آخرین و مهم‌ترین اخبار بوشهر، بندر آزاد ایران
بوشهر

اخبار «بوشهر»

همشهریهمشهری1 ماه قبل
ما شروع سفر را از خوزستان انتخاب کرده‌ایم؛ جایی که بتوانید گشت‌وگذار را از شمال بوشهر آغاز و به جنوب ختم کنید. پس از طی ۶۰ کیلومتر از این شهر به بندر دیلم یعنی دروازه شمالی بوشهر می‌رسید. بندر امام حسن (ع) در ۳۰ کیلومتری بندر دیلم با وجود تفرجگاه‌ها و جاذبه‌های گردشگری مکان مناسبی برای اقامت مسافران نوروزی بعد از عبور از بندر دیلم و تا قبل از رسیدن به بندر معروف گناوه است. در مسیر دشتستانبعد از تفریح و تجربه خاطره در سواحل گناوه برای ادامه سفر نوروزی خود به سمت بوشهر حرکت کنید. پایان سفر؛ جنوب بوشهردر مسیر خروج از ناحیه مرکزی استان بوشهر، شهرستان تنگستان اولین جایی است که به آن وارد می‌شوید.
ایسناایسنا1 ماه قبل
مدیر کل شیلات استان بوشهر اظهار کرد: یکی از مشکلات پیش روی شیلات استان بوشهر، کاهش ذخایر دریایی است. به گزارش ایسنا، عباسعلی زنده بودی اظهار کرد: یکی از راه‌های تقویت مدیریت ذخایر دریایی، اجرای طرح دریابست است که چند سال اخیر در استان بوشهر اجرا می‌شود. مدیرکل شیلات استان بوشهر یادآور شد: طرح زیستگاه‌های مصنوعی سال‌های گذشته توسط شیلات استان برای تقویت ذخایر دریایی، اجرا و به دلیل کمبود اعتبار متوقف شده اما جامعه صیادی با سرمایه شخصی خود و مجوز شیلات این طرح را اجرا می‌کنند. مدیر کل شیلات استان بوشهر، سرانه مصرف آبزیان دریایی در کشور را ۱۱ کیلوگرم عنوان کرد و گفت: رویکرد دولت، افزایش سرانه مصرف آبزیان در کشور است. به گزارش ایسنا، بندر دیر در جنوب استان بوشهر واقع شده و با مرکز استان ۲۰۸ کیلومتر فاصله دارد؛ دیر به عنوان بزرگترین بندر صیادی ایران شهرت دارد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سیوش ارجمندزاده ظهر امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های بندری با حضور امام جمعه بوشهر ظرفیت تخلیه و بارگیری در بندر بوشهر را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: محوطه فعلی بندر بوشهر ۵۷ هکتار است که ظرفیت اسمی تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر سالانه افزون ۷ میلیون تن است. وی با اشاره به افتتاح فاز نخست مجتمع بندری نگین بوشهر تصریح کرد: با بهره‌برداری از اسکله‌ها و پایانه‌های مجتمع بندری نگین ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر سالانه ۸ میلیون تن افزوده می‌شود. ارجمندزاده با اشاره به اختصاص ۸۴ میلیارد تومان به طرح‌های بندر بوشهر تصریح کرد: سال گذشته ۱۱۰ میلیارد تومان در اجرای طرح‌های زیرساختی بندر بوشهر تخصیص یافت و امسال این اعتبارات به ۸۴ میلیارد تومان رسیده است. مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، طرح‌های اجرایی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: امسال طرح لایروبی پای اسکله، راه دسترسی و تاسیسات زیر بنایی مجتمع بندر نگین و لایروبی کانال‌های داخلی و خارجی بندر بوشهر اجراء می‌شود. انتهای پیام/ش
ایرناایرنا2 ماه قبل
وی بیان کرد: این آمار گویای توجه هم میهنان ما برای انتخاب این استان برای سفرهای نوروزی است و بر این اساس تلاش شده گردش‌پذیر بودن بندر بوشهر را حفظ و ارتقا دهیم. امیری بیان کرد: برای داشتن بندری زیبا از منظر تجسم شهری، کار آماده سازی بندر بوشهر از ابتدای بهمن ماه در یک پروژه چند وجهی آغاز شد و نقاشی‌های دیواری سه بعدی متناسب با هر خیابان در دستور کار قرار گرفت. شهردار بوشهر ادامه داد: در کنار هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های اجرایی برای استفاده از اماکن اختصاصی در پذیرش گردشگران نوروزی، سه کمپ در بوستان شغاب، دهکده گردشگری و بوستان لیان آماده اسکان است. وی گفت: هرچند سال گذشته مردم و بخشی از گردشگران نوروزی از وضعیت برپایی چادر در سواحل بندر بوشهر انتقاد داشتند اما توان و امکانات محدود ما توان کنترل افرادی که در چشم اندازهای اصلی بندر بوشهر به دریا اقدام به برپایی چادر می‌کنند، ندارد. شهردار بندر بوشهر گفت: در صورت بارندگی کار اسکان موقت مسافران نوروزی در سالن‌های ورزشی، حسینیه‌ها و مساجد این شهر انجام می‌شود.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان بوشهر گفت: حادثه آتش سوزی ساعت ۲۳:۵۵ شنبه شب در بندر رستمی آغاز و ۵۵ دقیقه بامداد یکشنبه مهار شد. جهانگیر دهقانی افزود: در این حادثه یک فروند لنج کامل سوخت و یک لنج دیگر ۲۰ تا ۳۰ درصد آسیب دید. سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان بوشهر با اشاره به بهره مندی از همه ظرفیت‌‎ها برای مهار آتش، بیان کرد: خودرو آتش نشانی از دلوار و بندر بوشهر و شناور آتشخوار از بندر عامری (در نزدیکی بندر رستمی) برای خاموش کردن آتش به بندر رستمی اعزام شد؛ همچنین از پمپ آب شیلات هم برای مهار آتش استفاده شد. سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان بوشهر افزود: علت حادثه مشخص نیست و در دست بررسی است. سیاوش ارجمند زاده افزود: برای مهار سریع‌تر آتش، دو دستگاه خودرو آتش نشانی نیز از بندر بوشهر به منطقه اعزام شد و با هماهنگی‌های صورت گرفته پمپ‌های اطفای حریق از بندر بوالخیر نیز به بندر رستمی انتقال یافت.

