بنیاد نخبگان

بنیاد نخبگان

ایسناایسنا3 ماه قبل
ایسنا/اردبیل مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل از نوآوری و خلاقیت نیروهای جوان و محقق در جهت استفاده بهینه از سرمایه و ظرفیت‌های استان و ارائه ایده‌های فناورانه حمایت می‌کند. معاون فناوری مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل، شنبه ۲۶ بهمن ماه در جلسه شورای فناوری این مرکز اظهار کرد: مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل فضای مناسبی برای واحد‌های دانش مدار و فناور فعال فراهم کرده است تا شرکتها با بهره‌مندی از این بستر بتوانند دستاوردهای تحقیقاتی خود را توسعه و تجاری‌سازی کنند. وی با بیان اینکه این مرکز از بین ۲۳ مرکز رشد جهاددانشگاهی در سطح کشور رتبه ششم را دارد، یادآور‌ شد: به منظور ارتقای کیفیت فعالیت‌های این مرکز و با توجه به نظارت و ارزیابی‌ نتایج انجام گرفته سه شرکت از مرکز رشد اردبیل به دلیل غیر فعال بودن، خارج و سه شرکت با ایده‌های جدید پذیرش و جذب می‌شوند. فعالیت‌ مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل رشد خوبی داشته استرئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل در این جلسه با بیان اینکه مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل از مراکز فعال و تخصصی در استان محسوب می‌شود، افزود: فعالیت‌های این مرکز نسبت به سایر مراکز رشد خوبی داشته است. صونا طهماسبی یادآور شد: مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل پتانسیل‌های خوبی دارد و واحد‌های مستقر در این مرکز فعال هستند.
ایسناایسنا3 ماه قبل
ایسنا/کردستان عضو مرکز پژوهش‌های نیروی قدس سپاە پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی مدیون عوامل سەگانە انقلاب از جملە رهبر انقلاب اسلامی، حضور و همراهی انبوە مردم در صحنەهای انقلابی و اعتقاد و ایمان مردم ایران بود. فرزان شهیدی امروز۲۰ بهمن در جشن ٤۱ سالگی انقلاب اسلامی در دانشگاە کردستان اظهار کرد: از انقلاب اسلامی ایران هموارە بە عنوان معجزە الهی نام بردە می‌شود و بە عنوان ایام اللە از آن یاد می‌شود. وی با اشارە بە دیدگاە اندیشمند فرانسوی میشل فوکو عنوان کرد: فوکو بە انقلاب اسلامی ایران علاقە خاصی داشت و برای بررسی پیروزی انقلاب بە ایران سفر و آن را از نزدیک بررسی کرد و کتابی تحت عنوان انقلاب با دست خالی نوشت. شهیدی افزود: فوکو در این کتاب نوشتە کە انقلاب اسلامی ایڕان با قدڕت سخت و سلاح و تجهیزات بە پیروزی نرسید بلکە با دستان خالی بە صحنە آمد و با قدرت ایمان و اعتقاد اهداف خود را دنبال کردند و بە پیروزی دست یافتند. وی خاطرنشان کرد: در سالیان متمادی مرجعیت علمی ایران جنبش نرم‌افزاری و سند چشم‌انداز علمی ایران را ترسیم کردەاند.
