بدهی شهرداری

بدهی شهرداری

ایسناایسنا1 ماه قبل
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران از اختصاص ۵۰۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت بدهی و دیون شهرداری به پیمانکاران در بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران خبر داد. وی با بیان اینکه پرداخت بدهی بانکی، افراد حقیقی و حقوقی در این ردیف گنجانده شده است، تصریح کرد: این ردیف ۵۰۰۰ میلیارد تومانی کمک می‌کند که بخش عمده‌ای از بدهی شهرداری به پیمانکاران کاهش یابد. وی با بیان اینکه در حال حاضر کل بدهی شهرداری تهران به پیمانکاران حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان است، گفت: البته این بدهی جاری است، چرا که پیمانکاران زیادی با شهرداری تهران در حال کار هستند. فراهانی افزود: البته دقت داشته باشید که این حجم بدهی‌های باقیمانده برای مدیریت شهری جدید از سال ۸۹ است. یعنی به عبارت دیگر هنوز برخی بدهی‌های سال ۸۹ شهرداری تهران به پیمانکاران پرداخت نشده و ما میراث دار بدهی‌های ده ساله هستیم.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/قم قائم مقام شهردار قم با بیان اینکه سیاست شهرداری تکیه بر سرمایه‌های مردمی است، عنوان کرد: اکنون به نقطه‌ای رسیده‌ایم که قادر به ارائه مدلی از مدیریت شهری هستیم. ابراهیم معتمدی امروز ۱۴ بهمن ماه در نشست رسانه‌ای که به مناسبت افتتاح و بهره برداری از ۱۱۰ پروژه شهرداری قم در ایام دهه فجر در شهرداری قم برگزار شد، عنوان کرد: مجموعه شهرداری استان با محوریت جدید مدیریتی روند رو به رشدی را دنبال می‌کند. وی در ادامه با بیان اینکه سیاست شهرداری تکیه بر سرمایه‌های مردمی است، عنوان کرد: اکنون به نقطه‌ای رسیده‌ایم که قادر به ارائه مدلی از مدیریت شهری هستیم. معتمدی در خصوص اطلاع رسانی پروژه‌های شهری عنوان کرد: متاسفانه تا کنون شهرداری در این مورد عملکرد ضعیفی داشته است ولی اطلاع رسانی در خصوص انجام پروژه‌های شهری به دلیل انتقال امید به مردم بسیار حائز اهمیت است. وی با بیان اینکه مدیریت کلان شهرها فرصتی برای آزمون و خطا نیست، گفت: در خصوص مدیریت شهری باید مدل‌های باتجربه طراحی شود که ویژگی علمی و استراتژیک داشته باشد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
قائم‌مقام شهردار قم از ارائه مدل مدیریتی با شاخصه‌های انقلاب اسلامی را یکی از دستاوردهای شهرداری قم اعلام کرد و گفت: در حال ارائه نمونه مدیریت جدید برای شهرداری‌های کلان‌شهرها بوده و این نشان از موفقیت شهرداری قم در مدیریت چالش‌های حوزه‌های مختلف است. وی ادامه داد: توسعه همه‌جانبه عدالت یکی از شاخصه‌های مهم برنامه مدیریتی شهرداری قم است که با همکاری و تعامل ایجادشده بین همه دستگاه‌ها و مدیران استانی و شهری توانسته‌ایم به این مهم دست‌یافته و شیوه تعاملات خود را در الگوی مدیریتی برای کشور لحاظ کرده‌ایم. معتمدی به حمایت همه‌جانبه نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز اشاره کرد و افزود: شهرداری قم از تمام ظرفیت‌های موجود برای پیشبرد برنامه‌های خود استفاده کرده و امیدواریم تا پایان دوره پنجم شورای اسلامی شهر قم همه پروژه‌های عمرانی خود را به اتمام برسانیم. قائم‌مقام شهردار قم افزایش بودجه همه سازمان‌های زیر نظر شهرداری را یکی دیگر از دستاوردهای مهم دانست و بیان کرد: شهرداری قم حرکت در دو جبهه فرهنگی و عمرانی را به‌صورت هم‌زمان به نتیجه رسانده و با دو برابر و نیم شدن بودجه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم به ارتقاء فرهنگ شهروندی کمک کرده است. وی توجه به حوزه زنان را با اجرای ۶ برنامه راهبردی در این حوزه موردبررسی قرارداد و گفت: برنامه‌های شهرداری با زمان‌بندی مشخص و رصد منظم در همه حوزه‌ها مورد ارزیابی قرارگرفته و در قالب برنامه‌های ۵ ساله، یک‌ساله و پروژه اجرا می‌شود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
