اخبار بودجه ۹۸ - آخرین و مهم ترین اخبار بودجه ۹۸ از خبرگزاری‌های ایران | خبری

بودجه ۹۸

فردا نیوزفردا نیوز42 دقیقه قبل
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به توزیع ۳۶ هزار میلیارد تومان نقدینگی ناشی از توزیع یارانه بنزینی، گفت: بهتر است دولت سال آینده کالابرگ الکترونیکی را فعال کند و مجلس نیز در تلاش است این مهم را در لایحه بودجه بگنجاند. خبرگزاری تسنیم" مهرداد بائوج لاهوتی درخصوص توزیع کالا‌های اساسی از طریق کالابرگ الکترونیکی، اظهار کرد: از آنجا که توزیع یارانه نفتی موجب تزریق ۳۶ هزار میلیارد تومان نقدینگی به جامعه شده، بهتر است دولت در سال آینده کالابرگ الکترونیکی را فعال کند و مجلس نیز در تلاش است این مهم را در لایحه بودجه بگنجاند چراکه یارانه معیشتی روش غلطی برای حمایت از مردم است البته به مردم وعده این یارانه داده شده به همین دلیل باید آن را در قالب بهتر و با روش مناسب‎‌تر اجرا کرد. وی با تاکید بر حفظ ارز ۴۲۰۰ هزار تومانی برای تامین کالا‌های اساسی مانند دارو، افزود: بخشی از افزایش قیمت‌ها ناشی از عدم نظارت مناسب و دقیق بر بازار است، زیرا ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالا‌های اساسی تخصیص داده شده، اما متاسفانه این ارز به دست مصرف‌کنندگان واقعی نمی‌رسد و در مرحله توزیع از مسیر اصلی منحرف شده و جیب دلالان را پر می‌کند. وی اضافه کرد: در قانون بودجه سال ۹۸ فروش نفت در حد ۱٫۵ میلیون بشکه در روز پیش‌بینی و در نظر گرفته شده بود و در عمل این اتفاق نیفتاد و همین امر باعث شده تا ارز موردنظر برای اعطای کالابرگ الکترونیک به نیازمندان تامین شده باشد و با توجه به اینکه ارز موردنیاز تامین نشد، شاید دولت امکان اجرای این بخش از قانون بودجه را ندارد. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به خانه ملت گفت: فراهم کردن زیرساخت توزیع کوپن الکترونیک به تلاش تمامی دستگاه‌ها نیاز دارد، چراکه اطلاعات جامعی نیاز است و باید ارتباط بین دستگاهی برقرار شود تا به درستی اجرایی شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین43 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مهرداد بائوج لاهوتی درخصوص توزیع کالاهای اساسی از طریق کالابرگ الکترونیکی، اظهار کرد: از آنجا که توزیع یارانه نفتی موجب تزریق ۳۶ هزار میلیارد تومان نقدینگی به جامعه شده، بهتر است دولت در سال آینده کالابرگ الکترونیکی را فعال کند و مجلس نیز در تلاش است این مهم را در لایحه بودجه بگنجاند چراکه یارانه معیشتی روش غلطی برای حمایت از مردم است البته به مردم وعده این یارانه داده شده به همین دلیل باید آن را در قالب بهتر و با روش مناسب‎‌تر اجرا کرد. وی با تاکید بر حفظ ارز ۴۲۰۰ هزار تومانی برای تامین کالاهای اساسی مانند دارو، افزود: بخشی از افزایش قیمت‌ها ناشی از عدم نظارت مناسب و دقیق بر بازار است زیرا ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالاهای اساسی تخصیص داده شده اما متاسفانه این ارز به دست مصرف‌کنندگان واقعی نمی‌رسد و در مرحله توزیع از مسیر اصلی منحرف شده و جیب دلالان را پر می‌‌کند. وی اضافه کرد: در قانون بودجه سال ۹۸ فروش نفت در حد ۱٫۵ میلیون بشکه در روز پیش‌بینی و در نظر گرفته شده بود و در عمل این اتفاق نیفتاد و همین امر باعث شده تا ارز موردنظر برای اعطای کالابرگ الکترونیک به نیازمندان تامین شده باشد و با توجه به اینکه ارز موردنیاز تامین نشد، شاید دولت امکان اجرای این بخش از قانون بودجه را ندارد. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به خانه ملت گفت: فراهم کردن زیرساخت توزیع کوپن الکترونیک به تلاش تمامی دستگاه‌ها نیاز دارد، چراکه اطلاعات جامعی نیاز است و باید ارتباط بین دستگاهی برقرار شود تا به درستی اجرایی شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین45 دقیقه قبل
ذوالفقار یزدان مهر معاون مشارکت‌ها، موسسات، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی گفت: در حال حاضر ۲۶۴۹۰ نفر از مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی در دوران عقد قرار دارند و به علت فراهم نبودن شرایط و ملزومات تشکیل زندگی نتوانسته‌اند زندگی مشترک خود را آغاز کرده و به زیر یک سقف بروند. اعتمادآنلاین|‌ معاون مشارکت‌ها، موسسات، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی گفت: ۲۶ هزار و ۴۹۰ نفر از مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی منتظر تأمین جهیزیه برای شروع زندگی‌شان هستند. وی افزود: همچنین اعتبارات پیش بینی شده در بودجه‌های دولتی نیز بسیار محدود بوده و پاسخگوی نیاز‌ها نیست. معاون مشارکت‌ها، موسسات، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی گفت: بر این اساس تصمیم گرفتیم پویش تهیه جهیزیه برای افراد فوق را با شعار «حلقه وصل باشیم» آغاز کنیم. یزدان مهر گفت: این پویش با همکاری، حمایت و مشارکت جمعی از موسسات فعال در حوزه تامین جهیزیه از روز شنبه ۹ آذر ماه آغاز شده و به مدت یکماه ادامه می‌یابد.
