بدهی شهرداری

بدهی شهرداری

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
رجبی با عنوان اینکه باید نسل آینده مدیران را بسازیم و مردم توقع دارند دست جوانان را بگیریم ادامه داد: دانستن بدهی شهرداری حق مردم است دست افراد دزد و دلال را از شهرداری قطع خواهیم کرد. وی درباره بدهی شهرداری گفت: شهرداری همیشه بدهی داشته، دارد و خواهد داشت و اعلام بدهی شهرداری جزو وظایف مدیریتی بنده است و مطمئنا بعد از بنده هم این روال ادامه خواهد داشت. وی با تاکید براینکه در انتصاد مدیران میانه طبق قانون عمل شده است درباره بدهی شهرداری گفت: شهرداری باید بدهی داشته باشد و با این حال کارهای مردم را انجام دهد. شهردار ساری با اظهار اینکه برخی ساختارها باید اصلاح شود گفت: در ۱۳ پستی که مسئولیت داشتم هیچ گاه به فردی بی ادبی و فحاشی نکردم. رجبی درباره نیروهای شرکتی شهرداری ساری نیز اظهار داشت: با داویر مختلف نامه نگاری کردم که از حضور نیروهای شرکتی در شهرداری جلوگیری کنند و اگر هر کسی طبق بند پ و غیره در شهرداری حضور دارد باید جلوگیری کرد و در این راستا با هیچ کس تعارف نداریم.
مهرمهر1 روز قبل
رجبی با عنوان اینکه باید نسل آینده مدیران را بسازیم و مردم توقع دارند دست جوانان را بگیریم ادامه داد: دانستن بدهی شهرداری حق مردم است دست افراد دزد و دلال را از شهرداری قطع خواهیم کرد. وی درباره بدهی شهرداری گفت: شهرداری همیشه بدهی داشته، دارد و خواهد داشت و اعلام بدهی شهرداری جزو وظایف مدیریتی بنده است و مطمئنا بعد از بنده هم این روال ادامه خواهد داشت. وی با تاکید براینکه در انتصاد مدیران میانه طبق قانون عمل شده است درباره بدهی شهرداری گفت: شهرداری باید بدهی داشته باشد و با این حال کارهای مردم را انجام دهد. شهردار ساری با اظهار اینکه برخی ساختارها باید اصلاح شود گفت: در ۱۳ پستی که مسئولیت داشتم هیچ گاه به فردی بی ادبی و فحاشی نکردم. رجبی درباره نیروهای شرکتی شهرداری ساری نیز اظهار داشت: با داویر مختلف نامه نگاری کردم که از حضور نیروهای شرکتی در شهرداری جلوگیری کنند و اگر هر کسی طبق بند پ و غیره در شهرداری حضور دارد باید جلوگیری کرد و در این راستا با هیچ کس تعارف نداریم.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
شهردار ساری: پیام مازند - ساری - شهردار ساری با بیان اینکه دانستن بدهی شهرداری حق مردم است گفت: دست افراد دزد و دلال را از شهرداری قطع خواهیم کرد. رجبی با عنوان اینکه باید نسل آینده مدیران را بسازیم و مردم توقع دارند دست جوانان را بگیریم ادامه داد: دانستن بدهی شهرداری حق مردم است دست افراد دزد و دلال را از شهرداری قطع خواهیم کرد. وی درباره بدهی شهرداری گفت: شهرداری همیشه بدهی داشته، دارد و خواهد داشت و اعلام بدهی شهرداری جزو وظایف مدیریتی بنده است و مطمئنا بعد از بنده هم این روال ادامه خواهد داشت. وی با تاکید براینکه در انتصاد مدیران میانه طبق قانون عمل شده است درباره بدهی شهرداری گفت: شهرداری باید بدهی داشته باشد و با این حال کارهای مردم را انجام دهد. شهردار ساری با اظهار اینکه برخی ساختارها باید اصلاح شود گفت: در ۱۳ پستی که مسئولیت داشتم هیچ گاه به فردی بی ادبی و فحاشی نکردم.
