آخرین و مهم‌ترین اخبار بوشهر، بندر آزاد ایران
بوشهر

اخبار «بوشهر»

مهرمهر14 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حبیب ارزانی ظهر یکشنبه در شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با تقدیر از برگزاری جلسات مداوم این شورا در استان بوشهر اظهار داشت: همدلی و آرامش بین مسئولین استان بوشهر موجب شده است که این استان در شاخص‌های مختلف فرهنگی در کشور الگو باشد. وی با بیان اینکه ایستادگی و مقاومت مردم بوشهر ریشه در تاریخ دارد، افزود: در زمان کنونی که تحریم‌های ظالمانه علیه کشور ما وضع شده است استان بوشهر می‌تواند با تاسی از پیشینه غنی به پایتخت مقاومت تبدیل شود. مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنوان اینکه کانون‌های مساجد در شش عرصه و ۷۱ رشته فعالیت دارند، تصریح کرد: اکنون ۲۴ هزار و ۹۴۷ کانون مساجد در کشور ثبت شده است که بالغ بر ۷۲ هزار و ۸۴۵ برنامه در حوزه اوقات فراغت تابستانه ثبت شده است. ارزانی به برگزاری اجرای طرح پایتخت فرهنگ و هنر مساجد در کشور خبر داد و گفت: هر سال یک عنوان این عنوان را دریافت می‌کند و این عنوان به استانی تعلق می‌گیرد که فعالیت‌های خوبی در این راستا داشته باشد.
مهرمهر15 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند ظهر یکشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اظهار داشت: یکی از مکان‌های تأثیر گزاری که موجب ترویج فرهنگ‌های نیکو و تربیت جامعه می‌شود مساجد هستند. وی در ادامه با بیان اینکه در گذشته مساجد محور تربیت و حل مشکلات جامعه اسلامی بوده است، افزود: باید در جامعه انس با مساجد بویژه در جوانان افزایش پیدا کند چرا که قرار گرفتن در مسیر معنویت موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود. استاندار بوشهر با عنوان اینکه مشکل تجهیزات در حوزه‌های مختلف کشور وجود ندارد، خاطر نشان کرد: امروز در بسیاری از مساجد و مراکز فرهنگی بحث کمبود تجهیزات وجود ندارد بلکه باید با رونق بخشی به فعالیت‌ها زمینه جذب افراد را فراهم کنند.
مهرمهر18 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر یکشنبه در سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر در سال جاری، اظهار داشت: فرهنگ یک مجموعه‌ای از اندیشه و رفتار است که نیازمند برنامه ریزی و مهندسی خاص است. وی افزود: فرهنگ اگر به صورت درست تولید و مدیریت شود می‌تواند دچار هنجار در جامعه شود در غیر این صورت موجب ناهنجاری می‌گردد. رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با بیان اینکه در تاریخ اسلام شاهد آن هستیم که مساجد مرکز مهندسی و فرهنگی جامعه بوده است، عنوان کرد: به همین دلیل است که باید فعالیت فوق‌العاده ‌ای در این عرصه با دقت و سرمایه گزاری مناسب انجام شود. صفایی بوشهری در ادامه تصریح کرد: اگر در حوزه تولید فرهنگ و ساماندهی کم کاری شود منجر به ایجاد چالش و ناهنجاری در جامعه خواهد شد که عواقب جبران ناپذیری دارد. وی با بیان اینکه یکی از ابعاد مسجد که بعد از انقلاب رونق گرفته است توجه به کانون‌های فرهنگی و هنری بوده است، خاطرنشان کرد: اکنون نیز که دشمنان در ساختار نبرد نرم خود، برای حوزه تخریب فرهنگی برنامه ریزی کرده است ما باید با تقویت خط مقاومت فرهنگی که در رأس آن مساجد هستند موجب خنثی کردن هجمه‌های دشمنان به جامعه بویژه جوانان شویم.
الفالف36 دقیقه قبل
صالحی: ماه آینده بتن‌ریزی فاز دوم نیروگاه بوشهر انجام می‌شودگروه سیاسی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۶:۴۲ ۳۹۸۰۴۳۰۱۴۷۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارعضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: طبق گفته رئیس سازمان انرژی اتمی ماه آینده بتن ریزی فاز دوم نیروگاه هسته‌ای بوشهر با همکاری روسیه انجام می‌شود.
