بایدن

بایدن

الفالف36 دقیقه قبل
این در حالی است که بامداد سه‌شنبه متن جلسه استماع و شهادت «لائورا کوپر» معاون وزیر دفاع آمریکا نیز منتشر شد. گفتنی است ترامپ برای تعلیق ارسال کمک‌ها به اوکراین حتی کنگره را هم در جریان نگذاشته و این در حالی است که ملزم به چنین کاری بوده است. دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا روند استیضاح و برکناری قانونی ترامپ را در سپتامبر ۲۰۱۹ و پس از طرح اتهام سوء استفاده از قدرت علیه رئیس جمهور آمریکا در پرونده موسوم به «اوکراین گیت» آغاز کردند. نسخه مکتوب این گفتگوی تلفنی نشان می‌دهد که ترامپ به تحقیقات علیه بایدن علاقمند بوده، اما هیچ شواهد و مدرکی دال بر اعمال فشار بر رئیس جمهور اوکراین در این نسخه مکتوب وجود ندارد. گفتنی است ترامپ بارها اعلام کرده که روند استیضاح او یک «بگیر و ببند» [سیاسی] و یک «شوخی زننده» است و وی به شهادت‌های ادا شده در برابر هیأت تحقیق مجلس نمایندگان اهمیتی نمی‌دهد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز55 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز سه شنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد: من متن (مکالمه) تماس تلفنی نخست و مهم‌تر خود با رئیس جمهوری اوکراین (زلنسکی) را تا پایان هفته منتشر خواهم کرد. این در حالی است که بامداد سه‌شنبه متن جلسه استماع و شهادت «لائورا کوپر» معاون وزیر دفاع آمریکا نیز منتشر شد. دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا روند استیضاح و برکناری قانونی ترامپ را در سپتامبر ۲۰۱۹ و پس از طرح اتهام سوء استفاده از قدرت علیه رئیس جمهور آمریکا در پرونده موسوم به «اوکراین گیت» آغاز کردند. نسخه مکتوب این گفتگوی تلفنی نشان می‌دهد که ترامپ به تحقیقات علیه بایدن علاقمند بوده، اما هیچ شواهد و مدرکی دال بر اعمال فشار بر رئیس جمهور اوکراین در این نسخه مکتوب وجود ندارد. گفتنی است ترامپ بارها اعلام کرده که روند استیضاح او یک «بگیر و ببند» [سیاسی] و یک «شوخی زننده» است و وی به شهادت‌های ادا شده در برابر هیأت تحقیق مجلس نمایندگان اهمیتی نمی‌دهد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز سه شنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد: من متن (مکالمه) تماس تلفنی نخست و مهم‌تر خود با رئیس جمهوری اوکراین (زلنسکی) را تا پایان هفته منتشر خواهم کرد. این در حالی است که بامداد سه‌شنبه متن جلسه استماع و شهادت «لائورا کوپر» معاون وزیر دفاع آمریکا نیز منتشر شد. دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا روند استیضاح و برکناری قانونی ترامپ را در سپتامبر ۲۰۱۹ و پس از طرح اتهام سوء استفاده از قدرت علیه رئیس جمهور آمریکا در پرونده موسوم به «اوکراین گیت» آغاز کردند. نسخه مکتوب این گفتگوی تلفنی نشان می‌دهد که ترامپ به تحقیقات علیه بایدن علاقمند بوده، اما هیچ شواهد و مدرکی دال بر اعمال فشار بر رئیس جمهور اوکراین در این نسخه مکتوب وجود ندارد. گفتنی است ترامپ بارها اعلام کرده که روند استیضاح او یک «بگیر و ببند» [سیاسی] و یک «شوخی زننده» است و وی به شهادت‌های ادا شده در برابر هیأت تحقیق مجلس نمایندگان اهمیتی نمی‌دهد.