بوریس جانسون

بوریس جانسون

مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس روز جمعه در یک پیام توئیتری نوشت: «برای عملیاتی کردن طرح برگزیت ۶ روز فرصت داریم! بیایید آن را به انجام برسانیم». خبرگزاری رویترز نیز در گزارش خود نوشت: نخست وزیر انگلیس که با اتهام دروغگویی در مورد توافق برگزیت روبروست، انتقادها را بی ارزش خوانده و بر اینکه «توافق فوق العاده» او برای خروج از اتحادیه اروپا تنها توافقی است که خروج کامل و سریع انگلیس از این اتحادیه را تضمین می‌کند، مصرانه پافشاری می‌کند. در واقع پاسخهای جانسون به اتهامهای مطرح شده از جانب رقیب اصلی او، «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر، بخشی از یک راهبرد دفاعی بزرگتر تا پیش از انتخابات دوازدهم دسامبر است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
حزب کارگر به رهبری کوربین قرار است تلاشی را برای حل معضلات قرن بیست و یکم با استفاده از سیاستی انجام دهد که پیش‌تر در قرن بیستم شکست خورده است. به‌علاوه او به‌طور تلویحی وعده برگزاری رفراندوم دوم را برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا داده است؛ تصمیمی که ما (اکونومیست) بارها در نقد آن استدلال کرده‌ایم و از این رو این مجله نمی‌تواند از حزب کارگر حمایت کند. بوریس جانسون، توافق برگزیتی را که ترزا می‌با اتحادیه اروپا به دست آورده بوده، کنار زده و یک توافق بدتر حاصل کرده است که در آن پروتکل حصار ایرلند شمالی حذف شده است. پس از اینکه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در اوایل سال آتی عملی شود، روند دستیابی به یک توافق تجاری کلید می‌خورد. مثبت‌ترین تخمین‌ها پیش‌بینی کرده‌اند که خروج بدون توافق می‌تواند تا ۸ درصد درآمد بریتانیایی‌ها را کاهش دهد.
فارسفارس13 ساعت قبل
در بیانیه مذکور همچنین عنوان شده که ناتو ائتلافی دفاعی بوده و تهدیدی برای هیچ کشوری به شمار نمی‌آید. ناتو از تهدیداتی چون تهدیدات فضایی و تهدیدات سایبری به عنوان تهدیدات جدید علیه این سازمان نام برده است. آیا با ارزیابی او موافق هستید؟ تا زمانی که آمریکا بی حساب و کتاب به ناتو پول تزریق می‌کند، این سازمان تهدیدی بزرگ علیه بشریت خواهد بود. ترامپ در حاشیه نشست ناتو از احتمال خروج فرانسه از سازمان ناتو خبر داده بود. آیا ممکن است فرانسه از ناتو خارج شود؟ ترکیه تنها کشوری است که ممکن است در سال‌های پیش رو به دلیل اختلافات میان مقامات این کشور واشنگتن، ناتو را ترک کند.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از لندن؛ جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس امروز بار دیگر با استناد به مدارکی که بدست آورده است گفت: بوریس جانسون با انتشار فقط ۱۵ صفحه از بیش از چهارصد صفحه مذاکرات با آمریکا حقایق فروش سازمان ملی بهداشت و درمان انگلیس را به آمریکا پنهان کرده است. جرمی کوربین رهبر پر جمعیت‌ترین حزب انگلیس امروز در یک نشست خبری خواستار آشکار شدن حقایق این مذاکرات شده است. وی به همراه بسیاری از کارشناسان معتقدند واگذاری سازمان ملی بهداشت و درمان انگلیس به آمریکا شرایط بحرانی بیمارستان‌های دولتی را مضاعف و بیماران را با مشکلات بیشتری مواجه خواهد کرد. بوریس جانسون در نشست اخیر خود این موضوع را انکار کرده بود. افزایش بحران در سازمان ملی بهداشت و درمان این کشور به نگرانی عمده مردم در انگلیس مبدل شده است و به همین علت رهبران احزاب و