان بانکی) مستقر در مراکز گذرنامه و دفاتر پلیس +۱۰. دانشجویان بورسیه مشغول به تحصیل در خارج از کشور، همسر و فرزندان آنان در صورت ارائه نامه از سوی وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پرداخت هزینه‌های مذکور معاف می‌باشند.
فارسفارس1 ساعت قبل
رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان گفت: کمیته پارالمپیک به ما کمک‌هایی داشته اما هزینه تمام شده ما ۲ برابر این کمک‌هاست. ما ناامید نیستیم اما ورزشکاران ما کار سختی پیش‌رو دارند چون سهمیه‌ها در بخش انفرادی توزیع می‌شود و هر کشور فقط می‌تواند یک سهمیه بگیرد. در مجموع سه سهمیه در بخش زنان و سه سهمیه در بخش مردان توزیع می‌شود. وی ادامه داد: ما تیم را به هلند بردیم و ۶۹۵ میلیون تومان هزینه کردیم اگر بخشی از این پول را مثلا برای پارا هزینه نمی‌کردیم شاید می‌توانستیم تیم ریکرو را به فیلیپین اعزام کنیم. وی درباره کمک مالی کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش عنوان کرد: کمیته بر اساس شاخص‌هایی که دارد اعتبارات را می‌دهد اما وزارت ورزش جا برای بیشتر دادن بودجه دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، همین گرانی چندبرابری قیمت چادر مشکی خانم‌های محجبه را با چالش جدی مواجه کرده است؛ گرانی چند برابری چادر مشکی صدای فعالان فضای مجازی را هم در آورده است. به خصوص اینکه هجمه‌های فرهنگی متعددی نیز موضوعاتی نظیر «حجاب» را دنبال می‌کند، اما به نظر می‌رسد در کنار این هجمه‌های فرهنگی، گرانی چندبرابری چادر مشکی ضربه آخر را به بدنه این پوشش مبتنی بر باور بانوان کشورمان وارد کند. ژله و مربا ارز دولتی می‌گیرد چادر مشکی نه! با گشتی در بازار چادر مشکی دستتان می‌آید که یکی از متأثرترین کالاها از تورم یک‌ساله اخیر چادر مشکی است. هر چند سایر کالاها هم از این تورم بی‌تأثیر نبوده‌اند، اما چادر مشکی فرق می‌کند و یک لباس عادی نیست.

تیم ملی وزنه برداری ایران آماده انتقام‌گیری از چین

6+
ایسناایسنا2 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
وعده‌های دولتایجاد گسل‌های جنسیتی برای راه اندازی آشوب و اغتشاش، تنها یکی از دلایل ضریب دادن به موضوع «دختر آبی» توسط طیف حامی دولت است. اما یکی دیگر از دلایل ضریب دادن به ماجرای دختر آبی توسط جریان سیاسی خاص، به حاشیه رفتن زنگ حساب دولت است. افکار عمومی دیگر به هیچ عنوان بهانه‌هایی همچون «مشغول بودن دولت به آواربرداری از اقدامات دولت قبل» و «مداخله دولت پنهان» و «دولت سایه» و …را نمی‌پذیرد. ۲۰- دولت آینده دولت ادب و اخلاق خواهد بود و این برای دولت تدبیر یک اصل است. پروژه «دختر آبی» نیز یکی از قطعات این پازل است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
متقاضیان دریافت گذرنامه به نکات ذیر توجه کنند. تهیه، تکمیل و ارائه فرم صدور گذرنامه (از طریق دفاتر پلیس +۱۰). واریز هزینه صدور گذرنامه و عوارض شهرداری قابل پرداخت از طریق سامانه pos بانکی (دستگاه کارتخوان بانکی) مستقر در مراکز گذرنامه و دفاتر پلیس +۱۰. در مورد بانوان شوهر دار که همسرشان مفقودالاثر، غایب یا غیرقابل دسترسی می‌باشد ارائه نامه از دادستان محل درخواست گذرنامه الزامی می‌باشد. ارائه گذرنامه قبلی در صورت دارا بودن گذرنامه معتبرارائه آدرس صحیح پستی محل سکونت به همراه کد پستی۲۳۲۳۱
