بهروز افخمی

بهروز افخمی

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
ساعت۲۴ - بهروز افخمی بار دیگر به جشنواره کن برچسب زده است. او پس از «هفت» در برنامه جدید سینمایی‌اش یعنی «نقد سینما» هم به این جشنواره سینمایی تاخت. بهروز افخمی بار دیگر به جشنواره کن برچسب زده است. او پس از «هفت» در برنامه جدید سینمایی‌اش یعنی «نقد سینما» هم به این جشنواره سینمایی تاخت. بهروز افخمی، جمعه شب و در برنامه سینمایی «نقد سینما» در بخشی که خبر مربوط به برگزاری اختتامیه جشنواره فیلم‌های ایرانی در استرالیا خوانده شد، بار دیگر از این گفت که جشنواره کن در تصرف عقاید همجنسگرایی و دگرباشی است. افخمی چندی قبل در ماجرای انتقادات از فیلم «تختی» هم گفته بود، گروهی از لات و لوت‌های تهران قدیم هم‌عصر با جهان پهلوان، مشکلات اخلاقی میان‌شان رواج داشته است. به نظر می‌رسد در میان مجریان تلویزیون، افخمی بیش از همه درباره دگرباشی و مواردی از این دست بحث‌های انتقادی روی آنتن زنده داشته است!

بهروز افخمی: مهناز افشار دختر خوبیه!

برترین‌هابرترین‌ها4 ماه قبل
در ویدیوی زیر اظهار نظرهای جنجالی و صریح بهروز افخمی کارگران سینما در خصوص مهناز افشار، اصغر فرهادی، باران کوثری و تهمینه میلانی را در یک گفتگو می‌بینید.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
بهروز افخمی صبح دیروز (دوشنبه) در مراسم تشییع پیکر مرحوم ابراهیم سلطانی‌فر، کارگردان و فیلمنامه‌نویس گفت: «من زمانی به سفارش مرحوم سلطانی‌فر کلیپی را با موضوع شهدا و دفاع مقدس و بر اساس یکی از اشعار حمید سبزواری ساختم.» وی ادامه داد: «این روزها تغییراتی در این شعر ایجاد کردیم و قصد دارم آن را در تیتراژ سریالی که درباره سیل اخیر می‌خواهم بسازم استفاده کنم.» این سریال مرتبط با وقوع سیلاب در مناطق مختلف ایران خواهد بود که در روزهای آخر اسفندماه سال گذشته و اوایل فروردین امسال علاوه بر خسارات مالی، ۳۹ قربانی بر جا گذاشت.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: فیلم سینمایی «عروس» در پردیس باغ کتاب تهران اکران می‌شود. به گزارش سینماپرس، فیلم سینمایی «عروس» به کارگردانی بهروز افخمی دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ساعت ۲۳ در پردیس باغ کتاب تهران اکران می‌شود. «عروس» دومین تجربه سینمایی نیکی کریمی محسوب می‌شود. حمید برای رسیدن به دختر مورد علاقه‌اش وارد قاچاق دارو می‌شود و رضایت پدر عروس را بدست می‌آورد. حمید و مهین برای ماه عسل به شمال سفر می‌کند و در بین راه با زنی تصادف می‌کند و حمید از ترس مجازات علی‌رغم مخالفت مهین فرار می‌کند، چون حمید برای کمک به مصدوم برنمی گردد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشبهروز افخمی درباره سریال خود که با محور سیل قرار است آن را بسازد گفت: این روزها درگیر تحقیق و نگارش سریالی درباره سیل‌های اخیر هستم که قرار است برای نوروز ۹۹ آن را آماده کنم. این مجموعه قرار است پس از تولید از شبکه پنج سیما روی آنتن برود. این کارگردان درباره فضای این سریال با توجه به حوادث تلخ سیلاب اخیر نیز اظهار کرد: این سریال فضایی کمدی - حادثه‌ای دارد کمااینکه خود سیلاب‌های اخیر هم برای خیلی‌ها بیشتر نوعی ماجراجویی بود. افخمی درباره ترکیب بازیگران این مجموعه نیز یادآور شد: به نظرم این سریال حدود ۱۰ تا ۱۵ شخصیت اصلی و بیش از صد شخصیت فرعی با داستان‌های فرعی دارد. وی در پایان بیان کرد که این سریال را به تهیه‌کنندگی داوود هاشمی خواهد ساخت.
