بوئینگ

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شرکت بوئینگ با انتشار بیانیه‌ای از موافقت این شرکت با تعلیق موقت همه پروازهای هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس به دلیل ایمنی خبر داد. بوئینگ در این بیانیه از تعلیق موقتی استفاده از همه هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس اعلام حمایت کرد. با این حال بوئینگ تاکید کرد همچنان به طور کامل به امنیت هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس اطمینان دارد. دنیس مویلنبرگ، مدیر عامل اجرایی شرکت بوئینگ به نمایندگی از این شرکت به خانواده‌ها و نزدیکان قربانیان دو سانحه هوایی اخیر هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس ادای احترام کرد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هم به تازگی از تعلیق موقت پرواز بوئینگ‌های ۷۳۷ مکس ۸ و مکس ۹ خبر داد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش پایگاه اینترنتی بلومبرگ، دو روز بعد از سقوط یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس هشت خطوط هوایی اتیوپی، پیامدهای منفی این سقوط همچنان گریبان شرکت بوئینگ را گرفته است. کاهش ارزش سهام بوئینگ علاوه بر زیان حدود سی میلیارد دلاری برای شرکت هواپیماسازی بوئینگ، موجب افت ۱۳۰ واحدی شاخص داوجونز در دو روز گذشته شده است. آنچه که بر تصمیم معامله گران برای فروش سهام شرکت بوئینگ در معاملات بورس وال استریت تاثیر گذاشته است، اقدام بسیاری از کشورهای جهانی مبنی بر ممنوع کردن پروازهای بوئینگ مدل ۷۳۷ مکس هشت در حریم هوایی خود بوده است. روز گذشته، ارزش سهام شرکت ایرباس (رقیب اصلی بوئینگ) نیم درصد افزایش داشته است. همین مدل از هواپیمای بوئینگ نیز اکتبر گذشته در اندونزی سقوط کرد و همه ۱۸۹ سرنشین آن جان باختند.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
در ماه‌های اخیر این دومین بار است که یک هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس سقوط می‌کند. شاهدان عینی گفتند شدت آتش سوزی در محل سقوط هواپیمای بوئینگ به اندازه‌ای بود که امکان نزدیک شدن به لاشه در حال سوختن آن وجود نداشت. شرکت هواپیمایی اتیوپی این هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس بسیار نو را در نوامبر ۲۰۱۸ (چهار ماه قبل) از شرکت بوئینگ تحویل گرفته بود. سانحه سقوط بوئینگ ۷۳۷ مکس در جاکارتا اولین سانحه در نوع خود بود که طی آن این مدل جدید هواپیمای بوئینگ سقوط می‌کرد. شرکت هواپیماسازی بوئینگ با صدور بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد: شرکت بوئینگ از جان باختن مسافران و خدمه هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس متعلق به شرکت هواپیمایی اتیوپی عمیقا ناراحت است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
به گزارش دویچه وله، غول‌ هواپیماسازی دنیا با سقوط دو بوئینگ ۷۳۷ مکس در اندونزی و اتیوپی زیر فشار است. این شکایت تحت عنوان آگاهی بوئینگ از نقص سیستم کنترل هواپیما و بی‌خبری خطوط هوایی اتیوپی از موضوع اقامه شده است. پس از سقوط دومین بوئینگ ۷۳۷ مکس، سیستم خودکار ایمنی پرواز این نوع جت‌ها زیر ذره‌بین رفت. بوئینگ ۷۳۷ مکس چهارمین نسل از هواپیماهای مدل ۷۳۷ بوئینگ است که بارزترین تغییر آن، به کارگیری موتورهایی پیشرفته برای کاهش ۲۰ درصدی مصرف سوخت و احتراق بهتر است. با سقوط دو بوئینگ مکس ۷۳۷، پرواز این مدل هواپیما در سراسر دنیا ممنوع شده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشدر پی تازه‌ترین سانحه برای یک مدل جدید بوئینگ ۷۳۷ و برخلاف تصمیم قبلی سازمان هوانوردی آمریکا، «دونالد ترامپ» روز چهارشنبه اعلام کرده است که کلیه پروازهای مسافربری با بوئینگ ۷۳۷ مکس ممنوع می‌شود. بوئینگ هم می‌گوید کلیه ناوگان بوئینگ ۷۳۷ مکس خود را بعد از آنکه محققان شواهد تازه‌ای در صحنه سقوط یکشنبه در اتیوپی یافتند زمین گیر کرده است. این شرکت هواپیماسازی آمریکایی گفت کلیه ۳۷۱ هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس را به زمین می‌نشاند. همزمان معلوم شده است که دو خلبان شرکت‌های هوایی آمریکا سال گذشته درباره مشکل کنترل بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ در جریان برخاستن از زمین هشدار داده بودند. دو خلبان آمریکایی به طور جداگانه در ماه نوامبر گزارش داده بود که سیستم «ضد استالینگ» بوئینگ ۷۳۷ مکس مشکل آفریده است.
