بهروز بنیادی

بهروز بنیادی

همشهریهمشهری1 ماه قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، بهروز بنیادی اظهار کرد: آمار وزارت بهداشت درباره مبتلایان به ویروس کرونا بر اساس موارد بستری شده در بیمارستان‌هاست یا آن دسته از بیمارانی که تحت درمان قرار دارند؛ لذا ممکن است از افراد بستری شده تعدادی مبتلا شده و در سطح جامعه تردد کرده و جامعه را آلوده کنند. وی افزود: این دسته افراد ناقل هستند که طبیعتا تعداد آنها در آمار وزارت بهداشت نمی‌آید، مجددا تاکید دارم که آمار مبتلایان به کرونا بر اساس بیماران بستری شده است، ممکن است افرادی ناقل در سطح جامعه با علایم خفیفی وجود داشته باشند که طبیعتا در آمار وزارت بهداشت قید نمی‌شود؛ لذا درباره آمار مبتلایان پنهان‌کاری وجود ندارد اما وزارت بهداشت باید بر اساس کار علمی اعلام کند که احتمالا چند ناقل در سطح کشور وجود دارد. وی پرهیز از حضور در اجتماعات را در کنترل کرونا تاثیرگذار خواند و توضیح داد: مردم باید حضور در اجتماعاتی همچون دانشگاه‌ها، مدارس، نماز جماعت و جمعه، مهمانی‌ها و عروسی‌ها را محدود کنند تا شاهد کاهش شیوع این بیماری باشیم. بنیادی در پایان اظهار کرد: مشخص نیست این بیماری تا چه زمانی در کشور فعال خواهد بود کما اینکه احتمال ابتلای افراد در کشورهای همسایه وجود دارد که هنوز آماری را ارائه نکردند. اگر در آن کشورها هم بیماری گسترش پیدا کند ممکن است مجدد جامعه ما آلوده شود به همین دلیل باید مسائل بهداشتی و پیشگیری‌های لازم رعایت شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که درباره ویروس کرونا پنهان‌کاری صورت نمی‌گیرد، گفت: آمار وزارت بهداشت درباره مبتلایان به کرونا بر اساس موارد بستری شده در بیمارستان‌هاست، حال این که احتمالا برخی از مبتلایان با علایم خفیف در سطح جامعه پراکنده هستند که طبیعتا در آمار وزارت بهداشت قرار نمی‌گیرند. بهروز بنیادی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: آمار وزارت بهداشت درباره مبتلایان به ویروس کرونا بر اساس موارد بستری شده در بیمارستان‌هاست یا آن دسته از بیمارانی که تحت درمان قرار دارند؛ لذا ممکن است از افراد بستری شده تعدادی مبتلا شده و در سطح جامعه تردد کرده و جامعه را آلوده کنند. وی افزود: این دسته افراد ناقل هستند که طبیعتا تعداد آنها در آمار وزارت بهداشت نمی‌آید، مجددا تاکید دارم که آمار مبتلایان به کرونا بر اساس بیماران بستری شده است، ممکن است افرادی ناقل در سطح جامعه با علایم خفیفی وجود داشته باشند که طبیعتا در آمار وزارت بهداشت قید نمی‌شود؛ لذا درباره آمار مبتلایان پنهان‌کاری وجود ندارد اما وزارت بهداشت باید بر اساس کار علمی اعلام کند که احتمالا چند ناقل در سطح کشور وجود دارد. بنیادی در پایان اظهار کرد: مشخص نیست این بیماری تا چه زمانی در کشور فعال خواهد بود کما اینکه احتمال ابتلای افراد در کشورهای همسایه وجود دارد که هنوز آماری را ارائه نکردند. اگر در آن کشورها هم بیماری گسترش پیدا کند ممکن است مجدد جامعه ما آلوده شود به همین دلیل باید مسائل بهداشتی و پیشگیری‌های لازم رعایت شود.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
پیشنهاد تخصصی کمیسیون بر مبنای لزوم انجام تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها بوده، امروز هم در مورد دانشگاه‌ها تصمیم گیری انجام خواهد شد. بهروز بنیادی درباره‌ی تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها بیان کرد: همه‌ی کشور هایی که به نوعی درگیر این ویروس شدند مسیر هایی را طی کردند که ما هم از آنها جدا نیستیم، پیشگیری و اقدامات لازم در آن قطعا در کنترل این ویروس و جلوگیری از اپیدمی شدن آن موثر خواهد بود، کمیسیون تصمیم و نظر نهایی خود را ارائه داده اما باز هم تصمیم نهایی با ستاد ملی کرونا است، وزارت بهداشت هم با این موضوع موافق است اما ستاد ملی کرونا به ریاست رئیس جمهور باید تصمیم نهایی را اخذ کنند اما پیشنهاد تخصصی کمیسیون بر مبنای لزوم انجام تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها بوده، امروز هم در مورد دانشگاه‌ها تصمیم گیری انجام خواهد شد. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره‌ی نمایندگانی که تا کنون علائم کرونا داشته‌اند و همچنین بسته‌ی بهداشتی ارائه شده به نمایندگان به خبرنگار اسپوتنیک در تهران گفت: پیشتر به نمایندگان گوشزد شده که اگر علائمی مانند سرفه، تب یا علائم تنفسی دارند وارد مجلس نشوند؛ برخی عزیزانی هم که آمده بودند در بدو ورود از سوی اداره کل سلامت مجلس از آنها خواهش شد تا وارد مجلس نشوند و آنها هم رعایت کردند؛ از نمایندگان مجلس بویژه کسانی که علامت دار بودند نمونه گیری‌های لازم صورت گرفته، جواب نمونه‌ها امروز اعلام میشود برخی از نمایندگان خود اقدام به اعلام ابتلا کردند که بر اساس علائم بالینی و رادیولوژی گفتند و هنوز نتایج تست تشخیصی و آزمایشگاهی آماده نشده. رفت و آمد در مجلس به حداقل رسیده، دفاتر تعطیل شده و ارباب رجوع فعلا حضور پیدا نمیکند، مسائل بهداشتی که همه‌ی هموطنان باید رعایت کنند به نمایندگان هم آموزش داده شده؛ بسته‌ی بهداشتی ارائه شده به نمایندگان هم محتوی محلول ضد عفونی برای دست‌ها است که هنگام عبور و مرور از گیت‌ها و انگشت نگاری یا در دفاتر در صورت لزوم از آن استفاده کنند و همچنین ماسک هم برای استفاده در نظر گرفته شده تا در صورت دارا بودن علائم انتقال ویروس کاهش یابد. وی در پایان افزود: مردم باید به هشدار‌ها و دستور العمل‌های وزارت بهداشت توجه کنند و آنها را جدی بگیرند تا این مرحله‌ی حساس را با کمترین آمار بستری و مرگ و میر کنترل کنیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
ضمن اینکه در جلسه عصر امروز کمیسیون بهداشت و درمان هم نشست ویژه‌ای داشتیم. عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت تصریح کرد: با حضور برخی مسئولان بهداشت و درمان کشور و برخی از نمایندگان عضو کمیسیون‌های مجلس در کمیسیون بهداشت نشست ویژه با موضوع کرونا ویروس برگزار شد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت گفت: از مردم می‌خواهیم اخبار خود را صرفا از طریق این قرارگاه و خبرگزاری‌ها و صداوسیما دریافت کنند. عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت تصریح کرد: کمیته‌ای ذیل کمیسیون بهداشت مجلس تشکیل شده که پنج نفر از اعضای این کمیسیون عضو آن کمیته هستند. وی گفت: ‌ اولین جلسه مشترک قرارگاه کرونا ویروس قرار است صبح فردا با حضور وزیر بهداشت ساعت ۷:۳۰ صبح در این وزارتخانه برگزار شود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش خانه ملت، «علی نوبخت حقیقی» در تشریح دستور کار روز دوشنبه کمیسیون بهداشت از حضور معاونان وزیر بهداشت در این نشست فوق‌العاده برای بررسی اقدامات انجام شده برای مقابله با کرونا خبر داد و اظهار داشت: در این جلسه سه‌ساعته با حضور معاونان بهداشت، درمان، دارو و پارلمانی وزیر بهداشت، رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و جمعی از نمایندگان کمیسیون‌های تخصصی مجلس اقدامات انجام شده برای مقابله با ویروس کرونا بررسی شد. رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان مجلس در این نشست دیدگاه‌های خود را مطرح و برخی انتقاد کردند که افراد غیرمسئول و آنهایی که در جریان موضوع نیستند نباید در مورد آمار این بیماری اطلاع‌رسانی کنند. نوبخت حقیقی از انتخاب ۵ نفر از اعضای کمیسیون بهداشت برای عضویت در قرارگاه کرونا ویروس خبر داد و تصریح کرد: اسامی بهروز بنیادی نماینده مردم کاشمر، همایون یوسفی نماینده مردم اهواز، سیدمرتضی خاتمی نماینده مردم ماه‌نشان، محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه، و حیدر علی عابدی نماینده مردم اصفهان به وزارت بهداشت اعلام شد که در جلسات قرارگاه حضور داشته باشند؛ بی‌شک این اقدام موجب ایجاد انسجام، وحدت، همفکری و هم افزایی می‌شود. وی یادآور شد: میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس موضوع تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا ۱۵ فروردین را مطرح کرد که با این موضوع موافقت و مقرر شد این پیشنهاد به رییس مجلس اعلام شود؛ اگر این پیک برداشته شود آلودگی کاهش می‌یابد. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم ادامه داد: همچنین در این نشست موضوع تعطیلی مجلس مطرح شد اما از دیدگاه پزشکی به صلاح دانسته نشد و قرار شد در ورودی‌های مجلس کنترل مناسب انجام شود تا نمایندگان و پرسنلی که مشکوک به کرونا هستند به مراکز درمانی معرفی شوند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
تعدادی از نمایندگان مجلس برخی از علت‌هایی که موجب شد کلیات بودجه برای اولین بار در مجلس رای نیاورد را اعلام کردند. البته پیش از این در دولت دهم، تاخیر دولت در ارائه بودجه در سال‌های ۹۰ و ۹۱ و ۹۲ موجب شد بودجه «چند دوازدهم» به صورت اضطراری - که مختص شرایط زمان جنگ یا بحرانی است - به تصویب برسد. اما پس از عدم تصویب کلیات بودجه سال ۹۹ برخی از نمایندگان درباره دلایل رد کلیات این لایحه اظهار نظرهای مختلف داشتند که در زیر برخی از آنها را می‌خوانید. رد کلیات بودجه سیاسی بودغلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس درباره رد کلیات بودجه سال ۹۹ به خبرنگار تسنیم گفت: این کار به نظر بنده کاری اشتباه بود و واقعا این تصمیم مجلس را بنده نتوانستم درک کنم. رئیس فراکسیون مستقلان مجلس درباره دلایل رد کلیات بودجه در