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ساعت قبل
رحیمی درباره ورود به ورزشگاه آزادی و تماشای دربی، اظهار کرد: ‌ تماشاگران این دیدار حتما باید بلیت الکترونیک تهیه کنند و با توجه به سیاست‌های فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش هیچ گونه بلیت‌فروشی مقابل درب ورزشگاه انجام نخواهد شد. به همین دلیل افرادی که قصد ورود به ورزشگاه را دارند باید از قبل بلیت الکترونیکی بخرند. هشدار پلیس به پرسه‌زنان در اطراف مدارسهمچنین رئیس پلیس پایتخت از دستگیری ۴۰۸ تن از اراذل و اوباش پایتخت در عملیات ماموران پلیس امنیت خبر داد. به گزارش «ایسنا» سردار حسین رحیمی به بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمان به ویژه افرادی که بخواهند در کنار مدارس مستقر شده یا برای دانش‌آموزان ایجاد مزاحمت کنند، به‌طور ویژه در دستور کار پلیس است و ماموران با هر گونه پرسه‌زنی در اطراف مدارس، توزیع مواد مخدر و ایجاد مزاحمت برای مردم با جدیت برخورد خواهد کرد، شهروندان نیز می‌توانند در صورت مشاهده چنین مواردی مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اطلاع‌رسانی کنند.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱3 ساعت قبل
اختصاصی | فوتبال ایران در دو دهۀ اخیر با وجود داشتن شعارهایی مبنی بر حرکت به سوی حرفه‌ای شدن، دائما در یک سیکل معیوب در حال حرکت بوده است. ورزش ۱۱ - در پشت تمامی شوخی‌هایی که اهالی رسانه با فوتبال ایران و اتفاقات درون آن صورت می‌دهند، انتظارات برآورده نشده‌ای نهفته است که در این سال‌ها مخاطبان، تنها شعارهایی از اجرایی شدن آن را به گوش شنیده‌اند تا تکرار مکرر جملاتی نظیر جملات زیر، برای فوتبال ایران در سال ۲۰۵۰ نیز همچنان تصور شود! به طرزی که در سال ۲۰۵۰ نیز ادعاهایی نظیر ادعاهای زیر را خواهیم شنید: هواداران فوتبال ایران- سازمان خصوصی سازی با به مزایده گذاشتن سرخابی‌های پایتخت در این برهه زمانی مخالفت کرد! - شکایت هر ۱۶ تیم حاضر در لیگ برتر از داور بازی تیم شان به دلیل داوری ضعیف در هفته گذشته- ناکامی در برگزاری دربی به صورت ۹۰-۱۰- میثاقی در برنامۀ شب گذشته توسط مهمان برنامه تحقیر شد- تیم امید برای ۱۹۲۶۹ بار از صعود به المپیک باز ماند! - پرونده‌ی شکایت هر ۱۷ مربی قبلی تیم ملی در فیفا کماکان مختومه نشده- سایه‌ی سنگین پرویز مظلومی و حمید درخشان روی نیمکت استقلال و پرسپولیس-سخنگوی دولت: شرایط برای حضور بانوان در بازی‌های لیگ تا ماه آینده فراهم می‌شود-وزیر ورزش خبر بالا را تکذیب و از آماده نبودن زیر ساخت‌ها خبر داد-مشاور رئیس جمهور در امور بانوان از قانونی بودن ورود بانوان به ورزشگاه خبر داد وی افزود هیچ منعی برای ورود بانوان وجود ندارد-رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرد: الان اولویت فوتبال ما ورود بانوانه؟؟؟ ما تنها فدراسیون پنج ستاره‌ی کل منظومه شمسی هستیم و آیین نامه فیفا تاثیر گذار نیست- فیفا در بیانیه‌ای از ایران خواست به هرشکلی شده مقدمات و زیر ساخت‌های حضور بانوان در ورزشگاه را فراهم نماید اگر برایشان خیلی سخت نخواهد بود!
