بشار اسد

اخبار « بشار اسد »

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- کارشناس مسائل سیاسی گفت: سفر آقای بشار اسد این نکته را می‌رساند که ثبات در سوریه و مقابله با تروریستم، به کمک ایران انجام شده است، و این دیدار به نوعی برای تشکر از مردم و مسئولان جمهوری اسلامی ایران است. رضا سراج در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به سفر بشاراسد به تهران اظهار داشت: حضور بشار اسد در تهران و دیدارهایش با مقامات رسمی جمهوی اسلامی از ابعاد مختلف، قابل اهمیت است. در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به سفر بشاراسد به تهران اظهار داشت: حضور بشار اسد در تهران و دیدارهایش با مقامات رسمی جمهوی اسلامی از ابعاد مختلف، قابل اهمیت است. بیشتر بخوانید: وی ادامه داد: اولین نکته قابل اهمیت در حضور بشار اسد در تهران اینکه، سوریه از شرایط بحران خارج و به وضعیت عادی بازگشته است واین پیام بسیار مهمی برای دنیا و به‌ویژه جهان عرب است. سراج تصریح کرد: سفر آقای بشار اسد این نکته را می‌رساند که ثبات در سوریه و مقابله با تروریستم، به کمک ایران انجام شده است، و این دیدار به نوعی برای تشکر از مردم و مسئولان جمهوری اسلامی ایران است.
خانه ملتخانه ملت2 هفته قبل
محمدجواد جمالی نوبندگانی درگفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سفر بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به کشورمان گفت: سفر بشار اسد به ایران و دیدار با مقام معظم رهبری و سایر مقامات کشور، نشان‌دهنده چند موضوع مهم بود. وی افزود: یکی از موضوعات مهم سفر بشار اسد به ایران این بود که سوریه پس از شرایط حمله نیروهای مرتجع منطقه، آمریکایی‌ و صهیونیست‌ها که همه به دنبال سقوط نظام قانونی بشار اسد بودند، از این مرحله عبور کرده و به یک ثبات سیاسی رسیده است. این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به گذار سوریه از بحران، مطرح کرد: بشار اسد صحبت از هماهنگی و همکاری‌ها برای بازسازی سوریه می‌کند و این موضوع نشان دهنده این است که بشار، گذر سوریه از بحران را بشارت می‌دهد. بیشتر بخوانید: نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه جمهوری اسلامی ایران همچنان بازیگر اول سوریه است، اظهار کرد: بشار اسد با حضورش در تهران نشان داد برخی از کشورهای منطقه که خودشان عامل جنگ افروزی در منطقه بودند، توطئه اقتصادی انجام دادند و به زعم خودشان برای مقابله با نفوذ جمهوری اسلامی در سوریه سفارت خانه شان را باز می‌کردند؛ اما بشار اعلام کرد که جمهوری اسلامی همچنان بازیگر اول سوریه است. عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: موضوع دیگری که وجود دارد این است که بشاراسد به رژیم صهیونیستی هم نشان داد که حتما این همکاری‌های همه جانبه عمیق و استراتژیک جمهوری اسلامی و جمهوری عربی سوریه ادامه خواهد داشت و فشارهای صهیونیست‌ها برای اثرگذاری بر توازن قدرت‌های منطقه در سوریه اثربخش نخواهد بود. /پایان پیام
مهرمهر3 هفته قبل
سید حسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره سفر بشار اسد به ایران و دیدار با رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور کشورمان اظهار داشت: سفر بشار اسد به جمهوری اسلامی ایران، سفری مهم و استراتژیک بود. وی افزود: سوریه سال‌ها درگیر تروریسم و تجاوزگری‌های کشورهایی چون آمریکا، انگلیس، فرانسه و رژیم صهیونیستی بود و این کشورها در امور سوریه دخالت آشکار می‌کردند و وحدت سرزمینی سوریه و استقلال دولت قانونی این کشور را به خطر انداخته بودند. نقوی حسینی ادامه داد: هدف اصلی بشار اسد از سفر به ایران تقدیر از زحمات جمهوری اسلامی ایران و ملت ما