برق
برق

برق

فردا نیوزفردا نیوز34 دقیقه قبل
وی افزود: ‌ اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها ضرورتی است که همه عقلای کشور بر آن اتفاق نظر دارند. گرانی بنزین بدون پیوست‌های مختلف اشتباه استکریمی گفت: ۲ ایراد اساسی به تصمیم دولت مبنی بر گرانی بنزین داریم. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هیچ توضیحی در قالب پیوست‌های گرانی بنزین داده نشده است. وی گفت: ‌ دولت می‌توانست طرح افزایش قیمت بنزین را در پایان سال و یا ابتدای سال آینده اجرایی می‌کرد این در حالی است که زمان متعارف افزایش قیمت بنزین بعد از عید نوروز محسوب می‌شود. وی گفت: قاطبه نمایندگان مجلس از بررسی موضوع گرانی بنزین آن هم در جلسه غیرعلنی زیربار نخواهند رفت، زیرا که همه آحاد مردم درگیر این موضوع هستند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رویترز، شمار بسیاری از اتحادیه‌های شرکت برق فرانسه برای اعتصاب در تاریخ پنجم دسامبر (‌ ۱۴ آذر) در اعتراض به اصلاحات در حقوق بازنشستگان فراخوان دادند.
فارسفارس2 ساعت قبل
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: رئیس جمهور به صورت مستمر و مداوم درباره سهمیه‌بندی سوخت به مردم گزارش دهد. وی افزود: ‌ اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها ضرورتی است که همه عقلای کشور بر آن اتفاق نظر دارند. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: این هدف ضروری باید مشخص شود که در مقام اجرا با چه هدف و کیفیتی عملیاتی می‌شود ضمن اینکه فرایند و زمانبندی آن بسیار مهم است. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هیچ توضیحی در قالب پیوست‌های گرانی بنزین داده نشده است. وی گفت: ‌ دولت می‌توانست طرح افزایش قیمت بنزین را در پایان سال و یا ابتدای سال آینده اجرایی می‌کرد این در حالی است که زمان متعارف افزایش قیمت بنزین بعد از عید نوروز محسوب می‌شود.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/گیلان پژوهشگر و روزنامه نگار گیلانی با بیان اینکه ادبیات یکی از شاخصه‌های زندگی علمی و فرهنگی پرفسور رضا است، گفت: پرفسور رضا عاشق ایران و فرهنگ ایرانی بود. پرفسور فضل الله رضا از سلسله مشاهیر و مفاخر ایران در زمینه علم، ریاضیات، تکنولوژی و ادبیات فارسی است که در سال ۱۲۹۳ هجری شمسی در رشت به دنیا آمد. پرفسور رضا در سال ۱۳۵۱ نخستین کتابش را با عنوان «دوره هندسی علمی و عملی» تالیف کرد. تحلیل شبکه‌های برق، تئوری اطلاعات، راز آفرینش، رادیو به زبان ساده، پژوهشی در اندیشه‌های فردوسی و نگاهی به شاهنامه بخشی از آثار پرفسور رضا است. وی با بیان اینکه ادبیات یکی از شاخصه‌های زندگی علمی و فرهنگی پرفسور رضا است، گفت: همگان بیشتر پرفسور رضا را به عنوان کاشف تئوری‌های ریاضی می‌شناسند، اما ایشان در عرصه ادبیات ایران زمین به ویژه شاهنامه شناسی خبرگی داشت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
اخیرا مجلس به کلیات احیای دوباره وزارت بازرگانی و تفکیک آن از وزارت صنعت، معدن و تجارت رأی داده است. حالا سؤال اینجاست که چه ضرورتی وجود داشته و آیا اهداف مورد نظر مجلس در ارتباط با ادغام وزارت بازرگانی و تشکیل وزارت صنعت، معدن و تجارت محقق شده است. تفکیک و ادغام وزارت بازرگانی سابقه‌ای طولانی دارد و بارها به‌صورت آزمون و خطا در دولت‌های قبل و بعد از انقلاب بعضا براساس مقتضیات زمان و بعضا تحت‌تأثیر مسائل سیاسی این ادغام و تفکیک‌ها صورت گرفته است. به‌طور مثال کشورهای مالزی، ترکیه، اندونزی، آمریکا، چین، انگلستان، وزارت تجارت بین‌المللی و بلژیک و کانادا کشورهایی هستند که وزارت تجارت و بازرگانی مستقل دارند. نکته قابل تأمل، حمایت اکثر وزرای بازرگانی بعداز انقلاب از تأسیس وزارت تجارت و خدمات بازرگانی است که تجربه انباشته شده ۴۰ ساله در امور اقتصادی و بازرگانی کشور دارند، موافق احیای وزارت جدید هستند و تنها وزیر بازرگانی دولت احمدی‌نژاد به‌عنوان کم‌تجربه‌ترین وزیر بازرگانی با آن مخالف است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
