اخبار « بانک سرمایه »

ایبناایبنا1 ساعت قبل
به‌طور خاص، هدف بانک مرکزی دستیابی به اهداف اقتصادی مانند کاهش نرخ تورم و بیکاری و حفظ ثبات مالی است. نتیجه این عملیات در تغییرات اقلام ترازنامه بانک مرکزی منعکس می‌شود. مطالعات نظری و تجربی متعددی نشان داده‌اند در صورتی که این اقدامات به کاهش و در بعضی موارد منفی شدن حساب سرمایه بانک مرکزی منجر شود، استقلال بانک مرکزی در اعمال سیاست‌های پولی در معرض تهدید قرار دارد و به تبع آن میزان موفقیت بانک مرکزی در دستیابی به اهداف متصور آن با کاهش همراه خواهد بود. حتی برخی اقتصاددانان این‌گونه استدلال می‌کنند که افزایش قرابت بانک مرکزی با بخش دولتی، اعتماد عمومی به ارزش پول ملی را کاهش می‌دهد و در عمل سبب کاهش تدریجی اقتدار و اعتبار بانک مرکزی می‌شود. با وجود این دولت‌ها به عنوان سهامداران بانک مرکزی می‌توانند پس از لحاظ ذخایر قانونی و اندوخته‌های احتیاطی، بخشی از سودهای بانک مرکزی را تصاحب نمایند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، بانک تجارت با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد مجوز افزایش سرمایه ۱۷۸هزار میلیارد ریالی «۱۷۸٫۲۲۶٫۱۲۷٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالی» معادل ۳۹۰ درصد را از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها را از سازمان بورس دریافت کرده تا سرمایه فعلی این بانک از ۴٫۵۷ به ۲۲٫۳ هزار میلیارد تومان برسد. بر اساس این گزارش، موضوع افزایش سرمایه «وتجارت» در اطلاعیه شفاف سازی منتشر شده، اصلاح ساختار مالی و خروج از شمولیت مادۀ ۱۴۱ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت در راستای معافیت مالیاتی مقرر در بند «ز» تبصره ۱۰ از ماده واحده قانون بودجه سال ۹۷ کل کشور ذکر شده است. لازم به ذکر است، انجام افزایش سرمایه حداکثر تا ۶۰ روز از تاریخ این مجوز امکان‌پذیر خواهد بود و عدم شروع پذیره نویسی در مهلت مقرر، موجب ابطال این مجوز می‌شود و انجام آن مستلزم اخذ مجوز جدید از این سازمان خواهد بود. همچنین مطابق ماده ۲۱ قانون بازار اوراق بهادار، ثبت اوراق بهادار نزد سازمان، به منظور حصول اطمینان از رعایت مقررات قانونی و مصوبات سازمان و شفافیت اطلاعاتی بوده و به منزله تأیید مزایا، تضمین سودآوری یا توصیه و سفارشی در مورد شرکت یا طرح مرتبط با اوراق بهادار، توسط سازمان بورس نیست.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 ماه قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بانک تجارت با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد مجوز افزایش سرمایه «۱۷۸٫۲۲۶٫۱۲۷٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالی» معادل ۳۹۰ درصد را از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها را از سازمان بورس دریافت کرده تا سرمایه فعلی این بانک از ۴٫۵۷ به ۲۲٫۳ هزار میلیارد تومان برسد. بر اساس این گزارش، موضوع افزایش سرمایه «وتجارت» در اطلاعیه شفاف سازی منتشر شده، اصلاح ساختار مالی و خروج از شمولیت مادۀ ۱۴۱ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت در راستای معافیت مالیاتی مقرر در بند «ز» تبصره ۱۰ از ماده واحدة قانون