بهروز غریب‌پور

بهروز غریب‌پور

ایسناایسنا3 روز قبل
شماره ۱۲۱ مجله «نگاه نو» با بخش ویژه «علم، دانشگاه، جامعه» منتشر شد. «کورای بی‌پروا» نوشته لنگستن هیوز با ترجمه ملیکا رمزی در بخش داستان این شماره از «نگاه نو» منتشر شده است. در بخش «کتاب، کاریکاتور» هم «نبض امروز»، «انتقاد کتاب ۳۰» و «تازه‌های کتاب» منتشر شده است. شماره ۱۲۱ فصلنامه «نگاه نو» با صاحب‌امتیازی و مدیرمسئولی علی میرزایی با شمارگان ۴۵۰۰ نسخه و بهای ۳۰هزار تومان منتشر شده است. مژده دقیقی، محمد دهقانی، رضا رضایی، آبتین گلکار و حسین معصومی همدانی از هیئت مشاوران این فصلنامه هستند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس6 روز قبل
خبرآنلاین نوشت: خیلی وقت است که دیگر وقتی گذرمان به چهار راه ولیعصر می‌خورد، هیچ جلال و جبروتی از تئاتر شهر و محیط اطرافش خودنمایی نمی‌کند و گویی که ساختمان زیبای آن در بین عناصری غیرفرهنگی زندانی شده است. این اتفاق اولین بار نبوده است و مسلما با ادامه این وضعیت آخرین بار هم نخواهد بود، همانطور که بهروز غریب‌پور کارگردان باسابقه تئاتر می‌گوید ادامه این روند می‌تواند تئاتر شهر را به ناامن‌ترین نقطه تهران بدل کند. اما رییس مرکز هنرهای نمایشی وقت تحت تاثیر یکسری حرف‌های غیرکارشناسی قرار گرفت و به من اعتراض کرد که شما مانع شدید تا تابلوهای تبلیغاتی نمایش‌ها به صورت پراکنده در سطح پارک باشد. در زمان آقای ملک مدنی که طول مدت خدمت‌شان کم بود، همین تصمیم را به ایشان گفته بودم و موافقت هم کرده بودند اما باز یکسری از عناصر در اداره کل هنرهای نمایشی مخالفت کردند. باید درباره چگونگی مدیریت مجموعه تئاتر شهر تصمیم گیری شود که از نظر من مدیریت باید به اداره کل هنرهای نمایشی اختصاص پیدا کند و نیروی انتظامی و شهرداری هم همکاری داشته باشند.»
خبرآنلاینخبرآنلاین6 روز قبل
مهدی درستی: خیلی وقت است که دیگر وقتی گذرمان به چهار راه ولیعصر می‌خورد، هیچ جلال و جبروتی از تئاتر شهر و محیط اطرافش خودنمایی نمی‌کند و گویی که ساختمان زیبای آن در بین عناصری غیرفرهنگی زندانی شده است. این اتفاق اولین بار نبوده است و مسلما با ادامه این وضعیت آخرین بار هم نخواهد بود، همانطور که بهروز غریب‌پور کارگردان باسابقه تئاتر می‌گوید ادامه این روند می‌تواند تئاتر شهر را به ناامن‌ترین نقطه تهران بدل کند. اما رییس مرکز هنرهای نمایشی وقت تحت تاثیر یکسری حرف‌های غیرکارشناسی قرار گرفت و به من اعتراض کرد که شما مانع شدید تا تابلوهای تبلیغاتی نمایش‌ها به صورت پراکنده در سطح پارک باشد. در زمان آقای ملک مدنی که طول مدت خدمت‌شان کم بود، همین تصمیم را به ایشان گفته بودم و موافقت هم کرده بودند اما باز یکسری از عناصر در اداره کل هنرهای نمایشی مخالفت کردند. باید درباره چگونگی مدیریت مجموعه تئاتر شهر تصمیم گیری شود که از نظر من مدیریت باید به اداره کل هنرهای نمایشی اختصاص پیدا کند و نیروی انتظامی و شهرداری هم همکاری داشته باشند.» ۵۷۲۴۳
