بودجه شهرداری

بودجه شهرداری

تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، هادی زارعی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران خراسان شمالی اظهار داشت: پرداختن به مباحث حاشیه نشینی و مرتفع کردن مشکلات ساکنان آن مناطق یکی از اولویت‌های جدی شهرداری بجنورد است. وی بر تشکیل اتاق فکر شهرداری بجنورد با حضور اصحاب رسانه تاکید کرد و گفت: شهرداری بجنورد ۱۴۰۰ نیروی انسانی دارد که تنها ۵۰ نفر از آن‌ها رسمی بوده و مابقی شاید با روابط و سفارش انتصاب و به کار گرفته شده‌اند ضمن اینکه شهرداری حدود ۳۵۰ وظیفه دارد و ایراد گرفتن از این نهاد کار بسیار راحتی است. زارعی با اشاره به محل درآمد پایدار شهرداری بجنورد اضافه کرد: تنها محل درآمد پایدار شهرداری بجنورد عوارض نوسازی است و به جز آن درآمد پایدار دیگری نداریم البته ناگفته نماند که ورود جدی به حوزه سرمایه‌گذاری داشتیم به طوری که چهارشنبه‌های هر هفته میزبان سرمایه‌گذاران در محل فرهنگسرا هستیم. زارعی از بدهی ۱۰۹ میلیارد تومانی شهرداری بجنورد خبر داد و گفت: در حال شهرداری بجنورد ۱۰۹ میلیارد تومان بدهی دارد که ماهیان هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به جهت پرداخت حقوق و یک میلیارد تومان نیز هزینه جاری داریم لذا در یک سال باید ۱۲۰ میلیارد تومان جهت پرداخت حقوق و هزینه‌های جاری کنار بگذاریم که با این اوصاف شرایط کار بسیار سخت است. وی با بیان اینکه بنده نمی‌توانم در شهرداری بجنورد معجزه کنم تصریح کرد: تنها کاری که بنده می‌توانم در این ایام انجام دهم ساماندهی وضع موجود با استفاده از برنامه‌های کوتاه مدت است تا شهرداری را سرپا نگه داریم که در این راستا تیم درآمدی را جهت کاهش هزینه‌ها تشکیل دادیم.
ایلناایلنا20 ساعت قبل
رئیس کمیسیون سلامت، ‌ محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از کاهش میزان زباله‌‌های خانگی در پی کم‌شدن قدرت خرید مردم خبر داد. نمی‌گویم کم مصرف کنیم، ‌ اما ‌درست و به جا مصرف کردن به ما کمک می‌کند منابع درست مدیریت شود و تولید پسماند نیز به میزان قابل قبولی باشد. صدراعظم نوری افزود: بررسی‌های دقیقی درخصوص کاهش میزان زباله در شهر تهران انجام شد و آمارها نشان داد، ‌ مصرف منابع و تولید پسماند نرمال‌تر شده که این جای امیدواری است. وی در پاسخ به این سوال که آیا فرهنگسازی از سوی مدیریت شهری در کاهش تولید زباله تاثیر داشته است یا خیر؟ گفت: فرهنگسازی بی‌تاثیر نبوده، ‌اما نمی‌توان میزان دقیقی برای سهم فرهنگ در کاهش میزان زباله در نظر گرفت. صدراعظم نوری در ادامه تصریح کرد: در تهران روزانه چند هزار هزار تن زباله تولید می‌شود، اگر به این نکته توجه کنیم که این حجم زباله در کجا باید دفن شود، بر ضرورت کاهش تولید زباله پی خواهیم برد.
