آخرین و مهم‌ترین اخبار « بهرام بیضایی »
بهرام بیضایی

اخبار « بهرام بیضایی »

سینماپرسسینماپرس17 ساعت قبل
سینماپرس: مهدی میامی، بازیگر نقش غلامی در سریال «ستایش» از شاگردی بهرام بیضایی تا جای خالی او در سینما و تئاتر گفت. به گزارش سینماپرس، مهدی میامی، بازیگر تلویزیون و تئاتر که تحصیلات آکادمیک خود را در کنار بهرام بیضایی گذرانده است از خاطرات کلاس درس این استاد می‌گوید و از جای خالی این هنرمند در زمینه نمایشنامه نویسی و کارگردان گله مند است. میامی گفت: «از نظر من بهرام بیضایی یکی از مفاخر نمایشنامه‌نویسی ما است و من افتخار شاگردی ایشان را، زمانی که درس می‌خواندم در دانشکده داشتم و ایشان جزو سرشاخه‌های نمایشنامه‌نویسی ما هستند. به همین دلیل وقتی وارد سینما شد بسیار موفق بود. به این دلیل که یک تفکر نو، عظیم و گسترده وارد سینما شد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مهدی میامی، بازیگر نقش غلامی در سریال «ستایش» از سابقه حضورش در کلاس بهرام بیضایی و جای خالی او در سینما و تئاتر کند. مهدی میامی، بازیگر تلویزیون و تئاتر که تحصیلات آکادمیک خود را در کنار بهرام بیضایی گذرانده است از خاطرات کلاس درس این استاد می‌گوید و از جای خالی این هنرمند در زمینه نمایشنامه نویسی و کارگردان گله مند است. میامی با اشاره به یکی از مفاخر سینمای ایران که افتخار شاگردی او را داشته است گفت: «از نظر من بهرام بیضایی یکی از مفاخر نمایشنامه‌نویسی ما است و من افتخار شاگردی ایشان را، زمانی که درس می‌خواندم در دانشکده داشتم و ایشان جزو سرشاخه‌های نمایشنامه‌نویسی ما هستند. به همین دلیل وقتی وارد سینما شد بسیار موفق بود. به این دلیل که یک تفکر نو، عظیم و گسترده وارد سینما شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهدی میامی، بازیگر تلویزیون و تئاتر که تحصیلات آکادمیک خود را در کنار بهرام بیضایی گذرانده است از خاطرات کلاس درس این استاد می‌گوید و از جای خالی این هنرمند در زمینه نمایشنامه نویسی و کارگردان گله مند است. میامی با اشاره به یکی از مفاخر سینمای ایران که افتخار شاگردی او را داشته است گفت: «از نظر من بهرام بیضایی یکی از مفاخر نمایشنامه‌نویسی ما است و من افتخار شاگردی ایشان را، زمانی که درس می‌خواندم در دانشکده داشتم و ایشان جزو سرشاخه‌های نمایشنامه‌نویسی ما هستند. به همین دلیل وقتی وارد سینما شد بسیار موفق بود. به این دلیل که یک تفکر نو، عظیم و گسترده وارد سینما شد. چرا چون متخصصین ما نیستند و انگار زمانه عوض شده و متخصصین ما دیگر نمی‌خواهند متخصص باشند و به عبارتی شرایط دگرگون شده است.» متن کامل گفتگو را بخوانید.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بزرگان هنر این سرزمین در کنار بزرگان هنر جهان باید شناخته شوند. دوم آن که هنر باید آینه تمام نمای زمانه خود باشد و با زبان و بیان مردم سخن بگوید. برای مثال حافظ به زبانی سخن گفته که هم برای مردم کوچه و بازار و هم فرهیختگان قابل فهم است. همچنین هنر باید آمیخته با صداقت، اخلاص، اخلاق باشد. هنر دور از اخلاق هنر جادوانی نیست.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
