بوشهر

اخبار «بوشهر»

ایرناایرنا5 روز قبل
وی بیان کرد: این آمار گویای توجه هم میهنان ما برای انتخاب این استان برای سفرهای نوروزی است و بر این اساس تلاش شده گردش‌پذیر بودن بندر بوشهر را حفظ و ارتقا دهیم. امیری بیان کرد: برای داشتن بندری زیبا از منظر تجسم شهری، کار آماده سازی بندر بوشهر از ابتدای بهمن ماه در یک پروژه چند وجهی آغاز شد و نقاشی‌های دیواری سه بعدی متناسب با هر خیابان در دستور کار قرار گرفت. شهردار بوشهر ادامه داد: در کنار هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های اجرایی برای استفاده از اماکن اختصاصی در پذیرش گردشگران نوروزی، سه کمپ در بوستان شغاب، دهکده گردشگری و بوستان لیان آماده اسکان است. وی گفت: هرچند سال گذشته مردم و بخشی از گردشگران نوروزی از وضعیت برپایی چادر در سواحل بندر بوشهر انتقاد داشتند اما توان و امکانات محدود ما توان کنترل افرادی که در چشم اندازهای اصلی بندر بوشهر به دریا اقدام به برپایی چادر می‌کنند، ندارد. شهردار بندر بوشهر گفت: در صورت بارندگی کار اسکان موقت مسافران نوروزی در سالن‌های ورزشی، حسینیه‌ها و مساجد این شهر انجام می‌شود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
سیاوش ارجمندزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه زیرساخت‌های بندری در بوشهر توسعه می‌یابد اظهار داشت: به سبب محدود بودن فضای بندر بوشهر طرح پسکرانه این بندر در مجتمع بندری نگین طراحی شد. وی با بیان اینکه طرح بندری در مجتمع بندری نگین با همکاری بخش خصوصی اجرایی شده است تصریح کرد: پایانه کانتینری جزیره نگین بوشهر یکی از طرح‌های مهم بندری است که با ظرفیت ۵۰هزار تن و اعتبار ۹۰ میلیارد تومان اجرا و آماده بهربرداری شد. مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از اجرای پایانه کانتینری مجتمع بندری نگین درمدت ۲ سال خبر داد و گفت: با افتتاح این پایانه امکان ورود کشتی‌هایی با وزن ۵۰ هزار تن در بندر بوشهر فراهم می‌شود. ارجمندزاده با اشاره به افزایش تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر تصریح کرد: بابهره‌برداری از فاز نخست مجتمع بندری نگین ظرفیت تخلیه و بارگیری در بندر بوشهر از ۷میلیون به ۱۵ میلیون تن افزایش می‌یابد. وی، لایروبی اسکله مجتمع بندری نگین را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: لایروبی اسکله مجتمع بندری نگین بوشهر با حجم ۱٫۱ میلیون مترمکعب و اعتبار ۳۰میلیارد تومان به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
ایلناایلنا3 هفته قبل
سخنگوی سازمان اورژانس کشور در پی وقوع مکرر هفت زلزله کمتر از چهار ریشتر در بندر دیر از آماده‌باش کلامل نیروهای اورژانس ۱۱۵ و چهار بیمارستان در این بندر و بوشهر خبر داد. مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به وقوع زلزله‌های مکرر در بندر دیر در استان بوشهر گفت: وقوع هفت مورد زمین لرزه کمتر از چهار ریشتر در شهر بندر دیر بوشهر از صبح امروز به سازمان اورژانس کشور گزارش شده است. وی ادامه داد: با توجه به وضعیت موجود، تیم‌های عملیاتی و واکنش سریع اورژانس ۱۱۵ و بیمارستان‌های امام هادی (ع) دیر، امام خمینی (ره) کنگان، شهدای خلیج بوشهر و سلمان فارسی بوشهر و شبکه بهداشت در آماده‌باش کامل هستند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
