بنیاد ملی نخبگان

بنیاد ملی نخبگان

ایرناایرنا1 روز قبل
مهاجرت را نه باید، فی نفسه نفی کرد، و نه می‌توان ره آورد هایش با دیده شک و تردید نگریست. مهاجرت‌های از نوع خواسته شامل: مهاجرت نخبگان به نیت اقامت دائم در کشور مقصد (مهاجر پذیر). و مهاجرت‌هایی که از آنها به مهاجرت‌های ناخواسته، تعبیر می‌شود، شامل: مهاجرت به تبع انقلاب وکودتا در قالب فرار از کشوری به کشور دیگر. مهاجرت در قالب فرار مغزها. در اقتصاد آنلاین، از قول «عباس میلانی» پژوهشگر تاریخ معاصر و در همین ارتباط، یعنی خروج نخبگان از کشور می‌خوانیم: «فرار مغزها در چند سال اخیر ۳۰۰ برابر جنگ ایران و عراق به اقتصاد کشور صدمه وارد آورده است».
فارسفارس1 روز قبل
طرح ملی «ایران، مرز پرگهر» با هدف تحقق شعار «ما می‌توانیم» ویژه دانشگاهیان و نخبگان دانشگاهی برای آشنایی با مواریث فرهنگی، تمدنی و طبیعی پروژه‌های ملی کشور اجرا می‌شود. وی افزود: این طرح از سال ۱۳۸۴ تا پایان سال تحصیلی ۱۳۹۷ در ۱۴ دوره در سراسر کشور برگزار شده است که پانزدهمین دوره آن از فروردین آغاز شده است و تا اسفند ۱۳۹۸ با بازدید از پروژه‌های ملی و مواریث تاریخی ایران اسلامی (اردوهای فناورانه)، کویرنوردی و کویرشناسی دانشجویان (اردوهای دریای خاک)، کوه‌نوردی آماتوری دانشجویان (اردوهای گنبد گیتی) و طبیعت‌گردی دانشجویان (مناطق چهارگانه حفاظت محیط زیست ایران) (اردوهای بوم‌گشت) انجام می‌شود. رییس این طرح افزود: اردوهای ایران مرز پرگهر که به همت همکاران جهادگر در جهاددانشگاهی و مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران چهاردهمین دوره خود را پشت سر گذاشته است، از طرح‌های فرهنگی برجسته‌ای است که مورد استقبال خوب دانشجویان قرار گرفته است. این غایت دستاورد این طرح است که اگر این طرح با کیفیت و کمیت بیشتری صورت پذیرد زمینه‌ساز بسیاری از اتفاق‌های خوب آینده خواهد بود. به صورت معمول اختتامیه طرح در اسفندماه برگزار خواهد شد که طی آن از واحدهای برگزیده و دانشجویان نمونه شرکت‌کننده در طرح تقدیر می‌شود.
ایرناایرنا1 روز قبل
اجرای طرح ملی ایران، مرز پرگهر اهدافی چون آشنایی جامعه دانشگاهی کشور با میراث فرهنگی، تمدنی و طبیعی پروژه‌های ملی و توانمندی‌های صنعتی، اقتصادی، علمی- آموزشی و زیربنایی کشور را دنبال می‌کند و علاقه مندان می‌توانند در این طرح شرکت کنند. رئیس این طرح افزود: اردوهای ایران مرز پرگهر از طرح‌های فرهنگی برجسته‌ای است که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفته است. در طراحی و اجرای اردوهای ایران مرز پرگهر تلاش می‌شود تا با ارائه مدلی مناسب از بازدید علمی و متناسب با رشته‌های تحصیلی، دانشجویان از مقاصد طبیعی، بناهای فرهنگی و تاریخی و پروژه‌های صنعتی بازدید کنند تا شناختی به صورت رودررو و بی‌واسطه با ابعاد مختلف سرزمینی ایران شکل گیرد. به صورت معمول اختتامیه طرح در اسفندماه برگزار می‌شود که در آن از واحدهای برگزیده و دانشجویان نمونه شرکت‌کننده در طرح تقدیر می‌شود. بر اساس این گزارش، تمامی دانشجویان و اساتید علاقه مند به شرکت در این اردوها می‌توانند به معاونت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی در سراسر کشور مراجعه یا برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مرکز گردشگری علمی - فرهنگی دانشجویان ایران به نشانی www. istta. ir و کانال تلگرامی @ISTTA مراجعه کنند. /‏
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
لازم به ذکر است، ساعت مراجعه برای انجام مصاحبه از ساعت ۸:۳۰ لغایت ۱۳ است. لازم به ذکر است، ساعت مراجعه برای انجام مصاحبه از ساعت ۸:۳۰ لغایت ۱۳ است. زمان مصاحبه این افراد در صورت تائید مدارک در هفته‌های آتی در سایت سازمان محیط زیست اعلام خواهد شد. برای دریافت لیست اسامی معرفی شدگان ظرفیت تکمیلی (ذخیره) اینجا کلیک کنید. مدارکی که این افراد باید زمان مراجعه به همراه داشته باشند: لیست مدارکلازم به ذکر است، ساعت مراجعه برای ارائه مدارک از ساعت ۸:۳۰ لغایت ۱۳ است.