شرایط پهلوگیری کشتی‌های غول پیکر در بندر بوشهر فراهم شود

13+
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
سیاوش ارجمندزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه زیرساخت‌های بندری در بوشهر توسعه می‌یابد اظهار داشت: به سبب محدود بودن فضای بندر بوشهر طرح پسکرانه این بندر در مجتمع بندری نگین طراحی شد. وی با بیان اینکه طرح بندری در مجتمع بندری نگین با همکاری بخش خصوصی اجرایی شده است تصریح کرد: پایانه کانتینری جزیره نگین بوشهر یکی از طرح‌های مهم بندری است که با ظرفیت ۵۰هزار تن و اعتبار ۹۰ میلیارد تومان اجرا و آماده بهربرداری شد. مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از اجرای پایانه کانتینری مجتمع بندری نگین درمدت ۲ سال خبر داد و گفت: با افتتاح این پایانه امکان ورود کشتی‌هایی با وزن ۵۰ هزار تن در بندر بوشهر فراهم می‌شود. ارجمندزاده با اشاره به افزایش تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر تصریح کرد: بابهره‌برداری از فاز نخست مجتمع بندری نگین ظرفیت تخلیه و بارگیری در بندر بوشهر از ۷میلیون به ۱۵ میلیون تن افزایش می‌یابد. وی، لایروبی اسکله مجتمع بندری نگین را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: لایروبی اسکله مجتمع بندری نگین بوشهر با حجم ۱٫۱ میلیون مترمکعب و اعتبار ۳۰میلیارد تومان به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
ایرناایرنا3 روز قبل
بوشهر-ایرنا- امام جمعه بوشهر گفت: در شرایط کنونی و خاص اقتصاد کشور باید گرانی کاذب موجود در بازارهای عرضه کالا مدیریت شود. امام جمعه بوشهر گفت: مسئولان چنانچه در عرصه‌های مدیریتی خود بخوبی عمل کنند مردم نیز حامی و پشتیبان آنها هستند. صفایی بوشهری تاکید کرد: استان بوشهر ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد که در صورت مدیریت صحیح و اصولی در این استان فرد بیکار نخواهیم داشت. مصلح تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران نظام سلطه را به ذلت و خواری کشانده است و به فضل الهی از این مرحله نیز عبور خواهد کرد. ۷۲۰۷کنگان*بوشهر – ایرنا- امام جمعه کنگان استان بوشهر گفت: بندر شیرینو (بزرگترین روستای جنوب کشور) به شهر تبدیل شود.
