بخش تعاون

بخش تعاون

جام نیوزجام نیوز23 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، این هفته به دنبال مکاتبه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با رئیس جمهوری در خصوص پیش بینی جایگاهی برای گواهینامه مهارتی و صلاحیت شغلی در نظام استخدامی کشور به منظور تحقق مهارت‌گرایی به جای مدرک‌گرایی، دستور رئیس جمهوری باموضوع استانداردسازی و ارتقای آموزش‌های مهارتی به سازمان اداری واستخدامی کشورابلاغ شد. در لایحه تقدیمی دولت به مجلس همچنین مبلغ ۹۶ هزار میلیارد ریال برای یارانه‌ها اختصاص پیدا کرده و در مجموع بودجه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به بودجه سال ۱۳۹۸ رشد داشته است. در همین حال معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از رشد ۱۲ برابری بودجه بخش تعاون در لایحه بودجه خبر داده است. نشست هم اندیشی و بکارگیری ظرفیت اکوسیستم استارت‌آپی در حوزه کسب و کارهای روستایی رویداد دیگر این هفته بود. در این نشست مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از تشکیل کمیته‌ای مشترک به منظور استفاده از ظرفیت استارت‌آپهای خلاق برای توسعه روستاها خبر داد. وی فناوری‌های نوین و استارت‌آپها را نماد واقعی اقتصاد خلاق توصیف کرد و گفت: در گام نخست کمیته مشترکی با همکاری استارت آپهایی روستایی، معاونت روستایی ریاست جمهوری، وزارت کار و برخی دستگاهها ایجاد می‌کنیم تا ایجاد کنیم تا علاوه بر نشستهای مشترک از ظرفیت اقتصاد خلاق برای توسعه روستاها بهره‌مند شویم. ایسنا۲۰۲۵
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
در لایحه تقدیمی دولت به مجلس همچنین مبلغ ۹۶ هزار میلیارد ریال برای یارانه‌ها اختصاص پیدا کرده و در مجموع بودجه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به بودجه سال ۱۳۹۸ رشد داشته است. در همین حال معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از رشد ۱۲ برابری بودجه بخش تعاون در لایحه بودجه خبر داده است. نشست هم اندیشی و بکارگیری ظرفیت اکوسیستم استارت‌آپی در حوزه کسب و کارهای روستایی رویداد دیگر این هفته بود. در این نشست مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از تشکیل کمیته‌ای مشترک به منظور استفاده از ظرفیت استارت‌آپهای خلاق برای توسعه روستاها خبر داد. وی فناوری‌های نوین و استارت‌آپها را نماد واقعی اقتصاد خلاق توصیف کرد و گفت: در گام نخست کمیته مشترکی با همکاری استارت آپهایی روستایی، معاونت روستایی ریاست جمهوری، وزارت کار و برخی دستگاهها ایجاد می‌کنیم تا ایجاد کنیم تا علاوه بر نشستهای مشترک از ظرفیت اقتصاد خلاق برای توسعه روستاها بهره‌مند شویم.
ایسناایسنا1 روز قبل
مهمترین عناوین این هفته خبرهای حوزه کار و تعاون به ابلاغ دستور رئیس جمهور مبنی بر ارتقای ارزش گواهینامه‌های مهارت، افزایش منابع وزارت کار و رشد ۱۲ برابری بودجه بخش تعاون در لایحه بودجه ۹۹، توقف جلسات کمیته دستمزد کارگران و پیشنهاد تشکیل سندیکایی برای استارت‌آپهای روستایی اختصاص داشت. در لایحه تقدیمی دولت به مجلس همچنین مبلغ ۹۶ هزار میلیارد ریال برای یارانه‌ها اختصاص پیدا کرده و در مجموع بودجه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به بودجه سال ۱۳۹۸ رشد داشته است. در همین حال معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از رشد ۱۲ برابری بودجه بخش تعاون در لایحه بودجه خبر داده است. نشست هم اندیشی و بکارگیری ظرفیت اکوسیستم استارت‌آپی در حوزه کسب و کارهای روستایی رویداد دیگر این هفته بود. در این نشست مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از تشکیل کمیته‌ای مشترک به منظور استفاده از ظرفیت استارت‌آپهای خلاق برای توسعه روستاها خبر داد.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 روز قبل