ایلناایلنا49 دقیقه قبل
عضو کمیسیون برنامه و بودجه عنوان کرد: از آنجا که توزیع یارانه بنزینی موجب تزریق ۳۶ هزار میلیارد تومان نقدینگی به جامعه شده، بهتر است دولت در سال آینده کالابرگ الکترونیکی را فعال کند و مجلس نیز در تلاش است این مهم را در لایحه بودجه بگنجاند. به گزارش ایلنا به نقل از خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی درباره توزیع کالاهای اساسی از طریق کالابرگ الکترونیکی، گفت: از آنجا که توزیع یارانه بنزینی موجب تزریق ۳۶ هزار میلیارد تومان نقدینگی به جامعه شده، بهتر است دولت در سال آینده کالابرگ الکترونیکی را فعال کند و مجلس نیز در تلاش است این مهم را در لایحه بودجه بگنجاند، چرا که یارانه معیشتی روش غلطی برای حمایت از مردم است البته به مردم وعده این یارانه داده شده به همین دلیل باید آن را در قالب بهتر و با روش مناسب‎‌تر اجرا کرد. او با تاکید بر حفظ ارز ۴۲۰۰ هزار تومانی برای تامین کالاهای اساسی همچون دارو، افزود: بخشی از افزایش قیمت‌ها ناشی از عدم نظارت مناسب و دقیق بر بازار است زیرا ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالاهای اساسی تخصیص داده شده اما متاسفانه این ارز به دست مصرف‌کنندگان واقعی نمی‌رسد و در مرحله توزیع از مسیر اصلی منحرف شده و جیب دلالان را پر می‌‌کند. وی در ادامه توضیح داد: در قانون بودجه سال ۹۸ فروش نفت در حد ۱٫۵ میلیون بشکه در روز پیش‌بینی و در نظر گرفته شده بود و در عمل این اتفاق نیفتاد و همین امر باعث شده تا ارز موردنظر برای اعطای کالابرگ الکترونیک به نیازمندان تامین شده باشد و با توجه به اینکه ارز موردنیاز تامین نشد، شاید دولت امکان اجرای این بخش از قانون بودجه را ندارد. به گفته عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس فراهم کردن زیرساخت توزیع کوپن الکترونیک به تلاش تمامی دستگاه‌ها نیاز دارد، چراکه اطلاعات جامعی نیاز است و باید ارتباط بین دستگاهی برقرار شود تا به درستی اجرایی شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| وعده ایجاد یک میلیون شغل برای اولین بار در سال ۹۶ از سوی رئیس سازمان برنامه ارائه شد. در نشست خبری بهمن ماه همان سال رئیس سازمان برنامه و بودجه از هدفگذاری برای ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار شغل در سال ۹۷ خبر داد. این هدفگذاری در حالی انجام شد که در سال ۹۶ برای ۷۹۰ هزار و ۵۶۱ نفر شغل ایجاد شده بود. علیرغم اینکه وعده ایجاد یک میلیون شغل طی سالهای گذشته صرفا بر روی کاغذ بوده و محقق نشده است، رئیس سازمان برنامه و بودجه هفته گذشته در نشست خبری خود از پیش بینی و هدف گذاری برای ایجاد یک میلیون شغل در سال ۹۹ خبر داد. بنابراین با علم به این که در سال جاری رشد اقتصادی ایران منفی شد، ایجاد یک میلیون شغل برای سال آینده یک هدفگذاری منطبق بر واقعیت نیست و عملکرد سال‌های گذشته نیز مؤید آن است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مهرداد بائوج لاهوتی درخصوص توزیع کالاهای اساسی از طریق کالابرگ الکترونیکی، اظهار کرد: از آنجا که توزیع یارانه نفتی موجب تزریق ۳۶ هزار میلیارد تومان نقدینگی به جامعه شده، بهتر است دولت در سال آینده کالابرگ الکترونیکی را فعال کند و مجلس نیز در تلاش است این مهم را در لایحه بودجه بگنجاند چراکه یارانه معیشتی روش غلطی برای حمایت از مردم است البته به مردم وعده این یارانه داده شده به همین دلیل باید آن را در قالب بهتر و با روش مناسب‎‌تر اجرا کرد. وی با تاکید بر حفظ ارز ۴۲۰۰ هزار تومانی برای تامین کالاهای اساسی مانند دارو، افزود: بخشی از افزایش قیمت‌ها ناشی از عدم نظارت مناسب و دقیق بر بازار است زیرا ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالاهای اساسی تخصیص داده شده اما متاسفانه این ارز به دست مصرف‌کنندگان واقعی نمی‌رسد و در مرحله توزیع از مسیر اصلی منحرف شده و جیب دلالان را پر می‌‌کند. وی اضافه کرد: در قانون بودجه سال ۹۸ فروش نفت در حد ۱٫۵ میلیون بشکه در روز پیش‌بینی و در نظر گرفته شده بود و در عمل این اتفاق نیفتاد و همین امر باعث شده تا ارز موردنظر برای اعطای کالابرگ الکترونیک به نیازمندان تامین شده باشد و با توجه به اینکه ارز موردنیاز تامین نشد، شاید دولت امکان اجرای این بخش از قانون بودجه را ندارد. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به خانه ملت گفت: فراهم کردن زیرساخت توزیع کوپن الکترونیک به تلاش تمامی دستگاه‌ها نیاز دارد، چراکه اطلاعات جامعی نیاز است و باید ارتباط بین دستگاهی برقرار شود تا به درستی اجرایی شود. انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، وعده ایجاد یک میلیون شغل برای اولین بار در سال ۹۶ از سوی رئیس سازمان برنامه ارائه شد. در نشست خبری بهمن ماه همان سال رئیس سازمان برنامه و بودجه از هدفگذاری برای ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار شغل در سال ۹۷ خبر داد. این هدفگذاری در حالی انجام شد که در سال ۹۶ برای ۷۹۰ هزار و ۵۶۱ نفر شغل ایجاد شده بود. اما در پایان سال ۹۷ آمار اشتغال ایجاد شده، فاصله زیادی با یک میلیون شغل داشت؛ بر اساس گزارش رسمی مرکز آمار ایران در طول سال۹۷ حدود ۴۶۴ هزار شغل در کشور ایجاد شد که۵۶۹ هزار فرصت شغلی کمتر از هدفگذاری دولت بود. بنابراین با علم به این که در سال جاری رشد اقتصادی ایران منفی شد، ایجاد یک میلیون شغل برای سال آینده یک هدفگذاری منطبق بر واقعیت نیست و عملکرد سال‌های گذشته نیز مؤید آن است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، دستورکار نشست‌های کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در هفته آتی برای روز‌های دوشنبه تا سه شنبه (۲۵ تا ۲۷ آذر ماه) منتشر شد. بیشتر بخوانید: نشست هیئت رئیسه و رؤسای کارگروه‌های کمیسیون امنیت ملی در روز دوشنبه (۲۵ آذرماه) برگزار می‌شود. همچنین ۳ نفر از اعضای کمیسیون برای حضور در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ انتخاب خواهند شد. بررسی عملکرد قانون بودجه ۹۸ و پیشنهادات لایحه بودجه ۹۹ وزارت اطلاعات نیز دستورکار دیگر این کمیسیون در روز دوشنبه است که با حضور وزیر اطلاعات و معاونان وی صورت می‌گیرد. همچنین اعضای کمیسیون امنیت ملی در روز سه شنبه عملکرد قانون بودجه ۹۸ و پیشنهادات لایحه بودجه ۹۹ برای وزارت امور خارجه را بررسی می‌کنند.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، وعده ایجاد یک میلیون شغل برای اولین بار در سال ۹۶ از سوی رئیس سازمان برنامه ارائه شد. در نشست خبری بهمن ماه همان سال رئیس سازمان برنامه و بودجه از هدفگذاری برای ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار شغل در سال ۹۷ خبر داد. این هدفگذاری در حالی انجام شد که در سال ۹۶ برای ۷۹۰ هزار و ۵۶۱ نفر شغل ایجاد شده بود. اما در پایان سال ۹۷ آمار اشتغال ایجاد شده، فاصله زیادی با یک میلیون شغل داشت؛ بر اساس گزارش رسمی مرکز آمار ایران در طول سال۹۷ حدود ۴۶۴ هزار شغل در کشور ایجاد شد که۵۶۹ هزار فرصت شغلی کمتر از هدفگذاری دولت بود. بنابراین با علم به این که در سال جاری رشد اقتصادی ایران منفی شد، ایجاد یک میلیون شغل برای سال آینده یک هدفگذاری منطبق بر واقعیت نیست و عملکرد سال‌های گذشته نیز مؤید آن است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
محمدرضا پور ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان با اشاره به بودجه سال ۹۹ گفت: افزایش ۱۵ درصدی حقوق و دستمزد در لایحه بودجه سال ۹۹ متناسب با نرخ تورم نیست. در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان با اشاره به بودجه سال ۹۹ گفت: افزایش ۱۵ درصدی حقوق و دستمزد در لایحه بودجه سال ۹۹ متناسب بانیست. بیشتر بخوانید: وی افزود: مجلس قطعا به این موضوع ورود خواهد کرد و در زمان بررسی لایحه بودجه پیشنهادات خود را جهت افزایش حقوق و دستمزد به صحن علی و یا کمیسیون تلفیق لایحه بودجه، ارائه خواهد کرد. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید منابع دولت در زمینه افزایش حقوق و دستمزد در بودجه مورد بررسی قرار گیرد، اظهارداشت: با این حال حداقل حقوق ودستمزد دربودجه سال ۹۹ باید به مانند سال ۹۸ مدنظر قرار گیرد. پور ابراهیمی با بیان اینکه میزان حقوق و دستمزد در بودجه سال ۹۸، ۲۰ درصد بود، گفت: پیرو این موضوع احتمالا حقوق‌های کمتر را بیشتر از ۲۰ درصد و حقوق‌های بالاتر را کمتر از ۲۰ درصد در نظر بگیریم و میانگینی برای افزایش حقوق تعیین کنیم.