به گفته او، اهواز، اندیمشک و شوش دانیال بیشترین تعداد ازدواج زنان با اتباع ‌خارجی، به‌ویژه عراقی‌ها را دارند‎. او این را هم گفت که در همین مدت مردان ایرانی و کرمانشاهی با ۳۱۳ زن عراقی ازدواج ‌کرده‌اند و برایشان مجوز ازدواج صادر شده است. آن‌طور که آن زمان موحدزاده اعلام کرد، مشکلات زنان ‌ایرانی از زمانی آغاز می‌شود که مردان عراقی به کشورشان باز می‌گردند. خشونت علیه زنان قربانی‌مسلم کاظمی، مدیرکل امور اتباع خارجی استانداری کردستان هم مشکلات این زنان را خوب می‌شناسد. سحر از تصویب قانونی جدید برای سر و سامان دادن به وضع فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان ‌خارجی خبر دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، رحیم مصدق در ششمین همایش بورس، بانک، بیمه در جمع خبرنگاران از محدودیت سپرده‌گذاری شرکت‌های بیمه در نظام بانکی خبر داد و گفت: یک شرکت بیمه دیگر نمی‌تواند تمام سپرده‌های خود را در یک بانک سپرده‌گذاری کند چرا که بر اساس مصوبه شورای عالی بیمه حداکثر یک سوم سپرده شرکت‌های بیمه باید در یک بانک سپرده‌گذاری شود. وی با تاکید بر اینکه سپرده‌گذاری شرکت‌های بیمه در بین بانک‌ها باید توزیع شود گفت: هدف از ابلاغ این بخشنامه تنوع‌بخشی و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه است. مصدق در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه محدودیت سپرده‌گذاری در بانک‌ها آیا مشمول سقف سپرده‌گذاری نیز می‌شود تصریح کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی بیمه برای سپرده‌گذاری شرکت‌های بیمه در بانک‌ها محدودیت سقف نیز در نظر گرفته شده است و شرکت‌های بیمه اجازه ندارند بیش از یک سوم منابع خود را در یک بانک سپرده‌گذاری کنند؛ در مجموع شرکت‌های بیمه باید سپرده‌های خود را در ۳ بانک سپرده‌گذاری بکنند. وی در همین ارتباط به نقش استارت آپ‌های بیمه‌ای در فروش بیمه‌نامه اشاره کرد و گفت: طبق تصمیم شورای عالی بیمه برای استارت آپ‌ها باید مجوز کارگزاری برخط صادر شود. بیمه مرکزی به متقاضیان استارت‌آپی مجوز صدور کارگزاری برخط می‌دهد؛ این اقدام می‌تواند به افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ای کمک کند.
مهرمهر5 ساعت قبل
محمد علی اکبری در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مدیریت مصرف سوخت و اصلاح قیمت بنزین هیچ گونه تاثیری در افزایش نرخ برق نخواهد داشت، اظهار داشت: اصلاح قیمت بنزین تاثیری بر نرخ برق هم در انشعاب و هم میزان مصرف مشترکین نخواهد داشت. وی با اشاره به اینکه از ابتدای اردیبهشت ماه با افزایش ۷ درصدی تعرفه برق مصرفی مشترکین مواجه بودیم، ادامه داد: در تابستان ۱۹ درصد از مشترکین پرمصرف مشمول جریمه ۱۶ درصدی اضافه مصرف شدند. مدیرروابط عمومی شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان با اطمینان خاطر دادن به شهروندان اصفهان به عدم افزایش قبض بهای برق تصریح کرد: در این چند روز آشوبگران و اشرار به برخی از نقاط تاسیسات برق آسیب وارد کردند که براورد کلی میزان خسارات در آینده نزدیک اعلام خواهد شد. وی افزود: در طول هفته گذشته با همت واحدهای عملیات و بهره برداری برق پایدار تامین شد و هیچ گونه خاموشی رخ نداد. علی اکبری با اشاره به اینکه شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان حتی با استفاده از خودرو شخصی و موتورسیکلت در این ایام آشوب توسط اشرار به گشت‌های امدادرسانی می‌پرداختند، گفت: ما توانستیم مانع از کمبود برق و خاموشی شویم و در تمام مناطق، برق ایمن و پایدار تامین شد و خاموشی سراسری در اصفهان ایجاد نشد.