وانانیوزوانانیوز1 ماه قبل
بهروز افخمی بار دیگر به جشنواره کن برچسب زده است. او پس از «هفت» در برنامه جدید سینمایی‌اش یعنی «نقد سینما» هم به این جشنواره سینمایی تاخت. بهروز افخمی، جمعه شب و در برنامه سینمایی «نقد سینما» در بخشی که خبر مربوط به برگزاری اختتامیه جشنواره فیلم‌های ایرانی در استرالیا خوانده شد، بار دیگر از این گفت که جشنواره کن در تصرف عقاید همجنسگرایی و دگرباشی است. او این جشنواره را که عقاید روشنفکری دارد، پیش‌تر هم بارها این‌چنین متهم کرده است. افخمی چندی قبل در ماجرای انتقادات از فیلم «تختی» هم گفته بود، گروهی از لات و لوت‌های تهران قدیم هم‌عصر با جهان پهلوان، مشکلات اخلاقی میان‌شان رواج داشته است. به نظر می‌رسد در میان مجریان تلویزیون، افخمی بیش از همه درباره دگرباشی و مواردی از این دست بحث‌های انتقادی روی آنتن زنده داشته است!
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
افخمی تغییر کرد و دیگر آن افخمی بامرام و با معرفت گذشته نبود. شامگاه سه‌شنبه شبکه افق اقدام به بازپخش گفت‌وگو با بهروز افخمی در برنامه رودررو کرد؛ گفت‌وگویی که افخمی هر آنچه گفت در انتقاد به جریان اصلاحات بود. البته بدم نمی‌آمد فضای مجلس را تجربه کنم اما در همان سال اول از فضای مجلس دلزده شدم. پایان کارگردان محبوب دیروزبی‌تردید بهروز افخمی در اذهان بسیاری از افراد تمام شده است؛ کات پایان را هم بهروز افخمی با اظهارات و انکارهایش اعلام کرد. بی‌تردید بهروز افخمی از مسیری که انتخاب کرده پشیمان نیست که اگر اینگونه نبود می‌توانست روز سه‌شنبه مانع بازپخش گفت‌وگویش در شبکه افق شود.
وانانیوزوانانیوز1 ماه قبل
واکنش مهناز افشار به اظهارنظر بهروز افخمی: زمان نمایندگی، همینجوری از مردم دفاع می‌کردید؟ واکنش مهناز افشار به اظهارنظر بهروز افخمی: زمان نمایندگی، همینجوری از مردم دفاع می‌کردید؟ مهناز افشار در یک توییت، به صحبت‌های انتقادی بهروز افخمی در برنامه «نقد سینما» واکنش نشان داد. بهروز افخمی، جمعه شب (ششم اردیبهشت) در برنامه «نقد سینما» به یک توییت مهناز افشار که خطاب به یک نماینده و درباره ازدواج کودکان نوشته شده بود واکنش تندی نشان داد و گفت: «خانم افشار متوجه نیست با این اظهارنظرها طرفدار سلب حق از مردم است.» مهناز افشار هم در یک توییت به این گفته بهروز افخمی واکنش نشان داد و نوشت: «ماندم چرا آقای افخمی به جای نماینده مجلس نطق پیش از دستور کردند که یادم اومد ایشون یه زمانی نماینده مجلس بودن و احتمالا همینجوری از مردم دفاع می‌کردن!»
