برزیل

برزیل

خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
نیمار ممکن است بر خلاف تابستان گذشته که تلاش زیادی برای جدایی از پی اس جی داشت، قراردادش را تمدید کند. در همین رابطه شبکه تله فوت مدعی شد که مدیران پاری سن ژرمن مذاکرات خود برای تمدید قرارداد این بازیکن ۲۷ ساله را از هم اکنون آغاز کرده‌اند. نیمار در ابتدای ماه جاری میلادی مدعی شده بود که به دنبال تجربه چالش‌های جدید است اما در عین حال تاکید داشت که قصد دارد با پاری سن ژرمن قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را نیز تجربه کند. در هر دو فصل حضور نیمار در ترکیب این تیم، پاریسی‌ها در مرحله یک هشتم نهایی از رقابت‌ها حذف شدند. منبع نزدیک به نیمار به فیگاور گفته بود که اگر PSG بخواهد مذاکره کند، ما پای حرفهای آنها خواهیم نشست و گوش خواهیم داد و اینکه نیمار مدت‌ها بود که اینقدر در پاریس ابراز رضایت نداشت.
ورزش۳ورزش۳8 ساعت قبل
در همین رابطه شبکه تله فوت مدعی شد که مدیران پاری سن ژرمن مذاکرات خود برای تمدید قرارداد این بازیکن ۲۷ ساله را از هم اکنون آغاز کرده‌اند. نیمار در ابتدای ماه جاری میلادی مدعی شده بود که به دنبال تجربه چالش‌های جدید است اما در عین حال تاکید داشت که قصد دارد با پاری سن ژرمن قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را نیز تجربه کند. در هر دو فصل حضور نیمار در ترکیب این تیم، پاریسی‌ها در مرحله یک هشتم نهایی از رقابت‌ها حذف شدند. دو روز پیش نشریه فیگارو نیز گزارش داده بود که نیمار در چرخشی ۱۸۰درجه‌ای نسبت به تابستان گذشته حالا تصمیم گرفته است که گزینه ماندن در PSG را انتخاب کند. منبع نزدیک به نیمار به فیگاور گفته بود که اگر PSG بخواهد مذاکره کند، ما پای حرفهای آنها خواهیم نشست و گوش خواهیم داد و اینکه نیمار مدت‌ها بود که اینقدر در پاریس ابراز رضایت نداشت.
ایرناایرنا9 ساعت قبل
برزیل نیز که توانسته بود به دلیل این مناقشه بزرگ تجاری که از سال ۲۰۱۸ میلادی شروع شد دانه‌های روغنی بیشتری به چین صادر کند امضای توافق را یک عقبگرد برای تجارت خود با چین دانسته است. چین در این توافق قول داده است در طول یک یا دو سال آینده نزدیک به ۲۰۰ میلیارد دلار کالا از آمریکا وارد کند از این مبلغ چین ۵۰ میلیارد دلار برای خرید تولیدات انرژی، ۴۰ میلیارد دلار برای خرید محصولات کشاورزی و ۴۰ میلیارد دلار برای خدمات اختصاص می‌دهد. اتاق بازرگانی اروپا در چین در این بیانیه تاکید کرده است که امضای این توافق به این معناست که آمریکا به چین دستور می‌دهد چه کالاهایی را باید خریداری کند و مشخص نیست در این شرایط اروپا در چه جایگاهی قرار دارد. اروپا که در حال مذاکره برای امضای پیمان سرمایه گذاری با چین است بر این باور است که چنین توافقنامه‌ای باعث می‌شود تمرکز بازار چین در اختیار آمریکا باشد و این اروپا را به حاشیه می‌برد. فاز نخست توافق تجاری چین و آمریکا هفته گذشته با حضور رئیس جمهوری آمریکا و نماینده جمهوری خلق چین پس از یکسال کشمکش تعرفه‌ای، در کاخ سفید امضا شد.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
تیم ملی باید با نهایت قدرت به مصاف عراق و بحرین برود و اولین لغزش، ما را در معرض سقوط قرار خواهد داد. تیم ملی با مارک ویلموتس روزهای بدی را پشت سر گذاشت و با هزینه‌ای سرسام‌آور با این مرد بلژیکی قطع همکاری کرد. دو گزینه‌ای که هر دو سابقه هدایت تیم ملی را بر عهده داشته‌اند. قلعه‌نویی در آن دوران تصمیم‌های عجیب زیادی برای تیم ملی گرفت و این اتهام به او وارد بود که در حال رنگی کردن تیم ملی است. قلعه‌نویی در آن دوران تیم بزرگی از کارشناسان و مربی‌ها را کنار خود می‌دید و سعی داشت با یک خرد جمعی تیم ملی را اداره کند.
