بنیاد نخبگان

بنیاد نخبگان

ایرناایرنا2 هفته قبل
حمدالله اکوانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بنیاد نخبگان براساس آیین نامه و شناسایی و پشتیبانی از برگزیدگان ادبی کشور و با هدف ارتقای فعالیت‌های نخبگانی در حوزه زبان و ادبیات فارسی و تجلیل از بزرگان ادب فارسی، فرایند شناسایی آحاد اجتماعات ادبی را در ۲ رده «مستعد برتر ادبی» و «سرآمد ادبی» در سال جاری آغاز کرده است. وی افزود: متقاضیان به شکل فردی یا با معرفی از سوی نهادهای معتبر ادبی (مجامع ادبی، نهادهای تخصصی ادبی و …) می‌توانند در فرایند ارزیابی شرکت کنند. رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بنیاد در صدد است ضمن پذیرش درخواست‌های فردی، با رصد فعالیت‌های نخبگانی افراد در حوزه ادبیات، برگزیدگان ادبی را با همکاری نهادهای ادبی، دستگاه‌های علمی و اجرایی ذیربط شناسایی کند. اکوانی تصریح کرد: از صاحب نظران و فعالان حوزه ادبیات شامل «شعر»، «داستان» و «تخصص‌های زبانی و ادبی (از جمله: نویسندگی، ویرایش، آموزش زبان فارسی، ترجمه، زبان‌شناسی و پژوهش زبانی و ادبی)»، درخواست می‌شود، اطلاعات خود را در قالب کاربرگ‌های شناسایی «مستعد برتر ادبی» / «سرآمد ادبی» تکمیل و به معاونت آینده سازان بنیاد ملی نخبگان ارسال کنند. وی عنوان کرد: نام نویسی و ثبت درخواست از طریق پایگاه اطلاعاتی بنیاد (به نشانی: http: //sina. bmn. ir) نیز امکان پذیر است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان بر ضرورت تقویت اعتبارات این بنیاد تاکید کرد. به گزارش ایسنا، عباس ربیعی با حضور در غرفه ایسنا در نمایشگاه شکوه چهل سالگی، با بیان اینکه بنیاد ملی نخبگان از سال ۸۵ با فرمان مقام معظم رهبری تأسیس شد، اظهارکرد: مأموریت این نهاد فراهم ساختن زمینه نخبه‌شناسی و پشتیبانی از نخبگان در کشور است. وی اظهار کرد: فرآیند شناسایی و به‌کارگیری نخبگان، فرآیند کاملا تخصصی است که این کار از همان سال‌های تأسیس بنیاد شروع شده است‌. این مسئول تصریح کرد: به طور رسمی در استان زنجان بنیاد نخبگان از سال ۸۹ شروع به کار کرد و ابتدا تحت عنوان دفتر نخبگان استان و سپس با تغییر نام با عنوان بنیاد نخبگان استان کار خود را شروع کرد. ربیعی با بیان اینکه تقویت اعتبارات از نیازهای بنیاد نخبگان استان است، افزود: به علت رشد آموزش عالی در کشور در حوزه تحصیلات تکمیلی با تعداد بیشتری از دانشجویان مستعد و توانمند روبه‌رو هستیم که اگر اعتبارات تقویت شود می‌توان حمایت بیشتری از نخبگان انجام داد و تا حدی جلوی مهاجرت نخبگان به خارج از کشور را گرفت.
ایسناایسنا1 ماه قبل
به گزارش ایسنا، شقایق حق‌جوی جوانمرد امروز (سه شنبه) در آئین تکریم و معارفه رؤسای پیشین و جدید بنیاد نخبگان استان اصفهان در تالار شهروند در خصوص اهمیت بنیاد نخبگان، اظهار کرد: در حال حاضر، همه بنیاد نخبگان استان اصفهان را می‌شناسند و جمعی از دانش‌آموزان، دانشجویان و جوانان نخبه اصفهانی عضو این مرکز هستند. وی اظهار کرد: امیدوارم که بتوانم به خوبی مدیر قبلی بنیاد نخبگان از پس فعالیت‌های این مرکز، بر بیایم و روز به روز شاهد ارتقای بنیاد نخبگان استان اصفهان باشیم. رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان با تاکید براینکه نخبه تنها در زمینه فنی نیست، تصریح کرد: در تمام حوزه‌ها به نخبگان نیاز داریم. به گزارش ایسنا، مراسم تکریم و معارفه رؤسای پیشین و جدید بنیاد نخبگان استان اصفهان با حضور معاون بنیاد ملی نخبگان، معاون استانداری اصفهان و رؤسای دانشگاه‌های استان اصفهان برگزار شد. منصور شریعتی به عنوان رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان انتخاب شد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، آئین تکریم و معارفه رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان پیش‌از ظهر امروز با حضور مسئولان کشوری و استانی در مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان مدیریت و برنامه بودجه استان کردستان برگزار شد. وی با بیان اینکه بنیاد نخبگان دارای دو رسالت شناسایی، حمایت و بکارگیری آنها در کنار