برنامه هسته‌ای ایران

برنامه هسته‌ای ایران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز29 دقیقه قبل
حتی در کتاب‌های جغرافیای عرب هم تا نیمه قرن بیستم به‌نام «بحر فارس» یا «خلیج فارس» نوشته شده است. بلگریو در کتاب اول از خلیج فارس نام می‌برد اما در کتاب دوم خود در حالی که از خلیج فارس نام می‌برد اما می‌نویسد بعضی افراد خلیج فارس را خلیج عربی هم می‌دانند. اسم خلیج فارس را تاریخ مشخص کرده است محال است کسی بتواند نام جعلی را به جای خلیج فارس بگذارد. مهدی حسن زاده در خراسان نوشت: روز گذشته، رئیس کل بانک مرکزی از تغییر اولویت بانک مرکزی از مدیریت بازار ارز به مهار تورم خبر داد. آمارها نشان می‌دهد که هم اینک بانک‌های خصوصی بزرگ‌ترین بدهکاران به بانک مرکزی از منظر اضافه برداشت هستند.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
خروج نیروهای آمریکایی از منطقه از جمله مطالبات اصلی ایران و متحدان منطقه‌ای‌اش پس از ترور شهید سلیمانی بود. ۷ دی ۱۳۹۶؛ آغاز اعتراضات خیابانیهفتم دی ۱۳۹۶ سرآغاز اتفاقاتی بود که چندین روز کشور را درگیر خود کرد. ۱۹ دی ۱۳۹۵؛ درگذشت اکبر هاشمی‌رفسنجانیشامگاه ۱۹ دی ۱۳۹۵ خبری ایرانیان و حتی جهانیان را دچار شوک کرد. ۲۱ دی ۱۳۹۰؛ ترور شهید مصطفی احمدی‌روشنشهید مصطفی احمدی‌روشن معاون بازرگانی سایت هسته‌ای نطنز و دانش‌آموخته رشته مهندسی شیمیاز دانشگاه صنعتی شریف بود. ۲۲ دی ۱۳۸۸؛ ترور شهید مسعود علی‌محمدیبامداد ۲۲ دی ۱۳۸۸ شهید مسعود علی‌محمدی استاد فیزیک دانشگاه تهران هنگام بیرون آمدن از منزلش بر اثر انفجار یک بمب کنترل از راه دور در قیطریه تهران ترور شد و به شهادت رسید.
افکارنیوزافکارنیوز3 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشحاج قاسم سلیمانی که شهادت او، از کشمیر تا نیجریه قیامت بر پا کرد، فقط یک شخص نیست، شخصیتی دارای «جامعیت» و «مانعیت» است. در اوج این فشار منتهی به برجام، نام سردار سلیمانی و همرزمان بدون مرزش درخشیدن گرفت. ۴- قاسم سلیمانی، فرمانده خط شکنی بود که با تولید و مهندسی قدرت، نقشه سه دولت آمریکا برای منطقه را نابود کرد. ترور سلیمانی، فقط یک رویداد در فرودگاه بغداد و در بامداد ۱۳ دی ماه نبود؛ بلکه روندی دست کم ۱۰ ساله بود. ترور شخصیت سپاه، جنایتی به مراتب بزرگتر از ترور سلیمانی است و در متن همان نقشه اصلی (دستور فروردین ماه ترامپ برای تحریم و ترور سپاه) انجام می‌گیرد کدام محافل و با چه انگیزه‌هایی می‌خواهند سلیمانی با مرام را به یک شخص درگذشته و بی خط (!)