مهرمهر5 ساعت قبل
محمدیان با تاکید بر اینکه امروز همه افراد جامعه به نوعی رسانه محسوب می‌شوند، تصریح کرد: سواد رسانه محدودیت زمان، مکان و مرز جغرافیایی ندارد. رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی با اشاره به جمعیت حدود ۸۶ میلیونی ایران، ادامه داد: آمار نشان می‌دهد هر فرد حدود دو گوشی هوشمند دارد لذا ضروت اموزش سواد رسانه بیش از پیش مشهود است. وی گفت: در دهه ۶۰ نهضت سواد آموزی در کشور راه‌اندازی کرده‌ایم ولی امروز نیاز است برای پیشرفت و اعتلای کشور در دهه ۹۰ نهضت سواد رسانه را ایجاد کنیم. رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی ادامه داد: آموزش سواد رسانه را باید از مهد کودک‌ها شروع کنیم نه اینکه تازه بخواهیم در مورد جوان دبیرستانی که بنیانش شکل گرفته است آموزش داشته باشیم. یونسکو پنج سواد برای حیاط بشر تعریف کرده‌اند که سواد رسانه‌ای یکی از آن‌ها است.

ثبت رخدادی کم نظیر بر روی باند فرودگاه

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- ثبت تصاویری از برخورد صاعقه به هواپیمایی در باند فرودگاه نیوزیلند لحظه منحصر به فردی را رقم زد. به گزارش گروه چند رسانه‌ای خبرگزاری میزان، حاضرین در فرودگاه نیوزلیند لحظه برخورد صاعقه به هواپیمایی که بر روی باند قرار داشت را ثبت و آن را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند. انتهای پیام/
ایلناایلنا5 ساعت قبل
هیات وزیران با تخصیص ۷۰۰ میلیون یورو برای احداث راه آهن زاهدان-بیرجند و اتصال آن به راه آهن بافق-مشهد و ۶۶۷ میلیون یورو برای تأمین واگن قطارهای شهری کلان‌شهرها در قالب طرح تأمین و تهیه تجهیزات و واگن قطار شهری و حومه موافقت کرد. به گزارش ایلنا، هیات وزیران در جلسه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و در اجرای قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور با تخصیص ۳۵۳ میلیون یورو برای طرح بازتوانی و نوسازی (مدرنیزاسیون) نیروگاه حرارتی رامین اهواز، ۲۸۰ میلیون یورو برای طرح افزایش ظرفیت نیروگاه برق آبی گتوند (توسعه گتوند)، ۷۰۰ میلیون یورو برای احداث راه آهن زاهدان-بیرجند و اتصال آن به راه آهن بافق-مشهد و ۶۶۷ میلیون یورو برای تأمین واگن قطارهای شهری کلان‌شهرها در قالب طرح تأمین و تهیه تجهیزات و واگن قطار شهری و حومه موافقت کرد. براساس این مصوبه، حداقل دوره تأمین مالی تسهیلات یادشده ۱۰ ساله بوده و وزارت امور اقتصادی و دارایی مجاز است به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران، قراردادهای اعطای تسهیلات موضوع این تصویب­ نامه را امضا کند. گفتنی است، کمیسیون اقتصاد هیئت دولت در جلسه چهاردهم مردادماه خود به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی با انعقاد قرارداد تأمین هزینه‌های اجرایی پروژه اتصال بیرجند به راه‌آهن بافق - مشهد به طول حدود ۲۷۱ کیلومتر موافقت کرد.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا/چهارمحال و بختیاری استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص ساماندهی گلزار شهدا، گفت: فرمانداران مزار شهدایی که در محل روستاها است و جاده دسترسی نامناسبی داشته و فاقد امکاناتی همچون آب و برق است، اعتبار مورد نیاز برای ساماندهی آن‌ها را در بودجه سال آینده پیش‌بینی کنند. اقبال عباسی ۳۰ آبان‌ماه در شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، اظهار کرد: هر چه مدیر و مسئول در نظام جمهوری اسلامی وجود دارد مدیون شهدا هستیم. عباسی در خصوص ساماندهی گلزار شهدا، گفت: فرمانداران مزار شهدایی که در محل روستاها است و جاده دسترسی نامناسبی داشته و فاقد امکاناتی همچون آب و برق است، اعتبار مورد نیاز برای ساماندهی آن‌ها را در بودجه سال آینده پیش‌بینی کنند. مدیر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گفت: بناست نمای ساختمان و طبقه همکف این مرکز فرهنگی برای دهه فجر امسال افتتاح شود. وی خاطرنشان کرد: اعتبار برآورد شده برای گلزارهای تک شهیدی ۷ میلیارد تومان بوده که اگر ۶۰ درصد این مبلغ اختصاص داده شود تا سال ۹۹ تمامی گلزارهای شهدای استان ساماندهی می‌شوند.