برنی سندرز

برنی سندرز

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین12 ساعت قبل
کاندیدای ریاست جمهوری «حزب دموکرات» آمریکا اعلام کرد: باید با فلسطینیان با کرامت و عزت رفتار کرد؛ وقت آن فرارسیده است که آمریکا در سیاست‌های خود در قبال خاورمیانه، به ویژه اسرائیل تجدیدنظر کند. اعتمادآنلاین| برنی سندرز، کاندیدای ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا اعلام کرد: به نظر من وقت آن فرارسیده است که آمریکا در سیاست‌های خود در قبال خاورمیانه، به ویژه اسرائیل تجدیدنظر کند. سطح بیکاری جوانان در نوار غزه به ۷۰ درصد رسیده است و این وضعیت غیرقابل تحمل است. سناتور برنی سندرز، همچنین در پی کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار و منتقد سعودی و جنگ یمن، عربستان را یک کشور دیکتاتور وحشی و شریک غیرقابل اعتماد خواند. کاندیدای ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا در ماه اکتبر گذشته دولت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را به نژادپرستی متهم کرده بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
به گزارش رای الیوم، برنی سندرز، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا اعلام کرد: به نظر من وقت آن فرا رسیده که آمریکا در سیاست‌های خود در قبال خاورمیانه، به ویژه اسرائیل تجدیدنظر کند. سندرز پیشتر در مناظره انتخاباتی داوطلبان دموکرات که در آتلانتای ایالت جورجیا برگزار شد، گفته بود: من طرفدار اسرائیل هستم اما باید همزمان طرفدار ملت فلسطین باشیم و باید به کرامت آنها احترام بگذاریم. سطح بیکاری جوانان در نوار غزه به ۷۰ درصد رسیده است و این وضعیت غیرقابل تحمل است. سناتور برنی سندرز، همچنین در پی کشته شدن جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار و منتقد سعودی و جنگ یمن، عربستان را یک کشور «دیکتاتور وحشی» و «شریک غیر قابل اعتماد» خواند. نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا در ماه اکتبر گذشته دولت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به نژادپرستی متهم کرده بود.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
نامزد ریاست جمهوری «حزب دموکرات» آمریکا اعلام کرد، باید با فلسطینیان با کرامت و با عزت رفتار کرد و وقت آن فرا رسیده است که آمریکا در سیاست‌های خود در قبال خاورمیانه، به ویژه اسرائیل تجدیدنظر کند. به گزارش ایسنا، به نقل از رای الیوم، برنی سندرز، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا اعلام کرد: به نظر من وقت آن فرا رسیده که آمریکا در سیاست‌های خود در قبال خاورمیانه، به ویژه اسرائیل تجدیدنظر کند. سطح بیکاری جوانان در نوار غزه به ۷۰ درصد رسیده است و این وضعیت غیرقابل تحمل است. سناتور برنی سندرز، همچنین در پی کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار و منتقد سعودی و جنگ یمن، عربستان را یک کشور «دیکتاتور وحشی» و «شریک غیر قابل اعتماد» خواند. نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا در ماه اکتبر گذشته دولت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به نژادپرستی متهم کرده بود.
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، نامزد میلیارد دموکرات آمریکا برای رقابت با دونالد ترامپ یک گام دیگر برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور برداشت. مایکل بلومبرگ تاجر میلیاردر آمریکایی، با ثبت نام در کمیسیون انتخابات فدرال آمریکا اقدام دیگری برای ورود به کاخ سفید اتخاذ کرد. جودیث اینگرام سخنگوی کمیسیون انتخابات از ثبت نام شهردار ۷۷ ساله سابق نیویورک در کمیته موسوم به «مایک بلومبرگ ۲۰۲۰» خبر داد. بلومبرگ با ثبت نام به عنوان نامزد در ایالت‌های آلاباما، ارکانزاس و تگزاس توانسته است در هفته‌های اخیر مقدمات درخواست احتمالی برای نامزدی دموکرات‌ها را فراهم کند. سرمایه ۵۰ میلیارد دلاری وی به این معناست که نامزدی بلومبرگ رقابت فضای باز انتخابات با حضور ۱۷ نامزد دموکرات برای مقابله با دونالد ترامپ در سال آینده را زیر و رو خواهد کرد.