خانه ملتخانه ملت4 ساعت قبل
محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره لایحه بودجه سال ۹۹، گفت: مهم‌ترین بخش درآمدهای عمومی موضوع درآمدهای مالیاتی است که در لایحه بودجه سال ۹۹ حدود ۳۰ درصد رشد داشته و از ۱۲۶ هزار میلیارد تومان به ۱۹۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. این بخش از ۸۰ هزار میلیارد تومان فروش اسناد و اوراق خرانه -که مغایر با قانون برنامه ششم است-، فروش ۱۱ هزار میلیارد تومان سهام -که در شرایط کنونی تحقق آن غیرممکن به نظر می‌رسد- و ۳۰ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی- که تشکیل شده است. منابع پیش‌بینی شده در لایحه بودجه سال ۹۹ پایدار نیستعضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس ادامه داد: از آنجایی منابع در لایحه بودجه سال ۹۹ از پایداری برخودار نیست، کسری بودجه در حوزه پرداخت‌ها دیده می‌شود. وی افزود: میزان هزینه‌های جاری در لایحه بودجه سال ۹۹ حدود ۳۶۷ هزار میلیارد تومان است که اگر به دنبال تامین آن از درآمدهای عمومی باشیم تراز منفی ۱۰۷ هزار میلیارد تومانی ایجاد می‌شود. لایحه بودجه ۹۹ حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان کسری داردعضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس با بیان اینکه احتمال عدم وصول درآمدها در لایحه بودجه سال ۹۹ بسیار است، ادامه داد: براساس بررسی‌ها دولت با بودجه در نظر گرفته شده برای سال ۹۹ حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان کسری خواهد داشت که باید با اقدامات کارشناسی بیشتر اعداد بودجه را واقعی‌تر کرد. /پایان پیام
فردا نیوزفردا نیوز4 ساعت قبل
عضو هیأت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه بودجه ۹۹ دارای ۱۰۰ هزار میلیارد تومان کسری است، گفت: بیش از دو سوم بودجه ۹۹ به شرکت‌های دولتی تخصیص یافته، در حالی که سهم آن‌ها در بخش درآمد‌های مالیاتی دولت ۳٫۵ درصد است. خبرگزاری فارس: علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقاط ضعف بودجه سال ۹۹ گفت: ما در بودجه ۹۹ شاهد یک کسری فاحش هستیم که حدود صد هزار میلیارد تومان را شامل می‌شود. * عدم تعیین ساز و کار مشخص برای پرداخت بدهی‌های دولت در بودجه سال آیندهیوسف‌نژاد خاطرنشان کرد: مسأله بعدی این است که در بودجه ۹۹ بدهی‌های دولت ساماندهی نشده و سازوکاری برای پرداخت این بدهی‌ها وجود ندارد. یکی از انتظارات ما این بود که ما در لایحه بودجه ساماندهی بدهی‌های دولت را داشته باشیم که این امر محقق نشد. * گنجاندن احکام غیربودجه‌ای در لایحه بودجه سال آتییوسف‌نژاد خاطرنشان کرد: علاوه بر این در بسیاری از موارد احکام لایحه بودجه غیرمرتبط و نامتناسب با بودجه است و اثر آن چنانی در بودجه ندارد، اما یک حکم قانونی برای آن بخش در نظر گرفته شده که جای آن اصلا در بودجه نیست.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به توزیع ۳۶ هزار میلیارد تومان نقدینگی ناشی از توزیع یارانه بنزینی، گفت: ‌ بهتر است دولت سال آینده کالابرگ الکترونیکی را فعال کند و مجلس نیز در تلاش است این مهم را در لایحه بودجه بگنجاند. خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به توزیع ۳۶ هزار میلیارد تومان نقدینگی ناشی از توزیع یارانه بنزینی، گفت: ‌ بهتر است دولت سال آینده کالابرگ الکترونیکی را فعال کند و مجلس نیز در تلاش است این مهم را در لایحه بودجه بگنجاند. مهرداد بائوج لاهوتی درخصوص توزیع کالاهای اساسی از طریق کالابرگ الکترونیکی، اظهار کرد: از آنجا که توزیع یارانه نفتی موجب تزریق ۳۶ هزار میلیارد تومان نقدینگی به جامعه شده، بهتر است دولت در سال آینده کالابرگ الکترونیکی را فعال کند و مجلس نیز در تلاش است این مهم را در لایحه بودجه بگنجاند چراکه یارانه معیشتی روش غلطی برای حمایت از مردم است البته به مردم وعده این یارانه داده شده به همین دلیل باید آن را در قالب بهتر و با روش مناسب‎‌تر اجرا کرد. وی اضافه کرد: در قانون بودجه سال ۹۸ فروش نفت در حد ۱٫۵ میلیون بشکه در روز پیش‌بینی و در نظر گرفته شده بود و در عمل این اتفاق نیفتاد و همین امر باعث شده تا ارز موردنظر برای اعطای کالابرگ الکترونیک به نیازمندان تامین شده باشد و با توجه به اینکه ارز موردنیاز تامین نشد، شاید دولت امکان اجرای این بخش از قانون بودجه را ندارد. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به خانه ملت گفت: فراهم کردن زیرساخت توزیع کوپن الکترونیک به تلاش تمامی دستگاه‌ها نیاز دارد، چراکه اطلاعات جامعی نیاز است و باید ارتباط بین دستگاهی برقرار شود تا به درستی اجرایی شود.
