بسته حمایتی

بسته حمایتی

ایرناایرنا9 ساعت قبل
به گزارش معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، «پروژه بهینه­‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان» از جمله طرح‌هایی است که به این منظور در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شده است. این پروژه سعی دارد تا با تجمیع تلاش‌های صورت گرفته در این زمینه و توسعه فرهنگ‌سازی میان شهروندان، مردم را با مفهوم بهینه سازی انرژی آشنا کند. پروژه بهینه­‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان، با نظارت معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری، از اجرای راه‌کارهای صرفه‌جویی انرژی در ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری در شهر تهران حمایت مالی می‌کند. بر اساس سند جدید چشم انداز، باید تا سال ١٤٢٧ مصرف انرژی در کشور به یک دوم مصرف فعلی کاهش یابد. بر همین اساس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تدوین بسته حمایت مالی و توسعه فرهنگ سازی، سعی دارد تا توجه بیش‌تری را به این مقوله مهم جلب کند.
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بهینه سازی انرژی در ساختمان و کاهش تلفات انرژی می‌تواند صرفه جویی قابل توجهی در حوزه ملی به همراه داشته باشد. در این راستا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از مالکان ساختمان‌های که متقاضی اجرایی طرح بهینه‌سازی انرژی در ساختمان هستند حمایت می‌کند. این پروژه سعی دارد تا با تجمیع تلاش‌های صورت گرفته در این زمینه و توسعه فرهنگ سازی میان شهروندان، مردم را با مفهوم بهینه سازی انرژی آشنا کند. شاخت عمومی از مزایایی جلوگیری از اتلاف انرژی می‌تواند در کاهش مصرف و صرفه جویی منابع، نقش بسزایی داشته باشد. بر اساس سند جدید چشم انداز، باید تا سال ١٤٢٧ مصرف انرژی در کشور به یک دوم مصرف فعلی کاهش یابد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ امید بازدار بعدازظهر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: این بسته حمایتی شامل مواد غذایی، وسایل بهداشتی و وسایل خانگی است که تحویل آن عزیزان داده خواهد شد. وی با تأکید بر اینکه خدمت‌رسانی به محرومان سرلوحه برنامه‌های سپاه است، اظهار داشت: سپاه و بسیج خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده سیستان و بلوچستان را وظیفه خود می‌داند. وی ادامه داد: بیش از ۱۴۰۰ خانوار در روستاهای شهر زرآباد که دچار خسارت شده شناسایی و در همین هفته بسته حمایتی که شامل مواد غذایی، وسایل بهداشتی و وسایل خانگی است تحویل آن عزیزان داده خواهد شد. بازدار بیان داشت: فعلا ۳۰۰۰ بسته غذایی و بهداشتی و همچنین ۴۳۰ گونی برنج توسط گروه جهادی شهید احمدی جوان به استعداد ۲۳ نفر با همکاری گروه جهادی امام رضایی‌ها در بین مردم سیل‌زده روستاهای شهر زرآباد توزیع کرده‌اند. جانشین سپاه شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: طبق سفارش برخی از خیرین چند بسته حمایتی شامل مواد غذایی، وسایل بهداشتی و اسباب‌بازی نیز تهیه‌کرده و در روستای چراغ‌آباد از توابع شهر زرآباد توزیع شد.