فارسفارس1 هفته قبل
سهامداران شرکت بوئینگ به دلیل اقدام این شرکت هواپیمایی در فریب دادن آنها درباره نقایص ایمنی هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس از این شرکت شکایت کردند. به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، شرکت هواپیمایی بوئینگ آمریکا با یک مشکل قضایی جدید روبرو شده است چرا که سهامداران این شرکت به دلیل گمراه کردن آنها توسط شرکت درباره نقایص ایمنی بوئینگ‌های ۷۳۷ مکس پیش از دو مورد سقوط آنها از بوئینگ به دادگاه شکایت کردند. پس از دو بار سقوط هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس که دومین مورد آن یک ماه پیش اتفاق افتاد ارزش سهام بوئینگ تنها در دو هفته ۳۴ میلیارد دلار کاهش یافت. نام دنیس مولنبرگ مدیر اجرایی و گریگوری اسمیت مدیر مالی شرکت بوئینگ به عنوان متهمان پرونده از سوی سهامداران مطرح شده است. بر اساس شکایت مطرح شده سهامدارانی که از ۸ ژانویه تا ۲۱ مارس سهام بوئینگ را خریده یا فروخته‌اند به دنبال دریافت غرامت هستند.
ایران‌جیبایران‌جیب1 هفته قبل
سهامداران شرکت بوئینگ به دلیل اقدام این شرکت هواپیمایی در فریب دادن آنها درباره نقایص ایمنی هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس از این شرکت شکایت کردند. شرکت هواپیمایی بوئینگ آمریکا با یک مشکل قضایی جدید روبرو شده است چرا که سهامداران این شرکت به دلیل گمراه کردن آنها توسط شرکت درباره نقایص ایمنی بوئینگ‌های ۷۳۷ مکس پیش از دو مورد سقوط آنها از بوئینگ به دادگاه شکایت کردند. پس از دو بار سقوط هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس که دومین مورد آن یک ماه پیش اتفاق افتاد ارزش سهام بوئینگ تنها در دو هفته ۳۴ میلیارد دلار کاهش یافت. نام دنیس مولنبرگ مدیر اجرایی و گریگوری اسمیت مدیر مالی شرکت بوئینگ به عنوان متهمان پرونده از سوی سهامداران مطرح شده است. بر اساس شکایت مطرح شده سهامدارانی که از ۸ ژانویه تا ۲۱ مارس سهام بوئینگ را خریده یا فروخته‌اند به دنبال دریافت غرامت هستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
در پی سقوط دومین هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ در اتیوپی طی ۵ ماه گذشته، ارزش سهام بوئینگ پس از گشایش بورس وال استریت ۱۲ درصد سقوط کرد. اعتمادآنلاین| دو روز پیش هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ خطوط هوایی اتیوپی در نزدیکی فرودگاه آدیس‌بابا سقوط کرد و به کشته شدن ۱۵۷ نفر منجر شد. به گزارش راشاتودی، در پی این حادثه که دومین سقوط بوئینگ ۷۳۷ مکس طی ۵ ماه گذشته محسوب می‌شود، ارزش سهام بوئینگ پس از گشایش بورس وال استریت ۱۲ درصد سقوط کرد. در واقع معاملات روز گذشته بدترین روز معاملاتی شرکت بوئینگ در وال استریت از ۱۷ سپتامبر ۲۰۰۱ تاکنون محسوب می‌شود. در سال ۲۰۰۱ و پس از حملات ۱۱ سپتامبر سهام بوئینگ به شدت سقوط کرده بود.