ایلناایلنا4 ماه قبل
شب گذشته برنامه نقد سینما با اجرای بهروز افخمی روی آنتن شبکه پنج سیما رفت. به گزارش ایلنا، شب گذشته برنامه نقد سینما با اجرای بهروز افخمی روی آنتن شبکه پنج سیما رفت. در این برنامه پولاد کیمیایی، آزاده زارع و تورج منصوری حضور داشتند تا درباره فیلم «معکوس» ساخته پولاد کیمیایی حرف بزنند. پولاد کیمیایی و عوامل دیگر فیلم «معکوس» در این برنامه به شدت از تعویض سانس فیلمشان که با نرسیدن فیلم «تختی» اتفاق افتاده بود انتقاد کردند و از مسئولان جشنواره توضیح خواستند. برنامه «نقد سینما» هرشب در شبکه پنج به مرور فیلم‌های پخش شده در پردیس ملت می‌پردازد.

«نقدسینما» ی بهروز افخمی از امشب + تیزر

ایسناایسنا4 ماه قبل
برنامه سینمایی «نقد سینما» با اجرای بهروز افخمی از امشب روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی برنامه، «نقد سینما» همزمان با آغاز سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر، از امشب ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه بامداد روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود. این برنامه با رویکرد سینمایی به بررسی فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر می‌پردازد و بعد از جشنواره هم به صورت هفتگی ادامه دارد. اجرای این برنامه را بهروز افخمی بر عهده دارد و در کنار او میلاد دخانچی و امید روحانی به عنوان کارشناس و منتقد در برنامه حضور خواهند داشت. «نقد سینما» به سردبیری محمدرضا رضاپور و تهیه‌کنندگی محمد حسین تنکابنی تولید می‌شود و وحید رونقی مجری طرح این برنامه است.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
بهروز افخمی کارگردان سینما و تلویزیون که از قصد خود برای ساخت یک سریال تلویزیونی درباره سیل‌های اخیر خبر داده بود، جزییاتی تازه از این مجموعه با نام «رعد و برق» را تشریح کرد. خبرگزاری مهر: بهروز افخمی کارگردان سینما و تلویزیون که از قصد خود برای ساخت یک سریال تلویزیونی درباره سیل‌های اخیر خبر داده بود، جزییاتی تازه از این مجموعه با نام «رعد و برق» را تشریح کرد. بهروز افخمی درباره سریال خود که با محور سیل قرار است آن را بسازد، گفت: این روزها درگیر تحقیق و نگارش سریالی درباره سیل‌های اخیر هستم که قرار است برای نوروز ۹۹ آن را آماده کنم. این مجموعه قرار است پس از تولید از شبکه پنج سیما روی آنتن برود. وی در پایان بیان کرد که این سریال را به تهیه‌کنندگی داوود هاشمی خواهد ساخت.
برترین‌هابرترین‌ها4 ماه قبل
مهر نوشت: محمد تنکابنی جزییات برنامه «نقد سینما» را که قرار است در طول جشنواره فیلم فجر روی آنتن برود تشریح کرد. محمد تنکابنی تهیه کننده «نقد سینما» درباره روند جزییات این برنامه که در طول جشنواره فیلم فجر با اجرای بهروز افخمی پخش می‌شود بیان کرد: «نقد سینما» با مشارکت مرکز تلویزیون حوزه هنری به تولید می‌رسد و در ایام جشنواره صرفا برنامه‌ای جشنواره‌محور است و به فیلم‌های فجر می‌پردازد. او ادامه داد: این برنامه بعد از جشنواره فیلم فجر با توقفی کوتاه دوباره ادامه می‌یابد و به صورت هفتگی پخش می‌شود. تنکابنی همچنین درباره میز نقد این برنامه توضیح داد: این برنامه یک میز نقد دارد که امید روحانی و میلاد دخانچی منتقدان آن و بهروز افخمی مجری آن است. فکر می‌کنم به این ترتیب نگاه جذابی خواهیم داشت که تابحال در نقد فیلم‌ها نبوده است.