ایلناایلنا2 ماه قبل
سخنگوی سازمان اورژانس کشور در پی وقوع مکرر هفت زلزله کمتر از چهار ریشتر در بندر دیر از آماده‌باش کلامل نیروهای اورژانس ۱۱۵ و چهار بیمارستان در این بندر و بوشهر خبر داد. مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به وقوع زلزله‌های مکرر در بندر دیر در استان بوشهر گفت: وقوع هفت مورد زمین لرزه کمتر از چهار ریشتر در شهر بندر دیر بوشهر از صبح امروز به سازمان اورژانس کشور گزارش شده است. وی ادامه داد: با توجه به وضعیت موجود، تیم‌های عملیاتی و واکنش سریع اورژانس ۱۱۵ و بیمارستان‌های امام هادی (ع) دیر، امام خمینی (ره) کنگان، شهدای خلیج بوشهر و سلمان فارسی بوشهر و شبکه بهداشت در آماده‌باش کامل هستند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 ماه قبل
محمد راستاد در بازدید از بندر بوشهر، درخصوص افتتاح پروژه‌های وزارت راه و شهر‌سازی در استان بوشهر و تاثیر آن بر روند فعالیت‌های این بندر افزود: بندر بوشهر با توجه به روند توسعه‌ای که در آن درحال انجام است و امکانی که در مجتمع بندری نگین ایجاد شده توسعه راه‌ها و امکان دسترسی ریلی آن بسیار در حجم تجارت و جذب سرمایه گذار موثر است. راستاد افزود: همان‌طور که سازمان بنادر و دریانوردی با افزایش عمق کانال، به‌دنبال توسعه دسترسی دریایی است به تناسب آن باید فضا برای دسترسی مناسب‌تر در پسکرانه‌ها فراهم شود. وی عنوان کرد: انتظار داریم با توجه به برنامه‌های توسعه‌ای بندر بوشهر و دسترسی ریلی از مزیت‌های حمل‌ونقل بین وجهی استفاده بهینه ببریم و بندر بوشهر هم بتواند شرایط مناسبی را به‌دست آورد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کنگان، سکینه الماسی بعدازظهر امروز در نشست با مسئولان شهرستان کنگان با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم شهرستان کنگان، تجارت دریایی است اظهار داشت: در نشست با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور بر ساخت اسکله تجاری در کنگان تاکید شد. عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ساخت اسکله تجاری را کنگان از مطالبات اصلی مردم دانست و افزود: روند اجرای آن سال‌ها در دستور کار بوده اما بنابه دلایلی در انجام آن کوتاهی شده است. نماینده مردم کنگان، دیر، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی افزود: اجرایی نشدن اسکله تجاری کنگان سبب بی اعتمادی مردم کنگان به توافقات و قول و قرارهای اجرای این پروژه شده است. الماسی به اجرایی شدن مصوبات سفر رئیس جمهور به کنگان پرداخت و تصریح کرد: بنده با جدیت پیگیر مصوبات سفر رئیس جمهور به کنگان برای تسریع در روند اجرای مصوبات سفر هستم. وی بیان کرد: با پیگیری‌های انجام شده و بر اساس ظرفیت‌های کنگان، این شهرستان به بندر تجاری تبدیل می‌شود.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، داریوش کشتکار مدیر صندوق بازنشستگی استان بوشهر صبح چهارشنبه در حاشیه این مسابقات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسابقات دو نیمه استقامت پیشکسوتان و بازنشستگان کشوری استان بوشهر به مسافت هزار و ۵۰۰ متر در بندر بوشهر برگزار شد که منصور رضایی قهرمان اسبق دوومیدانی استان بوشهر بار دیگر قهرمان دوومیدانی استان بوشهر شد. وی افزود: محمد فرخ زاده بوشهری نیز پس از رضایی عنوان دوم مسابقات را کسب کرد. کشتکار گفت: ۲۶ و ۲۷ مهر امسال مسابقات قهرمانی پیشکسوتان کشور در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود که رضایی و فرخ‌زاده نمایندگان استان بوشهر در این مسابقات شرکت می‌کنند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی با بیان اینکه فعالان اقتصادی استان بوشهر در راستای توسعه اقتصادی برنامه‌‌ها و طرح‌های مهمی اجراء کردند گفت: اتاق بازرگانی بوشهر در سال ۱۳۹۷ همگام با دولت و ملت در راستای تولید و توسعه اقتصادی برنامه‌های مهمی تدوین و اجراء کرد. رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر افزود: با توجه به وجود سختی‌ها، تحریم‌های ظالمانه آمریکا، اروپا و کشورهای همسایه، اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی بوشهر همکاری‌های خوبی با دولت و سیاست‌ها داشتند و از بروز برخی مشکلات اقتصادی جلوگیری کردند. وی با تاکید بر توجه دولت به ظرفیت‌های اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی خاطر نشان کرد: دولت باید اتاق بازرگانی همراه و همگام خودشان ببینند و به عنوان مشاوران مهم سه قوه قلمداد کنند. رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر، تجارت و بازرگانی به عنوان معاش مردم استان بوشهر دانست و گفت: برای رونق تجارت در استان بوشهر باید تخفیف ۲۰ درصدی سود بازرگانی در این استان مورد توجه قرار بگیرد تا گمرکات و بنادر استان بوشهر از رکود حاکم خارج شود. وی تنها راه رفع رکود بندر بوشهر را برداشتن استثناهای تخفیف سودبازرگانی دانست و افزود: تخفیف ۲۰ درصدی سود بازرگانی که با استثناهایی همراه است سبب محروم شدن استان بوشهر از انتقال کالاهای تجاری به بندر بوشهر و رکود اقتصادی شده که فعالان اقتصادی خواستار رفع رکود با حذف استثنائات تخفیف سود بازرگانی هستند تا زمینه ترغیب فعالان اقتصادی برای فعالیت در این بندر کهن فراهم شود.
