بغداد

بغداد

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین45 دقیقه قبل
خبرگزاری میزان- اولین چراغ ناکام گذاشتن اشرار فتنه ۹۸، روز دوشنبه در پایتخت شور و شعور حسینی روشن شد و مردم خداجوی شهر زنجان زیر بارش سنگین برف و هوای سرد نشان دادند تنور روابط امام و امت همچنان گرم است و این رویه شهر به شهر در حال تکرار است. تمیزدادن سره از ناسره هنر مردم ایران اسلامی است. ناسره‌هایی که حتی جنس گلوله‌های استفاده شده از غیرخودی بودن آنها روایت دارد و نشان می‌دهد پیاده نظام کسانی هستند که به قول مولایمان حضرت علی (ع) «قسمتی از حق و قسمتی از باطل را می‌گیرند و به هم می‌آمیزند» (نهج‌البلاغه - خطبه ۵۰). بیشتر بخوانید: اولین چراغ ناکام گذاشتن اشرار فتنه ۹۸، روز گذشته در پایتخت شور و شعور حسینی روشن شد و مردم خداجوی شهر زنجان زیر بارش سنگین برف و هوای سرد نشان دادند تنور روابط امام و امت همچنان گرم است و اعلام کردند‌ ای مگسان این عرصه نه جولانگه شماست، عرض خود می‌برید و زحمت ما می‌دارید. راهپیمایی مثال‌زدنی مردم زنجان که با حضور گسترده آنها در میدان انقلاب این شهر برگزار شد نشان از بصیرت و زمان‌شناسی مردمی است که ثابت کردند همان­طور که برای مولایمان حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) عزاداری‌های باشکوه برگزار می‌کنند هرگاه لازم باشد برای دفاع از دین و راه همان امام عزیزتر از جان هم از جان‌شان که عزیزترین دارایی‌شان است، مایه می‌گذارند.
سینماپرسسینماپرس1 ساعت قبل
سینماپرس: شبکه خبری العربیه به قدرت نفوذ و تأثیرگذاری نیروی قدس سپاه و قاسم سلیمانی حتی در پایگاه‌های آمریکایی اعتراف کرد. به گزارش سینماپرس، این شبکه سعودی-صهیونیستی در گزارشی به ظاهر تخریبی علیه سپاه قدس و فرمانده آن، به اقتدار این نیرو اعتراف کرد. شبکه تلویزیونی العربیه گزارش داد که نیروی تحت فرماندهی قاسم سلیمانی حتی در سفارت آمریکا در بغداد نیز نفوذ کرده و برخی از کارکنان این سفارتخانه اخبار و اطلاعات آمریکا را در اختیار سپاه قدس قرار می‌دادند. ناکامی‌های جریان‌های وهابی در منطقه و شکست‌های پی‌درپی آنها از نیروی قدس سپاه و گروه‌های مردمی دفاعی در کشورهایی چون عراق و سوریه باعث عصبانیت «العربیه» شده است تا آنجا که برای انتشار خبر علیه جبهه مقاومت، بسیار شتاب دارند، غافل از اینکه گاهی خبرهای آنها در جهت تبلیغ قدرت مقاومت است.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
تحلیلگر ارشد مسائل عراق گفت: تصویب ضرب‌الاجل ۴۵ روزه و ابلاغ آن به نخست‌وزیر و رئیس پارلمان عراق توجه افکار عمومی را به خود جلب نکرد. قزوینی غرابی افزود: این وضعیت نشان می‌دهد که مردم عراق نسبت به ساختار قانونی و سیاسی کشورشان بی‌اعتماد هستند. از این منظر بیانیه مذکور که توسط احزاب سیاسی منتشر شده نشان می‌دهد که طیف‌های سیاسی عراق به دنبال آرام کردن مردم هستند و در مقابل با گرفتن ژست‌های سیاسی می‌خواهند خود را همراه با مردم نشان دهند. نکته قابل توجه این است که در جلسه مذکور اعضای ائتلاف سائرون به رهبری «مقتدی صدر» حضور نداشتند و به صورت کلی این جریان خود را از سایر طیف‌های عراق جدا می‌داند. لذا جریان سائرون علیرغم اینکه می‌خواهد خود را به عنوان اصلاح‌گر امور به نمایش گذارد اما به دنبال آن است تا خود را در حاشیه نگه دارد تا خروجی عملی جلسه مذکور به پای آنها نوشته نشود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
