برق

برق

ایلناایلنا2 ماه قبل
صبح امروز خط تولید «صنایع ریخته‌گری آذرین نام» واقع در شهرک صنعتی لیا در قزوین به دلیل قطع برق موقتا متوقف شد. به گزارش ایلنا، محمدرضا ملکی (مدیرعامل این کارخانه) درباره دلیل قطع برق کارخانه توضیح داد: کارخانه از طی سالهای گذشته مبالغی را به شرکت برق قزوین بدهکار است و شرکت برق نیز به همین علت صبح امروز (پنجشنبه، ۲۵ بهمن ماه) حوالی ساعت ۱۰ صبح برق کارخانه را قطع کرده است. مدیرعامل صنایع ریخته‌گری آذرین نام با بیان اینکه قطع برق صنایع ریخته‌گری آذرین نام به دلیل بدهی دست‌کم ۱۲۰ میلیون تومانی این واحد تولیدی به اداره برق انجام گرفته است، در ادامه افزود: امروز نیز به دلیل قطع ناگهانی برق فعالیت کوره‌هایی که در حال حاضر برای ذوب کردن فلزات فعال هستند، مختل شده است. سیدمحمد قافله‌باشی (معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق قزوین) با رد ادعای قطعی برق صنایع ریخته‌گری آذرین نام به ایلنا گفت: برق این کارخانه علارغم بدهی‌های زیاد هنوز قطع نشده است. او با بیان اینکه مقرر بود این واحد تولیدی تا پایان سال طلب خود را علارغم پرداخت فیش‌های جاری به اداره برق پرداخت کند، افزود: با وجود خلف وعده مسئولان این واحد تولیدی، با این حال برق این کارخانه وصل است و هیچ قطعی انجام نشده است.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
بر اساس این گزارش، هیئت وزیران در جلسه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ مقرر کرد تا بهای آب شرب و برق از ابتدای اردیبهشت سال ۱۳۹۸ سالانه به میزان هفت درصد افزایش یابد. همچنین با هدف مدیریت مصرف و بازدارندگی مصارف غیر ضرور، از ابتدای خرداد ماه، سالانه ۱۶ درصد به خالص صورتحساب آب و برق مصارف خانگی (بدون احتساب آبونمان، مالیات بر ارزش افزوده و عوارض) مشترکین بالای الگوی مصرف افزوده می‌شود. به عبارت دیگر، بر اساس این مصوبه بهای آب و برق برای کم مصرف‌ها ۷ درصد و برای پرمصرف‌ها ۲۳ درصد افزایش یافت. به علاوه، خانوارهایی که مصرف آب یا برق ماهانه آنها پایین‌تر از الگوی مصرف بوده و در بازه زمانی اول خرداد تا پایان شهریور، در مقایسه با دوره مشابه سال قبل، مصرف خود را کاهش دهند، مشمول تخفیف به میزان مصرف کاهش یافته با نرخ اولین پله مصرف خواهند شد. با توجه به مصوبه فوق، توانیر اصلاحاتی در تعرفه‌های آب و برق مشترکین بخش خانگی از ابتدای خردادماه امسال ایجاد کرد که جزئیات آن در جداول زیر مشخص است: تعرفه برق کم مصرف‌ها از ابتدای خردادماه ۹۸تعرفه برق پرمصرف‌ها از ابتدای خردادماه ۹۸نحوه تخفیف در تعرفه برق برای تشویق مشترکین به برای جابجایی مصرف از ساعت اوج باربر اساس این ابلاغیه توانیر، تعرفه برق بخش خانگی تا تاریخ ۱ خردادماه امسال هم بر اساس جداول زیر محاسبه می‌شود:
مهرمهر1 ماه قبل
روحانی در جریان سفر این هفته خود به بغداد بر آمادگی ایران به منظور صادرات بیشتر برق به عراق و همکاری برقی دو کشور تاکید کرده است. مسئله‌ای که در سفر بهمن‌ماه امسال وزیر برق عراق به تهران نیز مورد تاکید قرار گرفته بود و براساس توافق میان وزرای نیرو و برق ایران و عراق سه برنامه سنکرون سازی شبکه برق ایران و عراق تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی، کاهش تلفات شبکه برق عراق به میزان ۳۰ درصد تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی و جبران کمبود تولید برق عراق تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی توسط شرکت‌های ایرانی انجام خواهد شد؛ موضوعی که شرکت‌های ایرانی را به بازیگران اصلی بازسازی برق عراق مبدل خواهد کرد. فروش برق ایران به کشور عراق از سپتامبر سال ۲۰۰۴ میلادی و پس از سقوط رژیم صدام آغاز شده است که براساس ارزیابی صورت گرفته تاکنون بالغ بر ۶۵ میلیارد کیلووات ساعت انرژی برق به ارزش ۶٫۲ میلیارد دلار به این کشور صادر شده است. در حال حاضر حداکثر ظرفیت صادرات برق ایران به عراق هزار و ۴۹۰ مگاوات و در سطح ولتاژ ۱۱، ۲۰، ۶۳، ۱۳۲ و ۴۰۰ کیلووات است. مطابق قرارداد فروش برق به کشور عراق در ۱۱ مارس ۲۰۰۴ میلادی، خط انتقال ۱۳۲ کیلوولت سرپل ذهاب – خانقین با ظرفیت ۱۲۰ مگاوات احداث و از سپتامبر ۲۰۰۴ فروش برق به این کشور آغاز شد.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 هفته قبل
دعای ماه رجب: «یا من ارجوه لکل خیر و آمن سخطه عند کل شر، یا من یعطى الکثیر بالقلیل، یا من یعطى‏ من سئله، یا من یعطى‏ من لم یسئله و من لم یعرفه‏ تحننا منه و رحمة، اعطنى‏ بمسئلتى‏ ایاک، جمیع خیر الدنیا و جمیع خیر الأخرة، و اصرف عنى‏ بمسئلتى‏ ایاک جمیع شر الدنیا و شر الأخرة، فانه‏ غیر منقوص مااعطیت، و زدنى‏ من فضلک یا کریم» «یاذا الجلال ‏و الاکرام، یا ذاالنعمآء و الجود، یا ذا المن و الطول، حرم شیبتى‏ على النار»