ایبناایبنا1 هفته قبل
به گزاش خبرنگار ایبنا به نقل از راشاتودی، سهام شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا به دنبال قیمت گذاری نزولی بانک مریل لینچ با بیش از ۴ درصد کاهش در ۲۴ ساعت گذشته روبرو شد. این بانک آمریکایی اعلام کرد مشکلات هواپیماهای جت بوئینگ MAX ۸ بیش از تصور است. بانک مریل لینچ قیمت واقعی سهام بوئینگ را از ۴۸۰ دلار به ۴۲۰ دلار کاهش داد. هفته گذشته مدیر عامل بوئینگ گفته بود که سیستم مانور MAX ۸ منجر به سقوط هواپیما شده است. مدیر عامل بوئینگ گفت: به تعویق افتادن تولید هواپیمای جت MAX ۸ به معنی کاهش حاشیه سود برای بوئینگ است.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 هفته قبل
اقتصاد نیوز: بانک آمریکایی مریل لینچ با کاهش ارزش گذاری خود بر روی سهام بوئینگ، ارزش آن را بیش از ۴ درصد در بورس وال استریت پایین آورد. این بانک آمریکایی اعلام کرد مشکلات هواپیماهای جت بوئینگ MAX ۸ بیش از تصور است. بانک مریل لینچ قیمت واقعی سهام بوئینگ را از ۴۸۰ دلار به ۴۲۰ دلار کاهش داد. وی گفت: از بین رفتن اعتبار بوئینگ در این اتفاقات می‌تواند سهام بازار بلند مدت و قیمت گذاری MAX ۸ را کاهش دهد. مدیر عامل بوئینگ گفت: به تعویق افتادن تولید هواپیمای جت MAX ۸ به معنی کاهش حاشیه سود برای بوئینگ است.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
در سال ۲۰۰۶ شرکت هواپیماسازی بوئینگ شروع به اقدامات لازم برای جایگزین کردن بوئینگ ۷۳۷ با یک مدل جدیدتر و طراحی شکیل‌تر کرد که بتواند در ادامه ساخت و عرضه بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر وارد بازار شود. بوئینگ ۷۳۷ مکس چهارمین نسل از هواپیماهای سری ۷۳۷ بوئینگ است که برجسته‌ترین تغییر این هواپیما نسبت به نسل پیشین، استفاده از موتورهای جدید LEAP-B۱ و همچنین کاهش ۱٪ در احتراق بهتر با در نظر گرفتن طرح جدید بال‌های آن که موسوم به winglet است که ره آورد آن افزایش میزان مسافت قابل طی توسط مکس ۷۳۷ است. طبق ادعای بوئینگ مدل ۷۳۷ مکس نسبت به رقیب اصلی خود ایرباس ۳۲۰ نئو تا هشت درصد هزینه‌های عملیاتی کمتری در هر صندلی دارد. بوئینگ ۷۳۷ مکس برای نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۵ (آذر ۱۳۹۴) رونمایی شد. بوئینگ ۷۳۷ مکس از ۱۴۹ صندلی تا ۲۲۰ صندلی را پوشش می‌دهد.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
سهامداران شرکت بوئینگ به دلیل اقدام این شرکت هواپیمایی در فریب دادن آنها درباره نقایص ایمنی هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس از این شرکت شکایت کردند. خبرگزاری فارس: شرکت هواپیمایی بوئینگ آمریکا با یک مشکل قضایی جدید روبرو شده است چرا که سهامداران این شرکت به دلیل گمراه کردن آنها توسط شرکت درباره نقایص ایمنی بوئینگ‌های ۷۳۷ مکس پیش از دو مورد سقوط آنها از بوئینگ به دادگاه شکایت کردند. پس از دو بار سقوط هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس که دومین مورد آن یک ماه پیش اتفاق افتاد ارزش سهام بوئینگ تنها در دو هفته ۳۴ میلیارد دلار کاهش یافت. نام دنیس مولنبرگ مدیر اجرایی و گریگوری اسمیت مدیر مالی شرکت بوئینگ به عنوان متهمان پرونده از سوی سهامداران مطرح شده است. بر اساس شکایت مطرح شده سهامدارانی که از ۸ ژانویه تا ۲۱ مارس سهام بوئینگ را خریده یا فروخته‌اند به دنبال دریافت غرامت هستند.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
{لینک} اما امسال ممکن است مانند گذشته فروش نکند، چراکه برخی شرکت‌های هوایی قرارداد خود را برای خرید بوئینگ ۷۳۷ مکس لغو کرده و یا در حال تجدیدنظر هستند. به‌عنوان نمونه هواپیمایی ملی اندونزی، گارودا، خرید ۴۹ فروند بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ را لغو کرد. سال ۲۰۱۴ این شرکت قرارداد ۴٫۹ میلیارد دلاری با بوئینگ امضاء کرد اما امروز اعلام کرد به دلیل عدم اطمینان بخشی از سفر با این نوع بوئینگ قرارداد مذکور را لغو می‌کند. شرکت‌های هواپیمایی بیش از ۵ هزار فروند بوئینگ ۷۳۷ مکس سفارش داده‌اند که لغو سفارش توسط اندونزی می‌تواند آغاز بحران گسترده برای هواپیماساز آمریکایی باشد. دهم مارس امسال هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس اتیوپی با ۱۵۷ خدمه و سرنشین با دماغ به زمین خورد.