محمد راستاد در بازدید از بندر بوشهر، درخصوص افتتاح پروژه‌های وزارت راه و شهر‌سازی در استان بوشهر و تاثیر آن بر روند فعالیت‌های این بندر افزود: بندر بوشهر با توجه به روند توسعه‌ای که در آن درحال انجام است و امکانی که در مجتمع بندری نگین ایجاد شده توسعه راه‌ها و امکان دسترسی ریلی آن بسیار در حجم تجارت و جذب سرمایه گذار موثر است. راستاد افزود: همان‌طور که سازمان بنادر و دریانوردی با افزایش عمق کانال، به‌دنبال توسعه دسترسی دریایی است به تناسب آن باید فضا برای دسترسی مناسب‌تر در پسکرانه‌ها فراهم شود. وی عنوان کرد: انتظار داریم با توجه به برنامه‌های توسعه‌ای بندر بوشهر و دسترسی ریلی از مزیت‌های حمل‌ونقل بین وجهی استفاده بهینه ببریم و بندر بوشهر هم بتواند شرایط مناسبی را به‌دست آورد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
چهار فروند لنج باری در اسکله صیادی بندر عامری تنگستان در استان بوشهر که شب گذشته دچار آتش سوزی شده بود، نیمه‌های شب مهار شد. به گزارش خبرنگار ایلنا، ایمان زیارتی (کارشناس و مسئول ایمنی آتش نشانی ادره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر) از مهار آتش سوزی شب گذشته چهار فروند لنج باری در اسکله صیادی بندر عامری واقع در ۷۰ کیلومتری جنوب شرقی بوشهر خبر داد. طبق اظهارات او؛ علت آتش سوزی در حال بررسی است و برخی شایعاتی مبنی بر عمدی بودن حریق وجود دارد. از قرار معلوم حریق ساعت ۸ شب گذشته به آتش نشانی بندر بوشهر اطلاع داده شد و ساعت یک بعد از نیمه شب آتش به طور کامل مهار شد. نهایتا زیارتی می‌گوید؛ آتش نشانی بندر عامری، آتش نشانی دلوار و آتش نشانی اداره کل دریانوردی استان بوشهر در محل حاضر شدند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افتتاح یک پست اسکله در بندر بوشهر تاکید کرد: این اسکله ظرفیت کانتینری بندر بوشهر را تا ۵۰ درصد افزایش می‌‌‌‌دهد و ظرفیت بندر بوشهر را از ۴۰۰ هزار TEU به ۶۰۰ هزار TEU می‌‌‌رساند. اسلامی درباره تکمیل پروژه راه‌‌‌آهن بوشهر تصریح کرد: یکی از برنامه‌‌‌های دولت اتصال بندر بوشهر و بوشهر به راه‌‌‌آهن است که کلنگ آن هم به زمین خورده و پیمانکار مشغول به اجرای پروژه است. وی افزود: این پروژه بدون وقفه در حال اجرا است تا بتوانیم ظرفیت خطوط ریلی را افزایش دهیم. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افتتاح یک پست اسکله در بندر بوشهر خاطرنشان کرد: این اسکله ظرفیت کانتینری بندر بوشهر را تا ۵۰ درصد افزایش می‌‌‌‌دهد و ظرفیت بندر بوشهر را از ۴۰۰ هزار TEU به ۶۰۰ هزار TEU می‌‌‌رساند. این عضو دولت دوازدهم در مراسم بهره‌‌‌برداری از اسکله کانتینری ۵۰ هزار تنی در جزیره نگین بیان کرد: امروز اولین کشتی کانتینری در این اسکله پهلو می‌‌‌گیرد و خوشبختانه پس از چهار سال این پروژه به افتتاح رسید.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
استاندار بوشهر بر ضرورت جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای ایجاد مراکز گردشگری و تفریحی در سطح استان بوشهر تاکید کرد. عبدالکریم گراوند دوشنبه‌شب در بازدید از ساحل بندر بوشهر اظهار داشت: حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای ساخت و ایجاد مراکز تفریحی و گردشگری امری لازم و ضروری است و از دستگاه‌های ذیربط انتظار داریم همکاری لازم را داشته باشند. وی خواستار تسهیل‌گری دستگاه‌های ذیربط در ساخت شهربازی استاندارد و هتل پنج ستاره در بندر بوشهر شد و خاطرنشان کرد: از شهرداری و شورای اسلامی بوشهر انتظار داریم شرایط لازم برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در ساحل بوشهر را فراهم کنند. استاندار بوشهر خواستار آمادگی صددرصدی شهرداری بوشهر برای استقبال و پذیرایی از گردشگران نوروزی شد و گفت: شهرداری ضمن شناسایی مشکلات و نقاط ضعف نوروز سال گذشته، امسال آمادگی صددرصدی برای استقبال و پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی را داشته باشد. شهردار و رئیس شورای اسلامی بوشهر نیز توضیحات لازم در زمینه آمادگی شهرداری برای استقبال و پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی ارائه کردند.