کانون فیلم خانه سینما در برنامه آینده خود، «خط قرمز» ساخته مسعود کیمیایی را برای دومین بار به نمایش می‌گذارد. به گزارش خبر فوری به نقل از روابط عمومی خانه سینما، به مناسبت آغاز دومین سال فعالیت کانون فیلم خانه سینما، قرار است چند فیلم پرمخاطب که جمعی از تماشاگران موفق به حضور در سالن و تماشای فیلم نشده بودند، دوباره در کانون فیلم به نمایش درآید. از همین رو فیلم سینمایی «خط قرمز» ساخته مسعود کیمیایی به نمایش درمی آید. پس از نمایش فیلم هم نشستی با حضور امیر پوریا برگزار می‌شود. این برنامه در تاریخ چهارشنبه ۲۹ آبان، ساعت ۱۸ در سالن سیف‌الله داد خانه سینما، به نشانی تهران، خیابان بهار جنوبی، خیابان سمنان، شماره ۲۹ برگزار می‌شود و ورود برای تمام علاقه‌مندان، آزاد و رایگان است.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه سینما، به مناسبت آغاز دومین سال فعالیت کانون فیلم خانه سینما، قرار است چند فیلم پرمخاطب که جمعی از تماشاگران موفق به حضور در سالن و تماشای فیلم نشده بودند، دوباره در کانون فیلم به نمایش درآید. از همین رو فیلم سینمایی «خط قرمز» ساخته مسعود کیمیایی به نمایش درمی‌آید. نسخه در نظرگرفته شده برای نمایش، نسخه تازه تبدیل‌شده و دارای کیفیت خوبی است. پس از نمایش فیلم هم نشستی با حضور امیر پوریا برگزار می‌شود. این برنامه در تاریخ چهارشنبه ۲۹ آبان، ساعت ۱۸ در سالن سیف‌الله داد خانه سینما، به نشانی تهران، خیابان بهار جنوبی، خیابان سمنان، شماره ۲۹ برگزار می‌شود و ورود برای تمام علاقه‌مندان، آزاد و رایگان است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
اعتمادآنلاین| به مناسبت آغاز دومین سال فعالیت کانون فیلم، چند فیلم پرمخاطب که با ازدحام علاقه‌مندان روبه‌رو شده بود و جمعی از تماشاگران موفق به حضور در سالن و تماشای فیلم نشده بودند، دوباره در کانون فیلم به نمایش درآید. نسخه در نظرگرفته شده برای نمایش، نسخه تازه تبدیل‌شده و دارای کیفیت بسیار خوبی است. پس از نمایش فیلم هم نشستی با حضور امیر پوریا برگزار خواهد شد. علی‌رضا زرین‌دست فیلمبرداری را بر عهده داشته و مجید انتظامی برای آن موسیقی ساخته است. این برنامه، در تاریخ چهارشنبه ۲۹ آبان، ساعت ۱۸ در سالن سیف‌الله داد خانه سینما، به نشانی تهران، خیابان بهار جنوبی، خیابان سمنان، شماره ۲۹ برگزار می‌شود و ورود برای تمام علاقه‌مندان، آزاد و رایگان است.
سینماپرسسینماپرس3 روز قبل
سینماپرس: کانون فیلم خانه سینما در برنامه آینده خود، «خط قرمز» ساخته مسعود کیمیایی را برای دومین بار به نمایش می‌گذارد. به گزارش سینماپرس، کانون فیلم خانه سینما در برنامه آینده خود، «خط قرمز» ساخته مسعود کیمیایی را برای دومین بار به نمایش می‌گذارد. به مناسبت آغاز دومین سال فعالیت کانون فیلم، بنا بر این است که چند فیلم پرمخاطب که با ازدحام علاقه‌مندان روبه‌رو شده بود و جمعی از تماشاگران موفق به حضور در سالن و تماشای فیلم نشده بودند، دوباره در کانون فیلم به نمایش درآید. پس از نمایش فیلم هم نشستی با حضور امیر پوریا برگزار خواهد شد. این برنامه، در تاریخ چهارشنبه ۲۹ آبان، ساعت ۱۸ در سالن سیف‌الله داد خانه سینما، به نشانی تهران، خیابان بهار جنوبی، خیابان سمنان، شماره ۲۹ برگزار می‌شود و ورود برای تمام علاقه‌مندان، آزاد و رایگان است.