بودجة سال ۹۷ کل کشور ذکر شده است. لازم به ذکر است، انجام افزایش سرمایه حداکثر تا ۶۰ روز از تاریخ این مجوز امکان‌پذیر خواهد بود و عدم شروع پذیره نویسی در مهلت مقرر، موجب ابطال این مجوز می‌شود و انجام آن مستلزم اخذ مجوز جدید از این سازمان خواهد بود. همچنین مطابق ماده ۲۱ قانون بازار اوراق بهادار، ثبت اوراق بهادار نزد سازمان، به منظور حصول اطمینان از رعایت مقررات قانونی و مصوبات سازمان و شفافیت اطلاعاتی بوده و به منزله تأیید مزایا، تضمین سودآوری یا توصیه و سفارشی در مورد شرکت یا طرح مرتبط با اوراق بهادار، توسط سازمان بورس نیست.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی بانک سرمایه؛ در حالی که مدت زیادی از ورود این تکنولوژی جدید به ایران نمی‌گذرد، برخی بانک‌ها در پیاده‌سازی آن تعجیل کرده و ترجیح داده‌اند که زودتر از بقیه از آن استفاده کنند. در هفته‌ای که گذشت و با پایان یافتن مراحل پیاده سازی و تست سامانه شتاب ۷ در بانک سرمایه، این سامانه رسما به بهره برداری رسید. شبکه شتاب ۷ سامانه‌ای است که مورد تایید ارکان نظارتی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته و زیرساخت‌های نرم افزاری سامانه کارت‌های بانکی را توسعه می‌دهد. البته فعلا زیر ساخت مربوط به سرویس‌های مذکور در بانک سرمایه و برخی بانک‌های دیگر ایجاد شده و فرآیند عملیاتی کردن این سرویس‌ها همچنان در دست اقدام است. گفتنی است علاوه بر خدمات مذکور، مشتریانی که از نسخه شتاب ۷ استفاده می‌کنند می‌توانند تراکنش‌های نسبت به پرداخت اقساط و حتی لغو خرید‌های خود از طریق شبکه شتاب اقدام کنندانتهای پیام/
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
توسلی افزود: اگر مسوولان بانک سرمایه در جلسات دادگاه تقاضای مطالبه ضرر و زیان می‌دادند، میزان قرار از این مبلغ هم بیشتر می‌شد؛ ولی چون خواهان نبودند، مبلغ ۱۰ میلیارد تومان اعلام شد. مسعودی مقام اضافه کرد: وکلای متهمان یک هفته فرصت دارند تا هر گونه مدارک و مستندات خود را به دادگاه ارائه کنند و رای ظرف مهلت قانونی صادر خواهد شد. سه متهم بانک سرمایه به نام‌های علی بخشایش، مدیرعامل سابق این بانک، پرویز کاظمی، رئیس سابق هیات‌مدیره و وزیر رفاه دولت نهم و محمدرضا توسلی، عضو سابق هیات‌مدیره بانک سرمایه به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی کشور در قالب خیانت در امانت متهم هستند. به گفته قاضی مسعودی مقام در این بانک تخلف ۲۹ هزار میلیارد ریالی صورت گرفته که بخشایش متهم به خیانت در امانت به میزان ۲۹ هزار و ۳۵۴ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال، کاظمی متهم ردیف دوم به مبلغ ۲۴ هزار و ۸۸۳ میلیارد و ۳۹۹ میلیون ریال و توسلی به میزان ۲۵ هزار و ۱۲ میلیارد و ۶۱۶ میلیون ریال است. محکومیت عمارت‌ساز به ۲۵ سال حبسدر خبری دیگر به گزارش «ایرنا» دادستانی کل کشور اعلام کرد: علی‌اکبر عمارت‌ساز معاون اجرایی وقت مدیریت شعب بانک تجارت استان کرمان، به ۲۵ سال حبس محکوم شده و این حکم قطعی است. براساس این گزارش حکم صادره از سوی شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم مفسدان و اخلالگران اقتصادی در مورد علی‌اکبر عمارت‌ساز قطعی است.