انتخابانتخاب2 هفته قبل
فضاپیمای «استارلاینر» بوئینگ که «تاکسی» جدید فضانوردی بوئینگ است و در خدمت ناسا خواهد بود تا برای اعزام فضانوردان آمریکایی به ایستگاه فضایی بین‌المللی استفاده شود، اولین پرواز آزمایشی خود به فضا را دوباره به تعویق انداخت. حال ناسا و بوئینگ اعلام کرده‌اند که اولین پرواز آزمایشی سفینه «استارلاینر» (Starliner) بوئینگ به فضا به تعویق افتاده است. ناسا و بوئینگ در ابتدا اعلام کرده بودند که پرواز «استارلاینر» در اوت ۲۰۱۸ انجام خواهد شد که یک سال عقب افتاد. گفتنی است ظاهرا در این رقابت فضایی «بوئینگ» از «اسپیس ایکس» عقب مانده زیرا «اسپیس ایکس» برنامه دارد اولین پرواز آزمایشی فضاپیمای بدون سرنشین خود را در ماه «مارس» انجام دهد. البته باید گفت اسپیس ایکس نیز تاکنون بارها پرواز فضاپیمای خود را به تأخیر انداخته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق به نقل از رویترز، شرکت هواپیمایی بوئینگ آمریکا با یک مشکل قضایی جدید روبرو شده است چرا که سهامداران این شرکت به دلیل گمراه کردن آنها توسط شرکت درباره نقایص ایمنی بوئینگ‌های ۷۳۷ مکس پیش از دو مورد سقوط آنها از بوئینگ به دادگاه شکایت کردند. پس از دو بار سقوط هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس که دومین مورد آن یک ماه پیش اتفاق افتاد ارزش سهام بوئینگ تنها در دو هفته ۳۴ میلیارد دلار کاهش یافت. نام دنیس مولنبرگ مدیر اجرایی و گریگوری اسمیت مدیر مالی شرکت بوئینگ به عنوان متهمان پرونده از سوی سهامداران مطرح شده است. یکی از سهامداران اعلام کرده است که در ماه مارس ۳۰۰ سهم بوئینگ را خریداری کرده و آنها را طی دو هفته گذشته با ضرر فروخته است. بر اساس شکایت مطرح شده سهامدارانی که از ۸ ژانویه تا ۲۱ مارس سهام بوئینگ را خریده یا فروخته‌اند به دنبال دریافت غرامت هستند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
چرا تردید نسبت به عملکرد هواپیماهای بوئینگ ایجاد شده است؟ یک فروند بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ متعلق به خطوط هوایی اتیوپی روز یکشنبه لحظاتی پس از برخاستن از فرودگاه آدیس ‌آبابا دچار سانحه شد و سقوط کرد. همزمان با آغاز تحقیقات درباره علت این حادثه، شرکت خطوط هوایی اتیوپی اعلام کرد که پرواز تمامی بوئینگ‌های مدل ۷۳۷ مکس ۸ خود را تا اطلاع ثانوی متوقف می‌کند. بوئینگ مکس چیست؟ این هواپیما تازه‌ترین نسخه از بوئینگ است که گفته می‌شود نسخه‌ای از هواپیمای دو موتوره موفق ۷۳۷ بوئینگ است. نسخه‌های قبلی بوئینگ ۷۳۷ از مطمئن‌ترین هواپیماهای تجاری مورد استفاده در جهان محسوب می‌شدند. شرکتهای هواپیمایی چین به صورت موقت پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس را به حالت تعلیق درآورده‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز (دوشنبه) در حساب توییتر خود به شرکت بوئینگ که در شش ماه اخیر به دلیل وقوع دو سانحه هوایی با مشکلات زیادی مواجه شده است، پیشنهاد کرد که نام هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس خود را تغییر دهد. اگر من جای شرکت بوئینگ بودم، هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس را تعمیر می‌کردم، چندین ویژگی منحصربه فرد به آن اضافه می‌کردم و نام این هواپیما را به یک نام جدید تغییر می‌دادم. اما دوباره می‌گویم، من چه می‌دانم؟ هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس در شش ماه گذشته دو بار دچار سانحه‌ مرگبار شد. در اکتبر سال گذشته میلادی یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ مکس با ۱۸۹ نفر سرنشین در آب‌های دریای جاوه سقوط کرد. حدود شش ماه بعد هم یک بوئینگ ۷۳۷ مکس دیگر در حال پرواز از اتیوپی به نایروبی بود که دچار سانحه شد.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
به گزارش اسپوتنیک، شرکت آمریکایی بوئینگ در سایت رسمی خود از قصد این شرکت برای کاهش تولید هواپیما مدل بوئینگ ۷۳۷ مکس از ۵۲ فروند به ۴۲ فروند در ماه خبر داد. در طول شش ماه گذشته، در طی دو حادثه بوئینگ ۷۳۷ مکس، ۳۴۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند. پس از این حوادث، حدود ۳۰ خط هوایی در سراسر جهان از استفاده از بوئینگ ۷۳۷ خودداری کردند. بوئینگ ۷۳۷ مکس یک هواپیمای ساخت کارخانهٔ هواپیماهای تجاری بوئینگ در کشور ایالات متحده آمریکا است. بوئینگ ۷۳۷ مکس چهارمین نسل از هواپیماهای سری ۷۳۷ بوئینگ است که برجسته‌ترین تغییر این هواپیما نسبت به نسل پیشین، بکارگیری از موتورهای جدید LEAP-B۱ و همچنین کاهش ۱٪ در احتراق بهتر با در نظر گرفتن طرح جدید بال‌های آن که موسوم به winglet می‌باشد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
نگرانی شرکت‌های دارنده هواپیمای ۷۳۷ به این دلیل است که همین مدل از هواپیمای بوئینگ اکتبرگذشته (مهر-آبان) در اندونزی سقوط کرد و همه ۱۸۹ سرنشین آن جان باختند؛ در واقع هر دو مدل، از جدیدترین تولیدات بوئینگ بودند که لحظاتی پس از برخاستن، سقوط کردند. همچنین بروز دو سانحه هوایی برای شرکت بوئینگ، امنیت هواپیماهای ساخت این شرکت را با ابهاماتی مواجه کرده است. **توقف پروازهای بوئینگ ۷۳۷ در چینسازمان هواپیمایی چین بعد از سقوط دومین مدل ازهواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس متعلق به خط هوایی اتیوپی و جان باختن همه سرنشینان آن، دستور داد همه پروازهای این مدل هواپیما به طور موقت متوقف شود. به نوشته «سی‌ان‌ان مانی»، این تصمیم چین، ضربه مهلکی به شرکت هواپیمایی بوئینگ محسوب می‌شود. طبق گزارش «سی‌ان‌ان مانی»، ۷۲ درصد هواپیماهای تحویلی بوئینگ در سال ۲۰۱۸ مربوط به مدل ۷۳۷ بود.