ایلناایلنا3 روز قبل
کانون فیلم خانه سینما در برنامه آینده خود، «خط قرمز» ساخته مسعود کیمیایی را برای دومین بار به نمایش می‌گذارد. به گزارش ایلنا، به مناسبت آغاز دومین سال فعالیت کانون فیلم، بنا بر این است که چند فیلم پرمخاطب که با ازدحام علاقه‌مندان روبه‌رو شده بود و جمعی از تماشاگران موفق به حضور در سالن و تماشای فیلم نشده بودند، دوباره در کانون فیلم به نمایش درآید. نسخه در نظرگرفته شده برای نمایش، نسخه تازه تبدیل‌شده و دارای کیفیت بسیار خوبی است. پس از نمایش فیلم هم نشستی با حضور امیر پوریا برگزار خواهد شد. این برنامه، در تاریخ چهارشنبه ۲۹ آبان، ساعت ۱۸ در سالن سیف‌الله داد خانه سینما، به نشانی تهران، خیابان بهار جنوبی، خیابان سمنان، شماره ۲۹ برگزار می‌شود و ورود برای تمام علاقه‌مندان، آزاد و رایگان است.
ایلناایلنا3 روز قبل
کانون فیلم خانه سینما در برنامه آینده خود، «خط قرمز» ساخته مسعود کیمیایی را برای دومین بار به نمایش می‌گذارد. به گزارش ایلنا، به مناسبت آغاز دومین سال فعالیت کانون فیلم، چند فیلم پرمخاطب که با ازدحام علاقه‌مندان روبه‌رو شده بود و جمعی از تماشاگران موفق به حضور در سالن و تماشای فیلم نشده بودند، فیلم خط قرمز ساخته مسعود کیمیایی دوباره در کانون فیلم به نمایش درمی‌آید. نسخه در نظرگرفته شده برای نمایش، نسخه تازه تبدیل‌شده و دارای کیفیت بسیار خوبی است. پس از نمایش فیلم هم نشستی با حضور امیر پوریا برگزار خواهد شد. این برنامه، در تاریخ چهارشنبه ۲۹ آبان، ساعت ۱۸ در سالن سیف‌الله داد خانه سینما، به نشانی تهران، خیابان بهار جنوبی، خیابان سمنان، شماره ۲۹ برگزار می‌شود و ورود برای تمام علاقه‌مندان، آزاد و رایگان است.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشبه مناسبت آغاز دومین سال فعالیت کانون فیلم خانه سینما، قرار است چند فیلم پرمخاطب که جمعی از تماشاگران موفق به حضور در سالن و تماشای فیلم نشده بودند، دوباره در کانون فیلم به نمایش درآید. از همین رو فیلم سینمایی «خط قرمز» ساخته مسعود کیمیایی به نمایش درمی‌آید. اخبار فرهنگ و هنر - نسخه در نظرگرفته شده برای نمایش، نسخه تازه تبدیل‌شده و دارای کیفیت خوبی است. پس از نمایش فیلم هم نشستی با حضور امیر پوریا برگزار می‌شود. این برنامه در تاریخ چهارشنبه ۲۹ آبان، ساعت ۱۸ در سالن سیف‌الله داد خانه سینما، به نشانی تهران، خیابان بهار جنوبی، خیابان سمنان، شماره ۲۹ برگزار می‌شود و ورود برای تمام علاقه‌مندان، آزاد و رایگان است.

کارگردان‌هایی که از تئاتر به سینما آمدند

3+
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
تسنیمتسنیم5 روز قبل
وی ادامه داد: «آهنگی برای چهارشنبه‌ها» قابل مقایسه با کارهای دیگر آقای حسن‌زاده نیست و ویژگی‌های خودش را دارد. وی ادامه داد: گاهی رمان در سطح حرکت می‌کند؛ به‌خصوص در رمان نوجوان که با حادثه و در سطح پیش می‌رود. مینا حدادیان، از دیگر نویسنده‌های حاضر در جلسه درباره این اثر از حسن‌زاده گفت: من این کتاب را از کارهای دیگر آقای حسن‌زاده بیشتر دوست داشتم. اگر کار نویسنده و هنرمند برانگیختن حس مخاطب باشد، این کار به شدت احساسات من را برانگیخت. در پایان این نشست، حسن‌زاده بخشی از رمان «آهنگی برای چهارشنبه‌ها» را برای حاضران خواند.
