اخبار بانک سرمایه - آخرین و مهم ترین اخبار بانک سرمایه از خبرگزاری‌های ایران | خبری

اخبار « بانک سرمایه »

مهرمهر2 ساعت قبل
نماینده دادستان با اذن قاضی از نماینده بانک سرمایه خواست در جایگاه حاضر شود. نماینده بانک سرمایه اظهار کرد: اینکه شعبات نظر مختلف می‌دهند نشان از فرمایشی بودن پیشنهاد است. نماینده بانک سرمایه گفت: آقای ریخته‌گران برای بازپرداخت بدهی توان نداشت، چطور قرارداد امضا می‌کند؟ هیچ گونه ملکی بابت ۲۸۰ میلیارد تومان که به بانک تجارت داده‌ایم دریافت نکردیم. نماینده بانک سرمایه گفت: آقای خانی درباره تسهیلات سهند آسیا گفت پول دادیم هواپیما خریدیم. نماینده بانک سرمایه ادامه داد: برای این شرکت بدون افتتاح حساب پیشنهاد ارائه می‌شود و هنوز در شعبه کریمخان حساب ندارد.

ضربه‌ به شبکه جاسوسی آمریکا/گزارش خلاف واقع در پرونده بانک سرمایه/عواقب خروج آمریکا از برجام …

