برگزیت

خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
پیشتر گزارش شده بود رهبران فرانسه، آلمان و لوکزامبورگ که از بلاتکلیفی وضعیت برگزیت به ستوه آمده، خواستار تمدید کوتاه‌مدت برگزیت شدند. خبرگزاری رویترز از داخل نشست شورای اروپا گزارش داد که امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه گفته است تمدید برگزیت بیشتر از ۹ تیر، بنیادهای اتحادیه اروپا را به خطر می‌اندازد. از یک طرف می‌گویند برگزیت بی توافق مهم نیست و از سوی دیگر برای تمدید برگزیت تقاضای می‌کنند. این برای دومین بار است که اتحادیه اروپا با تمدید مهلت برگزیت موافق می‌کند. دوم فروردین مهلت برگزیت از ۲۹ مارس (۱۰ فروردین) به مدت دو هفته تمدید شد و اتحادیه اروپا پیشنهاد کرد اگر پارلمان انگلیس با طرح برگزیت دولت لندن و بروکسل موافقت کند، این مهلت تا ۲۲ می‌ (یکم خرداد) تمدید خواهد شد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
«ناتالی لوئزو» وزیر حوزه اروپا فرانسه که برای دیدار با وزیر برگزیت به انگلیس سفرکرده در گفت‌وگو با خبرنگاران می‌گوید لندن برای تعویق برگزیت بایستی دلیل قانع‌کننده‌ای ارائه دهد. این مقام فرانسوی توافقنامه برگزیت را بهترین سند ممکن دانست و پرسید: چرا برگزیت باید بدون دلیل به تعویق بیفتد؟ ما مدها با یکدیگر مذاکره کردیم و به توافق رسیدیم. اکنون بایستی دلیل مشخصی برای توجیه تعویق برگزیت داشته باشیم. این مقام فرانسوی همچنین تعویق برگزیت فراتر از ماه ژوئن (خرداد) را بی‌معنا خواند و افزود که در آن صورت این کشور درگیر انتخابات پارلمان اروپا خواهد شد. دفتر نخست‌وزیری انگلیس اعلام کرده است که برنامه دولت برای برگزاری رأی‌گیری معنادار پارلمان درباره توافقنامه برگزیت تغییری نخواهد کرد.
ایرناایرنا3 ماه قبل
او سه روز فرصت دارد تا طرح پیشنهادی دولت برای اصلاح توافق برگزیت را به مجلس ارائه دهد. دیگر رهبران احزاب سیاسی هم قرار است در روزهای آینده با نخست‌وزیر انگلیس درباره آینده برگزیت دیدار کنند. تا اینجای کار فرانسه و آلمان به‌عنوان دو عضو مهم اتحادیه اروپا، به تمدید مهلت برگزیت چراغ سبز نشان داده‌اند. «می» همچنین می‌تواند برای خلاصی از مسئولیت سنگین برگزیت، کار را به نمایندگان مجلس واگذار کند. بااین‌حال، نتیجه هرچه که باشد تنها سه‌راه وجود دارد: رسیدن به توافق جدید با اروپا، برگزیت بی توافق و یا توقف برگزیت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 هفته قبل
نخست‌وزیر انگلیس با اشاره به اینکه قصد داشت تا در هفته جاری طرح برگزیت را برای سومین بار به رأی بگذارد، یادآور شد که بر اساس اعلام رئیس مجلس عوام این رای گیری بدون انجام تغییرات قابل توجه در طرح برگزیت قابل اعتنا نیست. او با این‌حال تصریح کرد که همچنان تمایل دارد طرح دولت را دوباره در پارلمان به رأی بگذارد و به این بهانه خواستار تعویق برگزیت تا تاریخ ۳۰ ژوئن (۹ تیر) شد. اتحادیه اروپا اینک بایستی درخواست ترزا می‌برای تعویق برگزیت را بر اساس معیارها و منافع اتحادیه ارزیابی کرده و پاسخ دهد. گای ورهفستاد نماینده پارلمان اروپا در امور برگزیت می‌گوید که انگلیس می‌تواند حداکثر تا ۲۲ ماه می‌ (یکم خرداد) برگزیت را به تعویق