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا/بوشهر فرمانده انتظامی تنگستان از فوت کارگر کارخانه سیمان حین تکیه به پنجره خبر داد. سرهنگ حسین خواجه با اعلام این خبر گفت: در پی مراجعه فردی به پاسگاه انتظامی لاور شرقی مبنی بر فوت برادرش بر اثر برق گرفتگی در کارخانه سیمان، ماموران انتظامی برای رسیدگی به موضوع به محل اعزام شدند. فرمانده انتظامی شهرستان تنگستان تصریح کرد: پس از حضور ماموران مشخص شد، یکی از کارگران کارخانه سیمان که فردی ۴۶ ساله بود، حین کار در آبدارخانه با دست زدن به پنجره دچار برق گرفتگی شده که پس از انتقال به بیمارستان شهر خورموج جان خود را از دست می‌دهد. سرهنگ خواجه از شهروندان خواست تا با رعایت نکات ایمنی حین انجام کار از وقوع حوادث تلخ این چنینی پیشگیری کنند. انتهای پیام
فارسفارس5 ساعت قبل
هیات وزیران با تخصیص ۷۰۰ میلیون یورو برای احداث راه‌آهن زاهدان-بیرجند و اتصال آن به راه‌آهن بافق-مشهد و ۶۶۷ میلیون یورو برای تأمین واگن قطارهای شهری کلان‌شهرها در قالب طرح تأمین و تهیه تجهیزات و واگن قطار شهری و حومه موافقت کرد. ‌به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، هیات وزیران در جلسه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و در اجرای قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور با تخصیص ۳۵۳ میلیون یورو برای طرح بازتوانی و نوسازی (مدرنیزاسیون) نیروگاه حرارتی رامین اهواز، ۲۸۰ میلیون یورو برای طرح افزایش ظرفیت نیروگاه برق آبی گتوند (توسعه گتوند)، ۷۰۰ میلیون یورو برای احداث راه آهن زاهدان-بیرجند و اتصال آن به راه آهن بافق-مشهد و ۶۶۷ میلیون یورو برای تأمین واگن قطارهای شهری کلان‌شهرها در قالب طرح تأمین و تهیه تجهیزات و واگن قطار شهری و حومه موافقت کرد. براساس این مصوبه، حداقل دوره تأمین مالی تسهیلات یادشده ۱۰ ساله بوده و وزارت امور اقتصادی و دارایی مجاز است به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران، قراردادهای اعطای تسهیلات موضوع این تصویب­ نامه را امضا کند. ‌کمیسیون اقتصاد هیئت دولت در جلسه چهاردهم مردادماه خود به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی با انعقاد قرارداد تأمین هزینه‌های اجرایی پروژه اتصال بیرجند به راه‌آهن بافق - مشهد به طول حدود ۲۷۱ کیلومتر موافقت کرد. انتهای پیام/
مهرمهر5 ساعت قبل
رستم زاد با اشاره به اینکه بحث تعریض جاده منتهی به گردنه کوهستانی حیران باید جدی گرفته شود، اظهار کرد: مطالعات باید در این زمینه درست باشد تا شاهد رانش و ریزش کوه در این مسیر پرتردد نباشیم. وی در ادامه خواستار توجه ویژه دستگاه‌های اجرایی به استفاده از ظرفیت‌های شهرستان مرزی آستارا شد. رستم زاد با اشاره به راه کمربندی شهر آستارا که بحرانی بوده و فاقد روشنایی است، افزود: این مسیر ۱۴ تیر چراغ برق نیاز دارد تا روشنایی این مسیر پرتردد انجام شده و از تصادفات کم شود. وی با بیان اینکه میزان بارش‌ها خوب بوده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است، گفت: هزار و ۷۶ میلی متر از ابتدای سال تاکنون در شهرستان مرزی آستارا باران باریده است. جواد معیتی با اشاره به اینکه واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آستارا فاقد نردبان بلند ویژه آتش نشانی است، اظهار کرد: شهرداری آستارا برای ساختمان‌های چهار تا شش طبقه موجود در شهر گردشگر پذیر و پرتردد آستارا فاقد نردبان‌های مخصوص و همچنین برف روب جهت پاکسازی معابر شهری از برف است.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
