برنی سندرز

برنی سندرز

ایرناایرنا2 ساعت قبل
او وعده داد، امریکایی‌ها را به مریخ می‌فرستد و کاری می‌کند که ظرف ۴ سال ایدز و سرطان در سراسر ۵۰ ایالت امریکا ریشه‌کن شود. هیچ‌کس نمی‌داند چرا ترامپ در نخستین سخنرانی انتخاباتی خود بحث فرستادن امریکایی‌ها به مریخ را پیش کشید اما درباره وعده ریشه‌کن کردن ایدز و سرطان، بسیاری از تحلیلگران معتقدند، این وعده احتمالا در واکنش به سخنان هفته گذشته جو بایدن، کاندیدای پیشتاز دموکرات‌ها بود. عجیب و غریب بودن وعده‌های انتخاباتی ترامپ شاید در آن فضای انتخاباتی حاکم بر استادیوم ۲۰ هزار نفری «آموی سنتر اورلاندو» و در میان تشویق حامیان دوآتشه ترامپ گم شد اما به هیچ‌وجه از چشم رسانه‌ها و ناظران داخلی و بین‌المللی دور نماند. «دانیل وسل»، یک مقام دموکرات دیگر هم درباره این سخنرانی ترامپ گفت: رأی‌دهندگان امشب هیچ چیز جدیدی نشنیدند. این انتقادها از نخستین سخنرانی انتخاباتی ترامپ در حالی است که ناظران یک نگرانی عمده دیگر هم دارند.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
اینکه رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرده مردم این کشور خواستار ریاست‌جمهوری وی در چند دوره متوالی هستند تنها یک تاکتیک تبلیغاتی برای ایجاد رعب و وحشت قلمداد می‌شود. منتقدان ترامپ معتقدند که وی با این سخنان سعی دارد تا ریاست جمهوری خود را برای چند دوره تمدید کند و از سوی دیگر سخنان او به منزله نقض قانون اساسی ایالات متحده قلمداد می‌شود. در زمانی که جرج واشنگتن به ریاست جمهوری آمریکا رسید، مدت ریاست جمهوری دو سال بود و او به اصرار جفرسون دو سال دیگر رئیس جمهور آمریکا باقی ماند. پس از مرگ روزولت الحاقیه‌ای به قانون اساسی آمریکا اضافه شد که مدت ریاست جمهوری را چهار ساله و نهایتا دو دوره متوالی قرار داده بود و تا به امروز این اصل و سنت پابرجاست. وی در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری‌خواهان و شخص ترامپ به دنبال جنگ و جدال نیستند اما تمرکز خود را برای آنکه در دور دوم پیروز شوند به داخل معطوف کرده‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
او وعده داد، امریکایی‌ها را به مریخ می‌فرستد و کاری می‌کند که ظرف ۴ سال ایدز و سرطان در سراسر ۵۰ ایالت امریکا ریشه‌کن شود. هیچ‌کس نمی‌داند چرا ترامپ در نخستین سخنرانی انتخاباتی خود بحث فرستادن امریکایی‌ها به مریخ را پیش کشید اما درباره وعده ریشه‌کن کردن ایدز و سرطان، بسیاری از تحلیلگران معتقدند، این وعده احتمالا در واکنش به سخنان هفته گذشته جو بایدن، کاندیدای پیشتاز دموکرات‌ها بود. عجیب و غریب بودن وعده‌های انتخاباتی ترامپ شاید در آن فضای انتخاباتی حاکم بر استادیوم ۲۰ هزار نفری «آموی سنتر اورلاندو» و در میان تشویق حامیان دوآتشه ترامپ گم شد اما به هیچ‌وجه از چشم رسانه‌ها و ناظران داخلی و بین‌المللی دور نماند. «دانیل وسل»، یک مقام دموکرات دیگر هم درباره این سخنرانی ترامپ گفت: رأی‌دهندگان امشب هیچ چیز جدیدی نشنیدند. این انتقادها از نخستین سخنرانی انتخاباتی ترامپ در حالی است که ناظران یک نگرانی عمده دیگر هم دارند.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ برنی سندرز، سناتور و نامزد انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا در توئیتر نوشت: «گزارش جدید سازمان ملل آنچه را سیا پیشتر اعلام کرده بود تایید می‌کند. محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی دستور قتل جمال خاشقجی را صادر کرده است. زمان آن فرارسیده است تا آمریکا در روابط خود با این رژیم بی‌رحم تجدید نظر کند و به حمایت از جنگ فاجعه‌بار یمن پایان دهد.»