صحن علنی پارلمان گفت: از ابتدای جلسه امروز مشخص بود که کلیات بودجه رای نخواهد آورد چون برخی از نمایندگان اعلام می‌کردند که یا حضور قلب ندارند یا خسته هستند و یا برخی از آنها می‌گفتند دولت آقای روحانی ما را جا گذاشته و ما باید تلافی کنیم که از جمله مواردی است که می‌توان از آن به عنوان اینکه چرا کلیات بودجه رای نیاورد ذکر کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان مجلس در این نشست دیدگاه‌های خود را مطرح و برخی انتقاد کردند که افراد غیرمسئول و آنهایی که در جریان موضوع نیستند نباید در مورد آمار این بیماری اطلاع‌رسانی کنند. وی از انتخاب ۵ نفر از اعضای کمیسیون بهداشت برای عضویت در قرارگاه کرونا ویروس خبر داد و گفت: اسامی بهروز بنیادی، نماینده مردم کاشمر، همایون یوسفی، نماینده مردم اهواز، سیدمرتضی خاتمی نماینده مردم ماهنشان، محمدحسین قربانی، نماینده مردم آستانه اشرفیه، و حیدرعلی عابدی نماینده مردم اصفهان به وزارت بهداشت اعلام شد که در جلسات قرارگاه حضور داشته باشند؛ بی شک این اقدام موجب ایجاد انسجام، وحدت، همفکری و هم افزایی می‌شود. نوبخت یادآور شد: آقای میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس موضوع تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا ۱۵ فروردین را مطرح کرد که با این موضوع موافقت و مقرر شد این پیشنهاد به رئیس مجلس اعلام شود؛ اگر این پیک برداشته شود آلودگی کاهش می‌یابد. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم ادامه داد: همچنین در این نشست موضوع تعطیلی مجلس مطرح شد اما از دیدگاه پزشکی به صلاح دانسته نشد و قرار شد در ورودی‌های مجلس کنترل مناسب انجام شود تا نمایندگان و پرسنلی که مشکوک به کرونا هستند به مراکز درمانی معرفی شوند. منبع: خانه ملت
ایسناایسنا1 ماه قبل
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از جلسه فوق العاده این کمیسیون برای بررسی اقدامات وزارت بهداشت در کنترل شیوع ویروس کرونا در کشور خبر داد و گفت: قرار است ۵ نفر از اعضای این کمیسیون در جلسات قرارگاه مقابله با کرونا حضور داشته باشند. علی نوبخت حقیقی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به حساسیت موضوع شیوع ویروس کرونا از رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست داشتیم که جلسه‌ای را با حضور وزیر بهداشت برگزار کند در همین راستا جلسه غیر علنی برگزار شد و وزیر توضیحاتی برای نمایندگان ارائه کرد. همچنین به دنبال درخواست ما امروز از نمایندگان تست کرونا ویروس گرفته شد چون در این ایام نمایندگان در شهرهای مختلف حضور داشتند و احتمال آلودگی آنها به این ویروس وجود داشت به خصوص شهرهایی که ویروس در آن جا منتشر شده است همچون قم، گیلان و تهران. وی ادامه داد: در همین راستا امروز کمیسیون بهداشت جلسه‌ای اضطراری با معاون بهداشت و درمان و معاون پارلمانی وزیر بهداشت و رئیس غذا و دارو برگزار کرد آنها گزارشی از اقداماتشان ارائه کردند در نهایت مقرر شد ۵ نفر از اعضای کمیسیون بهداشت به وزیر معرفی شوند تا آنها در جلسات قرارگاه بحران کرونا حضور داشته باشند. نوبخت گفت: این افراد محمد حسین قربانی، بهروز بنیادی، مرتضی خاتمی، حیدرعلی عابدی و همایون یوسفی از اعضای کمیسیون بهداشت هستند که در این جلسات هر روز شرکت کرده و وظایف نظارتی‌شان را انجام می‌دهند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/خراسان رضوی نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: در عرصه‌های حساس مشارکت همواره حضور مردم چشم دشمن را کور کرده است. اگر این شفافیت ایجاد شود و مردم خود را امین دولت و حاکمیت بدانند و حاکمیت نیز همین نگاه را داشته باشد، قطعا بارقه‌های امید جوانه خواهد زد. امیدواریم این مسیر تغییر کند و آنچه لازم است مردم در جریانش قرار گیرند، به طور شفاف به اطلاع آنها برسد. وی گفت: مردم ما در صحنه‌های مختلف حضور خود را به اثبات رساندند و ما مشارکت‌های ۸۰ و ۸۵ درصد و حتی در اوایل انقلاب بالای ۹۸ درصد را شاهد بودیم و در ادامه نیز همچنان این مشارکت‌ها را داشتیم، قطعا آنجا که همه احساس کردند وظیفه‌ای دارند، حضور پیدا کردند و در عرصه‌های حساس مشارکت همواره حضور مردم چشم دشمن را کور کرده است. وظیفه حاکمیت نیز این است که شفافیت را در همه سطوح رعایت کند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/خراسان رضوی با حضور مدیر کل آموزش و پرورش تفاهم‌نامه ساخت هشت پروژه عمرانی در کاشمر با خیران به امضا رسید. مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در اجلاس خیرین شهرستان کاشمر که عصر ۱۹ بهمن‎ماه در این شهرستان برگزار شد، گفت: آموزش و پرورش کاشمر بر مدار رشد قرار دارد و تاکنون توفیقات بسیاری را نصیب آموزش و پرورش استان و کشور نموده است. خدابنده ادامه داد: آموزش و پرورش استان خراسان رضوی به همت همه همکاران که بالغ بر ۹۰ هزار فرهنگی شاغل هستند، جزء استان‌های پیشرو در بسیاری از طرح‎های آموزشی و پرورشی است. مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: در شروع انقلاب تعداد مدارس در خراسان بزرگ حدود ۳۵۰۰ مدرسه بوده ولی اکنون ۹ هزار مدرسه فقط در خراسان رضوی داریم که با دو استان خراسان شمالی و جنوبی به بیش از ۱۵ هزار مدرسه می‎رسد. علی طاهریان در خصوص وضعیت آموزشی این شهر گفت: سال گذشته در حوزه متوسطه مقام اول استان را کسب نمودیم و در مقطع ابتدایی شاهد تحولات چشم‎گیری بودیم.