بنادر گردشگری

بنادر گردشگری

تسنیمتسنیم1 ماه قبل
مدیرعامل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به تخلیه و بارگیری کالا از ابتدای امسال تاکنون پرداخت و خاطر‌نشان کرد: در نیمه نخست امسال ضمن رشد ۲۴ درصدی تخلیه کالا صادرات نیز از بنادر کشور ۷ درصد افزایش یافت. راستاد با بیان اینکه روند حجم تخلیه و بارگیری کالا در بنادر در شش ماه نخست امسال مثبت ثبت شده گفت: فعالیت بندر بوشهر که در ۲ سال گذشته با چالش مواجه شده بود ولی در نیمه نخست امسال حجم تخلیه و بارگیری کالا ۳ درصد رشد داشته است. راستاد اجرای طرح اسکله تجاری در بندر صیادی محمدعامری تنگستان را از دیگر پروژه‌ها دانست خاطر نشان کرد: برای ایجاد زیرساخت بندر تجاری در محمدعامری علاوه بر لایروبی با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان اسکله تجاری در این بندر با اعتبار ۱۳ میلیارد تومان ساخته می‌شود. راستاد تاکید کرد: با تکمیل طرح‌های مطالعاتی، ساخت پروژه اسکله تجاری کنگان عملیاتی می‌شود. راستای تاکید کرد: انتظار می‌رود با توجه به ظرفیت بالای بنادر استان در عرصه گردشگری دریایی زمینه جذب سرمایه‌گذاران در این عرصه فراهم شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
محمدعلی حسن زاده محمدی، معاون امور بندری سازمان سازمان بنادر و دریانوردی از ساخت و راه اندازی ۳ بندر تفریحی و گردشگری در کشور با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تا سال ۱۴۰۰ خبر داد. وی تصریح کرد: منطقه مارینا در بندر انزلی نیز که بخشی از اسکله و زمین‌های استحصال شده اطراف آن را در نظر گرفتیم به همراه بندر نخل ناخدا در بندرعباس دو نقطه دیگر هستند که برای ساخت و راه اندازی بنادر تفریحی و گردشگری مشخص شده و آن‌ها نیز در مرحله ارائه طرح توجیهی متقاضیان سرمایه‌گذاری و بررسی و تایید نهایی توسط سازمان بنادر و دریانوردی هستند. معاون بندری سازمان بنادر همچنین با بیان این‌که با توجه به استفاده صیادی از موج شکن‌های آب‌های جنوبی کشور، آنها را به سازمان شیلات واگذار کردیم، گفت: اگر کسی درخواست سرمایه‌گذاری برای ایجاد بنادر گردشگری داشت، شیلات موظف به همکاری است. در حال حاضر ۵۰ درصد به حوزه صیادی اختصاص داده شده و البته اساس کار در آنجا اینگونه خواهد بود که بیش از ۵۰درصد کاربرد صیادی و شیلاتی خواهد داشت. اما سازمان شیلات ضمن حفاظت و حمایت از اشتغال‌زایی در این مناطق باید بستر را برای راه‌اندازی و ساخت بنادر تفریحی و گردشگری ایجاد کند.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
وی تصریح کرد: منطقه مارینا در بندر انزلی نیز که بخشی از اسکله و زمین‌های استحصال شده اطراف آن را در نظر گرفتیم به همراه بندر نخل ناخدا در بندرعباس دو نقطه دیگر هستند که برای ساخت و راه اندازی بنادر تفریحی و گردشگری مشخص شده و آن‌ها نیز در مرحله ارائه طرح توجیهی متقاضیان سرمایه‌گذاری و بررسی و تایید نهایی توسط سازمان بنادر و دریانوردی هستند. معاون بندری سازمان بنادر همچنین با بیان این‌که با توجه به استفاده صیادی از موج شکن‌های آب‌های جنوبی کشور، آنها را به سازمان شیلات واگذار کردیم، گفت: اگر کسی درخواست سرمایه‌گذاری برای ایجاد بنادر گردشگری داشت، شیلات موظف به همکاری است. در حال حاضر ۵۰ درصد به حوزه صیادی اختصاص داده شده و البته اساس کار در آنجا اینگونه خواهد بود که بیش از ۵۰درصد کاربرد صیادی و شیلاتی خواهد داشت. اما سازمان شیلات ضمن حفاظت و حمایت از اشتغال‌زایی در این مناطق باید بستر را برای راه‌اندازی و ساخت بنادر تفریحی و گردشگری ایجاد کند. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان سازمان بنادر و دریانوردی از ساخت و راه اندازی سه بندر تفریحی و گردشگری در کشور با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خبر داد. اعتمادآنلاین|‌ بنادر تفریحی و گردشگری یکی از مهم‌ترین و بهترین بسترها برای جذب گردشگر در دنیاست که یکی از مهم‌ترین نمونه‌های آن در بندر بارسلون در اسپانیا بوده که رونق اقتصادی و رفاه را برای مردم این شهر و حتی کشور اسپانیا فراهم کرده است. چیزی که در ایران نداریم و به گفته محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی- در ایران به آن توجهی نشده و با وجود ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود باید به بنادر تفریحی و گردشگری توجه بیشتری شود تا رونق در صنعت دریایی ایجاد شود. محمد علی حسن زاده محمدی - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی - در این باره گفت که سه نقطه در کشور برای ایجاد بنادر تفریحی گردشگری مشخص شده و هم اکنون در حال انعقاد قرارداد با بخش خصوصی هستیم و به زودی فرآیند ساخت آن‌ها آغاز می‌شود. اما سازمان شیلات ضمن حفاظت و حمایت از اشتغال‌زایی در این مناطق باید بستر را برای راه‌اندازی و ساخت بنادر تفریحی و گردشگری ایجاد کند.
ایسناایسنا3 ماه قبل
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان سازمان بنادر و دریانوردی از ساخت و راه اندازی سه بندر تفریحی و گردشگری در کشور با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خبر داد. چیزی که در ایران نداریم و به گفته محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی- در ایران به آن توجهی نشده و با وجود ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود باید به بنادر تفریحی و گردشگری توجه بیشتری شود تا رونق در صنعت دریایی ایجاد شود. محمد علی حسن زاده محمدی - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی - در این باره به ایسنا گفت که سه نقطه در کشور برای ایجاد بنادر تفریحی گردشگری مشخص شده و هم اکنون در حال انعقاد قرارداد با بخش خصوصی هستیم و به زودی فرآیند ساخت آن‌ها آغاز می‌شود. شیلات موظف به همکاری برای توسعه بنادر تفریحی و گردشگری استوی با بیان اینکه با توجه به استفاده صیادی از موج شکن‌های آب‌های جنوبی کشور، آن‌ها را به سازمان شیلات واگذار کردیم، تاکید کرد: اگر کسی درخواست سرمایه‌گذاری برای ایجاد بنادر گردشگری داشت، شیلات موظف به همکاری است. اما سازمان شیلات ضمن حفاظت و حمایت از اشتغال‌زایی در این مناطق باید بستر را برای راه‌اندازی و ساخت بنادر تفریحی و گردشگری ایجاد کند.
ایرناایرنا7 ماه قبل
وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، تصریح کرد: از مسافران و گردشگران در خواست می‌شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند. ** خروج شناورها به سمت کشورهای حاشیه خلیج فارس ممنوع استرییس اداره بنادر و دریانوردی قشم افزود: همچنین خروج شناورهای لنج و لندینگ کرافت از قشم به مقصد بندرهای استان‌های خوزستان و بوشهر، سیستان و بلوچستان و غرب و شرق هرمزگان انجام نمی‌گیرد. وی ادامه داد: خروج شناورها از قشم به سمت بنادر کشورهای امارات، عمان، کویت و قطر نیز ممنوع است. هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت در میان آب‌های خلیج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.