رکنارکنا45 دقیقه قبل
به گزارش رکنا، سردار ولی‌الله رضایی‌نژاد صبح امروز در جمع خبرنگاران در گناوه با تاکید بر مقابله قاطع با قاچاقچیان اظهار داشت: با اشراف اطلاعاتی و آمادگی عملیاتی تمام مناطق استان بوشهر برای قاچاقچیان ناامن است. وی از تشکیل قرارگاه مشترک مبارزه با قاچاق در بنادر استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: در راستای اجرای قرارگاه مشترک مبارزه با قاچاق نیروهای مسلح استان بوشهر، حوزه دریایی استان بوشهر در عملیاتی گوناگون و با انجام رصد اطلاعاتی در بندرریگ، دیلم و گناوه مقادیر قابل توجهی کالای قاچاق را کشف کردند. فرمانده دریابانی استان بوشهر از کشف کالای قاچاق در بندر گناوه خبر داد و بیان کرد: در انجام عملیات یاد شده محموله بزرگ کالای قاچاق در گناوه کشف شد که در بررسی دقیق موضوع و طی هماهنگی با مقام قضایی موفق به کشف دوربین عکاسی، پایه و متعلقات دوربین مدار بسته، فیش دوربین و فیش رابط دوربین، پرژکتور ال‌ای‌دی، لامپ ال‌ای‌دی، وای‌فای دوربین و سه دستگاه متعلقات دوربین شدند. سردار رضایی‌نژاد ارزش کالاهای قاچاق کشف شده را افزون بر ۱۶ میلیارد ریال دانست و افزود: ارزش ریالی کالاهای مکشوفه در گناوه طبق نظریه کارشناسان مربوطه افزون بر ۱۶٫۴ میلیارد ریال برآورد شد. وی تصریح کرد: در این راستا ۵ نفر متهم نیز دستگیر و یک فروند شناور توقیف که به همراه پرونده متشکله تحویل مقام قضایی گناوه شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین59 دقیقه قبل
خبرگزاری میزان- معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۱۶ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کل کشور در هفته سوم تیر ماه خبر داد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، ناصر اصلانی گفت: مجموع کشفیات هفته یادشده ۱۶۱۲۹ کیلوگرم می‌باشد که در مقایسه با هفته قبل آن که ۱۲۳۷۵ کیلوگرم بود، ۳۰ درصد افزایش دارد. وی افزود: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۱۴۵۷۶ کیلوگرم است و ۹۰ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود. اصلانی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۲۹۹ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۱۶ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است. ۴۹۸ نفر نیز طی سایر عملیات‌های مرتبط با موضوع مواد مخدر دستگیر شده‌اند.
فارسفارس1 ساعت قبل
دادستان عمومی و انقلاب بوشهر گفت: دادستانی دیر به‌عنوان مدعی‌العموم به پرونده ورود کرده و برای فرد ضارب پرونده قضایی تشکیل‌شده است. ورود دادستانی به ضرب و شتم کودک افغانستانی در آبدان/ ضارب، مأمور شهرداری نبودعلی حسن‌پور ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در خصوص ضرب و شتم کودک افغانستانی در شهر آبدان اظهار داشت: دادستانی دیر به‌عنوان مدعی‌العموم به پرونده ورود کرده و برای فرد ضارب پرونده قضایی تشکیل‌شده است. دادستان عمومی و انقلاب بوشهر افزود: در حالی که این کودک افغانستانی در حال دست‌کاری صندوق کمک به امامزاده بوده، فرد ضارب به ضرب و شتم این کودک اقدام می‌کند که هم‌اکنون فرد ضارب به مراجع قضایی احضار شده است. حسن‌پور تصریح کرد: برخی فرد ضارب را مأمور شهرداری آبدان معرفی کرده بودند که پس از انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که این موضوع صحت نداشته است. انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
اولین پخش سریال دلیران تنگستان به اسفندماه سال ۱۳۵۳ برمی گردد که تا بهار سال بعدش ادامه داشت. اولین پخش سریال دلیران تنگستان به اسفندماه سال ۱۳۵۳ برمی گردد که تا بهار سال بعدش ادامه داشت. این هنرمند در مصاحبه‌هایش تاکید کرد: بارها سریال جنگی بازی کرده‌ام، ولی هیچ‌کدام مثل سریال دلیران تنگستان نبود. بازیگرانی که امروز کنارمان نیستنددر سریال دلیران تنگستان هنرمندان زیادی حضور داشتند که بیشتر آنها امروز کنار ما نیستند و دار فانی را وداع گفتند. همین هوای بسیار گرم باعث شد من بیمار شوم و زیاد نتوانم با گروه سازنده دلیران تنگستان همراهی کنم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
آنها دارند برای فوتبال در سیاست‌های کلانش فکر می‌کنند. حتی اساسنامه فدراسیون فوتبال طوری تدوین شده که راهی برای ورود اینها نیست. سرمربی تیم امید و دیگر رده‌ها هم همینطور چون نمی‌دانیم فلسفه‌مان چیست و حلقه ربط بین سرمربی تیم ملی و تیم امید و دیگر رده‌ها وجود ندارد. اولا می‌خواهم حساب بانکی کمیته آموزش از فدراسیون فوتبال جدا باشد یا مثلا من برای کمیته آموزش یک مجموعه می‌خواهم. با مربی تیم ملی یا فقط باشگاهی؟ - مجموعا.