بدعت خطرناکفعالان محیط زیست و حقوق شهروندی معتقدند که واگذاری زیباپارک می‌تواند آغازگر یک بدعت خطرناک برای چوب حراج زدن به اندک مناطق سبزپوش کرمانشاه باشد. حیدری گفت: شورای شهر مخالف هرگونه تغییر کاربری فضاهای سبز کرمانشاه است چنانچه در سال‌های گذشته نمونه‌های زیادی داشتیم که با آن مخالفت کرده‌ایم. او گفت: با وجود اینکه فروش تراکم روش مناسبی برای کسب درآمد نیست اما باز هم این کار از فروش و واگذاری فضای سبز شهر بهتر است. محمدرضا محبوب‌فر به اسکان‌نیوز گفت: موافقت احتمالی با تغییر کاربری زیباپارک کرمانشاه در کمیسیون ماده پنج کاملا غیرقانونی است. شهر کرمانشاه بیش از یک میلیون نفر از جمعیت ۲ میلیونی استان را در خود جای داده است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر محمودی پیش ازظهر جمعه در حاشیه اختتامیه گردهمایی مسئولان کانون‌های کارگری و کارفرمایی شمال و شمال شرق کشور در بابلسر، آخرین رقم بدهی شهرداری ساری به این مجموعه را ۲۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این میزان ۱۷۰ میلیارد تومان مربوط به پیمانکاران و مابقی مربوط به سازمان‌های تابعه شهرداری است. وی افزود: با تغییر مدیریت در شهرداری ساری چندین نشستی برگزار و مقرر شد، پیمانکاران و سازمان‌های تابعه شهرداری برای تعیین تکلیف بدهی بیمه‌ای اقدام کنند و اکنون روند تعیین تکلیف مطالبات در شهرداری مطلوب است. وی ادامه داد: همچنین مازندران با داشتن با ۱۲۰ هزار کارگاه رتبه چهارم کشور را به خود اختصاص داده است. مدیرکل تأمین اجتماعی مازندران، طلاق صوری را یک تهدید اعلام کرد و افزود: افرادی پس از فوت پدرشان برای این اینکه از حقوق مستمری پدر خود برخوردار شوند، اقدام به طلاق صوری می‌کنند و این موضوع تهدید آمیز را برای تصمیم گیری و پیشگیری به نهادهای ذیصلاح و نمایندگان اعلام کردیم. وی بیکاری صوری را از دیگر مشکلات برشمرد و گفت: هرچند تأمین اجتماعی به محض بیکاری افراد، اقدام به رصد و پایش مسئله می‌پردازد اما این مسئله نیز از مسائل فراروی تأمین اجتماعی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
این سه موضوع شامل ماجرای شرکت رساتجارت مبین یا کارگزاری یاس که منجر به پرونده تخلف چندصد‌میلیاردی عیسی شریفی، قائم‌مقام قالیباف شد؛ پرونده واگذاری املاک شهرداری و سه میلیارد بدهی‌های شهرداری تهران است. به همین دلیل شورا تصمیم گرفت موضوع تحقیق‌و‌تفحص درباره بدهی‌ها را به‌طور جدی در دستور کار قرار دهد». علاوه بر این موضوع املاک نجومی جدای از پیگیری‌های دادستانی در شعبه ۱۵ کارکنان دولت در حال پیگیری بوده اما حالا ما مطلع شده‌ایم که بازپرس پرونده مربوط به املاک نجومی را به جریان نینداخته و اصلا به دادگاه نرفته است. او در‌عین‌حال تأکید کرد: «پس از تغییر بازپرس شعبه ۱۵ کارکنان دولت و بخش حقوقی شهرداری تهران در تلاش است تا این پرونده را دوباره به جریان بیندازد و پرونده املاک نجومی و تخلف شهردار اسبق را دنبال کند و مهم‌تر اینکه با این پیگیری‌ها املاک شهرداری را برگرداند». او گفت که «در‌واقع آن شرکت (رساتجارت- یاس) مربوطه به نمایندگی از شهرداری، املاک را می‌گرفته و منابع تأمین می‌کرده یا هولوگرام می‌گرفته و منابع تأمین می‌کرده است.