و حمایت از این کشور بود و درخواست کرد که ایران در کنار سوریه بماند و محور مقاومت را تقویت کند چرا که این همراهی تأثیرات بسزایی در عرصه منطقه‌ای و بین المللی دارد. وی با اشاره به استعفای ظریف گفت: وی با این استعفا هم خودش را زیر سوال بود و هم به دنبال این بود که سفر بشار اسد را تحت شعاع قرار دهد و طیف طرفدار دولت هم ظاهرا موضوع استعفای ظریف برایشان از سفر بشار اسد بسیار مهمتر بود چرا که صرفا به آن پرداختند در حالی که باید به ابعاد و دستاوردهای این سفر استراتژیک بپردازند. عضو کمیسیون امنیت مجلس گفت: طیف طرفدار دولت صرفا به موضوع استعفای ظریف می‌پردازند در حالی که باید به ابعاد و دستاوردهای سفر بشاراسد به ایران نیز بپردازند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- سفر رئیس جمهور سوریه و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب بازتاب گسترده‎ای در رسانه‎های عربی به همراه داشت. اسکای نیوز عربی ضمن پوشش دیدار بشار اسد با رهبر معمظم انقلاب نوشت: بشار اسد در سفر به تهران با آیت الله خامنه‎ای و حسن روحانی دیدار کرد. بخش عربی خبرگزاری اسپوتنیک نیز نوشت: بشار اسد با رهبر معظم انقلاب در تهران دیدار کرد. روزنامه فرامنطقه‎ای الشرق الاوسط نیز با پوشش این خبر نوشت: بشار اسد بر مقابله با طرح‎های آمریکا و غرب تاکید کرد. بخش عربی شبکه سی ان ان ضمن اشاره به سفر بشار اسد به ایران نوشت که روحانی نتایج نشست سوچی را به اطلاع بشار اسد رساند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، ‌ آخرین سخنرانی عمومی اسد حدود پانزده ماه پیش در نوامبر سال ۲۰۱۷ انجام شده بود. رئیس جمهور سوریه درسخنرانی عمومی جدید که به شکل زنده از شبکه «الاخباریه» سوریه پخش شد، ضمن تأکید بر آزاد شدن کل خاک سوریه، بدون اشاره مستقیم به نام کردهای سوریه، گفت بدانند که پشتیبانی جز ارتش و دولت سوریه ندارند و آمریکا آنها را به «عثمانی» خواهد فروخت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
وی افزود: سفر بشار اسد به تهران به دلیل مسائل امنیتی، سفری بود که لحظه‌ای درباره آن تصمیم گیری شد؛ نه قرار بر آن بود که در داخل سوریه کسی متوجه شود و در داخل ایران نیز دو سه نفر بیشتر مطلع نبودند. رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه در نهاد ریاست جمهوری و دفتر رئیس جمهور هیچ کس مطلع نبود، اظهار داشت: این حرفی که زده می‌شود مبنی بر اینکه دفتر رئیس جمهوری باید با آقای ظریف موضوع را اطلاع می‌داد باید بگویم که خود دفتر نیز از موضوع اطلاع نداشت، یعنی من همان لحظه‌ای که آقای اسد وارد حیات ریاست جمهوری شد متوجه شدم که میهمان ما کیست. واعظی اضافه کرد: دلیل آنکه من تا کنون در این باره صحبت نکرده‌ام آن است که نمی‌خواستم به هیچ وجه وارد فضایی شوم که در آن به دنبال مقصر باشم؛ حضور ظریف در دولت آنقدر برای من اهمیت دارد که اینکه گفته شود خطایی در دفتر رئیس جمهوری یا نهاد ریاست جمهوری شده است ارزش کمتری برای من دارد. وی گفت: بر همین اساس فکر می‌کنم که در این قصه در دفتر رئیس جمهور و نهاد ریاست جمهوری هیچ کسی نه مقصر است و نه از موضوع اطلاع داشته است. ادامه دارد…
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرگزاری ایسنا: همسر بشار اسد در راستای پیگیری درمان سرطان خود عمل جراحی موفقیت‌آمیزی داشته است. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که این عمل جراحی درمان سرطان پستان، در بیمارستان نظامی در دمشق انجام شد. سانا در ماه اوت ۲۰۱۸ اعلام کرد که اسما اسد، همسر بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه مراحل اولیه درمان این غده بدخیم را که زود شناسایی شد، آغاز کرده است.
