بنیاد رودکی

بنیاد رودکی

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین13 دقیقه قبل
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، بنیاد رودکی در اطلاعیه‌ای توضیحاتی را در خصوص اجرای سوم بهمن ماه ارکستر سمفونیک تهران ارایه کرد. در این اطلاعیه آمده است: نظر به حواشی و مشکلات رخ داده در اجرای اخیر ارکستر سمفونیک تهران، به اطلاع می‌رساند شهرداد روحانی در تاریخ ۲۶ دی ماه، رسما به بنیاد رودکی اعلام می‌کند که به دلیل بیماری و انجام امور درمانی امکان رهبری ارکستر سمفونیک تهران را در تاریخ سوم و ششم بهمن ماه نداشته و وی با اطلاع بنیاد رودکی در مرخصی بود. اظهارات صهبایی به عنوان رهبر مهمان در ابتدای برنامه شب گذشته خارج از شرح فعالیت رهبر مهمان، افزون بر آن که زحمات نوازندگان گرانقدر ارکستر، شهرداد روحانی و حتی خود وی را تحت الشعاع قرار داد، آزردگی عمیق مخاطبان ارکستر سمفونیک تهران را نیز موجب شد. بنیاد رودکی لازم می‌داند از مخاطبان حاضر در سالن و کلیه علاقه‌مندان به ارکستر سمفونیک تهران عذرخواهی کند و با بررسی کامل موضوع، اقدامات لازم برای پیشگیری از تکرار آن را اتخاذ کند. همچنین متن نامه شهرداد روحانی خطاب به مدیر عامل بنیاد رودکی را در ادامه می‌توانید بخوایند: انتهای پیام/
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 ساعت قبل
همچنین گروه‌های موسیقی حرکت دیلان و گروه موسیقی کالیوه نیز اجراهای ویژه بانوان را خواهند داشت. تازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در حالی شب گذشته به رهبری منوچهر صهبایی در تالار وحدت تهران برگزار شد که بنیاد رودکی طی روزهای گذشته با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود: «با توجه به مشکلات پزشکی و به درخواست شهرداد روحانی، رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران، تازه‌ترین کنسرت این ارکستر به رهبری منوچهر صهبایی اجرا می‌شود.» به گزارش «ایسنا» منوچهر صهبایی در این برنامه به این اطلاعیه واکنش نشان داد و در بخشی از سخنانش گفت: «ما دلمان می‌خواهد کار کنیم تا اینکه اعتصاب کنیم. پس از گذشت زمانی حدود ۲۰ دقیقه‌ای تماشاگران متوجه حواشی رخ داده در پشت صحنه کنسرت شدند. شنیده شد منوچهر صهبایی به دلیل این شرایط پیش آمده به لحاظ جسمانی دچار عارضه قلبی شده است. سرانجام بعد از دقایقی بگومگوی پرحاشیه، نوازندگان ارکستر دو قطعه را بدون رهبر ارکستر اجرا کردند تا تماشاگران شاهد یکی از پرحاشیه‌ترین کنسرت‌های تالار وحدت در ماه‌های اخیر باشند.

کنسرت «حاشیه‌های» ارکستر سمفونیک تهران/ صهبایی: شهرداد روحانی فرار کرد! (+عکس و فیلم)

عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
منوچهر صهبایی: گویا رهبر ارکستر سمفونیک تهران به دلیل مشکلاتی که به وجود آمده بود، دو هفته پیش بدون اینکه با مسئولان بنیاد رودکی صحبتی کرده باشد، از ایران فرار کرده است! تازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در حالی به رهبری منوچهر صهبایی در تالار وحدت تهران برگزار شد که این مجموعه دولتی یکی از شب‌های پرحاشیه خود طی سال‌های اخیر را برای مخاطبان رقم زد. اجرای بخش اول با رهبری منوچهر صهباییصحبت‌ها و انتقادات تند صهبایی در واکنش به این اطلاعیه در حاشیه اجرا، باعث شد تازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران تبدیل به پرحاشیه‌ترین کنسرت این ارکستر در سال‌های اخیر شود. در حالی که فشار سنگین ناشی از رهبری ارکستر کنسرت نمایش «مری پاپینز» بارها من را راهی اورژانس کرد و حتی روزهای گذشته مجبور شدم آپاندیسم را عمل کنم. این در حالی است که عودت بلیت‌های خریداری شده به تماشاگرانی که خواهان حضور در یک کنسرت ارکستر سمفونیک تهران بودند نیز می‌توانست یکی از راه‌های دلجویی از مخاطبان این کنسرت پرحاشیه باشد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
همچنین گروه‌های موسیقی حرکت دیلان و گروه موسیقی کالیوه نیز اجراهای ویژه بانوان را خواهند داشت. اما در همین شرایط نیز برخی رخدادهای عجیب و غریب در برگزاری‌ کنسرت‌ها حاشیه‌های بسیاری ایجاد کرده است. پس از گذشت زمانی حدود ۲۰ دقیقه‌ای تماشاگران متوجه حواشی رخ داده در پشت صحنه کنسرت شدند. شنیده شد منوچهر صهبایی به دلیل این شرایط پیش آمده به لحاظ جسمانی دچار عارضه قلبی شده است. سرانجام بعد از دقایقی بگومگوی پرحاشیه، نوازندگان ارکستر دو قطعه را بدون رهبر ارکستر اجرا کردند تا تماشاگران شاهد یکی از پرحاشیه‌ترین کنسرت‌های تالار وحدت در ماه‌های اخیر باشند.