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- چاپ شماره‌ ۲۳۶ ماهنامه نمایش ویژه‌ اردیبهشت، اجرای نمایش‌های «است» و «خیانت به پینتر»، معرفی هیئت انتخاب متون بخش مسابقه صحنه جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر و روی صحنه رفتن نمایش قهوه برزیلی از جمله مهمترین اتفاقات عرصه تئاتر در روز جاری بود. به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، چاپ شماره‌ ۲۳۶ ماهنامه نمایش ویژه‌ اردیبهشت، اجرای نمایش‌های «است» و «خیانت به پینتر»، معرفی هیئت انتخاب متون بخش مسابقه صحنه جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر و روی صحنه رفتن نمایش قهوه برزیلی از جمله مهمترین اتفاقات عرصه تئاتر در روز جاری بود. سمیه مهری نمایش «قهوه برزیلی» را به روی صحنه می‌بردسمیه مهری «قهوه برزیلی» به نویسندگی «کامران شهلایی» را از ۱۹ خرداد ماه در خانه هنرمندان مجموعه استاد انتظامی روی صحنه می‌برد. شراره رخام، زانیار قاسمی، سهیل محزون و سمیه مهری در نمایش «قهوه برزیلی» ایفای نقش خواهد کرد. لازم به اشاره است نمایش قهوه برزیلی از ۱۹ خرداد ماه هرروز بغیر از شنبه‌ها ساعت ۲۱٫۳۰ در سالن خانه هنرمندان مجموعه استاد انتظامی به روی صحنه می‌رود.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی از انتشار جدیدترین شماره ماهنامه‌ نمایش، ویژه‌ اردیبهشت ۱۳۹۸ خبر داد. ماهنامه‌ نمایش در شماره‌ ۲۳۶ خود، نگاه ویژه‌ای به تئاتر متعهد دارد و در این باره مقاله‌های «تشخیص هنر اجتماعی متعهد» از وید سیمونیتی با ترجمه‌ سمیه یعقوبی، «تئاتر متعهد و توزیع اختلاف نظر» از جورج فارنیر با ترجمه‌ آبتین جاوید و مقاله‌ «برتولت برشت و تئاتر متعهد سیاسی» به قلم عبدالرضا فریدزاده منتشر شده است. نقد نمایش‌های «لک‌لک‌های حقیقی»، «غلامرضا لبخندی»، «بی‌صدایی»، «طریقه حکومت گجرخان» و «سه مرد در برف» نیز در این شماره ارائه شده است. «تئاتر متعهد در مواجهه با جهل» به قلم نصرالله قادری عنوان سرمقاله‌ این شماره است. شماره‌ ۲۳۶ ماهنامه‌ نمایش ویژه‌ اردیبهشت‌ ۹۸ به مدیر مسئولی شهرام کرمی و سردبیری نصرالله قادری در ۱۲۰ صفحه و با بهای ۱۰‌ هزار تومان برای علاقه‌مندان حوزه‌ تئا‌تر چاپ و توزیع شده است.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، جدیدترین شماره ماهنامه «نمایش» ویژه اردیبهشت ۱۳۹۸ منتشر شد. ماهنامه «نمایش» در شماره ۲۳۶ خود، نگاه ویژه‌ای به تئاتر متعهد دارد و در این باره مقاله‌های «تشخیص هنر اجتماعی متعهد» از وید سیمونیتی با ترجمه سمیه یعقوبی، «تئاتر متعهد و توزیع اختلاف نظر» از جورج فارنیر با ترجمه آبتین جاوید و مقاله «برتولت برشت و تئاتر متعهد سیاسی» به قلم عبدالرضا فریدزاده منتشر شده است. نقد نمایش‌های «لک‌لک‌های حقیقی»، «غلامرضا لبخندی»، «بی‌صدایی»، «طریقه حکومت گجرخان» و «سه مرد در برف» نیز در این شماره ارائه شده است. «تئاتر متعهد در مواجهه با جهل» به قلم نصرالله قادری عنوان سرمقاله این شماره است. شماره ۲۳۶ ماهنامه «نمایش» ویژه اردیبهشت ۹۸ به مدیر مسئولی شهرام کرمی و سردبیری نصرالله قادری در ۱۲۰ صفحه و با بهای ۱۰ هزار تومان برای علاقه‌مندان حوزه تئاتر چاپ و توزیع شده است.
فارسفارس2 هفته قبل
شماره جدید ماهنامه نمایش شماره ۲۳۶ ویژه اردیبهشت ماه ۹۸ با نگاه به «تئاتر متعهد» به چاپ رسید. ماهنامه جدید نمایش منتشر شد/ «هملت، شاهزاده اندوه» به کار خود پایان دادبه گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس، شماره‌ ۲۳۶ ماهنامه نمایش ویژه‌ اردیبهشت ۱۳۹۸ با نگاه به تئاتر متعهد به چاپ رسید. همین‌طور در گفت‌وگوی نگاه ویژه، مصاحبه با دکتر مسعود دلخواه تحت عنوان «همه چیز سیاسی شده است» قابل خواندن است. «تئاتر متعهد در مواجهه با جهل» به قلم نصرالله قادری عنوان سرمقاله‌ این شماره است. همچنین به هنرجویانی که این دوره را به پایان برسانند گواهی‌نامه‌ای از سوی آکادمی هنرهای اجرایی افرا اعطا خواهد شد.

سالن اصلی «تئاتر شهر» از تعطیلات تابستانی تا خواب زمستانی!

3+
مهرمهر4 هفته قبل
رکنارکنا1 ماه قبل
تهران و دیگر استان‌ها و شهرها همچنان میزبان خوانندگانی هستند که در سالن‌های مختلف به اجرای کنسرت می‌پردازند. قیمت بلیت‌های کنسرت شبانه تهران از چهل‌و‌پنج تا صدو‌پنجاه هزار تومان متغیر است وعلاقمندان می‌توانند برای خرید به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند. قیمت بلیت‌های این کنسرت از پنجاه‌هزار تومان تا صد‌و‌سی هزارتومان متغیر است و علاقمندان می‌توانند برای خرید بلیت‌های این کنسرت‌ها به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند. علاقمندان می‌توانند برای خرید بلیت‌های این کنسرت‌ها به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند. خواننده گروه موسیقی تامای، موسیقی آذری را بهترین راه برای بیان سلایق خود و سایر اعضای گروه به مخاطبان می‌داند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
او در پایان اولین قسمت از صحبت خود افزود: به اعتقاد من جشنواره تئاتر فجر نباید جشنواره‌ای تولیدمحور باشد و تولید را یکی از آفت‌های جشنواره می‌دانم. به عقیده من صرف حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر یک ارزش است و این ارزش را نباید مفت بخشید. دوره بعد، دوره باز کردن درهاست و از سال ۱۳۷۷ جشنواره تئاتر فجر بین‌المللی می‌شود. اکنون ما چه جشنواره تئاتر فجر را برگزار کنیم و چه نکنیم سالن‌های تئاتر خصوصی و دولتی، صحنه‌شان خالی نمی‌ماند در حالی که در دهه ۶۰ خالی می‌ماند. پیشنهاد من این است که تئاتر سالنی و بخش صحنه‌ای چه به صورت رقابتی و چه به صورت غیررقابتی به طور کامل از جشنواره تئاتر فجر خارج شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
دومین نشست‌ «آسیب‌شناسی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر» با تاکید بر تداوم حضور یک دبیر در جشنواره و تدوین یک برنامه مشخص برای آن و نیز بحث درباره سانسور، جایزه، بخش بین‌الملل، تماشاگر ایرانی و تولید در جشنواره فجر به پایان رسید. قطب‌الدین صادقی نیز در این نشست اظهار کرد: اشکال بخش بین‌الملل جشنواره فجر به خود جشنواره برمی‌گردد. چرا فکر می‌کنیم جشنواره تئاتر فجر ویترین تئاتر است؟ تعدد کارهای خارجی چیزی جز پول دور ریختن نیست و امری خنده‌دار و کارکردش بستن دهان‌هاست. بخش سوم و پایانی دومین روز از سلسله نشست‌های «آسیب‌شناسی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر» با عنوان «چشم‌انداز جشنواره براساس الگوها و نمونه‌های جهانی» برگزار شد. جشنواره تئاتر فجر نمی‌تواند یک تنه به تمام این مطالبات پاسخ دهد و امیدوارم بتوانیم با سعه‌صدر به تمام آن‌ها بپردازیم.
مهرمهر1 ماه قبل
وی با اشاره به دیدارش با دبیر جشنواره ادینبورگ گفت: مثالی از جشنواره ادینبورگ می‌زنم. از دبیر جشنواره پرسیدم انتخاب او چگونه صورت گرفته است و بعد فهمیدم ایشان اصلا بریتانیایی نیستند و از کشور اروپایی دیگری آمده‌اند. پیشنهاد من این است که تئاتر سالنی و بخش صحنه‌ای چه به صورت رقابتی و چه به صورت غیررقابتی به طور کامل از جشنواره تئاتر فجر خارج شود. مسئله‌ای که وجود دارد تداوم حضور دبیر، غیررقابتی شدن و اختیار دادن به دبیر است. جشنواره تئاتر فجر نمی‌تواند یک تنه به تمام این مطالبات پاسخ دهد و امیدوارم بتوانیم با سعه‌صدر به تمام آنها بپردازیم.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
به گزارش سینماپرس، دومین روز «آسیب شناسی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر»، جمعه بیستم اردیبهشتم ماه در قالب سه نشست تخصصی تئاتر در سالن مشاهیر تئاتر شهر برگزار شد. باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که حضور در جشنواره تئاتر فجر افتخار باشد و جایزه آفت این افتخار است. همه ما و کسانی که دست‌اندرکار جشنواره هستند می‌دانیم که بدون تعارف انتظار ما از جشنواره تئاتر فجر انتظاری بیش از حد است. چرا فکر می‌کنیم جشنواره تئاتر فجر ویترین تئاتر است؟ تعدد کارهای خارجی چیزی جز پول دور ریختن نیست و امری خنده‌دار و کارکردش بستن دهان‌هاست. جشنواره تئاتر فجر نمی‌تواند یک تنه به تمام این مطالبات پاسخ دهد و امیدوارم بتوانیم با سعه‌صدر به تمام آن‌ها بپردازیم.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
اکنون ما چه جشنواره تئاتر فجر را برگزار کنیم و چه نکنیم سالن‌های تئاتر خصوصی و دولتی، صحنه‌شان خالی نمی‌ماند در حالی که در دهه ۶۰ خالی می‌ماند. پیشنهاد من این است که تئاتر سالنی و بخش صحنه‌ای چه به صورت رقابتی و چه به صورت غیررقابتی به طور کامل از جشنواره تئاتر فجر خارج شود. ما چه نیازی داشته‌ایم که جشنواره تئاتر فجر را راه انداختیم؟ تا زمانی که به این پرسش بازنگردیم نمی‌توانیم به باقی پرسش‌ها جواب دهیم. نکته دیگر که جشنواره تئاتر فجر با آن دست و پنجه نرم می‌کند بلیت‌فروشی است. مسئله دیگر این است که گویی تمام راه‌ها و آمال یک گروه تئاتری به جشنواره تئاتر فجر ختم می‌شود.
موجموج1 ماه قبل
او در پایان اولین قسمت از صحبت خود افزود: به اعتقاد من جشنواره تئاتر فجر نباید جشنواره‌ای تولیدمحور باشد و تولید را یکی از آفت‌های جشنواره می‌دانم. همه ما و کسانی که دست‌اندرکار جشنواره هستند می‌دانیم که بدون تعارفی انتظار ما از جشنواره تئاتر فجر انتظاری بیش از حد است. چرا فکر می‌کنیم جشنواره تئاتر فجر ویترین تئاتر است؟ تعدد کارهای خارجی چیزی جز پول دور ریختن نیست و امری خنده‌دار و کارکردش بستن دهان‌هاست. آیا جشنواره تئاتر فجر ویترین تئاتر ایران است؟ حقیقت این است که جامعه ایران هر گونه که اداره شود، جشنواره تئاتر فجر هم همان‌گونه اداره می‌شود. جشنواره تئاتر فجر نمی‌تواند یک تنه به تمام این مطالبات پاسخ دهد و امیدوارم بتوانیم با سعه‌صدر به تمام آن‌ها بپردازیم.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس، دومین روز «آسیب شناسی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر»، جمعه بیستم اردیبهشتم ماه در قالب سه نشست تخصصی تئاتر در سالن مشاهیر تئاتر شهر برگزار شد. باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که حضور در جشنواره تئاتر فجر افتخار باشد و جایزه آفت این افتخار است. همه ما و کسانی که دست‌اندرکار جشنواره هستند می‌دانیم که بدون تعارف انتظار ما از جشنواره تئاتر فجر انتظاری بیش از حد است. چرا فکر می‌کنیم جشنواره تئاتر فجر ویترین تئاتر است؟ تعدد کارهای خارجی چیزی جز پول دور ریختن نیست و امری خنده‌دار و کارکردش بستن دهان‌هاست. جشنواره تئاتر فجر نمی‌تواند یک تنه به تمام این مطالبات پاسخ دهد و امیدوارم بتوانیم با سعه‌صدر به تمام آن‌ها بپردازیم.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، چندی پیش انجمن نمایش عروسکی خانه تئاتر، در جریان برگزاری هفته تئاتر اقدام به اهدای نشان بهروز غریب‌پور کرد. من به درک‌شان آفرین می‌گویم.» وی افزود: «از دید من اهدای نشان غریب‌پور حرکتی قدرشناسانه و دلنشینی بود. غریب‌پور همچنین به جایزه دستان طلایی اشاره کرد که یک جایزه درون گروهی است. وی گفت: «در گروه تئاتر آران جایزه‌ای به نام دستان طلایی به اعضای گروه اهدا می‌شود که دو سال پیش این جایزه به هنگامه سازش اهدا شد. وی همچنین افزود: «دکتر ناصر فکوهی، استاد انسان‌شناسی دانشگاه تهران کتابی با عنوان بهروز غریب‌پور به رشته نگارش درآورده است که به دلایل مشکلاتی هنوز منتشر نشده است.» انتهای پیام/
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: بهروز غریب‌پور، مؤسس گروه تئاتر عروسکی آران گفت: پس از ۲ ماه تعطیلی تالار فردوسی، تصمیم داریم اپرای عاشورا و مولوی را برای ایام محرم آماده اجرا کنیم. به گزارش سینماپرس، بهروز غریب پور، کارگردان و بنیانگذار گروه تئاتر عروسکی آران که این شب‌ها درگیر اجرای اپرای خیام در تالار فردوسی است، ‌در گفت‌وگو با فارس درباره برنامه‌های اخیر گروه تئاتر آران عنوان کرد: تا جمعه همین هفته اجرای اپرای خیام ادامه خواهد داشت. وی در ادامه فازود: گروه آران تیر و مرداد ماه تعطیل خواهد بود و شهریور ماه نیز اپرای عاشورا و مولوی در ایام محرم شروع می‌شود. این جایزه هم به افرادی تعلق می‌گیرد که در زمینه‌های مختلف تئاتر عروسکی برتری‌های شاخصی دارند. در عرصه نمایشگران عروسکی هم همینطور است، درصورتی که آیین نامه درست تنظیم شود و دلیل اهدا مشخص باشد مطمئنا تأثیر خود را بر فرد و گروه‌ها خواهد گذاشت.
فارسفارس1 ماه قبل
بهروز غریب‌پور، مؤسس گروه تئاتر عروسکی آران گفت: پس از ۲ ماه تعطیلی تالار فردوسی، تصمیم داریم اپرای عاشورا و مولوی را برای ایام محرم آماده اجرا کنیم. اپرای عاشورا و مولوی در راه استبهروز غریب پور، کارگردان و بنیانگذار گروه تئاتر عروسکی آران که این شب‌ها درگیر اجرای اپرای خیام در تالار فردوسی است، ‌ در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس درباره برنامه‌های اخیر گروه تئاتر آران عنوان کرد: تا جمعه همین هفته اجرای اپرای خیام ادامه خواهد داشت. وی در ادامه فازود: گروه آران تیر و مرداد ماه تعطیل خواهد بود و شهریور ماه نیز اپرای عاشورا و مولوی در ایام محرم شروع می‌شود. غریب پور اظهار داشت: در ادامه برنامه‌های گروه، دو اپرای حافظ با صدای دو خواننده متفاوت و آهنگسازی متفاوت نخست با صدای علیرضا قربانی و دوم محمد معتمدی ابتدای پاییز آغاز خواهد شد. این جایزه هم به افرادی تعلق می‌گیرد که در زمینه‌های مختلف تئاتر عروسکی برتری‌های شاخصی دارند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، مدیریت دفتر انتشارات و پژوهش اداره کل هنرهای‌ نمایشی جزئیات نشست‌ «آسیب‌شناسی جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر» را که قرار است پنجشنبه، جمعه و شنبه ۱۹، ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت‌ در تالار مشاهیر مجموعه‌ تئاتر شهر برگزار شود، اعلام کرد. نشست «آسیب‌شناسی جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر» با حضور کارشناسان مختلف در شش عنوان برگزار می‌شود. عنوان‌ها، اسامی کارشناسان و زمان نشست‌ها به شرح زیر است: - جایگاه، ضرورت، هویت و اهداف (کارشناسان: رضا کیانیان، محمدعلی خبری، احسان زیورعالم) – پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ (۱۵ تا ۱۶:۴۵) - نقش تئاتر استان‌ها (کارشناسان: آرش دادگر، توحید معصومی، کامران شهلایی) – پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ (۱۶:۴۵ تا ۱۸:۳۰) - داوری (کارشناسان: محمدرضا خاکی، فارس باقری، بهزاد آقاجمالی) – پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ (۱۸:۳۰ تا ۲۰:۱۵) - ساختار اجرایی و هنری (کارشناسان: بهروز غریب‌پور، حسین پارسایی، ناصر حبیبیان) – جمعه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ – (۱۵ تا ۱۶:۴۵) - فعالیت‌های بین‌الملل (کارشناسان: قطب‌الدین صادقی، محمدرضا علی‌اکبری، آرش عباسی) – جمعه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ (۱۶:۴۵ تا ۱۸:۳۰) - چشم‌انداز جشنواره براساس الگوها و نمونه‌های جهانی (کارشناسان: مهدی مشهور، علی شمس، اصغر نوری) – جمعه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ (۱۸:۳۰ تا ۲۰:۱۵) هر کارشناس در ۲ نوبت ۱۰ دقیقه‌ای نظرات خود را درباره عنوان تعیین شده ارائه خواهد داد (۲۰ دقیقه) و برای هر نشست سه کارشناس صحبت خواهند کرد (۶۰ دقیقه) و پس از آن به مدت ۴۵ دقیقه، بحث آزاد و تبادل نظر مابین گروه سخنرانان و حاضران درباره‌ هر عنوان و نشست شکل خواهد گرفت. (در مجموع ۱۰۵ دقیقه برای هر نشست و عنوان) همچنین در روز شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۷ تا ۱۹ گفتگو و تبادل نظر با رییس و دبیر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر (شهرام کرمی و نادر برهانی‌مرند) برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان، کارشناسان، اصحاب مطبوعات و هنرمندان می‌توانند سوالات و بحث‌های کارشناسی خود را بی‌واسطه مطرح کنند. نشست «آسیب‌شناسی جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر» به دبیری مهرداد رایانی‌مخصوص و مدیریت اجرایی میلاد نیک‌آبادی به مدت سه روز در تالار مشاهیر مجموعه‌ تئاتر شهر برگزار می‌شود.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: نشست «آسیب‌شناسی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر» با حضور کارشناسان مختلف در ۶ عنوان برگزار می‌شود. به گزارش سینماپرس، نشست‌ «آسیب‌شناسی جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر» با حضور کارشناسان مختلف در شش عنوان برگزار می‌شود. نشست‌ «آسیب‌شناسی جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر» به دبیری مهرداد رایانی‌مخصوص و مدیریت اجرایی میلاد نیک‌آبادی به مدت سه روز در تالار مشاهیر مجموعه‌ تئاتر شهر برگزار می‌شود. *فراخوان مسابقه عکاسی تئاتر از نمایش «بیوه سیاه، بیوه سفید» گروه تئاتر چارسو با همکاری انجمن عکاسان خانه تئاتر مسابقه عکاسی ار نمایش «بیوه سیاه، بیوه سفید» برگزار می‌کند. زمان اجرای مسابقه عکاسی ۲۱ اردیبهشت ساعت ۱۷ تماشاخانه عمارت نوفل لوشاتو سالن شماره ۱ است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی خبر داد نشست‌ «آسیب‌شناسی جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر» با حضور کارشناسان مختلف در شش عنوان برگزار می‌شود. (در مجموع ۱۰۵ دقیقه برای هر نشست و عنوان). همچنین در روز شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۷ تا ۱۹ گفت‌وگو و تبادل نظر با رییس و دبیر سی و هشتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر (شهرام کرمی و نادر برهانی‌مرند) برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان، کارشناسان، اصحاب مطبوعات و هنرمندان می‌توانند سوالات و بحث‌های کارشناسی خود را بی‌واسطه مطرح کنند. نشست‌ «آسیب‌شناسی جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر» به دبیری مهرداد رایانی‌مخصوص و مدیریت اجرایی میلاد نیک‌آبادی به مدت سه روز در تالار مشاهیر مجموعه‌ تئاتر شهر برگزار می‌شود. انتهای پیام/
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس، نشست‌ «آسیب‌شناسی جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر» با حضور کارشناسان مختلف در شش عنوان برگزار می‌شود. نشست‌ «آسیب‌شناسی جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر» به دبیری مهرداد رایانی‌مخصوص و مدیریت اجرایی میلاد نیک‌آبادی به مدت سه روز در تالار مشاهیر مجموعه‌ تئاتر شهر برگزار می‌شود. بیست و دومین «جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر» در بخش‌های صحنه‌ای، نمایش کوتاه، نمایشنامه‌نویسی و محیطی، آبان سال جاری به دبیری حمیدرضا آذرنگ در منطقه آزاد اروند برگزار می‌شود. *شادباش مجموعه تئاتر شهر به هنرمندان برگزیده جشن بازیگرمدیریت مجموعه تئاتر شهر در پیامی کسب جوایز برتر بازیگری در شانزدهمین جشن بازیگر خانه تئاتر را تبریک گفت. *فراخوان مسابقه عکاسی تئاتر از نمایش «بیوه سیاه، بیوه سفید» گروه تئاتر چارسو با همکاری انجمن عکاسان خانه تئاتر مسابقه عکاسی ار نمایش «بیوه سیاه، بیوه سفید» برگزار می‌کند.
