بهاء ابوالعطا

بهاء ابوالعطا

ایسناایسنا1 هفته قبل
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به انجام عملیات نظامی گسترده در نوار غزه تهدید کرد. ما در آستانه ترسیم نقشه‌های میدانی مرزهای اسرائیل براساس طرح دونالد ترامپ هستیم. همه چیز را فاش نمی‌کنم اما آماده عملیات کوبنده علیه غزه هستیم. نتانیاهو گفت: ما به حمایت آمریکا برای اجرای قانون اسرائیل در غور اردن و شمال بحرالمیت و تمامی شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری دست خواهیم یافت. وی گفت: اسرائیل برای اتمام ترسیم نقشه‌های میدانی تلاش می‌کند و هرگونه فعالیتش قبل از پایان مذاکرات طرح ترامپ را در معرض خطر قرار می‌دهد.
الفالف3 هفته قبل
جروزالم پست در نوامبر گذشته با استناد به منابع امنیتی آگاه در تل آویو گزارشی را با عنوان «خطرناک‌ترین شخصیت‌ها برای اسرائیل: نصرالله، سلیمانی و ابوالعطا» منتشر کرد. انتشار این گزارش به بعد از ترور ابوالعطا (ماه نوامبر- آبان ماه) و قبل از ترور ژنرال سلیمانی مربوط می‌شود. در این گزارش سه شخصیت مذکور خطرناک‌ترین افراد برای امنیت ملی اسرائیل شمرده می‌شوند که باید ترور شوند. سایت «واللا» هم در دوازدهم نوامبر ۲۰۱۹ در گزارشی مفصل به عملیات ترور ابوالعطا با حمله راکتی به منزل وی در محله الشجاعیه غزه پرداخت که در جریان آن ابوالعطا و همسرش به شهادت رسیدند. تاکنون گزارش‌های تایید نشده‌ای در خصوص پشتیبانی اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در اقدام تروریستی آمریکا که شهادت سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهان ایشان را به دنبال داشت منتشر شده است. توییت مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا دو روز بعد از شهادت سردار سلیمانی و قدردانی وی از رژیم صهیونیستی را می‌توان تایید تلویحی مشارکت رژیم صهیونیستی در این جنایتکارانه قلمداد کرد.
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
بالون‌های آتش زا تاکتیک میدانی و در سطح مردمی است که فلسطینیان آنرا به عنوان وسیله‌ای برای تلخ کردن کام زندگی شهرک نشینان اسرائیلی در اطراف نوار غزه اختراع کرده‌اند. بالون‌های آتش زا حاوی مواد منفجره آتش زایی است که هنگام منفجر شدن سرو صدا‌های شدیدی ایجاد می‌کنند که این موضوع باعث نگرانی سربازان رژیم اشغالگر اسرائیل و شهرک نشینان شده است. این بالون‌ها همچنین باعث آتش سوزی در محصولات کشاورزی اشغالگران در شهرک‌های اسرائیلی می‌شوند. کانال ۱۳ اسرائیل اعلام کرد: فرستادن و پرتاب بالون‌های آتش زا باعث شده است بخشی از ساکنان اطراف نوار غزه ترغیب شوند محل زندگی خود را در این منطقه ترک کنند. روشن است که کمیته عالی راهپیمایی بازگشت می‌خواهد تظاهرات را به سمت و سوی ابزار‌های خشن سوق ندهد، زیرا اشغالگران بدون در نظر گرفتن هیچگونه محاکمه و بازخواستی از ریختن خون تظاهرکنندگان هراس و باکی ندارند. تصور می‌کنیم که این موضوع همچنان بر سر میز آنان مطرح است. در هر صورت باید احتیاط کرد و هوشیار بود.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 هفته قبل
سخنگوی شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد، عملیات کشتن یک افسر صهیونیست در مرز غزه را این جنبش انجام داده و «بهاء ابوالعطا» شخصا بر این عملیات نظارت داشته است. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، «ابوحمزه» سخنگوی شاخه نظامی جنبش فلسطینی جهاد اسلامی «سرایا القدس» در صفحه توییتری خود اعلام کرد، عملیات هدف گرفتن یک افسر صهیونیست در مرز غزه و کشتن وی را این جنبش انجام داده است. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی ۲۱ آبان امسال منزل ابوالعطا را در منطقه «الشجاعیه» غزه هدف قرار دادند. در این حمله هوایی رژیم صهیونیستی، ابوالعطا و همسرش به شهادت رسیدند. رسانه‌های صهیونیستی در مرداد ماه ۱۳۹۷ از هدف گرفته شدن یکی از افسرات تیپ کارکشته «گفعاتی» در مرز با غزه خبر دادند.