ایلناایلنا3 ماه قبل
چهار فروند لنج باری در اسکله صیادی بندر عامری تنگستان در استان بوشهر که شب گذشته دچار آتش سوزی شده بود، نیمه‌های شب مهار شد. به گزارش خبرنگار ایلنا، ایمان زیارتی (کارشناس و مسئول ایمنی آتش نشانی ادره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر) از مهار آتش سوزی شب گذشته چهار فروند لنج باری در اسکله صیادی بندر عامری واقع در ۷۰ کیلومتری جنوب شرقی بوشهر خبر داد. طبق اظهارات او؛ علت آتش سوزی در حال بررسی است و برخی شایعاتی مبنی بر عمدی بودن حریق وجود دارد. از قرار معلوم حریق ساعت ۸ شب گذشته به آتش نشانی بندر بوشهر اطلاع داده شد و ساعت یک بعد از نیمه شب آتش به طور کامل مهار شد. نهایتا زیارتی می‌گوید؛ آتش نشانی بندر عامری، آتش نشانی دلوار و آتش نشانی اداره کل دریانوردی استان بوشهر در محل حاضر شدند.
ایلناایلنا2 ماه قبل
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افتتاح یک پست اسکله در بندر بوشهر تاکید کرد: این اسکله ظرفیت کانتینری بندر بوشهر را تا ۵۰ درصد افزایش می‌‌‌‌دهد و ظرفیت بندر بوشهر را از ۴۰۰ هزار TEU به ۶۰۰ هزار TEU می‌‌‌رساند. اسلامی درباره تکمیل پروژه راه‌‌‌آهن بوشهر تصریح کرد: یکی از برنامه‌‌‌های دولت اتصال بندر بوشهر و بوشهر به راه‌‌‌آهن است که کلنگ آن هم به زمین خورده و پیمانکار مشغول به اجرای پروژه است. وی افزود: این پروژه بدون وقفه در حال اجرا است تا بتوانیم ظرفیت خطوط ریلی را افزایش دهیم. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افتتاح یک پست اسکله در بندر بوشهر خاطرنشان کرد: این اسکله ظرفیت کانتینری بندر بوشهر را تا ۵۰ درصد افزایش می‌‌‌‌دهد و ظرفیت بندر بوشهر را از ۴۰۰ هزار TEU به ۶۰۰ هزار TEU می‌‌‌رساند. این عضو دولت دوازدهم در مراسم بهره‌‌‌برداری از اسکله کانتینری ۵۰ هزار تنی در جزیره نگین بیان کرد: امروز اولین کشتی کانتینری در این اسکله پهلو می‌‌‌گیرد و خوشبختانه پس از چهار سال این پروژه به افتتاح رسید.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
استاندار بوشهر بر ضرورت جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای ایجاد مراکز گردشگری و تفریحی در سطح استان بوشهر تاکید کرد. عبدالکریم گراوند دوشنبه‌شب در بازدید از ساحل بندر بوشهر اظهار داشت: حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای ساخت و ایجاد مراکز تفریحی و گردشگری امری لازم و ضروری است و از دستگاه‌های ذیربط انتظار داریم همکاری لازم را داشته باشند. وی خواستار تسهیل‌گری دستگاه‌های ذیربط در ساخت شهربازی استاندارد و هتل پنج ستاره در بندر بوشهر شد و خاطرنشان کرد: از شهرداری و شورای اسلامی بوشهر انتظار داریم شرایط لازم برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در ساحل بوشهر را فراهم کنند. استاندار بوشهر خواستار آمادگی صددرصدی شهرداری بوشهر برای استقبال و پذیرایی از گردشگران نوروزی شد و گفت: شهرداری ضمن شناسایی مشکلات و نقاط ضعف نوروز سال گذشته، امسال آمادگی صددرصدی برای استقبال و پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی را داشته باشد. شهردار و رئیس شورای اسلامی بوشهر نیز توضیحات لازم در زمینه آمادگی شهرداری برای استقبال و پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی ارائه کردند.
فارسفارس2 ماه قبل
وزیر راه و شهرسازی گفت: عملیات اجرایی لایروبی اساسی کانال داخلی و خارجی بندر بوشهر از محل سرمایه سازمان بنادر و دریانوردی با رقم ۱۹۰ میلیارد تومان آغاز می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمد اسلامی عصر امروز در نشست شورای اداری استان بوشهر که با حضور رئیس جمهوری در عسلویه برگزار شد، از افتتاح سه پروژه فرودگاهی در استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: چهار پروژه نیز در بندر بوشهر کلنگ‌زنی و افتتاح شده است که مهمترین آن پروژه اسکله جدیدی به طول ۳۰۰ متر در جزیره نگین می‌باشد که در سال۹۳ کلنگ زنی شده است. وزیر راه و شهرسازی افزود: عملیات اجرایی لایروبی اساسی کانال داخلی و خارجی بندر بوشهر از محل سرمایه سازمان بنادر و دریانوردی با رقم ۱۹۰ میلیارد تومان آغاز می‌شود که حجم لایروبی ۵ میلیون و ۷۵۰ هزار مترمکعب جهت تردد ایمن کشتی‌های ۳۰ هزار تنی است. انتهای پیام/الف