فارسفارس1 هفته قبل
وزیر راه و شهرسازی گفت: عملیات اجرایی لایروبی اساسی کانال داخلی و خارجی بندر بوشهر از محل سرمایه سازمان بنادر و دریانوردی با رقم ۱۹۰ میلیارد تومان آغاز می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمد اسلامی عصر امروز در نشست شورای اداری استان بوشهر که با حضور رئیس جمهوری در عسلویه برگزار شد، از افتتاح سه پروژه فرودگاهی در استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: چهار پروژه نیز در بندر بوشهر کلنگ‌زنی و افتتاح شده است که مهمترین آن پروژه اسکله جدیدی به طول ۳۰۰ متر در جزیره نگین می‌باشد که در سال۹۳ کلنگ زنی شده است. وزیر راه و شهرسازی افزود: عملیات اجرایی لایروبی اساسی کانال داخلی و خارجی بندر بوشهر از محل سرمایه سازمان بنادر و دریانوردی با رقم ۱۹۰ میلیارد تومان آغاز می‌شود که حجم لایروبی ۵ میلیون و ۷۵۰ هزار مترمکعب جهت تردد ایمن کشتی‌های ۳۰ هزار تنی است. انتهای پیام/الف
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمد تقی منوچهری صبح امروز در نشست ستاد تنظیم بازار استان بوشهر با اشاره به گزارشی از توزیع نهاده‌های دامی اظهار داشت: سهمیه ذرت استان بوشهر ۲۸۰۰ تن است که ۸۰۰ تن آن در انبارهای استان بوشهر نگه‌داری می‌شود و مابقی در انبار بندر امام (ره) است. وی با اشاره به سهمیه ۱۲۰۰ تنی سویا استان بوشهر گفت: از این میزان یک‌هزار و ۲۰۰ تن در انبارهای استان بوشهر و مابقی در بندر امام (ره) نگه‌داری می‌شود. منوچهری به توزیع فراورده‌های دامی پرداخت و خاطر نشان کرد: در ۱۱ ماه امسال ۲ هزار ۲۵ تن گوشت مرغ منجمد، ۶۳۳ تن گوشت گوساله منجمد، ۱۰ گوشت گوساله گرم، ۱۳۵ تن گوشت گوساله گرم ۱۰ تن، گوشت گوسفندی منجمد ۳۰ تن، گوشت گرم گوسفندی ۱۳۳ تن و ۱۱۳ تن مرغ گرم توزیع شده است. وی بیان کرد: امسال تاکنون ۷۴۲۰ تن ذرت، ۳۶۰۲ تن سویا و ۸۵۵ تن جو بین دامداران و مرغ‌داری‌های استان بوشهر توزیع شده است. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از توقف صادرات گوجه فرنگی از ۳۰ بهمن ماه خبر داد و گفت: در ۱۱ ماه امسال ۱۰۷ هزار تن گوجه فرنگی محصول تولیدی استان بوشهر از طریق مرزهای دریایی، هوایی و زمینی به خارج از کشور صادر شده است.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد راستاد در بازدید از بندر بوشهر ضمن بررسی اقدامات انجام شده در بندر بوشهر، از آخرین وضعیت طرح‌های اجرا شده در مجتمع بندری نگین دیدن کرد. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص افتتاح پروژه‌های وزارت راه و شهر سازی در استان بوشهر و تاثیر آن بر روند فعالیت‌های بندر بوشهر گفت: باتوجه به اینکه یکی از ضرورت‌های بنادر تجاری این است که دسترسی مناسب به سایر سیستم‌های حمل ونقل داشته باشند، طبیعتا توسعه راه‌ها و امکان دسترسی ریلی کمک می‌کند تا وضعیت بنادر ارتقا پیدا کرده و مزیت رقابتی مناسبی ایجاد شود. راستاد افزود: بندر بوشهر باتوجه به توسعه‌ای که در آن در حال انجام است و امکانی که در مجتمع بندری نگین ایجاد شده طبیعتا توسعه راه‌ها و امکان دسترسی ریلی آن بسیار موثر است و همانطور که ما با افزایش عمق کانال به دنبال توسعه دسترسی دریایی هستیم به تناسب آن می‌بایست فضا برای دسترسی مناسبتر در پسکرانه‌ها فراهم شود. وی عنوان کرد: انتظار داریم با توجه به این توسعه‌ها بخصوص دسترسی ریلی که به بندر بوشهر هم محقق خواهد شد، از مزیت‌های حمل و نقل بین وجهی استفاده بهینه ببریم و بندر بوشهر هم بتواند شرایط مناسب‌تری را به دست آورد.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد صادق سعیدی بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با تبریک فرارسیدن هفته بوشهر، اظهار داشت: این هفته فرصت خوبی برای معرفی آئین‌ها، آداب و رسوم و چهره‌های فرهیخته شهر بوشهر است. وی افزود: در این راستا برنامه‌های متعددی برنامه برنامه‌ریزی شده است که با بهره‌گیری از ظرفیت‌های ادارات و سازمان‌های مختلف برگزار می‌شود. رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندر بوشهر با اشاره به انعقاد تفاهم نامه‌ای بین سازمان فرهنگی شهرداری و میراث فرهنگی استان عنوان کرد: طبق این تفاهم نامه آرامگاه آیت‌الله معتقد اهرمی به سازمان فرهنگی واگذار شد و بنا شده در این مکان سرای محله آیت الله راه اندازی شود. سعیدی تصریح کرد: این آرامگاه به‌منظور استفاده بهینه، ظرفیت‌سازی و بهره‌برداری مطلوب‌تر از این مجموعه، به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر واگذار شده است. رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندر بوشهر خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه‌های هفته بوشهر می‌توان به المپیاد ورزشی محلات بوشهر، دومین دوره هفته فیلم بوشهر، نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی خط و برگزاری جشنواره رسانه‌ای اشاره کرد.
