آخرین و مهم‌ترین اخبار بشار اسد
بشار اسد

اخبار « بشار اسد »

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- کارشناس مسائل سیاسی گفت: سفر آقای بشار اسد این نکته را می‌رساند که ثبات در سوریه و مقابله با تروریستم، به کمک ایران انجام شده است، و این دیدار به نوعی برای تشکر از مردم و مسئولان جمهوری اسلامی ایران است. رضا سراج در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به سفر بشاراسد به تهران اظهار داشت: حضور بشار اسد در تهران و دیدارهایش با مقامات رسمی جمهوی اسلامی از ابعاد مختلف، قابل اهمیت است. در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به سفر بشاراسد به تهران اظهار داشت: حضور بشار اسد در تهران و دیدارهایش با مقامات رسمی جمهوی اسلامی از ابعاد مختلف، قابل اهمیت است. بیشتر بخوانید: وی ادامه داد: اولین نکته قابل اهمیت در حضور بشار اسد در تهران اینکه، سوریه از شرایط بحران خارج و به وضعیت عادی بازگشته است واین پیام بسیار مهمی برای دنیا و به‌ویژه جهان عرب است. سراج تصریح کرد: سفر آقای بشار اسد این نکته را می‌رساند که ثبات در سوریه و مقابله با تروریستم، به کمک ایران انجام شده است، و این دیدار به نوعی برای تشکر از مردم و مسئولان جمهوری اسلامی ایران است.
خانه ملتخانه ملت2 ماه قبل
محمدجواد جمالی نوبندگانی درگفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سفر بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به کشورمان گفت: سفر بشار اسد به ایران و دیدار با مقام معظم رهبری و سایر مقامات کشور، نشان‌دهنده چند موضوع مهم بود. وی افزود: یکی از موضوعات مهم سفر بشار اسد به ایران این بود که سوریه پس از شرایط حمله نیروهای مرتجع منطقه، آمریکایی‌ و صهیونیست‌ها که همه به دنبال سقوط نظام قانونی بشار اسد بودند، از این مرحله عبور کرده و به یک ثبات سیاسی رسیده است. این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به گذار سوریه از بحران، مطرح کرد: بشار اسد صحبت از هماهنگی و همکاری‌ها برای بازسازی سوریه می‌کند و این موضوع نشان دهنده این است که بشار، گذر سوریه از بحران را بشارت می‌دهد. بیشتر بخوانید: نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه جمهوری اسلامی ایران همچنان بازیگر اول سوریه است، اظهار کرد: بشار اسد با حضورش در تهران نشان داد برخی از کشورهای منطقه که خودشان عامل جنگ افروزی در منطقه بودند، توطئه اقتصادی انجام دادند و به زعم خودشان برای مقابله با نفوذ جمهوری اسلامی در سوریه سفارت خانه شان را باز می‌کردند؛ اما بشار اعلام کرد که جمهوری اسلامی همچنان بازیگر اول سوریه است. عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: موضوع دیگری که وجود دارد این است که بشاراسد به رژیم صهیونیستی هم نشان داد که حتما این همکاری‌های همه جانبه عمیق و استراتژیک جمهوری اسلامی و جمهوری عربی سوریه ادامه خواهد داشت و فشارهای صهیونیست‌ها برای اثرگذاری بر توازن قدرت‌های منطقه در سوریه اثربخش نخواهد بود. /پایان پیام
مهرمهر2 ماه قبل
سید حسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره سفر بشار اسد به ایران و دیدار با رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور کشورمان اظهار داشت: سفر بشار اسد به جمهوری اسلامی ایران، سفری مهم و استراتژیک بود. وی افزود: سوریه سال‌ها درگیر تروریسم و تجاوزگری‌های کشورهایی چون آمریکا، انگلیس، فرانسه و رژیم صهیونیستی بود و این کشورها در امور سوریه دخالت آشکار می‌کردند و وحدت سرزمینی سوریه و استقلال دولت قانونی این کشور را به خطر انداخته بودند. نقوی حسینی ادامه داد: هدف اصلی بشار اسد از سفر به ایران تقدیر از زحمات جمهوری اسلامی ایران و ملت ما و حمایت از این کشور بود و درخواست کرد که ایران در کنار سوریه بماند و محور مقاومت را تقویت کند چرا که این همراهی تأثیرات بسزایی در عرصه منطقه‌ای و بین المللی دارد. وی با اشاره به استعفای ظریف گفت: وی با این استعفا هم خودش را زیر سوال بود و هم به دنبال این بود که سفر بشار اسد را تحت شعاع قرار دهد و طیف طرفدار دولت هم ظاهرا موضوع استعفای ظریف برایشان از سفر بشار اسد بسیار مهمتر بود چرا که صرفا به آن پرداختند در حالی که باید به ابعاد و دستاوردهای این سفر استراتژیک بپردازند. عضو کمیسیون امنیت مجلس گفت: طیف طرفدار دولت صرفا به موضوع استعفای ظریف می‌پردازند در حالی که باید به ابعاد و دستاوردهای سفر بشاراسد به ایران نیز بپردازند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- سفر رئیس جمهور سوریه و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب بازتاب گسترده‎ای در رسانه‎های عربی به همراه داشت. اسکای نیوز عربی ضمن پوشش دیدار بشار اسد با رهبر معمظم انقلاب نوشت: بشار اسد در سفر به تهران با آیت الله خامنه‎ای و حسن روحانی دیدار کرد. بخش عربی خبرگزاری اسپوتنیک نیز نوشت: بشار اسد با رهبر معظم انقلاب در تهران دیدار کرد. روزنامه فرامنطقه‎ای الشرق الاوسط نیز با پوشش این خبر نوشت: بشار اسد بر مقابله با طرح‎های آمریکا و غرب تاکید کرد. بخش عربی شبکه سی ان ان ضمن اشاره به سفر بشار اسد به ایران نوشت که روحانی نتایج نشست سوچی را به اطلاع بشار اسد رساند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در دمشق با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیدار کرد. ظریف بدون حضور خبرنگاران و عکاسان خبری به دیدار بشار اسد رئیس جمهور سوریه رفت. پیش از دیدار با رئیس جمهور سوریه ظریف به زیارت مرقد مطهر حضرت زینب (س) رفته بود. این اولین سفر ظریف به سوریه بعد از سفر اخیر بشار اسد به تهران به شمار می‌رود. بشار اسد رئیس جمهور سوریه ششم اسفند ۹۷ در سفری مهم و تاریخی وارد تهران شد و با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به سوریه سفر کرده است، پیش از ظهر امروز با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا، بررسی ابعاد مختلف روابط دوجانبه، مهمترین مسائل منطقه‌ای، بررسی آخرین تحولات ابتکار آستانه و روند سیاسی حل بحران در سوریه، پیگیری توافقات سفر معاون اول رئیس جمهور اسلامی ایران به سوریه از محورهای اصلی گفت‌وگو در این دیدار بود. انتهای پیام
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
فراروفرارو1 ماه قبل
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به سوریه سفر کرده است، پیش از ظهر امروز با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا، بررسی ابعاد مختلف روابط دوجانبه، مهمترین مسائل منطقه‌ای، بررسی آخرین تحولات ابتکار آستانه و روند سیاسی حل بحران در سوریه، پیگیری توافقات سفر معاون اول رئیس جمهور اسلامی ایران به سوریه از محورهای اصلی گفت‌وگو در این دیدار بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
یکی از این رویدادها پنجمین اجلاس بین‌المللی اقتصادی یالتا است که از ۱۷ تا ۲۱ آوریل برگزار خواهد شد. یکی از این رویدادها پنجمین اجلاس بین‌المللی اقتصادی یالتا است که از ۱۷ تا ۲۱ آوریل برگزار خواهد شد. البته بعدا سفیر سوریه در مسکو اعلام کرد که احتمالا بشار اسد قادر نخواهد بود در این اجلاس شرکت کند. او پیش از اظهار تردید سفیر سوریه در رابطه با حضور اسد این خبر را اعلام کرده بود. از این رو معلوم نیست که اعلام قصد بشار اسد برای دیدار از کریمه دلایل مهمی داشته یا تنها اقدامی تبلیغاتی و ادای احترام بوده است.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
خبرگزاری ایسنا: همسر بشار اسد در راستای پیگیری درمان سرطان خود عمل جراحی موفقیت‌آمیزی داشته است. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که این عمل جراحی درمان سرطان پستان، در بیمارستان نظامی در دمشق انجام شد. سانا در ماه اوت ۲۰۱۸ اعلام کرد که اسما اسد، همسر بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه مراحل اولیه درمان این غده بدخیم را که زود شناسایی شد، آغاز کرده است.
الفالف3 ماه قبل
دیدار جهانگیری با بشار اسدگروه عکس الف، ۹ بهمن ۱۳۹۷، ۱۵:۳۰ ۳۹۷۱۱۰۹۱۷۵اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور امروز (سه شنبه) در دیدار با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، به روابط دیرینه دو کشور که از زمان مرحوم حافظ اسد آغاز و مستحکم شد، اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این مناسبات در سال‌های اخیر تقویت شده و به فضل الهی بیش از پیش توسعه خواهد یافت.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
یکی از این رویدادها پنجمین اجلاس بین‌المللی اقتصادی یالتا است که از ۱۷ تا ۲۱ آوریل برگزار خواهد شد. البته بعدا سفیر سوریه در مسکو اعلام کرد که احتمالا بشار اسد قادر نخواهد بود در این اجلاس شرکت کند. سه ماه پس از آن، دیمیتری بلیک، نماینده سواستوپول در مجلس روسیه که یکی از اعضای آن هیات بود، خبر داد که بشار اسد برای حضور در اجلاس کریمه و دیدار از شهر سواستوپول، اظهار علاقه کرده است. او پیش از اظهار تردید سفیر سوریه در رابطه با حضور اسد این خبر را اعلام کرده بود. از این رو معلوم نیست که اعلام قصد بشار اسد برای دیدار از کریمه دلایل مهمی داشته یا تنها اقدامی تبلیغاتی و ادای احترام بوده است.
ایمناایمنا1 ماه قبل
به گزارش ایمنا، بررسی ابعاد مختلف روابط دوجانبه، مهمترین مسائل منطقه‌ای، بررسی آخرین تحولات ابتکار آستانه و روند سیاسی حل بحران در سوریه، پیگیری توافقات سفر معاون اول رئیس جمهور اسلامی ایران به سوریه از محورهای اصلی گفت‌وگو در این دیدار بود. منبع: ایسنا
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به گزارش مشرق، ‌ آخرین سخنرانی عمومی اسد حدود پانزده ماه پیش در نوامبر سال ۲۰۱۷ انجام شده بود. رئیس جمهور سوریه درسخنرانی عمومی جدید که به شکل زنده از شبکه «الاخباریه» سوریه پخش شد، ضمن تأکید بر آزاد شدن کل خاک سوریه، بدون اشاره مستقیم به نام کردهای سوریه، گفت بدانند که پشتیبانی جز ارتش و دولت سوریه ندارند و آمریکا آنها را به «عثمانی» خواهد فروخت.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وی که در دیدار با آرام کشیشیان اول رهبر ارامنه حوزه سیلیسی سخن می‌گفت، افزود، ارامنه سوری در جریان بحران اخیر ارزش‌های شهروندی و پایبندی به هویت و وحدت ملی خود را برای مقابله با پروژه‌های بیگانگان علیه سوریه ثابت کردند. رئیس جمهوری تصریح کرد، سوریه همواره وطن همه فرزندان خود بدون توجه به نژاد، دین و قومیت است. اسد تاکید کرد: جنگ تروریستی علیه سوریه یادآور اقدامات وحشیانه و قتل‌ عام ارامنه توسط عثمانی‌ها است. رهبر ارامنه حوزه سیلیسی نیز در دیدار با اسد تاکید کرد، سوریه پناهگاه و آغوش امن برای کسانی بوده است که از قتل عام توسط عثمانی‌ها به این کشور وارد شدند. وی تاکید کرد: پایداری ملت و فداکاری‌های ارتش و حکمت رهبری سوریه حتما منجر به پیروزی بر تروریسم و از بین بردن آن خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
وی افزود: سفر بشار اسد به تهران به دلیل مسائل امنیتی، سفری بود که لحظه‌ای درباره آن تصمیم گیری شد؛ نه قرار بر آن بود که در داخل سوریه کسی متوجه شود و در داخل ایران نیز دو سه نفر بیشتر مطلع نبودند. رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه در نهاد ریاست جمهوری و دفتر رئیس جمهور هیچ کس مطلع نبود، اظهار داشت: این حرفی که زده می‌شود مبنی بر اینکه دفتر رئیس جمهوری باید با آقای ظریف موضوع را اطلاع می‌داد باید بگویم که خود دفتر نیز از موضوع اطلاع نداشت، یعنی من همان لحظه‌ای که آقای اسد وارد حیات ریاست جمهوری شد متوجه شدم که میهمان ما کیست. واعظی اضافه کرد: دلیل آنکه من تا کنون در این باره صحبت نکرده‌ام آن است که نمی‌خواستم به هیچ وجه وارد فضایی شوم که در آن به دنبال مقصر باشم؛ حضور ظریف در دولت آنقدر برای من اهمیت دارد که اینکه گفته شود خطایی در دفتر رئیس جمهوری یا نهاد ریاست جمهوری شده است ارزش کمتری برای من دارد. وی گفت: بر همین اساس فکر می‌کنم که در این قصه در دفتر رئیس جمهور و نهاد ریاست جمهوری هیچ کسی نه مقصر است و نه از موضوع اطلاع داشته است. ادامه دارد…
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «فیصل المقداد» معاون وزیر خارجه سوریه در جریان دیدار با «چن شیاودونگ» همتای چینی خود تاکید کرد که سطح روابط میان دو کشور باید به سطح روابط استراتژیک افزایش یابد چرا که «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه بر اهمیت توجه به کشورهای شرقی تاکید دارد. وی در ادامه در خصوص آخرین تحولات سیاسی و میدانی و مسائل مرتبط با بحران سوریه با همتای چینی خود رایزنی و از حمایت این کشور از دمشق در جنگ علیه تروریسم قدردانی کرد. المقداد از کمک‌های بشر دوستانه چین به ملت سوریه در برابر تحریم‌های اقتصادی یکجانبه آمریکا و هم پیمانانش تشکر کرد. معاون وزیر خارجه چین نیز به دستاوردهای دولت سوریه در مبارزه با تروریسم اشاره کرد.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در دمشق با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیدار کرد. ظریف بدون حضور خبرنگاران و عکاسان خبری به دیدار بشار اسد رئیس جمهور سوریه رفت. پیش از دیدار با رئیس جمهور سوریه ظریف به زیارت مرقد مطهر حضرت زینب (س) رفته بود. این اولین سفر ظریف به سوریه بعد از سفر اخیر بشار اسد به تهران به شمار می‌رود. بشار اسد رئیس جمهور سوریه ششم اسفند ۹۷ در سفری مهم و تاریخی وارد تهران شد و با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در دمشق با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیدار کرد. ظریف بدون حضور خبرنگاران و عکاسان خبری به دیدار بشار اسد رئیس جمهور سوریه رفت. پیش از دیدار با رئیس جمهور سوریه ظریف به زیارت مرقد مطهر حضرت زینب (س) رفته بود. این اولین سفر ظریف به سوریه بعد از سفر اخیر بشار اسد به تهران به شمار می‌رود. بشار اسد رئیس جمهور سوریه ششم اسفند ۹۷ در سفری مهم و تاریخی وارد تهران شد و با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
روابط سوریه و لبنان مشروط به روابط با سعد الحریری نخست وزیر این کشور نیست. او در پاسخ به سوالی درباره سفر بشار اسد به ایران، خاطر نشان کرد: ایران و سوریه و نیز رهبران دو کشور، روابط عمیق و راهبردی دارند. من همچنین شاهد میزان برادری و محبت متقابل بین رهبر ایران و بشار اسد بودم. بشار اسد به حاکمیت ملی پایبند است و حاضر نیست در هیچ شرایطی آن را نادیده بگیرد. علی عبدالکریم علی همچنین افزود: بدون شک نگاه روسیه با بشار اسد و آیت الله خامنه‌ای متفاوت است.

انعکاس بین‌المللی سفر بشار اسد به تهران/ چرا همه سراغ حاج قاسم را می‌گیرند؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
در گزارش پیش رو به بخشی از انعکاس خبر سفر رئیس‌جمهور سوریه به ایران در رسانه‌های بین‌المللی می‌پردازیم. ◄ دیلی‌استار (لبنان): بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه طی یک سفر کم‌سابقه خارجی به تهران رفته و از جمهوری اسلامی به خاطر حمایت‌هایش طی جنگ سوریه، تشکر کرد [۱۴]. در این دیدار و هم‌چنین در دیدار بشار اسد با حسن روحانی، قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، نیز حضور داشته است. بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه نیز گفت: جنگ سوریه مشابه جنگ تحمیلی هشت‌ساله علیه ایران بود. تصاویری که از این دیدار منتشر شده نشان می‌دهد که رهبر ایران به گرمی از بشار اسد استقبال کرده است.
ایرناایرنا2 ماه قبل
وی اظهار داشت: بشار اسد با حالت نشاط، پیروزی و قدرتمندی درآغوش مقام معظم رهبری قرار گرفتند. امام جمعه خرم آباد بیان کرد: پیش بینی و آینده نگری مقام معظم رهبری عملی شد در حالی که همه دنیا گفتند بشار اسد باید برود. وی اضافه کرد: امروز بشار اسد باقی ماند و اینده نگری مقام معظم رهبری از الطاف الهی است. آیت الله میرعمادی گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار به بشار اسد لقب قهرمان جهان را داد. وی افزود: گروهی دیگر قرارگاه اقتصاد مقاومتی است و مقام معظم رهبری فرمودند قرارگاه اقتصاد رهبری فرمانده می‌خواهد.
فارسفارس2 ماه قبل
دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با اشاره به استعفای ظریف گفت: بارها در جلسات و پیگیری‌های صورت گرفته از انجام سفر بشار اسد به تهران استقبال می‌کرد از همین رو هیچ ارتباطی در رابطه با موضوع استعفا و حضور اسد در تهران وجود ندارد. به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از العالم، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در رابطه با حضور بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در تهران گفت: سفر رئیس جمهور سوریه به تهران در این مقطع زمانی پیام پنهان اما بزرگی را در پی داشت از همین رو دیدار بشار اسد با مقام معظم رهبری و رئیس جمهور کشورمان در این مقطع زمانی با چند هدف انجام شد. دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل تصریح کرد: بخش پنهان سفر بشار اسد در مرحله جدید، بازی سیاسی دشمنان منطقه و آمریکایی‌ها با سوریه است که در تلاشند این پیام را به بشار اسد منتقل کنند که ما آمادگی داریم ریاست جمهوری مادام العمر شما را تضمین کنیم منوط بر اینکه از جمهوری اسلامی ایران و حزب الله فاصله بگیرید. امیرعبداللهیان تاکید کرد: بشار اسد در واقع در بخش پاسخ پنهان، اما با صدای بلندش خواست به آن پیام دهندگان بگوید که جمهوری اسلامی ایران و سوریه در کنار متحدین خود با قدرت از محور مقاومت و ثبات و امنیت منطقه محافظت می‌کنند. وی درباره استعفای وزیر خارجه کشورمان گفت: برخی از رسانه‌ها برای اینکه اثر سفر بشار اسد به تهران را کمرنگ کنند با موضوع استعفایی که شاید برای چندمین بار جناب آقای ظریف به رئیس جمهور داده‌اند همراه و اینگونه تحلیل می‌کنند که بخشی از حاکمیت در ایران موافق سفر آقای بشار اسد نبوده است که من به عنوان یک دیپلمات با صراحت و شفافیت می‌گویم چه در دوره‌ای که بنده معاون آقای ظریف بودم و چه بعد از آن بارها دکتر ظریف با بشار اسد در دمشق دیدار داشتند و ایشان بارها در جلسات و پیگیری‌های صورت گرفته از انجام سفر بشار اسد به تهران استقبال می‌کرد از همین رو هیچ ارتباطی در رابطه با موضوع استعفا و حضور اسد در تهران وجود ندارد.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 هفته قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، بشار اسد رییس جمهور سوریه پس از جنگ طولانی مدت و فرسایشی در این کشور، حالا به فکر بازسازی کشورش است. سایت روز پلاس این عکس از کودکی بشار را منتشر کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
ایلناایلنا3 ماه قبل
سخنگوی کاخ کرملین گفت که کشورها باید رئیس‌جمهوری سوریه را بپذیرند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری تاس، «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کاخ کرملین، امروز -دوشنبه- گفت کشورهایی که می‌خواهند سوریه را از فروپاشی نجات دهند، باید با «بشار اسد»، رئیس‌جمهوری این کشور، کنار بیایند. پسکوف گفت: «اسد رئیس‌جمهوری قانونی سوریه است. او رئیس دولت است، حمایت مردم و نیروهای مسلح و اطلاعات این کشور رادر اختیار دارد. اگر می‌خواهید در زمره کشورهایی باشید که می‌خواهند سوریه را نجات دهند، باید با او کنار بیایید.» وی افزود: «کشورهای غربی مدام اشتباه می‌کنند و در این زمینه نیز همین امر مصداق دارد.
آخرین خبرآخرین خبر3 ماه قبل
جزئیات دیدار جهانگیری با بشار اسدباشگاه خبرنگاران/ معاون اول رئیس جمهور گفت: اگر داعش در منطقه دولت تشکیل می‌داد؛ غربی‌ها باید شاهد ترور، خشونت و جنایت‌های غیرانسانی در کشور‌های خود می‌شدند. اسحاق جهانگیری در دیدار با بشار اسد رئیس جمهور سوریه، به روابط دیرینه دو کشور که از زمان مرحوم حافظ اسد آغاز و مستحکم شده است، اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این مناسبات در سال‌های اخیر تقویت شده و به فضل الهی بیش از پیش توسعه خواهد یافت. بشار اسد با تأکید بر اینکه دو کشور در شرایط سخت اقتصادی و تحریم‌های آمریکا قرار دارند، گفت: ما کمک‌های دولت و ملت ایران در دوران سخت جنگ با تروریسم را هرگز فراموش نمی‌کنیم. سوریه خواهان همکاری متقابل با ایران برای توسعه اقتصادی است و از هیچ اقدامی در این زمینه دریغ نخواهد کرد. پس از این دیدار، بشار اسد و معاون اول رئیس جمهوری در دیداری خصوصی مهمترین موضوعات مورد علاقه طرفین را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین عموی ۸۱ ساله به اتهام پولشویی در دادگاه پاریس حاضر می‌شود، جرمی که آن را قبول ندارد. او معاون حافظ اسد (پدر بشار اسد) بود که به تلاش برای انجام کودتا متهم شده و از کشور گریخت.

به انتهای لیست رسیدید

بشار اسد

بشار اسد (زاده ۱۱ سپتامبر ۱۹۶۵) رئیس‌جمهور فعلی کشور سوریه و سومین فرزند حافظ اسد است. او در رشته چشم پزشکی در دمشق و لندن تحصیل کرده‌است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار بشا اسد را می‌خوانید. ویکی‌پدیا