رئیس دانشگاه صنعتی شریف با تاکید بر این که پروفسور رضا در دوران مدیریت خود در این دانشگاه جایگاه بسیار ویژه‌ای برای اعضای هیئت علمی قائل بودند، گفت: تعامل او با اساتید و اعضای هیئت علمی در دوران مدیریت یکی از بهترین و شاخص‌ترین ویژگی‌های بارز مدیریتی او به شمار می‌رود. وی تصریح کرد: پروفسور رضا در زمینه مهندسی برق و مجله اطلاعات و مخابرات جزو یکی از دانشمندان برجسته و مفاخر بوده و قطعا علاوه بر کشور، دانشگاه شریف و تهران نیز با توجه به این که ایشان در مسند ریاست این دو دانشگاه بوده به خود می‌بالند. وی خاطر نشان کرد: با توجه به این که پروفسور رضا در کانادا ساکن بود ارتباط محدودی با دانشگاه شریف داشت، اگر چه در مراسمی که دانشگاه تهران به منظور بزرگداشت او گرفته بود در آن زمان اساتید دانشگاه شریف نیز در مراسم حضور پیدا کردند. فتوحی در عین حال گفت: البته نکته‌ دیگری که وجود دارد آنکه پروفسور رضا اهل شعر وادب بود و تنها در چهره علمی شناخته نمی‌ش. رئیس دانشگاه شریف در پایان به یکی از مهم‌ترین و شاخص‌ترین اقدامات پروفسور رضا در دوره مدیریت خود در دانشگاه شریف اشاره کرد و گفت: دکتر مجتهدی که موسس دانشگاه شریف بودند در زمان تاسیس این دانشگاه سیستم آموزشی آن را مانند سیستم آموزشی دوره دبیرستان طراحی کرد؛ در واقع در آن دوره یک سیستم آموزشی درسی در دانشگاه اجرا می‌شد اما پروفسور رضا به عنوان دومین رئیس در زمان مدیریت کوتاه مدت خود سیستم آموزشی درسی را به سیستم آموزشی واحدی تغییر داد و می‌توان از او به عنوان موسس نظام آموزش واحدی در دانشگاه شریف یاد کرد.
تابناکتابناک6 ساعت قبل
همچنین در مورد میزان صادرات نفت روزانه در سال ۱۳۹۹ باید به صادرات روزانه نفت در سال جاری اشاره‌ای کنیم. هزینه‌های جاری در سال آینده چقدر خواهد بود؟ میزان هزینه‌های جاری در قانون بودجه سال ۱۳۹۸ حدود ۳۵۲ هزار میلیارد تومان است. به نظر می‌رسد این روند برای سایر حامل‌های انرژی در سال آینده ادامه یابد. ۲۰ میلیون باقی مانده نیز عمدتا افراد ثروتمند هستند که به نظر می‌رسد دولت در سال جاری یارانه نقدی آن‌ها را حذف کند. پیش بینی این است که با حذف یارانه ثروتمندان، یارانه نقدی افراد نیازمند در سال آینده افزایش یابد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، علی‌اصغر پورمند مدیرعامل شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، روز اول از معدن چاه فیروزه، مجتمع لوله‌های مسی و کاتد مس شهر بابک، مجتمع معادن، کنسانتره و گندله سنگ آهن سیرجان و مجتمع فولاد بردسیر بازدید کرد. وی همچنین در روز دوم ازمجتمع کنسانتره و گندله سنگ آهن جلال آباد زرند، مجتمع فولاد زرند، پروژه CDQ، پروژه آهک و دولومیت، مجتمع فولاد و واحد برق بوتیا نیز بازدید کرد. این بازدیدها هر دوهفته یکبار به صورت منظم انجام می‌پذیرد.
فارسفارس7 ساعت قبل
این نماینده مجلس یادآور شد: ما نمایندگانی داشتیم دو سه دوره نماینده بوده‌اند اما اظهارنظری نکرده‌اند. وی درباره حواشی افزایش قیمت بنزین تصریح کرد: برابر قانون دولت این حق را دارد در اصلاح قیمت اثرگذاری کند کما اینکه هر سال آب، گاز و برق گران می‌شود. توجیه حضرات این است که نخواستیم افزایش قیمت بنزین از حالت محرمانگی بیرون بیاید. مطالبه همه همین بود که اجازه ندهند افزایش قیمت بنزین بر دیگر کالاها اثر بگذارد. مسئولان هم باید قوی‌تر و مستحکم‌تر نظارت کنند و مانع افزایش قیمت شوند.
برترین‌هابرترین‌ها8 ساعت قبل
خبرگزاری ایسنا: فرمانده انتظامی تنگستان از فوت کارگر کارخانه سیمان حین تکیه به پنجره خبر داد. سرهنگ حسین خواجه با اعلام این خبر گفت: در پی مراجعه فردی به پاسگاه انتظامی لاور شرقی مبنی بر فوت برادرش بر اثر برق گرفتگی در کارخانه سیمان، ماموران انتظامی برای رسیدگی به موضوع به محل اعزام شدند. فرمانده انتظامی شهرستان تنگستان تصریح کرد: پس از حضور ماموران مشخص شد، یکی از کارگران کارخانه سیمان که فردی ۴۶ ساله بود، حین کار در آبدارخانه با دست زدن به پنجره دچار برق گرفتگی شده که پس از انتقال به بیمارستان شهر خورموج جان خود را از دست می‌دهد.