این دی ماه پرحادثه

5+
ایسناایسنا6 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «محمد ایمانی» در «سرمقاله روزنامه کیهان» نوشت: حاج قاسم سلیمانی که شهادت او، از کشمیر تا نیجریه قیامت بر پا کرد، فقط یک شخص نیست، شخصیتی دارای «جامعیت» و «مانعیت» است. در اوج این فشار منتهی به برجام، نام سردار سلیمانی و همرزمان بدون مرزش درخشیدن گرفت. ۴- قاسم سلیمانی، فرمانده خط شکنی بود که با تولید و مهندسی قدرت، نقشه سه دولت آمریکا برای منطقه را نابود کرد. ترور سلیمانی، فقط یک رویداد در فرودگاه بغداد و در بامداد ۱۳ دی ماه نبود؛ بلکه روندی دست کم ۱۰ ساله بود. ترور شخصیت سپاه، جنایتی به مراتب بزرگتر از ترور سلیمانی است و در متن همان نقشه اصلی (دستور فروردین ماه ترامپ برای تحریم و ترور سپاه) انجام می‌گیرد کدام محافل و با چه انگیزه‌هایی می‌خواهند سلیمانی با مرام را به یک شخص درگذشته و بی خط (!)
ایرناایرنا14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تاس از برلین؛ پوتین در حاشیه نشست صلح لیبی، همچنین ابراز امیدواری کرد که مذاکرات درباره این کشور شمال آفریقا تا پایان درگیری‌ها و بحران ادامه یابد. خبرگزاری رویترز از برلین گزارش داد: پوتین روز یکشنبه همچنین ابراز امیدواری کرد که کنفرانس صلح لیبی در برلین، پیشرفت‌‌های بیشتری را برای پایان دادن به درگیری‌ها در این کشور به‌ ارمغان آورد. کنفرانس صلح لیبی روز یکشنبه با حضور سران جناح‌‌های رقیب این کشور در برلین آغاز به کار کرد. «خلیفه حفتر» فرمانده نیروهای موسوم به «ارتش ملی لیبی» و «فائز السراج» نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی در این کنفرانس حضور دارند. حدود ۸۰۰ خبرنگار از سراسر جهان، کنفرانس صلح لیبی در برلین را پوشش خبری می‌دهند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، نخست وزیر صهیونیستی یکشنبه در نشست کابینه گفت که هفته جاری با سران جهان درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت‌وگو می‌کند. به نوشته روزنامه «جروزالم پست» قرار است هفته جاری پنجمین مجمع جهانی هولوکاست در بیت المقدس با حضور برخی سران و مقامات جهانی برگزار شود. «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه و ۳۴ سران دیگر جهانی قرار است در این مجمع شرکت کنند. گفته می‌شود رئیس جمهور فرانسه سه شنبه شب وارد سرزمین‌های اشغالی می‌شود. فرانسه به تازگی از اعزام ناو هوپایمابر خود به خاورمیانه خبر داده است.
جام نیوزجام نیوز16 ساعت قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، نخست وزیر صهیونیستی در نشست کابینه گفت که هفته جاری با سران جهان درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت‌وگو می‌کند. قرار است هفته جاری پنجمین مجمع جهانی هولوکاست در بیت المقدس با حضور برخی سران و مقامات جهانی برگزار شود. «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه و ۳۴ سران دیگر جهانی قرار است در این مجمع شرکت کنند. گفته می‌شود رئیس جمهور فرانسه سه شنبه شب وارد سرزمین‌های اشغالی می‌شود. فرانسه به تازگی از اعزام ناو هوپایمابر خود به خاورمیانه خبر داده است.