فارسفارس4 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه افشاگری‌ها درباره سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان فلسطین، یک افسر فلسطینی اعلام کرد، «ماجد فرج» رئیس اطلاعات تشکیلات خودگردان در جذب و به کارگیری هسته‌های تکفیری برای بر هم زدن امنیت در نوار غزه دست داشته است. این موضوع باعث نوعی سردرگمی میان صفوف سازمان اطلاعات و وجود ترس‌هایی درباره کشف اطلاعات بیشتری پیرامون جذب و بکارگیری هسته‌های تروریستی در نوار غزه شد. در ادامه این گزارش آمده، صحبت از حضور افسران سازمان اطلاعات تشکیلات در پشت‌پرده چندین اتفاق در نوار غزه است تا بدین وسیله دستگاه‌های امنیتی در نوار غزه را مشغول کنند که بتوانند برخی توطئه‌های امنیتی خود را اجرایی کنند. بر اساس این گزارش، از مهم‌ترین اهداف سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان، هدف گرفتن مقاومت در نوار غزه و حامیان آن، به راه انداختن آشوب در نوار غزه و نشان دادن نوار غزه به عنوان جایگاه مناسبی برای تروریسم و افراط ‌گرایی است. وزارت امور داخلی نوار غزه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تشکیلات خودگردان در عملیات ترور بهاء ابوالعطا دست داشته است.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
در این مراسم که همراه با پاسداشت حاج قاسم سلیمانی همراه بود، نمایندگان گروه‌های فلسطینی بر نقش آن شهید و نقش ایران در حمایت از مقاومت اسلامی تاکید کردند. وی افزود: قاسم سلیمانی بدون مرز و بدون شرط از مقاومت حمایت می‌کرد و هیچ وقت چیزی دربرابر حمایت ایران از مقاومت نمی‌خواست. دختر شیخ زکزاکی: امروز بیش از هر روز دیگری درد اسرای فلسطینی را درک می‌کنمهمچنین در انتهای این مراسم پیام افتتاحیه جشنواره عمار در غزه توسط سهیلا زکزاکی دختر شیخ ابراهیم زکزاکی در قالب پیام ویدئویی قرائت شد. دختر شیخ با اشاره به شهادت سه تن از برادرانش در راهپیمایی روز قدس در نیجریه از مردم غزه خواست تا برای سلامتی و آزادی پدر و مادرش دعا کنند. این نخستین بار است که پس از چهار سال از زندانی شدن شیخ زکزاکی، وی در فلسطین که آرمان شیخ بود معرفی می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، فعالیت‌های پنجمین دوره اکران‌های مردمی جشنواره فیلم عمار در غزه با عنوان «روزهای سینمای مقاومت» با حضور گسترده نمایندگان جنبش‌های جهادی فلسطین، نمایندگان سازمان‌های فرهنگی و رسانه‌ای روز گذشته در غزه آغاز به کار کرد. در این مراسم که همراه با پاسداشت حاج قاسم سلیمانی همراه بود، نمایندگان گروه‌های فلسطینی بر نقش آن شهید و نقش ایران در حمایت از مقاومت اسلامی تأکید کردند. وی افزود: قاسم سلیمانی بدون مرز و بدون شرط از مقاومت حمایت می‌کرد و هیچ وقت چیزی در برابر حمایت ایران از مقاومت نمی‌خواست. دختر شیخ با اشاره به شهادت سه تن از برادرانش در راهپیمایی روز قدس در نیجریه از مردم غزه خواست تا برای سلامتی و آزادی پدر و مادرش دعا کنند. این نخستین بار است که پس از چهار سال از زندانی شدن شیخ زکزاکی وی در فلسطین که آرمان شیخ بود معرفی می‌شود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، فعالیت‌های پنجمین دوره اکران‌های مردمی جشنواره فیلم عمار در غزه با عنوان «روزهای سینمای مقاومت» با حضور گسترده نمایندگان جنبش‌های جهادی فلسطین، نمایندگان سازمان‌های فرهنگی و رسانه‌ای روز گذشته در غزه آغاز به کار کرد. در این مراسم که همراه با پاسداشت حاج قاسم سلیمانی همراه بود، نمایندگان گروه‌های فلسطینی بر نقش آن شهید و نقش ایران در حمایت از مقاومت اسلامی تأکید کردند. وی افزود: قاسم سلیمانی بدون مرز