قدس آنلاینقدس آنلاین20 ساعت قبل
مصوبه نصب فیلتر دوده روی خودروهای سنگین دیزلی نمونه بارزی از این دست مصوبات است. اما در خصوص نصب فیلتر دوده روی خودروهای در حال تردد هنوز اتفاق خاصی نیفتاده است. به طوری که در بودجه امسال و سال آینده شهرداری تهران ردیف بودجه نصب فیلتر دوده حذف شده است. در واقع آن‌ها راحت‌ترین راهکار یعنی خرید اتوبوس‌های جدید را دنبال می‌کنند که روی آن فیلتر دوده نصب است. وی از امکان تولید فیلتر دوده در داخل کشور خبر می‌دهد و می‌گوید: تولید فیلتر دوده فناوری چندان دشواری نیست.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- عضو شورای شهر تهران در فضای مجازی پستی به این شرح منتشر کرد: شهرداران ادوار بدهی ایجاد کرده‌اند و نتوانستند درآمد افزایش بدهید، چون درآمد‌های پایدار را به روش‌های نوین در شهرداری نمی‌توانند محقق کنند به چه استدلال از بخش‌های اجتماعی و فرهنگی درآمد کسب می‌کنند. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، الهام فخاری، عضو شورای شهر تهران در فضای مجازی پستی به این شرح منتشر کرد: «در جلسه صحن شورای شهر تهران در بررسی پیشنهاد‌های اعضا برای اصلاح مفاد طرح سیاست‌های تدوین بودجه شهرداری تهران در سال ۱۳۹۹، پیشنهاد شد که واحد‌های سازمانی اجتماعی، فرهنگی و ورزشی از بند‌های الزام درآمدی استثنا شود. چون درآمد‌های پایدار را به روش‌های نوین در شهرداری نمی‌توانید محقق کنید به چه استدلال و چه توجیهی می‌خواهید از بخش‌های اجتماعی و فرهنگی درآمد کسب کنید. شهرداری کار می‌کند برای فراهم‌سازی خدمات به همگان به طور عادلانه و برای جبران نابرابری‌ها. شهرداری نهاد تمام اقتصادی نیست که فقط به افزایش درآمد و سود آن فکر کنیم.» انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سید آرش حسینی میلانی، نایب رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌ها در این ارتباط به سایت «ستاد شورایاری‌ها» گفت: هفتاد و دومین جلسه ستاد هماهنگی شورایاری‌ها، با دستور برنامه آموزشی ستاد برگزار شد. در این ارتباط، بحث آموزش کوتاه‌مدت شورایاران در مورد نحوه بودجه‌ریزی در شهرداری تهران مورد بحث قرار گرفت. تسهیل ارتباط شورایاران با نهادهای مدنیحسینی میلانی با اشاره به دیگر مسائل دستورکار جلسه این هفته ستاد هماهنگی شورایاری‌ها تصریح کرد: در این جلسه در ارتباط با برنامه آموزشی ستاد هماهنگی شورایاری‌ها نیز مواردی مطرح و قرار شد آموزش شورایاران براساس نیازسنجی و به شکل فراگیر، جذاب و هدفمند در دستورکار قرار گیرد. از این‌رو، ستاد هماهنگی شورایاری‌ها برنامه‌ای را آماده کرده و در آینده نیز موارد جدیدتری را ارائه خواهد داد. نائب رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌ها افزود: بحث دیگر تسهیل در ارتباط شورایاران با سایر گروه‌های اجتماعی است که در آینده اقداماتی در این زمینه در دستورکار قرار خواهد گرفت.

۶۰درصد بودجه شهرداری به سازمان هایی داده می‌شود که بهره وری ندارند

رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش گروه اجتماعی رکنا، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران گفت: ۶۰درصد بودجه شهرداری به عنوان کمک زیان یا بودجه به سازمان هایی داده شده که بهره ور نشده‌اند و نیازی به کاهش هزینه نیز احساس نمی‌کنند. مجید فراهانی با اشاره به این که بسیاری از شرکت‌ها و سازمانهای وابستگی خود را به شهرداری بیشتر می‌کنند، تاکید کرد: روند سیری ناپذیر بودجه و کمک زیان به سازمان‌ها و شرکت‌ها باید تثبیت شده و به سمت کاهش برود. عوارضی که مردم می‌دهند باید در توسعه شهر هزینه شود نه این که به سمت کمک زیان برود. او افزود: امروز شهر تهران گران اداره می‌شود. ۶۰درصد بودجه شهرداری به عنوان کمک زیان یا بودجه به سازمان هایی داده شده که بهره ور نشده‌اند و