الفالف3 ماه قبل
وقتی بنزین لیتری هفت هزار و پانصد تومان شود مقدار نقدینگی که از خود پمپ‌بنزین‌ها به دست می‌آید، به یارانه مردم اضافه شود. کدام تورم روانی؟ وقتی بنزین هفت هزار و پانصد تومان شود روی چه چیزی مستقیم اثر می‌گذارد؟ حمل و نقل کالا. آن موقع پنجاه هزار تومان - موقعی که ما گفتیم - واقعا معادل پانصد هزار تومان الان قدرت خرید داشت. عیبی ندارد، قیمت بنزین هم ۱۰ برابر می‌شود و آن موقع به لیتری ۷۵ هزار تومان می‌رسد و یارانه هر کسی هم پنج میلیون تومان می‌شود. این تورم روانی جز خرافه و جز گول زدن مردم برای این که ثروتمندان ثروتمندتر شوند، نیست.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
ساعت۲۴ - بهروز افخمی کارگردان سینما و تلویزیون که از قصد خود برای ساخت یک سریال تلویزیونی درباره سیل‌های اخیر خبر داده بود، جزییاتی تازه از این مجموعه با نام «رعد و برق» را تشریح کرد. بهروز افخمی کارگردان سینما و تلویزیون که از قصد خود برای ساخت یک سریال تلویزیونی درباره سیل‌های اخیر خبر داده بود، جزییاتی تازه از این مجموعه با نام «رعد و برق» را تشریح کرد. بهروز افخمی درباره سریال خود که با محور سیل قرار است آن را بسازد، گفت: این روزها درگیر تحقیق و نگارش سریالی درباره سیل‌های اخیر هستم که قرار است برای نوروز ۹۹ آن را آماده کنم. این مجموعه قرار است پس از تولید از شبکه پنج سیما روی آنتن برود. افخمی درباره ترکیب بازیگران این مجموعه نیز یادآور شد: به نظرم این سریال حدود ۱۰ تا ۱۵ شخصیت اصلی و بیش از صد شخصیت فرعی با داستان‌های فرعی دارد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
بهروز افخمی این روزها مشغول تحقیق و نگارش درباره سریال جدیدش «رعد و برق» با محوریت سیل و مناطق سیلزده است که قرار است نوروز ۹۹ روی آنتن رود. به گزارش گروه فرهنگی قدس آنلاین، بهروز افخمی درباره سریال خود که با محور سیل قرار است آن را بسازد گفت: این روزها درگیر تحقیق و نگارش سریالی درباره سیل‌های اخیر هستم که قرار است برای نوروز ۹۹ آن را آماده کنم. این مجموعه قرار است پس از تولید از شبکه پنج سیما روی آنتن برود. افخمی درباره ترکیب بازیگران این مجموعه نیز یادآور شد: به نظرم این سریال حدود ۱۰ تا ۱۵ شخصیت اصلی و بیش از صد شخصیت فرعی با داستان‌های فرعی دارد. داستان‌های این سریال رگه‌هایی درهم پیچیده دارد، همانطور که سیل هم به صورت سراسری در تمام کشور از شمال تا جنوب را درگیر کرده بود.
سینماپرسسینماپرس3 ماه قبل
سینماپرس: در بخش ابتدایی برنامه «نقد سینما» بهروز افخمی گفت: دست ساواک در زندگی تختی در همه اسناد تاریخی وجود دارد و قابل چشم‌پوشی نیست. ️انتقاد «بهروز افخمی» از شایعات مطرح شده درباره فوت «غلامرضا تختی» در بخش ابتدایی برنامه این هفته نقد سینما بهروز افخمی گفت: «نه در پیش از انقلاب و نه پس از آن این حادثه با قطعیت خودکشی مطرح نشده است. فیلم از منظر زیبایی‌شناختی فیلم مهمی نیست و به فیلم تبدیل نمی‌شود. چیزی که فیلم نقد می‌کند یک وضعیت تاریخی است. با آقای دخانچی موافقم که این فیلم، فیلم انفعال است.