مهرمهر1 روز قبل
وی همچنین از افتتاح تعداد ۳۴۰ طرح اشتغال و تولید در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: این طرح‌ها با اعتباری بالغ بر ۳۱۵ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی ادامه داد: از این تعداد ۳۱۹ طرح از محل تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید، دو طرح در شرکت شهرک‌های صنعتی و ۱۳ طرح توسط بهزیستی اجرا شده است. مسئول کارگروه کارگری و کارآفرینی ستاد دهه فجر خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین در این ایام مبارک طرح احیا مجدد کارخانه آجر نسوز شهرک صنعتی بیرجند افتتاح می‌شود. وی با بیان اینکه از جمعیت ۲۲۶ هزار خانواری یارانه بگیر استان ۱۷۷ هزار خانوار مشمول بسته معیشتی هستند، بیان کرد: حدود ۴۸ هزار خانوار از جمعیت یارانه بگیر استان مشمول طرح معیشتی نشده‌اند. به گفته وی ۷۹ درصد جمعیت یارانه بگیر استان مشمول بسته حمایتی شده‌اند که رتبه سوم کشور در این زمینه را دارا هستیم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
همچنین منابع اختصاص یافته از صندوق توسعه ملی برای پرداخت وام به صادرکنندگان باید ظرف مدت دو سال به صندوق بازگردد. از سوی دیگر مقرر شده است که با توجه به میزان مشوق‌های صادراتی تخصیصی، نسبت به پرداخت مشوق‌های صادراتی بر اساس اولویت‌های موجود در بسته حمایت از صادرات غیرنفتی اقدام شود. همچنین بانک‌های عامل طرف سپرده‌گذاری صندوق توسعه ملی موظفند ماهی یک بار، فهرست تسهیلات‌گیرندگان از منابع صندوق توسعه ملی و منابع بانکی را به سازمان توسعه تجارت ارسال کنند. اما برنامه بعدی شامل «حمایت از طرح‌های صادراتی» می‌شود که زیر مجموعه آن شامل برنامه صادراتی مصوب کارگروه توسعه صادرات استان‌ها می‌شود و اعتبار آن نیز ۳۰۰ میلیارد ریال تعیین شده است. در مجموع اعتبار این برنامه‌ها در ۱۱ آیتم مورد اشاره معادل ۷۸۰۰ میلیارد ریال تعیین شده است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
در این میان اروپا به سرعت تشکیل رژیم صهیونیستی را در سال ۱۹۴۸ به رسمیت شناخت تا به نوعی دین خود را بابت هولوکاست جعلی پرداخته باشد. بزرگنمایی این اتفاق تا امروز مستمسکی برای رژیم صهیونیستی بود تا ضمن اخذ غرامت‌های مادی و حمایت‌های سیاسی، در میان سکوت دولت‌ها و رسانه‌های غربی انواع حملات و رفتار‌های غیرانسانی بر مردم فلسطین روا دارد. تلاش برای رسمیت بخشی به تغییر پایتخت رژیم صهیونیستی از تل‌آویو به بیت‌المقدس و عملیاتی شدن پروژه معامله قرن نیز در این جهت صورت می‌گیرد. رویکرد اروپا در قبال هولوکاستپیشگام حمایت از رژیم صهیونیستی در اروپا، دولت انگلیس است که در سال ۱۹۱۷ با اعلامیه بالفور، برای تصرف فلسطین به صهیونیست‌ها چراغ سبز داد. هلند و اتریش نیز به دلیل نقشی که در حادثه ادعایی هولوکاست داشته‌اند غرامت‌هایی نیز به رژیم صهیونیستی پرداخته‌اند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
محمد طلوعی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بابلسر، با اشاره به اینکه مجمع خیرین محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی بابلسر در حوزه‌های مختلفی فعالیت دارد اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های مجمع، حمایت جدی از محرومین و خانواده‌های بی‌بضاعت این شهرستان است. وی افزود: در این راستا مجمع خیرین محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی بابلسر تعهد ساخت شش منزل مسکونی را در دستور کار خود قرار داد که اغلب تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و سیل‌زده هستند. رئیس مجمع خیرین محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی بابلسر افزود: نشست ماهیانه با مدیران و اصحاب رسانه برای ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته از سوی مجمع به مردم از دیگر برنامه‌های پیش رو مجمع خیرین در سطح شهرستان است. طلوعی با بیان اینکه برای تربیت نسل جوانان برنامه‌ریزی‌های خوبی از سوی مجمع خیرین محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی بابلسر صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: تشکیل گروه خیرین جوانان و دانش آموزان از جمله مسائلی است که به صورت جدی از سوی مجمع در حال پیگیری است تا از ظرفیت جوانان و دانش‌آموزان در بحث خیرین بهره‌گیری شود. رئیس مجمع خیرین محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی بابلسر خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح، سرمایه‌گذاری از سوی خیرین صورت می‌گیرد و کار از طرف محرومین انجام می‌شود تا از این طریق بتوانند زندگی‌شان را اداره کنند.