بیندازد. گزارش‌ها حاکی است دولت انگلیس به‌خوبی آگاه است که در صورت تعویق محدود برگزیت، شانس زیادی برای تائید طرح برگزیت در پارلمان ندارد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وی از تمدید تاریخ برگزیت حمایت کرده و گفت: ما باید به انگلیس یک میزان معقول و منطقی زمان بدهیم. وی از احتمال موافقت اعضای اتحادیه اروپا با تعویق تاریخ برگزیت بعد از ۳۰ ژوئن خبر داد. «استیو بارکلی»، وزیر برگزیت انگلیس هم روز چهارشنبه از آمادگی برای تعویق طولانی تاریخ برگزیت در یک شرایط چارچوبی قابل انعطاف سخن گفت. ترزا می‌قرار است در نشست ویژه اتحادیه اروپا به یک تعویق تاریخ برگزیت تا ۳۰ ژوئن دست یابد. توافق برگزیت ترزا می‌با اتحادیه اروپا تا به حال سه بار در پارلمان انگلیس رد شده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پارلمان انگلیس پنج شنبه شب بالاخره در ماراتون رای گیری‌ها برای چگونگی ادامه فرآیند برگزیت به سناریوی تعویق تاریخ برگزیت رای مثبت داد. ترزا می، نخست وزیر انگلیس با تعویق تاریخ برگزیت تا ۳۰ ماه ژوئن موافق است. اتحادیه اروپا هنوز درباره این مسئله که تعویق تاریخ برگزیت تا چه مدت باید در نظر گرفته شود تصمیمی اتخاذ نکرده است. تصمیم گیری درباره تعویق تاریخ برگزیت باید در نشست شورای اروپا در پنج شنبه آینده انجام گیرد. آن‌ها خواستار تغییر رویکرد لندن به عنوان پیش شرطی برای تعویق تاریخ برگزیت هستند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه «دی سایت» آلمان، «آنگلا مرکل»، صدر اعظم آلمان درخواست اخیر پارلمان انگلیس برای تغییر توافق برگزیت را رد کرد. «استفان زایبرت»، سخنگوی دولت آلمان در این باره اظهار داشت که گشودن توافق برگزیت در دستور کار ما قرار ندارد. به گفته وی توافق برگزیت بهترین و تنها راه حل برای یک خروج منظم انگلیس از اتحادیه اروپا است. یکی از مهم‌ترین انتقادات به توافق برگزیت، مسئله مرز میان جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی بود. «میشل بارنیر»، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا درباره برگزیت هم بعد از رای پارلمان انگلیس برای مذاکرات مجدد درباره برگزیت تاکید کرد که اتحادیه اروپا قاطعانه پشت توافق برگزیت مذاکره شده با لندن قرار دارد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
طرح همه پرسی درباره توافقنامه نهایی برگزیت هم با اختلاف ۱۲ رای نیاورد و به این ترتیب کلاف برگزیت باز هم گره خورد. قانون گذاران انگلیس هفته گذشته بر خلاف تمایل دولت، به طرح انتقال قدرت تصمیم‌گیری درباره برگزیت، از دولت به پارلمان رأی موافق دادند. چهارشنبه گذشته، نمایندگان درباره هشت طرح جایگزین برگزیت رای گیری کردند اما هیچ کدام از آنها هم رای نیاورد. قانون گذاران هفته گذشته برای سومین بار با موافقتنامه دولت مخالفت کردند و «ترزا می» بین برگزاری چهارمین رای گیری مجدد درباره طرح برگزیت دولت، یا انتخابات سراسری دوئل می‌کند. شورای اروپا که برای تمدید دو ماهه برگزیت تا هفته گذشته به دولت فرصت داده بود تا طرح برگزیت را به تائید پارلمان برساند، در واکنش به مخالفت مجدد پارلمان، خواستار برگزاری نشست اضطراری سران اروپا شده است.