رجانیوزرجانیوز4 روز قبل
شرکت آمریکن ایرلاینز از لغو روزانه ۱۱۵ پرواز خود به دلیل زمین گیر شدن ناوگان هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس خبر داده است. این شرکت پیش از این قصد داشت تا هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس خود را تا اوایل ژوئن زمین گیر کند. وقوع ۲ سانحه هوایی مرگبار طی ماه‌های اخیر موجب شده است تا هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس در آمریکا زمین گیر شود. در سانحه هوایی ۱۰ مارس برای بوئینگ ۷۳۷ مکس متعلق به شرکت هواپیمایی اتیوپی بیش از ۱۵۷ نفر کشته شدند. این شرکت ۲۴ فروند بوئینگ ۷۳۷ مکس در ناوگان خود دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
شرکت هواپیمایی بوئینگ آمریکا با یک مشکل قضایی جدید روبرو شده است چرا که سهامداران این شرکت به دلیل گمراه کردن آنها توسط شرکت درباره نقایص ایمنی بوئینگ‌های ۷۳۷ مکس پیش از دو مورد سقوط آنها از بوئینگ به دادگاه شکایت کردند. پس از دو بار سقوط هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس که دومین مورد آن یک ماه پیش اتفاق افتاد ارزش سهام بوئینگ تنها در دو هفته ۳۴ میلیارد دلار کاهش یافت. نام دنیس مولنبرگ مدیر اجرایی و گریگوری اسمیت مدیر مالی شرکت بوئینگ به عنوان متهمان پرونده از سوی سهامداران مطرح شده است. یکی از سهامداران اعلام کرده است که در ماه مارس ۳۰۰ سهم بوئینگ را خریداری کرده و آنها را طی دو هفته گذشته با ضرر فروخته است. بر اساس شکایت مطرح شده سهامدارانی که از ۸ ژانویه تا ۲۱ مارس سهام بوئینگ را خریده یا فروخته‌اند به دنبال دریافت غرامت هستند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
این گزارش حاکی است که هم اکنون دست کم ۷۳۱ فروند از هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس در سراسر جهان زمین گیر شده است. کارشناسان معتقد هستند با توجه به اینکه دلیل سقوط دو هواپیما بوئینگ ۷۳۷ در کشورهای اندونزی و اتیوپی شبیه هم بوده است، احتمال می‌رود همه هواپیماهای بوئینگ مدل مکس دارای نقص فنی مشابهی باشند. هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس تازه‌ترین مدل موفق از خط تولید بوئینگ ۷۳۷ هستند و این گروه از هواپیماها شامل مدل‌های ۷، ۸، ۹ و ۱۰ است. بوئینگ تا پایان ژانویه از مجموع بیش از پنج ‌هزار سفارش مکس ۸، ۳۵۰ هواپیما را تحویل داده بود. تعداد کمی از هواپیماهای مکس ۹ هم در حال پرواز هستند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
همین مدل از هواپیمای شرکت آمریکایی بوئینگ اکتبر گذشته در اندونزی سقوط کرد و همه ۱۸۹ سرنشین آن جان باختند. یکشنبه گذشته بوئینگ اعلام کرد که مراسم رونمایی از هواپیمای '۷۷۷ ایکس' خود را که قرار بود روز چهارشنبه برگزار شود، به تعویق انداخته است. بوئینگ اکنون با شکایت هایی از سوی خانواده‌های قربانیان سقوط هواپیمای لاین ایر مواجه است که از جمله آن پنج پرونده در دادگاه فدرال در ایالت ایلینوی است که بوئینگ در شیکاگو بزرگترین شهر آن دفتر دارد. 'سی ان ان مانی' (بخش اقتصادی شبکه خبری سی ان ان) نیز در گزارشی در همین زمینه نوشت: بروز دو سانحه هوایی هواپیمای شرکت بوئینگ امنیت هواپیمای ساخت این شرکت را با ابهاماتی مواجه کرده است. این گزارش افزود: تصمیم مقام‌های چینی برای توقف پرواز هواپیماهای '۷۳۷ مکس' ضربه‌ای مهلک به شرکت هواپیمایی بوئینگ محسوب می‌شود.