موجموج1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، نشست‌ آسیب‌شناسی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با حضور کارشناسان مختلف در شش عنوان برگزار می‌شود. عنوان‌ها، اسامی کارشناسان و زمان نشست‌ها به شرح زیر است: - جایگاه، ضرورت، هویت و اهداف (کارشناسان: رضا کیانیان، محمدعلی خبری، احسان زیورعالم) – پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ (۱۵ تا ۱۶:۴۵) - نقش تئاتر استان‌ها (کارشناسان: آرش دادگر، توحید معصومی، کامران شهلایی) – پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ (۱۶:۴۵ تا ۱۸:۳۰) - داوری (کارشناسان: محمدرضا خاکی، فارس باقری، بهزاد آقاجمالی) – پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ (۱۸:۳۰ تا ۲۰:۱۵) - ساختار اجرایی و هنری (کارشناسان: بهروز غریب‌پور، حسین پارسایی، ناصر حبیبیان) – جمعه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ – (۱۵ تا ۱۶:۴۵) - فعالیت‌های بین‌الملل (کارشناسان: قطب‌الدین صادقی، محمدرضا علی‌اکبری، آرش عباسی) – جمعه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ (۱۶:۴۵ تا ۱۸:۳۰) - چشم‌انداز جشنواره براساس الگوها و نمونه‌های جهانی (کارشناسان: مهدی مشهور، علی شمس، اصغر نوری) – جمعه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ (۱۸:۳۰ تا ۲۰:۱۵) هر کارشناس در دو نوبت ۱۰ دقیقه‌ای نظرات خود را درباره‌ عنوان تعیین شده ارائه خواهد داد (۲۰ دقیقه) و برای هر نشست سه کارشناس صحبت خواهند کرد (۶۰ دقیقه) و پس از آن به مدت ۴۵ دقیقه، بحث آزاد و تبادل نظر مابین گروه سخنرانان و حاضران درباره‌ هر عنوان و نشست شکل خواهد گرفت. (در مجموع ۱۰۵ دقیقه برای هر نشست و عنوان). همچنین در روز شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۷ تا ۱۹ گفت‌وگو و تبادل نظر با رییس و دبیر سی و هشتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر (شهرام کرمی و نادر برهانی‌مرند) برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان، کارشناسان، اصحاب مطبوعات و هنرمندان می‌توانند سوالات و بحث‌های کارشناسی خود را بی‌واسطه مطرح کنند. نشست‌ آسیب‌شناسی جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری مهرداد رایانی‌ مخصوص و مدیریت اجرایی میلاد نیک‌آبادی به مدت سه روز در تالار مشاهیر مجموعه‌ تئاتر شهر برگزار می‌شود.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری1 ماه قبل
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در این جشن، جایزه بهترین کارگردانی به افسانه زمانی، جایزه بهترین موسیقی به عبدالله آتشانی و جایزه بهترین طراحی صحنه به سینا ییلاق‌بیگی برای نمایش «ترنج» اهدا شد. همچنین علیرضا آقایی کارشناس فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام، تقدیر ویژه هیات داوران را برای کارگردانی نمایش «درخشنگ» به خود اختصاص داد. انجمن نمایش‌گران عروسکی خانه تئاتر از سال آینده جایزه بهروز غریب‌پور را نیز به گروه‌های فعال عروسکی اهدا می‌کند. در این مراسم، از حسن دادشکر به عنوان یکی از پیش‌کسوتان این حوزه با اهدای جایزه‌ای از سوی موسسه هنرمندان پیش‌کسوت تقدیر شد. جشن نمایش‌گران عروسکی خانه تئاتر روز نهم اردیبهشت ۱۳۹۸ در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
راه‌اندازی جایزه‌ای به نام «بهروز غریب‌پور» هنرآنلاین: انجمن نمایشگران عروسکی پس از رایزنی با صاحب‌نظران و کسب اجازه از استاد بهروز غریب‌پور و به منظور تشویق و ترویج تشکیل و دوام فعالیت گروه‌های منسجم تئاتر عروسکی، طراحی و اجرای «جایزه استاد بهروز غریب‌پور» را به تصویب رساند.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: جایزه «بهروز غریب‌پور» توسط انجمن نمایشگران عروسکی در هفته تئاتر رونمایی می‌شود. انجمن نمایشگران عروسکی ایران افتخار دارد که هنرمندی بزرگ و مدیری موفق با سابقه درخشان در عرصه مدیریت هنری ایران عزیز را در جمع صمیمانه خود دارد. انجمن نمایشگران عروسکی، به پیشنهاد یکی از هنرمندان تئاتر کشور، و پس از رایزنی با صاحبنظران، و کسب اجازه از استاد بهروز غریب پور؛ و به منظور تشویق و ترویج تشکیل و دوام فعالیت گروه‌های منسجم تئاتر عروسکی، طراحی و اجرای «جایزه استاد بهروز غریب پور» را به تصویب رساند. هیأت مدیره‌ی انجمن تئاتر عروسکی در جشن نمایشگران عروسکی در هفته تئاتر با خوانش متنی با حضور بهروز غریب پور از این جایزه رونمایی کرد: مخلوق تفکر، اراده و آفرینشی هم سو با تکیه بر قواعد و قانونمندی‌های سازنده می‌باشد. اولین گروه نمایش عروسکی منتخب در اردیبهشت سال ١٣٩٩ در جشن نمایشگران عروسکی در هفته تئاتر بوسیله‌ی این انجمن معرفی خواهد شد.
فارسفارس1 ماه قبل
انجمن نمایشگران عروسکی به منظور تشویق گروه‌های منسجم تئاتر عروسکی، طراحی و اجرای جایزه «بهروز غریب‌پور» را به تصویب رسانده و در هفته تئاتر رونمایی کردند. *جایزه بهروز غریب‌پور برای گروه موفق تئاتر عروسکیانجمن نمایشگران عروسکی، به پیشنهاد یکی از هنرمندان تئاتر کشور و پس از رایزنی با صاحبنظران و کسب اجازه از بهروز غریب پور، به منظور تشویق و ترویج تشکیل و دوام فعالیت گروه‌های منسجم تئاتر عروسکی، طراحی و اجرای «جایزه بهروز غریب پور» را به تصویب رساند و در هفته تئاتر رونمایی کرد. این جایزه از سال آینده به گروه‌های منسجم و پرسابقه نمایشگران عروسکی اهدا خواهد شد و شامل لوح گرامیداشت و تندیسی ماندگار خواهد بود. اولین گروه نمایش عروسکی منتخب در اردیبهشت سال ١٣٩٩ در جشن نمایشگران عروسکی در هفته تئاتر بوسیله این انجمن معرفی خواهد شد. در همین راستا از گروه‌های نمایش عروسکی تقاضا شده با ثبت و تکمیل فرم گروه‌های انجمن نمایشگران عروسکی خانه تئاتر امکان بررسی و پیگیری فعالیت گروهی‌شان را فراهم آورند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، لیندى رایت و همسرش بنیانگذار گروه تئاتر عروسکى و مرکز آموزشى Little Angel Theatre در کشور انگلستان هستند که آثار مهم و تاثیرگذارى براى کودکان و همچنین بزرگسالان اجرا کرده‌اند. آیرین غریب‌پور دانش آموخته رشته گرافیک از دانشگاه هنر تهران که در زمینه طراحى گرافیک و تصویرگرى مشغول به فعالیت است ضمن بیان اهمیت این کتاب برای نمایشگران عروسکی در حوزه کودک و نوجوان اعلام کرد: «کتاب عروسک‌هاى نمایشى شامل آموزش‌هاى ساده و کاربردى براى ساخت انواع مختلف عروسک هاى نمایشى است. از ویژگى مهم این کتاب استفاده از مواد در دسترس است که باعث می‌شود ساخت و ساز عروسک بسیار راحت پیش برود و هر علاقه‌مندى به نمایش عروسکى بتواند از آن بهره ببرد.» این طراح و معلم هنری در خصوص فعالیت‌های خود در عرصه تئاتر کودک عنوان کرد: «به واسطه پدرم بهروز غریب‌پور نویسنده و کارگردان تئاتر و تئاتر عروسکى وارد عرصه نمایش عروسکى شدم. حدود ٥ سال پیش که آموزش نمایش و نمایش عروسکى به کودکان را آغاز کردم متوجه کمبود منابع مناسب براى آموزش دادن این رشته جذاب به کودکان و نوجوانان شدم. پدرم سال‌ها قبل این کتاب را از جان رایت (همسر لیندى رایت) هدیه گرفته بود و به عنوان یک منبع مفید و کامل براى آموزش در اختیار من قرار داده بود.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرگزاری مهر: جایزه «بهروز غریب‌پور» توسط انجمن نمایشگران عروسکی در هفته تئاتر رونمایی می‌شود. انجمن نمایشگران عروسکی، به پیشنهاد یکی از هنرمندان تئاتر کشور، و پس از رایزنی با صاحبنظران، و کسب اجازه از استاد بهروز غریب پور؛ و به منظور تشویق و ترویج تشکیل و دوام فعالیت گروه‌های منسجم تئاتر عروسکی، طراحی و اجرای «جایزه استاد بهروز غریب پور» را به تصویب رساند. هیأت مدیره‌ی انجمن تئاتر عروسکی در جشن نمایشگران عروسکی در هفته تئاتر با خوانش متنی با حضور بهروز غریب پور از این جایزه رونمایی کرد: مخلوق تفکر، اراده و آفرینشی هم سو با تکیه بر قواعد و قانونمندی‌های سازنده می‌باشد. اولین گروه نمایش عروسکی منتخب در اردیبهشت سال ١٣٩٩ در جشن نمایشگران عروسکی در هفته تئاتر بوسیله‌ی این انجمن معرفی خواهد شد. در همین راستا از گروه‌های محترم نمایش عروسکی تقاضا داریم با ثبت و تکمیل فرم «گروه‌های انجمن نمایشگران عروسکی خانه تئاتر» امکان بررسی و پیگیری فعالیت گروهیتان را فراهم آورید.»

به انتهای لیست رسیدید