عصر ایرانعصر ایران3 ماه قبل
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد علمی نخبگان با اشاره به اینکه دوران اتکا به درآمدهای نفتی گذشته است، گفت: درآمدهای نفتی دیگر پاسخگوی هزینه‌های رفاه ۸۰ میلیون جمعیت ایران نیست و باید درآمدهای جدید از جمله اقتصاد دانش‌بنیان را تقویت کرد. معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد نخبگان اظهار داشت: آموزش و پرورش این استان، فضاهای مناسبی را برای توسعه فعالیت پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری اختصاص داده است که قابل قدردانی است. وی افزود: معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری برای تقویت زیرساخت‌های چهارمحال و بختیاری و افزایش ردیف اعتباری صندوق پژوهش و فناوری استان کمک و سرمایه‌گذاری می‌کند. معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد نخبگان تصریح کرد: هر فضایی که از سوی استان در اختیار این معاونت قرار گیرد نسبت به تجهیز آن برای توسعه فعالیت‌های علمی و فناوری اقدام می‌شود. معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد نخبگان اظهار داشت: البته هم‌اینک تغییر نگرش در دانشگاه‌های استان مشهود است و این امر به‌زودی تاثیر خود را در حوزه‌های مختلف نشان خواهد داد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
ایسنا/چهارمحال و بختیاری نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال‌وبختیاری گفت: همواره نگاه تبعیض‌آمیز به استان‌های کوچک و کم‌برخوردار وجود داشته است و برای جبران این امر اکنون باید نگاه و توجه چندبرابری در این مناطق تقویت و فضاها باز شود. وی ادامه داد: در این مجموعه منویات صادقانه و خالصانه مقام معظم رهبری درخصوص مبنایی کردن اقتصاد در جامعه، خودکفایی و اتکا به درون و نیز استفاده از تمامی ظرفیت‌های داخلی دنبال می‌شود. امام جمعه شهرکرد با اشاره به ظرفیت‌های موجود در کشور و باز بودن مسیر، بیان کرد: گاه خودمان موانعی را بر سر راه ایجاد می‌کنیم و کارها روی زمین می‌ماند. نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: در استان ورود به مسائل علمی و فناوری دیر اتفاق افتاده است و در این زمینه ما مقصریم چرا که همواره نگاه تبعیض‌آمیز به استان‌های کوچک و کم‌برخوردار وجود داشته است و برای جبران این امر اکنون باید نگاه و توجه چندبرابری در این مناطق تقویت و فضاها باز شود. حجت‌الاسلام نکونام تأکید کرد: در زمینه اطلاع‌رسانی دستاوردهای دانش و عرصه‌هایی که اقتصاد دانش‌بنیان را به فرهنگ حاکم جامعه تبدیل کنند باید بیشتر کار شود چرا که همین اطلاع‌رسانی اذهان خلاق را به میدان می‌آورد.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 ماه قبل
عصر کرد - ایسنا/کردستان رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه وظیفه اجتماعی دانشگاه علاوه بر علم، اشتغال و کارآفرینی است، گفت: میزان درآمدزایی دانش و صنعت در رنکینگ‌های بین المللی مهم ارزیابی شده است. رحمت صادقی امروز (۱۹بهمن) در جلسه هم‌اندیشی اشتغال محرومین که با حضور اساتید دانشگاه کردستان برگزار شد، اشتغال‌زایی را یکی از شاخص‌های مهم موفقیت دولت‌ها دانست و اظهار کرد: امروز نیز دانشگاه‌ها در این حوزه به‌ویژه در زمینهٔ اشتغال دانش‌ بنیان برای تبدیل دانش دانشگاه به ثروت حضور پیدا کرده‌اند. رئیس دانشگاه کردستان، به ارتباط صنعت و دانشگاه اشاره و بیان کرد: برای تقویت این ارتباط نیازمند راه‌اندازی دفاتر انتقال فناوری و نوآوری که نقش فعالی را در اقتصاد به وجود می‌اورد هستیم. صادقی با اشاره به تفاهم‌نامه و همکاری پارک علم و فناوری و دانشگاه کردستان، ذکر کرد: پژوهش‌های دانشگاهی مبتنی بر کارآفرینی و پاسخ‌گویی باید با نیاز جامعه مطابقت داشته باشد. وی با اشاره به اینکه وظیفه اجتماعی دانشگاه علاوه بر علم، اشتغال و کارآفرینی است، عنوان کرد: میزان درآمدزایی دانش و صنعت در رنکینگ‌های بین المللی مهم ارزیابی شده است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