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سیاوش ارجمندزاده، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اعلام این خبر، اظهار کرد: با اقدام به موقع ناجی ۲۰ و هادی ۵، شش خدمه موتور لنج باری از مرگ نجات یافتند. ارجمندزاده افزود: در پی اعلام اضطرار موتور لنج باری به مرکز هماهنگی و جست‌وجو و نجات بندر بوشهر، بلافاصله هماهنگی‌های لازم انجام و دو شناور از بندر بوشهر به منطقه اعزام شدند. وی افزود: با رسیدن شناورهای اعزامی به موقعیت موتور لنج، عملیات تخلیه آب از موتور لنج حادثه دیده به سرعت انجام و توسط شناورهای ناجی ۲۰ و هادی ۵ به اسکله بندر بوشهر منتقل گردید. مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر عنوان کرد: علت این حادثه آب‌گرفتگی شدید شناور و طوفانی بودن دریا بوده است. گفتنی است این لنج باری روز گذشته بندر گناوه را به مقصد دبی ترک کرده بود و در نزدیکی عسلویه دچار حادثه شد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر از صادرات بیش از ۲۹ میلیون تن کالا از گمرکات استان خبر داد و گفت: طی سال گذشته حجم صادرات از گمرکات استان بوشهر ۲۴ درصد افزایش یافته است. وی با اشاره به افزایش حجم صادرات گمرکات استان بوشهر خاطرنشان کرد: میزان صادرات گمرکات استان بوشهر با احتساب میعانات گازی در سال گذشته دارای افزایش ۲۴ درصدی می‌باشد. ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر اضافه کرد: کشورهای چین، کره جنوبی، امارات متحده عربی، مناطق ویژه، هند، ژاپن، اندونزی، تایلند، تایوان و پاکستان مقصد کالاهای صادراتی گمرکات استان بوشهر بوده‌اند. بازیار عمده کالاهای وارداتی از گمرکات استان را شامل لوازم و تجهیزات نیروگاهی، موز، کره حیوانی، هواساز صنعتی، اجزا و قطعات خودروی سواری و موتورسیکلت، چای سیاه، لاستیک خودروی سواری، یراق آلات و تجهیزات کارخانه عنوان کرد و گفت: کشورهای چین، روسیه، فیلیپین، امارات متحده عربی، نیوزیلند، هند، ایتالیا، کره جنوبی، اکوادور و بلژیک عمده کشورهای مبدا وارداتی گمرکات استان بوشهر بوده‌اند. گفتنی است با توجه به صادرات ۲۹ میلیون و ۷۴۹ هزار تن کالا و واردات ۵۵۴ هزار تن کالا، حجم صادرات کالا از گمرکات استان بوشهر ۵۳ برابر حجم واردات بوده است.
ایرناایرنا4 هفته قبل
به گزارش ایرنا، سرپرست معاونت فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر دراین ارتباط روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: این بازدید علمی برای هوشمند سازی بندر بوشهر و تعامل هر چه بیشتر و بهتر با دانشگاه‌های داخلی و خارجی انجام شد. علی نوبرانی افزود: در این بازدید علمی دانشجویان با حضور در برج کنترل ترافیک دریایی بندر بوشهر از نزدیک با موقعیت بندر بوشهر و نحوه انجام عملیات‌های دریایی و بندری آشنا شدند. دانشگاه فنی وین یا دانشگاه صنعتی وین بزرگترین دانشگاه و مرکز پژوهشی کشور اتریش در رشته‌های فنی و مهندسی است که در رتبه ‌بندی دانشگاه‌های فنی و مهندسی جهان در رتبه ۸۱ قرار گرفته است. هیات دانشگاهی اتریش با هدف حضور در رویداد بین المللی شناخت معماری و تجربه زیست شهری از ابتدای هفته جاری وارد بوشهر شدند. در حاشیه این رویداد علاوه بر تاسیسات بندری، بازدید از شهر جدید عالیشهر، بافت قدیم بوشهر، عمارت‌ها و موزه‌های این بندر برای آنها پیش بینی شده است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمد تقی منوچهری صبح امروز در نشست ستاد تنظیم بازار استان بوشهر با اشاره به گزارشی از توزیع نهاده‌های دامی اظهار داشت: سهمیه ذرت استان بوشهر ۲۸۰۰ تن است که ۸۰۰ تن آن در انبارهای استان بوشهر نگه‌داری می‌شود و مابقی در انبار بندر امام (ره) است. وی با اشاره به سهمیه ۱۲۰۰ تنی سویا استان بوشهر گفت: از این میزان یک‌هزار و ۲۰۰ تن در انبارهای استان بوشهر و مابقی در بندر امام (ره) نگه‌داری می‌شود. منوچهری به توزیع فراورده‌های دامی پرداخت و خاطر نشان کرد: در ۱۱ ماه امسال ۲ هزار ۲۵ تن گوشت مرغ منجمد، ۶۳۳ تن گوشت گوساله منجمد، ۱۰ گوشت گوساله گرم، ۱۳۵ تن گوشت گوساله گرم ۱۰ تن، گوشت گوسفندی منجمد ۳۰ تن، گوشت گرم گوسفندی ۱۳۳ تن و ۱۱۳ تن مرغ گرم توزیع شده است. وی بیان کرد: امسال تاکنون ۷۴۲۰ تن ذرت، ۳۶۰۲ تن سویا و ۸۵۵ تن جو بین دامداران و مرغ‌داری‌های استان بوشهر توزیع شده است. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از توقف صادرات گوجه فرنگی از ۳۰ بهمن ماه خبر داد و گفت: در ۱۱ ماه امسال ۱۰۷ هزار تن گوجه فرنگی محصول تولیدی استان بوشهر از طریق مرزهای دریایی، هوایی و زمینی به خارج از کشور صادر شده است.