ایلناایلنا1 روز قبل
هزینه انشعاب‌های آب غیرمجاز شناسایی‌شده مربوط به شهرداری منطقه ۲۱ تهران از طریق شرکت تامین و تصفیه آبفای تهران تهاتر شد. به‌گزارش ایلنا و به نقل از وزارت نیرو، محمدصالح خسروبخش مدیر دفتر درآمد و انشعابات خاص شرکت تامین و تصفیه آب و فاضلاب تهران با اعلام این خبر گفت: پس از شناسایی این انشعاب‌ها، مبلغ ۸۵ میلیارد ریال برای خسارت ناشی از آب مصرفی هشت رشته انشعاب بدون کنتور کشف‌شده و ۱۰ میلیارد ریال بابت یک رشته انشعاب غیرمجاز دیگر در بدهی شهرداری منطقه ۲۱ قرار گرفت. به گفته خسروبخش، جمع‌آوری انشعاب‌های غیرمجاز در چارچوب بهبود وضعیت آبرسانی و افزایش میزان درآمدهای حاصل از فروش آب بها به‌صورت منسجم با پایش مستمر دنبال می‌شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 روز قبل
نه، چون حداقل دو سال قبل است، می‌گویم اخیر منظور شما دو سال قبل است؟ در همین دو سال بود. ۲۸ هزار نفر در شهرداری تهران که بر اساس قوانین و مقررات مجلس و مصوبات دولت، تعاونی‌های مسکن حق مسکن گذاشته و اینها گرفته‌اند. جالب است بدانید حدود ۷۹۰ تا ساختمان ۱۲ و به بالا در شهر تهران بیشتر نیست. محلی در شهرداری تهران هست که در پارک لویزان، تمام کارمندان شهرداری آنجا می‌روند. آقای احمدی‌نژاد و من و آقای رضایی و آقای لاریجانی و آقای توکلی بودند.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان، عبدالرضا علیمحمدی افزود: در راستای صیانت از حقوق بیت المال و پس از وصول گزارشات سازمان بازرسی در خصوص تخلفات عمده شهرداری شهرکرد در واگذاری اراضی تحت تصرف، موضوع به صورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفت. وی بیان کرد: با توجه به حساسیت امر موضوع با قید فوریت به واحد بازپرسی ارجاع گردید که با کارشناسی مجدد مشخص شد، تخلف وسیع چند ده میلیارد تومانی در واگذاری اراضی شهرداری شهرکرد به بانک شهر صورت گرفته است. علیمحمدی گفت: این تخلفات بابت پرداخت بدهی شهرداری شهرکرد به بانک شهر نسبت به تسهیلات اخذ شده در برج‌های دو قلو انجام شده است. وی افزود: پس از تکمیل تحقیقات، تفهیم اتهام و اخذ دفاعیات شهردار و اعضای شورای شهر، متهمین با قرار وثیقه متناسب بازداشت گردیدند. دادستان مرکز استان تصریح کرد: در حال حاضر متهمان با تودیع وثیقه مقرر آزاد و پرونده در حال پیگیری است.
رکنارکنا5 روز قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، سید حسن رسولی در جلسه امروز شورای شهر تهران در بررسی جزئیات طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران، اظهار کرد: بودجه سال ۹۹شهرداری تهران باید یک پنجم برنامه پنج ساله سوم شهر تهران باشد در این برنامه جدول منابع و مصارف نیز تصویب شده است. هنوز دارایی شهرداری احصا نشده است و شهرداری تهران نمی‌داند میزان دارایی ارزیابی شده توسط کارشناس رسمی دادگستری را ندارد. وی با بیان اینکه در حال حاضر شرایط مالی شهرداری پایدار نیست، تصریح کرد: ضرورتی ندارد تمام رویکردهای مورد نظر اعضا در این طرح مصوب شود با رویه بررسی جزئیات طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین بودجه سال ۹۹ شهرداری به بررسی لایحه بودجه سال آینده در زمان قانونی نخواهیم رسید. رسولی با بیان اینکه برون سپاری اگر با چابک سازی همراه باشد، معنا دارد، تاکید کرد: در شهرداری تهران برون سپاری با توسعه تشکیلات در حال انجام است. در یک حوزه ۲۵۰۰ پست سازمانی وجود دارد اما برون سپاری هم می‌کنیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فارسفارس5 روز قبل
