بحران در ونزوئلا

بحران در ونزوئلا

برنابرنا2 ماه قبل
روابط ونزوئلا و کلمبیا دو همسایه در آمریکای لاتین تیره است با این وجود این روزها روابط بدتر از هر زمانی شده است و کلمبیا بیم دارد که ونزوئلا علیه این کشور دست به اقدام نظامی بزند از این رو دیروز ایوان دوکه مارکز رئیس جمهوری کلمبیا نسبت به هرگونه اقدام نظامی علیه این کشور هشدار داد. وی به خبرگزاری آسوشیتدپرس (ای. پی) آمریکا گفته است که حتی اگر مادورو به فکر حمله به کلمبیا افتاده باشد، دست به یک حماقت بزرگ زده است. رئیس جمهوری کلمبیا مادورو را در سنگدلی به اسلوبودان میلوشویچ رئیس جمهوری یوگسلاوی سابق تشبیه کرد و بار دیگر خواستار پایان یافتن حکومت وی در ونزوئلا شد. مادورو گفت: آمریکا در کلمبیا هفت پایگاه نظامی بنا کرده است تا سراسر آمریکای لاتین و در وهله اول ونزوئلا را تهدید کند. گفتنی است، از کرملین خبر می‌رسد که مسکو در حال تهیه مقدمات سفر مادورو برای نشان دادن جایگاه محکم وی به عنوان رئیس جمهور مشروع ونزوئلا در نزد جهانیان است.
ایلناایلنا2 ماه قبل
وزیر دفاع اوروگوئه درباره احتمال وقوع درگیری نظامی در ونزوئلا هشدار داد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «خوزه بایاردی»، وزیر دفاع اوروگوئه، درباره احتمال وقوع درگیری نظامی در ونزوئلا هشدار داد. وی همچنین گفت که برخی کشورها از ایده دخالت در بحران ونزوئلا حمایت کرده‌اند. وی روز گذشته -‌جمعه- در گفت‌وگو با اسپوتنیک عنوان کرد: «احتمال درگیری نظامی در ونزوئلا وجود دارد. در عین حال، برخی کشورهای آمریکای لاتین همچنان ایده درگیری نظامی را پیش می‌کشند … این امر فاجعه‌ای برای منطقه خواهد بود و نشانه‌ای از عدم مسئولیت این دولت‌ها است».
ایسناایسنا3 ماه قبل
وزیر خارجه آمریکا قرار است برای سفر یک روزه به اتاوا، کانادا برود تا با مقام‌های این شهر درباره روابط تجاری دو جانبه، بحران در ونزوئلا و کانادایی‌های بازداشتی در چین گفت‌وگو کند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، سفر مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا به کانادا که شامل گفت‌وگو با جاستین ترودو، نخست وزیر این کشور نیز می‌شود، در بحبوحه نگرانی‌های کانادا بر سر این مساله است که آیا کنگره ایالات متحده بسته تجاری جدید شمال آمریکا را بین کانادا، مکزیک و آمریکا تایید می‌کند یا خیر. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: مذاکرات میان وزیر خارجه با مقام‌های کانادا حول محور شراکت گسترده‌تر و چند جانبه بین دو کشور و تعیین فرصت‌ها برای پیشبرد اهداف مشترک شامل بازگشت دموکراسی به ونزوئلا و آزادی دو شهروند کانادایی بازداشت شده در چین است. انتهای پیام
فارسفارس4 ماه قبل
وزارت خارجه ترکیه ضمن مخالفت با اقدام آمریکا در توقیف دارایی‌های دولت ونزوئلا اعلام کرد که چنین اقداماتی سبب آسیب رسیدن بیشتر به ونزوئلایی‌ها خواهد شد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، آنکارا در انتقاد از تشدید فشارهای اقتصادی دولت «دونالد ترامپ» علیه دولت «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا و توقیف همه دارایی‌های این کشور در آمریکا تاکید کرد که گفت‌و‌گوهای سیاسی تنها راه پایان دادن به بحران در ونزوئلا است. به گزارش خبرگزاری «آناتولی»، دولت ترکیه که پیش از این بارها در حمایت از نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا از مواضع آمریکا انتقاد کرده است، حالا به اقدام واشنگتن در توقیف دارایی‌های ونزوئلا در آمریکا واکنش نشان داده است. سخنگوی وزارت خارجه ترکیه، با تاکید بر لزوم تداوم گفت‌‌و‌گوها بین نمایندگان دولت ونزوئلا با «خوان گوایدو» رهبر مخالفان و رئیس‌جمهور خودخوانده، مخالفت آنکارا را با توقیف دارایی‌های ونزوئلا اعلام کرد. «حامی آکسوی» تصریح کرد، ترکیه درباره تشدید وخامت اوضاع اقتصادی در ونزوئلا و تاثیر منفی توقیف دارایی‌های ونزوئلا بر مذاکرات سیاسی در این کشور نگران است.
