برق
برق

برق

اقتصادنیوزاقتصادنیوزچند ثانیه قبل
به گزارش اقتصادنیوز، حسین صبوری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که بر اساس مصوب شورای اقتصاد قرار بود طرح تعویض لامپ‌های مهتابی قدیمی تعویض شود آیا در تهران این اقدام آغاز شده است گفت: پس از ابلاغ مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر طرح تعویض لامپ‌های مهتابی قدیمی (فلورسنت) ادارات در کل کشور، شرکت توزیع برق استان تهران نیز بر همین اساس طرح شناسایی، تامین و تعویض لامپ‌های مهتابی قدیمی ادارات را آغاز کرد که تاکنون ۳۰۰ هزار لامپ مهتابی قدیمی در ادارات شناسایی شده و به مرور تامین و با لامپ‌های LED تعویض خواهد شد. صبوری ادامه داد: به هر حال این برنامه در تهران آغاز شده است که شامل شناسایی مراکز دولتی و حتی صدا و سیما است و قرار است لامپ‌های جدید جایگزین لامپ‌های قدیمی شود. مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران تاکید کرد: این برنامه تعویض لامپ‌های قدیمی با اعتبارات داخلی شرکت در حال انجام است و یک تیم در شرکت توزیع برق تهران در حال شناسایی در ادارات دولتی برای اجرایی کردن این طرح هستند. وی گفت: با توجه به این که بخش قابل توجهی از مصرف برق تهران، ناشی از فعالیت ادارات است، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، تمام تلاش خود را به منظور افزایش بهره وری مصرف برق در این بخش با همکاری دستگاه‌های اجرایی و از طریق به کارگیری طرح‌های گسترده فنی و فرهنگی، به کار گرفته است. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ افزود: پیش بینی می‌شود تعویض لامپ‌های فلورسنت ادارات با نمونه‌های فوق کم مصرف LED بتواند نقش موثری در کنترل پایداری شبکه برق تهران به ویژه در فصل تابستان و همچنین آثار مثبت زیست محیطی برای این کلان شهر، به همراه داشته باشد.
مهرمهر25 دقیقه قبل
پیمان بضاعتی پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: روز گذشته کمیته سیما، منظر و فضای سبز کلانشهرهای کشور به میزبانی وزارت نیرو و با حضور نمایندگانی از وزارت کشور، وزارت جهاد کشاورزی و شهرداری‌های کلانشهرها در تهران تشکیل جلسه داد. اجرای طرح حذف چمن در کرجرئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج اضافه کرد: مدیرکل دفتر فنی وزارت نیرو از شهرداری کرج و مشهد به دلیل اقدامات موثر در زمینه کاهش وابستگی آبیاری فضای سبز به آب شرب، تقدیر کرد. بضاعتی پور گفت: اصلاح الگوی کاشت و استفاده از گونه‌های گیاهی مقاوم به بی آبی از جمله مسائل مهمی بود که در این نشست از سوی ما مطرح شد. حق النظاره چاه‌های مورد استفاده شهرداری حذف شودبضاعتی پور در خصوص طرح موضوع حق النظاره چاه‌ها نیز گفت: درخواست کرده‌ایم حق النظاره چاه هایی که شهرداری از سد استفاده می‌کند حذف شود زیرا هزینه خیلی سنگینی دارد. وی در ادامه با اشاره به مطرح کردن بحث تعرفه برق چاه‌ها، گفت: درخواست کرده‌ایم این مهم با تعرفه کشاورزی محاسبه شود.
فارسفارس32 دقیقه قبل
مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران با بیان اینکه طرح تعویض لامپ‌های مهتابی قدیمی ادارات آغاز شده است، گفت: تاکنون ۳۰۰ هزار لامپ مهتابی قدیمی ادارات شناسایی شده است که باید به مرور تامین و با لامپ‌های LED تعویض شوند. حسین صبوری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که بر اساس مصوب شورای اقتصاد قرار بود طرح تعویض لامپ‌های مهتابی قدیمی تعویض شود آیا در تهران این اقدام آغاز شده است گفت: پس از ابلاغ مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر طرح تعویض لامپ‌های مهتابی قدیمی (فلورسنت) ادارات در کل کشور، شرکت توزیع برق استان تهران نیز بر همین اساس طرح شناسایی، تامین و تعویض لامپ‌های مهتابی قدیمی ادارات را آغاز کرد که تاکنون ۳۰۰ هزار لامپ مهتابی قدیمی در ادارات شناسایی شده و به مرور تامین و با لامپ‌های LED تعویض خواهد شد. صبوری ادامه داد: به هر حال این برنامه در تهران آغاز شده است که شامل شناسایی مراکز دولتی و حتی صدا و سیما است و قرار است لامپ‌های جدید جایگزین لامپ‌های قدیمی شود. مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران تاکید کرد: این برنامه تعویض لامپ‌های قدیمی با اعتبارات داخلی شرکت در حال انجام است و یک تیم در شرکت توزیع برق تهران در حال شناسایی در ادارات دولتی برای اجرایی کردن این طرح هستند. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ افزود: پیش بینی می‌شود تعویض لامپ‌های فلورسنت ادارات با نمونه‌های فوق کم مصرف LED بتواند نقش موثری در کنترل پایداری شبکه برق تهران به ویژه در فصل تابستان و همچنین آثار مثبت زیست محیطی برای این کلان شهر، به همراه داشته باشد.