نامزد‌های انتخابات پیش روی انگلیس رسیدگی به مشکلات آن را سرلوحه برنامه‌های خود اعلام کرده‌اند. انتخابات زودهنگام پارلمانی در انگلیس پنجشنبه ۲۱ آذر در این کشور برگزار می‌شود. گزارش‌های متعدد منتشر شده در انگلیس نشان می‌دهد نظام بهداشت و درمان ۷۱ ساله انگلیس سالهاست از کمبود بودجه، پزشک و کادر بهداشت و درمان رنج می‌برد، بنیاد بهداشت در انگلیس در گزارشی هشدار داد به کار گیری هزاران کادر بهداشت و درمان با آموزش اندک برای جبران کمبود نیرو و پرداخت دستمزد کمتر، جان بیماران را به خطر انداخته است. حزب محافظه کار که در ۹ سال اخیر قدرت را در انگلیس در دست داشته و سیاست ریاضت اقتصادی را در پیش گرفته است متهم اصلی این نابسامانی‌ها معرفی شده است، رویکردی که بار‌ها اعتراضات مردمی و حتی اعتصاب‌های مکرر پزشکان را در پی داشت. پزشکان معترض می‌گویند رویکرد دولت، جان بیماران را به خطر انداخته است و تداوم آن شمار بیشتری را قربانی این وضع خواهد کرد. گزارش‌های منتشر شده در انگلیس نشان می‌دهد هم اکنون ۳۴ هزار بیمار سرطانی بیش از دو ماه است که منتظر شروع درمانند. سازمان خیریه پژوهش سرطان انگلیس (Cancer Research UK) هم پیش‌تر اعلام کرد کمبود نیروی انسانی متخصص در سازمان ملی بهداشت و درمان این کشور سبب شده است بیش از یکصد هزار بیمار مبتلا به سرطان، در مراحل اولیه بیماری شناسایی نشوند و جانشان بیشتر در معرض خطر باشد. براساس گزارش این موسسه خیریه، حدود ۱۱۵ هزار بیمار مبتلا به سرطان در سال ۲۰۱۷ زمانی سرطانشان شناسایی شد که تومور‌های سرطانی به مراحل پیشرفته رسیدند و این احتمال زنده ماندن بیماران را کم کرد.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
او می‌کوشد از امید به تغییر که بسیاری از مردم انگلیس در سال ۲۰۱۶ داشتند، به نفع خود استفاده کند. برای بوریس جانسون، برگزیت معنای بسیار متفاوتی از آنچیزی دارد که اکثر انگلیسی‌ها به آن رأی دادند. معامله تجاری مد نظر بوریس جانسون، فقط مقدمه‌ای برای سال‌ها مذاکرات طاقت فرسا و وعده‌های محقق نشده خواهد بود. امروز می‌توانم شواهد بیشتری ارائه کنم که جانسون عمدا مردم انگلیس را در این باره گمراه می‌کند. در اینجا، گزارش محرمانه‌ای از سوی دولت بوریس جانسون را با عنوان «رسمی و حساس» مشاهده می‌کنید که دروغ‌های او را برملا می‌کند.

وقتی مسلمانان و اقلیت‌ها عزیز می‌شوند

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
شورای مسلمانان بریتانیا اعلام کرد بررسی درباره اسلام هراسی در حزب محافظه کار آغاز می‌کند. ساجد جاوید، وزیر خزانه داری بریتانیا که عضو ارشد حزب محافظه کار است، در حالی در رسانه‌ها از بررسی اسلام هراسی در این حزب سخن گفت که ۶ بار از محکوم کردن سخنان اسلام هراسانه بوریس جانسون، رهبر حزب محافظه کار و نخست وزیر بریتانیا، طفره رفت. همچنین آرای مسلمانان در ۳۱ حوزه‌ای که اختلاف آرا در انتخابات پیشین اندک بوده، بسیار موثر است. به نوشته روزنامه گاردین، ۴٫۸ درصد از جمعیت بریتانیا را مسلمانان و ۸٫۱ درصد از دانش آموزان دبستانی را پیروان اسلام تشکیل می‌دهند. از مدت‌ها پیش، گروه‌ها و نهاد‌های صلح طلب و اسلامی، تلاش می‌کنند تا آرای رای دهندگان ضدجنگ و مسلمان، به سمت افراد و احزاب صلح طلب و ضد سیاست‌های جنگ افروزانه آمریکا، هدایت شود. رقابت اصلی میان دو حزب راست گرای محافظه کار به رهبری بوریس جانسون و حزب چپ گرای کارگر به رهبری جرمی کوربین است.