تعامل هم‌افزا و ایجاد شرایط مطلوب برای توسعه فعالیت آنان است، گفت: در بنیاد نخبگان استان کردستان علاوه بر این دو رسالت تلاش شد تا با بومی‌سازی برخی فعالیت‌ها، گستره اقدامات بنیاد نخبگان را توسعه داد. رئیس سابق بنیاد نخبگان استان کردستان با ذکر اینکه مرکز نوآوری بنیاد نخبگان استان کردستان تجهیز شد، تصریح کرد: این مرکز در راستای تجاری‌سازی ایده‌ها فعال شده است. رئیس سابق بنیاد نخبگان استان کردستان با اذعان به اینکه جهت آشنایی نخبگان با حوزه صنعت استان، بازدید از صنایع استان برای آنان برگزار شد، گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی، تشکیل کارگروه گیاهان دارویی، برگزاری مراسم بزرگداشت نخبگان استان، برگزاری جشنواره دوست علمی، تشکیل شورای سرآمدان علم و تجربه در هر شهرستان از دیگر اقدامات بنیاد نخبگان استان کردستان بوده است. گفتنی است؛ در پایان این مراسم از زحمات چندساله رحمت صادقی رئیس سابق بنیاد نخبگان استان تقدیر و «قربان‌علی صادقی» رسما به‌عنوان رئیس جدید بنیاد نخبگان کردستان معرفی شد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، سورنا ستاری در حکمی خانم مژگان صالحی‌پور را به سمت رئیس جدید بنیاد ملی نخبگان در ایلام منصوب کرد. مراسم تودیع رضاخانی و معارفه مژگان صالحی‌پور عصر امروز با حضور مسئولان بنیاد ملی نخبگان، معاون استاندار ایلام و اعضای کارگروه پژوهش و فناوری اطلاعات ایلام برگزار شد. در این مراسم محمدصالح ترکستانی به سخن پرداخت و اظهار داشت: دادن شان و حفظ جایگاه نخبگان و اعتماد به آن جهت کشف و دستیابی به فرآیند علم و دانش از جمله عوامل بازدارنده در خروج نخبگان علمی و پژوهشی به خارج است. معاون توسعه و مدیریت بنیاد ملی نخبگان گفت: توجه و باور به سرمایه انسانی داخلی و اجازه ظهور و بروز فعالیت نخبگان موجب استقلال فکری و رونق دانش و در نوردیدن مرزهای علم برای کشور می‌شود. ترکستانی به فعالیت و ضرورت بنیاد نخبگان در کشور اشاره و یادآورشد: ارائه تسهیلات به نخبگان، و ایجاد زمینه بروز استعدادها، شناسایی نخبگان واقعی از تلاش‌های بنیاد نخبگان در سراسر کشور است.
ایرناایرنا4 روز قبل
رئیس بنیاد نخبگان استان خوزستان اظهار داشت: آموزش در دانشگاه‌های ما برای پرورش افرادی که با استعداد و توانمند هستند مناسب نیست و از یک سیستم آموزشی قدیمی استفاده می‌کنند. صابری ادامه داد: کار تیمی و گروهی در بین نخبگان بسیار ضعیف است و بیشتر این افراد فردگرا هستند. ** انتشار فراخوان جذب افراد با استعداد از خردادماهرئیس بنیاد نخبگان استان خوزستان در ادامه بیان کرد: بنیاد نخبگان استان در خرداد ماه امسال فراخوان جذب دانشجویان با استعداد را برای همکاری منتشر می‌کند. صابری گفت: پارسال تنها ۲۲ دانشجوی با استعداد و توانمند جذب بنیاد نخبگان شدند این در حالی است که در دانشگاه شیراز این شاخص ۳۰۰ نفر بود امید است امسال شاهد جذب دانشجوی بیشتری در این بنیاد باشیم. وی با اشاره به سامانه ثریا بنیاد نخبگان استان ادامه داد: نخبگان می‌توانند با ثبت نام در این سامانه و ارائه مدارک مورد نیاز در صورت جذب در بنیاد نخبگان از مزایا و فرصت‌های آموزشی این مرکز استفاده کنند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
رییس پیشین بنیاد نخبگان استان اصفهان گفت: امروز آشنایی خوبی از بنیاد نخبگان در میان نهادهای مختلف صورت گرفته و امید است زمینه را برای اثرگذاری بیشتر نخبگان در کشور فراهم کند و بزرگترین سرمایه یعنی نیروی انسانی در مسیر توسعه استفاده شود. به گزارش ایرنا، در این مراسم از خدمات شقایق حق جوی جوانمرد قدردانی و منصور شریعتی به عنوان رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان، معرفی شد. شقایق حق جوی جوانمرد رییس پیشین بنیاد نخبگان استان اصفهان از سال ۹۲ تا ۹۷ این مسوولیت را به عهده داشت. منصور شریعتی عضو هیات علمی گروه زیست شناسی دانشگاه اصفهان است و رییس پیشین دانشگاه علمی کاربردی استان بود. در زمان حاضر حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نخبه علمی و پژوهشی زیر پوشش بنیاد نخبگان اصفهان هستند.