رکنارکنا1 ساعت قبل
استاندار بوشهرکشف بیش از ۲۱ تن مواد مخدر در استان بوشهر در سال گذشته را مورد اشاره قرار داد و افزود: کشف این حجم مواد مخدر در استان بوشهر نشان از تلاش شبانه‌روزی و موفقیت نیروهای عمل‌کننده است که از خدمات آنان قدردانی می‌شود. گراوند با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای مواد مخدر در سواحل و دریا کشف شده است تصریح کرد: اکنون مسیر قاچاقچیان مواد مخدر از سمت محورهای زمینی به دریا سوق یافته چراکه بیشترین کشفیات سال گذشته و ۴ ماه امسال استان بوشهر در سواحل و دریا بوده است. وی، از کشف ۶ تن مواد مخدر در چهار ماه نخست امسال در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: از نیروهای انتظامی، دریابانی، اطلاعات، سپاه، نیروی دریایی سپاه و دیگر دستگاه‌های مبارزه کننده که در کنار یکدیگر با سوداگران مرگ مقابله می‌کنند قدردانی می‌شود. استاندار بوشهر با اشاره به اینکه بیشتر آسیب‌های اجتماعی در جامعه ریشه آن به مواد مخدر برمی‌گردد تصریح کرد: استان بوشهر در عرصه مبارزه مواد مخدر در بین استان‌های مختلف جایگاه بسیار خوبی دارد و این استان جزء استان‌های آلوده نیست. وی از تجهیز دستگاه‌های مبارزه کننده با قاچاقچیان مواد مخدر خبر داد و بیان کرد: در راستای تشدید مقابله با سوداگران مرگ در مناطق خشکی و دریایی، استان بوشهر به امکانات نوین و پیشرفته مجهز می‌شود.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم مساجد در تربیت جامعه اظهار داشت: مساجد در جامعه اسلامی بسیاری از نیازمندی‌های مردم برطرف می‌کند که یکی از این حوزه فرهنگی، اجتماعی و تربیتی است. وی با اشاره به اینکه در نظام جمهوری اسلامی مساجد محور تربیت و حل مشکلات جامعه اسلامی است خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت مساجد در عرصه‌های گوناگون جامعه در راستای برنامه‌های اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و هنری بیشتر بهره جست. استاندار بوشهر با تاکید بر حل مشکلات کانون‌های فرهنگی هنری مساجد افزود: در این زمینه باید با حل مسائل و مشکلات مساجد برای رونق بخشی به آنها تلاش کرد. استاندار بوشهر با اشاره به برگزاری کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر گفت: در این راستا برای راه‌اندازی موزه نشر مجوز آن از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اخذ شده است. گراوندبا تاکید بر کمک به مطبوعات استان بوشهر بیان کرد: در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد در راستای کمک به مطبوعات استان در زمینه تامین کاغذ دستورهای خوبی گرفته شده که با تحقق این مهم مشکل بخش قابل توجهی از مطبوعات استان بوشهر در زمینه تامین کاغذ برطرف می‌شود.
رکنارکنا1 ساعت قبل
به گزارش رکنا، دادستان عمومی و انقلاب بوشهر از تشکیل پرونده قضایی در موضوع برخورد خشن فردی با یک کودک در شهرستان دیر خبر داد و گفت: فرد ضارب احضار شده است. در پی برخورد نامناسب و ضرب و شتم یک کودک از سوی یک شهروند عادی، حسن پور دادستان عمومی و انقلاب بوشهر از تشکیل پرونده در این زمینه خبر داد. وی با اشاره به اینکه کودک در حال دستکاری یک صندوق خیریه بوده که فرد ضارب به ضرب و شتم او اقدام می‌کند، تصریح کرد: مدعی العموم در شهرستان دیر به موضوع ورود کرده و دستور احضار شخص ضارب صادر شده است. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان بوشهر خاطرنشان کرد: برخلاف ادعاهای مطرح شده فرد ضارب مامور شهرداری نبوده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا2 ساعت قبل
او با اشاره به خدمات ارائه ‌شده به این کودک گفت: از بدو ورود این کودک آسیب‌دیده هم‌زمان با ارائه خدمات تخصصی پزشکی، واحد مددکاری بیمارستان نیز خدمات حمایتی را برای وی آغاز کرد. مددکار اجتماعی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر نیز گفت: هم‌زمان با انتقال این کودک هماهنگی‌های لازم با اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی بوشهر صورت گرفت و خدمات تخصصی مشاوره‌ای و مددکاری به او ارائه شد. کودک آسیب‌دیده در کارواش که توسط اورژانس اجتماعی به مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس منتقل‌شده بود پس از گذراندن دوره درمانی یک‌ماهه با بهبودی کامل از مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارسی بوشهر، ترخیص و به بهزیستی انتقال یافت. چندی پیش کودک پنج ساله بی سرپرستی در یک کارواش در شهر بوشهر محبوس شده و مورد آزار و اذیت جسمی و روانی قرار گرفت. در ابتدا کودک با آثار ضرب و جرح و شکنجه بر تن نحیفش به بیمارستان خلیج فارس بوشهر منتقل شد.
