بانک

بانک

همشهریهمشهری1 روز قبل
به‌نظر می‌رسد این رویداد تداوم روند کاهش نرخ تورم را، در ماه‌های آینده با مقاومتی جدی مواجه خواهد کرد. البته حتی با فرض تحقق این وعده، اقتصاد ایران همچنان با نرخ تورم بالا در بین کشورهای جهان مواجه خواهد شد. برآوردهای مرکز آمار، در شرایطی که آمارهای بانک مرکزی کماکان کتمان می‌شود، نشان می‌دهد نرخ تورم ماهانه بهمن‌ماه در مناطق شهری ۱٫۲درصد، نرخ تورم نقطه به نقطه ۲۵٫۱درصد و نرخ تورم سالانه هم ۳۶٫۵درصد بوده است. همچنین نرخ تورم ماهانه یک‌ماه مانده به پایان سال‌جاری در مناطق روستایی ۷دهم درصد، نرخ تورم نقطه به نقطه ۲۴٫۴درصد و نرخ تورم سالانه هم ۴۰٫۱درصد برآورد شده که نشان می‌دهد نرخ تورم سالانه نقاط روستایی از نقاط شهری همچنان بیشتر است. این گزارش می‌افزاید در بهمن‌ماه نرخ تورم ماهانه گوشت قرمز ۱٫۱درصد منفی بوده درحالی‌که شاخص قیمت سبزی رشدی ۴درصدی را تجربه کرده است.
انتخابانتخاب1 روز قبل
تسهیلات مشارکت مدنی بانک ملی ایران راهی مطمئن برای اشخاص حقیقی و حقوقی است که به توسعه فعالیت‌های تولیدی، بازرگانی و خدماتی خود می‌اندیشند. به گزارش انتخاب به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، مشارکت مدنی فرصتی مناسب برای ایجاد، توسعه، تکمیل و نوسازی واحدهای تولیدی اعم از صنعتی، معدنی، کشاورزی، مسکن و همچنین توسعه امور وارداتی و صادراتی است و اشخاص می‌توانند در قالب آن، طرف معامله بانک قرار گیرند. در این تسهیلات سهم الشرکه نقدی یا غیرنقدی متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی، به نحو مشاع و به منظور انتفاع طبق قرارداد با بانک تقسیم می‌شود. بانک ملی ایران از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه بالغ بر ۵۸ هزار و ۲۷۸ فقره تسهیلات مشارکت مدنی به ارزش ۲۸۸ هزار و ۳۵۵ میلیارد ریال پرداخت کرده است. همچنین این بانک در ۱۰ ماه ابتدای امسال یک میلیون و ۵۵۳ هزار و ۵۹۲ فقره تسهیلات در قالب عقود اسلامی پرداخت کرده است که ارزش ریالی این تسهیلات به ۹۵۲ هزار و ۴۱۹ میلیارد ریال بالغ می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور تا سقف ۷۵۰، ۲۵۰ و ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه‌ای و ۵۰۰، ۱۵۰ و ۱۵۰ میلیارد ریال تملک دارایی سرمایه‌ای به ترتیب به استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان تخصیص داد. افزون بر این، برای استان سیستان و بلوچستان، مبلغ یک هزار میلیارد ریال، استان هرمزگان، مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال و استان کرمان مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت با سود و کارمزد چهار درصد با راهبری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک‌های عامل با معرفی وزارت جهاد کشاورزی، به شرح جدول پیوست که به مهر دفتر هیئت دولت تأیید شده است، برای جبران خسارت‌های وارده به بهره برداران بخش کشاورزی ناشی از وقوع بارندگی شدید و سیل دی ماه سال ۱۳۹۸ با ضمانت زنجیره‌ای پرداخت می‌شود.