برق گرفتگی درخت!

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
موجموج1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری موج همدان، سرهنگ جمشید باقری بیان کرد: پس از تماس تلفنی از بیمارستان بعثت شهر همدان و گزارش یک مورد فوت، ماموران کلانتری ۱۷ مریانج در جریان مرگ مشکوک یک مرد ۳۱ ساله قرار گرفتند. وی اضافه کرد: با حضور تیمی از ماموران در بیمارستان و گفت و گو با بستگان متوفی مشخص شد وی با همکاری پدرش اقدام به دایر کردن یک کارگاه کوچک خیاطی در پارکینگ منزل مسکونی کرده است. فرمانده انتظامی شهرستان همدان یادآوری کرد: نامبرده ساعت ۱۵ روز گذشته در حال کار با چرخ خیاطی دچار برق گرفتگی شده و توسط آمبولانس به بیمارستان بعثت منتقل شد. سرهنگ باقری ادامه داد: با وجود تلاش کادر درمانی اما به علت شدت برق گرفتگی این جوان جان خود را از دست داد. وی گفت: با دستور مقام قضائی جسد متوفی برای بررسی علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل و تحقیقات بیشتر در خصوص علت حادثه در جریان است.

ویدیو/ این مرد برق را می‌گیرد، اما برق او را نه!