مهرمهر2 ماه قبل
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: این کشتارگاه ۴۰ درصد قیمت کارشناسی زمان تحویل واگذار شده است. وی در خصوص پرونده صمت استان تصریح کرد: در این پرونده دو نفر دستگیر شدند و تحقیقات اولیه انجام شد اما به دلیل اینکه پرونده ابعاد مختلف مانند تضییع حقوق بین المال و رشوه دارد، کمی به درازا کشیده شده اما رها نشده است. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: اکنون دو فرد دستگیر شده با قید وثیقه آزاد شدند و بقیه پرونده در حال انجام است. وی بیان کرد: نخستین تخلف عدم انجام تهاتر است زیرا املاک فروخته شده و پول به بانک شهر داده شده است. وی در خصوص زمین گلخانه بیان کرد: این زمین ۱۸ هزار مترمربع است که فروخته شده اما با پلاک بندی حقوق مردم ضایع شده است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
ایسنا/چهارمحال و بختیاری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهرکرد با بیان اینکه شعب خاصی برای رسیدگی به جرایم انتخاباتی اختصاص یافته است، گفت: تاکنون در بحث تخلف انتخاباتی، ۴۶ مورد گزارش شده است. وی افزود: کاربری یکی از اراضی که تجاری مسکونی و دارای قیمت بالایی بود بدون نامه‌نگاری برای تغییر کاربری، زمین با کاربری قبلی که فرهنگی، آموزشی است به فروش رسیده است. علیمحمدی گفت: برای سه نفر از اعضای شورای شهر فعلی، سه نفر از اعضای شورای شهر سابق شهرکرد و شهردار شهرکرد به اتهام تضییع حقوق بیت‌المال و اموال عمومی، قرار وثیقه صادر شد که کارهای رسیدگی به این اتهام در حال انجام است. دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهرکرد با اشاره به اینکه در بحث موادمخدر اقداماتی مطلوبی در استان انجام شده است، تصریح کرد: در سال جاری تنها در شهرستان شهرکرد ۲۵ منزل و مغازه که اقدام به توزیع مواد مخدر می‌کردند در محلات شهرکرد، فرخشهر، سورشجان و … پلمب شدند. دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهرکرد در ادامه با بیان اینکه شعب خاصی برای رسیدگی به جرایم انتخاباتی اختصاص یافته است، گفت: تاکنون در بحث تخلف انتخاباتی، ۴۶ مورد، گزارش شده و برای پرونده‌هایی که مربوط به شهرستان شهرکرد بوده رسیدگی به آن‌ها انجام شده است.
رکنارکنا2 ماه قبل
به گزارش رکنا، صبح امروز نشست خبری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهرکرد با حضور خبرنگاران و با هدف ارائه توضیحاتی پیرامون پرونده‌های تشکیل شده در دستگاه قضا برگزار شد. *کشتارگاه جونقانعبدالرضا علیمحمدی گفت: یکی از پرونده‌هایی که به آن ورود شد واگذار کشتارگاه جونقان بود، در این پرونده در ابتدا نسبت به رئیس وقت سازمان خصوصی‌سازی اعلام جرم شد. علیمحمدی ادامه داد: پیگیر رای نهایی هستیم تا کشتارگاه جونقان به بیت‌‌المال بازگردانده شود. علیمحمدی ادامه داد: برای سه نفر از اعضای شورای شهر فعلی، سه نفر دیگر از اعضای شواری شهر سابق شهرکرد و شهردار به اتهام تضییع حقوق بیت‌المال و اموال عمومی قرار وثیقه صادر شد. *واگذاری اراضی در اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاریدادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهرکرد بیان کرد: اخیرا یک واگذاری در اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری به مساحت ۸ هزار متر صورت گرفت که جزو اراضی مرغوب شهرکرد به شمار می‌رفت، این اراضی با کاربری تجاری-مسکونی-خدماتی بودند که قرار بود به تعاونی‌های برخی ادارات واگذار شود که با ورود دادستانی این امر متوقف شد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
ایسنا/کرمانشاه مشاور شهردار کرمانشاه گفت: آقای طلوعی-شهردار کرمانشاه- پرهیز از ورود به مسائل حاشیه‌ای را از اولویت‌های کاری خود قرار داده و همواره مدیران شهرداری را نیز به دوری از وارد شدن به حواشی توصیه کرده است. امیر دولتشاهی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به حضور چندماهه سعید طلوعی به عنوان شهردار کرمانشاه، افزود: آقای طلوعی در یکی از بدترین شرایط اقتصادی در عرصه مدیریت‌ شهری و با حدود بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان بدهی شهرداری کرمانشاه را تحویل گرفت که قبول این شرایط چیزی جز عمل به تفکر ایثار و جهاد نیست. مشاور شهردار کرمانشاه در خصوص برخی فضاسازی‌ها نسبت به عدم حضور شهردار در شهر، با رد این موضوع، گفت: شهردار حساسیت ویژه‌ای در پیگیری امور شهر دارد و با حضور مستمر در شهر موارد مربوط به حوزه مدیریت شهری را به صورت مستقیم و لحظه‌ای در تمامی مناطق و سازمان‌ها رصد می‌کند. وی در تشریح خدمات صورت گرفته در این منطقه، گفت: لکه گیری و روکش آسفالت برخی محلات از جمله این کارها است. همچنین یکی از اقدامات چشمگیر در سطح این منطقه که با دستور ویژه شهردار صورت گرفت، حل مشکل روان آب‌های منطقه بود.