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز سه شنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد: من متن (مکالمه) تماس تلفنی نخست و مهم‌تر خود با رئیس جمهوری اوکراین (زلنسکی) را تا پایان هفته منتشر خواهم کرد. این در حالی است که بامداد سه‌شنبه متن جلسه استماع و شهادت «لائورا کوپر» معاون وزیر دفاع آمریکا نیز منتشر شد. دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا روند استیضاح و برکناری قانونی ترامپ را در سپتامبر ۲۰۱۹ و پس از طرح اتهام سوء استفاده از قدرت علیه رئیس جمهور آمریکا در پرونده موسوم به «اوکراین گیت» آغاز کردند. نسخه مکتوب این گفتگوی تلفنی نشان می‌دهد که ترامپ به تحقیقات علیه بایدن علاقمند بوده، اما هیچ شواهد و مدرکی دال بر اعمال فشار بر رئیس جمهور اوکراین در این نسخه مکتوب وجود ندارد. گفتنی است ترامپ بارها اعلام کرده که روند استیضاح او یک «بگیر و ببند» [سیاسی] و یک «شوخی زننده» است و وی به شهادت‌های ادا شده در برابر هیأت تحقیق مجلس نمایندگان اهمیتی نمی‌دهد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، در این پیام‌ها با متهم کردن فرزند جو بایدن به فساد مالی، عنوان داشت که به عنوان رئیس جمهور آمریکا وظیفه دارد تا پیگیر مسائل فساد باشد. حمله ترامپ به دموکرات‌ها در حالی است که دموکرات‌های آمریکا به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای پیشبرد فرایند استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور، بخش‌هایی از اظهارات کتبی دستیاران سابق «کورت ولکر» نماینده پیشین آمریکا در امور اوکراین را منتشر کردند. این در حالی است که بامداد سه‌شنبه متن جلسه استماع و شهادت «لائورا کوپر» معاون وزیر دفاع آمریکا نیز منتشر شد. دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا روند استیضاح و برکناری قانونی ترامپ را در سپتامبر ۲۰۱۹ و پس از طرح اتهام سوء استفاده از قدرت علیه رئیس جمهور آمریکا در پرونده موسوم به «اوکراین گیت» آغاز کردند. نسخه مکتوب این گفتگوی تلفنی نشان می‌دهد که ترامپ به تحقیقات علیه بایدن علاقمند بوده، اما هیچ شواهد و مدرکی دال بر اعمال فشار بر رئیس جمهور اوکراین در این نسخه مکتوب وجود ندارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ساعت قبل
انتشار متن اظهارات شهود در پرونده تحقیقات استیضاح ترامپ در مقابل کمیته‌های مجلس نمایندگان در روز دوشنبه سبب شد تحولات مربوط به این پرونده سرعت بیشتری یافته و افراد بیشتری به اظهارنظر و موضع گیری بپردازند. بیشتر بخوانید: تلاش جمهوریخواهان برای انحراف روند استیضاح ترامپوی در مقابل کمیته‌های مجلس نمایندگان گفت «کاخ سفید در تابستان پرسش در مورد کمک‌ها را آغاز کرد که به نظر می‌رسید مستقیما از سوی ترامپ انجام می‌شود.» * تسریع جریان تحقیقات استیضاح: گزارش‌ها نشان دهنده سرعت محققان پرونده استیضاح در بررسی‌ها است. * حضور سه شاهد دیگر در مجلس نمایندگان در هفته جاری: براساس برنامه ریزی‌ها دست‌کم ۳ نفر دیگر در هفته جاری برای ادای شهادت علنی در مجلس نمایندگان حضور خواهند یافت. ضمن اینکه جلسات استماع تا یک هفته دیگر ادامه دارد.