3+
ایسناایسنا2 ساعت قبل

عکس/ دهمین دادگاه متهمان بانک سرمایه

14+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
ایسناایسنا4 ساعت قبل
دهمین جلسه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه دقایقی پیش پایان یافت. به گزارش ایسنا، قاضی مسعودی مقام، ظهر امروز ختم دهمین جلسه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه را اعلام کرد و گفت: به دلیل تداخل این دادگاه با سایر دادگاه‌های دیگر ممکن است، جلسات عصر برگزار شود. از هفته آتی سعی می‌شود که ۲ یا ۳ روز به شعبه ما وقت رسیدگی داده شود. وی افزود: ادامه این جلسه، ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه روز یکشنبه ۲ تیرماه خواهد بود و جلسه تا ساعت حدود ۶ عصر ادامه خواهد داشت. سعی می‌کنیم تا حدود ۳ جلسه پرونده این ۸ مدیر بانک سرمایه را تمام کنیم و بتوانیم وارد رسیدگی بعدی شویم.
ایرناایرنا5 ساعت قبل
اسدالله مسعودی مقام روز سه شنبه در دهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان بانک سرمایه، سخنان وکیل را قطع کرد و افزود: منظور شما از منع تعقیب چیست. عزیزنژاد وکیل متهم گفت: در جامعه چنین سخنانی گفته می‌شود و اینگونه برداشت هایی وجود دارد که خبری از منع تعقیب نیست. قاضی پاسخ داد: پس کسانی که تاکنون حکم برائت و منع تعقیب از دادگاه گرفته‌اند، چگونه بوده است؟ این حرف بدی است و جزو تخلفات انتظامی وکیل است و ما این موضوع را مطرح می‌کنیم. مسعودی مقام افزود: وکلا زمانی که وکیل شاکی هستند، به گونه‌ای دفاع می‌کنند و هنگامی که وکیل متهم هستند به گونه‌ای دیگر دفاع می‌کنند. مسعودی مقام به وکیل خانی گفت: اگر دفعه بعد مطالبی ذکر کنید که نوعی توهین تلقی شود، علیه شما اعلام جرم خواهم کرد.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
فرج‌اله قدمی، عضو هیات مدیره بانک سرمایه، به عنوان مدیرعامل این بانک منصوب شد. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام روابط عمومی بانک سرمایه، فرج‌اله قدمی، عضو هیأت مدیره این بانک، که بیش از یکسال به عنوان قائم مقام مدیرعامل در بانک سرمایه حضور داشت، بر اساس تصمیم اعضای هیأت مدیره، به سمت مدیریت‌عامل منصوب شد. گفتنی است قدمی از مدیران زبده و با تجربه نظام بانکی است و سابقه فعالیت در پست‌های مدیریتی در بخش‌های مختلف بانک سپه از امور اعتباری تا امور شعب و نهایتا عضویت در هیأت مدیره این بانک را در کارنامه خود دارد. انتهاب رپرتاژ خبری
ایسناایسنا5 ساعت قبل
دهمین جلسه از دور سوم رسیدگی به پرونده بانک سرمایه برگزار شد. به گزارش ایسنا قاضی مسعودی مقام در ابتدای دهمین جلسه از سومین مرحله رسیدگی به پرونده بانک سرمایه ضمن تفهیم مفاد مواد ۱۹۳ و ۱۹۴ قانون آئین دادرسی کیفری به متهمین، اظهار کرد: در جلسه گذشته بخشی از مطالب نماینده دادستان در قالب کیفرخواست تنظیمی بیان و بخشی از آن باقی ماند. ایشان مابقی بیانات خود را مطرح می‌کنند و پس از آن وکیل متهم دفاعیات خود را بیان می‌کنند. نماینده دادستان با اذن قاضی خواست تا نماینده بانک سرمایه مطالب خود را بیان کند. نماینده بانک سرمایه پس از حضور در جایگاه با بیان اینکه در جلسه گذشته آقای خانی مطالبی را مطرح کردند که لازم است در مورد آن توضیحاتی ارائه شود، گفت: ایشان مطالبی را در رابطه با اعتبارسنجی مشتریان اعتباری گفتند.