ایسناایسنا4 ماه قبل
روسیه اعلام کرده، ارتباطاتش را با مخالفان دولت ونزوئلا از جمله نمایندگان خوآن گوآیدو، رهبر اصلی این مخالفان در فرمتی که دولت ونزوئلا نیز درک می‌کند، حفظ می‌کند. به گزارش ایسنا، سرگئی ریابکوف، ‌ معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز (دوشنبه) در مصاحبه‌ با خبرگزاری اسپوتنیک ضمن گفتن اینکه مسکو تماسهایش با مخالفان دولت ونزوئلا از جمله رهبر آنها یعنی خوآن گوآیدو را حفظ می‌کند تاکید کرد: این تماسها را تنها می‌توان به شکل تبادل اطلاعات مقطعی توصیف کرد. اخیرا سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت، نمایندگان گوآیدو که در ماه ژانویه به اعلام ریاست جمهوری خودخوانده در ونزوئلا پرداخت، تلاش داشته‌اند که با روسیه ارتباط برقرار کنند و روسیه نیز به آنها گوشزد کرده که استفاده از زور برای حل بحران در ونزوئلا زیانبار است. ریابکوف در اظهارنظر در مورد گفت‌وگوهای میان مسکو و نمایندگان گوآیدو گفت: ما در چندین موقعیت اطلاعات و برآوردهای آنها را دریافت کرده‌ایم و مواضع و رویکردهای خودمان را به اطلاع آنها رسانده‌ایم. معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت، هدف از این ارتباطات مشخصا تبادل اطلاعات است.
فارسفارس4 ماه قبل
علیرغم شکست توطئه‌های آمریکا علیه کاراکاس و موفقیتهای دولت ونزوئلا طی ماه‌های گذشته، نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا مدعی شد که دولت کاراکاس تا آخر سال ۲۰۱۹ میلادی از قدرت ساقط خواهد شد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از اکسیوس، «الیوت آبرامز» فرستاده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا که پیش از این چندین بار پیش بینیهایش درباره تحولات ونزوئلا اشتباه از آب درآمده است اخیرا مدعی شده است که دولت ونزوئلا به زودی سقوط می‌کند. این گزارش نوشت: علیرغم موفقیتهایی که دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در مقابل «خوان گوایدو» به دست آورده است آبرامز گفته، مطمئن است که دولت کاراکاس تا آخر سال ۲۰۱۹ میلادی سقوط خواهد کرد. وی افزود: برای حفظ و افزایش فشارها علیه کاراکاس تحریم‌های بیشتری اعمال می‌کنیم و سعی خواهیم کرد منابع مالی به دولت مادورو را قطع کنیم. آمریکا ماه گذشته نیز تحریم‌هایی را علیه «گوئرا مادورو» فرزند نیکلاس مادورو اعلام کرده بود.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد تحریم‌های آمریکا علیه کوبا غیرقانونی هستند و صحبت بر سر استقلال کشوری که در سازمان ملل علیه قطعنامه‌ها درباره غیرقابل قبول بودن محاصره اقتصادی کوبا رای می‌دهد، نیست. لاوروف در پایان مذاکرات با «برونو رودریگز پاریه‌لی» همتای کوبایی خود در هاوانا گفت: «تحریم‌های آمریکا علیه کوبا غیرقانونی بوده و کاملا مغایر با حقوق بین الملل است، برای این که همه ساله در مجمع عمومی سازمان ملل برای تصویب قطعنامه‌ای درباره غیرقابل قبول بودن محاصره اقتصادی کوبا رای گیری می‌شود که در جریان آن به طور متوسط ۱۹۰ کشور به آن رای مثبت می‌دهند و در این بین تنها آمریکا و چند کشور متحدش رای مخالف می‌دهند. پیش از این مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا چنین نظری را مطرح کرده و جان بولتون، مشاور رئیس جمهوری این کشور نیز همین اواخر گفت که ایران و جنبش حزب‌الله لبنان در امور داخلی کشورهای آمریکای لاتین دخالت کرده و ثبات در این منطقه را تضعیف کرده‌اند. البته گستردگی تجزیه و تحلیل چنین اظهارنظراتی تفسیر جداگانه می‌خواهد.» لازم به یادآوری است، وزیر امور خارجه روسیه سفر دوره‌ای خود به منطقه آمریکای لاتین را از تاریخ ۲۳ الی ۲۷ جولای (اول الی ۵ مرداد ماه) آغاز کرده است. سپس برای نخستین بار در طول تاریخ روابط دوجانبه، سفر رسمی به کشور سورینام خواهد داشت.