فارسفارس2 ساعت قبل
مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: جاذبه‌های راهیان نور کرمانشاه باید با یک موج رسانه‌ای قوی و پرصلابت به گوش مردم کشور برسد. وی با اشاره به اهمیت گردشگری در درآمدزایی، تصریح کرد: راهیان نور امن‌ترین، مهم‌ترین و معنوی‌ترین سفر در کشور است، ما باید بتوانیم اماکن بکر و یادمان‌های دفاع مقدس را تبیین و به عنوان یک گردشگری تعالی بخش به کشور و سپس به دنیا معرفی کنیم. وی بیان کرد: قرارگاه‌های مختلفی چون قرارگاه راهیان نور ارتش، نیروی انتظامی، جهاد سازندگی، دانشجویی، دانش‌آموزی و نیز مجموعه ستاد راهیان نور بین‌الملل که امور زائران خارجی را برعهده دارد در ستاد مرکزی راهیان نور فعالیت می‌کنند. رحیمی‌زاده هفت استان آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، بوشهر و هرمزگان را مقصد کاروان‌های راهیان نور اعلام کرد و تاکید کرد: جاذبه‌های راهیان نور کرمانشاه باید با یک موج رسانه‌ای قوی و پرصلابت به گوش مردم کشور برسد. گفتنی است، در این جلسه خبرنگاران حاضر به ارائه نقطه‌نظرات و پیشنهادات خود برای برگزاری هرچه بهتر مراسم‌های مربوط به راهیان نور و معرفی یادمان‌های‌دفاع مقدس پرداختند.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
استاندار بوشهرکشف بیش از ۲۱ تن مواد مخدر در استان بوشهر در سال گذشته را مورد اشاره قرار داد و افزود: کشف این حجم مواد مخدر در استان بوشهر نشان از تلاش شبانه‌روزی و موفقیت نیروهای عمل‌کننده است که از خدمات آنان قدردانی می‌شود. گراوند با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای مواد مخدر در سواحل و دریا کشف شده است تصریح کرد: اکنون مسیر قاچاقچیان مواد مخدر از سمت محورهای زمینی به دریا سوق یافته چراکه بیشترین کشفیات سال گذشته و ۴ ماه امسال استان بوشهر در سواحل و دریا بوده است. استاندار بوشهر با اشاره به اینکه بیشتر آسیب‌های اجتماعی در جامعه ریشه آن به مواد مخدر برمی‌گردد تصریح کرد: استان بوشهر در عرصه مبارزه مواد مخدر در بین استان‌های مختلف جایگاه بسیار خوبی دارد و این استان جزء استان‌های آلوده نیست. گراوند با بیان اینکه مسیر سوداگران مرگ از خشکی به دریا سوق یافته است خاطر نشان کرد: هوشیاری نیروهای مبارزه کننده با قاچاقچیان به صورت شبانه‌روزی بگونه‌ای است که تمام مناطق برای سوداگران مرگ ناامن است. وی از تجهیز دستگاه‌های مبارزه کننده با قاچاقچیان مواد مخدر خبر داد و بیان کرد: در راستای تشدید مقابله با سوداگران مرگ در مناطق خشکی و دریایی، استان بوشهر به امکانات نوین و پیشرفته مجهز می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای بیرجند با شاخص ۲۹۰ در شرایط بسیار ناسالم برای تمام گروه‌ها قرار دارد در حالی‌که هوای شهرهای اراک با شاخص ۱۱۲ و بوشهر ۱۴۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است. شینا انصاری روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: هوای شهرهای رشت با شاخص ۲۶، سمنان ۲۶، گرگان ۲۷، شهرکرد ۳۶، ایلام ۴۱، ارومیه ۴۲، اردبیل ۴۳، سنندج ۴۸، بجنورد ۴۸ و زنجان ۴۸ در شرایط پاک قرار دارد. وی اظهار داشت: همچنین هوای شهرهای خرم‌آباد با شاخص ۵۱، قم ۵۲، قزوین ۵۴، تبریز ۶۱، همدان ۶۲، کرمان ۶۷، کرج ۷۰، بندرعباس ۷۳، کرمانشاه ۷۶، مشهد ۷۸، تهران ۸۰، یاسوج ۸۰، زاهدان (زابل) ۸۴، اهواز ۸۷، شیراز ۸۹، یزد ۹۰ و اصفهان ۹۲ در شرایط قابل قبول قرار دارند. انصاری درباره وضعیت کیفی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته گفت: آلاینده‌های منو اکسید کربن با شاخص ۳۲ در شرایط پاک، دی اکسید گوگرد ۱۲ پاک، ازن ۸۰ قابل قبول، دی‌اکسید نیتروژن ۸۳ قابل قبول، ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون ۶۲ قابل قبول و ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون ۷۸ قابل قبول است. روز گذشته هوای شهرهای شیراز با شاخص ۱۰۳، بوشهر ۱۰۵، اهواز ۱۰۶ و اراک ۱۰۷ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشتند.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از جریمه یک میلیاردی برای متهمان دو پرونده احتکار و قاچاق لوازم یدکی خبر داد. به گزارش ایلنا، علی مبشری گفت: فردی که مقادیر زیادی لوازم یدکی خودرو را به طور غیر قانونی وارد کشور کرده بود، به دام قانون گرفتار شد. مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس افزود: این فرد محموله خود را به وسیله یک دستگاه اتوبوس مسافربری از بوشهر به مقصد تهران حمل می‌کرد که با هوشیاری مامورین انتظامی شهرستان ممسنی شناسایی و بازداشت شد. مبشری در خصوص رسیدگی به پرونده احتکار لوازم یدکی نیز گفت: با گزارش‌های دریافتی از سامانه ۱۳۵ تعزیرات در مورد احتکار کالا در انباری واقع در حومه شهر شیراز، گشت مشترک تعزیرات حکومتی به همراه بازرسین سازمان صنعت، معدن و تجارت به محل مورد نظر مراجعه کردند. وی افزود: با اخذ حکم قضایی و ورود به این انبار، مقادیر زیادی لوازم یدکی کشف شد که با توجه به عدم ثبت این انبار در سامانه جامع انبارها، انبار مذکور پلمپ و پرونده‌ای در این راستا تشکیل شد.