ایرناایرنا1 روز قبل
وی تصریح کرد: فعالیت دولتی در این زمینه چندان نتیجه ندارد و پژوهشی تبدیل به محصول می‌شود که بخش خصوصی در آن سرمایه گذاری کرده باشد، زیرا فناوری با پول به دست نمی‌آید و قابل خریدن نیست، بلکه آموختنی است. وی ادامه داد: شاید کشوری در بخش اقتصاد بر اساس پول مفت یا خام فروشی کمی پیش برود اما این به معنای رشد کردن نیست. چهار هزار و ۴۰۰ شرکت دانش بنیان هم اکنون در کشور فعال هستند که سالانه نزدیک به ۶۰۰ میلیون دلار صادرات محصول دارند. ستاری تاکید کرد: منطقه کاشان نیازمند صنعت فرش ماشینی است، بدین معنی که همه اجزای تولید محصول بومی باشد؛ نه اینکه بخشی از جمله ماشین آلات را از خارج وارد کند. نزدیک به یکهزار و ۵۰۰ واحد تولیدی کوچک و بزرگ در زمینه تولید ۲۰۰ نوع کالا در ۱۳ شهرک، ناحیه و منطقه صنعتی شهرستان کاشان فعالیت دارند.
ایرناایرنا2 روز قبل
اسماعیل بایبوردی عصر دوشنبه در حاشیه بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان از شهرک صنعتی هلال آران و بیدگل در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: سورنا ستاری در بازدید امروز از شرکت‌ها ضمن تحسین تلاش صنعتگران حوزه فرش ماشینی این شهرستان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبری فرزانه انقلاب، قول مساعدی در زمینه حمایت همه جانبه دولت از ورود شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها به حوزه فرش ماشینی دادند. وی افزود: آران و بیدگل نقش مهمی در بخش صادرات غیرنفتی کشور بازی می‌کند و جمهوری اسلامی ایران سالانه نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار فرش ماشینی از این شهرستان به مقصد کشورهای خارجی صادرات دارد که در این راستا ورود صنایع دانش بنیان، شکوفایی بیشتر این حوزه را به همراه خواهد داشت. وی با تاکید بر ضرورت راه اندازی واحدهای تحقیق و توسعه (R&D) در صنعت فرش ماشینی شهرستان آران و بیدگل گفت: راه اندازی این واحدهای پژوهش محور و آینده نگر نقش بسیار مهمی در پایداری کسب و کار و درآمد فعالان حوزه فرش ماشینی داشته و می‌تواند با کشف شاخه‌های جدیدی از دانش مرتبط با این صنعت، نیازهای روز بازارهای هدف را شناسایی کرده و پوشش دهند. سورنا ستاری در کنار بازدید از شرکت ریسندگی، به دیدن موزه علم و فنا وری آران و بیدگل نیز رفت و قول مساعدی در زمینه کمک به تجهیز آن داد. هم اکنون ۸۱۰ واحد صنعتی در آران و بیدگل، واقع در ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان، با ۱۷ هزار و ۱۰۰ نفر نیروی کار وجود دارد که ۵۱۰ واحد از این میان در زمینه تولید فرش ماشینی فعال هستند.
ایسناایسنا2 روز قبل
رییس مرکز آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از تمدید دسترسی شرکت‌های دانش‌بنیان به خدمات آزمایشگاهی خبر داد. به گزارش ایسنا، رضا اسدی‌فرد با بیان اینکه شبکه آزمایشگاهی با هدف کمک به رشد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، به این شرکت‌ها یارانه دریافت خدمات آزمایشگاهی ارائه می‌کند، درباره اجرای طرح ارائه یارانه خدمات آزمایشگاهی به شرکت‌های دانش‌بنیان، اظهار کرد: شبکه آزمایشگاهی با هدف کمک به رشد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و فراهم کردن شرایط مناسب برای دریافت خدمات آزمایشگاهی مورد نیاز واحدهای تحقیق و توسعه آن‌ها، یارانه ۳۰ میلیون ریالی را به هر شرکت دانش‌بنیان تخصیص می‌دهد. وی افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان برای استفاده از تخفیف ۳۰ درصدی در زمان دریافت خدمات آزمایشگاهی، با مراجعه به پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی می‌توانند از شرایط دریافت این یارانه اطلاع یابند. به گفته اسدی‌فرد، مهلت استفاده از اعتبار دریافت یارانه خدمات آزمایشگاهی برای شرکت‌های دانش بنیان، تا پایان اسفندماه ۹۸ تعیین شده است. بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، وی همچنین تصریح کرد: این طرح ذیل طرح‌های تخفیف ویژه بهار ۹۸ اجرایی می‌شود تا استفاده‌کنندگان از خدمات آزمایشگاهی در کشور دسترسی راحت‌تر و بی دغدغه‌تری به خدمات آزمایشگاهی مورد نیاز خود داشته باشند.