ایسنا/کردستان رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه وظیفه اجتماعی دانشگاه علاوه بر علم، اشتغال و کارآفرینی است، گفت: میزان درآمدزایی دانش و صنعت در رنکینگ‌های بین المللی مهم ارزیابی شده است. رحمت صادقی امروز (۱۹بهمن) در جلسه هم‌اندیشی اشتغال محرومین که با حضور اساتید دانشگاه کردستان برگزار شد، اشتغال‌زایی را یکی از شاخص‌های مهم موفقیت دولت‌ها دانست و اظهار کرد: امروز نیز دانشگاه‌ها در این حوزه به‌ویژه در زمینهٔ اشتغال دانش‌ بنیان برای تبدیل دانش دانشگاه به ثروت حضور پیدا کرده‌اند. رئیس دانشگاه کردستان، به ارتباط صنعت و دانشگاه اشاره و بیان کرد: برای تقویت این ارتباط نیازمند راه‌اندازی دفاتر انتقال فناوری و نوآوری که نقش فعالی را در اقتصاد به وجود می‌اورد هستیم. صادقی با اشاره به تفاهم‌نامه و همکاری پارک علم و فناوری و دانشگاه کردستان، ذکر کرد: پژوهش‌های دانشگاهی مبتنی بر کارآفرینی و پاسخ‌گویی باید با نیاز جامعه مطابقت داشته باشد. وی با اشاره به اینکه وظیفه اجتماعی دانشگاه علاوه بر علم، اشتغال و کارآفرینی است، عنوان کرد: میزان درآمدزایی دانش و صنعت در رنکینگ‌های بین المللی مهم ارزیابی شده است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
ایسنا/فارس رئیس بنیاد نخبگان استان فارس با ابراز تاسف از اینکه دانشگاه‌ها به مراکزی برای تولید مدرک تبدیل شده است، خاطرنشان کرد که اکثر اساتید دانشگاه‌ها در فارس الفبای دانشگاه نسل سوم را هم نمی‌دانند. او با تصریح اینکه بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های کشور به دلیل نداشتن مهارت جذب بازار کار مرتبط با تخصص خود نمی‌شوند، آموزش مهارتی و دانشگاه‌های نسل سوم را از مهمترین نیازهای امروز جامعه برشمرد و گفت: امروز حتی دانشگاه شیراز هم به عنوان یک دانشگاه مادر، دانشگاه نسل دوم محسوب می‌شود و تنها دانشگاه شریف در حال حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم اقداماتی را ساماندهی کرده است. او اعتقاد دارد که دانشگاه علمی کاربردی از مراکز آموزش عالی محسوب می‌شود که در مسیر دانشگاه نسل سوم حرکت کرده است، گفت: دانشگاه علمی کاربردی یک دانشگاه کارآفرین محسوب می‌شود که نسل قبل از دانشگاه نسل سوم است. شریف با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی در کشور و فارس عمدتا کارخانه مدرک سازی است، گفت: امروز حتی اکثر اساتید دانشگاه‌ها اطلاعی از مفاهیم دانشگاه نسل سوم ندارند؛ تمام ۷۵۰ استاد دانشگاه شیراز می‌دانند آی‌اف چیست اما هفتصد نفر آنان از مفاهیمی نظیر شتاب دهنده، اطلاعی ندارند. به گزارش ایسنا، مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره حرکت با میزبانی دانشگاه علمی کاربردی فارس در شیراز برگزار و از برترین‌های این دوره تجلیل شد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اولین دوره تربیت مربی خلاقیت و نوآوری در استان با هدف تأمین مربیان اجرای طرح مدرسه خلاقیت برگزار شده است. «حمدالله اکوانی» روز سه شنبه ۱۵ آبان ماه در اولین دوره تربیت مربی خلاقیت و نوآوری در استان، افزود: این دوره با هدف تأمین مربیان اجرای طرح مدرسه خلاقیت در استان برگزار شده است. رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در این دوره شرکت کنندگان با روش‌های نوین آموزشی در ترویج خلاقیت، نوآوری، ایده پردازی، روان‌شناسی آموزش خلاقیت و نوآوری آشنا شدند. وی ادامه داد: مربیانی که در این دوره آموزشی شرکت کردند اجرای طرح مدرسه خلاقیت استان را بر عهده می‌گیرند. به گزارش ایسنا، رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد از همکاری بنیاد نخبگان استان فارس برای برگزاری این طرح قدردانی کرد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
ایسنا/خراسان جنوبی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر بالغ بر ۶۱۴ روستای بالای ۲۰ خانوار استان به اینترنت پرسرعت متصل شده‌اند که این امر رشد چهار برابری را نشان می‌دهد. مشیر الحق عابدی، دوشنبه شب ۱۴ بهمن، در نشست صمیمی نخبگان و فعالان حوزه فاوای استان با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: تعداد مشترکان اینترنت استان طی دو سال گذشته دو برابر شده است. به گزارش ایسنا، احمد خامسان، رئیس دانشگاه بیرجند نیز بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۱۲ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. وی ادامه داد: با توجه به فاصله شهرک IT با دانشگاه و بنیاد نخبگان بهتر است تجدید نظری در مکان آن صورت گیرد تا بنیاد نخبگان، دانشگاه و شرکت‌های فعال در این حوزه بتوانند در کنار یکدیگر قرار گیرند. رئیس دانشگاه بیرجند با اشاره به سرمایه گذاری این دانشگاه در حوزه IT، یادآور شد: توجه ویژه به بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات باعث تثبیت اشتغال در استان خواهد شد.