آناجآناج2 ساعت قبل
در گفت‌وگو با آناج اعلام شد؛ تکذیب پیشنهاد تراکتور به کرار جاسمباشگاه تراکتور ادعای هافبک پیشین این تیم مبنی بر دریافت پیشنهاد از این باشگاه را تکذیب کرد. به گزارش آناج، کرار جاسم محمد، هافبک عراقی پیشین تیم فوتبال تراکتور است که در دو مقطع در لیگ‌های دهم و یازدهم و سپس در لیگ شانزدهم در این تیم بازی کرده و از محبوبیت خوبی نیز در بین پرشورها برخوردار است. این بازیکن پا به سن گذاشته که در فوتبال ایران در تیم‌های استقلال، شاهین بوشهر و صنعت‌نفت آبادان نیز حضور داشته، در جدیدترین مصاحبه خود اعلام کرده است از تیم‌های سپاهان و تراکتور پیشنهاد دارد. کرار درباره پیشنهاد تیم تراکتور مدعی شده است: «حدود یک ماه قبل با آقای زنوزی حرف زدم. واقعیتش هنوز معلوم نیست چه تصمیمی بگیرم.» این اظهارنظر واکنش باشگاه تراکتور را به دنبال داشته و یکی از مسئولان این باشگاه در گفت‌وگوی کوتاه با خبرنگار ورزشی آناج ادعای مطروحه از جانب هافبک عراقی را تکذیب کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
بیشتر بخوانید: وعده وزیر صمت درباره کاهش چشمگیر قیمت کالاهای وارداتیسیدقاسم جاسمی نماینده مردم کرمانشاه در تذکری به وزیر نیرو عنوان کرد که علت عدم مدیریت علمی بر منابع آب و برق چیست؟ و همچنین در تذکر دیگری به وزیر نیرو خواستار جلوگیری از به کارگیری بازنشستگان شد و عنوان کرد که این کار برخلاف قانون عدم به کارگیری بازنشستگان است. احمد سالک کاشانی نماینده مردم اصفهان در تذکری به رئیس‌جمهور خواستار صدور دستور جدی جهت تأمین نیروهای لازم برای جانبازان قطع نخاعی و همچنین پدر و مادران شهدایی که شدیدا نیاز به حمایت دارند، شد. امیر خجسته نماینده مردم همدان به وزیر صنعت، معدن و تجارت، لزوم ساماندهی بازار خودرو و جلوگیری از افزایش لجام‌گسیخته قیمت خودروها را متذکر شد. مسعود رضایی نماینده مردم شیراز به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره لزوم پیگیری جدی در خصوص پرداخت حقوق و کسروات معوقه بازنشستگان تذکر داد. عین‌الله شریف‌پور نماینده مردم ماکو در تذکری به وزیر امور اقتصادی و دارایی عنوان کرد که چرا با گذشت چهار ماه از اجرای بودجه سال ۹۸ هنوز آئین‌نامه تبصره ۱۱ بند «د» بودجه مربوط به عوارض خروج از کشور تدوین و ابلاغ نشده است.