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که حزب لیکود روی فیسبوک نتانیاهو پیامی منتشر کرد که سیاست‌های این شرکت در مورد نفرت‌پراکنی را نقض کرد. در این پیام آمده بود که عرب‌های ساکن سرزمین‌های اشغالی «می‌خواهند همه ما را از بین ببرند، زنان، کودکان و مردان را.» این پیام روی صفحه نتانیاهو در فیسبوک منتشر شد و سپس حزب لیکود آن را حذف کرد. فیسبوک در بیانیه‌ای اعلام کرد: پس از بررسی دقیق فعالیت انتخاباتی ربات‌های لیکود متوجه شدیم که سیاست ما علیه نفرت‌پراکنی نقض شده است. این شرکت افزود: ما موقتا فعالیت این ربات را به مدت ۲۴ ساعت تعلیق کردیم. یک سخنگوی حزب لیکود وابسته به نتانیاهو گفت که تعلیق این ربات از صبح پنجشنبه شروع شده است.

خبر خوش دستگاه قضا برای بانوان/ لایحه ۷۷ ماده‌ای صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- متن لایحه صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت از سوی رئیس دستگاه قضا ابلاغ و به دولت ارسال شد. ث- ارتقاء شاخص‌های دادرسی اسلامی و عادلانه در خصوص بانوان موضوع این قانون. ث- ایجاد فضای گفتمانی در راستای حفظ کرامت زن در چارچوب‌های بومی ایرانی اسلامی و مقابله با گفتمان‌های معارض موضوع قانون. تبصره - ارائه خدمات به بانوان موضوع این قانون در مناطقی که بانوان متخصص و آموزش دیده حضور دارند، توسط ایشان انجام شود. تبصره ۳- ارائه خدمات به بانوان موضوع این قانون در مناطقی که پلیس زن حضور دارند، توسط ایشان انجام شود.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد محمدعلی شجاعی عصر امروز در شورای آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار داشت: تا زمانی که مصوبات و خروجی نهایی جلسات آموزش و پرورش مشخص نشود دیگر جلسات شورای آموزش و پرورش استان دایر نشود‌. وی با انتقاد از عدم اجرای مصوبات جلسه گذشته آموزش و پرورش استان افزود: اینکه پس از گذشت سه ماه از تصویب مصوبات جلسه شورای آموزش و پرورش گذشته حتی یک قدم هم در راستای اجرای مصوبات برداشته نشده و جلسات این شورا را به یک مهد کودک به جهت شوخی و طنز تبدیل کرده است. لذا ظرف هفت روز آینده مصوبات جلسه پیشین آموزش و پرورش باید تعیین تکلیف شود. استاندار خراسان شمالی با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش و نداشته‌های آن در استان تصریح کرد: در حال حاضر نداشته‌های آموزش و پرورش در استان به خوبی خود را نشان می‌دهد و اینکه نرخ بی سوادی زنان روستایی استان پایین‌تر و بدتر از میانگین کشوری است سبب شده بهره‌وری کشاورزی در استان پایین بیاید. استاندار خراسان شمالی در پایان با اشاره به توزیع بسته‌های حمایتی برای دانش‌آموزان نیازمند و محروم استان اضافه کرد: توزیع بسته‌های حمایتی به صورت مقطعی در بین دانش‌آموزان دردی را درمان نمی‌کند.
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
طبق اعلام مسئولان برگزاری رقابت‌های لیگ برتر بانوان، بازی‌های دوره جدید این رقابت‌ها نیز به مانند سال‌های گذشته در روزهای جمعه و راس ساعت ۱۰ صبح برگزار خواهد شد. برنامه برگزاری رقابت‌های لیگ برتر بانوان قطعی شد و با توجه به اعلام مسئولان برگزار کننده این رقابت‌ها بازی‌های این فصل نیز راس ساعت ۱۰ صبح روزهای جمعه برگزار خواهد شد. در این رابطه با گلاره ناظمی، مسئول برگزار کننده رقابت‌های لیگ برتر بانوان صحبت کردیم تا دلیل وی برای برگزاری این رقابت‌ها در ساعت نامتعارف ۱۰ صبح را بدانیم. او درباره چگونگی رسیدن به این ساعت نیز گفت: ما ۱۱ سال است که بازی‌های لیگ برتر بانوان را برگزار می‌کنیم و همیشه هم در همین ساعت بوده است. بنابراین اولین دلیل ما و البته رضایت تیم‌ها برای این ساعت هوای نسبتا گرم نسبت به عصر بود.
