بنزین

بنزین

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
در بسیاری از اقتصادهای دنیا، رابطه مستقیمی میان قیمت سوخت و قیمت خودرو برقرار است. حسن کریمی سنجری – کارشناس صنعت خودرو چرایی تبعیت نکردن قیمت خودرو از قیمت سوخت در ایران را تشریح کرده و معتقد است عوامل سه گانه‌ای که فراتر از قیمت سوخت عمل می‌کنند، تاثیر اصلی را بر قیمت‌ها می‌گذارد. عامل سوم بحث منحنی عرضه و تقاضا در بازار خودرو است. این عوامل در ماه‌های گذشته نیز وجود داشته اما افزایش قیمت خودرو در هفته‌های گذشته تشدید شده است. در چنین شرایطی اگر بازار تغییر شرایط ندهد، این افزایش تقاضا می‌تواند حدی از افزایش قیمت را به وجود آورد.
فراروفرارو1 روز قبل
در بسیاری از اقتصاد‌های دنیا، رابطه مستقیمی میان قیمت سوخت و قیمت خودرو برقرار است. حسن کریمی سنجری – کارشناس صنعت خودرو – چرایی تبعیت نکردن قیمت خودرو از قیمت سوخت در ایران را تشریح کرده و معتقد است عوامل سه گانه‌ای که فراتر از قیمت سوخت عمل می‌کنند، تاثیر اصلی را بر قیمت‌ها می‌گذارد. عامل سوم بحث منحنی عرضه و تقاضا در بازار خودرو است. این عوامل در ماه‌های گذشته نیز وجود داشته، اما افزایش قیمت خودرو در هفته‌های گذشته تشدید شده است. در چنین شرایطی اگر بازار تغییر شرایط ندهد، این افزایش تقاضا می‌تواند حدی از افزایش قیمت را به وجود آورد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز، در این زمینه چندی پیش شورای اقتصاد با تصویب بودجه‌ای بالغ بر ۶۵۰۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض، دوگانه سوز کردن تمامی خودرو‌های عمومی بنزینی شامل یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه وانت، تاکسی، ون و دیگر مسافربر‌های را در دستور کار قرار داد. هرچند مدت زمانی است که از تصویب این بودجه گذشته با این حال هنوز اقدام عملی برای دوگانه سوز کردن رایگان عمومی‌ها صورت نگرفته است. آنچه مشخص است آماده نبودن جایگاه‌ها برای تغییرات سوختی و همچنین کمبود مخازن از دلایلی است که مسوولان نفتی در راستای پا نگرفتن این مراکز عنوان می‌کنند. با این حال طی هفته جاری مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد که درنهایت تا دو هفته دیگر، این مراکز تایید و اقدامات لازم در این راستا انجام می‌شود. کارگاه‌های تبدیلی پس از افزایش قیمت بنزین در دولت نهم مورد توجه قرار گرفت و با توجه به تقاضای بالا برای دوگانه سوز کردن خودروهای بنزین سوز تعداد این کارگاه‌ها نیز زیاد شد حال آنکه با افزایش قیمت گاز و فاصله کمی که بین قیمت این دو سوخت شکل گرفت، انگیزه دوگانه‌سوز کردن بنزین سوزها نیز کاهش یافت و به تبع آن بسیاری از کارگاه‌های تبدیلی تعطیل شد. حالا نیز به نظر می‌رسد پا گرفتن دوباره این کارگاه‌ها زمانبر بوده و این در شرایطی است که تایید عملکرد آنها نیز پروژه‌ای است که به زمان زیادی احتیاج دارد. با این حال حسن قلی‌پور به دارندگان خودروهای عمومی وعده داده که فرآیند دوگانه سوز کردن این خودروها به‌طور رایگان در حال اجراست و احتمالا دو هفته دیگر قرارداد‌ها در این زمینه منعقد می‌شود. در این بین اما گازسوز کردن خودروهای شخصی ظاهرا از توان دولت خارج است با این حساب وزارت نفت به دنبال تسهیلاتی است که بتواند دارندگان این خودروها را نیز تشویق به این کار کند. در این زمینه وزارت نفت مذاکراتی برای اعطای وام ۵ میلیون تومانی برای دوگانه‌سوز کردن خودروهای شخصی با یکی از بانک‌های خصوصی کشور انجام داده حال آنکه در صورت به نتیجه رسیدن این مذاکرات و اجرایی شدن آن، این تسهیلات بلاعوض نخواهد بود اما بخش زیادی از هزینه‌های دوگانه‌سوز کردن خودرو را پوشش می‌دهد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به اهداف ذکر شده در خصوص افزایش قیمت بنزین گفت: به نظر می‌رسد این اهداف واقعی نبود و هدف اصلی افزایش قیمت بنزین جبران کسری بودجه بود. وی با بیان اینکه معتقد نیستم که بنزین کالایی نیست که در تمام دنیا نرخ مشابهی دارد، اظهار داشت: مقایسه قیمت بنزین در ایران با سایر کشورها، ساده انگاری موضوع است. چون قیمت بنزین در کانادا و امریکا نیز با یکدیگر تفاوت دارد که نشأت گرفته از شرایط اقتصادی این کشورهاست و نباید بگوییم قیمت بنزین در ترکیه چند برابر نرخ بنزین در ایران است، چون شرایط اقتصادی این دو کشور کاملا متفاوت هستند. به نظر می‌رسد دولت‌ها عمدتا با تغییر قیمت بنزین به دنبال رفع کسری بودجه خود هستند که آن هم در کوتاه مدت جواب می‌دهد. وی برای اصلاح قیمت بنزین یادآور شد: اگر ۵ سال به بخش خصوصی فرصت بدهند تا سطح تولید بنزین را به سطح سرانه مصرف برساند، می‌بینیم که به تدریج قیمت بنزین به تعادل رسیده و دولت هیچ گاه دغدغه قیمت گذاری نخواهد داشت.