مهرمهر3 ماه قبل
وی از افزایش دو برابری مشترکان اینترنت استان طی دو سال گذشته خبر داد و گفت: این اقدامات نتایج تلاش در حوزه ارتباطات و همچنین پیگیری مجدانه استاندار خراسان جنوبی بوده است. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: در مجموع از ابتدای دولت تاکنون بالغ بر ۲۹۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی و دولتی در حوزه توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هزینه شده است. رئیس دانشگاه بیرجند نیز در این جلسه این دانشگاه را دانشگاه معین و مادر استان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر بیش از ۱۲ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. خامسان بیان کرد: با زیرساخت‌های ایجاد شده در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان این دانشگاه سرمایه گذاری زیادی در بخش آی تی انجام داده است. وی بر لزوم توجه ویژه به بخش فناوری اطلاعات تأکید کرد و گفت: توجه ویژه به این بخش سبب تثبیت اشتغال در استان و به خصوص مناطق مرزی خواهد شد.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
در این شرایط نمی‌توان انتظار داشت که دانشجویان افغانستانی دیده شوند. به طور کلی دانشجویان افغانستانی دیده نمی‌شوند و یکی از اهداف ما برای حضور در نمایشگاه هفته پژوهش همین موضوع بوده است. در ادامه محبوبه احمدی، مدیر روابط بنیاد حمایت از محصلین افغانستانی گفت: جامعه هدف ما در این بنیاد، دانشجویان هستند. یکی از مشکلات دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، شهریه است زیرا امکان تحصیل در دانشگاه‌های روزانه برای دانشجویان افغانستانی وجود ندارد. ثبت اختراع برای دانشجویان افغانستانی بسیار تبعیض‌آمیز استدر بخش دیگری از این گفت‌وگو حامد خلیلی، مسئول کمیسیون علمی و تخصصی اتحادیه اسلامی دانشگاهیان افغانستان خاطرنشان کرد: ثبت اختراع برای دانشجویان افغانستانی و مهاجر نسبت به دانشجویان ایرانی بسیار تبعیض‌آمیز است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
ایسنا/خراسان شمالی معاون هماهنگی توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی بر تقویت هویت ملی و آرمانخواهی در جامعه نخبگان استان تاکید کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، وی گفت: افرادی که در حوزه سیاست گذاری کار می‌کنند باید شرایطی برای تعامل دو جانبه بین نخبگان و نظام مدیریتی جامعه ایجاد کنند. بیگ زاده با بیان اینکه سیاست استان حمایت از نخبگان است، تصریح کرد: در خراسان شمالی جلسات مشترکی بین حوزه دانشگاه و مدیران اجرایی برگزار می‌شوند و از نخبگان خواسته می‌شود در زمینه‌های مختلف ایده‌های اجرایی برای حل مشکلات ارائه کنند. وی افزود: بستری فراهم شود که نخبگان به خارج از مرز ایران نروند و هویت ملی و آرمانخواهی در نخبگان تقویت شود چرا که یکی از برنامه‌های دشمنان این مرز و بوم آرمان زدایی در جامعه نخبگان است. بیگ زاده تاکید کرد: نخبگان نباید تنها در فضای تخصصی علمی خود غرق شوند بلکه باید همچنین به مباحث و مشکلات اجتماعی و فرهنگی توجه کنند و از قابلیت‌های علمی و تخصصی خود برای توسعه و خدمت به استان استفاده کنند.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم ازساوجبلاغ، سورنا ستاری در مراسم بهره برداری از عناصر کمیاب خاکی و استراتژیک که پیش از ظهر امروز در ساوجبلاغ برگزار شد، اظهار داشت: تکنولوژی خریدنی نیست و باید آن را حتی با آموزش آموخت. وی افزود: حتی قراردادهایی که در مورد خرید تکنولوژی منعقد می‌شود قراردادهایی هستند که دستاوردی در این زمینه به همراه ندارد. معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه در پژوهش باید محصول حاصله تولیدی ناشی از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی باشد، بیان کرد: دولت هرچقدر در پژوهش هزینه کند محصولی از آن خارج نمی‌شود و محصول تجاری تنها حاصل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است. ستاری با بیان اینکه عناصر خاکی ‌دارای ارزش افزوده بالایی است، گفت‌: این دستاوردها که دارای ارزش افزوده بالایی است دستاورد دانش است و عناصر نادر خاکی در بدترین حالت ممکن کیلویی ۶۰ دلار قیمت دارد و این در حالی است که سنگ آهن تنی ۶۰ دلار به فروش می‌رسد. معاون فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه باید بفهمیم که کشور با خام فروشی قابل اداره کردن نیست‌، ادامه داد: ‌ایران باید با این ظرفیت نیروی انسانی متخصص ‌به سمت تولید کالاهای دارای ارزش افزوده بالا برود.
مهرمهر3 ماه قبل
نخبگان شاهد و ایثارگر امروز به رشد علمی و توانمندی دست یافته‌اندمدیرکل مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم گفت: نخبگان شاهد و ایثارگر امروز به رشد علمی و توانمندی دست یافته‌اند. عادل مهری افزود: استفاده از ظرفیت نخبگان شاهد و ایثارگر در حوزه‌های اجرایی توجه بیشتر مسؤولان را می‌طلبد و این مساله می‌بایست در استان‌ها نیز مورد تأکید و توجه قرار گیرد. وی اضافه کرد: امروز پیشرفت علمی نخبگان شاهد و ایثارگر مایه مباهات است، وارثان و یادگاران ایثارگر متعهدانه و دلسوزانه در خدمت نظام اسلامی هستند و مفتخریم خدمت گزار این قشر ارزشمند هستیم. دومین همایش نخبگان شاهد و ایثارگر استان قم با حضور مدیرکل مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، معاون توسعه استانداری قم، مدیرکل بنیاد نخبگان استان، تشکلهای ایثارگری و نخبگان شاهد و ایثارگر و با تجلیل از ۳۲ نخبه حوزوی و دانشگاهی صورت گرفت. اولین همایش نخبگان شاهد و ایثارگر آبان ماه امسال در قم برگزار شد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
ایسنا/خراسان جنوبی معاون امور اقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی گفت: بخش‌هایی که در نقشه راه گیاهان دارویی دیده شده باید برای سازمان جهاد کشاورزی و سایر نهادهای مرتبط تکلیف شود تا بتوانیم به عملکرد و اجرای مطلوب برسیم. وی ادامه داد: نقشه راه گیاهان دارویی در استان باید قابلیت اجرایی داشته و چشم‌انداز آن براساس موازین علمی ترسیم شود. سعید احمدی زاده، رییس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: در راستای این نقشه راه، حدود ۱۵ میلیارد تومان پروژه در حوزه گیاهان دارویی تعریف شد که به تهران ارسال شد. رییس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی ادامه داد: اگر اعتبارات تحقق پیدا کند، گیاهان دارویی استان در سطح بین المللی معرفی خواهد شد و فروش افزایش خواهد یافت. در این جلسه نقشه گیاهان دارویی استان با حضور مدیران و کارشناسان امر بررسی شد تا راهکارهای اجرایی مشخص شود.
ایسناایسنا3 ماه قبل
خراسان جنوبی دارای تنوع گیاهان دارویی بسیار بالایی است و پتانسیل اقتصادی شایان توجهی در این بخش وجود دارد. بر این اساس محققان دانشگاه بیرجند بر اساس برنامه ستاد گیاهان دارویی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری اقدام به تهیه نقشه گیاهان دارویی این استان کرده‌اند. از این رو نقشه راه گیاهان دارویی و طب سنتی می‌تواند به عنوان نقشه فنی و اجرایی تحقق اهداف سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی در استان خراسان جنوبی تلقی شود. محمدحسین امینی فرد، مجری طرح نقشه گیاهان دارویی استان و عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند، یکشنبه شب ۶ بهمن، در جلسه بررسی نقشه گیاهان دارویی استان، اظهار کرد: خراسان جنوبی شرقی‌ترین استان و سومین استان پهناور ایران بوده که اقلیم خشک و بیابانی دارد. مجری طرح نقشه گیاهان دارویی استان با اشاره به ضعف‌های اساسی برای کاشت و فرآوری گیاهان دارویی در استان، افزود: در این حوزه طبق بررسی‌های علمی که انجام گرفته، با متوسط عملکرد ایده‌آل خود فاصله داریم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
با توجه به اینکه شرکت معادن و فلزات کاملا خصوصی است و به دلیل تحریف‌هاو دخالت‌هایی که صورت گرفته، به این شرکت‌ خصولتی هم گفته می‌شود. وی در پایان گفت: با توجه به اینکه دو شرکت صبانور و هلدینگ معادن و فلزات بورسی هستند به محض فراهم شدن شرایط، شرکت توسعه معادن زرین صبا هم بورسی خواهد شد. وی در ادامه گفت: در کنار شرکت زرین صبا، تیمی از اساتید برتر دانشگاه‌ها وجود دارد و عملا به ارتباط صنعت و دانشگاه کمک می‌کند تا عملیاتی شود. وی در پایان گفت: باید بگویم شمش سربی که در گروه زرین تولید می‌شود در خاورمیانه نمونه است و با استانداردهای جهانی کاملا مطابقت دارد. تاج الدین بیان کرد: ایران در صنعت سرب و روی بعد از چین، قزاقستان و هند رتبه چهارم آسیا را دارد.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، دبیر پنجمین دوره مسابقات ملی دانشجویی مکانیک سیالات ظهر یکشنبه در نشستی خبری، گفت: این مسابقات امسال در روزهای ۱۴ و ۱۵ اسفندماه در دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز برگزار می‌شود. محراب امیری با بیان اینکه فراخوان این دوره از مسابقات در شهریورماه سال جاری اعلام شد، افزود: آغاز این مسابقات از دانشگاه صنعتی اصفهان زده و اولین دوره مسابقات در سال ۹۴ در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد. دبیر پنجمین دوره مسابقات ملی دانشجویی مکانیک سیالات با اشاره به اینکه دوره‌های مختلف در دانشگاه اصفهان، دانشگاه باهنر کرمان، دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، ادامه داد: محورهای مسابقات آزمایشگاه مجازی، پروژه عملی، ایده شو و نماهنگ است. امیری با یادآوری این مطلب که این مسابقات امسال در روزهای ۱۴ و ۱۵ اسفندماه دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز برگزار می‌شود، یادآور شد: آخرین مهلت ارسال آثار ۳۰ بهمن ماه سال جاری است. دبیر پنجمین دوره مسابقات ملی دانشجویی مکانیک سیالات از تلاش برای برگزاری مسابقات سیالات در دبیرستان‌ها هم خبر داد.
ایسناایسنا4 ماه قبل
ایشان همواره از دکتر مگردیچ تومانیان حمایت می‌کند. در ادامه مراسم، دکتر منصور واعظ‌پور، رئیس انجمن ریاضی ایران درباره دکتر تومانیان گفت: دکتر تومانیان از افراد بسیار موثر انجمن ریاضی ایران هستند. انجمن ریاضی ایران، اولین انجمن علمی ثبت‌شده کشور است. این مطالب را برای تعریف از انجمن ریاضی نگفتم بلکه برای این گفتم که بدانید دکتر تومانیان چه فرد موثری در این انجمن بوده است. وی همچنین دو دوره ریاست انجمن ریاضی را بر عهده داشت. فکر می‌کنم روح تمام این دانشمندان ارمنی‌ ایرانی‌ که دکتر تومانیان از آنها یاد کردند، در این جا حضور دارد.
ایسناایسنا4 ماه قبل
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد ۱۶ نفر از نخبگان شاهد و ایثارگر استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه‌های مختلف روز دوشنبه، ۳۰ دی ماه با حضور مسئولان کشوری و استانی طی همایشی تجلیل شدند. نماینده ولی در استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تا می‌توانید قدرتمند شوید، پیشرفت کنید، بالاترین قدرت و زیربنایی‌ترین پیشرفت‌ها در ابعاد مختلف قدرت علمی است. اگر در کنار رشد علمی، رشد اخلاقی شکل نگرفت آن علمی که باید مهد خدمت و پیشرفت بشر شود، به انسان خیانت می‌کند. وی بیان کرد: بنیاد شهید استان تفاهم نامه با بنیاد نخبگان استان دارد و همکاری‌های مطلوب با هم داریم که امیدواریم این تفاهم نامه خروجی خوبی داشته باشد. به گزارش ایسنا، حمدالله اکوانی، رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: ما در بنیاد نخبگان به طور کامل خدمت جامع شاهد و ایثارگر هستیم.
کرد آنلاینکرد آنلاین4 ماه قبل
عصر کرد - سنندج - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: رعایت قوانین و مقررات حوزه‌های کارگری به ویژه در حوزه قانون کار از ضرورت‌های یک جامعه موفق در حوزه کارآفرینی است. برهان صلواتی عصر دوشنبه در شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت کار در کردستان اظهار داشت: رعایت قوانین و مقررات حوزه‌های کارگری و کارفرمایی بویژه مفاد قانون کار در زمینه مناقصات به منظور رعایت حقوق جامعه کارگری تحت پوشش شرکت‌های پیمانکاری امری ضروری است. صلواتی در این نشست همچنین بر ضرورت اجرای دستور مقام عالی وزارت کار در راستای کمک به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد. رادپور یادآور شد: نخبگان می‌توانند با معرفی از سوی بنیاد نخبگان و نهاد ریاست جمهوری، از طریق بانک رفاه کارگران تسهیلات مناسب نیاز خود را دریافت کنند. برچسب‌هابانک رفاه کارگران کردستان کارگر وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی حقوقی و قضایی
ایسناایسنا4 ماه قبل
ایسنا/کردستان در راستای اجرای طرح دیدار با مفاخر، جهاددانشگاهی استان کردستان از پیشکسوت و نخبه گیاه شناسی در کردستان تجلیل به عمل آورد. این بار مخاطب جهاددانشگاهی مهندس «حسین معروفی» است که در سال ۱۳۳۷ در روستایی در اطراف شهرستان بوکان متولد شد که تحصیلات خود را در دانشگاه تبریز و بر اساس علاقه در رشته گیاه شناسی ادامه داد. وی پس از اتمام دوران تحصیلات، به استخدام مرکز تحقیقات جهادکشاورزی استان کردستان درآمد و در شهر سنندج مشغول به فعالیت شد. معروفی در اوایل استخدامی در بخش جنگل داری مشغول به فعالیت شد و این مهم را تا چند سال ادامه داد و در نهایت تصمیم گرفت تا به دنبال علاقه خود که گیاه شناسی است برود. گفتنی است: در این دیدار که با نام تجلیل از مفاخر استان کردستان مطرح است رئیس و جمعی از کارکنان جهاددانشگاهی به همراه چند تن از بنیاد نخبگان استان کردستان حضور داشتند و حسین معروفی را مورد تجلیل قرار دادند.
کرد آنلاینکرد آنلاین4 ماه قبل
به همت جهاددانشگاهی استان انجام شد؛ عصر کرد - ایسنا/کردستان در راستای اجرای طرح دیدار با مفاخر، جهاددانشگاهی استان کردستان از پیشکسوت و نخبه گیاه شناسی در کردستان تجلیل به عمل آورد. این بار مخاطب جهاددانشگاهی مهندس «حسین معروفی» است که در سال ۱۳۳۷ در روستایی در اطراف شهرستان بوکان متولد شد که تحصیلات خود را در دانشگاه تبریز و بر اساس علاقه در رشته گیاه شناسی ادامه داد. وی پس از اتمام دوران تحصیلات، به استخدام مرکز تحقیقات جهادکشاورزی استان کردستان درآمد و در شهر سنندج مشغول به فعالیت شد. معروفی در اوایل استخدامی در بخش جنگل داری مشغول به فعالیت شد و این مهم را تا چند سال ادامه داد و در نهایت تصمیم گرفت تا به دنبال علاقه خود که گیاه شناسی است برود. گفتنی است: در این دیدار که با نام تجلیل از مفاخر استان کردستان مطرح است رئیس و جمعی از کارکنان جهاددانشگاهی به همراه چند تن از بنیاد نخبگان استان کردستان حضور داشتند و حسین معروفی را مورد تجلیل قرار دادند.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، چندی پیش بود که آسمان سیستان و بلوچستان آبستن حوادثی از جنس سیل شد و صدها روستا را محاصره کرد. نخبگان پای کار آمدندرئیس بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات ایشان بر کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان، بنیاد ملی نخبگان کشور در راستای برگزاری اردوی جهادی ملی ویژه نخبگان اقداماتی انجام داده است. وجود ۱۵ هزار نخبه در استانرئیس بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی از وجود ۱۵ هزار نخبه در سطح استان خبر داد و گفت: همچنین چهار هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان تحت پوشش بنیاد است. رئیس بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی از شرکت پنج نفر از خراسان جنوبی در این اردو خبر داد و افزود: علی رغم وجود مشکلات موجود در مناطق سیل زده، استقبال زیادی از سوی نخبگان شده اما در فاز اول افراد محدودی اعزام می‌شوند. احمدی زاده افزود: تمام استان‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند که بعد از احصاء نیازها، گروه‌هایی برای کمک به سیل زدگان اعزام کنند.
ایلناایلنا4 ماه قبل
در اولین جشنواره آثار برتر دانشجویی در حوزه فقر، ۶۵ پایان‌نامه انتخاب شد که از این تعداد، ۲۵ پایان‌نامه متعلق به دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) بوده است. در این همایش از میان ۳۰۰ پایان‌نامه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای حوزه فقر در سه زمینه اقتصاد، حقوق و جامعه شناسی، ۶۵ پایان‌نامه انتخاب شد که از این تعداد، ۲۵ پایان‌نامه متعلق به دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) بوده است. همچنین در مرحله نهایی ۲۳ عنوان پایان‌نامه موفق به کسب حدنصاب‌های پایان نامه‌ها برتر شدند که از میان آن‌ها نیز ۱۲ پایان‌نامه متعلق به دانش آموختگان دانشگاه الزهرا (س) است. در مرحله نهایی نفرات اول و دوم این جشنواره خانم‌ها میترا باباپور و فاطمه یوسفوند هر دو از دانشگاه الزهرا و نفر سوم از دانشگاه صنعتی شریف انتخاب شدند. در پایان نیز از نفرات برتر تقدیر شد و پذیرش در بنیاد نخبگان کشور و اعطای بورس تحصیلی از جمله پاداش‌های اعطا شده به نفرات برتر این همایش است.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 ماه قبل
پیام مازند - ساری - مدیر مجمع عالی نخبگان مازندران گفت که این استان بر اساس آمارهای موجود ۲ برابر میانگین کشوری نخبه دارد که بسیاری از آنها در چند زمینه علمی نخبه هستند. دکتر یوسفعلی جوانی قادیکلایی شامگاه چهارشنبه در نخستین همایش مجمع عالی نخبگان منطقه مرکز مازندران در ساری افزود: بیشترین تعداد نخبگان مازندران هم از دو منطقه ساری و بابل هستند. جوانی قادیکلایی وظیفه مدیران و جامعه را شناسایی و بهره مندی از استعدادهای نخبگان برای حل مشکلات دانست و تاکید کرد که مجمع نخبگان مازندران هم با همین هدف تشکیل شده و فعالیت دارد. بر اساس گزارش رسمی بنیاد نخبگان مازندران که شهریور ماه امسال منتشر شد، این استان با داشتن ۱۵۰ نخبه نوپدید، بالاترین آمار را پس از استان تهران در اختیار دارد. بر اساس این گزارش، مازندران همچنین دارای حدود ۱۵ نفر نخبه نورس است.
مهرمهر4 ماه قبل
مهدی عبدالمالکی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: آئین گرامیداشت چهره ماندگار جهان اسلام عالم فرزانه آیت الله سیدمرتضی نجومی ۲۶ دی ماه در کرمانشاه برگزار می‌شود. وی افزود: این برنامه در راستای سلسله برنامه‌هایی است که برای معرفی و گرامیداشت داشته‌ها و سرمایه‌های انسانی کرمانشاه توسط سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه برگزار می‌شود. عبدالمالکی برگزاری آئین تجلیل از عالم فرزانه مرحوم آیت الله نجومی را هفتمین برنامه گرامیداشت مفاخر شهر کرمانشاه عنوان کرد و گفت: این برنامه در ۲۶ دیماه سال جاری ساعت ۱۵ عصر در تالار انتظار برگزار می‌شود. عبدالمالکی گفت: همچنین در این مراسم قرار است ارج نامه ملی نخبگان که از بالاترین درجات علمی بنیاد نخبگان محسوب می‌شود، تقدیم خانواده آیت الله نجومی شود. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی اذعان داشت: اعطا نشان ویژه شهروندی کرمانشاه نیز توسط شهردار کرمانشاه به خانواده آیت الله نجوی از دیگر برنامه‌های در این مراسم است.
ایسناایسنا4 ماه قبل
ایسنا/کرمانشاه آیین گرامیداشت چهره ماندگار جهان اسلام، آیت الله سید مرتضی نجومی با حضور معاون قوه قضاییه، ۲۶ دی ماه در کرمانشاه برگزار می‌شود. وی افزود: در مراسم گرامیداشت این عالم فرزانه، معاون فرهنگی قوه قضاییه در خصوص وجه علمی و کمال و فضل آیت الله نجومی سخنرانی خواهد کرد. همچنین در خصوص وجه هنری آیت الله نجومی نیز رییس یا قائم مقام انجمن خوشنویسان ایران سخنرانی خواهد داشت. همچنین نمایشگاه مستند عکس آیت الله نجومی که توسط استاد پرویزی تهیه شده در حاشیه این مراسم به نمایش درخواهد آمد. این مسئول با اشاره به تهیه ارج نامه بنیاد نخبگان برای آیت الله نجومی گفت: این بالاترین درجه بنیاد نخبگان است که قرار است در این مراسم تقدیم خانواده آیت الله نجومی شود.
ایسناایسنا4 ماه قبل
ایسنا/خوزستان رئیس بنیاد نخبگان خوزستان با بیان اینکه امسال جایزه پروفسور ترسلی به ۶ دانشجو تعلق گرفت، گفت: هدف از اجرای این نوع طرح‌ها تشویق دانشجویان و حفظ و معرفی شخصیت‌های علمی استان به عنوان یک ارزش نمادین است. علی‌حسین صابری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: جایزه علمی پروفسور عباس ترسلی به عنوان یک نخبه در استان خوزستان به نام این پروفسور به صورت نمادین انجام شده است و حدود ۳ تا ۵ سال است که این جایزه به دانشجویان داده می‌شود. پروفسور ترسلی هر ساله به ۶ نفر از دانشجویان رشته شیمی در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری جایزه می‌دهد. در حال حاضر در استان فارس ۹ جایزه علمی هر ساله به دانشجویان اختصاص داده می‌شود. وی از سال ۱۳۴۸ به استخدام دانشگاه شهید چمران اهواز (جندی شاپور سابق) درآمد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین4 ماه قبل

به انتهای لیست رسیدید