وانانیوزوانانیوز3 ماه قبل
به گزارش وانانیوز، در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران بهاره آروین در جریان بررسی طرح تحقیق و تفحص از بدهی‌های شهرداری تهران گفت: ۱۷ نفر از اعضای شورا با این طرح موافق هستند و آن را امضاء کرده‌اند بر همین اساس کمیسیون مربوطه در سه نوبت و در نامه هایی خطاب به شهرداری تهران درخواست پاسخگویی و ارائه گزارش‌های لازم را ارائه کرد. وی افزود: بندهای مهم این طرح بررسی و مقایسه گزارش‌های کنونی و گزارش‌های سال‌های ۹۳ تا ۹۵ ارائه شد. همچنین مقرر بود بدهی شهرداری تهران به همه دستگاه‌ها، اشخاص و بانک‌ها تا شهریور سال ۱۳۹۶ به صورت کامل اعلام شود. یکی دیگر از بندهای بحث مطالبات شهرداری تهران از اشخاص و نهادها نیز مورد تاکید بود که این موضوع نیز هنوز به شورا گزارش نشده است. در نهایت اعضای شورای شسهر تهران با اکثریت آراء با تقاضای تحقیق و تفحص از بدهی‌های شهرداری تهران موافقت کردند.
فردا نیوزفردا نیوز3 ماه قبل
آخرین شاهد مثال هم، حرف عجیب حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در مصاحبه با روزنامه شرق است که به‌احتمال عدم تائید صلاحیت قالیباف در انتخابات مجلس و ضرورت پاسخگویی او به ابهامات پرداخته است. گوبلز، وزیر تبلیغات هیتلر، طراح شگردی در عملیات روانی به نام «تاکتیک دروغ بزرگ» بود. این ماجرای برخی جریان‌های سیاسی کشور ماست، در تمام این سال‌ها، نه‌تنها قالیباف را تخریب کرده‌اند، بلکه بی‌شرمانه، پررنگ‌ترین نقاط کارنامه او را در رسانه‌هایشان، منفی و نقطه‌ضعف جلوه داده‌اند. به جد معتقدم که شورای محترم نگهبان، با رد صلاحیت برخی از چهره‌های جریان‌های اصلاح‌طلب و کارگزاران، بزرگ‌ترین خدمت را به این دو جریان کرده است. خوشبختانه، انتخابات شورای شهر که شورای نگهبان در آن نقشی ندارد و نظارت چندانی بر آن نیست، روشن‌ترین مثال نقض فرضیه پیش‌گفته است.