شبی که در ارکستر سمفونیک هر چیزی بود جز نواختن موسیقی/حاشیه‌ای برآمده از متن+تصاویر

9+
اصلاحات پرساصلاحات پرس16 ساعت قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین18 ساعت قبل
عصر کرد - شب گذشته در اجراى ارکستر سمفونیک تهران، منوچهر صهبایى؛ رهبر موقت ارکستر در اظهارنظری تاسف‌برانگیز ضمن انتقاد شدید از شهرداد روحانی (رهبر دائم ارکستر سمفونیک) او را مطرب خوانداتفاقات ناراحت‌ کننده در ارکستر سمفونیک تهرانتازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در حالی شب گذشته به رهبری منوچهر صهبایی در تالار وحدت تهران برگزار شد که این اجرا شبی تلخ و پرحاشیه برای مخاطبان رقم زد. بنیاد رودکی طی روزهای گذشته با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود: «با توجه به مشکلات پزشکی و به درخواست شهرداد روحانی، رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران، تازه‌ترین کنسرت این ارکستر به رهبری منوچهر صهبایی اجرا می‌شود.» صحبت‌ها و انتقادات تند صهبایی در واکنش به این اطلاعیه در حاشیه اجرا، باعث شد تازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران تبدیل به پرحاشیه‌ترین کنسرت این ارکستر در سال‌های اخیر شود. در حالی که فشار سنگین ناشی از رهبری ارکستر کنسرت نمایش «مری پاپینز» بارها من را راهی اورژانس کرد و حتی روزهای گذشته مجبور شدم آپاندیسم را عمل کنم. بیشتر بدانید: عکس‌هایی از حضور اهالی هنر در اجرای ارکستر سمفونیک ویولتبیشتر بدانید: متن پیش فرض برای لینک پیش فرضمنبع: mehrnews. com
ایرناایرنا22 ساعت قبل
ارکستر سمفونیک تهران دیشب سراسر اعتراض بود و تشویش. وی در ادامه اظهارات تندی را نسبت به شهرداد روحانی بر زبان راند. سپس ارکستر سمفونیک اوورتور اکمونت اثر لوودویک فان بتهوون و کنسرتو شماره ۲ سرگئی راخمانینف که برای پیانو و ارکستر نوشته شده اجرا کرد. این اثر با همراهی میترا کوته نوازنده اتریشی پیانو که به عنوان سولیست مهمان ارکستر سمفونیک را همراهی می‌کرد اجرا شد. تا این لحظه شهرداد روحانی کماکان در مطالبی که در صفحات شخصی خود منتشر می‌کند از سمت رهبر دائم و مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران استفاده کرده است.
همشهریهمشهری2 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، علی رهبری فارغ التحصیل هنرستان عالی موسیقی ملی و آکادمی موسیقی و هنرهای زیبای شهر وین است. این هنرمند برنده مدال طلا برای ایران در مسابقات جهانی رهبری ارکستر در فرانسه و برنده مدال نقره برای ایران در مسابقات جهانی رهبری ارکستر در سوییس بوده است. رهبری در ابتدا درباره پروسه دعوت از رهبرهای ارکستر ایرانی برای شرکت در کنسرت‌های خارجی توضیح می‌دهد: من تقریبا به تمام کشورهای بزرگ دنیا برای رهبری ارکستر دعوت شده‌ام و به نظرم نحوه کاری تمام آنها به یک صورت است. رهبری ارکستر هیچ وقت برای مسوولان فرهنگی ایرانی شناخته نشده است؛ درواقع آنها واقعا متوجه اهمیت استعداد یا تجربه رهبر ارکستر و تأثیر آن روی ارکستر نیستند. همچنین رهبری ارکستر اسلواکی را که امسال سی‌ونهمین سالی بود که رهبری کردم نیز دوست دارم.