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد12 ساعت قبل
رئیس‌جمهور آمریکا سخنانش را در چند محور مطرح کرد. نکته قابل ذکر این است که مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا، قبل از پرزیدنت ترامپ سخنرانی کرد. ترامپ سخنرانی روز سه‌شنبه خود را نقطه عطف و لحظه‌ای دراماتیک در تلاش خود برای دور دوم ریاست‌جمهوری نامید. به نوشته نیویورک‌تایمز و برخی دیگر از منابع خبری مانند سی‌بی‌اس، نقطه ثقل سخنرانی ترامپ دو چیز بود: «اقتصاد» و «مهاجرت». با این حال دستیاران رئیس‌جمهور آمریکا اشاره کرده‌اند که او در نظرسنجی‌های سال ۲۰۱۶ هم عقب‌تر از دیگران در نظر گرفته می‌شد.

نظرسنجی‌ها حامل خبرهای خوبی برای ترامپ نیست

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
نظرسنجی‌ها، حامل خبرهای خوبی برای ترامپ نیست و احتمال شکست او در برابر سه نامزد دموکرات، جو بایدن، برنی سندرز و الیزابت وارن را نشان می‌دهدبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما شبکه سعودی العربیه، اعلام کرد: نتایج نظرسنجی‌ها در آمریکا، حامل خبرهای خوبی برای دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور نیست. نادیا البلبیسی خبرنگار شبکه تلویزیونی العربیه در واشنگتن، درباره آغاز رسمی تبلیغات انتخاباتی دونالد ترامپ گفت: دونالد ترامپ ایالت تعیین کننده فلوریدا را که در انتخابات قبلی در آن پیروز شد، برای اعلام آغاز رسمی تبلیغات انتخاباتی اش انتخاب کرد. اما نظرسنجی‌ها، حامل خبرهای خوبی برای او نیست و احتمال شکست او در برابر سه نامزد دموکرات یعنی جو بایدن، برنی سندرز و الیزابت وارن را نشان می‌دهد. در ادامه این گزارش آمده است: ترامپ از مردم خواست شعار جدید تبلیغاتی او را انتخاب کنند. شمار زیادی از قانونگذاران دموکرات از جمله بعضی از نامزدهای ریاست جمهوری، خواهان اتخاذ تدابیری برای برکناری دونالد ترامپ هستند.

گذشت زمان به سود ترامپ نیست

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
محمد محسن گزارشگر شبکه تلویزیونی المیادین، گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با امضای خروج واشنگتن از توافقنامه هسته‌ای ایران، کار درستی صورت نداد. در ادامه این گزارش آمده است: گذشت زمان به سود ترامپ نیست و مخالفان داخلی و خارجی او به خوبی از این مسئله آگاهی دارند. عکس رئیس جمهور آمریکا با رئیس کره شمالی، فقط نتیجه موقت برای دونالد ترامپ به همراه داشت. گزارشگر شبکه المیادین خاطرنشان کرد: آمارهایی که منتشر می‌شود به سود ترامپ نیست. ترامپ در حالی تهدیدات خود را کاهش داد که شاهد کاهش یافتن شانس خود در صحنه داخلی است.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
از سخنرانی ترامپ در این کمپین انتخاباتی می‌توان چند نکته مهم را برداشت کرد: اول اینکه، ترامپ جدید همانند و مشابه ترامپ قدیمی است. در نخستین سخنرانی انتخاباتی یک ساعت و نیمه، ترامپ این طور استدلال کرد که اگر در انتخابات سال آینده شکست بخورد، زندگی حتی بدتر خواهد شد. دومین نکته این است که ترامپ همچنان قصد دارد دموکراتها را مانند نیروهای تندروی سیاسی و سوسیالیست ارزیابی و توصیف کند. در هر مسئله‌ای از حقوق سقط جنین گرفته تا مهاجرت، ترامپ قصد دارد دموکراتها را نیروهای افراطی چپگرا معرفی و با شدیدترین لحن به آنها حمله کند. ترامپ قصد دارد در انتخابات ۲۰۲۰ میلادی، جبهه دموکراتها را به‌مثابه دشمنان کاپیتالیسم و طرفداران سوسیالیسم معرفی کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین22 ساعت قبل