سینماپرسسینماپرس5 روز قبل
سینماپرس: نادر سلیمانی گفت: ایراد بزرگی که در کار کودک پیش می‌آید این است که من سلیقه خودم را وارد کار می‌کنم و از زاویه دید کودک نمی‌بینیم. وی افزود: من شدیدا کار کودک را دوست دارم اما کار کودک هم ضربه شدیدی به بازیگران زده می‌شود. مثلا در سینما و تلویزیون می‌گویند این بازیگر برای کار کودک بسته شده و دیگر سراغ ما نمی‌آیند. نمی‌دانم این چه تحلیلی است که اگر کسی کار کودک کرد نباید در کار بزرگسالان باشد. وی تصریح کرد: ایراد بزرگی که در کار کودک پیش می‌آید این است که من سلیقه خودم را وارد کار می‌کنم.
مهرمهر6 روز قبل
گاهی رمان در سطح حرکت می‌کند؛ به‌خصوص در رمان نوجوان که با حادثه و در سطح پیش می‌رود. اما این رمان خیلی به ادبیات نزدیک است و به نوعی هم به سینما. این‌منتقد با اشاره به این‌که در سینمای دنیا، ۹۰ درصد فیلم‌ها مبتنی بر ادبیات هستند، گفت: فقر سینما، به معنی فقر ادبیات است و به نظرم این رمان اتفاق خوبی است. اگر کار نویسنده و هنرمند برانگیختن حس مخاطب باشد، این کار به شدت احساسات من را برانگیخت. در این کتاب هم از نظر پدر و از نظر عوامل فیلم؛ ‌دیده‌شدن یک ارزش است درحالی که خود فرهان دیده‌شدن را دوست ندارد.
ایسناایسنا6 روز قبل
اما به نظرم به دو دلیل کتاب درسی منتقدان زیادی دارد؛ الف) بعضی از کتاب‌های درسی مناسب نیستند؛ پس منتقدانی دارد و حق با آن‌هاست. همین روزها موضوع جدیدی پیدا می‌شود که لایک‌گیری‌اش بیشتر از حذفیات کتاب‌های درسی است. چهار: از منتقدان کتاب‌های درسی خواهش می‌کنم تاریخچه ورود نام بزرگان معاصر را به کتاب‌های درسی (و همچنین خروج آن‌ها را) بررسی کنند. در این سال به بهانه تألیف کتاب‌های ادبیات فارسی پیش‌دانشگاهی آثار تعدادی از بزرگان ادبیات معاصر به کتاب درسی راه پیدا کردند. بعد از آن با تالیف کتاب‌های ادبیات فارسی و زبان فارسی تعداد این نام‌ها بیشتر شد.
ایمناایمنا6 روز قبل
چرا بیست هنرپیشه طراز اول در یک سریال نمایش خانگی بازی میکنند؟ دستمزدهای عجیب و غریب و پول‌های مشکوک وارد این عرصه شده است. اگر این مخاطبان فقط دوهزار تومان برای یک فیلم در نمایش خانگی پرداخت کند ۵ میلیارد به جیب صاحب اثر بر میگردد. جدایی فیلم کوتاه و جشنواره فجر اتفاق خوبی بوددر دومین بخش برنامه هفت با حضور سید صادق موسوی دبیر جشنواره فیلم کوتاه تهران به بررسی عملکرد این جشنواره پرداخته شد و موسوی شرایط جشنواره امسال را اینگونه توصیف کرد: امسال سی و ششمین دوره از جشنواره فیلم کوتاه تهران را برگزار کردیم. چه کسی مخاطب این فیلم است؟ مخاطب فیلم طبقه متوسط لومپن هاست! ما چند سال پیش قهوه تلخ را به عنوان نمایش خانگی می‌دیدم آن کجا و اینها کجا!
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
از توقیف باید شگفت‌زده شد نه از رفع توقیف. رفع توقیف مجدد از تعامل یک نهاد اجرایی (سازمان سینمایی وزارت ارشاد و دستگاه قضایی) حکایت می‌کند. رفع توقیف، ذهن او را برای کار دیگر هم شاداب‌تر می‌کند: کی شعر‌تر انگیزد، خاطر که حزین باشد؟ ۱۰. رفع توقیف فیلم از این نظر هم خبر خوبی است چون گویا در سطوح بالاتر این تصمیم اتخاذ شده است. سرانجام این که رفع توقیف، خبر خوبی است چون توقیف، خبر بدی است!