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از دویچه وله؛ ۴۱۲ نماینده پارلمان بریتانیا روز پنجشنبه، ۲۳ اسفند (۱۴ مارس) به تعویق برگزیت رای موافق دادند و ۲۰۲ نماینده هم با آن مخالفت کردند. این احتمال هم وجود دارد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا درباره علت تعویق برگزیت از بریتانیا درخواست توضیح کنند. ولی به دنبال این رای‌گیری نمایندگان پارلمان به تعویق برگزیت رای دادند. خبرگزاری آلمان بعد از موافقت با تعویق برگزیت از طرف پارلمان بریتانیا از قول این سخنگوی کمیسیون اروپا گزارش داد که موضوع تعویق برگزیت حالا دیگر به شورای اروپا مربوط می‌شود و وظیفه شورای اروپاست که درخواست تعویق بریتانیا را بررسی کند. یک سخنگوی شورای اروپا هم در واکنش به تعویق برگزیت گفت که دونالد توسک، رئیس شورای اروپا، تعویق طولانی‌مدت برگزیت را توصیه کرده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشدر ادامه رایزنی‌ها و گفتگوها درباره برگزیت شب گذشته «استفانبارکلی» وزیر برگزیت انگلیس با «میشل بارنیه» مذاکره کننده ارشد برگزیت از سوی اتحادیه اروپا در بروکسل دیدار و گفتگو کردند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده قرار است امروز بیانیه‌ای درباره گفتگوهای انجام شده در اختیار رسانه قرار داده شود. بر پایه توافق انجام شده میان بروکسل و لندن باید تا پایان ماه مارس برگزیت اجرایی شود، اما مجلس عوام این کشور به آن رأی منفی داده است. «ترزا می» نخست وزیر انگلیس از هفته گذشته رایزنی با مقامات اروپایی در خصوص برگزیت را آغاز کرده است. شواهد حاکی از تعویق دو ماهه تحقق برگزیت است.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
تمدید مهلت برگزیت گشایش جعبه مارگیریتمدید مهلت برگزیت تا شش ماه دیگر البته می‌تواند منافعی برای هر دو طرف، مخالفان و طرفداران برگزیت سخت داشته باشد. درواقع تمدید برگزیت به ماه اکتبر دو وجه «درمان گونه» و یا «مرگزا» دارد. نخست وزیر بریتانیا، با تمدید مهلت برگزیت به شش ماه بنوعی خود را از کناره گیری و استعفا نجات داد. بی‌شک فشارها با تمدید مهلت برگزیت بسیار کمتر از هفته‌های اخیرخواهد شد هرچند که این به معنا نیست که تنش‌های داخلی در این کشور کاهش پیداخواهد کرد. هرچند شاید تبعات این خروج، برای بریتانیا سنگین‌تر از اتحادیه اروپا خواهدبود اما همزمان می‌تواند «اقتدار» اتحادیه اروپا را متزلزل کند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی توضیح داد که به‌این‌ترتیب، رای‌گیری معنادار درباره توافقنامه نهایی برگزیت این هفته در پارلمان انجام نمی‌شود، اما تلاش می‌کنیم ۱۲ مارس صورت گیرد. قانون‌گذاران انگلیس ماه گذشته با اختلاف ۲۳۰ رأی در اعتراض به آینده وضع ایرلند شمالی، به پیش‌نویس توافقنامه برگزیت رأی مخالف دادند. از سویی نمایندگان مجلس انگلیس که نگران خروج بی توافق این کشور از اتحادیه اروپا هستند، خواستار تأخیر مهلت قانونی برگزیت، به‌منظور انجام مذاکرات بیشتر با اتحادیه اروپا شده‌اند. نخست‌وزیر انگلیس در واکنش به این افزایش فشارها برای تمدید مهلت برگزیت گفت: هرازگاهی درباره تمدید ماده ۵۰ پیمان لیسبون به‌گونه‌ای صحبت می‌شود که این مساله، مشکل را حل می‌کند. کارشناسان معتقدند که رای‌گیری روز چهارشنبه درباره تمدید مهلت برگزیت، منافاتی بارأی گیری ۲۱ اسفند نخواهد داشت و چنانچه پیش‌نویس توافقنامه جدید برگزیت دوباره رأی نیاورد، دولت تحت‌فشار خواهد بود تا مهلت برگزیت را به تأخیر بیندازد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
