بدعهدی آمریکا در برجام

بدعهدی آمریکا در برجام

تسنیمتسنیم1 روز قبل
زمانی است ما اقدامی می‌کنیم و مردم می‌گویند چرا فکر و برنامه‌ریزی نکردید؟ اما در این موضوع تدبیر کامل کردیم. درباره آنچه با دنیا حرف زدیم و قول دادیم بر مبنای آن حرکت کردیم و به آن پایند بودیم. ثروت عربستان و امارات چه کسانی از منطقه بردند؟ در عراق چه وضعی درست کردند. در یک منطقه محاصره شده با پرواز هواپیماهای نیروی هوایی ارتش برایشان آذوقه ریخیتم و به ۲۰ هزار جمعیتی که در محاصره کامل بودند مواد غدایی رساندیم. البته «نیم‌درصد» است و تا آخر سال پیش‌بینی می‌کنیم همین حدود و مقداری بیشتر شود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 ماه قبل
پیام خوزستان - اهواز- مناظره سیاسی از «تسخیر (لانه جاسوسی) تا برجام» روز دوشنبه با همت انجمن اسلامی علوم پزشکی دانشگاه جندی شاپور اهواز در تالار شهدای این دانشگاه برگزار شد. وی با اشاره به اینکه سفارت آمریکا در اسفند ۱۳۵۷ توسط گروه‌های چپ گرا با هدف انتقال اسناد مهم آمریکا به سفارت شوروی اشغال شد افزود: امام خمینی (ره) با این کار (اشغال سفارت آمریکا در اسفند۱۳۵۷) مخالف بودند و پس از چند روز سفارت آمریکا تحویل سفیر آمریکا شد ولی تصرف سفارت آمریکا در ۱۳آبان ضرب شست محکمی به دولت مداخله‌گر آمریکا بود. خضریان با اشاره به تداوم دشمنی امریکا با ملت ایران و این نظام انقلابی اسلامی اظهار داشت: ماهیت انقلاب اسلامی ایران در تضاد با منافع نامشروع امریکا است. مذاکره با آمریکا آری یا خیردر این مناظره موضوع مذاکره با آمریکا نیز به بحث گذاشته شد که هر کدام از مناظره کنندگان دیدگاه‌های خود را مطرح کردند. خضریان افزود: توقع‌ها و انتظارهای دولت آمریکا از ایران اسلامی در مذاکرات مستقیم نقطه پایانی ندارد به همین دلیل مذاکره با چنین دولت متوقع و گستاخی معنایی جز تسلیم ندارد.
خانه ملتخانه ملت2 ماه قبل
با وجود وعده‌ها و تلاش‌های تو خالی اروپایی‌ها، هرگز منافع ایران تامین نشد وهمان طور که رئیس جمهور اعلام کرده بود ۱۶ تیر ماه سال جاری گام دوم کاهش تعهدات برجامی برداشته شد. با همین روند نیز گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران شهریور ماه کلید خورد، گامی که بیش از آنکه عملی باشد در حوزه علمی و تحقیقی تعریف شده است. دراین بین نمی‌توان از نقش حمایتی مجلس و نمایندگان چشم پوشی کرد، چه آن زمان که صبر راهبردی در دستور کار بود چه اکنون که گام‌های کاهش تعهدات برجام برداشته می‌شود. رئیس مجلس همچنین به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ماموریت می‌دهد که از طریق سازمان انرژی اتمی اجرای درست گام سوم کاهش تعهدات برجام را پیگیری کند. اخیرا نیز حشمت الله فلاحت پیشه با آغاز گام چهارم کاهش تعهدات برجامی می‌گوید: پس از اینکه تلاش‌ها برای نشست آقای روحانی در نیویورک به نتیجه نرسید در واقع این مسئله به خواب زمستانی رفت.

فیلم/ کنایه روحانی به بدعهدی آمریکا در برجام

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
وی خاطرنشان کرد: دشمن این را می‌داند به همین دلیل با طراحی جنگ همه‌جانبه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و … در یک نبرد نابرابر به مقابله با نظام جمهوری اسلامی برخاسته و ملت قهرمان ایران ۴۰ سال است که در برابر تحریم‌ها ایستادگی و مقاومت کردند. سردار جان‌نثاری خطاب به دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امروز ما را از جنگ می‌ترسانید؟ بدانید که زن و مرد ملت ایران اهل جنگ هستند. وی با اشاره به بدعهدی آمریکا در برجام افزود: هیچ‌آدم عاقلی برای بار دوم به کسی که یک بار به عهد و پیمان خود پایبند نبوده اعتماد نمی‌کند و امروز ما به همه جهانیان اعلام خواهیم کرد که ایران اسلامی راه مقاومت و ایستادگی را پیدا کرده و این راه عامل پیروزی ایران اسلامی است. وی خطاب به خانواده‌ها بیان کرد: یکی از راهبردهای امروز دشمن دین من و شماست زیرا می‌داند عامل همه موفقیت‌ها دین‌داری ما است، خواهران و مادران بدانید امروز نسل من و شما هدف دشمن در جنگ نرم هستیم. به گزارش تسنیم دراین یادواره از کتاب زندگینامه شهید «نورخدا» موسوی شهید شاخص استان و سند هویتی و شناسنامه این بزرگوار رونمایی شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ماه قبل
مجلس دهم با مسائل ناشی از روزمرگی دولت مواجه شده بود. به نظر من ساختار مجلس باید به سمتی برود که نمایندگان به دغدغه‌های ملی بپردازند. وی در پاسخ به سوالی درباره تاثیرات انتقادات علیه آیت‌الله آملی لاریجانی به قوه مقننه و رئیس مجلس گفت: آقای لاریجانی قوه عاقله مجلس و فردی مدبر و تیز هوش است. بالاخره جمعی به واسطه حضور لاریجانی در مجلس ضربه خوردند و ترس این را دارند که آقای لاریجانی فراتر از مجلس و برای سال ۱۴۰۰ برای ریاست جمهوری مطرح شود. این تخریب‌ها فرار رو به جلو است مردم هم افراد و بخش‌هایی از جامعه که فرار رو به جلو دارند و آقای لاریجانی را تخریب می‌کنند می‌فهمند.
ایلناایلنا4 ماه قبل
به نظر من ساختار مجلس باید به سمتی برود که نمایندگان به دغدغه‌های ملی بپردازند. ولی این نقطه ضعف برای هر سه فراکسیون مخصوصا فراکسیون امید و ولایی مطرح است که برنامه‌های برون‌رفت کمتری با همکاری مراکز مطالعاتی داشتند. این عضو فراکسیون امید مجلس گفت: فراکسیون‌ها برای این چندین چالش عمده‌ای که کشور با آن مواجه است برنامه برون رفت نداشتند. بالاخره جمعی به واسطه حضور لاریجانی در مجلس ضربه خوردند و ترس این را دارند که آقای لاریجانی فراتر از مجلس و برای سال ۱۴۰۰ برای ریاست جمهوری مطرح شود. این تخریب‌ها فرار رو به جلو است مردم هم افراد و بخش‌هایی از جامعه که فرار رو به جلو دارند و آقای لاریجانی را تخریب می‌کنند می‌فهمند.
ایلناایلنا5 ماه قبل
جانشین قرارگاه ثارالله سپاه تهران گفت: در زمان جنگ دولت در همان ابتدای سال یک بودجه تصویب می‌کرد و می‌رفت پی کارش. لذا ما با فشاری که آوردیم قبول کردند که دولت را در قالب ستاد نیرو‌های مسلح وارد جنگ کنند. لذا ما با فشاری که آوردیم قبول کردند که دولت را در قالب ستاد نیرو‌های مسلح وارد جنگ کنند. کوثری مسئولیت‌های افراد را اینگونه مطرح کرد: آقای موسوی که نخست وزیر بود رئیس ستاد نیروهای مسلح شد، آقای بهزاد نبوی مسئول و معاونت پشتیبانی ستاد و آقای خاتمی وزیر ارشاد معاونت تبلیغات و روابط عمومی شدند و ستاد تشکیل شد. منافقین یک ماه قبل از عملیات مرصاد عملیاتی در «مهران» انجام دادند که باعث اشغال دوباره مهران شد.
تسنیمتسنیم6 ماه قبل
ظریف در پاسخ به سؤال خبرنگار آمریکایی مبنی بر اینکه آیا شخص وی به‌عنوان کسی که نقش محوری در توافق هسته‌ای داشته، پس از خروج آمریکا از برجام و مشخص شدن ناکامی این توافق بخشی از اعتبار خود در ایران را از دست داده است، گفت: «تفکر تعامل [با کشورهای غربی] اعتبار خود را در ایران از دست داده است. نگاه مردم ما دیگر به سمت تعامل با جامعه بین‌الملل نیست؛ با آمریکا به این دلیل که به قولش پایبند نبود و با کشورهای اروپایی به این دلیل که نتوانستند روی حرف خود [در برابر آمریکا] پافشاری کنند. اجرای رسمی برجام از اوایل سال ۲۰۱۶ (اواخر دی‌ماه ۱۳۹۴) آغاز شد و ایران مطابق تعهداتی که ذیل برجام پذیرفته بود، فعالیت‌های هسته‌ای خود را تعدیل کرد و مازاد آب سنگین و اورانیوم غنی‌شده ۳٫۶۷ خود را به خارج از کشور انتقال داد. در ادامه اگرچه صادرات نفت ایران به‌تدریج به وضعیت عادی بازگشت اما کوتاهی کشورهای غربی در اجرای تعهدات دیگر، به‌ویژه در زمینه بانکی و روابط تجاری، باعث شد که ایران نتواند آن‌طور که مقامات دولت به مردم وعده داده بودند، ‌ از برجام منتفع شود. تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران از یک سو و کوتاهی طرف‌های دیگر برجام در تأمین از حقوق مشروع ایران طبق برجام باعث شده است که توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ در وضعیت بغرنجی قرار گیرد.
مهرمهر6 ماه قبل
ترجمه متن کامل مقاله در ادامه آمده است: هفته گذشته، رئیس جمهور دونالد ترامپ کاری را انجام داد که هیچ رئیس جمهور دیگری در امریکا انجام نداده بود. او پا به خاک کره شمالی گذاشت و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را ملاقات کرد. ترامپ بعد از نشست با رئیس جمهور کره شمالی گفت: ما کوه‌ها را حرکت دادیم. توافقنامه صلح چیزی است که کره شمالی، کره جنوبی و حتی چینی‌ها خواستار آن هستند: پایان دادن به جنگ کره با جایگزینی آتش بس ۱۹۵۳ با توافقنامه صلح. ما قصد نداریم به کره شمالی حمله کنیم.
مهرمهر6 ماه قبل
نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد بیان کرد: آمریکا دشمن سرسخت و اول جمهوری اسلامی ایران است. وی بیان کرد: باید با تکیه بر توان داخلی تمام مشکلات را حل کرد. وی ادامه داد: حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی زمینه ساز حل مشکلات اقتصادی کشور است. نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد ادامه داد: برگزاری بیست و ششمین دوره طرح مبانی اعتقادی و شبهه‌زدایی در چهارمحال و بختیاری آغاز شده است. نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد اظهار داشت: این طرح از سیزدهم تیرماه در چهارمحال و بختیاری آغاز می‌شود.
خبر فوریخبر فوری6 ماه قبل
۱- محور اصلی بیانیه ‌اینستکس - INSTEX - است ‏ (INSTEX // Instrument in Support of Trade Exchanges) که جایگزین اروپایی برجام! بر اساس آنچه در اینستکس آمده است ایران باید ارز حاصل از فروش نفت را به بانک‌های اروپایی منتقل کند! …۳- و اما، سازوکار اجرایی اینستکس برعهده سه کشور اروپایی انگلیس، آلمان و فرانسه است. و متاسفانه این گستاخی وزیر خارجه آلمان از سوی وزیر خارجه کشورمان بی‌پاسخ ماند! ۴- اینستکس همانگونه که ‌اشاره شد، جایگزین برجام است، توضیح آنکه اینستکس یک معاهده جدید است که در برجام سخن و ردپایی از آن نیست.

آیا کشورهای اروپایی از ما نفت می‌خرند؟ / آبنبات چوبی «اینستکس»

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ماه قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 ماه قبل
۱- محور اصلی بیانیه اینستکس - INSTEX - است ‏ (INSTEX // Instrument in Support of Trade Exchanges) که جایگزین اروپایی برجام! …۳- و اما، سازوکار اجرایی اینستکس برعهده سه کشور اروپایی انگلیس، آلمان و فرانسه است. با یک نیم‌نگاه می‌توان به این گفته حکیمانه و دقیق حضرت آقا رسید که: «این کانال مالی (اینستکس) بیشتر شبیه یک شوخی تلخ است و هیچ معنایی ندارد». از سوی دیگر همه تلاش نتانیاهو برای ورود آمریکا در جنگ نیابتی به کار برده می‌شود تا مگر رئیس جمهور آمریکا وارد جنگ با ایران شود. ایران در برجام بماند، ایران پای میز مذاکره بازگردد، ایران از برجام خارج شود با پیامد‌های سنگینی مواجه می‌شود.
جام نیوزجام نیوز7 ماه قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، روزنامه انگلیسی گاردین با انتشار یادداشتی به انتقاد از بدعهدی واشنگتن در برجام پرداخته و درباره پیامدهای «سیاست غیرمسئولانه» رئیس جمهوری آمریکا هشدار داده است. به نوشته گاردین، تنش‌های ایران و آمریکا نتیجه فضای ایجاد شده توسط دولت ترامپ است و مقصر شرایط کنونی کسی نیست جز دولت آمریکا. این نوشتار همچنین درباره پیامدهای جهانی درصورت ایجاد درگیری نظامی بین تهران و واشنگتن هشدار داده و می‌نویسد: «درصورت ایجاد درگیری نظامی بین ایران و آمریکا، اقتصاد جهانی فرو خواهد ریخت.» این گزارش، وضعیت کنونی را برای اتحادیه اروپا درس آموز و سوال برانگیز توصیف کرده است. گاردین می‌نویسد: «متحدان اروپایی واشنگتن الان باید از خود بپرسند که آیا دولت آمریکا به یک پدیده خطرآفرین جدی تبدیل شده است؟» براساس این گزارش، دولت آمریکا با خروج از برجام، به اعتماد اروپایی‌ها خیانت کرده و منافع آنان را تضعیف کرد. گاردین، جان بولتون، مشاور امنیت ملی ترامپ را یک جنگ طلب افراطی معرفی کرده که در پیشبرد اهداف خود در قبال ایران شکست خورده است.
جام نیوزجام نیوز7 ماه قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، نیویورک پست ضمن نگاهی به تنش‌های اخیر ایران و آمریکا، به انعکاس اظهارات سخنگوی وزارت خارجه ایران پرداخته و آن را پیام صریح ایران به رئیس جمهور آمریکا دانسته است. این روزنامه مطرح آمریکایی، گزارش خود را زیر عنوان «پیام ایران به ترامپ: به این زودی‌ها، هیچ مذاکره‌ای با آمریکا نخواهیم داشت» تنظیم و منتشر کره است. نیویورک پست تصویر عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، را در کنار رئیس جمهور آمریکا منتشر کرده و می‌نویسد: «ایران روز سه شنبه اعلام کرد که در آینده نزدیک، مذاکره‌ای با آمریکا در کار نخواهد بود.» در ادامه این گزارش به نقل از سخنگوی وزارت خارجه ایران آمده است: «فعلا هیچ چشم اندازی برای مذاکره با آمریکا نمی‌بینیم. ایران اهمیتی به حرف‌ها نمی‌دهد بلکه آنچه برای ما مهم است تغییر در رویکرد و رفتار می‌باشد.» نیویورک پست افزود: «سخنان آقای موسوی، پاسخی صریح و بی پرده به اظهارات روز دوشنبه رئیس جمهور آمریکا بوده است. هدف ترامپ این بود که با متوقف ساختن فروش نفت خام ایران، اقتصاد این کشور را نابود کند».
خانه ملتخانه ملت7 ماه قبل
این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: دولت، مجلس و مردم باید به اوضاع فعلی جهان و منطقه - ظهور ترامپ، بدعهدی آمریکا در برجام و شکست برجام، پیروزی جریان افراط گرایانه و ضد ایرانی اسرائیل، عربستان، آمریکا و تشکیل این مثلث شوم علیه ایران و فضای سیاسی تبلیغاتی جنگ آمریکا علیه ایران نگاه واقع بینانه داشته باشند. آقای رئیس جمهور بدانید با لج بازی با مردم و مجلس وعدم اجرای مصوبات مجلس و این کابینه سالخورده نمی‌توانیم به جنگ اقتصادی برویم. این نماینده مردم در مجلس اظهار کرد: جنگ آمریکا علیه ایران فقط یک شعار و یک شو تبلیغاتی و آدرسی غلط در سال ۹۸ است، آدرس غلط را کسانی می‌دهند که می‌خواهند در کشور چپاول و غارت کنند. وی ادامه داد: آمریکا جنگ اقتصادی را سالهاست شروع کرده و این روزها و سالهای اخیر با ترفندهای مختلف شدیدتر شده، با جنگ روانی - جنگ یأس و ناامیدی، این جنگ را ادامه می‌دهد، دشمن بزرگتر از آمریکا آن مدیران و مسئولانی هستند که تفکر انقلابی، تفکر دهه فجر ۵۷، تفکر رهبری و امام را در عمل ندارند. جنگ بزرگتر از آمریکا ثروت‌های مدیرانی است که چند هزار میلیارد اندوخته دارند و فرزندان آنها در داخل و خارج فخر فروشی می‌کنند.
تسنیمتسنیم8 ماه قبل
از آن زمان روزنامه‌های زیادی از جمله واشنگتن‌پست، نیویورک‌تایمز، نیویورکر، یواس‌ای‌تودی و … به سندسازی‌های جعلی بولتون برای حمله به ایران اشاره کردند. این یک عملیات روانی حساب شده توسط دموکرات‌ها برای به انزوا کشاندن سیاست خارجی رقیب و نیز برجسته کردن خطر جنگ علیه ایران است. حالا آنها به این نتیجه رسیده‌اند که بولتون باید از کاخ سفید اخراج شود تا سیاست خارجی ترامپ درباره ایران و ونزوئلا از هم بپاشد. طی هفته‌های اخیر اساتید دانشگاه و کارشناسان خبره مسائل بین‌الملل به دولت ایران هشدار دادند به هیچ عنوان نباید سیاست‌های خود را به نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا گره بزند. نکته دیگر نیز این است که دموکرات‌ها نیز اصطلاحا «آدم حسابی» نیستند و بنای بدعهدی و زدن زیر میز برجام در دولت اوباما نهاده شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ماه قبل
از آن زمان روزنامه‌های زیادی از جمله واشنگتن‌پست، نیویورک‌تایمز، نیویورکر، یواس‌ای‌تودی و… به سندسازی‌های جعلی بولتون برای حمله به ایران اشاره کردند. این یک عملیات روانی حساب شده توسط دموکرات‌ها برای به انزوا کشاندن سیاست خارجی رقیب و نیز برجسته کردن خطر جنگ علیه ایران است. حالا آنها به این نتیجه رسیده‌اند که بولتون باید از کاخ سفید اخراج شود تا سیاست خارجی ترامپ درباره ایران و ونزوئلا از هم بپاشد. طی هفته‌های اخیر اساتید دانشگاه و کارشناسان خبره مسائل بین‌الملل به دولت ایران هشدار دادند به هیچ عنوان نباید سیاست‌های خود را به نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا گره بزند. نکته دیگر نیز این است که دموکرات‌ها نیز اصطلاحا «آدم حسابی» نیستند و بنای بدعهدی و زدن زیر میز برجام در دولت اوباما نهاده شد.
جام نیوزجام نیوز8 ماه قبل
جوکار ایجاد تمدن نوین اسلامی را آرمان انقلاب دانست و متذکر شد: ایجاد دولت و کشور اسلامی گام‌های باقی‌مانده برای رسیدن به این آرمان است که در بیانیه گام دوم نیز به آن اشاره‌شده است. تجربه برجام و اعتماد به غرب نباید فراموش شودنماینده سابق مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه برجام نه‌تنها هیچ عایدی برای کشور نداشت بلکه دست ما را بست و پای ما را دربند قرارداد، افزود: تجربه برجام و اعتماد به غرب نباید فراموش شود. جوکار بابیان اینکه عده‌ای حل مشکل آب کشور را هم به برجام و مذاکرات گره زدند، افزود: تشدید تحریم‌ها و فشارها علیه کشور نیز با چراغ سبز عده‌ای از داخل کشور بود که یا از روی جهل یا عمد، به عامل استکبار در درون کشور تبدیل‌شده‌اند. جوکار دراین‌بین با اشاره به اینکه نسخه برجام را خود آمریکایی‌ها نوشته بودند و به آن پایبند نبودند، تبیین کرد: بدعهدی در ذات استکبار است و جوانان کشور و آیندگان باید از تجربه تلخ برجام که برای مردم ملموس بود، درس بگیرند. جوکار در این خصوص اضافه کرد: عده‌ای در جریان مذاکرات برجام نیز این بحث را مطرح کردند که آمریکا با یک دکمه می‌تواند توان نظامی کشور را از کار بیندازد که در خوش‌بینانه‌ترین حالت نشان از ضعف شناخت آن‌ها است.
الفالف8 ماه قبل
معاون حقوقی و پارلمانی سپاه با اشاره به اینکه جریان غرب‌گرا و تحمیل‌کنندگان توافق بدفرجام برجام، با طرح دوگانه جنگ یا مذاکره به دنبال تحمیل برجام‌های جدید به کشور هستند، افزود: تجربه مذاکرات و اعتماد به غرب نباید فراموش شود. جوکار ایجاد تمدن نوین اسلامی را آرمان انقلاب دانست و متذکر شد: ایجاد دولت و کشور اسلامی گام‌های باقی‌مانده برای رسیدن به این آرمان است که در بیانیه گام دوم نیز به آن اشاره‌شده است. تجربه برجام و اعتماد به غرب نباید فراموش شودنماینده سابق مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه برجام نه‌تنها هیچ عایدی برای کشور نداشت بلکه دست ما را بست و پای ما را دربند قرارداد، افزود: تجربه برجام و اعتماد به غرب نباید فراموش شود. جوکار بابیان اینکه عده‌ای حل مشکل آب کشور را هم به برجام و مذاکرات گره زدند، افزود: تشدید تحریم‌ها و فشارها علیه کشور نیز با چراغ سبز عده‌ای از داخل کشور بود که یا از روی جهل یا عمد، به عامل استکبار در درون کشور تبدیل‌شده‌اند. جوکار دراین‌بین با اشاره به اینکه نسخه برجام را خود آمریکایی‌ها نوشته بودند و به آن پایبند نبودند، تبیین کرد: بدعهدی در ذات استکبار است و جوانان کشور و آیندگان باید از تجربه تلخ برجام که برای مردم ملموس بود، درس بگیرند.
قدس آنلاینقدس آنلاین8 ماه قبل
معاون حقوقی و پارلمانی سپاه با اشاره به اینکه جریان غرب‌گرا و تحمیل‌کنندگان توافق بدفرجام برجام، با طرح دوگانه جنگ یا مذاکره به دنبال تحمیل برجام‌های جدید به کشور هستند، افزود: تجربه مذاکرات و اعتماد به غرب نباید فراموش شود. جوکار ایجاد تمدن نوین اسلامی را آرمان انقلاب دانست و متذکر شد: ایجاد دولت و کشور اسلامی گام‌های باقی‌مانده برای رسیدن به این آرمان است که در بیانیه گام دوم نیز به آن اشاره‌شده است. جوکار بابیان اینکه عده‌ای حل مشکل آب کشور را هم به برجام و مذاکرات گره زدند، افزود: تشدید تحریم‌ها و فشارها علیه کشور نیز با چراغ سبز عده‌ای از داخل کشور بود که یا از روی جهل یا عمد، به عامل استکبار در درون کشور تبدیل‌شده‌اند. ایجاد دوگانه جنگ و مذاکره، هدف جریان غرب‌گرا برای تحمیل برجام‌های جدیدمعاون حقوقی و پارلمانی سپاه پاسداران بابیان اینکه با تمام این تفاسیر که نشان‌دهنده پوچ بودن احتمال جنگ نظامی و تهدیدهای آمریکا است، جریان غرب‌گرای کشور با دوگانه جنگ یا مذاکره در پازل دشمن بازی کرده و به دنبال تحمیل برجام‌های جدید به کشور است، مجددا تأکید کرد: تجربه برجام و اعتماد به غرب نباید به فراموشی سپرده شود. جوکار با تذکر این نکته که عده‌ای در داخل کشور با همین فضاسازی‌های کاذب و سیاسی‌کاری‌ها توانستند رأی جمع کنند، یادآور شد: امروز نیز منافع برخی سرمایه‌داران و جریان‌های غرب‌گرا در شایعه‌سازی در خصوص جنگ و قحطی است.
فارسفارس8 ماه قبل
معاون حقوقی و پارلمانی سپاه با اشاره به اینکه جریان غرب‌گرا و تحمیل‌کنندگان توافق بدفرجام برجام، با طرح دوگانه جنگ یا مذاکره به دنبال تحمیل برجام‌های جدید به کشور هستند، افزود: تجربه مذاکرات و اعتماد به غرب نباید فراموش شود. معاون حقوقی و پارلمانی سپاه پاسداران به تلاش ۴۰ ساله دشمنان برای ایجاد وقفه در مسیر انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: ملت ما با بصیرت خود و با یاری پروردگار همه این موانع را از سرخود عبور داده است. جوکار ایجاد تمدن نوین اسلامی را آرمان انقلاب دانست و متذکر شد: ایجاد دولت و کشور اسلامی گام‌های باقی‌مانده برای رسیدن به این آرمان است که در بیانیه گام دوم نیز به آن اشاره‌شده است. معاون حقوقی و پارلمانی سپاه پاسداران تسخیر قلب جهان، یعنی منطقه غرب آسیا را راهبرد جدید آمریکا برای رسیدن به اهدافش عنوان کرد و افزود: سردمداران آمریکا به‌خوبی می‌دانند که تا ایران قدرتمند وجود دارد، آن‌ها به اهداف شوم خود نمی‌رسند. ایجاد دوگانه جنگ و مذاکره، هدف جریان غرب‌گرا برای تحمیل برجام‌های جدیدمعاون حقوقی و پارلمانی سپاه پاسداران بابیان اینکه با تمام این تفاسیر که نشان‌دهنده پوچ بودن احتمال جنگ نظامی و تهدیدهای آمریکا است، جریان غرب‌گرای کشور با دوگانه جنگ یا مذاکره در پازل دشمن بازی کرده و به دنبال تحمیل برجام‌های جدید به کشور است، مجددا تأکید کرد: تجربه برجام و اعتماد به غرب نباید به فراموشی سپرده شود.
تسنیمتسنیم8 ماه قبل
وی با اشاره به تدوین برنامه پنج ساله در سطوح مختلف از جمله عمرانی، فرهنگی و خدماتی بیان کرد: با تدوین این برنامه همراه با الگوهای عدالت‌محوری و توسعه‎ای در نقاط مختلف شهرستان می‌توان خدمات شایسته‌ای و در خوری را به شهروندان شهرستان قدس ارائه کرد. رئیس شورای شهرستان قدس سپس با تأکید بر افزایش سرانه‌های درمانی این شهرستان افزود: تمام مسئولان اجرایی شهر مصمم هستند تا بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی را تا پایان سال افتتاح و به بهره‌برداری برسانند و علاوه بر این امید است با اهدای ۱۰۰۰ متر زمین به مجموعه بیمارستان ۱۲ بهمن در ۵ طبقه سرانه‌های درمانی این شهرستان افزایش پیدا می‌کند. وی سپس سالروز لغو امتیاز تنباکو در زمان ناصرالدین شاه افزود: نفوذ کلام مرجعیت و روحانیت در ارتباط با حرام بودن استعمال مصرف آن سبب شد بساط امتیاز توتون و تنباکو ناصرالدین‌ شاه جمع شود. وی با بیان اینکه تنها نسخه شفابخش اقتصاد کشور تحقق اقتصاد مقاومتی است تصریح کرد: مقام معظم رهبری بارها بر تشدید نظارت‌ها بر بازار تأکید کردند و اکنون مسئولان اگر می‌توانند باید کاری به نفع مردم انجام دهند. امام جمعه شهرستان قدس در پایان با اشاره بدعهدی آمریکا در برجام خاطرنشان کرد: کاش مسئولان به سخنان هوشمندانه مقام معظم رهبری که بارها فرمودند من به نتیجه آن خوش‌بین نیستم، گوش می‌دادند و ۶ سال وقت مردم بر اثر بی‌توجهی به سخن رهبری هدر نمی‌دادند.

دولت در هفته گذشته| از گفت‌وگو با سران عراق و قطر تا توقف ۲ تعهد در برجام و مهلت دوماهه

4+
تسنیمتسنیم8 ماه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ماه قبل
********* آمریکا به دنبال آشتی با ایران است، باید مذاکره را کلید بزنیم! «فیاض زاهد» فعال سیاسی اصلاح طلب در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «آمریکا به‌دنبال آن است که با بالابردن سطح تنش ما را وادار به گفت‌وگو کند. برخلاف ادعای این روزنامه اصلاح طلب، آمریکا نه به دنبال مصالحه و آشتی با ایران، بلکه در پی «نمایش مذاکره» است. دوگانه دروغین «مذاکره- جنگ» که این روزها به دفعات از سوی جریان اصلاح طلب مطرح می‌شود در حقیقت نسخه به روز شده دوگانه دروغین «هسته ای-معیشت» است. این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «بعدها سید مناف هاشمی، درمان در خارج را بهانه این عدم حضور بیان کرد.
برترین‌هابرترین‌ها8 ماه قبل
روزنامه وطن امروز نوشت: حضور هفته گذشته وزیر امور خارجه آقای ظریف در آمریکا و مصاحبه با رسانه‌های آمریکایی ۲ محور اساسی و پراهمیت داشت که نمی‌توان بسادگی از کنار آنها گذشت. ظریف علاوه بر این تمایل خود را برای مذاکره جهت تبادل زندانیان طرفین ایرانی و آمریکایی ابراز کرد. بنابراین حضور ایشان در آمریکا، زمان حضورشان، محور مصاحبه‌ها و نیز رسانه‌ای که برای مصاحبه انتخاب کرده‌اند، قابل بررسی و تحلیل است. همه اینها را هم کنار بگذاریم، آیا وزیر امور خارجه کشور که خود رشدکرده در نیویورک است هنوز نمی‌داند سیاست خارجه را بند خیالات خام و موهومات نمی‌توان کرد! اگر نمی‌داند، ساده‌اندیشی در این حد را چگونه می‌توانیم در مقام رئیس دستگاه دیپلماسی کشور ببینیم؟!
خبرآنلاینخبرآنلاین8 ماه قبل
آمریکا هم در نهادها و تشکیلات بین المللی و هم در پیمان‌ها و تفاهمات جهانی و هم در امور داخلی کشورها، بدعهدی و دخالت می‌کند. فشار آنها از طریق نفت و با خیال به صفر رساندن فروش نفتمان است اما جمهوری اسلامی از طرق مختلف تلاش می‌کند و جلوی آنها خواهد ایستاد. وی ادامه داد: دشمنان صرفا با ایران مشکل ندارند بلکه با اسلام و همه کشورهای اسلامی مشکل دارند و به دنبال این هستند که اسلام واقعی از منطقه برچیده شود. رحمانی‌فضلی با تاکید بر اینکه بالاترین تدبیر، مایوس کردن دشمنان از تاثیرگذاری تحریم‌ها است، گفت: تولید، اشتغال و سرمایه گذاری در استان‌ها می‌توانند هسته اصلی این کار باشد. مهمترین گام در زمینه سازی ایجاد اشتغال و افزایش سرمایه گذاری‌ها، کنترل اضطراب و استرس و تنش‌های جامعه است.
نامه‌نیورنامه‌نیور8 ماه قبل
مهمترین گام در زمینه سازی ایجاد اشتغال و افزایش سرمایه گذاری‌ها، کنترل اضطراب و استرس و تنش‌های جامعه است. همه مراحل یاد شده همگام باهم پیش می‌رود، اما برنامه این است که ابتدا مردم در خانه‌های خود مستقر شوند. رئیس قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده تاکید کرد: استانداران جلسات متناظر قرارگاه را در استان‌ها برگزار کنند و مصوبات به کمیته‌های ذیل قرارگاه ارسال شود. وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع برگزاری انتخابات در سال جاری اشاره کرد و گفت: بی طرفی، اجرای مر قانون، سلامت انتخابات، مشارکت بالا و امنیت انتخابات، اصول وزارت کشور در برگزاری انتخابات است و از آن کوتاه نمی‌آییم. رحمانی فضلی از استانداران خواست تا دفاتر بانوان را جدی بگیرند و در جلسات مختلف، مدیران کل دفاتر بانوان را مشارکت دهند.
ایسناایسنا8 ماه قبل
وزیر کشور با اشاره به اینکه تصور مذاکره در شرایط فعلی معادل فشار بیشتر و گام‌های بیشتر علیه ایران است، گفت: باید مقاومت و استقامت را تقویت کنیم که آنها به این نتیجه برسند که جز پذیرفتن ما و کنار آمدن با راه دیگری ندارند. رئیس شورای امنیت کشور با مرور سوابق دخالت‌ها و فشارهای ظالمانه آمریکایی‌ها در مورد کشورمان و بدعهدی آمریکا در برجام، حتی تصور مذاکره را در شرایط فعلی معادل فشار بیشتر و گام‌های بیشتر علیه ایران دانست و آن را مطلقا منتفی برشمرد. همه مراحل یاد شده همگام باهم پیش می‌رود، اما برنامه این است که ابتدا مردم در خانه‌های خود مستقر شوند. رئیس قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده تاکید کرد: استانداران جلسات متناظر قرارگاه را در استان‌ها برگزار کنند و مصوبات به کمیته‌های ذیل قرارگاه ارسال شود. رحمانی فضلی از استانداران خواست تا دفاتر بانوان را جدی بگیرند و در جلسات مختلف، مدیران کل دفاتر بانوان را مشارکت دهند.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

ایران