عضو شورای شهر تهران گفت: امروز بدهی و دارایی‌های ثبت شده شهرداری تهران از عدم تعادل جدی رنج می‌برد و شرایط مالی شهرداری پایدار نیست. به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، سید حسن رسولی نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر تهران در بررسی جزئیات طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران، اظهار کرد: بودجه سال ۹۹شهرداری تهران باید یک پنجم برنامه پنج ساله سوم شهر تهران باشد در این برنامه جدول منابع و مصارف نیز تصویب شده است. هنوز دارایی شهرداری احصا نشده است و شهرداری تهران نمی‌داند میزان دارایی ارزیابی شده توسط کارشناس رسمی دادگستری را ندارد. وی با بیان اینکه در حال حاضر شرایط مالی شهرداری پایدار نیست، تصریح کرد: ضرورتی ندارد تمام رویکردهای مورد نظر اعضا در این طرح مصوب شود با رویه بررسی جزئیات طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین بودجه سال ۹۹ شهرداری به بررسی لایحه بودجه سال آینده در زمان قانونی نخواهیم رسید. رسولی با بیان اینکه برون سپاری اگر با چابک سازی همراه باشد، معنا دارد، تاکید کرد: در شهرداری تهران برون سپاری با توسعه تشکیلات در حال انجام است.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن رسولی در جلسه امروز شورای شهر تهران در بررسی جزئیات طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران، اظهار کرد: بودجه سال ۹۹شهرداری تهران باید یک پنجم برنامه پنج ساله سوم شهر تهران باشد در این برنامه جدول منابع و مصارف نیز تصویب شده است. وی درباره پشنهادی مبنی بر پیش بینی درآمدهای پایدار در صورت تحقق آن، اظهار کرد: نباید با تصمیمات مان به شهرداری تهران اجازه دهیم لایحه‌ای بودجه‌ی به شورا ارائه دهد که در تحقق پذیری آن شک و تردید وجود داشته باشد. هنوز دارایی شهرداری احصا نشده است و شهرداری تهران نمی‌داند میزان دارایی ارزیابی شده توسط کارشناس رسمی دادگستری را ندارد. وی با بیان اینکه در حال حاضر شرایط مالی شهرداری پایدار نیست، تصریح کرد: ضرورتی ندارد تمام رویکردهای مورد نظر اعضا در این طرح مصوب شود با رویه بررسی جزئیات طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین بودجه سال ۹۹ شهرداری به بررسی لایحه بودجه سال آینده در زمان قانونی نخواهیم رسید. رسولی با بیان اینکه برون سپاری اگر با چابک سازی همراه باشد، معنا دارد، تاکید کرد: در شهرداری تهران برون سپاری با توسعه تشکیلات در حال انجام است.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی لوایح «مجوز خرید تجهیزات از طریق شرکت‌های لیزینگ»، «قرارداد اقاله و صلح پروژه مشارکتی معلم ۸۱-۸۳» و «اصلاحیه قرارداد پروژه مشارکتی رسالت» در شورای شهر مشهد به تصویب رسید. در هفتادوهشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد که امروز در تالار شهر برگزار شد، لایحه‌های مختلفی در صحن علنی شورا مطرح و تصویب شد. تبصره ۲- کلیه قراردادهای مشمول این مصوبه بایستی به تایید کمیسیون مشترک برنامه و بودجه و حقوقی، املاک و قراردادهای شورای اسلامی شهر برسد. تبصره ۳- شهرداری می‌بایست گزارش عملکرد خود در خصوص این مصوبه را هر ۶ ماه یکبار به شورای اسلامی شهر ارائه نماید». همچنین در ابتدای جلسه امروز، تقی ابراهیمی‌سالاری با ۱۳ رای حاضر به عنوان رئیس مرکز پژوهش‌های شورای شهر به مدت دو سال دیگر انتخاب و ابقا شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