الفالف1 ماه قبل
دیدار جهانگیری با بشار اسدگروه عکس الف، ۹ بهمن ۱۳۹۷، ۱۵:۳۰ ۳۹۷۱۱۰۹۱۷۵اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور امروز (سه شنبه) در دیدار با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، به روابط دیرینه دو کشور که از زمان مرحوم حافظ اسد آغاز و مستحکم شد، اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این مناسبات در سال‌های اخیر تقویت شده و به فضل الهی بیش از پیش توسعه خواهد یافت.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «فیصل المقداد» معاون وزیر خارجه سوریه در جریان دیدار با «چن شیاودونگ» همتای چینی خود تاکید کرد که سطح روابط میان دو کشور باید به سطح روابط استراتژیک افزایش یابد چرا که «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه بر اهمیت توجه به کشورهای شرقی تاکید دارد. وی در ادامه در خصوص آخرین تحولات سیاسی و میدانی و مسائل مرتبط با بحران سوریه با همتای چینی خود رایزنی و از حمایت این کشور از دمشق در جنگ علیه تروریسم قدردانی کرد. المقداد از کمک‌های بشر دوستانه چین به ملت سوریه در برابر تحریم‌های اقتصادی یکجانبه آمریکا و هم پیمانانش تشکر کرد. معاون وزیر خارجه چین نیز به دستاوردهای دولت سوریه در مبارزه با تروریسم اشاره کرد.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
روابط سوریه و لبنان مشروط به روابط با سعد الحریری نخست وزیر این کشور نیست. او در پاسخ به سوالی درباره سفر بشار اسد به ایران، خاطر نشان کرد: ایران و سوریه و نیز رهبران دو کشور، روابط عمیق و راهبردی دارند. من همچنین شاهد میزان برادری و محبت متقابل بین رهبر ایران و بشار اسد بودم. بشار اسد به حاکمیت ملی پایبند است و حاضر نیست در هیچ شرایطی آن را نادیده بگیرد. علی عبدالکریم علی همچنین افزود: بدون شک نگاه روسیه با بشار اسد و آیت الله خامنه‌ای متفاوت است.

انعکاس بین‌المللی سفر بشار اسد به تهران/ چرا همه سراغ حاج قاسم را می‌گیرند؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
در گزارش پیش رو به بخشی از انعکاس خبر سفر رئیس‌جمهور سوریه به ایران در رسانه‌های بین‌المللی می‌پردازیم. ◄ دیلی‌استار (لبنان): بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه طی یک سفر کم‌سابقه خارجی به تهران رفته و از جمهوری اسلامی به خاطر حمایت‌هایش طی جنگ سوریه، تشکر کرد [۱۴]. در این دیدار و هم‌چنین در دیدار بشار اسد با حسن روحانی، قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، نیز حضور داشته است. بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه نیز گفت: جنگ سوریه مشابه جنگ تحمیلی هشت‌ساله علیه ایران بود. تصاویری که از این دیدار منتشر شده نشان می‌دهد که رهبر ایران به گرمی از بشار اسد استقبال کرده است.
ایرناایرنا3 هفته قبل
وی اظهار داشت: بشار اسد با حالت نشاط، پیروزی و قدرتمندی درآغوش مقام معظم رهبری قرار گرفتند. امام جمعه خرم آباد بیان کرد: پیش بینی و آینده نگری مقام معظم رهبری عملی شد در حالی که همه دنیا گفتند بشار اسد باید برود. وی اضافه کرد: امروز بشار اسد باقی ماند و اینده نگری مقام معظم رهبری از الطاف الهی است. آیت الله میرعمادی گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار به بشار اسد لقب قهرمان جهان را داد. وی افزود: گروهی دیگر قرارگاه اقتصاد مقاومتی است و مقام معظم رهبری فرمودند قرارگاه اقتصاد رهبری فرمانده می‌خواهد.