فارسفارس16 ساعت قبل
نخست وزیر رژیم صهیونیستی قصد دارد طی روزهای آینده با سران کشورهای جهان از جمله فرانسه و روسیه درباره آخرین تحولات منطقه و برنامه هسته‌ای ایران گفت‌وگو کند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نخست وزیر صهیونیستی یکشنبه در نشست کابینه گفت که هفته جاری با سران جهان درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت‌وگو می‌کند. به نوشته روزنامه «جروزالم پست» قرار است هفته جاری پنجمین مجمع جهانی هولوکاست در بیت المقدس با حضور برخی سران و مقامات جهانی برگزار شود. «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه و ۳۴ سران دیگر جهانی قرار است در این مجمع شرکت کنند. گفته می‌شود رئیس جمهور فرانسه سه شنبه شب وارد سرزمین‌های اشغالی می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها20 ساعت قبل
این نشریه تصویر نامه‌ای را منتشر کرده که نشان می‌دهد یک مقام ارشد هسته‌ای ایران در سال ۱۳۸۰ درخواست می‌کند پارامتر‌های مورد‌نیاز نصب کلاهک جنگی روی موشک ارائه شود. لازم به ذکر است، نشریه ساندی‌تایمز در سال ۱۳۸۷ از فخری‌زاده به ‌عنوان «پدر برنامه هسته‌ای نظامی ایران» نام برده بود. به ادعای دیلی‌میل، این اسناد نشان‌دهنده «بعد نظامی» برنامه هسته‌ای ایران است، با وجود این‌که مقام‌های ایران همواره گفته‌اند برنامه خود را از مطالعات «امکان‌سنجی» فراتر نبرده‌اند. دیلی‌میل در ادامه نوشته است، سند مذکور حاکی از این که ایران درصدد بوده به یک «کشور هسته‌ای آماده عملیات» تبدیل شود. سوم: اسرائیلی‌ها دور جدیدی از فضاسازی علیه برنامه هسته‌ای ایران در شرایطی که برجام در آستانه فروپاشی است آغاز کرده‌اند.
جام نیوزجام نیوز22 ساعت قبل
به عبارت دیگر ایران در توافق برجام به ازای دادن امتیازات زیاد، از بخش زیادی از امتیازات تعیین شده در متن برجام برای ایران محروم ماند. این محرومیت نه دلیل حقوقی و نه اقتصادی داشت اما فشار امنیتی آمریکا باعث شکل‌گیری آن شده بود. محدود شدن کانال مالی ایران در دوبی با فشار آمریکا و آغاز سیر صعودی ارز از نتایج شدت گرفتن فشار امنیتی دولت آمریکا بود. صرفا مذاکره با آمریکا، گرفتن وعده‌هایی مانند کانال مالی ایران و اروپا که تا لحظه نگارش این گزارش حتی یک تراکنش مالی در قالب این کانال بین ایران و اروپا انجام نشده است. درواقع مجموعه اقتصاد ایران مدت‌ها پیش از اعمال حقوقی تحریم‌ها تحت تاثیر فشارهای امنیتی دولت آمریکا بر شرکای تجاری خود، آثار تحریم‌ها را لمس کرده بود.
ایرناایرنا22 ساعت قبل
این گام اعضای اروپایی برجام زمانی برداشته شد که برخی انتظار شنیدن خبری راجع به اجرای سازوکارهای مالی و تجاری اروپا را داشتند. بر پایه گزارش‌های فصلی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران همواره به تعهدات برجامی خود پایبند بوده تا شاید در غیاب و کارشکنی آمریکا، طرف اروپایی به تعهدات خود جامه عمل بپوشاند. این سازو کار که با عنوان اختصاری عبارت «ابزار مبادلات تجاری» به ثبت رسیده و مقر آن در پاریس است تاکنون اقدام قابل توجهی در راستای ادای تعهدات اروپایی انجام نداده‌است. وی در زمینه اخبار مبنی بر تهدید آمریکا علیه کشورهای اروپایی برای اعمال تعرفه گمرکی ۲۵ درصدی بر صادرات خودروهای اروپایی در صورت حمایت این کشورها از برجام گفت: بیان یا تهدید، هرطور که می‌خواهید تعبیر کنید؛ بله آن را تایید می‌کنم. سه کشور اروپایی باقی‌مانده برجام را فروختند تا از تعرفه‌های جدید ترامپ رهایی پیدا کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
به گزارش مشرق، پس از چندین دوره مذاکره، ۲۴ نوامبر ۲۰۱۳ (۳ آذر ۱۳۹۲)، توافق موقت ژنو بر سر برنامه هسته‌ای ایران بین ایران و کشورهای ۱+۵ در ژنو سوییس امضا شد. همان‌طور که کشورها روی یک توافق بلندمدت کار می‌کردند، این موضوع با متوقف شدن بخش‌هایی از برنامه هسته‌ای ایران در عوض کاهش تحریم‌های اقتصادی علیه ایران همراه بود. برای راه‌اندازی و عملیاتی کردن کانال، یک کارگروه اجرایی متشکل از نمایندگان کشورهای ۱+۵ شکل گرفت و این کارگروه طرز کار کانال خرید برجام را مشخص کرد. البته کانال خرید برجام قبل از خروج آمریکا از برجام نیز کارایی چندانی نداشت. از منظر آمریکا و اروپا تعهدات ایران در رابطه با نظارت و راستی‌آزمایی آژانس بسیار مهم‌تر از تعهدات عملیاتی است.