انتخابانتخاب1 روز قبل
سپرده‌های مردم را جذب می‌کنند، منابع را تجهیز می‌کنند و بر اساس مجوزهای قانونی از محل آنها سرمایه‌گذاری کرده و یا تسهیلات ارائه می‌کنند. طبق قانون مدنی وکیل امانت‌دار و موظف است که به بهترین شکل، منافع موکل خود را تأمین کند. سپرده‌های مردم را جذب می‌کنند، منابع را تجهیز می‌کنند و بر اساس مجوزهای قانونی از محل آنها سرمایه‌گذاری کرده و یا تسهیلات ارائه می‌کنند. طبق قانون مدنی وکیل موظف است که به بهترین شکل، منافع موکل خود را تأمین کند. اما تا آن مقطع اقتصاد آمریکا به‌قدری رشد کرده بود که بانک‌ها توان تأمین تمام منابع مورد نیاز توسعه‌ی اقتصادی را نداشتند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
بانک تجارت به دلیل استقبال هموطنان هنر دوست، بازدید ازاولین گالری موزه این بانک را به مدت سه روز دیگر (سوم تا پنجم اسفند) تمدید کرد. به گزارش انتخاب به نقل از روابط عمومی بانک تجارت، در این موزه که هفته گذشته با حضور مدیران بانک و جمعی از اساتید بخش موزه و هنرمندان کشور افتتاح شد ۱۵ تابلوی فاخر و مرمت شده از آثار هنرمندان داخلی و خارجی به نمایش گذاشته شده است. تعدادی از قدیمی‌ترین اسناد صنعت بانکداری کشور نیز در این موزه در معرض دید هموطنان هنر دوست قرار گرفته است. موزه بانک تجارت واقع در ضلع شرقی میدان امام خمینی تهران ساختمان قدیم بانک شاهی است که پس از آن به نام بانک بازرگانی سابق یکی از ۱۲ بانک تشکیل دهنده بانک تجارت شناخته می‌ شود. گالری موزه بانک تجارت طی روزهای شنبه سوم تا دوشنبه پنجم اسفند به مدت سه روز دیگر از ساعت ۱۴تا ۱۶پذیرای علاقمندان و بازدیدکنندگان است.
انتخابانتخاب1 روز قبل
بانک تجارت (شرکت سهامی عام) شماره ثبت۳۸۰۲۷شناسه ملی ۱۰۱۰۰۸۳۴۴۶۰باعنایت به آگهی دعوت از داوطلبان عضویت درهیأت مدیره بانک در روزنامه کثیرالانتشار دنیای اقتصاد شماره ۴۴۸۷ مورخ ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ و در راستای اجرای مفاد ماده ۶۱ اساسنامه بانک تجارت، بدینوسیله از عموم صاحبان محترم سهام بانک تجارت و یا نمایندگان و وکلای قانونی آنان دعوت بعمل می‌آید تا در جلسه مجمع عمومی عادی بطورفوق العاده که رأس ساعت ۱۴:۰۰ روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ در محل ذیل تشکیل می‌گردد، حضور به هم رسانند: «تهران، خیابان آیت اله طالقانی، روبروی هتل انقلاب، نبش کوچه بازرگان، ساختمان مدیریت امور اعتباری بانک تجارت، سالن همایش‌های غدیر» دستور جلسه مجمع:۱- انتخاب عضو هیأت مدیره بانک۲- سایر مواردی که در صلاحیت مجمع مذکور می‌باشدسهامداران محترم و یا نمایندگان و وکلای قانونی آن‌ها می‌توانند با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر و مستندات موید نمایندگی و وکالت، به منظور اخذ برگ ورود به جلسه در تاریخ‌های ۱۲ و۱۳ اسفند ماه ازساعت ۸:۳۰ الی ۱۵ به واحد امور سهام بانک تجارت به نشانی ذیل مراجعه نمایند: تهران- خیابان آیت الله طالقانی - حدفاصل خیابان ولیعصر و خیابان حافظ- ساختمان معاونت امور سرمایه گذاری بانک تجارت - پلاک ۴۰۲- طبقه اولهیأت مدیره بانک تجارت (شرکت سهامی عام) لینک کوتاه کپی لینک
انتخابانتخاب1 روز قبل
این روند همچنان در سال ٩٨ موجب مثبت شدن تراز درآمدی بانک در پایان شش ماه اول سال و سود خالص پنج ریالی در پایان ٩ ماه اول سال جاری شد. به گزارش انتخاب به نقل از روابط ‌عمومی بانک صادرات ایران به نقل از پایگاه خبری با اقتصاد، در سال ٩٦ با تغییر مدیرعامل بانک صادرات اولین وعده مدیرعامل جدید بازگشایی نماد بانک صادرات بود که به سرعت تحقق یافت. افزایش سرمایه و خروج از زیانبا افزایش سرمایه بانک صادرات از مبلغ ٥٧٨٠ میلیارد تومان به حدود ١٧,٥٣٥ میلیارد تومان در پایان سال ٩٧ شاهد خروج بانک از روند زیان‌دهی بودیم. تراز درآمدی وبصادر در شهریور سال جاری مثبت شدبا رشد قابل توجه درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی، تراز درآمدی وبصادر دستخوش تغییرات اساسی شد. از مجموع ١٣ هزار و ٧٠٩ میلیارد تومان درآمدهای مشاع بانک ٢٢٨٧ میلیارد تومان سهم بانک بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ٧٣ درصدی را نشان می‌دهد.