فارسفارس1 هفته قبل
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: همزمان با سفر رئیس جمهور‌ به استان بوشهر، عملیات اجرایی چهار پروژه در این بندر آغاز می‌شود و اسکله ۵۰ هزار تنی کانتینری مجتمع بندری نگین به بهره‌برداری می‌رسد. ‌به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سیاوش ارجمند‌زاده درباره بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی ۴ طرح در بندر بوشهر، بیان کرد: همزمان با سفر رئیس‌جمهور و هیات دولت به استان بوشهر، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۴ پروژه در بندر بوشهر روز یکشنبه ۲۶ اسفندماه انجام خواهد شد. وی گفت: یکی از مهم‌ترین پروژه‌های قابل بهره برداری، اسکله ۵۰ هزار تنی کانتینری مجتمع بندری نگین با اعتبار ۹۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی است. به گفته ارجمندزاده، دیگر پروژه قابل بهره‌برداری، لایروبی پای اسکله مجتمع بندری نگین به حجم یک میلیون متر مکعب و با عمق ۱۲,۵ متر با مبلغی بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان است که توسط سازمان بنادر و دریانوردی انجام می‌شود. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمدصادق سعیدی عصر امروز در برنامه‌ریزی برگزاری مراسم روز بوشهر با تاکید بر با شکوه اجراء شدن روز بوشهر اظهار داشت: به مناسبت سالروز تاسیس مدرسه سعادت بوشهر ۱۸ اسفندماه به نام روز بوشهر نام گذاری شده که به‌همین مناسبت هر ساله از ۱۲ تا ۱۸ اسفند برنامه‌های ویژه‌ای در بوشهر برگزار می‌شود. مدیرعامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری بندر بوشهر از تدوین برنامه‌های ویژه روز بوشهر خبر داد و گفت: از ۱۲ تا ۱۸ اسفندماه بیش از ۱۷۰ برنامه فرهنگی و ورزشی در شهر بوشهر برگزار می‌شود. وی با اشاره به برنامه‌های ورزشی در هفته بوشهر خاطر نشان کرد: مسابقات المپیاد ورزشی محلات در ۷ رشته ورزشی شامل بسکتبال ۳ نفره، مینی فوتبال، طناب کشی، دو و میدانی، والیبال ساحلی، تنیس روی میز و شطرنج از۱۲ تا ۱۷ اسفندماه برگزار می‌شود. سعیدی با اشاره به اجرای جشنواره هفته بوشهر تصریح کرد: جشنواره ورزش و تفریح از ۱۲ تا ۱۷ اسفند در بوستان شورای بوشهر از ساعت ۱۷ تا ۲۳ هرشب و مسابقات جهت یابی با همکاری هیئت انجمن‌های ورزشی استان بوشهر از مهم‌ترین بخش ورزش در هفته بوشهر است. مدیرعامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری بندر بوشهر از برگزاری برنامه‌های فرهنگی در هفته بوشهر خبر داد و بیان کرد: برنامه‌های فرهنگی شامل همایش فرهنگ و هنر، گروه مفتون، همایش ایثار و ولایت، تقدیر از خانواده معظم شهدا و تجلیل از شهروند افتخاری و چهره ماندگار از دیگر برنامه‌های روز بوشهر است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سیاوش ارجمندزاده صبح امروز در نشست با مسئولان اداره کل استاندارد استان بوشهر ضمن تشریح زیرساخت‌ها و طرح‌های بندری با بیان اینکه برنامه‌هایی در این راستا تدوین و اجرایی شده اظهار داشت: در راستای توسعه زیرساخت‌ها طرح‌‌های مهم بندری در جزیره نگین به عنوان پسکرانه بندری بوشهر اجراء شد. وی با اشاره به اجرای طرح‌های بندری در جزیره نگین با همکاری بخش خصوصی تصریح کرد: در این زمینه اسکله‌های مختلف بندری در جزیره نگین طراحی و اجرایی شده که با تکمیل آنها، ظرفیت صادرات و واردات به شکل چشمگیری افزایش می‌یابد. مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اسکله کانتینری نگین را یکی از طرح‌های مهم بندری دانست و افزود: در سفر آینده رئیس جمهور به استان بوشهر، نخستین اسکله کانتینری کشور به مساحت ۱۵ هزار متر مربع با سرمایه گذاری بخش خصوصی در بوشهر افتتاح و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. اصغر صالح‌زاده اقدامات انجام گرفته توسط استاندارد بوشهر را قابل تقدیر دانست و عنوان کرد: برنامه ریزی خوبی با دیدگاه‌های ملی در استان صورت گرفته که احداث بندر نگین را می‌توان از این جمله دانست. وی بیان کرد: تقویت استاندارد در بندر نگین و راه اندازی این بندر نقطه امیدی برای دولت و مردم محسوب می‌شود.