بدون چنین درخواستی و بدون تصویب توافق برگزیت از طرف پارلمان لندن انگلیس در ۲۹ ماه مارس بدون توافق اتحادیه اروپا را ترک می‌کند. در این سند آمده است که اتحادیه اروپا باید اطمینان حاصل کند که نهادها و فرآیند‌های اتحادیه اروپا از طریق تمدید تاریخ برگزیت فلج نمی‌شود. آن‌ها از این رو با تمدید طولانی‌تر تاریخ برگزیت و حتی الامکان تا اواخر سال ۲۰۲۰ موافق هستند. پارلمان انگلیس چندی پیش در ماراتونی نفس‌گیر با برگزاری همه‌پرسی مجددی درباره برگزیت مخالفت کرده به طرح تعویق تاریخ برگزیت رأی داد. بر اساس اطلاعات اعضای دولت انگلیس ترزا می‌می‌تواند درباره رأی‌گیری مجدد درباره توافق برگزیت در پارلمان انگلیس انصراف دهد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشاتحادیه اروپا اعلام کرده است که دستیابی به راهکار مشخص برای خارج کردن مذاکرات برگزیت از بن بست همچنان دست نیافتنی است. میشل بارنیه مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در حالی از شکست مذاکرات برگزیت خبر داده است که تلاش‌های جدید دولت انگلیس برای راضی کردن نمایندگان پارلمان و تصویب نهایی توافق برگزیت هنوز به جایی نرسیده است. بارنیه افزود: هنوز هیچ راهکاری در شرایط کنونی درباره توافق برگزیت حاصل نشده است. کسب مصوبه پارلمان انگلیس درباره توافق برگزیت به چالش مهمی برای ترزا می‌تبدیل شده است. اختلافات بر سر مرز ایرلند شمالی مانع مهمی برای دستیابی به توافق نهایی برگزیت بوده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
انجمن صنفی صادر کنندگان آلمانی (BGA) این تعویق مجدد تاریخ برگزیت را به عنوان یک بدبختی کوچکتر ارزیابی کرده است. بعد از تعویق مجدد تاریخ برگزیت درخواست‌ها برای برگزاری همه پرسی دومی درباره برگزیت هم بالا گرفته است. نمایندگان اقتصادی انگلیس هم تاکید کردند که از این تعویق مجدد تاریخ برگزیت باید فورا استفاده شود تا هرج و مرج در انگلیس خاتمه یابد. وی همچنین تعویق مجدد تاریخ برگزیت تحت شرایط معینی تا پایان سال ۲۰۲۰ را امکان پذیر دانسته و تاکید کرد که همه چیز قابل تصور است. شب گذشته اتحادیه اروپا و انگلیس روی تعویق تاریخ برگزیت تا ۳۱ اکتبر سال جاری میلادی به توافق رسیدند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، «آنگلا مرکل»، صدر اعظم آلمان و «امانوئل ماکرون»، رئیس جمهور فرانسه برای به تعویق انداختن تاریخ برگزیت به درخواست انگلیس اعلام آمادگی کردند. برای تمدید تاریخ برگزیت باید یک دیدگاه شفاف و روشن وجود داشته باشد. وی اظهار داشت که در پارلمان انگلیس درباره تعویق تاریخ برگزیت رای گیری خواهد کرد. در صورت تعویق تاریخ برگزیت این مسئله هم فعلا دور زده می‌شود. بارنیر هم درباره مسئله برگزیت ابراز تاسف کرده و گفت من در وقوع چنین سناریویی هیچ ارزش افزوده‌ای نمی‌بینم و در مسئله برگزیت تنها بازنده وجود دارد.