ایسناایسنا1 روز قبل
کاندیداهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، عربستان را یک کشور دیکتاتور و شریک غیر قابل اعتماد توصیف و تاکید کردند که اجازه نخواهند داد این کشور بعد از جنایت قتل جمال خاشقجی از مواخذه رهایی یابد. به گزارش ایسنا، جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا در یک مناظره تلویزیونی گفت: جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی کشته و جسدش مثله شد. بایدن با اشاره به اینکه عربستان از ارزش و جایگاه اجتماعی بسیار پایینی برخوردار است این کشور را به «کشتن کودکان و بیگناهان» متهم کرد که به گفته وی این امر مستلزم پیگرد ریاض است. در جریان این مناظره تلویزیونی، سناتور برنی سندرز، نیز عربستان را یک کشور «دیکتاتور وحشی» و «شریک غیر قابل اعتماد» خواند. وی گفت: ما باید در مورد همپیمانان خود در جهان بازاندیشی کنیم و با سازمان ملل همکاری کنیم نه اینکه از دیکتاتورهای وحشی حمایت کنیم.

ترامپ فاسدترین رئیس جمهور در تاریخ مدرن آمریکاست

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش شبکه تلویزیونی رویترز، جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا اگر رئیس جمهور شود، دستور خواهد داد دونالد ترامپ، به عنوان رئیس جمهور سابق، مورد پیگرد قانونی کیفری قرار گیرد گفت: "من به وزارت دادگستری ام، دستور‌هایی را که این رئیس جمهور می‌دهد، نمی‌دهم. من برای آن‌ها تعیین نمی‌کنم که چه کسی باید مورد پیگرد قانونی قرار گیرد، یا چه کسی باید تبرئه شود. این (وظیفه) دادستان کل است، نه وکیل شخصی رئیس جمهور. «برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت گفت:» ما رئیس جمهوری داریم که نه تنها به صورتی بیمارگونه دروغ می‌گوید، بلکه احتمالا فاسدترین رئیس جمهور در تاریخ مدرن آمریکاست. این بدان معناست که این اقدامی تبهکارانه است که -با توجه به اظهاراتی که امروز شنیدیم- رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور، وزیر خارجه و رئیس کارکنان (کاخ سفید) در آن دست داشتند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
سندرز در جریان مناظره انتخاباتی در پاسخ به این سئوال که آیا برای دستیابی به توافق حاضر است با طالبان مذاکره کند، از فرصت استفاده کرد تا به شدت از بایدن انتقاد کند. وی تاکید کرد: یکی از اختلافات بزرگ بین معاون رئیس و من این است که او از جنگ هولناک در عراق حمایت کرده است و من مخالف جنگ عراق بودم. سندرز افزود: و نه تنها آن، من با جنگ نخست خلیج فارس نیز مخالف بودم و در مخالفت با آن رای دادم. و تصور می‌کنم ما نیاز به سیاست خارجی داریم که به درستی درک کند دشمن ما چه کسانی هستند. این کار را با همکاری و هماهنگی جامعه بین‌المللی انجام می‌دهم و اگر نیاز به مذاکره با طالبان باشد، قطعا آن را انجام خواهم داد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین، برنی سندرز در توئیترش نوشت: عربستان سعودی متحد قابل اعتمادی نیست. این کشور، یک دیکتاتوری است که تلاش می‌کند دموکراسی را خرد کند و با زنان به عنوان شهروندان طبقه سوم رفتار می‌کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴-پنجمین مناظره انتخاباتی داوطلبان حزب دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا در حالی برگزار شد که نسبت به وجود فساد سیستماتیک در آمریکا و مراکز تصمیم گیری این کشور، ابراز نگرانی شد. استیضاح ترامپ و فساد سیستمیپس از مساله مهاجرت، موضوع استیضاح ترامپ هم همانگونه که انتظار می‌رفت از سوی مجریان برنامه مورد سوال قرار گرفت. همه داوطلبان دموکرات که ترامپ را یک رقیب انتخاباتی