از سوی دیگر بدهی‌های سایر دستگاه‌ها نیز ارقام قابل تاملی است برای نمونه می‌توان به بدهی دولت به بانک‌ مرکزی اشاره کرد که این مورد نیز رقمی بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان را شامل می‌شود. برخی بررسی‌ها نیز بدهی دولت به بانک‌ها را تا پایان سال گذشته، ۳۳۲ هزار میلیارد تومان عنوان می‌کنند که این رقم نیز نشان از حجم بالای بدهی‌ها دارد. در مثال دیگر نیاز می‌توان بدهی شهرداری تهران به عنوان یکی از مجموعه‌های عظیم اجرایی کشور اشاره کرد که طبق ادعای اعضای شورای شهر فعلی که چندین بار نیز افزایش داشته، ۶۹ هزار میلیارد تومان عنوان شده. البته نکته قابل توجه در این زمینه این است که رقم ادعایی شورای‌شهری‌ها با آنچه قالیباف شهردار اسبق تهران عنوان می‌کند تفاوت دارد. رقم بدهی که قالیباف اعلام می‌کند در حدود ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که ۱۴ هزار میلیارد آن نیز بدهی دولت به مجموعه شهرداری است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/اردبیل اعضای شورای شهر اردبیل در طرحی خواستار ساماندهی و تعیین تکلیف نیروهای حجمی و قراردادی شهرداری اردبیل شدند. در هشتادوچهارمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل رئیس شورای شهر اردبیل اظهار کرد: با توجه به مراجعه مکرر نیروهای کارگری شهرداری به پارلمان محلی اعضای شورای شهر طرحی را پیشنهاد کردند تا تعیین تکلیف نیروهای حجمی و قراردادی شهرداری اردبیل انجام شده و از بکارگیری نیروها به صورت سلیقه‌ای و یا سفارشی جلوگیری شود. رئیس شورای شهر اردبیل افزود: با سامان یافتن نیروها و بکارگیری و جذب قانونی نیروها در مجموعه شهرداری اعتراض‌ها به حداقل رسیده و عدالت واقعی در بکارگیری نیروهای مجموعه شهرداری و توزیع خدماتی که ارائه می‌شود، به درستی به انجام می‌رسد. رئیس شورای شهر اردبیل ادامه داد: با ورود بسیج به صحنه دفاع مقدس و نقش‌آفرینی بی‌نظیر آنها کفه ترازوی جنگ به نفع ایران سنگینی کرد و رزمندگان اسلام توانستند پیروز اصلی جنگ تحمیلی باشند. وی به تقسیط بدهی شهرداری به تامین اجتماعی و تامین وثیقه ملکی از سوی شهرداری از بابت بخشودگی جرایم بیمه‌ای شهرداری به تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: تامین اجتماعی برای اعمال بخشودگی جرایم وثیقه می‌خواهد که قرار شد شهرداری نسبت به تامین آن اقدام کند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/اردبیل شهردار اردبیل گفت: ۹۵ درصد تملک اراضی نیار انجام شده و به سرعت طرح‌های پیشنهادی در این محدوده اجرایی می‌شود. حمید لطف‌اللهیان در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: ۵۰ هکتار زمین در این محدوده به تملک شهرداری درمی‌آید که در طرح اولیه قرار است ۲۵ هکتار فضای سبز عملیاتی شده و مابقی اراضی نیز به سایر کاربری‌ها اختصاص یابد. وی با بیان اینکه در ۲۰ سال اخیر براساس تصاویر هوایی آرام آرام از اراضی کشاورزی درجه یک این محدوده کاسته شده و با تفکیک این اراضی شاهد فروش آن بودیم، خاطرنشان کرد: اهالی نجیب نیار با شهرداری نزدیک‌ترین همکاری را دارند و بر پایه این همکاری ما تاکنون موفق شدیم ۹۵ درصد تملک اراضی را در این محدوده انجام دهیم که این اقدام نقطه عطفی در فعالیت شورا و شهرداری به حساب می‌آید. وی با قدردانی از مساعدت شورای شهر در تعریض و تخریب ساختمان سابق شورای شهر اردبیل بیان کرد: با اصلاح هندسی در این منطقه و خیابان‌کشی شاهد رضایت مردم در این محدوده هستیم. به گزارش ایسنا، در پایان با اشاره به طرح پیشنهادی اعضای شورای شهر در ساماندهی نیروهای انسانی شهرداری به ویژه مجموعه کارگری اشاره و اظهار کرد: با این طرح شورای شهر کارشناسان شهرداری سعی می‌کنند تا شیوه نامه معقول و منطقی را در جذب نیروهای فصلی تهیه کرده و براساس آن جذب و بکارگیری نیرو انجام شود.