و بدون شرط از مقاومت حمایت می‌کرد و هیچ وقت چیزی در برابر حمایت ایران از مقاومت نمی‌خواست. دختر شیخ با اشاره به شهادت سه تن از برادرانش در راهپیمایی روز قدس در نیجریه از مردم غزه خواست تا برای سلامتی و آزادی پدر و مادرش دعا کنند. این نخستین بار است که پس از چهار سال از زندانی شدن شیخ زکزاکی وی در فلسطین که آرمان شیخ بود معرفی می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، «یحیی السنوار» از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نوار غزه روز پنجشنبه در پیامی خطاب به سران صهیونیست به آنها درباره عواقب هر گونه اقدام احمقانه‌ای علیه غزه هشدار داد. السنوار رژیم صهیونیستی را تهدید کرد و گفت: «ارتش اسرائیل اگر هرگونه خطایی را علیه نوار غزه مرتکب شود، از آن پشیمان خواهد شد.» رئیس حماس در نوار غزه گفت: «اگر دشمن اسرائیلی هر خطایی در غزه مرتکب شود به دنبال آن «ابوعبیده»، سخنگوی نظامی «کتائب القسام» شاخه نظامی حماس ۵ کلمه خواهد گفت، اینکه «خبر چیزی است که می‌بینید نه آنچه می‌شنوید».» سران سیاسی و نظامی رژیم صهینیستی به طور متناوب تهدید می‌کنند که به فرماندهان گروه‌های فلسطینی در نوار غزه حمله می‌کنند همان گونه که ابوالعطا را دو ماه پیش ترور کردند. ارتش رژیم صهیونیستی بامداد سه‌شنبه دوازدهم نوامبر ۲۰۱۹ (۲۲ ابان) از ترور بهاء ابوالعطا یکی از فرماندهان «سرایا القدس» (گردان‌های قدس) وابسته به شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین خبر داد؛ ارتش رژیم صهیونیستی در این‌ باره توضیح داد، ابوالعطا در بمباران هوایی که بامداد سه‌شنبه منزلش را در شرق شهر غزه هدف قرار داده کشته شد. ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای گفت که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم اجازه انجام عملیات برای هدف قرار دادن ابوالعطا را داده بود.
فارسفارس1 ماه قبل
یحیی السنوار، رئیس حماس در نوار غزه به رژیم صهیونیستی درباره تصمیم به هر گونه حماقتی برای حمله به غزه و ترور فرماندهان مقاومت هشدار داد. حماس به رژیم صهیونیستی درباره هرگونه تبعات حمله به غزه هشداردادبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «یحیی السنوار» از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نوار غزه روز پنجشنبه در پیامی خطاب به سران صهیونیست به آنها درباره عواقب هر گونه اقدام احمقانه‌ای علیه غزه هشدار داد. السنوار رژیم صهیونیستی را تهدید کرد و گفت: «ارتش اسرائیل اگر هرگونه خطایی را علیه نوار غزه مرتکب شود، از آن پشیمان خواهد شد.» رئیس حماس در نوار غزه گفت: «اگر دشمن اسرائیلی هر خطایی در غزه مرتکب شود به دنبال آن «ابوعبیده»، سخنگوی نظامی «کتائب القسام» شاخه نظامی حماس ۵ کلمه خواهد گفت، اینکه «خبر چیزی است که می‌بینید نه آنچه می‌شنوید».» سران سیاسی و نظامی رژیم صهینیستی به طور متناوب تهدید می‌کنند که به فرماندهان گروه‌های فلسطینی در نوار غزه حمله می‌کنند همان گونه که ابوالعطا را دو ماه پیش ترور کردند. ارتش رژیم صهیونیستی بامداد سه‌شنبه دوازدهم نوامبر ۲۰۱۹ (۲۲ ابان) از ترور بهاء ابوالعطا یکی از فرماندهان «سرایا القدس» (گردان‌های قدس) وابسته به شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین خبر داد؛ ارتش رژیم صهیونیستی در این‌ باره توضیح داد، ابوالعطا در بمباران هوایی که بامداد سه‌شنبه منزلش را در شرق شهر غزه هدف قرار داده کشته شد. ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای گفت که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم اجازه انجام عملیات برای هدف قرار دادن ابوالعطا را داده بود.
فارسفارس1 ماه قبل
وزارت داخلی غزه وابسته به حماس با انتشار فایلی صوتی بر همکاری رام‌الله و رژیم صهیونیستی در ترور فرمانده ارشد جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت داخلی غزه وابسته به حماس یک مکالمه تلفنی میان یکی از افسران عالی‌رتبه سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان و همتای صهیونیستش را منتشر کرد. این افسر اطلاعاتی تشکیلات خودگردان از مواضع مشخص و شناخته شده در نوار غزه، سلاح‌های جهاد اسلامی و «بها ابوالعطا» فرمانده ترور شده جهاد اسلامی در تماس مذکور صحبت می‌کند. جنبش فلسطینی فتح چند روز پیش گزارش وزارت داخلی غزه مبنی بر همکاری رام‌الله در ترور بها ابوالعطا را رد کرده بود (جزئیات بیشتر). رژیم صهیونیستی در آبان ماه گذشته به حمله به نوار غزه بهاء ابوالعطا از فرماندهان ارشد «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی را ترور کرد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش چهارشنبه شب روسیا الیوم، صبیحات افزود: ۳۳ کودک در سال ۲۰۱۹ به ضرب گلوله صهیونیست‌ها شهید شدند. بر اساس این گزارش، ۱۱۲ فلسطینی در غزه و ۳۷ فلسطینی نیز در کرانه باختری شهید شدند. این گزارش می‌افزاید، مقام‌های صهیونیستی از تحویل پیکر ۱۵ شهید فلسطینی در سال ۲۰۱۹ امتناع کردند و شمار پیکرهای شهدای فلسطینی در اختیار این رژیم تروریستی در سرزمین‌های اشغالی به ۳۰۶ نفر رسیده است. در این حملات، جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز بیش از ۳۴۰ فروند موشک از غزه به سوی شهرک‌های صهیونیستی شلیک کرد. سرانجام، بامداد پنجشنبه (۲۳ آبان) اعلام شد که جنبش جهاد اسلامی فلسطین و رژیم صهیونیستی با درخواست مصر برای آتش بس موافقت کردند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش چهارشنبه شب روسیا الیوم، صبیحات افزود: ۳۳ کودک در سال ۲۰۱۹ به ضرب گلوله صهیونیست‌ها شهید شدند. بر اساس این گزارش، ۱۱۲ فلسطینی در غزه و ۳۷ فلسطینی نیز در کرانه باختری شهید شدند. این گزارش می‌افزاید؛ مقام‌های صهیونیستی از تحویل پیکر ۱۵ شهید فلسطینی در سال ۲۰۱۹ امتناع کردند و شمار پیکرهای شهدای فلسطینی در اختیار این رژیم تروریستی در سرزمین‌های اشغالی به ۳۰۶ نفر رسیده است. در این حملات، جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز بیش از ۳۴۰ فروند موشک از غزه به سوی شهرک‌های صهیونیستی شلیک کرد. سرانجام، بامداد پنجشنبه (۲۳ آبان) اعلام شد که جنبش جهاد اسلامی فلسطین و رژیم صهیونیستی با درخواست مصر برای آتش بس موافقت کردند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلاین|‌ به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، صائب عریقات، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) نسبت به اتهام مطرح شده از سوی جنبش حماس درباره دست داشتن سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان فلسطین در ترور بها ابوالعطا، فرمانده گردان‌های قدس (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین) واکنش نشان داد. وی در این باره گفت: اینکه وزارت امور داخلی غزه، وابسته به حماس اعلام کرده است که گروهی از اعضای سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان را بازداشت کرده است، به هیچ وجه صحت نداشته و دروغ است. براساس بیانیه وزارت امور داخلی غزه دستگاه‌های امنیتی تحقیقاتی را درباره حادثه ترور ابوالعطا انجام دادند و در نتیجه این تحقیقات توانستند باندی را شناسایی و بازداشت کنند که طی چند ماه اطلاعاتی را درباره ابوالعطا و تحرکات او جمع‌آوری کرده بودند. بهاء ابوالعطا ۱۲ نوامبر به دست رژیم صهیونیستی در نوار غزه ترور شد. منبع: ایسنا
ایسناایسنا1 ماه قبل
دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) در سخنانی اتهام مطرح شده از سوی جنبش حماس مبنی بر همدستی تشکیلات خودگردان فلسطین در ترور فرمانده گردان‌های قدس را تکذیب کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، صائب عریقات، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) نسبت به اتهام مطرح شده از سوی جنبش حماس درباره دست داشتن سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان فلسطین در ترور بها ابوالعطا، فرمانده گردان‌های قدس (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین) واکنش نشان داد. وی در این باره گفت: اینکه وزارت امور داخلی غزه، وابسته به حماس اعلام کرده است که گروهی از اعضای سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان را بازداشت کرده است، به هیچ وجه صحت نداشته و دروغ است. براساس بیانیه وزارت امور داخلی غزه دستگاه‌های امنیتی تحقیقاتی را درباره حادثه ترور ابوالعطا انجام دادند و در نتیجه این تحقیقات توانستند باندی را شناسایی و بازداشت کنند که طی چند ماه اطلاعاتی را درباره ابوالعطا و تحرکات او جمع‌آوری کرده بودند. بهاء ابوالعطا ۱۲ نوامبر به دست رژیم صهیونیستی در نوار غزه ترور شد.