بالقوه برای خود می‌دانند، ترامپ را یک مجرم معرفی کردند که باید تحت پیگرد قرار گیرد. تام استیر میلیونر هم در تایید فساد در آمریکا گفت: این کشور با قانونی کردن بی عدالتی و نژادپرستی تاسیس شد. به همین دلیل است که من بزرگترین طرح ضد فساد را از «واترگیت» تا کنون دارم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اوپرت یکی از آن مناطقی است که با شنیدن نامش و دیدن تصاویرش ممکن است با خودمان بگوییم وای چه بهشتی، کاش اینجا ایران بود و می‌توانستیم به آن سفر کنیم. منطقه‌ای بین استان سمنان و مازندران با طبیعتی زیبا و خیره کننده. دیواره‌ای از کوه که مسیر حرکت ابرها را سد می‌کند، این دیواره اوپرت نام دارد. منطقه ایی ییلاقی برای مردم محلی که دامهای خود را به چرا می‌برند. خانه‌های روستایی دشت‌های زیبا، کوه‌های زیبا پوشیده شده از چمن، چشمه‌های جوشان با آب گوارا که در این منطقه به چشم می‌خورد همه از زیبایی‌های اوپرت می‌باشد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ سناتور برنی سندرز از نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا امروز پنجشنبه در پیام توئیتری خود نوشت: عربستان سعودی متحد قابل اعتمادی نیست. این کشور، یک دیکتاتوری است که تلاش می‌کند دموکراسی را خرد کند و با زنان به عنوان شهروندان طبقه سوم رفتار می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
استیضاح ترامپ و فساد سیستمیپس از مساله مهاجرت، موضوع استیضاح ترامپ هم همانگونه که انتظار می‌رفت از سوی مجریان برنامه مورد سوال قرار گرفت. همه داوطلبان دموکرات که ترامپ را یک رقیب انتخاباتی بالقوه برای خود می‌دانند، ترامپ را یک مجرم معرفی کردند که باید تحت پیگرد قرار گیرد. تام استیر میلیونر هم در تایید فساد در آمریکا گفت: این کشور با قانونی کردن بی عدالتی و نژادپرستی تاسیس شد. الیزابت وارن دیگر سناتور داوطلب ریاست جمهوری آمریکا با طرح این سوال که ما طرح‌های خوبی داریم اما چرا تغییری ایجاد نمی‌کنیم، گفت: به خاطر وجود فساد است. به همین دلیل است که من بزرگترین طرح ضد فساد را از «واترگیت» تا کنون دارم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، برنی سندرز شامگاه چهارشنبه در مناظره انتخاباتی داوطلبان دموکرات که در آتلانتای ایالت جورجیا برگزار شد، با اشاره به قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستان سعودی افزود: نه فقط به خاطر این قتل، این یک رژیم دیکتاتوری وحشی است. وی ادامه داد: این رژیم، هرکاری برای خرد کردن دموکراسی انجام می‌دهد و زنان را شهروندان طبقه سوم می‌داند. این داوطلب ریاست جمهوری آمریکا درباره سیاست خارجی کاخ سفید اظهار کرد: ما باید تحت رهبری آمریکا، عربستان سعودی و ایران در یک اتاق گرد هم آوریم؛ همین اقدام را باید برای اسرائیل و فلسطین انجام دهیم. سندرز تاکید کرد: من طرفدار اسرائیل هستم اما همزمان باید طرفدار مردم فلسطین هم باشیم. در مناظره شامگاه چهارشنبه به وقت محلی، جو بایدن، برنی سندرز، الیزابت وارن، کوری بوکر، امی کلوباچر، پته بوتیجیج، تولسی گابارد، تیم استیر، یانگ و کاملا هریس حضور داشتند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشسناتور برنی سندرز، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، به انتقاد از عربستان سعودی پرداخت و آن را شریکی غیرقابل اعتماد برای واشنگتن دانست. اخبار بین الملل - او امروز پنجشنبه در پیام توئیتری خود نوشت: عربستان سعودی متحد قابل اعتمادی نیست. این کشور، یک دیکتاتوری است که تلاش می‌کند دموکراسی را خرد کند و با زنان به عنوان شهروندان طبقه سوم رفتار می‌کند. این اظهارات سندرز در حالی بیان می‌شود که دولت آمریکا بارها از مواضع عربستان سعودی که یمن را مورد تجاوز قرار داده است، حمایت و با آن قرارداد چند میلیاردی فروش سلاح امضا کرده است.