ایسناایسنا57 دقیقه قبل
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان از مردم و کشاورزان استان خواست تا با مدیریت مصرف در بخش شرب و انتخاب زمان مناسب جهت آبیاری کشت‌های شان، به مدیریت منابع آب استان در تابستان سال جاری کمک کنند. ایرج حیدریان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: منابع آبی موجود در استان سمنان جوابگوی نیازها در بخش‌های مختلف مانند شرب، کشاورزی و صنعت نخواهد بود و لذا جدا از مدیریت مصرف، اقدامات سازه‌ای نیز در استان سمنان انجام می‌شود. حیدریان اضافه کرد: طرح احیا و تعادل بخشی منابع آبی در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب‌های زیرزمینی استان سمنان، جلوگیری از اضافه برداشت، جلوگیری از برداشت غیرمجاز و حفر چاه‌های غیرمجاز در تمام شهرستان‌های استان سمنان اجرا می‌شود. وی ادامه داد: برداشت بی رویه آب‌های زیرزمینی و افت شدید منابع آبی و به دنبال آن، خالی شدن سفره‌های آب زیرزمینی، نه تنها توسعه استان، بلکه وضع موجود را نیز با خطر جدی روبرو کرده است. وی خاطرنشان کرد: کمیته راهبری طرح احیا و تعادل بخشی منابع آبی با به طور مداوم در شرکت آب منطقه‌ای سمنان برگزار می‌شود، کمیته راهبری طرح احیا و تعادل بخشی منابع آبی به جهت هماهنگی بیشتر و اتخاذ تصمیمات مهم و بررسی هر چه بیشتر ابعاد مختلف طرح احیا و تعادل بخشی منابع آبی در استان برگزار می‌شود.
زومیتزومیت58 دقیقه قبل
با روش‌های نظارتی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین می‌توان به کاهش نشر کربنی و درنتیجه معکوس‌سازی روند تغییرات اقلیمی کمک کرد. رنسانس هوش مصنوعی در سال‌های اخیر این سؤال را مطرح کرده است که فناوری مذکور چگونه می‌تواند به مبارزه با یکی از بزرگ‌ترین تهدیدهای پیش روی بشر، یعنی تغییرات اقلیمی کمک کند. سال‌ها است فناوری‌های لازم برای کاهش تغییرات اقلیمی وجود دارند اما هنوز در سطح وسیع در جوامع تطبیق نیافته‌اند. هوش مصنوعی امکان مدل‌سازی خواص و واکنش‌های بی‌سابقه‌ی ترکیب‌های شیمیایی و درنتیجه کشف مواد جدید را به دانشمندان می‌دهد. بزرگ‌ترین پیامدهای تغییرات اقلیمی در سال‌های آینده بر اثر سیستم‌های پیچیده‌ مثل تغییرات عمده در پوشش‌ ابری و تغییرات صفحات یخی به وجود می‌آیند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حسین افراخته عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان، دکترای مهندسی برق و مشاور و پژوهشگر انرژی‌های تجدیدپذیر در برنامه روزنه رادیو گفت‌وگو اظهار داشت: با توجه به اینکه یک چهارم مساحت ایران را صحراها تشکیل می‌دهند، پتانسیل انرژی خورشیدی در ایران بسیار بالاست. وی افزود: اگر ما در مساحتی حدود یک درصد از این نواحی، تولید انرژی‌های خورشیدی را اجرایی کنیم، چیزی در حدود ۵ برابر نیاز برق ایران را می‌توانیم تأمین کنیم و یا اگر ۵ درصد از مساحت کویر لوت را برای تولید انرژی خورشیدی استفاده کنیم، می‌توانیم کل برق ایران و بخشی از برق مورد نیاز منطقه خاورمیانه را هم تأمین کنیم. وی افزود: بخش دیگری از انرژی تجدیدپذیر که در مقایس بالا قابل استحصال است، انرژی برق‌آبی است که می‌تواند تا ۴۲ هزار مگاوات در ایران پتانسیل تولید داشته باشد و بیش از ۶۵ درصد برق مورد نیاز کشور را تأمین کند اما تنها در ایران حدود ۱۰ درصد از مصرف برق خود را از طریق انرژی برق‌آبی تأمین می‌کنیم. وی با اشاره به اینکه حتی در برخی نقاط کشور برخلاف تصورات عام، پتانسیل‌های خوبی در توسعه تجدیدپذیرها وجود دارد، ادامه داد: به طور مثال، پتانسیل انرژی خورشیدی در گیلان با توجه به روزهای آفتابی، سه برابر پتانسیل انرژی خورشیدی در آلمان است. انتهای پیام/
