بورس انرژی

بورس انرژی

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز7 ساعت قبل
سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: با اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین، امکان صادرات روزانه ۲۵ تا ۳۰ میلیون لیتر بنزین برای کشور به‌وجود آمده است. به گزارش تجارت‌نیوز، حمید حسینی، سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی با بیان اینکه روند صادرات فرآورده‌های نفتی همچنان ادامه دارد، گفت: با صادرات این میزان بنزین سالانه ۳ تا ۴ میلیارد دلار برای کشور ارزآوری داریم. حسینی با بیان اینکه صادرات فرآورده‌های نفتی مشکلات صادرات نفت خام را ندارد گفت: صادرات فرآورده‌ها به دلیل اینکه از طریق مرزهای زمینی به کشورهای همسایه انجام می‌شود راحت‌تر است و معمولا خریداران ما عمدتا بخش خصوصی هستند که تحریم‌های آمریکا بر آن‌ها اثرگذار نیست. با صادرات فرآورده‌های نفتی می‌توان بخشی از کمبود منابع ارزی کشور که به دلیل ایجاد مشکلات در صادرات نفت خام بوجود آمده، جبران کرد. با وزارت نفت نیز اخیرا مذاکراتی داشته‌ایم که بتوانیم بسترهای لازم برای ضمانت شرکت‌های داخلی ازجانب وزارت نفت را برای اجرایی شدن همکاری نفتی شرکت‌های ایرانی و اروپایی فراهم کنیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴12 ساعت قبل
ساعت۲۴-شرکت ملی نفت ایران برای دومین بار در ۱۰ روز گذشته، محموله ۲۶۰ هزار بشکه‌ای نفت گاز (گازوئیل) را به روش کشف پریمیوم فردا (۱۷ آذر) روانه بورس انرژی می‌کند. محل تحویل این محموله، فوب بندر صادراتی ماهشهر و در تاریخ چهارم دی ماه ۱۳۹۸ خواهد بود. بر اساس این گزارش، شرکت ملی نفت ایران در ششم آذرماه ۲۶۰ هزار بشکه گازوئیل را در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران به قیمت هر بشکه ۱۲۴٫۷۷ دلار روانه رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران کرد و اعلام شد که محل تحویل این محموله فوب بندر صادراتی ماهشهر است. شرط تسویه از سوی شرکت ملی نفت ایران برای نخستین بار در عرضه محموله‌های گازوئیل، تسویه به صورت نقدی بود. این در حالی است که شرایط تسویه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران عموما به صورت تسویه غیرنقدی و خارج از اسناد پایاپای بوده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین13 ساعت قبل
شرکت ملی نفت ایران برای دومین بار در ۱۰ روز گذشته، محموله ۲۶۰ هزار بشکه‌ای نفت گاز (گازوئیل) را به روش کشف پریمیوم فردا (۱۷ آذر) روانه بورس انرژی می‌کند. محل تحویل این محموله، فوب بندر صادراتی ماهشهر و در تاریخ چهارم دی ماه ۱۳۹۸ خواهد بود. بر اساس این گزارش، شرکت ملی نفت ایران در ششم آذرماه ۲۶۰ هزار بشکه گازوئیل را در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران به قیمت هر بشکه ۱۲۴٫۷۷ دلار روانه رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران کرد و اعلام شد که محل تحویل این محموله فوب بندر صادراتی ماهشهر است. شرط تسویه از سوی شرکت ملی نفت ایران برای نخستین بار در عرضه محموله‌های گازوئیل، تسویه به صورت نقدی بود. این در حالی است که شرایط تسویه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران عموما به صورت تسویه غیرنقدی و خارج از اسناد پایاپای بوده است.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
شرکت ملی نفت ایران برای دومین بار در ۱۰ روز گذشته، محموله ۲۶۰ هزار بشکه‌ای نفت گاز (گازوئیل) را به روش کشف پریمیوم فردا (۱۷ آذر) روانه بورس انرژی می‌کند. محل تحویل این محموله، فوب بندر صادراتی ماهشهر و در تاریخ چهارم دی ماه ۱۳۹۸ خواهد بود. بر اساس این گزارش، شرکت ملی نفت ایران در ششم آذرماه ۲۶۰ هزار بشکه گازوئیل را در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران به قیمت هر بشکه ۱۲۴٫۷۷ دلار روانه رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران کرد و اعلام شد که محل تحویل این محموله فوب بندر صادراتی ماهشهر است. شرط تسویه از سوی شرکت ملی نفت ایران برای نخستین بار در عرضه محموله‌های گازوئیل، تسویه به صورت نقدی بود. این در حالی است که شرایط تسویه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران عموما به صورت تسویه غیرنقدی و خارج از اسناد پایاپای بوده است.
ایلناایلنا14 ساعت قبل
سخنگوی اتحادیه صادر کنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی، گفت: هم اکنون ما روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم که پیش بینی می‌شود ۶۰ تا ۶۵ میلیون لیتر آن به صورت سهمیه‌ای و ۲۰ میلیون لیتر آن به صورت آزاد در داخل عرضه شود بنابراین حدود ۳۰ میلیون لیتر بنزین مازاد خواهیم داشت که می‌توان آن را برای صادرات عرضه کرد. سخنگوی اتحادیه صادر کنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی با بیان این که هم اکنون بازار بسیار خوبی در کشورهای همسایه برای فرآورده‌های نفتی کشور بوجود آمده است، افزود: هم اکنون ما روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم که پیش بینی می‌شود ۶۰ تا ۶۵ میلیون لیتر آن به صورت سهمیه‌ای و ۲۰ میلیون لیتر آن به صورت آزاد در داخل عرضه شود بنابراین حدود ۳۰ میلیون لیتر بنزین مازاد خواهیم داشت که می‌توان آن را برای صادرات عرضه کرد. حسینی با بیان این که صادرات فرآورده‌های نفتی مشکلات صادرات نفت خام را ندارد گفت: صادرات فرآورده‌ها به دلیل این که از طریق مرزهای زمینی به کشورهای همسایه انجام می‌شود راحت‌تر است و معمولا خریداران ما عمدتا بخش خصوصی هستند که تحریم‌های آمریکا بر آن‌ها اثرگذار نیست. با صادرات فرآورده‌های نفتی می‌توان بخشی از کمبود منابع ارزی کشور که به دلیل ایجاد مشکلات در صادرات نفت خام بوجود آمده، جبران کرد. با وزارت نفت نیز اخیرا مذاکراتی داشته‌ایم که بتوانیم بسترهای لازم برای ضمانت شرکت‌های داخلی ازجانب وزارت نفت را برای اجرایی شدن همکاری نفتی شرکت‌های ایرانی و اروپایی فراهم کنیم.
شاناشانا14 ساعت قبل
این روزنامه در بخشی از گزارش خود به حذف کارت سوخت با عنوان ابزار کنترل تقاضا اشاره می‌کند و با چشم بستن بر آمار و ارقام موجود، سعی در آدرس غلط دادن به مخاطبان خود دارد. روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تاکید می‌کند که هیچ‌گاه کارت سوخت و سامانه مربوط به آن از سوی متصدیان امر حذف نشد و در تمام سال‌های گذشته به‌صورت مستمر از سامانه هوشمند سوخت استفاده‌ شده؛ به‌گونه‌ای که از سال ۹۲ تاکنون ۱۷ میلیون کارت سوخت تولید و توزیع شده که از این تعداد ۷ میلیون کارت المثنی و ۱۰ میلیون کارت سهم خودروها و موتورسیکلت‌های نوشماره بوده است. با این تفاسیر و عنایت به فعال بودن حوزه تولید کارت‌های سوخت چگونه می‌توان مدعی شد که کارت سوخت توسط وزارت نفت حذف شده است؟! نویسنده این مطلب در بخش دیگری اشاره می‌کند که وزیر نفت با تصمیمات خود توسعه زیرساخت‌های سی‌ان‌جی را متوقف کرد! وزارت نفت به‌عنوان متولی تولید و توزیع گاز نقش مهمی دارد، اما ظرفیت‌سازی برای استفاده از سی‌ان‌جی و افزایش مصرف آن امری است که به خودروسازان و وزارت صمت مربوط است.

امکان صادرات روزانه ۲۵ تا ۳۰ میلیون لیتر بنزین

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
سخنگوی اتحادیه صادر کنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی با بیان این که هم اکنون بازار بسیار خوبی در کشور‌های همسایه برای فرآورده‌های نفتی کشور بوجود آمده است، افزود: هم اکنون ما روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم که پیش بینی می‌شود ۶۰ تا ۶۵ میلیون لیتر آن به صورت سهمیه‌ای و ۲۰ میلیون لیتر آن به صورت آزاد در داخل عرضه شود بنابراین حدود ۳۰ میلیون لیتر بنزین مازاد خواهیم داشت که می‌توان آن را برای صادرات عرضه کرد. آقای حسینی با بیان این که صادرات فرآورده‌های نفتی مشکلات صادرات نفت خام را ندارد گفت: صادرات فرآورده‌ها به دلیل این که از طریق مرز‌های زمینی به کشور‌های همسایه انجام می‌شود راحت‌تر است و معمولا خریداران ما عمدتا بخش خصوصی هستند که تحریم‌های آمریکا بر آن‌ها اثرگذار نیست. وی تصریح کرد: با صادرات فرآورده‌های نفتی می‌توان بخشی از کمبود منابع ارزی کشور که به دلیل ایجاد مشکلات در صادرات نفت خام بوجود آمده، جبران کرد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی رضا پدیدار، درگفتگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما افزود: در صنایع بالادستی نفت، ۵۰ شرکت فعال داریم که بیش از ۳۰ تای آن‌ها در اختیار بخش خصولتی است. رئیس شورای سیاستگذاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفتنمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت برگزار می‌شودنخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت ایران به همت بخش خصوصی در تهران برگزار خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
رینگ بورس انرژی تا دقایقی دیگر درحالی میزبان انواع فرآورده‌های نفتی خواهد بود که طبق آخرین اخبار، ایران در این هفته توانسته برای نخستین بار از طریق بورس انرژی ۲۰۰ هزار تن بنزین به افغانستان صادر کند. اعتمادآنلاین| از ساعت ۱۲ امروز (چهارشنبه) ۲۰ هزار تن برش سنگین هلدینگ پالایشگاه ستاره خلیج فارس، ۱۲۰ هزار تن بنزین با اکتان ۸۷ طی چهار محموله، ۲۲۰ هزار تن نفت گاز طی شش محموله، ۶۰۰۰ تن بنزین با اکتان ۹۱ طی دو مرحله، ۷۵ هزار تن بنزین اکتان ۹۵ (بنزین سوپر) در دو محموله، ۷۰ هزار تن نفتای سبک پالایشگاه نفت آبادان، ۴۰۰۰ تن حلال ۴۰۲ پالایش نفت کرمانشاه، ۳۰۰۰ مترمکعب حلال ۴۰۲ پالایشگاه نفت بندرعباس برای معامله روانه رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران می‌شود. فرآورده‌های نفتی، طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه هر هفته در رینگ صادراتی بورس انرژی عرضه می‌شود. تنور بورس انرژی درحالی در داخل کشور داغ شده است که از سوی دیگر برای نخستین بار جمهوری اسلامی ایران از طریق بورس انرژی توانسته ۲۰۰ هزار تن بنزین با کیفیت را در هفته جاری صادر کند و سهم بازار را بگیرد. افغانستان پیش از این عمدتا از ایران، نفت گاز و گاز مایع وارد و بنزین خود را از ترکمنستان تهیه می‌کرد.
ایسناایسنا3 روز قبل
رینگ بورس انرژی تا دقایقی دیگر درحالی میزبان انواع فرآورده‌های نفتی خواهد بود که طبق آخرین اخبار، ایران در این هفته توانسته برای نخستین بار از طریق بورس انرژی ۲۰۰ هزار تن بنزین به افغانستان صادر کند. به گزارش ایسنا، از ساعت ۱۲ امروز (چهارشنبه) ۲۰ هزار تن برش سنگین هلدینگ پالایشگاه ستاره خلیج فارس، ۱۲۰ هزار تن بنزین با اکتان ۸۷ طی چهار محموله، ۲۲۰ هزار تن نفت گاز طی شش محموله، ۶۰۰۰ تن بنزین با اکتان ۹۱ طی دو مرحله، ۷۵ هزار تن بنزین اکتان ۹۵ (بنزین سوپر) در دو محموله، ۷۰ هزار تن نفتای سبک پالایشگاه نفت آبادان، ۴۰۰۰ تن حلال ۴۰۲ پالایش نفت کرمانشاه، ۳۰۰۰ مترمکعب حلال ۴۰۲ پالایشگاه نفت بندرعباس برای معامله روانه رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران می‌شود. فرآورده‌های نفتی، طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه هر هفته در رینگ صادراتی بورس انرژی عرضه می‌شود. تنور بورس انرژی درحالی در داخل کشور داغ شده است که از سوی دیگر برای نخستین بار جمهوری اسلامی ایران از طریق بورس انرژی توانسته ۲۰۰ هزار تن بنزین با کیفیت را در هفته جاری صادر کند و سهم بازار را بگیرد. افغانستان پیش از این عمدتا از ایران، نفت گاز و گاز مایع وارد و بنزین خود را از ترکمنستان تهیه می‌کرد.
شاناشانا3 روز قبل
به گزارش شانا به نقل از بورس انرژی، رینگ داخلی این بورس، امروز (چهارشنبه، ۱۳ آذرماه) شاهد عرضه کالاهای آیزوریسایکل، آیزوفید، بلندینگ نفتا حلال ۴۱۰، حلال ۴۰۴ و نفتای سنگین تصفیه نشده پالایش نفت شیراز، پنتان پلاس پتروشیمی پارس و ریفورمیت و هیدروکربن سنگین پتروشیمی بوعلی سیناست و برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس، بنزین اکتان ۸۷، بنزین اکتان ۹۱، بنزین اکتان ۹۵ و گازوئیل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و نفتای سبک پالایش نفت آبادان در رینگ بین‌الملل عرضه می‌شود. روز سه‌شنبه (۱۲ آذرماه) کالاهای آیزوریسایکل پالایش نفت اصفهان، برش سنگین، سوخت کوره سبک و نیتروژن مایع پتروشیمی تبریز، برش سنگین پتروشیمی جم، برش سنگین شرکت پتروشیمی شازند، حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز، متانول پتروشیمی زاگرس، متانول پتروشیمی شیراز و متانول شرکت متانول کاوه در رینگ داخلی و سوخت هوایی، نفت سفید و گازوئیل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، گاز مایع مجتمع گاز پارس‌جنوبی (شرکت ملی گاز ایران) و نفتای سنگین پالایش نفت لاوان در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران معامله شد. در این روز ۵۹٫۱۰۷ تن فرآورده هیدروکربوری به ارزش بیش از ۳٫۱۲۹ میلیارد و ۷ میلیون ریال در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران دادوستد شد.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رینگ صادراتی بورس انرژی ایران روز گذشته شاهد معامله ۱۲۰٫۰۰۰ تن نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به مقصد بازار‌های جهانی بود. کارگزاری بانک ملی ایران عرضه کننده این محموله برای شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران بود که زمان تحویل آنرا ۱۸ آذر ماه امسال و از انبار نفت بندر عباس اعلام کرده است. گفتنی است کارگزاری ملل پویا نیز روز گذشته عرضه کننده ۵٫۰۰۰ تن نفت سفید بود که ۱۵۰۰ تن از این محموله در سه سفارش ۵۰۰ تنی به قیمت هر تن ۴۸۰ دلار معامله شد. ارزش ریالی این محموله ۸۹ میلیارد و ۸ میلیون و ۵۶۰ هزار ریال است و زمان تحویل آن ۱۲ آذر ماه امسال از انبار نفت اصفهان به مقاصد خشکی خواهد بود. به این ترتیب با معامله محموله سنگین نفت سفید از انبار نفت بندر عباس و همچنین محموله باری این فرآورده به مقاصد خشکی از انبار نفت اصفهان، ارزآوری به ارزش ۵۱ میلیون و ۱۲۰ هزار دلار در معاملات دیروز نفت سفید رینگ بین الملل بورس انرژی ایران رقم خورد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران4 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) به نقل از بورس انرژی، رینگ داخلی این بورس، امروز (سه‌شنبه، ۱۲ آذرماه) شاهد عرضه کالاهای آیزوریسایکل پالایش نفت اصفهان، برش سنگین، سوخت کوره سبک و نیتروژن مایع پتروشیمی تبریز، متانول پتروشیمی زاگرس، متانول پتروشیمی شیراز، متانول شرکت متانول کاوه، برش سنگین پتروشیمی شازند و برش سنگین پتروشیمی جم است و بنزین اکتان ۸۷، بنزین اکتان ۹۱، بنزین اکتان ۹۵، سوخت هوایی و گازوئیل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، گاز مایع مجتمع گاز پارس‌جنوبی و نفتای سنگین پالایش نفت لاوان در رینگ بین‌الملل عرضه