نیازی به کاهش هزینه نیز احساس نمی‌کنند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورا به ادامه بررسی طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین بودجه سال ۹۹ اختصاص یافت. در ادامه بررسی این طرح پیشنهادات باقی مانده از جلسه قبل مورد بررسی قرار گرفت. لذا درآمد زایی از سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری به هر طریقی نمی‌تواند راه حلی درست باشد. وی ادامه داد: امروز بخش ورزشی شهرداری تهران قرار نیست باشگاه خصوصی با شهریه دو میلیون تومان شود. با این اقدام این سازمان‌ها و شرکت‌ها وابستگی شان به بودجه شهرداری را بیشتر می‌کنند.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/زنجان فرماندار شهرستان ‌زنجان گفت: طرح سبزه‌میدان هم‌اکنون در ‌حال اجرا بوده و همه بخش‌های مرتبط به‌ویژه شهرداری با ‌جدیت در حال پیگیری و اجرای امور مرتبط با پروژه مذکور است. رضا عسگری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار ‌کرد: طرح سبزه‌میدان طرح بسیار خوبی است که امور مرتبط با آن به‌خوبی در حال انجام است، به‌ویژه شهرداری در این زمینه اقدامات خوبی را به صورت جدی دردست اجرا دارد و دستگاه‌های خدمات‌رسانی نیز که دارای تاسیسات خوبی در این زمینه‌اند، مشغول به انجام جابه‌جایی‌های مربوط به این طرح هستند. این مسئول در ادامه از در دست اجرا بودن عملیات اجرایی احداث دوربرگردان پل امام حسن خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی عملیات اجرایی دوربرگردان پل امام حسن صورت گرفته و کارگاه‌های مرتبط با عملیات احداث این دوربرگردان محقق و مشغول به کار هستند. وی در ارتباط با مزایای افتتاح دوربرگردان پل امام حسن افزود: احداث این پل سبب تسهیل در دسترسی شمال به جنوب شده و موجب ارتقای امنیت مسیر می‌شود. عسگری درخصوص کلنگ‌زنی دوربرگردان، خاطرنشان کرد: کلنگ‌زنی دوربرگردان پل، همزمان با کلنگ‌زنی آن بوده است؛ لذا کلنگ‌زنی ویژه‌ای در این زمینه اتفاق نیفتاده است.

از بین رفتن بیش از ۱۰۰ هکتار باغ در تهران

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
آقای حناچی، احیای فضای سبز و باغات شهر تهران را از دیگر برنامه‌های مهم شهرداری تهران بیان و اضافه کرد: ​ از تخریب باغات و از ساخت برج باغ با همکاری شورای عالی شهرسازی و کمیسیون ماده ۵ تهران جلوگیری کردیم و راهکار‌های جدیدی ارائه شد. وی با تاکید بر شرایط سخت به علت تحریم‌ها گفت: برای تامین اتوبوس‌های شهر تهران هم در تلاشیم و مدت مدیدی است که دولت اتوبوس شهری به تهران واگذار نکرده است. شهردار تهران ادامه داد: ​ میادین میوه و تره بار شهرداری، حدود ۴۰ درصد، میوه و سبزیجات را ارزان‌تر به مردم عرضه می‌کنند. شهردار تهران افزود: مردم در نظر سنجی‌ها از خدمات میادین میوه و تره بار، راضی هستند. شهردار تهران ادامه داد: ​ تلاش می‌کنیم تولید کود کمپوست از زباله های‌تر را به طور کامل داشته باشیم و این خط در آراد کوه، فعال شده است.

اتوبوس‌های جنجالی یک روزه به ایستگاه آخر رسید!

5+
فارسفارس3 روز قبل
الفالف5 روز قبل
دوم: رییس جمهور در تبریز اعلام کرد که مسئولیت چگونگی اجرای افزایش قیمت بنزین را به وزیر کشور که رییس شورای امنیت کشور هم است واگذار کرده بود. این سخنان به این معناست که تمام سوء مدیریت‌های اجرای گرانی بنزین متوجه شخص وزیر کشور است. و یا …سوم: یکی از وظایف مهم وزارت کشور ارتباط بین دولت و شهرداریهای سراسر کشور است. متخصصین اجتماعی مدتهاست زنگ خطر آسیب‌های اجتماعی را به صدا درآورده‌اند اما متاسفانه وزیر کشور وقعی به این اعلام خطرها نداشتند. بحران امنیتی اخیر نشان داد وزارت کشور اشرافی بر مسائل اجتماعی کشور ندارد و مقوله گرانی بنزین که مساله‌ای اجتماعی و اقتصادی است با بی تدبیری به بحرانی امنیتی و خطرناک تبدیل شد.