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بهزاد هرمزی ظهر پنجشنبه در خصوص آبرسانی به روستاهای فاقد آب شرب گلستان در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: از ۹۴۳ روستای بالای ۲۰ خانوار استان تا سال ۹۷، تعداد ۹۱ روستا از لحاظ برخورداری از آب شرب در سطح سه قرار داشت که با تلاش مجموعه آبفار در استان در سال مالی ۹۷ تعداد ۱۵ روستا از نعمت آب شرب پایدار، سالم و بهداشتی بهره مند شدند. وی با بیان اینکه باقی روستاها از طریق ناوگان تانکر سیار آبرسانی می‌شود، اضافه کرد: از این ۱۵ روستایی که در سال مالی ۹۷ آبرسانی شده چهار روستای آن برای اولین بار پس از انقلاب در سال مالی جاری از نعمت آب شرب پایدار، سالم و بهداشتی بهره مند شدند. هرمزی گفت: آخرین روستایی که در سال جاری و به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب، از نعمت آب شرب پایدار، سالم و بهداشتی بهره مند شد روستای مهدی آباد شهرستان علی آبادکتول بوده که با تلاش جهادی پرسنل شرکت آب و فاضلاب روستائی گلستان از سال ۹۵ با حفر و تجهیز یک حلقه چاه، اجرای ۵۰۰ متر خط انتقال، ۵۷۶ متر خط انتقال برق، و یک ایستگاه پمپاژ برای روستای فوق اجرا و راه اندازی شده بود. وی توضیح داد: در راستای پایداری آب شرب این روستا این شرکت با خرید همه مصالح (میله گرد، بتن و…) با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوا استان اقدام به احداث یک باب مخزن بتنی زمینی ۳۰۰ متر مکعبی کرد.
مهرمهر1 ساعت قبل
در دشتی که آب ندارد و ممنوعه است اینگونه شرایط را نگهداری می‌کنند جای تشکر است. ملکشاهی خطاب به وزیر نیرو با اشاره به اینکه تشکر می‌کنم که توجه ویژه‌ای دارید و طی دو ماه گذشته دو بار سفر به لرستان داشتید، گفت: خواسته اصلی بحث تخصیص آب لرستان است. لرستان به صورت یک واحد و قسمتی از کشور عزیزمان است، ما خواهش داریم در این تخصیص‌ها دقت شود و سهم لرستان به صورت عادلانه داده شود. چون یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب مخزن این سد است. نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار برداشت ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب از سد سیمره بر اساس مصوبه دولت برای رومشکان و بخش‌های طرهان و کوهنانی شد.
فارسفارس1 ساعت قبل
رئیس آتش‌نشانی پاکدشت با بیان اینکه آتش‌سوزی در تصفیه‌خانه هفتم آب تهران مهار شد، گفت: هیچ آسیبی به تاسیسات آبی مجموعه وارد نشده است. قاسم خواجه حسینی رئیس آتش‌نشانی پاکدشت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس درباره آتش‌سوزی تصفیه خانه هفتم آب تهران اظهار داشت: شب گذشته طی تماس تلفنی با مرکز آتش نشانی و اطلاع از آتش سوزی در تصفیه خانه هفتم پاکدشت نیروهای امدادی به محل اعزام شده و پس از تلاش‌های فراوان موفق به مهار آتش شدند. وی تصریح کرد: تاسیسات برقی تصفیه خانه در این آتش‌سوزی دچار آسیب شده اما خوشبختانه هیچ آسیبی به تاسیسات آبی وارد نشده است. رئیس آتش‌نشانی پاکدشت علت آتش سوزی را اتصالی برق دانست و تشریح کرد: نظریه قطعی احتیاج به بررسی بیشتر کارشناسان را دارد. انتهای پیام/پ/م/الف۳۰
ایلناایلنا1 ساعت قبل
نماینده مردم قم در مجلس گفت: گسترش محدوده ساخت و ساز شهرهای بزرگ به مصلحت نیست، زیرا ایجاد امکانات شهری و فراهم کردن آب، برق و گاز دشوار است. وی تصریح کرد: زمین هایی که با گسترش محدوده شهری امکان ساخت و ساز دارند، باید برای واگذاری آنها به زوج‌های جوان اولویت قائل شویم. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گسترش محدوده ساخت و ساز در شهرهای بزرگ به مصلحت نیست، زیرا بردن امکانات شهری و انشعابات آب، برق، گاز و … سخت می‌شود، مگر اینکه شهرک‌های اقماری که ۲۰ کیلومتر فاصله با شهرهای بزرگ دارند، را گسترش دهیم. وی ادامه داد: روستاها برای پیگیری کارهایشان نیاز به متولی دارند و بنیاد مسکن استعداد این کار را دارد. بنیاد مسکن و اداره میراث فرهنگی جلسه‌ای برگزار کند تا این بافت فرسوده متناسب با اطراف حرم تغییر یابد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، در حالی که براساس گزارش قرارگاه بازسازی مناطق سیل‌زده ۳۸ هزار میلیارد به ابنیه، زیرساختها و اموال مردم در استانهای مختلف خسارت وارد شده است، بررسی