آنها قرار است در فرصتی ۴۵ روزه به ترمیم مشکلات سیاسی و اقتصادی کشورشان بپردازند. (اینجا) طبق این سند، از نخست وزیر و رئیس پارلمان درخواست شده لزوم اجرایی کردن مصوبه‌ها و تدوین قوانین از جمله اجرای اصلاحات گسترده در کابینه را در نظر بگیرند. (اینجا) تقاضای این نماینده امریکایی این بوده که عراق در سیاستهای ضد ایرانی با ایالات متحده همراهی کند. از سوی دیگر دو سخنگوی دفتر نخست وزیری عراق با اعلام ارائه پیش‌نویس قانون جدید انتخابات به پارلمان، جزئیاتی از این پیش‌نویس را منتشر کردند. همچنین نامزدهای پیروز در انتخابات پارلمان نیز نمی‌توانند پست وزارت یا پستی در حد و اندازه وزارت را داشته باشند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، این شبکه سعودی-صهیونیستی در گزارشی به ظاهر تخریبی علیه سپاه قدس و فرمانده آن، به اقتدار این نیرو اعتراف کرد. شبکه تلویزیونی العربیه گزارش داد که نیروی تحت فرماندهی قاسم سلیمانی حتی در سفارت آمریکا در بغداد نیز نفوذ کرده و برخی از کارکنان این سفارتخانه اخبار و اطلاعات آمریکا را در اختیار سپاه قدس قرار می‌دادند. ناکامی‌های جریان‌های وهابی در منطقه و شکست‌های پی‌درپی آنها از نیروی قدس سپاه و گروه‌های مردمی دفاعی در کشورهایی چون عراق و سوریه باعث عصبانیت «العربیه» شده است تا آنجا که برای انتشار خبر علیه جبهه مقاومت، بسیار شتاب دارند، غافل از اینکه گاهی خبرهای آنها در جهت تبلیغ قدرت مقاومت است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ساعت قبل
احتشام‌السلطنه در سال ۱۲۷۳ به همراه ناصرالدین شاه برای تبریک نیکولای دوم به روسیه رفت و بعد از بازگشت، کنسول بغداد شد. او در سال ۱۲۷۵ به عنوان وزیر مختار روسیه به پترزبورگ مامور شد اما ارفع الدوله وزیر مختار آنجا با زد و بند به توسل به حاج محسن خان مشیرالدوله‌ (وزیر امور خارجه) در مقام خود ابقاء شد. حکومت احتشام‌السلطنه در کردستان دو سال طول کشید و پس از آن در سال ۱۲۷۹ به پیشنهاد امین‌السلطان و تصویب شاه قاجار وزیر شاه مختار ایران در برلین شد. او در طول مدت ریاست مجلس چند مرحله استعفا کرد که سرانجام در ۱۱ فروردین ۱۲۸۷ نامه استعفای او در مجلس قرائت شد و مجلس ضمن اظهار تاسف از این موضوع کناره‌گیری وی را پذیرفت. احتشام‌السلطنه بعد از استعفا از ریاست مجلس، وزیر مختار ایران در لندن شد و به برلین رفت که از آنجا عازم لندن شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از آناتولی، وزارت دفاع ترکیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در جریان عملیات «پنجه- ۳» امروز نیروهای مسلح این کشور علیه پ‌ک‌ک در شمال عراق، ۵ تروریست از پای درآمده‌اند. وزارت دفاع ترکیه در این بیانیه اعلام کرد: در ادامه عملیات پنجه -۲ در منطقه هفتانین واقع در شمال عراق، ۵ تروریست دیگر نیز از پای درآمدند. گفتنی است عملیات پنجه ۱ بعد از ظهر روز دوشنبه ۲۷ می‌و به بهانه نابودی مواضع پ ک ک در منطقه خاکورک واقع در شمال عراق آغاز شد و همچنان ادامه دارد. این در حالیست که وزارت خارجه عراق چندی پیش از احضار «فاتح یلدز» سفیر ترکیه در بغداد در اعتراض به نقض مکرر حریم هوایی عراق از سوی آنکارا خبر داد. وزارت امور خارجه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که سفیر ترکیه در بغداد را فرا خوانده و مراتب اعتراض خود نسبت به نقض مکرر حریم هوایی عراق توسط ترکیه را تسلیم وی نموده است.