قدس آنلاینقدس آنلاین10 ساعت قبل
در پی رسوایی اوکراین‌گیت کاخ سفید، وزیر خارجه سابق آمریکا درباره سیاست دولت فعلی این کشور در قبال اوکراین ابراز نگرانی کرد. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، کاندولیزا رایس، وزیر خارجه سابق آمریکا سیاست‌های غیررسمی دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور در قبال اوکراین را عمیقا نگران کننده توصیف کرد. بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر خارجه دولت جورج دبلیو بوش گفت: گزارش‌های اخیر درباره سیاست آمریکا در اوکراین بسیار موجب نگرانی من شده است. من شاهد کشمکشی میان متخصصان سیاست خارجی و کسی که می‌گوید از طرف رئیس جمهور عمل می‌کند، هستم. چندی پیش، افشاگر ناشناس نهاد اطلاعاتی آمریکا اعلام کرد ترامپ در چندین تماس تلفنی با ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، خواستار تسریع تحقیقات درباره فساد مالی پسر جو بایدن – رقیب انتخاباتی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰-- شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
به گزارش اسپوتنیک، دموکرات‌های آمریکا به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای پیشبرد فرایند استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور، بخش‌هایی از اظهارات کتبی دستیاران سابق «کورت ولکر» نماینده پیشین آمریکا در امور اوکراین را منتشر کردند. این در حالی است که بامداد سه‌شنبه متن جلسه استماع و شهادت «لائورا کوپر» معاون وزیر دفاع آمریکا نیز منتشر شد. دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا روند استیضاح و برکناری قانونی ترامپ را در سپتامبر ۲۰۱۹ و پس از طرح اتهام سوء استفاده از قدرت علیه رئیس جمهور آمریکا در پرونده موسوم به «اوکراین گیت» آغاز کردند. نسخه مکتوب این گفتگوی تلفنی نشان می‌دهد که ترامپ به تحقیقات علیه بایدن علاقمند بوده، اما هیچ شواهد و مدرکی دال بر اعمال فشار بر رئیس جمهور اوکراین در این نسخه مکتوب وجود ندارد. گفتنی است ترامپ بارها اعلام کرده که روند استیضاح او یک «بگیر و ببند» [سیاسی] و یک «شوخی زننده» است و وی به شهادت‌های ادا شده در برابر هیأت تحقیق مجلس نمایندگان اهمیتی نمی‌دهد.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
کاندولیزا رایس گفت، گزارش‌ها درباره اجرای سیاست غیررسمی آمریکا در اوکراین به شدت مشکل ساز است. این اظهارات از سوی وزیر خارجه دوران جورج بوش پسر در جریان سخنرانی وی در کنفرانسی در ابوظبی مطرح شده است. این مشکل ساز است. این مساله به شدت مشکل ساز است. رایس همچنین گفتگوی تلفنی بین روسای جمهوری آمریکا و اوکراین در ۲۵ ژوئیه را دارای زوایای مبهم دانست.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
بر اساس این گزارش، کمیته تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا که سرگرم تحقیق درباره پرونده جنجالی اوکراین و استیضاح ترامپ است، متن نشست استماع و شهادت لورا کوپر معاون وزیر دفاع ایالات متحده را منتشر کرد. انتشار متن شهادت لورا کوپر در شرایطی است که روند جدید تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا در خصوص این پرونده قرار است طی روزهای آینده آغاز شود. قرار است روزهای چهارشنبه و جمعه، دیپلمات‌های آمریکایی یعنی ویلیام تیلور، جورج کنت و ماری یووانویچ در نشست‌های مجلس نمایندگان شرکت کنند. دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مقدماتی برای استیضاح ترامپ را آغاز کرده‌اند. اگر مجلس نمایندگان آمریکا در نهایت رای به استیضاح ترامپ بدهد، مجلس سنا که در اختیار جمهوریخواهان است احتمالا محاکمه‌ای را آغاز خواهد کرد که در نهایت می‌تواند منجر به برکناری ترامپ از قدرت شود.
ایلناایلنا12 ساعت قبل
معاون رئیس‌جمهور پیشین آمریکا گفت که او از دیگر نامزدهای انتخابات ۲۰۲۰ دموکرات‌تر است. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، «جو بایدن»، معاون رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، روز گذشته -‌دوشنبه- گفت که او از دیگر نامزدهای انتخابات ۲۰۲۰ دموکرات‌تر است. وی در جمع هوادارانش در آیووا گفت: «از نوک کفش تا گوشم، بیش از دیگر کسانی که در این حزب نامزد شده‌اند، دموکرات هستم. این شامل همه می‌شود.» این در حالی است که رقابت میان نامزدهای حزب دموکرات از جمله بایدن و «الیزابت وارن»، سناتور ایالت ماساچوست، در هفته‌های اخیر فشرده‌تر شده است. نظرسنجی‌های اخیر نشان از آن دارد که بایدن در برخی ایالت‌ها از وارن عقب افتاده است.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ‌ این مطالب جدید از شهادت مقام‌ها آمریکایی است که روز دوشنبه هیات استیضاح کنگره آمریکا درباره دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا منتشر کرد. هیات کنگره آمریکا همچنین روز دوشنبه شهادت کاترین کرافت و کریستوفر اندرسون، از مشاوران کورت ولکر، ‌ نماینده ویژه کاخ سفید در امور مذاکرات اوکراین را منتشر کرد. این مقام‌ها نگرانی خودشان را درباره سیاست دولت ترامپ در قبال اوکراین بازگو کرده‌اند. اولین دادرسی علنی که پخش تلویزیونی دارد، در روزهای آتی آغاز خواهد شد و بر اتهاماتی علیه ترامپ در بحث اوکراین متمرکز است. روز چهارشنبه و جمعه، دیپلمات‌های آمریکایی شامل ویلیام تیلور، جورج کنت و ماری یووانوویچ علنا درباره نگرانی‌هایشان صحبت خواهند کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل
با توجه به کلید خوردن استیضاح ترامپ طی روزهای آینده در مجلس نمایندگان آمریکا، روند استیضاح به کجا می‌انجامد؟ همچنین کلید خوردن استیضاح ترامپ در کنگره چه نتایج و پیامدهایی بر انتخابات ۲۰۲۰ در آمریکا خواهد داشت؟ استیضاح ترامپ جدی است. به‌گونه‌ای که در مجلس نمایندگان آمریکا بررسی استیضاح رای آورده است. بنابراین چون از آنجایی که حداقل می‌بایستی ۲۰ سناتور جمهوریخواه در سنا علیه دونالد ترامپ رای دهند تا به ۶۷ رای مجموع آرا برسد که دو سوم آرا سنا می‌شود از این جهت گفته می‌شود احتمال آن ضعیف است تا ۲۰ سناتور جمهوریخواه در سنا علیه ترامپ رای دهند. به‌دلیل همین مساله است که حداقل در حال حاضر سناتور جمهوریخواهی که علیه ترامپ رای دهد وجود ندارد. در حال حاضر آمریکایی‌ها در حال بیرون رانده شدن از منطقه غرب آسیا هستند هرچند آنها دلایلی برای ماندگاری در منطقه دارند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
الان برخی از آنها کاندیدای ریاست جمهوری بودند و دست‌کم می‌توانستند صدای مردم ایران را به گوش افکار عمومی در آمریکا برسانند. واقعا اگر ایران در چنین موضع ضعفی قرار داشت، دولت اوباما حاضر می‌شد فرصت نجات به ایران بدهد؟! فراموش نکنیم که نقض برجام در دوره دولت دموکرات‌ها و به واسطه تصویب یا اجرای تحریم‌های ویزا و کاتسا و آیسا آغاز شد. وقتی کسانی چون هیلاری کلینتون گفته بودند در صورت پیروزی در انتخابات، فشارهای تحریمی جدیدی را بر ایران وارد می‌کنند. با چنین محدودیت‌هایی، معلوم نیست چرا وزارت امور خارجه ایران اساسا اینستکس را پذیرفت و بسیار پیش از اینها، در رویارویی‌اش با دولت آمریکا، از اروپایی‌ها قطع امید نکرد.

خودکشی نظامیان آمریکایی معضلی جدی

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
بایدن: آمریکا نمی‌تواند پلیس جهان باشد! معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا به صورت تلویحی بر مخالفت با نظامیگری آمریکا در منطقه تاکید و تصریح کرد، آمریکا نمی‌تواند پلیس جهان باشد. «جو بایدن»، معاون باراک اوباما که در حال حاضر نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا است در برنامه انتخاباتی زنده شبکه تلویزیونی سی ان ان که در شهر گرینل ایالت آیووا برگزار شد در پاسخ به سوالی درباره حضور نظامی آمریکا در منطقه و سوریه گفت: «ما به حضور گسترده نیرو‌های نظامی در خارج از کشور نیاز نداریم و لزومی ندارد که نیرو‌های نظامی ما از دریای مدیترانه تا خلیج (فارس) حضور داشته باشند. معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا همچنین گفت، «ما بجای اینکه با حاکمان خودکامه و دیکتاتور رابطه داشته باشیم و انگشت خود را در چشم متحدانمان در ناتو و در مناطقی همانند ژاپن و خاور دور و امثال آن فروکنیم، باید ائتلاف هایمان را تقویت کنیم».
نامه‌نیورنامه‌نیور15 ساعت قبل
این در حالیست که ۳۷ درصد حاضرند در این رقابت دوگانه، به ترامپ رای دهند. او فعلا برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری، از ایالت آلاباما ثبت نام کرده اما حضور رسمی و نهایی خود در انتخابات را اعلام نکرده است. بلومبر گ برای رسیدن به مرحله نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مسیر بسیار سختی پیش رو خواهد داشت. این رای دهندگان، بلومبرگ را نسخه دیگری از ترامپ می‌دانند که تنها هدفش، تامین منافع اقشار ثروتمند جامعه است. این در حالیست که الیزابت وارن و برنی سندرز فعلا سخنی در خصوص حضور بلومبرگ در انتخابات به میان نیاورده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
مسئله به این سادگی نیست و به صرف تحریم یا برخورد آقای ‌ترامپ نباید این چنین برجام را به مسلخ برد. الان برخی از آنها کاندیدای ریاست جمهوری بودند و دست‌کم می‌توانستند صدای مردم ایران را به گوش افکار عمومی در آمریکا برسانند. این سخنان ضد ایرانی- که نظیر آن در وطن‌فروشی‌های سازمان منافقین پیدا می‌شود- باعث شد مهدی کروبی رئیس مجلس، به شدت اعتراض کند و او را صدای رادیو اسرائیل بخواند. واقعا اگر ایران در چنین موضع ضعفی قرار داشت، دولت اوباما حاضر می‌شد فرصت نجات به ایران بدهد؟! یک تناقض‌گویی شیرزاد این است که از سفر جو بایدن برای اطلاع از صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران در مجلس ششم حمایت می‌کند و حال آن که خود وی مدعی انحراف در برنامه هسته‌ای ایران شده بود.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که «الکساندر ویندمن» نباید از این موضوع بترسد که ادای شهادت او در کنگره آمریکا علیه رئیس جمهور این کشور با اقدام تلافی جویانه روبرو می‌شود. ویندمن که در حال حاضر در شورای امنیت ملی کاخ سفید فعالیت می‌کند، پس از ادای شهادت در کنگره در روز ۲۹ اکتبر از سوی ترامپ مورد انتقاد و حمله‌های لفظی قرار گرفت و رئیس جمهور آمریکا در یک پیام توئیتری مدعی شد که ویندمن «هرگز شاهد [گفتگوی تلفنی] او» نبوده است. طبق متن اظهارات ویندمن، او در مراسم ادای شهادت خود گفته بود: «شکی نیست که ترامپ در ازای دیدار رهبر اوکراین از کاخ سفید، خواستار تحقیقات کی یف در مورد فعالیت تجاری هانتر بایدن، پسر جو بایدن- رقیب دموکرات خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰- شده است. ویندمن همچنین به قانونگذاران گفته بود که به باور وی، این اقدامات دولت ترامپ به روابط میان آمریکا و اوکراین لطمه زده است. لازم به ذکر است که دموکراتها ترامپ را به سوء استفاده از قدرت و اختیارات ریاست جمهوری برای کسب منافع شخصی و حزبی متهم می‌کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، کمیته تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا درخصوص استیضاح رئیس‌جمهور این کشور و پرونده «اوکراین‌گیت»، بامداد سه‌شنبه متن جلسه استماع و شهادت «لائورا کوپر» معاون وزیر دفاع این کشور را منتشر کرد. کوپر همچنین گفت که ترامپ برای تعلیق ارسال کمک‌ها به اوکراین حتی کنگره را هم در جریان نگذاشته و این در حالی است که ملزم به چنین کاری بوده است. اواخر تابستان امسال بود که خبری به رسانه‌های آمریکایی درز کرد: یک افشاگر مدعی شده است که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در تماس با یک رهبر خارجی، اظهاراتی مطرح کرده و وعده‌هایی داده که منافع ملی آمریکا را در معرض خطر قرار می‌دهد. این خبر، جرقه آتشی بود که حالا تمام کاخ سفید را در بر گرفته و به یک رسوایی تمام‌عیار برای ترامپ بدل شده است. مجلس نمایندگان آمریکا که در کنترل دموکرات‌ها قرار دارد تلاش دارد تا روند استیضاح رئیس جمهور آمریکا پیش از کریسمس تکمیل شده و وی استیضاح شود.
فارسفارس20 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کمیته تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا درخصوص استیضاح رئیس‌جمهور این کشور و پرونده «اوکراین‌گیت»، بامداد سه‌شنبه متن جلسه استماع و شهادت «لائورا کوپر» معاون وزیر دفاع این کشور را منتشر کرد. کوپر همچنین گفت که ترامپ برای تعلیق ارسال کمک‌ها به اوکراین حتی کنگره را هم در جریان نگذاشته و این در حالی است که ملزم به چنین کاری بوده است. اواخر تابستان امسال بود که خبری به رسانه‌های آمریکایی درز کرد: یک افشاگر مدعی شده است که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در تماس با یک رهبر خارجی، اظهاراتی مطرح کرده و وعده‌هایی داده که منافع ملی آمریکا را در معرض خطر قرار می‌دهد. این خبر، جرقه آتشی بود که حالا تمام کاخ سفید را در بر گرفته و به یک رسوایی تمام‌عیار برای ترامپ بدل شده است. (جزئیات بیشتر) مجلس نمایندگان آمریکا که در کنترل دموکرات‌ها قرار دارد تلاش دارد تا روند استیضاح رئیس جمهور آمریکا پیش از کریسمس تکمیل شده و وی استیضاح شود.
ایمناایمنا23 ساعت قبل
این دو مقام سابق دولت ترامپ به هیلی گفته‌اند، «این تصمیم آن‌ها به نفع آمریکاست، نه تصمیم رییس جمهور» و «رییس جمهور نمی‌داند چه می‌کند». (هربرت ریموند مک‌مستر، مشاور امنیت ملی سابق ترامپ)، جارد (جارد کوشنر، داماد و مشاور ارشد ترامپ) و رکس (تیلرسون). نظر ترامپ درباره نفت عراقفعالان شبکه‌های اجتماعی ویدیویی قدیمی را که بیانگر مواضع و اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا درباره نفت عراق است، بازنشر کردند. ترامپ در یکی از مصاحبه‌های مطبوعاتی می‌گوید: عراق دومین میادین نفتی جهان به ارزش ۱۵ تریلیون دلار را داراست و ارتش عراق سلاح و تجهیزات لازم را ندارد، ارتش عراق، ارتشی ضعیف و جامعه عراق فاسد است و اگر اوضاع به من سپرده شود نفت را از آنها خواهم گرفت. وی همچنین در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره نحوه تصاحب نفت عراق و عربستان تاکید کرده است: نیروهای ویژه را به آنجا گسیل خواهیم کرد، سپس بر مناطق نفت خیز چیره خواهیم شد.
برنابرنا1 روز قبل
مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته متن شهادت شاهدان در جلسه‌ای پشت درهای بسته را منتشر کرد و ترامپ در واکنش به آن در صفحه توییتر خود نوشت: آدام شیف دغلباز (رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا) فقط نسخه‌های دستکاری شده را منتشر می‌کند. ترامپ در ادامه این توییت با اشاره به اینکه از مشاهده اسناد مربوطه محروم شده، یادآور شد که جمهوریخواهان باید نسخه خود را منتشر کنند. این در حالی است که هیچ مدرک مستدلی مبنی بر دستکاری در این متون در دست نیست. فرآیند تحقیق در مورد استیضاح ترامپ از زمانی کلید خورد که یک افشاگر موضوع تماس تلفنی رئیس جمهوری آمریکا با «ولودیمیر زلنسکی» همتای اوکراینی اش را فاش کرد. چاراملا در حال حاضر معاون مدیر اطلاعات ملی در بخش روسیه و اوراسیا در شورای اطلاعات ملی آمریکا است که به مدیر اطلاعات ملی آمریکا گزارش می‌دهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- مقام‎های حزب جمهوریخواه در تلاش برای موضع‌گیری متحد در قبال موضوع استیضاح دونالد ترامپ با چالش مواجه هستند و دیدگاه‌های آن‌ها در این باره تفاوت زیادی دارد. این نشریه می‎گوید که روز یکشنبه مقام‎های جمهوری‌خواه دیدگاه‌های بسیار متفاتی درباره استیضاح ترامپ از خود نشان دادند. بر اساس این گزارش، متحدان جمهوریخواه ترامپ در تلاش برای سازماندهی پیامی هستند که بازتاب یک دیدگاه عمومی‌تر خواهد بود. اکنون جمهوریخواهان در تلاش برای حمایت از ترامپ، در حال اعمال فشار به دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا برای احضار پسر «جو بایدن» هستند. تصویب استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا نیاز به رای اکثریت نمایندگان دارد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
دونالد ترامپ در توئیتی از جمهوریخواهان خواست با گفتن این حرف که گفتگوی تلفنی ۲۵ ژوئیه او با همتای اوکراینی‌اش «بی عیب‌ونقص نبوده اما در حد و اندازه استیضاح هم نیست» در «تله برای احمقها» گرفتار نشوند. ترامپ پیشتر مکررا بر این مساله تاکید داشته این گفتگوی تلفنی وی و زلنسکی «بی‌عیب‌ونقص» است. ترامپ در توئیت جدیدی نوشت: "گفتگوی تلفنی با رئیس جمهور اوکراین بی‌عیب‌ونقص بود. در تله برای احمقها نیفتید و نگویید که این گفتگو بی‌عیب‌ونقص نبود اما در حدواندازه استیضاح هم نیست. خیر! از سوی دیگر مدافعان جمهوریخواه رئیس جمهور آمریکا می‌گویند که او نهایتا هیچ کار نامناسبی انجام نداده چون با وجود طرح اتهام گرو نگه داشته شدن کمک‌ نظامی آمریکا به اوکراین در ازای انجام درخواست ترامپ، این اتفاق نیفتاده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
تحقیقات درباره استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در حالی ادامه دارد که جمهوریخواهان با نزدیک شدن زمان پخش تلویزیونی شهادت افراد احضار شده در مجلس نمایندگان تلاش دارند با فرافکنی، مسیر تحقیقات را منحرف کنند. کاخ سفید نیز با ارسال نامه‌ای به «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد با تحقیقات استیضاح همکاری نمی‌کند، چون قانونی مبنی بر اختیار مجلس نمایندگان در موضوع تحقیقات وجود ندارد. ضمن اینکه رودی جولیانی ضمن اعلام عدم همکاری با مجلس نمایندگان گفت «در برابر یک کمیته سنا شهادت می‌دهد». *گراهام استیضاح ترامپ را نامعتبر خواند «لیندسی گراهام»، سناتور جمهوریخواه کارولینای جنوبی، استیضاح ترامپ بدون افشای هویت افشاگر ناشناس را نامعتبر خواند. * تلاش جمهوریخواهان برای انحراف جریان استیضاحهمراه با تشدید حملات ترامپ به دموکرات‌ها و تحقیقات استیضاح، جمهوریخواهان تنها ۲ روز مانده به آغاز روند پخش تلویزیونی شهادت مقام‌های دولتی در مجلس نمایندگان، اقدام به فرافکنی و انحراف افکار عمومی کردند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
به گزارش رویترز، دموکرات‌ها که کنترل مجلس نمایندگان را بر عهده دارند احتمالا مانع حضور بایدن و شناسایی مقام افشاگر آمریکایی در جلسه علنی روز چهارشنبه شوند. او برای تحت فشار قرار دادن رئیس‌جمهوری اوکراین، کمک‌های آمریکا به این کشور را به حالت تعلیق در آورده بود. در صورت تایید استیضاح ترامپ، سنای آمریکا که در دست جمهوری‌خواهان است باید برای برکناری وی تصمیم بگیرد. جمهوری‌خواهان اعتقاد راسخ دارند که دموکرات‌ها نتوانسته‌اند مدارک قانع‌کننده‌ای علیه سوءرفتار رئیس‌جمهوری آمریکا پیدا کنند و می‌گویند که دموکرات‌ها انتقادات خود را بر اساس مدارک دسته دوم که پشت درهای بسته به‌دست آمده است، متوجه رئیس‌جمهوری کرده‌اند. به‌رغم اینکه جمهوری‌خواهان مدارک موجود را فاقد ارزش اعلام می‌کنند اما بنا به گفته کارشناسان مدارک قابل‌توجهی علیه رئیس‌جمهوری آمریکا وجود دارد.
ایمناایمنا1 روز قبل
آلمان و فرانسه در این زمینه پیشگام هستند». صداعظم آلمان افزود: «مؤلفه نظامی در منافع سیاست خارجی و همکاری در جهت توسعه، باید در چارچوب اتحادیه اروپا انجام شود». توئیت اخیر ترامپ لحنی مشابه با انتقادهای جمهوریخواهانی در کنگره که تحقیقات مربوط به استیضاح را یکطرفه و ناعادلانه خوانده‌اند، دارد. هشدار آلمان به فرانسه؛ «ائتلاف امنیتی ناتو تضعیف نشود» امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه اخیرا به اکونومیست گفت، ناتو به دلیل فقدان هماهنگی و غیر قابل پیش‌بینی بودن آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، «مرگ مغزی» ‌ را تجربه می‌کند. هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان اما در مطلبی برای مجله اشپیگل نوشت: اگر شما ناتو را تضعیف کنید، اشتباه کردید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
نیکی هیلی نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل در پیامی در فضای مجازی در باره تحقیق کنگره در خصوص دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده، استیضاح یک مقام دولتی را به صدور حکم اعدام برای او تشبیه کرد. لجند در توئیت دیگری با طرح آگاهی پنهان هیلی از نداشتن شایستگی ترامپ برای این منصب، در اعتبار هیلی تردید کرد. مکالمه‌ای که ترامپ قصد انتشار آن را دارد، سه ماه پیش از گفت‌وگویی بوده که اکنون در کانون تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح وی قرار دارد. رئیس جمهوری آمریکا به خبرنگاران گفت که متن این مکالمه را نیز منتشر می‌کند تا مردم ببینند که این گفت‌وگو هیچ مشکلی ندارد. نشانه‌های دیگری وجود دارد که دمکرات‌ها تلاش می‌کنند در ماه دسامبر (آذر - دی) جلسه رای‌گیری درباره استیضاح ترامپ را برگزار کنند و او را به سومین رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا تبدیل کنند که استیضاح می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
برخی گمانه زنی‌ها حاکی است بولتون قصد دارد در کتاب جدیدش، درباره دوران خدمت خود در دولت ترامپ افشاگری کند. موسسه انتشاراتی محافظه کار «ثرشولد ادیشنز» وابسته به سیمون اند شوستر در سال ۲۰۰۷ آخرین کتاب بولتون به نام «تسلیم یک گزینه نیست: دفاع از ایالات متحده در سازمان ملل متحد و جهان» را منتشر کرده است. بولتون در گذشته نیز پس از خارج شدن از دولت جرج بوش، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا، کتابی افشاگرانه درباره دولت وی منتشر کرده بود. اوایل سال جاری نیز «کلیف سیمز» مشاور پیشین ترامپ، کتابی درباره زندگی وی و آشوب‌هایی که در اطراف او وجود دارد منتشر کرد که مایه خشم ترامپ شد. بولتون در کتاب سال ۲۰۰۷ خود درباره دوره خدمت در دولت بوش، رئیس‌جمهوری وقت را قلدر و سلطه جو معرفی کرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
وی حتی شروع به برقراری ارتباط با دموکراتهای برجسته کرده، هرچند هنوز نامزدی خود را به طور رسمی اعلام نکرده است. وی ابتدا در سال ۲۰۰۲ به عنوان شهردار نیویورک سیتی خود را جمهوری خواه معرفی کرد اما در دوره دوم خود را یک کاندید مستقل ابراز کرد. وی تا سال ۲۰۱۳ به عنوان شهردار نیویورک خدمت کرد. به گزارش ایرنا، نشریه فوربس و بلومبرگ یاد اوری کرده‌اند، «دونالد ترامپ» که یک میلیاردر است و در سال ۲۰۱۶ هم بخشی از اعتبار خود را در انتخابات ریاست جمهوری مرهون تجارتش بود. اما باید تاکید کرد بلومبرگ تنها میلیاردری نیست که قرار است با ترامپ روبرو شود.

به انتهای لیست رسیدید