بنیاد رودکی

بنیاد رودکی

سینماپرسسینماپرس10 ساعت قبل
سینماپرس: «موسسه هنرمندان پیشکسوت» از جمله موسسه‌های مرتبط با معاونت هنری وزارت ارشاد است که بر اساس موارد مندرج در قانون باید در زیر مجموعه فعالیت‌های بنیاد رودکی به کار خود ادامه دهد. به گزارش سینماپرس، پس از انتشار خبر تصویب طرح ادغام موسسات معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دو موسسه «بنیاد فرهنگی هنری رودکی» و یک موسسه دیگر که هنوز نام آن به صورت رسمی منتشر نشده حاشیه‌ها و اظهاراتی در برخی محافل شنیده می‌شود که در آنها از طرح برخی شبهات پیرامون فعالیت برخی موسسات تابعه معاونت هنری سخن به میان می‌آید. موسسه هنرمندان پیشکسوت طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و اساسنامه وابسته به بنیاد رودکی است چنانکه در مصوبه ماده واحده تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت شورای عالی انقلاب فرهنگی این چنین آمده است: «شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه شماره ۵۹۶ مورخ ۵ دی ماه ۱۳۸۵ ماده واحده «تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت» را به شرح ذیل تصویب کرد: «ماده واحده- به منظور پاسداشت شان و منزلت هنرمندان باسابقه کشور در حوزه‌های متعدد هنری و تکریم مقام آنان «موسسه هنرمندان پیشکسوت» وابسته به بنیاد فرهنگی و هنری رودکی تاسیس می‌شود. در ماده ۱اساسنامه موسسه هنرمندان پیشکسوت مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز آمده است: «در راستای پاسداشت شان و منزلت هنرمندان باسابقه کشور در حوزه‌های متعدد هنری و تکریم مقام آنان «موسسه هنرمندان پیشکسوت» که از این به بعد در این اساسنامه به اختصار «موسسه» نامیده می‌شود به شرح ذیل تشکیل خواهد شد. موسسه دارای شخصیت حقوقی مستقل بوده و وابسته به بنیاد فرهنگی و هنری رودکی است و امور آن طبق این اساسنامه و مقررات مربوطه اداره خواهد شد.
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، پس از انتشار خبر تصویب طرح ادغام موسسات معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دو موسسه «بنیاد فرهنگی هنری رودکی» و یک موسسه دیگر که هنوز نام آن به صورت رسمی منتشر نشده حاشیه‌ها و اظهاراتی در برخی محافل شنیده می‌شود که در آنها از طرح برخی شبهات پیرامون فعالیت برخی موسسات تابعه معاونت هنری سخن به میان می‌آید. یکی از این موسساتی که طی روزهای اخیر شبهاتی درباره فعالیت آینده آن پس از اجرایی شدن طرح ادغام موسسات تابعه هنری مطرح شده، «موسسه هنرمندان پیشکسوت» است که در سال‌های اخیر فعالیت‌های مستمری را در عرصه‌های مختلف داشته ک به نظر می‌آید، طبق بررسی‌های کارشناسی شده در کارگروه ساماندهی موسسات معاونت هنری باید در ردیف موسسات ادغام شده قرار گیرد؛ فرآیندی که گویا پس از انتشار عمومی طرح ادغام با مخالفت‌هایی نیز از سوی برخی هنرمندان و افراد مواجه شده است. موسسه هنرمندان پیشکسوت طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و اساسنامه وابسته به بنیاد رودکی است چنانکه در مصوبه ماده واحده تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت شورای عالی انقلاب فرهنگی این چنین آمده است: «شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه شماره ۵۹۶ مورخ ۵ دی ماه ۱۳۸۵ ماده واحده «تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت» را به شرح ذیل تصویب کرد: «ماده واحده- به منظور پاسداشت شان و منزلت هنرمندان باسابقه کشور در حوزه‌های متعدد هنری