فارسفارس3 هفته قبل
دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با اشاره به استعفای ظریف گفت: بارها در جلسات و پیگیری‌های صورت گرفته از انجام سفر بشار اسد به تهران استقبال می‌کرد از همین رو هیچ ارتباطی در رابطه با موضوع استعفا و حضور اسد در تهران وجود ندارد. به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از العالم، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در رابطه با حضور بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در تهران گفت: سفر رئیس جمهور سوریه به تهران در این مقطع زمانی پیام پنهان اما بزرگی را در پی داشت از همین رو دیدار بشار اسد با مقام معظم رهبری و رئیس جمهور کشورمان در این مقطع زمانی با چند هدف انجام شد. دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل تصریح کرد: بخش پنهان سفر بشار اسد در مرحله جدید، بازی سیاسی دشمنان منطقه و آمریکایی‌ها با سوریه است که در تلاشند این پیام را به بشار اسد منتقل کنند که ما آمادگی داریم ریاست جمهوری مادام العمر شما را تضمین کنیم منوط بر اینکه از جمهوری اسلامی ایران و حزب الله فاصله بگیرید. امیرعبداللهیان تاکید کرد: بشار اسد در واقع در بخش پاسخ پنهان، اما با صدای بلندش خواست به آن پیام دهندگان بگوید که جمهوری اسلامی ایران و سوریه در کنار متحدین خود با قدرت از محور مقاومت و ثبات و امنیت منطقه محافظت می‌کنند. وی درباره استعفای وزیر خارجه کشورمان گفت: برخی از رسانه‌ها برای اینکه اثر سفر بشار اسد به تهران را کمرنگ کنند با موضوع استعفایی که شاید برای چندمین بار جناب آقای ظریف به رئیس جمهور داده‌اند همراه و اینگونه تحلیل می‌کنند که بخشی از حاکمیت در ایران موافق سفر آقای بشار اسد نبوده است که من به عنوان یک دیپلمات با صراحت و شفافیت می‌گویم چه در دوره‌ای که بنده معاون آقای ظریف بودم و چه بعد از آن بارها دکتر ظریف با بشار اسد در دمشق دیدار داشتند و ایشان بارها در جلسات و پیگیری‌های صورت گرفته از انجام سفر بشار اسد به تهران استقبال می‌کرد از همین رو هیچ ارتباطی در رابطه با موضوع استعفا و حضور اسد در تهران وجود ندارد.

ویدیو/لحظات ابتدایی ورود بشار اسد

انتخابانتخاب3 هفته قبل
افتصادنیوزافتصادنیوز2 هفته قبل
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سفر بشار اسد به ایران را میوه چینی زحمات پنج ساله مقاومت در سوریه تعبیر کرد و گفت: پیام این سفر شکست ناپذیری جبهه مقاومت بود. به گزارش اقتصادنیوز علالادین بروجردی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به سفر بشار اسد به ایران گفت: این سفر بسیار مهمی بود که می‌توان آن را میوه چینی زحمات پنج ساله در بحران تحمیلی به سوریه تعبیر کرد که با تلاش‌های دولت ملت و ارتش سوریه جمهوری اسلامی ایران روسیه و جبهه مقاومت چیده شد. این یک افتخار آفرینی برای مجموعه‌ای است که در مقابل جبهه حامیان تروریسیم یعنی آمریکا، متحدان اروپا و منطقه آنها قرار دارد. وی ادامه داد: این سفر نشان داد که آمریکایی‌ها علیرغم سرمایه گذاری‌های میلیاردی و استفاده از همه ظرفیت‌های سیاسی و بین المللی خودشان در مقابل جبهه مقاومت ناتوان هستند. بروجردی در پایان و در جمع بندی گفت: سفر بشار اسد نشان داد که تلاش‌ها برای شکست جبهه مقاومت به نتیجه نخواهد رسید و آنها ناگزیرند واقعیت‌های موجود را بپذیرند.