جمعی از سناتورهای آمریکایی با ارسال نامه‌ای خطاب به ترامپ، به او یادآوری کردند اجرای تصمیم برای افزایش حضور نظامی در خاورمیانه، نیاز به کسب تکلیف از کنگره دارد. اعتمادآنلاین| جمعی از سناتورهای آمریکایی در اقدامی فراحزبی خواستار آن شدند که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا درباره تصمیم خود مبنی بر افزایش نظامیان این کشور در خاورمیانه آن هم بدون کسب تکلیف از کنگره شفاف‌سازی کند. سناتورهای دموکرات «تیم کین»، «جف مرکلی»، «کریس مورفی» و «برنی سندرز» به همراه سناتورهای جمهوریخواه «مایک لی» و «رند پال» با ارائه نامه‌ای خطاب به ترامپ ابراز نگرانی کرده‌اند که تشدید تنش‌ها با ایران به تقابل نظامی منجر خواهد شد. آنها همچنین خواستار آن شدند که نمایندگان دولت ترامپ پیش از اعزام نیروهای جدید به مناطقی که در آنها احتمال درگیری با ایران وجود دارد، به کنگره آمده و کسب تکلیف کنند. سناتورها همچنین خواستار آن شدند که تا پایان ماه میلادی جاری (ژوئن)، جوامع اطلاعاتی، سیاسی و نظامی آمریکا درباره این موضوع با کنگره صحبت کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین22 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| اظهارات برنی سندرز چند دقیقه پس از آن مطرح شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا کاندیداتوری خود را برای انتخاب مجدد در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در کمپینی در اورلاندو، فلوریدا رسما اعلام کرد. سندرز در یک واکنش آنلاین به این گردهم آیی خودش را مخالف ترامپ نشان داد و از رأی‌دهندگان خواست تا کاندیداتوری ترامپ برای بار دوم را رد کنند. نظرسنجی‌های مختلف نشان می‌دهد، توانایی ترامپ برای انتخاب مجدد در سمت رئیس جمهوری آمریکا رو به کاهش است. اما مهمترین کار ما شکست خطرناک‌ترین رئیس جمهوری در تاریخ مدرن این کشور است. کار ما مقاومت در برابر تلاش‌های ترامپ برای ایجاد تفرقه و جدا کردن ماست.
مهرمهر22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هیل، جمعی از سناتورهای آمریکایی در اقدامی فراحزبی خواستار آن شدند که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا درباره تصمیم خود مبنی بر افزایش نظامیان این کشور در خاورمیانه آن هم بدون کسب تکلیف از کنگره شفاف‌سازی کند. سناتورهای دموکرات «تیم کین»، «جف مرکلی»، «کریس مورفی» و «برنی سندرز» به همراه سناتورهای جمهوریخواه «مایک لی» و «رند پال» با ارائه نامه‌ای خطاب به ترامپ ابراز نگرانی کرده‌اند که تشدید تنش‌ها با ایران به تقابل نظامی منجر خواهد شد. آنها همچنین خواستار آن شدند که نمایندگان دولت ترامپ پیش از اعزام نیروهای جدید به مناطقی که در آنها احتمال درگیری با ایران وجود دارد، به کنگره آمده و کسب تکلیف کنند. سناتورها همچنین خواستار آن شدند که تا پایان ماه میلادی جاری (ژوئن)، جوامع اطلاعاتی، سیاسی و نظامی آمریکا درباره این موضوع با کنگره صحبت کنند. گفتنی است ۲ روز پیش، آمریکا در واکنش به حادثه نفتکش‌ها در دریای عمان، از اعزام یک هزار نیرو به منطقه خبر داد اما تاکید کرد که دنبال تشدید تنش با ایران نیست!