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
با مراجعه به سایت دایرة المعارف سینمای ایران مشخص شد نه تنها اطلاعات فیلم‌های قبل از انقلاب و عوامل آنها حذف شده، حتی اطلاعات فیلم‌های بعد از انقلاب و بسیاری از عوامل این فیلم‌ها نیز از سایت حذف شده است. سینما دیلی: با مراجعه به سایت دایرة المعارف سینمای ایران مشخص شد نه تنها اطلاعات فیلم‌های قبل از انقلاب و عوامل آنها حذف شده، حتی اطلاعات فیلم‌های بعد از انقلاب و بسیاری از عوامل این فیلم‌ها نیز از سایت حذف شده است؛ مثلا در صفحه مربوط به فیلم «باشو غریبه کوچک» (تولید ۱۳۶۷) ساخته بهرام بیضایی نام سوسن تسلیمی بازیگر اصلی فیلم حذف شده است، یا نام مژده شمسایی را در لیست بازیگران فیلم «سگ کشی» (تولید ۱۳۷۹) از همین کارگردان نمی‌بینید. ایرج تقی پور مدیر این دایرة‌المعارف ضمن تایید حذف‌شدن بخش قابل توجهی از اطلاعات از روی سایت سی‌سینما آن را به هک شدن سایت موردنظر نسبت داد و گفت: «حذف اطلاعات کار ما نیست؛ ما از مواضع خود عقب‌نشینی نکردیم.»
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، اجرای نسخه تهران نمایش «آشپزخانه» به کارگردانی حسن معجونی از روز چهارشنبه ۲۲ آبان در سالن اصلی مولوی آغاز می‌شود. پیش از این نسخه شیراز «آشپزخانه» به صحنه رفت و نسخه رشت این نمایش نیز سه‌شنبه ۲۱ آبان به اجرای خود پایان می‌دهد. با به صحنه رفتن نسخه تهران «آشپزخانه» که تا ۳۰ آبان‌ماه روی صحنه خواهد بود، پروژه اجراهای این اثر نمایشی در تالار مولوی به پایان می‌رسد. پوستر اجرای نسخه تهران «آشپزخانه» نیز توسط صالح تسبیحی طراحی و منتشر شده است. در این نمایش که برداشتی آزاد از نمایشنامۀ «آژاکس» سوفوکل است، گروهی در زمان و مکانی، سودای اجرای نمایشی را در سر می‌پرورانند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| ریحانه سلامت که سال ۹۵ در نمایش «اکتبر ۱۹۴۲ پاریس» به ایفای نقش پرداخته بود، بار دیگر بازیگر نمایشی به کارگردانی مسعود موسوی شد. این بازیگر سینما و تئاتر و کارشناس ادبیات نمایشی، در نمایش «دست‌های آلوده» به دراماتورژی و کارگردانی مسعود موسوی که اواخر آبان امسال در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود، در نقش «اولگا» بازی می‌کند. ریحانه سلامت بازیگر نمایش‌هایی همچون «استاد نوید ماکان و همسرش مهندس رخشید فرزین» به نویسندگی و کارگردانی بهرام بیضایی، «سه خواهر و دیگران» به کارگردانی حمید امجد، «ویتسک» به کارگردانی مسعود دلخواه، «گفتگو»، «جولیوس سزار»، «طوبی»، «دریاچه پنهان»، «آوای آواره»، «ساز کوک آواز دوست»، «بهشت روی اقیانوس» و «بهار و آدم برفی» و … بوده و برای بازی در «اکتبر ۱۹۴۲ پاریس» به کارگردانی مسعود موسوی لوح تقدیر و نشان عالی خانه تئاتر را در چهاردهمین جشن بازیگر از آن خود کرده است. پیش از این حمیدرضا نعیمی به عنوان یکی از بازیگران اصلی نمایش «دست‌های آلوده» بر اساس متنی از ژان پل سارتر و با دراماتورژی و کارگردانی مسعود موسوی، معرفی شده بود. سایر بازیگران و عوامل این نمایش به زودی معرفی می‌شوند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مشاور رسانه‌ای نمایش، ریحانه سلامت که سال ۹۵ در نمایش «اکتبر ۱۹۴۲ پاریس» به ایفای نقش پرداخته بود، بار دیگر بازیگر نمایشی به کارگردانی مسعود موسوی شد. این بازیگر سینما و تئاتر و کارشناس ادبیات نمایشی، در نمایش «دست‌های آلوده» به دراماتورژی و کارگردانی مسعود موسوی که اواخر آبان امسال