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/فارس رئیس اتحادیه مهمانپذیران فارس مدعی شد که تداوم فعالیت اماکنی که تحت عنوان خانه مسافر فعالیت می‌کنند، به دلیل شرایط حاکم بر آنها، جز بدنامی چیزی برای فارس و شیراز به دنبال نخواهد داشت. او ادامه داد: امروز وضعیت ما به جایی رسیده که توان ادامه دادن نداریم، حتی هزینه جاری ما هم تامین نمی‌شود. او افزود: فارس پس از تهران رتبه نخست تعداد آموزشگاه‌های گردشگری را دارد و امروز اگرچه آموزش تاسیسات گردشگری دست ماست اما با عدم معافیت بیمه‌ای مواجه هستیم. یزدان‌پناه تاکید کرد که فعالان صنوف مرتبط با گردشگری آرامش ندارند و حال آموزشگاه‌های گردشگری در فارس اصلا خوب نیست. سولماز دهقانی، تاکید کرد که برگزاری رویدادهایی از این دست کمک می‌کند تا بخشی از تبلیغات منفی علیه کشور کاسته شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
اقتصاد آنلاین – صبا نوبری؛ پس از واریز دو مرحله از بسته معیشتی که حاصل مابه‌التفاوت افزایش قیمت بنزین در آذرماه بود دهم بهمن ماه مرحله سوم کمک معیشتی به حساب سرپرستان خانوار مشمول واریز خواهد شد. معیشتی بگیران بیشتر می‌‎شوند؟ در حالی که بعد از ثبت درخواست‌های مربوط به مشمولیت دریافت کمک معیشتی، تعداد خانوارها در مرحله دوم از ۱۸میلیون به ۱۸٫۱میلیون نفر افزایش یافته بود گفته می‌شود تعداد دریافت‌کنندگان بسته معیشتی در این مرحله هم افزایش می‌یابد و افراد جدیدی که اطلاعات آنها در سایت ثبت شده است و مشمول یارانه حمایت معیشتی باشند از دهم بهمن یارانه به حساب آنها واریز می‌شود. نتایج اعتراضات بسته معیشتی کی اعلام می‌شود؟ ثبت نام متقاضیان دریافت بسته معیشتی که پیش از این کمک معیشتی برای آن‌ها واریز نشده بود از ۱۰دی ماه در سامانه شروع شد و تا ساعت۲۴ سه‌شنبه یکم بهمن‌ماه تمدید شد. سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی با بیان اینکه افرادی که در ماه گذشته اعتراض خود را در سامانه معیشتی ثبت کردند در صورت لزوم درخواست بازبینی مجدد اقدام کنند و نتیجه آن شش ماه آتی بررسی می‌شود. شرایط جدید پرداخت بسته معیشتی چیست؟ هیات وزیران شرایط جدید پرداخت حمایت معیشتی را مشخص کرد که بر این اساس خانوارهای دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به‌ طور همزمان مشمول حمایت نمی‌شوند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
بانک قرض‌الحسنه مهر ایران هم در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود، از ابتدای سال در کنار هم‌وطنان سیل‌زده بوده است. بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در هر دو سانحه طبیعی سال جاری یعنی سیل بهار و سیل اخیر سیستان و بلوچستان تلاش کرد مسئولیت اجتماعی خود را در هر دو زمینه ایفا کند. احداث ۱۰۰ واحد مسکونی در مناطق سیل‌زدهساخت واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده از دیگر اقدامات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در راستای مسئولیت‌ اجتماعی خیرخواهانه این بانک بود. بانک مهر ایران در سیستان و بلوچستانبانک قرض‌الحسنه مهر ایران همان‌طور که در ابتدای سال جاری در کنار مردم سیل‌زده استان‌های شمالی و غربی بود، به مردم استان سیستان و بلوچستان نیز امدادرسانی می‌کند. سیل مهربانی‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران پایان ندارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
تلاش برای رسمیت بخشی به تغییر پایتخت رژیم صهیونیستی از تل‌آویو به بیت‌المقدس و عملیاتی شدن پروژه معامله قرن نیز در این جهت صورت می‌گیرد. رویکرد اروپا در قبال هولوکاستپیشگام حمایت از رژیم صهیونیستی در اروپا، دولت انگلیس است که در سال ۱۹۱۷ با اعلامیه بالفور، برای تصرف فلسطین به صهیونیست‌ها چراغ سبز داد. هلند و اتریش نیز به دلیل نقشی که در حادثه ادعایی هولوکاست داشته‌اند غرامت‌هایی نیز به رژیم صهیونیستی پرداخته‌اند. متهم شدن جمهوری اسلامی ایران به یهودی‌ستیزی؛ سناریو جدید در رسانه‌های غربیدر همین راستا بررسی سخنان نتانیاهو و مایک پنس در نشست موسوم به مجمع جهانی هولوکاست نشان می‌دهد، برنامه جدید آن‌ها - تروریست‌های صهیونیستی و آمریکایی - نمایش یهودی‌ستیزی جمهوری اسلامی ایران است. در ادامه فرانک والتر اشتاین‌مایر رئیس جمهور آلمان و امانوئل مکرون نیز بدون اشاره به جمهوری اسلامی ایران نسبت به سربرآوردن و گسترش یهودی‌ستیزی در دنیا هشدار دادند.