ایمناایمنا5 ساعت قبل
تقدیم لایحه بودجه ۹۹ در روز یکشنبه هفته اخیر حکم روغن داغی داشت که که به پای بازارهای کشور ریخته شد و صدای سرخ شدن قیمت‌ها عجیب در آن به گوش می‌رسید! در زیر برخی جزییات لایحه بودجه ۹۹ را می‌خوانیم: براساس جزییات لایحه ۴۸۴ هزار میلیارد تومانی بودجه سال ۹۹؛ بودجه عمومی ۵۶۳٫۸۲۹ میلیارد تومان، منابع عمومی ۴۸۴٫۵۹۶ میلیارد تومان، درآمد اختصاصی دستگاه‌ها ۷۹ هزار میلیارد تومان و بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات غیرانتفاعی نیز ۱۴۸۳ هزار میلیارد تومان است. درآمدها ۲۶۱ هزار میلیارد تومان، واگذاری دارایی‌های سرمایه ۹۸٫۸ هزار میلیارد تومان و واگذاری دارایی‌های مالی ۱۲۴ هزار میلیارد تومان پیش بینی شد. معاون فنی، زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به تفاوت‌های لایحه بودجه سال ۹۹ با قانون بودجه سال ۹۸، گفت: در لایحه بودجه سال آینده، استفاده از درآمدهای نفتی را کاهش دادیم و جایگزینی دیگر برای این درآمدها در نظر گرفتیم. حمیدرضا عدل درباره لایحه بودجه سال ۹۹، اظهار کرد: امسال، سومین سالی است که بودجه را در شرایط تحریمی تحویل مجلس می‌دهیم.
خانه ملتخانه ملت6 ساعت قبل
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: در بسیاری از موارد میزان برخورد وزارت بهداشت و ارگان‌های وابسته با نرخ تورم ممکن است بسیار بیشتر از ۴۰ درصد باشد بنابراین بودجه پیش‌بینی شده برای وزارت بهداشت ناکافی و انقباضی است. وی ادامه داد: افزایش بار بیماری‌های مزمن و اجرای راهنمای بالینی نیازهای جدیدی را در وزارت بهداشت ایجاد می‌کند که به طور قطع نیاز به افزایش بودجه بیشتری خواهیم داشت. نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: البته بودجه وزارت بهداشت در بسیاری از موارد محقق نمی‌شود زیرا نزدیک به ۶۰ درصد بودجه این وزراتخانه مربوط به درآمدهای اختصاصی است و مشخص نیست چند درصد آن تحقق پیدا کند بنابراین باید بودجه متناسب و متوازنی را برای حوزه بهداشت و درمان پیش‌بینی کرد. امینی‌فرد افزود: مجلس در بودجه سال ۹۸ پیش‌بینی کرد که یک درصد از درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده به بخش بهداشت و درمان کشور اختصاص یابد و باید این یک درصد بدون دخل و تصرف در چارچوب قانون به وزارت بهداشت اختصاص می‌یافت اما متاسفانه سازمان برنامه و بودجه در این موضوع دخل و تصرف کرد. این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: بر این اساس در بودجه سال ۹۹ به دنبال این هستیم که حکم قانونی را پیش‌بینی کنیم که دولت امکان دخل و تصرف در یک درصد مالیات بر ارزش افزوده بخش سلامت و پولی که مردم برای سلامت خود به خزانه واریز می‌کنند را نداشته باشد و صرف امور دیگری غیر از سلامت نکند. /پایان پیام
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد وحدتی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در تشریح جزئیات دستور کار این کمیسیون در هفته آینده، اظهار داشت: بررسی طرح استفساریه بند الف ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری و بررسی طرح دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیر دولتی اعاده شده از شورای نگهبان در دستورکار اعضای کمیسیون قرار دارد. وی با بیان اینکه ادامه بررسی طرح تشکیل وزارت بازرگانی اعاده شده از شورای نگهبان نیز در دستورکار اعضای کمیسیون در هفته آتی قرار دارد، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است تا محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به منظور ارائه گزارش از تفریغ بودجه سال ۹۸و بررسی بودجه سال ۹۹در حوزه تعاون، کار و روابط کار، فنی و حرفه‌ای، صندوق‌های بازنشستگی و همچنین بهزیستی در این کمیسیون حضور یابد. نایب رئیس کمیسیون اجتماعی تصریح کرد: دعوت از مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) جهت معارفه و ارائه برنامه‌های خود برای بهبود وضعیت معیشتی جامعه هدف نیز در برنامه‌های اعضای کمیسوین اجتماعی قرار دارد. وحدتی تصریح کرد: -انتخاب سه نفر از اعضا جهت عضویت در کمیسیون تلفیق بررسی لایحه بودجه ۱۳۹۹ کل کشور و همچنین انتخاب ۱۰ نفر از اعضا جهت عضویت در کمیسیون مشترک طرح الزام به رعایت حق بر اشتغال ایرانیان نیز از دستورکار دیگر اعضای کمیسیون اجتماعی در جلسات هفته آینده است.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
وی افزود، فروش این میزان اوراق مالی توسط دولت در طول یک سال مالی در سالیان اخیر بی سابقه است، از سوی دیگر حدود ۱۷ درصد از کل بودجه عمومی دولت در سال ۹۹ مربوط به فروش اوراق است. علوی راد معتقد است، به هر حال اگر دولت موفق به فروش ۸۰ هزار میلیارد تومان اوراق مالی در سال ۹۹ شود در واقع موفق به بی سابقه‌ترین آینده فروشی در اقتصاد ایران شده است. از سوی دیگر اگر اوراق فروش نرود به هر میزان عدم فروش با کسری منابع درآمدی در بودجه عمومی مواجه خواهد شد. این پژوهشگر اقتصادی ادامه داد، لایحه بودجه سال ۹۹ نشان می‌دهد درآمدهای مالیاتی دولت معادل ۱۹۵ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که نسبت به قانون بودجه سال ۹۸ حدود ۱۳ درصد رشد داشته است. به نظر می‌رسد این سهم نیز متناسب با رشد اقتصادی کم رمق پیش بینی شده برای کشور در سال ۹۹ نمی‌باشد.