انتخابانتخاب1 روز قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
به گزارش خبرآنلاین لرستان، فریدون خودنیا که از ابتدای سیل ویرانگر مدام پای کار و در میان اکیپ‌های اجرایی حضور پررنگ داشت، امروز نیز در منطقه شاهیوند از توابع شهرستان چگنی با برنامه ریزی برای گروههای اجرایی و اکیپ‌های کمکی که از دیگر استانها به کمک شرکت توزیع آمده‌اند ۶ روستای صعب العبور را نیز برقدار نمودند. ۲۳ روستا بدون برق هستنداین گزارش حاکیست با تامین برق ۶ روستا که نتیجه زحمات امروز همکاران و پیمانکاران عزیز بود ۲۳ روستای دیگر فعلا بدون برق هستند، که تلاشها برای وصل برق آنها نیز همچنان ادامه دارد. فریدون خودنیا در این گزارش گفت: ۲۰ اکیپ اجرایی مشغول انجام وظیفه هستند و چنانچه مشکل راه گشایی حل شود طی یکی دو روز آینده همه برقدار میشوند. وی گفت: برای تامین برق روستاهای باقیمانده در منطقه شاهیوند مقرر گردیده فردا ۲۶ فروردیندر دو مسیر سیمهای شبکه توزیع را در عرض رودخانه کشکان عبور دهند تا بتوانند برق مناطق مذکور را وصل نمایند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مهندسان «مؤسسه‌ام آی تی» (MIT) در مطالعه اخیرشان موفق به توسعه یک روش برای پردازش نمونه‌های کوچک باکتری و سنجش توانایی باکتری برای تولید نیروی برق شده‌اند. به گزارش ایسنا وبه نقل از فوربز، آنها طی مطالعه‌شان دریافتند باکتری به نام «اشریشیا کلای» (E. coli) با ایجاد الکترون در سلول‌هایش می‌تواند برق تولید کند. «کولن بوئی» (Cullen Buie) استاد مکانیک مؤسسه «ام آی تی» گفت: میکروب‌های موجود در معادن، در پایین دریاچه‌ها و در روده انسان با دفع و پمپ کردن الکترون (تولید برق) زنده می‌مانند. به گفته پژوهشگران «جئوباکتر» (Geobacter) میکروب موجود در شرایط بی‌هوازی در خاک و رسوبات آبزی، اولین تولید کننده گزارش شده و مؤثرترین تولید کننده برق است. باکتری دیگری که پژوهشگران مورد بررسی قرار دادند، باکتری «Shewanella» بود، آنها بر این باورند که این باکتری نیز قادر به تولید برق است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
به گزارش نامه نیوز، شرکت توانیر مصوبه جدید دولت برای افزایش تعرفه‌های برق مشترکان پرمصرف را که بالاتر از الگوی مصرف برق داشته باشند، به شرکت‌های توزیع برق ابلاغ کرده است. هیات وزیران تصویب کرده است که بهای آب شرب و برق از ابتدای اردیبهشت سال ۱۳۹۸ به میزان هفت درصد افزایش یابد و براساس این مصوبه، برق برای کم‌مصرف‌ها هفت درصد و برای پرمصرف‌ها ۲۳ درصد افزایش خواهد یافت. «محمود رضا حقی فام» معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعرفه‌ها همه بخش‌های صنعتی، تجاری و سایر را در برخواهد گرفت. به گفته وی، این موضوع سبب خواهد شد نیاز به سرمایه گذاری‌ها نامتعارف برای چندماه پیک بار نباشد، به همین دلیل به نفع خود مشترکان به لحاظ حفظ تداوم برق هست و از طرف دیگر به نفع صنعت برق و اقتصاد ملی است. حقی فام تصریح کرد: برای مناطق گرمسیری هم الگو طراحی شده که براساس آن با سایر مناطق متفاوت است اما در مجموع یک روال اجرا خواهد شد.