مشارکت و شراکت پذیری عصاره فعالیت تعاونی هاست ویژگی که این روزها بطور عام در کشور و بطور خاص در کردستان مغفول مانده اینکه آتش و اشتیاق فعالیت‌های تعاونی‌ها در مقابل سردی استقبال و فرهنگ مشارکت جویی کاری از پیش نمی‌برد. عضو تعاونی مصرف کارکنان دولت در کردستان نیز در این ارتباط گفت: در خوشبینانه‌ترین حالت سهم بخش تعاون استان کردستان در اقتصاد آن حدود چهار تا پنج درصد است. وی اضافه کرد: همکاری و تعامل بخش خصوصی و تعاونی می‌تواند به توسعه بخش تعاون کمک کند که این مهمترین گام در ارتقای فرهنگ تعاون گرایی در جامعه است. سخنگوی اتاق تعاون کردستان نیز با اشاره به اینکه فرهنگ یک روزه ایجاد نمی‌شود، افزود: می‌توان با صحبت، اطلاع رسانی، فعالیت دولت‌ها و رسانه‌ها در این فرهنگ دگرگونی ایجاد کرد. وی این موارد را مسبوق به سابقه دانست و گفت: از آنجا که افزایش مشارکت مردم در سرمایه گذاری‌ها موجب توسعه تعاونی‌ها برای ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت معیشت مردم می‌شود توسعه تعاونی‌ها نیز در نهایت ایجاد آرامش در جامعه را بدنبال دارد.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 روز قبل
عصر کرد - سنندج- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان گفت: اکنون دو هزار و ۱۰۶ تعاونی در زمینه‌های مختلف خدمات، صنعت، معدن و فرش دستباف در استان فعالیت می‌کنند. رشیدی اظهارکرد: سال گذشته بر تعاونی‌های استان ۷۵۰ مورد نظارت شده است امسال نیز تاکنون ۱۳۴ مورد بازدید بعمل آمده است. رشیدی یکی از مشوق‌های تعاون را تخفیف ۲۰ درصدی بیمه به اعضای تعاونی‌ها عنوان کرد و گفت: بسیاری از اعضای تشکل‌های تعاونی از جمله تعاونی کارگری، کارمندان، تعاونی صیادان و تعاونی دانشجویان از پرداخت مالیات معاف اند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان اظهارکرد: در سال‌های گذشته با ادغام سه وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی بخش تعاون تضعیف شد ولی هم اکنون این بخش نیازمند بازنگری است. رشیدی با اشاره به اینکه دهمین جشنواره تعاونی‌های برتر ۱۶ شهریور سال جاری در تهران برگزار می‌شود گفت: تعاونی‌های برتر استان مانند تعاونی ۱۰۴۱ سیمان، تعاونی پلاستیک و سیمان، تعاونی ۱۵۶۲ کابل کنترل سپهر بیجار، تعاونی ۱۰۱۸ مرزنشینان بانه، تعاونی ۱۸۰۵ بانه، تعاونی مصرف فرهنگیان قروه و تعاونی اعتبار در این جشنواره معرفی خواهند شد.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 روز قبل
ضعف مشارکت اعضا از مشکلات بخش تعاون استمعاون تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی کردستان افزود: اساسا یکی از مشکلات بخش تعاون کشور که منجر به ایجاد برخی نازضایتی‌ها در این بخش شده ضعف مشارکت اعضا در تصمیمات آن است. دست مزاحمین تعاون باید کوتاه شودنایب رییس اتاق تعاون کردستان با اشاره اینکه بخش تعاون کشور از حمایت‌های رهبر معظم انقلاب و قوانین مختلف برخوردار است، گفت: این بخش از اقتصاد به موازات همه حامیان دارای دشمنانی نیز بوده که مهمترین آن سرمایه داران انحصار طلب است. نایب رییس اتاق تعاون کردستان اظهار داشت: هیچ کدام از این طرف‌ها خاضر نیستند از مواضع خود به نفع تعاون که با مشارکت بخش‌های مختلف مردم در اقتصاد کشور نقش آفرینی می‌کنند کوتاه بیاند. سند تحول بخش تعاون در حال تدوین استمعاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان از تدوین سند تحول بخش تعاون کشور با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد. برچسب‌هاکردستان دانشگاه کردستان وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی میزگرد ایرنا قانون اساسی تعاونی بهبود فضای کسب و کار
ایلناایلنا3 روز قبل
قرار است هزار میلیارد تومان از طلب ۱۸٫۲ هزار میلیاردی بخش تعاون تسویه شود. این در حالی است که بنابر اعلام معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بخش تعاون ۱۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از محل واگذاری‌ها طلب دارد. آیا بخش تعاون راه‌حلی برای مشکلات دارد؟ بر اساس قانون اساسی؛ اقتصاد ایران را سه بخش دولتی، تعاونی و خصوصی تشکیل می‌دهد. اگر بدهی ۱۸٫۲ هزار میلیاردی بخش تعاون تسویه شود، می‌توان امیدوار بود که نقش‌آفرینی این بخش در اقتصاد افزایش یابد. بنابر اعلام معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بخش تعاون ۱۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از محل واگذاری‌ها طلب دارد.