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید نورالدین امیری صبح پنجشنبه در آئین استقبال از مهمانان نوروزی در بوشهر اظهار داشت: با زیباسازی فضای شهری، مناسب سازی معابر و ایجاد زیرساخت‌های اسکان دائم و موقت، بندر بوشهر آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است. شهردار بندر بوشهر تصریح کرد: این آمار گویای توجه هم میهنان ما برای انتخاب این استان برای سفرهای نوروزی است و بر این اساس سعی کرده‌ایم که گردش‌پذیر بودن بندر بوشهر را حفظ و ارتقا دهیم. امیری بیان کرد: برای داشتن بندری زیبا از منظر تجسم شهری، کار آماده سازی بوشهر را از ابتدای بهمن ماه در یک پروژه چند وجهی آغاز کردیم که ایجاد نقاشی‌های دیواری سه بعدی متناسب با هر خیابان در دستور کار قرار گرفت. شهردار بوشهر ادامه داد: در کنار هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های اجرایی برای استفاده از اماکن اختصاصی در پذیرش گردشگران نوروزی، سه کمپ در بوستان شغاب، دهکده گردشگری و بوستان لیان آماده اسکان است. شهردار بندر بوشهر با اعلام اینکه همه تمهیدات لازم برای اسکان موقت گردشگران نوروزی با احتمال نامساعد شدن وضعیت جوی در نوروز پیش بینی شده است، گفت: در صورتی که وضعیت جوی بندر بوشهر سبب شود که با بارش‌هایی گردشگران دچار مشکل شوند، کار اسکان موقت آنها در سالن‌های ورزشی، حسینیه‌ها و مساجد انجام می‌شود و از هم اکنون پیش بینی‌هایی در این خصوص انجام شده است.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد ستوده عصر شنبه با همراهی شهردار بوشهر، رئیس و نایب رئیس شورای شهر بوشهر از ساحل بندر بوشهر بازدید و با گردشگران به گفت‌وگو پرداخت و مشکلات آنها را بررسی کرد. وی افزود: در ساحل بوشهر، تعداد چادرها را کاهش داده‌ایم تا مردم بتوانند بهره بیشتری از ساحل ببرند. معاون عمرانی استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: آمادگی برای میزبانی از تعداد بیشتری گردشگر را نیز داریم و امیدوارم تمام گردشگران، از حضور در استان بوشهر لذت ببرند و با خاطره خوبی استان را ترک کنند. ستوده افزود: طبق مصوبه ستاد بحران، تمام مدارس استان باید در ایام تعطیلات بر روی گردشگران باز باشند و خدمات‌رسانی لازم را ارائه کنند. در این بازدید، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر و مدیران شهرداری نیز گزارشی از عملکرد شهرداری در زمینه خدمات‌رسانی به مهمانان نوروزی ارائه کردند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
صفایی بوشهری اجرای مصوبه ۵۰ درصدی اشتغال جوانان بومی استان در تاسیسات نفتی را از جمله خواسته‌های مردم استان بوشهر عنوان کرد. امام جمعه بوشهر تاکید کرد: اگر کشوری علم و دانش داشته باشد دیگران نمی‌توانند از آن سهم خواهی کنند و می‌تواند بعنوان کشوری مستقل باشد. ۶۱۶۴*دیرامام جمعه دیر گفت: استقبال از رئیس جمهور در جنوب استان بوشهر نشان از مهمان نوازی، استحکام و پیوند عمیق ملت با مسئولان است. ۷۲۰۷*کنگانبوشهر- ایرنا- امام جمعه کنگان استان بوشهر گفت: احداث اسکله تجاری از نیازهای جدی این بندر و یکی از مطالبات مهم و عمومی مردم از دولت است. محمودی در خصوص استقبال از رییس جمهور گفت: به بهانه تکریم و استقبال از رئیس جمهوری نباید کاری که خلاف شریعت و شان و جایگاه رئیس جمهوری است انجام داد.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شهرداری بندر بوشهر از آمادگی کامل این ستاد جهت اسکان اضطراری مسافران و گردشگران نوروزی خبر داد. به گزارش ایسنا از بوشهر، وحید واعظی در بازدید از سطح شهر و نحوه خدمات ارائه شده به مسافران نوروزی، اظهار داشت: با توجه به هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر بارش شدید، آبگرفتگی معابر و طوفانی شدن دریا، ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شهرداری بندر بوشهر در آمادگی کامل می‌باشد. وی افزود: تمهیدات و پیش بینی‌های لازم برای اسکان اضطراری گردشگران نوروزی اندیشیده شده و در صورت همکاری و رعایت مسائل ایمنی توسط گردشگران و سایر شهروندان، جای هیچ‌گونه نگرانی نیست. دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی و معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر عنوان کرد: طبق مصوبه ستاد مدیریت بحران استان بوشهر، کلیه دستگاه‌های امدادی و مرتبط با بحران در آماده باش کامل قرار گرفته‌اند. انتهای پیام