فراروفرارو3 ماه قبل
بهروز افخمی کارگردانی که درباره «تختی» فیلم هم ساخته است، می‌گوید که اظهارات جمشید مشایخی درباره غلامرضا تختی بی‌اعتبار است و با عقل جور در نمی‌آید. به گزارش خبرآنلاین، بهروز افخمی در برنامه «نقد سینما» درباره سخنان جمشید مشایخی درباره غلامرضا تختی گفت: «من خودم درباره تختی فیلم ساخته‌ام و صلاحیت بیشتری برای اظهار نظر درباره مرگ تختی دارم تا جمشید مشایخی و باید بگویم که صحبت‌های ایشان بی اعتبار است و اگر فرض را بر این بگیریم که تختی خودکشی کرده که قطعا این طور نیست و همه اشارات درباره اظهاراتی که درباره مرگ تختی است در فیلمی که من سال‌ها پیش ساختم وجود دارد را اکثرا دیده‌اند و اگر فرض را حتی بر خودکشی تختی بگیریم، هیچ کس تاکنون فرض آقای مشایخی درباره علت مرگ تختی را مطرح نکرده است و این اظهارات اصلا با عقل جور در نمیاد و مشایخی جزو یکی از اون میلیون‌ها نفر است که به خودش اجازه داده روایت خلاف انصاف را مطرح کند.» او ادامه داد: «انداختن علت مرگ تختی به زنی که حالا دیگر در دنیا نیست و دستش کوتاه است و نمی‌تواند از خودش دفاع کند، خوب نیست و بیشتر شبیه فیلم‌های هندی است و یا افسانه خودکشی را جایگزین روایت قبلی می‌کند، روایتی که قبل از انقلاب شایع بود که تختی به وسیله ساواک یا دستگاه حکومتی کشته شده است و حالا که یک عده می‌خواهند افسانه خودکشی را جایگزین کنند و روایت دوم که بر خودکشی تختی اصرار دارد را نمی‌توان منکر شد اما نکته جالب اینکه برادران لیبرال شده ما خیلی خوشحال شدند که اسطوره شکنی در حال رخ دادن است.» افخمی درباره نقش ساواک در مرگ تختی، بیان کرد: «نقش نیروهای امنیتی و ساواک در جامعه ورزشی ایران و کشتی گیرانی که با ساواک ارتباط داشتند و کشتی گیرانی که به دستگاه امنیتی وابستگی داشتند و کلا مافیای دور و بر تختی که او را از همه چیز محروم کرده بود و فقط به خاطر حسادت و رقابتی که داشتند، سعی بر خارج کردن تختی از میدان بودند و حتی مستمری که بابت قهرمانی می‌گرفت را قطع کردند و کاری کردند که چیزی حدود یک میلیارد تومان به پول امروز بدهکار بود و مجبور شد خانه‌اش را پس دهد و همسرش را مجبور کند تا با خواهرش زندگی کند. این‌ها همه از سوی سازمان ورزش آن موقع بود به طوری که حتی زمانی تختی حریف تمرینی هم نداشت و اینها باعث شد تا تختی آینده‌ای برای خود نبیند، این‌ها را آقای مشایخی نمی‌داند یا نمی‌خواهد بگوید. احتمالات معقول‌تری برای مرگ تختی وجود دارد که مشایخی لوس‌ترین آن‌ها را مطرح کرده است.»
پارس نیوزپارس نیوز1 هفته قبل
پارس نیوز، به گزارشفیلم سینمایی «فرزند صبح» شاخص‌ترین و خبرسازترین ساخته سینمای ایران درباره زندگی امام راحل است. افخمی البته این اواخر دوباره فیلم فرزند صبح را ادیت کرده است و احتمالا به زودی اکران خواهد شد. وقتی از سفارشی سازی صحبت کردیم می‌خواستم به «فرزند صبح» برسیم. نه اتفاقا «فرزند صبح» فیلم خیلی خوبی شده و در آینده نزدیک توصیه می‌کنم نسخه ادیت شده آن را ببینید. یعنی الان فیلمی که ۱۰میلیارد تومان خرج برمی‌دارد فقط دکورش ۲۰میلیارد تومان می‌ارزد و جزو اموال موسسه حفظ آثار شده است.