قطع برق در ونزوئلا‎

15+
مهرمهر1 ماه قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
طول کابلچندراهی برق باید به‌گونه‌ای باشد که از محل نصب چندراهی تا ورودی دیواری برق شهری چقدر فاصله دارد. چندراهی‌ها طراحی متفاوت جهت کارکرد در محیط‌های متفاوت دارند. اتصالات چندراهی برقچندراهی‌های برق جهت استفاده در کشورهای مختلف طراحی و تولید می‌شوند. محافظت از تجهیزات در برابر نوساناتبسیاری از چندراهی‌ها حین داشتن دیگر قابلیت‌هایی که ذکر شد، دارای یک محافظ داخلی نیز هستند. دراین صورت فیوز می‌سوزد و جریان برق خروجی را قطع می‌کند و به نوسانات اجازه آسیب‌رساندن به تجهیزات متصل به چندراهی را نمی‌دهد.
مهرمهر1 روز قبل
وی مشترکین خانگی را به دو دسته تقسیم کرد و افزود: حدود ۲۷ میلیون مشترک خانگی زیر الگوی مصرف و یا مطابق الگو برق مصرف می‌کنند که ۷۵ درصد مشترکان در مناطق عادی و ۸۳ درصد مشترکین در مناطق گرمسیر در این محدوده قرار می‌گیرند. متولی‌زاده تصریح کرد: با فرض ثابت بودن مصرف، صورتحساب این گروه از مشترکان ماهانه حداکثر تا دو هزار و ۵۰۰ تومان افزایش می‌یابد ولی در مقابل کاهش ۱۰ درصدی مصرف این گروه از مشترکان صورتحساب آن‌ها را نیز حدود ۲۰ درصد کاهش خواهد داد. بخش دیگری از مشترکان خانگی کشورمان شامل سه میلیون مشترک پرمصرفی است که بیش از الگو، برق مصرف می‌کنند و ۲۵ درصد از مشترکان در مناطق عادی و ۱۷ درصد مشترکان در مناطق گرمسیری در این محدوده قرار می‎‌گیرند. مدیرعامل توانیر هدف از ابلاغ تعرفه‌های جدید برق را اصلاح مدل مصرف مشترکان پرمصرف دانست و افزود: در صورت صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در میزان برق مصرفی حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد از مبلغ صورتحساب مشترکان کاهش می‌یابد. در این بین تعرفه جدید برق تنها به دو درصد از مشترکان (که بیش از دو برابر الگو، برق مصرف می‌کنند) هزینه بیشتری تحمیل خواهد کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
آرش آقایی‌فر با تاکید بر اینکه استاندارد خاصی برای تعمیرات ترانس‌های شبکه برق وجود ندارد، در جمع خبرنگاران گفت: نبود استاندارد مشخص برای تعمیرات ترانس‌های شبکه برق مشکلات زیادی به وجود آورده و همین امر باعث شده تا بیشتر ترانس‌هایی که مورد تعمیر قرار می‌گیرند، در زمان کوتاهی دوباره دچار حادثه و خرابی شوند. وی با بیان اینکه هزینه خرید ترانس با توجه به نوسانات نرخ ارز نسبت به سال گذشته ۶/ ۲ برابر افزایش پیدا کرده است، اظهار کرد: وضعیت نگهداری و تعمیرات در شبکه برق نیازمند رویکردی علمی است. پس این موضوع به ویژه در بخش توزیع برق باید با دقت بیشتری پیگیری شود، چرا که شبکه توزیع برق بسیار گسترده و تعداد تجهیزات آن بسیار زیاد است. عضو سندیکای صنعت برق ایران ادامه داد: ‌در حال حاضر بیش از ۷۰۰ هزار انواع ترانس در شبکه توزیع برق مورد استفاده قرار می‌گیرد که بر اساس آمارها یک سوم این ترانس‌ها فرسوده شده و باید تعویض شوند. آقایی‌فر گفت: با توجه به اینکه هزینه‌های خرید ترانس افزایش پیدا کرده صنعت برق برای تعویض تمامی ترانس‌های معیوب نیازمند ۸ هزار میلیارد تومان است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
پس از ساعت‌ها قطعی برق در بیشتر شهرهای ونزوئلا، اعلام شد که برق کاراکاس، پایتخت و سایر شهرها دوباره وصل شده است. قطعی برق روز جمعه، طولانی‌ترین قطعی برق در این کشور در سه دهه گذشته بوده است. دولت ونزوئلا، مخالفانش را به خرابکاری در یک سد برق آبی متهم کرده است. کارشناسان معتقدند قطعی برق می‌تواند در میزان مشارکت مردم در راهپیمایی‌های موافقان و مخالفان تاثیر بگذارد. نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا در واکنش به این قطعی گسترده برق با محکوم کردن آمریکا در صفحه توییتر خود نوشت: «جنگ الکتریسیته که توسط امپریالسیم آمریکایی علیه مردم ونزوئلا اعلام و رهبری شده است، شکست خواهد خورد.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 هفته قبل
به گزارش خبرآنلاین لرستان، مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق لرستان گفت: ۶۴ کیلومتر شبکه فشار متوسط (۲۰کیلوولت) و ۲۷ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و ۲۹ دستگاه پست هوایی برق در اثر سیل تخریب شد. مجید امرایی گفت: بهمین منظور به دستور فریدون خودنیا مدیر عامل برق استان جلسه مدیریت بحران در سریعترین زمان ممکن در برق شهرستان پلدختر برگزار گردید. این جلسه با حضور مدیرعامل؛ اعضای ستاد بحران شرکت مدیر و کارکنان برق شهرستان پلدختر و روابط عمومی در دفتر مدیریت توزیع برق پلدختر برگزار گردید. امرایی افزود: در این جلسه خودنیا مصوب نمود ۱۵ اکیپ از نیروهای اجرایی مدیریت برق شهرستانهای خرم آباد؛ کوهدشت؛ دورود و رومشکان بعنوان نیروهای کمکی در اسرع وقت به پلدختر اعزام شدند. وی افزود: ستاد بحران شرکت، کلیه نیروهای اجرایی شهرستان پلدختر نیز بسیج و به اکیپ‌های کمکی افزوده و راهی مناطق سیل زده شهرستان شدند.