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل سیاسی استانداری خراسان رضوی گفت: اولین ویژگی سمن‎هایی که در روستاهای بخش مرکزی کاشمر ایجاد شده‎، عدم وابستگی به دولت است. محمد علی نبی‎پور در مراسم آغاز به کار سازمان‌های مردم نهاد روستاهای بخش مرکزی کاشمر که شامگاه هفدهم بهمن‌‏ماه برگزار شد، افزود: اگرچه در گذشته کاشمر یکی از شهرستان‌هایی بود که از نظر کمی تشکل‎های مردم نهاد بسیار اندکی داشت اما اکنون آغاز به کار بیش از ۴۳ سازمان مردم نهاد را جشن می‌‏گیریم. اگر طی ۲ سال گذشته در بخش مرکزی کاشمر موفقیت‎هایی به دست آمده، به دلیل همراهی مردم، خیران و سازمان‌های مردم‌نهاد بوده است. تا امروز ۴۳ سمن در روستاهای بخش مرکزی کاشمر و در حوزه‎های مختلف شروع به کار کرده‎اند. وی عنوان کرد: ۴۳ سازمان مردم نهادی که در روستاهای بخش مرکزی کاشمر تشکیل شده، در حوزه‌هایی مانند پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی، محیط زیست، اشتغال و کارآفرینی، امور زنان و خانواده، گردشگری و … فعالیت دارد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/خراسان رضوی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان انتقال خون ایران گفت: به زودی با کمک خیرین سردخانه نگهداری از فرآورده‌های خونی در کاشمر به بهره‌برداری خواهد رسید. حسین رنجبران ۱۵ بهمن‎ماه در مراسم افتتاح پایگاه انتقال خون کاشمر عنوان کرد: ساخت پایگاه انتقال خون کاشمر کار بسیار بزرگ و سختی بود، خیران با اهدای زمین و ساخت پایگاه انتقال خون در واقع ایثار کردند، اگر در حوزه سلامت چنین تفکری حاکم باشد هیچ مشکلی نخواهیم داشت. بدون شک پایگاه انتقال خون کاشمر را به طور ویژه حمایت خواهیم کرد، باید به جای هفته‎ای دو روز در تمام طول هفته کار خونگیری انجام شود. وی تصریح کرد: از مسئولان استان و کشوری درخواست داریم با تامین نیروی مورد نیاز پایگاه انتقال خون کاشمر در طی تمام هفته فعال شود و پایگاه به مرکز جامع خونگیری ارتقا یابد. پایگاه انتقال خون شهرستان کاشمر با زیربنای ۷۰۰ متر مربع و با هزینه ۱۵ میلیارد ریال توسط خیران احداث شده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ماه قبل
پروازهای مستقیم و غیرمستقیم از چین به ایران به‌رغم نگرانی‌ نسبت به ورود ویروس کرونا به کشور همچنان برقرار هستند. جهانپور تاکید کرده بود که در مورد پروازهای غیرمستقیم از چین نمی‌توانیم کاری کنیم و اگر بخواهیم این پروازها را لغو کنیم گویی خود را تحریم کرده‌ایم. جهانپور با اشاره به پروازهای غیرمستقیم از چین به ایران افزوده بود: البته برای پروازهای غیرمستقیم مراقبت‌های مرزی با دقت در فرودگاه‌ها انجام می‌شود به خصوص برای افرادی که مهر خروج چین در پاسپورت آنها باشد، مراقبت‌ها جدی‌تر است. جهانپور درباره مجوز خروج ایرانیان مقیم چین از این کشور ادامه داد: مذاکرات با کشور چین در این باره انجام شد و توافق اولیه صورت گرفته است. او درباره اینکه آیا موارد مشکوک به ویروس کرونا داشته‌ایم، گفت: روزانه به صورت انگشت‌شمار موارد مشکوک مبتلا به کرونا ویروس جدید داریم.
تابناکتابناک1 ماه قبل
از ۲۴۷ نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی، که برای کاندیداتوری در انتخابات دوره یازدهم ثبت نام کرده بودند، حدود نود نماینده با اعلام نظر نهایی هیات نظارت و مهر تایید شورای نگهبان، رد صلاحیت شدند. به گزارش «تابناک»؛ هیات مرکزی نظارت بر انتخابات صلاحیت ۹۷ نماینده فعلی مجلس برای کاندیداتوری در انتخابات دوره یازدهم را احراز نکرد. از این تعداد صلاحیت حدود ده نماینده رد شده در مرحله بررسی در شورای نگهبان تایید شد و در عین حال صلاحیت برخی از تاییدشده‌ها نیز در شورای نگهبان رد شد. همچنین علیرضا رحیمی، نماینده تهران نیز از جمله نمایندگان تایید شده‌ای است که شورای نگهبان صلاحیتش را احراز نکرد. همچنین جلیل رحمی جهان‌آبادی نماینده تایباد و قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر نیز در این مرحله تایید صلاحیت شدند.
تابناکتابناک1 ماه قبل
از ۲۴۷ نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی که برای کاندیداتوری در انتخابات دوره یازدهم ثبت نام کرده بودند، حدود ۹۰ نماینده با اعلام نظر نهایی هیات نظارت و مهر تایید شورای نگهبان، رد صلاحیت شدند. به گزارش «تابناک»، هیات مرکزی نظارت بر انتخابات صلاحیت ۹۷ نماینده فعلی مجلس برای کاندیداتوری در انتخابات دوره یازدهم را احراز نکرد. از این تعداد صلاحیت حدود ۱۰ نماینده رد شده در مرحله بررسی در شورای نگهبان تائید شد و در عین حال صلاحیت برخی از تائیدشده‌ها نیز در شورای نگهبان رد شد. همچنین علیرضا رحیمی نماینده تهران نیز از جمله نمایندگان تائید شده‌ای است که شورای نگهبان صلاحیتش را احراز نکرد. لازم به ذکر است که نتایج دومین مرحله بررسی صلاحیت شورای نگهبان ۲۲ بهمن مشخص و در نهایت اسامی داوطلبان تائید شده در انتخابات مجلس در روز ۲۳ بهمن اعلام می‌شود لذا این لیست قطعی نیست و احتمال تغییر آن ولو اندک وجود دارد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، ژان ایو لودریان مدعی شد: دو شهروند فرانسوی که در زندان ایران به سر می‌برند بدحال هستند. ***موسوی خبر داد: نامه ۱۴ صفحه‌ای ظریف به بورل درباره مکانیسم ماشهخبر بعدی پاسخ‌های سخنگوی وزارت خارجه کشورمان به سوالات خبرنگاران در نشست خبری امروزش بود. به گزارش ایسنا، سید عباس موسوی در بخشی از این نشست با اعلام اینکه اتحادیه اروپا هنوز مکانیس ماشه در مورد برجام را فعال نکرده است، از نامه ۱۴ صفحه‌ای ظریف به بورل درباره مکانیسم ماشه خبر داد. لغو حضور هیات ایرانی در جده در پی کارشکنی عربستانسید عباس موسوی در همین رابطه در صفحه توییترش نوشته بود: دولت سعودی در حالی اواخر شب گذشته پیام دادند که ویزای هیات ایرانی می‌تواند صادر شود که عملا هیچ امکانی برای حضور هیات ایرانی در جلسه صبح امروز اعضای سازمان همکاری اسلامی در جده وجود نداشت. این خبر هم مورد توجه مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا قرار گرفت.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
در چهار سال اخیر، بودجه چه زمانی ابلاغ شد؟ اما دوم اسفند امسال، انتخابات و بهار مجلس یازدهم است که به نظر می‌رسد نمایندگان پیش از انتخابات، چند روزی کاملا در بحبوحه تبلیغات خواهند بود. به علاوه آقای لاریجانی در ۲۶ اسفند ۹۶، بودجه ۹۷ را به رئیس جمهور و رئیس دولت هم فردای آن روز به دستگاه‌های مربوط ابلاغ کرد. پیشتر هم روند ابلاغ بودجه در سال ۹۶ در روز‌های ۲۶ و ۲۸ اسفند ۹۵ بود. البته در تصویب و بررسی بودجه ۹۵ یک تأخیر تعجب برانگیز و استثنا هم وجود داشت که ابلاغش از سوی دولت در تاریخ ۱ خرداد ۹۵ اتفاق افتاد. ابلاغ‌های بیان شده در حالی اتفاق افتاده است که بودجه سال پیش بیست و هفتم بهمن، بودجه ۹۷ هشتم بهمن، بودجه ۹۶ در هشتمین روز اسفند در صحن علنی آمده است تا آخرین پیشنهادها برای اقتصاد یک سال آینده کشور بررسی شود.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌گوید: قوه قضائیه و به ویژه دادستان کل کشور باید به عنوان مدعی العموم به پرونده شیادان مدعی طب سنتی ورود کند. وی افزود: در این میان افراد شیادی هستند که با اندک مطالعه و علمی که پیدا می‌کنند خود را به عنوان پزشک جا می‌زنند و در سالهای اخیر شاهد فعالیت افراد متقلب بسیاری در حوزه پزشکی بوده‌ایم که این فعالیت‌ها، عوارض زیادی را بر جای گذاشته است و در همین رابطه پرونده‌های فراوانی در اداره نظارت بر درمان وزارت بهداشت در جریان است. بنیادی تصریح کرد: این فرد در حالی مدعی است که این کتاب‌ها مربوط به فلان کشور غربی است و نمی‌توانیم از آن استفاده کنیم، که حدیث نبوی مسلمانان را به فراگیری و کسب علم و دانش حتی در نقاط دور دست مانند چین توصیه می‌کند و نشان می‌دهد که ادعای وی حرف نابجایی است. این عضو کمیسیون بهداشت مجلس تاکید کرد: به نظر می‌رسد نباید به این افراد اهمیت داد و این مسئله را بزرگ کرد، البته قطعا دستگاه‌های نظارتی و قضایی باید کار خود را انجام دهند اما این که روی این مسئله خیلی مانور داده شود درست نیست، چراکه این افراد جایگاهی در میان مردم و افکار عمومی ندارند. وی افزود: دستگاه قضایی به عنوان یک نهاد حاکمیتی به ویژه دادستان کل کشور می‌تواند این مسائل را رصد کند و چون علاوه بر آثار منفی داخلی بازتاب خارجی منفی علیه کشور ایجاد می‌کند بنابراین از قوه قضاییه انتظار می‌رود موضعی جدی در این زمینه اتخاذ کند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
برنامه‌ریزی دولت برای واگذاری بنگاه‌های دولتی و اعلام انتشار ۸۰ هزار میلیارد تومان اوراق در بودجه ۹۹ و … برخی از بندهای بودجه ۹۹ است. سایه «انتخابات» بر سر «بودجه ۹۹» علی اصغر یوسف نژاد در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان بیان داشت: طبق زمان بندی مشخص شده، بررسی بودجه سال ۹۹ در صحن علنی به بعد از برگزاری انتخابات مجلس موکول شده است. نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ همچنین پس از تشریح نظام بررسی بودجه در قانون اظهار کرده بود که نمایندگان مطابق زمان‌بندی پیش می‌روند و پس از تعطیلی مجلس، فرصت چهارم اسفند تا روزهای پایان سال ویژه بررسی بودجه است؛ این لایحه پس از تبدیل شدن به قانون از ۱ فروردین ۹۹ باید اجرایی شود. درحالی‌که نوسازی ناوگان فرسوده عمومی، توسعه خطوط ریلی و حمل‌ونقل پاک و کارآمد باید سرفصل مهم بودجه دولت باشد. منابع مالی و اعتبارات این دو بخش در تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۹ دیده شده است بنابراین ظاهرا برای پرداخت این مبالغ مشکلی وجود ندارد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 ماه قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از خانه ملت، بهروز بنیادی، عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ مجلس با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ مبنی بر حذف رفع تعهد ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات صادرکنندگان محصولات کشاورزی و خدمات فنی و مهندسی در مدت در نظر گرفته شده، گفت: از آنجایی که حوزه‌ کشاورزی بالاترین سهم در اشتغالزایی را دارد باید مشوق‌هایی برای صادرات کالای این بخش در نظر گرفته شود تا سرمایه گذاران علیرغم خسارت‌های احتمالی به دنبال سرمایه گذاری در این حوزه باشند. صادرکنندگان تمایل چندانی به صادرات محصولات کشاورزی ندارندنماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجایی که بازگشت ارز صادراتی در حوزه کشاورزی زمانبر است بسیاری از تجار از صادر کردن این محصولات سرباز می‌زنند. وی با بیان اینکه کشاورزان در سال‌های اخیر به دلیل مسائلی مانند سرما، سیل و … خسارت‌های بسیاری متحمل شدند، اظهار کرد: کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ تصمیم گرفت به منظور حمایت از کشاورزان، جامعه روستایی و جلوگیری از مهاجرت آنها، حوزه کشاورزی را از بازگشت ارز صادراتی در مدت زمان مشخص معاف کند. بازگشت ارز صادراتی حوزه خدمات فنی و مهندسی ۵ سال به طول می‌انجامداین نماینده مردم در مجلس دهم در تشریح دلایل معافیت حوزه خدمات فنی و مهندسی از بازگشت ارز صادراتی، اضافه کرد: از آنجا که صادرکنندگان این خدمات ناچار هستند ارز صادراتی را در مدت مشخصی به کشور بازگردانند، توان رقابت با سایر کشورها را ندارند زیرا بازگشت ارز پیمان‌های خدمات فنی و مهندسی حدود ۵ سال به طول می‌انجامد و سرمایه سرمایه گذاران طی چند سال بازمی‌گردد. عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹مجلس ادامه داد: تصمیم کمیسیون مبنی بر حذف رفع تعهد ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات صادرکنندگان محصولات کشاورزی و خدمات فنی و مهندسی در مدت در نظر گرفته شده، به نفع کشور بوده و گامی در جهت رونق تولید است، اگر نمایندگان با این مصوبه در صحن علنی مجلس موافقت کنند بانک مرکزی موظف به اجرای آن است.
خانه ملتخانه ملت2 ماه قبل
بهروز بنیادی عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ مبنی بر حذف رفع تعهد ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات صادرکنندگان محصولات کشاورزی و خدمات فنی و مهندسی در مدت در نظر گرفته شده، گفت: از آنجایی که حوزه‌ کشاورزی بالاترین سهم در اشتغالزایی را دارد باید مشوق‌هایی برای صادرات کالای این بخش در نظر گرفته شود تا سرمایه گذاران علیرغم خسارت‌های احتمالی به دنبال سرمایه گذاری در این حوزه باشند. صادرکنندگان تمایل چندانی به صادرات محصولات کشاورزی ندارندنماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجایی که بازگشت ارز صادراتی در حوزه کشاورزی زمانبر است بسیاری از تجار از صادر کردن این محصولات سرباز می‌زنند. وی با بیان اینکه کشاورزان در سال‌های اخیر به دلیل مسائلی مانند سرما، سیل و … خسارت‌های بسیاری متحمل شدند، اظهار کرد: کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ تصمیم گرفت به منظور حمایت از کشاورزان، جامعه روستایی و جلوگیری از مهاجرت آنها، حوزه کشاورزی را از بازگشت ارز صادراتی در مدت زمان مشخص معاف کند. بازگشت ارز صادراتی حوزه خدمات فنی و مهندسی ۵ سال به طول می‌انجامداین نماینده مردم در مجلس دهم در تشریح دلایل معافیت حوزه خدمات فنی و مهندسی از بازگشت ارز صادراتی، اضافه کرد: از آنجا که صادرکنندگان این خدمات ناچار هستند ارز صادراتی را در مدت مشخصی به کشور بازگردانند، توان رقابت با سایر کشورها را ندارند زیرا بازگشت ارز پیمان‌های خدمات فنی و مهندسی حدود ۵ سال به طول می‌انجامد و سرمایه سرمایه گذاران طی چند سال بازمی‌گردد. عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹مجلس ادامه داد: تصمیم کمیسیون مبنی بر حذف رفع تعهد ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات صادرکنندگان محصولات کشاورزی و خدمات فنی و مهندسی در مدت در نظر گرفته شده، به نفع کشور بوده و گامی در جهت رونق تولید است، اگر نمایندگان با این مصوبه در صحن علنی مجلس موافقت کنند بانک مرکزی موظف به اجرای آن است. /پایان پیام
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
گذاشتن قرص در کیک نشان می‌دهد به شرکت‌های شناسنامه‌دار برای توزیع مواد غذایی در سطح کشور نیاز داریم. البته چند شرکت اقدام به پخش مواد غذایی می‌کنند. نمی‌دانم وزیر کشور بر چه مبنایی گفته عده‌ای برای تفریح در کیک‌ها قرص می‌گذاشتند. اما ماجرا به این شکل نبوده و قرص در کیک در چند نقطه از کشور رویت شده است. گذاشتن قرص در کیک نشان می‌دهد به شرکت‌های شناسنامه‌دار برای توزیع مواد غذایی در سطح کشور نیاز داریم.
خانه ملتخانه ملت2 ماه قبل
بهروز بنیادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ مبنی بر اینکه بدهی دولت به تامین اجتماعی باید به روزرسانی و نحوه تسویه آن مشخص و گزارش آن به کمیسیون‌های برنامه، بودجه و محاسبات و بهداشت و درمان مجلس ارائه شود، گفت: ارقام و اعداد متفاوتی از میزان بدهی دولت به تامین اجتماعی از سوی دولت و تامین اجتماعی اعلام می‌شود بنابراین کمیسیون تلفیق برای جلوگیری از این مباحث و تلنبار شدن بدهی؛ ‌ پیشنهادی را برای شفاف‌سازی تصویب کرد. عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۳۹۹ مجلس، افزود: بر این اساس مقرر شد میزان بدهی به روزرسانی و نحوه تسویه آن مشخص و سپس در قالب گزارشی به کمیسیون‌های برنامه، بودجه و محاسبات و بهداشت و درمان مجلس ارائه شود تا این مهم مدنظر نمایندگان برای وضع قانون‌گذاری قرار گیرد و همچنین از تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان فراگیر که بیش از ۴۰ میلیون جمعیت تحت پوشش دارد حمایت خاصی صورت گیرد و دولت با برنامه‌ریزی‌ها بتواند بدهی خود را به این سازمان پرداخت کند. بیشتر بخوانید: وی ادامه داد: با توجه به وضعیت موجود اقتصادی اگر تامین اجتماعی تحت فشار قرار بیشتری قرار گیرد ممکن است نارضایتی‌های اجتماعی افزایش یابد بنابراین مجلس برای شفاف‌سازی به موضوع بدهی دولت به تامین اجتماعی ورود کرد. نماینده مردم کاشمر و بردسکن در مجلس دهم یادآور شد: سال‌ها و پیش از دولت تدبیر و امید این بدهی‌ها تلنبار شده و تامین اجتماعی مبالغی را با ضرایب سودهای بانکی محاسبه می‌کند که در قانون هم به عنوان جرائم دیرکرد وجود دارد البته دولت بخشی از جرائم دیرکرد را قبول داشته و بخشی را قبول ندارد که با ورود مجلس به این موضوع به اختلاف نظرها پایان داده می‌شود. /پایان پیام
آخرین خبرآخرین خبر2 ماه قبل
نمایندگان ردصلاحیت شده‌ای که «بودجه ۹۹» را در کمیسیون تلفیق بررسی می‌کنندفارس/ با بررسی کیفیت صلاحیت‌های نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق مشخص شد که ۲۸٫۸ درصد آنها (۱۳ نفر از ۴۵ نفر) که باید درباره بودجه سال ۹۹ تصمیم‌گیری کنند رد صلاحیت شده‌اند همچنین ۶ عضو این کمیسیون هم در انتخابات ثبت نام نکرده‌اند. ** ترکیب هیات رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹انتخابات اعضای هیات رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور یکم دی سالجاری در صحن کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی به ریاست مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی برگزار شد. ترکیب هیات رئیسه ۶ نفره کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ بدین شرح است: غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران - رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹علی اصغر یوسف نژاد نماینده ساری - نایب رئیس اول کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹غلامرضا کاتب نماینده گرمسار - نایب رئیس دوم کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹هادی قوامی نماینده اسفراین - سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹سید علی ادیانی نماینده قائمشهر و بهروز بنیادی نماینده کاشمر به ترتیب دبیر اول و دبیر دوم کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹حال برای آنکه با اعضای کمیسیون تلفیق و اسامی و کمیسیون‌های آنها بیشتر آشنا شویم، نام آنها را با هم مرور می‌کنیم. ** اعضای کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ را بشناسیدقاسم احمدی لاشکی، جبار کوچکی نژاد، محمد بیرانوندی اعضای منتخب کمیسیون آموزش و تحقیقاترضا شیران خراسانی، عباس گودرزی، حسن لطفی اعضای منتخب کمیسیون اجتماعیرحیم زارع، محمد حسین زاده بحرینی، سیده فاطمه حسینی اعضای منتخب کمیسیون اقتصادیمحمد مهدی برومندی، محمد ابراهیم رضایی، ابوالفضل حسن بیگی اعضای منتخب کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجیو سیدعلی ادیانی، حسین امیری خامکانی، جلال میرزایی اعضای منتخب کمیسیون انرژی هستند. محمد نعیم امینی، بهروز بنیادی، محسن علیجانی زمانی اعضای منتخب کمیسیون بهداشت و درمانعلی اصغر یوسف نژاد، قاسم میرایی نیکو، احمد امیرآبادی فراهانی اعضای منتخب کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهاحمیدرضا فولادگر، محسن کوهکن، نادر قاضی پور اعضای منتخب کمیسیون صنایع و معادنمحمدرضا رضایی کوچی، شادمهر کاظم زاده، محمدرضا ملکشاهی اعضای منتخب کمیسیون عمرانمحمداسماعیل سعیدی، غلامرضا کاتب، نصرالله پژمان فر اعضای منتخب کمیسیون فرهنگیحسین رضازاده، محمد کاظمی، محمدعلی پورمختار اعضای منتخب کمیسیون قضایی و حقوقیو عباس پاپی زاده، علی اکبری، محمد تربتی نژاد اعضای منتخب کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست هستند.
فارسفارس2 ماه قبل
**ردصلاحیت برخی اعضای کمیسیون تلفیق مجلسدر این بین برخی نمایندگان مجلس دهم یا در انتخابات آتی مجلس ثبت نام نکرده‌اند یا رد صلاحیت شده و یا تایید صلاحیت شده‌اند. ** ترکیب هیات رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹انتخابات اعضای هیات رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور یکم دی سالجاری در صحن کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی به ریاست مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی برگزار شد. ترکیب هیات رئیسه ۶ نفره کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ بدین شرح است: غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران - رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹علی اصغر یوسف نژاد نماینده ساری - نایب رئیس اول کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹غلامرضا کاتب نماینده گرمسار - نایب رئیس دوم کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹هادی قوامی نماینده اسفراین - سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹سید علی ادیانی نماینده قائمشهر و بهروز بنیادی نماینده کاشمر به ترتیب دبیر اول و دبیر دوم کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹حال برای آنکه با اعضای کمیسیون تلفیق و اسامی و کمیسیون‌های آنها بیشتر آشنا شویم، نام آنها را با هم مرور می‌کنیم. ** اعضای کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ را بشناسیدقاسم احمدی لاشکی، جبار کوچکی نژاد، محمد بیرانوندی اعضای منتخب کمیسیون آموزش و تحقیقاترضا شیران خراسانی، عباس گودرزی، حسن لطفی اعضای منتخب کمیسیون اجتماعیرحیم زارع، محمد حسین زاده بحرینی، سیده فاطمه حسینی اعضای منتخب کمیسیون اقتصادیمحمد مهدی برومندی، محمد ابراهیم رضایی، ابوالفضل حسن بیگی اعضای منتخب کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجیو سیدعلی ادیانی، حسین امیری خامکانی، جلال میرزایی اعضای منتخب کمیسیون انرژی هستند. محمد نعیم امینی، بهروز بنیادی، محسن علیجانی زمانی اعضای منتخب کمیسیون بهداشت و درمانعلی اصغر یوسف نژاد، قاسم میرایی نیکو، احمد امیرآبادی فراهانی اعضای منتخب کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهاحمیدرضا فولادگر، محسن کوهکن، نادر قاضی پور اعضای منتخب کمیسیون صنایع و معادنمحمدرضا رضایی کوچی، شادمهر کاظم زاده، محمدرضا ملکشاهی اعضای منتخب کمیسیون عمرانمحمداسماعیل سعیدی، غلامرضا کاتب، نصرالله پژمان فر اعضای منتخب کمیسیون فرهنگیحسین رضازاده، محمد کاظمی، محمدعلی پورمختار اعضای منتخب کمیسیون قضایی و حقوقیو عباس پاپی زاده، علی اکبری، محمد تربتی نژاد اعضای منتخب کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست هستند.