ایسناایسنا2 روز قبل
بنیاد ملی نخبگان بر اساس آیین‌نامه «پشتیبانی از فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور» در سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ اعتبارها و تسهیلاتی را به دانشجویان مستعد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌عالی کشور اعطا می‌کند. پشتیبانی از فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد در سال تحصیلی جدیدبه گزارش ایسنا، دانشجویان هریک از دانشگاها و مراکز آموزش عالی کشور که واجد شرایط لازم در شیوه‌نامه پشتیبانی از فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور در سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ هستند، می‌توانند درخواست خود را از طریق سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان (به نشانی sina. bmn. ir) ثبت کنند. زمان ثبت درخواست دانشجویان نوورود در هر یک از مقاطع تحصیلی، متعاقبا از طریق وبگاه بنیاد ملی نخبگان اطلاع‌رسانی خواهد شد. ضمنا در صورتی که در هر مرحله از بررسی‌ها مشخص شود که متقاضی آگاهانه اطلاعاتی نامعتبر و خلاف واقع بارگذاری کرده است، مطابق مقررات و ضوابط حقوقی بنیاد ملی نخبگان با وی برخورد خواهد شد. بر اساس اعلام پایگاه بنیاد ملی نخبگان، متقاضیان دقت لازم را در تکمیل اطلاعات و بارگذاری آنها در سامانه «سینا» به‌کار بندند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، سورنا ستاری بعد از ظهر امروز در سفر یک‌روزه به کاشان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رتبه جهانی اقتصاد دانش بنیان در چهار سال گذشته ۵۵ رتبه بهبود یافته است که نشانه رشد و توسعه شرکت‌های دانش بنیان است. ستاری افزود: اکنون به مدد پیوند نوآوری کسب و کارهای دانش بنیان و استارتاپی که توسط جوانان دانش آموخته و خلاق ایجاد شده است، به یک بخش اثرگذار و جدایی ناپذیر از زیست بوم دانش بنیان بدل شده است. رییس بنیاد ملی نخبگان از حمایت کسب و کارهای دانش بنیان و استارتاپی گفت و تاکید کرد: در رابطه با بودجه و حمایت‌ها نیز خوشبختانه اتفاقات خوبی رخ داده است و بودجه‌های اشتغال به خوبی تخصیص داده شده است. همچنین بانک‌ها در سال گذشته میزان وامی که بانک‌ها به شرکت‌های دانش بنیان اختصاص داده شده بیش از ۲۰هزار میلیارد تومان بود که این عدد امسال نیز افزایش پیدا میکند. به گزارش تسنیم، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری با بازدید از واحدهای فناور دانشگاهی، بررسی ظرفیت‌های سرمایه گذاری فناورانه در حوزه صنعت فرش و بومی سازی تجهیزات و ماشین آلات صنعتی فرش بافی و نیز حضور در شورای اقتصاد مقاومتی شهرستان کاشان ادامه خواهد یافت.
ایرناایرنا2 روز قبل
سورنا ستاری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از چند شرکت دانش بنیان در کاشان به خبرنگاران گفت: جایگاه اصلی اقتصاد دانش بنیان ایران در چهار سال گذشته ۵۵ رتبه بهبود پیدا کرده و هم اکنون شصت و پنجم جهان است که علت آن این امر شرایط محیط کسب و کار بوده که باید بهبود یابد. وی با بیان اینکه امسال نیز شاهد بهبود رتبه اقتصاد دانش بنیان ایران در جهان خواهیم بود، افزود: رتبه کشور در شاخص نیروی انسانی زیر ۱۰ و در شاخص‌های تولید و پژوهش فناوری نیز رتبه ما بین ۱۰ تا ۲۰ است. چهار هزار و ۴۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعال هستند که سالانه نزدیک به ۶۰۰ میلیون دلار صادرات محصول دارند. وی در ادامه کاشان را جزو قطب‌های صنعتی بزرگ کشور از جمله در حوزه فعالیت‌های دانش بنیان برشمرد و یکی از علت‌های شکل گیری این مهم را زیست سازگان کارآفرینی منطقه دانست. شرکت در نشست شورای اداری شهرستان کاشان با موضوع اقتصاد دانش بنیان، از دیگر برنامه‌های سفر یکروزه سورنا ستاری به منطقه شمال استان اصفهان است.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
اقتصادی که برمبنای سرزمین نباشد، رو به فنا می‌رود و پایدار و ماندگار نخواهد شد، چنان که فرش دستباف امروز بدین سرنوشت دچار شد. *نوای «شهر خاموش» در هگمتانه طنین انداز می‌شوداما اینک با پیچیدن طنین نوای «شهر خاموش» درکوچه پس کوچه‌های هگمتانه، مطلبی هم از فضای فرهنگی در این بسته خبری جای می‌دهیم چنانکه به گفته علی آقامحمدی، رئیس انجمن موسیقی همدان، تور موسیقی «شهر خاموش» استاد کیهان کلهر این موزیسین بین المللی ۱۳ و ۱۴ تیرماه در این شهر برگزار می‌شود. استاد کلهر در ادامه تور «شهر خاموش» در نقاط مختلف کشور، این بار به همدان سفر کرده و یکی از طولانی‌ترین قطعات ساخته‌شده‌اش که تلفیقی از بداهه نوازی و موسیقی از پیش نوشته و بازتاب حالاتی چون خشم، ترس و درد است را به نام «شهر خاموش» اجرا می‌کند که استاد کلهر این قطعه را به قربانیان فاجعه بمباران شیمیایی حلبچه تقدیم کرده است. - عطر غذای مادربزرگ، در گیلان نوستالژی نیست گزارشی از مرکز رشت است درباره تنوع غذاهای اصیل گیلانی با طعم‌های طبیعی و خوشمزه که شهره جهانی است. - مرکز سنندج هم با تیتر «توت فرنگی به خروار، صنعت به مثقال» گزارشی از سابقه و قدمت کشت توت فرنگی در این استان که به ۶۰ سال قبل برمی گردد و جای خالی صنایع تبدیلی و تکمیلی این محصول منتشر کرده است.