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «برنی سندرز»، یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در مناظره انتخاباتی بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) گفت در صورتی پیروزی در انتخابات ایران و عربستان سعودی را پای میز مذاکره خواهد آورد. سندرز با بیان اینکه عربستان سعودی متحد «قابل اعتمادی» برای آمریکا نیست پیشنهاد داد که واشنگتن اسرائیل و فلسطینی‌ها را هم به مذاکره مجاب کند. این سناتور آمریکایی گفت: «عربستان سعودی نه تنها [جمال] خاشقچی را به قتل رساند، یک دیکتاتوری بی‌رحم است که هر کاری از دستش بیاید برای برچیدن دموکراسی انجام می‌دهد، با زنان به عنوان شهروندان درجه سوم رفتار می‌کند.» وی اضافه کرد: «وقتی ما در سیاست خارجی‌مان تجدید نظر می‌کنیم چیزی که باید بدانیم این است که عربستان سعودی متحد قابل اعتمادی نیست. خوب نیست که ما فقط طرفدار اسرائیل باشیم. من خودم طرفدار اسرائیل هستم، اما باید با فلسطینی‌ها هم با احترام و عزتی که شایسته آن هستند برخورد کنیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
در جبهه مقابل، وضعیت ترامپ در روز‌ها و هفته‌های اخیر در افکار عمومی با سیر نزولی مواجه شده است. نارضایتی از عملکرد ترامپ در نظرسنجی «پولیتیکو» و «مورنینگ کانسولت» شدیدتر بوده است. • بیشتر بخوانید: براساس نظرسنجی مشترک پولیتیکو و مورنینگ کانسولت که در بازه زمانی ۱۵ تا ۱۷ نوامبر (۲۴ تا ۲۶ آذر) انجام شد، ۵۵ درصد افکار عمومی آمریکا، ترامپ را فردی نامحبوب می‌دانند. موافقت افکار عمومی آمریکا با تحقیقات استیضاح ترامپ نیز در روز‌ها و هفته‌های اخیر قابل توجه است. اهمیت تحقیقات استیضاح ترامپ در روز‌ها و هفته‌های اخیر به حدی بوده که چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا را از بررسی مسائل مختلف داخلی و خارجی بازداشته و انتقادات فراوانی را برای او به دنبال داشته است.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، نیوزویک نوشت، برنی سندرز تنها نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست که برکناری رئیس جمهور بولیوی را کودتا خواند. این سناتور آمریکایی شنبه شب در گردهمایی حزب دموکرات که به میزبانی شبکه تلویزیونی اسپانیایی زبان یونیویزیون برگزار شده بود، تاکید کرد سرنگونی اوو مورالس یک کودتا بود. خورخه راموس، مجری برنامه که در سال ۲۰۱۵ دونالد ترامپ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری، وی را از یک کنفرانس خبری بیرون انداخته بود، گفت: دیگران از اینکه این حادثه را کودتا بخوانند خودداری و تاکید کردند مورالس در تلاش بوده است به یک دیکتاتور تبدیل شود. سندرز در پاسخ گفت: من با این ادعا مخالفم. به اعتقاد من مورالس در کاهش فقر و کمک به بومیان بولیوی برای آنکه بتوانند جایگاهی پیدا کنند که پیش از این هیچگاه نداشته‌اند، موفق عمل کرد. وی با اشاره به مداخله ارتش بولیوی و نقش آن در کناره گیری مورالس، گفت: به اعتقاد من زمانی که ارتش در امور سیاسی مداخله می‌کند، به این روند کودتا می‌گویند. سندرز در توئیتی نوشته بود: من با مداخله نیرو‌های امنیتی بولیوی در یک روند دموکراتیک و سرکوب معترضان بومی مخالفم. به اعتقاد من زمانی که ارتش مداخله کرد و از اوو مورالس، رئیس جمهور، خواست از سمت خود کناره گیری کند، به این روند کودتا می‌گویند. الیزابت وارن، یکی دیگر از نامزد‌های ریاست جمهوری آمریکا، نیز در توئیتی نوشت، مردم بولیوی مستحق برگزاری هرچه سریعتر یک انتخابات آزاد و عادلانه هستند، اما وی از کودتا خواندن آنچه در بولیوی روی داده است، خودداری کرد.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