فارسفارس6 روز قبل
خواجه نائینی با بیان اینکه شهر مشهد شهر سرمایه‌های خرد است گفت: شرکت‌هایی همچون پدیده و امسال آن از جذب سرمایه‌های خرد شروع کرده و به رشد و پیشرفت رسیده‌اند. معاون شهردار مشهد گفت: در نتیجه معتقدم جذب سرمایه‌های خرد برای شهرداری مشهد سودآور خواهد بود. وی همچنین ضمن انتقاد از بدقولی‌های دولت در بازپرداخت سود اوراق مشارکت گفت: زمانی که شهرداری پنجاه درصد خود را می‌آورد دولت در ارایه سهم پنجاه درصدی خود تعلل می‌کند. حسینی مقدم گفت: البته در بازار ثانویه هم از تنها ابزاری که استفاده می‌کنیم اوراق مشارکت است زیرا دولت در آن سهم پنجاه درصدی دارد. وی ادامه داد: برای مثال در توسعه حمل و نقل شهری باید از مترو به سمت توسعه دوچرخه‌های برقی برویم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 روز قبل
وی با بیان اینکه بودجه شهرداری مشهد ده هزار میلیارد تومان است گفت: اگر روشی نتواند ده درصد این بودجه را تأمین کند قطعا مورد استقبال ما قرار نمیگیرد. خواجه نائینی با بیان اینکه شهر مشهد شهر سرمایه‌های خرد است گفت: شرکت‌هایی همچون پدیده و امسال آن از جذب سرمایه‌های خرد شروع کرده و به رشد و پیشرفت رسیده‌اند. در نتیجه معتقدم جذب سرمایه‌های خرد برای شهرداری مشهد سودآور خواهد بود. وی همچنین ضمن انتقاد از بدقولی‌های دولت در بازپرداخت سود اوراق مشارکت گفت: زمانی که شهرداری پنجاه درصد خود را می‌آورد دولت در ارایه سهم پنجاه درصدی خود تعلل می‌کند. هامونی کفت: این در حالی است که باید دولت و شهرداری به نحوی تعامل کنند که ریسک «نوکول» پایین آمده و اوراق مشارکت با تأخیر در پرداخت سود مواجه نشود.
فارسفارس6 روز قبل
سرپرست رفاه، خدمات مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از اجرای برنامه‌های ویژه برای کودکان زباله‌گرد خبر داد و گفت: تصمیمات جدی در این زمینه اتخاذ شده و به‌زودی اعلام خواهد شد. وی افزود: تصمیمات جدی در مورد کودکان زباله‌گرد گرفته شده تا آسیب‌های وارده به این افراد به حداقل ممکن برسد. همچنین حتی برای اینکه این افراد بعد از گذراندن دوره آسیب به کجا منتقل شوند نیز پیش‌بینی‌هایی در حال انجام است. البته ما به دنبال کارهای نمادین و یا مداخله در سبک زندگی افراد نیستیم، ولی پایداری ازدواج اهمیت دارد. سرپرست رفاه، خدمات مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران تصریح کرد: اداره شهر تنها توسط شهرداری دشوار است و باید با احساس همبستگی و کار داوطلبانه آن را انجام داد.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/یزد رییس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری یزد گفت: اگر اقدامی در مناسب سازی محیط شهری و برگزاری جشنواره انجام شد، در سایه وحدت، همدلی و همراهی مسوولان استان است زیرا همیشه در سایه وحدت شاهد پیشرفت‌های خوبی در زمینه‌های مختلف هستیم. رییس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی یزد، گفت: از کلمات جایگزین برای معلولان نباید استفاده کرد و نباید بر روی محدویت‌های واقعی این قشر سرپوش گذاشت بلکه باید در عمل روی زخم‌های این قشر مرهم گذاشت و باید به راحتی واژه معلول را به کار برد، زیرا در کشور ما افرادی هستند که حقوق مسلم آنها رعایت نمی‌شود. نیکنام تصریح کرد: شهری مترقی و متمدن است که در آن به حقوق معلولان توجه کنند، امیدواریم با همراهی مدیران شهری بتوانیم این قشر از حقوق طبیعی خود برخوردار شوند. وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری چنین رویدادهایی بیش از پیش زیرساخت‌های تبدیل یزد به شهر دوستدار معلول فراهم شود. انتهای پیام
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سپنتا نیکنام در مراسم افتتاحیه جشنواره ملی گردشگری معلولان اظهار داشت: اگر اقدامی در مناسب سازی محیط شهری و برگزاری جشنواره انجام شد، در سایه وحدت، همدلی و همراهی مسئولان استان است زیرا همیشه در سایه وحدت شاهد پیشرفت‌های خوبی در زمینه‌های مختلف هستیم. وی با بیان اینکه توجه به معلولان از یک اتفاق و یک روز در سال باید به یک جریان تبدیل شود، افزود: در این زمینه هر ماه در کمیسیون خدمات شهری به مسائل و مشکلات معلولان پرداخته می‌شود. عضو زرتشتی شورای شهر یزد، اختصاص ردیف ویژه‌ای در بودجه شهرداری برای مناسب سازی طرح‌های عمرانی و محیط شهری و پرداخت ماهانه ۱۷ میلیون تومان از سوی شورا برای حمل و نقل معلولان را از جمله اقدامات شورای شهر در حمایت از معلولان بیان کرد. نیکنام یادآور شد: باید معلولان را به عنوان اقلیت‌های جامعه به حداقل حقوقشان برسانیم و نیازهای این قشر را برآورده کنیم چرا که شهری که اقدامات آن منتج به زندانی و خانه نشینی معلولان شود، شهری معلول است و مدیران آن بدون توجه به این قشر افرادی معلول هستند. نیکنام عنوان کرد: شهری، مترقی و متمدن است که در آن به حقوق معلولان توجه کنند، امیدواریم با همراهی مدیران شهری بتوانیم این قشر از حقوق طبیعی خود برخوردار شوند.