راه دشوار آقای نخست وزیر/ رعشه به جان دروغ‌گویان

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
افکارنیوزافکارنیوز3 ماه قبل
آخرین شاهد مثال هم، حرف عجیب حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در مصاحبه با روزنامه شرق است که به‌احتمال عدم تائید صلاحیت قالیباف در انتخابات مجلس و ضرورت پاسخگویی او به ابهامات پرداخته است. گوبلز، وزیر تبلیغات هیتلر، طراح شگردی در عملیات روانی به نام «تاکتیک دروغ بزرگ» بود. این ماجرای برخی جریان‌های سیاسی کشور ماست، در تمام این سال‌ها، نه‌تنها قالیباف را تخریب کرده‌اند، بلکه بی‌شرمانه، پررنگ‌ترین نقاط کارنامه او را در رسانه‌هایشان، منفی و نقطه‌ضعف جلوه داده‌اند. به جد معتقدم که شورای محترم نگهبان، با رد صلاحیت برخی از چهره‌های جریان‌های اصلاح‌طلب و کارگزاران، بزرگ‌ترین خدمت را به این دو جریان کرده است. خوشبختانه، انتخابات شورای شهر که شورای نگهبان در آن نقشی ندارد و نظارت چندانی بر آن نیست، روشن‌ترین مثال نقض فرضیه پیش‌گفته است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
ایسنا/مرکزی شهردار اراک گفت: طبق بررسی صورت گرفته شهرداری اراک تا پنجم فروردین ماه سال جاری ۳۵۲ میلیارد تومان بدهی داشته است. محمدکریم شفیعی عصر امروز دوشنبه در صحن رسمی شورای شهر اراک در واکنش به گزارش رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر در خصوص عملکرد هشت ماهه شهرداری در تحقق بودجه ۹۸ و انحرافات موجود بیان کرد: شهرداری اراک تا پنجم فروردین ماه سال جاری ۳۵۲ میلیارد تومان بدهی داشته است. شهردار اراک افزود: بدهی شهرداری به بانک شهر ۸۰ میلیارد تومان و بدهی به پست بانک ۴۰ میلیارد تومان بوده است و شورا طی ۲ سال اخیر از این میزان بدهی‌ها اطلاع داشته است. در تمام ۹ ماهه اخیر در خصوص ۳۵۲ میلیارد تومان بدهی شهرداری مصاحبه کرده‌ام چراکه لازم است اطلاعات به نحوی بیان شود که ابهام برانگیز نباشد. علیرضا مرادی نیز در این جلسه بیان کرد: بودجه یک مجموعه چند وجهی است، یک ساختار بی در و پیکر ندارد که بدهی ۳۵۲ میلیارد تومانی شهرداری در آن دیده نشده باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
او ادامه می‌دهد: «سه ماهی هست که اینجا آمده‌ایم و برای هرغرفه ماهیانه یک میلیون و پانصد هزار تومان اجاره می‌‌دهیم. جرأت نمی‌کنم ۲ میلیون تومان جنس بیاورم چون روی دستم می‌ماند. آخر ماه هم اگر نتوانی اجاره غرفه را بدهی شهرداری، غرفه را پلمب می‌کند. همین وسط بازار احسانی ۶ تا موزاییک مقابل مغازه را ۵۰ میلیون تومان رهن می‌کردم و بساطم را آنجا پهن می‌کردم. علاوه بر سفته ۱۰ میلیون تومانی ماهیانه یک و نیم میلیون تومان اجاره می‌گیرند ولی به جز برق هیچ امکانات دیگری به ما نمی‌دهند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ماه قبل
رجبی با عنوان اینکه باید نسل آینده مدیران را بسازیم و مردم توقع دارند دست جوانان را بگیریم ادامه داد: دانستن بدهی شهرداری حق مردم است دست افراد دزد و دلال را از شهرداری قطع خواهیم کرد. وی درباره بدهی شهرداری گفت: شهرداری همیشه بدهی داشته، دارد و خواهد داشت و اعلام بدهی شهرداری جزو وظایف مدیریتی بنده است و مطمئنا بعد از بنده هم این روال ادامه خواهد داشت. وی با تاکید براینکه در انتصاد مدیران میانه طبق قانون عمل شده است درباره بدهی شهرداری گفت: شهرداری باید بدهی داشته باشد و با این حال کارهای مردم را انجام دهد. شهردار ساری با اظهار اینکه برخی ساختارها باید اصلاح شود گفت: در ۱۳ پستی که مسئولیت داشتم هیچ گاه به فردی بی ادبی و فحاشی نکردم. رجبی درباره نیروهای شرکتی شهرداری ساری نیز اظهار داشت: با داویر مختلف نامه نگاری کردم که از حضور نیروهای شرکتی در شهرداری جلوگیری کنند و اگر هر کسی طبق بند پ و غیره در شهرداری حضور دارد باید جلوگیری کرد و در این راستا با هیچ کس تعارف نداریم.