ایرناایرنا4 هفته قبل
به گزارش ایرنا، سرپرست معاونت فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر دراین ارتباط روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: این بازدید علمی برای هوشمند سازی بندر بوشهر و تعامل هر چه بیشتر و بهتر با دانشگاه‌های داخلی و خارجی انجام شد. علی نوبرانی افزود: در این بازدید علمی دانشجویان با حضور در برج کنترل ترافیک دریایی بندر بوشهر از نزدیک با موقعیت بندر بوشهر و نحوه انجام عملیات‌های دریایی و بندری آشنا شدند. دانشگاه فنی وین یا دانشگاه صنعتی وین بزرگترین دانشگاه و مرکز پژوهشی کشور اتریش در رشته‌های فنی و مهندسی است که در رتبه ‌بندی دانشگاه‌های فنی و مهندسی جهان در رتبه ۸۱ قرار گرفته است. هیات دانشگاهی اتریش با هدف حضور در رویداد بین المللی شناخت معماری و تجربه زیست شهری از ابتدای هفته جاری وارد بوشهر شدند. در حاشیه این رویداد علاوه بر تاسیسات بندری، بازدید از شهر جدید عالیشهر، بافت قدیم بوشهر، عمارت‌ها و موزه‌های این بندر برای آنها پیش بینی شده است.
مهرمهر3 هفته قبل
فرهاد فیاض بخش دبیر جشنواره تئاتر معلولین استان بوشهر ظهر دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ۲۸ اثر از دوم تا پنجم اردیبهشت‌ماه در مرحله بازبینی پانزدهمین جشنواره استانی تئاتر معلولین بوشهر به عنوان بزرگ‌ترین رویداد هنری معلولین استان حضور داشتند. وی افزود: داوری نمایش‌های متقاضی توسط اردشیر محمودی فر، غلامحسین بارونی و مرتضی فیروزی انجام شده است که در مجموع ۱۴ اثر بدون اولویت شامل ۸ اثر در بخش صحنه‌ای و ۶ اثر در بخش خیابانی به پانزدهمین جشنواره تئاتر معلولین استان راه یافتند. دبیر جشنواره تئاتر معلولین استان بوشهر با معرفی ۱۴ اثر راه‌یافته به این جشنواره خاطرنشان کرد: نمایش‌های «دستاپ» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا حیدری از بوشهر، «نقاشی ناتمام» به نویسندگی ماریا اشگری و کارگردانی علیرضا سلیمانی از بوشهر، «بندوش» به نویسندگی نرگس اسدی زاده و کارگردانی مریم شهبازی پور از بوشهر، «حلو پلنگ» به نویسندگی و کارگردانی الهام دریاپور از بندر دیلم، «تور» به نویسندگی و کارگردانی مهدی محمدی از بندر دیلم، «زیر زمین» به نویسندگی آرش عباسی و کارگردانی جواد فروزش از آبپخش، «کله‌پوک‌ها» به نویسندگی نیل سایمون و کارگردانی یونس رازقی پور از اهرم، «حسنی و دیو راه باریک پشت کوه» به نویسندگی افشین هاشمی و کارگردانی رسول محمودی بندر دیر در بخش صحنه‌ای به رقابت می‌پردازند. وی بیان کرد: نمایش‌های «همین چند نفر» به نویسندگی و کارگردانی طیبه بهزاد از بوشهر، «سیل بند» به نویسندگی علی نادری و کارگردانی محمد کللی از بوشهر، «دربست شهرداری» به نویسندگی و کارگردانی مجید دریایی، «همه‌ی ما دیوانه‌ایم» به نویسندگی و کارگردانی فریدون فریدونی از بوشهر، «امید مادر» به نویسندگی و کارگردانی آسیه نعمتی از بوشهر (مشروط به رعایت اصلاحیه داوران)، «فصل زرد سرد» به نویسندگی و کارگردانی اکبر منفرد و کارگردانی نسرین اکبری از برازجان در بخش خیابانی حضور دارند. پانزدهمین جشنواره تئاتر معلولین از ۱۲ الی ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۹۸ به میزبانی شهر بوشهر برگزار می‌شود.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد راستاد در بازدید از بندر بوشهر ضمن بررسی اقدامات انجام شده در بندر بوشهر، از آخرین وضعیت طرح‌های اجرا شده در مجتمع بندری نگین دیدن کرد. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص افتتاح پروژه‌های وزارت راه و شهر سازی در استان بوشهر و تاثیر آن بر روند فعالیت‌های بندر بوشهر گفت: باتوجه به اینکه یکی از ضرورت‌های بنادر تجاری این است که دسترسی مناسب به سایر سیستم‌های حمل ونقل داشته باشند، طبیعتا توسعه راه‌ها و امکان دسترسی ریلی کمک می‌کند تا وضعیت بنادر ارتقا پیدا کرده و مزیت رقابتی مناسبی ایجاد شود. راستاد افزود: بندر بوشهر باتوجه به توسعه‌ای که در آن در حال انجام است و امکانی که در مجتمع بندری نگین ایجاد شده طبیعتا توسعه راه‌ها و امکان دسترسی ریلی آن بسیار موثر است و همانطور که ما با افزایش عمق کانال به دنبال توسعه دسترسی دریایی هستیم به تناسب آن می‌بایست فضا برای دسترسی مناسبتر در پسکرانه‌ها فراهم شود. وی عنوان کرد: انتظار داریم با توجه به این توسعه‌ها بخصوص دسترسی ریلی که به بندر بوشهر هم محقق خواهد شد، از مزیت‌های حمل و نقل بین وجهی استفاده بهینه ببریم و بندر بوشهر هم بتواند شرایط مناسب‌تری را به دست آورد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد صادق سعیدی بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با تبریک فرارسیدن هفته بوشهر، اظهار داشت: این هفته فرصت خوبی برای معرفی آئین‌ها، آداب و رسوم و چهره‌های فرهیخته شهر بوشهر است. وی افزود: در این راستا برنامه‌های متعددی برنامه برنامه‌ریزی شده است که با بهره‌گیری از ظرفیت‌های ادارات و سازمان‌های مختلف برگزار می‌شود. رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندر بوشهر با اشاره به انعقاد تفاهم نامه‌ای بین سازمان فرهنگی شهرداری و میراث فرهنگی استان عنوان کرد: طبق این تفاهم نامه آرامگاه آیت‌الله معتقد اهرمی به سازمان فرهنگی واگذار شد و بنا شده در این مکان سرای محله آیت الله راه اندازی شود. سعیدی تصریح کرد: این آرامگاه به‌منظور استفاده بهینه، ظرفیت‌سازی و بهره‌برداری مطلوب‌تر از این مجموعه، به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر واگذار شده است. رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندر بوشهر خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه‌های هفته بوشهر می‌توان به المپیاد ورزشی محلات بوشهر، دومین دوره هفته فیلم بوشهر، نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی خط و برگزاری جشنواره رسانه‌ای اشاره کرد.
ایسناایسنا3 هفته قبل
کارشناس هواشناسی استان بوشهر در پیش بینی وضعیت جوی و دریایی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که در سواحل جنوبی بوشهر در ساعاتی از بعد از ظهر امروز به سبب وزش باد شمال غربی دریا تا حدودی متلاطم است. وی افزود: بر این اساس آسمان استان کمی تا قسمتی ابری، طی ساعات بعد از ظهر در سواحل جنوبی وزش باد و از امشب افزایش ابر و در برخی نقاط نیز با رگبار پراکنده باران گاهی رعدوبرق و وزش تندباد همراه است. مساعدی خاطرنشان کرد: ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی استان ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر است. همچنین فردا در سواحل استان ۶۰ تا ۱۲۰ و در سواحل شمالی و مرکزی استان گاهی بیش از ۱۵۰ سانتیمتر است. وی عنوان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان مد دریا ۱۳:۵۳ و جزر دریا نیز ۲۲:۳۵ خواهد بود.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید نورالدین امیری صبح پنجشنبه در آئین استقبال از مهمانان نوروزی در بوشهر اظهار داشت: با زیباسازی فضای شهری، مناسب سازی معابر و ایجاد زیرساخت‌های اسکان دائم و موقت، بندر بوشهر آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است. شهردار بندر بوشهر تصریح کرد: این آمار گویای توجه هم میهنان ما برای انتخاب این استان برای سفرهای نوروزی است و بر این اساس سعی کرده‌ایم که گردش‌پذیر بودن بندر بوشهر را حفظ و ارتقا دهیم. امیری بیان کرد: برای داشتن بندری زیبا از منظر تجسم شهری، کار آماده سازی بوشهر را از ابتدای بهمن ماه در یک پروژه چند وجهی آغاز کردیم که ایجاد نقاشی‌های دیواری سه بعدی متناسب با هر خیابان در دستور کار قرار گرفت. شهردار بوشهر ادامه داد: در کنار هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های اجرایی برای استفاده از اماکن اختصاصی در پذیرش گردشگران نوروزی، سه کمپ در بوستان شغاب، دهکده گردشگری و بوستان لیان آماده اسکان است. شهردار بندر بوشهر با اعلام اینکه همه تمهیدات لازم برای اسکان موقت گردشگران نوروزی با احتمال نامساعد شدن وضعیت جوی در نوروز پیش بینی شده است، گفت: در صورتی که وضعیت جوی بندر بوشهر سبب شود که با بارش‌هایی گردشگران دچار مشکل شوند، کار اسکان موقت آنها در سالن‌های ورزشی، حسینیه‌ها و مساجد انجام می‌شود و از هم اکنون پیش بینی‌هایی در این خصوص انجام شده است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سیاوش ارجمندزاده صبح امروز در نشست با مسئولان اداره کل استاندارد استان بوشهر ضمن تشریح زیرساخت‌ها و طرح‌های بندری با بیان اینکه برنامه‌هایی در این راستا تدوین و اجرایی شده اظهار داشت: در راستای توسعه زیرساخت‌ها طرح‌‌های مهم بندری در جزیره نگین به عنوان پسکرانه بندری بوشهر اجراء شد. وی با اشاره به اجرای طرح‌های بندری در جزیره نگین با همکاری بخش خصوصی تصریح کرد: در این زمینه اسکله‌های مختلف بندری در جزیره نگین طراحی و اجرایی شده که با تکمیل آنها، ظرفیت صادرات و واردات به شکل چشمگیری افزایش می‌یابد. مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اسکله کانتینری نگین را یکی از طرح‌های مهم بندری دانست و افزود: در سفر آینده رئیس جمهور به استان بوشهر، نخستین اسکله کانتینری کشور به مساحت ۱۵ هزار متر مربع با سرمایه گذاری بخش خصوصی در بوشهر افتتاح و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. اصغر صالح‌زاده اقدامات انجام گرفته توسط استاندارد بوشهر را قابل تقدیر دانست و عنوان کرد: برنامه ریزی خوبی با دیدگاه‌های ملی در استان صورت گرفته که احداث بندر نگین را می‌توان از این جمله دانست. وی بیان کرد: تقویت استاندارد در بندر نگین و راه اندازی این بندر نقطه امیدی برای دولت و مردم محسوب می‌شود.