ایلناایلنا23 ساعت قبل
گروهی از سناتورهای جمهوری‌خواه و دموکرات هشدار دادند که کنگره هنوز اجازه اقدام نظامی علیه ایران را صادر نکرده است. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، گروهی از سناتورهای جمهوری‌خواه و دموکرات از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، خواستند تا درباره تصمیمش مبنی بر اعزام نیرو به خاورمیانه توضیح دهد. آنها همچنین هشدار دادند که کنگره هنوز اجازه اقدام نظامی علیه ایران را صادر نکرده است. «جف مرکلی» سناتور اورگان، «برنی سندرز»، سناتور ورمانت، «کریس مورفی»، سناتور کانتیکت و «راند پاول»، سناتور کنتاکی این نامه را امضا کرده‌اند. در متن این نامه آمده است: «ما نگران این هستیم که افزایش اقدام‌ها از سوی دو طرف به درگیری غیرضروری بینجامد.
فارسفارس1 روز قبل
سناتورهای کنگره در نامه‌ای به رئیس‌جمهور آمریکا خواستار شفاف‌سازی تصمیم واشنگتن درباره اعزام نظامیان بیشتر به منطقه غرب آسیا شدند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک گروه دو حزبی از سناتورهای آمریکایی از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا خواسته‌اند تا درباره تصمیم اعزام نیروهای بیشتر به منطقه غرب آسیا شفاف‌سازی کند. بنا بر گزارش پایگاه «هیل» نزدیک به کنگره آمریکا، این گروه از سناتورهای جمهوریخواه و دموکرات آمریکایی همچنین هشدار داده‌اند که کنگره به هیچ عنوان مجوز اقدام نظامی علیه ایران را صادر نکرده است. در این نامه به طور خاص عنوان شده که سناتورهای آمریکا «نگران» افزایش تنش‌ها میان آمریکا و ایران هستند و زمانی که احتمال تبدیل شدن این تنش‌ها به درگیری نظامی مطرح می‌شود، این نگرانی نیز بیشتر و بیشتر هم می‌شود. متن این نامه تأکید دارد: «ما همچنان نگران اقدامات تنش‌زای فزاینده از جانب هر دو طرف هستیم که به درگیری غیرضروری خواهد انجامید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
ترامپ که نامزدی خود در انتخابات ۲۰۱۶ را در برج ترامپ در نیویورک اعلام کرد، این‌بار عمارت شکوهمند خود در فلوریدا را برگزیده که بیش از کاخ سفید در آن حضور داشته و از میهمانان بیشتری هم در آنجا پذیرایی کرده است. جو بایدن که در میان نامزدهای حزب دموکرات بیشترین بخت را برای رقابت نهایی با ترامپ دارد، در رقابت رو‌در‌رو با ۵۳ درصد می‌تواند ترامپ را با ۴۰ درصد شکست دهد. شاید واقعیت اقتصادی آمریکا با آنچه ترامپ ادعا می‌کند فاصله زیادی داشته باشد اما نکته مهم این است که شهروندان آمریکایی از وضعیت اقتصادی فعلی رضایت دارند و این امر می‌تواند در انتخابات ۲۰۲۰ به سود ترامپ عمل کند». از سال ۱۹۹۲ که جورج بوش پدر انتخابات را به بیل کلینتون واگذار کرد، هیچ رئیس‌جمهور مستقری در انتخابات شکست نخورده است. ترامپ تاکنون توانسته بیش از صد میلیون دلار کمک مالی برای انتخابات ۲۰۲۰ جمع‌آوری کند و رهبران جمهوری‌خواه با وجود تنش‌ها و اختلاف نظرهای فراوانی که با ترامپ دارند، از پیروزی مجدد او در انتخابات ۲۰۲۰ استقبال می‌کنند.
ایلناایلنا1 روز قبل
سناتور آمریکایی احتمال حضور ایران در واقعه نفت‌کش‌ها را رد کرد. به گزارش ایلنا به نقل از ام‌اس ان‌بی‌سی، برنی سندرز سناتور دموکرات آمریکایی به ادعای حضور ایران در واقع نفت‌کش‌ها واکنش نشان داد و در این باره گفت: من به هیچ وجه ادعای حضور ایران در این حادثه را نمی‌پذیرم و خواهان بررسی و تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه هستم.