مهرمهر3 ماه قبل
رجبی با عنوان اینکه باید نسل آینده مدیران را بسازیم و مردم توقع دارند دست جوانان را بگیریم ادامه داد: دانستن بدهی شهرداری حق مردم است دست افراد دزد و دلال را از شهرداری قطع خواهیم کرد. وی درباره بدهی شهرداری گفت: شهرداری همیشه بدهی داشته، دارد و خواهد داشت و اعلام بدهی شهرداری جزو وظایف مدیریتی بنده است و مطمئنا بعد از بنده هم این روال ادامه خواهد داشت. وی با تاکید براینکه در انتصاد مدیران میانه طبق قانون عمل شده است درباره بدهی شهرداری گفت: شهرداری باید بدهی داشته باشد و با این حال کارهای مردم را انجام دهد. شهردار ساری با اظهار اینکه برخی ساختارها باید اصلاح شود گفت: در ۱۳ پستی که مسئولیت داشتم هیچ گاه به فردی بی ادبی و فحاشی نکردم. رجبی درباره نیروهای شرکتی شهرداری ساری نیز اظهار داشت: با داویر مختلف نامه نگاری کردم که از حضور نیروهای شرکتی در شهرداری جلوگیری کنند و اگر هر کسی طبق بند پ و غیره در شهرداری حضور دارد باید جلوگیری کرد و در این راستا با هیچ کس تعارف نداریم.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 ماه قبل
شهردار ساری: پیام مازند - ساری - شهردار ساری با بیان اینکه دانستن بدهی شهرداری حق مردم است گفت: دست افراد دزد و دلال را از شهرداری قطع خواهیم کرد. رجبی با عنوان اینکه باید نسل آینده مدیران را بسازیم و مردم توقع دارند دست جوانان را بگیریم ادامه داد: دانستن بدهی شهرداری حق مردم است دست افراد دزد و دلال را از شهرداری قطع خواهیم کرد. وی درباره بدهی شهرداری گفت: شهرداری همیشه بدهی داشته، دارد و خواهد داشت و اعلام بدهی شهرداری جزو وظایف مدیریتی بنده است و مطمئنا بعد از بنده هم این روال ادامه خواهد داشت. وی با تاکید براینکه در انتصاد مدیران میانه طبق قانون عمل شده است درباره بدهی شهرداری گفت: شهرداری باید بدهی داشته باشد و با این حال کارهای مردم را انجام دهد. شهردار ساری با اظهار اینکه برخی ساختارها باید اصلاح شود گفت: در ۱۳ پستی که مسئولیت داشتم هیچ گاه به فردی بی ادبی و فحاشی نکردم.
ایلناایلنا3 ماه قبل
هزینه انشعاب‌های آب غیرمجاز شناسایی‌شده مربوط به شهرداری منطقه ۲۱ تهران از طریق شرکت تامین و تصفیه آبفای تهران تهاتر شد. به‌گزارش ایلنا و به نقل از وزارت نیرو، محمدصالح خسروبخش مدیر دفتر درآمد و انشعابات خاص شرکت تامین و تصفیه آب و فاضلاب تهران با اعلام این خبر گفت: پس از شناسایی این انشعاب‌ها، مبلغ ۸۵ میلیارد ریال برای خسارت ناشی از آب مصرفی هشت رشته انشعاب بدون کنتور کشف‌شده و ۱۰ میلیارد ریال بابت یک رشته انشعاب غیرمجاز دیگر در بدهی شهرداری منطقه ۲۱ قرار گرفت. به گفته خسروبخش، جمع‌آوری انشعاب‌های غیرمجاز در چارچوب بهبود وضعیت آبرسانی و افزایش میزان درآمدهای حاصل از فروش آب بها به‌صورت منسجم با پایش مستمر دنبال می‌شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 ماه قبل
نه، چون حداقل دو سال قبل است، می‌گویم اخیر منظور شما دو سال قبل است؟ در همین دو سال بود. ۲۸ هزار نفر در شهرداری تهران که بر اساس قوانین و مقررات مجلس و مصوبات دولت، تعاونی‌های مسکن حق مسکن گذاشته و اینها گرفته‌اند. جالب است بدانید حدود ۷۹۰ تا ساختمان ۱۲ و به بالا در شهر تهران بیشتر نیست. محلی در شهرداری تهران هست که در پارک لویزان، تمام کارمندان شهرداری آنجا می‌روند. آقای احمدی‌نژاد و من و آقای رضایی و آقای لاریجانی و آقای توکلی بودند.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان، عبدالرضا علیمحمدی افزود: در راستای صیانت از حقوق بیت المال و پس از وصول گزارشات سازمان بازرسی در خصوص تخلفات عمده شهرداری شهرکرد در واگذاری اراضی تحت تصرف، موضوع به صورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفت. وی بیان کرد: با توجه به حساسیت امر موضوع با قید فوریت به واحد بازپرسی ارجاع گردید که با کارشناسی مجدد مشخص شد، تخلف وسیع چند ده میلیارد تومانی در واگذاری اراضی شهرداری شهرکرد به بانک شهر صورت گرفته است. علیمحمدی گفت: این تخلفات بابت پرداخت بدهی شهرداری شهرکرد به بانک شهر نسبت به تسهیلات اخذ شده در برج‌های دو قلو انجام شده است. وی افزود: پس از تکمیل تحقیقات، تفهیم اتهام و اخذ دفاعیات شهردار و اعضای شورای شهر، متهمین با قرار وثیقه متناسب بازداشت گردیدند. دادستان مرکز استان تصریح کرد: در حال حاضر متهمان با تودیع وثیقه مقرر آزاد و پرونده در حال پیگیری است.