اظهارات مقامات نشان می‌دهد؛ هنوز وضعیت تأمین مالی جبران خسارات سیل تکمیل نشده است. گفتنی است از این مبلغ ۱,۸۰۰ میلیارد تومان توسط بانک‌های دولتی و ۱,۲۰۰ میلیارد تومان توسط بانک‌های خصوصی تأمین خواهد شد. بررسیها نشان می‌دهد؛ سیستم بانکی تاکنون حدود ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای جبران خسارت سیل در ۵ استان کشور ارائه کرده است با در نظر گرفتن تسهیلات ۳هزار میلیارد تومانی اخیر مجموعا ۸ هزار میلیارد تومان از سوی سیستم بانکی برای جبران خسارت سیل پرداخت خواهد شد. گفتنی است؛ در حالی دولت روی منابع ۲۳ هزار میلیارد تومانی بودجه‌ای حساب کرده که هنوز گزارش مشخصی از نحوه تأمین مالی خسارت سیل از ردیفهای بودجه منتشر نشده است. پیش از این ۳ هزار میلیارد تومان به‌منظور جبران خسارت‌ها در مناطق سیل‌زده از طریق خزانه تخصیص یافته است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
هفته‌نامه شنبه نوشت: نقش فناوری همواره و از دیرباز بهبود کیفیت زندگی بشر و تسهیل انجام فعالیت‌های روزانه وی بوده است. شاید بهتر است که فین‌تک را اولین موج‌ استارتاپی جهان بدانیم که هنوز هم با سرعت زیادی رشد می‌کند و نزد فعالان اکوسیستم و سرمایه‌گذاران محبوب است. اساسا شرکت‌های فین‌تک زیرمجموعه بانک‌ها یا شرکت‌های فناوری نیستند و این با روح فین‌تک در تضاد است. اگر تصور کنیم که می‌توان خدمات فین‌تک را با همان کمپانی‌های سنتی ارائه کرد، راه خطا در پیش گرفته‌ایم. این شرکت یک سرویس انتقال پول آنلاین است که به شما امکان می‌دهد پول را تا ۸‌برابر ارزان‌تر از بانک‌ها انتقال دهید.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، عملیات اجرایی بازسازی شبکه‌های توزیع برق آسیب‌دیده ناشی از سیلاب اخیر با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو، سیدموسی خادمی استاندار لرستان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در روستای سیل‌زده بابازید آغاز شد. هم‌چنین امروز طرح آب‌رسانی به شهر کوهدشت با حضور وزیر نیرو و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد، این طرح در مدت دو سال اجرایی شده و ۱۲۰ هزار نفر از جمعیت این شهر را تحت پوشش قرار می‌دهد. پروژه آبرسانی به شهر کوهدشت شامل احداث دو مخزن با حجم ۳۶۰۰متر مکعب است که در ۲۵ کیلومتر خط انتقال فولادی اجرا شده است. انتهای پیام/ش
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در آیینی با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو، سید موسی خادمی استاندار لرستان، نمایندگان مردم پلدختر و کوهدشت در مجلس شورای اسلامی، فرماندار پلدختر، مدیران شرکت توزیع برق، آب منطقه‌ای و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی و مردم روستا عملیات اجرایی بازسازی شبکه‌های توزیع برق تخریب شده در سیل پلدختر در روستای بابازید این شهرستان آغاز شد. مدیرعامل توزیع برق استان لرستان در این آیین گفت: هشت پروژه در راستای رفع ضعف ولتاژ مناطق گرمسیری پلدختر پس از سیل در دستور کار قرار گرفت. فریدون خودنیا اظهار داشت: این پروژه‌ها، پروژه‌های مهم و حیاتی برای شهرستان پلدختر هستند که ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار توسط شرکت توانیر با هماهنگی استانداری لرستان و شرکت‌های توزیع برق استان‌های لرستان و مرکزی به عنوان استان معین راه انداری می‌شوند. خودنیا افزود: همچنین اصلاح شبکه فشار متوسط از شهر معمولان تا آرامستان (امامزاده) به طول سه و نیم کیلومتر و احداث ۶ کیلومتر شبکه فشار متوسط از روستای ملاوی تا پیچ بابابهرام از پروژه‌های کوتاه مدت و فوری هستند. مدیرعامل توزیع برق استان لرستان به پروژه‌های دراز مدت در شهرستان پلدختر اشاره کرد و افزود: احداث هفت کیلومتر شبکه فشار متوسط از منطقه تنگ تیر تا روستای قالبی و ۶ کیلومتر شبکه فشار متوسط از روستای سراب ناوکش تا ویسیان پروژه هایی هستند که جهت تامین برق پایدار طی ۲ سال انجام خواهد شد.