آخرین دفاعیات مدیران بانک سرمایه

آخرین خبرآخرین خبر2 ماه قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
خبرگزاری تسنیم: نماینده دادستان گفت: ۲۹ کیفرخواست برای مدیران بانک سرمایه صادر شده و با صدور این کیفرخواست‌ها دیگر پرونده‌ای درباره مدیران بانک سرمایه در دادسرا وجود ندارد. رسول قهرمانی از صدور ۲۹ کیفرخواست برای مدیر متخلف بانک سرمایه خبر داد و اظهار کرد: ۸ کیفرخواست قبلا صادر شده بود و ۲۱ کیفرخواست نیز اخیرا صادر شده است که همه این پرونده‌ها برای رسیدگی به دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی ارسال می‌شود. وی گفت: با صدور این کیفرخواست‌ها دیگر پرونده‌ای درباره مدیران بانک سرمایه در دادسرا وجود ندارد.

(ویدئو) مروری بر تخلفات بانک سرمایه

فراروفرارو1 ماه قبل
آخرین خبرآخرین خبر1 ماه قبل
بازداشتی جدید پرونده بانک سرمایه کیست؟ تسنیم/ روز گذشته (شنبه) چهارم اسفند بود که رسانه‌ها از بازداشت مدیرعام سابق بانک سرمایه خبر دادند؛ خبری که ابتدا ذهن‌ها را به سمت علی بخشایش مدیرعامل قبلی این بانک که به تازگی نیز محاکمه‌اش پایان یافته، برد اما فرد بازداشتی او نبود. فردی که به تازگی بازداشت شده، «محمدرضا خانی» نام دارد؛ کسی که دوم مهر سال ۹۵ به عنوان مدیرعامل بانک سرمایه منصوب و در کمتر از ۷ ماه مسئولیت پر حاشیه خود در این بانک، ۲۸ فروردین ۹۶ برکنار شد. وی ادامه داد: این اظهارات در حالی مطرح شد که هیات تحقیق و تفحص در زمان خانی اصلا در بانک مستقر نبود و با ورود مدیرعامل جدید، در بانک مستقر شدند. وی در ادامه اعلام کرد که دو سوم وام‌هایی که از بانک سرمایه گرفته شده و پس داده نشده، مربوط به دولت قبل و یک سوم مربوط به دولت فعلی است. پرونده بانک سرمایه ۳۲ متهم دارد که تا سه تن از متهمان آن شامل علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک، پرویز کاظمی رئیس هیئت مدیره بانک، عضو سابق حقوقی بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه‌های ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی محاکمه شدند اما هنوز حکم‌شان صادر نشده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، ‌ علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه و محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه هر کدام به ۲۰ سال زندان، ‌ ۷۴ ضربه شلاق در ملا عام و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شدند.
فراروفرارو1 ماه قبل
مدیرعامل سابق بانک سرمایه با قرار بازداشت موقت بازداشت شد. به گزارش ایسنا، طبق کیفرخواست صادره، سه عضو پیشین هیئت مدیره بانک سرمایه، «علی بخشایش» به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۶ فقره خیانت در امانت، «پرویز کاظمی» به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۱ فقره خیانت در امانت و «محمدرضا توسلی» به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۰ فقره خیانت متهم هستند. «مسعودی‌مقام» قاضی رسیدگی کننده به این پرونده در پایان چهارمین جلسه دادگاه که سه شنبه ۹ بهمن برگزار شد، ضمن اعلام ختم رسیدگی به این پرونده، از افزایش میزان وثیقه تعیین شده برای متهمان از ۳ به ۱۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: قرارهای کیفری متهمان تشدید می‌شود و در صورت تودیع آزاد و در غیر این صورت امروز بازداشت می‌شوند. سه متهم پرونده وثیقه تعیین شده به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان شده را تامین کرده بودند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