فردا نیوزفردا نیوز22 ساعت قبل
اسپوتنیک: «مایکل مور» مستندساز معروف آمریکایی، در پیامی توئیتری از جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، خواست این‌بار در میدان مبارزه بوکس دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را به چالش کشیده و شکست دهد. مور در توئیتی نوشت: «آخرین بار شخصی یک نام بر ترودو نهاد (ترامپ او را دورو خطاب کرد) این اتفاقی است که افتاد.» مور در ادامه توئیت خود نوشت «ترودو در دور سوم (مسابقه بوکس) با تیم «تیکو» برنده شد. اما هنوز یک دور مسابقه دیگر با ترامپ روی رینگ باقی هست … کانادا؟ یک هدیه کریسمس برای تو‌ای همسایه. بوریس جانسون می‌پرسد: به همین دلیل دیر آمدی؟ و ترودو پاسخ می‌دهد: آخه او ۴۰ دقیقه در کنفرانس خبری حرف زد. چند لحظه بعد ترودو می‌گوید: فقط باید می‌دیدی دهان تیمش از تعجب باز مونده بود!
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، بوریس جانسون رهبر حزب محافظه کار آغاز افزایش بودجه و نیروی پلیس و بهداشت و درمان را جزو اولویت‌های صد روزه نخست دولتش در صورت پیروزی در انتخابات اعلام کرد. بوریس جانسون یک هفته مانده به برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور گفت: به محض اینکه دولت را در دست بگیرد و در صد روز نخست عمل به این وعده‌اش را آغاز می‌کند. حضور در جمع نیرو‌های پلیس و بیمارستان‌ها نیز به یکی از برنامه‌های کارزار تبلیغات انتخاباتی احزاب و نامزد‌های این انتخابات مبدل شده است. پارلمان انگلیس بر اساس حوزه‌های انتخابیه هم اکنون ۶۵۰ کرسی دارد. در انگلیس انتخابات پارلمانی هر پنج سال یک بار برگزار می‌شود، اما از سال ۲۰۱۵ تاکنون به علت اختلافات به ویژه پس از برگزیت این سومین انتخابات پارلمانی است که قرار است هفته آینده برگزار شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در دوران حضورش در کاخ سفید روز بد کم نداشته، اما چهارشنبه‌ای که گذشت قطعا یکی از بدترین روزهایش بود. در لندن، جایی که برای شرکت در نشست «ناتو» مهمان بود، سران دیگر کشور‌ها دستش انداختند و در خانه هم استیضاحش یک مرحله دیگر پیش رفت. همین کار را هم کرد و مثل سال گذشته نشست ناتو را نیمه‌کاره رها کرد و راهی واشنگتن شد. اما در خانه هم اوضاع برای ترامپی که ماه‌هاست درگیر پرونده استیضاح و «اوکراین‌گیت» است، تعریفی نداشت. نتیجه این جلسه، مشخص می‌کند که طرح استیضاح ترامپ چه روزی به صحن علنی می‌رود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس روز پنجشنبه در برنامه‌ای تلویزیونی به‌خاطر توهین به زنان «برقع‌پوش» عذرخواهی کرد. به نوشته روزنامه «گاردین»، جانسون در پاسخ به سوالی درباره توهینی که پیش‌تر به زنان محجبه انگلیسی کرده بود گفت: «قبلا گفته‌ام بابت هر توهینی که کرده‌ام متأسفم و اکنون هم آن را تکرار می‌کنم». این در حالی است که او دو هفته پیش در مصاحبه با «بی‌بی‌سی» از عذرخواهی در این خصوص امتناع کرده بود. من عمیقا بابت توهینی که کرده‌ام معذرت می‌خواهم». جانسون تابستان سال گذشته در مقاله‌ای که در یک روزنامه انگلیسی به چاپ رسیده بود، به زنان برقع‌پوش توهین کرده و آن‌ها را «شبیه به صندوق نامه» خطاب کرده بود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
جو بایدن در صفحه توئیتری خود ویدئویی منتشر کرد و در آن دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را مورد تمسخر قرار داد. در آغاز این ویدئو آمده است: تصاویر سران کشورهای جهان (شامل بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و جاستین ترودو نخست وزیر کانادا) منتشر شد که نشان می‌دهد آنها دارند به رئیس جمهور ترامپ می‌خندند. در ادامه بخش هایی از سخنرانی دونالد ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل متحد پخش شد. در بخش دیگری از این ویدئو آمده است: سران کشورهای جهان, وی (ترامپ) را مسخره می‌کنند و می‌گویند که او نامتعادل است. در ادامه این ویدئو روایت جوبایدن بر روی تصاویر مربوط به ترامپ پخش شد.