ایرناایرنا7 ماه قبل
مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد چابهار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اقدام در راستای فراهم کردن فضای با نشاط، زیبا و پاک برای گردشگران و شهروندان دوستدار طبیعت انجام شده است. سعید ریگی بیان کرد: چابهار و کنارک ۳۲۰ کیلومتر مرز آبی و ۵۴۱ کیلومتر ساحل زیبا دارد که امتداد این سواحل با همکاری سازمان منطقه آزاد، اداره محیط زیست و مشارکت دهیاری‌های بنادر گردشگری- صیادی پاکسازی شد. وی افزود: علاوه بر این در طول سال به مناسبت‌های مختلف و در برنامه‌های دهیاران و شوراهای اسلامی و شهروندان پاکسازی سواحل مکران در دستورکار است. ۳۰۴۳**۳۲۱۳انتهای پیام /*
ایرناایرنا7 ماه قبل
وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، تصریح کرد: از مسافران و گردشگران در خواست می‌شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند. هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد. جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در خلیج فارس گسترده شده است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد. شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت در میان آب‌های خلیج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.
ایرناایرنا7 ماه قبل
علی اشتری روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس، فعالیت شناورهای مسافری شهید ذاکری و بنادر گردشگری شیب دراز و کندالو به طور کامل متوقف شد. اشتری تصریح کرد: اسکله‌های گردشگری برای تردد به جزیره هنگام امروز به طور کامل تعطیل است. وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، افزود: از مسافران و گردشگران در خواست می‌شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند. رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم ادامه داد: پایش دریا و شرایط جوی به صورت مستمر انجام می‌شود و در صورت مساعد شدن شرایط جوی، بندر شهید ذاکری فعال خواهد شد. شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در میان آب‌های خلیج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.
ایرناایرنا7 ماه قبل
وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، افزود: از مسافران و گردشگران در خواست می‌شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند. رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم ادامه داد: با توجه به پایش دریا، تردد شناورهای مسافری در مسیر بندر شهید ذاکری به بندرعباس و هرمز و همچنین تردد لندینگ کرافت‌ها در مسیر بندرهای لافت-پهل در حال انجام است. شهرستان قشم دارای هشت اسکله گردشگری سه اسکله مسافری و هشت اسکله تجاری است. جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در خلیج فارس گسترده شده است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد. شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت در میان آب‌های خلیج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.
ایرناایرنا8 ماه قبل
علی اشتری روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس، فعالیت شناورهای مسافری شهید ذاکری و بنادر گردشگری شیب دراز و کندالو به طور کامل متوقف شد. وی افزود: با توجه به پایش دریا، تردد لندینگ کرافت‌ها در مسیر بندرهای لافت-پهل در حال انجام است مسافران برای تردد می‌توانند به بندر لافت مراجعه کنند. اشتری تصریح کرد: اسکله‌های گردشگری برای تردد به جزیره هنگام امروز به طور کامل تعطیل است. رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم ادامه داد: پایش دریا و شرایط جوی به صورت مستمر انجام می‌شود و در صورت مساعد شدن شرایط جوی، بندر شهید ذاکری فعال خواهد شد. شهرستان قشم دارای هشت اسکله گردشگری سه اسکله مسافری و هشت اسکله تجاری است.
ایرناایرنا8 ماه قبل
وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، تصریح کرد: از مسافران و گردشگران در خواست می‌شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند. اشتری افزود: با توجه به پوزش تندبادهای شدید در ساعات آتی، دریانوردان و به خصوص صیادان محترم در محدوه بنادر قشم، هرمز و لارک هر چه زودتر در پناهگاه‌های مناسب استقرار پیدا کنند و در دریا تمرکز و تجمع ننمایند. هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد. شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت در میان آب‌های خلیج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.