الفالف13 ساعت قبل
قوامی گفت: کسری بودجه عملیاتی سال ۹۹، ۲۶۰ هزار میلیارد تومان است و با احتساب هزینه‌ها به رقم ۳۶۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. منابع درآمدی بودجه سال ۹۸ بهتر از لایحه بودجه سال ۹۹ است. قوامی گفت: کسری بودجه عملیاتی سال ۹۹، ۲۶۰ هزار میلیارد تومان است و با احتساب هزینه‌ها به رقم ۳۶۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در بودجه سال آینده درآمد نفتی حدود ۱۱ میلیارد دلار پیش بینی شده که یک سوم درآمد نفتی بودجه سال ۸۸ است. نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: افزون بر ۷۰ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی، شرکت‌های دولتی نیز موظف شده‌اند ۲۰۰ هزار میلیارد تومان برای ایجاد یک میلیون شغل سرمایه گذاری کنند، اما این کارها بستگی به محقق شدن بودجه دارد.
فارسفارس19 ساعت قبل
بررسی استیضاح وزرای آموزش و پرورش و کشور و همچنین انتخاب اعضای کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ مهم‌ترین دستورکارهای کمیسیون‌های مجلس طی هفته آینده است. همچنین بودجه وزارت خارجه، ستاد کل، سپاه و ارتش هم هفته آینده بررسی خواهد شد. ادامه بررسی محورهای استیضاح جمعی از نمایندگان مجلس با حضور وزیر کشور در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در روز دوشنبه بررسی خواهد شد. شنبه هفته آینده هم وضعیت صنعت خودرو با رویکرد تدوین بسته حمایتی و سیاستی در کمیسیون صنایع و معادن بررسی خواهد شد. در طول روزهای هفته آینده، انتخاب اعضای کمیسیون‌های تخصصی مجلس جهت عضویت در کمیسیون تلفیق بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ و همچنین بررسی اعتبارات دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها صورت می‌گیرد.
خانه ملتخانه ملت21 ساعت قبل
نشست هیأت رئیسه و رؤسای کارگروه‌های کمیسیون امنیت ملی در روز دوشنبه (۲۵ آذرماه) برگزار می‌شود. همچنین ۳ نفر از اعضای کمیسیون برای حضور در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ انتخاب خواهند شد. بررسی عملکرد قانون بودجه ۹۸ و پیشنهادات لایحه بودجه ۹۹ وزارت اطلاعات نیز دستورکار دیگر این کمیسیون در روز دوشنبه است که با حضور وزیر اطلاعات و معاونان وی صورت می‌گیرد. کمیسیون امنیت ملی در روز سه شنبه (۲۶ آذرماه) بعد از بررسی آخرین اخبار و اطلاعات، بررسی عملکرد قانون بودجه ۹۸ و پیشنهادات لایحه بودجه ۹۹ وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را با حضور وزیر دفاع و جانشینان وی در دستور کار خواهد داشت. همچنین اعضای کمیسیون امنیت ملی در روز سه شنبه عملکرد قانون بودجه ۹۸ و پیشنهادات لایحه بودجه ۹۹ برای وزارت امور خارجه را بررسی می‌کنند.
خانه ملتخانه ملت21 ساعت قبل
مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص توزیع کالاهای اساسی از طریق کالابرگ الکترونیکی، گفت: از آنجا که توزیع یارانه نفتی موجب تزریق ۳۶ هزار میلیارد تومان نقدینگی به جامعه شده، بهتر است دولت در سال آینده کالابرگ الکترونیکی را فعال کند و مجلس نیز در تلاش است این مهم را در لایحه بودجه بگنجاند چراکه یارانه معیشتی روش غلطی برای حمایت از مردم است البته به مردم وعده این یارانه داده شده به همین دلیل باید آن را در قالب بهتر و با روش مناسب‎‌تر اجرا کرد. نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حفظ ارز ۴۲۰۰ هزار تومانی برای تامین کالاهای اساسی همچون دارو، افزود: بخشی از افزایش قیمت‌ها ناشی از عدم نظارت مناسب و دقیق بر بازار است زیرا ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالاهای اساسی تخصیص داده شده اما متاسفانه این ارز به دست مصرف‌کنندگان واقعی نمی‌رسد و در مرحله توزیع از مسیر اصلی منحرف شده و جیب دلالان را پر می‌‌کند. وی در ادامه توضیح داد: در قانون بودجه سال ۹۸ فروش نفت در حد ۱٫۵ میلیون بشکه در روز پیش‌بینی و در نظر گرفته شده بود و در عمل این اتفاق نیفتاد و همین امر باعث شده تا ارز موردنظر برای اعطای کالابرگ الکترونیک به نیازمندان تامین شده باشد و با توجه به اینکه ارز موردنیاز تامین نشد، شاید دولت امکان اجرای این بخش از قانون بودجه را ندارد. به گفته عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس فراهم کردن زیرساخت توزیع کوپن الکترونیک به تلاش تمامی دستگاه‌ها نیاز دارد، چراکه اطلاعات جامعی نیاز است و باید ارتباط بین دستگاهی برقرار شود تا به درستی اجرایی شود. /پایان پیام
اقتصادنیوزاقتصادنیوز23 ساعت قبل
آنچه مشخص است یکی از مواردی که در لایحه بودجه اعلام می‌شود میزان درآمد پیش‌بینی شده حاصل از دریافت عوارض گمرکی است. براساس بودجه، درآمد ذکر شده برای عوارض گمرکی خودرو ۳۰ میلیارد تومان اعلام شده است، این در حالی است که در بودجه ۹۸ رقم آن ۱۰۰ میلیارد تومان بود. همچنین دولت برای واردات خودرو در سال ۹۹ درآمدی پیش‌بینی نکرده است بنابراین مشخص است که دولت برای سال آینده برنامه‌ای برای واردات خودرو ندارد و درآمدی نیز از این ناحیه برای خود متصور نیست. بر این اساس دولت می‌توانست از طریق واردات خودرو درآمدی را کسب کند که از این منبع صرف نظر کرده است. با توجه به این موارد مذاکره‌ای نیز نمی‌توان برای انجام واردات در سال ۹۹ انجام داد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی با اشاره به اینکه این لایحه تصویب شده و هفته آینده در مجلس تمام