قطعی برق در ونزوئلا

12+
مهرمهر1 ماه قبل
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
مهندسان «مؤسسه‌ام آی تی» (MIT) در مطالعه اخیرشان موفق به توسعه یک روش برای پردازش نمونه‌های کوچک باکتری و سنجش توانایی باکتری برای تولید نیروی برق شده‌اند. آنها طی مطالعه‌شان دریافتند باکتری به نام «اشریشیا کلای» (E. coli) با ایجاد الکترون در سلول‌هایش می‌تواند برق تولید کند. «کولن بوئی» (Cullen Buie) استاد مکانیک مؤسسه «ام آی تی» گفت: میکروب‌های موجود در معادن، در پایین دریاچه‌ها و در روده انسان با دفع و پمپ کردن الکترون (تولید برق) زنده می‌مانند. به گفته پژوهشگران «جئوباکتر» (Geobacter) میکروب موجود در شرایط بی‌هوازی در خاک و رسوبات آبزی، اولین تولید کننده گزارش شده و مؤثرترین تولید کننده برق است. باکتری دیگری که پژوهشگران مورد بررسی قرار دادند، باکتری «Shewanella» بود، آنها بر این باورند که این باکتری نیز قادر به تولید برق است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
سخنگوی صنعت برق با اشاره به این که وزارت نیرو و صنعت برق مکلف به اجرای قانون است و هیچ تخلفی در اجرای قانون ندارد، تاکید کرد: ما وظایف خود را براساس قانون انجام می‌دهیم اما وزارت آموزش و پرورش نیز باید فهرست مدارس را ارسال کند. حقی فام درخصوص اینکه این قانون از چه زمانی اجرایی خواهد شد، گفت: این قانون از ابتدای امسال لازم الاجراست و به همین دلیل صنعت برق در سال جاری هزینه برق مصرفی مدارس را دریافت نکرده است، اما اجرای کامل این طرح نیازمند فهرست مذکور است. حقی فام با بیان این که به شرکت‌های توزیع اعلام شده است که از قطع برق مدارس جلوگیری کنند، از مدیران مدارس نیز خواست که در صورت مشاهده ناهماهنگی‌های احتمالی در این خصوص، موارد را به شرکت برق منطقه اطلاع دهند. برپایه این گزارش، شرکت توانیر تاکنون دو بار در تاریخ‌های ۲ آبان و ۱۹ آذر ماه سال جاری جهت ارسال فهرست مدارس با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس وزارت آموزش و پرورش مکاتبه شده است، اما هنوز فهرست درخواستی جهت اجرای قانون مذکور واصل نشده است. انتهای پیام/
مهرمهر1 ماه قبل
وی افزود: در اولین اقدام ماشین برف پیما توسط اداره برق و تکنسین‌های فنی برای برآورد خسارت به منطقه اعزام شد و شکستگی ۵ ستون برق و افتادن کابل‌های برق گزارش شد. فرماندار فریدونشهر بیان داشت: با توجه به حجم برف موجود در منطقه برای رفع خسارت وارد شده تا باز شدن راه، انجام هیچ اقدامی امکان پذیر نبود. وی اضافه کرد: با مکاتباتی که با اداره از طرف فرمانداری با اداره کل راهداری استان انجام شد اعزام ماشین آلات برف روبی کمکی از شهرستان‌های معین در دستور کار قرار گرفت. نیروهای اداره برق در منطقه مستقر هستنداسعدی با اشاره به این مطلب که در حال حاضر نیروی اداره برق در منطقه مستقر هستند و بولدزر در نزدیکی کمران در حال فعالیت است، تصریح کرد: تیرهای برق افتاده نصب شده‌اند و شبکه برق در حال نصب است ولی ممکن است در امتداد مسیر تا روستا که چندین کیلومتر است شبکه برق مجددا آسیب دیده باشد. روستای کمران همچنان خاموش استفرماندار فریدونشهر گفت: با وجود بارندگی پنج شنبه که تا امروز ادامه دارد بولدوزر به روستای کمران نرسیده است و مردم روستا شبهای گذشته را نیز بردون برق سپری کردند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
با فعالیت اکیپ خط گرم برق شهید باهنر در سال ۱۳۹۷ حدود ۱۵۱۶ مگاوات ساعت انرژی توزیع‌نشده کاهش یافته است. مدیریت توزیع برق باهنر نیز برای اجرای این راهبرد مهم که منجر به کاهش هزینه‌ها و افزایش رضایتمندی مشترکین برق خواهد شد تمام تلاش خود را به‌کار گرفته است. حسامی در ادامه افزود: باتوجه به اینکه کاهش تلفات برق تاثیر مستقیم و قابل توجهی در افزایش بهره‌وری وکاهش هزینه‌ها دارد، ما نیز در مدیریت توزیع برق باهنر در تلاش هستیم که مجموع تلفات فنی و غیر فنی را در برق ارومیه به کمتر از ۱۱ درصد کاهش دهیم. مدیر توزیع برق باهنر تصریح کرد: مجموع روستاهای حوزه مدیریت توزیع برق باهنر پس از تفکیک مدیریت برق ایثار از این مجموعه، در حال حاضر بالغ بر ۱۵۰ روستا بوده که این روستاها در مسیر جاده‌های سلماس، انهر و سرو قرار دارند و همکاران مدیریت توزیع برق باهنر بطور شبانه روز جهت ارائه خدمات به این مناطق در تلاش هستند. گفتنی است مدیریت توزیع برق باهنر یکی از ۴ مدیریت توزیع شهرستان ارومیه در حال خدمات رسانی به بیش از ۸۵ هزار و ۲۰۰ مشترک شهری، روستائی و دیماندی است.