موجموج1 روز قبل
اظهارات برنی سندرز چند دقیقه پس از آن مطرح شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا کاندیداتوری خود را برای انتخاب مجدد در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در کمپینی در اورلاندو، فلوریدا رسما اعلام کرد. سندرز در یک واکنش آنلاین به این گردهم آیی خودش را مخالف ترامپ نشان داد و از رأی دهندگان خواست تا کاندیداتوری ترامپ برای بار دوم را رد کنند. وی گفت: ما رئیس جمهوری نژادپرست داریم که جنسیت گرا، بیگانه هراس، متعصب مذهبی و همجنس گریز است. استراتژی او پیروزی مجدد با ایجاد تفرقه افکنی است. نظرسنجی‌های مختلف نشان می‌دهد، توانایی ترامپ برای انتخاب مجدد در سمت رئیس جمهوری آمریکا رو به کاهش است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما، سناتور برنی سندرز رقیب دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از ترامپ به عنوان خطرناک‌ترین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا یاد کرد و گفت: مهمترین کار ما شکست خطرناک‌ترین رئیس جمهور است. سناتور سندرز در صفحه رسمی توئیتر خود نوشت: مهمترین کار ما شکست خطرناک‌ترین رئیس جمهور در تارخ مدرن این کشور است. وی در توئیت دیگری با اشاره به سخنرانی ترامپ در راه اندازی رسمی ستاد انتخاباتی خود نوشت: ستاد ما قوی‌ترین ستاد برای شکست ترامپ در ۲۰۲۰ است. من امشب بلافاصله بعد از صحبت‌های ترامپ به وی پاسخ می‌دهم. صحبت‌های من را زنده در شبکه اجتماعی دنبال کنید.
مهرمهر1 روز قبل
البته، در ۲ سال گذشته، همواره این شائبه وجود داشته که در بسیاری موارد نقش ترامپ و فاکس‌نیوز با یکدیگر جابه‌جا شده است. مثلا گاهی پیش آمده که ترامپ تحت تأثیر فاکس، توئیت‌های جنجالی را منتشر کرده که نمونه‌ای از آن در رابطه با ایران نیز صادق است. تنها ۹ دقیقه بعد، ترامپ توئیت تهدیدآمیزی را منتشر کرد و مدعی شد: اگر ایران جنگ بخواهد، پایان رسمی خود را رقم زده. اینها به سادگی می‌تواند نشانه‌ای مبنی بر پایان ماه عسل ترامپ-فاکس باشد. با این حال، اگر اوضاع مطابق با رویکرد جدید پیش برود، فاکس تاثیرگذارترین رسانه آمریکا در صحنه انتخابات ۲۰۲۰ خواهد بود.
ایسناایسنا1 روز قبل
سناتور سندرز بار دیگر به رئیس جمهوری آمریکا انتقاد و وی را به تلاش برای تضمین انتخاب مجددش با وارد کردن کشور به اختلافات سیاسی، اقتصادی و نژادی متهم کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، اظهارات برنی سندرز چند دقیقه پس از آن مطرح شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا کاندیداتوری خود را برای انتخاب مجدد در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در کمپینی در اورلاندو، فلوریدا رسما اعلام کرد. وی گفت: ما رئیس جمهوری نژادپرست داریم که جنسیت گرا، بیگانه هراس، متعصب مذهبی و همجنس گریز است. نظرسنجی‌های مختلف نشان می‌دهد، توانایی ترامپ برای انتخاب مجدد در سمت رئیس جمهوری آمریکا رو به کاهش است. اما مهمترین کار ما شکست خطرناک‌ترین رئیس جمهوری در تاریخ مدرن این کشور است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
استراتژی او برای پیروزی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا این است که میان مردم تفرقه بیاندازد. او در دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ به ما گفت که برنامه مالیاتی اش به نفع ثروتمندان نیست. سناتور دموکرات ورمونت ضمن خطرناک خواندن رئیس جمهور آمریکا گفت: ما کارهای زیادی برای انجام دادن داریم؛ اما مهم‌ترین وظیفه ما این است که خطرناکترین رئیس جمهور تاریخ مدرن آمریکا را شکست دهیم. وی در این گردهمایی گفت: در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ شکست نخواهیم خورد و شعارمان این خواهد بود که باید عظمت آمریکا را حفظ کنیم. این در حالی است که همزمان با تجمع انتخاباتی ترامپ، شهر اورلندو شاهد تظاهرات صدها نفری از مخالفان سیاست‌های رئیس جمهور آمریکا بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، «برنی سندرز»، نماینده مجلس سنای آمریکا و یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا ادعای دولت کشورش درباره دست داشتن ایران در ماجرای مربوط به دو نفتکش در دریای عمان را رد کرد. سندرز در مصاحبه با شبکه خبری «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» خواستار تحقیقات کامل در خصوص انفجار در دو نفتکش در دریای عمان شد و در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا سخنان «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا درباره دست داشتن ایران در این حادثه را می‌پذیرد یا خیر گفت: «خیر، نمی‌پذیرم. دولت آمریکا از پنجشنبه هفته گذشته (۲۳ خرداد/۱۳ ژوئن) با ارائه شواهد مبهم ایران را به دست داشتن در ماجرای انفجار دو نفت‌کش در دریای عمان متهم کرد. ادله دولت آمریکا در دنیا با تردیدهای جدی مواجه شده و غیر از انگلیس از سوی سایر کشورها حمایت نشده است. او با توجه به اینکه منطقه آسیب‌دیده نفتکش از سطح آب بالاتر بوده، ادعاها درباره هدف قرار گرفتن کشتی توسط اژدر را هم رد کرد.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «برنی سندرز»، نماینده مجلس سنای آمریکا و یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا ادعای دولت کشورش درباره دست داشتن ایران در ماجرای مربوط به دو نفتکش در دریای عمان را رد کرد. در حال تکمیل …
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مشکل این است که مکزیک از آمریکا «سوء استفاده» می‌کند؛ می‌ستاند, اما هرگز چیزی نمی‌دهد. مکزیک از آمریکا پول زیادی درآورده است و چندین دهه است این روند ادامه دارد. او می‌گوید: "موضع ما تغییر نکرده و بر کالاهایی که از مکزیک وارد آمریکا می‌شوند تعرفه‌های گمرکی اعمال خواهد شد. "دولت آمریکا همچنین اعلام کرده پلیس مرزی بیش از ۱۳۲ هزار نفر را در سراسر مرز جنوبی با مکزیک در ماه مه بازداشت کردند. دموکرات‌های آمریکا با کم‌ارزش خواندن توافقی که دونالد ترامپ برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی از مکزیک به آمریکا امضا کرده است، از جنگ‌های تجاری «دایمی» که ترامپ بر ضد متحدان آمریکا به راه انداخته انتقاد کردند.
ایرناایرنا2 روز قبل
این پیشتازی دموکرات در سراسر کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ ادامه داشت تا اینکه در روز انتخابات، ترامپ به عنوان نامزد پیروز معرفی شد. رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه گفت هنوز بسیار زود است که بر نتایج نظرسنجی هایی تمرکز شود که از شکست او در مقابل دموکرات‌ها حکایت دارند. ترامپ روز سه شنبه در پیامی توئیتری تاکید کرد که حمایت از او در نظرسنجی‌ها در مقابل آنچه که «ماتلی کرو» نامزدهای دموکرات سال ۲۰۲۰ نامید، بیشتر است. این درحالی است است که ترامپ هفته پیش وجود «نظرسنجی‌های ساختگی و جعلی» را رد کرده بود و گفته بود که در هر ایالتی که نظرسنجی انجام شده برنده بوده است. ترامپ از زمان روی کار آمدنش هرگاه موضوعی را به ضرر خود دانسته است از عنوان «جعل» استفاده کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