ایرناایرنا2 هفته قبل
امیرعلی صادقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۶۰ نخبه از تسهیلات نظام وظیفه و ۱۳۰ دانشجوی مستعد هم از جوایز تحصیلی بنیاد بهره مند شده‌اند. وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ تحت عنوان رونق تولید افزود: نقش نخبگان و سرآمدان علم و فناوری در تحقق این شعار می‌تواند بسیار مفید و کارساز باشد. صادقی با بیان اینکه نخبگان علاوه بر حمایت مادی، به حمایت معنوی نیز نیازمند دارند، اضافه کرد: یکی از مهمترین نیازهای نخبگان، داشتن احساس مفید بودن و تاثیر مثبت و ملموس داشتن در جامعه است. صادقی با تاکید بر اینکه اگر نخبگان به وظیفه و رسالت خود در جامعه به درستی عمل کنند، جایگاه اجتماعی مناسب‌تری را بدست می‌آورند، گفت: این امر بخش دولتی و خصوصی را ترغیب و وادار به استفاده از توان نخبگان می‌کند. ۹۹۳۷/۹۱۰۲انتهای پیام /*
ایرناایرنا3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد صالح ترکستانی روز شنبه در مراسم تکریم و معارفه رئیس بنیاد نخبگان کردستان اظهار داشت: فعالیت‌های این بنیاد در حوزه‌های دانش آموزی، دانشجویی، فارغ التحصیلان و بازگشت نخبگان به کشور متمرکز است. معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان افزود: در حوزه دانشجویی که عنوان آن آینده سازان است اصلی‌ترین کار بنیاد اعطای جوایز تحصیلی است. ترکستانی و گفت: از ابتدای امسال تسهیلات حوزه دانشجویی ۶۰ درصدی افزایش داشته که مقرری ماهیانه دانشجویانی که پروژه‌های هدفمند در حال اجرا دارند نیز شامل آن است. معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: سال گذشته مجوز استخدام ۲۰۰ نفر از دانش آموختگان داخل کشور را در قالب جایزه شهید آشتیانی اخذ شده است. در این مراسم از زحمات بیش از سه سال مدیریت رحمت صادقی تقدیر و امیر علی صادقی به عنوان رییس بنیاد نخبگان استان معرفی شد.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 هفته قبل
عصر کرد - سنندج - رئیس بنیاد نخبگان گفت: ۵۳۳ نخبه کردستانی از خدمات این بنیاد برخوردار هستند که بخش نظام وظیفه و جوایز تحصیلی بیشترین خدمات را شامل می‌شود. امیرعلی صادقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۶۰ نخبه از تسهیلات نظام وظیفه و ۱۳۰ دانشجوی مستعد هم از جوایز تحصیلی بنیاد بهره مند شده‌اند. وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ تحت عنوان رونق تولید افزود: نقش نخبگان و سرآمدان علم و فناوری در تحقق این شعار می‌تواند بسیار مفید و کارساز باشد. صادقی با بیان اینکه نخبگان علاوه بر حمایت مادی، به حمایت معنوی نیز نیازمند دارند، اضافه کرد: یکی از مهمترین نیازهای نخبگان، داشتن احساس مفید بودن و تاثیر مثبت و ملموس داشتن در جامعه است. صادقی با تاکید بر اینکه اگر نخبگان به وظیفه و رسالت خود در جامعه به درستی عمل کنند، جایگاه اجتماعی مناسب‌تری را بدست می‌آورند، گفت: این امر بخش دولتی و خصوصی را ترغیب و وادار به استفاده از توان نخبگان می‌کند.