در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود، در نقش «اولگا» بازی می‌کند. ریحانه سلامت بازیگر نمایش‌هایی همچون «استاد نوید ماکان و همسرش مهندس رخشید فرزین» به نویسندگی و کارگردانی بهرام بیضایی، «سه خواهر و دیگران» به کارگردانی حمید امجد، «ویتسک» به کارگردانی مسعود دلخواه، «گفتگو»، «جولیوس سزار»، «طوبی»، «دریاچه پنهان»، «آوای آواره»، «ساز کوک آواز دوست»، «بهشت روی اقیانوس» و «بهار و آدم برفی» و … بوده و برای بازی در «اکتبر ۱۹۴۲ پاریس» به کارگردانی مسعود موسوی لوح تقدیر و نشان عالی خانه تئاتر را در چهاردهمین جشن بازیگر از آن خود کرده است. پیش از این حمیدرضا نعیمی به عنوان یکی از بازیگران اصلی نمایش «دست‌های آلوده» بر اساس متنی از ژان پل سارتر و با دراماتورژی و کارگردانی مسعود موسوی، معرفی شده بود. سایر بازیگران و عوامل این نمایش به زودی معرفی می‌شوند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
ریحانه سلامت بار دیگر در نمایشی به کارگردانی مسعود موسوی به ایفای نقش می‌پردازد. به گزارش ایلنا، ریحانه سلامت که سال ۹۵ در نمایش «اکتبر ۱۹۴۲ پاریس» به ایفای نقش پرداخته بود، بار دیگر بازیگر نمایشی به کارگردانی مسعود موسوی شد. این بازیگر سینما و تئاتر و کارشناس ادبیات نمایشی، در نمایش «دست‌های آلوده» به دراماتورژی و کارگردانی مسعود موسوی که اواخر آبان امسال در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود، در نقش «اولگا» بازی می‌کند. پیش از این حمیدرضا نعیمی به عنوان یکی از بازیگران اصلی نمایش «دست‌های آلوده» بر اساس متنی از ژان پل سارتر و با دراماتورژی و کارگردانی مسعود موسوی، معرفی شده بود. سایر بازیگران و عوامل این نمایش به زودی معرفی می‌شوند.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
به گفته کارگردان «سگدو» اتفاقات این نمایش در امروز ما می‌گذرد. از آنجا که این نمایش فضای کابوس‌گونه‌ای دارد و مخاطب شاهد کابوس‌های شخصیت اصلی است، سبک و شیوه اجرای آن سورئالیستی است. این نمایش هر روز غیر از شنبه‌ها ساعت ۱۸ به مدت ۷۰ دقیقه میزبان علاقه‌مندان تئاتر است. اجرای این نمایش که با منطق رئالیستی پیش می‌رود و فرم پیچیده‌ای ندارد تا ۲۴ آبان، ساعت ۲۰ به مدت ۷۰ دقیقه ادامه دارد. «نوشین تبریزی»، «افشین سلیمان‌پور»، «مسعود شاکرمی»، «یعقوب صباحی»، «محمد صدیقی‌مهر»، «آیه کیانپور» و «اتابک نادری» بازیگران این نمایش هستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
حذف اطلاعات نیمی از تاریخ سینمای ایران از دایره‌المعارف دیجیتال فیلم‌های ایرانی شبهه وجود دست‌های پنهانی را در ذهن ایجاد می‌کند که به سلیقه شخصی خود بخش‌هایی از تاریخ سینمای کشور را به رسمیت نشناخته و آن را از بانک اطلاعاتی مهم‌ترین ارگان فرهنگی رسمی کشور، یعنی وزارت ارشاد، پاک کند. بسیاری از این پایگاه‌های تجاری، از اطلاعات ما هم استفاده می‌کنند. عجیب این است که تقریبا در همه‌ی آنها به بازیگران و سینماگران قبل از انقلاب هم اشاره شده است. چطور کسی که فیلم ندیده می‌تواند قضاوت کند که کس دیگری اهل سینما بوده یا خیر. در فیلم «بودن یا نبودن» ساخته کیانوش عیاری هم اثری از هیچ یک از بازیگران اصلی فیلم یعنی عسل بدیعی، فرهاد شریفی، چکامه چمن ماه و شبنم طلوعی نیست، در کنار بازیگران فیلم «خانه‌ای روی آب» ساخته بهمن فرمان‌آرا هم نام هدیه تهرانی و رضا کیانیان دیده نمی‌شود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، قرار است از سوم آذرماه