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، سید نورالدین امیری امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در اجرای طرح‌های رنگ‌آمیزی رفوژ وسط خیابان‌ها و معابر سطح شهر بوشهر تسریع شده و نورپردازی‌های میادین امام و شهید بشکوه از دیگر طرح‌های در حال انجام است. شهردار بوشهر گفت: آلاچیق در پارک‌های مروارید و شغاب و نرده‌کشی پارک ریشهر و نقاشی دیوار ساحلی انجام‌شده و امکانات لازم به منظور استقرار کمپین‌های نوروزی نیز مهیا شده است. وی بیان کرد: به منظور استفاده شهروندان بوشهری و همچنین مهمانان نوروزی برنامه‌های شادی از سوی شهرداری بندر بوشهر پیش‌بینی‌شده است که سعی شده در اجرای این برنامه‌ها فرهنگ اصیل بوشهر و آئین‌های بومی بوشهر نیز به نمایش گذاشته شود. امیری ادامه داد: تور بوشهرگردی و ایستگاه اطلاع‌رسانی به مهمان نوروزی از دیگر برنامه‌هایی است که توسط روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر اجرا خواهد شد. شهردار بندر بوشهر افزود: امیدواریم امسال مسافرین نوروزی با خاطره‌ای خوش و دل‌انگیز بوشهر را به مقصد دیارشان ترک کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- بندر گناوه یکی از شهر‌های استان بوشهر و مرکز شهرستان گناوه است که بازار این منطقه هر ساله میزبان تعداد بالایی از مسافران از سراسر کشور است. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بندر گناوه از جنوبی‌ترین بندر‌های کشور است که سالانه میلیون‌ها نفر تنها به قصد خرید و رفتن به سواحل نیلگون خلیج فارس عازم این شهر می‌شوند. بندر گناوه مرکز شهرستان گناوه در ۱۶۰ کیلومتری شمال بوشهر قرار دارد که بین بوشهر و بندر دیلم واقع شده، این بندر از شمال غربی به شهرستان دیلم، از شمال شرقی به استان فارس، از شرق به شهرستان دشتستان، از جنوب به بوشهر و از غرب به خلیج فارس می‌رسد. علاوه بر بازار تاریخی بندر گناوه و سواحل خلیج، تالاب حله، ساحل شنی بندر گناوه، بندر ریگ از دیگر مکان‌هایی هستند که بندر گناوه را نسبت به دیگر بندر‌ها متمایز ساخته است. مسافرانی که قصد سوغاتی خریدن از بندر گناوه را دارند در کنار خرید می‌توانند از کارگاه‌های گسترده گلیم و گبه بافی دیدن کنند تا این کالا‌ها را با قیمت مناسب خریداری کنند، لازم به ذکر است که مناسب‌ترین زمان برای سفر به بندر گناوه از اواسط آبان تا اواسط فروردین ماه است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: یک محموله بزرگ مواد مخدر با همکاری پلیس بوشهر و هرمزگان کشف شد. سردار خلیل واعظی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای مقابله با مواد مخدر تلاش‌های خوبی صورت گرفته و طرح‌های عملیاتی و اطلاعاتی متعددی را در دستور کار داریم. فرمانده انتظامی استان بوشهر از کشف یک محموله بزرگ مواد مخدر با عملیات مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر استان‌های بوشهر و هرمزگان خبر داد و اضافه کرد: در این عملیات ۷۳۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک و حشیش کشف شد. وی افزود: با بررسی صورت گرفته مشخص شد که یک محموله مواد مخدر توسط سوداگران مرگ در ساحل شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان تخلیه شده و قصد داشتند این محموله را با یک دستگاه خودرو سواری پژو به استان بوشهر منتقل کنند. سردار واعظی با اشاره به ارائه اطلاعات دقیق فعالیت این باند به ماموران مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان افزود: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر بندر لنگه این خودور را در محور ارتباطی شهرستان لنگه به استان بوشهر شناسایی و متوقف کردند.
مهرمهر2 هفته قبل
وی افزود: بر اساس برنامه تقویمی روز شمار و با مشارکت ۴۰۰ نیروی همکار پاکبان در قالب اکیپ‌های مختلف ۲۰ نفره، کار تنظیف محلات و مکان‌های گردشگری بندر بوشهر آغاز شده است. رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر تصریح کرد: نقش یاوران شورای محلات در طرح نوروزی استقبال از بهار برجسته است و با کمک این نیروهای خدوم و دلسوز، به دنبال آماده کردن بوشهر برای استقبال از سال جدید هستیم. وی ادامه داد: در این طرح کار جمع آوری ضایعات فضای سبز شهروندان و مکان‌های عمومی، لاستیک‌های فرسوده و اقلام حجیم از طریق چندین دستگاه خودروی کمپرسی روباز انجام می‌شود. رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر یادآور شد: تمام تلاش ما این است که با تنظیف سیما و منظر شهری، سال جدید را برای شهروندان به بهاری با نشاط و امید بخش تبدیل کنیم. شجاعی پور بیان کرد: نظافت ویژه محورهای مختلف شهر به خصوص محورهای ورودی و ساحل بوشهر را در اولویت قرار داده و سعی ما این است که مردم و گردشگران نوروزی از بوشهر و مدت اقامت خود در این شهر نهایت لذت، ببرند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز جمعه در جمع نمازگزاران افزود: با توجه به منابع اقتصادی استان بوشهر نرخ ۱۲ درصدی بیکاری در این استان شایسته نیست. وی بیان کرد: استان بوشهر به دلیل