تابناکتابناک1 روز قبل
آنقدر بزرگ که حالا دولت مردان از رایگان کردن گازسوزکردن خودرو‌های عمومی خبر می‌دهند و تاکید دارند که این اتفاق طی روز‌های آتی اجرایی خواهد شد. در شرایطی که افزایش قیمت بنزین بسیاری از مالکان خودرو‌ها را مجاب کرده که سراغ گازسوزکردن خودرویشان بروند، دولت مردان از طرحی ویژه برای رایگان کردن این اتفاق خبر می‌دهند. در شرایطی که افزایش قیمت بنزین بسیاری از مالکان خودرو‌ها را مجاب کرده که سراغ گازسوزکردن خودرویشان بروند، دولت مردان از طرحی ویژه برای رایگان کردن این اتفاق خبر می‌دهند. آنقدر بزرگ که حالا دولت مردان از رایگان کردن گازسوزکردن خودرو‌های عمومی خبر می‌دهند و تاکید دارند که این اتفاق طی روز‌های آتی اجرایی خواهد شد. موضوعی کلیدی که معلوم نیست در طرح دوگانه سوز کردن رایگان خودرو‌ها دیده شده یا نه و از آن مهم‌تر، پیوست محیط زیستی دارد یا خیر.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: ما می‌توانیم سطح مراودات مان را با انگلیس کاهش دهیم و ارتباط‌مان با این کشور در حد کنسولگری باشد. خبرگزاری مهر: حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی با اشاره به حضور سفیر انگلیس در برخی از تجمعات غیرقانونی، گفت: سفیر انگلیس پیش از این هم در برخی تجمعات حضور یافته بود و دخالت‌هایی در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران داشته است. موسوی لارگانی بیان کرد: سفیر انگلیس هم از این موضوع سوءاستفاده کرده و با عکسبرداری و فیلمبرداری از تجمات برای رسانه‌های بیگانه خوراک خبری تهیه کرد که باید با این اقدام برخورد شود. وی با تاکید بر ضرورت اخراج سفیر انگلیس، گفت: مسئولان وزارت امور خارجه به هیچ وجه نباید اجازه دهند که سفیر انگلیس در کشورمان بماند و باید انگلیس سفیر جدیدی را به ایران بفرستد. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: البته ما می‌توانیم سطح مراودات مان را با انگلیس کاهش دهیم و ارتباط مان با این کشور در حد کنسولگری باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
نمونه بارز آن که از طرف طرفداران اقتصادی انجام شده، انتشار گزارش‌ هدفمندی است که وظیفه دارد نشان دهد افزایش حداقل مزد در سنوات بعد انقلاب چندان هم از افزایش نرخ دلار و سکه و اونس طلا فاصله نداشته است!!! و چنانچه مقرر شود نسبت حداقل مزد سال ۱۳۵۸ به سکه در نظر گرفته شود، حداقل مزد سال ۱۳۹۹ باید برابر ۱٫۳ سکه یا ۵٫۸۵۰٫۰۰۰ تومان شود! یعنی چنانچه قرار شود هزینه واقعی یک خانوار چهار‌نفره براساس شاخص هزینه خانوار و اعمال تعدیل نرخ تورم سال ۱۳۹۹ که بنا بر اعلام بانک جهانی کمتر از ۳۵ درصد نخواهد بود، میزان حداقل مزد را دریابیم، بدون‌شک بیش از مبلغ ۵۸ میلیون ریال خواهد شد. علاوه‌براین افزایش حداقل مزد، بدون توجه به شرایط خاص کشور و بر‌اساس نمودارهایی که فاقد الگوی پشتیبان علم اقتصاد هستند، کشور را نه در میان‌مدت که در همین کوتاه‌مدت دچار آسیب‌های اجتماعی خواهد کرد. نمایه زیر خلاصه وضعیت حداقل مزد در سنوات‌ ۱۳۵۸-۱۳۹۸ و مقایسه حداقل مزد با نرخ دلار و سکه را نمایش می‌دهد.