«فضل‌الله رضا» به روایت تصویر

5+
برترین‌هابرترین‌ها8 ساعت قبل
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
علی نیا تصریح کرد: خوشبختانه نظام مهندسی ساختمان مازندران با بیش از ۳۵ هزار عضو بوده که از این تعداد ۱۴ هزار نفر دارای پروانه اشتغال هستند و زمینه خدمات‌دهی خوبی برای استان دارند که یکی از استان‌های پیشرو در کشور هستیم. رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران گفت: این سازمان در هفت رشته تخصصی عمران، معماری، ترافیک، شهرسازی، نقشه برداری، برق و مکانیک وظیفه طراحی همه پروژه‌ها و همچنین نظارت فعالیت مجریان ذیصلاح را نیز بر عهده دارد. علی نیا گفت: مازندران از جمله استان‌هایی است که دارای گسل‌های فراوان بوده و باید آگاهی لازم جهت شرایط زمین و حوادثی نظیر سیل و زلزله صورت گیرد و سازمان نظام مهندسی نیز آمادگی دارد تا اطلاعات لازم را در اختیار شهروندان قرار دهد. امیدواریم با تعامل بیشتر با اصحاب رسانه بتوانیم رسالتمان که داشتن ساختمانی ایمن است را داشته باشیم. نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران تا ساعت ۲۰ شب جمعه یکم آذر ماه در محل مرکز نمایشگاهی سعید در کیلومتر ۱۸ جاده خزرآباد - ساری دایر است.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نائب رئیس سندیکای صنعت برق ایران در ارتباط با رسانه ملی افزود: ​ بطورکلی از این میزان صادرات یک هزار و ۱۰۰ تا یک هزار و ۲۰۰ مگاوات مربوط به کشور عراق است. پیام باقری اضافه کرد: این آمار و اطلاعات نشان می‌دهد ایران در شرایط حاضر به سایر کشور‌ها صادرات برق قابل توجهی ندارد. وی گفت: صادرات برق ایران به پاکستان و افغانستان به ترتیب برای هر کشور ۱۰۰ مگاوات است که به نسبت ظرفیت منصوبه در داخل عدد قابل توجهی نیست. وی افزود: کشور‌های همسایه به لحاظ شبکه برق نسبت به تقاضای موجود در این کشور‌ها به شدت دچار کمبود هستند. باقری گفت: میزان تولید برق در کشور‌های افغانستان، پاکستان، عراق و … متناسب با میزان تقاضا نیست بنابراین در این کشور‌ها خاموشی‌های روزانه وجود دارد یعنی در تمامی مقاطع شبانه روز ساکنان این ممالک از نعمت برق برخوردار نیستند. وی ادامه داد: کشور‌های همسایه نیاز مبرم به برق جمهوری اسلامی ایران دارند و باید از این فرصت به بهترین وجه ممکن استفاده کرد. نائب رئیس سندیکای صنعت برق گفت: اکنون شبکه برق ایران به کشور‌های همسایه دارای مرز خاکی متصل است. وی افزود: جمهوری اسلامی در حال حاضر به افغانستان، پاکستان و سایر کشور‌های اطراف صادرات برق دارد. باقری تصریح کرد: مطابق برنامه‌های بالادستی از جمله برنامه پنج ساله ششم توسعه قرار بر این است که کشور به هاب برق منطقه یا شاهراه برق منطقه تبدیل شود. وی اضافه کرد: اینکه شبکه برق ایران به شبکه برق کشور‌های همسایه متصل بوده یک تعبیری از صادرات برق است، اما اگر کشور بخواهد به هاب برق منطقه تبدیل شود بی تردید باید ظرفیت صادرات برق به کشور‌های همسایه افزایش یابد و در عین حال شبکه‌های برق ممالک همسایه با شبکه برق جمهوری اسلامی سنکرون شود. باقری گفت: صنعت برق ایران این قابلیت را دارد که بتواند به عنوان مرکز تبادل برق منطقه مطرح باشد. وی افزود: همسایگانی که در بخش شرقی، غربی و شمالی ایران قرار دارند می‌توانند از این طریق به شبکه برق کشور متصل و همانطوری که در برنامه‌های کلان مملکت تعریف شده ایران به قطب برق منطقه تبدیل شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، رحیم مصدق در ششمین همایش