فوتبالیفوتبالی9 ساعت قبل
پایگاه خبری فوتبالی - رسانه‌های فرانسوی مدعی شده‌اند که نمایندگان نیمار مذاکرات خود با باشگاه پاریسن ژرمن را برای امضای یک قرارداد جدید با این تیم آغاز کرده‌اند. اما نشریه فرانسوی تله فوت مدعی شده که مدیران پاریسن ژرمن مذاکرات خود برای تمدید قرارداد این بازیکن ۲۷ ساله را از هم اکنون آغاز کرده‌اند. نیمار در ابتدای ماه جاری میلادی مدعی شده بود که به دنبال تجربه چالش‌های جدید است اما در عین حال تاکید داشت که قصد دارد با پاریسن ژرمن قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را نیز تجربه کند. هدف پاریسن ژرمن نیز از هزینه ۲۲۲ میلیون یورویی برای خرید بازیکن تیم ملی برزیل کسب موفقیت در رقابت‌های لیگ قهرمانان بود اما این بازیکن علیرغم درخشش در مسابقات داخلی در مرحله حذفی رقابت‌های اروپایی مصدوم شده و نتوانست کمکی به تیم خود کند. در هر دو فصل حضور نیمار در ترکیب این تیم، پاریسی‌ها در مرحله یک هشتم نهایی از رقابت‌ها حذف شدند.
ایرناایرنا10 ساعت قبل
براساس گزارش‌ها، از هر پنج حمله به رسانه‌های و آزادی بیان طی سال ۲۰۱۹ سه مورد منتسب به رئیس جمهوری این کشور است. فدراسیون ملی خبرنگاران و روزنامه نگاران برزیل خاطر نشان کرد که با این حال موارد مربوط به حمله فیزیکی علیه خبرنگاران و روزنامه نگاران در سال ۲۰۱۹ کاهش یافت. بولسونارو که از زمان حضورش درسمت ریاست جمهوری برزیل تلاش کرده از سیاستهای دونالد ترامپ الگو بگیرد، به نظر می‌رسد در حمله به رسانه‌ها نیز از رئیس جمهوری آمریکا الگو گرفته است. شما نه تنها باید نسبت به او (ترامپ) وفادار باشید، بلکه در عین حال نباید به حقیقت نیز وفادار باشید. بیل ولد در ادامه خاطر نشان کرد: رئیس جمهوری آمریکا معتقد است اگر افراد منحصرا به او وفادار نباشند و مداوم از او تعریف و تمجید نکنند، آنها دشمن او هستند.