مهرمهر1 هفته قبل
این پیشنهاد اگرچه از نظر دو عضو کمیسیون برنامه و بودجه پیشنهاد خامی بود اما با ۱۲ رأی موافق تصویب شد. سید حسن رسولی عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: یکی از اصول بودجه ریزی تحقق پذیر بودن آن است. از دیگر پیشنهاداتی که امروز مطرح شد مربوط به بند ۸ بخش هزینه‌ای بود که حجت نظری درباره پیشنهاد خود گفت: سازمان شهرداری‌ها در بخشنامه ابلاغی خود درباره پیش بینی اعتبارات موضوع مواد ۱۶ و ۱۷ بودجه شهرداری معادل ۲ درصد بودجه هزینه‌ای را مجاز اعلام کرده است. شهربانو امانی در موافقت با حجت نظری گفت: این ردیف اعتباری است برای مصوبات اخیری که شورای شهر درباره آسیب دیدگان اعتراضات اخیر تصویب کرد بنابراین بهتر است رقم آن افزایش یابد. در قالب پیشنهاد این عضو شورای شهر، شهرداری تهران مکلف شد منابع و مصارف تملک و دارایی را به نحوی پیش بینی و مدیریت کند که حداقل سالانه ۵ درصد بدهی سنواتی کاهش یابد.
مهرمهر1 هفته قبل
سیداحسان احسانی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بودجه سال گذشته شهر کرمانشاه ۸۹۰ میلیارد تومان بوده است، اظهار داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی و از آنجا که درآمد شهرداری از محل عوارض دریافتی از مردم است، بودجه سال جاری ۱۰ میلیارد تومان کاهش یافت. سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمانشاه افزود: مجموعا ۲۰ درصد بودجه شهرداری از محل اعتبارات دولتی است و مابقی از محل عوارض اخذ شده از مردم تامین می‌شود. این مسئول بیان داشت: با توجه به زمان و درآمد، تاکنون ۵۸ درصد از بودجه امسال کرمانشاه محقق شده است. سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمانشاه تصریح کرد: شرط تنظیم عوارض محلی این است که عادلانه باشد و به مردم فشار وارد نشود تا از قبل آن برای شهر هزینه شود. احسانی در مورد بودجه سال آینده نیز تصریح کرد: هنوز برنامه بودجه به شورای شهر ارسال نشده است.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 هفته قبل
آسمان آلوده و پر از دود، سواحل کثیف، آلودگی ناشی از انتشار زباله‌ها در نقاط مختلف شهر و البته دسترسی محدود منازل به شبکه آب شهری ازجمله ویژگی‌های بارز استانبول در کمتر از ۲۰سال قبل به‌ حساب می‌آمد. در چنین شرایطی، رجب طیب اردوغان، نامزد حزب رفاه اسلامی با پیروزی در انتخابات سال ۱۹۹۴ به‌ عنوان شهردار استانبول برگزیده شد. سایت خبری ترک‌ پرس که مطالعات گسترده‌ای درباره تاریخ شهر استانبول (به‌ویژه در دوره معاصر) منتشر کرده، در این زمینه می‌نویسد: شرایط استانبول به اندازه‌ای بحرانی بود که به باور بسیاری از راویان، امکان تغییر در آن وجود نداشت. اردوغان اما در نخستین قدم شرکت IGDAS را به‌منظور رایزنی‌های اولیه با روس‌ها و خرید گاز از این کشور تاسیس کرد. در ادامه و برای تامین بودجه قراردادهای بعدی، به‌تدریج فرآیند دریافت مالیات از طبقات متوسط و فقیر، در چارچوب متناسب با شرایط اقتصادی آنها تکمیل شده و لوله‌کشی مستقیم گاز به منازل شهروندان استانبول تا بیش از ۸۹درصد پیشرفت کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
در چنین شرایطی، رجب طیب اردوغان، نامزد حزب رفاه اسلامی با پیروزی در انتخابات سال ۱۹۹۴به‌عنوان شهردار استانبول برگزیده شد. سایت خبری ترک‌ پرس که مطالعات گسترده‌ای درباره تاریخ شهر استانبول (به‌ویژه در دوره معاصر) منتشر کرده در این زمینه می‌نویسد: شرایط استانبول به اندازه‌ای بحرانی بود که به باور بسیاری از راویان، امکان تغییر در آن وجود نداشت. چگونه شهردار آلودگی را شکست داد؟ بخش عمده ساکنان استانبول در دهه۹۰ ناچار بودند برای تردد در سطح شهر در ماه‌های پایانی و سرد سال از ماسک استفاده کنند؛ چرا که میزان آلودگی ناشی از مصرف زغال‌سنگ تنفس در این شهر را سخت می‌کرد. اردوغان اما در نخستین قدم شرکت IGDAS را به‌منظور رایزنی‌های اولیه با روس‌ها و خرید گاز از این کشور تاسیس کرد. اینگونه تغییر منبع انرژی گرمایشی این شهر تاریخی، ظرف مدت کمتر از ۴سال از زغال‌سنگ به گاز محقق شده و به‌عبارت دیگر، بزرگ‌ترین مانع برای پایان آلودگی‌های استانبول از سر راه برداشته شد.