فراروفرارو4 روز قبل
یارانه معیشتی بهمن ماه پنج‌شنبه هفته آینده به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد. مهدی قمصریان، سخنگو سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص زمان واریز یارانه معیشتی به تجارت‌نیوز گفت: یارانه معیشتی بهمن ماه در روز ۱۰ دی ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. به گفته وی، تا به حال هیچ تصمیمی مبنی بر این که زمان واریزی یارانه معیشتی بهمن ماه جابه‌جا شود گرفته نشده و امیدواریم یارانه معیشتی بهمن ماه به موقع پرداخت شود. سخنگو ستاد شناسایی مشمولان یارانه معیشتی نیز در خصوص وضعیت درخواست کسانی که یارانه نگرفته‌اند گفت: در حال بررسی درخواست متقاضیان دریافت یارانه معیشتی هستیم. زمان پرداخت یارانه حمایت معیشتی مشمولان جدید اعلام شدسخنگوی ستاد شناسایی مشمولان کمک حمایت معیشتی همچنین زمان پرداخت یارانه حمایت معیشتی مشمولان جدید را اعلام کرد.
ایمناایمنا4 روز قبل
انتقاد نماینده اصفهان از موضع AFC در خصوص میزبانی بازی‌های آسیاییحمیدرضا فولادگر در تذکر شفاهی در جلسه علنی یکشنبه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نظر AFC در خصوص ناامن بودن ایران برای میزبانی بازی‌های آسیایی کاملا اشتباه است. این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: عمر مجلس دهم با همه کاستی‌ها و ضعف‌ها رو به پایان است که با وجود همه فشارها و تحریم‌ها شاهد مصوبات قابل دفاعی نیز بودیم. این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم کشور بحث زنان است. نماینده مردم اصفهان در مجلس در مورد تقسیمات کشوری گفت: شرق اصفهان جمعیت زیادی دارد و تنها بخشی از آن چهار هزار کیلومتر می‌شود. تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لازم است نظارت کنید تا عیدی مصوب کارگران کامل و به موقع پرداخت شود.
جام نیوزجام نیوز5 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، «حسین میرزایی» با اشاره به پایان یافتن مهلت ثبت‌نام متقاضیان دریافت کمک حمایت معیشتی اظهار کرد: سرپرستان خانوار‌های که در لیست یارانه‌بگیران نقدی نبودند اما متقاضی دریافت بسته حمایتی هستند تا ساعت ۲۴ شب گذشته فرصت داشتند تا در سایت hemayat. mcls. gov. ir ثبت‌نام کنند. وی گفت: از امروز نیز بررسی‌ها درخواست‌های ثبت شده در سایت اشاره شده آغاز شده و در صورتی که سرپرستان خانواری که در لیست یارانه‌بگیران نقدی نبودند اما متقاضی دریافت بسته حمایتی هستند، مشمول یارانه شوند ۱۰ بهمن یارانه خود را دریافت خواهند کرد. میرزایی همچنین درباره افرادی که پس از یکم بهمن در سامانه ثبت درخواست می‌کنند، گفت: این افراد نیز در صورتی که مشمول یارانه حمایتی شوند از ۱۰ اسفند یارانه آنها پرداخت خواهد شد. ایران جیب۲۰۲۵
ایران‌جیبایران‌جیب6 روز قبل
یارانه حمایت معیشتی آن دسته از سرپرستان خانوار که در لیست یارانه‌بگیران نقدی نیستند اما مشمول دریافت کمک حمایتی …یارانه حمایت معیشتی آن دسته از سرپرستان خانوار که در لیست یارانه‌بگیران نقدی نیستند اما مشمول دریافت کمک حمایتی شده‌اند، ۱۰ بهمن ماه واریز می‌شود. «حسین میرزایی» با اشاره به پایان یافتن مهلت ثبت‌نام متقاضیان دریافت کمک حمایت معیشتی اظهار کرد: سرپرستان خانوار‌های که در لیست یارانه‌بگیران نقدی نبودند اما متقاضی دریافت بسته حمایتی هستند تا ساعت ۲۴ شب گذشته فرصت داشتند تا در سایت hemayat. mcls. gov. ir ثبت‌نام کنند. وی در ادامه به تسنیم، گفت: از امروز نیز بررسی‌ها درخواست‌های ثبت شده در سایت اشاره شده آغاز شده و در صورتی که سرپرستان خانواری که در لیست یارانه‌بگیران نقدی نبودند اما متقاضی دریافت بسته حمایتی هستند، مشمول یارانه شوند ۱۰ بهمن یارانه خود را دریافت خواهند کرد. میرزایی همچنین درباره افرادی که پس از یکم بهمن در سامانه ثبت درخواست می‌کنند، گفت: این افراد نیز در صورتی که مشمول یارانه حمایتی شوند از ۱۰ اسفند یارانه آنها پرداخت خواهد شد.