جام نیوزجام نیوز1 ماه قبل
به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، مهناز افشار در یک توییت، به صحبت‌های انتقادی بهروز افخمی در برنامه «نقد سینما» واکنش نشان داد. بهروز افخمی، جمعه شب (ششم اردیبهشت) در برنامه «نقد سینما» به یک توییت مهناز افشار که خطاب به یک نماینده و درباره ازدواج کودکان نوشته شده بود واکنش تندی نشان داد و گفت: «خانم افشار متوجه نیست با این اظهارنظرها طرفدار سلب حق از مردم است.» مهناز افشار هم در یک توییت به این گفته بهروز افخمی واکنش نشان داد و نوشت: «ماندم چرا آقای افخمی به جای نماینده مجلس نطق پیش از دستور کردند که یادم اومد ایشون یه زمانی نماینده مجلس بودن و احتمالا همینجوری از مردم دفاع می‌کردن!» خبرآنلاین

واکنش بهروز افخمی به اظهارات عجیب بازیگر خانم

مهرمهر1 ماه قبل

واکنش بهروز افخمی نسبت به صحبت‌های اخیر عراقچی+ فیلم

سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: بهروز افخمی، کارگردان سینما صحبت‌های اخیر عراقچی درمورد خروج اتباع افغانی از ایران را خجالت آور دانست. به گزارش سینماپرس، بهروز افخمی، کارگردان سینما در برنامه نقدسینما درخصوص صحبت‌های اخیر عراقچی درمورد خروج اتباع افغانی از ایران گفت: این گونه حرف‌ها از جنس حرف‌های ترامپ درباره مهاجران مکزیکی است. حرف اونقدر خجالت آوره که ارزش مسخره کردن هم نداره.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
مستند اساتید و فعالان قرآنی در قالب رویش‌های قرآنی انقلاب اسلامی که توانسته‌اند علاوه بر فعالیت قرآنی، افرادی موثر در عرصه‌های مختلف اجتماعی باشند، در مستندی تحت عنوان «عقیق» روی آنتن خواهد رفت. بررسی دستاوردهای نفتی انقلاب در شبکه ۴ «دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در حوزه نفت و گاز» در برنامه «پیشران» شبکه چهار سیما بازگو می‌شود. برنامه بهروز افخمی برای جشنواره فیلم فجر مشخص شد «نقد سینما» با اجرای بهروز افخمی همزمان با آغاز جشنواره فیلم فجر هر شب به روی آنتن می‌رود. این برنامه در ایام جشنواره‌ فیلم فجر هر شب از شبکه پنج سیما به روی آنتن می‌رود. بهروز افخمی در زمان جشنواره فقط برنامه «نقد سینما» را روی آنتن دارد، برنامه «فیلمساز» این کارگردان که درباره‌ی آموزش سینما است، قرار است بعد از جشنواره پخش می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرآنلاین: در روزهایی که مهناز افشار در ایران نیست و در آلمان ورک‌شاپ برگزار کرده است، در ایران و به خاطر ماجراهایی غیر از سینما، بیش از همیشه درباره‌اش حرف می‌زنند. او که با شکایت یک روحانی باید در بازگشت از سفرش به دادسرا برود و وکیلش گفته حتما از قوانین کشور تبعیت می‌کند، بار دیگر با حمله بهروز افخمی مواجه شد که به او گفت: «اگه دختر خودش ۱۴سالش باشد، عاشق شود، بعد یک بی‌فکری جنگیده باشد برای اینکه بچه‌ها زیر ۱۸سال، اجازه ازدواج نداشته باشند؛ آن دختر ناراحت نمی‌شود؟» البته بیشتر به نظر می‌رسید که افخمی از اینکه جواب صحبت‌های هفته قبلش را مهناز افشار با لحن تندی داده، شاکی است. چون در بخشی دیگر از حرف‌هایش گفت: «او اگر جواب من را نمی‌داد به این مخمصه نمی‌افتاد!» افخمی که عادت دارد به گرفتن مواضعی جنجالی برای بیشتر دیده شدن و داغ شدن برنامه‌اش برای دومین هفته متوالی به مهناز افشار تاخته است. انتقادی که البته چون از سوی افخمی بیان شده، احتمالا برای این هنرپیشه زن یک نکته منفی محسوب نخواهد شد!