فارسفارس1 ماه قبل
در حالی که قرار بود پس فردا شرکت بوئینگ به صورت رسمی هواپیمای x۷۷۷ خود را معرفی و عرضه کند، سقوط ۷۳۷ مکس خطوط هوایی اتیوپی به لغو این برنامه منجر شد. سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ خطوط هوایی اتیوپی اما باعث شد تا برنامه بوئینگ برای معرفی ۷۷۷X لغو شود. روز گذشته هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ خطوط هوایی اتیوپی دقایقی پس از بلند شد از باند فرودگاه ادیس آبابا سقوط کرد و بیش از ۱۵۰ مسافر و خدمه آن جان باختند. بوئینگ پس از لغو مراسم معرفی x۷۷۷ طی بیانیه‌ای اعلام کرد به دنبال برنامه ریزی مجدد برای معرفی این هواپیما در آینده نزدیک است. در بیانیه بوئینگ آمده است هم اکنون این شرکت تمرکز خود را بر موضوع سقوط هواپیمای خطوط هوایی اتیوپی معطوف کرده است که به کشته شدن ۱۵۷ نفر منجر شد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش ایرنا، بوئینگ ۷۳۷ مکس۸ شرکت هواپیمایی اتیوپی نوزدهم اسفندماه گذشته از آدیس آبابا عازم نایروبی پایتخت کنیا بود اما دقایقی پس از برخاستن سقوط کرد و همه ۱۵۷ سرنشین آن کشته شدند. همین مدل از هواپیمای بوئینگ نیز اکتبر گذشته در اندونزی سقوط کرده بود که همه ۱۸۹ سرنشین آن جان باختند. در همین پیوند، پایگاه خبری آمریکایی «کیتکو» سه شنبه نوشت: پس‌از بالا گرفتن موج زمین‌گیر شدن هواپیمای ۷۳۷ مکس۸ بوئینگ بین کشورهای مختلف، ارزش سهام بوئینگ روند نزولی پیدا کرد. آنچه بر تصمیم معامله گران در معاملات بورس وال استریت برای فروش سهام شرکت بوئینگ و مجموعه‌های مرتبط با آن تاثیر گذاشت، اقدام بسیاری از کشورهای جهان مبنی بر ممنوع کردن پروازهای بوئینگ مدل ۷۳۷ مکس۸ در حریم هوایی آنهاست. تاکنون کشورهایی مانند فرانسه، انگلیس، نروژ، کره جنوبی و مکزیک پرواز این مدل هواپیماهای بوئینگ در حریم هوایی خود را ممنوع اعلام کرده‌اند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
در کنار کشورهای آسیای اقیانوسیه، شرکت‌های هواپیمایی اتحادیه اروپا و خلیج‌فارس نیز عملیاتی کردن هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ را به حال تعلیق درآورده‌اند. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که پرواز این مدل بوئینگ متوقف می‌شود. بر اساس گزارش نشریات آمریکایی در توافق لغو شده ایران با بوئینگ، سفارش ۵۰ فروند مدل ۷۳۷ مکس ۸ وجود داشت. اداره هوانوردی فدرال آمریکا (FAA) هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ را قابل پرواز اعلام کرده است. هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس تازه‌ترین مدل موفق از خط تولید بوئینگ ۷۳۷ هستند و این گروه از هواپیما‌ها شامل مدل‌های ۷، ۸، ۹ و ۱۰ است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از بی‌بی‌سی، در پی تازه‌ترین سانحه برای یک مدل جدید بوئینگ ۷۳۷ و برخلاف تصمیم قبلی سازمان هوانوردی آمریکا، «دونالد ترامپ» روز چهارشنبه اعلام کرده است که کلیه پروازهای مسافربری با بوئینگ ۷۳۷ مکس ممنوع می‌شود. بوئینگ هم می‌گوید کلیه ناوگان بوئینگ ۷۳۷ مکس خود را بعد از آنکه محققان شواهد تازه‌ای در صحنه سقوط یکشنبه در اتیوپی یافتند زمین گیر کرده است. این شرکت هواپیماسازی آمریکایی گفت کلیه ۳۷۱ هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس را به زمین می‌نشاند. دو خلبان آمریکایی به طور جداگانه در ماه نوامبر گزارش داده بود که سیستم «ضد استالینگ» بوئینگ ۷۳۷ مکس مشکل آفریده است. این توانایی که در هواپیماهای ۷۳۷ مکس نصب شده برای مقابله با «استالینگ» (واماندگی) هواپیما استفاده می‌شود.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
سنای آمریکا قصد دارد در جلسه‌ای سقوط مرگبار دو هواپیمای آمریکایی بوئینگ در اندونزی و اتیوپی، که منجر به کشته شدن ۳۴۶ نفر شده است، را بررسی کند. به گزارش فارس، «تد کروز»، سناتور جمهوری‌خواه، ریاست گروهی را بر عهده خواهد داشت که سقوط دو فروند هواپیمای «بوئینگ MAX۸ ۷۳۷» از اکتبر سال گذشته میلادی را بررسی خواهد کرد. روز سه‌شنبه «ریچارد بلومنتال» سناتور دموکرات از شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی خواست تمامی پروازهای بوئینگ ۷۳۷ MAX۸ خود را لغو کنند. ترامپ بارها کشورهای متحدش نظیر کویت را تحت‌فشار گذاشته تا هواپیمای بوئینگ بخرند. در ماه اکتبر ۲۰۱۸ یک فروند بوئینگ MAX۸ ۷۳۷ در اندونزی سقوط کرد و همه ۱۸۹ مسافر آن کشته شدند.