ایسناایسنا1 روز قبل
در بازدید رئیس بنیاد نخبگان استان لرستان و رئیس آموزش‌وپرورش استان از روند اجرای برنامه ملی شهاب در خرم آباد بر همکاری و تعامل بیش از پیش بنیاد نخبگان استان و آموزش‌وپروش مناطق، آشنایی بیشتر معلمان با رویکردها و اهداف برنامه شهاب و همچنین ارتباط نزدیک‌تر و بیشتر آنها با بنیاد نخبگان لرستان تاکید شد. به گزارش ایسنا، در راستای ایجاد زمینه مناسب برای برگزاری هرچه بهتر برنامه ملی شهاب و همچنین گسترش دایره شناسایی مستعدان‌برتر دانش‌آموزی در این برنامه، بازدید از مراحل اجرای برنامه ملی شهاب در شهرستان خرم‌آباد انجام شد. در این بازدید که با حضور دکتر حمزه امیری رئیس بنیاد نخبگان استان لرستان، رئیس آموزش‌وپرورش استان، معاونان و کارشناسان شهرستان خرم‌آباد انجام شد، برنامه دیدار و نشست هم‌اندیشی با معلمان درگیر برنامه ملی شهاب نیز با هدف بررسی روند اجرایی این برنامه و همچنین ارائه راهکارهای لازم برای سعه دایره نخبگانی در حوزه دانش‌آموزی برگزار شد. همکاری و تعامل بیش از پیش بنیاد نخبگان استان و آموزش‌وپروش مناطق، آشنایی بیشتر معلمان با رویکردها و اهداف برنامه شهاب و همچنین ارتباط نزدیک‌تر و بیشتر آنها با بنیاد نخبگان لرستان، از جمله مواردی بود که در این برنامه بر آنها تأکید شد. انتهای پیام
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بنیاد ملی نخبگان، در ادامه برگزاری جشنواره‌های اختراعات و ابتکارات منطقه‌ای تحت عنوان رویش، جشنواره رویش خلیج‌فارس با هدف شناسایی، هدایت و حمایت اخترعات برگزیده و تسهیل مسیر تجاری‌سازی تا رسیدن به نقطه تولید انبوه و ثروت‌آفرینی به میزبانی بنیاد نخبگان استان بوشهر و با همکاری بنیادهای نخبگان خوزستان، فارس، کهگیلویه‌وبویراحمد و هرمزگان برگزار می‌شود. بر همین اساس، جلسه تشکیل کمیته علمی و اجرایی جشنواره رویش با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان برگزار شد. در این نشست رضا آذین رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر گفت: جشنوارۀ رویش خلیج‌فارس، به میزبانی بنیاد نخبگان استان بوشهر و با مشارکت و حضور بنیادهای نخبگان استان‌های پهنه جنوب کشور (خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان) برگزار می‌شود. رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر افزود: از آنجا که ظرفیت پیش‌بینی شده برای هر جشنواره محدود است؛ اختراعات متقاضی حضور در جشنواره در یک فرایند داوری اولیه ارزیابی شده و برگزیدگان از میان آنها مجوز حضور در جشنواره را (حضور در فرآیند داوری نهایی) دریافت می‌کنند؛ بنابراین نام‌نویسی در این سامانه به معنای حضور قطعی در جشنواره نیست. رئیس بنیاد نخبگان بوشهر گفت: این جشنواره ۱۵ و ۱۶ اسفندماه برگزار می‌شود.
ایسناایسنا3 ماه قبل
رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان با اشاره به تحت پوشش قرارگرفتن ٣٢۵ نخبه و مخترع در این بنیاد، گفت: از این تعداد ۶١ نفر برگزیده جشنواره‌های رازی، خوارزمی، المپیادهای دانش آموزی و دانشجویی و کنکور سراسری و ۴۵ نفر مخترع هستند. ابوالقاسم خزاعیان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: آئین‌نامه تأسیس بنیادهای نخبگان استانی در سال ٨۶ مصوب شد و سال ٨٩ هم بنیاد نخبگان استان گلستان فعالیت خود را آغاز کرد. رئیس بنیاد نخبگان گلستان با اشاره به اعتبار ٣۴٨ میلیون تومانی برنامه‌های فرهنگی، خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا با برنامه‌های فرهنگی نخبگان را هدایت و با برگزاری کارگاه‌های آموزشی آنها را با نیازهای جامعه آشنا کنیم. رئیس بنیاد نخبگان گلستان بیان کرد: جایزه شهید احدی نیز مخصوص دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل دارند. وی با اشاره به تحت پوشش قرارگرفتن ٣٢۵ نخبه و مخترع در بنیاد نخبگان گلستان، تصریح کرد: ۱۰۹ نفر جوایز تحصیلی، ٢۵ نفر وام مسکن و ١۴ نفر هدیه ازدواج دریافت کرده‌اند.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رحمت صادقی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان، افزود: جامعه‌ای که کمتر به منابع زمینی تکیه کند و از سرمایه‌های انسانی استفاده کند موفق‌تر خواهد شد. صادقی ادامه داد: بنیاد نخبگان وظایف مختلفی از جمله شناسایی، حمایت، هدایت نخبگان و بسترسازی نخبگان با جامعه و دستگاه‌های اجرایی دارد و به همین دلیل نیاز است که از این نهاد حمایت‌های بیشتری صورت گیرد. رئیس سابق بنیاد نخبگان کردستان ادامه داد: عمارت احمد زاده دارای بافت قدیمی و تاریخی بود که برای بازسازی این عمارت ۲۰ میلیارد ریال نیاز است. وی در خصوص فعالیت‌های بنیاد نخبگان در استان کردستان گفت: نخبگان بنیاد هر ساله به اردوهای جهادی اعزام می‌شوند و ازجمله این اردوهای جهادی می‌توان به تلاش در حوزه گیاهان داروی و کمک به زلزله زدگان کرمانشاه اشاره کرد. در این مراسم امیر علی صادقی به مدت سه سال به عنوان رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان منصوب شد.