فارسفارس2 روز قبل
اما زمان اجرای این طرح و همچنین بی توجهی دولت به پیشنهادات بنزینی مجلس موجب سوالات و ابهامات زیادی شد. گلایه نمایندگان مجلس به دولت آن است که کار کارشناسی کافی درباره افزایش بهای بنزین و آغاز سهمیه‌بندی جدید انجام نشده است. نمایندگان مجلس در جلسات غیرعلنی به صراحت به دولتمردان اعلام کردند مجلس مخالف این کار آنهاست. پیشنهادات بنزینی نمایندگان در انتظار طرح هنگام بررسی بودجه ۹۹ استطرح تعدادی از نمایندگان مجلس درباره میزان سهمیه‌بندی اعلام شده است و بنا دارد تا سهمیه ۲ برابر شود. و دولت با چه توجیهی در موضوع بنزین مجلس را دور زد و چه پاسخی برای این تصمیم غیراخلاقی‌اش دارد که بعید می‌دانم دولت بتواند مجلس را متقاعد کند.
فراروفرارو2 روز قبل
براساس همین منبع که مورد تأیید دولت، ملت، اقتصادخوانده و اقتصاد‌ناخوانده است، هر هزار ریال سال ۱۳۵۸ معادل ۱٫۱۸۴٫۹۶۷ ریال در سال ۱۳۹۸ قدرت خرید داشته است. یعنی چنانچه قرار شود هزینه واقعی یک خانوار چهار‌نفره براساس شاخص هزینه خانوار و اعمال تعدیل نرخ تورم سال ۱۳۹۹ که بنا بر اعلام بانک جهانی کمتر از ۳۵ درصد نخواهد بود، میزان حداقل مزد را دریابیم، بدون‌شک بیش از مبلغ ۵۸ میلیون ریال خواهد شد. علم یعنی همان ابزاری که نابینایان و ناشنوایان نیز با آن شفا می‌یابند و به‌سادگی می‌توان با یک کلیک ساده قدرت خرید را تعیین کرد. علاوه‌براین افزایش حداقل مزد، بدون توجه به شرایط خاص کشور و بر‌اساس نمودار‌هایی که فاقد الگوی پشتیبان علم اقتصاد هستند، کشور را نه در میان‌مدت که در همین کوتاه‌مدت دچار آسیب‌های اجتماعی خواهد کرد. نمایه زیر خلاصه وضعیت حداقل مزد در سنوات ۱۳۵۸-۱۳۹۸ و مقایسه حداقل مزد با نرخ دلار و سکه را نمایش می‌دهد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
نقش اخبار جعلی در انتخابات آمریکانقش اخبار جعلی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا آن چنان مشهود است که حتی به تغییر نتیجه انتخابات این کشور منجر شد و ترامپ با سوء استفاده از داده‌های سرقت شده از فیس بوک و ذائقه سنجی مردم آمریکا در کنار انتشار گسترده اخبار جعلی برای رقیبش در این انتخابات به پیروزی رسید. چرا مردم اخبار جعلی را می‌پذیرند؟ دلایل مختلفی برای پذیرش اخبار جعلی در سطح افکار عمومی وجود دارد. تطابق خبر جعلی با حوزه ادراک، شناخت، باور و عقاید مردم، عرضه شدن اخبار جعلی به صورت واقعی از جمله این عوامل است. این موضوع به این معنی است که اخبار جعلی تمام ویژگی‌ها و عناصر یک خبر واقعی را در خود دارد ولی استفاده از تکنیک‌های عوام گرایی و پروپاگاندای رسانه‌ای در اخبار جعلی مرسوم است. راه‌های مقابله با اخبار جعلیراه‌های مختلفی برای مقابله با اخبار جعلی وجود دارد.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
شرکت راه آهن کشور از چند سال پیش به خاطر همین مزیت قطارهای محلی را راه اندازی کرد تا مسافران محلی را در این مسیرها جا به جا کند. قطار محلی از گرگان هم هر روز صبح ساعت ۶ و ۲۰ دقیقه حرکت می‌کند. مثلا هزینه قطار محلی از پل سفید تا گرگان ۶۰ هزار ریال معادل یک سفر کوتاه درون شهری با آژانس و تاکسی تلفنی است. البته برخی از مسافران قطارهای محلی هم خواستا افزایش ساعات تردد این قطارها و همچنین افزایش ایستگاههای محل توقف شدند. برچسب‌هاراه آهن قطار مازندران حمل و نقل مسافری
ایسناایسنا2 روز قبل
در واقع می‌توان از یک جمعیت چند ده میلیونی با زیست غیررسمی در مقابل جامعه اندک با زیست رسمی نام‌ برد. جامعه ‌ایران‌ غیرقابل پیش بینی است و هرچه آن را مطالعه می‌کنیم دوگانه گرایی در آن زیاد است. وقتی تغییرات کنار هم قرار می‌گیرند سطح تغییرات را تغییر می‌دهند. جامعه ایران مشکل مناسک گرایی دارد اما مشکل معنویت ندارد چراکه بنیان‌های معرفتی جامعه درست هستند و ما در سطح مناسک دچار چالش هستیم. در گذشته خانواده تحت تاثیر جامعه و آموزش بود اما الان نقش همسالان و شبکه‌های اجتماعی هم وارد شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، از