داشتن ظرفیت‌ها، منابع و زیرساخت‌های اقتصادی بعنوان گنج ایران تلقی می‌شود و شایسته نیست مردم چنین استانی در رنج و زحمت باشند. صفایی بوشهری اجرای مصوبه ۵۰ درصدی اشتغال جوانان بومی استان در تاسیسات نفتی را از جمله خواسته‌های مردم استان بوشهر عنوان کرد. براساس اعلام استاندار بوشهر حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری و هیات همراه روز ۲۶ اسفندماه جاری از طریق فرودگاه خلیج فارس عسلویه به استان بوشهر سفر می‌کند و ضمن دیدار با مردم این استان در بندر کنگان، طرح‌های نفتی را افتتاح و در نشست شورای اداری استان بوشهر حضور می‌یابد. امام جمعه بوشهر تاکید کرد: اگر کشوری علم و دانش داشته باشد دیگران نمی‌توانند از آن سهم خواهی کنند و می‌تواند بعنوان کشوری مستقل باشد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از فردا سرمای هوا در استان بوشهر فروکش می‌کند. پیام مساعدی با اشاره به آخرین وضعیت آب و هوایی استان بوشهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده وزش ملایم باد شمال غربی طی امروز و فردا در سطح استان است. وی با اشاره به اینکه در سواحل جنوبی و در فاصله دور از ساحل تا حدودی دریا متلاطم خواهد بود اضافه کرد: پیش بینی می‌شود از فردا به تدریج از سرمای هوا کاسته شود. کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: ‌ برای ساعات آینده آسمان استان کمی تا نیمه ابری گاهی همراه با غبار محلی و فردا در برخی نقاط استان مه رقیق پیش‌بینی می‌شود. وی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت سه و ۳۷ دقیقه بامداد، مد اول ساعت ۹ و ۵۶ دقیقه، جزر دوم ساعت ۱۴ و ۲۱ دقیقه و مد دوم ساعت ۲۰ و ۴۰ دقیقه خواهد بود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش ایرنا، به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر مجید خورشیدی پنجشنبه شب در برنامه تلویزیونی شو نشینی افزود: انتظار می‌رود مردم استان بوشهر در قالب استقبال از رئیس دولت تدبیر و امید بزرگی خود را به جهانیان نشان دهند. وی تاکید کرد: امید می‌رود مردم استان بوشهر در آخرین سفر هیات دولت در سال ۹۷ خاطره خوبی برای رئیس جمهوری رقم بزنند. براساس اعلام استاندار بوشهر حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری و هیات همراه روز ۲۶ اسفندماه جاری از طریق فرودگاه خلیج فارس عسلویه به استان بوشهر سفر می‌کند و ضمن دیدار با مردم این استان در بندر کنگان، طرح‌های نفتی را افتتاح و در نشست شورای اداری استان بوشهر حضور می‌یابد. وی بیان کرد: با وجود همه مشکلات موجود اما مردم مطالبه به حق خود را در بخش آب به صورت صحیح بیان کردند. معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر گفت: در یکسال گذشته علاوه بر شورای تامین، شورای تامین آب هر دو هفته یک بار در استان برگزارمی شود.
فارسفارس3 هفته قبل
مدیرعامل بیمه سلامت ایران گفت: با توجه به الزام قانونی نسخه نویسی الکترونیک، از امروز این پروژه در استان بوشهر آغاز می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، طاهر موهبتی صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به الزام قانونی نسخه نویسی الکترونیک، از امروز این پروژه در استان بوشهر آغاز می‌شود. مدیرعامل بیمه سلامت ایران افزود: این طرح به شکل آزمایشی به مدت دو سال در کرمان انجام شده و پس از رفع ایرادات آن، از امروز در استان بوشهر و بندر گناوه به شکل رسمی آغاز می‌شود. وی تصریح کرد: قریب به ۴۳ هزار مرکز پزشکی، پاراکلینیکی و بیمارستانی با بیمه سلامت ایران قرارداد دارند، که تمامی زیرساخت‌های اجرای این طرح آماده و نحوه اجرای آن به مراکز طرف قرارداد اعلام شده است. مدیرعامل بیمه سلامت ایران بیان کرد: ثبت و نگهداری مراجعات به پزشکان، مراجع تشخیصی و داروخانه‌ها و ایجاد یک پرونده الکترونیک سلامت به بیماران کمک می‌کند که سیر درمان آنها با داشتن خلاصه‌ای از پرونده پزشکی در یک مسیر علمی قرار گیرد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش ایرنا، اگرچه فاصله بندرکنگان (محل دیدار مردمی رئیس جمهوری به استان بوشهر) تا مرکزاین استان۲۰۰ کیلومتر و با بندر دیلم شمالی‌ترین شهر استان ۴۰۰ کیلومتر است اما با این وجود حضور قشرهای مختلف مردم ازهمه مناطق استان بوشهر دراستقبال از رئیس جمهوری چشمگیر است. فرماندار کنگان گفت: آحاد مردم این شهرستان و دیگر نقاط استان بوشهر هم اکنون با حضور در مسیر تردد کاروان تدبیر و امید در بندر کنگان در انتظار ورود رئیس جمهوری به