فارسفارس1 ماه قبل
دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین ضمن اتهام‌زنی‌ به جنبش حماس اعلام کرد، اظهارات مربوط به دست داشتن تشکیلات خودگردان در ترور فرمانده ارشد جهاد اسلامی فلسطین صحت ندارد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزری فارس، وزارت امور داخلی نوار غزه وابسته به حماس شامگاه یکشنبه (دیشب) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تشکیلات خودگردان در عملیات ترور «بهاء ابوالعطا» از فرماندهان شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین نقش داشته است (جزئیات بیشتر). «صائب عریقات» دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» امروز این اظهارات را تکذیب و اتهاماتی را علیه حماس مطرح کرد. جنبش فتح هم دیشب هرگونه دست داشتن دستگاه اطلاعات تشکیلات خودگردان در ترور این فرمانده جنبش جهاد اسلامی را رد کرده و آن را ادعاهای دروغین توصیف کرده است. ابوالعطا در بیست و یکم آبان ماه گذشته به دست رژیم صهیونیستی در نوار غزه ترور شد و به دنبال آن غزه شاهد درگیری دو روزه با رژیم صهیونیستی بود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، جنبش جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: هر نوع همکاری امنیتی با دشمن صهیونیستی خنجری بر پشت مقاومت است. جنبش جهاد اسلامی همچنین پیرامون ماجرای ترور بهاء ابوالعطا، یکی از فرماندهان این جنبش تاکید کرد: دشمن صهیونیستی جنایت کرده و مسئولیت آن را برعهده گرفته است. در این بیانیه تصریح شده است: ما به همکاری خود با نیروهای امنیتی برای شناسایی مزدورانی که در ترور ابوالعطا دست داشتند ادامه می‌دهیم. جنبش جهاد همچنین انواع همکاری‌های امنیتی با دشمن را به شدت محکوم کرد و آن را تهدیدی برای ملت انقلابی فلسطین شمرد. لازم به ذکر است، ابوالعطا یکی از فرماندهان ارشد جنبش جهاد اسلامی بود که اخیرا در منزلش هدف بمباران هوایی اسرائیل قرار گرفت و به شهادت رسید.
ایسناایسنا1 ماه قبل
حماس، سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان فلسطین را به دست داشتن در ترور فرمانده گردان‌های قدس متهم کرد؛ مساله‌ای که به اختلافات میان فتح و حماس دامن زد. براساس بیانیه وزارت امور داخلی غزه دستگاه‌های امنیتی تحقیقاتی را درباره حادثه ترور ابوالعطا انجام دادند و در نتیجه این تحقیقات توانستند باندی را شناسایی و بازداشت کنند که طی چند ماه اطلاعاتی را درباره ابوالعطا و تحرکات او جمع‌آوری کرده بودند. کارکنان دستگاه اطلاعات تشکیلات خودگردان در حالی که در فایل ویدیویی چهره‌هایشان را پوشانده بودند اطلاعات مفصلی درباره تحرکات ابوالعطا ارائه کردند که همین اطلاعات به ترور وی توسط اسرائیل کمک کرد. جنبش جهاد اسلامی در واکنش به بیانیه وزارت امور داخلی غزه اعلام کرد: دشمن صهیونیستی جنایت ترور ابوالعطا را از طریق کانال‌های هماهنگی و همکاری با دستگاه‌های امنیتی انجام داد. جنبش فتح در واکنش به این اتهامات اعلام کرد: این اتهامات «صرفا کذب» است و هدف آن سرپوش گذاشتن بر تفاهم‌های محرمانه میان حماس و اسرائیل است.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشجنبش فتح روز یکشنبه به اتهامات مطرح شده علیه خود در دست داشتن در ترور «بهاء ابوالعطاء» از فرماندهان جنبش جهاد اسلامی واکنش نشان داد. اخبار بین الملل- به نوشته پایگاه خبری شبکه «الجزیره»، جنبش فتح هرگونه دست داشتن دستگاه اطلاعات تشکیلات خودگردان در ترور این فرمانده جنبش جهاد اسلامی را رد کرده و آن را ادعاهای دروغین توصیف کرده است. وزارت امور داخلی نوار غزه شامگاه یکشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تشکیلات خودگردان در عملیات ترور بهاء ابوالعطا از فرماندهان شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین نقش داشته است. بهاء