فراروفرارو4 ساعت قبل
هر دو جریان عمده سیاسی کشور در مسیر قطبی‌سازی پیش می‌روند و برای اینکه آتش احساسات و عواطف جامعه را برانگیزند دیگری را متهم به قطبی‌سازی جامعه می‌کنند. این آینده‌پژوه بیان کرد: در انتخابات وقتی طبقات گوناگون اجتماعی احساس قرابت، احترام و تعین جایگاه معنادار و تعریف‌شده نداشته باشند و به درخواست‌ها و نیاز‌های آن‌ها توجه نشود، میلی به حضور در فعالیت سیاسی از خود نشان نمی‌دهند. این معنا از سوی جناح‌های گوناگون سیاسی در جوامع اقتدارگرا دنبال می‌شود. وی اضافه کرد: از این جهت اکنون قطبی کردن جامعه چندان جواب نخواهد داد، جریان‌های سیاسی در حال تشدید سطح اتهامات به همدیگر در زمینه قطبی کردن جامعه هستند و به اعتقاد من همین اتهام‌زنی‌ها زمینه‌ساز قطبی کردن جامعه در آستانه انتخابات است. بر این مبنا وقتی مردم از رویکرد‌های اصلاحی ناامید شوند، جهت‌گیری‌های اصلاح‌طلبانه آن‌ها انقلابی می‌شود و این می‌تواند گام بعدی حرکات سیاسی و اجتماعی یک جامعه را رقم بزند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، پاتریس اورا مدافع پیشین منچستریونایتد که برای طی کردن دوره‌های مربیگری در این باشگاه حضور دارد، می‌گوید به این باشگاه بازگشته تا بازیکنان این تیم درک کنند بازی برای منچستریونایتد چه معنا و مفهومی دارد. هافبک پیشین تیم ملی فرانسه که در تمرین تیم زیر ۲۳ سال منچستریونایتد و تیم بانوان این باشگاه حضور یافته بود در گفت‌وگو با رسانه‌ها اظهار داشت: من اینجا هستم، چون اینجا خانه من است، برای طی کردن دوره‌های مربیگری هم جایی بهتر از خانه آدم وجود دارد؟ پاتریس اورا که بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ برای شیاطین سرخ بازی کرد، در ادامه افزود: می‌خواهم بازیکنان منچستریونایتد اطمینان حاصل کنند که وقتی بازیکنان پیراهن این باشگاه را بر تن می‌کنند، درک کنند چه پیشینه و سابقه‌ای پشت این پیراهن وجود دارد. من اینجا هستم تا اطمینان حاصل کنم که بازیکنان درک کنند بازی برای این باشگاه چه معنا و مفهومی دارد. انتهای پیام/
رکنارکنا5 ساعت قبل
مینو محرز، رییس مرکز تحقیقات ایدز در نشست خبری با محوریت بیماری ایدز و چالش‌های دارویی این بیماری اظهار کرد: مرکز تحقیقات، آزمایشگاهی که آزمایش‌های لازم در مورد مقاومت دارویی انجام می‌دهد و همچنین کلینیک ایدز که ماهیانه ٧٠٠ بیمار مبتلا به ایدز دارد، در یک مجموعه کنار هم قرار گرفته‌اند. رییس مرکز تحقیقات ایدز تاکید کرد: ایران در بین کشور‌های منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا از نظر تحقیقات و درمان بیماری ایدز حرف اول را می‌زند. رییس مرکز تحقیقات ایدز اظهار کرد: باشگاه یاوران مثبت، برای پیشگیری از ابتلا به بیماری در مرکز تحقیقات ایدز راه اندازی کرده‌ایم. او ادامه داد: آیات عظام قم تاکید دارند که باید بیماران مبتلا به ایدز شناسایی شوند و هیچ انگی به بیماران نباید زده شود، باید نگرش منفی را به مثبت تبدیل کنیم. دهقان منشادی بیان کرد: رژیم درمانی بیماران مبتلا به ایدز در ایران همان رژیم درمانی خط اول دنیاست. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
همشهریهمشهری5 ساعت قبل