فارسفارس1 ساعت قبل
رئیس جمهور تاجیکستان گفت: روز امضای توافقنامه استقرار صلح و وحدت ملی برای ما در واقع آغاز‌ درک متقابل، وحدت و ایجاد شرایط مساعد برای زندگی آرام و صلح آمیز بود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان در مراسم بیست و دومین سالگرد امضای توافقنامه صلح که امسال در ناحیه «رشت» برگزار شد، شرکت و سخنرانی کرد. وی ضمن تبریک به تمام مردم تاجیک رفاه، خوشبختی و موفقیت در مسیر تقویت صلح، آرامش، ثبات، وحدت و درک متقابل را برای آنان آرزو کرد. رحمان با اشاره به دوره استقلال و استقرار صلح و ثبات گفت: روز امضای توافقنامه عمومی استقرار صلح و وحدت ملی، یعنی ۲۷ ژوئن سال ۱۹۹۷ میلادی، برای ما در واقع آغاز‌ درک متقابل، وحدت و ایجاد شرایط مساعد برای زندگی آرام و صلح آمیز می‌باشد. وی در بخش دیگری اظهار داشت: روز وحدت ملی در سال جاری میلادی در شرایطی تجلیل می‌شود که دولت ما به دستاوردهای مهم داخلی و منطقه‌ای دست یافته است.
رکنارکنا1 ساعت قبل
مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: صبح امروز پنجشنبه، در اثر برخورد تریلر با یک تیر برق؛ برق خیابان زند و فرعی‌های منتهی به آن قطع شده است. برخورد تریلر با پایه برق موجب قطع برق بخشی از اهواز شدعلیرضا شکر خدایی افزود: گروههای عملیاتی همینک در حال اصلاح شبکه هستند. وی افزود: احتمالا آسیب ایجاد شده به شبکه چندساعت بطول بیانجامد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
گفتنی است از این مبلغ ۱۸۰۰ میلیارد تومان توسط بانک‌های دولتی و ۱۲۰۰ میلیارد تومان توسط بانک‌های خصوصی تأمین خواهد شد. بررسیها نشان می‌دهد، سیستم بانکی تاکنون حدود ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای جبران خسارت سیل در ۵ استان کشور ارائه کرده است با در نظر گرفتن تسهیلات ۳ هزار میلیارد تومانی اخیر مجموعا ۸ هزار میلیارد تومان از سوی سیستم بانکی برای جبران خسارت سیل پرداخت خواهد شد. گفتنی است، در حالی دولت روی منابع ۲۳ هزار میلیارد تومانی بودجه‌ای حساب کرده که هنوز گزارش مشخصی از نحوه تامین مالی خسارت سیل از ردیفهای بودجه منتشر نشده است. این در حالی است که به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه، در هفته جاری در دولت برای بازسازی مناطق سیل زده ۳۹۰۰ میلیارد تومان دیگر اختصاص یافته که ۱۰۰۰ میلیارد برای راه و زیرساختها، ۱۵۰۰ برای اماکن و ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای جبران خسارت به زیرساختهای آب و برق و گاز اختصاص داده خواهد شد. پیش از این ۳ هزار میلیارد تومان به‌منظور جبران خسارت‌ها در مناطق سیل زده از طریق خزانه تخصیص یافته است.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
رتبه عجیب‌ترین جاساز‌های مواد مخدر تعلق می‌گیرد به اعضای بدن انسان! بادی پکرها (body packer) یا همان قاچاقچیانی که به شیوه بلع، مواد مخدر را جابه‌جا می‌کنند، در همه جای دنیا وجود دارند. ظاهرا بعضی از روش‌های جاسازی مواد مخدر، به فرهنگ هم صدمه می‌زند و پلیس را مجبور می‌کند تا به کتاب هم اعتماد نکند! بر اساس گزارش‌های بسیار، مواد مخدر در درون لاستیک‌ها و باک سوخت یا حتی موتور خودروها به طرز ماهرانه‌ای جاسازی می‌شود. مثلابعضی قاچاقچیان مواد مخدر از منجنیق‌های بزرگ برای پرتاب کردن مواد مخدر از روی مرز استفاده می‌کردند.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