نمایش «فرانکشتاین» به کارگردانی ایمان افشاریان در سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه برود. سالن اصلی تئاتر شهر از اواسط بهار امسال، با پایان آخرین اثر پارسا پیروزفر وارد فاز تعمیرات اساسی از جمله سن گردان و صندلی‌های سالن شده است. «سگدو» عنوان نمایشی به نویسندگی محمد چرمشیر و عباس غفاری است که از روز شانزدهم آبان ماه در تالار سایه به صحنه رفته است. این نمایش هر روز غیر از شنبه‌ها ساعت ۱۸ با مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۵ هزار تومان میزبان علاقه‌مندان تئاتر است. نمایش «هیچکس رو محکم بغل نکن» به مدت ۱۵ اجرا در کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه موزه بتهوون، به مناسبت روز جهانی میراث دیداری و شنیداری خانه موزه بتهوون از متن و دست خط بهرام بیضایی که برای مجموعه «صدای طهرون قدیم» مرتضی احمدی نوشته شده است، رونمایی کرد. آلبوم «صدای طهرون قدیم» مرتضی احمدی آبان‌ماه سال ۱۳۸۹ همزمان با تولد مرتضی احمدی توسط موسسه آوای خورشید منتشر شد و تاکنون چهار شماره از آلبوم «صدای طهرون قدیم» منتشر شده که این یادداشت در همه شماره‌های این آلبوم هم قرار دارد. در زمستان سال ۱۳۹۷ هم صفحه گرامافون این آلبوم برای اولین بار در دوران پس از انقلاب منتشر شد. گنجی از ناداری گردآوری شده از روزمرگی.» روز پنجشنبه ۱۶ آبان ماه اصل این متن و دستخط در خانه موزه بتهوون رونمایی شد و تا ۲۵ آذرماه که موضوع نمایش موزه تغییر می‌کند در معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار دارد. علاقمندان به بازدید از این دستخط و متن می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۲۲ به خانه موزه بتهوون واقع در خیابان کریم خان زند، میرزای شیرازی، شماره ۶۹ مراجعه کنند.

پیام عاشقانه خواننده زن زیبای امریکایی به محمدرضا گلزار + عکس

11+
رکنارکنا2 هفته قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دومین جلد رمان گرافیکی «ارشیا» از سری رمان‌های مصور انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» در گالری عمارت روشنان رونمایی شد. این مراسم با صحبت‌های اشکان رهگذر، کارگردان انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» و نویسنده مجموعه رمان‌های گرافیکی «جمشید» و «ارشیا» آغاز شد. رهگذر با تشکر از تیم استودیو هورخش برای پدیدآوردن این رمان‌های گرافیکی گفت: «ارشیا شخصیتی است که طی نگارش فیلمنامه انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» شکل گرفت. این فیلمنامه درباره افرادی‌ است که بر سر مزار فردوسی ایستاده‌اند و اجازه تشییع پیکر او را نمی‌دهند.» او افزود: «انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» و دو مجموعه رمان گرافیکی «جمشید» و «ارشیا» ادای دین من به این اثر بزرگ فردوسی است و دومین جلد از رمان گرافیکی «ارشیا» آخرین حضور من در پروژه «آخرین داستان» است. رمان مصور «ارشیا» در دو جلد طراحی‌ شده که نخستین جلد آن در اسفند سال گذشته رونمایی شد.

به انتهای لیست رسیدید

بهرام بیضایی

بهرام بیضایی (زادهٔ ۵ دی ۱۳۱۷) فیلم‌ساز و نمایشنامه‌نویس و پژوهشگر ایرانی است. از کارهای وی می‌شود کارگردانی فیلم و نمایش، تدوین فیلم، تهیهٔ فیلم، مقاله‌نویسی، نگارش یکی دو داستان و چند شعر و بیش از چهل نمایشنامه و پنجاه فیلمنامه و انبوهی پژوهش تاریخی و استادی در دانشگاه را برشمرد. در این صفحه آخرین اخبار مرتبط با بهرام بیضایی را می‌خوانید ویکی‌پدیا