ایمناایمنا1 هفته قبل
وی آمادگی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی را در راستای تعامل مضاعف با دستگاه‌های مسئول در راستای بهینه‌سازی مصرف انرژی به ویژه در بخش ساختمان را اعلام کرد و بهره‌مندی از تمامی ظرفیت‌های موجود در کشور را در این زمینه خواستار شد. مراسم اختتامیه چهارمین همایش و نمایشگاه ساختمان پایدار با رویکرد مصرف بهینه انرژی با حضور جمعی از مدیران کشوری، صاحب نظران، پژوهشگران، مهندسین، دانشجویان، علاقمندان و دست‌اندرکاران حوزه ساخت و ساز به ویژه در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی در سالن همایش بوستان گفتگو شهرداری تهران برگزار شد. در این همایش ضمن رونمایی از کمپین ساختمان پایدار شهر پایدار، از تعدادی از برگزیدگان با اهدا لوح و تندیس تقدیر شد. این همایش توسط معاونت شهرسازی‌ومعماری شهرداری تهران و مجتمع رسانه‌ای ساختمان (صما) با حمایت معنوی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و همکاری تعدادی از اعضای هیات‌علمی این مرکز و موسسات تحقیقاتی، همچنین تولیدکنندگان و فعالان بخش خصوصی در قالب برپایی نمایشگاه جنبی، از تاریخ چهارم تا ششم آذرماه سالجاری در محل بوستان گفتگو شهرداری تهران برگزار شد. در این مراسم پیروز حناچی شهردار تهران، محمد شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی، فرج‌الله رجبی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، هاشمی معاون بخش ساختمان شرکت بهینه‌سازی مصرف انرژی حضور داشتند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، عباس رجبی امروز در نخستین جلسه شورای اداری شهرداری ساری در محل عمارت شهرداری مرکز استان اظهار داشت: مبارزه با فساد اداری، شفافیت و انضباط مالی از رویکردهای مهم مدیریت شهری مرکز استان بوده است و این موضوع با جدیت در شهرداری ساری پیاده‌سازی می‌شود و حتی تعدادی از این موارد به دستگاه قضایی نیز معرفی شدند. شهردار مرکز مازندران، گره‌گشایی مشکلات شهروندان را از اولویت‌های مهم مدیریت شهرداری دانست و بر رفع مشکلات در راستای مطالبات مردمی از سوی مدیران شهرداری تاکید کرد. وی به نقش بانوان در توسعه و ترقی اهداف شهرداری ساری اشاره کرد و افزود: از ظرفیت بانوان در پست‌های مدیریتی شهرداری بهره‌گیری خواهد شد. رجبی، مشورت، سلامت اداری واحترام به مردم را از رویکردهای مهم خود در مدیریت شهرداری دانست و تاکید کرد: با مردم همچون خانواده خود برخورد می‌کنیم. شهردار مرکز استان به شهرداران مناطق تاکید کرد که در زیباسازی، بهسازی معابر و تکریم ارباب رجوع اهتمام ویژه داشته باشند و شهری شاد را برای مردم مرکز استان ترسیم کنند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری تبریز از کلید خوردن فرآیند تدوین بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تبریز خبر داد. مرتضی موحد نیا در نخستین جلسه تهیه و تدوین بودجه سال آتی با حضور رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهرتبریز و شهرداران مناطق دهگانه با تاکید بر ضرورت تدوین بودجه سال ۹۹ بر اساس محورهای برنامه راهبردی شهرداری تبریز، گفت: شهرداری تبریز مصمم بر حصول اهداف چشم انداز ۱۲ ساله مصوب شورای اسلامی شهر است. وی با بیان این‌که بیان کرد: برنامه پنج ساله شهرداری تبریز کلیات تدوین بودجه برای سال‌های آینده را بر اساس اولویت‌های پروژه‌ای مشخص می‌کند. رئیس ستاد عالی بودجه شهرداری تبریز