مهرمهر10 ساعت قبل
حسن روحانی ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر افزود: تمرینات خوبی را در یک کمپ تمرینی که دو ساعت با پاریس فاصله دارد، پیگیری می‌کنیم. روحانی افزود: بدون شک نمی‌توان مسابقات پاریس را با رقابتهای سری A شیلی مقایسه کرد. مربی تیم ملی در پایان گفت: فرانسه از تیم‌های خوب کاراته دنیا با امکانات بسیار خوبی است که نحوه برگزاری آنها عالی است. مدعیان حضور در المپیک با آمادگی بالا و برای کسب بهترین نتیجه در این مسابقات شرکت خواهند کرد. به هر حال ماراتن کسب سهمیه به روزهای اوج خود نزدیک شده و نمی‌توان هیچ حریفی را دست کم گرفت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- تیم بسکتبال سن‌لورنزو در یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان آمریکا مقابل فرانکا رسید. به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در ادامه مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان قاره آمریکا تیم سن‌لورنزو آرژانتین بامداد امروز (یکشنبه) در سالن بوینس آیرس میزبان سسی فرانکا برزیل بود و موفق شد ۹۱ بر ۷۶ حریف خود را شکست دهد. به این ترتیب در مجموع با حریف خود به تساوی یک بر یک برسد تا سرنوشت تیم صعود‌کننده به نیمه‌نهایی این رقابت‌ها در بازی سوم مشخص شود. تیم سن‌لورنزو در دیدار نخست ۷۵ بر ۵۹ مغلوب مهمان خود شده بود. در این بازی تا کر با ۱۵ امتیاز، ۶ ریباند، ۳ پاس گل، یک توپ‌ربایی و کارایی ۲۰ چهره برجسته میدان بود.

جشن الهه دریا در برزیل (عکس)

7+
عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
انتخابانتخاب12 ساعت قبل
در ادامه به ۱۰ خاصیت اثبات شده موز برای سلامتی می‌پردازیم: کمک به کنترل و کاهش وزنموز کالری نسبتا کم و فیبر غذایی بالایی دارد، هر موز به طور متوسط تنها حاوی حدود ۱۰۰ کالری است. مطالعات فراوانی در تایید فایده مصرف غذاهای سرشار از پتاسیم مانند موز در کاهش فشار خون انجام شده است. البته لازم به ذکر است که حساسیت به موز می‌تواند علائم آسم را تشدید کند؛ هرچند چنین حساسیتی نسبتا نادر است. درمان زخم معدهبا توجه به وجود مقادیر بالای فیبر محلول پکتین در موز مصرف این میوه دستگاه گوارش را تسکین می‌دهد. پیشگیری از سرطان کلیهبه گفته محققان خطر ابتلای زنانی که ۴ تا ۶ بار در هفته موز مصرف می‌کنند به سرطان کلیه نصف زنانی است که موز نمی‌خورند.
طرفداریطرفداری12 ساعت قبل
طرفداری- پس از گلزنی گابریل مارتینلی در جریان تساوی ۱-۱ آرسنال و شفیلد یونایتد در ورزشگاه امارات، پیر امریک اوبامیانگ از ظهور یک فوق ستاره در هم تیمی ۱۸ ساله خود گفت. به گزارش سایت گل، مارتینلی در دقیقه ۴۵ مسابقه یاد شده، برای نهمین بار در فصل جاری موفق به گلزنی شد. شاید در ابتدای انتقال او از فوتبال برزیل به لندن، کسی تصور نمی‌کرد این جوان تا این حد درخشان ظاهر شود. اوبامیانگ پس از بازی روز گذشته، در وصف هم تیمی خود در توییتر نوشت:

بازیگرانی که در سال ۲۰۱۹ خوش درخشیدند/ تصاویر

3+
افکارنیوزافکارنیوز13 ساعت قبل
ایسناایسنا14 ساعت قبل
همه این صحنه‌ها این‌ سؤالات را در ذهن ایجاد می‌کند که آیا گازها سوخت مناسبی برای خودروها هستند؟ آیا نصب کپسول LPG در خودرو خطرناک است؟ کپسول گاز CNG که به صورت رسمی در شرکت‌های خودروساز روی اتومبیل‌ها نصب می‌شود چه اندازه برای خودرو مناسب است؟ مجتبی ملک محمدی، دکترای مکانیک در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار می‌کند: CNG گاز فشرده و LPG گاز مایع است در حقیقت CNG همان گاز شهری و LPG گازی است که توسط کپسول در شهرها و روستاهای فاقد شبکه گازرسانی عرضه می‌شود. وی ادامه می‌دهد: CNG نیز سوخت مناسبی برای خودرو نیست ولی در کشور به‌مانند اینکه «برای یک دکمه کت بدوزند» سوخت CNG را عرضه و جایگزینی برای بنزین معرفی کردند. گازهای جایگزین بنزین استهلاک خودرو را در پی دارنداین دکترای مکانیک تأکید می‌کند: گازهای CNG و LPG برای خودرو مضر است و با توجه به طراحی موتور خودرو دمای احتراق را بالابرده و درنتیجه استهلاک خودرو را در پی خواهند داشت. تابش عنوان می‌کند: گاز LPG اصلا قابل‌اعتماد نیست و هیچ خودروسازی نداریم که خودرو با گاز LPG تولید کند، این کپسول‌ها به‌صورت دستی نصب می‌شوند و شتاب دارند ولی ازلحاظ ایمنی خطر جدی سرنشینان را تهدید می‌کند. در کشور ما جایگاه عرضه سوخت LPG وجود ندارد و این سوخت نیز باید به‌مانند بنزین در تانکر مخصوص حمل شوند که حرکت آن در جاده‌ها خطرناک است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز14 ساعت قبل
اما تجربه تیم کورینتیانس برزیل Corinthians همچنان بهترین نمونه برای نشان دادن قدرت فوتبال است. آن‌ها به اندازه کافی دیوانه بودند که حتی برای ایستگاهی که اتوبوس تیم برای دستشویی رفتن انتخاب می‌کرد نیز رأی گیری کنند. در آن زمان مقامات برزیل اعتراض کردند و از بازیکنان فوتبال خواستند به جای سیاست به امور فوتبالی بپردازند و سیاست را به اهلش بسپارند. این جنبش سرانجام در اواسط دهه ۱۹۹۰ با دستور فدراسیون فوتبال برزیل مبنی بر جدا کردن سیاست از ورزش متوقف و طومار درخشانی از کتاب فوتبال در هم پیچیده شد. «سقراط» کورینتیانس که بود؟!
اقتصادنیوزاقتصادنیوز15 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در دهه ۲۰۱۰ میلادی بر فوتبال دنیا تسلط داشتند و هیچکس حتی به آن‌ها نزدیک هم نمی‌شد. اما رونالدو، ستاره باشگاه یوونتوس ۳۴ ساله است و مسی، ستاره بارسلونا ۳۲ سال دارد و آن‌ها تا ابد نمی‌توانند در اوج بمانند. او وارث واقعی تاج و تختی است که مسی و رونالدو در نهایت بر جای خواهند گذاشت و شکی نیست که بزرگ‌ترین جوایز انتظارش را می‌کشند. سبک بازی و عملکرد او شباهت عجیبی به لیونل مسی وقتی هم سن الان او بود، دارد. الکساندر-آرنولد با لیورپول قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده و برای محکم کردن جایگاه خود به عنوان گزینه اول پست دفاع راست در تیم ملی تنها به زمان نیاز دارد.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
ناصر صالح مربی و کارشناس فوتسال معتقد است ضعف کمیته فنی فوتسال مسبب شکست‌های آینده تیم ملی فوتسال خواهد بود و تیم ملی باید نگرش خود را به فوتسال مدرن نزدیک‌تر کند. ضعف کمیته فنی فوتسال مسبب شکست‌های آینده تیم ملی فوتسال خواهد بود. تیم ملی باید نگرش خود را به فوتسال مدرن دنیا نزدیک کند. کمیته فنی ما یکی از وظایفش این هست که این موارد را گوشزد کند. من وقتی برای کاری به کمیته فوتسال رفتم، همراه با آقای پرهیزکار به تمرینات تیم امید رفتیم و قرار نیست سمتی در این تیم داشته باشم.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد: جنگ لیبی به شکل فزاینده‌ای در حال تبدیل شدن به شرایطی مانند سوریه است. مکزیکنخستین کاروان مهاجران آمریکای مرکزی در سال ۲۰۲۰، در تلاشند برای رسیدن به شمال این قاره به طور غیر قانونی از مرز مکزیک عبور کنند. به گفته مسئولان محلی میزان خسارات بسیار بالاست تا حدی که در برخی محلات ۱۰۰ درصد مغازه‌ها تخریب شده‌اند. مغربکاخ سلطنتی مغرب اعلام کرد امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در تماسی تلفنی با پادشاه مغرب درباره بحران لیبی گفتگو کرد. دو طرف در این گفتگوی تلفنی بر نقش مغرب در حل بحران لیبی تاکید کردند.