فارسفارس2 ماه قبل
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: همزمان با سفر رئیس جمهور‌ به استان بوشهر، عملیات اجرایی چهار پروژه در این بندر آغاز می‌شود و اسکله ۵۰ هزار تنی کانتینری مجتمع بندری نگین به بهره‌برداری می‌رسد. ‌به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سیاوش ارجمند‌زاده درباره بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی ۴ طرح در بندر بوشهر، بیان کرد: همزمان با سفر رئیس‌جمهور و هیات دولت به استان بوشهر، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۴ پروژه در بندر بوشهر روز یکشنبه ۲۶ اسفندماه انجام خواهد شد. وی گفت: یکی از مهم‌ترین پروژه‌های قابل بهره برداری، اسکله ۵۰ هزار تنی کانتینری مجتمع بندری نگین با اعتبار ۹۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی است. به گفته ارجمندزاده، دیگر پروژه قابل بهره‌برداری، لایروبی پای اسکله مجتمع بندری نگین به حجم یک میلیون متر مکعب و با عمق ۱۲,۵ متر با مبلغی بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان است که توسط سازمان بنادر و دریانوردی انجام می‌شود. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمدصادق سعیدی عصر امروز در برنامه‌ریزی برگزاری مراسم روز بوشهر با تاکید بر با شکوه اجراء شدن روز بوشهر اظهار داشت: به مناسبت سالروز تاسیس مدرسه سعادت بوشهر ۱۸ اسفندماه به نام روز بوشهر نام گذاری شده که به‌همین مناسبت هر ساله از ۱۲ تا ۱۸ اسفند برنامه‌های ویژه‌ای در بوشهر برگزار می‌شود. مدیرعامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری بندر بوشهر از تدوین برنامه‌های ویژه روز بوشهر خبر داد و گفت: از ۱۲ تا ۱۸ اسفندماه بیش از ۱۷۰ برنامه فرهنگی و ورزشی در شهر بوشهر برگزار می‌شود. وی با اشاره به برنامه‌های ورزشی در هفته بوشهر خاطر نشان کرد: مسابقات المپیاد ورزشی محلات در ۷ رشته ورزشی شامل بسکتبال ۳ نفره، مینی فوتبال، طناب کشی، دو و میدانی، والیبال ساحلی، تنیس روی میز و شطرنج از۱۲ تا ۱۷ اسفندماه برگزار می‌شود. سعیدی با اشاره به اجرای جشنواره هفته بوشهر تصریح کرد: جشنواره ورزش و تفریح از ۱۲ تا ۱۷ اسفند در بوستان شورای بوشهر از ساعت ۱۷ تا ۲۳ هرشب و مسابقات جهت یابی با همکاری هیئت انجمن‌های ورزشی استان بوشهر از مهم‌ترین بخش ورزش در هفته بوشهر است. مدیرعامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری بندر بوشهر از برگزاری برنامه‌های فرهنگی در هفته بوشهر خبر داد و بیان کرد: برنامه‌های فرهنگی شامل همایش فرهنگ و هنر، گروه مفتون، همایش ایثار و ولایت، تقدیر از خانواده معظم شهدا و تجلیل از شهروند افتخاری و چهره ماندگار از دیگر برنامه‌های روز بوشهر است.

به انتهای لیست رسیدید

بوشهر

بندر بوشهر تلفظ، شهری بندری و مرکز استان بوشهر از استان‌های جنوب غربی ایران است. جمعیت این شهر در سال ۱۳۹۵ خورشیدی بالغ بر ۲۲۳٬۵۰۴ نفر بوده‌است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار بوشهر را می‌خوانید. ویکی‌پدیا