ماجرای چادری شدن شهیندخت مولاوردی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران3 هفته قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، شهیندخت مولاوردی معاون سابق رئیس‌ جمهور در امور زنان در برنامه دست خط شبکه پنج سیما درباره چادری شدنش سخن گفت. وی در بخشی دیگر از صحبت‌هایش گفت: چون دستگاه‌های دیگر به وظایفشان در حوزه حجاب عمل نمی‌کنند، کار بر دوش پلیس افتاده است. بیشتر بخوانید: میزان بدهی شهرداری تهران به روایت قالیباف + فیلمانتهای پیام/مولاوردی در برنامه دست خط + فیلم
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، محمد باقر قالیباف شهردار اسبق تهران چند روز پیش در برنامه تلویزیونی گفت که شهرداری تهران نهایتا ۱۶ هزار میلیارد تومان بدهی داشته باشد و ادعادی بدهی ۵۰ یا ۶۰ هزار میلیارد تومانی صحت ندارد. حالا پیروز حناچی، شهردار تهران در اولین اظهار نظرش درباره میزان بدهی‌ها گفته که این موضوع را در رسانه‌ها منتشر نمی‌کنیم اما قطعا منتشر خواهد شد. محمود میرلوحی، عضو کمیسیون برنامه وبودجه شورای شهر تهران و کسی که قالیباف به دلیل اعلام مبلغ واقعی بدهی‌ها از او شکایت کرده بود درواکنش به این اظهار نظر گفت که میزان بدهی شهرداری تهران را در لایحه بودجه ۹۹ می‌آوریم. او در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین اظهار کرد: شهردار اسبق تهران چون مسوولیت اجرایی ندارد، مراعات برخی مسائل را نمی‌کند و راجع به عدد بدهی‌های شهرداری مداوم سخن می‌گوید اما آقای حناچی هم‌اکنون مسوولیت دارد و نمی‌تواند بی‌پرده راجع به همه چیز صحبت کند و بحث‌های مربوط به پیمانکاران و مشارکت‌کنندگان را به خطر بیندازد. میرلوحی تاکید کرد که؛ سیاست مدیریت شهری دامن زدن به این موضوع نیست و هر زمانی که این مسئله را بیان کردیم صرفا برای رفع ابهام بوده است.
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
شهردار تهران با بیان اینکه در دو روز گذشته بر اساس مصوبه ستاد کاهش آلودگی هوا قرار بود نرخ کرایه اتوبوس و حمل‌ونقل عمومی کاهش پیدا کند، ادامه داد: البته تعدادی از شهروندان تماس گرفتند و اعلام کردند بعضی از راننده‌های اتوبوس همچنان مانند قبل رفتار می‌کنند. به هر شکل جهت‌گیری عمومی ما این است که میزان برداشت از منابع زیرزمینی را کاهش دهیم و این اقدام را انجام می‌دهیم. حناچی در پاسخ به سوال دیگری درباره انتظار اسناد بدهی شهرداری تهران گفت: این اسناد را در روزنامه‌ها منتشر نمی‌کنیم، ولی قطعا منتشر می‌کنیم. در هر صورت شهروندانمان باید بدانند زمانی که شاخص‌های آلودگی هوا از حد مجاز عبور می‌کند خودروی تک‌سرنشین مثل سم برای این شهر است و باید تلاش کنیم تعداد خودرو‌های تک سرنشین را به حداقل برسانیم. شهردار تهران با اشاره به موضوع نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی گفت: در حال تعقیب موضوع نوسازی حمل‌ونقل عمومی هستیم.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی3 هفته قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 هفته قبل
الان داریم حساب‌های سال‌های ۹۳ و ۹۴، یعنی حساب‌های ۴ سال قبل از شورای پنجم را بررسی می‌کنیم؛ اعداد و ارقامی که در گزارشی که خودشان به شورای چهارم دادند، برایشان تعجب‌برانگیز است. اما الان می‌گوید که ۲۳ هزار میلیارد تومان را قبول دارم. ضمن اینکه من به‌عنوان رئیس کمیته اقتصادی شورای شهر پنجم خواستار ورود بازرسی کل کشور به این موضوعات شده‌ام. بارها در مورد اعداد و ارقام بدهی شهرداری تهران که از دوره گذشته به جا مانده صحبت شده‌ است. پیروز حناچی، شهردار تهران، در نامه‌ای به رئیس جمهور، اخیرا رقم بدهی شهرداری تهران را اعلام کرد.