ایرناایرنا8 ماه قبل
این استان که به عنوان پایتخت سفرهای دریایی و استان نمونه در زمینه نوسازی واستاندارد سازی ناوگان گردشگری دریایی در کشور محسوب و تعیین شده با پیوست شناورهای استاندارد به ناوگان گردشگری دریایی، بازار این صنعت به شکل چشمگیری درحال رونق گرفتن است. در راستای تاکید ویژه بر روی سلامت و ایمنی مردم در ترددهای دریایی، ارتقای ضریب ایمنی سفرهای دریایی و بهبود اقتصاد مردم منطقه با توسعه صنعت گردشگری دریایی، ضرورت نوسازی ناوگان گردشگری در نوروز ۹۸ را دوچندان کرد. **ارتقای ضریب ایمنی سفرهای دریاییطرح تسهیلات سفرهای نوروزی ۹۸ با هدف ارایه خدمات به مسافران نوروزی تا پایان تعطیلات عید نوروز از امروز (یکشنبه) با حضور 'محمد اسلامی وزیر راه وشهر سازی' در بندر شهید حقانی بندرعباس آغاز شد. **آماده شدن ۸۰ فروند شناور مسافری برای سفرهای دریایی نوروزوزیر راه و شهرسازی نیز در این مراسم اظهار داشت: ۸۰ فروند شناور با ظرفیت ۵ هزار و ۹۰۰ صندلی برای سفرهای دریایی نوروزی ۹۸ پیش بینی شده است. **ایمنی اولویت‌های اصلی در گردشگری دریایی استاستاندار هرمزگان نیز گفت: با توجه به ظرفیت‌های مهم در این استان، رونق گردشگری به ویژه گردشگری دریایی از اولویت‌های مهم کاری است اما مهم‌تر از آن ایمنی سفرهای دریایی است.
ایرناایرنا8 ماه قبل
این استان که به عنوان پایتخت سفرهای دریایی و استان نمونه در زمینه نوسازی واستاندارد سازی ناوگان گردشگری دریایی در کشور محسوب و تعیین شده با پیوست شناورهای استاندارد به ناوگان گردشگری دریایی، بازار این صنعت به شکل چشمگیری درحال رونق گرفتن است. در راستای تاکید ویژه بر روی سلامت و ایمنی مردم در ترددهای دریایی، ارتقای ضریب ایمنی سفرهای دریایی و بهبود اقتصاد مردم منطقه با توسعه صنعت گردشگری دریایی، ضرورت نوسازی ناوگان گردشگری در نوروز ۹۸ را دوچندان کرد. **ارتقای ضریب ایمنی سفرهای دریاییطرح تسهیلات سفرهای نوروزی ۹۸ با هدف ارایه خدمات به مسافران نوروزی تا پایان تعطیلات عید نوروز از امروز (یکشنبه) با حضور 'محمد اسلامی وزیر راه وشهر سازی' در بندر شهید حقانی بندرعباس آغاز شد. **آماده شدن ۸۰ فروند شناور مسافری برای سفرهای دریایی نوروزوزیر راه و شهرسازی نیز در این مراسم اظهار داشت: ۸۰ فروند شناور با ظرفیت ۵ هزار و ۹۰۰ صندلی برای سفرهای دریایی نوروزی ۹۸ پیش بینی شده است. **ایمنی اولویت‌های اصلی در گردشگری دریایی استاستاندار هرمزگان نیز گفت: با توجه به ظرفیت‌های مهم در این استان، رونق گردشگری به ویژه گردشگری دریایی از اولویت‌های مهم کاری است اما مهم‌تر از آن ایمنی سفرهای دریایی است.
ایرناایرنا8 ماه قبل
وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، تصریح کرد: از مسافران و گردشگران در خواست می‌شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند. اشتری افزود: هم اکنون بادهای شرقی در ترافبک خط تنگه هرمز افزایش پیدا کرده است که در ادامه تشدید می‌شود. وی ادامه داد: بنابراین دریانوردان از تردد در این خط و حرکت به سمت بنادر امارات و قطر به طر جدی خودداری کنند. هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت در میان آب‌های خلیج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.
ایرناایرنا9 ماه قبل
رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم اظهار داشت: همچین به دلیل افزایش سرعت بادهای غربی در ساعات پیش رو، وضعیت در حالت هشدار است. وی افزود: بر این اساس افراد از هرگونه تردد به سمت بنادر کشورهای امارات، قطر، کویت، عمان و غرب هند از مبادی بنادر هرمزگان به طور جدی خودداری کنند. هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد. شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت در میان آب‌های خلیج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.
ایرناایرنا9 ماه قبل
علی اشتری روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس، از فعالیت شناورهای تفریحی در اسکله‌های کندالو و شیب دراز برای تردد به جزیره هنگام جلوگیری شد. اشتری افزود: در ساعت پیش رو، سرعت بادهای شمال غربی تا جنوب غربی در تنگه هرمز افزایش پیدا می‌کند. هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد. شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت در میان آب‌های خلیج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.