سلامت نیوزسلامت نیوز6 روز قبل
مسئولان این وزارتخانه، بسته‌های بهداشتی را به مناطق محروم ارسال می‌کردند بسته‌هایی که بین دختران مناطق دور افتاده و مدارس شبانه روزی پخش می‌شد طرحی که شامل بسته بهداشتی برای دوران بلوغ دختران بود. آنها به ادارات کل استان‌ها گفته‌اند که بودجه لازم برای رسیدگی به وضعیت بهداشتی دختران مناطق محروم را ندارند. ترک تحصیل دختران بیشتر استآموزش‌و‌پرورش اعلام کرده است نگاه ویژه‌ای به دختران مناطق محروم دارد و برای وضعیت بهداشتی دختران طرح‌های مختلفی هم اجرا کرده است. ما باید توجه ویژه‌تری به دختران مناطق محروم داشته باشیم چرا که سن بلوغ هم پایین آمده و این دختران در ناآگاهی به سر می‌برند. مینایی‌پور با اشاره به اینکه بازماندگی از تحصیل دختران در مناطق محروم افزایش پیدا کرده است، اظهار می‌دارد: شرایط مالی خانواده‌ها روی بازماندگی از تحصیل دختران تأثیر گذاشته است و این شرایط موجب شده تا دختران دانش‌آموز ازدواج اجباری کنند یا خارج از چرخه تحصیل باشند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 روز قبل
آنها به ادارات کل استان‌ها گفته‌اند که بودجه لازم برای رسیدگی به وضعیت بهداشتی دختران مناطق محروم را ندارند. ترک تحصیل دختران بیشتر استآموزش‌و‌پرورش اعلام کرده است نگاه ویژه‌ای به دختران مناطق محروم دارد و برای وضعیت بهداشتی دختران طرح‌های مختلفی هم اجرا کرده است. ما در این بسته‌ها حوله، مسواک، خمیردندان و نوار بهداشتی ارسال می‌کردیم و تلاش مان این بود که مدارس شبانه روزی را ویژه ببینیم. ما باید توجه ویژه‌تری به دختران مناطق محروم داشته باشیم چرا که سن بلوغ هم پایین آمده و این دختران در ناآگاهی به سر می‌برند. مینایی‌پور با اشاره به اینکه بازماندگی از تحصیل دختران در مناطق محروم افزایش پیدا کرده است، اظهار می‌دارد: شرایط مالی خانواده‌ها روی بازماندگی از تحصیل دختران تأثیر گذاشته است و این شرایط موجب شده تا دختران دانش‌آموز ازدواج اجباری کنند یا خارج از چرخه تحصیل باشند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
این شرکت همچنین طی سال جاری میلادی هشت مدل خودرو برقی را روانه بازار خواهد کرد. استقبال نروژی‌ها از خودروهای برقی به حدی بوده که اسلو پایتخت این کشور را مرکز خودروهای پاک لقب داده‌اند. در سناریوی دوم نیز تولید خودروهای برقی به واسطه طراحی پلت‌فرم (از ابتدا) و با حداقل تیراژ سالانه ۱۰ هزار دستگاه انجام می‌شود. در نهایت طبق سناریوی سوم، تولید خودروهای برقی روی پلت‌فرم‌های موجود داخلی انجام می‌شود. در واقع خودروسازی ایران به‌دلیل عدم توانایی در تولید یک خودروی فسیل‌سوز در کلاس جهانی هیچ‌گاه نتوانسته در بازارهای بین‌المللی خودرو نفوذ داشته باشد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. به رئیس جمهور: لزوم حمایت از صدا و سیما و عدم فشار به رسانه‌ ملی در خصوص ساخت برنامه‌هایی با مضامین انقلابی در شبکه افق که مورد علاقه مردم است. به وزیر نفت: ضرورت ارائه توضیح در خصوص علت کاهش پیمانه‌ای سهمیه بنزین مردم با توجه به اعتراضات شدید و گسترده مردم. محمدرضا پورابراهیمی به وزیر نفت: کاهش بیش از مصرف سهمیه بنزین از کارت سوخت پس از هر بار سوخت‌گیری که برخلاف قانون صورت می‌گیرد باعث ایجاد مشکل و نارضایتی بین مردم شده است. به وزیر کشور: عدم نظارت دستگاه‌های متولی از جمله وزارت کشور در کاهش بیش از مصرف سهمیه بنزین از کارت سوخت پس از هر بار سوخت‌گیری.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