ایرناایرنا2 روز قبل
دانشگاه فنی و حرفه شهید رجایی کاشان نزدیک به ۲ هزار و ۷۰۰ نفر دانشجو در ۲۲ رشته (۱۳ رشته کاردانی و ۹ رشته کارشناسی) دارد. سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان همچنین در ادامه از ساختمان موقت پارک علم و فناوری غیاث الدین جمشید کاشانی دیدن کرد. وی یادآور شد: پارک علم و فناوری غیاث الدین جمشید کاشانی با مساحت ۱٫۵ هکتار، پنج هزار مترمربع زیربنا دارد. پیش از پیگیری راه اندازی پارک علم و فناوری غیاث الدین جمشید کاشانی، بیش از ۲۵ شرکت و هسته دانش بنیان تنها در مرکز رشد دانشگاه کاشان مستقر بودند. هم اکنون نزدیک به ۹ هزار نفر دانشجو در ۲۰۰ رشته گرایش ۱۱ دانشکده و ۱۲ پژوهشکده دانشگاه کاشان با ۳۰۰ نفر عضو هیأت علمی به تحصیل اشتغال دارند.
ایرناایرنا2 روز قبل
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری تصریح کرد: دانشگاه البته تا کنون نتوانسته به طور کامل در خدمت هنرهای سنتی مانند فرش باشد که با پیشینه‌ای ۶ هزار ساله، به عشق و علاقه طراحان آمیخته است. ستاری یادآور شد: ایران هم اکنون بزرگترین تولیدکننده محصول زعفران در جهان است اما تنها بین پنج تا ۶ درصد درآمد حاصل از فروش آن به ما می‌رسد. وی جمهوری میانگین جهانی تعداد دانشجویان خارجی را سه درصد برشمرد و بیان کرد: اکنون تعداد دانشجویان ایرانی در آمریکا از ۵۶ هزار نفر به ۱۲ هزار نفر رسیده است. هم اکنون نزدیک به ۹ هزار نفر دانشجو در ۲۰۰ رشته گرایش در دانشگاه کاشان با ۱۱ دانشکد و ۱۲ پژوهشکده با ۳۰۰ نفر عضو هیأت علمی به تحصیل اشتغال دارند. کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۵ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
ایرناایرنا2 روز قبل
به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با افتتاح و آغاز فعالیت پارک علم و فناوری کاشان، ۳۰ هکتار زمین حدفاصل دانشگاه و شهرک صنعتی راوند به صورت اجاره دراز مدت در اختیار این پارک قرار می‌گیرد تا زمینه تبلور ایده‌های خلاق و نوآور این شهرستان و تبدیل آن به محصول یا خدمت تجاری باشد. معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در نخستین بخش از این سفر یک روزه، از خط تولید شرکت صنعت اندیشه‌مدار بازدید می‌کند. فعالان فناور این شرکت که تولیدات دانش‌بنیان را در زمینه یونیت، رله‌های حفاظتی و کنترلی ارائه کرده است، آخرین دستاوردها و نیازهایشان را با معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در میان خواهند گذاشت. **افتتاح مرکز رشد دانشگاه شهید رجایی کاشانهمچنین با حضور رئیس بنیاد ملی نخبگان، مرکز رشد شهید رجایی دانشگاه کاشان افتتاح خواهد شد. بازدید از شرکت ریسندگی، بافندگی و فرش برای شناخت فرصت‌های بومی‌سازی فناوری حوزه ماشین‌سازی در صنعت فرش ماشینی و سپس حضور در نشست شورای اداری و اقتصاد مقاومتی استان، پایان بخش سفر یک‌روزه معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری به استان کاشان است.
رکنارکنا2 روز قبل
با افتتاح و آغاز فعالیت پارک علم و فناوری کاشان، ۳۰ هکتار زمین حدفاصل دانشگاه و شهرک صنعتی راوند به صورت اجاره درازمدت در اختیار این پارک قرار می‌گیرد تا زمینه تبلور ایده‌های خلاق و نوآور این شهرستان و تبدیل آن به محصول یا خدمت تجاری باشد. معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور در نخستین بخش از این سفر یک روزه، از خط تولید یکی از شرکت‌های صنعتی بازدید می‌کند. فعالان فناور این شرکت که تولیدات دانش‌بنیان را در زمینه یونیت، رله‌های حفاظتی و کنترلی ارائه کرده است، از آخرین دستاوردها و نیازهایشان با معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور سخن می‌گویند. افتتاح مرکز رشد دانشگاه شهید رجایی کاشانهمچنین با حضور رییس بنیاد ملی نخبگان، مرکز رشد شهید رجایی دانشگاه کاشان افتتاح خواهد شد. در بخش دیگر این سفر یک روزه، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و آیت‌الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان، دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد.