انتخابانتخاب3 ماه قبل
بهروز افخمی کارگردانی که درباره «تختی» فیلم هم ساخته است، می‌گوید که اظهارات جمشید مشایخی درباره غلامرضا تختی بی‌اعتبار است و با عقل جور در نمی‌آید. بهروز افخمی در برنامه «نقد سینما» درباره سخنان جمشید مشایخی درباره غلامرضا تختی گفت: «من خودم درباره تختی فیلم ساخته‌ام و صلاحیت بیشتری برای اظهار نظر درباره مرگ تختی دارم تا جمشید مشایخی و باید بگویم که صحبت‌های ایشان بی اعتبار است و اگر فرض را بر این بگیریم که تختی خودکشی کرده که قطعا این طور نیست و همه اشارات درباره اظهاراتی که درباره مرگ تختی است در فیلمی که من سال‌ها پیش ساختم وجود دارد را اکثرا دیده‌اند و اگر فرض را حتی بر خودکشی تختی بگیریم، هیچ کس تاکنون فرض آقای مشایخی درباره علت مرگ تختی را مطرح نکرده است و این اظهارات اصلا با عقل جور در نمیاد و مشایخی جزو یکی از اون میلیون‌ها نفر است که به خودش اجازه داده روایت خلاف انصاف را مطرح کند.» او ادامه داد: «انداختن علت مرگ تختی به زنی که حالا دیگر در دنیا نیست و دستش کوتاه است و نمی‌تواند از خودش دفاع کند، خوب نیست و بیشتر شبیه فیلم‌های هندی است و یا افسانه خودکشی را جایگزین روایت قبلی می‌کند، روایتی که قبل از انقلاب شایع بود که تختی به وسیله ساواک یا دستگاه حکومتی کشته شده است و حالا که یک عده می‌خواهند افسانه خودکشی را جایگزین کنند و روایت دوم که بر خودکشی تختی اصرار دارد را نمی‌توان منکر شد اما نکته جالب اینکه برادران لیبرال شده ما خیلی خوشحال شدند که اسطوره شکنی در حال رخ دادن است.» افخمی درباره نقش ساواک در مرگ تختی، بیان کرد: «نقش نیروهای امنیتی و ساواک در جامعه ورزشی ایران و کشتی گیرانی که با ساواک ارتباط داشتند و کشتی گیرانی که به دستگاه امنیتی وابستگی داشتند و کلا مافیای دور و بر تختی که او را از همه چیز محروم کرده بود و فقط به خاطر حسادت و رقابتی که داشتند، سعی بر خارج کردن تختی از میدان بودند و حتی مستمری که بابت قهرمانی می‌گرفت را قطع کردند و کاری کردند که چیزی حدود یک میلیارد تومان به پول امروز بدهکار بود و مجبور شد خانه‌اش را پس دهد و همسرش را مجبور کند تا با خواهرش زندگی کند. این‌ها همه از سوی سازمان ورزش آن موقع بود به طوری که حتی زمانی تختی حریف تمرینی هم نداشت و اینها باعث شد تا تختی آینده‌ای برای خود نبیند، این‌ها را آقای مشایخی نمی‌داند یا نمی‌خواهد بگوید. احتمالات معقول‌تری برای مرگ تختی وجود دارد که مشایخی لوس‌ترین آن‌ها را مطرح کرده است.»