ایرناایرنا1 روز قبل
برایان هوک در گفت وگو با نشریه ساندی‌تایمز ادعا کرد که ایران بارها برجام را نقض کرده و این توافق ارزش نگه داری ندارد. هوک در ادامه اعاهای خود افزود، فشارها از ناحیه مردم ایران و کاخ سفید، گزینه‌های بدی را برای دولت ایران باقی گذاشته است. جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده در صورت رفع تحریم‌ها و منتفع شدن ایران از منافع برجام، آماده بازگشت به تعهدات برجامی خود است. هوک ادعا کرد که با حذف فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ثبات در خاورمیانه افزایش خواهد یافت. این سیاستمدار آمریکایی بدون اشاره به حمله انتقام‌جویانه و مقتدرانه ایران علیه دو پایگاه نظامی آمریکا در عراق، مدعی شد که «ایران عقب کشیده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
اسلام‌آباد خواستار خویشتنداریشاه‌محمود قریشی هفته گذشته و پیش از سفر رسمی خود به ایالات‌متحده، برای دیدار و گفت‌وگو با سران جمهوری اسلامی وارد تهران شد. وزارت‌خارجه پاکستان پیش از ورود شاه‌محمود قریشی به تهران با انتشار بیانیه‌ای از تنش‌های پیش آمده پس از ترور سردار قاسم سلیمانی در منطقه ابراز نگرانی کرده و خواستار خویشتنداری ایران و آمریکا شده بود. برای اسلام‌آباد بهتر آن است که دو کشور بزرگ مسلمان منطقه یعنی ایران و عربستان رابطه خوبی با هم داشته باشند. او گفت که ایران در هر صورت - چه با میانجی و چه بدون میانجی- آماده است با عربستان مذاکره کند. قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درخصوص برنامه هسته‌ای ایران ۱۵۹ صفحه است که احتمالا طولانی‌ترین قطعنامه سازمان ملل است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
به عبارت دیگر ایران در توافق برجام به ازای دادن امتیازات زیاد، از بخش زیادی از امتیازات تعیین شده در متن برجام برای ایران محروم ماند. محدود شدن کانال مالی ایران در دوبی با فشار آمریکا و آغاز سیر صعودی ارز از نتایج شدت گرفتن فشار امنیتی دولت آمریکا بود. این اتفاق موجب توقف ارتباط مالی شبکه بانکی ایران با هالک بانک ترکیه و قطع کانال مالی ایران در ترکیه شد. درواقع مجموعه اقتصاد ایران مدت‌ها پیش از اعمال حقوقی تحریم‌ها تحت تاثیر فشارهای امنیتی دولت آمریکا بر شرکای تجاری خود، آثار تحریم‌ها را لمس کرده بود. دولت آمریکا که پیش از حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد، ایران را به حمله نظامی تهدید کرده بود، بعد از اقدام ایران، هیچ اقدامی انجام نداد و حتی پیشنهاد مذاکره را دوباره مطرح کرد و این حرکت از نگاه تحلیل‌گران بین‌المللی یک عقب‌نشینی بسیار جدی بود.