با این حال، بلومبرگ برای این که مورد استقبال حامیان حزب دموکرات قرار گیرد، راه طولانی در پیش خواهد داشت. این روند موجب شده است که تمایلات چپ گرایانه و حتی سوسیالیستی در داخل حزب دموکرات شدت گیرد. همه نشانه‌ها حکایت از آن دارد که در نهایت ترامپ درمجلس نمایندگان استیضاح خواهد شد. نمایندگان دموکرات کنگره به پشتگرمی اکثریت خود در مجلس نمایندگان و همچنین دشمنی رسانه‌های جریان اصلی با ترامپ و خشم نهادهای قدرتمند در آمریکا از جمله برخی سران نظامی – امنیتی از عملکرد دولت ترامپ، استیضاح رئیس جمهور را موضوعی تمام شده قلمداد می‌کنند. این دشواری‌ها به اندازه‌ای است که فردی همچون نیکی هیلی، نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل و یکی از حامیان سرسخت دونالد ترامپ می‌گوید: «استیضاح رئیس جمهور به منزله حکم اعدام وی است.» امیرعلی ابوالفتح
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 روز قبل
۳۴ درصد از بسیار لیبرال‌ها گفته‌اند برنی سندرز انتخاب نخست آنها است. همچنین ۱۹ درصد گفته‌اند بوتیجج در رقابت با ترامپ بازنده است. در این بخش از نظرسنجی برنی سندرز و الیزابت وارن در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند. برای برنی سندرز ۱۷ درصد گفته‌اند که مطمئن هستند برنی سندرز پیروز رقابت با ترامپ است. ۲۴ درصد هم گفته‌اند برنی سندرز در رقابت با ترامپ بازنده است. نقطه قوت بایدن اما هنوز در گزینه «قابل انتخاب‌ترین» فرد است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «برنی سندرز» یکی از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه در پیامی در توئیتر به شدت از اقدام دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در قانونی دانستن شهرک‌ها در کرانه باختری انتقاد کرد. وی در پیامی توئیتری نوشت: «شهرک‌سازی‌های اسرائیل در مناطق اشغالی غیر قانونی است. (جزئیات بیشتر) در پی اظهارات روز گذشته وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص حمایت از شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، شورای امنیت سازمان ملل در صدد است تا فردا (چهارشنبه)، طی یک جلسه اضطراری، تصمیم آمریکا درباره شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری را بررسی کند. سازمان ملل و بیشتر کشورهای جهان شهرک‌های رژیم صهیونیستی را غیرقانونی می‌دانند زیرا این رژیم در جنگ سال ۱۹۶۷ میلادی این سرزمین‌ها را اشغال کرده و بر مبنای کنوانسیون ژنو هر گونه ساخت و ساز از سوی اشغالگر در سرزمین‌های اشغالی ممنوع است. پیش از این، اتحادیه اروپا و شورای حقوق بشر سازمان ملل و کشورهایی دیگری از جمله روسیه نیز تصمیم اخیر آمریکا درباره شهرک‌سازی صهیونیست‌ها را غیرقانونی خواندند.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
در بازه زمانی حاضر – همچون چند هفته گذشته موضع اصلی مربوط است به طرح استیضاح ترامپ و موضوعات مرتبط با آن. واقعیت این است که عموم مردم آمریکا توجه و حساسیتشان برای انتخاب رئیس جمهور؛ در وهله اول نگرش و عملکرد اقتصادی وی است. عملکرد اقتصادی ترامپ در دوره اول ریاست جمهوریش به استناد اطلاعات و اخبار موجود قابل دفاع بوده و همین مسئله برای وی پشتوانه امیدوارکننده در انتخابات پیش رو در سال ۲۰۲۰ است. – بنابر این تمرکز مخالفان و رقبای وی چون بر روی مسائل سیاسی است انتظار پیروزی آن‌ها مقابل ترامپ دور از ذهن است. پژوهش خبری صدا وسیما: سابقه دشمنی ایالات متحده آمریکا با جمهوری اسلامی به هفته‌های نخستین پیروزی انقلاب اسلامی باز می‌گردد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