می‌شود. روز دوشنبه (۱۱ آذرماه) کالاهای آیزوریسایکل، حلال ۴۰۲ و نفتای سنگین پالایش نفت تهران، حلال ۴۰۲ پالایش نفت بندرعباس و سی‌اس‌او پالایش نفت شازند در رینگ داخلی و برش سنگین حاصل از پالایشگاه نفت و پتروشیمی به جز بنزین و گازوئیل و رافینت پتروشیمی بیستون، نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران معامله شد. در این روز بیش از ۱۱۴٫۳۵۵ تن انواع فرآورده هیدروکربوری به ارزش بیش از ۶٫۷۶۳ میلیارد و ۷۴ میلیون ریال در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران دادوستد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از شانا؛ رینگ داخلی این بورس، امروز (سه‌شنبه، ۱۲ آذرماه) شاهد عرضه کالا‌های آیزوریسایکل پالایش نفت اصفهان، برش سنگین، سوخت کوره سبک و نیتروژن مایع پتروشیمی تبریز، متانول پتروشیمی زاگرس، متانول پتروشیمی شیراز، متانول شرکت متانول کاوه، برش سنگین پتروشیمی شازند و برش سنگین پتروشیمی جم است و بنزین اکتان ۸۷، بنزین اکتان ۹۱، بنزین اکتان ۹۵، سوخت هوایی و گازوئیل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، گاز مایع مجتمع گاز پارس‌جنوبی و نفتای سنگین پالایش نفت لاوان در رینگ بین‌الملل عرضه می‌شود. روز دوشنبه (۱۱ آذرماه) کالا‌های آیزوریسایکل، حلال ۴۰۲ و نفتای سنگین پالایش نفت تهران، حلال ۴۰۲ پالایش نفت بندرعباس و سی‌اس‌ او پالایش نفت شازند در رینگ داخلی و برش سنگین حاصل از پالایشگاه نفت و پتروشیمی به جز بنزین و گازوئیل و رافینت پتروشیمی بیستون، نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران معامله شد. در این روز بیش از ۱۱۴٫۳۵۵ تن انواع فرآورده هیدروکربوری به ارزش بیش از ۶٫۷۶۳ میلیارد و ۷۴ میلیون ریال در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران داد و ستد شد.
شاناشانا4 روز قبل
به گزارش شانا به نقل از بورس انرژی، رینگ داخلی این بورس، امروز (سه‌شنبه، ۱۲ آذرماه) شاهد عرضه کالاهای آیزوریسایکل پالایش نفت اصفهان، برش سنگین، سوخت کوره سبک و نیتروژن مایع پتروشیمی تبریز، متانول پتروشیمی زاگرس، متانول پتروشیمی شیراز، متانول شرکت متانول کاوه، برش سنگین پتروشیمی شازند و برش سنگین پتروشیمی جم است و بنزین اکتان ۸۷، بنزین اکتان ۹۱، بنزین اکتان ۹۵، سوخت هوایی و گازوئیل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، گاز مایع مجتمع گاز پارس‌جنوبی و نفتای سنگین پالایش نفت لاوان در رینگ بین‌الملل عرضه می‌شود. روز دوشنبه (۱۱ آذرماه) کالاهای آیزوریسایکل، حلال ۴۰۲ و نفتای سنگین پالایش نفت تهران، حلال ۴۰۲ پالایش نفت بندرعباس و سی‌اس‌او پالایش نفت شازند در رینگ داخلی و برش سنگین حاصل از پالایشگاه نفت و پتروشیمی به جز بنزین و گازوئیل و رافینت پتروشیمی بیستون، نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران معامله شد. در این روز بیش از ۱۱۴٫۳۵۵ تن انواع فرآورده هیدروکربوری به ارزش بیش از ۶٫۷۶۳ میلیارد و ۷۴ میلیون ریال در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران دادوستد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
این صحبت‌های مقامات آمریکایی در حالی است که فرآورده‌های نفتی همچون نفت و محصولات پتروشیمی هم‌اکنون در لیست تحریم‌های آمریکا قرار دارد. مقدار درآمد ایران از محل فروش فرآورده‌های نفتی با توجه به عرضه‌های موفق این محصول در بورس انرژی رو به افزایش است. صرف عرضه منظم نفت در بورس کافی نیستبر خلاف فرآورده، اما نفت ایران روزهای خوبی را سپری نمی‌کند. اما این حمایت مجلس برای عرضه منظم نفت در بورس هرچند بسیار خوب بود و وزارت نفت را موظف کرد تا عرضه نفت در بورس به صورت منظم انجام شود، اما کافی نبود. عرضه فرآورده‌های نفتی در بورس طرح بسیار خوبی است که به نظر می‌رسد مجلس شورای اسلامی باید علاوه بر نفت، عرضه فرآورده نفتی را نیز در بودجه سال ۹۹ در نظر بگیرد.
فارسفارس5 روز قبل
این صحبت‌های مقامات آمریکایی در حالی است که فرآورده‌های نفتی همچون نفت و محصولات پتروشیمی هم‌اکنون در لیست تحریم‌های آمریکا قرار دارد. مقدار درآمد ایران از محل فروش فرآورده‌های نفتی با توجه به عرضه‌های موفق این محصول در بورس انرژی رو به افزایش است. اما این حمایت مجلس برای عرضه منظم نفت در بورس هرچند بسیار خوب بود و وزارت نفت را موظف کرد تا عرضه نفت در بورس به صورت منظم انجام شود، اما کافی نبود. این موضوع در رابطه با فرآورده‌های نفتی کاملا مشهود است. عرضه فرآورده‌های نفتی در بورس طرح بسیار خوبی است که به نظر می‌رسد مجلس شورای اسلامی باید علاوه بر نفت، عرضه فرآورده نفتی را نیز در بودجه سال ۹۹ در نظر بگیرد.