سخن اصلی در میزگرد همشهری موضوع خشونت خانگی- نه مفاهیم و معنایش- که گونه‌ها و شیوه‌های شناسایی آن است. یکی از ایرادها در مورد لایحه پیش‌نویس «خشونت خانگی» این است که راهکارها را لزوما در قانون نباید گنجاند بلکه باید ریشه‌های خشونت خانگی را یافت که منحصر به قانون‌نویسی و جرم‌انگاری محدود نشود. حتی در ترکیه که قانون خشونت خانگی مناسبی دارد، خرده‌فرهنگ‌ها یا باورهای سنتی شبیه «خون‌بس» وجود دارد. قسمت اعظمی از ریشه خشونت خانگی، فرهنگی و سنتی است که باید برای بهبود آن اندیشه و کار انجام شود. محمدجواد مطهری فر: خشونت در پیش‌نویس قانون خشونت خانگی تعریف شده و برخلاف نگرش غالب در جامعه که خشونت را تنها جسمی و جنسی می‌داند، انواع خشونت روانی، جسمی و کلامی پیش‌بینی شده استکامبیز نوروزی: نویسندگان پیش‌نویس قانون مبارزه با خشونت خانگی، مشکلات را درست متوجه شده‌اند اما روش قانون‌نویسی آنها مشکل دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ساعت قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، متقاضیان دریافت گذرنامه به نکات ذیر توجه کنند. تهیه، تکمیل و ارائه فرم صدور گذرنامه (از طریق دفاتر پلیس +۱۰). واریز هزینه صدور گذرنامه و عوارض شهرداری قابل پرداخت از طریق سامانه pos بانکی (دستگاه کارتخوان بانکی) مستقر در مراکز گذرنامه و دفاتر پلیس +۱۰. در مورد بانوان شوهر دار که همسرشان مفقودالاثر، غایب یا غیرقابل دسترسی می‌باشد ارائه نامه از دادستان محل درخواست گذرنامه الزامی می‌باشد. ارائه گذرنامه قبلی در صورت دارا بودن گذرنامه معتبرارائه آدرس صحیح پستی محل سکونت به همراه کد پستیانتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
با این‌حال طیفی از اصلاح‌طلبان تندرو بعد از خروج آمریکا از برجام همچنان خواستار مذاکره آن هم در سطح سران دو کشور بودند. اوج این طرز تفکر اصلاح‌طلبانه نامه‌ای بود که خردادماه سال گذشته از سوی برخی چهره‌های اپوزیسیون و اصلاح‌طلبان داخلی به امضا رسید. او معتقد است از این طریق باید به سمت مذاکره رفت زیرا گزینه بازگشت آمریکا به برجام غیرواقع‌بینانه است! همین پمپئو و بولتون مخالف مذاکره با ایران در زمان اوباما بودند و می‌گفتند که اوباما با مذاکره با ایران، عمر جمهوری اسلامی را طولانی کرد. اگر آمریکایی‌ها تحریم‌ها را کامل بردارند و به برجام بازگردند، ایران می‌تواند مانند گذشته در قالب ۱+۵ نه به شکل جداگانه با آمریکا مذاکره کند.
همشهریهمشهری5 ساعت قبل
مستند «بانو» در ۸۲ دقیقه روایت‌گر زندگی پرفراز و نشیب بانو عصمت احمدیان، از زنان تاثیرگذار اهواز است. در ادامه این مراسم فریده فرخی نژاد، گوینده خبر در وصف مستند «بانو» گفت: همان طور که رهبر انقلاب فرمودند کاری که هنر می‌تواند انجام دهد شاید صدها ساعت منبر سخنرانی نتواند. زندگی پر از نشاط، پر از تلاش، خستگی ناپذیری، مجاهدت، روحیه انقلابی و مقاومت. در ادامه مراسم عصمت احمدیان، سوژه اصلی مستند «بانو» هم گفت: وقتی خدا آدم را خلق کرد به خود گفت تبارک الله احسن الخالقین. قبل از اینکه فیلم جهت‌دار بسازم یک فیلم انسانی ساختممحمد حبیبی منصور کارگردان مستند «بانو» در خصوص تولید این اثر گفت: ما سعی کردیم فضا دراماتیزه شود.