مدیرعامل برق منطقه باختر از بهره‌برداری سه پروژه تا هفته دولت خبر داد. به گزارش ایسنا، مهندس فرهاد شبیهی در آئین افتتاح طرح آبرسانی شهرستان کوهدشت اظهار کرد: امروز نیز شاهد آغاز عملیات اجرایی پست ۲۳۰ کیلوولت در شهرستان کوهدشت خواهیم بود. وی اضافه کرد: در حال حاضر در این شهرستان ۵۳ هزار مشترک برق داریم و ۳۳ درصد مصرف در ین شهرستان مولد، ۳۰ درصد کشاورزی و سه درصد صنعت است. همچنین سه پروژه تا هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید. وی گفت: اعتبار هزینه شده برای عملیات اجرایی پست ۲۳۰ به ۶۳ کیلوولت شهرستان کوهدشت که از مطالبات مردم بوده است ۸۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

فلسطینیان پیروز میدان خواهند شد

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
بله آنها می‌خواهند, به مردم کشورهای عربی رشوه دهند. متاسفانه از کشورهای عربی هم می‌خواهند در این امور آنها را همراهی کنند. ترامپ تنها ۳۰ ساعت به ریاض رفت و در این مدت ۴۵۰ میلیارد دلار عایدش شد. یعنی از لبنان تشکر می‌کنیم که صد میلیارد دلار بدهی دارد؛ اما با مشارکت در این نشست مخالفت کرد. این مردم مورد حمایت امت‌های کشورهای عربی هستند و در نهایت پیروز خواهند شد.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
وزیر نیرو گفت: ۱۱ روستا در حاشیه سد سیمره که زیر آب رفتند هر چه سریع‌تر توسط دولت تملک و هزینه آن پرداخت خواهد شد. وی در خصوص طرح‌های تأمین آب لرستان گفت: این طرح‌ها نیازمند طرح‌هایی است که آب شرب پایدار را ایجاد کنند و اولویت ما برای لرستان این مسئله است. با وجود بارش‌های خوبی که وجود دارد و با ایجاد سازه‌های مطمئن می‌توان آب را برای افق بلندمدت تأمین کنیم. وی گفت: بارش‌های خوبی در استان داریم و می‌توانیم از این ظرفیت برای تأمین آب بهره برد. وی گفت: تعهد دولت، تأمین هر چه زودتر منابع مالی لازم برای تملک این ۱۱ روستا و تعدادی روستا در ایلام است که در اثر افزایش حجم سیلاب و کاهش ورودی به سد کرخه در شرایط بحرانی سیلاب اخیر زیر آب رفتند.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
مهدی آهنین‌پنجه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم با اشاره به وجود برخی مشکلات در تأمین برق واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی شکوهیه اظهار داشت: تأمین برق تا درب شهرک با وزارت نیرو آن‌هم به شرط تأمین منابع مالی از طرف سازمان برنامه‌وبودجه است و داخل شهرک‌ها نیز باید توسط منابع داخلی شهرک این هزینه تأمین شود. وی میزان برق تعهد داده شده برای شهرک شکوهیه را ۶۰ مگاوات دانست و افزود: در حال حاضر به صورت مشارکتی حدود ۱۱۰ مگاوات برای این شهرک برق تأمین‌شده است. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم ادامه داد: در سال‌های گذشته با قرار دادن زمینی به برق منطقه‌ای و مشارکت سه‌میلیاردی شرکت شهرک‌ها تجهیزاتی حدود ۴۰ میلیاردی توسط برق منطقه‌ای تهران مستقر و داخل مدار قرار گرفت ولی این تجهیزات برای ۱۱۰ مگاوات برق است. وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۲۰ مگاوات به مشترکین واگذارشده است، خاطرنشان کرد: برق منطقه‌ای تهران به علت دولتی بودن و مشکلات اقتصادی کشور به‌تنهایی توانایی تأمین چنین برقی را نداشته که باید شرکت شهرک‌ها در این زمینه مشارکت‌های لازم را داشته باشد. آهنین‌پنجه با اشاره به لزوم مشارکت بخش خصوصی و مسئولان استانی برای احداث پست‌های ۲۳۰ و ۶۳ کیلوواتی در شهرک صنعتی شکوهیه تصریح کرد: اگر مشارکتی در این زمینه صورت نگیرد مجبوریم از متقاضیان دریافت کرده که مشکلاتی برای واحدهای صنعتی به همراه خواهد داشت.