ایرناایرنا1 روز قبل
«جان برد» ریاست تهیه گزارش ضد ایرانی پویش دوستان اسرائیل را برعهده دارد. این تحولات در حالی صورت می‌گیرد که سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و المان بر اثر فشارهای آمریکا، مکانیسم حل اختلاف در برجام را فعال کرده‌اند. شنیده‌ها حاکی است که «جان برد» هفته گذشته، پیش از نشست فوق‌العاده مجلس عوام درباره ایران با تعدادی از نمایندگان مجلس ملاقات کرده است. اما نشانه‌های این ملاقات را می‌توان در اظهارات وزیر امور خارجه انگلیس پیدا کرد که در نشست فوق‌العاده روز دوشنبه گذشته پارلمان از احتمال اعمال تحریم‌های مستقل علیه ایران سخن گفت. تهران بارها اعلام کرده در صورت رفع تحریم‌ها و منتفع شدن ایران از منافع برجام، آماده بازگشت به تعهدات برجامی خود است.
فارسفارس1 روز قبل
معاون وزیر خارجه روسیه با انتقاد از اظهارات نخست‌وزیر انگلیس در مورد لزوم مذاکره مجدد در مورد برنامه هسته‌ای ایران، گفت این صحبت‌ها نشان می‌دهد لندن از دستورکار واشنگتن در قبال ایران پیروی می‌کند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه روز شنبه از موضع‌گیری اخیر «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس علیه توافق هسته‌ای با ایران انتقاد کرد. جانسون هفته گذشته با بیان اینکه ایران باید درخواست «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای مذاکره مجدد در مورد برنامه هسته‌ای را بپذیرد، گفت می‌توان برجام را با «توافق ترامپ» جایگزین کرد. «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس هفته گذشته در یک سخنرانی در پارلمان این کشور گفت: «حکومت ایران با یک انتخاب مواجه است. رژیم [ایران] می‌تواند گام‌هایی برای کاستن از تنش‌ها برداشته و به مبانی بنیادین قوانین بین‌المللی پایبند باشد یا هر روز بیش از پیش در انزوای اقتصادی و سیاسی فروخواهد رفت.» (جزئیات بیشتر) انتهای پیام/م
ایرناایرنا1 روز قبل
این اقدام به تعبیر بسیاری از ناظران اولین گام مهم اقتصادی و سیاسی انگلیس برای اعلام وفاداری به آمریکا بشمار می‌رود. طبق قوانین انگلیس فیلم‌برداری از داخل ساختمان دادگاه به جز دادگاه عالی این کشور از سال ۱۹۲۵میلادی ممنوع اعلام شد. گام سومنخست وزیر انگلیس در حوزه برجام هم چرخش آشکاری را از خود نشان داده و دیکته دونالد ترامپ را روایت می‌کند. نخست وزیر انگلیس مدعی شد: بهتر است با همکاری یکدیگر، «توافق با ترامپ» را جایگزین توافق برجام کنیم. اولین بار اوایل سال ۲۰۰۱ بخش هایی از حزب‌الله لبنان در انگلیس تحریم شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، وضعیت تحریم‌های ایران از قبل و بعد از امضای برجام تا خروج آمریکا از آن تغییر شکل‌های زیادی داشته است. به عبارت دیگر ایران در توافق برجام به ازای دادن امتیازات زیاد، از بخش زیادی از امتیازات تعیین شده در متن برجام برای ایران محروم ماند. محدود شدن کانال مالی ایران در دوبی با فشار آمریکا و آغاز سیر صعودی ارز از نتایج شدت گرفتن فشار امنیتی دولت آمریکا بود. این اتفاق موجب توقف ارتباط مالی شبکه بانکی ایران با هالک بانک ترکیه و قطع کانال مالی ایران در ترکیه شد. درواقع مجموعه اقتصاد ایران مدت‌ها پیش از اعمال حقوقی تحریم‌ها تحت تاثیر فشارهای امنیتی دولت آمریکا بر شرکای تجاری خود، آثار تحریم‌ها را لمس کرده بود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه «تاگس اشپیگل»، دولت آلمان این مسئله را تأیید کرده است که آمریکا در مناقشات درباره برنامه هسته‌ای ایران اتحادیه اروپا را به تصویب تعرفه‌های گمرکی بالا بر تولیدات خودروی این اتحادیه تهدید کرده است. به نوشته هفته نامه «اشپیگل»، البته این تهدیدات آمریکا توسط سه کشور اروپایی شرکت کننده در مذاکرات هسته‌ای یعنی آلمان، فرانسه و انگلیس رد شده است. پیش از این هم روزنامه «واشنگتن پست»، در گزارشی از تهدیدات گمرکی آمریکا علیه اروپا در صورت خارج نشدن از برجام و برای وادار کردن این اتحادیه برای فعال کردن ساز و کار حل اختلافات در برجام خبر داده بود. آمریکا در سال ۲۰۱۸ از توافق هسته‌ای با ایران خارج شده و یک سیاست فشار حداکثری علیه ایران را در پیش گرفت. آلمان، فرانسه و انگلیس روز سه‌شنبه گذشته با انتشار بیانیه‌ای از فعال کردن ساز و کار حل اختلاف در برجام به بهانه نقض این توافق از طرف ایران خبر دادند.