همشهریهمشهری1 روز قبل
در سال۲۰۰۱ با دوستش رجب طیب اردوغان، حزب عدالت و توسعه را تاسیس و دوباره وارد مجلس شد. برخی منابع خبری ترکیه می‌گویند عبدالله گل قصد دارد خود را نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۳ ترکیه کند. این در حالی است که عبدالله گل این خبر را تاکنون نه تأیید و نه تکذیب کرده است. انتخابات ۲۰۲۳برخی منابع خبری ترکیه می‌گویند عبدالله گل قصد دارد خود را نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۳ ترکیه کند. این در حالی است که عبدالله گل این خبر را تاکنون نه تأیید و نه تکذیب کرده است.

جذابیت‌های اکران در سال ۲۰۲۰

7+
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
مصوبه افزایش سرمایه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از محل اندوخته احتیاطی به این بانک ابلاغ شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ به پیشنهاد مجمع عمومی بانک مرکزی و به استناد قانون پولی و بانکی کشور با افزایش سرمایه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از محل اندوخته احتیاطی موافقت کرد. بر این اساس، سرمایه بانک مرکزی از مبلغ ۵۵ هزار و ۳۹۵ میلیارد ریال به مبلغ ۵۸ هزار و ۳۹۵ میلیارد ریال افزایش می‌یابد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سود سهام عدالت برخی مشمولان طی امروز به حساب آن‌ها واریز شده است. برخی افراد که شماره شبای بانک ملت را برای دریافت سود سهام عدالت ثبت کرده‌اند از واریز سود سهام عدالت خود طی امروز خبر داده‌اند. بر این اساس افرادی که به اندازه ۵۳۲ هزار تومان سهام عدالت دارند ۱۰۹ هزار و ۶۰ تومان سود دریافت کرده‌اند که معادل سود ۲۰۵ هزار تومانی برای یک میلیون تومان سهام است. علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی در این باره گفت: سود سهام عدالت سال ۹۷ بدون اولویت بندی مشمولین از ساعت ۸ صبح شنبه در تمامی بانک‌ها واریز خواهد شد. گفتنی است سود سهام عدالت در سال ۹۵ به ازای هر سهم یک میلیونی ۱۵۰ هزار تومان، و برای سال ۹۶ سود این سهام ۱۷۵هزار تومان بوده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
نتایج مطالعات موسسه «کی ام پی جی» نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۹ کشورهای منطقه آسیا- اقیانوسیه حدود ۸٫۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در روسیه انجام داده‌اند. بیشترین افزایش سرمایه گذاری مربوط به سرمایه گذاران آمریکایی بوده است که در سال گذشته ۳٫۴ میلیارد دلار در روسیه سرمایه گذاری کرده‌اند؛ این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۸ حدود ۱۷ برابر افزایش داشته است. از سوی دیگر اما میزان سرمایه گذاری کشورهای اروپایی در روسیه کاهش محسوسی یافته است تا جایی که سرمایه گذاران اروپایی ۲٫۶ میلیارد دلار در این کشور سرمایه گذاری کرده‌اند در حالی که این رقم برای سال ۲۰۱۸ حدود ۵٫۹ میلیارد دلار بوده است. از زمان بحران داخلی اوکراین در سال ۲۰۱۴ و الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه، کشورهای غربی تحریم‌های گسترده‌ای بر ضد بخش‌های مختلف روسیه وضع کرده‌اند. هم چنین بانک مرکزی روسیه در گزاشر یاعلام کرد که این کشور تا پایان ژانویه ۲۲۷۶٫۸ تن ذخایر طلا داشته است که معادل ۱۱۶ میلیارد دلار است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