ایسناایسنا2 روز قبل
افتتاح پارک علم و فناوری کاشان و بازدید از شرکت‌های فناور پردیس غیاث‌الدین جمشید کاشانی امروز با حضور سورنا ستاری، معاون علمی وفناوری رئیس جمهور صورت می‌گیرد. به گزارش ایسنا، با افتتاح و آغاز فعالیت پارک علم و فناوری کاشان، ۳۰ هکتار زمین حدفاصل دانشگاه و شهرک صنعتی راوند به صورت اجاره درازمدت در اختیار این پارک قرار می‌گیرد تا زمینه تبلور ایده‌های خلاق و نوآور این شهرستان و تبدیل آن به محصول یا خدمت تجاری باشد. معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور در نخستین بخش از این سفر یک روزه، از خط تولید یکی از شرکت‌های صنعتی بازدید می‌کند. افتتاح مرکز رشد دانشگاه شهید رجایی کاشانهمچنین با حضور رییس بنیاد ملی نخبگان، مرکز رشد شهید رجایی دانشگاه کاشان افتتاح خواهد شد. در بخش دیگر این سفر یک روزه، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و آیت‌الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان، دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 روز قبل
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری تصریح کرد: دانشگاه البته تا کنون نتوانسته به طور کامل در خدمت هنرهای سنتی مانند فرش باشد که با پیشینه‌ای ۶ هزار ساله، به عشق و علاقه طراحان آمیخته است. ستاری یادآور شد: ایران هم اکنون بزرگترین تولیدکننده محصول زعفران در جهان است اما تنها بین پنج تا ۶ درصد درآمد حاصل از فروش آن به ما می‌رسد. وی جمهوری میانگین جهانی تعداد دانشجویان خارجی را سه درصد برشمرد و بیان کرد: اکنون تعداد دانشجویان ایرانی در آمریکا از ۵۶ هزار نفر به ۱۲ هزار نفر رسیده است. هم اکنون نزدیک به ۹ هزار نفر دانشجو در ۲۰۰ رشته گرایش در دانشگاه کاشان با ۱۱ دانشکد و ۱۲ پژوهشکده با ۳۰۰ نفر عضو هیأت علمی به تحصیل اشتغال دارند. کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۵ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری تصریح کرد: دانشگاه البته تا کنون نتوانسته به طور کامل در خدمت هنرهای سنتی مانند فرش باشد که با پیشینه‌ای ۶ هزار ساله، به عشق و علاقه طراحان آمیخته است. ستاری یادآور شد: ایران هم اکنون بزرگترین تولیدکننده محصول زعفران در جهان است اما تنها بین پنج تا ۶ درصد درآمد حاصل از فروش آن به ما می‌رسد. وی جمهوری میانگین جهانی تعداد دانشجویان خارجی را سه درصد برشمرد و بیان کرد: اکنون تعداد دانشجویان ایرانی در آمریکا از ۵۶ هزار نفر به ۱۲ هزار نفر رسیده است. هم اکنون نزدیک به ۹ هزار نفر دانشجو در ۲۰۰ رشته گرایش در دانشگاه کاشان با ۱۱ دانشکد و ۱۲ پژوهشکده با ۳۰۰ نفر عضو هیأت علمی به تحصیل اشتغال دارند. کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۵ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

مجمع‌الوزرا؛ جایی برای مسئولان روزگار سپری‌شده

26+
ایسناایسنا2 روز قبل
همشهریهمشهری4 روز قبل
به گزارش مهر، دانشجویان شاغل به تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه‌های کشور می‌توانند از اول تا ۱۵ تیر ماه ۹۸ با مراجعه به سامانه سینا در بنیاد ملی نخبگان جهت بهره‌مندی از جوایز تحصیلی دانشجویان در این سامانه ثبت‌نام کنند. به استناد تبصره ۲ از ماده ۴ آیین‌نامه اعطای جایزه‌های تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر به دانشجویان مشمول در سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی، مطابق تعریف آیین‌نامه و بر اساس منابع اعتباری بنیاد ملی نخبگان، جایزه‌های تحصیلی اعطا می‌شود.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
مدارک موردنیاز برای مصاحبه استخدامی داوطلبان ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور جهت استخدام در بنیاد شهید و امور ایثارگران به شرح ذیل است:۱- مدرک زبان انگلیسی معتبر (TOLIMO، MSRT، TOFFEL، IELTS) ۲- برگزیدگان علمی دانشجویی: مقتضی است داوطلبانی که دارای رتبه اول در مقطع تحصیلی میان دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود هستند، باید کارنامه تحصیلی خود که رتبه داوطلب در آن ذکرشده و یا گواهی معتبر از دانشگاه در روز مصاحبه ارائه کنند. همچنین ارائه گواهی معتبر برای برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی ضروری است. ۳- گواهی چاپ مقاله و یا ارائه مقالات علمی - پژوهشی (داخلی و خارجی)، علمی - ترویجی (داخلی و خارجی) مقالات چاپ‌شده در کنفرانس‌ها و همایش‌های معتبر ملی نمایه شده در (ISC و CIVILICA) و همایش‌های بین‌المللی۴- کتاب تألیفی و یا ترجمه. ۵- ثبت اختراع: گواهی ثبت اختراع مورد تأیید مراجع ذیصلاح (سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور و با بنیاد ملی نخبگان). ۶- کسب مقام در جشنواره‌های علمی و یا هنری، کسب مقام در المپیادهای علمی، جشنواره‌های معتبر علمی (خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی) و فناوری، هنری، فرهنگی و ادبی، دینی، رسانه، کودکان و نوجوانان، زنانه دولت و نهادها، سینمایی۷- گواهینامه بین‌المللی کاربری کامپیوتر (ICDL) از مراکز و مؤسسات تأیید صلاحیت شده توسط سازمان اداری و استخدامی کشور۸- داشتن مدرک معتبر نرم‌افزار تخصصی مرتبط با شغلانتهای پیام/
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، ‌ دانشجویان شاغل به تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه‌های کشور می‌توانند از یکم تا پانزدهم تیرماه ۹۸ با مراجعه به سامانه سینا در بنیاد ملی نخبگان جهت بهره مندی از جوایز تحصیلی دانشجویان در این سامانه ثبت نام کنند. به استناد تبصره ۲ از ماده ۴ آیین‌نامه اعطای جایزه‌های تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر به دانشجویان مشمول در سه دوره «کارشناسی»، «کارشناسی ارشد» و «دکتری تخصصی»، مطابق تعریف آیین‌نامه و بر اساس منابع اعتباری بنیاد ملی نخبگان، جایزه‌های تحصیلی اعطا می‌شود. انتهای پیام/
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، دانشجویان شاغل به تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه‌های کشور می‌توانند از یکم تا پانزدهم تیرماه ۹۸ با مراجعه به سامانه سینا در بنیاد ملی نخبگان جهت بهره مندی از جوایز تحصیلی دانشجویان در این سامانه ثبت نام کنند. به استناد تبصره ۲ از ماده ۴ آیین‌نامه اعطای جایزه‌های تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر به دانشجویان مشمول در سه دوره «کارشناسی»، «کارشناسی ارشد» و «دکتری تخصصی»، مطابق تعریف آیین‌نامه و بر اساس منابع اعتباری بنیاد ملی نخبگان، جایزه‌های تحصیلی اعطا می‌شود.
فارسفارس4 روز قبل
مدیر مرکز نوآوری فناوری‌های اشتغال که اتفاقا از جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاه تهران است، اعتقاد دارد که اکوسیستم نوآوری کشور به ثبات رسیده و در این حوزه واقع گراتر شدیم، فهمیدیم که کار سختی است و باید عرق زیادی بریزیم. از همان جوان‌ها که سورنا ستاری معاون رئیس جمهور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه اینوتکس با صدای بلند به آن‌ها افتخار کرد. قدسی زاده درباره چگونگی اتصال کارفرما و کارجو و نحوه توسعه کارآفرینی سخن گفت و درباره شرایط فضای استارتاپی کشور ابراز امیدواری کرد. * پژوهش برای توسعه کسب‌وکار جدیدفارس: درباره عملکرد و برنامه‌های مرکز نوآوری فناوری‌های اشتغال توضیح دهید. در حال حاضر مرکز نوآوری شتابدهی پارک فناوری پردیس به بیش از ۷۰ شتاب دهنده مجوز فعالیت داده که کارهای این شتاب دهنده‌ها در کل کشور توسعه یافته است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز با استفاده از توانائی‌های فنی، آزمایشگاهی و صنعتی، موفق به جلوگیری از نشت گاز مونواکسید کربن و گازهای قابل احتراق در ساختمان‌های مسکونی، تجاری، عمومی شده است که براساس مقررات ملی ساختمان الزامی شده است. به گزارش ایسنا، مهندس محمود قاسم‌وند، مدیر کنترل کیفیت یک شرکت دانش‌بنیان اظهار کرد: آزمایشگاه همکار سازمان ملی استاندارد در دامنه آزمون آشکارسازهای نشت گاز مونو اکسید کربن و گازهای قابل احتراق و بررسی انطباق کیفیت آنها با الزامات استانداردهای ملی به شماره‌های ISIRI ۱۳۱۷۲۱-۱ و ISIRI ۱۴۲۰۰-۱ است. طبق مقررات ملی ساختمان استفاده از آشکارسازهای نشت گاز مونو اکسید کربن و گازهای قابل احتراق در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و عمومی الزامی است. قاسم وند گفت: متأسفانه در آن زمان به علت پیچیدگی‌های فنی و هایتک‌بودن دانش فنی لازم، آزمایشگاه معتبر و مورد تأیید سازمان ملی استاندارد در کشور وجود نداشت تا اقدام به انجام آزمون و بررسی انطباق عملکرد این آشکارسازهای نشت گاز با الزامات استاندارد ملی کرده و عملکرد صحیح آنها را تأیید کند. عضویت در پارک علم و فناوری علاوه بر جنبه اعتباری آن، امکان استفاده از پتانسیل‌های موجود علمی و فنی و همکاری‌های مطلوب با سایر اعضای پارک را فراهم می‌آورد.

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

الفالف1 هفته قبل
هر روز اخبار مهمی در رسانه‌ها در حوزه‌های مختلف منتشر می‌شود. بعضا این اخبار توسط خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد و تحلیل می‌شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. وقتی زاکانی از او پرسید که چه کسی چنین چیزی گفته است؟ تاجزاده گفت: «آقای اراکی همین دو روز پیش گفته است». پیش‌از‌این، رضا خاتمی پس از برگزاری جلسه دوم دادگاه خود در روز ۱۱خرداد۹۸، در جمع خبرنگاران با اینکه قبلا گفته بود در انتخابات هشت‌میلیون رأی تقلب شده، اعلام کرد اساسا برایش عدد مهم نیست. او ضمنا در اظهاراتی جالب‌تر گفت: اگر دومیلیون تقلب هم ثابت شود، موضوع سالم‌نبودن انتخابات سال ۸۸ اثبات شده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
تشریح فعالیت‌های کمیته نظارت و حقوقی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشورآغاز ثبت‌نام اینترنتی مقاطع اول و دوم متوسطه مدارس شاهد​تأکید حجت الاسلام والمسلمین شهیدی بر برگزاری به موقع مجامع شرکت‌های تابعه حسب مقرراتبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اداره کل توسعه و منابع انسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران در اطلاعیه‌ای به نقل از سازمان جهاد دانشگاهی اعلام کرد: معرفی‌شدگان باید جهت اطلاع از برنامه زمان‌بندی مصاحبه شغلی با اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مربوطه یا با شماره تلفن ۴۲۵۸۱۴۶۹-۰۲۱ تماس بگیرند و در روز تعیین‌شده با اصل مدارک ذیل به تهران، خیابان کریم‌خان زند، مابین حافظ و عضدی شمالی، پلاک ۱۶۱، مرکز آموزش کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران (کانون ارزیابی) مراجعه کنند. مدارک موردنیاز برای مصاحبه استخدامی داوطلبان ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور جهت استخدام در بنیاد شهید و امور ایثارگران به این شرح است:۱- مدرک زبان انگلیسی معتبر (TOLIMO، MSRT، TOFFEL، IELTS) ۲- برگزیدگان علمی دانشجویی: داوطلبانی که دارای رتبه اول در مقطع تحصیلی میان دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود هستند، باید کارنامه تحصیلی خود را که رتبه داوطلب در آن ذکرشده و یا گواهی معتبر از دانشگاه در روز مصاحبه ارائه کنند. همچنین ارائه گواهی معتبر برای برگزیدگان المپیاد‌های علمی دانشجویی ضروری است.۳- گواهی چاپ مقاله یا ارائه مقالات علمی - پژوهشی (داخلی و خارجی)، علمی - ترویجی (داخلی و خارجی) مقالات چاپ‌شده در کنفرانس‌ها و همایش‌های معتبر ملی نمایه شده در (ISC و CIVILICA) و همایش‌های بین‌المللی۴- کتاب تألیفی و یا ترجمه.۵- ثبت اختراع: گواهی ثبت اختراع مورد تأیید مراجع ذیصلاح (سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور و با بنیاد ملی نخبگان).۶- کسب مقام در جشنواره‌های علمی و یا هنری، کسب مقام در المپیاد‌های علمی، جشنواره‌های معتبر علمی (خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی) و فناوری، هنری، فرهنگی و ادبی، دینی، رسانه، کودکان و نوجوانان، زنانه دولت و نهادها، سینمایی۷- گواهینامه بین‌المللی کاربری رایانه (ICDL) از مراکز و مؤسسات تأیید صلاحیت شده توسط سازمان اداری و استخدامی کشور۸- داشتن مدرک معتبر نرم‌افزار تخصصی مرتبط با شغل. مدیرکل مسکن و امور گلزار‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس کمیته نظارت و حقوقی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور به تشریح فعالیت‌های این کمیته در سال ۱۳۹۷ پرداخت. خداکرم کولیوند رییس کمیته نظارت و حقوقی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور با بیان اینکه این کمیته با تلاش‌های صورت گرفته در طی سال ۱۳۹۷ عملکرد مثبتی داشته است افزود: این کمیته با حضور نمایندگان ۱۴ دستگاه مشمول قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت و بر اساس تقویم اجرایی خود اقدام به برگزاری ۱۰ جلسه منظم ماهانه کرده است. وی گفت: این کمیته در سال گذشته با مباحث زیادی درباره مناسب‌سازی روبرو بود و در ابتدا اقدام به تدوین آیین‌نامه اجرایی ماده ۳ قانون جدید حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت کرد و با پیشنهاد این آیین‌نامه به کمیسیون ویژه تدوین در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گام بسیار خوبی در زمینه مناسب‌سازی برداشت. کولیوند افزود: «پیشنهاد برخی نکات تخصصی فنی به دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور جهت ارائه به کمیته فنی_تحقیقاتی ستاد»، «شناسایی موردی وظایف قانونی دستگاه‌ها و کشف چالش‌ها و خلأ‌های موجود در زمینه تحقق مناسب‌سازی در دستگاه‌ها مانند وزارت خانه‌های راه و شهرسازی و آموزش و پرورش» و «طرح مباحث حقوقی مناسب‌سازی خودرو برای جامعه هدف و بازدید از شرکت‌های پارس خودرو و سایپا و انعکاس نتایج بررسی در آیین‌نامه اجرایی ماده ۳ قانون جامع حمایت از معلولان» بخشی از اقدامات هستند. رئیس کمیته نظارت و حقوقی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور افزود: از دیگر اقدامات انجام شده می‌توان به «بررسی موضوع مناسب‌سازی مجتمع‌های خدمات رفاهی و گردشگری بین‌راهی برای بهره‌مندی جانبازان و معلولان»، «بررسی ابعاد حقوق بهره‌مندی افراد دارای معلولیت جسمی حرکتی از سفر‌های ایمن هوایی بدون دغدغه و انعکاس به سازمان هواپیمایی کشور»، «احصاء شرح وظایف دستگاه‌های اجرایی از خلال قانون جدید حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت» و «بررسی پیشنهاد دفتر فنی و برنامه‌ریزی عمرانی وزارت کشور درباره تخصیص شعبه‌ای از شعبات قضایی جهت رسیدگی به موارد مشمول تبصره ۳ ماده ۵ قانون حمایت از حقوق معلولان مصوب ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ و تهیه پاسخ» اشاره کرد. مدیرکل مسکن و امور گلزار‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان با اشاره به برنامه این اداره کل مبنی بر برگزاری ۱۱ جلسه منظم ماهیانه کمیته نظارت و حقوقی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور در سال جاری، اظهار امیدواری کرد عملکرد این کمیته نسبت به سال گذشته روند پرثمرتری را داشته باشد. اداره کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران هم در اطلاعیه‌ای به نقل از اداره کل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش‌وپرورش از آغاز ثبت‌نام اینترنتی پایه هفتم و پایه دهم مدارس شاهد در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ خبر داد. در این اطلاعیه آمده است: ثبت‌نام پایه‌های هفتم و دهم متوسطه آغازشده و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت. بدیهی است گروه‌های ایثارگری متقاضی ثبت‌نام در مدارس شاهد می‌توانند تا پایان زمان ذکرشده نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نمایند، لذا به همه خانواده‌های دانش آموزان شاهد و سایر گروه‌های ایثارگری ورودی دوره‌های اول و دوم متوسطه در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ توصیه می‌شود تا قبل از پایان مهلت زمان مذکور به سامانه ثبت‌نام مدارس شاهد به آدرس www. saja. medu. ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند. در ادامه این اطلاعیه آمده است: ثبت‌نام پایه هفتم دوره اول متوسطه، از ۱ تا ۱۴ تیرماه ۱۳۹۸ و پایه دهم دوره دوم متوسطه از تاریخ ۵ الی ۲۱ تیرماه ادامه خواهد داشت. ثبت‌نام از دانش آموزان میان‌پایه مدارس شاهد نی
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
سخنانی که نماینده حقوقی وزارت نفت هم تائیدش کرد. چرا منتقدان بر زنگنه حمله می‌کنند؟ منتقدان زنگنه باور دارند که او قادر نیست نفت ایران به اندازه‌ای لازم بفروشد. اما آن فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور ایران و رئیس بنیاد ملی نخبگان است. سورنا ستاری کیست؟ او در سال۱۳۸۴، بعد از برکناری مهدی هاشمی رفسنجانی به‌عنوان مدیرعامل سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت انتخاب شد اما یک‌سال بعد از سمتش استعفا داد. او در تاریخ ۲مهر۱۳۹۲ با حکم زنگنه، وزیر نفت به عنوان رئیس پژوهشگاه صنعت نفت منصوب شد.
فارسفارس1 هفته قبل
شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز با استفاده از توانائی‌های فنی، آزمایشگاهی و صنعتی، موفق به جلوگیری از نشت گاز مونواکسید کربن و گازهای قابل احتراق در ساختمان‌های مسکونی، تجاری، عمومی شده که براساس مقررات ملی ساختمان الزامی شده است. محمود قاسم‌وند مدیر کنترل کیفیت این شرکت دانش‌بنیان اظهار داشت: آزمایشگاه همکار سازمان ملی استاندارد در دامنه آزمون آشکارسازهای نشت گاز مونو اکسید کربن و گازهای قابل احتراق و بررسی انطباق کیفیت آنها با الزامات استانداردهای ملی به شماره‌های ISIRI ۱۳۱۷۲۱-۱ و ISIRI ۱۴۲۰۰-۱ می‌باشد. طبق مقررات ملی ساختمان استفاده از آشکارسازهای نشت گاز مونو اکسید کربن و گازهای قابل احتراق در ساختمان‌های مسکونی، تجاری، عمومی الزامی می‌باشد. قاسم وند گفت: متاسفانه در آن زمان به علت پیچیدگی‌های فنی و هایتک‌بودن دانش فنی لازم، آزمایشگاه معتبر و مورد تایید سازمان ملی استاندارد در کشور وجود نداشت تا اقدام به انجام آزمون و بررسی انطباق عملکرد این آشکارسازهای نشت گاز با الزامات استاندارد ملی کرده و عملکرد صحیح آنها را تایید کند. عضویت در پارک علم و فناوری علاوه بر جنبه اعتباری آن، امکان استفاده از پتانسیل‌های موجود علمی و فنی و همکاری‌های مطلوب با سایر اعضای پارک را فراهم می‌آورد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
در حال حاضر نیز هرم اعضای هیأت علمی دانشگاه امیرکبیر بهبود یافته است و تعداد ۱۱۷ عضو هیأت علمی جدید طی سال‌های اخیر در دانشگاه جذب شده‌اند. وی در ادامه تصریح کرد: همچنین ۱۳۱ پرونده تبدیل وضعیت اعضای هیأت علمی داشتیم و هر ۱۵ روز یک بار شورای جذب دانشگاه برگزار می‌شود تا اساتید دغدغه تبدیل وضعیت نداشته باشند. دکتر معتمدی گفت: در دانشگاه امیرکبیر حدود ۱۰۰ عضو هیأت علمی طی این سال‌ها بازنشسته و یا فوت شده‌اند که در ازای این اساتید جذب جدید داشته‌ایم. بر اساس آمارهای موجود میانگین سنی اعضای هیأت علمی دانشگاه پایین آمده و اکنون به ۵۰ سال رسیده است که این امر به دلیل جذب اعضای هیأت علمی جدید در دانشگاه است. وی در خصوص تعداد نخبگان دانشگاه امیرکبیر خاطرنشان کرد: دانشجویان مشمول تسهیلات بنیاد ملی نخبگان این دانشگاه در سال ۹۳ حدود ۴۸ نفر بودند که این رقم در سال ۹۷ به ۱۱۰ نفر رسیده است.

به انتهای لیست رسیدید