ایمناایمنا2 روز قبل
روزنامه آرمان ملی، در صفحه نخست امروز با تیتر «صراحت‌های دیرهنگام رئیس جمهور!» به انعکاس اظهارات رئیس جمهور پرداخت و نوشت: رئیس‌جمهور که این روزها از سوی افکار عمومی بابت مسائل زیادی از جمله مسائل اقتصادی تحت فشار است، در سخنرانی روز پنجشنبه خود این مشکلات را ناشی از سیاست خارجی کشور توصیف کرد و افزود که بدون حل مشکل سیاست خارجی این مشکلات حل شدنی نیست. مردم از کشمیر تا آفریقا همدردی و عزاداری کردند که این یک حادثه کم‌نظیر و بیانگر قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران است. مکانیسم ماشه جزئی از سازوکار توافق هسته‌ای است که درصورت اجرایی نشدن تعهدات یک طرف، طرف مقابل می‌تواند بخش یا تمامی تعهدات برجامی خود را متوقف کند. بر این اساس طبق بندهای توافق هسته‌ای درصورت عملی نشدن تعهدات هر یک از طرفین برجام، مشکلات از طریق رایزنی‌ها در کمیسیون مشترک برطرف خواهد شد. این در حالی است که در نبود این ابزار، نرخ سود در گذشته به شکل دستوری و بخشنامه‌ای تنظیم می‌شده است؛ رویکردی که عمدتا نتوانسته اهداف سیاست‌گذار پولی را در مدیریت نرخ سود برآورده کند.
فراروفرارو2 روز قبل
خبرگزاری آسوشیتد پرس در گزارشی اقامه نماز جمعه این هفته تهران به امامت رهبر معظم انقلاب را بازتاب داده و به بازنشر برخی محور‌های خطبه نماز جمعه ایشان در بهمن ۱۳۹۰ و تهدید آمریکا و رژیم صهیونیستی پرداخت. به گزارش ایسنا، خبرگزاری آسوشیتد پرس حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران را در نماز جمعه این هفته مورد توجه قرار داده و نوشت: رهبر ایران، روز جمعه در تهران برای اولین بار از سال ۲۰۱۲ در مراسم نماز جمعه شرکت خواهد کرد و حضور او پس از ترور فرمانده ارشد ایران [سردار شهید قاسم سلیمانی] در پی حمله هوایی آمریکا و حادثه هواپیمای مسافربری اوکراینی در ایران انجام خواهد شد. این خبرگزاری در گزارش خود آورده است: رهبر انقلاب اسلامی ایران در آخرین نماز جمعه‌ای که در فوریه سال ۲۰۱۲ شرکت کرده بود، رژیم صهیونیستی را یک «غده سرطانی» نامید و وعده کرد که از هر کسی که به مقابله با آن بپردازد حمایت خواهد شد. آسوشییتد پرس می‌نویسد: ایشان همچنین درباره هرگونه حمله آمریکا به برنامه هسته‌ای ایران هشدار داده و گفتند که آمریکا «ده برابر» خسارت خواهد دید.