الفالف1 روز قبل
۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه جهان الف، ۱۴ آذر ۱۳۹۸، ۱۷:۰۹ ۳۹۸۰۹۱۴۰۶۸به گزارش فارس، «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس چهارشنبه شب در کنفرانس خبری اختتامیه نشست سران «پیمان آتلانتیک شمالی» (ناتو) در پاسخ به خبرنگاری مدعی شد، اغتشاشات اخیر در ایران نشانه‌ای از «نارضایتی عمومی واقعی» بود. نخست‌وزیر انگلیس در ادامه ادعاهای خود گفت: «طبق معمول، ایجاد دردسر در منطقه توسط ایران، با هدف منحرف کردن توجهات از شکست‌های رژیم ایران است». جانسون در جریان این اعتراضات در حساب توئیترش نوشته بود: «با نگرانی نظاره‌گر تحولات در ایران هستیم». همچنین «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در اولین جلسه کابینه این رژیم بعد از اعلام جرم دادستانی علیه او، درباره اغتشاشات اخیر در ایران گفته بود: ‌ «ایران نه فقط به همسایگانش بلکه به شهروندانش هم حمله کرد. خشونت رژیم (جمهوری اسلامی ایران) برای تمام جهان افشا شد، این (رژیم) بزرگ‌ترین دولت حامی تروریسم است».
انتخابانتخاب1 روز قبل
رقیب اصلی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ با انتشار یک کلیپ ویدئویی از گاف‌های بین‌المللی رئیس‌جمهور آمریکا و مسخره شدن وی در لندن، گفت که جهان در حال خندیدن به ترامپ است. بایدن یک ویدئوی خلاقانه از گاف‌های بین‌المللی ترامپ در صفحه توییتر خود منتشر کرد تا اثبات کند که ترامپ بعنوان یک رهبر جهانی، فرد نامناسبی است. بایدن در صفحه توییتر خود نوشت: «جهان در حال خندیدن به رئیس‌جمهور ترامپ است. صدایی که بر روی این کلیپ ویدئویی گذاشته شده، اینطور می‌گوید: «جهان، ترامپ را آنگونه که هست، می‌بیند، ناشایست، ناآگاه، فاسد و به طرز خطرناکی بی‌کفایت و ناتوان برای رهبری جهان». طبق گزارش سی ان ان، بایدن، درست نیم ساعت بعد از بازگشت ترامپ از نشست ناتو در انگلیس، این گردآوری از گاف‌های ترامپ را منتشر کرد.
فارسفارس1 روز قبل
نخست‌وزیر انگلیس به‌خاطر مقاله‌ای که پیش‌تر در آن به زنان محجبه در انگلیس توهین کرده بود عذرخواهی کرد. جانسون به‌خاطر توهین به زنان محجبه عذرخواهی کردبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس روز پنجشنبه در برنامه‌ای تلویزیونی به‌خاطر توهین به زنان «برقع‌پوش» عذرخواهی کرد. به نوشته روزنامه «گاردین»، جانسون در پاسخ به سوالی درباره توهینی که پیش‌تر به زنان محجبه انگلیسی کرده بود گفت: «قبلا گفته‌ام بابت هر توهینی که کرده‌ام متأسفم و اکنون هم آن را تکرار می‌کنم». این در حالی است که او دو هفته پیش در مصاحبه با «بی‌بی‌سی» از عذرخواهی در این خصوص امتناع کرده بود. جانسون تابستان سال گذشته در مقاله‌ای که در یک روزنامه انگلیسی به چاپ رسیده بود، به زنان برقع‌پوش توهین کرده و آن‌ها را «شبیه به صندوق نامه» خطاب کرده بود.