رئیس کل اسبق بانک مرکزی درباره دلایل گرانی ارز گفت: در حال نزدیک شدن به آخر سال هستیم همچنین کسری بودجه‌ای که دولت طول سال داشته، منجر به افزایش نرخ برخی از کالاها شده است و باید به بانک مرکزی اجازه دهیم این نوسانات را با همین شیب ملایم کنترل کند. رئیس کل اسبق بانک مرکزی درباره دلایل گرانی ارز در هفته گذشته اظهار کرد: با توجه به اینکه در حال نزدیک شدن به آخر سال هستیم و همچنین کسری بودجه‌ای که دولت طول سال داشته، منجر به افزایش نرخ برخی از کالاها شده است و باید به بانک مرکزی اجازه دهیم این نوسانات را با همین شیب ملایم کنترل کند. وی همچنین از وجود عواملی غیر اقتصادی در افزایش نرخ ارزها گفت و اظهار کرد: در این بخش، بانک مرکزی با ضربه‌گیرهایی که در اختیار دارد باید نوسانات ناشی از عوامل خارج از نقدینگی و افزایش تقاضا را کنترل کند و نوساناتی که طول یک هفته گذشته شاهد بوده‌ایم، ترکیبی از عوامل اقتصادی و غیر اقتصادی است. وزیر اسبق اقتصاد همچنین بیان کرد: مقداری از این افزایش نرخ ارز ناشی از جو روانی مرتبط با جلسه FATF در پاریس است هر چند میزان اثرگذاری این نشست بر قیمت‌ها به طور دقیق مشخص نیست. منبع: تسنیم
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این به درستی اجازه می‌دهد تا از ایران به مانند کره‌شمالی بررسی موشکافانه انجام شود. نشست گروه ویژه اقدام مالی از روز یکشنبه ۲۷ بهمن‌ماه در پاریس آغاز شد و تا روز جمعه دوم اسفند ادامه داشت که مصادف با آخرین مهلت این نهاد به ایران درباره لزوم پذیرش توصیه‌های آن بود. بیش از ۸۰۰ نماینده از ۲۰۵ کشور جهان و سازمان‌ بین‌المللی همچون صندوق بین‌المللی پول، سازمان‌ ملل و بانک جهانی در این نشست حضور داشتند و درباره موضوع‌های مختلف مطروحه بحث و تبادل نظر کردند. پایان مهلت گروه ویژه اقدام مالی به ایران و پیامدهای آن برای کنشگران اقتصادی زمینه‌ساز بروز نگرانی‌هایی شده است. او با بیان اینکه لوایح چهارگانه نگاه نظارتی و مشتورتی دارد و به دخالت در امور کشورها نمی‌انجامد، افزود: جمهوری اسلامی ایران برای ورود به اقتصاد بین‌المللی باید به این سیستم متصل شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این سناتور آمریکایی پیشتر نیز در سخنانی خصومت‌آمیز خواستار لغو همه معافیت‌هایی شده بود که به موجب برجام به ایران اعطا شده است. کروز گفت: از مدت‌ها پیش از گروه ویژه اقدام مالی خواسته بودم که اقدامات مقابله‌جویانه با ایران را دوباره اعمال کنند. کروز در دسامبر (آذر-دی) سال ۲۰۱۸ میلادی طرح تحریم بخش مالی ایران را به عنوان بخشی از قانون منع معاملات مالی ایران ارائه داد که مورد حمایت تعدادی دیگر از سناتورهای جمهوریخواه آمریکایی بود. او در فوریه (بهمن-اسفند) سال ۲۰۱۹ نامه‌ای را به استیومنوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا فرستاد و دولت ترامپ را تحت فشار قرار داد تا از نفوذ آمریکا برای تضمین اعمال دوباره اقدامات ضد ایرانی FATF علیه ایران استفاده کند. پایان مهلت گروه ویژه اقدام مالی به ایران و پیامدهای آن برای کنشگران اقتصادی زمینه‌ساز بروز نگرانی‌هایی شده است.