می‌شود، عنوان کرد: بدون شک شاهد انقلابی در شهرداری‌های خواهیم بود به گونه‌ای که در بسیاری از بخش‌ها از جمله عوارض نوسازی و درآمد مستمر شهرداری‌ها شاهد تغییرات جدی هستیم. جمالی‌نژاد ابراز کرد: سال گذشته تبصره دو ماده ۳۹ به عنوان اصل درآمد سازمان شهرداری را به هدفمندی یارانه‌ها اختصاص دادند که به همین دلیل مشکلات مالی فراوانی داشتیم ولی در بودجه ۹۸ مجدد به سازمان همیاری شهرداری‌ها برگشت خورد. معاون عمرانی وزیر کشور با بیان اینکه برای اولین بار کمک به سامانه پسماندهای عادی با مشارکت بخش خصوصی تصویب شد، ادامه داد: پایگاه استخدامی شهرداری‌ها در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شده و بزودی در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود. وی تاکید کرد: شهرداری‌هایی که پروژه خوب درآمد زا، کم هزینه و زود بازده تعریف کننند تسهیلات لازم تا ۵ میلیارد تومان به ان‌ها پرداخت می‌شود و در این زمینه نهایت همکاری را داریم. جمالی‌نژاد با اشاره به اینکه قیر برای توزیع بین شهرداری‌ها دیگر نداریم ولی پول معادل را پرداخت می‌کنیم، افزود: ۳۴۰ میلیارد به جای قیر بزودی بین شهرداری‌ها در روزهای آینده توزیع می‌شود.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
آن چه در لایحه بودجه ۹۹ دولت به مجلس ارائه شد، از بودجه ۱۶ هزار میلیارد حکایت دارد که فقط ۲هزار و ۱۰۰ میلیون تومان نسبت به بودجه ۹۸ افزایش یافته است. این افزایش محدود بودجه در شرایطی است که جدا از احتساب افزایش هزینه‌ها و تورم، بنیاد شهید فقط حدود ۲ هزار و ۵۰۰میلیارد به بیمه دی بدهی دارد. پس مشکلات بیمه‌ای ایثارگران ادامه دارد، آری! آن چه در میزان بودجه پیش بینی شده برای بنیاد شهید و امور ایثارگران لحاظ شده است، در اولین گام به معنای ادامه مشکلات بودجه‌ای در ارائه خدمات بنیاد شهید به ایثارگران است. ۴ چالش جدی پیش روی سال ۹۹ بنیادبنابراین با توجه به کم توجهی بودجه ۹۹ به بنیاد شهید، به طور مشخص برای سال ۹۹ می‌توان این گونه پیش بینی کرد:۱- بدهی‌های بنیاد شهید به بیمه دی به عنوان طرف قرارداد بیمه‌ای ایثارگران ادامه می‌یابد و احتمالا از حدود ۵/۲هزار میلیارد هم بیشتر می‌شود. مرور بودجه سال۹۸چندی قبل معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران گفته بود: «طبق اعتباراتی که برای دستگاه‌های اجرایی تنظیم شده است، امسال (سال۹۸) بنیاد شهید چهار هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان کسری بودجه دارد.
تابناکتابناک1 روز قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و یکمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و یکمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۲۱ آذر ۱۳۳۷، سازمان برنامه اعلام کرد محصول کارخانه ‌های قند کشور در سال به ۴۰ هزار تن رسیده است. ۲۱ آذر ۱۳۵۵، ریچارد هلمز سفیر امریکا در تهران در پایان مأموریت خود گفت: همکاری‌های نظامی امریکا با ایران ادامه خواهد یافت. ۲۱ آذر ۱۳۹۷، رئیس‌جمهوری از واگذاری مساله یارانه به استاندارها در بودجه ۹۸ خبر داد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جمالی نژاد پیش از ظهر پنجشنبه در نشست بررسی مسائل عمران شهری و روستایی کهگیلویه و بویراحمد، افزود: سال گذشته ۱۷ هزارو ۵۰۰ نفر در تلفات جاده‌ای کشور جان باختند. جمالی نژاد با اشاره به سقوط هواپیمای پرواز تهران- یاسوج، ابراز داشت: تلفات جاده‌ای کشور در سال گذشته برابر با سقوط ۳۰۰ هواپیما بود. جمالی نژاد با بیان اینکه سال گذشته تبصره ۲ ماده ۳۹ را نداشتیم، عنوان کرد: در بودجه سال ۹۸ این موضوع به سازمان برگشت. جمالی نژاد از تصویب چندین آیین نامه در سطح کشور خبر داد و گفت: ‌این مهم خروجی‌های مناسبی را در پی خواهد داشت. جمالی نژاد ابراز داشت: ۱۳۰۰ ‌شهرداری و دهیاری در کشور وجود دارد که در مناطق کمتر برخوردار نیز حمایت هایی اعمال خواهد شد.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس به نقل از سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی در گردهمایی سراسری مسؤولان عمران و امور زیربنایی ادارات امور عشایر کشور در ساری، با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته برای توسعه آبرسانی در مناطق عشایری از محل بند ه تبصره ۶ بودجه سال ۹۸ گفت: امسال ۱۲ درصد اعتبارات این بند به عشایر اختصاص یافته است که امیدواریم با پیگیری‌های صورت گرفته این میزان به ۲۰ درصد افزایش یابد که در این صورت ۳۵۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های آبرسانی به عشایر کشور اختصاص می‌یابد. وی با تأکید بر انجام کار بی‌منت برای عشایر، گفت: اگر برای عشایر کاری انجام می‌دهیم برای سفره و امنیت خودمان کار می‌کنیم و نباید هیچ منتی بر سر آنها بگذاریم. به گفته وی، عشایر با وجود این که ۱٫۵ درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند، ۲۵ درصد گوشت قرمز کشور را تأمین می‌کنند. قندالی خاطرنشان کرد: عشایر در بکرترین و دست نخورده‌ترین مراتع حضور دارند و تنها جاهایی که مراتع آن حفاظت شده و اتفاق خاصی نیفتاده همین مراتعی است که در اختیار عشایر است. گفتنی است؛ گردهمایی سراسری و دوره آموزشی «برنامه‌ریزی و مدیریت منابع آب» ویژه مسئولین عمران و امور زیربنایی ادارات کل امور عشایر کشور از روز چهارشنبه ۲۰ آذر به مدت دو روز در ساری مرکز استان مازندران در حال برگزاری است.