فارسفارس1 روز قبل
مونته‌نگرو آخرین کشوری بود که در سال ۲۰۱۷ به ناتو پیوست و براساس بیانیه نشست لندن قرار است مقدونیه شمالی نیز به این ائتلاف بپیوندد و صربستان و بوسنی نیز در مسیر الحاق به این سازمان هستند. به گزارش فارس، در پایان نشست ۲ روزه سران ناتو در لندن، بیانیه‌ای ۹ بندی صادر شد. وی عنوان کرد: در نشست لندن همچنین برخلاف نشست‌های رسمی سران از کشورهای شریک ناتو و اعضای سازوکارهای مختلف این سازمان همانند اعضای ابتکار همکاری استانبول یا گفت‌وگوی مدیترانه‌ای دعوتی نشده بود و این رهبران در لندن حاضر نبودند. * چرا جانسون حضوری پررنگ نداشت؟ وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه «بوریس جانسون» نخست‌وزیر بریتانیا میزبان نشست سران ناتو بود، ولی به نظر می‌رسید حضوری چندان پررنگ در این نشست نداشت نیز عنوان کرد: نشست سران ناتو در حالی در لندن برگزار شد که یک هفته بعد از این نشست، یکی از مهمترین و سرنوشت‌سازترین انتخابات سراسری در کشور بریتانیا برگزار خواهد شد. ترکیه دومین ارتش بزرگ ناتو بعد از آمریکا را در اختیار دارد و عدم همراهی ترکیه، معضل اساسی برای اعضای ناتو است که باید به فکر چاره و راه‌حلی برای آن باشند.
ایسناایسنا1 روز قبل
پس از انتشار فیلمی از غیبت کردن نخست‌وزیر کانادا در نشست‌های ناتو در لندن درباره رئیس‌جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ او را فردی «دو رو» خطاب کرد. به گزارش ایسنا، ‌به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در پاسخ به اینکه آیا فیلم سخنان جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا را دیده یا خیر گفت: «خب او شخص دو رویی است.» با این حال ترامپ در ادامه صحبت‌هایش گفت: «صادقانه اینکه او پسر خوبی است.» رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین گفت، ترودو از اینکه او در نشست دوجانبه روز سه‌شنبه در لندن بابت ناکامی کانادا در اجرای تعهد دو درصدی به هزینه‌های دفاعی انتقاد کرده بود، ناراحت بوده است. ترامپ گفت: «آن‌ها باید دو درصد هزینه کنند. خب من همین را از او خواستم و اطمینان دارم که او خوشش نیامده است.» در حالی که رهبران ناتو سعی داشتند در گردهمایی خود در لندن اتحاد را به نمایش بگذارند، انتشار ویدئویی کوتاه از چند تن از آن‌ها در کاخ باکینگهام نشان می‌دهد که در حال غیبت کردن درباره عملکرد ترامپ هستند. طبق این تصاویر، جاستین ترودو با امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه و بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس و مارک روته، نخست‌وزیر هلند و شاهزاده آن، دختر ملکه سرگرم گفت‌وگو است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
با این حال نباید انتظار حل و فصل تمام جزئیات را در مدتی کوتاه داشته باشیم. پس از هفده ماه اختلاف بر سر مسائل تجاری، دو اقتصاد بزرگ جهان هنوز نتوانسته‌اند به راهکاری برای حل این منازعات برسند. در چین شاخص «شانگ‌های کامپوزیت» با افزایش ۰٫۷۷ درصدی در سطح ۳۸۷۹٫۳۶ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص «اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰» بورس سیدنی با ۱٫۱۶ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۶۶۸۲٫۹۵ واحدی به کار خود خاتمه داد. همچنین در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با کاهش ۰٫۰۵ درصدی به ۱۴۷۳٫۹۰ دلار رسید.
فارسفارس1 روز قبل
نشست چهارجانبه بعدی ترکیه، آلمان، فرانسه و انگلیس برای بررسی بحران سوریه، ماه آینده برگزار می‌شود. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، از برگزاری نشست چهارجانبه بعدی درباره سوریه در اوایل سال جدید میلادی (۲۰۲۰) خبر داد. به نوشته خبرگزاری «آناتولی» ماکرون شامگاه چهارشنبه نشست دو روز قبل درباره سوریه با حضور «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه، «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس و «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان را «بسیار مفید» توصیف کرد. وی درباره نشست سوریه توضیح داد: «این نشست به ما کمک کرد درباره مسائل مختلفی شفاف‌سازی کنیم و بر اولویت خود در مبارزه با [داعش] مجددا تاکید کنیم و همچنین تعهد مشترک خود برای حل مشکل مهاجران و راهکار سیاسی برای بحران سوریه را اعلام کردیم». ماکرون همچنین اعلام کرد که نشست چهارجانبه بعدی درباره سوریه، با حضور سران آلمان، ترکیه، فرانسه و انگلیس حدود یک ماه دیگر برگزار می‌شود.