لحظه وحشتناک برق گرفتگی پسر بچه در اثر لمس تیر برق + فیلم

رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، اخیرا ویدیویی عجیب و بسیار دردناک از یک پسر بچه تایلندی در صفحات مجازی منتشر شد که هنوز نام و هویت وی مشخص نگردیده است. در این ویدیو همان گونه که مشاهده می‌کنید، این پسر بچه به دلیل بازیگوشی و کنجکاوی بی نهایت، تیر چراغ برق را لمس می‌کند و از قرار معلوم گویی سیم از تیر چراغ برق جدا گردیده بود و منجر به اتفاق برق گرفتگی در این پسر بچه گردیده بود. بعد از برق گرفتگی پسر بچه، افراد پیاده در این منطقه با دیدن این پسر بچه به سمت او آمدند که متاسفانه وی جانش را از دست داده بود! برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر2 ماه قبل
به‌گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، لوی خطیب وزیر برق عراق و هیئت همراهش ظهر امروز (چهارشنبه ۱۷ بهمن‌ماه)، با استقبال رضا اردکانیان، همتای ایرانی خود وارد فرودگاه امام خمینی تهران شدند. این هیأت عراقی در سفر دو روزه خود به تهران در خصوص توسعه همکاری‌ها و استفاده از توانمندی شرکت‌های ایرانی فعال در صنعت برق کشور عراق با مسئولان کشورمان گفت وگو و تبادل‌نظر خواهند کرد. بازدید از دیسپاچینگ ملی ایران، مجموعه کارخانجات گروه مپنا، تاسیسات برق شهر مشهد و پژوهشگاه نیروی ایران از جمله‌های برنامه‌های این هیئت خواهد بود. همچنین روز جمعه سند همکاری دو کشور ایران و عراق در زمینه برق و صنعت نیروگاهی به امضای وزیران نیرو و انرژی دو کشور خواهد رسید.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
به گزارش خبرآنلاین استان مرکزی، همزمان با برگزاری هفتمین کنفرانس منطقه‌ای سیرد، برندگان جشنواره نوآوری شرکت‌های توزیع برق معرفی و شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با طرح «استفاه از کمربند هارنس جهت صعود و فرود سیمبان در شبکه‌های توزیع برق» موفق به کسب رتبه اول در این جشنواره شد. براساس این گزارش، رساندن ریسک ناشی از خطر سقوط قبل از استقرار کامل روی شبکه به حد صفر، جهت انجام تعمیرات ایمن روی شبکه‌های باآرایش جلوبر و نیز امداد و نجات افراد حادثه دیده از روی شبکه و اجرای کامل ماده قانونی حفاظت کار در خصوص مهار فرد صعود کننده به وسیله تکنولوژی هارنس با شرایط بومی صنعت برق به عنوان جایگزین کمربندهای قدیمی برای اولین بار در کشور توسط شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی اجرا شده است. صعود و فرود برقکاران با استفاده از یراق ابداع شده و به وسیله کمربند هارنس انجام می‌شود و کمربندهای قدیمی جمع آوری شده است. براساس مطالعات علمی صورت گرفته توسط دفتر ایمنی و تحلیل سلسله مراتبی ایمنی نیز این تکنولوژی از ضریب ایمنی و پایایی نزدیک به ۰٫۹۹ برخوردار است. گفتنی است، تهیه مشخصات فنی والزامات بکارگیری سیستم جلوگیری از سقوط هارنس یکی از ماموریت‌های ویژه ملی ابلاغیه توانیر برای گذر از پیک ۹۸ به شرکت توزیع برق استان مرکزی است.
فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، محمدحسن متولی‌زاده مدیرعامل توانیر در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، با تاکید بر اینکه وقوع سیلاب و تشدید بارندگی‌ها در کشور شبکه‌های برق ۲۳ استان کشور را تحت تاثیر قرار داده است، عنوان کرد: میزان آسیب وارده به تاسیسات برق ۱۳ استان سیل‌زده جدی‌تر بوده که همین امر موجب بروز خاموشی بیشتری در مناطق یاد شده است. متولی‌زاده با بیان اینکه وقوع سیلاب برق ۸۴۰ روستای لرستان را قطع کرده بود، ادامه داد: با تلاش تیم‌های عملیاتی حاضر در استان مشکل قطعی برق ۵۴۰ روستای استان تاکنون برطرف شده است و در روستاهای باقی‌مانده به دلیل عدم وجود راه دسترسی همچنان امکان اعزام تجهیزات و ماشین آلات سنگین وجود ندارد و در تلاشیم تا هر چه سریعتر تجهیزات مورد نیاز را به روستاهای باقی‌مانده اعزام کنیم. وی به آخرین برق مناطق سیل زده خوزستان اشاره کرد و گفت: در این استان نیز مشکلی خاصی در حوزه برق وجود ندارد؛ تنها در روستاهای که با هماهنگی قبلی ساکنان آن‌ها تخلیه شده‌اند و یا در نوار ساحلی رود کارون که خالی از سکنه هستند برق برای حفظ ایمنی قطع شده است. مدیرعامل توانیر در پایان گفت: در حال حاضر وضعیت برق مناطق سیل‌زده مازندران و گلستان نیز کاملا عادی است. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
احسان قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: بیش از ۱۰۰ میلی متر بارندگی در شهرستان بهار رخ داده و ارتفاع برف در برخی مناطق به ۱۵۰ سانتی متر هم رسیده است. وی با اشاره به قطعی برق ۱۸ روستا گفت: قطع شدن برق از ساعت ۹ صبح آغاز شد و به ۴۴ روستا رسید که با تلاش نیروهای امدادی و شرکت برق، مشکل ۲۶ روستا برطرف شده، اما هنوز برق ۱۸ روستا قطع است. فرماندار بهار با اشاره به خسارت‌های وارده در شهرستان هم افزود: ۱۸ تیر برق شکسته شده و یک ترانس هم سقوط کرد و قطعی برق روستاها بیشتر به همین دلیل بوده است. قنبری بیان کرد: بر اثر لغزنده بودن مسیرها، خروج خودورها از جاده زیاد بود، اما به کمک نیروهای سپاه و هلال احمر به آن‌ها امدادرسانی شد و حادثه خاصی رخ نداده است. وی اعلام کرد: راه ارتباطی ۹ روستای شهرستان بر اثر بارش برف بسته است؛ البته با دهیاران و شوراهای روستا ارتباط تلفنی داشته‌ایم و مشکلی ندارند و جای نگرانی نیست و وضعیت شهرستان به طور کلی مطلوب بوده و مسیرهای مختلف باز است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان از پایان برق رسانی به روستاهای سیل زده استان خبر داد. به گزارش ایسنا فریدون خودنیا اظهار کرد: با همت نیروهای اجرایی در سراسر استان برق تمامی روستاهای سیل زده که در خاموشی قرار گرفته بودند وصل شد. وی با بیان اینکه در سه روز متوالی برق ۱۷۰ روستای خاموش ناشی از سیل وصل شد، افزود: خسارات وارده به شبکه‌های توزیع بیش از ۱۷ میلیارد تومان برآورد شده است. خودنیا بیان کرد: ۶۴ کیلومتر شبکه فشار متوسط و ۲۷ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و ۲۹ دستگاه ترانسفورماتور توزیع نیز در اثر سیل مذکور به‌طور صددرصد تخریب شدند و ۱۷۰ روستا با بیش از ۲۷۸۰ خانوار در خاموشی محض بسر می‌بردند. مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان ضمن ابراز خرسندی از نتایج فعالیت‌ها افزود: در ساعت ۲۱ امشب هشتم فروردین تمامی روستاها برق‌دار شدند و هیچ گونه خاموشی ناشی از سیل وجود ندارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