فارسفارس3 هفته قبل
یک روزنامه لبنانی اعلام کرد، سفر رئیس‌جمهور سوریه به ایران، ضمن تأکید بر رد طرح‌های آمریکا در سوریه، نشان داد که اولویت دمشق، ائتلافش با کشورهای متحد سوریه است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه دوشنبه (دیروز) به ایران سفر و با مقامات مختلف کشور از جمله رهبر انقلاب و رئیس‌جمهور دیدار کرد. در ادامه این گزارش آمده، چند هفته پس از امضای «یادداشت تفاهم راهبردی» میان ایران و سوریه در راستای شکل‌دهی مسیر روابط اقتصادی میان دو کشور، بشار به تهران رفت. سفر اسد به ایران فقط دو روز قبل از دیدار «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه صورت گرفت. (بنابراین) سفر اسد به تهران صورت گرفت تا دو طرف ایرانی و سوریه بار دیگر تأکید کنند فشارهای اسرائیل نمی‌تواند ائتلاف آنها را از بین ببرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 هفته قبل
دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با اشاره به اینکه «ارتباطی میان استعفای ظریف و سفر اسد به تهران وجود ندارد» گفت: سفر رئیس جمهور سوریه به تهران در این مقطع زمانی پیام پنهان اما بزرگی را در پی داشت. حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در رابطه با حضور بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در تهران اظهار داشت: سفر رئیس جمهور سوریه به تهران در این مقطع زمانی پیام پنهان اما بزرگی را در پی داشت از همین رو دیدار بشار اسد با مقام معظم رهبری و رئیس جمهور کشورمان در این مقطع زمانی با چند هدف انجام شد. دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل تصریح کرد: بخش پنهان سفر بشار اسد در مرحله جدید، بازی سیاسی دشمنان منطقه و آمریکایی‌ها با سوریه است که در تلاشند این پیام را به بشار اسد منتقل کنند که ما آمادگی داریم ریاست جمهوری مادام العمر شما را تضمین کنیم منوط بر اینکه از جمهوری اسلامی ایران و حزب الله فاصله بگیرید. امیرعبداللهیان تاکید کرد: بشار اسد در واقع در بخش پاسخ پنهان، اما با صدای بلندش خواست به آن پیام دهندگان بگوید که جمهوری اسلامی ایران و سوریه در کنار متحدین خود با قدرت از محور مقاومت و ثبات و امنیت منطقه محافظت می‌کنند. وی درباره استعفای وزیر خارجه کشورمان گفت: برخی از رسانه‌ها برای اینکه اثر سفر بشار اسد به تهران را کمرنگ کنند با موضوع استعفایی که شاید برای چندمین بار جناب آقای ظریف به رئیس جمهور داده‌اند همراه و اینگونه تحلیل می‌کنند که بخشی از حاکمیت در ایران موافق سفر آقای بشار اسد نبوده است که من به عنوان یک دیپلمات با صراحت و شفافیت می‌گویم چه در دوره‌ای که بنده معاون آقای ظریف بودم و چه بعد از آن بارها دکتر ظریف با بشار اسد در دمشق دیدار داشتند و ایشان بارها در جلسات و پیگیری‌های صورت گرفته از انجام سفر بشار اسد به تهران استقبال می‌کرد از همین رو هیچ ارتباطی در رابطه با موضوع استعفا و حضور اسد در تهران وجود ندارد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
سخنگوی کاخ کرملین گفت که کشورها باید رئیس‌جمهوری سوریه را بپذیرند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری تاس، «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کاخ کرملین، امروز -دوشنبه- گفت کشورهایی که می‌خواهند سوریه را از فروپاشی نجات دهند، باید با «بشار اسد»، رئیس‌جمهوری این کشور، کنار بیایند. پسکوف گفت: «اسد رئیس‌جمهوری قانونی سوریه است. او رئیس دولت است، حمایت مردم و نیروهای مسلح و اطلاعات این کشور رادر اختیار دارد. اگر می‌خواهید در زمره کشورهایی باشید که می‌خواهند سوریه را نجات دهند، باید با او کنار بیایید.» وی افزود: «کشورهای غربی مدام اشتباه می‌کنند و در این زمینه نیز همین امر مصداق دارد.