حسین میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم از تمدید مهلت ثبت‌نام متقاضیان دریافت کمک حمایت معیشتی خبر داد و گفت: مهلت ثبت‌نام متقاضیان دریافت کمک حمایت معیشتی تا ساعت ۲۴ امشب تمدید شد. میرزایی تصریح کرد: بر همین اساس، سرپرستان خانوار‌های که در لیست یارانه‌بگیران نقدی نبودند اما متقاضی دریافت بسته حمایتی هستند تا ساعت ۲۴ امشب می‌توانند در سایت hemayat. mcls. gov. ir ثبت‌نام کنند. وی خاظرنشان کرد: زمان اشاره شده، دیگر تمدید نخواهد شد و در صورتی که سرپرستان خانواری که در لیست یارانه‌بگیران نقدی نبودند اما متقاضی دریافت بسته حمایتی هستند مشمول یارانه شوند ۱۰ بهمن یارانه خود را دریافت خواهند کرد. انتهای پیام/
مهرمهر1 هفته قبل
احسان قمری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه همه ساله بسته حمایت از صادرات غیرنفتی به وسیله ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ابلاغ می‌شود، گفت: در قالب این بسته، مشوق‌ها و حمایت‌های صادراتی که سازمان توسعه تجارت ایران، وزارت صنعت معدن و تجارت و سایر نهادهای درگیر در صادرات برای ارائه به صادرکنندگان تدارک می‌بینند، در قالب این بسته تدوین شده و به نوعی، ضمانت اجرایی پرداخت مشوق‌های صادراتی دولت به صادرکنندگان قرار می‌گیرد. قمری در تشریح شاخصه‌های این بسته حمایتی افزود: بسته حمایت از صادرات غیرنفتی در دو بخش تسهیلات بانکی و مشوق‌های صادراتی متمرکز خواهد بود که بخش مرتبط با وام‌های بانکی، به وسیله نظام بانکی کشور به صادرکنندگان پرداخت می‌شود و در حوزه مشوق‌های صادراتی نیز، سازمان برنامه و بودجه، منابع تعیین شده را به سازمان توسعه تجارت ایران تخصیص می‌دهد تا در قالب ۱۱ سرفصل، به صادرکنندگان پرداخت شود. این مقام مسئول در سازمان توسعه تجارت ایران گفت: این تسهیلات برای سال ۹۸ تعیین شده که تا شهریورماه سال ۹۹ قابلیت پرداخت دارد و بر این اساس، ۴ هزار میلیارد تومان از سوی نظام بانکی کشور به صادرکنندگان اختصاص می‌یابد. البته شاید در نگاه اول، با توجه به حجم صادراتی که کشور دارد، این رقم ناچیزی باشد، ولی قرار نیست که همه صادرات از طریق وام، سرمایه‌گذاری و منابع بانکی تأمین مالی شود؛ بلکه به هر حال صادرکنندگان باید از منابع دیگری هم که وجود دارد، استفاده کنند. وی در خصوص اختصاص تسهیلات ارزی به صادرکنندگان نیز گفت: به دلیل مشکلات حوزه ارزی، هم بانک توسعه صادرات و هم صندوق ضمانت صادرات ایران در بحث اعطای اعتبارات ارزی فعال هستند و برنامه‌های خاص خود را دارند.
مهرمهر1 هفته قبل
وی افزود: در نیروهای مسلح ساز و کار ما به گونه‌ای است که کاربران نیاز به آموزش‌های ویژه‌ای دارند زیرا سربازی که کاربر سلاح‌های پیشرفته است باید آموزش‌های مخصوص را فرا گیرد. وی یادآور شد: ستاد کل نیروهای مسلح در راستای کاهش بیکاری در جامعه باید یک ساز و کار جدید و هنجار شکن ایجاد کند. فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح ابراز داشت: قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح در سال ۹۶ تشکیل شده که وظیفه ذاتی آن این است مهارت آموزی سربازان طی دو سال خدمت سربازی است که در این راستا یک نقشه راه تعریف کرده‌ایم. وی گفت: ما یک برنامه پنج ساله تدوین کردیم که تا سال ۱۴۰۱ هیچ سربازی نباشد که هنگام پایان خدمت سربازی حداقل یک مهارت کسب نکرده باشد. فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اولویت اشتغال در جامعه باید برای سربازانی باشد که آموزش را کسب کرده‌اند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح کشور با اشاره به اینکه امروز سرباز و سربازی شرایط ویژه‌ای هم از نظر کمیت و هم کیفیت دارد گفت: نصف سربازان کشور امروز تحصیلات دانشگاهی دارند و اتفاقی که امروز در کرمان افتاده نمونه و سنبل وجود سربازان فرهیخته ماست. وی با بیان اینکه آینده کشور این تدابیر جمع‌آوری و کتابچه شده است گفت: سربازان ما ثروت عظیمی هستند که در اختیار داریم و عمدتا در طلایی‌ترین دوران زندگی به سربازی می‌آیند. فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح کشور با اشاره به اینکه