تابناکتابناک5 روز قبل
کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه مالیات بر عایدی سرمایه علی رغم اثرات ناخوشایند در کوتاه مدت، در میان مدت با اصلاح ساختار مالیاتی شاخص‌های اقتصادی را بهبود می‌بخشد، تاکید کرد: نحوه اجرایی مالیات بر عایدی سرمایه موضوع بسیار مهمی بوده و برای کاهش سعی و خطا می‌توان از مدلهای آزموده شده در کشورهای توسعه یافته استفاده کرد. کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه مالیات بر عایدی سرمایه علی رغم اثرات ناخوشایند در کوتاه مدت، در میان مدت با اصلاح ساختار مالیاتی شاخص‌های اقتصادی را بهبود می‌بخشد، تاکید کرد: نحوه اجرایی مالیات بر عایدی سرمایه موضوع بسیار مهمی بوده و برای کاهش سعی و خطا می‌توان از مدلهای آزموده شده در کشورهای توسعه یافته استفاده کرد. سید رضا علوی، عضو هیات مدیره بورس انرژی در گفت و گو با خبرنگار بورس تابناک اظهار کرد: نکته قابل توجهی که در بودجه سال آینده مطرح است انتقال درآمدهای نفتی به مدلهای دیگر درآمدی خواهد بود که این موضوع می‌تواند به کاهش یارانه پرداختی دولت در قالب افزایش قیمت حامل‌های انرژی یا افزایش درآمدهای مالیاتی دولت نمود پیدا کند. علوی با اشاره به این مطلب که بعید است دولت مالیات بر درآمد شرکت‌ها را افزایش دهد لیکن آنچه اتفاق می‌افتد و احتمالا شاهد آن خواهیم بود، بحث تغییر مدل‌های مالیاتی خواهد بود که این موضوع در افزوده شدن مالیات بر عایدی سرمایه در بودجه سال آینده نمود داشته، خاطر نشان کرد: به طور کلی، اضافه شدن مالیات بر عایدی سرمایه، در کوتاه مدت خبر خوبی برای اقتصاد ما نیست چرا که باعث کاهش عایدات و درآمد شرکت‌ها و فعالان اقتصادی می‌شود، لیکن در بلند مدت اصلاح ساختار مالیاتی و افزایش درآمد دولت از این محل می‌تواند در جهت بهبود شاخص‌های اقتصادکلان ما استفاده شود. وی در خصوص چشم انداز بازار سرمایه نیز گفت: دو نکته باعث تردید بازار شده بود یکی وضعیت بازارهای جهانی و قیمت کامودیتی‌ها ودیگری بحث روند کاهشی و ثبات نرخ ارز که مدت‌ها ادامه داشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران، امروز شاهد عرضه نفتای سبک شرکت پالایش نفت آبادان است و فرآورده هایی از پالایشگاه تهران، بندرعباس و شازند است. اعتمادآنلاین| رینگ داخلی این بورس، امروز (دوشنبه) شاهد عرضه کالاهای اکستراکت نفت سپاهان، آیزوریسایکل، حلال ۴۰۲، نفتای سبک و نفتای سنگین پالایش نفت تهران، حلال ۴۰۲ و نفتای سبک پالایش نفت بندرعباس و سی‌اس‌او پالایش نفت شازند است و برش سنگین حاصل از پالایشگاه نفت و پتروشیمی به جز بنزین و گازوئیل و رافینت پتروشیمی بیستون، نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و نفتای سبک پالایش نفت آبادان در رینگ بین‌الملل عرضه می‌شود. دیروز (یکشنبه) کالاهای اکستراکت نفت سپاهان، آیزوریسایکل پالایش نفت بندرعباس، حلال ۴۰۰، حلال ۴۰۲، حلال ۴۰۶ و حلال ۴۱۰ پالایش نفت اصفهان، حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز، حلال ۴۰۴ پالایش نفت شیراز و سی‌او و نفتای سبک پالایش نفت آبادان در رینگ داخلی بازار فیزیکی بورس انرژی ایران معامله شد. در این روز بیش از ۲ هزار و ۹۴۹ تن فرآورده هیدروکربوری به ارزش بیش از ۱۲۲ میلیارد و ۶۳۲ میلیون ریال در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران دادوستد شد. منبع: ایرنا
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
به‌گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از شانا؛ امروز (دوشنبه، ۱۱ آذرماه) شاهد عرضه کالا‌های اکستراکت نفت سپاهان، آیزوریسایکل، حلال ۴۰۲، نفتای سبک و نفتای سنگین پالایش نفت تهران، حلال ۴۰۲ و نفتای سبک پالایش نفت بندرعباس و سی‌اس‌او پالایش نفت شازند است و برش سنگین حاصل از پالایشگاه نفت و پتروشیمی به جز بنزین و گازوئیل و رافینت پتروشیمی بیستون، نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و نفتای سبک پالایش نفت آبادان در رینگ بین‌الملل عرضه می‌شود. روز یکشنبه (۱۰ آذرماه) کالا‌های اکستراکت نفت سپاهان، آیزوریسایکل پالایش نفت بندرعباس، حلال ۴۰۰، حلال ۴۰۲، حلال ۴۰۶ و حلال ۴۱۰ پالایش نفت اصفهان، حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز، حلال ۴۰۴ پالایش نفت شیراز و سی‌او و نفتای سبک پالایش نفت آبادان در رینگ داخلی بازار فیزیکی بورس انرژی ایران معامله شد. در این روز بیش از ۲٫۹۴۹ تن فرآورده هیدروکربوری به ارزش بیش از ۱۲۲ میلیارد و ۶۳۲ میلیون ریال در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران دادوستد شد.