انتخابانتخاب2 هفته قبل
علت سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ خطوط هواپیمایی اتیوپی، نوزدایو (nosedive) یا تنزل ناگهانی سطح حرکت (شیرجه ناگهانی هواپیما رو به پایین) اعلام شد که این موضوع نقص فنی این مدل بوئینگ را تایید کرد. به گزارش ایرنا به نقل از سی ان ان، گزارش اولیه علت سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ خطوط هواپیمایی اتیوپی نشان می‌دهد که خلبانان 'بارها' سعی کرده است از فاجعه سقوط هواپیما جلوگیری کند، اما تنزل ناگهانی سطح حرکت موجب شده که هواپیما در نهایت سقوط کند. هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هواپیمایی اتیوپی صبح یکشنبه ۱۸ اسفند با ۱۵۷ سرنشین سقوط کرد. تمام سرنشینان هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ که از ۳۳ کشور مختلف بودند، جان باختند. این هواپیما جدیدترین مدل بوئینگ بود که سال گذشته نیز یک عدد دیگر از آن متعلق به خطوط هوایی مالزی سقوط کرده بود.
ایران‌جیبایران‌جیب1 ماه قبل
دومین سقوط پرفروش‌ترین مدل هواپیمای بوئینگ، بار دیگر به نگرانی کشورهای دارنده این نوع هواپیماها دامن زد به گونه‌ای که چین در نخستین …دومین سقوط پرفروش‌ترین مدل هواپیمای بوئینگ، بار دیگر به نگرانی کشورهای دارنده این نوع هواپیماها دامن زد به گونه‌ای که چین در نخستین اقدام، پروازهای مدل ۷۳۷ مکس را متوقف کرد؛ ضمن آنکه بوئینگ عرضه مدل جدید ۷۷۷ایکس را به تعویق انداخت. به گزارش ایران‌جیب به نقل از ایرنا، سقوط دومین مدل از هواپیمای بوئینگ مدل ۷۳۷ در اتیوپی در روز گذشته (یکشنبه) و چند ماه پس از حادثه مرگبار سقوط هواپیما در اندونزی، توجه شرکت‌های مسافری به مسائل امنیتی این نوع از هواپیمای آمریکایی را دوچندان کرده است. نگرانی شرکت‌های دارنده هواپیمای ۷۳۷ به این دلیل است که همین مدل از هواپیمای بوئینگ اکتبرگذشته (مهر-آبان) در اندونزی سقوط کرد و همه ۱۸۹ سرنشین آن جان باختند؛ در واقع هر دو مدل، از جدیدترین تولیدات بوئینگ بودند که لحظاتی پس از برخاستن، سقوط کردند. همچنین بروز دو سانحه هوایی برای شرکت بوئینگ، امنیت هواپیماهای ساخت این شرکت را با ابهاماتی مواجه کرده است. توقف پروازهای بوئینگ ۷۳۷ در چینسازمان هواپیمایی چین بعد از سقوط دومین مدل ازهواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس متعلق به خط هوایی اتیوپی و جان باختن همه سرنشینان آن، دستور داد همه پروازهای این مدل هواپیما به طور موقت متوقف شود.

به انتهای لیست رسیدید