بازیگرانی که بهترین نقش آفرینی خود را در سال ۲۰۱۹ ارائه دادند

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، به دنبال بارش‌های سیل آسا در استان اسپریتو سانتو (Espirito Santo) واقع در جنوب شرق برزیل پنج نفر بامداد شنبه بر اثر سیل و رانش زمین جان باختند. در صفحه توییتر سازمان آتش نشانی این استان آمده است: «در نهایت تأسف اعلام می‌کنیم پنج نفر به دنبال بارش‌های سیل آسا کشته شدند». در تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است حجم آب گرفتگی و گرفتار شدن مردم و خودروها در سیلاب نمایان است. به گفته مسئولان محلی میزان خسارات بسیار بالاست تا حدی که در برخی محلات ۱۰۰ درصد مغازه‌ها تخریب شده‌اند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
پتکا یک ورزش سنتی در برزیل است که با گوی پردار که منشا بومی دارد، بازی می‌شود. هدف در این بازی این است که این گوی پردار (پتکا) را به دست از روی یک تور بلند، شبیه تور والیبال، در زمین طرف مقابل خواباند. Carl de Souza/AFP via Getty Images
انتخابانتخاب1 روز قبل
گزارشها حکایت از آن دارند که فیس بوک برنامه خود را برای ورود تبلیغات به واتس اپ متوقف کرده است؛ اقدامی درآمدزا که به نظر می‌رسید حدود دو سال در حال توسعه بوده است و همچنین گزارش شده است که مسئول استعفای هر دو مؤسس اصلی برنامه واتس اپ بوده است. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، برخی منابع آگاه می‌گویند که تیمی که مأموریت یافتن بهینه‌ترین روش برای درج تبلیغات در داخل برنامه واتس اپ بودند منحل شده‌اند. بنابراین چه فیسبوکی را متقاعد کرد که تبلیغات مناسب واتس اپ نیست؟ برای شرکتی که از بررسی حقوقی تبلیغات سیاسی صرفا به دلیل اینکه ممکن است میلیون‌ها دلار هزینه کند امتناع می‌ورزد، این تصمیم احتمالا یک تصمیم اخلاقی در تلاش برای حفظ اخلاق واتس اپ نیست. در اوایل سال ۲۰۱۸، فیس بوک شروع به گردآوری ابزارهایی برای مشاغل کرد که برای برقراری ارتباط با مشتریان خود به واتس اپ متکی هستند. در واقع فیس بوک تمرکز خود را به محصولات تجاری جدید واتس اپ منتقل کرده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
کتاب «ده قاب، ده قهرمان؛ مروری بر مستندهای برگزیده ملت قهرمان جشنواره مردمی فیلم عمار» از سوی انتشارات راه یار منتشر شد. به گزارش ایسنا، این کتاب ۱۰ بخش دارد که هر بخش دو قسمت دارد: یک مروری بر مستند برگزیده و دوم گفتگو با کارگردان آن مستند برگزیده را شامل می‌شود. نویسندگان، کتاب «ده قاب، ده قهرمان» را به سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تقدیم کرده‌اند و گفته می‌شود این کتاب به سپهبد شهید سلیمانی تقدیم شده است. محتوای کتابکتاب «ده قاب، ده قهرمان» درباره مستندهای برگزیده «ملت قهرمان» است: قاب اول: مشتی اسماعیل، قاب دوم: بدون مرز، قاب سوم: مهربانو، قاب چهارم: معلم، قاب پنجم: موزاییک انقلابی، قاب ششم: حاج‌شکرالله، قاب هفتم: ایمان، قاب هشتم: بانو، قاب نهم: روحانی دریا و قاب دهم: باباحاجی. آدم نمی‌‏داند بالاخره این شدیدترین تحریم‏ها چند بار ممکن است؟ چرا یک ملت سالهاست که مورد بی‏ سابقه ‏ترین تحریم‏های تاریخ جهان قرار می‏‌گیرند؟!