شاناشانا5 روز قبل
به گزارش شانا به نقل از بورس انرژی، رینگ داخلی این بورس، امروز (دوشنبه، ۱۱ آذرماه) شاهد عرضه کالاهای اکستراکت نفت سپاهان، آیزوریسایکل، حلال ۴۰۲، نفتای سبک و نفتای سنگین پالایش نفت تهران، حلال ۴۰۲ و نفتای سبک پالایش نفت بندرعباس و سی‌اس‌او پالایش نفت شازند است و برش سنگین حاصل از پالایشگاه نفت و پتروشیمی به جز بنزین و گازوئیل و رافینت پتروشیمی بیستون، نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و نفتای سبک پالایش نفت آبادان در رینگ بین‌الملل عرضه می‌شود. روز یکشنبه (۱۰ آذرماه) کالاهای اکستراکت نفت سپاهان، آیزوریسایکل پالایش نفت بندرعباس، حلال ۴۰۰، حلال ۴۰۲، حلال ۴۰۶ و حلال ۴۱۰ پالایش نفت اصفهان، حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز، حلال ۴۰۴ پالایش نفت شیراز و سی‌او و نفتای سبک پالایش نفت آبادان در رینگ داخلی بازار فیزیکی بورس انرژی ایران معامله شد. در این روز بیش از ۲٫۹۴۹ تن فرآورده هیدروکربوری به ارزش بیش از ۱۲۲ میلیارد و ۶۳۲ میلیون ریال در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران دادوستد شد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر آخوندی معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری این سازمان، پس از برگزاری موفقیت آمیز یازدهمین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور و ششمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی در کیش، پتانسیل‌های سازمان منطقه آزاد کیش را تشریح کرد. دکتر آخوندی ضمن اشاره به فعالیت مؤثر تالار بورس کیش در زمینه داد و ستد سهام و عرضه کالاهای صادراتی بورس کالای ایران، خواستار عرضه محصولات صادراتی بورس انرژی در تالار کیش شد. دکتر سید علی حسینی مدیرعامل بورس انرژی ایران نیز در این نشست ضمن موافقت با عرضه محصولات صادراتی بورس انرژی در رینگ صادراتی تالار بورس کیش از پیشگام بودن سازمان منطقه آزاد کیش در استفاده از ابزارهای نوین تأمین مالی اسلامی و انتشار ۳۰۰۰ میلیارد ریال اوراق صکوک ابراز خرسندی کرد. وی افزود: نگاه مدیریتی سازمان منطقه آزاد کیش در مسیر شفافیت قابل تقدیر است و بورس انرژی نیز در مسیر ارتقاء، این مجموعه را همراهی خواهد کرد. بنابر این گزارش، مقدمات تحقق عرضه نفت و محصولات پتروشیمی قابل معامله در بورس انرژی ایران از طریق تالار بورس کیش فراهم شده است
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 هفته قبل
همگام با گرایش جهانی به سوی مقررات زدایی و تجدید ساختار در صنعت برق و همچنین جوابگو نبودن سیستم انحصار سنتی برای تامین تقاضای برق، بازار برق ایران با ابلاغ آیین نامه «تعیین روش، نرخ و شرایط خرید و فروش در شبکه برق کشور» توسط وزیر نیرو در تاریخ ۱/۸/۸۲ راه اندازی شد و در نهایت با پیگیر‏ی‌های فراوان پس از تاسیس بورس انرژی، پای معاملات کالای برق به بازار سرمایه باز شد. آغاز معاملات برق در بورس انرژیکالای برق به عنوان نخستین کالا در اولین جلسه هیات پذیرش بورس انرژی جهت معامله در بازار فیزیکی و قرارداد سلف موازی استاندارد برق به عنوان اولین قرارداد در بازار مشتقه بورس انرژی پذیرفته شدند. همچنین شرکت‏‌های توزیع نیروی برق، شرکت‏‌های خرده ‏فروشی و بازرگانی برق و مصرف‏‌کنندگان بزرگ نیز پس از دریافت کد معاملاتی با انجام هماهنگی‏‌های لازم امکان تامین برق مصرفی خود از بورس انرژی را دارا است. معامله در بازار فیزیکیعرضه ‏کنندگان پذیرش شده در بورس انرژی می‏توانند برق تولیدی خود را در قالب قراردادهای نقدی، نسیه و سلف در تابلو برق در بازار فیزیکی بورس انرژی عرضه کنند. دارایی پایه قرارداد سلف موازی استاندارد برق، بسته برق (انرژی الکتریکی) معادل یک «کیلووات» در هر ساعت از «دوره مصرف» در «دوره تحویل» است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
این کاهش مصرف می‌تواند به صادرات ختم شود اما به شرط آنکه رویه فعلی در مصرف سوخت حفظ شود. این در حالی است که آمار مصرف بنزین در روزهای قبل از افزایش قیمت در محدوده ۹۵ میلیون لیتر بود. قره‌خانی تاکید کرد: اما این موضوع زمانی محقق خواهد شد که شاهد ثبات در رویه کاهش مصرف بنزین باشیم. نه اینکه فقط برای دو یا سه ماه این کاهش مصرف گزارش شود و مجددا شاهد بازگشت افسارگریختگی در مصرف سوخت باشیم. این عضو کمیسیون انرژی در خصوص آمار صادرات بنزین نیز گفت: درحال حاضر بخشی از صادرات این فرآورده از طریق بورس انرژی بوده و بخش دیگری از صادرات در اختیار شرکت ملی پخش است که البته آمار آن مانند بورس انرژی منتشر نمی‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- پنجمین نشست سران مجمع کشور‌های صادرکننده گاز امروز (جمعه، هشتم آذرماه) برگزار می‌شود، محمدرضا نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهوری، نماینده دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری، در این نشست خواهد بود. به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از شانا، محمدحسین عادلی روز پنجشنبه (هفتم آذرماه) در نشست فوق‌العاده وزارتی مجمع سازمان کشور‌های صادرکننده گاز (جی‌یی‌سی‌اف) در مالابو با تاکید بر اهمیت همکاری اعضا و جایگاه قاره آفریقا در توسعه مناسبات با این مجمع تاکید کرد و از میزبانی مطلوب گینه استوایی برای برگزاری رویداد‌های دومین سمینار بین‌المللی گاز، نشست‌های تخصصی جانبی سمینار، نشست فوق‌العاده وزارتی و پنجمین نشست سران تشکر و قدردانی کرد. در ادامه این نشست، هر یک از وزیران نفت و انرژی کشور‌های عضو جی‌یی‌سی‌اف دیدگاه‌های خود را برای تهیه پیش‌نویس بیانیه پایانی نشست سران عنوان و آن را برای تحویل به نشست سران نهایی کردند. براساس این گزارش، پنجمین نشست سران مجمع کشور‌های صادرکننده گاز امروز (جمعه، هشتم آذرماه) برگزار می‌شود، محمدرضا نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهوری، نماینده دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری، در این نشست خواهد بود. کشور‌های عضو مجمع کشور‌های صادرکننده گاز ۴۴ درصد از تولید گاز جهان، ٦٧ درصد از ذخایر گازی جهان، ۶۴ درصد از سهم انتقال گاز با خط لوله و ۶۶ درصد از تجارت گاز طبیعی مایع شده (ال‌ان‌جی) را در اختیار دارند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 هفته قبل
یاسر فلاح، مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس گفت: فاینکس یکی از مهمترین ابزارهای معرفی بازارهای مالی از جمله بازار سرمایه به آحاد جامعه است. مشاهده کل خبربازار سرمایه ایران، کلید عبور از تحریمسفیر آفریقای جنوبی در ایران عنوان کرد: به نظر می‌رسد بازار سرمایه ایران یک بازار توسعه یافته است و می‌تواند راه نجات اقتصاد ایران باشد. مشاهده کل خبرحرکت بازار سرمایه بر مدار مثبتسرپرست واحد تحلیل کارگزاری مبین سرمایه گفت: معاملات بازار سرمایه تحت تاثیر تجدید ارزیابی دارایی‌ها، افزایش سرمایه، بودجه و نرخ دلار، تا پایان سال جاری در مدار مثبت خواهد ماند. مشاهده کل خبراقدامات منطقی دولت، عامل بقای سرمایه در بورسمدیر سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری مشترک نوین پایدار در گفت‌وگویی ضمن اشاره به مهمترین راهکار عملی کنترل نقدینگی و جذب سرمایه گفت: اولین گام هدایت منابع به بازار سرمایه این است که نقدینگی را فراری ندهیم. نقدینگی و سرمایه هوشمند است و برای ماندگاری همیشه بازار کم ریسک‌تر را انتخاب می‌کند، بنابراین باید ریسک‌های بازار سرمایه را کاهش داد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
مجموع فروش ریالی شرکت بجهرم با افتی ۶٫۷ درصدی، نسبت به مدت مشابه ماه گذشته، از ۱۷ میلیارد و ۳۶۷ میلیون تومان به ۱۶ میلیارد و ۱۸۸ میلیون تومان رسید. به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم با نماد «بجهرم» گزارش عملکرد آبان ماه خود را منشتر کرد. بجهرم در این گزارش همچون مهر ماه، با کاهش فروش همراه بود؛ مجموع فروش ریالی این شرکت با افتی ۶٫۷ درصدی، نسبت به مدت مشابه ماه گذشته، از ۱۷ میلیارد و ۳۶۷ میلیون تومان به ۱۶ میلیارد و ۱۸۸ میلیون تومان رسید. بجهرم در آبان ماه هیچ‌گونه عرضه‌ای در بورس انرژی نداشت و در نتیجه فروشی هم از این محل صورت نگرفت. همچنبن در نهایت، انرژی الکتریکی به فروش رفته توسط بجهرم در آبان ماه رقم ۹ میلیارد و ۱۹ میلیون تومانی را نشان می‌دهد که نسبت به ماه گذشته، رشدی ۲۶٫۸ درصدی را تجربه کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| امروز در بورس انرژی ایران ۱۰۰ هزار تن بنزین اکتان ۸۷ به قیمت هر تن ۵۱۷ دلار در رینگ صادراتی عرضه و با موفقیت معامله شد. ارزش این معامله بالغ بر ۶ هزار و ۳۱۹ میلیارد و ۵۲۳ میلیون و ۶۵۰ هزار ریال است که به مقصد بازارهای خارجی روانه شد. از جمله اتفاقات مهم رینگ صادرات بورس انرژی عرضه دو محصول گاز مایع (ال پی جی) از سوی شرکت ملی گاز ایران بود که شامل یک هزار تن گاز مایع پالایشگاه سرخون و قشم و ۲۵۰۰ تن گاز مایع پالایشگاه فجر جم بوده است که به روش کشف پریمیوم به قیمت منهای ۶۵ پریمیوم دلاری با موفقیت معامله و به مقصد بازارهای جهانی صادر شد. متوسط قیمت معامله برای گاز مایع پالایشگاه سرخون و قشم منهای ۳۴۹ پریمیوم دلاری و برای محموله گاز مایع پالایشگاه فجر جم منهای ۳۲٫۴۲ پریمیوم دلاری رقابت شده است. در نهایت ۱۵۰۰ تن برش سنگین از سوی پتروشیمی بیستون به قیمت هر تن ۴۶۰ دلار در رینگ بین الملل بورس انرژی عرضه و معامله شد که ارزش بالغ بر ۸۴ میلیارد و ۳۴۱ میلیون و ۸۰۵ هزار ریال داشت.