وانانیوزوانانیوز2 روز قبل
توجه ویژه رسانه‌های عربی به اقامه نماز جمعه این هفته به امامت رهبریتوجه ویژه رسانه‌های عربی به اقامه نماز جمعه این هفته به امامت رهبریستاد نمازجمعه تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در طلیعه گام دوم انقلاب، نماز جمعه این هفته به امامت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی)، رهبر معظم انقلاب برگزار می‌شود؛ موضوعی که به طور گسترده از سوی رسانه‌های عربی بازتاب داده شده است. به گزارش وانانیوز، شبکه سعودی العربیه در این باره نوشت: بعد از هشت سال رهبر ایران خطبه نماز جمعه را می‌خواند. در ادامه این گزارش آمده است که رسانه‌های ایرانی انگیزه رهبری برای امامت نماز جمعه در این هفته و همچنین موضوع خطبه را اعلام نکرده‌اند. روزنامه الشرق الاوسط نیز در گزارشی نوشته است که رهبر ایران پس از هشت سال امروز امامت نماز جمعه را برعهده می‌گیرد و در آن خطبه می‌خواند. روزنامه ایلاف نیز در این باره نوشت: آیت الله خامنه‌ای، رهبر ایران که معمولا امامت نماز جمعه را به دیگر علمای دین می‌سپرد، امروز شخصا امامت نماز جمعه را برعهده دارد.
وانانیوزوانانیوز2 روز قبل
خبرگزاری آسوشیتد پرس در گزارشی اقامه نماز جمعه این هفته تهران به امامت رهبر معظم انقلاب را بازتاب داده و به بازنشر برخی محورهای خطبه‌ نماز جمعه ایشان در بهمن ۱۳۹۰ و تهدید آمریکا و رژیم صهیونیستی پرداخت. به گزارش وانانیوز، خبرگزاری آسوشیتد پرس حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران را در نماز جمعه این هفته مورد توجه قرار داده و نوشت: رهبر ایران، روز جمعه در تهران برای اولین بار از سال ۲۰۱۲ در مراسم نماز جمعه شرکت خواهد کرد و حضور او پس از ترور فرمانده ارشد ایران [سردار شهید قاسم سلیمانی] در پی حمله هوایی آمریکا و حادثه هواپیمای مسافربری اوکراینی در ایران انجام خواهد شد. این خبرگزاری در گزارش خود آورده است: رهبر انقلاب اسلامی ایران در آخرین نماز جمعه‌ای که در فوریه سال ۲۰۱۲ شرکت کرده بود، رژیم صهیونیستی را یک «غده سرطانی» نامید و وعده کرد که از هر کسی که به مقابله با آن بپردازد حمایت خواهد شد. آسوشییتد پرس می‌نویسد: ایشان همچنین درباره هرگونه حمله آمریکا به برنامه هسته‌ای ایران هشدار داده و گفتند که آمریکا «ده برابر» خسارت خواهد دید. انتهای پیام
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
خبرگزاری فرانسه نیز پیش از آغاز نماز جمعه تهران، توجه مخاطبان خود را به امامت مقام معظم رهبری بعد از هشت سال در این فریضه دینی جلب کرد. این رسانه اروپایی با بیان اینکه آیت‌الله خامنه‌ای آخرین بار در سال ۲۰۱۲ (۱۳۹۰) نماز جمعه را امامت کرده بود، نوشت: «آن موقع، ‌ در زمان بحران مسئله هسته‌ای ایران بود. نماز جمعه امروز تهران در مقطعی مهموبگاه کانادایی گلوب اند میل در گزارشی برگزاری نماز جمعه تهران به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران را در زمانی حساس عنوان کرده است. در این گزارش گفته شده که امروز، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران برای اولین بار از سال ۲۰۱۲، امامت نماز جمعه تهران را برعهده خواهد داشت. در گزارش گلوب‌اندمیل گفته شده که رهبر معظم انقلاب، آخرین بار در نماز جمعه سال ۲۰۱۲ رژیم صهیونیستی را یک «غده سرطانی» خوانده بود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
در گفت وگوی تلفنی با رئیس شورای اروپادفتر مطبوعاتی کاخ کرملین مقر رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد: ولادیمیر پوتین و شارل میشل رئیس شورای اروپا امروز در گفت وگوی تلفنی درخصوص مسائل مهم بین المللی از جمله توافق هسته‌ای با ایران تبادل نظر کردند. پوتین در مورد وضعیت پیرامون برنامه هسته‌ای ایران بر اهمیت ادامه اقدامات برای حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تاکید کرد. پوتین و میشل در ادامه گفت وگوی تلفنی درباره مساله حل و فصل اوضاع مناطق جنوب شرق اوکراین تبادل نظر کردند. دو طرف بر لزوم اجرای مجموعه تدابیر پیش بینی شده در توافقنامه مینسک و ضرورت اجرای کامل و بدون قید و شرط تصمیمات گرفته شده در مذاکرات در فرمت نورماندی توسط طرف‌های مناقشه تاکید کردند. گروه نورماندی از کشورهای روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان تشکیل شده و تاکنون سران این چهار کشور چندین اجلاس برای حل مساله اوکراین برگزار کرده‌اند.