در برابر این ثروت عظیم با یک ابر چالش روبه‌رو هستیم بیان کرد: بیکاری و اشتغال این قشر ابرچالشی که با آن مواجه هستیم که می‌تواند به یک تهدید برای امنیت ملی تبدیل شود. وی با عنوان اینکه بسته مشوقی برای مهارت‌آموزی سربازان داریم و نیاز به مشارکت حداکثری همه دستگاه‌هاست گفت: تا کنون با ۲۱ دستگاه و نهاد توافقنامه امضا کردیم که از این تعداد با ۱۳ وزارتخانه توافقنامه امضا شده است. وی با اشاره به اینکه شورای اشتغال در استان‌ها باید راه‌اندازی شده و سربازان دارای مهارت باید در اولویت اشتغال قرار بگیرند افزود: امسال آموزش ۲۰۰ هزار نفر را در برنامه داریم که تا سال ۱۴۰۱ صددرصد سربازان ما مهارت‌های لازم را فرا می‌گیرند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
این شرکت همچنین طی سال جاری میلادی هشت مدل خودرو برقی را روانه بازار خواهد کرد. استقبال نروژی‌ها از خودروهای برقی به حدی بوده که اسلو پایتخت این کشور را مرکز خودروهای پاک لقب داده‌اند. سه سناریوی برقی‌سازی در ایرانبه ایران بیاییم و ببینیم اینجا برای خودروهای برقی چه کارهایی انجام شده و چه برنامه‌هایی قرار است پیاده شود. شاید در نگاه اول این طور به نظر بیاید که دولت و خودروسازی ایران قرابتی با محصولات برقی ندارند، حال آنکه جسته و گریخته اقدامات و برنامه‌ریزی‌هایی در این مورد صورت گرفته است. در نهایت طبق سناریوی سوم، تولید خودروهای برقی روی پلت‌فرم‌های موجود داخلی انجام می‌شود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
فرماندار پیشوا با اشاره به تعهد افزایش ۲۵۰ هکتار سطح گلخانه‌ها در شهرستان پیشوا گفت: روان سازی سازوکار پرداخت تسهیلات به گلخانه‌داران پیشوا می‌تواند مسئولان را در دست‌یابی به تعهدات افزایش سطح گلخانه‌های پاکدشت موفق کند. گلخانه‌داران پیشوایی تا سقف یک میلیارد تومان تسهیلات دریافت می‌کنندمدیر شعب بانک کشاورزی استان تهران نیز در این جلسه گفت: بانک کشاورزی با ارائه بسته حمایتی، تا سقف یک میلیارد تومان تسهیلات به صورت ضمانتی در اختیار گلخانه‌داران و بارفروشان پیشوا قرار می‌دهد. مدیر شعب بانک کشاورزی استان تهران تصریح کرد: در بخش پرداخت تسهیلات به گلخانه‌ها، پیشوا با دریافت بیش از یکصد میلیارد تومان تسهیلات، رتبه اول را در استان در اختیار دارد. معماریان با بیان اینکه تا کنون ۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش کشاورزی و دامی پیشوا پرداخت شده، تصریح کرد: پرداخت تسهیلات با نرخ بهره ۱۰ درصد از جمله طرح‌هایی است که توسط بانک کشاورزی تدوین شده و در حال تصویب است. شهرستان پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
ایلناایلنا1 هفته قبل
مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی سازمان ملی استاندارد گفت: کالاها علاوه بر اینکه می‌توانند بر مبنای استاندارد ملی تولید شوند بر مبنای استاندارد کشورهای هدف و یا حتی استاندارد منطقه‌ای نیز امکان تولید را دارد. تقی‌پور ادامه داد: دیدگاه سازمان ملی استاندارد این است که هر کالایی باید دارای یک شناسه مشخص باشد. این در حالی است که ما بر این عقیده هستیم که مثلث سه‌وجهی از صادرات، تولید و اشتغال باید داشته باشیم که حلقه اتصال این سه وجه مسئله کیفیت است. بر همین اساس سازمان ملی استاندارد برای کمک به صادرات کشور و براساس نیاز بازار هدف و درخواست تولیدکنندگان در این حوزه از خود انعطاف زیادی داشته است. مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد با اشاره به صد و هفتادمین جلسه شورای عالی صادرات که با ریاست رئیس جمهور تشکیل شد، گفت: در این جلسه مقرر شد که کالاها علاوه بر اینکه می‌توانند بر مبنای استاندارد ملی تولید شوند بر مبنای استاندارد کشورهای هدف و یا حتی استاندارد منطقه‌ای نیز امکان تولید را دارد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