رکنارکنا3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، سید حسن رسولی در جلسه امروز شورای شهر تهران در بررسی جزئیات طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران، اظهار کرد: بودجه سال ۹۹شهرداری تهران باید یک پنجم برنامه پنج ساله سوم شهر تهران باشد در این برنامه جدول منابع و مصارف نیز تصویب شده است. هنوز دارایی شهرداری احصا نشده است و شهرداری تهران نمی‌داند میزان دارایی ارزیابی شده توسط کارشناس رسمی دادگستری را ندارد. وی با بیان اینکه در حال حاضر شرایط مالی شهرداری پایدار نیست، تصریح کرد: ضرورتی ندارد تمام رویکردهای مورد نظر اعضا در این طرح مصوب شود با رویه بررسی جزئیات طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین بودجه سال ۹۹ شهرداری به بررسی لایحه بودجه سال آینده در زمان قانونی نخواهیم رسید. رسولی با بیان اینکه برون سپاری اگر با چابک سازی همراه باشد، معنا دارد، تاکید کرد: در شهرداری تهران برون سپاری با توسعه تشکیلات در حال انجام است. در یک حوزه ۲۵۰۰ پست سازمانی وجود دارد اما برون سپاری هم می‌کنیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فارسفارس3 ماه قبل
عضو شورای شهر تهران گفت: امروز بدهی و دارایی‌های ثبت شده شهرداری تهران از عدم تعادل جدی رنج می‌برد و شرایط مالی شهرداری پایدار نیست. به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، سید حسن رسولی نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر تهران در بررسی جزئیات طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران، اظهار کرد: بودجه سال ۹۹شهرداری تهران باید یک پنجم برنامه پنج ساله سوم شهر تهران باشد در این برنامه جدول منابع و مصارف نیز تصویب شده است. هنوز دارایی شهرداری احصا نشده است و شهرداری تهران نمی‌داند میزان دارایی ارزیابی شده توسط کارشناس رسمی دادگستری را ندارد. وی با بیان اینکه در حال حاضر شرایط مالی شهرداری پایدار نیست، تصریح کرد: ضرورتی ندارد تمام رویکردهای مورد نظر اعضا در این طرح مصوب شود با رویه بررسی جزئیات طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین بودجه سال ۹۹ شهرداری به بررسی لایحه بودجه سال آینده در زمان قانونی نخواهیم رسید. رسولی با بیان اینکه برون سپاری اگر با چابک سازی همراه باشد، معنا دارد، تاکید کرد: در شهرداری تهران برون سپاری با توسعه تشکیلات در حال انجام است.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن رسولی در جلسه امروز شورای شهر تهران در بررسی جزئیات طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران، اظهار کرد: بودجه سال ۹۹شهرداری تهران باید یک پنجم برنامه پنج ساله سوم شهر تهران باشد در این برنامه جدول منابع و مصارف نیز تصویب شده است. وی درباره پشنهادی مبنی بر پیش بینی درآمدهای پایدار در صورت تحقق آن، اظهار کرد: نباید با تصمیمات مان به شهرداری تهران اجازه دهیم لایحه‌ای بودجه‌ی به شورا ارائه دهد که در تحقق پذیری آن شک و تردید وجود داشته باشد. هنوز دارایی شهرداری احصا نشده است و شهرداری تهران نمی‌داند میزان دارایی ارزیابی شده توسط کارشناس رسمی دادگستری را ندارد. وی با بیان اینکه در حال حاضر شرایط مالی شهرداری پایدار نیست، تصریح کرد: ضرورتی ندارد تمام رویکردهای مورد نظر اعضا در این طرح مصوب شود با رویه بررسی جزئیات طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین بودجه سال ۹۹ شهرداری به بررسی لایحه بودجه سال آینده در زمان قانونی نخواهیم رسید. رسولی با بیان اینکه برون سپاری اگر با چابک سازی همراه باشد، معنا دارد، تاکید کرد: در شهرداری تهران برون سپاری با توسعه تشکیلات در حال انجام است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