خبرگزاری میزان- براساس اعلام شرکت توانیر پرسنل صنعت برق سراسر کشور در پی تشدید بارندگی‌ها و وقوع سیل در برخی نقاط کشور در آمادگی کامل به سر می‌برند و درحال حاضر هیچ‌گونه بحرانی در حوزه برق وجود ندارد. به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون) در پی وقوع سیل در برخی نقاط، شرکت توانیر اطلاعیه‌ای صادر کرد. خاطرنشان می‌گردد که هم اکنون برق حدود ۷۷ روستا در این استان قطع است که این روستا‌ها بیشتر در مناطق بسیار سخت‌گذر قرار دارند که به دلیل وقوع سیلاب، راه دسترسی آن‌ها نیز تخریب شده است و نیرو‌های عملیاتی برق مترصد بازگشایی مسیردسترسی توسط ارگان‌های ذیربط جهت وصل برق این روستا‌ها هستند. ۲- خوشبختانه در استان کهگیلویه و بویر احمد تمام مشکلات برقی در روستا‌های گرفتار در سیلاب رفع شده و همه مناطق برقدار است. ۳- دراستان گلستان نیز تنها برق دو روستا به دلیل نداشتن راه دسترسی و رانش زمین قطع است که بلافاصله پس از ایجاد امکان دسترسی نسبت به اصلاح شبکه و تامین برق این دو روستا نیز اقدام خواهد شد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درحال حاضر ظرفیت اسمی تولید برق کشور ۸۰ هزار و ۲۵۷ مگاوات است. این مقدار ظرفیت که ایران را به رتبه نخست منطقه و چهاردهم دنیا در ظرفیت منصوبه تولید برق تبدیل کرده، با بهره برداری از واحدهای حرارتی (گازی، بخاری، سیکل ترکیبی)، واحدهای تجدیدپذیر، واحدهای تولیدپراکنده، واحدهای خودتأمین، واحدهای دیزلی و یک واحد اتمی ایجاد شده است. عبور ظرفیت اسمی تولید برق کشور از مرز ۸۰ هزار مگاوات که در سال جاری رقم خورده با بهره برداری از ۱۴۶۳ مگاوات ظرفیت جدید تولید برق در ۱۰ ماه نخست سال ۹۷ محقق شده است. سهم انواع نیروگاه‌ها در ظرفیت اسمی تولید برق کشورانتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با بیان اینکه برق ۳روستای سربیشه وصل شده است، گفت: هم اکنون برق در روستاهای محمد آباد صاحب کار‌، دلاکوک و منصوریه بخش عشق آباد طبس به دلیل شکستگی تیر برق قطع شده است. محمد ابراهیم شرکاء اظهار داشت: به دلیل شرایط حاکم بر منطقه که ناشی از سیلاب شدید است، امکان دسترسی به محل شکستگی تیر برق وجود ندارد‌. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با بیان اینکه ۳۳ گروه اجرایی وعملیاتی این شرکت در استان آماده باش هستند اظهار داشت: در حال حاضر شبکه برق در تمام شهرستان‌های استان خراسان جنوبی پایدار است. ‌شرکاء اظهار داشت: با توجه به وضعیت بحرانی از هفته گذشته و در راستای جلسات کمیته مدیریت بحران استانداری، تمام امکانات این مجموعه بسیج ودر حال آماده باش هستیم. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی به آمادگی گروه‌های اجرایی و عملیاتی وپیمانکاران این شرکت و در مجموع آماده باش ۱۰۰نفر پرسنل و نیروی عملیاتی در تمام شهرستانهای استان اشاره کرد وافزود: درراستای آمادگی تجهیزات و امکانات، تمام مولدهای برق اضطراری در همه شهرها تست وآماده به کار می‌باشد.

به انتهای لیست رسیدید

برق

اخبار مرتبط با برق را در این صفحه بخوانید.