شبکه فاکس‌نیوز، وابسته به طیف تندروی جمهوریخواهان اخیرا با استناد به نظرسنجی‌های صورت‌گرفته در ایالات متحده، در خصوص احتمال شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ هشدار داده است. این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد در صورتی که کاندیداهای ریاست جمهوری، برنی سندرز و دونالد ترامپ باشند سندرز ۴۹ درصد آرا و ترامپ ۴۰ درصد رأی را کسب خواهند کرد. انتشار این اخبار از سوی رسانه‌ای که عملا سیاست‌های کلان خبری خود را با اراده ترامپ تنظیم می‌کند بسیار تعجب‌آور است. تاکنون نظرسنجی‌های زیادی از سوی صاحبان شبکه فاکس‌نیوز در ایالات متحده صورت گرفته که به‌دلیل متطبق نبودن نتایج آنها با رویکردهای فاکس‌نیوز منتشر نشده یا تحریف شده است. بر این اساس، ترامپ سعی دارد خود را «ناچار» به حذف مشاور امنیت ملی خود نشان دهد تا از سوی نومحافظه کاران طرفدار بولتون در خصوص عدم حمایت کافی از وی متهم نشود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
ساعاتی بعد از انتشار نتیجه نظرسنجی شبکه فاکس نیوز درباره وضعیت دونالد ترامپ و پنج نامزد پیشتاز دموکرات انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹)، رئیس‌جمهور آمریکا به نتیجه این نظرسنجی و البته شبکه فاکس نیوز که تاکنون رسانه محبوب او بوده است، شدیدا اعتراض کرد. نظرسنجی فاکس نیوز نشان می‌دهد، رئیس‌جمهور آمریکا از تمامی پنج نامزد حز رقیب (دموکرات) عقب‌تر است و «جو بایدن» با اختلاف ۱۰ درصد از ترامپ جلو افتاده است. این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که «برنی سندرز» دیگر نامزد دموکرات‌ها با کسب ۴۹ درصد آراء از ترامپ با ۴۰ درصد آراء جلوتر است. دونالد ترامپ در واکنش به این نظرسنجی در توئیتر خود شبکه فاکس نیوز را خطاب قرار داد و به اشتباه بودن نظرسنجی‌های انتخاباتی در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ اشاره کرد. در فاکس (نیوز) اتفاق‌های عجیبی دارد می‌افتد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
*************کیهاننیروی انتحاری نداشتیم جنبش سبز، زرد شد و پلاسید (!) عضو متواری گروهک ملی-مذهبی می‌گوید جنبش سبز تا ابد نمی‌توانست سبز بماند و رو به زردی و پلاسیدن گذاشت. تقی رحمانی با وجود حمایت صریح و همه جانبه آمریکا و اسرائیل و انگلیس از فتنه سبز مدعی شد نیروی خارجه در جنبش سبز نقش اصلی نداشت. رفتار و بیانیه موهن اروپا مخالفان FATF را در «مجمع» بیشتر کردیک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید بیانیه موهن اروپا، اعضای مجمع را عصبانی کرد. حسین مظفر درباره اقدام اخیر مجمع مبنی بر طرح ۱۱ سؤال از رئیس‌جمهور و برخی دستگاه‌های دولتی مرتبط پیرامون ابهامات لوایح مرتبط با FATF گفت: طبعا برای تصمیم‌گیری باید ابهامات اعضای مجمع تشخیص رفع شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
مناظره مقدماتی نامزد‌های انتخابات ۲۰۲۰ ریاست‌جمهوری آمریکا میان بیست نامزد و در دو برنامه جداگانه (هر شب ۱۰ نامزد) برگزار خواهد شد. بنابر اعلام کمیته ملی حزب دموکرات موسوم به DNC، قرار است نخستین مناظره نامزد‌های ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در شهر «میامی» بین ۲۶ تا ۲۷ ماه ژوئن (۵ تا ۶ تیر ۱۳۹۸) برگزار شود. پس از آن ۱۱ مناظره مقدماتی دیگر تا پیش از برگزاری انتخابات انجمن‌های حزبی (caucuses) در سوم فوریه ۲۰۲۰ (۱۴ بهمن ۱۳۹۸)؛ برگزار خواهد شد. کوران اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با انتخابات primaries موسوم به انتخابات مقدماتی و «caucuses» موسوم به انجمن‌های حزبی یا «رایزنش» از فوریه تا ژوئن ۲۰۲۰ در ۵۰ ایالت و دیگر قلمرو‌های آمریکا به مدت پنج ماه آغاز می‌شود. پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز ۳ نوامبر ۲۰۲۰ مطابق با ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برگزار می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید