بوئینگ

بوئینگ

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
این گزارش با عنوان «همچنان که یمن می‌سوزد شرکت‌های تسلیحاتی و لابی‌گر‌های آمریکایی ثروتمندتر می‌شوند»، می‎گوید: عربستان سعودی، ناقض دیرینه حقوق بشر از سلاح‌های ساخت آمریکا علیه مردم یمن به عنوان پنجمین کشور فقیر دنیا استفاده می‌کند. عربستان هیچ اشتباهی مرتکب نمی‌شود، چرا که از طریق این اقداماتش پیمانکاران تسلیحاتی و لابی‌گر‌های آن‌ها و حامیانشان در دولت آمریکا در طول این روند ثرتمندتر می‌شوند. «جان هریس»، مدیر شرکت تسلیحاتی «ریتون» ماه فوری گفت: نقش ما سیاست‌گذاری نیست بلکه اجرا و تمکین از این سیاست‌ها است! از ماه آوریل سال ۲۰۱۸ تاکنون ۱۱۳ هزار کودک در یمن به دلیل قحطی و بیماری‌های مرتبط با جنگ جان خود را از دست داده‌اند. سازمان ملل این فاجعه را بزرگترین بحران انسانی در روی زمین توصیف کرده و ۱۴ میلیون نفر در یمن با قحطی مواجه هستند.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ‎؛ به نقل از خبرگزاری رویترز اداره هواپیمایی فدرال آمریکا یک خطر بالقوه دیگر را در هواپیمای بویینگ ۷۳۷ مکس شناسایی کرد. این اداره به رویترز گفت این خطر هنگام آزمایش یک شبیه ساز در هفته گذشته میلادی شناسایی شد. بر این اساس انتظار نمی‌رود که بویینگ بتواند پرواز آزمایشی دریافت گواهی را دست کم تا هشتم ژوئیه اجرا کند. لازم به ذکر است که پیشتر در پی بروز نقص فنی در سامانه MCAS هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس، اندونزی در اکتبر سال ۲۰۱۸ و اتیوپی در ماه مارس شاهد سقوط دو فروند از اینگونه هواپیما بودند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد7 ساعت قبل
جدا از اینکه حادثه رخ‌داده برای ساعت‌ها سایه ایجاد جنگ میان تهران و واشنگتن را ایجاد کرد، مدرکی برای اثبات سطح خطرآفرینی توانایی نظامی ایرانی‌ها بود. نباید فراموش کرد که پهپاد گلوبال‌هاوک یک کبوتر نیست و نمی‌توان آن را به آسانی مورد هدف قرار داد. گلوبال‌هاوک همچنین می‌تواند در ارتفاع ۳۵ هزار پایی، به تصویر‌برداری ادامه دهد تا از خطر سامانه‌های موشکی در امان بماند. حتی در صورت نزدیکی به سامانه‌های موشکی، پهپاد آمریکایی مجهز به هشدار راداریاب است؛ سیستمی که می‌تواند با انتشار پارازیت موجب سردرگمی سامانه‌های دفاعی شود. اما محمدجواد ظریف، وزیر‌خارجه ایران نیز با انتشار تصاویر دیگری این ادعای آمریکا را رد و تاکید کرد که پهپاد گلوبال‌هاوک وارد حریم سرزمینی ایران-در نزدیکی کوه مبارک- شده بود.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
پرتاب موشک «اطلس۵» (Atlas ۵) متعلق به اتحادیه پرتاب ایالات متحده آمریکا که قرار بود اوایل این هفته انجام شود به ۹ ژوئیه موکول شد. به گزارش ایسنا و به نقل از تک تایمز، اتحادیه پرتاب ایالات متحده آمریکا طی بیانیه‌ای علت این تعویق را نقص فنی اعلام نمود. با این وجود، در طول پردازش نهایی این موشک کارشناسان متوجه نقصی در باتری این موشک شدند که این موضوع سبب به تعویق افتادن زمان پرتاب این موشک شد. به همین دلیل اتحادیه پرتاب ایالات متحده آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام نمود کارشناسان فنی، برای بررسی و ارزیابی موشک زمان بیشتری نیاز دارند. پس از پرتاب این موشک، برنامه بعدی اتحادیه پرتاب ایالات متحده آمریکا آزمایش پرواز کپسول «CST-۱۰۰ استارلاینر» است که توسط شرکت بوئینگ طراحی شده است.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
کپسول حمل خدمه شرکت بوئینگ موسوم به «استارلاینر» آخرین و سخت‌ترین آزمایش چتر نجات خود را با موفقیت پشت سر گذاشت. به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، کپسول «CST-۱۰۰ استارلاینر» که توسط شرکت بوئینگ طراحی شده و توسعه یافته است، آزمون پنجم و نهایی و خطرناک چتر نجات خود را با موفقیت به پایان رساند. اولین مأموریت «استارلاینر» شامل اقامت یک هفته‌ای در ایستگاه بین‌المللی فضایی (ISS) و پس از آن بازگشت کنترل شده به زمین و بازیابی است. این شرکت می‌گوید فرود این کپسول بسیار مهم است، چرا که بر خلاف کپسول‌های با قابلیت حمل سرنشین پیشین آمریکا، «استارلاینر» برای فرود و بازیابی روی زمین طراحی شده است. استارلاینر با مشارکت آنها اواخر امسال به ایستگاه بین‌المللی فضایی سفر می‌کند و با خیال راحت به خانه بازمی‌گردد.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
دو شرکت بزرگ «بوئینگ» و «کیتی هاوک»، برای پیشرفت حمل و نقل شهری با کمک خودروهای پرنده وارد همکاری شده‌اند. به گزارش ایسنا و به نقل از تک کرانچ، شرکت «کیتی هاوک» (Kitty Hawk) که در زمینه ساخت خودروهای پرنده فعالیت می‌کند و توسط «لری پیج» (Larry Page)، مؤسس گوگل بنیانگذاری شده، همکاری خود را با شرکت «بوئینگ» (Boeing)، غول بزرگ فناوری هوا فضا آغاز کرده است. کیتی هاوک، وسایل نقلیه‌ای از جمله تاکسی پرنده دو نفره موسوم به «کورا» (Cora) و «فلایر» (Flyer)، وسیله‌ای برای پروازهای شخصی را در کارنامه خود دارد. همکاری «کیتی هاوک» و بوئینگ، بر تاکسی پرنده تمام الکتریک و خودران کورا تمرکز دارد. هدف از این همکاری، پیشرفت فناوری‌های مرتبط با پرواز و ارائه نوآوری‌های جدیدی برای زندگی است.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، کپسول فضایی CST-۱۰۰ Starliner بوئینگ آخرین خطرناک‌ترین و آخرین تست چتر نجات خود را انجام داد. این آزمایش یکی از آخرین نقاط کنترلی است که نشان می‌دهد کپسول مذکور برای پرواز بی سرنشین همراه موشک اطلسV از مقر فضایی کندی در فلوریدا آماده است یا خیر. پرواز آزمایشی کپسول بوئینگ دو ماه دیگر انجام می‌شود و شامل اقامتی یک هفته‌ای در ایستگاه فضایی بین المللی و بازگشت کنترل شده به زمین است. به هرحال طبق اعلام بوئینگ این تست چتر نجات ۴ دقیقه طول کشید و طی آن از ۶ چتر، ۳ مورد باز نشدند. به گفته شرکت تولید کننده این فرود اهمیت زیادی دارد زیرا برخلاف مأموریت‌های فرود کپسول سرنشین دار دیگر آمریکا، استارلاینر طوری طراحی شده که روی زمین فرود بیاید.
الفالف1 روز قبل
حتی انتظار می‌رود به سرانجام رساندن معامله تسلیحاتی با ترکیه یکی از نخستین آزمون‌های دوره وزارت اسپر باشد. حتی برخی تحلیلگران بر این ادعا هستند که نامزدی مردی با سابقه نظامی برای احراز پست وزارت دفاع آمریکا، نشانه آمادگی واشنگتن برای توسل به نیروهای مسلح آن هم باتوجه به وخامت رابطه با ایران است. این در حالی است که او در مقام وزیر ارتش، با موافقت برای اعزام نیروی رزمی به مرز مکزیک، نشان داد که متحد نزدیکی برای ترامپ است. لازم به یادآوری است که عدم تفاهم جیمز ماتیس وزیر دفاع سابق آمریکا با بولتون و پمپئو بود که به برکناریش منجر شد. بنابراین، ترامپ برای پر کردن صندلی خالی وزارت دفاع آمریکا فرصت اندکی دارد.
فارسفارس1 روز قبل
سی‌ان‌ان| آنچه سرنگونی پهپاد آمریکایی درباره توان پدافندی ایران می‌گویدبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک رسانه آمریکایی در تحلیلی به بررسی توانمندی‌های لازم برای ساقط کردن پهپاد «گلوبال‌هاوک» توسط نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران پرداخته است. میان طرف‌های ایران و آمریکایی اختلاف‌هایی درباره محل سرنگونی پهپاد آمریکایی وجود داشته است، اما شکی وجود ندارد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این پهپاد را ساعت ۰۴:۰۵ دقیقه صبح ۱۹ ژانویه ساقط کرده است. آمریکا ادعا کرده این پهپاد هنگام سرنگونی ۳۴ کیلومتر با نزدیک‌ترین مرز ایران فاصله داشته است، ایران گفته که هواپیما حریم هوایی این کشور را نقض کرده است. ایران می‌گوید این پهپاد با آتش سامانه پدافند موشکی «سوم خرداد» نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مورد هدف قرار گرفته و ساقط شده است. سامانه پدافندی سوم خرداد، یک سامانه پدافند موشکی با قابلیت تحرک بالا است که در سال ۱۳۹۳ توسط نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رونمایی شد.
ایرناایرنا1 روز قبل
صرف نظر از اینکه این حمله خطر ورود ایران و آمریکا به جنگ را برای ساعاتی افزایش داد اما شاهدی قوی است که بر تقویت توان نظامی ایران صحه می‌گذارد. «جرمی بینی» سردبیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقای هفته نامه دفاعی جینز (JDW) درباره توان دفاع هوایی ایران به سی ان ان گفت: این اتفاق نشان داد که وقتی ایرانی‌ها در زمینه چیزی سرمایه گذاری می‌کنند می‌توان روی آن حساب کرد. وی گفت، ما از این توان ایران درباره موشک‌های بالستیک آگاه بودیم اما به نظر می‌رسد این موضوع درباره دفاع هوایی ایران نیز صدق می‌کند. ایران یک هفته قبل از سرنگونی این پهپاد از طرح ارتقای موشکی خود پرده برداشت که شامل افزایش تقریبا دو برابری برد موشکی و محصولی متشکل از تکنیک‌های مهندسی معکوس و فناوری‌هایی است که ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا از آن محروم شده است. یادآور می‌شود سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد پنج شنبه ۳۰ خرداد از سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکا، حین تجاوز به حریم هوایی ایران خبر داد.

ایران تنها شکارچی گلوبال هاوک/ ۱۰ پهپاد دیگر آمریکا را هم بزنیم، جنگ نمی‌شود +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
گلوبال‌هاک در ارتفاع بسیار بالایی پرواز می‌کند، بنابراین این‌که ایرانی‌ها توانسته‌اند آن را هدف قرار دهند نشان می‌دهد ظرفیت‌های واقعا چشم‌گیری دارند. اولین واکنش توئیتری ترامپ به حمله ایران به پهپاد آمریکا: «ایران مرتکب اشتباه بسیار بزرگی شد!» (+) با این حال، مسئله اصلا این نیست، چراکه دلایل خودداری آمریکا از درگیری نظامی با ایران به پهپاد RQ-۴ خلاصه نمی‌شود. همچنین حمله به کشورهایی که میزبان پایگاه‌های نظامی آمریکا هستند نیز هزینه‌های بین‌المللی جنگ با ایران را برای واشینگتن افزایش خواهد داد. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴نتانیاهو: «می‌خواهید سه تهدید بزرگ علیه اسرائیل را بشناسید؟ ایران، ایران، ایران» (انگلیسی) [دانلود] پیامدهای جنگ با ایران برای جهان◄ بازار نفت: از آن‌جایی که امنیت بخش قابل‌توجهی از محموله‌های نفتی دنیا مستقیما به تلاش‌های ایران در نگهبانی از خلیج فارس و تنگه هرمز وابسته است، وقوع یک جنگ بزرگ علیه ایران مطمئنا روی بازار نفت تأثیر مستقیم و احتمالا بلندمدت خواهد گذاشت. به عبارت دیگر، واشینگتن تنها در دو صورت به جنگ ایران خواهد رفت: یا امنیت رژیم صهیونیستی دیگر برایش اهمیت نداشته باشد، یا رژیم صهیونیستی دیگر در تیررس موشک‌های ایران نباشد.