همشهریهمشهری5 ساعت قبل
طبق این حکم، غیر از زنان، دانش‌آموزان دختر نیز باید در مدارس از پوشش کامل و روبنده استفاده می‌کردند. دلیل این حکم، جلوگیری از حوادث اخلاقی اعلام شده بود. اعتراض به حکم اجبار استفاده از روبنده در شبکه‌های اجتماعی باعث عقب‌نشینی مسئولان دولتی شد. معترضان از دولت خواسته‌اند به جای محدود کردن زنان، به برخورد با افرادی بپردازند که زنان را آزار و اذیت می‌کنند. دانش‌آموزان دختر در ایالت خیبر پختونخوا از نوعی نیم‌چادر به اسم دوپاتا استفاده می‌کنند که همه بدن را نمی‌پوشاند.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، عباس علایی مقدم عصر امروز در مجمع انتخاباتی هیات بسکتبال استان قزوین که با حضور طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، اظهار داشت: استان قزوین در سالیان گذشته با تامین برخی از زیرساخت‌ها توانسته است در رشته بسکتبال جایگاه خوبی در کشور کسب کند و امروز با نمایش شایستگی‌های خود توان میزبانی لیگ برتر بسکتبال کشور را کسب کند. وی بیان کرد: در حال حاضر بسکتبال استان قزوین جایگاه خوبی در کشور کسب کرده است و حمایت مجموعه مدیریت شهری موجب تقویت این جایگاه شده است اما برای حفظ این وضعیت نیازمند همراهی مسئولین استانی هستیم. مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین خاطرنشان کرد: بسکتبال استان قزوین امروز در جایگاه خوبی است و برای حفظ این وضعیت نیازمند برنامه ریزی دقیق، نیازسنجی و حمایت از بسکتبالیست‌های استان هستیم. علایی مقدم افزود: قطعا برگزاری لیگ بسکتبال کشور در قزوین می‌تواند به تسریع این روند کمک کند و ورزشکاران استان برای حضور در رقابت‌ها انگیزه بیشتری خواهند داشت. وی بیان کرد: تیم دختران استان قزوین سال گذشته در لیگ دسته یک بسکتبال کشور توانست مقام سوم را کسب کند و امیدواریم امسال بتواند این جایگاه را ارتقاء بخشد.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
تیم ملی وزنه برداری ایران در مسابقات قهرمانی جهان به دنبال این است انتقام قهرمانی آسیا را از چین بگیرد و بتواند بر سکوی نخست جهان قرار گیرد. خبرگزاری ایسنا: تیم ملی وزنه برداری ایران در مسابقات قهرمانی جهان به دنبال این است انتقام قهرمانی آسیا را از چین بگیرد و بتواند بر سکوی نخست جهان قرار گیرد. تیم ملی وزنه‌برداری ایران از روز چهارشنبه هفته جاری رقابت خود را در مسابقات قهرمانی جهان در پاتایای تایلند آغاز می‌کند. تیم ایران با ۱۰ وزنه بردار مرد و ۴ وزنه بردار زن در مسابقات شرکت کرده است. امسال تیم ایران یک غایب بزرگ به نام سهراب مرادی دارد و قطعا اگر مصدومیت برایش اتفاق نمی‌افتاد، یکی از شانس‌های طلایی ایران بود.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، مراسم قرعه‌کشی فصل جدید لیگ برتر فوتبال بانوان روز گذشته برگزار شد و ۱۲ تیم حاضر در این فصل از رقابت‌ها حریفان خود را شناختند. تیم‌ها تا ۹ مهرماه زمان دارند تا اسامی ۱۴ بازیکن خود را در سازمان لیگ ثبت کنند. در صورت انصراف ۲ تیم از حضور در مسابقات نیز ۱۰ تیرماه قرعه‌کشی دوباره‌ای انجام خواهد شد. محمودی که ۲ فصل قبل سرمربی‌گری تیم راه‌یاب ملل مریوان را بر عهده داشت، در فصل گذشته هدایت ذوب‌آهن اصفهان را بر عهده گرفته و جانشین مژگان مدایم‌زاده شده بود. هدایت سپاهان در فصل گذشته لیگ برتر بر عهده سمیه شهبازی بود که با این تیم به مقام سوم مسابقات رسید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
به گزارش مشرق، تنها در ۶۳۰۰ حمله هوایی ثبت شده به مناطق غیرنظامی یمن در ۴٫۵ سال گذشته ۸۴۰۰ نفر شهید و ۹۶۰۰ نفر هم زخمی شده‌اند. بخش بزرگی از این تلفات را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. تصاویر برخی از قربانیان جنایات یک روز گذشته سعودی در یمن را مشاهده می‌کنید:
فردا نیوزفردا نیوز6 ساعت قبل
در سال ۹۴ که شما نایب رئیس مجلس بودید، صد در صد سهام نیشکر هفت تپه به دو جوان ۲۸ و ۳۱ساله واگذار شد. جنابعالی قریب به دوازده سال قبل، از سوی مردم تهران به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی انتخاب شدید. بعنوان یک مصداق مشخص خوب است درباره موضوع مشکلات تلخ کارگران نیشکر هفت تپه به افکار عمومی توضیح بدهید. فریاد پیشکشتان، حتی یک تذکر از شما در سابقه مذاکرات مجلس ثبت نشده است! شما دوازده سال نماینده مجلس بودید و در مقطعی از آن، نایب رئیس.