فوتبالیفوتبالی1 روز قبل
پایگاه خبری فوتبالی – رینیر ژسوس در آستانه پیوستن به رئال مادرید است. او به اردوی تیم زیر ۲۳ساله‌های برزیل ملحق نشده، و می‌خواهد با فلامنگو صحبت کند تا اجازه رفتنش را به رئال بدهند. جشن تولد او فردا است و او از ۱۹ ژانویه می‌تواند به صورت رسمی به رئال بپیوندد. رینیر با سفر به مادرید دو بازی اول برزیل مقابل پرو و اروگوئه را از دست داده است. او احتمالا جمعه در حالی به اردوی برزیل می‌رود که بازیکن رئال مادرید شده است.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
گابریل باربوسا ملقب به گابیگل در آستانه جدایی از اینتر و عقد قرارداد دائمی با فلامینگو است. به گزارش «ورزش سه»، مذاکرات میان مدیران دو باشگاه اینترمیلان و فلامینگو برای انتقال قطعی گابیگل به این باشگاه برزیلی به نتیجه رسیده است. گفته می‌شود که پیشنهاد فلامینگو ۱۵ میلیون یورو به عنوان رقم ثابت قرارداد و ۳ میلیون یوروی دیگر به عنوان پاداش است. علاوه بر این، ۲۰ درصد از رقم انتقال گابیگل به تیم بعدی‌اش هم به اینتر خواهد رسید. گابیگل سال ۲۰۱۶ از تیم سانتوس به اینتر پیوست اما در ایتالیا روزهای پرفروغی را سپری نکرد و در ۹ بازی‌اش در سری آ برای اینتر تنها یک گل زد.
فوتبالیفوتبالی1 روز قبل
پایگاه خبری فوتبالی- مگنو باتیستا، هافبک برزیلی تیم فوتبال پارس جنوبی جم هنوز در تمرینات تیمش شرکت نکرده است. به گزارش فوتبالی، باتیستا بعد از اتمام مسابقات نیم‌فصل اول لیگ برتر ایران را ترک کرد و راهی کشورش برزیل شد. با وجود اینکه تمرینات پارس جنوبی برای حضور در نیم‌فصل دوم پیگیری می‌شود هنوز باتیستا به ایران برنگشته است. مسئولان باشگاه پارس جنوبی هنوز برای بازگشت این بازیکن بلیت تهیه نکرده‌اند و ظاهرا دلیل این موضوع مشکلات مالی است. غیبت این بازیکنان در تمرینات همچنان ادامه دارد و باتیستا در انتظار گرفتن بلیت از سوی مسئولان پارس جنوبی است تا به ایران برگشته و در تمرینات حاضر شود.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
سازمان ملل متحد اعلام کرد، رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۰، کاملا وابسته به تصمیمات سیاستمداران برای کاهش تنش‌های تجاری است. ایرنا: سازمان ملل متحد اعلام کرد، رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۰، کاملا وابسته به تصمیمات سیاستمداران برای کاهش تنش‌های تجاری است. بر اساس گزارش ۲۰۲۰ سازمان ملل متحد درباره وضعیت و چشم‌اندازهای اقتصاد جهان که به تازگی منتشر شده، اقتصاد جهان کمترین میزان رشد را در دهه اخیر داشته است. سازمان ملل متحد پیش‌بینی کرده که در سال ۲۰۲۰ رشد اقتصاد جهان افزایش یابد و به ۲٫۵ درصد برسد. همچنین بر اساس پیش‌بینی سازمان ملل، رشد اقتصادی در دیگر کشورهای بزرگ نوظهور مانند برزیل، هند، مکزیک، روسیه و ترکیه تحرک بیشتری خواهد داشت.