ایلناایلنا1 روز قبل
نامزد انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا گفت که رئیس‌جمهوری این کشور مایه خنده جهانیان است. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، «جو بایدن»، نامزد انتخابات ۲۰۲۰، به ویدئویی که در آن رهبران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، بدگویی می‌کنند واکنش نشان داد. بایدن با انتشار پیامی ویدئویی در حساب توئیتری‌اش فیلمی را منتشر کرد که در آن «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهوری فرانسه، «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر بریتانیا و «جاستین ترودو»، نخست‌وزیر کانادا، نشست‌های خبری طولانی ترامپ را به استهزا می‌گیرند. در پایان این ویدئو، بایدن می‌گوید که چنانچه ترامپ بار دیگر به مقام ریاست‌جمهوری برسد، آمریکا با «مشکلات بسیاری» دست و پنجه نرم خواهد کرد. در این پیام توئیتری معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا گفت: «دنیا دارد به رئیس‌جمهور ترامپ می‌خندد.

غیبت ۴رهبر جهان پشت سر ترامپ +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
فیلمی از گفت‌وگو میان بوریس جانسون، امانوئل ماکرون، جاستین ترودو و مارک روته در ضیافت کاخ باکینگهام منتشر شده است که به نظر می‌رسد رهبران این کشورها در حال مسخره کردن دونالد ترامپ هستند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا به شدت از دونالد ترامپ به دلیل انتشار یک فیلم ویدئویی در فضای مجازی که نشان می‌دهد رهبران چند کشور در حال تمسخر رئیس جمهور آمریکا هستند، انتقاد کرده است. بایدن در ادامه گفت: اگر ترامپ مجددا انتخاب شود، ایالات متحده برای کسب احترام از دست رفته خود در عرصه بین‌المللی، با مشکل جدی و بزرگی روبرو خواهد شد. وی افزود: جهان به رئیس جمهور آمریکا می‌خندد. آنها به عدم کفایت و خطرناک بودن ترامپ به عنوان یک رهبر جهان، نگاه می‌کنند. ما نمی‌توانیم به او ۴ سال دیگر فرصت بدهیم تا رهبری کشور را در دست داشته باشد.
فارسفارس1 روز قبل
نخست‌وزیر انگلیس با به رسمیت شناختن تهدید گروهک پ. ک. ک علیه ترکیه، گفت آنکارا با فشار بسیار زیادی از سوی آنها مواجه است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس شامگاه چهارشنبه گفت که درباره تهدیدهای گروهک حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) علیه ترکیه، با سران آلمان و فرانسه گفت‌وگو کرده است. نخست‌وزیر انگلیس با تاکید بر لزوم به رسمیت شناختن تهدید واقعی پ. ک. ک علیه ترکیه، توضیح داد: «باید نقشه‌های ترکیه در شمال سوریه را درک کرد و البته که ما باید از هر نوع کج‌فهمی و سوءتفاهم بین متحدان ناتو اجتناب کنیم». به نوشته آناتولی، جانسون همچنین افزود که سه کشور اروپایی و ترکیه توافق کردند که اینگونه نشست‌ها و مذاکرات درباره سوریه را ادامه دهند. گروه پ. ک. ک که از نظر ترکیه، اتحادیه اروپا و آمریکا تروریستی شناخته می‌شود، بعد از شکستن توافق آتش‌بس با آنکارا، درگیری مسلحانه با دولت مرکزی را از سر گرفت.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشبوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، گفت در ملاقات چهارجانبه‌ای که با سران کشور‌های آلمان، ترکیه و فرانسه داشت تهدید پ‌ک‌ک برای آنکارا مهم و واقعی شناخته شده است. او گفت: «درباره پیچیدگی شدید اوضاع در شمال سوریه گفت‌وگو کردیم. فشار زیادی که ترکیه با آن روبه‌رو است از جمله حدود چهار میلیون مهاجر و تهدید تروریستی پ‌ک‌ک مورد پذیرش ما قرار گرفت.» جانسون در ادامه تاکید کرد «این تهدید واقعی است که باید تصدیق شود.» نخست وزیر انگلیس در ادامه اضافه کرد: «برنامه‌های ترکیه در شمال سوریه باید درک شود و ما باید از هرگونه سوءتفاهم در میان متحدان ناتو اجتناب کنیم. از جمله اختلافات میان اعضای ناتو عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه بود که آنکارا در ماه اکتبر به منظور بیرون کردن نیرو‌های کرد از شمال سوریه در این منطقه آغاز کرد. رئیس‌جمهور فرانسه در انتقاد از این اقدام ترکیه گفته بود ناتو دچار مرگ مغزی شده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دشمنی ناتو با چین و روسیه، حمله ترکیه به سوریه در کنار اجرا نکردن تعهدات مالی به ویژه اعضای موثر ناتو از جمله محور‌های اختلافات درز کرده سران این پیمان نظامی در نشست لندن بود. مواضع ناتو در قبال چین و روسیه نیز از دیگر اختلافات برجسته‌ای بود که در نشست سران این پیمان نظامی در لندن اشکار‌تر شده است. موضوع تعهدات مالی و افزایش بودجه نظامی کشور‌های عضو ناتو از دیگر اختلافات این نشست بود. رئیس جمهور امریکا که بیش از ۲۸ کشور دیگر عضو پیمان نظامی ناتو در امور نظامی‌گری و تامین هزینه‌های ناتو عمل کرده است بار‌ها از پای بند نبودن کشور‌های عضو ناتو در تامین هزینه‌های این سازمان و بودجه نظامی انتقاد کرده است. اختلافات میان آمریکا کانادا، آلمان، فرانسه و ترکیه فقط بخشی از اختلاف نظر‌ها در نشست دو روزه ناتو در لندن بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی به سفر اخیر رئیس جمهور آمریکا به انگلیس پرداخته و می‌نویسد آنچه تاکنون در این نشست روی داده نشان می‌دهد که دونالد ترامپ تا چه حد منزوی شده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ خبرگزاری «بلومبرگ» نوشت که سفر به انگلیس برای شرکت در نشست ناتو تنها این موضوع را برجسته کرد که «دونالد ترامپ» تا چه اندازه منزوی شده است. این مطلب می‎گوید: نشست هفته جاری ناتو در لندن فرصتی برای رئیس جمهور آمریکا بود تا توجه افکار عمومی را از روند اسیضاح در واشنگتن منحرف کند، اما این نشست تاکنون تاکیدی بوده بر تنش ترامپ با سران جهان و چالش مداوم وی در عمل به وعده‌های تجاری. بیشتر بخوانید: بلومبرگ می‎نویسد: این نشست (نشست ناتو) تماما فرصتی از دست رفته برای رئیس جمهور آمریکا بود و او باید به آمریکا بازگردد که در آن کمیته قضایی مجلس نمایندگان در حال برگزاری جلسات استماع استیضاح علیه وی قرار است. با ورود گزارش تحقیقات به کمیته قضایی، روند استیضاح ترامپ ابعاد جدی‌تری به خود می‌گیرد و جلسات استماع نیز ازروز چهارشنبه برگزار شد.