ابوالعطاجنگنده‌های رژیم صهیونیستی ۲۱ آبان امسال منزل ابوالعطا را در منطقه «الشجاعیه» غزه هدف قرار دادند. در این حمله هوایی رژیم صهیونیستی، ابوالعطا و همسرش به شهادت رسیدند و دو فرزند وی به شدت زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم، وزارت امور داخلی غزه افزوده است: دستگاه اطلاعاتی تشکیلات خودگردان فلسطین در عملیات ترور شهید بهاء ابوالعطا دست داشته و اطلاعات دقیقی از تحرکات این فرمانده در اختیار رژیم اشغالگر قرار داده است. در این بیانیه آمده است: نیروهای امنیتی غزه گروهی از عناصر وابسته به دستگاه اطلاعاتی تشکیلات خودگردان را دستگیر کردند. بر اساس این گزارش، عناصر دستگیر شده اعتراف کردند که تحرکات شهید ابوالعطا را زیر نظر داشتند و اطلاعات را به شعبان عبدالله الغرباوی مدیر بخش نوار غزه دستگاه اطلاعات تشکیلات خودگردان تحویل داده‌اند و او نیز این اطلاعات را به دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل تحویل می‌داد. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی ۲۱ آبان‌ماه منزل ابوالعطا را در منطقه شجاعیه غزه هدف قرار دادند. در این حمله هوایی رژیم صهیونیستی، ابوالعطا و همسرش به شهادت رسیدند و شماری نیز زخمی شدند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از المیادین، وزارت امور داخلی غزه درباره جنایت ترور بهاء ابوالعطا یکی از فرماندهان ارشد گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین بیانیه‌ای منتشر کرد. در این بیانیه آمده است: دستگاه‌های امنیتی توانستند گروه مسئول ترور ابوالعطا را دستگیر کنند و در بازجویی از این افراد مشخص شد افسرانی وابسته به دستگاه اطلاعاتی تشکیلات خودگران فلسطین در این عملیات ترور همدست بوده‌اند. در بیانیه وزارت امور داخلی غزه تاکید شده است اطلاعات مربوط به شهید ابوالعطا به صورت مستقیم برای دستگاه‌های امنیتی صهیونیست‌ها ارسال شده است و مسئولیت کامل جنایت ترور شهید بهاء ابو العطا بر عهده صهیونیست هاست.
فارسفارس2 ماه قبل
یک بمب یک تنی و منفجر نشده که از حملات پیشین رژیم صهیونیستی به نوار غزه جا مانده بود، کشف و با اقدام به موقع تیم‌های مهندسی از محل دور شد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، امروز (سه شنبه) یک بمب منفجر نشده و هزار کیلویی رژیم صهیونیستی در منزلی در منطقه «الزیتون» نوار غزه کشف و از محل دور شد. وی افزود، این اقدام در چارچوب وظیفه ملی برای رفع منابع خطر از غیرنظامیان در سایه تجاوزهای مکرر رژیم صهیونیستی به نوار غزه صورت گرفت. مدحت از فلسطینی‌های ساکن نوار غزه خواست، مشاهده هر شیء مشکوکی را گزارش کنند تا تیم‌های فنی متخصص وارد عمل شوند. آخرین درگیری میان رژیم صهیونیستی مربوط به آبان ماه گذشته است.
فارسفارس2 ماه قبل
یک مرکز فلسطینی در سالروز انتفاضه سنگ اعلام کرد، از زمان این انتفاضه در سال ۱۹۸۷ تا کنون ۳۴۰ هزار فلسطینی به دست رژیم صهیونیستی بازداشت شده‌اند. بر اساس گزارش وبگاه «الرساله»، الاشقر در سالروز انتفاضه اول فلسطین گفت، از انتفاضه سنگ در سال ۱۹۸۷ تا کنون ۳۴۳ هزار نفر بازداشت شده‌اند و بازداشت به ابزار سرکوب رژیم صهیونیستی تبدیل شده است. همچنین از سال ۱۹۹۴ تا آغاز انتفاضه دوم در سال ۲۰۰۰، بازداشت ۱۰ هزار نفر ثبت شده؛ در طول سال‌های انتفاضه الاقصی تا آغاز انتفاضه قدس در اکتبر ۲۰۱۵، ۹۷ هزار نفر بازداشت شده‌اند و انتفاضه قدس نیز شاهد بازداشت ۲۶ هزار نفر بوده است. انتفاضه اول فلسطین که به انتفاضه سنگ شهرت یافت از ۸ دسامبر ۱۹۸۷ آغاز شد و تا زمان امضای توافق اسلو در ۱۹۹۳ ادامه پیدا کرد. دلیل نامگذاری آن به انتفاضه سنگ آن بود که فلسطینی‌ها برای دفاع از خود در برابر رژیم صهیونیستی از سنگ استفاده کردند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