ایسناایسنا4 هفته قبل
ایسنا/البرز عضو شورای شهر کرج گفت: طی دو سال گذشته، بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان به بدهی شهرداری اضافه شده است. عباس زارع امروز یکشنبه ۱۹ آبان در صد و شصت و نهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج اظهار کرد: بدهی‌های شهرداری کرج به بانک شهر در ابتدای دوره پنجم شورا حدود ۵۰۰ میلیارد تومان بود ولی این بدهی در طول بیش از دو سال گذشته به بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است. وی با ابراز نگرانی از افزایش لحظه‌ای بدهی به بانک شهر به عنوان بزرگ‌ترین طلبکار شهرداری کرج ادامه داد: اگر روند افزایش بدهی با همین سرعت پیش برود تا پایان این دوره، بدهی شهرداری به بیش از هزار میلیارد تومان می‌رسد. این مسئول توضیح داد: تیم‌های کارشناسی شهرداری کرج در حال رایزنی با دولت، بانک شهر و سایر بانک‌های عامل هستند تا در صورت امکان، بدهی‌های دولت به شهرداری کرج را با بدهی شهرداری به بانک شهر تهاتر کنند. وی توضیح داد: تنها در این صورت است که می‌توان به مهار بدهی‎های شهرداری در سیستم بانکی امیدوار بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 هفته قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، سردار دکتر قالیباف در این گفت‌وگو درباره بدهی‌های شهرداری تهران و املاک نجومی و مبارزه با فساد هم حرف زد. اول: املاک نجومی یا تعاونی مسکن؟ رنجبران در این برنامه از آقای قالیباف درباره املاک نجومی پرسید و ایشان پاسخ داد: «به تعاونی‌های مسکن ما برچسب املاک نجومی زدند». در آن‌چه آقای قالیباف تحت عنوان «تعاونی مسکن» یاد می‌کند، یا کارشناس قیمت‌گذاری بهای غیرواقعی برای ملک تعیین می‌کرد و یا ملک با تخفیف قابل‌توجهی به فرد واگذار می‌شد. کاش آقای قالیباف از نقل قصه عیسی شریفی خودداری نمی‌کرد تا ما هم فرصت پیدا می‌کردیم قائم‌مقام شهردار اسبقمان را کمی بهتر بشناسیم. آقای قالیباف از شهرداری تهران یک باتلاق تحویل اصلاح‌طلبان داد و حالا بعد از دو سال، مدعی است که چرا کسی مثل ایشان کار نکرده است؟
ایلناایلنا4 هفته قبل
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز تهران گفت: باغ وثوق الدوله بهمن ماه سال جاری به روی شهروندان تهرانی باز می‌شود. وی ادامه داد: باغ عبقری، باغ سبزی منطقه ۱۷ و باغ وثوق دوله تاکنون خریداری شده و ۱۱ باغ دیگر نیز در دست اقدام برای خرید است. مختار گفت: باغ وثوق الدوله واقع در منطقه ۱۴، بهمن ماه امسال به روی شهروندان باز می‌شود. وی ادامه داد: در این بوستان سی تا ۴۰ ثانیه لیتر آب پمپاژ می‌شود و منابع آب شرب بوستان یاس فاطمی نیز در حال تکمیل شدن است. در زمان قطعی آب بوستان چیتگر شهرداری اجازه صدمه دیدن درختان این مجموعه را نمی‌داد و از محل پساب دریاچه و تانکر مرتب کار آبیاری انجام می‌شد.

میزان بدهی شهرداری تهران به روایت قالیباف + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران4 هفته قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، محمدباقر قالیباف در برنامه دست خط شبکه پنج سیما درباره میزان بدهی‌ شهرداری تهران صحبت کرد. وی در بخشی از صحبت‌هایش گفت: کل بدهی شهرداری تهران در پایان مسئولیتم ۱۶ هزار میلیارد تومان بود که ۱۴ هزار میلیارد تومان از آن، طلب از دولت بوده است. بیشتر بخوانید: صحبت‌های قالیباف پیرامون حواشی مراسم عروسی دخترش + فیلمانتهای پیام/قالیباف در برنامه دست خط + فیلم
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