رکنارکنا1 روز قبل
دو هفته پیش بود که نشریه مارکا گزارش داد، باشگاه رئال مادرید بعد از مذاکراتی فشرده با فلامینگوی برزیل، سرانجام موفق شده درباره جذب رینیر ژسوس، پدیده جوان برزیلی فلامینگو به توافق برسد و این پدیده ۱۸ساله به زودی با قراردادی ۳۰ میلیون یورویی راهی اسپانیا شده و پیراهن رئال را به تن خواهد کرد. امروز نشریه آاس خبر داد که رینیر با پروازی فوری و اختصاصی وارد مادرید شده است تا آخرین مراحل انتقالش به رئال را نهایی کند. او در یک هفته گذشته در اردوی تیم المپیک برزیل حضور داشت و در انتظار برای سفر به اسپانیا بود. طبق 'گزارش منابع نزدیک به رینیر او تست‌های پزشکی رئال را در برزیل پشت سر گذاشته و با ورود به اسپانیا در انتظار اعلام رسمی باشگاه رئال مادرید است. رینیر در ابتدا راهی تیم دوم رئال خواهد شد و در صورت صلاح‌دید زیدان شانس بازی برای تیم اول را نیز خواهد داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
فلامنگو برزیل برای انتقال رینیر، ستاره آینده‌دار این باشگاه به توافق رسیده‌اند و این بازیکن در آینده‌ای نزدیک رسما به کهکشانی‌ها می‌پیوندد. به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، طبق گزارش روزنامه «آ اس» اسپانیا، مسئولان دو باشگاه رئال مادرید برزیل برای انتقال رینیر، ستاره آینده‌دار این باشگاه به توافق رسیده‌اند و این بازیکن در آینده‌ای نزدیک رسما به کهکشانی‌ها می‌پیوندد. این هافبک ۱۷ ساله هنوز برای تیم اول فلامنگو به میدان نرفته، اما او را از استعداد‌های درخشان فوتبال برزیل می‌دانند، ستاره‌ای که تا دسامبر ۲۰۲۰ با فلامنگو قرار دارد و تا زمان ۱۸ ساله شدنش در ماه ژانویه نمی‌تواند برزیل را ترک کند، اما این شرایط مانع رئال مادرید نشده تا علاقه خود را نسبت به جذب این هافبک هجومی ابراز نکند. گفته می‌شود رئال مادرید و فلامنگو بر سر جزئیات قرارداد به توافق رسیده‌اند و رینیر که پیشینه حضور در تیم ملی زیر ۲۳ سال برزیل را هم در کارنامه خود دارد، این کشور را به مقصد اسپانیا ترک کرده و به زودی با قراردادی بلندمدت عضو رسمی رئال مادرید خواهد شد، اما دو باشگاه اعلام رسمی این موضوع را به بعد از روز یکشنبه (۱۹ ژانویه) یعنی تولد ۱۸ سالگی رینیر موکول کرده‌اند. بیشتر بخوانید: رقابت رئال مادرید و بارسلونا برای خرید مارکوس پائولوانتهای پیام/
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
البته ایران در چند رشته ورزشی به دنبال گرفتن میزبانی مسابقات بزرگ بوده است، اما در این کار ناکام مانده است. در مسابقات آسیایی وضعیت متفاوت است و به خاطر مسائل مالی سایر کشور‌ها علاقه‌مند به میزبانی مسابقات نیستند. از نظر اعتباری این مسابقات مهمترین مسابقاتی بوده که ایران میزبانی آن را بعد از انقلاب بر عهده داشته است. در سال ۲۰۲۰ قنلاند میزبان مسابقات قهرمانی جهان زیر ۲۳ سال جهان شد، اما ایران اعلام کرد با توافق فدراسیون جهانی، مسابقات رشته آزاد را در ایران برگزار خواهد کرد و مسابقات فرنگی و زنان در فنلاند برگزار خواهد شد. البته ایران مسابقات اختصاصی خود را با نام مسابقات جهان پهلوان تختی برگزار می‌کند که مثلا امسال تنها کشور ارمنستان در این مسابقات شرکت کرده بود!

به انتهای لیست رسیدید