مدیرعامل سابق بانک سرمایه با قرار بازداشت موقت بازداشت شد. طبق کیفرخواست صادره، سه عضو پیشین هیئت مدیره بانک سرمایه، «علی بخشایش» به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۶ فقره خیانت در امانت، «پرویز کاظمی» به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۱ فقره خیانت در امانت و «محمدرضا توسلی» به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۰ فقره خیانت متهم هستند. «مسعودی‌مقام» قاضی رسیدگی کننده به این پرونده در پایان چهارمین جلسه دادگاه که سه شنبه ۹ بهمن برگزار شد، ضمن اعلام ختم رسیدگی به این پرونده، از افزایش میزان وثیقه تعیین شده برای متهمان از ۳ به ۱۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: قرارهای کیفری متهمان تشدید می‌شود و در صورت تودیع آزاد و در غیر این صورت امروز بازداشت می‌شوند. سه متهم پرونده وثیقه تعیین شده به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان شده را تامین کرده بودند. منبع: خبرگزاری ایسنا
ایسناایسنا2 ماه قبل
وکیل مدافع پرویز کاظمی متهم ردیف دوم پرونده بانک سرمایه از صدور رای قطعی برای متهمان این پرونده خبر داد. سیامک مدیرخراسانی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: رأی پرونده بیش از ۱۰ روز است که صادر شده و قطعی است. وی از بیان جزئیات رأی صادره برای متهمان این پرونده خودداری کرد. این در حالی است که مجتبی پناهی وکیل مدافع علی بخشایش (متهم ردیف اول) و سید اکبر حسینی امامی وکیل مدافع محمدرضا توسلی (متهم ردیف سوم) از صدور رأی ابراز بی اطلاعی کردند. هر سه متهم پرونده با تأمین وثیقه تعیین شده آزاد هستند.
الفالف1 ماه قبل
گروه اجتماعی الف، ۲۷ اسفند ۱۳۹۷، ۱۱:۰۲ ۳۹۷۱۲۲۷۰۷۹به گزارش فارس، قاضی مسعودی مقام در حاشیه جلسه رسیدگی به پرونده فساد اقتصادی گروه هدایتی از صدور آرای مربوط به ۳ نفر از مدیران بانکسرمایه خبر داد. در پرونده فساد در بانک سرمایه ۳ متهم به نام‌های پرویز کاظمی، علی بخشایش و توسلی حضور داشتند. ۹ بهمن ماه امسال دادگاه پایان رسیدگی به اتهامات این افراد را اعلام کرده بود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
پیگیری‌های تیم مدیریتی فعلی بانک سرمایه کار دست هدایتی داد و پای او را با وجود همه سیاهه هایی که در حمایت از او امضا کرده بودند، به دادگاه باز کرد. این روزها وصول مطالبات تبدیل به یکی از اولیت‌های اصلی مدیران بانک سرمایه شده است تا جایی که آمارها هم این تمرکز مدیریتی را تایید می‌کنند. البته حسین هدایتی یک نفرنبود و مدیران پیشین بانک سرمایه هم در رسیدگی به حساب‌های او کوتاهی کرده بودند اما در همیشه به روی یک پاشنه نمی‌چرخد. پیگیری‌های تیم مدیریتی فعلی بانک سرمایه کار دست هدایتی داد و پای او را با وجود همه سیاهه هایی که در حمایت از او امضا کرده بودند، به دادگاه باز کرد. همچنین تغییر سیاست گذاری بانک موجب شده که نماد بانک سرمایه پس از مدت‌ها در فرابورس بازگشایی شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، مدیرعامل سابق بانک سرمایه با قرار بازداشت موقت بازداشت شد. بیشتر بخوانید بانک سرمایه نمونه‌ای از یک فساد کامل استدادگاه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه از دو ماه قبل در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام و با حضور سه متهم آغاز شده است. در جلسات رسیدگی به این پرونده ۳ متهم و وکلایش از خود در برابر اتهامات وارده دفاع کرده و همچنین نماینده دادستان تهران نیز از کیفرخواست صادر شده دفاع کرده است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