ایلناایلنا1 هفته قبل
امروز در بورس انرژی ایران ۱۰۰ هزار تن بنزین اکتان ۸۷ به قیمت هر تن ۵۱۷ دلار در رینگ صادراتی عرضه و با موفقیت معامله شد. به گزارش ایلنا، امروز در بورس انرژی ایران ۱۰۰ هزار تن بنزین اکتان ۸۷ به قیمت هر تن ۵۱۷ دلار در رینگ صادراتی عرضه و با موفقیت معامله شد. ارزش این معامله بالغ بر ۶ هزار و ۳۱۹ میلیارد و ۵۲۳ میلیون و ۶۵۰ هزار ریال است که به مقصد بازارهای خارجی روانه شد. متوسط قیمت معامله برای گاز مایع پالایشگاه سرخون و قشم منهای ۳۴۹ پریمیوم دلاری و برای محموله گاز مایع پالایشگاه فجر جم منهای ۳۲٫۴۲ پریمیوم دلاری رقابت شده است. در نهایت ۱۵۰۰ تن برش سنگین از سوی پتروشیمی بیستون به قیمت هر تن ۴۶۰ دلار در رینگ بین الملل بورس انرژی عرضه و معامله شد که ارزش بالغ بر ۸۴ میلیارد و ۳۴۱ میلیون و ۸۰۵ هزار ریال داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، رینگ داخلی این بورس، امروز (چهارشنبه، ششم آذرماه) شاهد عرضه کالا‌های آیزوریسایکل، آیزوفید، بلندینگ نفتا حلال ۴۱۰ و حلال ۴۰۴ پالایش نفت شیراز، پروپان مایع پتروشیمی آبادان، ریفورمیت و هیدروکربن سنگین پتروشیمی بوعلی سینا و نفتای سبک پالایش نفت کرمانشاه است. رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران نیز شاهد عرضه کالا‌های برش سنگین حاصل از پالایشگاه نفت و پتروشیمی به جز بنزین و گازوئیل پتروشیمی بیستون، بنزین اکتان ۸۷ و گازوئیل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، حلال ۴۰۲ پالایش نفت اصفهان، گاز مایع پالایش گاز سرخون و قشم، گاز مایع پالایش گاز فجر جم و گازوئیل شرکت ملی نفت ایران است. روز سه‌شنبه (پنجم آذرماه) کالا‌های اکستراکت نفت سپاهان، آیزوریسایکل، حلال ۴۰۰، حلال ۴۰۲، حلال ۴۰۶، حلال ۴۱۰ و حلال ۵۰۳ پالایش نفت اصفهان، آیزوریسایکل پالایش نفت بندرعباس، آیزوریسایکل و نفتای سبک پالایش نفت تهران، برش سنگین، سوخت کوره سبک و نیتروژن مایع پتروشیمی تبریز، حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز، متانول پتروشیمی زاگرس، متانول پتروشیمی شیراز، متانول شرکت متانول کاوه و میعانات گازی پتروشیمی رازی در رینگ داخلی و بنزین اکتان ۹۱، گازوئیل و نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران معامله شد. در این روز بیش از ۱۲۰٫۷۳۷ تن فرآورده هیدروکربوری به ارزش بیش از ۶٫۸۲۰ میلیارد و ۸۲۵ میلیون ریال در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران دادوستد شد.
شاناشانا1 هفته قبل
به گزارش شانا به نقل از بورس انرژی، رینگ داخلی این بورس، امروز (چهارشنبه، ششم آذرماه) شاهد عرضه کالاهای آیزوریسایکل، آیزوفید، بلندینگ نفتا حلال ۴۱۰ و حلال ۴۰۴ پالایش نفت شیراز، پروپان مایع پتروشیمی آبادان، ریفورمیت و هیدروکربن سنگین پتروشیمی بوعلی سینا و نفتای سبک پالایش نفت کرمانشاه است. رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران نیز شاهد عرضه کالاهای برش سنگین حاصل از پالایشگاه نفت و پتروشیمی به جز بنزین و گازوئیل پتروشیمی بیستون، بنزین اکتان ۸۷ و گازوئیل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، حلال ۴۰۲ پالایش نفت اصفهان، گاز مایع پالایش گاز سرخون و قشم، گاز مایع پالایش گاز فجر جم و گازوئیل شرکت ملی نفت ایران است. روز سه‌شنبه (پنجم آذرماه) کالاهای اکستراکت نفت سپاهان، آیزوریسایکل، حلال ۴۰۰، حلال ۴۰۲، حلال ۴۰۶، حلال ۴۱۰ و حلال ۵۰۳ پالایش نفت اصفهان، آیزوریسایکل پالایش نفت بندرعباس، آیزوریسایکل و نفتای سبک پالایش نفت تهران، برش سنگین، سوخت کوره سبک و نیتروژن مایع پتروشیمی تبریز، حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز، متانول پتروشیمی زاگرس، متانول پتروشیمی شیراز، متانول شرکت متانول کاوه و میعانات گازی پتروشیمی رازی در رینگ داخلی و بنزین اکتان ۹۱، گازوئیل و نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران معامله شد. در این روز بیش از ۱۲۰٫۷۳۷ تن فرآورده هیدروکربوری به ارزش بیش از ۶٫۸۲۰ میلیارد و ۸۲۵ میلیون ریال در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران دادوستد شد.

به انتهای لیست رسیدید