ایسناایسنا2 روز قبل
به گزارش ایسنا، علی رهبری فارغ التحصیل هنرستان عالی موسیقی ملی و آکادمی موسیقی و هنرهای زیبای شهر وین است. این هنرمند برنده مدال طلا برای ایران در مسابقات جهانی رهبری ارکستر در فرانسه و برنده مدال نقره برای ایران در مسابقات جهانی رهبری ارکستر در سوییس بوده است. رهبری ارکستر هیچ وقت برای مسوولان فرهنگی ایرانی شناخته نشده است؛ درواقع آنها واقعا متوجه اهمیت استعداد یا تجربه رهبر ارکستر و تأثیر آن روی ارکستر نیستند. کشورهای پیشرفته‌ای مانند ایتالیا، سوئیس، آلمان و … که فوتبالشان قوی است، معمولا یک ارکستر سمفونیک خوب هم دارند؛ البته حتی ترکیه هم ۲۲ ارکستر سمفونیک دارد. به عقیده من موسیقی هیچ گاه و به هیچ شکلی نباید تعطیل شود.
ایلناایلنا4 روز قبل
متاسفانه موسیقی نواحی مختلف ایران از زمانی که بر اساس تصمیمات نادرست از بخش مسابقه جشنواره فجر حذف شد، آسیب‌های بسیار دید. منطقه لرستان و توابع کوهدشت خاستگاه چه هنرمندانی بوده است؟ استادان بسیاری از منطقه لرستان به موسیقی ایران معرفی شده‌اند. در این‌باره چه نظری دارید؟ می‌توان گفت در حال حاضر موسیقی لکی با موسیقی لری شناخته می‌شود و به نوعی در آن هضم شده و دلیل این اتفاق نامگذاری‌هاست. از طرفی موسیقی لکی از موسیقی لری کهن‌تر است و همین موضوع نیز دلیلی بر لکی بودن اغلب مقام‌های موسیقی لرستان است. حتی با بررسی موسیقی کردی نیز خواهیم دید از بسیاری جهات، تشابهاتی با موسیقی لکی دارد که گویای این است برداشت‌هایی از آن صورت گرفته است.
ایلناایلنا4 روز قبل
متاسفانه موسیقی نواحی مختلف ایران از زمانی که بر اساس تصمیمات نادرست از بخش مسابقه جشنواره فجر حذف شد، آسیب‌های بسیار دید. یکی از کاستی‌های موجود که بسیار چشم‌گیر است وجه شغلی و مبحث درآمدزایی در موسیقی نواحی مختلف ایران است. منطقه لرستان و توابع کوهدشت خاستگاه چه هنرمندانی بوده است؟ استادان بسیاری از منطقه لرستان به موسیقی ایران معرفی شده‌اند. از طرفی موسیقی لکی از موسیقی لری کهن‌تر است و همین موضوع نیز دلیلی بر لکی بودن اغلب مقام‌های موسیقی لرستان است. حتی با بررسی موسیقی کردی نیز خواهیم دید از بسیاری جهات، تشابهاتی با موسیقی لکی دارد که گویای این است برداشت‌هایی از آن صورت گرفته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
اعتمادآنلاین| روابط عمومی بنیاد فرهنگی هنری رودکی در اطلاعیه خود با ذکر این این دلیل که «با توجه به مشکلات پزشکی و به درخواست شهرداد روحانی، رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران، تازه‌ترین کنسرت این ارکستر به رهبری منوچهر صهبایی اجرا می‌شود، توضیح داده است: «ارکستر سمفونیک تهران، بر اساس جدول اجراهای خود در تازه‌ترین رویداد، سوم بهمن ماه به روی صحنه می‌رود. این اجرا با همراهی «میترا کوته» پیانیست ایرانی-اتریشی به عنوان سولیست، یک شب دیگر نیز تمدید شد و بنا بود که استاد شهرداد روحانی، رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران هدایت ارکستر را در این دو اجرا به عهده داشته باشد. نوازندگان ارکستر برای انجام اجرایی فاخر، سه نوبت با رهبری آقای روحانی تمرینات لازم را انجام دادند؛ پس از این تمرینات اما رهبر ارکستر سمفونیک تهران که پیش از این و بعد از اجرای شهریور ماه ارکستر، دچار عارضه قلبی شده بود با مشکلات جدی در ناحیه قفسه سینه مواجه می‌شود که مراجعه به پزشکان، تاکید جدی و دستور استراحت مطلق پزشکی را به همراه دارد. بر این اساس ارکستر سمفونیک تهران مطابق برنامه از پیش تعیین شده اما به رهبری میهمان منوچهر صهبایی به روی صحنه می‌رود. بنیاد رودکی ضمن قدردانی از همراهی مخاطبان ارکستر سمفونیک تهران و عذرخواهی از انجام این تغییر ناگزیر، برای آقای روحانی آرزوی شفای عاجل و تندرستی از درگاه ایزد متعال دارد.» منبع: مهر
ایرناایرنا5 روز قبل
از روز گذشته خبری بین اهالی موسیقی مبنی بر استعفای شهرداد روحانی از مدیریت هنری و رهبری دائم ارکستر سمفونیک تهران طرح شد که این خبر تا صبح امروز توسط هیچ مقام مسئولی تایید و رد نشد. دقایقی قبل روابط عمومی بنیاد رودکی اطلاعیه‌ای در این رابطه منتشر کرد و در آن اعلام شد حال جسمی شهرداد روحانی چندان مناسب نیست و رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران به دلیل بیماری ارکستر سمفونیک در اجرای پیش‌رو را رهبری نخواهد کرد. در اطلاعیه بنیاد روکی آمده است: ارکستر سمفونیک تهران، بر اساس جدول اجراهای خود در تازه‌ترین رویداد، سوم بهمن روی صحنه می‌رود. این اجرا با همراهی میترا کوته پیانیست ایرانی-اتریشی به عنوان سولیست، یک شب دیگر نیز تمدید شد و بنا بود شهرداد روحانی، رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران هدایت ارکستر را در این دو اجرا به عهده داشته باشد. با این حساب و تغییر رهبر تازه‌ترین اجرای ارکستر سمفونیک تهران، منوچهر صهبایی سوم و ششم بهمن با این ارکستر به روی صحنه خواهد رفت.
ایسناایسنا5 روز قبل
به علت مشکلات سلامتی شهرداد روحانی (رهبر دائم ارکستر سمفونیک)، اجرای ارکستر سمفونیک تهران در روزهای سوم و ششم بهمن ماه به منوچهر صهبایی سپرده شده است. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، با توجه به مشکلات پزشکی و به درخواست شهرداد روحانی (رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران)، تازه‌ترین کنسرت این ارکستر به رهبری منوچهر صهبایی اجرا می‌شود. در اطلاعیه بنیاد روکی آمده است: «ارکستر سمفونیک تهران، بر اساس جدول اجراهای خود در تازه‌ترین رویداد، سوم بهمن ماه به روی صحنه می‌رود. بر این اساس ارکستر سمفونیک تهران مطابق برنامه از پیش تعیین شده، اما به رهبری میهمان منوچهر صهبایی به روی صحنه می‌رود. بنیاد رودکی ضمن قدردانی از همراهی مخاطبان ارکستر سمفونیک تهران و عذرخواهی از انجام این تغییر ناگزیر، برای آقای روحانی آرزوی شفای عاجل و تندرستی از درگاه ایزد متعال دارد.» انتهای پیام
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، روابط عمومی بنیاد فرهنگی هنری رودکی در اطلاعیه خود با ذکر این این دلیل که «با توجه به مشکلات پزشکی و به درخواست شهرداد روحانی، رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران، تازه‌ترین کنسرت این ارکستر به رهبری منوچهر صهبایی اجرا می‌شود، توضیح داده است: «ارکستر سمفونیک تهران، بر اساس جدول اجراهای خود در تازه‌ترین رویداد، سوم بهمن ماه به روی صحنه می‌رود. این اجرا با همراهی «میترا کوته» پیانیست ایرانی-اتریشی به عنوان سولیست، یک شب دیگر نیز تمدید شد و بنا بود که استاد شهرداد روحانی، رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران هدایت ارکستر را در این دو اجرا به عهده داشته باشد. نوازندگان ارکستر برای انجام اجرایی فاخر، سه نوبت با رهبری آقای روحانی تمرینات لازم را انجام دادند؛ پس از این تمرینات اما رهبر ارکستر سمفونیک تهران که پیش از این و بعد از اجرای شهریور ماه ارکستر، دچار عارضه قلبی شده بود با مشکلات جدی در ناحیه قفسه سینه مواجه می‌شود که مراجعه به پزشکان، تاکید جدی و دستور استراحت مطلق پزشکی را به همراه دارد. بر این اساس ارکستر سمفونیک تهران مطابق برنامه از پیش تعیین شده اما به رهبری میهمان منوچهر صهبایی به روی صحنه می‌رود. بنیاد رودکی ضمن قدردانی از همراهی مخاطبان ارکستر سمفونیک تهران و عذرخواهی از انجام این تغییر ناگزیر، برای آقای روحانی آرزوی شفای عاجل و تندرستی از درگاه ایزد متعال دارد.»
ایلناایلنا5 روز قبل
با تغییر رهبر تازه‌ترین اجرای ارکستر سمفونیک تهران، منوچهر صهبایی سوم و ششم بهمن‌ماه با این ارکستر به روی صحنه می‌رود. به گزارش ایلنا، با توجه به مشکلات پزشکی و به درخواست شهرداد روحانی، رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران، تازه‌ترین کنسرت این ارکستر به رهبری منوچهر صهبایی اجرا می‌شود. این اجرا با همراهی «میترا کوته» پیانیست ایرانی-اتریشی به عنوان سولیست، یک شب دیگر نیز تمدید شد و بنا بود که استاد شهرداد روحانی، رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران هدایت ارکستر را در این دو اجرا به عهده داشته باشد. بر این اساس ارکستر سمفونیک تهران مطابق برنامه از پیش تعیین شده اما به رهبری میهمان منوچهر صهبایی به روی صحنه می‌رود. بنیاد رودکی ضمن قدردانی از همراهی مخاطبان ارکستر سمفونیک تهران و عذرخواهی از انجام این تغییر ناگزیر، برای آقای روحانی آرزوی شفای عاجل و تندرستی از درگاه ایزد متعال دارد».
افکارنیوزافکارنیوز6 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشروابط عمومی بنیاد فرهنگی هنری رودکی در اطلاعیه خود با ذکر این این دلیل که «با توجه به مشکلات پزشکی و به درخواست شهرداد روحانی، رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران، تازه‌ترین کنسرت این ارکستر به رهبری منوچهر صهبایی اجرا می‌شود، توضیح داده است: «ارکستر سمفونیک تهران، بر اساس جدول اجراهای خود در تازه‌ترین رویداد، سوم بهمن ماه به روی صحنه می‌رود. این اجرا با همراهی «میترا کوته» پیانیست ایرانی-اتریشی به عنوان سولیست، یک شب دیگر نیز تمدید شد و بنا بود که استاد شهرداد روحانی، رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران هدایت ارکستر را در این دو اجرا به عهده داشته باشد. اخبار فرهنگ و هنر - نوازندگان ارکستر برای انجام اجرایی فاخر، سه نوبت با رهبری آقای روحانی تمرینات لازم را انجام دادند؛ پس از این تمرینات اما رهبر ارکستر سمفونیک تهران که پیش از این و بعد از اجرای شهریور ماه ارکستر، دچار عارضه قلبی شده بود با مشکلات جدی در ناحیه قفسه سینه مواجه می‌شود که مراجعه به پزشکان، تاکید جدی و دستور استراحت مطلق پزشکی را به همراه دارد. بر این اساس ارکستر سمفونیک تهران مطابق برنامه از پیش تعیین شده اما به رهبری میهمان منوچهر صهبایی به روی صحنه می‌رود. بنیاد رودکی ضمن قدردانی از همراهی مخاطبان ارکستر سمفونیک تهران و عذرخواهی از انجام این تغییر ناگزیر، برای آقای روحانی آرزوی شفای عاجل و تندرستی از درگاه ایزد متعال دارد.»
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، ارکستر «آلنام» از مجموعه‌های فعال حوزه موسیقی کلاسیک و موسیقی ایرانی تازه‌ترین کنسرت خود را ساعت ۲۱:۳۰ روز شنبه ۲۸ دی با اجرای قطعاتی از موسیقی آذربایجان در تالار وحدت برگزار می‌کند. در این کنسرت که با عنوان «شب موسیقی آذربایجان» روی صحنه می‌رود، وحید علیپور رهبر ارکستر و مسعود امیر سپهر به عنوان خواننده حضور دارند. «ساری گلین»، «قالالی»، «قیزلارین رقصی»، «سولوی قارمون»، «سنده قالماز»، «آذربایجانیم» از جمله قطعاتی هستند که در این کنسرت پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد. در این اجرا، کنسرت مایستر دانیال جورابچی، نوازنده پیانو علی موسوی، نوازنده کمانچه محمدرضا عرفانی و نوازنده قارمون احسان اسدالهی حضور دارند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
فرود گرگین‌پور متولد ۱۳ اسفند ۱۳۲۴ خورشیدی در میان ایل قشقایی در فارس است. فرود گرگین پور عصر روز ۱۰ دی ماه بدنبال عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت. در ادامه بابک خضرایی پژوهشگر موسیقی ایران در سخنانی گفت: فرود گرگین پور راوی فراز و فرود فرهنگ قشقایی و راوی دردهای ایل خود بود. وی افزود: من از او بسیار آموختم و او بسیار ذهن مرا نسبت به موسیقی قشقایی باز و روشن کرد. از آثار وی می‌توان ترکمن صحرا، هجران، کوراغلو و مجموعه موسیقی قشقایی را نام برد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
فرود گرگین‌پور متولد ۱۳ اسفند ۱۳۲۴ خورشیدی در میان ایل قشقایی در فارس است. فرود گرگین پور عصر روز ۱۰ دی ماه بدنبال عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت. در ادامه بابک خضرایی پژوهشگر موسیقی ایران در سخنانی گفت: فرود گرگین پور راوی فراز و فرود فرهنگ قشقایی و راوی دردهای ایل خود بود. وی افزود: من از او بسیار آموختم و او بسیار ذهن مرا نسبت به موسیقی قشقایی باز و روشن کرد. از آثار وی می‌توان ترکمن صحرا، هجران، کوراغلو و مجموعه موسیقی قشقایی را نام برد.
ایرناایرنا3 هفته قبل
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، در پی شهادت سردار رشید اسلام و انقلاب، حاج قاسم سلیمانی و اعلام سه روز عزای عمومی از سوی مقام معظم رهبری، به دلیل همراهی جامعه هنرمندان با عزاداری مردمی تمامی اجراهای موسیقی و نمایش تالارهای تحت مدیریت بنیاد رودکی (تالارهای وحدت، حافظ، فردوسی، رودکی و تالار برج آزادی) لغو شد. بنیاد فرهنگی هنری رودکی، این فقدان بزرگ، شهادت اسوه اخلاق و مقاومت، شجاعت و صلابت، فرزند رشید ایران زمین، سردار قاسم سلیمانی را به همه ظلم‌ستیزان و سربازان جبهه حق، رهبر معظم انقلاب و خانواده معزز آن شهید، تسلیت عرض می‌کند. بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پی حمله تروریستی نیروهای آمریکایی به فیض شهادت نائل شد. در پی شهادت سردار سلیمانی، رهبر معظم انقلاب سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، اجراهای موسیقی و نمایش تالارهای تحت مدیریت بنیاد رودکی تا پایان روز یکشنبه ۱۵ دی‌ماه لغو شد. در پی شهادت سردار رشید اسلام و انقلاب، حاج قاسم سلیمانی و اعلام سه روز عزای عمومی از سوی مقام معظم رهبری، به دلیل همراهی جامعه هنرمندان با عزاداری مردمی تمامی اجراهای موسیقی و نمایش تالارهای تحت مدیریت بنیاد رودکی (تالارهای وحدت، حافظ، فردوسی، رودکی و تالار برج آزادی) لغو شد. بنیاد فرهنگی هنری رودکی، این فقدان بزرگ، شهادت اسوه اخلاق و مقاومت، شجاعت و صلابت، فرزند رشید ایران‌زمین، سردار قاسم سلیمانی را به همه ظلم‌‌ستیزان و سربازان جبهه حق، رهبر معظم انقلاب و خانواده معزز آن شهید، تسلیت عرض می‌کند. انتهای پیام/
ایلناایلنا3 هفته قبل
تمامی اجراهای موسیقی و نمایش تالارهای تحت مدیریت بنیاد رودکی تا پایان روز یکشنبه ۱۵ دی‌ماه لغو شد. به گزارش ایلنا، در پی شهادت سردار رشید اسلام و انقلاب، حاج قاسم سلیمانی و اعلام سه روز عزای عمومی از سوی مقام معظم رهبری، به دلیل همراهی جامعه هنرمندان با عزاداری مردمی تمامی اجراهای موسیقی و نمایش تالارهای تحت مدیریت بنیاد رودکی (تالارهای وحدت، حافظ، فردوسی، رودکی و تالار برج آزادی) لغو شد. بنیاد فرهنگی هنری رودکی، این فقدان بزرگ، شهادت اسوه اخلاق و مقاومت، شجاعت و صلابت، فرزند رشید ایران زمین، سردار قاسم سلیمانی را به همه ظلم‌‌ستیزان و سربازان جبهه حق، رهبر معظم انقلاب و خانواده معزز آن شهید، تسلیت عرض می‌کند.

تازه‌ترین تیزر «فراکتال» را ببینید/دعوت به مرگ تنها فرد زنده خانه

مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نمایش «فراکتال» به کارگردانی و طراحی مهدی سقا و مجری طرحی آرش فصیح از اواسط آذر در کارگاه دکور بنیاد رودکی روی صحنه رفته است. مژده قربانی، آرزو صیدافکن، امیر بابا، شادی شیرمردی، پوریا خوش بین، کیا ثلاثی بازیگران این اثر نمایشی هستند که به تازگی جدیدترین تیزر آن نیز منتشر شده است. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: مردگان از خاک بر می‌خیزند و تلاش می‌کنند تا خانه متروکه‌ای را که در آن ساکن هستند، تعمیر کنند، آنها برانژه را که تنها فرد زنده خانه متروک است نیز به مردن دعوت می‌کنند. نمایش «فراکتال» با مضمون اجتماعی ساختاری است که هر جز با کل آن همانند است. این اثر نمایشی هر شب ساعت ۱۹:۳۰ در کارگاه دکور بنیاد رودکی روی صحنه می‌رود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
در این روز ارکستر ملی ایران که رهبری آن را سهراب کاشف بر عهده داشت، قطعاتی از «بهرام دهقان‌یار» و «محمدرضا علیقلی» شامل موسیقی فیلم و سریال‌های خاطره انگیز کودکان اجرا کرد. گفتنی است که این رپرتوار، پیش از این و در شهریورماه در قالب ارکستر ملی برای بچه‌های ایران با عنوان شب خاطره‌ها با حضور مخاطبان عمومی برگزار شده بود. او برای معرفی ساز‌ها گفت که ارکستر ملی یک خانواده بزرگ دارد. در قطعاتی که برای این اجرا بازخلق شده بودند به جای کلام از همه ساز‌های ارکستر ملی استفاده شده بود. البته این قطعات در کنسرت شهریورماه ارکستر اجرا شده بودند و برای دومین بار در این برنامه اجرا شدند و خوشحالم که این برنامه با استقبال خوب این بچه‌ها همراه شد.
سینماپرسسینماپرس3 هفته قبل
سینماپرس: «بهرام ابراهیمی»، بازیگر تئاتر، سینما، رادیو و تلویزیون شب گذشته به پاس ۵۰ سال فعالیت هنری مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفت. به گزارش سینماپرس، مراسم تجلیل از پنجاه سال فعالیت هنری بهرام ابراهیمی پیش از آغاز اجرای نمایش «پنجره‌ای رو به آسمان» در تماشاخانه سپند برگزار شد. بر اساس این گزارش نمایش «قصه‌های سفر پرماجرای کشتی نوح» برگرفته از داستان کشتی حضرت نوح است و برای کودکان بالای پنج سال اجرا می‌شود. بر همین اساس، گروهی از نویسندگان، متن نمایش «قصه‌های سفر پرماجرای کشتی نوح» را نوشته‌اند و مریم معترف آن را بازنویسی و کارگردانی کرده است. بر اساس این خبر، پرده نقاشی نمایش «قصه‌های سفر پرماجرای کشتی نوح» بر عهده مهدی طالعی‌نیا و طراحی پوستر و بروشور آن بر عهده سعید شاکرنیا است.
ایلناایلنا3 هفته قبل
بهرام ابراهیمی بازیگر تئاتر، سینما، رادیو و تلویزیون شب گذشته به پاس ۵۰ سال فعالیت هنری مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفت. به گزارش ایلنا، روز گذشته ۷ دی طی مراسمی قبل از اجرای ویژه نمایش «پنجره‌ای رو به آسمان» از ۵۰ سال فعالیت هنری بهرام ابراهیمی در تماشاخانه سپند تجلیل شد. در این پاسداشت شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، شهرام گیل آبادی مدیرعامل خانه تئاتر، کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و هنرمندانی چون بهزاد فراهانی، هادی مرزبان و خسرو احمدی سخنرانی کردند و در ادامه از نیم قرن فعالیت بهرام ابراهیمی که این روزها به عنوان بازیگر در نمایش «پنجره‌ای رو به آسمان» به ایفای نقش می‌پردازد در حضور همکارانش تجلیل به عمل آمد. در این مراسم خانه هنرمندان، موسسه ماهان، کنگره شصت و انجمن بازیگران خانه تئاتر با لوح تقدیر و خانه تئاتر، رادیو نمایش، انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، بنیاد فرهنگی روایت، بنیاد رودکی، انجمن هنرهای نمایشی با لوح تقدیر و هدیه نقدی و همچنین مهندس حسین دژاکام نویسنده و تهیه کننده نمایش و موسس کنگره‌ شصت با لوح تقدیر و یک سکه بهار آزادی از بهرام‌ ابراهیمی تجلیل کردند. نمایش «پنجره‌ای رو به آسمان» یکشنبه ۸ دی آخرین اجرای خود را در تماشاخانه سپند سپری خواهد کرد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، روز گذشته ۷ دی ماه طی مراسمی قبل از اجرای ویژه نمایش «پنجره‌ای رو به آسمان» از ۵۰ سال فعالیت هنری بهرام ابراهیمی در تماشاخانه سپند تجلیل شد. در این پاسداشت شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، شهرام گیل آبادی مدیرعامل خانه تئاتر، کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و هنرمندانی چون بهزاد فراهانی، هادی مرزبان و خسرو احمدی سخنرانی کردند و در ادامه از نیم قرن فعالیت بهرام ابراهیمی که این روزها به عنوان بازیگر در نمایش «پنجره‌ای رو به آسمان» به ایفای نقش می‌پردازد در حضور همکارانش تجلیل به عمل آمد. در این مراسم خانه هنرمندان، موسسه ماهان، کنگره شصت و انجمن بازیگران خانه تئاتر با لوح تقدیر و خانه تئاتر، رادیو نمایش، انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، بنیاد فرهنگی روایت، بنیاد رودکی، انجمن هنرهای نمایشی با لوح تقدیر و هدیه نقدی و همچنین مهندس حسین دژاکام نویسنده و تهیه کننده نمایش و موسس کنگره‌ شصت با لوح تقدیر و یک سکه بهار آزادی از بهرام‌ ابراهیمی تجلیل کردند. نمایش «پنجره‌ای رو به آسمان» یکشنبه ۸ دی ماه آخرین اجرای خود را در تماشاخانه سپند سپری خواهد کرد. انتهای پیام/
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، تصمیم گیری بنیاد برای رهبر ارکستر ملی و چگونگی فعالیت آن را تشریح کرد. به گزارش سینماپرس، نزدیک به ۱۰ ماه است که ارکستر ملی ایران رهبر ثابت ندارد. آخرین رهبر ثابت ارکستر ملی فریدون شهبازیان بود که به دلیل بازنشستگی، نتوانست همکاری خود را با بنیاد رودکی ادامه دهد. مثلا در جدیدترین اجرای ارکستر ملی با عنوان «شب موسیقی ارمنی» رازمیک اوحانیان رهبر مهمان بود. به این ترتیب ارکستر ملی به استقبال نوروز ۹۹ می‌رود و تنوع رهبر میهمان به افزایش کیفی ارکستر کمک می‌کند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
پس از پایان مهلت ارسال آثار جهت شرکت در جشنواره سی وپنجم موسیقی فجر. هیات انتخاب آثار بر اساس آیین نامه جشنواره موسیقی فجر کار خود را آغاز کرد. و پس از بازبینی آثار ارسالی گروههای شرکت کننده، گروههای منتخب را برای حضور در جشنواره انتخاب کرد. سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر بهمن ماه امسال به دبیری شاهین فرهت برگزار می‌شود. سی‌وپنجمین جشنوارۀ موسیقی فجر در یک نگاهسی‌وپنجمین جشنوارۀ موسیقی فجر هم‌زمان با گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب شکوهنمند اسلامی ایران از تاریخ ٢٤ تا ٣٠ بهمن ١٣٩٨ برگزار خواهد شد.

به انتهای لیست رسیدید