سناتور ایالت ورمونت، در زمین سیاست خارجی طرفدار پروپاقرص نشستن بر سر میز مذاکره است. او در سیاست داخلی فردی پیشرو به حساب می‌آید اما سیاست خارجی اش از روشی که اوباما انتخاب کرده بود هم سنتی‌تر است. معترضان به او می‌گویند که جو بایدن ید طولایی در خراب کاری در سیاست خارجی دارد و نباید به او اعتماد کرد. آنها پرونده چهل ساله بایدن را روی میز می‌گذارند و معتقدند که او تقریبا هیچ دستاوردی در حوزه سیاست خارجی نداشته است. مواضع نامزدهای انتخاباتی در زمینه سیاست خارجی انقدرها واضح نیست.
برنابرنا3 روز قبل
یک نویسنده آمریکایی، اظهارات شاهدان «اوکراین گیت» را عامل سنگین‌تر شدن پرونده استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دانست و در عین حال گفت مصلحت سیاسی هر دو حزب بر اجرای قانون اساسی در آمریکا مقدم است. هسته سخت طرفداران ترامپایرنا پرسید «بیل تیلور» دیپلمات ارشد آمریکایی در اوکراین و «جورج کنت» یک مقام ارشد وزارت خارجه، نخستین شاهدان تحقیقات استیضاح ترامپ در کنگره شهادت داده‌اند. فانتینا تصریح کرد: به ویژه تیلور گفت به یاد ندارد رئیس جمهوری شرط کند کمک‌های خارجی به یک کشور بسته به گام برداشتن آن دولت در راستای منافع سیاسی آن رئیس جمهوری باشد. سناتور جمهوریخواه لیندسی گراهام از کارولینای جنوبی است که در سال ۱۹۹۹موافق استیضاح رئیس جمهوری آن زمان بیل کلینتون بود و اکنون مخالف استیضاح ترامپ است. وی ادامه داد: مقامات حزب دموکرات اکنون نیاز دارند که کاری کنند تا دل این رای دهنده‌ها را به دست آورند.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشسناتور برنی سندرز، از نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در گردهمایی انتخاباتی در لاس وگاس گفت: اجازه دهید از همه کسانی که امروز در این اتاق حضور دارند بخاطر تعهد و فداکاری شان برای حصول اطمینان از شکست دادن خطرناکترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا تشکر کنم. اخبار بین الملل- مهم نیست ما امشب از چه کسی حمایت می‌کنیم من می‌دانم تک تک نامزد‌ها آمده‌اند تا این اطمینان حاصل شود که ما به این رژیم مستبد در کاخ سفید پایان دهیم. پیت بوتیگگ، از دیگر نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز گفت: اکنون ما می‌دانیم دونالد ترامپ و متحدانش هر کاری می‌کنند تا در قدرت باقی بمانند، اما دستورکارشان روی من کار نمی‌کند. من به عنوان نامزد شما به این ریاست جمهوری بی معنی و پوشالی پایان می‌دهم. من در حالی که با هلی کوپتر به زمین‌های گلف شخصی ام می‌روم، تظاهر به کمک به طبقه کارگر نمی‌کنم.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
برنی سندرز، از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و دیگر رقبایش از این حزب بر تلاش و مبارزه برای شکست دونالد ترامپ تاکید کردند. مهم نیست ما امشب از چه کسی حمایت می‌کنیم من می‌دانم تک تک نامزدها آمده‌اند تا این اطمینان حاصل شود که ما به این رژیم مستبد در کاخ سفید پایان دهیم. پیت بوتیگگ، از دیگر نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز گفت: اکنون ما می‌دانیم دونالد ترامپ و متحدانش هر کاری می‌کنند تا در قدرت باقی بمانند، اما دستورکارشان روی من کار نمی‌کند. من به عنوان نامزد شما به این ریاست جمهوری بی معنی و پوشالی پایان می‌دهم. من در حالی که با هلی کوپتر به زمین‌های گلف شخصی ام می‌روم، تظاهر به کمک به طبقه کارگر نمی‌کنم.