ایرناایرنا4 هفته قبل
نخست‌وزیر انگلیس با اشاره به اینکه قصد داشت تا در هفته جاری طرح برگزیت را برای سومین بار به رأی بگذارد، یادآور شد که بر اساس اعلام رئیس مجلس عوام این رای گیری بدون انجام تغییرات قابل توجه در طرح برگزیت قابل اعتنا نیست. او با این‌حال تصریح کرد که همچنان تمایل دارد طرح دولت را دوباره در پارلمان به رأی بگذارد و به این بهانه خواستار تعویق برگزیت تا تاریخ ۳۰ ژوئن (۹ تیر) شد. اتحادیه اروپا اینک بایستی درخواست ترزا می‌برای تعویق برگزیت را بر اساس معیارها و منافع اتحادیه ارزیابی کرده و پاسخ دهد. گای ورهفستاد نماینده پارلمان اروپا در امور برگزیت می‌گوید که انگلیس می‌تواند حداکثر تا ۲۲ ماه می‌ (یکم خرداد) برگزیت را به تعویق بیندازد. گزارش‌ها حاکی است دولت انگلیس به‌خوبی آگاه است که در صورت تعویق محدود برگزیت، شانس زیادی برای تائید طرح برگزیت در پارلمان ندارد.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
هنوز مشخص نیست که این کشور در چه تاریخی اتحادیه اروپا را ترک می‌کند. وی در عین حال گفت که اما درباره تمدید کوتاه مدت تاریخ برگزیت مطمئنا می‌توان مثبت صحبت کرد. برای اینکه درخواست لندن برای تعویق تاریخ برگزیت مورد قبول قرار گیرد باید همه کشورهای عضو این اتحادیه با آن موافقت کنند. آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در سخنان خود در پارلمان این کشور اعلام کرد که پیش شرط ما برای تعویق تاریخ برگزیت اما این است که پارلمان انگلیس رای مثبت خود به توافق برگزیت را بدهد. وی همچنین تاکید کرد که تمدید مهلت برگزیت باید با موافقت پارلمان انگلیس با متن توافق برگزیت تایید شود که هنوز این اتفاق هم نیفتاده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| «اولینه گبهارت» معاون پارلمان اروپا در گفتگویی با انتقاد از عدم تحقق برگزیت در زمان تعیین‌شده خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی تعویق برگزیت سنجیده و منطقی به نظر نمی‌رسد. وی با اشاره به انتخابات پارلمانی اروپا گفت: اروپا روزهای پرکار و دشواری پیش رو دارد و نمی‌توان تا این حد برای برگزیت زمان تلف کرد. به عقیده من تداوم روند تعویق برگزیت بی‌معنا بوده و باید آن را متوقف کرد. معاون پارلمان اروپا همچنین گفت: دولت انگلیس باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن برنامه دقیق و روشنی از روند اجرایی شدن برگزیت در اختیار اروپا قرار دهد. گفتنی است نخست‌وزیر انگلیس خواهان تعویق برگزیت تا پایان ماه ژوئن شده است.
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
رئیس شورای اروپا در واکنش به درخواست نخست‌وزیر انگلیس برای تعویق برگزیت تصریح کرد که اگر پارلمان این کشور به طرح موردنظر دولت درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا رأی موافق بدهد، 'تعویق کوتاه‌مدت برگزیت' ممکن خواهد بود. خبرگزاری ایرنا: رئیس شورای اروپا در واکنش به درخواست نخست‌وزیر انگلیس برای تعویق برگزیت تصریح کرد که اگر پارلمان این کشور به طرح موردنظر دولت درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا رأی موافق بدهد، 'تعویق کوتاه‌مدت برگزیت' ممکن خواهد بود. دونالد توسک به مشورت‌هایی که طی ده روز گذشته درباره برگزیت داشته اشاره کرد و افزود که اما مدت‌زمان تعویق برگزیت به‌عنوان یک سؤال باقی می‌ماند. رئیس شورای اروپا توضیح داد که اگر رهبران اروپا با پیشنهادهای او موافقت کنند و مجلس عوام انگلیس هم هفته آینده به طرح برگزیت رای موافق بدهد، می‌توان بحث تعویق برگزیت را نهایی کرد و نیازی به برگزاری نشست اضطراری شورای اروپا نخواهد بود. هفته پس از رای پارلمان انگلیس به تعویق برگزیت، نخست‌وزیر این کشور در نامه‌ای خطاب به رئیس شورای اروپا، این درخواست را منتقل کرد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