آبان ماه سال جاری که دولت یک شبه تصمیم به افزایش قیمت بنزین و بازگرداندن کارت سوخت به جایگاه‌ها گرفت، جای خالی اطلاع رسانی به موقع در مورد مسائل بنزین و کارت سوخت احساس می‌شد. از زمان اجرای طرح انتقادهایی در مورد کاهش چند لیتری بنزین از کارت سوخت اعلام میشد، طبق گزارشات واصله به اقتصادآنلاین در مواردی صاحبان خودرو شاهد کم شدن از سهمیه بنزین کارت سوخت خود پس از سوخت‌گیری بودند. پس از انتشار این اخبار و بروز انتقادات، روابط عمومی شرکت ملی پخش اقدام به انتشار اطلاعیه در این مورد کرد. این مطالب و اطلاعیه‌ها حاکی از آن است که اگر مقداری از سهمیه بنزین از کارت سوخت حذف شود در نوبت دیگری از سوخت‌گیری در همان نازل مجددا به کارت سوخت باز‌ می‌گردد. اما نکته قابل توجه در نحوه و زمان اطلاع رسانی است که باید به موقع باشد تا از بروز چنین نگرانی هایی در میان مردم جلوگیری شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان کمک حمایت معیشتی با تاکید بر واقعی بودن درخواست بازبینی متقاضیان دریافت سبد معیشتی افزود: متقاضیان دریافت سبد معیشتی که خواهان بازبینی مجدد هستند، چنانچه مشمول دریافت سبد معیشتی نشوند یارانه نقدی آنها نیز حذف می‌شود. سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان کمک حمایت معیشتی درباره وضعیت سایر خانواده‌های جامانده از دریافت یارانه حمایت معیشتی نیز افزود: ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار خانواده نیز می‌توانند با مراجعه به سایت hemayat. mcls. gov. ir و با وارد کردن کد ملی و شماره حساب سرپرست خانوار نسبت به نیتجه ثبت اعتراض خود مطلع شوند. میرزایی اظهار کرد: چنانچه این خانواده‌ها همچنان نسبت به عدم دریافت یارانه حمایت معیشتی معترض هستند، می‌توانند در بخش‌های بعدی سایت اعتراض خود را پیگیری کنند که البته در این مرحل از اعتراضات ۵ تعهدنامه‌ بر اساس قوانین و مقررات تعیین شده است که باید توسط خانواده‌ رعایت شود. وی همچنین در پاسخ به این پرسش که پاسخ این اعتراضات چه زمانی داده خواهد شد، گفت: در یک بازه زمانی ۶ ماه پاسخ داده خواهد شد! سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان کمک حمایت معیشتی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا بعد از ۶ ماه و در صورتی که فرد مشمول یارانه حمایتی شود آیا کمک معیشتی ۶ ماه یکجا پرداخت خواهد شد یا خیر گفت: این مسئله به ستاد مرتبط نیست و برمی‌گردد به سازمان برنامه و بودجه و اطلاعی در این زمینه ندارم.
ایرناایرنا2 روز قبل
شرکت راه آهن کشور از چند سال پیش به خاطر همین مزیت قطارهای محلی را راه اندازی کرد تا مسافران محلی را در این مسیرها جا به جا کند. ساعات حرکت قطارهای محلی از مازندران صبح‌ها ساعت پنج و ۱۵ دقیقه از ایستگاه پلسفید است که ساعت ۹ و ۳ دقیقه به گرگان می‌رسد. قطار محلی از گرگان هم هر روز صبح ساعت ۶ و ۲۰ دقیقه حرکت می‌کند. مثلا هزینه قطار محلی از پل سفید تا گرگان ۶۰ هزار ریال معادل یک سفر کوتاه درون شهری با آژانس و تاکسی تلفنی است. البته برخی از مسافران قطارهای محلی هم خواستا افزایش ساعات تردد این قطارها و همچنین افزایش ایستگاههای محل توقف شدند.
الفالف2 روز قبل
افزایش نرخ اجاره آپارتمان در کلیه نقاط ایران از جمله تهران و تمامی استانهای آن طی سالیان اخیر با توجه به افزایش سرسام آور تورم، روندی صعودی را طی می‌کند. موقعیت ویژه و مرکزیت تهران بعنوان پایتخت، در افزایش رهن، اجاره و در کل معامله مسکن تاثیر مستقیمی داشته است. به همین دلیل می‌توان رشد قیمت اجاره خانه در شهرستان و تهران را در این فصل مشاهده کرد. میزان تورم نرخ کرایه در بازار مسکنطبق محاسبات و نمودار ارائه شده توسط رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، نرخ تورم فصلی بهار ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱٫۵ درصد افزایش داشته است. همچنین نرخ کرایه منزل در تهران در همین بازه نسبت به میانگین کلی کشور ۱۰ درصد بیشتر است.
ایسناایسنا2 روز قبل
نمودهای دو قطبی در سال‌های اخیربا اینکه اصطلاح دو قطبی جامعه در چند سال اخیر پرتکرار بوده اما سابقه آن را در ادوار مختلف تاریخ می‌توان جستجو جست‌وجو کرد. همه این موارد فضای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جامعه را در آستانه دو قطبی شدن قرار داده است. همچنین دوقطبی باعث دلزدگی و خستگی مردم و شکننده شدن جامعه می‌شود. نبود همدلی به قطع باعث تشدید تعارضات در روابط اجتماعی و در نتیجه به قهقرا رفتن اخلاق در جامعه می‌شود. در نتیجه کسانی که دغدغه حفظ کیان کشور را دارند، باید از ترویج و دامن زدن به دوقطبی اجتناب کنند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام؛ باگذشت یک ماه و نیم از زمان سهمیه‌بندی بنزین، گزارش‌ها مردمی و حضور میدانی خبرنگاران تسنیم در ایلام حکایت از آن دارد که نرخ کرایه تاکسی‌های شهری در ایلام بی‌سروصدا افزایش قابل‌توجهی دارند که این افزایش نرخ در برخی خطوط تا ۵۰ درصد نیز می‌رسد. به‌عنوان‌مثال مسیر میدان امام حسن (ع) تا میدان شهید کشوری که قبلا ۱۰۰۰ تومان بوده است به ۱۵۰۰ تومان تغییر کرده است. با این‌وجود غلامرضا طاهری مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت برتاکسیرانی شهرداری ایلام می‌گوید: افزایش قیمت بنزین روی فعالیت تاکسی‌ها اثر چندانی نداشته و برخلاف افزایش قیمت بسیاری از کالاها، کرایه تاکسی در یک ماه و نیم اخیر افزایشی نداشته است. دراین‌ ارتباط علی یوسف وند شهروند ایلامی به خبرنگار تسنیم در ایلام گفت: برداشت ما این است که مسئولان نظارتی بر سیستم حمل‌ونقل ایلام اراده‌ای برای برخورد با افزایش نرخ تاکسی‌ها ندارند. این شهروند ایلامی گفت: شهر ایلام با وسعت و جمعیت کم آن قابل‌کنترل و نظارت است و افزایش بی‌رویه نرخ تاکسی‌ها نیاز به گزارش ندارد، یک کنترل نامحسوس میدانی ساده این مهم را اثبات می‌کند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
صافی مدیر جایگاه سی ان جی آبدانان نیز به علت تعطیلی جایگاه اشاره و اظهار داشت: جایگاه گاز به خاطر بدهی ۱۴۷ میلیون تومانی به شرکت گاز توسط این اداره بسته‌شده است. مدیر جایگاه سی ان جی آبدانان خاطرنشان کرد: منکر حق پرداخت بدهی خود نیستم و بارها از شرکت گاز خواهش کردم به بنده مهلتی جهت پرداخت بدهی بعد از وصول قسط از بانک مربوطه بدهد ولی در این مورد هنوز فرصتی داده نشده است. وی بیان داشت: عدم پرداخت هزینه اشتراک‌پذیری و خط اختصاصی، خودداری جایگاه دار از انجام امورات اداری و سیر مراحل اداری و عدم تشکیل پرونده و عقد قرارداد فی‌مابین از دلایل قطع گاز جایگاه سی ان جی شهرستان آبدانان است. سیروس مراد حاصلی فرماندار آبدانان نیز به عدم پرداخت بدهی گاز توسط جایگاه دار اشاره و اظهار داشت: با توجه به عدم پرداخت بدهی مسئول جایگاه، اداره گاز شهرستان مجبور به قطع گاز جایگاه سی‌ان جی آبدانان شده است. وی بابیان اینکه مقداری از تسهیلات سی ان جی آبدانان به دلیل بعضی مشکلات هنوز پرداخت‌نشده است، افزود: مکاتباتی با بانک مربوطه صورت گرفته و در دو سه روز آینده تسهیلات پایان کار به مسئول جایگاه پرداخت می‌شود و آن شاالله گاز سی ان جی آبدانان وصل خواهد شد.
ایلناایلنا2 روز قبل
نشست بررسی و واکاوی بخش‌هایی از لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ و تمرکز بر موضوع اصلاح ساختار بودجه با حضور فرشاد مومنی و حسین راغفر در خبرگزاری کار ایران (ایلنا) برگزار شد. به گزارش خبرنگار ایلنا، یکی از موضوعات مهم اقتصاد کشور که محل بحث مسئولان، کارشناسان و حتی مردم عادی شده، بحث بودجه سال آینده است. البته لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ به اعتبار شرایط تحریمی که به نوعی در اوج خود قرار دارد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در سند لایحه بودجه سال ۹۹ و در ابعاد غیرمتعارف شاهد به راه انداختن موج جدیدی از آشفته‌سازی‌ها و تشدید عدم شفافیت‌ها به اسم اصلاح ساختار بودجه هستیم. لازم است که یادآور شوم که ما این حرف‌ها را هنگام بررسی سند لایحه سال ۱۳۹۱ نیز مطرح کردیم که در تاریخ اقتصادی ایران ماندگار است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
یک فعال سیاسی گفت: اگر در تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شوند و تعداد کاندیداهایشان در حد یک لیست باشد، این جریان سیاسی نیز یک ضلع انتخابات پیش‌رو خواهد بود. اعتمادآنلاین| غلامرضا انصاری، فعال سیاسی، در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی شما از اضلاع رقابت‌ها در فضای انتخابات۹۸ چیست؟ اظهار کرد: به نظرم قطعا جریان اصولگرا با سه الی چهار لیست متفاوت در انتخابات پیش‌رو مجلس شورای اسلامی حضور پیدا می‌کند. وی در ادامه خاطر نشان کرد که اگر در تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شوند و تعداد کاندیداهایشان در حد یک لیست باشد، این جریان سیاسی نیز یک ضلع انتخابات پیش‌رو خواهد بود. انصاری گفت: گروه‌های اصولگرایی که پیش‌تر ذکر کردم امکان تبدیل شدن به یک جریان سیاسی مستقل را ندارند و در نهایت ذیل جریان اصولگرایی کنشگری سیاسی دارند. حتی برخی کسانی که به صورت سنتی رای می‌دهند هم رایشان را این مرحله در اختیار اصولگرایان قرار نمی‌دهند، با شعارهای پوپولیستی قطعا ریزش رای آن‌ها بیش‌تر هم می‌شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، غلامرضا انصاری در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی شما از اضلاع رقابت‌ها در فضای انتخابات۹۸ چیست؟ اظهار کرد: به نظرم قطعا جریان اصولگرا با سه الی چهار لیست متفاوت در انتخابات پیش‌رو مجلس شورای اسلامی حضور پیدا می‌کند. احمدی‌نژادی‌ها، قالیبافی‌ها، پایداری‌ها و اصولگرایان معتدل از جمله آنان هستند. وی در ادامه خاطر نشان کرد که اگر در تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شوند و تعداد کاندیداهایشان در حد یک لیست باشد، این جریان سیاسی نیز یک ضلع انتخابات پیش‌رو خواهد بود. به جز اصولگرایان معتدل که در قالب جامعه روحانیت مبارز و مدریسین قم فعالیت انتخاباتی خواهند کرد. حتی برخی کسانی که به صورت سنتی رای می‌دهند هم رایشان را این مرحله در اختیار اصولگرایان قرار نمی‌دهند، با شعارهای پوپولیستی قطعا ریزش رای آن‌ها بیش‌تر هم می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
رئیس‌جمهور گفت که همکاری خوبی از سوی نیروهای مسلح برای مشخص شدن حقیقت درباره حادثه هواپیمای اوکراینی صورت گرفت. وی افزود: حادثه، حادثه کوچکی نیست. تنها بحث ۱۷۶ نفر نیست که البته آن‌ها خیلی عزیز بودند، اما امنیت فضای ایران برای ملت ما و دنیا بسیار اهمیت دارد. برای مردم ما بسیار مهم است که هر آن کس در هر حدی که در این حادثه مقصر بوده یا قصور داشته، معرفی بشود. روحانی همزمان با اشاره به صداقت مثال‌زدنی سپاه و شخص سردار حاجی‌زاده در «به گردن‌گرفتن همه تقصیرها»، پیشنهاد می‌دهد یک دادگاه ویژه با یک قاضیه عالیرتبه تشکیل شود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز- مدیر کل امور اجتماعی استانداری خوزستان گفت: ۶۰ میلیارد ریال برای تامین هزینه سرویس رفت و آمد دانش آموزان مناطق کم‌برخوردار و روستایی استان تامین شده است. کریمی کیا ادامه داد: درخواست آموزش و پرورش تامین ۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای سرویس دانش آموزان بوده که ۷۵ درصد این اعتبار تامین شده است. ترک تحصیل دانش آموزان به دلیل هزینه سرویسکریمی کیا بیان کرد: افزایش قیمت بنزین بر بالا رفتن هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان و معلم‌ها تاثیر گذاشته و اگر این اعتبارتامین نشود ممکن است باعث بازماندگی از تحصیل و یا ترک تحصیل دانش آموزان شود. بر اساس اعلام اداره کل آموزش و پرورش استان در مجموع ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تامین هزینه سرویس رفت و آمد دانش آموزان در مناطق روستایی، عشایری و کم برخوردار استان نیاز است که با شناسایی مناطق حساس و نیازمند به سرویس مبلغ ۸۰ میلیارد ریال ازاین رقم در اولویت تامین قرار گرفت. مشکل تردد دانش آموزان در مناطق محروم و سخت‌گذر برای رفتن به مدرسه از عوامل ترک تحصیل دانش آموزان در خوزستان است.
ایسناایسنا3 روز قبل
یک فعال سیاسی گفت: اگر در تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شوند و تعداد کاندیداهایشان در حد یک لیست باشد، این جریان سیاسی نیز یک ضلع انتخابات پیش‌رو خواهد بود. غلامرضا انصاری در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی شما از اضلاع رقابت‌ها در فضای انتخابات۹۸ چیست؟ اظهار کرد: به نظرم قطعا جریان اصولگرا با سه الی چهار لیست متفاوت در انتخابات پیش‌رو مجلس شورای اسلامی حضور پیدا می‌کند. وی در ادامه خاطر نشان کرد که اگر در تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شوند و تعداد کاندیداهایشان در حد یک لیست باشد، این جریان سیاسی نیز یک ضلع انتخابات پیش‌رو خواهد بود. انصاری گفت: گروه‌های اصولگرایی که پیش‌تر ذکر کردم امکان تبدیل شدن به یک جریان سیاسی مستقل را ندارند و در نهایت ذیل جریان اصولگرایی کنشگری سیاسی دارند. حتی برخی کسانی که به صورت سنتی رای می‌دهند هم رایشان را این مرحله در اختیار اصولگرایان قرار نمی‌دهند، با شعارهای پوپولیستی قطعا ریزش رای آن‌ها بیش‌تر هم می‌شود.
فراروفرارو3 روز قبل
نوشتن از اینکه سازمان صداوسیما در یکی دیگر از بزنگاه‌های مهم سرشکسته و رفوزه بیرون آمد، دیگر تکراری شده است. عجیب، اما اینجاست که وقتی مسئولان تغییر رویه دادند و اشتباه خود را پذیرفتند، ما شاهد هیچ تغییر رویکردی در سازمان صداوسیما نبودیم و آن‌ها حتی تندتر از قبل تولید برنامه کردند. این اظهارنظر توهین‌آمیز البته واکنش‌هایی را به همراه داشت؛ اما بیشتر از سوی بخش‌هایی از جامعه و جریان‌های صنفی و نه سازمان صداوسیما. تذکر آشنامجموعه انتقاد‌هایی که به عملکرد صداوسیما مطرح شد، باز‌هم منجر به رویدادی تکراری شد؛ تذکر حسام‌الدین آشنا، نماینده رئیس‌جمهور در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما. آشنا در بخش پایانی نامه نسبت به رویکرد جناحی و سیاست‌زده صداوسیما متذکر شد: این‌جانب در مکاتبات متعدد نسبت به سیاسی و جناحی‌شدن رسانه‌ای که می‌بایست ملی باشد و عملکرد غیرحرفه‌ای، سیاست‌زده و همراه با تحلیل‌های مغرضانه برخی مجریان صداوسیما، تذکر داده‌ام و فراتر از موضوع دولت و نمایندگی این‌جانب در قوه مجریه، نگران ازدست‌رفتن «سرمایه_شهرتی» سازمان صداوسیما و به تبع آن از‌دست‌رفتن اعتبار_رسانه، اعتماد_مخاطبان، تعداد و کیفیت مخاطبان و مرجعیت سازمان صداوسیما هستم.
تابناکتابناک3 روز قبل
یکی از ملاک‌های حذف یارانه معیشتی این است که کسانی که به صورت همزمان خودرو، مسکن و شغل دارند یارانه معیشتی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد. آخرین گروه، اولین یارانه معیشتی خود را در تاریخ ۲ آذر ماه سال جاری دریافت کردند. محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور طی مصاحبه در مورد زمان واریزی یارانه معیشتی گفت: مقرر شد دهم هر ماه کمک معیشتی خانوار، بیستم هر ماه یارانه نقدی و بیست و هشتم هر ماه حقوق کارمندان پرداخت شود. در این ماده آمده است، اگر محرز شود که اطلاعات متقاضی برای دریافت یارانه با واقعیت همخوانی ندارد دولت می‌تواند از ادامه پرداخت یارانه به او خودداری کند. همچنین، یارانه معیشتی به خانوارها با شرایط زیر نیز تعلق نمی‌گیرد:
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- عضو هیات مدیره کانون عالی شورای اسلامی کار با بیان اینکه در حال حاضر یک اختلاف دو میلیون تومانی میان خط فقر و تورم در دستمزد کارگران وجود دارد، گفت: در چنین وضعیتی، حقوق یک کارگر کفاف ۱۰ روز از یک ماه را می‌دهد. اصلانی در ادامه با اشاره به مشکلات اساسی که در تعیین دستمزد کارگران وجود دارد، افزود: متأسفانه در طول سال‌های گذشته ما هیچ وقت نتوانسته‌ایم دو مولفه تورم و هزینه سبد کالای خانوار که شامل ۳۳۰ قلم کالا می‌شود را در دستمزد کارگران اعمال کنیم. ریشه این مشکل به عدم افزایش دستمزد کارگران در دوران هشت سال جنگ بر می‌گردد، در آن زمان با توافق نمایندگان کارگران قرار شد به دلیل وجود شرایط جنگی دستمزد کارگران افزایش پیدا نکند تا کشور دچار مشکل نشود. وی ادامه داد: از طرف دیگر نمایندگان کارگران با مشکل دیگری هم مواجه هستند، از یک طرف باید برای افزایش دستمزد متناسب با هزینه‌ها تلاش کنند و از طرف دیگر باید به این هم توجه کنند که ممکن است با افزایش دستمزد کارگران را از کارگاه‌ها اخراج کنند. اصلانی در پایان گفت: در هر حال جلسات رسمی برای تعیین افزایش دستمزد کارگران در سال ۹۹ از بهمن ماه آغاز و در نهایت موضوع اواخر اسفند ماه اعلام خواهد شد.
ایران‌جیبایران‌جیب3 روز قبل
علی اصلانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تعیین حداقل و حداکثر عیدی کارگران در سال جاری گفت: امسال عیدی کارگران بین ۳ تا ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است، یعنی هیچ کارگری امسال زیر سه میلیون تومان و بالای ۴٫۵ میلیون تومان عیدی نخواهد گرفت. اصلانی در ادامه با اشاره به مشکلات اساسی که در تعیین دستمزد کارگران وجود دارد، افزود: متأسفانه در طول سال‌های گذشته ما هیچ وقت نتوانسته‌ایم دو مولفه تورم و هزینه سبد کالای خانوار که شامل ۳۳۰ قلم کالا می‌شود را در دستمزد کارگران اعمال کنیم. ریشه این مشکل به عدم افزایش دستمزد کارگران در دوران هشت سال جنگ بر می‌گردد، در آن زمان با توافق نمایندگان کارگران قرار شد به دلیل وجود شرایط جنگی دستمزد کارگران افزایش پیدا نکند تا کشور دچار مشکل نشود. وی ادامه داد: از طرف دیگر نمایندگان کارگران با مشکل دیگری هم مواجه هستند، از یک طرف باید برای افزایش دستمزد متناسب با هزینه‌ها تلاش کنند و از طرف دیگر باید به این هم توجه کنند که ممکن است با افزایش دستمزد کارگران را از کارگاه‌ها اخراج کنند. اصلانی در پایان گفت: در هر حال جلسات رسمی برای تعیین افزایش دستمزد کارگران در سال ۹۹ از بهمن ماه آغاز و در نهایت موضوع اواخر اسفند ماه اعلام خواهد شد.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، سیدمحمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه ۲۴ دی ماه) قوه مقننه در تذکر شفاهی گفت: سفیر انگلیس اگر سفی نبود، عرف دیپلماتیک را رعایت می‌کرد، بنابراین وزارت امور خارجه باید به عنوان عنصر نامطلوب وی را اخراج کند، ضمن اینکه ما طرح دوفوریتی را تحت عنوان کاهش مناسبات با کشور پلید استعمارگر انگلیس تدوین کرده و در سایت قانونگذاری قرار داده‌ایم که نمایندگان آن را امضا کنند، چراکه وزیر امور خارجه انگلیس اظهار فضل کرده و ایران را به تحریم‌های بیشتر و مجدد تهدید کرده است. وی افزود: اگر زمانی که آقای ظریف در بین جلسه طرح سوال مجلس را ترک نمی‌کرد و با این اقدام به نمایندگان توهین نمی‌کرد، در شرایط کنونی برای برخورد با سفیر انگلستان تعلل نمی‌کرد، کما اینکه سوال بنده ناقص ماند، سوال آقای ذوالنور از دستورکار خارج شد و هیئت رئیسه نیز این موضوع را فراموش کرد. نماینده خمینی ‌شهر در مجلس با انتقاد از نحوه ارائه بسته‌های حمایتی معیشتی به مردم اظهار داشت: تعداد زیادی از افراد به ما مراجعه می‌کنند و گلایه دارند که بسته حمایتی معیشتی شامل آنها نشده است، به این بهانه که یا گردش مالی بالایی داشته و یا وام دریافت کرده‌اند، بنابراین این موضوع می‌طلبد که هیات‌رئیسه به کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه ماموریت دهد تا نحوه هزینه کرد افزایش قیمت بنزین در قالب بسته‌های حمایتی بین ۶۰ میلیون نفر را راستی آزمایی کنند. مصری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر نماینده خمینی ‌شهر، بیان داشت: این تذکر همه نمایندگان است، بنابراین دولت به طور قطع باید برای حل و فصل مشکل معیشتی مردم دستور جامع‌تری صادر کند. انتهای‌ پیام/

به انتهای لیست رسیدید