تابناکتابناک6 ساعت قبل
دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده مدیران بانک سرمایه به ریاست قاضی مسعودی مقام آغاز شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سید هادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام آغاز شد. گفتنی است؛ این پرونده ۳۱ متهم دارد. در جلسه روز گذشته دادگاه، خانی یکی از مدیران سابق بانک سرمایه به دفاع از خود پرداخت. در حال تکمیل …
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در جلسه روز گذشته متهم محمدرضا خانی یکی از مدیران عامل سابق بانک سرمایه بخشی از دفاعیات خود را ارائه کرد. حسب محتویات پرونده و کیفرخواست صادره از سوی دادسرای ناحیه ۳۶ تهران؛ ​ محمدرضا خانی به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی از طریق ۱۳ فقره خیانت در امانت به مبلغ ۱۳ میلیارد و ۳۹۰ هزار و ۴۰ میلیون ریال و تحصیل ۳ میلیارد و ۶۵۳ میلیون ریال فرش نفیس از آقای عظیم‌زاده متهم است.
انتخابانتخاب7 ساعت قبل
فیاضی تا پایان هفته سوم لیگ ملت‌ها ۹۵ امتیاز (۷۹ اسپک، ۵ دفاع روی تور و ۱۱ امتیاز سرویس) را برای تیم‌ملی ایران کسب کرده است که آمار قابل توجهی است. طبق اعلام سایت پلاس لیگا فیاضی با قراردادی یک ساله به این تیم پیوسته است. فیاضی در این مورد گفت: امیدوارم برای این تیم مفید باشم و بی‌صبرانه منتظر آغاز فصل جدید هستم تا برای تیم جدیدم کمک کننده باشم. او در این مورد گفت: فیاضی بازیکن توانایی است و در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ می‌تواند به تیم ما کمک کند. فیاضی در فصل گذشته توانست با تیم والیبال شهرداری ورامین عنوان قهرمانی لیگ برتر ایران و جام باشگاه‌های آسیا را کسب کند.
ایبناایبنا7 ساعت قبل
به گزارش ایبنا، بر اساس اطلاعیه شفاف‌سازی بانک سرمایه، این شرکت در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم (۱۸٫۱۰۴) ریال زیان محقق کرده است که نسبت به در مدت مشابه سال قبل ۳۱ درصد افزایش زیان داشته که عمدتا بخاطر کاهش ۷۶ درصد جمع درآمدهای مشاع و از طرفی افزایش ۳۱ درصد جمع هزینه‌ها است. در ادامه این گزارش شفاف سازی، این شرکت بر اساس عملکرد ۱۲ ماهه برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ مبلغ (۷۲٫۴۱۷) میلیارد ریال زیان خالص محقق کرده است. آخرین اطلاعات مالی بانک سرمایه
ایمناایمنا19 ساعت قبل
قالیباف معتقد بود که در آن انتخابات، سیدابراهیم رئیسی باید کنار می‌رفت نه او. ناامیدی قالیباف از بزرگان اصولگرایی او را به سمت جوانان سوق داده است و او حالا از جوانان برای حضور در انتخابات دعوت کرده است. در دوازدهیمن جلسه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان چه گذشت؟ در دوازدهمین جلسه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان پرهیز از درگیر شدن جریان اصلاح طلب با حاشیه‌هایی که می‌تواند همگرایی و وحدت اصلاح طلبان را تحت‌الشعاع قرار دهد مورد تاکید قرار گرفت. گزارشی از تصمیمات مجلس و انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون‌های مجلس و چگونگی نقش آفرینی فراکسیون امید در این جلسه مطرح شد. در این جلسه تعدادی از رابطین استانی شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با تصویب اعضا انتخاب شدند.