باید به رژیم مستبد در کاخ سفید پایان دهیم

صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
مهم نیست ما امشب از چه کسی حمایت می‌کنیم من می‌دانم تک تک نامزد‌ها آمده‌اند تا این اطمینان حاصل شود که ما به این رژیم مستبد در کاخ سفید پایان دهیم. «پیت بوتیگگ از دیگر نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز گفت:» اکنون ما می‌دانیم دونالد ترامپ و متحدانش هر کاری می‌کنند تا در قدرت باقی بمانند، اما دستورکارشان روی من کار نمی‌کند. من به عنوان نامزد شما به این ریاست جمهوری بی معنی و پوشالی پایان می‌دهم. «اندرو یانگ یکی از دیگر از نامزد‌های دموکرات گفت:» ما طوری رفتار می‌کنیم که انگار دونالد ترامپ علت همه مشکلات ماست. آخرین بار کی شما از یک سیاستمدار شنیده‌اید که از چهارمین انقلاب صنعتی صحبت کند، نوادا؟ من فقط یک سیاستمدارم. "
ایسناایسنا4 روز قبل
تعدادی از فعالان حامی فلسطین به دفتر یک نماینده کنگره آمریکا در ایالت ایلینوی رفته و خواهان حمایت از پیش‌نویس قانون کنگره درباره حقوق کودکان در فلسطین اشغالی شدند. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، تعدادی از فعالان در آمریکا دفتر جان شاکوفسکی، نماینده کنگره آمریکا در ایالت ایلینوی را برای مدت کوتاهی اشغال کردند و خواهان حمایت از پیش‌نویس قانون کنگره برای احقاق حقوق کودکان در فلسطین اشغالی شدند. یکی از نمایندگان کنگره آمریکا پیش‌نویس قانونی را درباره اصلاح قانون کمک‌های خارجی برای بازداشت کودکان در برخی کشورها و اسرائیل ارائه کرده است. ۲۲ نماینده کنگره از جمله رشیده طلیب و ایلهان عمر از این پیش‌نویس حمایت می‌کنند. گروه «صدای یهودیان خواستار صلح» کمپینی را برای تشویق سناتور برنی سندرز و سناتور الیزابت وارن برای ارائه این پیش‌نویس قانون به راه انداخته است.
ایسناایسنا4 روز قبل
سردبیر روزنامه نیویورک تایمز، دونالد ترامپ را متهم کرد که جان خبرنگارانش را با متهم کردن آنان به «سوء استفاده شخصی و دشمن مردم» خواندن آنان، در معرض خطر قرار داده است. او در پاسخ به سوالی درباره احتمال نژادپرست بودن دونالد ترامپ گفت: نمی‌دانم. به نظر من دونالد ترامپ اظهاراتی را بیان می‌کند که به لحاظ نژادی ایجاد تفرقه می‌کنند. باکت گفت: آنان احتمالا خواستار یک نیویورک‌ تایمز سیاسی‌تر هستند اما امیدوارم به مرور متوجه شوند که یک نیویورک تایمز بی‌طرف قدرت و ماندگاری بیشتری دارد. وی تاکید کرد، انجام تحقیقاتی مانند تحقیقات درباره مالیات دونالد ترامپ تاثیر بیشتری نسبت به نگارش مطالب جانبدارانه خواهد داشت.

به انتهای لیست رسیدید