ایرناایرنا9 ماه قبل
وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، تصریح کرد: از مسافران و گردشگران در خواست می‌شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند. رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم افزود: پیشبینی می‌شود ارتفاع موج بین ۴ تا ۷ پا اوج بگیرد. هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد. شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت در میان آب‌های خلیج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.
ایرناایرنا9 ماه قبل
وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، تصریح کرد: از مسافران و گردشگران در خواست می‌شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند. هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد. جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در خلیج فارس گسترده شده است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد. شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت در میان آب‌های خلیج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.
ایرناایرنا9 ماه قبل
علی اشتری روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس، فعالیت شناورهای مسافری شهید ذاکری و بنادر گردشگری شیب دراز و کندالو به طور کامل متوقف شد. وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، افزود: از مسافران و گردشگران در خواست می‌شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند. رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم داد: بازگشایی بنادر منوط به احراز شرایط مساعد جوی است. شهرستان قشم دارای هشت اسکله گردشگری سه اسکله مسافری و هشت اسکله تجاری است. شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت در میان آب‌های خلیج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.
ایرناایرنا9 ماه قبل
وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، تصریح کرد: از مسافران و گردشگران در خواست می‌شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند. هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد. جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در خلیج فارس گسترده شده است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد. شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت در میان آب‌های خلیج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.
ایرناایرنا9 ماه قبل
وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، تصریح کرد: از مسافران و گردشگران در خواست می‌شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند. هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد. جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در خلیج فارس گسترده شده است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد. شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت در میان آب‌های خلیج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.
ایرناایرنا9 ماه قبل
وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، تصریح کرد: از مسافران و گردشگران در خواست می‌شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند. اشتری افزود: در ساعت پیش رو، سرعت بادهای شمال غربی تا جنوب غربی افزایش پیدا می‌کند. هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد. شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت در میان آب‌های خلیج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.
ایرناایرنا9 ماه قبل
وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، تصریح کرد: از مسافران و گردشگران در خواست می‌شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند. هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد. جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در خلیج فارس گسترده شده است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد. شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت در میان آب‌های خلیج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.
ایرناایرنا9 ماه قبل
وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، تصریح کرد: از مسافران و گردشگران در خواست می‌شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند. هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد. جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در خلیج فارس گسترده شده است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد. شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت در میان آب‌های خلیج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.
ایرناایرنا10 ماه قبل
علی اشتری روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین با توجه به پایش دریا، تردد شناورهای مسافری در مسیر بندر شهید ذاکری قشم به بندرعباس فقط با شناورهای مسافری گروه A در حال انجام است و فعالیت بقیه شناورها متوقف شد. وی ادامه داد: بر اساس اعلام هواشناسی هرمزگان توفان و ناپایداری و تلاطم دریایی تا صبح یکشنبه نیز ادامه دارد. رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم تصریح کرد: تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است و از این رو تا کاهش باد و تلاطم دریا، فعالیت‌ها در این اسکله‌ها آغاز نمی‌شود. جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در خلیج فارس گسترده شده است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد. شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد.
ایرناایرنا10 ماه قبل
علی اشتری روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس اعلام هواشناسی هرمزگان توفان و ناپایداری و تلاطم دریایی تا صبح شنبه نیز ادامه دارد. وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، تصریح کرد: البته احتمال می‌رود فردا با کاهش باد و بارندگی، فعالیت‌ها در این اسکله‌ها آغاز شود. اشتری خاطر نشان کرد: با توجه به پایش دریا، تردد شناورهای مسافری در مسیر بندر شهید ذاکری به بندرعباس و هرمز و همچنین تردد لندینگ کرافت‌ها در مسیر بندرهای لافت به پهل در حال انجام است. جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در خلیج فارس گسترده شده است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد. شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد.

به انتهای لیست رسیدید