مهرمهر6 ساعت قبل
بهروز کارخانه در گفتگو با خبرنگار مهر از اعزام تیم کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان همدان به دهستان «یخاب» استان خراسان جنوبی خبر داد. وی گفت: این کاروان شامل فوق تخصص ریه، فوق تخصص نفرولوژی کودکان، متخصص داخلی، متخصص رادیولوژی، متخصص زنان، متخصص طب فیزیکی، ۲ نفر دندانپزشک، ۲ نفر پزشک عمومی، ماما، تکنسین دارویی، متخصص تغذیه، روانشناس، اپتومتریست، عینک ساز و ۷ نفر پشتیبان است. وی با اشاره به خدمات ارایه شده این کاروان گفت: در نخستین روز از اعزام کاروان سلامت استان همدان به دهستان یخاب استان خراسان جنوبی ویزیت ۹۹ نفر توسط متخصصین و ویزیت ۱۶۶ نفر توسط پزشکان عمومی انجام شد. کارخانه از ارایه خدمات دندانپزشکی به ۵۹ نفر و خدمات فیزیوتراپی به ۶۵ بیمار خبر داد و گفت: ۵۵ مورد تزریقات، تحویل ۱۲۷ عینک طبی و آفتابی، ویزیت ۴۵ نفر توسط اپتومتریست و تحویل ۲۲۵ مورد نسخه دارو نیز از سایر خدمات بوده است. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان اضافه کرد: کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان همدان ارایه آموزهای بهداشت دهان و دندان، غربالگری سرطان سینه، آموزش پیشگیری از دیابت و کنترل قند و فشار خون را در برنامه دارد.
الفالف6 ساعت قبل
اگر مسئله، صرفا شرع باشد که حضور مردان هم در ورزشگاها خلاف شرع است و باید در استادیوم آزادی را کاملا بست. ***تاجیک: کوتوله‌هایی آمدند و اصلاح‌طلبی را قبضه کردندمحمدرضا تاجیک از نظریه‌پردازان اصلاح‌طلب، گفت‌وگویی با خبرآنلاین داشته که بخش‌هایی از آن را می‌خوانید: «-جریان اصلاح‌طلبی و گفتمان اصلاح‌طلبی اولا باید به قد و قامت یک گفتمان درآید. ما از گفتمان اصلاح‌طلبی نامش را مصرف می‌کنیم، هنوز به قد و قامت یک گفتمان در نیامده، هنوز تبدیل به یک منظومه معنایی نشده است. مثلا اگر در تهران نتوانستیم ۳۰ نفر افرادی که حقیقتا به اندیشه‌های اصلاح‌طلبی باور دارند، در لیست بگنجانیم، الزاما لیست ۳۰ نفره نخواهیم داد. این در حالی است که افراطیون مدعی اصلاحات و اعتدال، بیشترین استفاده را از طیف لاریجانی در جریان تصویب برجام کردند.

به انتهای لیست رسیدید

بانوان

در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار مربوط به زنان و بانوان را می‌خوانید.