الفالف4 هفته قبل
گروه فرهنگی الف، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۶:۵۰ ۳۹۸۰۲۲۷۱۱۰به گزارش الف، در تازه‌ترین قسمت از برنامه «نقد سینما» با اجرای بهروز افخمی، فیلم سینمایی «به‌دنیا آمدن» ساخته محسن عبدالوهاب نقد خواهد شد و آرش خوشخو و امیررضا مافی درباره این فیلم سینمایی به گفتگو می‌پردازند. همچنین محسن فاطمی پیرامون روانشناسی و قدرت سینما با بهروز افخمی به گفتگو می‌نشیند. محمدصادق لواسانی نیز در بخشی از این برنامه اخبار سینمای ایران در هفته گذشته را مرور و تحلیل خواهد کرد. این برنامه هر جمعه شب ساعت ۲۲:۳۰ به صورت زنده از شبکه پنج سیما پخش خواهد شد. تهیه‌کنندگی برنامه «نقد سینما» برعهده محمد تنکابنی است و محمدرضا رضاپور سردبیر و وحید رونقی مجری طرح برنامه تلویزیونی «نقد سینما» هستند.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
بهروز افخمی می‌گوید سیمرغ یا اساسا نمادهای سینمایی اهمیت هنری بالایی ندارند و اگر کسی سیمرغ نبرد ملاک جایگاه هنری‌اش نیست. بهروز افخمی می‌گوید علی نصیریان در فیلم «مسخره‌باز» شایسته بردن سیمرغ است. علی نصیریان را در مسخره باز دیدید؟ خیلی بازی‌اش خوب بود و نقشی که برایش نوشته بودند هم خیلی خوب بود. همین است که الان علی نصیریان در این سن سیمرغ ندارد. برای همین است که می‌گویم سیمرغ مهم نیست.
برترین‌هابرترین‌ها4 ماه قبل
در حالی که پس از برنامه «هفت» از شبکه سه، پخش «نقد سینما» با اجرای بهروز افخمی از شبکه پنج قطعی شده، شنیده‌ها حکایت از تعطیلی و یا بلاتکلیفی برنامه‌های سینمایی شبکه‌های دیگر دارد. خبرگزاری مهر: در حالی که پس از برنامه «هفت» از شبکه سه، پخش «نقد سینما» با اجرای بهروز افخمی از شبکه پنج قطعی شده، شنیده‌ها حکایت از تعطیلی و یا بلاتکلیفی برنامه‌های سینمایی شبکه‌های دیگر دارد. «میزانسن» از رقابت بازماند «میزانسن» عنوان برنامه سینمایی شبکه شما است که مدتی است با اجرای مهدی سجاده‌چی به صورت هفتگی روی آنتن می‌رود. پخش برنامه افخمی قطعی شدبرنامه «نقد سینما» با اجرای بهروز افخمی اما تنها رقیب «هفت» تازه است که با قطعیت در کنداکتور شبکه پنج قرار گرفته و باتوجه به سابقه حضور افخمی در «هفت» می‌تواند رقابت جالبی را میان این دو شبکه رقم بزند. آیا رقابت این ۲ برنامه تنور جذابیت‌های سینمایی در تلویزیون را گرم خواهد کرد؟
ایسناایسنا2 هفته قبل
شبکه رادیویی تهران در آستانه سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره)، از بهروز افخمی کارگردان فیلمی سینمایی درباره امام (ره)، دعوت به عمل آورد. به گزارش ایسنا، «فرزند صبح» نام فیلمی سینمایی به کارگردانی و نویسندگی بهروز افخمی است که به زندگی امام خمینی (ره) در دوران کودکی تا هفت‌سالگی می‌پردازد و بخشی از آن نیز دستگیری ایشان در پانزده خرداد را روایت می‌کند. در این فیلم عبدالرضا اکبری نقش امام خمینی در میانسالی، محمدرضا شریفی‌نیا نقش سید احمد خمینی و هدیه تهرانی نقش دایه امام خمینی را ایفا می‌کنند و بازیگران دیگری همچون محمدعلی کشاورز، آتیلا پسیانی، الیکا عبدالرزاقی و فرهاد قائمیان نقش‌های دیگر را بر عهده دارند. بهروز افخمی (زاده ۳ آبان ۱۳۳۵ در تهران) کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس که فعالیت هنری را با ساخت فیلم‌های کوتاه آغاز کرد و سپس به گروه فیلم و سریال تلویزیون پیوست. از جمله آثار سینمایی او هم می‌توان در این سال‌ها می‌توان به فیلم روباه، عروس، گاوخونی، جهان پهلوان تختی، شوکران و… اشاره کرد.

به انتهای لیست رسیدید