فارسفارس2 روز قبل
گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس - «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در دوران حضورش در کاخ سفید روز بد کم نداشته، اما چهارشنبه‌ای که گذشت قطعا یکی از بدترین روزهایش بود. همین کار را هم کرد و مثل سال گذشته نشست ناتو را نیمه‌کاره رها کرد و راهی واشنگتن شد. اما در خانه هم اوضاع برای ترامپی که ماه‌هاست درگیر پرونده استیضاح و «اوکراین‌گیت» است، تعریفی نداشت. نتیجه این جلسه، مشخص می‌کند که طرح استیضاح ترامپ چه روزی به صحن علنی می‌رود. شبکه «ان‌بی‌سی» تیتر زد: «ترامپ زیر چتر استیضاح، خارج از کشور ریشخند شد.» و پایگاه «سالن» نوشت: «جهان در نشست ناتو ترامپ را دست انداخت؛ استیضاح، او را در هم شکست … رئیس‌جمهور هفته بسیار بسیار بدی دارد.» انتهای پیام/ق
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
ایرنا: رییس جمهوری لیتوانی روز چهارشنبه گفت: رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه توافق کرد که از برنامه‌های دفاعی ناتو در مورد لهستان و کشور بالتیک حمایت کند. پیش‌تر ترکیه اعلام کرده بود در صورتی که اعضای ناتو شبه‌ نظامیانی نظیر «ی‌پ‌گ» را به‌عنوان گروه تروریستی نشناسند، با این طرح بالکان مخالفت خواهد کرد. اردوغان امروز چهارشنبه بعد از نشست چهارجانبه‌ای که با سران کشورهای آلمان، فرانسه و انگلیس درباره سوریه در لندن و در حاشیه نشست ناتو برگزار شد، نسبت به همکاری این چهار کشور درباره سوریه ابراز امیدواری کرد. بعد از این نشست چهارجانبه که ۵۰ دقیقه به طول انجامید، رییس جمهوری ترکیه در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر چگونگی جلسه گفت: جلسه بسیار پربار و خوبی بود. در هیات ترکیه علاوه بر اردوغان، مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه، خلوصی آکار وزیر دفاع، فخرالدین آلتون رئیس مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری، هاکان فیدان رئیس سازمان اطلاعات و امنیت و ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه حضور داشتند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
رییس جمهوری فرانسه بار دیگر بر موضع پیشین خود برای معرفی کردن گروه پ. ک سوریه به عنوان گروه تروریستی تاکید کرد و گفت: ما با پ ک ک و گروهایی که مستقیما علیه ترکیه در حال جنگ هستند، می‌جنگیم. اما ما این گروه‌های سیاسی و نظامی مختلف را با یکدیگر برابر نمی‌کنیم. بعد از این نشست چهارجانبه که ۵۰ دقیقه به طول انجامید، رئیس جمهور ترکیه در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر چگونگی جلسه گفت: جلسه بسیار پربار و خوبی بود. در هیئت ترکیه علاوه بر اردوغان، مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه، خلوصی آکار وزیر دفاع، فخرالدین آلتون رئیس مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری، هاکان فیدان رئیس سازمان اطلاعات و امنیت و ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه حضور داشتند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
رییس جمهوری فرانسه بار دیگر بر موضع پیشین خود برای معرفی کردن گروه پ. ک سوریه به عنوان گروه تروریستی تاکید کرد و گفت: ما با پ ک ک و گروهایی که مستقیما علیه ترکیه در حال جنگ هستند، می‌جنگیم. اما ما این گروه‌های سیاسی و نظامی مختلف را با یکدیگر برابر نمی‌کنیم. بعد از این نشست چهارجانبه که ۵۰ دقیقه به طول انجامید، رئیس جمهور ترکیه در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر چگونگی جلسه گفت: جلسه بسیار پربار و خوبی بود. در هیئت ترکیه علاوه بر اردوغان، مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه، خلوصی آکار وزیر دفاع، فخرالدین آلتون رئیس مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری، هاکان فیدان رئیس سازمان اطلاعات و امنیت و ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه حضور داشتند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
به گزارش رویترز، «گیتاناس نوسدا» رییس‌جمهوری لیتوانی در بیانیه‌ای خاطر نشان کرد: این یک دستاورد بزرگ نه تنها برای کشور ما بلکه برای کل منطقه است، زیرا امنیت شهروندان ما را تضمین می‌کند. پیش‌تر ترکیه اعلام کرده بود در صورتی که اعضای ناتو شبه‌ نظامیانی نظیر «ی‌پ‌گ» را به‌عنوان گروه تروریستی نشناسند، با این طرح بالکان مخالفت خواهد کرد. اردوغان امروز چهارشنبه بعد از نشست چهارجانبه‌ای که با سران کشورهای آلمان، فرانسه و انگلیس درباره سوریه در لندن و در حاشیه نشست ناتو برگزار شد، نسبت به همکاری این چهار کشور درباره سوریه ابراز امیدواری کرد. بعد از این نشست چهارجانبه که ۵۰ دقیقه به طول انجامید، رییس جمهوری ترکیه در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر چگونگی جلسه گفت: جلسه بسیار پربار و خوبی بود. در هیات ترکیه علاوه بر اردوغان، مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه، خلوصی آکار وزیر دفاع، فخرالدین آلتون رئیس مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری، هاکان فیدان رئیس سازمان اطلاعات و امنیت و ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه حضور داشتند.

به انتهای لیست رسیدید