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان با اشاره به تحت پوشش قرارگرفتن ٣٢۵ نخبه و مخترع در این بنیاد، گفت: از این تعداد ۶١ نفر برگزیده جشنواره‌های رازی، خوارزمی، المپیادهای دانش آموزی و دانشجویی و کنکور سراسری و ۴۵ نفر مخترع هستند. ابوالقاسم خزاعیان اظهار کرد: آئین‌نامه تأسیس بنیادهای نخبگان استانی در سال ٨۶ مصوب شد و سال ٨٩ هم بنیاد نخبگان استان گلستان فعالیت خود را آغاز کرد. رئیس بنیاد نخبگان گلستان با اشاره به اعتبار ٣۴٨ میلیون تومانی برنامه‌های فرهنگی، خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا با برنامه‌های فرهنگی نخبگان را هدایت و با برگزاری کارگاه‌های آموزشی آنها را با نیازهای جامعه آشنا کنیم. رئیس بنیاد نخبگان گلستان بیان کرد: جایزه شهید احدی نیز مخصوص دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل دارند. وی با اشاره به تحت پوشش قرارگرفتن ٣٢۵ نخبه و مخترع در بنیاد نخبگان گلستان، تصریح کرد: ۱۰۹ نفر جوایز تحصیلی، ٢۵ نفر وام مسکن و ١۴ نفر هدیه ازدواج دریافت کرده‌اند.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
وی اظهارکرد: هدف از تاسیس بنیاد نخبگان را برنامه ریزی، سیاست‌گذاری و اقدام برای شناسایی، هدایت و حمایت مادی و معنوی نخبگان و جذب و بکارگیری آنها در عرصه‌های علمی- اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی است. خزاعیان با بیان اینکه بنیاد نخبگان در استان گلستان فعالیت‌های خود را از سال ۸۹ آغاز کرد، اظهار داشت: اگر سند راهبردی کشور در امور نخبگان را بررسی خواهیم دید، نخبه‌شناسی، نخبه‌پروری، نخبه‌گزینی و نخبه‌گماری هدف عمده بنیاد ملی نخبگان است. رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان تصریح کرد: سند راهبردی این سازمان در سال ۹۱ تأیید شد و بنا است این سند محیط پویا و فعالی را برای شناسایی، حمایت و اثرگذاری ایجاد کرده و در مدیریت جامعه اثرگذار باشد. رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان افزود: در طرح شهاب برای دانش‌آموزان پرونده‌ای تشکیل می‌شود و هرسال تکمیل می‌شود تا در انتهای دوران دبیرستان با کمک آن برای هدایت تحصیلی بهترین انتخاب را داشته باشند. رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان گفت: تاکنون بیش از ۲۰ میلیارد ریال اعتبارات و تسهیلات فرهنگی برای توانمندسازی نخبگان در استان گلستان هزینه شده است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی گفت: یکی از مشکلات مناطق در حال توسعه یا محروم فرار متخصصان از منطقه است. احمدی‌زاده گفت: بالغ بر ۳۰ عنوان تسهیلات به نخبگان تحت پوشش بنیاد نخبگان ارائه می‌شود که جایزه‌های تحصیلی، جذب در مؤسسات علمی و مؤسسات فناوری و… از آن جمله است. افرادی که در یک شرکت دانش‌بنیان مشغول به فعالیت شوند اگر از نخبگان تحت پوشش بنیاد نخبگان باشند، حقوق ۳ سال اول‌شان را پرداخت خواهیم کرد. رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی ادامه داد: با توجه به اینکه کاشمر قطب تولید انگور است، باید بر روی استارتاپ این محصول کار کرد تا گردش مالی خوبی ایجاد شود. احمدی‌زاده بیان کرد: بسیاری از مخترعان نیازمند مشاوره تخصصی و بازاریاب هستند و ارتباط‌شان با نهادهای کشور که حمایت می‌کنند، کم است.
ایرناایرنا3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد صالح ترکستانی روز شنبه در مراسم تکریم و معارفه رئیس بنیاد نخبگان کردستان اظهار داشت: فعالیت‌های این بنیاد در حوزه‌های دانش آموزی، دانشجویی، فارغ التحصیلان و بازگشت نخبگان به کشور متمرکز است. معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان افزود: در حوزه دانشجویی که عنوان آن آینده سازان است اصلی‌ترین کار بنیاد اعطای جوایز تحصیلی است. ترکستانی و گفت: از ابتدای امسال تسهیلات حوزه دانشجویی ۶۰ درصدی افزایش داشته که مقرری ماهیانه دانشجویانی که پروژه‌های هدفمند در حال اجرا دارند نیز شامل آن است. معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: سال گذشته مجوز استخدام ۲۰۰ نفر از دانش آموختگان داخل کشور را در قالب جایزه شهید آشتیانی اخذ شده است. در این مراسم از زحمات بیش از سه سال مدیریت رحمت صادقی تقدیر و امیر علی صادقی به عنوان رییس بنیاد نخبگان استان معرفی شد.
ایرناایرنا3 هفته قبل
رضا اباذریان روز سه شنبه با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری ۶ دانشجوی نخبه استان موفق به دریافت جوایز تحصیلی شده‌اند، افزود: با توجه به موافقت رئیس بنیاد نخبگان و بالارفتن هزینه‌‌های تحصیلی و پژوهشی، امسال جوایز تحصیلی مستعدان‌ برتر ۱۰ تا ۶۰ درصد افزایش یافته است. وی اظهار داشت: افزایش سقف جوایز از ابتدای امسال اعمال شده و هم اکنون دانشجویان به طور متوسط در هر ماه تحصیلی با توجه به برخورداری از جوایز مختلف ۱۴ میلیون ریال دریافتی دارند. اباذریان گفت: وضعیت استان در دریافت جوایز تحصیلی بنیاد نخبگان با توجه به نوپا بودن و در مقایسه با استان‌های همجوار خوب است و حتی دانشجویان بیشتری هم می‌توانند با توجه به دایره شمول جوایز موفق به دریافت این جوایز شوند. وی با بیان اینکه تا کنون نام ۱۷۰ نخبه استان در بانک اطلاعاتی نخبگان ثبت شده، افزود: کار شناسایی نخبگان استان در قالب طرح‌های مختلف ادامه دارد. در خراسان شمالی بیش از ۴۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های دولتی، پیام نور، آزاد و سایر مراکز آموزش عالی تحصیل می‌کنند.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 هفته قبل
عصر کرد - سنندج - معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان گفت: تسهیلات حوزه دانشجویی از جمله جوایز تحصیلی در سال جاری نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده است. به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد صالح ترکستانی روز شنبه در مراسم تکریم و معارفه رئیس بنیاد نخبگان کردستان اظهار داشت: فعالیت‌های این بنیاد در حوزه‌های دانش آموزی، دانشجویی، فارغ التحصیلان و بازگشت نخبگان به کشور متمرکز است. معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان افزود: در حوزه دانشجویی که عنوان آن آینده سازان است اصلی‌ترین کار بنیاد اعطای جوایز تحصیلی است. ترکستانی و گفت: از ابتدای امسال تسهیلات حوزه دانشجویی ۶۰ درصدی افزایش داشته که مقرری ماهیانه دانشجویانی که پروژه‌های هدفمند در حال اجرا دارند نیز شامل آن است. در این مراسم از زحمات بیش از سه سال مدیریت رحمت صادقی تقدیر و امیر علی صادقی به عنوان رییس بنیاد نخبگان استان معرفی شد.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش ایرنا، بنیاد نخبگان این استان به استناد آیین نامه تاسیس و اداره بنیادهای نخبگان استانی و با پیگیری استانداری در خرداد سال ۸۹، افتتاح و از همان روز فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. هدف از تاسیس بنیاد نخبگان استان، برنامه‏ریزی و اقدام برای شناسایی، حمایت مادی و معنوی نخبگان، بهره مندی از استعداد و توانایی‏های آنان در راستای ارتقای تولید علم و فناوری و پیشرفت همه جانبه و متوازن استان است. رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این بنیاد در چارچوب اساسنامه، دستورالعمل‌ها و ضوابط بنیاد ملی نخبگان فعالیت می‏کند و وظایفی نیز محول شده است. محمد ربیعی، کمک به شناسایی نخبگان و استعدادهای برتر استان در چارچوب آیین‏نامه احراز نخبگی و استعداد برتر، مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبات بنیاد ملی نخبگان و معرفی آنان به بنیاد ملی نخبگان را از جمله وظایف ذکر کرد. رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان ادامه داد: تشکیلات بنیاد نخبگان استان، شامل رئیس، شورای علمی و کارگروه‏های تخصصی (حسب موضوع و ضرورت فعالیت) که با صرف حداقل امکانات و بودجه درامور اداری و بدون تشکیلات زاید و با حداکثر استفاده از امکانات موجود استان اداره می‏شود.
ایرناایرنا2 ماه قبل
عباس ربیعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از برنامه‌های مهم بنیاد نخبگان این استان، شناسایی و پشتیبانی از دانش آموختگان برتر دانشگاهی است که این مهم نیز باتوجه به معیارهای انجام می‌شود. این مسئول ادامه داد: همچنین برای دانش آموختگان برتر دانشگاهی تسهیلات فرهنگی (شامل، وام خرید یا ساخت مسکن، هدیه ازدواج، کمک هزینه تشرف به سفر عمره مفرده، کمک هزینه سفرهای زیارتی و گردشگری ملی) نیز اعطا می‌شود. ربیعی افزود: علاوه بر آن تسهیلات اشتغال و اثرگذاری شامل، جذب در نهادهای فناورانه (جایزه شهید حسن تهرانی مقدم)، جذب در موسسه‌های علمی (جایزه دکتر کاظمی آشتیانی)، جذب در دستگاه‌های اجرایی، مطابق آیین نامه جذب و نگهداری نیروی انسانی نخبه و استعداد برتر در دستگاه‏های اجرایی نیز اجرا می‌شود. رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان ادامه داد: هدف از تاسیس بنیاد نخبگان استان، برنامه‏ریزی و اقدام برای شناسایی، حمایت مادی و معنوی نخبگان، بهره مندی از استعداد و توانایی‏های آنان در راستای ارتقای تولید علم و فناوری و پیشرفت همه جانبه و متوازن استان است. وی خاطرنشان کرد: تشکیلات بنیاد نخبگان استان شامل رئیس، شورای علمی و کارگروه‌های تخصصی (حسب موضوع و ضرورت فعالیت) است که با صرف حداقل امکانات و بودجه در امور اداری و بدون تشکیلات زاید و با حداکثر استفاده از امکانات موجود استان اداره می‏شود.