میشل بارنیه، مذاکره‌کنندهٔ ارشد اتحادیهٔ اروپا در مورد برگزیت اعلام کرد احتمال آن که انگلیس بدون رسیدن به توافق با اروپا از این اتحادیه خارج شود هرروز بیشتر می‌شود. گای ورهفستاد، مشاور برگزیت پارلمان اروپا نیز روز گذشته گفت، «خروج سخت» انگلیس از اتحادیه اروپا «تقریبا گریزناپذیر» شده است، اما اتحادیه اروپا همچنان می‌خواهد مانع برگزیت بی توافق شود. اگر دو طرف بر سر آینده برگزیت به توافق نرسند، انگلیس در ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین) بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج می‌شود. شاید اتحادیه اروپا با تمدید برگزیت مخالفت کند اما منابع آگاه می‌گویند چنین احتمالی بشدت ضعیف به نظر می‌رسد. نمایندگان مجلس و همه تحت‌فشار قرار دارند و پایه‌های سیاسی کشور آسیب‌دیده است. اگر برگزیت تمدید شود، انگلیس همچنان به قوانین اتحادیه اروپا پایبند خواهد بود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا، میشل بارنیه مذاکره‌کننده ارشد برگزیت از سوی اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: تمدید مهلت برگزیت باید مفید و بر اساس هدف مشخص باشد. رهبران فرانسه، آلمان و لوکزامبورگ هم که از بلاتکلیفی در وضعیت برگزیت به ستوه آمده‌اند، خواستار تمدید کوتاه‌مدت برگزیت شده‌اند. با این حال دونالد توسک رئیس شورای اروپا پیشنهاد کرده است که برگزیت به مدت یک سال تمدید شود. فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم تأکید دارد که انگلیس همچنان عضو اتحادیه اروپا است و این اتحادیه بر پایه نظر ۲۸ کشور عضو آن تصمیم گیری می‌کند. جمعه این هفته آخرین‌مهلتی است که اگر اتحادیه اروپا با تمدید برگزیت مخالفت کند، انگلیس عملا از اتحادیه اروپا اخراج خواهد شد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آلمان، در ادامه رایزنی‌ها و گفتگوها درباره برگزیت شب گذشته «استفان بارکلی» وزیر برگزیت انگلیس با «میشل بارنیه» مذاکره کننده ارشد برگزیت از سوی اتحادیه اروپا در بروکسل دیدار و گفتگو کردند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده قرار است امروز بیانیه‌ای درباره گفتگوهای انجام شده در اختیار رسانه قرار داده شود. بر پایه توافق انجام شده میان بروکسل و لندن باید تا پایان ماه مارس برگزیت اجرایی شود، اما مجلس عوام این کشور به آن رأی منفی داده است. «ترزا می» نخست وزیر انگلیس از هفته گذشته رایزنی با مقامات اروپایی در خصوص برگزیت را آغاز کرده است. شواهد حاکی از تعویق دو ماهه تحقق برگزیت است.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو آلمان، مجلس عوام انگلیس در نشست روز گذشته خود برای چهارمین بار به اجرایی شدن برگزیت رأی منفی داد. نمایندگان پارلمان انگلیس پس از سه دوره رأی گیری در خصوص برگزیت در نشست روز گذشته خود به طرح‌های جایگزین برای اجرایی شدن برگزیت موسوم به «آلترناتیوهای برگزیت» نیز رأی منفی داد. رأی منفی پارلمان انگلیس به طرح‌های جایگزین برگزیت سبب پیچیدگی بیشتر این توافق شده و چالش جدی را برای دولت لندن به ارمغان آورده است. انگلیس تا ۱۲ آوریل زمان دارد تا در راستای اجرای برگزیت به توافقی مشترک با اتحادیه اروپا دست پیدا کند در غیر این صورت باید بدون توافق اتحادیه را ترک کند. پیشتر قرار بود که انگلیس تا پایان ماه مارس از اتحادیه اروپا خارج شود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه دی پرسه، «اولینه گبهارت» معاون پارلمان اروپا در گفتگو با یکی از روزنامه‌های محلی ایالت بادن ووتمبرگ آلمان با انتقاد از عدم تحقق برگزیت در زمان تعیین شده خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی تعویق برگزیت سنجیده و منطقی به نظر نمی‌رسد. وی با اشاره به انتخابات پارلمانی اروپا گفت: اروپا روزهای پرکار و دشواری پیش رو دارد و نمی‌توان تا این حد برای برگزیت زمان تلف کرد. به عقیده من تداوم روند تعویق برگزیت بی معنا بوده و باید آن را متوقف کرد. معاون پارلمان اروپا همچنین اظهار داشت: دولت انگلیس باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن برنامه دقیق و روشنی از روند اجرایی شدن برگزیت در اختیار اروپا قرار دهد. گفتنی است نخست وزیر انگلیس خواهان تعویق برگزیت تا پایان ماه ژوئن شده