خبرگزاری تسنیم: مهمان این هفته برنامه «دستخط» محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و شهردار سابق تهران بود. نه، چون حداقل دو سال قبل است، می‌گویم اخیر منظور شما دو سال قبل است؟ *در همین دو سال بود. به علاوه اینکه همین جا اشاره کردند که بودجه سال گذشته شهرداری ۱۹ هزار میلیارد تومان بوده است. چطور خبردار شدید؟ صدا کردند و صحبت کردند؟ خب ما دیگه واقعا با یک تلاش خاصی کار نیروی هوایی را دنبال می‌کردیم، همین بحث‌های مربوط به هوافضا. آقای احمدی‌نژاد و من و آقای رضایی و آقای لاریجانی و آقای توکلی بودند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/اردبیل رئیس شورای شهر اردبیل گفت: اعضای شورای شهر اردبیل با افزایش سه میلیارد تومانی در ردیف بودجه ۹۸ برای پرداخت پاداش بازنشستگان شهرداری موافقت کردند. رئیس شورای شهر اردبیل از موافقت اعضای شورای شهر اردبیل در اختصاص سه میلیارد تومان اعتبار جدید برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان شهرداری اردبیل خبر داد. وضعیت بازار امام حسین (ع) شرم‌آور استرئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اردبیل با انتقاد از وضعیت نابسامان بازار امام حسین (ع) بیان کرد: وضعیت این بازار شرم‌آور است و گله‌مندی کسبه و اهالی این بازار بجاست. وی نامشخص بودن تاخیر در جریمه کسبه را در بازار امام حسین (ع) یادآور شد و تصریح کرد: بهتر است این لایحه به مدت یک هفته مسکوت بماند تا اصل مبلغ مشخص و سپس در مورد آن تصمیم‌گیری شود. رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اردبیل نیز با تبریک اخذ خشت طلایی از سوی شهرداری اردبیل خاطرنشان کرد: این جایزه جهانی برای مجموعه شورا و شهرداری ارزشمند است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ که این فرصت را از او گرفت همان‌طور که انتخابات ریاست‌جمهوری ۸۴ و ۹۲؛ اما این‌بار او می‌خواهد شانسش را در انتخابات مجلس بیازماید. محاسبات قالیباف برای رسیدن به ریاست یکی از قوا از مسیر مجلس و شهر تهران دست‌کم به نسبت محاسبات قبلی‌اش دقیق‌تر به نظر می‌رسد. قالیباف گمان می‌کند بعد از ورود به مجلس هم شانس بالایی برای ریاست خواهد داشت؛ به ویژه با لشکر جوانانی که قرار است او از شهرستان‌ها وارد مجلس کند با اما و اگرهایی که علی لاریجانی برای شرکت در انتخابات مجلس تا اینجا داشته است راه برای ریاست او بر مجلس یازدهم هموار است. از سوی دیگر، تصمیم شخصی ایشان، حضور موثر در صحنه انتخابات مجلس و استفاده از ظرفیت سیاسی و اجتماعی خود برای ورود جوانان شایسته به مجلس است». توکلی معتقد است: «قالیباف را در قامت ریاست مجلس می‌بینم و عقلانی است که او سرلیست اصولگرایان شود.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ که این فرصت را از او گرفت همان‌طور که انتخابات ریاست‌جمهوری ۸۴ و ۹۲؛ اما این‌بار او می‌خواهد شانسش را در انتخابات مجلس بیازماید. محاسبات قالیباف برای رسیدن به ریاست یکی از قوا از مسیر مجلس و شهر تهران دست‌کم به نسبت محاسبات قبلی‌اش دقیق‌تر به نظر می‌رسد. قالیباف گمان می‌کند بعد از ورود به مجلس هم شانس بالایی برای ریاست خواهد داشت؛ به ویژه با لشکر جوانانی که قرار است او از شهرستان‌ها وارد مجلس کند با اما و اگرهایی که علی لاریجانی برای شرکت در انتخابات مجلس تا اینجا داشته است راه برای ریاست او بر مجلس یازدهم هموار است. از سوی دیگر، تصمیم شخصی ایشان، حضور موثر در صحنه انتخابات مجلس و استفاده از ظرفیت سیاسی و اجتماعی خود برای ورود جوانان شایسته به مجلس است». توکلی معتقد است: «قالیباف را در قامت ریاست مجلس می‌بینم و عقلانی است که او سرلیست اصولگرایان شود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
معاون مالیات ارزش افزوده سازمان مالیاتی گفت: در شش ماهه اول امسال حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان از محل قانون مالیات بر ارزش افزوده، عوارض و مالیات ارزش افزوده، مالیات وصول شده است. به گفته این مقام مسئول در سازمان مالیاتی، ۲۸ هزار میلیارد تومان از این ارقام مالیات و ۱۲ هزار میلیارد تومان مابقی نیز عوارض بوده است. وی با بیان اینکه، شهرداریها با توجه به قانون مالیات بر ارزش افزوده در این حوزه ذی نفع محسوب می‌شوند، گفت: ۱۸ هزار میلیارد تومان از محل قانون مذکور به شهرداریها پرداخت شده است. وی افزود، پیمانکاران به دفعات به سازمان امور مالیاتی مراجعه کرده و از عدم پرداخت و اجرای توافقات توسط شهرداری‌ها گلایه می‌کنند. وی تاکید کرد، تا این لحظه هیچ گونه مجوزی از سوی سازمان مالیاتی درخصوص بلامانع بودن ترخیص واگنها بدون پرداخت مالیات ارزش افزوده صادر نشده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 ماه قبل