فارسفارس1 روز قبل
معاون مشارکت‌ها، موسسات، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی گفت: ۲۶ هزار و ۴۹۰ نفر از مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی منتظر تأمین جهیزیه برای شروع زندگی‌شان هستند. به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، ذوالفقار یزدان مهر معاون مشارکت‌ها، موسسات، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی گفت: در حال حاضر ۲۶۴۹۰ نفر از مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی در دوران عقد قرار دارند و به علت فراهم نبودن شرایط و ملزومات تشکیل زندگی نتوانسته‌اند زندگی مشترک خود را آغاز کرده و به زیر یک سقف بروند. وی افزود: همچنین اعتبارات پیش بینی شده در بودجه‌های دولتی نیز بسیار محدود بوده و پاسخگوی نیاز‌ها نیست. معاون مشارکت‌ها، موسسات، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی گفت: بر این اساس تصمیم گرفتیم پویش تهیه جهیزیه برای افراد فوق را با شعار «حلقه وصل باشیم» آغاز کنیم. یزدان مهر گفت: این پویش با همکاری، حمایت و مشارکت جمعی از موسسات فعال در حوزه تامین جهیزیه از روز شنبه ۹ آذر ماه آغاز شده و به مدت یکماه ادامه می‌یابد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی در خصوص مسابقات قرآنی گفت: بحث اعزام نمایندگان ایران به مسابقات بین المللی قرآن به تنهایی موضوعی است که نیاز به یک نظام سازی و استانداردسازی دارد که شاید تا کنون چندان به آن توجه نشده است. این موضوع در اعزام، بدرقه و استقبال از آن‌ها نادیده گرفته شده است. رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: خروجی مسابقات قرآن به طور معمول افراد ثابتی هستند که فقط در سطوح مختلف جابجا می‌شوند و ورود افراد به مسابقات در حد قابل قبولی نیست که رفع این مشکلات همفکری و کمک استادان را می‌طلبد. این مسؤول قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: تصویر ذهنی افراد از وضعیت مالی سازمان اوقاف و امور خیریه این است که سازمان از نظر مالی هیچ مشکلی ندارد، البته گردش مالی سازمان مناسب است، اما هر ریالش برای خود قوانینی دارد. کل بودجه سال ۹۸ سازمان اوقاف، ۱۷ میلیارد تومان بوده که ۱۰ میلیارد تومان برای مسابقات قرآن و ۷ میلیارد تومان برای هزینه‌های جاری در نظر گرفته شده است.
مهرمهر1 روز قبل
نصراللهی زاده با اشاره به افزایش ۵٫۲ درصدی بودجه عمرانی کشور در لایحه ۹۹ نسبت به امسال، یادآور شد: بودجه سال ۹۸ نسبت به ۹۷ نیز حدود ۱۱ درصد رشد داشت ولی بودجه کردستان همان سال افزایش ۳۸ درصدی داشت. وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: میزان اعتبارات کردستان از تملک دارایی‌هایی سرمایه‌ای ۹۱۹ میلیارد تومان بود که امسال به ۹۲۲ میلیارد تومان افزایش یافته است. نصراللهی زاده به طرح‌های مهم و کلیدی استان از جمله راه‌آهن اشاره کرد و اظهار داشت: اعتبار راه آهن در سال ۹۷ حدود ۴۸ میلیارد تومان بود که این میزان در سال ۹۸ به ۱۵۰ میلیارد تومان افزایش یافت و امسال در لایحه بودجه ۳۵۰ میلیارد تومان به این طرح اختصاص یافته است. وی افزود: برای سدهای گاران، امیرآباد و رمشت و شبکه‌های انتقال آنها ۱۳۵ میلیارد تومان اعتبار در لایحه قانون بودجه سال آینده پیش بینی شده است. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان ادامه داد: ۱۰ طرح ملی مشترک در استان وجود دارد که از جمله مهمترین آنها کریدور شمال به جنوب است که در لایحه بودجه ۲۰۵ میلیارد تومان اعتبار دارد.

به انتهای لیست رسیدید