و تکریم مقام آنان «موسسه هنرمندان پیشکسوت» وابسته به بنیاد فرهنگی و هنری رودکی تاسیس می‌شود. در ماده ۱اساسنامه موسسه هنرمندان پیشکسوت مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز آمده است: «در راستای پاسداشت شان و منزلت هنرمندان باسابقه کشور در حوزه‌های متعدد هنری و تکریم مقام آنان «موسسه هنرمندان پیشکسوت» که از این به بعد در این اساسنامه به اختصار «موسسه» نامیده می‌شود به شرح ذیل تشکیل خواهد شد. موسسه دارای شخصیت حقوقی مستقل بوده و وابسته به بنیاد فرهنگی و هنری رودکی است و امور آن طبق این اساسنامه و مقررات مربوطه اداره خواهد شد.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
این مسأله منجر به تأسیس هزاران موسسه فرهنگی و هنری شد که عموم آنها کارایی ویژه‌ای در سیستم فرهنگی کشور ندارند. برای مثال در پرداختی‌های وزارت ارشاد در سال ۱۳۹۷ انجمن نمایش صرفا مبلغی کمتر از ۲میلیارد تومان دریافت کرده است. در تمامی این سال‌ها وزارت ارشاد نسبت به ساختار مخلوق خود ساکت بوده است تا به امروز که خبر از ادغام موسسات خود را می‌دهد. آنچه مشخص است شورای معاونین وزارت ارشاد تصمیم به این مهم گرفته‌اند. آنچه مشخص است چراغ سبز وزیر برای ادغام نه در راستای ابلاغیه اصل ۴۴ قانون اساسی است و در راستای شفافیت هزینه‌های وزارت ارشاد.
ایلناایلنا14 ساعت قبل
برای همین با گروه موسیقی و بازیگرانی صحبت شد. گروه کارگردانی از من خواستند نباشم و من هم اعلام انصراف کتبی‌ام را در مرکز هنرهای نمایشی ثبت کردم. ضمن اینکه اصلا گروه، قراردادی با گروه موسیقی نداشته‌اند و به نظر می‌رسد می‌خواسته‌اند کلاه سر گروه موسیقی بگذارند. از سویی، در حاشیه این اتفاقات، رفتارهای ناپسندی هم نسبت به گروه موسیقی شده است. حالا هم مستندات انصراف رسمی و کتبی و شکایات ما از گروه کارگردانی موجود است و منتظر اعلام نتیجه هستیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
سپس نوبت به ساز کمانچه رسید و یونس غلام‌زاده علم و پیام سرپرست یکتا از رده سنی ج مقابل هیأت داوران قرار گرفتند و به اجرای قطعات خود پرداختند. در بخش ساز سه تار نیز نیما ابراهیمی از رده سنی ب و بهرنگ کاکی صحنه از رده سنی ج مقابل هیأت داوران قرار گرفتند و به اجرای قطعات خود پرداختند. در بخش سنتور، عارف شاهدی نواز از رده سنی الف به روی صحنه آمد و قطعات خود را اجرا کرد. پس از او، مرتضی تقوی آلاشتی و کاوان کریمی از رده سنی ب و امیرآرش قاسمی کرمانی از رده سنی ج به نوبت به روی صحنه حاضر شدند و قطعات خود را اجرا کردند. از نظر من تمام شما نوازندگان جوان برنده هستید به دلیل اینکه تمام اعضای هیأت داوران از اجراهای شما لذت بردیم.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
سپس نوبت به ساز کمانچه رسید و یونس غلام زاده علم و پیام سرپرست یکتا از رده سنی ج مقابل هیأت داوران قرار گرفتند و به اجرای قطعات خود پرداختند. در بخش ساز سه تار نیز نیما ابراهیمی از رده سنی ب و بهرنگ کاکی صحنه از رده سنی ج مقابل هیأت داوران قرار گرفتند و به اجرای قطعات خود پرداختند. در بخش سنتور، عارف شاهدی نواز از رده سنی الف به روی صحنه آمد و قطعات خود را اجرا کرد. پس از او، مرتضی تقوی آلاشتی و کاوان کریمی از رده سنی ب و امیرآرش قاسمی کرمانی از رده سنی ج به نوبت به روی صحنه حاضر شدند و قطعات خود را اجرا کردند. بخش دوم و پایانی روز شانزدهم جشنواره، به نشست نقد و بررسی اجراها اختصاص داشت و هیأت داوران اجراها را مورد بررسی قرار دادند.