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، وزارت دفاع ترکیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در جریان عملیات «پنجه- ۳» امروز نیروهای مسلح این کشور علیه پ‌ک‌ک در شمال عراق، ۵ تروریست از پای درآمده‌اند. وزارت دفاع ترکیه در این بیانیه اعلام کرد: در ادامه عملیات پنجه -۲ در منطقه هفتانین واقع در شمال عراق، ۵ تروریست دیگر نیز از پای درآمدند. گفتنی است عملیات پنجه ۱ بعد از ظهر روز دوشنبه ۲۷ می‌و به بهانه نابودی مواضع پ ک ک در منطقه خاکورک واقع در شمال عراق آغاز شد و همچنان ادامه دارد. این در حالیست که وزارت خارجه عراق چندی پیش از احضار «فاتح یلدز» سفیر ترکیه در بغداد در اعتراض به نقض مکرر حریم هوایی عراق از سوی آنکارا خبر داد. وزارت امور خارجه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که سفیر ترکیه در بغداد را فرا خوانده و مراتب اعتراض خود نسبت به نقض مکرر حریم هوایی عراق توسط ترکیه را تسلیم وی نموده است.
ایلناایلنا15 ساعت قبل
جمال بلماضی، مربی تیم ملی الجزایر گفته که علاقه‌ای به حضور کریم بنزما در تیمش ندارد. به گزارش ایلنا، این مهاجم رئال مادرید اخیرا از فدراسیون فوتبال فرانسه درخواست کرده بود که اجازه حضور در تیم ملی کشوری دیگر را به او بدهند. بنزما بار دیگر به تیم ملی فرانسه دعوت نشد و حالا هم مشخص شده که الجزایر هم او را نمی‌خواهد. با این حال، بلماضی، مربی الجزایر هم شایعات را از بین برده است. او یکی از بزرگ‌ترین مهاجمان دنیا بوده اما غیبت او در تیم ملی فرانسه در سال‌های اخیر حس نشده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر سابق عراق در واکنش به توافق احزاب عراقی در جهت اصلاح امور، در صفحه توئیتر خود نوشت که این توافق را به شرط برکناری دولت «عادل عبدالمهدی» امضاء کرده است. احزاب و فراکسیون‌های سیاسی حاکم در عراق، شامگاه دیشب (دوشنبه ۱۹ نوامبر)، توافقی مبنی بر اجرای شماری از تصمیمات و اقدامات اصلاحی در پاسخ به اعتراضات و تظاهرات‌هایی که از اول اکتبر گذشته در عراق آغاز شده، امضاء کردند. این گروه‌های سیاسی به دولت و پارلمان، ۴۵ روز فرصت دادند تا اصلاحات ذکر شده در این توافق را اجرا کنند. در صورت شکست دولت و پارلمان در این مسیر، رهبران سیاسی ملزم خواهند شد از طریق فراکسیون‌های خود در پارلمان، تصمیمات قانونی لازم و جایگزین را برای پاسخگویی به مطالبات مردمی اتخاذ کنند و پس گرفتن رای اعتماد از دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام از گزینه‌های این رهبران خواهد بود. این در حالی است که دیروز جزئیاتی از پیش‌نویس قانون انتخابات اصلاحی که دولت آن را به پارلمان تحویل داده، منتشر شد و گروه‌های سیاسی امیدوارند که با اصلاح پروسه انتخابات، بسیاری از مشکلاتی که اعتراض مردم را به همراه داشته، رفع شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین19 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| شاهدان عینی سه‌شنبه اعلام کردند که هزاران شهروند عراقی از جمله دانشجویان و دانش‌آموزان همچنان در بغداد و تعدادی از استان‌های جنوبی به تظاهرات خود برای بیست و ششمین روز متوالی ادامه دادند. یک منبع مطلع نیز اعلام کرد، تعدادی از تظاهرات‌کنندگان شرکت نف ذی قار و شهرداری دیوانیه را بستند. به گفته این منبع، تظاهرات‌کنندگان مقر شرکت نفت ذی قار در ناصریه و نیز تعدادی دیگر شهرداری دیوانیه را بستند و مانع از ورود کارمندان شدند. قرار است پارلمان عراق امروز جلسه‌ای را برای بررسی مسائلی از جمله قانون شفافیت، بازنشستگی و تسهیلات و امتیازات مسؤولان ارشد برگزار کند. دولت عراق نیز نشست هفتگی خود را برای بررسی پیامدهای اعتراضات برگزار می‌کند.
فارسفارس20 ساعت قبل
دومین رئیس مجلس شورای ملی به دلیل آشنا نبودن نمایندگان با کار قانون‌گذاری و همچنین کارشکنی‌های محمدعلی‌شاه و اطرافیان حدود ۷ ماه ریاست مجلس را برعهده داشت و استعفا داد. او کسی بود که وقتی وزیر مختار ایران در لندن شد، علیه شاه موضع گرفت و برکنار شد. احتشام‌السلطنه در سال ۱۲۷۳ به همراه ناصرالدین شاه برای تبریک نیکولای دوم به روسیه رفت و بعد از بازگشت، کنسول بغداد شد. حکومت احتشام‌السلطنه در کردستان دو سال طول کشید و پس از آن در سال ۱۲۷۹ به پیشنهاد امین‌السلطان و تصویب شاه قاجار وزیر شاه مختار ایران در برلین شد. احتشام‌السلطنه بعد از استعفا از ریاست مجلس، وزیر مختار ایران در لندن شد و به برلین رفت که از آنجا عازم لندن شود.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
هزاران شهروند عراقی از جمله تعداد زیادی از دانشجویان و دانش‌آموزان امروز (سه‌شنبه) در بغداد و تعدادی از استان‌های جنوبی تجمع کردند. قرار است پارلمان عراق امروز جلسه‌ای را برای بررسی مسائلی از جمله قانون شفافیت، بازنشستگی و تسهیلات و امتیازات مسؤولان ارشد برگزار کند. سعد الحدیثی، سخنگوی رسمی دولت عراق اعلام کرد، نخست وزیر دست به اصلاحات در کابینه خواهد زد. خبرگزاری رسمی عراق به نقل از الحدیثی گزارش داد، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق لیستی از تعدادی از وزیران برای وزارتخانه‌های خدمات و اقتصاد ارائه خواهد کرد و دست به اصلاحات خواهد زد تا خواسته‌های تظاهرکنندگان را محقق کند. به تازگی گروه‌های سیاسی عراق دوشنبه‌شب ۴۵ روز برای اصلاح روند سیاسی و تغییر وزارتی و حل مشکلات بیکاری مهلت دادند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین21 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق در سخنرانی در دانشگاه پژوهش‌های نظامی وزارت دفاع این کشور اظهارات مذکور را ایراد کرد، اما نام این گروه‌ها را ذکر نکرد. عبدالمهدی گفت: یک کشور واحد وجود دارد و آن عراق است و مردم نیز ارتش واقعی این کشور هستند و هیچ گزینه‌ای جز حمایت از نیروهای مسلح وجود ندارد و نمی‌توان گروه‌های غیرقانونی یا هرگونه تسلیحات خارج از انحصار و کنترل دولت را پذیرفت. همچنین نخست‌وزیر عراق ضمن دیدار با جنین هنیس پلاسخارت، نماینده سازمان ملل در امور عراق، تلاش‌های دولت بغداد برای پاسخ به مطالبات تظاهرکنندگان و در راس آن‌ها قانون انتخابات، همکاری میان عراق و سازمان ملل و حمایت از ثبات عراق را بررسی کرد. وی با ماتئو تولر، سفیر آمریکا در عراق و پاتریک وایت، فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا نیز دیدار کرد. در این دیدار ادامه همکاری برای مبارزه با بازماندگان داعش، توسعه روابط میان دو کشور و آموزش نیروهای عراقی مورد بررسی قرار گرفت.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم- یک اندیشکده آمریکایی در تحلیلی مدعی شده نفوذ روسیه در عراق رو به گسترش است و بر همین اساس توصیه‌هایی را به سیاستمداران در واشنگتن برای دخالت در عراق مطرح کرده است. در این گزارش آمده است: «لازم است این تعامل از ارائه کمک در زمینه مقابله با تررویسم و اعمال فشار بر بغداد در زمینه‌های اقتصادی و ایجاد اصلاحات فراتر رود. مطمئنا، ادامه همکاری در این عرصه‌ها برای تقویت نیروهای امنیتی عراق، بهبود رابطه با آنها و مقابله با فساد دامنه‌داری که بخش‌های عمومی و دولتی را دربرگرفته حائز اهمیت است. این روند همچنین به آنها کمک خواهد کرد روابط شخصی نزدیک‌تری با آمریکا ایجاد کنند. ایالات متحده می‌تواند از طریق شبکه‌هایی مانند بی‌بی‌سی عربی و رسانه‌های اجتماعی هم با عراق تعامل کند.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
آمریکا فشارها روی کشورهای اروپایی را افزایش داده تا شهروندان داعشی را پس گرفته و در کشور خود محاکمه کنند و مذاکرات در این خصوص را با مقامات در بروکسل آغاز کرده است. سیل به روزنامه‌نگاران در بروکسل گفت: همه ما لزوم برخورد قاطع با تروریست‌ها را درک می‌کنیم اما از نظر ما راه انجام چنین کاری محاکمه این تروریست‌هاست. کشورهای اروپایی مانند فرانسه و انگلیس تمایل ندارند شهروندان عضو داعش خود را بازگردانند. وزارت بهداشت روسیه نیز اعلام کرد، کودکانی که از عراق وارد مسکو شدند بلافاصله برای انجام معاینات پزشکی به بیمارستان‌ها منتقل شدند. مقامات روسیه اعلام کردند، از ابتدای دسامبر ۲۰۱۸ تا ماه ژوئیه، ۱۲۲ کودک روسی یک تا ۱۵ ساله را در چهار پرواز از عراق به روسیه منتقل کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین22 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- احزاب سیاسی پارلمان عراق ضمن تعیین مهلت ۴۵ روزه برای دولت این کشور هشدار دادند در صورتی که طی این مدت اقدامات وعده داده شده صورت نگیرد، رای اعتماد خود را از دولت عادل عبدالمهدی پس خواهند گرفت. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ احزاب سیاسی پارلمان عراق مهلت ۴۵ روزه‌ای را به دولت این کشور برای اصلاح امور تعیین کردند. در بیانیه صادر شده در پی نشست نمایندگان پارلمان عراق، مهلت ۴۵ روزه‎ای برای دولت و نخست وزیر این کشور به منظور اجرای تعهدات در نظر گرفته شده است. احزاب سیاسی عراق همچنین هشدار داده‌اند در صورتی که ظرف این مدت اصلاحاتی مانند ترمیم کابینه انجام نشود، رای اعتماد پارلمان از دولت عراق برداشته شده و انتخابات زودهنگام برگزار می‌شود. عبدالمهدی گفته که طرح‌های زیادی برای اصلاح سیستم انتخاباتی و کمیسیون انتخابات عراق وجود دارد که طی روز‌های آینده اعلام خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین22 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| هکرها بر خروجی سایت عبارت «مسدودشده توسط مردم، یا شهادت یا پیروزی» نوشتند. آنها همچنین نوشتند: «دوباره و دوباره … این انقلاب، انقلاب آزادگان است … سلاح ما افکار ماست، سایت وزارت ارتباطات به خواست مردم مسدود شد. ما مردم، هرگونه مداخله خارجی در امور داخلی عراق را نمی‌پذیریم، مأموریت ما مبارزه با دشمنان داخلی فاسد و مزدور است». این نخستین بار نیست که سایت وزارت ارتباطات عراق هک می‌شود، پیش از این هم همزمان با قطع اینترنت در بغداد و دیگر استان‌های مرکزی و جنوبی عراق در دور دوم اعتراضات مردمی، سایت مذکور توسط یک گروه ناشناس هک شده بود. منبع: ایسنا
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، مسئولان روسی اعلام کردند که نخستین مرحله از ارسال تانکهای روسی از نوع تی-۹۰ به عراق به پایان رسیده است. یک منبع روسی اعلام کرد که رایزنی‌ها میان مسئولان دو کشور برای اجرای مرحله دوم از ارسال این تانکهای روسی به عراق در حال انجام است. عثمان الغانمی رئیس ستاد مشترک ارتش عراق در فوریه ۲۰۱۸ اعلام کرد که این کشور در چارچوب قرار امضا شده میان مسکو و بغداد ۳۶ تانک از نوع تی-۹۰ را دریافت کرده است. این تانکها از قدرت بالایی برای هدف قرار دادن در روز و شب برخوردار هستند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین23 ساعت قبل
تمیزدادن سره از ناسره هنر مردم ایران اسلامی است. ناسره‌هایی که حتی جنس گلوله‌های استفاده شده از غیرخودی بودن آنها روایت دارد و نشان می‌دهد پیاده نظام کسانی هستند که به قول مولایمان حضرت علی (ع) «قسمتی از حق و قسمتی از باطل را می‌گیرند و به هم می‌آمیزند» (نهج‌البلاغه - خطبه ۵۰). راهپیمایی مثال‌زدنی مردم زنجان که با حضور گسترده آنها در میدان انقلاب این شهر برگزار شد نشان از بصیرت و زمان‌شناسی مردمی است که ثابت کردند همان­طور که برای مولایمان حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) عزاداری‌های باشکوه برگزار می‌کنند هرگاه لازم باشد برای دفاع از دین و راه همان امام عزیزتر از جان هم از جان‌شان که عزیزترین دارایی‌شان است، مایه می‌گذارند. بیشتر بخوانید: همچنین علی گرجی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری به میزان گفت: مردم شهر کرد امروز در محکومیت اغتشاگران گردهمایی خودجوش برگزار کردند. بیشتر بخوانید: تکمیل می‌شود
ایسناایسنا23 ساعت قبل
نخست‌وزیر عراق اعلام کرد، نمی‌توان حضور گروه‌های غیرقانونی یا هرگونه تسلیحات نظامی خارج از انحصار دولت را پذیرفت. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه سومریه نیوز، عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق دوشنبه در سخنرانی در دانشگاه پژوهش‌های نظامی وزارت دفاع این کشور اظهارات مذکور را ایراد کرد، اما نام این گروه‌ها را ذکر نکرد. عبدالمهدی گفت: یک کشور واحد وجود دارد و آن عراق است و مردم نیز ارتش واقعی این کشور هستند و هیچ گزینه‌ای جز حمایت از نیروهای مسلح وجود ندارد و نمی‌توان گروه‌های غیرقانونی یا هرگونه تسلیحات خارج از انحصار و کنترل دولت را پذیرفت. همچنین نخست‌وزیر عراق ضمن دیدار با جنین هنیس پلاسخارت، نماینده سازمان ملل در امور عراق، تلاش‌های دولت بغداد برای پاسخ به مطالبات تظاهرکنندگان و در راس آن‌ها قانون انتخابات، همکاری میان عراق و سازمان ملل و حمایت از ثبات عراق را بررسی کرد. وی با ماتئو تولر، سفیر آمریکا در عراق و پاتریک وایت، فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا نیز دیدار کرد.
فراروفرارو1 روز قبل
رسانه‌های عراق از هک شدن مجدد سایت وزارت ارتباطات این کشور توسط افراد ناشناس خبر دادند. به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، هکر‌ها بر خروجی سایت عبارت «مسدود شده توسط مردم، یا شهادت یا پیروزی» نوشتند. آن‌ها همچنین نوشتند: "دوباره و دوباره … این انقلاب، انقلاب آزادگان است … سلاح ما افکار ماست، سایت وزارت ارتباطات به خواست مردم مسدود شد. ما مردم، هرگونه مداخله خارجی در امور داخلی عراق را نمی‌پذیریم، مأموریت ما مبارزه با دشمنان داخلی فاسد و مزدور است". این نخستین بار نیست که سایت وزارت ارتباطات عراق هک می‌شود، پیش از این هم همزمان با قطع اینترنت در بغداد و دیگر استان‌های مرکزی و جنوبی عراق در دور دوم اعتراضات مردمی، سایت مذکور توسط یک گروه ناشناس هک شده بود.
ایسناایسنا1 روز قبل
رسانه‌های عراق از هک شدن مجدد سایت وزارت ارتباطات این کشور توسط افراد ناشناس خبر دادند. به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، هکرها بر خروجی سایت عبارت «مسدود شده توسط مردم، یا شهادت یا پیروزی» نوشتند. آنها همچنین نوشتند: "دوباره و دوباره … این انقلاب، انقلاب آزادگان است … سلاح ما افکار ماست، سایت وزارت ارتباطات به خواست مردم مسدود شد. ما مردم، هرگونه مداخله خارجی در امور داخلی عراق را نمی‌پذیریم، مأموریت ما مبارزه با دشمنان داخلی فاسد و مزدور است". این نخستین بار نیست که سایت وزارت ارتباطات عراق هک می‌شود، پیش از این هم همزمان با قطع اینترنت در بغداد و دیگر استان‌های مرکزی و جنوبی عراق در دور دوم اعتراضات مردمی، سایت مذکور توسط یک گروه ناشناس هک شده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
کار تا جایی بالا گرفت که «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور مؤدب وقت آمریکا، رسما از سران فتنه نام برد و به آن‌ها دلگرمی داد. روی سخن ما در این وجیزه، ولی با مقامات کاخ سفید است که ادعای حمایت از مردم ایران را سر داده‌اند. مسئولین کاخ سفید ازجمله «مایک پمپئو»، «استیو منوچین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا و «برایان هوک»، رئیس گروه اقدام علیه ایران، تفسیر حیرت‌آوری از تحریم‌ها دارند. ایران اسلامی، اعتبار و وجاهت خود را از اعتماد مردم وام گرفته و هیچ کنش و واکنش خارجی وجود ندارد مگر آنکه منافع و مضار آن مستقیما متوجه مردم می‌شود. منفعت کاخ سفید هیچ‌گاه در جانب‌داری از اعتراضات مسالمت‌آمیز نبوده، چراکه حاکمیت از این دست اعتراضات حمایت می‌کند و آمریکا نمی‌خواهد در این موضوع، هم‌راستای سیاست ایران باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، پایگاه اینترنتی العربیه عربستان سعودی ادعاهایی روزنامه نیویورک تایمز آمریکا پیرامون به اصطلاح «گزارش‌های لو رفته اطلاعاتی ایرانی درباره طرح تهران برای گسترش نفوذ منطقه‌ای اش» را منتشر کرد. روشن است که این تاریخ، همان تاریخی است که گروه تروریستی وهابی داعش، یک سوم خاک عراق را اشغال کرده و به ۳۰ کیلومتری بغداد رسیده بود. نیویورک تایمز ادعا کرده که ایران پس از عقب نشینی آمریکا از عراق، ماموران سیا را به خدمت گرفته است، همچنین یک مسئول وزارت امور خارجه آمریکا را استخدام کرده تا تهران را از طرح‌های واشنگتن در عراق مطلع کند. مفاد اسناد ادعایی آمریکا درباره المالکی توسط منابع نظامی بلندپایه و نزدیک به سپهبد حاتم المکصوصی رییس سازمان اطلاعات ارتش عراق در دولت المالکی و مدیر فعلی بخش مهندسی ارتش عراق تکذیب شد. این منابع افزودند که اسناد به اصطلاح لو رفته درباره همکاری اطلاعاتی مزبور، موضوعی طبیعی و در چارچوب بندهای توافق چهارجانبه است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
هاشمی‌طبا دل پری داشت و از این که فوتبال ملی ما دچار چنین مشکلاتی شده به شدت انتقاد کرد. منظورتان چیست؟ متأسفانه بازیکنان تیم ملی آن‌قدر کم‌رمق بودند که حتی انرژی نداشتند سرود ملی را بلند و پرانرژی بخوانند. به اعتقاد شما باید چه‌کار کرد؟ باید همین‌طور که لیگ را برگزار می‌کنیم اردوهای هفتگی مابین بازی‌ها داشته باشیم و با تیم ملی کار کنیم. تیم ملی جای کسانی که عرق ملی نشان نمی‌دهند و حتی توان خواندن سرود ملی با صدای بلند ندارند، نیست. این مطلب را از دست ندهید: ویلموتس تیم ملی را رها کرد و رفت۴۳۵۰۳
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارششبکه «سی. ان. ن» آمریکا گزارشی تحت عنوان «عراق چگونه به شناسایی ابوبکر البغدادی سرکرده داعش کمک کرد؟» منتشر کرد که به نقل از برخی مسئولان عراقی به بررسی این نقش پرداخت. اخبار بین الملل- «سعد العلاق» رئیس سرویس اطلاعات نظامی عراق گفت که بازداشت «محمد علی ساجت» داماد البغدادی در ماه می، اوج موفقیت تاکتیک عراق در تعقیب سرکرده داعش از طریق نزدیکان وی بود. داماد البغدادی، نیروهای امنیتی عراق را به تونلی در مناطق بیابانی نزدیک به شهر «القائم» در غرب عراق راهنمایی کرد که در نزدیکی مرزهای سوریه قرار داشت. نیروهای عراقی در این تونل، وسایل شخصی و برخی از نقشه‌ها و دست‌نوشته‌های البغدادی را کشف و ضبط کردند. پدر زن سوم البغدادی، در سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، نقش مهمی را در جابجایی البغدادی و سرکرده‌های داعش بین موصل عراق و رقه سوریه بر عهده داشته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- پایگاه العربیه، پایگاهی است که به فضل دلار‌های نفتی سعودی، بطور شبانه روزی اخبار و گزارش‌های دروغین را نقل می‌کند، اما اینبار به سراغ جعل کدام اخبار رفته است؟! روشن است که این تاریخ، همان تاریخی است که گروه تروریستی وهابی داعش، یک سوم خاک عراق را اشغال کرده و به ۳۰ کیلومتری بغداد رسیده بود. مفاد اسناد ادعایی آمریکا درباره المالکی توسط منابع نظامی بلندپایه و نزدیک به سپهبد حاتم المکصوصی رییس سازمان اطلاعات ارتش عراق در دولت المالکی و مدیر فعلی بخش مهندسی ارتش عراق تکذیب شد. این منابع افزودند که اسناد به اصطلاح لو رفته درباره همکاری اطلاعاتی مزبور، موضوعی طبیعی و در چارچوب بند‌های توافق چهارجانبه است. قبل از آنکه پاسخ به ادعا‌های نیویورک تایمز را پایان دهیم باید به دروغ بزرگ دیگری نیز درباره به اصطلاح عملیات شبه نظامیان وابسته به ایران برای پاکسازی جرف الصخر اشاره کنیم.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
جمال بلماضی، سرمربی تیم ملی فوتبال الجزایر، علاقه‌ای به حضور کریم بنزما در ترکیب این تیم ندارد. به گزارش «ورزش سه»، درخشش کریم بنزما در یک سال اخیر باعث شده مردم فرانسه برای بازگشت وی به ترکیب تیم ملی در آستانه رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ ابراز تمایل کنند. در روزهای اخیر اخباری در مورد احتمال تغییر ملیت کریم بنزما و بازی کردن وی برای تیم ملی دیگری مطرح شده و از الجزایر به عنوان یکی از نامزدها نام برده شده است. اما حالا جمال بلماضی، سرمربی تیم ملی فوتبال الجزایر این شایعات را تکذیب کرده و مدعی شده از ترکیب تیم ملی کشورش رضایت دارد. جمال بلماضی، سرمربی تیم ملی فوتبال الجزایر گفت: "تیم ملی الجزایر مهاجمان بزرگی مانند بغداد بونجاح، اسلام سلیمانی و هلال سودانی در اختیار دارد و من از بازیکنانم نیز راضی هستم.

به انتهای لیست رسیدید