موجموج2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج لرستان، رضا اردکانیان وزیر نیرو در آئین افتتاح پروژه آبرسانی به کوهدشت، گفت: حقابه سد معشوره بازنگری می‌شود. وزیر نیرو، تاکید کرد: در جلساتی که با استاندار و مسوولین لرستان داشتیم مقرر شد تا در تخصیص سد معشوره بازنگری شود. اردکانیان تخصیص سد معشوره را بسیار مهم دانست و ادامه داد: در بازدیدهای میدانی از لرستان، احداث مخازن مورد نیاز، تامین آب شرب پایدار و کنترل سیلاب در این استان مورد توجه قرار گرفته است. رضا اردکانیان همچنین افزود: وزارت نیرو ۵۳۶ طرح آب، برق و آبفا با اعتبار ۳۵ هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال در دست اجرا دارد که پیشرفت آنها ۶۴ درصد و نسبت به سایر استان‌ها مطلوب است. در این سفر، ۱۳ طرح حوزه نیرو در لرستان افتتاح می‌شودوی گفت: طی ۲ روز ۱۳ طرح در لرستان افتتاح و بهره برداری شده و می‌شود که علاوه بر این، ارتباط با مردم در این سفر در دستور کار است.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
با وجود قول یک دهه قبل برای حذف یارانه‌های سوخت فسیلی، اقتصادهای پیشرفته جهان یارانه‌های نیروگاه‌های زغال سوز را بیش از دو برابر افزایش داده‌اند و اهداف جوی را به خطر انداخته‌اند. چین و ژاپن که میزبان نشست هفته جاری سران گروه ۲۰ در اوزاکا است، بزرگترین فراهم کنندگان فاینانس دولتی برای نیروگاههای زغال سوز بودند و پس از آنها کشورهای کره جنوبی و هند قرار می‌گیرند. به این ترتیب کشورهای پیشرفته سیستم‌های انرژی کثیف را به کشورهایی که در مراحل اولیه توسعه بi سر می‌برند صادر کرده‌اند. بر اساس گزارش بنیاد تامسون رویترز، زغال سنگ در حال حاضر حدود ۴۰ درصد از برق جهان را تأمین می‌کند. کارشناسان انرژی می‌گویند به دلیل اینکه نیروگاههای زغال سوز جدید حدود ۴۰ سال عمر دارند که طی آن هزینه‌های آنها باید به سرمایه گذاران برگردانده شوند، ساخت نیروگاههای زغال سوز ممکن است کشورها را وادار کند پس از دوران حذف زغال سنگ همچنان به استفاده از این نیروگاه‌ها ادامه دهند.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
میرشکار افزود: شهرک صنعتی کنارک از فعال‌ترین شهرک‌های صنعتی استان است. این شهرک صنعتی بر مبنای مزیت‌ها و قابلیت‌های منطقه ایجاد شده و دارای امکانات مناسبی از جمله (آب و برق، شبکه جمع آوری فاضلاب و ….) است. وی گفت: حدود ۷۰ درصد واحدها، مرتبط با صنایع شیلاتی بوده و بیش ۶۰ درصد کنسرو ماهی کشور با برندهای مختلف در این شهرستان تولید می‌شود و زنجیره صنایع مرتبط اعم پودر ماهی - سردخانه، انجماد، عمل آوری ماهی و میگو -یخسازی-لنجسازی-تولیدقوطی کنسرو ماهی در این شهرک صنعتی کنارک استقرار یافته است.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
وزیرنیرو گفت: منابع، مصارف و تخصیص آب در لرستان بازبینی می‌شود. به گزارش ایسنا، رضا اردکانیان در آئین افتتاح آب شرب شهرستان کوهدشت با بیان اینکه اگر بحرانی وجود دارد، در نحوه برخورد با نعمت الهی یعنی آب است، افزود: با تغییر اقلیم مواجهیم. وی درباره آخرین وضعیت تخصیص آب در لرستان گفت: جلسه مفصلی را هفته‌های قبل در تهران با مجمع نمایندگان و استاندار داشتیم و قرار شد با همکاری مدیران بازدید دقیقی در مورد منابع و مصارف آب لرستان و تخصیص‌ها داشته باشیم که یکی از این موضوعات تخصیص آب به سد تنگ معشوره بود. وی گفت: بدون تردید موضوع احداث مخازن مورد نیاز در لرستان برای تأمین آب شرب برای درازمدت و کنترل سیلاب مدنظر وزارت نیروست. وی گفت: پروژه آبرسانی آب شرب شهرستان کوهدشت راه حل میان مدت است و قطعا پروژه‌های تأمین آب شرب برای این شهرستان حائز اهمیت است و خوشحالیم که برای شرکت در این مراسم و افتتاح سایر پروژه‌ها به لرستان سفر کردیم.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس گفت: در تخصیص آب‌ها سهم لرستان عادلانه داده شود. وی با اشاره به اینکه امروز در این شهرستان بیش از ۳۰ میلیارد تومان پروژه افتتاح و بیش از ۸۰ میلیارد تومان پروژه در دست اقدام داریم، افزود: در مجموع وزارت نیرو ۱۱۰ میلیارد تومان پروژه در این شهرستان دارد و وزارت نیرو بیش از ۲,۰۰۰ میلیارد تومان در استان هزینه کرده است که باید خدمات نظام و دولت بازگو شود تا مردم دلگرم شوند. وی خاطر نشان کرد: اگر سد معشوره با آن کیفیتی که طراحی و شروع شد، انجام شود پلدختر، معمولان، نورآباد و چگینی منتفع خواهند شد چرا که مخزن این سد یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب است. وی گفت: مهار آب و سیل یکی از اهداف سد معشوره است. ملکشاهی تصریح کرد: تخصیص آب به سد معشوره و تخصیص آب از رودخانه و سد سیمره خواسته اصلی مردم ماست.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