هواپیمایی که ۶۴۰۰۰۰تن بمباران داشته است! +تصاویر

3+
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
ساعت ۲۴-سازندگان تسلیحات و تجهیزات نظامی در امریکا اعلام کردند که درخواست‌های کشورهای اروپایی از این شرکت‌ها برای دریافت جنگنده، تجهیزات دفاع موشکی و دیگر تسلیحات به سرعت رو به افزایش است. به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت آمریکا یک گروه از مقامات ارشد خود از جمله وزیر بازرگانی را به نمایشگاه هوایی امسال پاریس اعزام کرد جایی که ۴۰۰ شرکت آمریکایی نیز تجهیزاتشان را به نمایش گذاشتند. شرکت لاکهید مارتین، بوئینگ و چند شرکت سازنده تسلیحات اعلام کردند که شاهد افزایش درخواست‌ها از شرکت‌های آمریکایی در این نمایشگاه هوایی پاریس به رغم تشدید تنش‌های تجار میان واشنگتن و اروپا بوده‌اند. ریک ادواردز مدیر بخش بین الملل شرکت لاکهید مارتین عنوان کرد: در دو دوره قبلی نمایشگاه هوایی پاریس سفارش‌ها به شرکت‌های امریکایی زیاد نبود اما اکنون شاهد سریع‌ترین رشد بازار برای لاکهید مارتین در اروپا در مقایسه با دیگر مناطق جهان هستیم. اعضای ناتو در سال ۲۰۱۴ موافقت کرده بودند که در راستای هزینه کردن دو درصد از تولید ناخالص ملی خود در امور دفاعی حرکت کنند.

افزایش توانمندی انصارالله و حمله به مواضع نظامی سعودی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
این پایگاه نوشت پس از حمله پهپادی، یکی از بالگردهای آپاچی کاملا از کار افتاد و دیگر قابل استفاده نیست. این پایگاه همچنین حمله به یکی از انبارهای تسلیحات را در فرودگاه رصد کرد. توجه اسرائیل به نتایج عملیات هوایی به فرودگاه‌های سعودی، نشان دهنده نگرانی روزافزون اسرائیل از توسعه توانمندی‌های ارتش و کمیته‌های مردمی است. از سوی دیگر، این تصاویر نشان می‌دهد این فرودگاه غیر نظامی، پایگاهی کاملا نظامی است. ماجرا فقط به این موضوع محدود نمی‌شود که حریم هوایی سعودی به گذرگاهی برای هواپیماهای اسرائیلی تبدیل شده باشد، بلکه سعودی به مهم‌ترین مکان برای اجرایی شدن توطئه‌های آمریکا و اسرائیل تبدیل شده است.

هواپیمایی که ۶۴۰۰۰۰ تن بمباران داشته است! (+تصاویر)

7+
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
در این مطلب نگاهی نزدیک‌تر به پهپاد ساقط شده آمریکایی‌ها می‌اندازیم که یکی از پیچیده‌ترین، بزرگ‌ترین و گران قیمت‌ترین پهپاد‌های مورد استفاده ارتش ایالات متحده است. اگر چه دو طرف در مورد مکان مورد هدف قرار گرفتن این پهپاد با هم اختلاف نظر دارند، اما به نمایش گذاشتن قطعات باقیمانده از این پهپاد، جای شکی باقی نمی‌گذارد که پهپاد آمریکایی در آسمان ایران و نه در آب‌های بین المللی مورد هدف قرار گرفته است. یکی دیگر از اختلافات بر سر این ماجرا، نوع پهپادی است که توسط نیرو‌های سپاه پاسداران مورد هدف قرار گرفته است. بدون شک در روز‌های اخیر در مورد پهپاد گلوبال هاوک شنیده و خوانده‌اید و صحبت کردن در مورد آن تکراری است. پهپاد Triton برای پرواز بر فراز محیط آبی، بررسی مساحت‌های بزرگی از اقیانوس، سواحل و زمین از ارتفاع بیش از ۵۶٫۰۰۰ پایی (۱۷٫۰۰۰ متری) بهینه و تخصصی سازی شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
ارزیابی شما از این اوضاع چیست؟ ترکیه به دنبال این است تا در سالهای آینده سیاست خارجی مستقل‌تری نسبت به گذشته داشته باشد. آیا می‌توان گفت که ترکیه سیاست گردش به شرق را انتخاب کرده است؟ تعبیری که ایران از شرق و غرب دارد در سیاست خارجی ترکیه مطرح نیست. اما نتایج انتخابات در استانبول حالتی نمادین هم دارد؛ امام اوغلو از جایی فعالیت سیاسی خود را شروع کرده که اردوغان درست در سال ۱۹۹۴ از آنجا شروع کرده بود. پیروزی او در انتخابات شهرداری استانبول یک اثر روانی مهمی را روی طرفداران اردوغان گذاشت. نتایج این انتخابات است که آینده اردوغان و حزبش را رقم خواهد زد.
کجاروکجارو3 روز قبل
بزرگ‌ترین پارک موضوعی زیرآبی جهان، تابستان امسال در بحرین افتتاح خواهد شد و بهترین جاذبه‌ی آن برای علاقه‌مندان به غواصی، یک بوئینگ ۷۴۷ غرق‌شده است. بحرین بزرگ‌ترین پارک موضوعی زیرآبی جهان به‌وسعت ۱۰٫۱۱۷ هکتار را تابستان امسال افتتاح می‌کند که تجربه‌ی غواصی فوق‌العاده‌ای را پیشکش علاقه‌مندان خواهد کرد. این محوطه‌ی غواصی، بزرگ‌ترین هواپیمای غوطه‌ور جهان را در خود جای داده است که از جاذبه‌های غواصی فوق‌العاده‌ی آن محسوب می‌شود. دیگر بخش‌های این پارک موضوعی عبارت‌اند از: نمونه‌ی خانه‌ی سنتی یک تاجر مروارید، صخره‌های مرجانی مصنوعی و مجسمه‌هایی که زیر آب نصب شده‌اند و بهشتی امن برای رشد مرجان‌ها و همین طور زیستگاه حیوانات دریایی به‌وجود می‌آورند. این هتل بخشی از پروژه‌ی توسعه‌ی ساحلی بحرین مارینا است و شامل یک تفرجگاه ساحلی و کلوپ کشتی می‌شود.
ایسناایسنا3 روز قبل
شرکتی به نام «دلتا تکس» (Delta Techs) یک موتور هواپیمای بوئینگ ۷۵۷ را به باربکیو تیبدیل کرده است. اکنون یک تیم از شرکت «دلتا ایرلاینز تک‌آپس» (Delta Airlines TechOps) در آتلانتا جورجیا با تبدیل موتور بوئینگ ۷۵۷ به اجاق کبابی یک کار خارق العاده و حیرت آور در این زمینه انجام داده است. تیم مهندسان این شرکت یک موتور جت قدیمی را به یک باربکیوی بزرگ تبدیل کردند و به نظر می‌رسد با این کار برنده رقابت توسعه هیجان انگیزترین وسیله تابستانی سال شده‌اند. این حرکت ابتدا در سال ۲۰۱۶ با استفاده از قطعات قراضه از یک موتور جت «پرات اند ویتنی PW۲۰۰۰» از بوئینگ ۷۵۷ شروع شد. شرکت سازنده با این کار می‌خواهد اول استعداد مهندسان خود را در تیم عملیات فنی نمایش دهد.

جرئیات خواندنی از پهپاد آمریکایی که توسط سپاه شکار شد/ خسارتی که به «آبراهام لینکلن» وارد آمد!

11+
الفالف3 روز قبل
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
شرکتی به نام «دلتا تکس» (Delta Techs) یک موتور هواپیمای بوئینگ ۷۵۷ را به باربیکیو تیبدیل کرده است. اکنون یک تیم از شرکت «دلتا ایرلاینز تک‌آپس» (Delta Airlines TechOps) در آتلانتا جورجیا با تبدیل موتور بوئینگ ۷۵۷ به اجاق کبابی یک کار خارق العاده و حیرت آور در این زمینه انجام داده است. تیم مهندسان این شرکت یک موتور جت قدیمی را به یک باربیکیوی بزرگ تبدیل کردند و به نظر می‌رسد با این کار برنده رقابت توسعه هیجان انگیزترین وسیله تابستانی سال شده‌اند. این حرکت ابتدا در سال ۲۰۱۶ با استفاده از قطعات قراضه از یک موتور جت «پرات اند ویتنی PW۲۰۰۰» از بوئینگ ۷۵۷ شروع شد. این باربیکیو از چهار ژوئیه مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند به راحتی ۵۰۰ برگر در ساعت کباب کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- یک پایگاه در گزارشی ضمن ارائه برخی مختصات فنی پهپاد گلوبال هاوک، می‌نویسد که عملیات نیروی هوا فضای سپاه پاسداران نخستین عملیات موفقیت آمیز در سطح جهان در ساقط کردن پهپاد گلوبال هاوک در طول ۱۸ سال سابقه عملیاتی این پهپاد است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ پایگاه آمریکایی «وار ایز بورینگ» می‌نویسد: اقدام ایران نخستین عملیات موفقیت آمیز در طول تاریخ عملیاتی ۱۸ ساله این پهپاد است. وار ایز بورینگ در ادامه به مختصات این پهپاد آمریکایی اشاره کرده و می‌نویسد: گلوبال هاوک بزرگترین هواپیمای بدون سرنشین آمریکا است که هر فروند از آن وابسته به نوع مختصات هزینه‌ای حدود ۱۰۰ میلیون دلار دارد. این پایگاه می‎افزاید: این پهپاد در ارتفاع پرواز می‌کند که برای کمتر کردن آسیب‌پذیری آن در برابر حملات کافی است. وار ایز بورینگ در بخش دیگری می‌نویسد: بال‌های ۱۳۱ فوتی (بزرگ‌تر از هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷) امکان پرواز در ارتفاع ۶۰ هزار فوتی را برای مدت ۳۴ ساعت در طیفی ۱۵۰۰۰ مایلی را برای پهپاد گلوبال هاوک فراهم می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
اینفوگرافیک| کدام هواپیمای جاسوسی آمریکا در تیررس پدافند هوایی سپاه بود؟ بوئینگ پی-۸ پوسایدون از سال ۲۰۰۹ در نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا به خدمت گرفته شده است. سردار حاجی‌زاده گفته همراه با پهپاد آمریکایی، این هواپیما نیز در حال گشت‌زنی بود که حدود ۳۵ نفر سرنشین داشت، اما آن را هدف قرار ندادیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
کلاس‌های پروازی هواپیمایی اتریشیناوگان هواپیمایی اتریشی از مدرن‌ترین هواپیماهای ایرباس، بوئینگ، فوکر و امبرائر تشکیل شده است. چیدمان صندلی‌ها در این ایرلاین با توجه به مدل هواپیماها متفاوت می‌باشد، خرید بلیط هواپیما اتریشی در سه کلاس پروازی اکونومی، پرمیوم اکونومی و بیزینس کلاس امکان‌پذیر است، اما این کلاس‌های پروازی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ آژانس هواپیمایی ستاره ونک انواع کلاس‌های پروازی در هواپیمایی اتریشی و امکانات هرکدام را معرفی می‌کند. کلاس پروازی اکونومی در هواپیمایی اتریشیکلاس پروازی اکونومی رایج‌ترین کلاس در هواپیمایی اتریشی است که بیشترین تعداد صندلی در هواپیما را تشکیل می‌دهد، به همین دلیل به آن کلاس اقتصادی نیز می‌گویند. کلاس پروازی بیزینس در هواپیمایی اتریشیکابین‌های بیزینس کلاس مجهزترین، راحت‌ترین و البته گران‌ترین کلاس پروازی در هواپیمایی اتریشی هستند. مسیرهای پروازی هواپیمایی اتریشی از ایرانهواپیمایی اتریشی با در اختیار داشتن هواپیماهای ایرباس و بوئینگ به بیش از ۱۳۰ فرودگاه در جهان پرواز دارد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، شرکت بوئینگ تولید کننده هواپیما‌های آمریکایی، شکایت گروهی از خلبانانی را دریافت کرده که نشان می‌‎دهد این شرکت نقایصی را که در طراحی هواپیما‌های ۷۳۷ مکس وجود داشته پنهان کرده است. به گزارش نیو دیلی، بر اساس شکایت صورت گرفته به دست بیش از ۴۰۰ خلبان، شرکت هواپیمایی بوئینگ در مخفی کردن نقایص موجود در طراحی هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس که بی سابقه نیز بوده دخالت داشته است. اسناد و مدارک دادگاه حاکی از آن است پس از زمین‎گیر شدن هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس، شمار بسیاری از خلبان‌ها خسارت مالی قابل توجهی را متحمل شده‎اند و همچنین تحت تاثیر خسارات اقتصادی و غیر اقتصادی قرار گرفته‎اند. این شکایت به این موضوع که پنهان کاری شرکت هواپیمایی بوئینگ، میلیون‌ها دلار خسارات برای خدمه پرواز و مشتریان به جای گذاشته، پرداخته است. بیش از ۳۰۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس در چندین کشور‌ پس از سقوط مرگبار ۲ هواپیما و گرفتن جان ۳۴۶ سرنشین و خدمه پرواز زمین‎گیر شدند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
شرکت بوئینگ تولید کننده هواپیما‌های آمریکایی، شکایت گروهی از خلبانانی را دریافت کرده که نشان می‏‎دهد این شرکت نقایصی را که در طراحی هواپیما‌های ۷۳۷ مکس وجود داشته پنهان کرده است. به گزارش نیو دیلی، بر اساس شکایت صورت گرفته به دست بیش از ۴۰۰ خلبان، شرکت هواپیمایی بوئینگ در مخفی کردن نقایص موجود در طراحی هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس که بی سابقه نیز بوده دخالت داشته است. اسناد و مدارک دادگاه حاکی از آن است پس از زمین‎گیر شدن هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس، شمار بسیاری از خلبان‌ها خسارت مالی قابل توجهی را متحمل شده‎اند و همچنین تحت تاثیر خسارات اقتصادی و غیر اقتصادی قرار گرفته‎اند. این شکایت به این موضوع که پنهان کاری شرکت هواپیمایی بوئینگ، میلیون‌ها دلار خسارات برای خدمه پرواز و مشتریان به جای گذاشته، پرداخته است. بیش از ۳۰۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس در چندین کشور‌ پس از سقوط مرگبار ۲ هواپیما و گرفتن جان ۳۴۶ سرنشین و خدمه پرواز زمین‎گیر شدند.
فارسفارس3 روز قبل
خلبانانی که توسط شرکت هواپیماسازی بوئینگ برای هدایت هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس آموزش دیده بودند به دلیل کاهش شدید درآمد و دیگر خسارت‌های مالی و غیرمالی در پی زمین‌گیر شدن این هواپیماها از بوئینگ شکایت کرده و درخواست غرامت کردند. به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک، خلبانانی که برای هدایت هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ آموزش دیده بودند به دلیل اهمال این شرکت در برطرف کردن نقصی که به گفته خلبانان از آن مطلع بوده است از بوئینگ شکایت کرده و درخواست غرامت کردند. در دوره آموزشی خلبانی هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس حدود ۴۰۰ خلبان شرکت کرده بودند که هم اکنون با توجه به ممنوع شدن پرواز همه هواپیماهیا بوئینگ ۷۳۷ در جهان، تعداد زیادی از این افراد از کار بیکار شده‌اند. شاکیان در این پرونده مدعی هستند که هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ نقص فنی ایرودینامیک بسیار خطرناکی دارند. بسیاری از هواپیماهای ۷۳۷ مکس موجود در شرکت‌های هواپیمایی، فاقد این نمایشگر هستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
بیش از ۴۰۰ خلبان از شرکت هواپیمایی بوئینگ به دلیل عدم آموزش به خلبانان در هدایت هواپیمای بوئینگ مکس شکایت کرده‌اند. اعتمادآنلاین| شکوائیه‌ای از طرف خلبانان علیه شرکت بوئینگ مطرح شده است که به موجب آن خلبانان به عدم آگاه سازی توسط این شرکت نسبت به ضعف و چگونگی کارکرد حسگر‌های کنترل باله‌ها به دادگاه شکایت کرده‌اند. به گزارش اسپوتنیک، این شکواییه که توسط بیش از ۴۰۰ خلبان تحت نام «پایلوت ایکس» که در شرکت بوئینگ برای پرواز با بوئینگ ۷۳۷ مکس آموزش دیده‌اند مطرح شده است، از بوئینگ درخواست غرامت شده است. بوئینگ در جهت برطرف کردن این مشکل سیستم نرم‌افزاری را بر روی این هواپیما پیاده کرد که در صورت عدم تعادل باله‌ها این سیستم به کمک کنترل هواپیما می‌آمد. این نرم افزار خود باعث شد که کنترل هواپیما در شرایط اضطراری از دست خلبان خارج شود.
ایلناایلنا3 روز قبل
بیش از ۴۰۰ خلبان از شرکت هواپیمایی بوئینگ به دلیل عدم آموزش به خلبانان در هدایت هواپیمای بوئینگ مکس شکایت کرده‌اند. به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، شکوائیه‌ای از طرف خلبانان علیه شرکت بوئینگ مطرح شده است که به موجب آن خلبانان به عدم آگاه سازی توسط این شرکت نسبت به ضعف و چگونگی کارکرد حسگر‌های کنترل باله‌ها به دادگاه شکایت کرده‌اند. این شکواییه که توسط بیش از ۴۰۰ خلبان تحت نام «پایلوت ایکس» که در شرکت بوئینگ برای پرواز با بوئینگ ۷۳۷ مکس آموزش دیده‌اند مطرح شده است، از بوئینگ درخواست غرامت شده است. این نرم افزار خود باعث شد که کنترل هواپیما در شرایط اضطراری از دست خلبان خارج شود. در ۲۱ اکتبر در دادگاه شیکاگو اظهارات طرفین شکایت به گوش دادگاه خواهد رسید.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از ترند، متیو اس. کلیماو، سفیر ایالات متحده آمریکا گفته است که کشورش به کمک‌ها برای متنوع‌سازی بازارهای صادرات گاز ترکمنستان ادامه می‌دهد. کلیماو به زودی رئیس هیات دیپلماتیک ایالات متحده در ترکمنستان می‌شود و این نکات را در جلسه سنا گفته است. او همچنین تاکید کرده است که تمام تلاشش را برای ارتقاء تنوع بازارهای صادرات گاز ترکمنستان از طریق دریای خزر و نیز جنوب آسیا به کار خواهد گرفت. تاکید بر پروژه‌هایی نظیر تاپی و ترانس‌خزر از جانب واشنگتن در حالی صورت می‌گیرد که تمامی این طرح‌ها مسیرهای ایران و روسیه را برای صادرات انرژی خود دور می‌زنند.

به انتهای لیست رسیدید