است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آلمان، «فیلیپ هاموند» وزیر دارایی انگلیس در حاشیه نشست وزرای دارایی اتحادیه اروپا در بخارست در خصوص به بن بست رسیدن برگزیت اظهار داشت: در شرایط کنونی دستیابی به توافق داخلی اهمیت بسزایی داشته و مسیر تحقق برگزیت را هموارتر می‌کند. وی در ادامه افزود: گفتگو میان نمایندگانی از دولت انگلیس و حزب کارگر می‌تواند کاهش اختلاف نظرها درباره برگزیت را به همراه داشته باشد. وزیر دارایی انگلیس همچنین با بیان اینکه خط قرمزی برای دولت می‌در خصوص برگزیت وجود ندارد، خاطر نشان کرد: انگلیس باید راهی برای برون رفت از بن بست کنونی برگزیت پیدا کرده و آن را بکار گیرد. این در حالی است که «ترزا می» نخست وزیر انگلیس به تازگی خواستار تعویق برگزیت تا پایان ماه ژوئن شده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
در صورت تعویق تاریخ برگزیت این مسئله هم فعلا دور زده می‌شود. بارنیر همچنین تاکید کرد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای تمدید تاریخ برگزیت هر چند با شرایطی آماده‌اند. وی تصریح کرد که تمدید تاریخ برگزیت باید توسط شورای اروپایی و به اتفاق آراء تصمیم گیری شود. ترزا می، هم با توجه به شرایط آشفته برگزیت برای اولین بار درباره تعویق تاریخ برگزیت به مدت ۳ ماه اعلام آمادگی کرد. در مرحله سوم، نمایندگان درباره به تعویق انداختن مهلت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رای گیری خواهند کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به‌این‌ترتیب اگر اتحادیه اروپا هم با درخواست انگلیس موافقت کند، این کشور در تاریخ ۲۹ مارس از عضویت اتحادیه اروپا خارج نخواهد شد. مدت‌زمان این تمدید بایستی از طرق مذاکره میان دولت انگلیس و اتحادیه اروپا مشخص شود. اتحادیه اروپا پیش‌تر گفته بود که تنها با ارائه دلیل موجه با تعویق برگزیت موافقت خواهد کرد. آن‌ها همچنین امشب با شرکت در چندین لایحه پیشنهادی، به طرح کلیدی تعویق برگزیت برای برگزاری مجدد همه‌پرسی و واگذاری اختیار برگزیت به پارلمان رأی مخالف دادند. در همین پیوند، میشل بارنیه مذاکره‌کننده ارشد برگزیت از سوی اتحادیه اروپا هم اظهار کرد که آماده‌سازی برای برگزیت بی توافق بیش از گذشته حائز اهمیت به نظر می‌رسد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
کورس هم تصریح کرد که اگر تعویق تاریخ برگزیت تنها راه برای جلوگیری از یک برگزیت نامنظم است پس ما با آن موافقیم. پارلمان انگلیس چهارشنبه شب راه برای تعویق تاریخ برگزیت که بر اساس تصمیمات اتخاذ شده باید در ۲۹ ماه مارس انجام گیرد را مسطح کرد. ترزا می، هم با توجه به شرایط آشفته برگزیت برای اولین بار درباره تعویق تاریخ برگزیت به مدت ۳ ماه اعلام آمادگی کرده است. تعویق تاریخ برگزیت در اتحادیه اروپا البته موافقان و مخالفانی داشته و احتمالا به شکاف‌های بیشتری در این باره در اتحادیه اروپا منجر خواهد شد. از طرفی امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان از هم اکنون از آمادگی اتحادیه اروپا برای پذیرش تمدید مهلت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا سخن گفته‌اند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به‌ این ‌ترتیب اگر اتحادیه اروپا مخالفتی نداشته باشد، این کشور طبق برنامه اعلام ‌شده در ۲۹ مارس (۹ فروردین) از بروکسل خارج نخواهد شد. تا این جای کار، نمایندگان مجلس به دو طرح کلیدی تعویق برگزیت برای برگزاری مجدد همه‌پرسی و واگذاری اختیار برگزیت به پارلمان رأی مخالف دادند. ترزا می‌‌گفته است اگر پارلمان تا روز چهارشنبه با توافقنامه برگزیت موافقت نکند ممکن است اتحادیه اروپا شروطی را برای تعویق برگزیت تعیین و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را پیچیده‌تر کند. اتحادیه اروپا اصرار دارد که انگلیس باید بین گزینه برگزاری همه ‌پرسی یا توقف برگزیت یکی را انتخاب کند. اکنون آینده برگزیت به نتیجه تحولات این هفته پارلمان و نشست سران اتحادیه اروپا گره ‌خورده است.

به انتهای لیست رسیدید