عبور معمارهای عجیب نوازنده از خط قرمزها/ داورها از خلاقیت گفتند

3+
مهرمهر16 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها18 ساعت قبل
سپس نوبت به ساز کمانچه رسید و یونس غلام‌زاده علم و پیام سرپرست یکتا از رده سنی ج مقابل هیأت داوران قرار گرفتند و به اجرای قطعات خود پرداختند. در بخش ساز سه تار نیز نیما ابراهیمی از رده سنی ب و بهرنگ کاکی صحنه از رده سنی ج مقابل هیأت داوران قرار گرفتند و به اجرای قطعات خود پرداختند. در بخش سنتور، عارف شاهدی نواز از رده سنی الف به روی صحنه آمد و قطعات خود را اجرا کرد. پس از او، مرتضی تقوی آلاشتی و کاوان کریمی از رده سنی ب و امیرآرش قاسمی کرمانی از رده سنی ج به نوبت به روی صحنه حاضر شدند و قطعات خود را اجرا کردند. از نظر من تمام شما نوازندگان جوان برنده هستید به دلیل اینکه تمام اعضای هیأت داوران از اجراهای شما لذت بردیم.
ایلناایلنا19 ساعت قبل
برخی از نی‌نوازانی که طی سال‌های گذشته در جشنواره موسیقی جوان مقام‌‌های اول تا سوم کسب کرده‌اند، درباره کم و کیفیت جشنواره امسال توضیح دادند و از ویژگی‌ها و کاستی‌های آن گفتند. به گزارش خبرنگار ایلنا، سیزدهمین جشنواره موسیقی جوان از روز شنبه ۵ مردادماه در بنیاد رودکی کار خود را آغاز کرده است. این هنرمندان طی گفت‌و‌گوهایی کوتاه از کم و کیف و ویژگی‌ها و کاستی‌های سیزدهمین جشنواره موسیقی جوان گفتند. او درباره عنوان‌هایش در جشنواره موسیقی جوان می‌گوید: تا آنجا که به یاد دارم در این جشنواره دوبار مقام اول را کسب کردم و یک بار نیز دوم شدم. علیرضا محمدی شرکت‌کننده از شهر قمعلیرضا محمدی دیگر شرکت‌کننده‌ صاحب عنوانی است که از شهر قم به تهران آمده تا در جشنواره موسیقی جوان شرکت کند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
مالیات بر ارزش افزوده به سه دسته مصرفی، درآمدی و تولیدی تقسیم بندی می‌شود و مشمولان، باید نسبت به پرداخت مالیات و عوارض در موعد مقرر اقدام تا مشمول جرایم نشوند. طبق ماده سوم قانون مالیات بر ارزش افزوده، تفاوت بین ارزش کالا یا خدمت عرضه شده با ارزش کالا یا خدمت خریداری شده در یک بازه زمانی مشخص، ارزش افزوده است. ارزش افزوده را باید مالیات بر مصرف دانست و در صدها کشور دنیا اجرا می‌شود. این رویه اما با انتشار نامه‌ای از سوی معاون مالیات بر ارزش افزوده مورد پرسش قرار گرفت. شهرام کرمیدر گفتگو با تسنیم تاکید کرده بود به سبب عدم پرداخت مالیات ارزش افزوده که یک مالیاتی قانونی است، اداره کل هنرهای نمایش تحت فشار است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
سال گذشته نیز در فهرست انتشاری بنیاد رودکی بیشتر آنچه حمایت مالی نامیده شده بود در قالب تخفیف‌ها رخ‌نمایی می‌کردند. به یاد داشته باشیم بنیاد رودکی بابت «حمایت و گسترش هنرهای نمایشی» از فصل پنج وزارت ارشاد کمک مالی دریافت کرده است. پنجم اسفند ۱۳۹۷ خبرنگار تسنیم از طریق سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات از اداره کل هنرهای نمایشی می‌خواهد «میزان ثبت شده رقم پرداختی در قراردادهای میان اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن هنرهای نمایشی و هنرمندان تئاتری در بازه سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۷» منتشر شود. با گذشت شش ماه هیچ گزارشی منتشر نشده است و اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد را می‌توان یکی از غیرشفاف‌ترین نهادهای این مجموعه نامگذاری کرد. البته فقدان شفافیت بیش از همه در مجموعه موسسه توسعه هنرهای معاصر رقم می‌خورد که بیشترین کمک‌هزینه را از اداره کل هنرهای نمایشی دریافت کرده است.
سینماپرسسینماپرس4 روز قبل
سینماپرس: فهرست اشخاص حقیقی و حقوقی که در سال ٩٧ از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قالب فعالیت‌های فرهنگی، هنری و دینی حمایت شده‌اند، منتشر شد. به گزارش سینماپرس، در ادامه شفاف سازی‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای اولین بار فهرست اشخاص حقیقی و حقوقی که در سال ٩٧ از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع این وزارتخانه در قالب فعالیت‌های فرهنگی، هنری و دینی حمایت شده‌اند، منتشر شد. بر اساس آمار اعلام شده، این وزارتخانه در سال ٩٧ به ٨٦ مورد اشخاص حقیقی در قالب فعالیت‌های فرهنگی، هنری و دینی مبلغ ١٤ میلیارد و ٩٠٠ میلیون و ٥٠٠ هزار ریال کمک کرده است. همچنین این وزارتخانه در حوزه حمایت‌های اشخاص حقوقی نیز در ١٦١ مورد بالغ بر یک هزار و ٣٠٥ میلیارد ریال، حمایت‌های فرهنگی، هنری و دینی داشته است. در این فهرست نام اشخاصی چون محمد رضا شجریان و موسساتی چون موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، خانه کتاب، بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، بنیاد رودکی و … و.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، در ادامه شفاف سازی‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای اولین بار فهرست اشخاص حقیقی و حقوقی که در سال ٩٧ از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع این وزارتخانه در قالب فعالیت‌های فرهنگی، هنری و دینی حمایت شده‌اند، منتشر شد. بر اساس آمار اعلام شده، این وزارتخانه در سال ٩٧ به ٨٦ مورد اشخاص حقیقی در قالب فعالیت‌های فرهنگی، هنری و دینی مبلغ ١٤ میلیارد و ٩٠٠ میلیون و ٥٠٠ هزار ریال کمک کرده است. همچنین این وزارتخانه در حوزه حمایت‌های اشخاص حقوقی نیز در ١٦١ مورد بالغ بر یک هزار و ٣٠٥ میلیارد ریال، حمایت‌های فرهنگی، هنری و دینی داشته است. جدول اسامی اشخاص حقیقی و حقوقی که در سال ٩٧ در قالب فعالیت‌های فرهنگی، هنری و دینی از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت شده‌اند به همراه نام، ردیف بودجه تامین اعتبار، عنوان برنامه و فعالیت مرتبط و مبلغ پرداختی از اینجا قابل دسترسی استدر این فهرست نام اشخاصی چون محمد رضا شجریان و موسساتی چون موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، خانه کتاب، بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، بنیاد رودکی و …. خودنمایی می‌کند

عود نوازی با قانون در تالار رودکی/ وقتی داورها خوش بین می‌شوند

5+
مهرمهر4 روز قبل
مهرمهر4 روز قبل
بخش اول گفتگو درباره چرایی و چگونگی واگذاری جشنواره رضوی به نهاد کتابخانه‌ها، برگزاری این جشنواره توسط این نهاد، منابع این جشنواره و چگونگی انتخاب و داوری آثار و مسائل اجرایی این جشنواره بود. * این کمبود چه‌قدر است؟ بودجه‌ای که جشنواره رضوی با آن برگزار می‌شود، از نظر عدد و رقمی، خیلی حداقلی است. این‌گونه نیست که پول کلانی وسط باشد و بخواهیم با آن جشنواره برگزار کنیم. جشنواره رضوی از نظر ظرفیت و کششی که خود امام رضا (ع) دارد، حرکت رو به رشدی دارد. در جشنواره رضوی، راجع به نابینایان کار جدی شده و برای این‌دوره هم توسط مرکز قم، کتاب‌های بریل تولید شد.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
جشنواره موسیقی جوان در بخش آوازی در رده سنی ب کار خود را با سه شرکت‌کننده ادامه داد. بخش دوم و پایانی روز دوازدهم جشنواره ملی موسیقی جوان، به نشست نقد و بررسی آثار اختصاص داشت و هیأت داوران اجراهای امروز را مورد بررسی قرار دادند. حضور محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی، حضور مجدد ژان دورینگ موسیقی دان و موسیقی پژوه فرانسوی از نکات قابل توجه در روز دوازدهم جشنواره ملی موسیقی جوان بود. همچنین در بخش دیگر روز دوازدهم جشنواره ملی موسیقی جوان نشست نقد و بررسی آثار روز نخست بخش موسیقی دستگاهی، شامگاه شنبه ۱۹ مردادماه و با حضور هومان اسعدی (دبیر جشنواره)، حمیدرضا نوربخش، مظفر شفیعی و علی اصغر شاهزیدی (اعضای هیأت داوران) برگزار شد. در قسمت انتخاب اشعار باید بیشتر تلاش کنید و طوری نباشد که فقط آواز دستگاهی را فرا گرفته باشید.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، با اتمام بخش موسیقی نواحی سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، اجراهای بخش موسیقی دستگاهی ایران از شنبه ۱۹ مردادماه با آواز ایرانی در تالار رودکی آغاز شد. بخش دوم و پایانی روز دوازدهم جشنواره ملی موسیقی جوان هم به نشست نقد و بررسی آثار اختصاص داشت و هیأت داوران اجراهای امروز را مورد بررسی قرار دادند. این در حالی است که حضور محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی، حضور مجدد ژان دورینگ موسیقی دان و موسیقی پژوه فرانسوی از نکات قابل توجه در روز دوازدهم جشنواره ملی موسیقی جوان بود. در قسمت انتخاب اشعار باید بیشتر تلاش کنید و طوری نباشد که فقط آواز دستگاهی را فرا گرفته باشید. سیزدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و با مشارکت اساتید موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر موسیقی و با همکاری بنیاد رودکی از تاریخ ۵ مردادماه تا ۵ شهریورماه سال جاری در تالار رودکی تهران در حال برگزاری می‌باشد.
ایلناایلنا6 روز قبل
پس از اتمام اجراهای بخش موسیقی نواحی در سیزدهمین جشنواره موسیقی جوان، نوبت به اجرای شرکت‌کنندگان بخش موسیقی دستگاهی رسیده که از شنبه ۱۹ مردادماه با آواز ایرانی آغاز شده است. به گزارش ایلنا، با اتمام بخش موسیقی نواحی سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، اجراهای بخش موسیقی دستگاهی ایران از شنبه ۱۹ مردادماه با آواز ایرانی در تالار رودکی آغاز شد. جشنواره موسیقی جوان در بخش آوازی در رده سنی ب کار خود را با سه شرکت‌کننده ادامه داد. بخش دوم و پایانی روز دوازدهم جشنواره ملی موسیقی جوان، به نشست نقد و بررسی آثار اختصاص داشت و هیئت داوران اجراهای امروز را مورد بررسی قرار دادند. حضور محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی، حضور مجدد ژان دورینگ موسیقی‌‌دان و موسیقی پژوه فرانسوی از نکات قابل توجه در روز دوازدهم جشنواره ملی موسیقی جوان بود.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی وامور بین الملل بنیاد رودکی، گروه آوازی تهران (وکاپلا) به مدیریت هنری و رهبری میلاد عمرانلو، همزمان با ۱۴ سالگی تاسیس این گروه، چهلمین کنسرت رسمی خود را با همکاری بنیاد رودکی، ساعت ۲۱:۳۰ اول شهریور در تالار وحدت برگزار می‌کند. در این کنسرت قطعاتی از موسیقی فیلم و موسیقی کلاسیک جهان به آهنگسازی موسیقیدانان مشهوری چون باخ، بتهوون، موتزارت، روسینی، چکناوریان به صورت وکال اجرا می‌شود. پگاه عینکچی، سلماز جوانبخت، صدف بهرام جاویدی، المیرا قنبری، نوید ناصحی‌فر، محمدرضا سیدی، محمد حقیقی، نوید یزدانیان و فرزاد امیدی و با حضور کیا رکنی هنرنمایی می‌کنند هنرمندانی هستند که به عنوان وکالیست در این اجرا حضور دارند این در حالی است که رضا موسوی طراحی صحنه پروژه را به عهده دارد.
برترین‌هابرترین‌ها6 روز قبل
خبرگزاری مهر: گروه آوازی تهران به رهبری میلاد عمرانلو روز اول شهریور تازه‌ترین کنسرت خود را در تالار وحدت تهران برگزار می‌کند. به نقل از روابط عمومی وامور بین الملل بنیاد رودکی، گروه آوازی تهران (وکاپلا) به مدیریت هنری و رهبری میلاد عمرانلو، همزمان با ۱۴ سالگی تاسیس این گروه، چهلمین کنسرت رسمی خود را با همکاری بنیاد رودکی، ساعت ۲۱:۳۰ اول شهریور در تالار وحدت برگزار می‌کند. در این کنسرت قطعاتی از موسیقی فیلم و موسیقی کلاسیک جهان به آهنگسازی موسیقیدانان مشهوری چون باخ، بتهوون، موتزارت، روسینی، چکناوریان به صورت وکال اجرا می‌شود. پگاه عینکچی، سلماز جوانبخت، صدف بهرام جاویدی، المیرا قنبری، نوید ناصحی‌فر، محمدرضا سیدی، محمد حقیقی، نوید یزدانیان و فرزاد امیدی و با حضور کیا رکنی هنرنمایی می‌کنند هنرمندانی هستند که به عنوان وکالیست در این اجرا حضور دارند این در حالی است که رضا موسوی طراحی صحنه پروژه را به عهده دارد.
مهرمهر1 هفته قبل
این در حالی است که مصطفی تیموری از تربت جام، مصطفی سلیمانی از تایباد و اله داد بهرامی از تایباد غایبان یازدهمین روز جشنواره موسیقی جوان بودند. حضور علی ترابی و محمدرضا درویشی مشاور دبیر جشنواره در بخش موسیقی نواحی از نکات حاشیه‌ای یازدهمین روز جشنواره موسیقی جوان بود. وی در پایان در مورد برگزاری جشنواره موسیقی جوان توضیح داد: جشنواره موسیقی جوان بسیار جشنواره خوبی است و در صورتی که تداوم داشته باشد، می‌تواند به رشد و پیشرفت نوازندگان جوان کشور کمک کند و اگر چنین جشنواره‌هایی برگزار نشود، امکان دارد نوازندگان زیادی دلسرد شوند و نوازندگی را کنار بگذارند. لزوم یادگیری مقام‌های موسیقی توسط نوازندگانعزیز تنها عضو هیأت داوران بخش موسیقی نواحی در بخش موسیقی شرق و جنوب خراسان در مورد اجراهای روز یازدهم جشنواره موسیقی جوان گفت: کیفیت اجراها هر سال بهتر از سال‌های گذشته می‌شود و قلبا از تمام مسئولین برگزاری جشنواره موسیقی جوان بابت برگزاری چنین جشنواره‌ای تشکر می‌کنم. معرفی نوازندگان ناشناخته در جشنواره موسیقی جوانمحمدفاروق درپور دیگر عضو هیأت در بخش موسیقی شرق و جنوب خراسان در مورد اجراهای روز یازدهم جشنواره موسیقی جوان گفت: اجراهای امروز بسیار خوب بود و به دلیل اینکه این جشنواره هر ساله برگزار می‌شود، طبیعتا حضور در این جشنواره نیز برای شرکت‌کنندگان تجربه شده و طبیعتا بهتر از سال‌های گذشته بودند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
پس از او ایوب کم از رده سنی ب و میثم شاعری از رده سنی ج قطعات خود را اجرا کردند. ابراهیم جرجانی در پایان در مورد برگزاری جشنواره موسیقی جوان نیز افزود: جشنواره موسیقی جوان بسیار جشنواره خوبی است و امیدوارم که این رویداد مهم تداوم داشته باشد. آرازمحمد شیرمحمدلی در پایان در مورد برگزاری جشنواره موسیقی جوان گفت: جشنواره موسیقی جوان بسیار جشنواره خوبی است و مطمئنا تداوم این جشنواره باعث رشد و پیشرفت نوازندگان جوان کشور می‌شود. محمدرضا برزگر در پایان در مورد برگزاری جشنواره موسیقی جوان نیز خاطرنشان کرد: جشنواره موسیقی جوان یک رویداد بسیار مهم است. حسینی در پایان در مورد برگزاری جشنواره موسیقی جوان نیز خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره موسیقی جوان بسیار خوب است و قطعا می‌تواند به پیشرفت نوازنده‌ها کمک کند.

هنرمندان ترکمن و کتول در روز حضور آقای معاون هنرنمایی کردند

3+
مهرمهر1 هفته قبل
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 هفته قبل
مهدی رمضانی، دبیر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، ضمن تشریح روند برگزاری و افزایش ۵۹ درصدی مشارکت در این دوره از جشنواره، گفت: مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ۲۴ مرداد ماه سال جاری در شهر مشهد برگزار خواهد شد. حضور فعال بانوان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضویدبیر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با اشاره به مشارکت فعال بانوان در این دوره از جشنواره گفت: از مجموع شرکت کنندگان تعداد ۷۲۲ هزار نفر زن و ۶۴۱ هزار نفر مرد هستند. اما دوستان ما در سامانه جشنواره کتابخوانی رضوی و سایر سامانه‌های مرتبط در حال رصد ثبت نام و فرآیند اجرایی هستند. ظرفیت بین‌المللی جشنواره کتابخوانی رضویدبیر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در ادامه درباره ظرفیت بین‌المللی این جشنواره توضیح داد: در دوره‌های قبل با همکاری جامعه‌المصطفی و ترجمه منابع جشنواره به زبان‌های انگلیسی، عربی و اسپانیایی، تجربیاتی در این زمینه و در سطح طلاب این نهاد آموزشی داشتیم. وی ادامه داد: نکته قوت جشنواره کتابخوانی رضوی، نام مبارک امام رضا (ع) بوده که نامی وحدت آفرین است.
مهرمهر1 هفته قبل
بخش اول اجراهای روز نهم سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با اجراهای دوتار گروه سنی الف آغاز شد. سامه قدیمی نخستین شرکت کننده دوتار از رده سنی الف بود که به روی صحنه آمد و به اجرای قطعات خود پرداخت. پس از اجرای این دو نوازنده، نوبت به بخش دایره رسید که در ابتدا، فاطمه رمضانی از رده سنی الف به روی صحنه آمد و پس او، بهار برادران آجیلیان از این رده سنی و مهدی قربانی از رده سنی ب و عاطفه هاشم زاده از رده سنی ج دیگر شرکت کنندگان این بخش بودند. این در حالی است که محمدپاکباز در رده سنی الف، محمد جعفری و شهاب رضا زاده در رده سنی ج از غایبان روز نهم جشنواره موسیقی جوان بودند. جشنواره موسیقی جوان برای تمام سازها عالی است و وجود چنین جشنواره‌ای باعث می‌شود نوازندگان جوان پیشرفت چشمگیری داشته باشند.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
خبرگزاری مهر: نهمین کنسرت بداهه نوازی رضا علی آبادی نوازنده جوان تنبور روز جمعه ۲۵ مرداد ماه با عنوان «فرم‌های بی پایان» در تالار رودکی تهران برگزار می‌شود. ۱۰ سال صبوری برای رسیدن به نقطه‌ای که بسیار برایم در عین شیرینی ترس دارد یک تضاد بسیار زیبا. در واقع مخاطبی که در سال‌های سال کارم را شنیده است بسیار از من توقع دارد. در سال کاری جدید یک کتاب منتشر کردم و به امید خدا کتاب بعدی نزدیک به چاپ است. وعده دیدار به ۲۵ مرداد ماه در تالار رودکی تهران ساعت ۲۰:۳۰ - شصت دقیقه تنبور تنها.»
ایلناایلنا1 هفته قبل
بر اساس این گزارش، قسمت اول این روز با اجراهای دوتار گروه سنی الف آغاز شد. بخش سوم اجراها با اجراهای ساز کمانچه ادامه پیدا کرد و فرهاد اسلامی از رده سنی الف و جابر دلربائی از رده سنی ب شرکت کنندگان این بخش بودند. محمدپاکباز در رده سنی الف، محمد جعفری و شهاب رضا زاده در رده سنی ج از غایبان روز نهم جشنواره موسیقی جوان بودند. ضمن اینکه از دبیر جشنواره جناب دکتر اسعدی تقاضا کردم که در دوره‌های آینده روایت‌شناسی و روایت‌خوانی را حتما در برنامه‌های نوازندگان موسیقی خراسان قرار دهند. جشنواره موسیقی جوان برای تمام سازها عالی است و وجود چنین جشنواره‌ای باعث می‌شود نوازندگان جوان پیشرفت چشمگیری داشته باشند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
پس از اجرای این دو نوازنده، نوبت به بخش دایره رسید و در ابتدا، فاطمه رمضانی از رده سنی الف به روی صحنه آمد و پس او، بهار برادران آجیلیان از این رده سنی و مهدی قربانی از رده سنی ب و عاطفه هاشم زاده از رده سنی ج دیگر شرکت کنندگان این بخش بودند. محمد اله یاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی، احمد صدری دبیر دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران و علی غلامرضائی آلمه جوقی پیشکسوت موسیقی خراسان و نوازنده دو تار از جمله مهمانان روز نهم جشنواره ملی موسیقی جوان بودند. محمدپاکباز در رده سنی الف، محمد جعفری و شهاب رضا زاده در رده سنی ج از غایبان روز نهم جشنواره موسیقی جوان بودند. جشنواره موسیقی جوان یک رویداد بسیار بزرگ است و بنده ۴۵ سال است که مشغول آموزش موسیقی مقامی هستم و در حدود سه هزار هنرجو را با این موسیقی آشنا کردم. جشنواره موسیقی جوان برای تمام سازها عالی است و وجود چنین جشنواره‌ای باعث می‌شود نوازندگان جوان پیشرفت چشمگیری داشته باشند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| نهمین کنسرت بداهه نوازی رضا علی آبادی نوازنده جوان تنبور روز جمعه ۲۵ مرداد ماه با عنوان «فرم‌های بی پایان» در تالار رودکی تهران برگزار می‌شود. ۱۰ سال صبوری برای رسیدن به نقطه‌ای که بسیار برایم در عین شیرینی ترس دارد یک تضاد بسیار زیبا. در واقع مخاطبی که در سال‌های سال کارم را شنیده است بسیار از من توقع دارد. در سال کاری جدید یک کتاب منتشر کردم و به امید خدا کتاب بعدی نزدیک به چاپ است. وعده دیدار به ۲۵ مرداد ماه در تالار رودکی تهران ساعت ۲۰:۳۰ - شصت دقیقه تنبور تنها.» منبع: مهر
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، گروه کر و ارکستر بزرگ ۱۲۰ نفره آوای شفق به سرپرستی و خوانندگی حسین ضروری، رهبری وحید علیپور و مدیریت ارکستر محمدرضا پیرجانی ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۶ مردادماه در تالار وحدت روی صحنه می‌رود. در این کنسرت که عمده قطعات آن مبتنی بر اجرای آثار فولکلور و کلاسیک آذربایجان طراحی شده است حسین ضروری تعدادی از ساخته‌های خود را نیز اجرا می‌کند. در این اجرا به جز قطعات آذری تعدادی از آثار محمد نوری و یک قطعه کلاسیک ایتالیایی نیز اجرا می‌شود. ضمن اینکه وحید علیپور که سابقه همکاری با ارکستر ملی ایران، ارکستر باکو و چندین ارکستر دیگر را داشته است رهبری ارکستر این اجرا را برعهده دارد. ضروری ارکستر «آوای شفق» را نیز در سال ۹۱ تاسیس کرده که تاکنون کنسرت‌های متعددی را در تالارهایی چون ایوان شمس، تالار اندیشه حوزه هنری، سالن محک، ارسباران برگزار کرده است.

به انتهای لیست رسیدید