مدیرعامل سابق بانک سرمایه با قرار بازداشت موقت بازداشت شد. به گزارش ایسنا، طبق کیفرخواست صادره، سه عضو پیشین هیئت مدیره بانک سرمایه، «علی بخشایش» به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۶ فقره خیانت در امانت، «پرویز کاظمی» به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۱ فقره خیانت در امانت و «محمدرضا توسلی» به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۰ فقره خیانت متهم هستند. «مسعودی‌مقام» قاضی رسیدگی کننده به این پرونده در پایان چهارمین جلسه دادگاه که سه شنبه ۹ بهمن برگزار شد، ضمن اعلام ختم رسیدگی به این پرونده، از افزایش میزان وثیقه تعیین شده برای متهمان از ۳ به ۱۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: قرارهای کیفری متهمان تشدید می‌شود و در صورت تودیع آزاد و در غیر این صورت امروز بازداشت می‌شوند. سه متهم پرونده وثیقه تعیین شده به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان شده را تامین کرده بودند. انتهای پیام
ایسناایسنا1 ماه قبل
مدیرعامل سابق بانک سرمایه با قرار بازداشت موقت بازداشت شد. به گزارش ایسنا، طبق کیفرخواست صادره، سه عضو پیشین هیئت مدیره بانک سرمایه، «علی بخشایش» به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۶ فقره خیانت در امانت، «پرویز کاظمی» به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۱ فقره خیانت در امانت و «محمدرضا توسلی» به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۰ فقره خیانت متهم هستند. «مسعودی‌مقام» قاضی رسیدگی کننده به این پرونده در پایان چهارمین جلسه دادگاه که سه شنبه ۹ بهمن برگزار شد، ضمن اعلام ختم رسیدگی به این پرونده، از افزایش میزان وثیقه تعیین شده برای متهمان از ۳ به ۱۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: قرارهای کیفری متهمان تشدید می‌شود و در صورت تودیع آزاد و در غیر این صورت امروز بازداشت می‌شوند. سه متهم پرونده وثیقه تعیین شده به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان شده را تامین کرده بودند. انتهای پیام
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بانک سرمایه، شفافیت مالی در مباحث اقتصادی و بانکی تمامی کشورها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و از نکات مهم به شمار می‌رود به گونه‌ای که در پایان هر سال مالی بر روی این امر تمرکز می‌شود که کدام بانک‌ها و موسسات مالی به برگزاری مجمع عمومی پرداخته و کدامیک از آنها از این قائله جا مانده‌اند. از سوی دیگر برگزاری مجمع عمومی در وضعیت سهام شرکت‌ها در بورس نیز تاثیر بسزایی دارد و بر همین اساس لازم است این مسئله مورد توجه قرار گیرد. به عبارت کلی می‌توان گفت مجمع عمومی فرصتی است تا شرکت‌ها توضیحات و گزارش‌های خود درباره سال مالی را ارائه کنند. مجامع عمومی شرکت‌ها و بانک‌ها در راستای شفاف‌سازی برای مختومه کردن عملکرد آن بنگاه اقتصادی در سال مالی قبل، تصویب صورت‌های مالی، تقسیم سود هر سهم، تعیین و تصویب پاداش هیات مدیره‌ها، پیش‌بینی سود برای سال جدید و مواردی چون افزایش سرمایه برگزار می‌شوند و بر همین اساس همانگونه که اشاره شد دارای اهمیت بسزایی هستند. بانک سرمایه نیز این مهم را مورد توجه قرار داده و سیاست‌های خود را بر اساس شفافیت مالی تدوین کرده است، بدین ترتیب این بانک که سابقه بیش از ۱۳ سال فعالیت را در کارنامه دارد، فروردین ماه سال جاری نسبت به برگزاری این مجمع اقدام کرد و در قالب آن صورت‌های مالی منتهی به پایان اسفند ۱۳۹۴ را تصویب کرد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرگزاری ایسنا: مدیرعامل سابق بانک سرمایه با قرار بازداشت موقت بازداشت شد. طبق کیفرخواست صادره، سه عضو پیشین هیئت مدیره بانک سرمایه، «علی بخشایش» به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۶ فقره