همچنین در این جلسه بر ارتباط برنامه پنج ساله با بودجه سال آینده، افزایش درآمد‌ها و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام تاکید کرد. موحدنیا در اولین جلسه هماهنگی تدوین بودجه سال ۹۹ خواستار ارائه نظرات شهرداران مناطق دهگانه در خصوص اولویت اقدامات و میزان تعهدات بودجه سالانه شد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، صحن علنی شورای شهر همدان ظهر امروز با دستور کاری فشرده شد. خرم معاون شهردار نیز وعده داد تا یک ماه آینده اداره املاک شهرداری همدان فعالیت خود را آغاز کرده و بانکی از املاک و مستغلات شهرداری همدان ایجاد شود. کاووسی امید نیز اظهار داشت: چطور ممکن است شهرداری ۴۰ روز جواب شورا را ندهد در حالیکه باید پاسخ به شورای شهر در اولویت کارهای شهرداری باشد. به دلیل وجود برخی ابهامات مقرر شد شهرداری همدان تا یک ماه آینده پیرامون سوالات و ابهامات موجود گزارشی تهیه کرده و به شورای شهر ارائه دهد. در ادامه این جلسه وحید علی ضمیر معاون خدمات شهری شهرداری همدان به ارائه توضیحاتی درباره عملکرده این معاونت و مجموعه‌های مرتبط با آن پرداخت.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/خوزستان شهردار اهواز گفت: در تابستان امسال در ۴۱۰ نقطه اهواز بالازدگی فاضلاب وجود داشت. این موارد جزو فوریت‌های اهواز هستند و اگر دولت می‌تواند به ما کمک کند، وضعیت فاضلاب اهواز را درست کند. شهردار اهواز در خصوص هزینه‌هایی که در دفتر شهردار انجام شده است نیز، گفت: دفتر شهردار متعلق به من یا هیچ شخص دیگری نیست بلکه برای شهرداری اهواز است. زمانی که به عنوان شهردار اهواز انتخاب شدم، کاغذ دیواری دفتر شهردار پاره بود که تنها کناف شکسته این دفتر اصلاح و کاغذ دیواری آن تعویض شد. این موارد جزو فوریت‌های اهواز هستند و اگر دولت می‌تواند به ما کمک کند، وضعیت فاضلاب اهواز را درست کند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سپنتا نیکنام در نشست خبری هماهنگی برنامه‌های نخستین جشنواره ملی گردشگری معلولان یزد اظهار داشت: در بودجه شهرداری ردیف ویژه‌ای برای طرح‌های عمرانی شهرداری برای مناسب سازی محیط شهری اختصاص یافته است. وی با بیان این که در حال حاضر ۱۰ نقطه گردشگری این شهر میراث جهانی برای استفاده معلولین مناسب سازی و در حال بهسازی هستند، افزود: امیدواریم با برگزاری جشنواره ملی معلولان، بیش از پیش زیرساخت‌های تبدیل شدن یزد به شهر دوستدار معلول در یزد فراهم شود.. نیکنام با بیان اینکه ماهانه ۱۷ میلیون تومان از سوی شورای اسلامی شهر یزد برای حمل و نقل معلولان پرداخت می‌شود، تاکید کرد: تحقق تمامی حقوق معلولان باید با همراهی و همدلی مسئولان انجام شود. دبیر جشنواره ملی گردشگری معلولان و معاون خدمات شهری شهرداری یزد هم در این نشست اظهار داشت: یکی از اصلی‌ترین وظایفی که دستگاه‌ها در قبال شهروندان دارند، این است که شرایطی به وجود آورند تا همه شهروندان با آسودگی و خیال راحت در شهر زندگی کنند. حسین صالحیان با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره گردشگری معلولان کشور در یزد به عنوان یک رویداد مهم فرهنگی و اجتماعی افزود: این جشنواره در دو مرحله از دهم تا بیستم آذرماه با حضور ۷۰ نفر نمایندگان انجمن‌های ضایع نخاعی کشور به میزبانی شهر میراث جهانی یزد برگزار می‌شود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، جمال الدین عزیزی در نشست خبری هماهنگی