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گفته جورجیوا، شیوع ویروس کرونا می‌تواند رشد اقتصادی چین را به ۵٫۶ درصد برساند که این میزان که ۰٫۴ درصد پایین‌تر از چشم‌انداز رشد اقتصادی چین در ژانویه (دی-بهمن) است. روزنامه ساوث چاینا مورنینگ روز شنبه نوشت که شیوع کرونا فقط در دو ماه نخست سال جاری میلادی ۱۸۵ میلیارد دلار به اقتصاد چین زیان رسانده است. این روزنامه چینی از قول «جون مین» اقتصاددان برجسته چین و مقام ارشد سابق صندوق بین المللی پول آورده است که کرونا باعث شده است تا رشد صنعت گردشگری و مصرفی در چین بشدت کاهش یابد. رشد اقتصادی چین در این دوره در سال ۲۰۱۹ میلادی ۶. در این میان دو هزار و ۳۶۲ نفر جان باخته‌اند که دو هزار و ۳۴۵ نفر آن‌ها در چین بوده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
انتظار داشتیم که بعد از انتشار این خبر، افزایش قیمت ارز را شاهد باشیم. مخالف افزایش یا کاهش شدید قیمت ارز هستم و باید نرخ ارز واقعی باشد و نزدیک به آن نوسان داشته باشد. روز جمعه، قیمت واکنش زیادی نسبت به خبر FATF نشان نداد و امروز اثر بیشتری روی قیمت گذاشت. انباشت تقاضای حواله‌جات درهم، عامل افزایش اخیر نرخ ارز استبا این حال جواد ذاکری ‌دانا، کارشناس و تحلیلگر بازار، نظر متفاوتی در رابطه با افزایش اخیر نرخ ارز ارائه می‌کند. این تحلیلگر بازار ارز درباره وضعیت امروز بازار می‌گوید: امروز معاملات تقریبا متوقف شده بود.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به نظر می‌رسد به دلیل اهمیت بیشتر تحریم‌های آمریکا، اولویت باید متمرکز بر رفع یا بی‌اثر کردن این تحریم‌ها و به ویژه مهم‌ترین تحریم اعمال شده یعنی تحریم بانک مرکزی باشد. بسته شدن حساب‌های ایرانیان ارتباطی با FATF دارد؟ پیشتر و به دنبال بسته شدن حسابهای ایرانیان مقیم ایتالیا، یورونیوز به نقل از اتباع ایرانی نوشته بود که بانکهای ایتالیایی، دلیل بسته شدن حسابها را صراحتا تحریمهای آمریکا عنوان کردهاند. در ماجرای مشابه در کشور مالزی نیز نخست وزیر این کشور تلویحا تحریمهای آمریکا را دلیل بستن حسابهای اتباع ایرانی عنوان کرده بود. امیدی به خروج از لیست سیاه وجود دارد؟ همانگونه که رویترز نیز در گزارش خود اشاره کرده است، سعی شده تا درها به روی بازگشت ایران باز باقی بماند. انتظار می‌رود در صورت تصویب و اجرای دو لایحه جنجالی باقی مانده توسط ایران، وضعیت دست کم به حالت سابق برگردد و ایران از لیست سیاه خارج شود.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، از ورود ابزار فروش تعهدی به بازار سرمایه از فردا خبرداد وگفت: این ابزار در کمیته فقهی سازمان با عقد وکالت و …رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، از ورود ابزار فروش تعهدی به بازار سرمایه از فردا خبرداد وگفت: این ابزار در کمیته فقهی سازمان با عقد وکالت و به گونه‌ای تنظیم شد که از نظر شرعی قابل قبول باشد. فروش تعهدی نیز از فردا به این ابزارها اضافه می‌شود و با این اتفاق همه ابزارهای مرسوم مالی در بازار سرمایه کشور وجود دارد. البته مقررات موجود در بازار سرمایه برای حفاظت از حقوق سهامداران و صیانت از سرمایه‌های خرد است. اما در بازار سرمایه این تأمین مالی از سرمایه‌های مردم صورت می‌گیرد و امکان این امر وجود ندارد. در این میان با