شهردار زیرآب: پیام مازند - سوادکوه -شهردار زیراب مبلغ بدهی شهرداری را ۲۰ میلیارد تومان بیان کرد و گفت: ۱۳ میلیارد تومان این بدهی مربوط به خسارت سیل ۹۴ است. به گزارش خبرنگار مهر، سعید قلی‌نژاد، شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران شهرستان، در رابطه با وضعیت شهرداری زیراب، گفت: شهرداری زیراب حدود ۲۰ میلیارد تومان بدهی دارد که از این میزان حدود ۱۳ میلیارد تومان مربوط به خسارت سیل سال ۹۴ است که پرونده آن هنوز باز بوده و هر روز بر مبلغ آن افزوده می‌شود و این در حالی است که بودجه سال ۹۸ شهرداری حدود ۱۲ میلیارد تومان بوده و از این میزان تاکنون ۳۶درصد محقق شده است. وی یکی از راهکارهای برای برون‌رفت از بدهی ۲۰ میلیاردی شهرداری زیراب را الزام دستگاه‌های دولتی در پرداخت بدهی‌هایشان به شهرداری عنوان کرد و افزود: ادارات برق، مخابرات، تعاونی روستایی، بیمارستان شهدا، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، هلال احمر و ثبت احوال از جمله ادارات بدهکار به شهرداری هستند و تنها بدهکاری اداره تعاون روستایی مبلغی حدود ۲میلیارد تومان است. شهردار زیراب با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته به سیل ابتدای سال، گفت: در این راستا، پل سیدمهدی حدود ۳۰درصد، کانال شهید غضنفری ۹۰درصد، دیواره حفاظتی سرخ‌کلا ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته و دیوار حفاظتی چندلا در حال شروع شده است. وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۲۵ نقطه شهر زیراب در سیل ابتدای سال دچار رانش شده است، خازرنشان کرد: اما تا کنون اعتبار حوادثی برای آن تخصیص نیافته و با توجه به شروع بارش‌های پاییزی نیازمند اعتبارات استانی در این راستا هستیم.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
عصر کرد - سنندج - نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۴ میلیارد ریال اعتبار برای شهرداری‌های شهرهای با جمعیت کم همچون صاحب سقز، آرمرده، بویین و کانی سور بانه اختصاص یافت. محسن بیگلری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این میزان اعتبار اختصاص یافته سهم هر کدام از این شهرها یک میلیارد ریال است. وی به وضعیت شهرداری سقز با بدهی اوراق مشارکت ۸ یا ۹ سال قبل که الان منجر به ۸۰۰ میلیارد ریال بدهی به بانک شهر شده اشاره کرد و گبت: در قبال این اوراق ساختمان شهرداری سقز، تمام اراضی و املاک شهرداری و حتی گورستان هم در رهن بانک بوده است. بیگلری اضافه کرد: با جلساتی که با حضور شهردار و رئیس شورای شهر سقز با بانک مرکزی، بانک شهر و موسسه اعتباری ملل برگزار کردیم امیدواریم بزودی مشکل ۸۰۰ میلیارد ریال بدهی شهرداری برای همیشه حل شود. سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس از اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان خبر داد و گفت: اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان در مجلس تصویب شد. وی وضعیت جاده‌های روستایی استان کردستان را نامناسب خواند و اظهار کرد: به‌دنبال آسفالت راه‌های روستایی شهرستان‌های سقز و بانه هستیم. بیگلری از اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان خبر داد و یادآور شد: هفته گذشته مجمع نمایندگان کردستان نیز برای پیگیری مطالبات معلمان دیداری با وزیر آموزش و پرورش داشته و به‌زودی فرهنگیان در این راستا خبر‌های خوبی می‌شنوند؛ همچنین اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان در مجلس تصویب شد. نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس گفت: متأسفانه راه‌اندازی دانشکده علوم سقز به دلیل عدم همکاری دانشگاه کردستان بلاتکلیف مانده است. عضو مجمع نمایندگان کردستان در مجلس با ابراز گله‌مندی از مسئولان کشوری تاکید کرد: باید هرچه سریع‌تر بازارچه سیف سقز بازگشایی شود تا مشکلات مردم این شهرستان نیز برطرف شود.

به انتهای لیست رسیدید