بورس، بانک، بیمه در جمع خبرنگاران از محدودیت سپرده‌گذاری شرکت‌های بیمه در نظام بانکی خبر داد و گفت: یک شرکت بیمه دیگر نمی‌تواند تمام سپرده‌های خود را در یک بانک سپرده‌گذاری کند چرا که بر اساس مصوبه شورای عالی بیمه حداکثر یک سوم سپرده شرکت‌های بیمه باید در یک بانک سپرده‌گذاری شود. وی با تاکید بر اینکه سپرده‌گذاری شرکت‌های بیمه در بین بانک‌ها باید توزیع شود گفت: هدف از ابلاغ این بخشنامه تنوع‌بخشی و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه است. مصدق در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه محدودیت سپرده‌گذاری در بانک‌ها آیا مشمول سقف سپرده‌گذاری نیز می‌شود تصریح کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی بیمه برای سپرده‌گذاری شرکت‌های بیمه در بانک‌ها محدودیت سقف نیز در نظر گرفته شده است و شرکت‌های بیمه اجازه ندارند بیش از یک سوم منابع خود را در یک بانک سپرده‌گذاری کنند؛ در مجموع شرکت‌های بیمه باید سپرده‌های خود را در ۳ بانک سپرده‌گذاری بکنند. وی در همین ارتباط به نقش استارت آپ‌های بیمه‌ای در فروش بیمه‌نامه اشاره کرد و گفت: طبق تصمیم شورای عالی بیمه برای استارت آپ‌ها باید مجوز کارگزاری برخط صادر شود. بیمه مرکزی به متقاضیان استارت‌آپی مجوز صدور کارگزاری برخط می‌دهد؛ این اقدام می‌تواند به افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ای کمک کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
با تندشدن شیب، ثبات لایه فوقانی برف کاهش یافته و خطر بهمن افزایش پیدا می‌کند. وزش بادهای تند مهم‌ترین عامل سقوط بهمن است. باد عامل بسیار مهمی در افزایش خطر سقوط بهمن است؛ به‌ویژه اگر در طی چند روز متوالی به‌شدت وزیده باشد. سقوط بهمن پس از بارش برف به مقدار بارش، وزن برف و درنهایت میزان شیب کوه بستگی دارد. برای مواجهه با سقوط بهمن، تمام حواس‌تان را به کار بگیرید و با شنیدن کوچکترین صدایی که حکایت از سقوط بهمن دارد، منطقه را ترک کنید.
مهرمهر8 ساعت قبل
محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تقویت سامانه سرد و ناپایدار از امروز در منطقه تا اوایل هفته آینده، اظهار کرد: بارش باران، وزش باد، بارش برف در ارتفاعات و احتمال وقوع رعد و برق و تکرگ از مهم‌ترین پدیده‌های جوی پیش بینی شده برای این مدت است. وی با بیان اینکه آسمان اکثر مناطق گیلان امروز ابری تا نیمه ابری، مه آلود به تدریج همراه با بارش باران و وزش باد نسبتا شدید پیش بینی شده است، افزود: در ارتفاعات نیز با افزایش تدریجی ابر شاهد وزش باد و بارش به صورت برف خواهیم بود. مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه این شرایط برای روز جمعه و شنبه نیز ادامه خواهد داشت، گفت: ارتفاع موج نیز برای امروز و فردا حدود ۲ متر پیش بینی شده که شرایط برای انجام فعالیت‌های مرتبط با دریا نامناسب است. وی همچنین از رانندگانی که قصد تردد در ﻣﺤﻮرﻫﺎی ﮐﻮﻫﺴﺘﺎﻧﯽ و ﮔﺮدﻧﻪ‌ﻫﺎی ﺑﺮف ﮔﯿﺮ را دارﻧﺪ، خواست تا زﻧﺠﯿﺮ ﭼﺮخ و ﺗﺠﻬﯿﺰات زﻣﺴﺘﺎﻧﻪ ﻫﻤﺮاه داﺷﺘﻪ باشند. مدیرکل هواشناسی گیلان ادامه داد: ﺑﺨﺶ‌ﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ اﺟﺮاﯾﯽ اﺳﺘﺎن همانند ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺑﺤﺮان، ﺟﻬﺎد ﮐﺸﺎورزی و ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻃﺒﯿﻌﯽ، ﺷﻬﺮداری‌ﻫﺎ، ﻓﺮﻣﺎﻧﺪاری‌ﻫﺎ و سازمان‌های خدماتی ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ اﺧﻄﺎرﯾﻪ ﺻﺎدره شده ﺗﻤﻬﯿﺪات ﻻزم را ﺑﻌﻤﻞ آورﻧﺪ.