آخرین خبرآخرین خبر1 ماه قبل
جزئیات دیدار جهانگیری با بشار اسدباشگاه خبرنگاران/ معاون اول رئیس جمهور گفت: اگر داعش در منطقه دولت تشکیل می‌داد؛ غربی‌ها باید شاهد ترور، خشونت و جنایت‌های غیرانسانی در کشور‌های خود می‌شدند. اسحاق جهانگیری در دیدار با بشار اسد رئیس جمهور سوریه، به روابط دیرینه دو کشور که از زمان مرحوم حافظ اسد آغاز و مستحکم شده است، اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این مناسبات در سال‌های اخیر تقویت شده و به فضل الهی بیش از پیش توسعه خواهد یافت. بشار اسد با تأکید بر اینکه دو کشور در شرایط سخت اقتصادی و تحریم‌های آمریکا قرار دارند، گفت: ما کمک‌های دولت و ملت ایران در دوران سخت جنگ با تروریسم را هرگز فراموش نمی‌کنیم. سوریه خواهان همکاری متقابل با ایران برای توسعه اقتصادی است و از هیچ اقدامی در این زمینه دریغ نخواهد کرد. پس از این دیدار، بشار اسد و معاون اول رئیس جمهوری در دیداری خصوصی مهمترین موضوعات مورد علاقه طرفین را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش دیپلماسی ایرانی، این تحلیل می‌افزاید: خروج نیروهای آمریکایی خلأیی ایجاد کند که قاعدتا حکومت بشار اسد و ایران آن را پر خواهند کرد. تصمیم ترامپ به ده‌ها هزار عنصر وابسته به ایران که همپیمان دولت بشار اسد هستند فرصت استقرار در این مناطق را می‌دهد. خلاصه می‌توان گفت که بیشترین سود از خروج نیروهای آمریکایی در سوریه را ایران درو خواهد کرد. خلاصه اینکه خروج آمریکا از سوریه، پایگاه ایران در سوریه را قدرتمندتر می‌کند و متحدان کرد آمریکا را وادار به معامله با دولت بشار اسد می‌سازد. این به معنای پیروزی نهایی حکومت بشار اسد و همپیمانش ایران در این جنگ است.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
رئیس جمهور با بیان اینکه ایران آماده مشارکت در روند بازسازی سوریه است، افزود: تهران در روند ثبات، بازگشت آوارگان و فرآیند سیاسی داخلی نیز در کنار دمشق خواهد بود. روحانی ریشه‌ها و اشتراکات عمیق دینی و فرهنگی را عامل پیوند دو ملت ایران و سوریه عنوان کرد و اظهار داشت: روابط دو کشور بر مبنای برادری و وحدت استوار است. رئیس جمهور تاکید کرد: هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی پشتوانه محکمی برای استمرار همکاری‌ها و گسترش روزافزون روابط دو دولت ایران و سوریه است. به گزارش مهر، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه نیز در این دیدار با بیان اینکه دولت و ملت سوریه همواره قدردان حمایت‌های برادرانه رهبری، دولت و ملت ایران در مسیر مبارزه با تروریست‌ها و حفظ امنیت در سوریه و منطقه هستند، گفت: من برای ابراز این قدردانی به تهران سفر کرده‌ام. رئیس جمهور سوریه تاکید کرد: از رویکرد جمهوری اسلامی ایران و همکاری‌های چند جانبه از جمله روند آستانه و نشست اخیر سوچی در راستای تثبیت امنیت و آرامش در سوریه حمایت می‌کنیم.

بشار اسد به دیدار روحانی رفت

3+
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
فراروفرارو3 هفته قبل
سفر روز دوشنبه رئیس جمهور سوریه به ایران و دیدار با مقام معظم رهبری و رئیس جمهور کشورمان بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های عربی داشت. شبکه العربیه نیز با تلاش برای نشان دادن تفرقه میان مسئولان کشورمان در این دیدار، نوشت: دیدار بشار اسد با آیت الله خامنه‌ای در غیاب روحانی و حضور سردار سلیمانی. این شبکه در ادامه به حضور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران در دیدار بشار اسد با مقام معظم رهبری پرداخت. شبکه روسیا الیوم نیز با انتشار ویدئو و تصاویری به بازتاب دیدار مهم بشار اسد با مقام معظم رهبری پرداخت. استعفای وی تنها ساعتی پس از دیدار بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه با آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران در تهران اعلام شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 هفته قبل
سفر روز دوشنبه رئیس جمهور سوریه به ایران و دیدار با مقام معظم رهبری و رئیس جمهور کشورمان بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های عربی داشت. شبکه العربیه نیز با تلاش برای نشان دادن تفرقه میان مسئولان کشورمان در این دیدار، نوشت: دیدار بشار اسد با آیت الله خامنه‌ای در غیاب روحانی و حضور سردار سلیمانی. این شبکه در ادامه به حضور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران در دیدار بشار اسد با مقام معظم رهبری پرداخت. شبکه روسیا الیوم نیز با انتشار ویدئو و تصاویری به بازتاب دیدار مهم بشار اسد با مقام معظم رهبری پرداخت. استعفای وی تنها ساعتی پس از دیدار بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه با آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران در تهران اعلام شد.
فراروفرارو3 هفته قبل
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار با «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه، پیروزی‌های ملت، دولت و ارتش سوریه در برابر تروریست‌ها را بسیار ارزشمند و مهم دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران در مسیر مبارزه علیه تروریسم در سوریه همواره در کنار مردم و دولت این کشور ایستاد و از هیچ کمکی در این راستا دریغ نکرده است. روحانی ریشه‌ها و اشتراکات عمیق دینی و فرهنگی را عامل پیوند دوملت ایران و سوریه عنوان کرد و اظهار داشت: روابط دو کشور بر مبنای برادری و وحدت استوار است. رئیس جمهور تاکید کرد: هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی پشتوانه محکمی برای استمرار همکاری‌ها و گسترش روزافزون روابط دو دولت ایران و سوریه است. «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه نیز در این دیدار با بیان اینکه دولت و ملت سوریه همواره قدردان حمایت‌های برادرانه رهبری، دولت و ملت ایران در مسیر مبارزه با تروریست‌ها و حفظ امنیت در سوریه و منطقه هستند، گفت: من برای ابراز این قدردانی به تهران سفر کرده‌ام. رئیس جمهور سوریه تاکید کرد: از رویکرد جمهوری اسلامی ایران و همکاری‌های چند جانبه از جمله روند آستانه و نشست اخیر سوچی در راستای تثبیت امنیت و آرامش در سوریه حمایت می‌کنیم.
آخرین خبرآخرین خبر1 هفته قبل
محرمانه‌های سفر بشار اسد به تهرانفردا/ ۹ صبح دوشنبه ششم اسفند، تهران یک مهمان خاص داشت که با اسکورتی کوچک، اما قوی و آزموده، فرودگاه مهرآباد را به مقصد ساختمانی در مرکز شهرترک کرد. آقای اسد با یک هواپیمای ایرانی، دمشق را به شکلی کاملا محرمانه، به مقصد تهران ترک کرده بود. موضوع سفر رییس جمهوری سوریه از مدت‌ها قبل در دستور کار بود؛ اما روز و ساعتش به شدت، سری نگه داشته می‌شد و شاید کمتر از انگشتان یک دست می‌دانستند که او چه زمانی به تهران خواهد آمد. سفر محرمانه رییس جمهوری سوریه به تهران نشان داد که دستگاه نظامی-امنیتی مرتبط با این برنامه تا چه حد در راز نهانی موفق بوده است. اتفاقی که در دیدار اسد از روسیه هم افتاده بود و در محل حضور ولادیمیر پوتین، پرچم این کشور به دلیل در جریان نبودن تشریفات، قرار نداشت.
الفالف3 هفته قبل
سفر روز دوشنبه رئیس جمهور سوریه به ایران و دیدار با مقام معظم رهبری و رئیس جمهور کشورمان بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های عربی داشت. شبکه العربیه نیز با تلاش برای نشان دادن تفرقه میان مسئولان کشورمان در این دیدار، نوشت: دیدار بشار اسد با آیت الله خامنه‌ای در غیاب روحانی و حضور سردار سلیمانی. این شبکه در ادامه به حضور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران در دیدار بشار اسد با مقام معظم رهبری پرداخت. شبکه روسیا الیوم نیز با انتشار ویدئو و تصاویری به بازتاب دیدار مهم بشار اسد با مقام معظم رهبری پرداخت. استعفای وی تنها ساعتی پس از دیدار بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه با آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران در تهران اعلام شد.
مهرمهر3 هفته قبل
*از آغاز بحران سوریه اولین سفر بشار اسد بعد از ۸ سال به ایران صورت گرفت. این سفر حاوی چه پیامی است؟ سفر بشار اسد حامی دو پیام مهم بود. پیام دوم این سفر این بود که ایران نشان دهد که سیاستش در سوریه تداوم خواهد داشت*این سفر به معنای تثبیت بشار اسد در راس قدرت و شکست کشورهایی بود که تصور می‌کردند بشار اسد زود سرنگون می‌شود. لذا کشورهای منطقه بهتر است از خیال پردازی در مورد تغییر راهبردی سیاست ایران در سوریه دست بکشند. البته کشورهای منطقه این را می‌دانند ولی آنها اقدامات خود را برای مقابله با ایران و دولت سوریه تا زمانی که غرب پشتیبان آنها است ادامه خواهند داد.

به انتهای لیست رسیدید

بشار اسد

بشار اسد (زاده ۱۱ سپتامبر ۱۹۶۵) رئیس‌جمهور فعلی کشور سوریه و سومین فرزند حافظ اسد است. او در رشته چشم پزشکی در دمشق و لندن تحصیل کرده‌است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار بشا اسد را می‌خوانید. ویکی‌پدیا