ایلناایلنا3 روز قبل
قرار است هزار میلیارد تومان از بدهی ۱۸٫۲ هزار میلیاردی بخش تعاون تسویه شود. هر چند این تنها حدود پنج درصد بدهی این بخش از محل واگذاری‌هاست، اما می‌تواند تحولی خوب در بخش تعاون ایجاد کند. این در حالی است که بنابر اعلام معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بخش تعاون ۱۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از محل واگذاری‌ها طلب دارد. اگر بدهی ۱۸٫۲ هزار میلیاردی بخش تعاون تسویه شود، می‌توان امیدوار بود که نقش‌آفرینی این بخش در اقتصاد افزایش یابد. بنابر اعلام معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بخش تعاون ۱۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از محل واگذاری‌ها طلب دارد.
فارسفارس3 روز قبل
وی گفت: بحث اصلی این است که بر اساس مواد ۲۹ تا ۳۱ قانون اساسی، تامین مسکن، درمان و آموزش کارگران هزینه‌هایی است که باید به طور کلی دولت‌ها تقبل کنند، اما طی سال‌های گذشته این وظیفه به کارگران محول شده و هزینه‌های مسکن کارگران را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کارفرمایان تامین می‌کنند که این یک نوع مغایرت قانونی دارد. دولت موظف است با رعایت اولویت برای آنها که نیازمندترند به خصوص روستانشینان و کارگران زمینه اجرای این اصل را فراهم کند. باید اثر تورمی بر مزد کارگر به حداقل کاهش پیدا کند. آهنی‌ها همچنین گفت: در قانون اساسی آمده است که هزینه تامین مسکن، درمان و آموزش برعهده دولت‌ها است و این باید از هزینه سبد خانوار خارج شود، در آن صورت حداقل مزد می‌تواند پوشش هزینه‌های کارگران را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بدهد. وی اضافه کرد: ‌ تهیه مسکن کارگران را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توان با استفاده از سامانه‌های مرتبط با هم که بین وزارت کار، وزارت راه و انبوه‌سازان تهیه شود که بتوانند خانه‌های مناسب و ایمن و با کیفیت برای کارگران و مقاوم در برابر زلزله تهیه کنند.
ایسناایسنا4 روز قبل
طبق لایحه بودجه ۹۹، دولت مکلف شده بنگاه‌های دولتی را در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس واگذار و برای تقویت تعاونی‌ها پرداخت کند. همچنین به دولت اجازه داده شده مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال از بدهی خود را از طریق فروش سهام و دارایی‌های مالی تامین کند. واگذاری بنگاه‌های دولتی در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) با رعایت قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی امکانپذیر است. همچنین بدهی دولت و بخش‌های خصوصی، تعاونی و نهادهای عمومی غیر دولتی از محل واگذاری اموال و دارایی‌های متعلق به دولت، موسسات و شرکت‌های دولتی و مشمول واگذاری در قانون سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی قابل پرداخت است. بر این اساس دولت (خزانه داری کل کشور) مکلف است سود و زیان، سود دریافتی و میزان سهام دولت در این شرکت‌ها را به تفکیک هر شرکت در گزارش‌های عملکرد مالی دولت منعکس و به روز رسانی کند.
وانانیوزوانانیوز5 روز قبل
هزار میلیارد تومان برای کارآفرینی نوسازی و بهسازی بنگاه‌های تعاونی و ایجاد اشتغال و کارآفرینی، در بخش تعاون برای سال آینده پیش‌بینی شد. به گزارش وانانیوز، بررسی لایحه بودجه ۹۹ کل کشور نشان می‌دهد که دولت در سال آینده ۱۰ هزار میلیارد ریال از بدهی ناشی از عدم اجرای بند ۲ ماده ۲۹ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی از سال ۸۷ تاکنون را از طریق فروش سهام و دارایی‌های مالی تامین کند. همچنین این منابع به منظور حمایت از نوسازی و بهسازی بنگاه‌های تعاونی و ایجاد اشتغال و کارآفرینی، باید در بخش تعاون در قالب افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون هزینه شود.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سازمان برنامه و بودجه کشور، لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ را منتشر کرد. در تبصره ۴ آمده است: به بانک‌ها عامل اجازه داده می‌شود در سال ۹۹ از محل منابع در اختیار نسبت به اعطای تسهیلات ارزی- ریالی به موارد زیر اقدام کنند. طرح‌های توسه‌ای و زیربنایی سازمان توسعه‌ای بخش صنعت ومعدن با مشارکت حداقل ۵۱ درصدی بخش خصوص و تعاونی با الویت مناطق محروم و کمتر توسعه یافته بر اساس مزیت‌های منطقه‌ای. سرمایه گذاران بخش‌های خصوصی، تعاونی و نهادهای عمومی غیر دولتی برای طرح‌های صنایع تکمیلی و تبدیلی چغندر قند. در ساختار بودجه آمده است رعایت سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های بخش خصوصی و تعاونی در اجرای طرح‌ها ضروری است.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
محمد کبیری، معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به نقش بخش تعاون در تاب آوری اقتصادی کشور گفت: پیش شرط توسعه تعاون، افزایش شفافیت دراین بخش است. توسعه شفافیت قطعا منجر به توسعه بهره وری می‌شود. معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه شفافیت با جلوگیری از ایجاد زمینه‌های انحراف یکی از کارآمدترین راه‌های مبارزه با فساد است گفت: توسعه شفافیت قطعا منجر به توسعه بهره وری در تمام بخش‌ها خواهد شد. چالش امروز ما برای افزایش رقابت پذیری و بهره وری تعاونی‌ها، نوآوری در تعاونی‌ها است. معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به منظور توسعه نوآوری، تعاونی هایی که واحد تحقیق و توسعه را در مجموعه خود فعال کنند، مشمول ارائه ضمانت‌نامه تا سقف یک میلیارد تومان بدون نیاز به وثیقه ملکی می‌شوند.
ایلناایلنا6 روز قبل
وزیر تعاونع کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: حتی در حساب‌های ملی و در حجم فعالیت‌های اقتصادی در حوزه تعاون و هم سهم ارزش افزوده اقتصاد ایران در حوزه تعاون نیز ارقام دقیق نیست. بنابراین لازم است که یک مرکز ثبت اطلاعات حوزه تعاونی‌ها تشکیل شود. شریعتمداری ادامه داد: حتی در حساب‌های ملی و در حجم فعالیت‌های اقتصادی در حوزه تعاون و هم سهم ارزش افزوده اقتصاد ایران در حوزه تعاون نیز ارقام دقیق نیست. بنابراین لازم است که یک مرکز ثبت اطلاعات حوزه تعاونی‌ها تشکیل شود. شریعتمداری تاکید کرد: هرگونه اقدامی در حوزه شفافیت و نوآوری حوزه تعاون انجام شود یقینا ما از آن حمایت می‌کنیم.
الفالف1 هفته قبل
در راستای حمایت از تولید درون زا و بخش تعاون کشور، بانک رفاه حامی هشتمین جشنواره تعالی مدیریت تعاونی شد. به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران، دکتر ستاری معاون علمی فناوری رئیس‌جمهور در این جشنواره که با رویکرد شفافیت و نوآوری در بخش تعاونی و با حضور مقامات ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک رفاه کارگران، سازمان‌های دولتی، اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی، ۱۲ آذر ماه سالجاری در مجموعه فرهنگی تلاش برگزار شد، اظهار داشت: مدل‌های بومی کسب ‌و کار برآمده از دانش و تجربه متخصصان بومی از پایداری و ماندگاری برخوردار هستند. وی خاطرنشان ساخت: از مهم‌ترین ویژگی‌های مدل تعاون، بومی بودن آن است و هر مدل بومی قابلیت رشد و اثرگذاری اقتصادی و اجتماعی دارد. گفتنی است، خانه تعاونگران ایرانی از نقش بارز و مشارکت ارزشمند بانک رفاه در برگزاری این جشنواره قدردانی کرد. بانک رفاه با برپایی غرفه به معرفی طرح‌ها و خدمات بانک به شرکت کنندگان پرداخت.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/گلستان پنجمین کرسی دانشجویی با موضوع توسعه فرهنگ کسب‌وکار تعاونی به همت جهاد دانشگاهی گلستان و با حضور رئیس اداره تشکیل تعاونی‌های استان و رئیس خانه تعاونگران گلستان در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه گلستان برگزار شد. رئیس خانه تعاونگران استان گلستان در این کرسی دانشجویی بابیان اینکه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به دنبال گسترش فعالیت‌های تعاونی است، گفت: یکی از گزینه‌های فارغ‌التحصیلان دانشگاهی می‌تواند راه‌اندازی یک کسب‌وکار تعاون محور باشد. وی با تاکید بر لزوم نوشتن مشارکت نامه بین اعضاء تعاونی، اظهار کرد: در هنگام شروع کار حتما باید به این نکته توجه کرد که مشارکت نامه‌ای بین اعضاء تعاونی نوشته شود تا در هنگام وقوع مشکل بتوان اختلافات را به‌صورت قانونی پیگیری کرد. در ادامه این کرسی دانشجویی، رئیس اداره تشکیل تعاونی‌های استان گلستان گفت: هدف از ایجاد یک تعاونی باید موفقیت آن باشد به این معنا که در هنگام ایجاد یک تعاونی باید به روش‌های کسب موفقیت آن تعاونی فکر کرد. سیدزمان حسینی یکی از نکات مهم در موفقیت یک تعاونی را جذب افراد برجسته و متخصص دانست و افزود: برگزاری مجامع نظرسنجی در تعاونی با هدف رفع ایرادات آن یکی دیگر از موارد موفقیت است که می‌تواند به ایجاد انگیزه در بین اعضاء تعاونی کمک کنند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
پس این ظرفیت در کشور، برای شبکه کردن واحدهای اقتصادی کوچک و متوسط وجود دارد و این راهبرد اتفاقا متناسب با ساختار کشور ماست. چرا تعاونی بدین شکل فعلی در ایران شکست خورد؟ دقت کنید تعاونی شکلی از تعاون است؛ شرکت تعاونی یکی از چندین شکل تعاون است. این مدل تعاونی مصرف و توزیعی که متناسب با رویکرد کمونیستی اجرا کردیم، غلط بود. حالا چکار باید کنیم؛ مثلا در مدل تعاونی کشور نوسازی داشته باشیم؟ بله، باید به لحاظ قانونی و ساختاری بخش تعاون را در کشور متحول کنیم. تعاونی ما امروز تعاونی مصرف کارکنان است؛ کارمندان عضو می‌شوند و سهامی می‌خرند و می‌روند خانه منتظر می‌مانند تا تعاونی برایشان مسکن یا کالا تأمین کند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
مدیرکل توسعه تعاون وزارت تعاون ضمن تشریح مزیت‌های سامانه جامع بخش تعاون اظهار امیدواری کرد با بهره‌گیری از این سامانه، بستر سرمایه‌گذاری‌های مردمی در بخش تعاون و فراهم شدن بانک اطلاعات تعاونی‌ها به وجود آید. ایجاد بانک اطلاعات تعاونی‌ها با سامانه هوشمند بخش تعاونهاشمی ادامه داد: سامانه جامع هوشمند تعاون فرصتی را فراهم می‌کند که بانک اطلاعاتی بخش تعاونی به وجود آید و تصمیم سازی و سیاست‌گذاری در کشور با دقت بیشتری صورت گیرد. وی درباره امکانات پیش‌بینی شده در این سامانه گفت: ‌ در این سامانه فرایند رسیدگی به شکایات به طور خدمات الکترونیکی پیش‌بینی شده و اطلاع از ابلاغ اخطاریه‌ها به شکل هوشمند، ایجاد بانک اطلاعات اعضای تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها و برگزاری مجمع عمومی از جمله امکانات آن به شمار می‌رود. به گزارش ایسنا، سامانه جامع هوشمند بخش تعاون که به منظور شفاف‌سازی در عملکرد و فعالیت‌های بخش تعاون از آبان ماه امسال آغاز به کار کرده اهداف نظارتی و حسابرسی را دنبال می‌کند. این سامانه موجب رصد فعالیتهای هیات مدیره و اعضای تعاونی‌ها می‌شود و می‌تواند بانک جامعی از اطلاعات رسته‌ تعاونی‌ها و فعالیت‌های آنها در کشور باشد و نقایص آماری در بخش تعاون را جبران کند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
تبصره۲- نحوه تشکیل و فعالیت اتاقهای تعاون استان و شهرستان براساس آیین‌نامه‌ای است که به تصویب مجمع عمومی نمایندگان اتاق تعاون ایران می‌رسد. تبصره۴- صدور کارت بازرگانی برای اشخاص حقوقی بخش تعاونی فقط از طریق اتاق تعاون امکان‌پذیر است. تبصره۶- نحوه تشکیل و فعالیت مرکز داوری اتاق تعاون براساس آیین‌نامه‌ای است که به تصویب مجمع عمومی اتاق تعاون ایران می‌رسد. ماده۷۳- وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وظایف حاکمیتی و اتاق تعاون ایران و دیگر تشکلهای تعاونی وظایف تصدی‌گری بخش تعاونی را برعهده دارند. ماده۷۴- عضویت و انتصاب کارکنان شاغل قوای سه‌گانه، قضات و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هیأت رئیسه و هیأت بازرسی اتاق تعاون و یا به عنوان رئیس اتاق تعاون ایران، استان و شهرستان ممنوع است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
یک کارشناس اقتصادی محاسبه و پیمایش دقیق سهم بخشهای دولتی، خصوصی و تعاونی از سوی مرکز آمار را خواستار شد و گفت: علاوه بر مالکیت، مدیریت تعاونی‌های سهام عدالت هم باید به تعاونی‌ها واگذار می‌شد. استفاده از ظرفیت تعاونی‌های مرزنشین در واردات و صادراتوفایی یگانه استفاده از ظرفیت تعاونی‌های مرزنشین را از دیگر موضوعات دیدار با رهبری عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۱۶ استان مرزی و ۱۴ میلیون مرزنشین در کشور داریم که معافیتهایی در بحث واردات و صادرات برایشان درنظر گرفته‌ایم. مرزنشینان در قالب شرکت‌های تعاونی مرزنشین متشکل شده‌اند و ما می‌توانیم بسیاری از تامین نیاز خود مردم این نقاط را از طریق تعاونی‌های مرزنشین انجام دهیم. واگذاری مالکیت و مدیریت تعاونی‌های سهام عدالت به بخش تعاوناین کارشناس اقتصادی درعین حال بر لزوم واگذاری مدیریت و مالکیت تعاونی‌های سهامی عدالت به بخش تعاون تاکید کرد و گفت: در بحث تعاونی‌های سهام عدالت قرار شد تا یکسری شرکتها در قالب تعاونی متشکل شوند و سهام آنها با ۵۰ درصد تخفیف به مردم داده شود که جمعیتی بالغ بر ۴۰ میلیون نفر سهامدار را شامل شده است و این شرکتها در استانها شرکتهای سرمایه گذاری استانی و در کل کشور شرکت سرمایه‌گذاری کشوری را تاسیس کنند و در ساختار تعاونی در بخش تعاون به کار گرفته شوند. وفایی یگانه در پایان گفت: در بحث خصوصی‌سازی تجربه جهانی می‌گوید که واگذاری مدیریت مهم است. بعضا در بحث واگذاری یک شرکت بخش خصوصی یا تعاونی مدعی می‌شوند که تخصص مدیریت را دارند و دولت هم شرکت را چند سال در اختیارشان قرار می‌دهد که به آن واگذاری پیمان مدیریت می‌گویند و لذا مزیت بخشهای خصوصی و تعاونی در پیمان مدیریت است.
ایلناایلنا1 هفته قبل
محمد کبیری از لزوم توجه و رسیدگی به تعاونی‌های معلولان خبر داد. به گزارش ایلنا، محمد کبیری (معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در حاشیه بازدید از تعاونی معلولین گفت: از روز نخست حضور در معاونت تعاون برای تلاش داشتم برای دو قشر کار ویژه‌ای انجام دهم نخست توان‌یابان عزیز و دوم زنان سرپرست خانوار. در همین راستا تقویت و تغذیه تعاونی‌های توان‌یاب را در اولویت برنامه‌های بخش تعاون قرار دادیم. معاونت امور تعاون وزارت کار با اشاره به مشکلات پیش روی توان‌یابان برای حضور موثر در جامعه افزود: امیدواریم این منابع محدود بتواند بخشی از تقاضای درست و البته بزرگ جامعه توان‌یابان را پوشش دهد. تا بتوانیم از طریق تعاونی‌ها زمینه اشتغال پایدار توان‌یابان را فراهم کنیم تا زمینه رفع تبعیض حضور موثر توان‌یابان در جامعه را فراهم کنیم.
مهرمهر1 هفته قبل
وی افزود: نشست‌های هم اندیشی بخش تعاون باید به صورت ماهانه برگزار شود تا بخشی از مشکلات بخش تعاون حل یا مورد پیگیری قرار گیرد. اصغری با تأکید بر ضرورت ترویج فرهنگ تعاون در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی خاطرنشان کرد: با تعاون می‌توان افکار و سرمایه‌های خرد را تلفیق کرده و کسب و کاری نو بسازیم. مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران تصریح کرد: وجود بانک تخصصی توسعه تعاون، صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، بیمه تعاون و اتاق تعاون ظرفیت بسیار خوبی است که تعاونی‌ها با تعامل بیشتر می‌توانند از مزایایی این دستگاه‌ها و نهادها بهره مند شوند. آتوسا وفادار سرپرست جدید مدیریت امور تعاون اداره کل، تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز در این جلسه بیان کرد: از مدیر کل بابت اعتماد و توجه ویژه به بانوان در سطح استان تشکر می‌کنم. ربیعی خاطرنشان کرد: امیدوارم انسجام بین اتاق تعاون و اداره کل تعاون اثرات مثبتی را در بخش تعاون به جای بگذارد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/مازندران مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ تعاون در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی گفت: با تعاون می‌توان افکار و سرمایه‌های خرد را تلفیق کرده و کسب و کاری نو بسازیم. وی تصریح کرد: وجود بانک تخصصی توسعه تعاون، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون، بیمه تعاون و اتاق تعاون ظرفیت بسیار خوبی است که تعاونی‌ها با تعامل بیشتر می‌توانند از مزایایی این دستگاه‌ها و نهادها بهره‌مند شوند. مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون مازندران خاطرنشان کرد: دولت نیز به بانک توسعه تعاون اعتقاد ویژه‌ای دارد و حضور این بانک در طرح تسهیلات روستایی و تبصره ۱۶ گواه این مهم است. وی بیان کرد: اتاق تعاون از جایگاه بالایی در مازندران برخوردار است و امیدواریم با هم‌افزایی برای تعالی این حوزه گامی بزرگ برداریم. سرپرست مدیریت امور تعاون اداره کل تصریح کرد: بدنبال افزایش برگزاری نشست‌های هم اندیشی با اتاق تعاون و مدیران اتحادیه‌ها هستیم و این مهم برای ما با هدف حل میدانی مشکلات بخش تعاون در سطح استان از اهمیت بالایی برخوردار است.
ایبناایبنا1 هفته قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، حجت اله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون صبح امروز در نشست تخصصی هشتمین جشنواره ملی تعالی مدیریت تعاونی در مجتمع فرهنگی تلاش اظهار داشت: ازآنجایی‌که بخش تعاون یک مدل اقتصادی و اجتماعی توأمانی است یک از ویژگی‌های این مدل مردم مدار و مردم‌نهاد شفاف‌سازی است و بانک توسعه تعاون بانک اختصاصی این بخش اقتصادی شفاف است. وی خاطرنشان نمود: شفافیت و کیفیت در ارائه اطلاعات تخصصی به مشتریان، ذینفعان از مهم‌ترین راهبردهای بانک توسعه تعاون است. وی ادامه داد: موازین و استانداردهای مالی و حسابداری به‌ویژه عدم اضافه برداشت از بانک مرکزی همواره توسط بانک توسعه تعاون رعایت گردیده است. مهدیان با اشاره به حرکت بانک توسعه تعاون به سمت بانکداری دیجیتال گفت: ارائه اطلاعات شفاف و تخصصی به مشتریان و فراهم‌سازی سیستم تبادل اطلاعات از طریق سامانه‌ها از مهم‌ترین امکانات و الزامات موردنیاز در این حوزه می‌باشد و ابزارهای نوین اطلاع‌رسانی بانک توسعه تعاون در این مسیر فعالیت می‌کنند. وی تصریح کرد: چهار ویژگی سلامت، صداقت، شفافیت و شجاعت سرلوحه ۴۵۰۰ نفر سرمایه انسانی مستقر در ۴۵۰ شعبه بانک توسعه تعاون بوده است.
ایلناایلنا1 هفته قبل
وی شرح می‌دهد که چرا واگذاری شرکت‌های دولتی به حیاط خلوت برده‌ شده است. بله، در واگذاری شرکت‌‌های دولتی یک اثر مثبت ندیدیم و نمی‌بینیم. اما واگذاری شرکت‌های دولتی اغلب در پستوهای تو در تو انجام می‌شود. ما نه در واگذاری هپکو و هفت‌تپه که در واگذاری شرکت‌های بزرگ دیگر مانند آلومنیوم المهدی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، پالایشگاه‌ها و … این رفتارها را دیدیم. کلکسیونی از جرایم پس از واگذاری شرکت‌های دولتی که در گود ریخته می‌شوند.
فارسفارس1 هفته قبل
وفایی یگانه مدیر امور اقتصادی اتاق تعاون ایران، در گفت‌وگو با خبرنگا اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: تقویت باور به بخش تعاون مهمترین دستاور دیدار تعاون گران با مقام معظم رهبری بود. وی گفت: یکی از مهمترین مزیت‌های بخش غیردولتی از جمله بخش تعاون مدیریت مبتنی بر بهره‌وری و رقابت پذیری است. اصل دوم تعاون، کنترل دموکراتیک توسط اعضاءتعاونی‌ها سازمانهایی دموکراتیک هستند و توسط اعضای خود که فعالانه در سیاستگذاری و اتخاذ تصمیمات مشارکت می‌کنند، کنترل می‌شوند. در تعاونیهای سطح اولیه (شرکتهای تعاونی) اعضاء از حق رأی مساوی برخور دارند (یک عضو، یک رأی) و همچنین تعاونیها در سطوح دیگر به شکلی دموکراتیک سازمان می‌یابند. اصل چهارم تعاون، خودگردانی و عدم وابستگیتعاونی‌ها سازمانهایی خودگردان و خودیار هستند که توسط اعضاء کنترل می‌شوند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
معاون امور تعاون وزیر تعاون بیان با اشاره به اینکه طلب بخش تعاون از درآمدهای خصوصی‌سازی ۱۹۲۰۰ میلیارد تومان است گفت: این روزها روزهای بودجه است. وی اظهار داشت: متأسفانه تاکنون سامانه ثبت شرکت‌ها به سامانه جامع هوشمند بخش تعاون متصل نشده است. از دو هفته گذشته سامانه قدیمی ثبت تعاونی‌ها در وزارت تعاون را غیرفعال کردیم تا فقط سامانه جامع در دسترس باشد و تعاونی‌ها برای تشکیل باید به این سامانه مراجعه کنند. امیدواریم با اتصال سامانه ثبت شرکت‌ها به سامانه جامع هوشمند بخش تعاون، تغییرات ثبتی هم دیگر نیاز به حضور نداشته باشد. از لحاظ فنی این امکان در سامانه ایجاد شده است و منتظر ثبت شرکت‌ها هستیم و امیدواریم این مسئله از سوی ثبت شرکت‌ها هم حل شود و بتوانند زودتر کار خود را دنبال کنند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
در راستای تاکید رهبر انقلاب به نقش‌آفرینی و توجه بیشتر به بخش تعاون؛ جلسه‌ای با حضور معاون امور مجلس و معاون تعاون وزارت‌تعاون با ریاست و مدیران پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد. به گزارش ایلنا، آیت‌الله علی‌اکبر رشاد، رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: تعاون، مالکیت اشخاص است که در پیوند با یکدیگرند و با اقتصاد انفرادی متفاوت است. جمع‌محور بودن تعاون باعث جلوگیری از فساد می‌شود زیرا افراد و چشمان مختلفی شاهد آن هستند. وی عنوان کرد: قطعا ما بدون شناخت اسلامی به تعاون، نمی‌توانیم عمل کاملی به منویات رهبر انقلاب داشته باشیم. محمد جعفر کبیری، معاون تعاون وزارت‌تعاون نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست گفت: رهبر انقلاب روی سه محور درباره بخش تعاون تاکید داشتند که اقدامات خوبی در این‌باره صورت گرفته است.
ایبناایبنا2 هفته قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون محمد کبیری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حجت‌الله مهدیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون به همراه سیدباقر فتاحی و هوشنگ عصارزاده اعضای هیات مدیره این بانک که به منظور شرکت در نشست فصلی مدیران تعاون کشور به شهرستان بندرعباس عزیمت نمودند، با حضرت آیت‌الله عبادی زاده نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان و امام‌جمعه شهرستان بندرعباس دیدار کردند. معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به دنبال تدوین نقشه راه در بخش تعاون هستیم که بتوانیم در راستای منویات مقام معظم رهبری که در دیدار با کارآفرینان و تعاون‌گران مطرح کردند را دنبال کنیم. محمد کبیری افزود: در این راستا، شفافیت، شبکه سازی زنجیره‌های تولیدی در بخش تعاون و جذب سرمایه‌های خرد مردم برای تشکیل تعاونی در راستای ایجاد اشتغال را دنبال می‌کنیم. وی اضافه کرد: بمنظور توسعه شفافیت در بخش تعاون، سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی کشور راه اندازی شد که بر اساس یک نظام خودکنترلی اعضا، بر روی فعالیت‌های هیئت‌مدیره و اعضاء نظارت دارد.

به انتهای لیست رسیدید