ایرناایرنا4 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا، مهدی عبدالملکی روز شنبه در همایش بزرگداشت شیخ بهایی و روز معمار در مجتمع فجر سنندج اظهار داشت: این همایش مقدمه‌ای برای شناسایی استعدادهای درخشان حوزه معماری و برنامه ریزی شهری و شهرسازی برای شرکت در جشنواره ملی شیخ بهایی است. وی اضافه کرد: در این همایش دانشجویان و اساتید معماری حضور دارند و با برقراری ارتباط، هم افزایی لازم بین آنان برقرار می‌شود. عبدالملکی با بیان اینکه این پنجمین دوره متوالی برگزاری همایش است، افزود: تاکنون سه نفر از دانشجویان برتر کردستان به جشنواره ملی شیخ بهایی راه یافته‌اند. رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان هم در این همایش به نقش شیخ بهایی در معماری اشاره کرد و گفت: معماری هنر سرودن شعر فضا و دمیدن روح متعالی انسان به عنوان جانشین یگانه معمار عالم هستی، در ماده و جامدات است. دانشگاه کردستان بیش از ۱۰ هزار دانشجو در ۳۰ رشته دکتری، ۱۰۴ رشته کارشناسی ارشد و ۵۲ رشته کارشناسی مشغول به تحصیل دارد، این دانشگاه همچنین دارای ۳۸۵ عضو هیات علمی است.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بنیاد ملی نخبگان، رضا آذین رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر گفت: جشنواره اختراعات رویش خلیج‌فارس با هدف شناسایی، هدایت و حمایت اخترعات برگزیده و تسهیل مسیر تجاری‌سازی در بوشهر برگزار خواهد شد. وی افزود: جشنواره رویش خلیج‌فارس به میزبانی بنیاد نخبگان استان بوشهر و با مشارکت و حضور بنیادهای نخبگان استان‌های پهنه جنوب کشور (خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان) برگزار می‌شود. رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر با اشاره به اینکه مهلت ثبت‌نام جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش خلیج‌فارس تا ۸ اسفند تمدید شده است، بیان کرد: جشنواره رویش خلیج‌فارس در تاریخ‌های ۱۵ و ۱۶ اسفند برگزار می‌شود.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بنیاد ملی نخبگان، رضا آذین رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر گفت: جشنواره اختراعات رویش خلیج‌فارس با هدف شناسایی، هدایت و حمایت اخترعات برگزیده و تسهیل مسیر تجاری‌سازی در بوشهر برگزار خواهد شد. وی افزود: جشنواره رویش خلیج‌فارس به میزبانی بنیاد نخبگان استان بوشهر و با مشارکت و حضور بنیادهای نخبگان استان‌های پهنه جنوب کشور (خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان) برگزار می‌شود. رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر با اشاره به اینکه مهلت ثبت‌نام جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش خلیج‌فارس تا ۸ اسفند تمدید شده است، بیان کرد: جشنواره رویش خلیج‌فارس در تاریخ‌های ۱۵ و ۱۶ اسفند برگزار می‌شود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
سرپرست بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی در نشست بررسی راهکارهای جذب و نگهداری اجتماع نخبگان بر نقش اجتماع نخبگانی در ارتقای سطح علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها تاکید کرد. به گزارش ایسنا، سید سعیدرضا دکتر احمدی‌زاده در نشست بررسی راهکارهای جذب و نگهداری اجتماع نخبگان که به همت بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی با حضور مستعدان‌برتر در دانشگاه بیرجند برگزار شد، با اشاره به ضرورت حضور مؤثر جامعه نخبگانی در فضاهای علمی و پژوهشی، گفت: مؤسسات آموزش‌عالی از مهم‌ترین نهادهایی هستند که بیشترین پیوند را با فضای نخبگان دارند. سرپرست بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی با بیان اینکه جذب دانشجویان مستعد یکی از حوزه‌های مهم فعالیت مؤسسات آموزش‌عالی است، افزود: دانشگاه بیرجند با عنایت ویژه به اعتلای علمی دانشگاه، وجود اساتید توانمند و دانشجویان مستعد و امکانات مکفی، مصصم است در راستای «جذب» و «نگهداشت» دانشجویان مستعد اقدامات مؤثری انجام دهد. در ادامه، طالب‌زاده، مدیر گروه روان‌شناسی دانشگاه بیرجند نیز اظهار کرد: شناسایی راه‌کارهای عملی جذب و نگهداشت دانشجویان نخبه و مستعد در دانشگاه بیرجند در قالب طرحی توسط گروه روان‌شناسی دانشگاه بیرجند و با همکاری بنیاد نخبگان استان در دست اقدام است. انتهای پیام
ایسناایسنا2 ماه قبل
برای نخستین بار در استان کهگیلویه و بویراحمد از جایزه علمی دکتر امید بیگی در حوزه کاشت و فرآوری گیاهان دارویی رونمایی شد. به گزارش ایسنا دکتر سید حمدالله اکوانی، رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این طرح به منظور تکریم و الگوسازی از نخبگان در حوزه‌های صنعت، با مشارکت مجمع خیران نخبه‌پرور استان فارس، بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد و یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان اجرا شد. وی با بیان اینکه ظرفیت‌های زیادی برای حمایت از مستعدان و سرآمدان حوزه‌های مختلف علمی وجود دارد، افزود: معرفی ظرفیت‌های بنیاد نخبگان برای حمایت از دانشجویان، اساتید و استعدادهای برتر دانشگاهی، نیازمند اطلاع‌رسانی بیشتر در مراکز علمی، آموزشی و فضای عمومی جامعه است. اکوانی از برنامه‌های پیش روی این بنیاد درسال آینده خبرداد و اظهارکرد: سال آینده ازچندین اثر علمی وبومی استان در حوزه‌های علوم انسانی، فرهنگ، صنعت و کشاورزی رونمایی می‌شود. وی با بیان اینکه شناسایی، هدایت، نخبه‌پروری و نخبه‌پردازی از جمله رسالت‌های بنیاد نخبگان است، افزود: باید تلاش کرد نخبگان و افتخارآفرینان به عنوان الگو به جوانان معرفی شوند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
معاون بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که مدیران ما حتی برای حفظ عنوان سیاسی خود از نخبگان استفاده کنند نه از افراد هم حزبی. معاون بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: اکوسیستم موجود که بخشی از آن به دلیل پول نفت و ثروت‌های خدادادی است، باعث می‌شود که معیارهای توسعه افراد، الزاما شایستگی آنها نباشد. به گزارش ایرنا، در این مراسم از خدمات شقایق حق جوی جوانمرد قدردانی و منصور شریعتی به عنوان رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان، معرفی شد. شقایق حق جوی جوانمرد رییس پیشین بنیاد نخبگان استان اصفهان از سال ۹۲ تا ۹۷ این مسوولیت را به عهده داشت. در زمان حاضر حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نخبه علمی و پژوهشی زیر پوشش بنیاد نخبگان اصفهان هستند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
معاون بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که مدیران ما حتی حفظ عنوان سیاسی خود از نخبگان استفاده کنند نه از افراد هم حزبی. ترکستانی با تاکید بر اینکه در کشورمان اکوسیستم (زیست بوم) مبتنی بر رقابت و شایستگی نداریم، تصریح کرد: اگر اکوسیستم، شایسته محور باشد افرادیکه واجد شرایط نباشند امکان ارتقا نخواهند داشت. به گزارش ایرنا، در این مراسم از خدمات شقایق حق جوی جوانمرد قدردانی و منصور شریعتی به عنوان رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان، معرفی شد. شقایق حق جوی جوانمرد رییس پیشین بنیاد نخبگان استان اصفهان از سال ۹۲ تا ۹۷ این مسوولیت را به عهده داشت. در زمان حاضر حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نخبه علمی و پژوهشی زیر پوشش بنیاد نخبگان اصفهان هستند.
ایرناایرنا3 هفته قبل
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان به برنامه اصلی بنیاد در سال جاری اشاره کرد و گفت: امسال جوایز بنیاد بجای اینکه از طریق اعلام فراخوان که پروسه‌ای وقت گیر و مستلزم راستی آزمایی است، بوسیله شناسایی خود بنیاد نخبگان اعطا شود. ترکستانی یادآورشد: بودجه پیشنهادی سال ۹۸ بنیاد نخبگان در لایحه‌ای که تقدیم مجلس شد نسبت به سال ۹۷، ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده بود که طی مذاکراتی که با مجلس شورای اسلامی داشتیم میزان بودجه امسال بنیاد معادل سال گذشته بدون هیچ تغییری تعیین شد. وی بودجه امسال بنیاد نخبگان کشور را ۶۵۵ میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: بی شک همه وضع بودجه کشور را درک می‌کنیم بنابراین با کاهش هزینه‌ها و استفاده بهینه از منابع سعی می‌شود کمبودها را جبران شود. معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان گفت: در زمینه جوایز تحصیلی سهمیه‌ای برای استان‌ها قائل نمی‌شویم و هر دانشجویی براساس امتیازاتی که کسب می‌کند موفق به دریافت آن می‌شود. ترکستانی اضافه کرد: سال گذشته ۱۶ دانشجو در استان کردستان موفق به دریافت جایزه تحصیلی از بنیاد نخبگان شدند و این آمار در سال‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

به انتهای لیست رسیدید