«تقی تقی پور» روز دوشنبه در همایش استاندارد کیفیت صادرات که در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد، گفت: بر اساس یکی از بندهای این بسته حمایتی، تولیدکنندگان می‌توانند تجهیزات مورد نیازشان را با کمترین مشکل به کشور واردکنند. تقی پور خاطرنشان کرد: سازمان ملی استاندارد یگانه مرجعی است که موضوع ایمنی و سلامت مصرف‌کنندگان و آحاد جامعه را بر عهده دارد؛ این موضوع برای تمام مصرف‌کنندگان کالای ایرانی در داخل کشور و بازارهای هدف صدق می‌کند. وی تصریح کرد: چنانچه الزام وجود دارد تا کالاهای صادراتی استاندارد را داشته باشند، به دلیل تعهدی است که به مصرف‌کنندگان داریم. تقی‌پور یادآور شد: براساس قانون تقویت و توسعه استاندارد گفت: کنترل کیفیت کالاهای صادراتی به عنوان وظایف سازمان ملی استاندارد است؛ به این معنا که برای کالاهای وارداتی و نیز کالاهای صادراتی باید کنترل کیفی انجام شود. وی اضافه کرد: بر اساس دیدگاه سازمان ملی استاندارد، کالا باید دارای شناسه باشد و کالای بی هویت هیچ مفهومی در دنیای تجارت ندارد؛ به همین دلیل است که به رعایت استانداردهای حوزه تجارت بسیار تاکید می‌شود.
فارسفارس1 هفته قبل
مدیر کل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و واردات سازمان ملی استاندارد گفت: اگر مثلث سه وجهی از صادرات، تولید و اشتغال داشته باشیم حلقه واصل این سه وجه کیفیت است بنابراین زمانی می‌توان در بازار صادراتی حضور داشت که کالا کیفیت داشته باشد. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، تقی تقی پور امروز در همایش استاندار کیفیت صادراتی گفت: سازمان ملی استاندارد تنها مرجعی است که بحث ایمنی و سلامت مصرف کننده جزو وظایف ذاتی آن است و این موضوع شامل تمام مصرف کنندگان کالای ایرانی چه در داخل و چه در خارج کشور می‌شود. مدیر کل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی سازمان ملی استاندارد افزود: بنابراین به استناد بند ۱۵ ماده ۷ تقویت کیفیت کالاهای صادراتی جزو وظایف سازمان ملی استاندارد است. تقی پور اظهار داشت: به همین دلیل به استانداردها در تجارت بسیار تاکید شده است و الزامات صادراتی مرتبط تاکید می‌شود. مدیر کل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و واردات سازمان ملی استاندارد بیان داشت: گفته میشود صادرات پایدار لوکوموتیو اشتغال و تولید پایدار است در حالی که ما میگوییم اگر مثلث سه وجهی از صادرات، تولید و اشتغال داشته باشیم حلقه واصل این سه وجه کیفیت است بنابراین زمانی می‌توان در بازار صادراتی حضور داشت که کالا کیفیت داشته باشد.
ایلناایلنا1 هفته قبل
وی افزود: یکی از برنامه‌های مهم دولت برای کمک به واحدهای تولیدی مشکل‌دار برای بازگشت به چرخه تولید پرداخت تسهیلات در قالب طرح یارانه حقوق و دستمزد است. به گفته وی تمامی واحدهای تولیدی مشکل‌دار و راکد کهگیلویه و بویراحمد در بخش‌های مختلف صنعتی، خدماتی و کشاورزی می‌توانند در سامانه یارانه حقوق و دستمزد به آدرس اینترنتی pyd. mcls نامنویسی کنند و با داشتن شرایط لازم، از تسهیلات ارزان قیمت دولت که کمک کار خوبی است، بهره ببرند. نیک مرام عنوان کرد: سقف یارانه حقوق و دستمزد برای تثبیت اشتغال طرح‌های مشکل دار تا سقف ۳۰ درصد اعتبار استان است. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد افزود: در حوزه کسب و کار طی چند سال اخیر موفقیت‌های مطلوبی بدست آمده اما می‌طلبد نشست‌های تخصصی بیشتری در کهگیلویه و بویراحمد به منظور توسعه کسب و کار و رونق تولید برگزار شود. وی تصریح کرد: تشکیل کافه کارآفرینی در استان برای نخستین بار در راستای تحقق اهداف رونق تولید و توسعه کسب و کار در دستور کار گرفته است و کار ایجاد آن تا ماه آینده اجرایی می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید