اخبار بانک سرمایه - آخرین و مهم ترین اخبار بانک سرمایه از خبرگزاری‌های ایران | خبری

اخبار « بانک سرمایه »

تسنیمتسنیم2 ماه قبل
«ما حالا انتظار داریم رشد تقاضای نفت چین در ۲۰۲۰ نزدیک به صفر باشد. این رقم قبل از شیوع ویروس کرونا ۳۵۰ هزار بشکه در روز بود. ویروس کرونا در حال گسترش در سراسر جهان است و تقاضا در خارج از چین را هم کاهش می‌دهد». این بانک سرمایه گذاری دورنمای رشد تقاضای نفت در ۲۰۲۰ را از روزانه ۸۰۰ هزار بشکه به ۵۰۰ هزار بشکه کاهش داد. ولی با وجود این کاهش، بازارهای نفت باز هم با عرضه مازاد در ۲۰۲۰ مواجه خواهند بود و قیمت نفت برنت در محدوده ۵۰ دلار باقی می‌ماند».
ایسناایسنا3 ماه قبل
پنجمین جلسه دادگاه متهم داریوش امان کی و سایر متهمان به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد. قاضی مسعودی مقام گفت: این درخواست و نامه سیستمی نبوده است، همه اقدامات بخشایش بعد از ساعات اداری و در ویلاها صورت گرفته است. نماینده بانک سرمایه گفت: آقای ذکاوت خوی ۷۰ میلیارد از بانک گرفته است، اما اسکلت ساختمان را کامل نکرده است. وکیل مدافع متهم ذکاوت خوی گفت: ایرادات شکلی در کارشناسی اهمیت زیادی دارد و باید مورد توجه قرار گیرد. قاضی مسعودی مقام ختم جلسه امروز را اعلام کرد و گفت: جلسه بعدی متعاقبا اعلام می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
حواشی تحولات ارزی سال گذشته، بحران نقدینگی و رکود تولید از مهمترین مسائل و مشکلات ایرن روزهای اقتصاد ایران است. اعتمادآنلاین|‌ تنگنای بانکی و کاهش قدرت تسهیلات‌دهی بانکها به بخش‌های اقتصادی، اوراق گواهی اعتبار مولد را در مرکز توجه قرار داده؛ به نحوی که دولت قرار است ۶۰ تا ۷۰ هزار میلیاردتومان از این اوراق منتشر کند. تامین‌سرمایه‌ها اوراق گام منتشر می‌کنندمحمود گودرزی، معاون شرکت بورس تهران گفت: بانک مرکزی قصد دارد با توجه به تنگنای اعتباری بنگاههای تولیدی، اوراق گام را با کمک بازار سرمایه منتشر کند که بر ین اساس، این اوراق قابل معامله بوده و توانایی تامین اعتبار مورد نیاز واحدهای تولیدی را فراهم آورد. در واقع، اوراق گام می‌خواهد که در کوتاهترین زمان ممکن برای بنگاههای تولیدی تامین مالی کند. به گفته این مقام مسئول در بازار سرمایه، شرکت‌های تامین سرمایه می‌توانند بر اساس ضمانت و اعتباری که در اختیار دارند، اوراق گام را منتشر کنند، ضمن اینکه توافق‌های بازخرید نیز می‌تواند مبتنی بر این اوراق در بورس تهران، مورد معامله قرار گیرد.
فردا نیوزفردا نیوز3 ماه قبل
چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهم داریوش امان کی و متهمان دیگر در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد. خبرگزاری ایسنا: به نقل از قوه قضاییه، چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهم داریوش امان کی و متهمان دیگر در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد. نماینده دادستان از متهم کفیلی پرسید: چکاره بودید که بدهی شرکت پایاسازان را تسویه کردید و اوراق آن به نام شما بود. متهم کفیلی گفت: امان را از سال ۹۳ می‌شناسند و تمام اسناد را به طور کامل به دادگاه تقدیم می‌کنم. قاضی مسعودی مقام ختم جلسه امروز را اعلام کرد و گفت: جلسه بعدی ۵ اسفند ماه دوشنبه راس ساعت ۹ صبح برگزار می‌شود تمام مدارک و مستندات را بیاورید.
پارس نیوزپارس نیوز3 ماه قبل
بانک ملتبدهی بانک ملت به صندوق توسعه ملی و بانک مرکزی در پایان سال قبل ۹۷۹,۶۶۴,۶۰۳ میلیون ریال بوده که با افزایش چهار درصدی به عدد ۱,۰۱۹,۴۰۸,۶۲۸ میلیون ریال رسیده است. پست بانک ایرانبدهی این بانک به صندوق توسعه ملی و بانک مرکزی در پایان سال قبل ۲۲,۰۶۵,۰۶۱ میلیون ریال بوده که با افزایش ۳۴ درصدی به عدد ۲۹,۴۹۸,۳۹۶ میلیون ریال رسیده است. بدهی این بانک به صندوق توسعه ملی و بانک مرکزی در پایان سال قبل عدد ۱۶,۳۷۳,۵۶۷ میلیون ریال بوده که با کاهش ۲۹ درصدی به عدد۱۱,۶۰۷,۰۰۰ میلیون ریال رسیده است. بانک شهراین بانک بدهی به صندوق توسعه ملی و بانک مرکزی نداشته اما زیان انباشته این بانک در پایان آذر ماه سال جاری نسبت به پایان سال قبل ۳۳ درصد افزایش یافته است. بانک گردشگریبدهی این بانک به صندوق توسعه ملی و بانک مرکزی در پایان سال قبل ۸,۶۳۶,۷۲۵ میلیون ریال بوده که با افزایش ۸ درصدی به ۷,۹۱۱,۷۵۷ میلیون ریال رسیده است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی بانک سرمایه، کارکنان این بانک در راستای کمک به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان، با جمع‌آوری و ارسال کمک‌های نقدی خود گامی بسیار کوچک در همدردی با هم‌وطنان سیل‌زده برداشتند. گفتنی است کمک‌های نقدی کارکنان بانک سرمایه به هم‌وطنان سیل‌زده به‌حساب کمک‌های خیرین هلال‌احمر زاهدان واریز گردیده است. شایان ذکر است بارندگی دی‌ماه امسال در استان سیستان و بلوچستان سبب جاری شدن سیلاب، طغیان رودخانه‌ها و وارد آمدن خسارت زیادی به شهرستان‌های جنوبی این استان شده است. انتهای پیام/
تابناکتابناک3 ماه قبل
به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ در اردیبهشت ماه سال گذشته بود که سرانجام رئیس جمهور آمریکا بعد از مدت‌ها تهدید به خروج از برجام، تهدید خود را عملی کرد و از این توافقنامه بین المللی خارج شد. حتی صحبت‌هایی شد تا تبادلات تجاری ایران با عراق به ۲۰ میلیارد دلار افزایش یابد. محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه طی مصاحبه‌ای در هفدهم مهر ماه سال جاری در این رابطه گفت: سه منبع جایگزین نفت خواهد شد. به دلیل تامین عمده درآمد‌های دولت از طریق صادرات نفت بسیاری از دارایی‌های دولت در این سال‌ها بلااستفاده بوده است. با اعمال تحریم‌ها، دولت به فکر مولدسازی این دارایی‌ها افتاده است.

عکس/ جلسه دوم دادگاه پرونده جدید بانک سرمایه

13+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل

جلسه دوم دادگاه پرونده جدید بانک سرمایه

21+
الفالف3 ماه قبل

جلسه دوم دادگاه پرونده جدید بانک سرمایه

21+
مهرمهر3 ماه قبل
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
گویی ایرانیان هریک ابراهیمی شده بودند تا بت‌های درون و بیرون خود را بشکنند. امروز نیز انقلاب همچون چهل و یک سال پیش، از لزوم استقلال می‌گوید و مقابله با قدرت‌های استکباری. اکنون نیز فضا برای جوانان کاملا مهیاست تا انقلابی باشند و در راه تحقق آرمان‌های این انقلاب بکوشند. اکنون دو رویداد بزرگ در پیش روی ماست: راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی. و انقلاب از فرزندان انقلابی اش حضوری دوران ساز در این دو مناسبت را می‌طلبد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «داریوش امان کی» و ۴ متهم دیگر به اتهام اخلال عمده در نظام اقتصادی صبح امروز (دوشنبه) ۲۱ بهمن ماه در شعبه سوم دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد. در ادامه جلسه دادگاه، داریوش امان کی متهم ردیف اول پرونده در ادامه دفاعیات خود گفت: من بیشتر از هر کسی با خلق و خوی این دادگاه آگاهم و تجربه من بیشتر از شما بوده و می‌دانم باید مر قانون را رعایت کنم. متهم امان کی گفت: من هیچ ارتباطی با متهمان دیگر نداشتم و با آقایان طرف حساب نبودم. در ادامه نماینده دادستان در دفاع از کیفرخواست گفت: آقای امان کی نقش رهبری شرکت را در دریافت متقلبانه تسهیلات از بانک سرمایه دارد. من زمین را در سال ۹۰ از شوهر خواهرم یعنی پدر داریوش امان کی که با او اختلاف داشتم بابت طلب دریافت کردم.
همشهریهمشهری3 ماه قبل
قاضی مسعودی‌مقام امروز (شنبه ۱۹ بهمن‌ماه) در نخستین جلسه دور پنجم دادگاه رسیدگی به تخلفات بانک سرمایه گفت: جلسه دادرسی به پرونده داریوش امان کی مشهور به حبیب امانی رسیدگی می‌شود. این افراد به اخلال در نظام اقتصادی متهم هستند. وی افزود: میزان خسارت این متهمان به بانک سرمایه ١١٣ میلیارد و ٧١۶ میلیون و ٧٢١ هزار ریال است. اما پس از آنکه ملک به صورت غیرواقعی و بیشتر از میزان اصلیش قیمت‌گذاری شد، متهم از بانک طلبکار شد. نماینده دادستان با بیان اینکه اقدامات این گروه از متهمان در ۳ مرحله انجام شده است، ادامه داد: این مراحل شامل اخذ ۶۵ میلیارد تومان تسهیلات، تسویه تسهیلات با اوراق واهی سپرده موسسه آرمان و خروج اوراق موسسه آرمان و مکیدن اموال بانک سرمایه است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
در این گزارش این ادعا که اقتصاد آمریکا متقابلا از تحریم اقتصاد ایران آسیب دیده است، مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. نتایج برررسی‌ها نشان می‌دهد زیان اقتصاد آمریکا از نداشتن مبادلات اقتصادی با ایران متحمل ضرر ۵۹ میلیارد دلاری است. کتمان محدودیت‌هایی که از این تحریم‌ها بر بخش‌های مختلف اقتصاد ایران تحمیل شد خلاف قواعد علمی و تجربی اقتصاد خواهد بود، چراکه این اتفاق در عین نابسامان کردن بازارهای مختلف، به رکود اقتصاد ایران سرعت بخشید و از طریق التهابات ارزی، افت ارزش پول ملی را به‌دنبال داشت. درواقع مشکلات ساختاری که اقتصاد ایران در طول دهه‌های اخیر با آن دست و پنجه نرم می‌کند در کنار خلأهای مدیریتی، بسترساز چندین‌برابر شدن آثار تحریم‌های خارجی بوده است. جزئیات بیشتر از ظرفیت‌های ایران در بزرگ‌شدن اقتصاد آمریکا را می‌توان از آمار مهاجرت حدود ۵۰ هزار آمریکایی به ایران و جریان صادرات فناوری، تجهیزات صنعتی، کالاهای کشاورزی و مصرفی از بزرگ‌ترین غول اقتصادی دنیا به ایران که دومین اقتصاد منطقه است، برآورد کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
اکثر نمایندگان خانم در مجلس تأیید صلاحیت شدند». لیست ۳۰ نفره اصلاح‌طلبان در تهران! با توجه به آنچه در فوق آمد، این سؤال مطرح است که اصلاح‌طلبان با اینکه کمبود نامزد ندارند چه مشکلی را فراروی خود می‌بینند که مدعی رد صلاحیت شده و در تلاش‌اند به‌صورت چراغ خاموش در انتخابات مجلس شرکت کنند؟ خباز: در تهران ۳۰ نفر را می‌شد کامل کنیم! پیش از پاسخ به این سؤال، اظهارات روز گذشته محمدرضا خباز، فعال سیاسی اصلاح‌طلب که نمایندگی مردم در ۴ دوره مجلس شورای اسلامی را در کارنامه خود دارد قابل‌تأمل به‌نظر می‌رسد. وی که موافق لیست دادن اصلاح‌طلبان است در بخشی از مصاحبه خود با یک پایگاه خبری اصلاح‌طلب گفته است: «در تهران خوشبختانه سی نفر را می‌شد کامل کرد.

فیلم/ متهمی که بدون افتتاح حساب ۱۸۹ میلیارد تومان وام گرفت!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
پرونده متهمی که بدون داشتن حساب بانکی و قبل از افتتاح حساب بانکی، ۱۸۹ میلیارد تومان وام بابت ساخت و تکمیل پروژه‌ای از بانک سرمایه گرفته است و یک ریال هم پس نداده است، امروز بررسی شد.
ایمناایمنا3 ماه قبل
به گفته رئیس دادگاه در این بانک تخلف ١۴ هزار میلیارد ریالی با عنوان خیانت در امانت صورت گرفته است. وی که مدیرعامل شرکت آبداران اصفهان بوده است به کلاهبرداری از اموال بانک‌های مختلف در اصفهان و همچنین گران نمایی املاک از جمله ملکی به ارزش ۱۷ میلیارد تومان متهم است. تکذیب صدور بخشنامه موافقت با پرداخت «عیدی» به دانشجو معلمانمعاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش صدور هرگونه بخشنامه از سوی این معاونت در فضای مجازی مبنی بر «موافقت با پرداخت عیدی به دانشجومعلمان» را تکذیب کرد. علی الهیار ترکمن در این باره اظهار کرد: بخشنامه پرداخت عیدی چندی پیش از سوی دولت صادر شده که بر اساس بند یک این مصوبه، شرط پرداخت عیدی اشتغال به خدمت تمام وقت کارکنان است، اما دانشجومعلمان اشتغال به تحصیل دارند و مشمول عیدی نمی‌شوند. وی ادامه داد: این بسته شامل ۱۲ خدمت بوده و در بحث برنامه طرح تحول سلامت خدمات روستایی کامل شد.

داریوش امان‌کی: شوهر خواهرم برایم پرونده سازی کرد

مهرمهر3 ماه قبل
بانک سرمایه اولین بانک خصوصی که مجوز را از بانک مرکزی دریافت کرده طی سال‌های ۹۱ تا ۹۵ ضمن تبانی با اشخاص و دریافت حق حساب و دریافت وثایق نامعتبر اقدام به پرداخت تسهیلات کلان کرده است.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
این روزها برخی از بانک‌ها علنا حساب‌های سپرده سرمایه گذاری بلند مدت با سودهای بالاتر از ۱۸ تا ۲۰ درصد را برای مشتریان بازمی کنند. می پرسیم اگر وسط کار بخواهیم حساب را ببندیم، نرخ سود چقدر می‌شود؟ پاسخ می‌دهد: ۱۹درصد. حساب‌های بلندمدت ۱۸ درصدیبرخی از بانک‌ها نیز حساب‌های بلندمدت عادی یک ساله را با نرخ سود ۱۸ درصد بازمی کنند. سوددهی طرح‌ها، بهانه دور زدن قانونبانک کشاورزی نیز از دیگر بانک هایی است که با عنوان سپرده میلاد، سود ۱۸ درصدی به سپرده گذاران می‌دهد. دراین بانک منوط به این که رقم سپرده از ۳۰۰ میلیون تومان بگذرد، سود ۱۹ درصدی به حساب تعلق می‌گیرد. این هم یک حساب سپرده یک ساله می‌خواهد و صندوق نیست.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، روابط عمومی بانک سرمایه اعلام کرد: دهمین گردهمایی رؤسای موفق شعب بانک‌های کشور به روال هرسال و به همت مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران با حضور رئیس کل و مدیران بانک مرکزی، مدیران عامل و دیگر مدیران بانک‌ها و نیز رؤسای موفق شعب از تمامی بانک‌های کشور در روز هفدهم بهمن‌ماه ۱۳۹۸ در سالن اجتماعات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برگزار و پنج تن از رؤسای برتر شعب بانک سرمایه نیز با حضور در جایگاه، هدایای خود را از فرشاد حیدری، رئیس مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران، سید مرتضی پور مرعشی، رئیس هیأت مدیره و بهزاد گل دوست معاون بانکی مدیر عامل بانک سرمایه دریافت نمودند. شایان‌ذکر است اسامی رؤسای شعب برتر بانک سرمایه به شرح زیر می‌باشد: رتبه اول: سید رسول زکی پور، رئیس شعبه یاسوجرتبه دوم: جواد زرین خمری لف، رئیس شعبه زاهدانرتبه سوم: معصومه نوری میانه، رئیس شعبه اصفهانهمچنین، سید وحید سید مومنی، رئیس وقت شعبه آموزش و پرورش تهران و مهدی روغنی زاده دزفولی رئیس شعبه رجایی شهر کرج نیز به ترتیب رتبه‌های چهارم و پنجم را در میان رؤسای موفق شعب بانک سرمایه کسب نمودند که از سوی مدیران این بانک مورد تشویق قرارگرفتند. انتهای پیام/

(تصاویر) اولین جلسه محاکمه داریوش امان‌کی

19+
فراروفرارو3 ماه قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد: تاکنون حدود ۲۳ میلیون دلار ضمانت نامه صادرات به شکل مستقیم صادر شده است. وی با اشاره به اولویت‌های بانک توسعه صادرات گفت: تامین سرمایه در گردش بنگاه‌های صادراتی را در این سال پیگیری کردیم؛ تا پایان سال نیز دو پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید. سهم هزار میلیارد تومانی بانک توسعه صادرات از صندوق توسعه ملیمدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: پیش از ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی ۳۰۰ میلیارد تومان علی الحساب از صندوق توسعه ملی دریافت کرده و اخیرا نیز ۵۰۰ میلیارد تومان دریافت کرده‌ایم. بانک توسعه صادرات دنبال ایفای تعهدات ارزی واردکنندگان بوده است و تعهد ارزی ایفا نشده نداریم. مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره به انتشار اوراق گام (گواهی اعتبار مولد) گفت: عرضه این اوراق در بانک‌های ملی، ملت، صادرات و تجارت آغاز شد و ما نیز جزو بانک‌های متقاضی بودیم.
ایبناایبنا3 ماه قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک سرمایه، دهمین گردهمایی رؤسای موفق شعب بانک‌های کشور به روال هرسال و به همت مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران با حضور رئیس کل و مدیران بانک مرکزی، مدیران عامل و دیگر مدیران بانک‌ها و نیز رؤسای موفق شعب از تمامی بانک‌های کشور در روز هفدهم بهمن‌ماه ۱۳۹۸ در سالن اجتماعات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برگزار و پنج تن از رؤسای برتر شعب بانک سرمایه نیز با حضور در جایگاه، هدایای خود را از فرشاد حیدری، رئیس مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران، سید مرتضی پور مرعشی، رئیس هیأت مدیره و بهزاد گل دوست معاون بانکی مدیر عامل بانک سرمایه دریافت نمودند.
ایمناایمنا3 ماه قبل
در واقع اوراق قرضه یا اوراق بدهی، نوعی اوراق بهادار است که در آن انتشار دهنده متعهد می‌شود در زمان‌های مشخصی مبالغی را به دارنده آن اوراق پرداخت کند. بازارهای سهام و اوراق قرضهبازارهای مالی از ارکان مختلفی تشکیل شده که بازار سهام و اوراق قرضه بخشی از آن است. بر اساس همین زمان می‌توان اوراق قرضه را به سه قسمت اوراق کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم کرد. اوراق قرضه بلندمدت دارای سررسید بین یک تا ۱۰ سال و اوراق قرضه بلندمدت نیز سررسید بیش از ۱۰ سال دارد. بازار اولیه یا بازار دست اول یک بازار مالی است که در آن اوراق بهادار سهام یا اوراق قرضه، به نخستین خریداران (به وسیله شرکت یا سازمان‌های دولتی) فروخته می‌شود اما بازار ثانویه یا بازار دست دوم، یک بازار مالی است که در آن اوراق بهاداری که در گذشته منتشر شده و دست دوم است خرید و فروش می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
* ابتکار- بریدن دوباره ترمز قیمت‌ها در بازار خودرو «ابتکار» دلایل آشفتگی‌های اخیر در بازار خودرو را بررسی کرده است: طی هفته گذشته بازار خودرو شاهد صعودی‏شدن قیمت‌ها بود و در این میان رسانه‌ها سعی دارند تا مسئول آشفتگی‌های اخیر بازار خودرو را معرفی کنند. افزایش قیمت و به هم ریختن بازار خودرو، مسئله‌ای است که دوباره بر سر زبان‌ها افتاده است. کاکایی، با تاثیرپذیری بازار خودرو از نرخ ارز ادامه داد: دلیل دیگری که برای آشفتگی‌های اخیر مطرح می‌کنند، نوسانات در بازار ارز است. به هرحال، این هیجان در بازار خودرو وجود دارد و فعلا عامل کنترلی در اختیار نداریم. گزارش ماهانه آژانس انرژی بین‌المللی انرژی نیز حاکی از سقوط صادرات نفت ایران به ۳۰۰ هزار بشکه در روز است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
سقفی که در این زمینه پیشنهاد کرده‌اند یک میلیارد ریال است و برای مقامات کشوری و استانی بدون نصاب، این جرایم رسیدگی می‌گردد. وی خاطرنشان کرد: شعب استجازه تحت ریاست حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای جزوی از مجتمع اقتصادی هستند. سرپرست مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی یادآور شد: در این مجتمع، تاکید شده که همزمان با جرم منشاء به پولشویی‌ها رسیدگی و ردیابی انجام شود. وی یادآور شد: شفافیت مهمترین بخش کاری است که از مجتمع اقتصادی در همه حوزه‌ها خواسته شده است. سرپرست مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی افزود: وقتی شفافیت ایجاد شود، بستر برای مجرمین اقتصادی نامناسب می‌شود.
انتخابانتخاب3 ماه قبل
بنابراین اصلاح‌طلبان با این وضعیت امکان رقابت و شرکت در انتخابات را به صورت ارائه لیست ندارند؛ زیرا با توجه به تجربه‌ای که در دور پیش با قرار دادن افراد غیر همسو در لیست به وجود آمد، این انتظار درستی نیست که اصلاح‌طلبان باز هم اینگونه لیست ارائه دهند. تعداد زیادی از کاندیداها رد صلاحیت شدند و بر اساس مقایسه‌ای هم که انجام شده، این تعداد رد صلاحیت‌ها تقریبا بی سابقه است. شورای استانی اصلاح‌طلبان در اکثر استان‌ها اعلام کردند که برای ارائه لیست دستمان خالی است. رد صلاحیت گسترده و نبود کاندیدای مورد نظر را دلیل عدم ارائه لیست عنوان می‌کنید درحالی که بخشی دیگر از کارشناسان سیاسی عنوان می‌کنند که اگر اصلاح طلبان بخواهند در انتخابات پیروز شوند باید لیست ارائه دهند. یعنی نهادهایی خارج از حوزه نمایندگان، بر عملکرد مجلس سایه انداخته و قاعدتا مردم باید با همه این محدودیت‌ها، عملکرد مجلس را قضاوت کنند اما قضاوت‌های مردم متاسفانه به سمتی رفته که در خصوص اثرگذاری اصل نهاد پارلمان به تردید افتاده‌اند.

مهمترین عناوین روزنامه‌های جهان

10+
صدا و سیماصدا و سیما3 ماه قبل

به انتهای لیست رسیدید