وجود تعداد کمتر شرکت‌ها نسبت به نهادهای دولتی اکنون سهم تأمین مالی کشور از طریق بازار سرمایه ۱۵ درصد است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۴ درصد افزایش، در ۱۶۲۷ دلار و ۴۰ سنت ایستاد. به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا ممکن است به محدوده ۱۶۳۹ تا ۱۶۶۷ دلار صعود کند. صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۴ هزار و ۵۳۰ تومان اعلام کرده‌اند. طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم پنج میلیون و ۷۲۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید پنج میلیون و ۶۴۹ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز افزایش یافته است. در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۵۹۸ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت دارد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
فرماندار قم با تاکید بر ضرورت اتخاذ تدابیر لازم جهت کاهش ابعاد و جنبه‌های روانی شیوع کرونا درقم، گفت: تولید امکانات و تجهیزات مقابله با ویروس کرونا در قم دامنه‌دار و از پشتوانه خوبی برخوردار است. حیدری با اشاره به آمادگی کامل مجموعه‌های نظارتی، بازرسی و قضایی استان برای برخورد با موارد تخلف، گفت: گزارش کلیه اقدام‌ها باید به آگاهی شهروندان رسانده شود. فرماندار قم همچنین با بیان اینکه باید شرایط مواجه با کرونا را مانند دیگر بیماری‌ها فراهم کنیم، گفت: هر چقدر امکانات بیشتری داشته باشیم، جنبه‌های روانی این بیماری در جامعه کمتر خواهد شد. کارکنان بانک در معرض ابتلا به بیماری کرونادبیر شورای هماهنگی بانک‌های قم نیز در این جلسه کارمندان و پرسنل بانک را به علت تبادل اسکناس‌ها آسیب پذیرترین گروه در برابر ویروس کرونا دانست، و گفت: ۲ هزار و ۷۵۰ پرسنل در ۲۵۰ شعبه بانکی قم در معرض این بیماری قرار دارند. دبیر شورای هماهنگی بانک‌‌های قم، افزود: دانشگاه علوم پزشکی قم باید استاندارد ماسک‌هایی که قرار است، کارمندان پشت باجه بانک‌های قم استفاده کنند را تایید کند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
در مجمع عمومی عادی سالانه کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC)، بانک پارسیان به عنوان یکی از سه عضو اعضای انفرادی شورای کمیته ایرانی ICC برای یک دوره سه ساله انتخاب شد. به گزارش روابط عمومی کمیته ایرانی ICC، در مجمع عمومی عادی سالانه کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی که دوشنبه ۲۸ بهمن با هدف تصویب گزارش‌های عملکرد و مالی سال ۱۳۹۷ و نیز تجدید انتخابات یک سوم اعضای شورای کمیته ایرانی و بازرس قانونی، برگزار شد، به ترتیب «کنفدراسیون صادرات ایران»، «اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم آباد» و «سندیکای بیمه گران ایران» از میان اعضای سازمانی و «سید حسین سلیمی»، «بانک پارسیان»، «بیمه ایران»، «بیمه دانا» و «مرکز شماره گذاری کالا و خدمات ایران» از میان اعضای انفرادی به عنوان یک سوم اعضای شورای کمیته ایرانی ICC برای یک دوره سه ساله انتخاب شدند. همچنین بر اساس اساسنامه جدید کمیته ایرانی ICC مبنی بر انتخاب بازرس قانونی برای کمیته ایرانی، «حسین وکیلی» با رأی اعضا به عنوان بازرس قانونی تجدید انتخاب شد. گفتنی است؛ ‌ کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی در راستای توسعه اقتصادی، گسترش تجارت و سرمایه‌گذاری در کشور فعالیت می‌کند و تسهیل مبادلات و فعالیت‌های تجاری و اقتصادی بین‌المللی بر اساس اصول اقتصاد بازار و از طریق تدوین مقررات و عرف‌های تجاری، ارائه سیاست‌ها و راه‌حل‌های بازرگانی و کمک به حل اختلافات از طریق داوری و سایر روش‌های حل اختلاف و همچنین ایجاد هماهنگی در روابط اقتصادی بین‌المللی درکلیه بخش‌های اقتصادی از جمله صنعت، معدن، تجارت، خدمات و سرمایه‌گذاری و … از جمله زمینه‌های دیگر فعالیت این کمیته است. https: //www. parsian-bank. ir/news/۱۱۵۴۹۱. htm
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
ایران دوباره به لیست سیاه ‏FATF‏ برگشت. نشست ۶ روزه‎ FATF ‎ روز یکشنبه بیست‌وهفتم ‏بهمن با حضور بیش از ۸۰۰ نماینده از کشورهای مختلف در پاریس …شهروند: ایران دوباره به لیست سیاه ‏FATF‏ برگشت. درنهایت اینکه بعد از گمانه‌زنی رسانه‌های خارجی مبنی بر اینکه ایران به لیست سیاه ‏برمی‌گردد؛ رویترز در ساعات پایانی روز جمعه گزارش داد که ایران در پی تصویب نشدن «تأمین مالی ‏تروریسم» در لیست سیاه ‏FATF‏ قرار گرفت. این موضوع در هفته گذشته تأثیرات روانی خود را بر بازارهای مالی ایران گذاشت و ‏قیمت دلار و سکه دوباره رکورد زدند. از روز ‏یکشنبه که نشست‌های گروه مالی اقدام مشترک شروع شده است، ایران و پاکستان منتظر اعلام رأی این ‏گروه درباره تمدید تعلیق‌شان از لیست سیاه هستند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، محمود صفرزاده مدیر مالی بانک تجارت، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ورود ایران به لیست سیاه FATF تاثیری روی روابط بانکی و سودآوری بانک‌های تجاری از جمله بانک تجارت نخواهد داشت. مدیرمالی بانک تجارت اضافه کرد: بقیه بانک‌ها نیز با ورود ایران به لیست سیاه FATF چالش اساسی ندارند چراکه اساسا ارتباطات بانکی از قبل قطع شده است. وی گفت: درباه سود و زیان بانک نیز صرفا روی درآمدهای ریالی حساب کردیم و درآمدهای ارزی را کلا در نظر نگرفته‌ایم. به گزارش فارس، ‌ کارگروه اقدام مالی مشترک علی‌رغم اجرای تعداد زیادی از توصیه‌های آن از سوی ایران در نشست اخیر ایران را وارد لیست سیاه کرد اما اجرای اقدامات مقابله‌ای را بر خلاف شرایط معمول به شرایط هر کشور منوط کرد و اختیار اجرای آن را به کشورهای طرف تجاری با ایران داد. بر این اساس، تبلیغات مستمری از سوی رسانه‌های نزدیک به دولت درباره تاثیر ورود ایران به لیست سیاه FATF بر روابط بانکی انجام می‌شود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
در روز گرانی دلار و طلا، شاخص بازار سهام نیز امروز روندی صعودی داشت. همچنین قیمت ۴۱ خودرو مورد بررسی در فهرست قیمت بازار خودرو افزایش داشته است که در این میان پژو ۲۰۰۸ افزایش ۱۷ میلیون تومانی را تجربه کرده است. همچنین دنا پلاس توربو تیپ ۱ و ۲ به ترتیب ۷ و ۸ میلیون تومان افزایش داشته است. علاوه بر این پژو پارس اتوماتیک هم ۹ میلیون تومان افزایش یافت. محمد کشتی‌آرای در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا ممکن است قیمت طلا تا پایان هفته گران شود؟ گفت: پیش‌بینی قیمت طلا تا یک ساعت دیگر هم امری ناممکن شده است.