ورزشگاه شهدای ورزشکار کنگان برای سخنرانی هستند. وی اضافه کرد: مردم خونگرم کنگان و دیگر شهرها و روستاهای جنوب استان بوشهر با حضور گسترده در مراسم استقبال از رئیس جمهوری، صحنه هایی ازعشق و وفاداری خود را به نظام و آرمان‌های آن و همراهی با مسئولان خدمتگزار به نمایش گذاشته‌اند. فرماندار کنگان بیان کرد: راه اندازی چندین ایستگاه مردمی استقبال از رئیس جمهوری در چند روز گذشته در شهرها و روستاهای شهرستان کنگان نمادی از همدلی ملت با دولت در این خطه است. استقبال از رئیس جمهوری در فرودگاه بین المللی خلیج فارس درعسلویه، دیدار با مردم استان در ورزشگاه شهدای ورزشکار کنگان، افتتاح فازهای ۱۳، ۲۲، ۲۳ و۲۴ شورای اداری و نشست خبری از مهمترین برنامه‌های سفر یک روزه دکتر روحانی به شهرستان کنگان استان بوشهر است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش ایرنا، اگرچه فاصله بندرکنگان (محل دیدار مردمی رئیس جمهوری به استان بوشهر) تا مرکزاین استان۲۰۰ کیلومتر و با بندر دیلم شمالی‌ترین شهر استان ۴۰۰ کیلومتر است اما با این وجود حضور قشرهای مختلف مردم ازهمه مناطق استان بوشهر دراستقبال از رئیس جمهوری چشمگیر است. فرماندار کنگان گفت: آحاد مردم این شهرستان و دیگر نقاط استان بوشهر هم اکنون با حضور در مسیر تردد کاروان تدبیر و امید در بندر کنگان در انتظار ورود رئیس جمهوری به ورزشگاه شهدای ورزشکار کنگان برای سخنرانی هستند. وی اضافه کرد: مردم خونگرم کنگان و دیگر شهرها و روستاهای جنوب استان بوشهر با حضور گسترده در مراسم استقبال از رئیس جمهوری، صحنه هایی ازعشق و وفاداری خود را به نظام و آرمان‌های آن و همراهی با مسئولان خدمتگزار به نمایش گذاشته‌اند. فرماندار کنگان بیان کرد: راه اندازی چندین ایستگاه مردمی استقبال از رئیس جمهوری در چند روز گذشته در شهرها و روستاهای شهرستان کنگان نمادی از همدلی ملت با دولت در این خطه است. استقبال از رئیس جمهوری در فرودگاه بین المللی خلیج فارس درعسلویه، دیدار با مردم استان در ورزشگاه شهدای ورزشکار کنگان، افتتاح فازهای ۱۳، ۲۲، ۲۳ و۲۴ شورای اداری و نشست خبری از مهمترین برنامه‌های سفر یک روزه دکتر روحانی به شهرستان کنگان استان بوشهر است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
مدیرکل هواشناسی استان بوشهراز طوفانی شدن خلیج فارس خبر داد و تصریح کرد: بر اساس بررسی نقشه‌های هواشناسی، خلیج فارس از فردا تا روز سه شنبه در استان بوشهر مواج و طوفانی می‌شود. مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خاطر نشان کرد: با خروج این سامانه از استان، سامانه بارشی دیگری از روز چهارشنبه ۷ فروردین وارد استان بوشهر می‌شود. شکوهی‌پور با اشاره به وضعیت جوی امروز و فردای استان بوشهر تصریح کرد: آسمان استان بوشهر نیمه ابری تا ابری همراه با غبار محلی و در برخی ساعات همراه با رگبار پراکنده باران، رعدوبرق و گاهی وزش باد پیش بینی می‌شود. وی، جهت وزش بادرا متغیر غالبا جنوب شرقی تا شمال شرقی دانست و افزود: سرعت وزش باد در استان بوشهر ۱۰ تا ۳۴ کیلومتر در ساعت گاهی تا بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت ارزیابی می‌شود. مدیرکل هواشناسی استان بوشهر، ارتفاع موج دریا در استان را ۳۰ تا ۹۰ و گاهی بیش از ۱۲۰ سانتی‌متر دانست و خاطر‌نشان کرد: فردا در بندر بوشهر جزر اول دریا ساعت ۰۴:۰۹ دقیقه، مد اول دریا ساعت ۱۰:۳۳ دقیقه، جزر دوم دریا ساعت ۱۶:۵۱ و مد دوم دریا ساعت ۲۲:۵۷ است.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش ایرنا، رئیس هیات کشتی استان بوشهر روز شنبه در این آئین گفت: در این رقابت‌ها ۷۴کشتی گیر از استان‌های بوشهر (بندر بوشهر)، فارس (شیراز) و خوزستان (بهبهان) در ۱۴ وزن در رده‌های سنی خردسالان، نونهالان و نوجوانان در خانه کشتی بوشهر با یکدیگر به رقابت پرداختند. علیرضا شمشیری افزود: در این رقابت‌ها تیم کشتی بوشهر به مقام قهرمانی دست یافت و تیم‌های شیراز و بهبهان به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند. در پایان این رقابت‌ها به تیم‌های برتر جام قهرمانی اهدا شد. ۱۸ اسفند سالروز تاسیس مدرسه تاریخی سعادت بعنوان روز بزرگداشت بوشهر نام گرفته است. ۷۲۱۲/۶۰۴۷/۶۰۴۵انتهای پیام /*

به انتهای لیست رسیدید

بوشهر

بندر بوشهر تلفظ، شهری بندری و مرکز استان بوشهر از استان‌های جنوب غربی ایران است. جمعیت این شهر در سال ۱۳۹۵ خورشیدی بالغ بر ۲۲۳٬۵۰۴ نفر بوده‌است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار بوشهر را می‌خوانید. ویکی‌پدیا