خیانت در امانت، «پرویز کاظمی» به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۱ فقره خیانت در امانت و «محمدرضا توسلی» به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۰ فقره خیانت متهم هستند. «مسعودی‌مقام» قاضی رسیدگی کننده به این پرونده در پایان چهارمین جلسه دادگاه که سه شنبه ۹ بهمن برگزار شد، ضمن اعلام ختم رسیدگی به این پرونده، از افزایش میزان وثیقه تعیین شده برای متهمان از ۳ به ۱۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: قرارهای کیفری متهمان تشدید می‌شود و در صورت تودیع آزاد و در غیر این صورت امروز بازداشت می‌شوند. سه متهم پرونده وثیقه تعیین شده به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان شده را تامین کرده بودند.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
از میان شرکت‌ها و بانک‌هایی که در این برهه زمانی تقاضای افزایش سرمایه داده‌اند، با افزایش سرمایه معقول ۲۲۲ درصدی بانک صادرات ایران موافقت شده است. بررسی میزان افزایش سرمایه و زیان انباشته بانک صادرات ایران نشان می‌دهد، میزان سرمایه افزایش یافته بانک دو برابر میزان زیان انباشته آن بوده که با افزایش سرمایه دو برابری نسبت به زیان انباشته، پیش‌بینی می‌شود زیان شرکت پوشش داده شود. ​از بین رفتن زیان یک شرکت نیاز به سیاست‌های حمایتی از سوی مراجع تصمیم‌گیرنده دارد و تنها با تکیه بر قوانین امکان‌پذیر نخواهد بود. سخنان اخیر مدیرعامل این بانک در خصوص حمایت از «وبصادر» و پیش‌گیری از وقوع هرگونه نوسان‌ مخاطره‌آمیز مهر تاییدی بر حمایت همیشگی بزرگان این بانک زده است، لذا با قطعی شدن افزایش سرمایه ۲۲۲ درصدی می‌توان شاهد رشد و بالندگی هر چه بیش‌تر سهام بانک صادرات ایران باشیم. با نگاهی به عملکرد مالی بانک صادرات ایران از سال گذشته تاکنون می‌توان دریافت که «وبصادر» گام‌های لازم به منظور بهبود شرایط را برداشته است. توقف روند زیان‌دهی در کوتاه مدت و دست‌یابی به سودهای با کیفیت عملیاتی در بلند مدت از جمله رویدادهای مهمی است که برای آینده بانک صادرات ایران ترسیم می‌شود.
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، سه متهم پرونده بانک سرمایه با نظر قاضی مسعودی مقام روانه زندان شدند. این متهمان پیش از این با قرار وثیقه آزاد بودند؛ اما امروز و بعد از برگزاری دادگاه قرار وثیقه آنها ابطال شد و روانه زندان شدند. انتهای پیام/
تابناکتابناک3 ماه قبل
به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ بررسی نوسانات نماد بانک دی در بازار سرمایه حکایت از وضعیت مطلوب آن داشته و بر این اساس در مهر ماه سال جاری سهام بانک دی با ۵/۱۹ درصد رشد نسبت به رشد ۸/۱۳ درصدی صنعت بانکداری و رشد ۳/۱۱ درصدی شاخص کل بورس از رشد بالاتری برخوردار بوده است. علاوه بر نماد خود بانک، رشد قیمت سهام شرکت تولید نیروی برق دماوند (از شرکت‌های وابسته به بانک دی) از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا ۲۹ دی ماه سال جاری ۱۹۹ درصد بوده و بهای هر سهم از مبلغ ۷۵۷۷ ریال به ۲۲۶۴۰ ریال رسیده است. اصلاح نسبت کفایت سرمایه در دستور کار بانکدارایی هایی منحصر به فرد و با ارزش پایین دفتری این بانک نقطه مثبتی برای آن به شمار می‌رود و «بانک دی» را از مشمولیت ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج می‌کند. بر اساس شنیده‌ها مذاکراتی نیز در خصوص فروش دارایی‌های مازاد صورت گرفته است. در راستای ارزش افزوده ایجاد شده در سهام بانک دی به بررسی ۱۰ شرکت فعال در صنعت بانک و میزان بازدهی قیمت سهام ۱۰ شرکت نمونه در مقایسه با روند شاخص کل پرداخته می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید