اخبار محمد بن سلمان - آخرین و مهم ترین اخبار محمد بن سلمان از خبرگزاری‌های ایران | خبری

بن سلمان

برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
اعلامیه انتخاباتی حزب کارگر انگلیس که روز گذشته منتشر شد، برنامه این حزب برای توقف فروش سلاح به تل‌آویو و ریاض را در صورت به دست گرفتن زمام دولت تشریح می‌کند. خبرگزاری فارس: حزب کارگر انگلیس، روز پنجشنبه از اعلامیه انتخاباتی ۱۰۷ صفحه‌ای خود پرده‌برداری کرد، که در آن از اصول سیاست خارجی دولت بالقوه این کشور تحت نخست‌وزیری «جرمی کوربین» رهبر این حزب هم رونمایی شده است. حزب کارگر انگلیس همچنین وعده می‌دهد که در صورت به دست گرفتن زمام این کشور، دولت مستقل فلسطین را به رسمیت بشناسد: «حزب کارگر خود را متعهد به ایجاد صلحی جامع در خاورمیانه بر اساس راهکار دو دولتی می‌داند. دولت کارگر فورا کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت». در بخش دیگری از اعلامیه انتخاباتی حزب کارگر آمده است: «حزب محافظه‌کار در داشتن نقشی سازنده در حل مهم‌ترین بحران‌های بشری نظیر کشمیر، یمن و میانمار و تشدید تنش‌ها با ایران شکست خورده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حزب کارگر انگلیس، روز پنجشنبه از اعلامیه انتخاباتی ۱۰۷ صفحه‌ای خود پرده‌برداری کرد، که در آن از اصول سیاست خارجی دولت بالقوه این کشور تحت نخست‌وزیری «جرمی کوربین» رهبر این حزب هم رونمایی شده است. به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» در بیانیه حزب کارگر انگلیس آمده است: «فروش تسلیحات به عربستان سعودی به دلیل استفاده در [جنگ] یمن و همچنین [فروش] تسلیحات به اسرائیل به دلیل استفاده از آن برای نقض حقوق انسانی شهروندان فلسطینی فورا تعلیق می‌شود». حزب کارگر انگلیس همچنین وعده می‌دهد که در صورت به دست گرفتن زمام این کشور، دولت مستقل فلسطین را به رسمیت بشناسد: «حزب کارگر خود را متعهد به ایجاد صلحی جامع در خاورمیانه بر اساس راهکار دو دولتی می‌داند. دولت کارگر فورا کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت». در بخش دیگری از اعلامیه انتخاباتی حزب کارگر آمده است: «حزب محافظه‌کار در داشتن نقشی سازنده در حل مهم‌ترین بحران‌های بشری نظیر کشمیر، یمن و میانمار و تشدید تنش‌ها با ایران شکست خورده است.
فارسفارس10 ساعت قبل
اعلامیه انتخاباتی حزب کارگر انگلیس که روز گذشته منتشر شد، برنامه این حزب برای توقف فروش سلاح به تل‌آویو و ریاض را در صورت به دست گرفتن زمام دولت تشریح می‌کند. اعلامیه انتخاباتی حزب کارگر انگلیس| تعلیق فروش سلاح به تل‌آویو و ریاضبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، حزب کارگر انگلیس، روز پنجشنبه از اعلامیه انتخاباتی ۱۰۷ صفحه‌ای خود پرده‌برداری کرد، که در آن از اصول سیاست خارجی دولت بالقوه این کشور تحت نخست‌وزیری «جرمی کوربین» رهبر این حزب هم رونمایی شده است. حزب کارگر انگلیس همچنین وعده می‌دهد که در صورت به دست گرفتن زمام این کشور، دولت مستقل فلسطین را به رسمیت بشناسد: «حزب کارگر خود را متعهد به ایجاد صلحی جامع در خاورمیانه بر اساس راهکار دو دولتی می‌داند. کوربین در توصیف این اعلامیه انتخاباتی می‌گوید «این ریشه‌ای‌ترین و بلندپروازانه‌ترین برنامه برای تبدیل کشور خود بعد از دهه‌ها» و فرصتی نایاب برای ایجاد «تغییر واقعی» در انگلیس است. در بخش دیگری از اعلامیه انتخاباتی حزب کارگر آمده است: «حزب محافظه‌کار در داشتن نقشی سازنده در حل مهم‌ترین بحران‌های بشری نظیر کشمیر، یمن و میانمار و تشدید تنش‌ها با ایران شکست خورده است.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از منابع خود خبر بازداشت عزت الشابندر سیاستمدار عراقی در امارات را تایید کرد. این منابع گفتند: دستگاه اطلاعاتی امارات الشابندر را در ابوظبی بازداشت و به هتلی در امارت دبی منتقل کرده است. این منابع گفتند: اقدام محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی در بازداشت الشابندر یادآور کاری است که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی با سعد حریری نخست وزیر لبنان کرد. واکنش تند عصائب اهل الحق به بازداشت الشابندررهبر جنبش عصائب اهل الحق عراق بازداشت الشابندر در امارات را نظیر بازداشت سعد حریری در لبنان دانست. شیخ قیس الخزعلی رهبر جنبش عصائب اهل الحق عراق در توییتی نوشت: محمد بن زاید، عزت الشابندر سیاستمدار عراقی را بازداشت کرده است.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
با حمایت روسیه از تلاش عربستان سعودی برای تثبیت قیمت‌های نفت، اوپک و متحدانش احتمالا در دیدار ماه آینده خود توافق کاهش تولید را تا اواسط سال ۲۰۲۰ تمدید خواهند کرد. توافق فعلی محدودیت عرضه نفت قرار است تا مارس سال ۲۰۲۰ ادامه پیدا کند. آمریتا سن، یکی از موسسان شرکت «انرژی اسپکتس» که به دقت سیاست‌های اوپک و عربستان سعودی را دنبال می‌کند، اظهار کرد: تمدید پیمان اوپک پلاس تا ژوئن ممکن است کافی نباشد. بازار منتظر کاهش بیشتر تولید و تمدید پیمان تا پایان سال ۲۰۲۰ است و در هر سناریوی دیگر بازار با فروش روبرو می‌شود. عربستان سعودی و سایر تولیدکنندگان منطقه خلیج فارس در اوپک پایبندی بالاتر از سهمیه تعیین شده به پیمان محدودیت عرضه داشته‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
پژوهش خبری صدا وسیما: روز سه شنبه چهاردهم آبان ماه توافق نامه‌ای میان نیروهای منصور هادی رئیس جمهور سابق و مستعفی یمن و نیروهای شورای انتقالی جنوب در پایتخت عربستان به امضا رسید؛ توافق بین دو طرفی که در ماه‌های اخیر درگیری‌های شدیدی در مناطق جنوبی یمن با یکدیگر داشتند. در مراسم امضای این توافقنامه که به «توافق ریاض» مشهور شده است، «محمد بن‌سلمان» ولیعهد عربستان، «محمد بن زاید آل نهیان» ولیعهد امارات، «عیدروس الزبیدی» رئیس شورای انتقالی جنوب و «عبدربه منصور هادی» نیز حضور داشتند. گروه‌های جنوبی یمن هم ضمن اعلام مخالفت با این توافق، آن را شامل بندهای غیرواقعی زیادی دانستند که پاداشی برای شورای انتقالی جنوب و مقدمه‌چینی عربستان و امارات برای تقسیم یمن است. گمانه ز نی‌های بسیاری درباره اهداف و انگیزه‌های عربستان و امارات از طرح ریزی توافق ریاض شده؛ همچنین تردیدهای فراوانی در خصوص پایداری این توافق نامه و احتمال موفقیت آن وجود دارد که در بخش نخست پژوهش حاضر مورد بررسی قرار گرفته‌اند. در قسمت دوم این پژوهش، تهدیدهای احتمالی که در صورت اجرایی شدن توافق ریاض متوجه جنبش انصارا … خواهد شد، و همچنین ادله کارشناسان و تحلیل گران در زمینه اجرایی شدن یا نشدن توافق نامه مذکور را از نظر خواهیم گذراند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
همزمان با اظهارات سلمان، شاه سعودی درباره «نجات یمن»، سازمان ملل روز چهارشنبه مصادف با روز جهانی کودک اعلام کرد که بیش از ۵۰ درصد کشته‌های جنگ یمن، زنان و کودکان هستند. اظهارات تکراری با پافشاری بر اشتباهات گذشته و انداختن توپ اشتباهات در زمین دیگران، رویه معمول حاکمان سعودی است اما چند نکته درباره سخنان شاه سعودی نباید از نظر دور بماند:۱- تناقض گویی و فراموشی شاه سعودی هرچند عادی شده باشد اما تبعات خاص خود را دارد. از این گذشته هذیان گویی ناشی از آلزایمر و نسیان شاه سعودی امری پوشیده و پنهان نیست. به این مشکل شاه سعودی باید گم کردن سطرها یا حتی جا انداختن بعضی صفحات را هم اضافه کرد که گاهی منشی نشسته در پشت سر ملک سلمان را مجبور به مداخله و تصحیح می‌کند. یکی از مشکلات شاه عربستان، خواندن اعداد است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
کاربری به نام «عبدالعزیز بن عبدالله السعد» با هشتگ ایران_تشتعل (ایران در حال سوختن است)، تصویری از بن سلمان منتشر کرد و همراه آن نوشت: جنگ با موفقیت [به داخل ایران] منتقل شد. جنگ با موفقیت [به داخل ایران] منتقل شد. کاربری به نام «القوة الضاربة» پا را فراتر از هموطنان سعودی خود گذاشت و خواستار تجزیه ایران نیز شد و نوشت: ایران از درون می‌سوزد. رسما جنگ به داخل ایران منتقل شد و داخل کشورهایی که دولت‌هایشان تابع ایران هستند. سعودی‌ها درحالی این‌چنین با صراحت از کشیدن جنگ به داخل ایران سخن می‌گویند که آشوب‌ها در سراسر ایران به شکل گسترده‌ای فروکش کرده و امنیت به مناطق دستخوش اغتشاش بازگشته است.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گزارش‌های ضد و نقیض منتشر شده از رسانه‌های عراقی حکایت از آن دارد که دولت امارات یکی از شخصیت‌های مهم سیاسی عراق را ربوده است. به گفته این منبع امنیتی عراقی، این شخصیت سیاسی عراق به دلیل مواضع سیاسی اخیرش بازداشت شده و بازداشت او بخشی از دخالت کشورهای عربی خلیج فارس در پرونده عراق است (جزئیات بیشتر). به رغم تکذیب اخبار ربوده شدن عزب شابندر، شبکه تلویزیونی العهد عراق به نقل از منابعی، گزارش داد که این شخصیت سیاسی عراقی در امارات ربوده شده است. بر اساس این گزارش، عزت شابندر اخیرا از اقدام دولت امارات در تسلیح برخی از عشایر عراق در غرب این کشور پرده برداشته بود. شیخ خزعلی در توییتی نوشت: «اقدام محمد بن زاید [ولی‌عهد ابوظبی] در بودن شخصیت سیاسی عراق عزت شابندر به ربودن حریری توسط محمد بن سلمان [ولی‌عهد سعودی] شباهت دارد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
به گزارش نامه نیوز به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، بایدن روز پنجشنبه در سخنانی، به شدت از ریاض انتقاد کرد و به این کشور هشدار داد. وی در پاسخ به این سوال که آمریکا چگونه باید با عربستان درباره مسئله جنگ یمن و خاشقچی رفتار کند، گفت: باید کمک‌های نظامی به عربستان را متوقف و این کشور را در سطح بین المللی مطرود و منزوی کرد. اسناد و شواهد منتشره حاکی از آن است که خاشقچی به دستور شخص محمدبن سلمان ولیعهد سعودی کشته شده است. نامزد احتمالی دموکرات‌ها برای انتخابات آتی آمریکا ادامه داد که او همه کمک‌های آمریکا به عربستان و کالاهایی که به آنها می‌فروشد را متوقف می‌کند. بایدن ضمن اینکه سعودی‌ها را به «کشتن کودکان و بی گناهان» متهم کرد، افزود: دولت سعودی «از ارزش و شان اجتماعی بسیار پایینی برخوردار است».
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، حزب کارگر انگلیس، روز پنجشنبه از اعلامیه انتخاباتی ۱۰۷ صفحه‌ای خود رونمایی کرد، که در آن از اصول سیاست خارجی دولت بالقوه تحت رهبری «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر هم پرده‌برداری شده است. رهبر حزب کارگر درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفت: «[بوریس] جانسون [نخست‌وزیر انگلیس] برگزیت را دزدید. او می‌خواهد خدمات ملی سلامت انگلیس را به حراج بگذارد. در اعلامیه انتخاباتی حزب کارگر آمده است: «حزب محافظه‌کار در داشتن نقشی سازنده در حل مهم‌ترین بحران‌های بشری نظیر کشمیر، یمن و میانمار و تشدید تنش‌ها با ایران شکست خورده است. این اعلامیه می‌افزاید: ‌ «حزب کارگر خود را متعهد به ایجاد صلحی جامع در خاورمیانه بر اساس راه‌کار دو کشوری می‌داند.
فارسفارس1 روز قبل
حزب کارگر انگلیس در اعلامیه انتخاباتی خود اعلام کرد این حزب درصورت پیروزی در انتخابات و تشکیل دولت، بلافاصله کشور فلسطین را به رسمیت می‌شناسد. به گزارش گروه مانیتورینگ گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، حزب کارگر انگلیس، روز پنجشنبه از اعلامیه انتخاباتی ۱۰۷ صفحه‌ای خود رونمایی کرد، که در آن از اصول سیاست خارجی دولت بالقوه تحت رهبری «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر هم پرده‌برداری شده است. در اعلامیه انتخاباتی حزب کارگر آمده است: «حزب محافظه‌کار در داشتن نقشی سازنده در حل مهم‌ترین بحران‌های بشری نظیر کشمیر، یمن و میانمار و تشدید تنش‌ها با ایران شکست خورده است. این اعلامیه می‌افزاید: ‌ «حزب کارگر خود را متعهد به ایجاد صلحی جامع در خاورمیانه بر اساس راه‌کار دو کشوری می‌داند. دولت کارگر فورا کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت».
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عباس دشتی ظهر پنجشنبه در جمع کارکنان و دانشجویان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: شاهزاده سعودی سال گذشته به صورت آشکار اعلام کرد که به دنبال کشاندن ناامنی به داخل مرزهای ایران هستیم. وی با اشاره به اینکه این گفته ولیعهد عربستان آشکارا اعلام جنگ علیه ملت و نظام ایران بود اضافه کرد: در اغتشاشات اخیر سخنان محمد بن سلمان هویدا شد و عناصر خودفروخته با ورود به میان جمعیت مردم به دنبال ایجاد ناامنی و ایجاد بستر مناسب برای فتنه‌های بسیار بزرگ‌تر از فتنه ۸۸ بودند. دشتی با اشاره به اینکه اولین برنامه دشمنان نظام، بزرگنمایی و انتشار دروغ و شایعه علیه ایران اسلامی است افزود: رسانه‌های بیگانه بخش زیادی از برنامه‌های خود را درباره و بهتر بگوییم علیه ایران تهیه و پخش می‌کنند که این نشان می‌دهد دستگاه استکباری به دنبال راهی مؤثر برای تضعیف این نظام است. وی گفت: با این وجود باز هم مدیریت و درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای راه بر توطئه گران بسته شد و ایشان با بیانات شیوا و منطقی خود عملا کشور را دوباره به آرامش رساندند که باید گفت وجود معظم له نه‌تنها برای نظام اسلامی ضروری بلکه حیاتی است. مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر خاطرنشان کرد: امیدواریم که دولت‌مردان در اجرای چنین برنامه‌هایی همیشه جوانب کار را بسنجند و مردم و ملت را نامحرم ندادند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/بوشهر مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: ملت بصیر ایران با وجود اینکه خبر گرانی بنزین شوک بزرگی بر آنان وارد کرد، باز هم بینش سیاسی و ملی خود را از دست ندادند و خود را از صفوف هنجارشکنان جدا کردند. وی بیان کرد: در اغتشاشات روزهای گذشته سخنان محمد بن سلمان هویدا شد و عناصر خودفروخته با ورود به میان جمعیت مردم به دنبال ایجاد ناامنی و ایجاد بستر مناسب برای فتنه‌های بسیار بزرگ‌تر از فتنه ۸۸ بودند. این مسئول تصریح کرد: خوشبختانه ملت بصیر ایران با وجود اینکه خبر گرانی بنزین شوک بزرگی بر آنان وارد کرد، باز هم بینش سیاسی و ملی خود را از دست ندادند و خود را از صفوف هنجارشکنان جدا کردند. حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عباس دشتی خاطرنشان کرد: امیدواریم که دولتمردان در اجرای چنین برنامه‌هایی همیشه جوانب کار را بسنجند و مردم و ملت را نامحرم ندانند. انتهای پیام
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عباس دشتی صبح امروز در جمع کارکنان و دانشجویان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید برلزوم هوشیاری و بصیرت دانشجویان نسبت به ترفندهای دشمنان اظهار داشت: هوشیاری و بصیرت دانشگاهیان نسبت به مسائل با اغتشاشات اخیر در کشور لازم و ضروری است. وی با اشاره به همبستگی سران کشورها مرتجع منطقه با آشوبگران افزود: همانگونه که سال گذشته شاهزاده سعودی به صورت آشکار اعلام کرد که به دنبال کشاندن ناامنی به داخل مرزهای ایران هستیم که این گفته ولیعهد عربستان آشکارا اعلام جنگ علیه ملت و نظام ایران بود. وی با بیان اینکه مردم انقلابی و با بصیر با اعلام انزجار از آشوبگران، صف خود را جدا کردند تصریح کرد: خوشبختانه ملت بصیر ایران باوجوداینکه خبر تغییر نرخ بنزین بر آنان شوک بزرگی وارد کرد، باز هم بینش سیاسی خود را از دست ندادند و صف خود را از هنجارشکنان جدا کردند. حجت‌الاسلام‌والمسلمین دشتی با اشاره به اینکه نخستین برنامه دشمنان نظام، بزرگ‌نمایی و انتشار دروغ و شایعه علیه ایران اسلامی است افزود: رسانه‌های بیگانه بخش زیادی از برنامه‌های خود را علیه ایران تهیه و پخش می‌کنند که این نشان می‌دهد رسانه‌های استکباری به دنبال راهی مؤثر برای تضعیف این نظام هستند. انتهای پیام/۱۹۰/ش
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- اقدامات عربستان سعودی در سرکوب مخالفان و منتقدان در حالی صورت می‌گیرد که هر روز گزارش‌های جدیدی از ابعاد گسترده خشونت آل سعود را برملا می‌کنند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، بسمه بنت سعود به اتهام تلاش برای فرار از عربستان سعودی بازداشت شده و از زمان بازداشت تاکنون اطلاعی از وی در دست نبوده است. بیشتر بخوانید: «لئوناردو بن»، وکیل بسمه، می‌گوید او که برای درمان دخترش قصد سفر به سوئیس را داشت، اما مقامات عربستان سعودی از سفر او جلوگیری کردند. این گزارش‌ها تنها گوشه‌ای از اقدامات عربستان سعودی در سرکوب مخالفان و منتقدان است که نمونه‌های بسیاری از این سرکوب‌ها طی سال‌های اخیر و به خصوص بعد از روی کار آمدن «محمد بن سلمان» در سال ۲۰۱۷ مشاهده شده است. ماه نوامبر یک گروه حقوق بشری با اشاره به این وعده‌های محمد بن سلمان، گزارش داد: محمد بن سلمان، چشم‌انداز اصلاح امور را از زمان روی کار آمدن در عربستان سعودی مطرح کرد، اما روی کار آمدن وی با «عمیق‌تر شدن سرکوب‌ها و رفتار‌های نقض کننده» همراه شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین؛ اندیشمندان مغرب زمین، فضای دموکراسی سازی را دارای دو بعد می‌دانند. «موازنه قوای نظامی» در دموکراسی سازی‌های مغرب زمین جایگاهی ندارد چرا که مسیری را که آنها برای حرکت به سمت دموکراسی طی کرده‌اند متفاوت از مسیر دموکراسی سازی در غرب آسیا است. کودتای نوژه در تیر ماه ۱۳۵۹ نشان داد که او به درستی «بعد سوم فضای دموکراسی سازی» را تشخیص داده بوده است. یکی از معترضان در رابطه با اعتراض اش می‌گوید: «دولت کنونی عراق، دولت احزاب و شبه نظامیان است». دولت عربستان ادعا می‌کند که این کمک را برای بازسازی عراق به دولت عراق پرداخت کرده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین؛ «فارن پالسی» در این رابطه می‌نویسد: «دولت سعودی از فرصت پیش آمده بهره برده، و در تلاش است تا دولت عراق را که به زعم ریاض، طرفدار ایران است سرنگون کند. سعودی‌ها از شبکه‌های اجتماعی، برای افزایش ناآرامی‌های عراق بهره می‌برند، و کاربران حامی سعودی با هشتگ‌های «مردم عراق را نجات دهید» در پی افزایش تنش‌ها در داخل عراق هستند». آشوبگران عراق، این روزها از صدر با عنوان ناسیونالیست پرچمدارمبارزه با مفاسد مالی یاد می‌کنند. دولت عربستان ادعا می‌کند که این کمک را برای بازسازی عراق به دولت عراق پرداخت کرده است. به نظر نمی‌رسد که رقم ۱۰ میلیون دلار مبلغی باشد که به کار بازسازی عراق بیاید.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «فارن پالسی» در این رابطه می‌نویسد: «دولت سعودی از فرصت پیش آمده بهره برده، و در تلاش است تا دولت عراق را که به زعم ریاض، طرفدار ایران است سرنگون کند. او پیشتر به مناسبتی اظهار کرده بود که آرزوی «دموکراسی اسلامی» را دارد. لازم به ذکر است که یکی از لوازم دموکراسی «شفافیت (Transparency)» به طور اعم و «شفافیت مالی» به طور اخص است. خوب است برای برداشتن نخستین گام دموکراسی، که او نیز آرزویش را دارد، پاسخگو باشد که پاسخگویی (Accountability) نیز از دیگر لوازم دموکراسی است. دولت عربستان ادعا می‌کند که این کمک را برای بازسازی عراق به دولت عراق پرداخت کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
آخر هفته گذشته، عربستان سعودی سرانجام فهرست شرایط عرضه اولیه آرامکو را اعلام کرد. اما قیمت و اندازه نهایی سهام آرامکو کمتر از آن چیزی بود که «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی مدت‌ها به آن امید بسته و منتظر آن بود. از طرفی سرمایه گذاران می‌خواهند سهام را با قیمتی جذاب خریداری کنند که به آنها فرصتی برای تحقق بخشیدن به دستاوردها می‌دهد. لذا با توجه به تمرکز روزافزون بر مبارزه با تغییرات آب و هوا و پذیرش سریع اتومبیل‌های برقی، این مساله می‌تواند بر فروش سهام آرامکو تاثیرگذار باشد. همین امر سبب شده تا عربستان سعودی در تهیه فهرست عرضه سهام آرامکو هرچند کوچک و ارزان‌تر عجله کند تا بتواند هزینه‌های مورد نظر را تامین کند.
الفالف2 روز قبل
مجتهد یک حساب کاربری ناشناس است که زمانی از آن به عنوان «ویکی لیکس عربستان» یاد می‌شد. فعالان سعودی می‌گویند حجم عملیات جاسوسی که در شکایات به آن اشاره شده جامعه سعودی را متعجب کرده است، به ویژه در شرایطی که قتل جمال قاشقجی، نارضای سعودی در سال گذشته، همگی را در حالت هوشیاری قرار داده است. وی ظاهرا گرداننده حساب «کشکول» در توییتر است، حسابی ناشناس که از منتقدان دولت عربستان محسوب می‌شود. وی که فعال امور بشردوستانه است، در مارچ ۲۰۱۸ در محل کار خود در دفتر هلال احمر عربستان بازداشت شد. گفته می‌شود وی گرداننده یک حساب کاربری توییتری منتقد دولت است که بیش از ۱۰۰ هزار دنبال کننده دارد.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
دادستان کل عربستان روز سه‌شنبه ۱۸ متهم را به بهانه مبارزه با فساد، به ۵۵ سال زندان و بیش از چهار میلیون ریال سعودی معادل یک میلیون دلار جریمه نقدی متهم کرد. «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی با دفاع از موج بازداشت مسؤولان کنونی و پیشین سعودی و آنچه مبارزه با فساد خوانده است، مدعی شد که وی تلاش می‌کند با این کار، اقتصاد کشورش را اصلاح کند. در همین ارتباط، «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان ۱۳ آبان ماه ۹۶ دستور تشکیل سازمان مبارزه با فساد به ریاست پسرش محمد را صادر کرد و بدنبال آن بود که ده‌ها نفر از شاهزادگان و مسئولان فعلی و پیشین سعودی بازداشت شدند. نوامبر ۲۰۱۷ (آبان ۹۶) حدود ۳۸۱ نفر در عربستان سعودی به اتهام فساد مالی و اختلاس بازداشت و بیشتر آنها در هتل «ریتزکارلتون» در ریاض زندانی شدند. در حال حاضر از این عده هنوز چند نفر در بازداشت به سر می‌برند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
اعتمادآنلاین| دو سال پیش وقتی موضوع عرضه سهام شرکت نفت دولتی آرامکوی عربستان که بزرگترین شرکت نفت جهان محسوب می‌شود، مطرح شد بسیاری از سرمایه گذاران خارجی مشتاق خرید سهم این شرکت سعودی بودند و کار به جایی کشید که ترامپ درصدد لابی کردن برای عرضه سهام آرامکو در آمریکا برآمد. ترامپ در نوامبر سال ۲۰۱۷ در توئیتر نوشت: ما اقدام عربستان در عرضه سهام آرامکو در بورس نیویورک را تحسین و از آن استقبال می‌کنیم. اما امروز و با قطعی شدن تصمیم سعودی‌ها برای عرضه سهام شرکت نفت خود و طی شدن روند این عرضه اولیه شاهد آن هستیم که نه تنها عرضه اولیه در بورس نیویورک اتفاق نمی‌افتد بلکه سهام آرامکو به سرمایه‌گذاران خارجی از آمریکا‌، کانادا، ‌اروپا و ژاپن نیز عرضه نخواهد شد. در عوض شرکت آرامکو در عرضه سهام خود می‌خواهد روی شهروندان سعودی خیلی ثروتمند که بسیاری از آنها از سوی خاندان سعودی مجبور هستند سهام آرامکو را بخرند، ‌ حساب کرده است، تا در واقع این عرضه اتفاق بیفتد. بانک‌های سعودی نیز در حال بازتر کردن قوانین ارائه تسهیلات در راستای فراهم کردن امکان خرید سهام آرامکو برای شهروندان سعودی هستند.
شاناشانا3 روز قبل
با هر مرحله نزدیک شدن به موعد عرضه اولیه آرامکو در تاریخ ۵ دسامبر (۱۴ آذرماه)، سعودی‌ها، به‌خصوص ولیعهد این کشور یک گام از اهداف و رویاهای خود برای فروش سهام آرامکو عقب‌نشینی می‌کنند. ۱٫۵ درصد آرامکو در تداولقرار است ۱٫۵ درصد از سهام آرامکو به‌عنوان عرضه اولیه در بورس داخلی عربستان با عنوان تداول به فروش رسد. از زمان اعلام برنامه فروش سهام آرامکو نزدیک به چهار سال می‌گذرد. در آن زمان بن‌سلمان میزان عرضه اولیه آرامکو را ۵ درصد و به ارزش ۱۰۰ میلیارد دلار اعلام کرده بود یعنی او ارزش آرامکو را ۲ هزار میلیارد دلار می‌دانست. ناصر، این روز را یک روز تاریخی برای تداول، آرامکو و خانواده سلطنتی دانست و گفت ما از عرضه سهام آرامکو بسیار هیجان‌زده هستیم.
ایسناایسنا3 روز قبل
سئول یک ناوشکن را به مکان توقیف کشتی کره جنوبی توسط انصارالله، فرستاد. وزیر دفاع کره جنوبی نیز در سفری رسمی عازم عربستان شد. وزارت دفاع کره جنوبی همچنین اعلام کرد: قرار است در جریان این سفر وزیر دفاع کره جنوبی با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی و مسئولان امنیتی و نظامی برجسته عربستان به بررسی راه‌های توسعه روابط دوجانبه در زمینه دفاعی بپردازد. این سفر که پنج روز به طول می‌انجامد به درخواست ریاض و در پاسخ به سفر ولیعهد عربستان به کره جنوبی در ماه ژوئن گذشته انجام می‌شود. عربستان شریک تجاری بزرگ کره جنوبی در خاورمیانه و منبع اول نفت خام برای سئول است.
فارسفارس3 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن گفت که صنعاء برای تحقق صلح در این کشور آماده است با کشورهای عضو ائتلاف عربی (عربستان و امارات) گفت‌وگو کند و حاضر به مذاکره با دولت «عبدربه منصور هادی» نیست. همچنین باید سازوکاری برای بازسازی کشور و رسیدن به یک یمن آزاد و مستقل دارای حاکمیت کامل اراضی تدوین شود. «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی نیز از این طرح استقبال کرد و «خالد بن سلمان» معاون وزیر دفاع عربستان سعودی نیز ۱۲ مهر از طرح صلح پیشنهادی شورای عالی سیاسی یمن استقبال کرد و گفت، ریاض به این طرح «مثبت» نگاه می‌کند و همانطور که «محمد بن سلمان» ولی‌عهد اعلام کرد، امیدوار است این طرح اجرایی شود. الحوثی اظهار داشت: صنعاء آماده نشستن با مقامات مسئول کشورهای عضو ائتلاف سعودی دور میز مذاکره و گفت‌وگوی جدی برای برقراری صلحی عادلانه است. اما برخی اروپایی‌ها و کشورهای دیگر، از طرح ابتکاری پیشنهادی رئیس شورای عالی سیاسی یمن استقبال کرده‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
شاهدخت منتقد سعودی پس از آنکه نتوانست مجوز خروج اضطراری از عربستان را برای درمان پزشکی دریافت کند، در انظار عمومی دیده نشده است و حالا نزدیکان او به دنبال پاسخ‌هایی سر دستگیری احتمالی‌اش هستند. اعتمادآنلاین| خبرگزاری دویچه وله مطلع شده، نگرانی‌هایی از مفقود شدن «بسمه» دختر سعود بن عبد العزیز آل سعود، شاهدخت برجسته و منتقد سعودی که مدافع حقوق بشر بوده است، وجود دارد و گفته می‌شود که او احتمالا در ریاض در حبس خانگی به سر می‌برد. بسمه دختر سعود مدت‌ها از اصلاحات قانون اساسی عربستان و مسائل حقوق بشری در عربستان و منطقه حمایت کرده است. مقامات سعودی به درخواست دویچه وله برای اظهار نظر در این زمینه پاسخ نگفته‌اند. منابع آگاه می‌گویند، مقامات سعودی از آن زمان تا کنون به درخواست آنان برای ارائه اطلاعاتی درباره این شاهدخت پاسخی نداده‌اند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سال‌هاست که استراتژیست‌های آمریکایی از تحمل هزینه راهبردهای نظامی برای اینکه دیگر کشورها و ملت‌ها را به تسلیم وادارند، می‌گذرد. در افغانستان و پس از سال‌ها اشغال وحشیانه این کشور و شریک نمودن کشورهای ناتو در اشغال و هزینه‌های آن، ناچار به اجرای نظریه خرید امنیت با کمک مالی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس شدند ولی این راهبرد حاصلی نداشت و ماه‌های گذشته شاهد مذاکرات آمریکا با طالبان برای خروج از افغانستان بودیم. اهرم اقتصادی در کنار نظام فاسد طائفه‌ای و مجموعه‌ای از چهره‌ها و احزاب فاسد و مزدور در لبنان آخرین ترفند و تیر ترکش آمریکا برای تحقق رویای نابودی مقاومت است که با موج سواری بر اعتراضات معیشتی و اقتصادی مردم کلید خورده است. حریری که یک بار استعفا داده و حاضر نشد به سیاست‌های اصلاح اقتصادی و مبارزه با فساد مهر تایید بزند در حاشیه رایزنی‌های فراکسیون‌های پارلمان مجددا فعال شده و با اینکه از سرنوشت شوم خاشقجی و کابوس دستگیری مجدد توسط محمد بن سلمان در رنج است، ولی ناچار است به بازی سیاسی مطلوب آمریکا و سعودی ادامه دهد. نویسنده: هادی محمدی کارشناس ارشد مسائل غرب ‌آسیاانتهای پیام/
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران3 روز قبل
امین ناصر، مدیرعامل آرامکو روز یکشنبه مرحله نهایی عرضه اولیه آرامکو را با حضور مدیران صدها صندوق سرمایه‌گذاری محلی در ریاض آغاز کرد. شکست دوم عرضه «آرامکو» با هر مرحله نزدیک شدن به موعد عرضه اولیه آرامکو در تاریخ ۵دسامبر (۱۴ آذرماه)، سعودی‌ها، به‌خصوص ولیعهد این کشور یک گام از اهداف و رویاهای خود برای فروش سهام آرامکو عقب‌نشینی می‌کند. ۵/ ۱ درصد آرامکو در تداولقرار است، ۵/ ۱ درصد از سهام آرامکو به‌عنوان عرضه اولیه در بورس داخلی عربستان با عنوان تداول به فروش رسد. در آن زمان بن‌سلمان میزان عرضه اولیه آرامکو را ۵ درصد و به ارزش ۱۰۰ میلیارد دلار اعلام کرده بود یعنی او ارزش آرامکو را ۲ هزار میلیارد دلار می‌دانست. بار IPO روی دوش داخلی‌هاناصر، این روز را یک روز تاریخی برای تداول، آرامکو و خانواده سلطنتی دانست و گفت ما از عرضه سهام آرامکو بسیار هیجان‌زده هستیم.

به انتهای لیست رسیدید