برنامه‌های جشنواره ملی گردشگری معلولان کشور با اشاره به اینکه نهضت مناسب‌سازی فضای عمومی، مناسب‌سازی معابر شهری و ابنیه تاریخی در کشور به راه افتاده و یزد در این زمینه پیشتاز است، اظهار داشت: در تلاش برای تبدیل یزد به شهر دوستدار معلول هستیم. وی بیان کرد: یزد به عنوان یک شهر جهانی باید در مسیر توسعه زیرساختها قدم بردارد و تلاش ما توجه بیش از پیش به حقوق شهروندی در این زمینه است. شهردار یزد عنوان کرد: برگزاری این جشنواره یک حرکت فانتزی، تبلیغاتی و شعاری نیست بلکه در پلان مدیریت شهری، موظف به مناسب سازی معابر برای همه اقشار و افراد جامعه هستیم. وی با اشاره به اینکه برگزاری این جشنواره حرکتی خوبی خواهد بود تا مناسب سازی در شهر را دنبال کنیم و شاهد حضور معلولان در سطح جامعه باشیم، بیان کرد: ۱۵ دستگاه اتوبوس حمل و نقل شهری ویژه معلولان در شهر یزد آماده سازی شده است. عزیزی ادامه داد: همچنین اعتبار خوبی هم برای مناسب سازی فضای عمومی شهری در بودجه شهرداری اختصاص یافته همچنین طرح پایش شهری هم در دستور کار شهرداری قرار دارد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
شهردار اهواز: پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان شهردار اهواز گفت: در تابستان امسال در ۴۱۰ نقطه اهواز بالازدگی فاضلاب وجود داشت. این موارد جزو فوریت‌های اهواز هستند و اگر دولت می‌تواند به ما کمک کند، وضعیت فاضلاب اهواز را درست کند. شهردار اهواز در خصوص هزینه‌هایی که در دفتر شهردار انجام شده است نیز، گفت: دفتر شهردار متعلق به من یا هیچ شخص دیگری نیست بلکه برای شهرداری اهواز است. زمانی که به عنوان شهردار اهواز انتخاب شدم، کاغذ دیواری دفتر شهردار پاره بود که تنها کناف شکسته این دفتر اصلاح و کاغذ دیواری آن تعویض شد. این موارد جزو فوریت‌های اهواز هستند و اگر دولت می‌تواند به ما کمک کند، وضعیت فاضلاب اهواز را درست کند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
لذا شهرداری اهواز هم اکنون دارای مطالعات فاز یک شبکه دفع آبهای سطحی است. هزینه اجرای دفع آبهای سطحی۸۸۹۰ میلیارد تومان برآورد شده استوی افزود: هزینه اجرای دفع آبهای سطحی براساس استعلام از مشاورین ذیصلاح به طور کلی ۸۸۹۰ میلیارد تومان برآورد شده است. فلسفی افزود: این رویه غلطی است که مسئله طرح سوال را متوقف بر استیضاح و رای ۹ نفر از اعضای شورا بکنیم. این حرفها سند تاریخی خواهند شد که و در آینده خواهند دید که ما براساس چه استدلال هایی از اجرای طرح دفع آبهای سطحی امتناع کردیم. وی ادامه داد: ما در مصوبه گفتیم شهردار اهواز اقدامات لازم جهت انجام طرح دفع آبهای سطحی را انجام دهد.
فارسفارس2 هفته قبل
شهرداری تهران ۵ ماه پیش باید لایحه اصلاح ساختار را به شورا ارائه می‌کرد. حدودا یکسال پیش اعضای شورای شهر تهران با ۱۰ رأی موافق کلیات طرح کاهش و ادغام معاونت‌های شهرداری تهران را تصویب کردند و به شهرداری ۶ ماه مهلت دادند که لایحه اصلاح ساختار را به شورای اسلامی شهر تهران ارائه کند. اصلاح ساختار سازمانی شهرداری تهران یک ضرورت انکارناپذیر است و همواره باید تغییراتی بر پایه نیاز در آن صورت گیرد. برخی از اعضای شورای شهر خواستار ادغام معاونت فنی عمران و حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران بودند. بدنه شهرداری تهران چاق شده است و بارها مدیران فعلی این موضوع را اعلام کردند که نیروی مازاد دارند.

به انتهای لیست رسیدید