خانه ملتخانه ملت2 ماه قبل
بهروز بنیادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اظهارنظر غیرکارشناسی شخصی در صداوسیما مبنی بر وجود آفلاتوکسین در شیر و لبنیات، گفت: از صداوسیما انتظار می‌رود در برنامه‌های خود از کارشناسان مورد تایید وزارت بهداشت و دارای مطالب علمی دقیق از مراجع رسمی استفاده کند. بنیادی افزود: در رابطه با یک موضوع نظرات مختلفی وجود دارد اما صدا‌و‌سیما باید برای انتشار مطالب با حساسیت بیشتری عمل کند. برنامه‌های صداوسیما مخاطب بسیاری زیادی دارد ضمن اینکه تمامی رسانه‌های خارجی برنامه‌های آن را رصد کرده و از این گونه مطالب با بزرگنمایی سوء استفاده می‌کنند. صداوسیما برای بررسی مطالب حوزه سلامت از مسئولان وزارت بهداشت دعوت کنداین نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه صدا و سیما برای بررسی مطالب حوزه سلامت از مسئولان و مراجع رسمی دعوت کند، اظهار کرد: صداوسیما باید برای پاسخگویی به پرسش‌های خود از مسئولان وزارت بهداشت و حوزه سلامت دعوت کند تا از بیان مطالب اثبات نشده و غیر کاشناسی که موجب نگرانی مردم می‌شود، جلوگیری کند. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کمیسیون بهداشت با دعوت از مسئولان مربوطه در هفته‌های آتی این موضوع را به صورت جدی پیگیری می‌کند. /پایان پیام
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
این موضوع را بسیاری از نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق در مصاحبه‌های خود افشا کرده‌اند. به عبارت دیگر طی ۲۵ سال گذشته کشور دانمارک همواره جزو ۴ کشور با کمترین فساد و بیشترین شفافیت ساختاری بوده است. شفافیت ساختار حکمرانی و اقتصادی کشور دانمارک باعث شده تا در غیاب فساد، بسیاری از شاخص‌های اقتصادی این کشور جزو بهترین‌های دنیا باشد. آمارها نشان می‌دهد سهم درآمدهای مالیاتی از منابع بودجه دانمارک طی ۲۵ سال گذشته همواره بالای ۸۰ درصد بوده است (نمودار ۴). اکنون و در بحبوحه بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق هم می‌توان اولویت نداشتن مسأله مالیات را برای نمایندگان مجلس مشاهده کرد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار محیط زیست خبرگزاری تسنیم، در پی اعتراضات صورت گرفته نسبت به صدور ۴۴۷ مجوز شکار از سوی سازمان حفاظت محیط زیست، صبح امروز برای نخستین بار نشستی با حضور منتقدان پروانه‌های شکار و مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست در دفتر فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست برگزار شد. اما شهاب‌الدین منتظمی، مدیرکل حفاظت و مدیریت حیات وحش با تأکید بر اینکه بر اساس سرشماری‌های انجام شده جمعیت وحوش ظرفیت برداشت دارد از تصمیم سازمان حفاظت محیط زیست برای صدور مجوزهای شکار دفاع کرد. جمشید محبت‌خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست هم در این نشست با یادآوری این نکته که میلیون‌ها سلاح مجاز و غیرمجاز در دست شکارچیان است، صدور مجوز شکار را راهکاری برای قانونمند کردن دارندگان سلاح‌ها و جلوگیری از تخلفاتشان عنوان کرد. این در حالی است که طبق اعلام مسئولان محیط زیست، سال گذشته ۴۰ درصد از پروانه‌های شکار به شکارچیان خارجی تعلق گرفته است. حالا باید منتظر ماند و دید کلانتری، پس از شنیدن نقطه‌‌نظرات منتقدان صدور پروانه‌های شکار، چه تصمیمی اتخاذ خواهد کرد؛ مصالح محیط زیست کشور را ترجیح خواهد داد یا منافع برگزارکنندگان تورهای شکار را!
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمدعلی وکیلی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ابتدای چهارصد و دهمین جلسه علنی پارلمان، اسامی ۱۸ نماینده‌ای که با تاخیر به جلسه علنی پارلمان رسیدند را به شرح ذیل قرائت کرد:۱-بهروز بنیادی نماینده کاشمر۲-ناهید تاج‌الدین نماینده اصفهان۳-جمشید جعفرپور نماینده لارستان۴-علی جلیلی مراغه۵-محمدحسن نژاد نماینده مرند۶-ولی داداشی نماینده آستارا۷-محمد دامادی ساری۸-مجتی ذوالنور نماینده قم۹-غلام‌محمد زارعی نماینده بویراحمد۱۰-محمدقسیم عثمانی نماینده بوکان۱۱-شادمهر کاظم زاده نماینده دهلران۱۲-حمدالله کریمی نماینده بیجار۱۳-محمد محمودی شاهنشین نماینده شهریار۱۴-الله یار ملکشاهی نماینده کوهرنگ۱۵-شهاب نادری نماینده اورامانات۱۶-علی نجفی خوشرودی نماینده بابل۱۷-عبدالرضا هاشم زایی نماینده تبریز۱۸-عدل هاشمی پور نماینده بهمنیانتهای‌ پیام/

به انتهای لیست رسیدید