نهمین جلسه رسیدگی به متهمان بانک سرمایه +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل
تسنیمتسنیم1 روز قبل
قهرمانی در تشریح این مصوبات گفت: مصوبه اول پرداخت ۵۰ میلیارد تومان به شرکت سایه‌گستر برای تأسیس هلدینگ است و مصوبه دوم پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان برای افزایش سرمایه این شرکت است. وی در خصوص تفاهمنامه بین بانک سرمایه و بانک تجارت نیز با اشاره به اینکه بانک تجارت قائم مقام ریخته‌گران برای تهاتر اموال و ایفای تعهداتش می‌شود گفت: در نهایت بانکها محاسبات بانک تجارت را قبول نمی‌کنند و بانک تجارت از این کار باز می‌ماند؛ پس از آن ریخته‌گران می‌خواهد که بانک سرمایه قائم مقام بانک تجارت در این زمینه شود و با تسویه بدهی‌های ریخته‌گران در اموال او شریک شود. قهرمانی با اشاره به امکانات و سرمایه ده‌ها برابری بانک تجارت نسبت به بانک سرمایه در آن زمان گفت: بانک سرمایه در آن زمان توان بلند شدن نداشته است که این کار به او سپرده شده. در بند ۲-۲ تفاهمنامه بین دو بانک مقرر می‌شود که اموال ریخته‌گران به بانک سرمایه بیاید که تا این لحظه نیم متر هم نیامده، اما بانک سرمایه ۲۸۰ میلیارد بدهی او را طی ۲۰ میلیارد واریز نقدی و ۲۶۰ میلیارد ملک قیمتی فرمانیه به بانک تجارت پرداخت می‌کند. نماینده دادستان با تشریح چگونگی واگذاری ملک قیمتی بانک سرمایه در منطقه فرمانیه از مدیران وقت بانک سرمایه به عنوان پادوی ریخته‌گران نام برد و گفت: اینها نامه زدند به بانک تجارت و لیست اموال بانک سرمایه را برای انتخاب به آنها دادند و در واقع الماس‌های بانک سرمایه را در اختیار آنها گذاشتند که آنها هم ملک فرمانیه را انتخاب کردند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
نماینده دادستان تهران ادامه داد: آقای ریخته گران سهامدار ۳۸ درصدی بانک سرمایه بوده که این فرد پیشتر در شعبه سه دادسرای امور مالی و اقتصادی پرونده داشت. نماینده دادستان تهران گفت: با توجه به این اوصاف، بانک سرمایه نمی‌توانست به راحتی تسهیلات بدهد. پس از این اتفاق بازپرس شعبه سوم متوجه این تخلفات در شرکت ریخته گران می‌شود و مدیر شرکت سایه گستر را احضار می‌کند. نماینده دادستان تهران گفت: تا اینجای کار به حسب مستندات، ۳۶۰ میلیارد تومان به ریخته گران داده می‌شود اما چیزی از وی اخذ نمی‌شود. از این ۳۳ میلیارد تومان، ۴ میلیارد تومان را نقد گرفته و ۲۹ میلیارد تومان باقی می‌ماند که او به سراغ ملک‌های سوهانک، دروازه شیراز و ملک خیابان مهناز می‌رود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
وی افزود: ما در سال ۹۵ در همین حریم و محدوده مصوبات هیئت مدیره را داشتیم و در چارچوب همین مصوبات قدم برداشتیم. متهم خانی ادامه داد: دومین منبع که به آن استناد کردیم اساسنامه خود بانک است از سال ۹۵ به بعد در اساسنامه بانک دو هیئت در نظر گرفته شده است هیئت مدیره و هیئت عامل که هیئت عامل مسئولیت اجرایی را برعهده دارد. وی تصریح کرد: اعضای هیئت مدیره و من در تمام تصمیمات حضور داشتیم و نظارت عالیه رخ می‌داد و اگر این موضوع اتفاق نمی‌افتاد نمی‌توانستیم از سال ۹۵ به سلامت عبور کنیم اعضای هیئت مدیره مسئولیت تضامنی دارند و به همین دلیل توانستیم تمام مصوبات را در چارچوب قانون و مصالح رقم بزنیم. متهم خانی در ادامه گفت: مرجع بعدی مصوبات هیئت مدیره است آنچه که در حوزه اختیارات ادارات بود تفویض شد و آنچه که خارج از اختیارات بانک بود در هیئت مدیره بانک بررسی می‌شد و به اتفاق نظر همه اعضای هیئت مدیره آن موضوع به تصویب می‌رسید لذا در هیئت اجرایی موردی را پیدا نخواهید کرد که در آن نظارت هیئت مدیره نباشد. در خصوص اعتبارسنجی تابعیت از عرف بانکی است.
مهرمهر1 روز قبل
بعد از دادسرا بدنه وزارت اطلاعات بازرسی کل کشور و بعد هم سپاه وارد قضیه شد و نظارت‌ها در بانک سرمایه تشدید یافت. نماینده دادستان تهران گفت: با توجه به این اوصاف، بانک سرمایه نمی‌توانست به راحتی تسهیلات بدهد. به طوری که همان روزی که ۱۰۰ میلیارد تومان واریز می‌شود، ریخته گران قراردادی را منعقد می‌کند. پس از این اتفاق بازپرس شعبه سوم متوجه این تخلفات در شرکت ریخته گران می‌شود و مدیر شرکت سایه گستر را احضار می‌کند. از این ۳۳ میلیارد تومان، ۴ میلیارد تومان را نقد گرفته و ۲۹ میلیارد تومان باقی می‌ماند که او به سراغ ملک‌های سوهانک، دروازه شیراز و ملک خیابان مهناز می‌رود.

اعلام آمادگی شورای نگهبان برای انتخابات/فرصت رو به اتمام اروپا/نهمین دادگاه متهمان بانک سرمایه

4+
ایسناایسنا1 روز قبل
ایرناایرنا1 روز قبل
رسول قهرمانی روز دوشنبه در نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات اعضای هیات مدیره سابق بانک سرمایه درباره روشن شدن نقش محمدرضا خانی، مدیرعامل اسبق این بانک، ای مطلب را عنوان کرد. نماینده دادستان اضافه کرد: ریخته گران در شعبه سوم دادسرای امور اقتصادی ممنوع المعامله بوده و حق انعقاد هیچ قراردادی را نداشته است. * شرکت سایه گستر، حیات خلوت مدیران بانک سرمایهوی شرکت سایه گستر را حیات خلوت مدیران بانک سرمایه اعلام کرد و گفت: این شرکت موریانه وار اموال بانک را خورده است. قهرمانی افزود: بعد از آن بانک‌ها گفتند که بانک تجارت صلاحیت این کار را ندارد و در نهایت تفاهم نامه بانک تجارت عملی نشد و بانک تجارت از ایفای تعهدات ریخته گران باز ماند. نماینده دادستان گفت: بعد از آن ریخته گران نامه‌ای به بانک سرمایه می‌زند که اموال ما در اختیار بانک تجارت است که نمی‌تواند بگیرد و بهتر است بانک سرمایه بدهی‌های مرا تسویه کند و بعد از آن بانک سرمایه در اموال من شریک شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
من در آن هامش مبلغی اعلام نکردم و نوشتم که توسط اداره وصول مطالبات تعیین و به دادسرا اعلام شود. وی در این باره افزود: این مدارک شاید مربوط به انتقال کارمندان و … باشد و تمام مصوبات و صورتجلسات تحویل شده است. علمایی به عنوان مشاور امور بین‌الملل و بازاریاب بانک به من معرفی شد که من هم از طریق دفتر مدیرعامل وقت صندوق او را استعلام کردم. این متهم در این خصوص افزود: علمایی با عنوان بازاریاب به بانک ورود می‌کرد و من اعلام کردم که اگر او مشتری معرفی کرد سریع اطلاع بدهم. مدیرعامل سابق بانک سرمایه سپس با کذب محض خواندن تمام گفته‌های علمایی مدعی شد که او از سوی بدهکاران بانک تحریک شده است و افزود: عامل عقل من هم بدهکاران بانک بودند که پس از ناامیدی از نفوذ، عزل مرا رقم زدند و موفق هم بودند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی بانک سرمایه، فرج‌اله قدمی، عضو هیات مدیره این بانک، که بیش از یکسال به عنوان قائم مقام مدیرعامل در بانک سرمایه حضور داشت، بر اساس تصمیم اعضای هیات مدیره، به سمت مدیریت‌عامل منصوب شد. گفتنی است، قدمی از مدیران زبده و باتجربه نظام بانکی است و سابقه فعالیت در پست‌های مدیریتی در بخش‌های مختلف بانک سپه از امور اعتباری تا امور شعب و نهایتا عضویت در هیات مدیره این بانک را در کارنامه خود دارد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 روز قبل
جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: بیش از ۴۰ نفر در جریان انجام تحقیق و تفحص مجلس از صندوق ذخیره فرهنگیان هم‌اکنون در زندان به سر می‌برند و هزاران میلیارد تومان از اموال به سرقت رفته فرهنگیان نیز به صاحبانش برگشت داده شده است. رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه تحقیقات گسترده این هیئت برای روشن شدن موضوع به مدت یکسال ادامه داشته است عنوان کرد: اخیرا نیز اقوام نزدیک یکی از وزرا نیز در رابطه با همین پرونده تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان دستگیر شده است. کوچکی‌نژاد هدر رفتن هزاران میلیارد تومان از منابع فرهنگیان به بانک سرمایه و شرکت‌های سرمایه‌گذاری را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: بیش از ۴۰ نفر از افرادی که در سطوح بالایی بوده و بسیار قدرتمند نیز بودند در جریان تحقیقات هیئت تحقیق و تفحص مجلس از این صندوق در زندان به‌سر می‌برند. نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تطمیع و تهدید نیروهای هیئت تحقیق و تفحص مجلس توسط برخی از متهمان پرونده اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان سخن گفت و ابراز داشت: ‌ با تمام مشکلات و موانعی که وجود داشت این هیئت توانست مأموریت خود را به خوبی انجام دهد. نماینده مردم رشت در مجلس اصلاح و بازنگری در تشکیلات سازمانی صندوق ذخیره فرهنگیان را لازم و ضروری خواند و بیان داشت: قصد داریم ساز و کار صندوق را به شکلی طراحی و اجرایی کنیم که مدیریت آن تنها در دستان فرهنگیان باشد و توسط خود آنان به صورت هیئت مدیره اداره شود.

نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات تعدادی از متهمان بانک سرمایه

5+
الفالف1 روز قبل
الفالف1 روز قبل
این اخبار از طریق حاضرین و شاهدان به فعالان و کارآفرینان انتقال یافته و خشم همه را برمی انگیزد. لذا کمپین آسیب دیدگان ربای بانکی ضمن هشدار به گروگانگیران اقتصاد کشور درخواست مناظره عمومی با این استاد اقتصاد و رئیس بانک مرکزی را رسما اعلام و بیان می‌دارد، آقای همتی مجلس در راس امور است این همان مجلسی است که قانون وضع نموده و شما برابر همین قانون الان رئیس بانک مرکزی هستید این قوانین همانی است که اوایل انقلاب خلف پیشین شما را محکوم به اعدام نمود و همین قانون شما را برکنار خواهد کرد. آقای رئیس کل، چشمانتان را باز کنید فقر مردم راببینید فساد ناشی از فقر را ببینید، باید از بلایی که بر سر مردم آوردید خجالت بکشید باید توبه کنید! تازه شاخ و شانه هم می‌کشید. از ریاست محترم قوه قضائیه و رییس جمهور محترم و نمایندگان گرامی مجلس نیز انتظار می‌رود نسبت به این رفتار خودخواهانه برخورد لازم را عنایت نموده و اقتصاد اسیر کشور را از شر ربای بانکی آزاد فرمایید.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
نماینده دادستان تهران گفت: در پرونده فساد در بانک سرمایه می‌بینیم که متهمان با یک بازی ریاضی و فریب، جای بدهکار و طلبکار را عوض می‌کردند. بعد از دادسرا بدنه وزارت اطلاعات بازرسی کل کشور و بعد هم سپاه وارد قضیه شد و نظارت‌ها در بانک سرمایه تشدید یافت. به طوری که همان روزی که ۱۰۰ میلیارد تومان واریز می‌شود، ریخته گران قراردادی را منعقد می‌کند. پس از این اتفاق بازپرس شعبه سوم متوجه این تخلفات در شرکت ریخته گران می‌شود و مدیر شرکت سایه گستر را احضار می‌کند. از این ۳۳ میلیارد تومان، ۴ میلیارد تومان را نقد گرفته و ۲۹ میلیارد تومان باقی می‌ماند که او به سراغ ملک‌های سوهانک، دروازه شیراز و ملک خیابان مهناز می‌رود.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
در ابتدای دادگاه قاضی مسعودی مقام از محمدرضا خانی یکی از متهمان بانک سرمایه خواست تا در جایگاه قرار گیرد. خانی ادامه داد: من از تاریخ ۹۵/۱/۱۶ تا ۹۶/۲/۲۳ عضو هیئت مدیره بانک سرمایه و از تاریخ ۹۵/۷/۳ تا ۹۶/۱/۲۳ مدیر عامل بانک سرمایه بودم. در سال ۹۵، ۲ هئیت مدیره برای بانک‌ها در نظر گرفته شد، یکی هئیت مدیره بانک که بالاترین تصمیم گیری را داشت و دوم هئیت عامل که مسئولیت اجرایی را بر عهده داشت. متهم خانی گفت: سال ۹۵ سالی بود که مبارزه با فساد و شکایت از بدهکاران کلان در بانک سرمایه آغاز شد و بحران در بانک سرمایه از جایی شروع شد که بدهکاران کلان بانک شایعاتی مانند انحلال بانک، ادغام و ورشکستگی بانک را در جامعه منتشر کردند. متهم خانی ادامه داد: مرجع بعدی کار که مورد استناد بود، مصوبات هئیت مدیره بانک بود که با اتفاق نظر سایر مدیران و تصویب هئیت مدیره بانک می‌رسید.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مدیرعامل پیشین بانک سرمایه که به عنوان یکی از متهمان این پرونده در حال محاکمه است می‌گوید که تمام فعالیتش در زمان هیئت مدیره وقت، در چارچوب بانکداری بدون ربا بوده است. تمام فعالیت من در زمان هیئت مدیره وقت در تجهیز و تخصیص منابع مستندا در چارچوب این قانون بوده است. این متهم بیان کرد: در سال ۹۵ در همین حریم و محدوده مصوبه هیئت مدیره را داشتیم و در چارچوب آن قدم برداشتیم. یکی هیئت مدیره و دیگری هیئت عامل بانک. در سال ۹۵ که سال حساسی برای بانک سرمایه در طول حیات خود تا امروز بوده است اعضای هیئت مدیره بانک به دلیل حساسیت اکثرا در هیئت اجرایی نقش داشتند.
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیرعامل پیشین بانک سرمایه که به عنوان یکی از متهمان این پرونده در حال محاکمه است می‌گوید که تمام فعالیتش در زمان هیئت مدیره وقت، در چارچوب بانکداری بدون ربا بوده است. تمام فعالیت من در زمان هیئت مدیره وقت در تجهیز و تخصیص منابع مستندا در چارچوب این قانون بوده است. این متهم بیان کرد: در سال ۹۵ در همین حریم و محدوده مصوبه هیئت مدیره را داشتیم و در چارچوب آن قدم برداشتیم. یکی هیئت مدیره و دیگری هیئت عامل بانک. در سال ۹۵ که سال حساسی برای بانک سرمایه در طول حیات خود تا امروز بوده است اعضای هیئت مدیره بانک به دلیل حساسیت اکثرا در هیئت اجرایی نقش داشتند.
ایرناایرنا1 روز قبل
اسدالله مسعودی مقام روز دوشنبه در نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات اعضای هیات مدیره سابق بانک سرمایه از محمدرضا خانی مدیرعامل اسبق بانک سرمایه خواست تا در برابر اتهامات مطرح شده از خود دفاع کند. * از سال ۹۵ مبارزه با فساد در بانک سرمایه شروع شدخانی سال ۹۵ را حساس‌ترین سال بانک سرمایه دانست و گفت: در سال ۹۵ مبارزه با فساد در بانک سرمایه شروع شد و شکایات بدهکاران کلان آغاز شد. * هیات مدیره بانک در اعتبارسنجی نقشی ندارندوی اتهام عدم اعتبار سنجی در بانک سرمایه را نیز رد کرد و گفت: منشأ اعتبار سنجی در شعبه شکل می‌گیرد و هیئت مدیره نقشی در این زمینه ندارد. این متهم به جدول فعالیت بانک به استناد مصوبات هیات مدیره بانک سرمایه که در کیفرخواست آمده است، اشاره کرد و افزود: اولین مورد از این جدول ١١ موردی مربوط به پرداختی بانک سرمایه به بانک تجارت جهت گروه ریخته گران است. خانی گفت: پس از اعلام گروه حقوقی موضوع در هیئت مدیره بانک سرمایه مطرح و عنوان می‌شود تعهدات گروه ماهان شکل نگرفته و فقط تعهدات بانک سرمایه انجام شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات تعداد از متهمان بانک سرمایه، امروز در شعبه سه دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد و جرایم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام به صورت علنی آغاز شد. تکمیل می‌شود …

به انتهای لیست رسیدید