فارسفارس4 ماه قبل
وزیر کشور ونزوئلا اعلام کرد که دو محافظ شخصی رئیس‌جمهور خودخوانده این کشور به دلیل تلاش برای فروش مسلسل‌های سرقت شده از گارد ملی ونزوئلا، بازداشت شده‌اند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مقام‌های دولت ونزوئلا و همچنین افراد وابسته به «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده این کشور از بازداشت دو تن از محافظان شخصی گوایدو توسط ماموران دولتی خبر دادند. بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، مقام‌های دولت ونزوئلا و «خوان گوایدو» (رئیس‌جمهور خودخوانده) اعلام کردند که دو عضو تیم حفاظت گوایدو، روز جمعه (دیروز) توسط نیروهای دولتی بازداشت شدند. «خورخه رودریگز» وزیر اطلاعات ونزوئلاگوایدو در اظهارنظری درباره بازداشت محافظانش توسط دولت ونزوئلا، مدعی شد که دولت مادورو به «دروغ» محافظانش را به قاچاق سلاح متهم و آنها را بازداشت کرده است. وزیر اطلاعات ونزوئلا اما اعلام کرده که دولت ونزوئلا در دور آینده مذاکرات با نمایندگان گوایدو ادله خود درباره اتهامات وارده به دو محافظ شخصی بازداشت شده را ارائه خواهد داد.
فارسفارس5 ماه قبل
معاون وزارت خارجه روسیه آمریکا را به تحریف واقعیات و ارائه اطلاعات نادرست از تحولات ونزوئلا متهم کرد. مسکو: آمریکا مواضع ما را در قبال ونزوئلا تحریف می‌کندبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، معاون وزارت خارجه روسیه در مصاحبه با روزنامه اسپانیایی «ال پائیس» گفت که آمریکا مواضع روسیه در قبال ونزوئلا را «به اشتباه تفسیر» یا «کاملا تحریف» می‌کند. بر اساس این گزارش، «خوان گوایدو» رهبر مخالفان دولت ونزوئلا سال گذشته میلادی با حمایت آمریکا و چند کشور اروپایی خود را رئیس‌جمهور خود خوانده ونزوئلا اعلام کرد. به گزارش تاس، معاون وزارت خارجه روسیه در ادامه این مصاحبه با رد مواضع آمریکا در قبال ونزوئلا افزود که تنها راه حل بحران در این کشور برقراری گفت‌وگو است. این در حالی است که یک مقام وزارت خارجه آمریکا روز گذشته با دخالت در امور داخلی ونزوئلا، بار دیگر خواستار کناره‌گیری نیکلاس مادورو از قدرت شده است.
افکارنیوزافکارنیوز5 ماه قبل
اخبار بین الملل_ بنا به گفته فیگوئه، یکی از این افراد ژنرال ولادیمیر پادرینو لوپز، وزیر دفاع ونزوئلا، است. او قرار بود بخشی از کودتای براندازی دولت مادورو باشد؛ اما به طور غیرمنتظره عقیده‌اش را تغییر داد و ترجیح داد به جای این کار به تماشای فیلم ابرقهرمانی جدید شرکت «مارول» بپردازد. او پس از اعمال تحریم‌های آمریکا علیه دولت مادورو به مخالفان پیوست و پس از کودتای نافرجام این کشور به کلمبیا گریخت. رئیس‌جمهور ونزوئلا همچنین تاکید کرد که به وزیر دفاع این کشور اعتماد کامل دارد. پادرینو نیز در پاسخ اطمینان داد او و نیرو‌های نظامی این کشور به مادورو و قانون اساسی وفادار خواهند ماند.
مهرمهر6 ماه قبل
خبرگزاری مهر، گروه بین الملل - پیمان یزدانی: نگاهی اجمالی نشان می‌دهد که تمامی تنش‌های ایجاد شده در منطقه خلیج فارس و بسیاری دیگر از نقاط جهان از جمله در اروپای شرقی، ونزوئلا و دریای چین نشات گرفته از اقدامات فرا قانونی و خلاف معاهدات بین المللی دولت آمریکا می‌باشد. امروز بار دیگر همزمان با دیدار نخست وزیر ژاپن از تهران بعد از ۴۰ سال مجددا شاهد اقدام تنش زای مشکوک دیگری در دریای عمان بودیم که به موجب آن دو نفتکش هدف حمله قرار گرفتند. سوال اینجاست که از تنش‌های منطقه خلیج فارس چه کسانی سود می‌برند؟ مواردی که در زیر به آنها اشاره خواهد شد بیانگر این است که از تنش در خاورمیانه و خلیج فارس آمریکا بیشترین سود را می‌برد و بعد از آن رژیم اسرائیل و آن دسته از حکام عرب غیرمردمی که بقایشان در همراهی با سیاست‌های آمریکا و رژیم اسرائیل در منطقه است. - ایجاد تنش در منطقه با پیگیری پروژه ایران هراسی همچنین تداوم فروش صدها میلیارد دلاری تسلیحات آمریکایی به کشورهای وابسته منطقه مانند عربستان و امارات و بحرین را تضمین می‌کند. - ایجاد تنش در منطقه موجب واگرایی کشورهای منطقه می‌شود امری که برای تامین امنیت رژیم صهیونیستی و پیشبرد سیاست‌های توسعه طلبانه آن در منطقه حیاتی است.
فارسفارس6 ماه قبل
رئیس مجلس مؤسسان ونزوئلا در یک کنفرانس خبری در کاراکاس ضمن تأکید بر اینکه مخالفان این کشور دچار تفرقه شده‌اند، گفت که سیاست‌های آمریکا برای بی‌ثبات کردن ونزوئلا شکست خورده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دیوسدادو کابلو» رئیس مجلس مؤسسان ونزوئلا (ANC) در یک کنفرانس خبری در «کاراکاس» گفت که تلاش‌‌های دولت آمریکا برای بی‌ثبات کردن ونزوئلا ناکام بوده است. بنا به گزارش خبرگزاری «شینهوا»، کابلو به تلاش‌های ناکام مخالفان ونزوئلا اشاره کرد و گفت که معترضان ونزوئلا در حال تجربه «بدترین لحظات» هستند. وی ادامه داد که مخالفان ونزوئلا به رهبری «خوآن گوایدو» رئیس‌جمهور منتخب ونزوئلا دچار «تفرقه» شده‌اند و افزود: «آمریکا هم‌اکنون درک کرده است که در انتخاب رهبری خود در ونزوئلا دچار اشتباه شده است». پس از شکست توطئه گوایدو و همپیمانان آمریکایی وی برای کودتا علیه دولت مادورو، مخالفان ونزوئلا خواستار مذاکره با نمایندگان دولت مادورو در نروژ شدند.
تسنیمتسنیم6 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه صبح امروز (جمعه) در پایان مذاکراتش با همتای ژاپنی خود در توکیو اعلام کرد، برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس اعلام آمادگی کرده‌اند تا ابتکارعمل ایران درباره امضای پیمان عدم تعرض بین کشورهای منطقه را بررسی کنند. پیش از این، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در جریان سفرش به بغداد به کشورهای منطقه خلیج فارس پیشنهاد کرد تا در شرایط کنونی که اوضاع منطقه پیچیده و وخیم شده، توافقنامه‌ای درباره عدم استفاده از توان نظامی علیه یکدیگر امضاء کنند. لاوروف در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در این باره گفت: «من پیش از این در رابطه روابط بین ایران و همسایه‌های عرب آن در منطقه خلیج فارس توضیح داده‌ام. چندین سال قبل روسیه از زبان رئیس جمهور، ولادیمیر پوتین، پیشنهاد داد تا روند تقویت اعتماد متقابل و شکل گیری سیستم امنیتی مشترکی بین کشورهای منطقه خلیج فارس آغاز شود. من می‌دانم که هرچند نه همه، ولی برخی کشورهای شرکت کننده در شورای همکاری‌های خلیج فارس اعلام آمادگی کره‌اند تا ابتکارعمل جدید ایران درباره امضای پیمان عدم تعرض را بررسی کنند.
ایسناایسنا6 ماه قبل
وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، واشنگتن تصمیم رهبر مخالفان دولت ونزوئلا برای شرکت نمایندگانش در مذاکراتی با نمایندگان دولت این کشور در شهر اسلو در نروژ را عقب نشینی و اعتراف به شکست نمی‌داند. ما نه به جای مردم ونزوئلا هستیم و نه دولت آن و این مذاکرات متعلق به آنها است. مادورو رئیس جمهور ونزوئلا بارها خواهان انجام گفت‌وگوی ملی با مخالفان به منظور حل بحران‌های اقتصادی و سیاسی این کشور شده است. یک منبع نزدیک به مذاکرات اسلو به اسپوتنیک گفت: دولت ونزوئلا هیاتی را برای این نشستها اعزام کرده تا برای نزدیک شده به مخالفان تلاش کند. با این حال گوآیدو تاکید داشته که مذاکرات در اسلو صرفا تلاشی برای برقراری گفت‌وگو با دولت هستند.

ویدئو / تنش‌هایی که بالا گرفت، سلاح‌هایی که فروخته شد

ایسناایسنا6 ماه قبل
بالا گرفتن تنش در شبه جزیره کره و درگیری میان رژیم صهیونیستی و سوریه، ادامه بحران در ونزوئلا و خریدهای تسلیحاتی ترکیه و کره جنوبی، به ترتیب از روسیه و آمریکا؛ این‌ها و چند خبر دیگر در حوزه اخبار بین‌المللی را در این ویدئو دنبال کنید. مترجم: محمدرضا قاسمی / تدوینگر: الناز کبریایی / گوینده: حسین هرمزی
صدا و سیماصدا و سیما6 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از کاراکاس، هیئتی از رهبران اپوزیسیون سیاسی ونزوئلا با نمایندگان دولت این کشور در اسلو، پایتخت نروژ به مذاکره نشسته‌اند. نروژ اعلام کرد: مذاکرات نمایندگان مادورو و گوایدو از کوبا آغاز شده است. رادیو و تلویزیون ملی نروژ (NRK) اعلام کرد پیش از شروع دور جدید مذاکرات اپوزیسیون و دولت ونزوئلا روند گفتگوها میان نمایندگان نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا و خوان گوایدو، رئیس مجلس ملی این کشور در کوبا آغاز شده بود. سخنگوی وزارت امور خارجه نروژ اعلام کرد مذاکرات از چند روز پیش در مکانی مخفی و پشت درهای بسته میان اپوزیسیون و دولت ونزوئلا در جریان بوده است و امروز به پایان می‌رسد. مذاکرات اسلو پس از کودتای نافرجام سی ام آوریل که مورد حمایت رهبران اپوزیسیون ونزوئلا بود اتفاق می‌افتد.
تسنیمتسنیم7 ماه قبل
وی افزود: کمیسیون امنیت ملی مجلس از روند توسعه ارتباطات و همکاری‌­های پارلمانی دو کشور، به‌ویژه میان کمیسیون‌­های تخصصی در مجالس ایران و کوبا حمایت می‌­کند. فلاحت‌پیشه اضافه کرد: ۴۰ سال دشمنی و کینه‌‌توزی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران که در قالب انواع فشارها اعم از تحریم‌­ها و تهدیدها اعمال شده است، نتوانسته خللی در مبارزه دولت و ملت ایران علیه زورگویی و مداخلات این کشور و همپیمانانش ایجاد کند و همچنان با قدرت به مقاومت و ایستادگی خود ادامه می‌­دهیم. وی در پایان این دیدار گفت: ایران، کوبا و سایر کشورهای آزاد جهان می‌بایست با اتحاد و همدلی به مبارزه مشترک با جنبه‌­های نوین استعمار آمریکایی در جهان ادامه دهند. وی گفت: تهدید و اعمال فشار بر ایران به عنوان کشوری مستقل و قدرتمند، فاقد تأثیر است و از اشتباهات آمریکای ترامپ محسوب می‌­شود. سفیر کوبا در تهران در پایان از تمایل مجلس نمایندگان کوبا برای گسترش همکاری­ در زمینه­‌های مختلف با مجلس شورای اسلامی خبر داد.
ایرناایرنا7 ماه قبل
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: این کمیسیون از روند توسعه ارتباطات و همکاری‌های پارلمانی دو کشور بویژه میان کمیسیون‌های تخصصی در مجالس ایران و کوبا حمایت می‌کند. فلاحت پیشه در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم ایستادگی در مقابل زورگویی و یکجانبه گرایی آمریکا در جهان تصریح کرد: سابقه مداخلات آمریکا در مناطق مختلف جهان نشان می‌دهد که اقدامات این کشور تاکنون ثمره‌ای جز ناامنی و بی ثباتی نداشته است. رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ایران، کوبا و سایر کشورهای آزاد جهان می‌بایست با اتحاد و همدلی به مبارزه مشترک با جنبه‌های نوین استعمار آمریکایی در جهان ادامه دهند. وی در ادامه بیان کرد: تهدید و اعمال فشار بر ایران بعنوان کشوری مستقل و قدرتمند، فاقد تاثیر است و از اشتباهات آمریکای ترامپ محسوب می‌شود. وگا در پایان از تمایل مجلس نمایندگان کوبا برای گسترش همکاری در زمینه‌های مختلف با مجلس شورای اسلامی خبر داد.
خانه ملتخانه ملت7 ماه قبل
فلاحت ­پیشه در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات دیرینه ایران و کوبا گفت: توسعه و گسترش ارتباطات دوستانه دو کشور که از سابقه پرافتخار مبارزه با استعمار آمریکا برخوردارند، اهمیت فراوانی دارد. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم ایستادگی در مقابل زورگویی­ و یکجانبه گرایی آمریکا در جهان گفت: سابقه مداخلات آمریکا در مناطق مختلف جهان نشان می­دهد که اقدامات این کشور تاکنون ثمره­ای جز ناامنی و بی ثباتی نداشته است. فلاحت ­پیشه در پایان این دیدار گفت: ایران، کوبا و سایر کشورهای آزاد جهان می­ بایست با اتحاد و همدلی به مبارزه مشترک با جنبه ­های نوین استعمار آمریکایی در جهان ادامه دهند. وی در ادامه گفت: تهدید و اعمال فشار بر ایران بعنوان کشوری مستقل و قدرتمند، فاقد تاثیر است و از اشتباهات آمریکای ترامپ محسوب می‌­شود. وگا در پایان از تمایل مجلس نمایندگان کوبا برای گسترش همکاری­ در زمینه­‌های مختلف با مجلس شورای اسلامی خبر داد. /پایان پیام
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ماه قبل
به گزارش مشرق، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا یکشنبه شب به وقت تهران از تلاش‌های خود برای «حفظ برجام» و «حل تنش در ونزوئلا» خبر داد. موگرینی دوشنبه و سه‌شنبه گذشته با سفر با کاستاریکا در نشست «گروه تماس بین‌المللی» که برای رسیدگی به امور ونزوئلا برگزار شده بود، شرکت کرد. موگرینی در این سفر تاکید کرد که تنها راه ممکن برای برون رفت از این بحران یافتن را حل مسالمت آمیز و دموکراتیک است. شیلی از دیگر مقصدهای رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سفر به منطقه بود. موگرینی در گفت‌وگوی کوتاه با خبرنگاران پیش از ورود به جلسه غیررسمی سران دولت‌های عضو اتحادیه اروپا در شهر سیبیو درباره بیانیه مشترک صادر شده حول تصمیم ایران گفت: «من شخصا از این تحولات بسیار نگرانم.
موجموج7 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از خبرگزاری رویترز، خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا در اظهاراتی اعلام کرد: فرستاده‌اش به آمریکا می‌خواهد تا با مقام‌های پنتاگون دیدار کرده و از آنها برای یافتن راه حلی برای بحران سیاسی ونزوئلا درخواست کمک کند. وی روز شنبه در جریان یک راهپیمایی در کاراکاس گفت: ما به کارلوس وچیو، فرستاده اپوزیسیون در واشنگتن گفته‌ایم تا به سرعت با فرماندهی آمریکا در جنوب دیدار کند و قول همکاری از آنها بگیرد. از همان ابتدا گفته‌ایم که ما از تمامی منابع خود برای اعمال فشار بر دولت مادورو استفاده می‌کنیم. این در حالی است که دولت واشنگتن همواره گفته که تمامی گزینه‌ها برای براندازی دولت مادورو روی میز قرار دارد. در همین حال، وزیر دفاع ونزوئلا نیز گفت که یک کشتی گارد ساحلی آمریکا وارد آب‌های منطقه‌ای ونزوئلا شده و این قابل قبول نیست.
ایسناایسنا7 ماه قبل
رهبر اپوزیسیون ونزوئلا گفته که از فرستاده‌اش به آمریکا می‌خواهد تا با مقام‌های پنتاگون دیدار کرده و از آنها بخواهد برای یافتن راه حلی بحران سیاسی ونزوئلا همکاری کنند. از همان ابتدا گفته‌ایم که ما از تمامی منابع خود برای اعمال فشار بر دولت مادورو استفاده می‌کنیم. هنوز فرستاده گوآیدو و فرماندهی آمریکا در جنوب به این درخواست پاسخی نداده‌اند. این در حالی است که دولت واشنگتن همواره گفته که تمامی گزینه‌ها برای براندازی دولت مادورو روی میز قرار دارد. در همین حال، وزیر دفاع ونزوئلا نیز گفت که یک کشتی گارد ساحلی آمریکا وارد آب‌های منطقه‌ای ونزوئلا شده و این قابل قبول نیست.
افکارنیوزافکارنیوز7 ماه قبل
در ژانویه سال جاری میلادی، گوآیدو خود را رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا نامید و دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور را بابت بحران اقتصادی و رکود بیش از حد در کشور زیر سوال برد؛ گوآیدو مورد حمایت واشنگتن، بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین و اروپایی قرار دارد. از همان ابتدا گفته‌ایم که ما از تمامی منابع خود برای اعمال فشار بر دولت مادورو استفاده می‌کنیم. هنوز فرستاده گوآیدو و فرماندهی آمریکا در جنوب به این درخواست پاسخی نداده‌اند. این در حالی است که دولت واشنگتن همواره گفته که تمامی گزینه‌ها برای براندازی دولت مادورو روی میز قرار دارد. در همین حال، وزیر دفاع ونزوئلا نیز گفت که یک کشتی گارد ساحلی آمریکا وارد آب‌های منطقه‌ای ونزوئلا شده و این قابل قبول نیست.
وانانیوزوانانیوز7 ماه قبل
گوایدو در مصاحبه‌ای با روزنامه «لا استمپا» تصریح کرد: اگر آمریکا روزی بخواهد به ونزوئلا حمله نظامی کند من از آن حمایت خواهم کرد. لازم به ذکر است که در پی تشدید بحران در ونزوئلا مقام‌های آمریکایی نیز احتمال مداخله نظامی را تکذیب نکردند.
ایسناایسنا7 ماه قبل
معاون رئیس‌جمهوری آمریکا با اعلام لغو تحریم‌ یک ژنرال ونزوئلایی که به تازگی از دولت مادورو جدا شده است، تاکید کرد ایالات متحده لغو تحریم‌ها علیه آن دسته از مقام‌های ونزوئلایی که از دولت کاراکاس نافرمانی کنند در دستور کار قرار می‌دهد. پنس گفت: آمریکا لغو تحریم‌ علیه کسانی که قدم پیش بگذارند، برای دفاع از قانون اساسی برخیزند و از اجرای مقررات حمایت کند، در اولویت قرار می‌دهد. آمریکا بیش از ۱۵۰ مقام دولتی و کسب و کار وابسته به دولت مادورو را تحریم کرده است. اگر این دیوان عالی به حکم قانون اساسی خودش در تایید حاکمیت قانون بازنگردد، ایالات متحده آمریکا تمام ۲۵ قاضی آن را مسوول اقداماتشان خواهد دانست. مایک پنس حین سخنانش همچنین گفت: «سلامت و امنیت خوان گوآیدو «رئیس‌جمهوری» و خانواده او یک اولویت برای ایالات متحده آمریکا است.» انتهای پیام
خانه ملتخانه ملت7 ماه قبل
آمریکا فرعون زمان است و کشورهای دیگر از آمریکا می‌ترسند و این کشور را جری‌تر می‌کنند. اکنون زمان تجدید نظر در سیاست‌هایمان فرارسیده البته مسئول بررسی این موضوع شورای عالی امنیت ملی است اما مجلس نیز به این نظریه معتقد است. می‌توان گفت نمره اروپا در عمل به مفاد برجام در حال ورود به مرحله رد است و این برای ما قابل قبول نیست. ما در جنگ هشت ساله که آمریکا و کشورهای غربی در همه زمینه‌ها از عراق پشتیبانی می‌کرد، پیروز شدیم. جنگ با ایران بازی با آتش است و اگر آتش شروع شود، بطور قطع محدود به ایران نخواهد بود.
قدس آنلاینقدس آنلاین7 ماه قبل
قیمت نفت برنت امروز با ۸ سنت کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۷۱ دلار و ۱۶ سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز با ۸ سنت کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۷۱ دلار و ۱۶ سنت رسید. تحلیلگران می‌گویند مجموعه‌ای از عوامل موجب شده تا قیمت نفت همچنان در وضعیت افزایشی باقی بماند. تهران هم گفته با تحریم‌ها مقابله می‌کند و تلاش خواهد کرد نفت خود را در «بازار خاکستری» به فروش برساند. تحریم‌های آمریکا صادرات نفت ایران را در طی یک سال گذشته به میزان قابل توجهی کاهش داده است.
ایران‌جیبایران‌جیب7 ماه قبل
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۳ سنت افزایش به ۶۲ دلار و ۲۹ سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز با ۸ سنت کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۷۱ دلار و ۱۶ سنت رسید. تحلیلگران می‌گویند مجموعه‌ای از عوامل موجب شده تا قیمت نفت همچنان در وضعیت افزایشی باقی بماند. تهران هم گفته با تحریم‌ها مقابله می‌کند و تلاش خواهد کرد نفت خود را در «بازار خاکستری» به فروش برساند. تحریم‌های آمریکا صادرات نفت ایران را در طی یک سال گذشته به میزان قابل توجهی کاهش داده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 ماه قبل
خبرگزاری میزان- پایگاه فری بیکن می‎گوید که احتمال اعمال تحریم روسیه و کوبا از سوی آمریکا به دلیل آنچه حمایت این دو کشور از دولت ونزوئلا خوانده شده وجود دارد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، دولت آمریکا خود را برای اعمال تحریم‌های جدید به کوبا و روسیه آماده می‌کند. دولت آمریکا خود را برای اعمال تحریم‌های جدید به کوبا و روسیه آماده می‌کند. نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا مدعی شده که دولت آمریکا همچنان در حال بررسی گزینه‌های نظامی است که با آنان بتواند شرایط بحرانی راحل کند. وی می‎گوید که دولت ترامپ به بررسی گزینه‌های نظامی برای مقابله با بحران در ونزوئلا ادامه می‌دهد و در حال حاضر بر روی دور جدیدی از اعمال تحریم‌ها علیه کوبا و روسیه به دلیل حمایت از مادورو کار می‌کند.
تسنیمتسنیم7 ماه قبل
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۳ سنت افزایش به ۶۲ دلار و ۲۹ سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز با ۸ سنت کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۷۱ دلار و ۱۶ سنت رسید. تحلیلگران می‌گویند مجموعه‌ای از عوامل موجب شده تا قیمت نفت همچنان در وضعیت افزایشی باقی بماند. تهران هم گفته با تحریم‌ها مقابله می‌کند و تلاش خواهد کرد نفت خود را در «بازار خاکستری» به فروش برساند. تحریم‌های آمریکا صادرات نفت ایران را در طی یک سال گذشته به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

به انتهای لیست رسیدید