فراروفرارو8 ساعت قبل
او که دستاویزی بهتر از قانون نمی‌دید وارد کلانتری شد تا چاره‌ای برای رهایی از این مشکل پیدا کند. از سوی دیگر نیز هدف‌های بزرگی را در ذهن داشتم که باید برای رسیدن به آن‌ها ادامه تحصیل می‌دادم. با این حال، زمانی مسیر زندگی ام به بی راهه رفت که تازه فهمیدم همسرم تألمات روحی و روانی دارد و چند بار خودکشی ناموفق داشته است و حتی با مردان غریبه بسیار بی پروا ارتباط دارد. او هیچ تعهدی به من نداشت و همواره در حال پیامک بازی با مردان غریبه بود. بعد از چند روز دوباره به خانه بازگشت و من با بررسی تلفن همراهش دریافتم او به من خیانت می‌کند و همچنان با مردان غریبه در ارتباط است.
فارسفارس9 ساعت قبل
استاندار اردبیل گفت: مجموعه پتروشیمی تولید متانول (آرتا انرژی) که احداث آن از یک سال گذشته آغاز شده در اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، اکبر بهنام جو در جریان بازدید از شرکت پتروشیمی آرتا انرژی اظهار کرد: ساخت این مجموعه تولیدی از سال گذشته آغاز شده و در اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. وی افزود: کلیه تجهیزات سخت افزاری پتروشیمی آرتا انرژی که اقدام به تولید متانول خواهد کرد خریداری شده و تا دو ماه آینده نصب می‌شود. استاندار اردبیل با بیان اینکه بعد از تکمیل پروژه ۴۰۰نفر به‌طور مستقیم در این مجموعه شاغل می‌شوند بیان کرد: در این شرکت گاز متانول و مواد اولیه سایر کارخانجات شهرک خصوصی آرتا پلاست تولید و تامین خواهد شد. وی تصریح کرد: مشعل و مخازن آرتا انرژی مطابق با استاندارد جهانی و آخرین متد صنعتی نصب شده و این مجموعه از مراکز تولیدی موفق در سطح استان محسوب می‌شود.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
مساله دیگر درمورد تولید دانه‌های روغنی آن است که دولت با بستن تعرفه بر واردات روغن، کنجاله و دانه‌های روغنی به رونق تولید آن در داخل کمک کند. سیروس تالاریمدیرعامل شرکت ترادیس ایرانحوزه فعالیت: ساخت قطعات صنعت نفتبه‌نظر من مهم‌ترین چالش آن است که دستگاه کارگزاری دولت در حوزه‌های اقتصادی به موازات توسعه صنعت و تولید داخل کشور توسعه نیافته و عقب‌تر است. چه در حوزه منابع مالی، چه در حوزه سرمایه، چه در حوزه بیمه، چه در حوزه مالیات، چه در حوزه واردات و چه در حوزه صادرات. اساسی‌ترین چالش ما این است که نظام کارگزاری دولت به‌عنوان مجری قوانین و مقررات حمایت از ساخت داخل، توسعه نیافته است. تنها راه آن است که دولت در را برای دادن مسئولیت به بخش خصوصی در حوزه صنعت و تولید باز کند.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رحیم مصدق در ششمین همایش بورس، بانک، بیمه در جمع خبرنگاران از محدودیت سپرده‌گذاری شرکت‌های بیمه در نظام بانکی خبر داد و گفت: یک شرکت بیمه دیگر نمی‌تواند تمام سپرده‌های خود را در یک بانک سپرده‌گذاری کند چرا که بر اساس مصوبه شورای عالی بیمه حداکثر یک سوم سپرده شرکت‌های بیمه باید در یک بانک سپرده‌گذاری شود. وی با تاکید بر اینکه سپرده‌گذاری شرکت‌های بیمه در بین بانک‌ها باید توزیع شود گفت: هدف از ابلاغ این بخشنامه تنوع‌بخشی و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه است. وی در همین ارتباط به نقش استارت آپ‌های بیمه‌ای در فروش بیمه‌نامه اشاره کرد و گفت: طبق تصمیم شورای عالی بیمه برای استارت آپ‌ها باید مجوز کارگزاری برخط صادر شود. بیمه مرکزی به متقاضیان استارت‌آپی مجوز صدور کارگزاری برخط می‌دهد؛ این اقدام می‌تواند به افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ای کمک کند. نسبت بازخرید بیمه‌های زندگی ۳ درصد است؛ با تمهیدات شرکت‌های بیمه و پرداخت‌های انجام شده توسط این بخش نسبت بازخرید در حد متعارف نگه داشته شده است.

به انتهای لیست رسیدید

برق

اخبار مرتبط با برق را در این صفحه بخوانید.