فارسفارس2 ساعت قبل
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر گفت: ۹۰۰ قایق و ۵۰۰ لنج دارای مجوز برای صید میگو راهی دریا خواهند شد. معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر افزود: امسال نیز این روند انجام و برای قایق‌های صیادی استان ۶ صبح روز ۳۰ تیرماه و برای موتور لنج‌ها ۶ صبح اول مردادماه صید میگو آزاد اعلام شد. وی تصریح کرد: مجوز صید برای هفت هزار صیاد استان بوشهر صادرشده است که این صیادان با ۹۰۰ قایق و ۵۰۰ لنج دارای مجوز برای صید میگو راهی دریا خواهند شد. معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر بیان کرد: سال گذشته یک هزار تن صید میگو داشته‌ایم که امسال نیز بر اساس پیش‌بینی‌ها انتظار همین مقدار صید را داریم. پاپری بابیان اینکه بر اساس آیین‌نامه صید میگو صرفا به شناورهای مجوز صید میگو داده می‌شود که دارای پروانه صید میگو باشند خاطرنشان کرد: زمان صید برای قایق‌ها ۲۴ ساعته و موتور لنج‌ها ۹۶ ساعته می‌باشد و مناطق ممنوعه صید به هر برگ مجوز صید پیوست می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، در پی برخورد نامناسب و ضرب و شتم یک کودک از سوی یک شهروند عادی حسن پور دادستان عمومی و انقلاب بوشهر در گفت‌‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، از تشکیل پرونده در این زمینه خبر داد. وی با اشاره به اینکه کودک در حال دستکاری یک صندوق خیریه بوده که فرد ضارب به ضرب و شتم او اقدام می‌کند، تصریح کرد: مدعی العموم در شهرستان دیر به موضوع ورود کرده و دستور احضار شخص ضارب صادر شده است. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان بوشهر خاطرنشان کرد: برخلاف ادعاهای مطرح شده فرد ضارب مامور شهرداری نبوده است. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
وی با بیان اینکه از کشفیات مواد مخدر در سال گذشته ۱۵ تن آن در حوزه دریا و سواحل بوده است تصریح کرد: این مهم نشان می‌دهد بیشتر فعالیت قاچاقچیان مواد مخدر به سمت سواحل و دریا سوق یافته است. جانشین فرمانده انتظامی استان بوشهر به کشفیات در ۴ ماه نخست امسال پرداخت و بیان کرد: در این مدت ۶ تن و ۳۳۱ کیلوگرم مواد مخدر در استان بوشهر کشف که ۳٫۴ تن آن با تلاش نیروی انتظامی کشف شده است. ‌سوسنی با بیان اینکه در ۴ ماه نخست امسال ۱٫۸ تن مواد مخدر در سواحل و آب‌های استان بوشهر کشف شده است خاطر نشان کرد: نقش نیروهای امنیتی، دریابانی، اطلاعات، سپاه پاسداران، نیروی دریایی سپاه و گمرک استان بوشهر در کشف مواد مخدر حائز اهمیت است. جانشین فرمانده انتظامی استان بوشهر از متلاشی شدن ۱۵ باند قاچاق مواد مخدر در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در ۴ ماه نخست امسال ضمن متلاشی شدن ۱۵ باند کلان مواد مخدر ۹۹۱ نفر از قاچاقچیان دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده‌اند. وی، از تجهیز پایگاه‌های مبارزه با مواد مخدر در استان خبر داد و بیان کرد: تجهیز پایگاه‌ها و مراکز مبارزه با مواد مخدر به پهپاد از برنامه‌های مهم امسال است.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
در قالب تفاهم‌نامه ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و سازمان بهزیستی تاکنون ۲۰۰ مهد کودک مسجدی درکشور راه‌اندازی شده‌است. مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر گفت: با راه‌اندازی این مهدهای کودک در دل مساجد خانواده‌ها هزینه‌های کمتری نسبت به سایر مراکز پرداخت می‌کنند. رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور ادامه داد: این کانون‌ها برای مقابله با تهاجم غرب شکل گرفته و چنانچه کودکان با مساجد مانوس شوند آسیب‌پذیری آنها نیز از تهاجم غربی‌ها کمتر است. ارزانی بیان کرد: با توجه اینکه در مهدهای کودک در حوزه تربیتی برنامه‌ریزی مناسبی برای کودکان ۴ و ۵ ساله صورت نمی‌گیرد با راه اندازی مهد کودک مسجدی می‌توان در این زمینه اقدام‌هایی مهم اجرا کرد. وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: برگزاری مستمر و منظم شورای فرهنگ عمومی در
جام نیوزجام نیوز3 ساعت قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، علی‌رضا رحیمی در جلسه علنی روز (یکشنبه) تذکرات کتبی نمایندگان به مسؤولان اجرایی کشور را به این شرح قرائت کرد: نادری به وزیر صنعت، معدن و تجارت: عدم نظارت بر قیمت‌گذاری کالاهای اساسی موجب تضییع حقوق مردم و منابع ملی شده است. سلامی به وزیر کشور: اقدام عاجل در تعیین تکلیف و انتصاب فرماندار شهرستان خوافبیگلری به وزیر راه: علت تاخیر در تکمیل بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی شهرستان سقز چیست؟ جاسمی به وزیر نیرو: علت عدم مدیریت علمی بر منابع آب و برق چیست؟ به وزیر نیرو: جلوگیری از به کارگیری بازنشستگان، این کار برخلاف قانون عدم به کارگیری بازنشستگان است. سالک به رییس‌جمهور: صدور دستور جدی جهت تأمین نیروهای لازم برای جانبازان قطع نخاعی و همچنین پدر و مادران شهدایی که شدیدا نیاز به حمایت دارندالماسی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: دلایل عدم شفافیت درآمد و هزینه‌کرد موقوفه زائر حسین ریزی به عنوان یکی از پردرآمدترین موقوفات استان بوشهر چیست؟ به وزیر نیرو: چرا خط لوله انتقال آب تنها به منظور مصارف صنعتی پالایشگاه فجر جم در حال اجراست؟ به رئیس‌جمهور: چرا پالایش‌های لازم زیست‌محیطی و اقدامات جدی برای جلوگیری از آلودگی منابع آبهای شرب و زیرزمینی دشت ریز بر اثر رهاسازی پساب‌های شیمیایی شرکت پالایشگاه گاز فجر جم صورت نمی‌گیرد؟ لاهوتی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: چرا برای توزیع اعتبارات فرهنگی بین شهرستان‌های مختلف شاخصی وجود ندارد؟ خجسته به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم ساماندهی بازار خودرو و جلوگیری از افزایش لجام‌گسیخته قیمت خودرورضایی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم پیگیری جدی در خصوص پرداخت حقوق و کسروات معوقه بازنشستگانشریف‌پور به وزیر امور اقتصادی و دارایی: چرا با گذشت چهار ماه از اجرای بودجه سال ۹۸ هنوز آئین‌نامه تبصره ۱۱ بند «د» بودجه مربوط به عوارض خروج از کشور تدوین و ابلاغ نشده است؟ رحیمی به رییس‌جمهور: سرعت‌بخشی به اجرای کامل قانون جامع حمایت از معلولین در سراسر کشور. به وزیر ارتباطات: علت استقبال و افزایش استفاده از وی‌پی‌ام و فیلترشکن در کشور چیست؟ حق دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات را جامع و بدون تبعیض اجرا کنید.
الفالف3 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۴:۰۰ ۳۹۸۰۴۳۰۱۱۷به گزارش ایسنا، علی‌رضا رحیمی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) تذکرات کتبی نمایندگان به مسؤولان اجرایی کشور را به این شرح قرائت کرد: نادری به وزیر صنعت، معدن و تجارت: عدم نظارت بر قیمت‌گذاری کالاهای اساسی موجب تضییع حقوق مردم و منابع ملی شده است. سلامی به وزیر کشور: اقدام عاجل در تعیین تکلیف و انتصاب فرماندار شهرستان خوافبیگلری به وزیر راه: علت تاخیر در تکمیل بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی شهرستان سقز چیست؟ جاسمی به وزیر نیرو: علت عدم مدیریت علمی بر منابع آب و برق چیست؟ به وزیر نیرو: جلوگیری از به کارگیری بازنشستگان، این کار برخلاف قانون عدم به کارگیری بازنشستگان است. سالک به رییس‌جمهور: صدور دستور جدی جهت تأمین نیروهای لازم برای جانبازان قطع نخاعی و همچنین پدر و مادران شهدایی که شدیدا نیاز به حمایت دارندالماسی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: دلایل عدم شفافیت درآمد و هزینه‌کرد موقوفه زائر حسین ریزی به عنوان یکی از پردرآمدترین موقوفات استان بوشهر چیست؟ به وزیر نیرو: چرا خط لوله انتقال آب تنها به منظور مصارف صنعتی پالایشگاه فجر جم در حال اجراست؟ به رئیس‌جمهور: چرا پالایش‌های لازم زیست‌محیطی و اقدامات جدی برای جلوگیری از آلودگی منابع آبهای شرب و زیرزمینی دشت ریز بر اثر رهاسازی پساب‌های شیمیایی شرکت پالایشگاه گاز فجر جم صورت نمی‌گیرد؟ لاهوتی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: چرا برای توزیع اعتبارات فرهنگی بین شهرستان‌های مختلف شاخصی وجود ندارد؟ خجسته به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم ساماندهی بازار خودرو و جلوگیری از افزایش لجام‌گسیخته قیمت خودرورضایی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم پیگیری جدی در خصوص پرداخت حقوق و کسروات معوقه بازنشستگانشریف‌پور به وزیر امور اقتصادی و دارایی: چرا با گذشت چهار ماه از اجرای بودجه سال ۹۸ هنوز آئین‌نامه تبصره ۱۱ بند «د» بودجه مربوط به عوارض خروج از کشور تدوین و ابلاغ نشده است؟ رحیمی به رییس‌جمهور: سرعت‌بخشی به اجرای کامل قانون جامع حمایت از معلولین در سراسر کشور. به وزیر ارتباطات: علت استقبال و افزایش استفاده از وی‌پی‌ام و فیلترشکن در کشور چیست؟ حق دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات را جامع و بدون تبعیض اجرا کنید.
الفالف3 ساعت قبل
گروه حوادث الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۳:۵۳ ۳۹۸۰۴۳۰۱۱۳به گزارش تسنیم، سردار ولی‌الله رضایی‌نژاد صبح امروز در جمع خبرنگاران در گناوه با تاکید بر مقابله قاطع با قاچاقچیان اظهار داشت: با اشراف اطلاعاتی و آمادگی عملیاتی تمام مناطق استان بوشهر برای قاچاقچیان ناامن است. وی از تشکیل قرارگاه مشترک مبارزه با قاچاق در بنادر استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: در راستای اجرای قرارگاه مشترک مبارزه با قاچاق نیروهای مسلح استان بوشهر، حوزه دریایی استان بوشهر در عملیاتی گوناگون و با انجام رصد اطلاعاتی در بندرریگ، دیلم و گناوه مقادیر قابل توجهی کالای قاچاق را کشف کردند. فرمانده دریابانی استان بوشهر از کشف کالای قاچاق در بندر گناوه خبر داد و بیان کرد: در انجام عملیات یاد شده محموله بزرگ کالای قاچاق در گناوه کشف شد که در بررسی دقیق موضوع و طی هماهنگی با مقام قضایی موفق به کشف دوربین عکاسی، پایه و متعلقات دوربین مدار بسته، فیش دوربین و فیش رابط دوربین، پرژکتور ال‌ای‌دی، لامپ ال‌ای‌دی، وای‌فای دوربین و سه دستگاه متعلقات دوربین شدند. سردار رضایی‌نژاد ارزش کالاهای قاچاق کشف شده را افزون بر ۱۶ میلیارد ریال دانست و افزود: ارزش ریالی کالاهای مکشوفه در گناوه طبق نظریه کارشناسان مربوطه افزون بر ۱۶٫۴ میلیارد ریال برآورد شد. وی تصریح کرد: در این راستا ۵ نفر متهم نیز دستگیر و یک فروند شناور توقیف که به همراه پرونده متشکله تحویل مقام قضایی گناوه شد.
مهرمهر3 ساعت قبل
وی راهیان نور را یکی از بهترین راه‌های انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان دانست و گفت: به این منظور ضروری است تمام زمینه‌های مهم را فراهم کنیم. مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد مرکزی راهیان نور بیان داشت: راهیان نور به عنوان یک صنعت گردشگری تعالی بخش می‌تواند باعث رشد، تعالی و توسعه فرهنگی و زیرساختی استان کرمانشاه شود. مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد مرکزی راهیان نور خاطر نشان کرد: بالغ بر ۷ استان از جمله کردستان، بوشهر، کرمانشاه، هرمزگان، ایلام و آذربایجان به طور مستقیم میزبان کاروان‌های راهیان نور هستند. این مسئول افزود: ضروری است جاذبه‌های گردشگری دفاع مقدس کرمانشاه با موج رسانه قوی، محکم و پرصلابت به گوش ملت برسد. رحیم زاده با بیان اینکه راهیان نور جناحی و حزبی نیست و متعلق به تمام مردم ایران است، گفت: رسانه القا کننده هویت فرهنگی جامعه است و می‌توانند در راستای ارتقا فرهنگ جامعه بسیار تأثیرگذار ظاهر شوند.
وانانیوزوانانیوز3 ساعت قبل
شهردار آبدان در استان بوشهر در خصوص کودک آزاری اتفاق افتاده در این شهر گفت: کودک آزاردیده در کلیپ منتشر شده دستفروش نبوده بلکه دوره گرد و اتباع خارجه بوده که چندین بار به صندوق نذورات امامزاده دستبرد زده است. وی ادامه داد: این کودک توسط فردی مورد آزار قرار گرفته که عضو هیات امنای امام زاده بوده است. این فرد بر حسب اتفاق و یا طی تماسی متوجه دستبرد به صندوق نذورات امام زاده توسط کودک می‌شود و در پی آن با کودک برخورد می‌کند. این کودک چندین بار به صندوق نذورات امامزاده‌ دستبرد زده بود. تفضلی نیا تصریح کرد: این فرد کارمند شهرداری نبوده و آن کودک نیز در حال دستبرد بوده است اما برخورد لازم با فرد خاطی و کودک آزار انجام خواهد شد.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
یک عضو هیات رییسه مجلس مشروح تذکرات کتبی نمایندگان به مسؤولان اجرایی کشور را قرائت کرد. به گزارش ایسنا، علی‌رضا رحیمی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) تذکرات کتبی نمایندگان به مسؤولان اجرایی کشور را به این شرح قرائت کرد: نادری به وزیر صنعت، معدن و تجارت: عدم نظارت بر قیمت‌گذاری کالاهای اساسی موجب تضییع حقوق مردم و منابع ملی شده است. سلامی به وزیر کشور: اقدام عاجل در تعیین تکلیف و انتصاب فرماندار شهرستان خوافبیگلری به وزیر راه: علت تاخیر در تکمیل بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی شهرستان سقز چیست؟ جاسمی به وزیر نیرو: علت عدم مدیریت علمی بر منابع آب و برق چیست؟ به وزیر نیرو: جلوگیری از به کارگیری بازنشستگان، این کار برخلاف قانون عدم به کارگیری بازنشستگان است. به وزیر ارتباطات: علت استقبال و افزایش استفاده از وی‌پی‌ام و فیلترشکن در کشور چیست؟ حق دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات را جامع و بدون تبعیض اجرا کنید. انتهای پیام

به انتهای لیست رسیدید

بوشهر

بندر بوشهر تلفظ، شهری بندری و مرکز استان بوشهر از استان‌های جنوب غربی ایران است. جمعیت این شهر در سال ۱۳۹۵ خورشیدی بالغ بر ۲۲۳٬۵۰۴ نفر بوده‌است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار بوشهر را می‌خوانید. ویکی‌پدیا