هیئت جنبش جهاد اسلامی در همه این دیدارها بر ضرورت مقابله با دشمن صهیونیستی به‌ویژه در سایه ادامه حملات دشمن به غیرنظامیان در جریان راهپیمایی‌های بازگشت تاکید کرد. این هیئت بر ضرورت حفظ وحدت ملت فلسطین در مقابله با معامله قرن که مسئله فلسطین را هدف قرار گرفته است تاکید کرد. مشکلات اهالی غزه در نتیجه ادامه محاصره از جمله محورهای دیگر مذاکرات هیئت جنبش جهاد اسلامی در مصر بود و طرف مصری در این دیدار وعده ارائه تسهیلات و برداشتن گام‌هایی برای کاهش این مشکلات را داد. جنبش جهاد اسلامی بر عمیق بودن روابط خود با جنبش حماس و بر ضرورت همکاری‌ها و هماهنگی‌های مشترک برای حمایت از پروژه مقاومت و حق ملت و نیروهای مقاوم در مقابله با اشغالگران تاکید کرد. این جنبش همچنین بر ادامه راهپیمایی‌های بازگشت و شکستن محاصره تاکید کرد.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
اخبار بین‌الملل- جنبش حماس سیگنال‌هایی از مصر دریافت کرده مبنی بر اینکه طرح موسوم به «معامله قرن» به آن شکلی که دولت «دونالد ترامپ» تبلیغ می‌کرد، ساقط و به یک پیشنهاد برای توافق آتش‌بس طولانی‌مدت با رژیم اشغالگر صهیونیستی تبدیل شده و حماس از این موضوع استقبال کرده است. در ادامه این گزارش تأکید شد، صحبت از معامله قرن به شکلی که پیشتر مطرح بوده، کاملا تمام شده و آنچه باقی مانده تفاهمات و خطوط کلی است که به توافقی محدود برای آتش‌بس طولانی مدت نزدیک‌تر است. منابع آگاه افزودند، حماس در کل به آتش‌بس طولانی‌مدت با اسرائیل استقبال نشان داده و مصر در صدد انجام رایزنی با دیگر گروه‌های فلسطینی در نوار غزه است، گروه‌هایی که به این توافق مخالفند. مقامات آمریکایی بارها وعده رونمایی از «معامله قرن» یا همان طرح مورد ادعای این کشور برای پایان دادن به نزاع فلسطینی و اسرائیلی را داده‌اند اما این وعده هنوز اجرایی نشده است. مصر بعید نمی‌داند که یکی از این طرف‌ها، رژیم صهیونیستی باشد زیرا رویکردهای و دیدگاه‌های مختلفی در داخل سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی این رژیم وجود دارد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
منابع آگاه مصری اعلام کردند، قاهره به حماس تأکید کرده که پرونده «معامله قرن» از شکلی که دولت آمریکا آن را تبلیغ می‌کرد خارج شده و به توافقی درباره آتش‌بس طولانی‌مدت با رژیم صهیونیستی بدل شده است. این منابع اعلام کردند: حماس به صورت کلی از آتش‌بس طولانی مدت با اسرائیل استقبال کرده است. به گفته منابع، مصر با سفر خارجی هنیه موافقت کرده است و هنیه از امروز (یکشنبه) سفر خود را آغاز می‌کند. عباس کامل، رئیس دستگاه اطلاعات کل مصر موافقت قاهره با این سفر را به حماس ابلاغ کرده بود. این منابع اعلام کردند: در دیدار هیئت حماس با مسئولان مصری درباره پرونده امنیت مشترک و مرز غزه با منطقه سینا و پرونده آتش‌بس در غزه صحبت شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
مصر به اطلاع سران حماس رسانده طرح آمریکا موسوم به «معامله قرن» به آن شکلی که پیش‌تر مطرح شده بوده، ساقط شده و قرار است آتش‌بسی طولانی‌مدت جایگزین آن شود. در ادامه این گزارش تأکید شد، صحبت از معامله قرن به شکلی که پیشتر مطرح بوده، کاملا تمام شده و آنچه باقی مانده تفاهمات و خطوط کلی است که به توافقی محدود برای آتش‌بس طولانی مدت نزدیک‌تر است. منابع آگاه افزودند: حماس در کل به آتش‌بس طولانی‌مدت با اسرائیل استقبال نشان داده و مصر در صدد انجام رایزنی با دیگر گروه‌های فلسطینی در نوار غزه است، گروه‌هایی که به این توافق مخالفند. مقامات آمریکایی بارها وعده رونمایی از «معامله قرن» یا همان طرح مورد ادعای این کشور برای پایان دادن به نزاع فلسطینی و اسرائیلی را داده‌اند اما این وعده هنوز اجرایی نشده است. مصر بعید نمی‌داند که یکی از این طرف‌ها، رژیم صهیونیستی باشد زیرا رویکردهای و دیدگاه‌های مختلفی در داخل سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی این رژیم وجود دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، دو تحلیلگر فلسطینی ابراز عقیده کردند که نبرد تبلیغ برای برگزاری سومین انتخابات کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی در پی شکست همه در تشکیل دولتی با مشارکت همه احزاب اسرائیلی میان بنیامین نتانیاهو رئیس حزب لیکود و دیگر احزاب آغاز شده است. احزاب رژیم صهیونیستی پس از دو دور انتخابات کنست در تشکیل دولت شکست خورده‌اند که این وضعیت، رژیم اشغالگر را دچار فرسایش کرده و شهرک نشینان صهیونیست را هم در گرداب نزاع احزاب این رژیم غرق کرده است. خلیل به پایگاه خبری فلسطین الیوم گفت نتانیاهو پس از ناکامی در تشکیل دولتی به ریاست خود، به بیان اظهارات جنجالی و تحریک آمیز علیه احزاب دیگر اسرائیلی در چارچوب آماده شدن برای سومین انتخابات کنست روی آورده است. فرصت ضعیف نتانیاهوتحلیلگر فلسطینی اظهار داشت نتانیاهو از اظهارنظر درباره الحاق غور اردن و حمله به گانتس و نوار غزه و سخن گفتن درباره شهرک سازی درکرانه باختری برای به دست آوردن آرای شهرک نشینان استفاده می‌کند. هر گام یا تصمیمی که نتانیاهو بخواهد آن را بدون دلیل قانع کننده برای احزاب اسرائیلی بردارد یا اتخاذ کند، با علامت‌های استفهام روبرو خواهد شد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، دو تحلیلگر فلسطینی ابراز عقیده کردند که نبرد تبلیغ برای برگزاری سومین انتخابات کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی در پی شکست همه در تشکیل دولتی با مشارکت همه احزاب اسرائیلی میان بنیامین نتانیاهو رئیس حزب لیکود و دیگر احزاب آغاز شده است. احزاب رژیم صهیونیستی پس از دو دور انتخابات کنست در تشکیل دولت شکست خورده‌اند که این وضعیت، رژیم اشغالگر را دچار فرسایش کرده و شهرک نشینان صهیونیست را هم در گرداب نزاع احزاب این رژیم غرق کرده است. وی افزود مخاطب اظهارات نتانیاهو در درجه اول، جامعه صهیونیستی و هدف وی آماده کردن آن برای سومین انتخابات کنست است با توجه به اینکه از سومین مهلت برای تشکیل دولت جدید تا پیش از انتخابات، تنها ۹ روز باقی مانده است. فرصت ضعیف نتانیاهوتحلیلگر فلسطینی اظهار داشت نتانیاهو از اظهارنظر درباره الحاق غور اردن و حمله به گانتس و نوار غزه و سخن گفتن درباره شهرک سازی درکرانه باختری برای به دست آوردن آرای شهرک نشینان استفاده می‌کند. هر گام یا تصمیمی که نتانیاهو بخواهد آن را بدون دلیل قانع کننده برای احزاب اسرائیلی بردارد یا اتخاذ کند، با علامت‌های استفهام روبرو خواهد شد.
فارسفارس2 ماه قبل
دیدار مهم و طولانی‌مدت مقامات حماس و جهاد اسلامی در مصربه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هیأت‌های دو جنبش فلسطینی حماس و جهاد اسلامی به ریاست «اسماعیل هنیه» و «زیاد النخاله» دیداری پنج ساعته و مهم در مصر برگزار کردند. بر اساس گزارش «فلسطین الیوم»، دو طرف در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند، در این دیدار درباره مسائل مهم ملی و روابط دو جانبه راهبردی بحث و تبادل نظر کردند. دو طرف همچنین درباره ترور «بهاء ابوالعطا» فرمانده ارشد جهاد اسلامی در غزه و تلاش برای ترور «اکرم العجوری» از دیگر اعضای جهاد اسلامی در دمشق صحبت و بر حفظ بالاترین درجه هماهنگی در سطوح مختلف بویژه در اتاق عملیات مشترک تأکید کردند. سران حماس و جهاد اسلامی بر رابطه راهبردی دو طرفه نیز تأکید کردند و آنرا ائتلافی ثابت خواندند و بر مردود دانستن تمام شایعات و ادعاهای باطل برای تفرقه میان دو طرف نیز تأکید کردند. سران مختلف حماس و جهاد اسلامی هفته جاری وارد مصر شدند و قرار است با مقاماتی از دستگاه‌های اطلاعاتی مصر دیدار داشته باشند.

به انتهای لیست رسیدید