با توجه به تحلیل آخرین مدل‌های هواشناسی در ساعات بعدازظهر و اوایل امشب برخی مناطق گیلان و ارتفاعات البرز در استان‌های سمنان، شرق مازندران، گلستان و شرق تهران و در شمال استان‌های آذربایجان غربی، ‌ آذربایجان شرقی، اردبیل و هزمرگان بارش پراکنده باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. همین شرایط برای فردا در برخی مناطق گیلان، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز در استان‌های سمنان و شرق مازندران و در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل و در جنوب غرب استان کرمان و شمال شرق هرمزگان شاهد خواهیم بود. روز شنبه در غالب نقاط کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود و از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده ۱۰ تیرماه با ریزش هوای سرد، کاهش دما و بارش باران برای نوار شمالی کشور پیش بینی شده است. همچنین طی دو روز آینده در نوار شرقی کشور وزش باد شدید پیش بینی شده که در زابل باعث خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد. در این مدت برای استان‌های سمنان، اصفهان، ‌یزد، قم، مرکزی و جنوب استان تهران نیز وزش باد همراه با گرد و خاک پیش بینی شده است.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، بهزاد هرمزی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ۹۴۳ روستای بالای ۲۰ خانوار استان تا سال ۹۷، ۹۱ روستا در سطح ۳ از لحاظ برخورداری از آب شرب قرار داشتند که در سال مالی ۹۷، ۱۵ روستا از نعمت آب شرب پایدار، سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند تا این روستاها به ۷۶ روستا در حال حاضر کاهش یابد. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان اظهار کرد: از این ۱۵ روستایی که در سال مالی ۹۷ آبرسانی شده ۴ روستای آن برای نخستین بار پس از انقلاب در سال مالی جاری از نعمت آب شرب پایدار، سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند. وی افزود: آخرین روستایی که در سال جاری و به مناسبت هفته صرفه‌جویی در مصرف آب، از نعمت آب شرب پایدار، سالم و بهداشتی بهره‌مند شد روستای مهدی‌آباد شهرستان علی‌آبادکتول بوده است. هرمزی گفت: آبرسانی به این روستا با تلاش جهادی نیروهای شرکت آب و فاضلاب روستائی گلستان از سال ۹۵ با حفر و تجهیز یک حلقه چاه، اجرای ۵۰۰ متر خط انتقال، ۵۷۶ متر خط انتقال برق و یک ایستگاه پمپاژ برای این روستا اجرا و راه‌اندازی شده بود. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان افزود: در راستای پایداری آب شرب این روستا این شرکت با خرید همه مصالح و با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوا استان اقدام به احداث یک باب مخزن بتنی زمینی ۳۰۰ مترمکعبی کرد.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به‌گزارش خبرگزاری صدا و سیما از وزارت نیرو (پاون)، محمدولی علاءالدینی در آیین افتتاحیه جشنواره ملی آب همزمان با رویداد ملی سازگاری با کم‌آبی در ساختمان ستادی وزارت نیرو افزود: در نمایشگاه جانبی رویداد ملی سازگاری با کم‌آبی، تعداد ۲۱ شرکت استارتاپی و شتاب‌دهنده مورد حمایت وزارت نیرو قرار گرفته و خوشبختانه ایده‌ها و افکار جوان‌هایی که به عمل ختم شده مورد استقبال واقع شد. مدیرعامل ساتکاب افزود: مباحث استارتاپی در اصطلاح عام به این معناست که در بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات کار‌های خدماتی پرکاربرد تولید و پس از تکامل وارد بازار می‌شود، اما نسل دومی هم به وجود آمده که محصول محور است. وی با بیان اینکه در وزارت نیرو از نسل دوم فعالیت‌های استارتاپی بهره گرفته و وارد مرحله محصول محور شده‌ایم، گفت: زمانی که یک جوان خلاق ایده‌ای را به محصول تبدیل می‌کند به دنبال بازاریابی و جذب سرمایه‌گذار است که در همین رابطه شرکت ساتکاب به نمایندگی از وزارت نیرو محصولات مورد نیاز را از طریق فراخوان اعلام و محصولات استارتاپی مرتبط با آب و برق را از طریق سرمایه‌گذار بخش خصوصی خریداری می‌کند. مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساتکاب تصریح کرد: در نتیجه این اقدام جوان‌های ما به خودباوری می‌رسند و می‌توانند محصول و نظراتشان را بدون توجه به خارج، در داخل کشور ارائه کنند. علاءالدینی افزود: در کنار بحث سازگاری با کم‌آبی موضوعات و مباحثی برای اجرای این سیاست هم به میان می‌آید و به ابزار‌هایی برای اجرای آن نیاز است که اجرای این طرح‌ها از عهده افرادی جوان با ذهن‌های خلاق بر‌می‌آید. وی گفت: شرکت مادر تخصصی ساتکاب در فصل نوین راه‌اندازی، از ظرفیت، همت و تلاش جوان‌های خلاق و مستعد کشور استفاده و در حوزه آب و برق با موضوعاتی همچون مدیریت مصرف، مدیریت تقاضا و حفاظت از منابع آب و خاک فعالیت خود را گسترش می‌دهد.

به انتهای لیست رسیدید

برق

اخبار مرتبط با برق را در این صفحه بخوانید.