ایسنا/خراسان رضوی لوایح «مجوز خرید تجهیزات از طریق شرکت‌های لیزینگ»، «قرارداد اقاله و صلح پروژه مشارکتی معلم ۸۱-۸۳» و «اصلاحیه قرارداد پروژه مشارکتی رسالت» در شورای شهر مشهد به تصویب رسید. در هفتادوهشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد که امروز در تالار شهر برگزار شد، لایحه‌های مختلفی در صحن علنی شورا مطرح و تصویب شد. تبصره ۲- کلیه قراردادهای مشمول این مصوبه بایستی به تایید کمیسیون مشترک برنامه و بودجه و حقوقی، املاک و قراردادهای شورای اسلامی شهر برسد. تبصره ۳- شهرداری می‌بایست گزارش عملکرد خود در خصوص این مصوبه را هر ۶ ماه یکبار به شورای اسلامی شهر ارائه نماید». همچنین در ابتدای جلسه امروز، تقی ابراهیمی‌سالاری با ۱۳ رای حاضر به عنوان رئیس مرکز پژوهش‌های شورای شهر به مدت دو سال دیگر انتخاب و ابقا شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
از سوی دیگر بدهی‌های سایر دستگاه‌ها نیز ارقام قابل تاملی است برای نمونه می‌توان به بدهی دولت به بانک‌ مرکزی اشاره کرد که این مورد نیز رقمی بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان را شامل می‌شود. برخی بررسی‌ها نیز بدهی دولت به بانک‌ها را تا پایان سال گذشته، ۳۳۲ هزار میلیارد تومان عنوان می‌کنند که این رقم نیز نشان از حجم بالای بدهی‌ها دارد. در مثال دیگر نیاز می‌توان بدهی شهرداری تهران به عنوان یکی از مجموعه‌های عظیم اجرایی کشور اشاره کرد که طبق ادعای اعضای شورای شهر فعلی که چندین بار نیز افزایش داشته، ۶۹ هزار میلیارد تومان عنوان شده. البته نکته قابل توجه در این زمینه این است که رقم ادعایی شورای‌شهری‌ها با آنچه قالیباف شهردار اسبق تهران عنوان می‌کند تفاوت دارد. رقم بدهی که قالیباف اعلام می‌کند در حدود ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که ۱۴ هزار میلیارد آن نیز بدهی دولت به مجموعه شهرداری است.
ایسناایسنا4 ماه قبل
ایسنا/اردبیل اعضای شورای شهر اردبیل در طرحی خواستار ساماندهی و تعیین تکلیف نیروهای حجمی و قراردادی شهرداری اردبیل شدند. در هشتادوچهارمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل رئیس شورای شهر اردبیل اظهار کرد: با توجه به مراجعه مکرر نیروهای کارگری شهرداری به پارلمان محلی اعضای شورای شهر طرحی را پیشنهاد کردند تا تعیین تکلیف نیروهای حجمی و قراردادی شهرداری اردبیل انجام شده و از بکارگیری نیروها به صورت سلیقه‌ای و یا سفارشی جلوگیری شود. رئیس شورای شهر اردبیل افزود: با سامان یافتن نیروها و بکارگیری و جذب قانونی نیروها در مجموعه شهرداری اعتراض‌ها به حداقل رسیده و عدالت واقعی در بکارگیری نیروهای مجموعه شهرداری و توزیع خدماتی که ارائه می‌شود، به درستی به انجام می‌رسد. رئیس شورای شهر اردبیل ادامه داد: با ورود بسیج به صحنه دفاع مقدس و نقش‌آفرینی بی‌نظیر آنها کفه ترازوی جنگ به نفع ایران سنگینی کرد و رزمندگان اسلام توانستند پیروز اصلی جنگ تحمیلی باشند. وی به تقسیط بدهی شهرداری به تامین اجتماعی و تامین وثیقه ملکی از سوی شهرداری از بابت بخشودگی جرایم بیمه‌ای شهرداری به تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: تامین اجتماعی برای اعمال بخشودگی جرایم وثیقه می‌خواهد که قرار شد شهرداری نسبت به تامین آن اقدام کند.

به انتهای لیست رسیدید