فراروفرارو3 روز قبل
حمله جدید در شرایطی انجام شد که در پرتو تنش‌های هسته‌ای میان ایران و غرب، اسرائیلی‌ها برای تشدید تحرکات خود علیه ایران آماده می‌شوند. نتانیاهو همچنین با ادعای اینکه اسرائیل دقیقا می‌داند چه چیزی در برنامه هسته‌ای ایران در جریان است، مدعی شد که اسرائیل به ایران اجازه نخواهد داد که به بمب اتمی دست یابد. ارزیابی سالانه اطلاعات ارتش اسرائیل به تازگی تمام شده و به تصمیم سازان اسرائیل تحویل داده شده است. در ارزیابی دستگاه اطلاعاتی ارتش اسرائیل ادعا شده که ایران دشمن اصلی اسرائیل است که در اثر ناآرامی‌های داخلی و فقدان سردار سلیمانی تضعیف شده است. اواخر دسامبر ۲۰۱۹، آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، تصریح کرد ارتش اسرائیل در سراسر منطقه - به شکل علنی و سری - عملیات می‌کند تا به رغم تحمل ریسک جنگ، طرح‌های ایران و نایبانش را خنثی کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، هم درباره هویت مسافران هواپیمای سانحه‌دیده گفته است ۱۳۸ نفر عازم کانادا بودند که از این تعداد، ۶۳ نفر کانادایی بوده‌اند. او البته گفته که «دولت کانادا تلاش می‌کند تا اجساد جان‌باختگان سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی هرچه سریع‌تر به کانادا بازگردند، اما این اقدام ممکن است هفته‌ها و «شاید ماه‌ها» به طول انجامد». اما به دنبال قطع رابطه کانادا با ایران، اتباع برای مسائل کنسولی نیازمند تردد هستند و اغلب امور کنسولی خود را در کشورهای دیگر انجام می‌دهند. ما انتظار داریم که دولت ایران اطلاعات و پاسخ‌های خود را درباره شرایط منتهی به این تراژدی در اختیار ما بگذارد». فریلند تأکید کرده که از تمام ابزارهای در اختیار دولت کانادا برای کسب اطلاعات بیشتر استفاده خواهد کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
علاوه برای آمریکا قصددارد بن بست سازی برای ایرانرا اجرا کند و همچنین آمریکا قصد جنگ با ایران راندارد. جمهوری اسلامی ایران اگر بخواهد صنعت هسته‌ای را ارتقا دهد این توانایی در داخل کشور وجود دارد. دو مساله در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در اولویت قرار دارد. در سطح منطقه‌ای بازیگران متنوع دولتی و غیر دولتی بسیاری حضور دارند که جمهوری اسلامی ایران یکی از آنها است. در نهادهای فکری و امنیتی آمریکا این بحث وجود دارد که ترامپ در پی سوق دادن آمریکا به وضعیت جنگی در برابر جمهوری اسلامی ایران است.

به انتهای لیست رسیدید