مهرمهر1 روز قبل
در بیست و هشتمین دوره جشنواره دانشجوی نمونه کشور ۳۰ دانشجو به عنوان دانشجوی نمونه معرفی شدند که از این تعداد، ۱۳ دانشجو از دانشگاههای وابسته به وزارت علوم، ۱۰ دانشجو از گروه علوم پزشکی و دانشگاههای وابسته به وزارت بهداشت و ۷ دانشجو نیز منتخب دانشگاه آزاد اسلامی هستند. طبق اعلام سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، احسان طالبی از دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید رجایی در رشته علوم تربیتی نیز برگزیده دوره کارشناسی جشنواره دانشجویی نمونه سال ۹۹ اعلام شد. همچنین مهدی هادیان برسیانی از دانشگاه اصفهان در رشته پزشکی و مهدی عیسی زاده از دانشگاه ارتش در همین رشته برای دوره دکتری حرفه‌ای عنوان دانشجوی نمونه را کسب کردند. برای دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته‌های علوم پزشکی نیز ویدا سادات انوشه از دانشگاه یزد در رشته ارگونومی و محمد سعید غلامی از دانشگاه علوم پزشکی ایران در رشته همتالوژی آزمایشگاهی و بانک خون نیز به عنوان دانشجویان نمونه برگزیده شدند. برای مقطع کارشناسی ارشد ذوالفقار سباتی از دانشگاه آبادان در رشته علوم آزمایشگاهی و سجاد بهاری نیا از دانشگاه یزد در رشته مدیریت خدمات بهداشت و درمانی نیز عنوان دانشجوی نمونه کشوری را کسب کردند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات روز جمعه، به علت نگرانی در مورد تقاضا برای نفت خام ناشی از تاثیرات اقتصادی شیوع ویروس کرونا، آخرین روز کاری بازارهای جهانی حدود یک درصد کاهش یافت. هر بشکه نفت خام آمریکا با ۵۰ سنت کاهش ۵۳٫۳۸ دلار فروخته شد. نفت برنت نیز با ۸۱ سنت کاهش ۵۸٫۵۰ دلار به ازای هر بشکه معامله شد. هر دو شاخص نفتی دومین هفته متوالی افزایشی را ثبت کردند. از آنجاییکه که نگرانی در مورد تاثیر ویروس بر تقاضا در اوایل هفته پس از افزایش کمتر از انتظار ذخایر نفت آمریکا کاهش یافت، نفت برنت افزایش ۲ درصدی و نفت خام آمریکا افزایش ۲٫۶ درصدی را ثبت کردند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴-قیمت سکه در محدوده زیر شش میلیون تومان در نوسان است و در بازار ارز نیز دلار زیر ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد. قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (شنبه) به پنج میلیون و ۹۶۰ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۶۰۱ هزار و ۳۶۴ تومان قیمت دارد. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه ۳ میلیون تومان، ربع سکه یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۶۰ هزار تومان است. دلار چند؟ دربازار ارز نیز با گذشتن از مرز ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان، قیمت دلار به روند صعودی خود ادامه داد. به این ترتیب قیمت ارز مسافرتی در شعب بانکی کماکان از قیمت یورو در بازار آزاد بالاتر است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، همه ساله بازار اقلام اساسی در ایام پایانی سال با رفت و آمد بیشتری رو به روست که همین امر موجب شده تا دلالان و واسطه‌ها فرصت را غنیمت شمرده تا بتوانند سودهای هنگفتی را به جیب بزنند. با وجود شرایط مساعد اقلیمی و رشد ۲۰۰ هزارتنی تولید برنج و واردات مازاد بر نیاز کشور انتظار می‌رفت که بازار برنج در آرامش به سر برد که متاسفانه برخی عوامل واسطه و دلال به بهانه کمبود برنج خارجی و مقصر کردن بانک مرکزی در اختصاص ندادن ارز به موقع به دنبال افزایش کاذب قیمت‌ها هستند که این امر بیش از پیش بر قشرهای کارمندی و کارگری فشار وارد می‌کند. سید جعفر حسینی، مشاور ارشد نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی در خصوص آخرین دلایل گرانی برنج در بازار توضیحاتی ارائه داد: همه ساله قیمت برنج ایرانی در ایام پایانی سال به سبب سودجویی عوامل واسطه و دلال با نوساناتی در بازار روبروست. برنج جز محصولاتی است که هزینه‌های کارگری و جانبی همچون سوخت و مکانیزاسیون بسیار بالاست که این امر در کنار تورم بر افزایش قیمت برنج ایرانی تاثیر گذار بوده است. افزایش قیمت برنج برابر با هزینه‌های تولید نبوده است چرا که عامل افزایش تولید برنج باعث شده شاهد گران‌تر شدن قیمت نباشیم.

به انتهای لیست رسیدید